TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Snowden zotëron informacione të dëmshme për SHBA

LajmiFundit - 14.07.2013

Një gazetar që ka intervistuar Edward Snowden dhe që ka parë disa nga të dhënat e amerikanit të arratisur thotë se Snowden ka informata të cilat mund të bëhen “ankthi më i keq ndonjëherë” i Shteteve të Bashkuara nëse publikohen.

Informatat e Snowden, rrezik i madh për qeverinë amerikane

Lajmeshqip - 14.07.2013

Londër – Një gazetar që ka intervistuar Edward Snowden dhe që ka parë disa nga të dhënat e amerikanit të arratisur thotë se Snowden ka informata të cilat mund të bëhen “ankthi më i keq ndonjëherë” i Shteteve të Bashkuara nëse publikohen.

Snowden ka informata shumë të dëmshme për SHBA

Almakos - 14.07.2013

Një gazetar që ka intervistuar Edward Snowden dhe që ka parë disa nga të dhënat e amerikanit të arratisur thotë se Snowden ka informata të cilat mund të bëhen “ankthi më i keq ndonjëherë” i Shteteve të Bashkuara nëse publikohen.

“Snowden ka dokumente më të rrezikshme”

Top Channel - 14.07.2013

Spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka informacione akoma më shkatërruese, të cilat mund të kthehen në një “makth” për qeverinë e Shteteve të Bashkuara, ka bërë të ditur gazetari, i cili botoi i pari dokumentet e tij.

Snowden, SHBA kritikon Rusinë

Ora news - 14.07.2013

Shtetet e Bashkuara po kritikojnë Rusinë që ka lejuar ish-kontraktorin e zbulimit Edward Snowden të takohet me aktvistë të të drejtave të njeriut ndërsa vazhdon të jetë në zonën e tranzitit të një aeroporti të Moskës që prej afro tre ...

Snowden ka informata shumë të dëshme për ShBA

Botasot - 14.07.2013

Një gazetar që ka intervistuar Edward Snowden dhe që ka parë disa nga të dhënat e amerikanit të arratisur thotë se Snowden ka informata të cilat mund të bëhen “ankthi më i keq ndonjëherë” i Shteteve të Bashkuara nëse publikohen.

Snowden ka informacione shumë të dëshme për SHBA-në

Ora news - 14.07.2013

Insistimi i Shtetetve të Bashkuara të Amerikës për të arrestuar ish kontraktorin e CIA-s Eduard Snowden duket se e ka një shpjegim. Një gazetar që ka intervistuar Snowden dhe që ka parë disa nga të dhënat e amerikanit të arratisur thotë se ...

Snowden ka informata shumë të dëmshme për SHBA-të

Yll Press - 14.07.2013

Glenn Greenwald, gazetar i “The Guardian” i cili ishte i pari që publikoi dokumentet e Snowden tha në një intervistë se “Snowden ka mjaft informata që t’i shkaktoj dëme të mëdha qeverisë së Shteteve të Bashkuara vetëm një minutë, një gjë ...

Snowden ka dokumente më të rrezikshme

Telegrafi - 14.07.2013

Spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka informacione akoma më shkatërruese, të cilat mund të kthehen në një “makth” për qeverinë e Shteteve të Bashkuara, ka bërë të ditur gazetari, i cili botoi i pari dokumentet e tij.

Snowden ka dokumente më të rrezikshme

Botasot - 14.07.2013

Spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka informacione akoma më shkatërruese, të cilat mund të kthehen në një “makth” për qeverinë e Shteteve të Bashkuara, ka bërë të ditur gazetari, i cili botoi i pari dokumentet e tij.

‘Snowden ka informata që mund të bëhen “ankthi më i keq” i SHBA-ve’

Gazeta Idea - 14.07.2013

SHBA- ‘Edward Snowden ka informata të cilat mund të bëhen “ankthi më i keq ndonjëherë” i Shteteve të Bashkuara nëse publikohen’. Kështu ka deklaruar Glenn Greenwald, gazetar i “The Guardian” i cili ishte i pari që publikoi dokumentet e ...

Snowden ka dokumente më të rrezikshme

Info Shqip - 14.07.2013

Spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka informacione akoma më shkatërruese, të cilat mund të kthehen në një “makth” për qeverinë e Shteteve të Bashkuara, ka bërë të ditur gazetari, i cili botoi i pari dokumentet e tij.

Snowden ka dokumente më të rrezikshme

Gazeta Shqip - 14.07.2013

Spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka informacione akoma më shkatërruese, të cilat mund të kthehen në një “makth” për qeverinë e Shteteve të Bashkuara, ka bërë të ditur gazetari, i cili botoi i pari dokumentet e tij.

“Snowden”, Obama telefonon Putin

Alsat - 13.07.2013

Çështja “Snowden" ka qenë në qendër të një bisede telefonike mes presidentit amerikan, Barack Obama dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Sipas njoftimit të Shtëpisë së Bardhë, në bisedën e zhvilluar mes dy presidentëve është vënë ...

Rasti Snowden tregon nevojën për të mbrojtur ata që japin alarminmbi shkeljen e të Drejtave të Njeriut

24 orë - 13.07.2013

Rasti i Edward Snowden tregon qartë nevojën për të mbrojtur të gjithë ata që japin alarmin për opinionin publik mbi shkeljen e të Drejtave të Njeriut, deklaroi pak më parë Navi Pillay, Komisarja e Lartë e OKB-s për të Drejtat e Njeriut, në ...

Shërbimet sekrete ruse nuk besojnë më tek kompjuterat, kthehen tek makina e shkrimit

24 orë - 13.07.2013

Shërbimi shtetëror rus që ka për detyrë ruajtjen e komunikimeve të Kremlinit ka kërkuar të blejë disa makina shkrimi të vjetra, në mënyrë që të shmangë rrjedhjet e informacionit nga kompjuterat.

Obama i telefonon Putinit rreth “Snowden” – it

Almakos - 13.07.2013

Çështja “Snowden" ka qenë në qendër të një bisede telefonike mes presidentit amerikan, Barack Obama dhe homologut të tij rus, Vladimit Putin. Sipas njoftimit të Shtëpisë së Bardhë, në bisedën e zhvilluar mes dy presidentëve është vënë ...

Lavrov: Snowden s’do azil

Top Channel - 13.07.2013

Shtetet e Bashkuara akuzuan Rusinë se po i jep ish-nëpunësit të CIA-s Eduard Snoëden, njeriut që bëri publike informacionet sekrete amerikane “një platformë propagande”.

Edward Snowden , një jetë plot ambicie, pavarësisht rrjedhës…

Mapo - 13.07.2013

New York Times Në vitin 2006, kur Edward Snowden iu bashkua mijëra virtuozëve kompjuterikë që punonin për agjencitë sekrete amerikane, nuk kishte shembuj të insider-ve që shfaqeshin në publik si disidentë.

Snowden kërkon azil në Moskë, Rusia: Ok por të mos nxjerrë më sekrete

Ora news - 13.07.2013

Ish kontraktori i CIA-s Edward Snowden, pas disa javësh në heshtje, tha të Premten nga aeroporti i Moskës se kërkon azil politik të përkohshëm në Rusi, ndërsa ai theskoi se nuk është penguar që zbuloi sekretet e spiunazhit të Amerikës.

Rasti Snowden: SHBA akuza Rusisë

Telegrafi - 13.07.2013

Shtetet e Bashkuara akuzuan Rusinë se po ndihmojnë të akuzuarin për rrjedhjen e informacioneve sekrete, Edward Snowden, duke vënë në shërbim të tij “platforma për propagandë” antiamerikane.

Lavrov: Snowden s’do azil

Yll Press - 13.07.2013

Presidenti Barak Obama i telefoi kreut të Kremlinit Vladimir Putin pas takimit te Snowden-it me grupet e te drejtave te njeriut ne aeroportin e Moskes. Kjo ishte dalja e tij e pare publike prej mberritijes ne kryeqytetin rus nga Hong Kongu.

Autoritetet ruse mohojnë kontaktin me Snowden

Botasot - 13.07.2013

Autoritetet ruse nuk janë në kontakt me amerikanin e arratisur Edward Snowden, tha të shtunën ministri i jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov. Ish-kontraktori i Agjencisë Kombëtare Amerikane të Sigurisë (NSA) Snowden është paraqitur për herë të ...

Lavrov: Autoritetet ruse s’kanë kontakt me Snowden

Ora news - 13.07.2013

Autoritetet ruse nuk janë në kontakt me amerikanin e arratisur Edward Snowden, tha të shtunën ministri i jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov. Ish-kontraktori i Agjencisë Kombëtare Amerikane të Sigurisë (NSA) Snowden është paraqitur për herë të ...

Obama dhe Putin në telefon për Snowden, pa rezultat për ekstradim

Shqiptarja - 13.07.2013

MOSKE - Presidenti amerikan Barak Obama ka ngritur shqetësimet e tij gjatë një bisede telefonike me homologun e tij rus Vladimir Putin, mbi trajtimin e Moskës për ish-kontraktorin e CIAS, Edward Snowden, por pa ndonjë rezultat konkret mbi ...

SHBA-të kritika Rusisë për ‘Snowden’. Rusia: S’kemi marrë kërkesë azili

Gazeta Idea - 13.07.2013

SHBA- “Rusia nuk ka pranuar një ofertë për azil nga i kërkuari amerikan i inteligjencës Edward Snowden”,- thonë zyrtarë në Moskë. Drejtori i shërbimit të migrimit rus, Konstantin Romodanovsky, tha të shtunën se asnjë kërkesë nuk ishte bërë.

Obama dhe Putin diskutuan rastin “Snowden”

Tetova Sot - 13.07.2013

Çështja “Snowden” ka qenë në qendër të një bisede telefonike mes presidentit amerikan, Barack Obama dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Sipas njoftimit të Shtëpisë së Bardhë, në bisedën e zhvilluar mes dy presidentëve është vënë ...

"Snowden", krizë diplomatike Moskë- Washington

AlbanianScreen - 13.07.2013

Washington - Çështja "Snowden" kthehet në një krizë diplomatike mes Moskës dhe Washingtonit. SHBA ka akuzuar Rusinë se i ka garantuar ish- informatorit të CIA-s Edward Snoëden një "platformë propagandistike".

Rusi, frika nga përgjimet rikthen makinat e shkrimit

Shekulli - 12.07.2013

Agjencia ruse e sigurimit ka nisur të kërkojë makina të vjetra shkrimi, për të “parandaluar” kështu “rrjedhjen” e të dhënave të ruajtura nëpër kompjutera.

SHBA, kritika Kinës e Egjiptit

Top Channel - 12.07.2013

Shtetet e Bashkuara kanë bërë të ditur se janë “të zhgënjyera” nga Kina, për shkak se dështoi në ndalimin e analistit të arratisur të inteligjencës, Edward Snowden.

ShBA dhe Kina ndeshen për rastin Snowden

Evropaelire - 12.07.2013

07:02 ShBA dhe Kina ndeshen për rastin Snowden 06:51 Sot pro dhe kundër-Morsi protesta në ...

Snowden takon sot grupe për të drejta të njeriut

Evropaelire - 12.07.2013

09:23 Snowden takon sot grupe për të drejta të njeriut 09:16 11 të vdekur nga përmbytja e anijes në Indi 08:48 Indonezi trazirat- Vriten 5 ikin 89 të burgosur 07:25 Franca e Rumania mbështesin Kosovën e Serbinë 07:11 Irlanda legalizon ...

Çështja "Snowden", përplasje SHBA-Kinë

Alsat - 12.07.2013

Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë shfaq kundërshtime të thella për qëndrimin e Pekinit rreth çështjes së ish-kontraktorit të agjencisë amerikane të spiunimit në arrati Eduard Snowden.

Snowden takon sot grupe për të drejta të njeriut

LajmiFundit - 12.07.2013

Ish-kontraktori i agjencive amerikane të spiunimit, Edward Snowden ka kërkuar të takohet me grupet kryesore globale për të drejtat e njeriut dhe një avokat rus në aeroportin e Moskës.

Snowden do të japë deklaratë?

Top Channel - 12.07.2013

Eduard Snowden ka kërkuar një takim me aktivistë të të drejtave të njeriut në Moskë, të cilët do t'i presë, sipas gjasave në aeroportin 'Sheremetievo', ku ka qëndruar përgjatë gjithë kësaj kohe.

Shërbimet sekrete ruse nuk besojnë më tek kompjuterat, kthehen tek makina e shkrimit

DW - 12.07.2013

Shërbimi shtetëror rus që ka për detyrë ruajtjen e komunikimeve të Kremlinit ka kërkuar të blejë disa makina shkrimi të vjetra, në mënyrë që të shmangë rrjedhjet e informacionit nga kompjuterat.

Pse është e zemëruar Amerika Latine me SHBA?

DW - 12.07.2013

SHBA ka përgjuar gjithë Amerikën Latine, raporton një gazetë braziliane. Ky vend do ta çojë çështjen në OKB. Ekspertët mendojnë se Amerika Latine mund të përfitojë politikisht nga skandali.

Snowden kërkon azil në Rusi

Top Channel - 12.07.2013

Ish-nëpunesi i CIA-s, Eduard Snowden u takua me grupet e të drejtave të njeriut në aeroportin e Moskës, në daljen e parë publike gjatë këtyre tre javëve.

Snowden drejt Kubës?!

Botasot - 12.07.2013

Avioni i kompanisë “Aeroflot”, që lidh katër herë në javë aeroportin e “Sheremetijevo”, të Moskës, me “Hose Marti”, në Havana të Kubës, u nis në orarin e duhur.

Snowden drejt Kubës?!

Yll Press - 12.07.2013

Avioni nuk ndoqi itinerarin e zakonshëm mbi Skandinavi, Islandë, Grenlandë dhe të kthehej më pas në jug, mbi Kanada e Shtetet e Bashkuara. Kësaj here, ai përshkoi Atlantikun, pasi fluturoi mbi Bjellorusi, Poloni, Republikën Çeke, Gjermani ...

SHBA, kritika Kinës e Egjiptit

Ora news - 12.07.2013

Shtetet e Bashkuara kanë bërë të ditur se janë “të zhgënjyera” nga Kina, për shkak se dështoi në ndalimin e analistit të arratisur të inteligjencës, Edward Snowden.

Snowden takon sot grupe për të drejta të njeriut

Botasot - 12.07.2013

Ish-kontraktori i agjencive amerikane të spiunimit, Edward Snowden ka kërkuar të takohet me grupet kryesore globale për të drejtat e njeriut dhe një avokat rus në aeroportin e Moskës.

Snowden takohet sot me grupe të të drejtave të njeriut

VOA - 12.07.2013

Grupet e të drejtave të njeriut dhe avokatë rusë konfirmuan se ish kontraktori amerikan i zbulimit Edward Snowden do të mbajë një takim në aeroportin e Moskës ku është bllokuar për tre javë ndërsa përpiqet të gjej një vend që do t’i jap ...

A mbërriti Snowden në Kubë?

Mapo - 12.07.2013

Pershtatur nga “Washington Post” Një aeroplan që bën rrugën Moskë-Havana ka devijuar intenerarin e zakonsh, tregon ndjekësi i fluturimit FlightAware.

Snowden takohet sot me grupe të të drejtave të njeriut

Botasot - 12.07.2013

Grupet e të drejtave të njeriut dhe avokatë rusë konfirmuan se ish kontraktori amerikan i zbulimit Edward Snowden do të mbajë një takim në aeroportin e Moskës ku është bllokuar për tre javë ndërsa përpiqet të gjej një vend që do t’i jap ...

Aktivistët thonë se Snowden dëshiron të mbetet në Rusi

Botasot - 12.07.2013

Aktivistët rusë për të drejtat e njeriut dhe avokatët, që u takuan sot me ish-kontraktorin e agjencive të inteligjencës amerikane, Edward Snowden, në aeroportin Sheremetyevo në Moskë, thanë se ai kishte kërkuar që Rusia t’i garantoj atij ...

Jay Carney për çështjen Snowden

VOA - 12.07.2013

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë i bëri këto komente pas njoftimit se Snowden kishte kërkuar strehim të përkohshëm në Rusi Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Jay Carney tha se ai nuk beson se mosmarrëveshjet me Rusinë rreth rastit të ish ...

Rusi frika nga pergjimet rikthen makinat e shkrimit

Shqiperia - 12.07.2013

Agjencia ruse e sigurimit ka nisur të kërkojë makina të vjetra shkrimi, për të “parandaluar” kështu “rrjedhjen” e të dhënave të ruajtura nëpër kompjutera.

Edward Snowden i kërkon grupeve të të drejtave të njeriut takim

Gazeta Idea - 12.07.2013

Moskë- I arratisuri i inteligjencës amerikane Edward Snowden ka kërkuar një takim me grupet e të drejtave të njeriut në Moskë, zyrtarët rusë thonë. Z.

Snowden takon grupet e të drejtave të njeriut në aeroportin e Moskës

Gazeta Idea - 12.07.2013

Moskë- I arratisuri i inteligjencës amerikane Edward Snowden ka takuar grupet udhëheqës të të drejtave të njeriut dhe avokatëve në aeroportin Sheremetievo në Moskë. Ai foli me rreth 10 aktivistë në zonën e tranzitit të aeroportit. Z.

Rusi, Snowden takim me aktivistët e të drejtave të njeriut

Shqiptarja - 12.07.2013

Rusi - Ish-kontraktori i zbulimit amerikan Edward Snowden është takuar në aeroportin e Sheremetyevo-s në Moskë me një grup avokatësh dhe avktivistë e të drejtave të njeriut për të denoncuar një fushatë persekutimi që sipas tij administrata ...

Frika e përgjimeve kompjuterike, Kremlini kthehet tek makinat e shkrimit

Gazeta Idea - 12.07.2013

Rusi- Kremlini është duke u kthyer në përdorimin e makinave të shkrimit në një përpjekje për të shmangur rrjedhjet e dëmshme nga hardware i kompjuterit.

Snowden kërkon nënshtetësinë ruse, Rusia i vë kusht

GazetaDitore - 12.07.2013

Aktivistët rusë për të drejtat e njeriut dhe avokatët, të cilët u takuan sot me ish-kontraktuesin e agjencisë së inteligjencës amerikane NSA, Edward Snowden, në aeroportin Sheremetjevo në Moskë, thanë se ai kishte kërkuar që Rusia t’i ...

Rishfaqet i drobitur Edward Snowden dhe merr azil në Rusi (VIDEO)

Gazeta Tema - 12.07.2013

Bëhet më në fund i gjallë Edward Snowden, 30 vjeç. Për herë të parë pas disa javësh, ish- bashkëpunëtori i shërbimit sekret amerikan ka dalë në publik. Të premten në mesditë ai u shfaq në ambientet e aeroportit Sheremetjevo.

Rishfaqet i drobitur Edward Snowden dhe merr azil në Rusi (VIDEO)

GazetaDitore - 12.07.2013

Bëhet më në fund i gjallë Edward Snowden, 30 vjeç. Për herë të parë pas disa javësh, ish- bashkëpunëtori i shërbimit sekret amerikan ka dalë në publik. Të premten në mesditë ai u shfaq në ambientet e aeroportit Sheremetjevo.

Çështja "Snowden", përplasje SHBA-Kinë

AlbanianScreen - 12.07.2013

Washington - Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë shfaq kundërshtime të thella për qëndrimin e Pekinit rreth çështjes së ish-kontraktorit të agjencisë amerikane të spiunimit në arrati Edqard Snowden.

Snowden takon grupe për të drejta të njeriut

AlbanianScreen - 12.07.2013

Moskë - Ish-kontraktori i agjencive amerikane të spiunimit, Edward Snowden ka kërkuar të takohet me grupet kryesore globale për të drejtat e njeriut dhe një avokat rus në aeroportin e Moskës.

Përgjimet, Amerika Latine kundër SHBA-ve

Gazeta Start - 11.07.2013

Kombet e Amerikës Latine nga Meksika deri në Argjentinë janë duke pritur përgjigje nga SHBA-të, pas një raporti të gjerë që hedh dritë mbi spiunazhin ndaj këtyre vendeve.

Skandali me NSA dhe trauma gjermane

DW - 11.07.2013

Edhe pse gjermanët sot nuk organizojnë marshime proteste, në shumë gazeta apo forume interneti shprehet zemërimi për përgjimin nga shërbimet sekrete amerikane.

Me azilin e Snowden një aks i ri anti-amerikan - New York Times

Ina - 11.07.2013

Fluturimi i ish-kontraktorit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë, Edward Snowden, që për media ka zbuluar informacione sekrete të inteligjencës amerikane, nga Hong-Kongu në Moskë, muajin e kaluar, nuk do të ishte i mundur pa bashkëpunimin e ...

Në Rusi kthehen makinat e shkrimit

Top Channel - 11.07.2013

Kthehen makinat e vjetra të shkrimit mes agjentëve sekretë rusë, pasi zbulimet e fundit të Edward Snowden kanë treguar brishtësinë e informacioneve në formë dixhitale.

Përgjimet, vendet latine kundër SHBA-së

Top Channel - 11.07.2013

Aleatët amerikanë në Amerikën Qëndrore dhe atë Jugore u bashkuan në një kërkesë zyrtare për shpjegime mbi skandalin e përgjimeve në të cilin janë përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Snowden drejt Kubës?!

Top Channel - 11.07.2013

Avioni i kompanisë “Aeroflot”, që lidh katër herë në javë aeroportin e “Sheremetijevo”, të Moskës, me “Hose Marti”, në Havana të Kubës, u nis në orarin e duhur.

Në Rusi kthehen makinat e shkrimit

Telegrafi - 11.07.2013

Kthehen makinat e vjetra të shkrimit mes agjentëve sekretë rusë, pasi zbulimet e fundit të Edward Snowden kanë treguar brishtësinë e informacioneve në formë dixhitale.

Në Rusi kthehen makinat e shkrimit

Botasot - 11.07.2013

Kthehen makinat e vjetra të shkrimit mes agjentëve sekretë rusë, pasi zbulimet e fundit të Edward Snowden kanë treguar brishtësinë e informacioneve në formë dixhitale.

Në Rusi kthehen makinat e shkrimit

Info Shqip - 11.07.2013

Kthehen makinat e vjetra të shkrimit mes agjentëve sekretë rusë, pasi zbulimet e fundit të Edward Snowden kanë treguar brishtësinë e informacioneve në formë dixhitale.

Në Rusi kthehen makinat e shkrimit

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Kthehen makinat e vjetra të shkrimit mes agjentëve sekretë rusë, pasi zbulimet e fundit të Edward Snowden kanë treguar brishtësinë e informacioneve në formë dixhitale.

Rusi, kthehen makinat e shkrimit

Tetova Sot - 11.07.2013

Kthehen makinat e vjetra të shkrimit mes agjentëve sekretë rusë, pasi zbulimet e fundit të Edward Snowden kanë treguar brishtësinë e informacioneve në formë dixhitale.

Shumica e amerikanëve nuk e sheh Snowden si tradhëtar

AlbanianScreen - 11.07.2013

New York - Një anketim i ri tregon se shumica e amerikanëve mendojnë se ish-kontraktori i Agjencisë Amerikane të Sigurimit Kombëtar, Edward Snowden, është më tepër një informator, se sa një tradhëtar.

Snowden, Venezuela opsioni kryesor

Top Channel - 10.07.2013

Në një intervistë dhënë Agjensisë së Lajmeve “Reuters”, pak pasi kishte komunikuar online me ish-kontraktorin e CIA-s, Glen Greenëald, gazetari që publikoi dokumentet sekrete të pergjimeve, thotë se Karakasi mund të garantojë më mirë ...

Anketa: Shumica e amerikanëve nuk e sheh Snowden si tradhëtar

VOA - 10.07.2013

Një anketim i ri tregon se shumica e amerikanëve mendojnë se ish-kontraktori i Agjencisë Amerikane të Sigurimit Kombëtar, Edward Snowden, është më tepër një informator, se sa një tradhëtar.

Snowden “peshon” ofertat për azil

Top Channel - 09.07.2013

Ende një njeri pa shtetësi dhe i bllokuar në një aeroport të Moskës, spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, duket se po shqyrton disa mundësi pas kërkesave të tij për azil.

Snowden kërkon azil politik në Venezuelë

LajmiFundit - 09.07.2013

Venezuela thotë se ka marrë kërkesë zyrtare për strehim politik nga ish-kontraktori amerikan i zbulimit, Edward Snowden, i cili mendohet se vazhdon të ndodhet në një zonë tranzit të aeroportit të Moskës, që kur shkoi atje nga Hong Kongu dy ...

Snowden “peshon” ofertat për azil

Botasot - 09.07.2013

Ende një njeri pa shtetësi dhe i bllokuar në një aeroport të Moskës, spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, duket se po shqyrton disa mundësi pas kërkesave të tij për azil.

Snowden shqyrton ofertat për azil

Ora news - 09.07.2013

Ende një njeri pa shtetësi dhe i bllokuar në një aeroport të Moskës, spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, duket se po shqyrton disa mundësi pas kërkesave të tij për azil.

Snowden “peshon” ofertat për azil

Telegrafi - 09.07.2013

Ende një njeri pa shtetësi dhe i bllokuar në një aeroport të Moskës, spiuni i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, duket se po shqyrton disa mundësi pas kërkesave të tij për azil. Venezuela i ka zgjatur një ofertë për azil Snowden-it.

Venezula merr kërkesën nga Snowden

VOA - 09.07.2013

Venezuela thotë se ka marrë kërkesë zyrtare për strehim politik nga ish-kontraktori amerikan i zbulimit, Edward Snowden, i cili mendohet se vazhdon të ndodhet në një zonë tranzit të aeroportit të Moskës, që kur shkoi atje nga Hong Kongu dy ...

Spiuni Snowden pranon azilin politik në Venezuelë

Botasot - 09.07.2013

Ish-konsulenti amerikan, Edward Snowden, i cili ndodhet në zonën tranzit të aeroportit të Moskës ”Sheremetievo” që prej 17 ditësh, pranoi propozimin për azil politik të presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, deklaroi sot kryetari i ...

Snowden drejt Venezuelës

GazetaDitore - 09.07.2013

Ish-agjenti i shërbimeve amerikane të zbulimit, Edward Snowden, më 9 korrik pranoi propozimin e autoriteteve të Venezuelës për t’u zhvendosur në këtë vend dhe për të marrë azil politik atje.

Rasti Snowden: Castro mbështet ofertat për azil

Evropaelire - 08.07.2013

09:48 Rasti Snowden: Castro mbështet ofertat për azil 08:54 SHBA e BE nisin bisedimet për tregtinë 08:45 Kanada: 5 të vdekur nga shpërthimi i trenit 08:22 Rusi: Del nga shinat treni i pasagjerëve 07:56 Egjipti drejt krijimit të ...

Bisedimet për tregtinë transatlantike nisin me tensione

Evropaelire - 08.07.2013

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian hapin sot negociatat për krijimin e zonës më të madhe në botë të tregtisë së lirë. Negociatat kanë për qëllim të heqin pengesat për tregtinë dhe investimet midis dy fuqive, si dhe të sjellin ...

New York Times: Një aks i ri anti-amerikan?

Evropaelire - 08.07.2013

Fluturimi i ish-kontraktorit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë, Edward Snowden, që për media ka zbuluar informacione sekrete të inteligjencës amerikane, nga Hong-Kongu në Moskë, muajin e kaluar, nuk do të ishte i mundur pa bashkëpunimin e ...

Rasti Snowden: Castro mbështet ofertat për azil

Telegrafi - 08.07.2013

Presidenti i Kubës, Raul Castro, ka thënë se mbështet ofertat e Venezuelës dhe të vendeve të tjera të Amerikës Latine për t’i dhënë azil ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden.

Rasti Snowden: Castro mbështet ofertat për azil

Botasot - 08.07.2013

Presidenti i Kubës, Raul Castro, ka thënë se mbështet ofertat e Venezuelës dhe të vendeve të tjera të Amerikës Latine për t’i dhënë azil ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden.

Raul Castro mbështet strehimin e Edward Snowdenit

VOA - 08.07.2013

Presidenti kuban tha se mbështet të drejtën që të gjitha vendet e rajonit t’i japin strehim personave që “persekutohen për idealet e tyre” Presidenti kuban Raul Castro shprehu mbështetje për tre vendet me prirje të majta që i ofruan ...

New York Times: Një aks i ri anti-amerikan?

Botasot - 08.07.2013

Fluturimi i ish-kontraktorit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë, Edward Snowden, që për media ka zbuluar informacione sekrete të inteligjencës amerikane, nga Hong-Kongu në Moskë, muajin e kaluar, nuk do të ishte i mundur pa bashkëpunimin e ...

Kuba pranon ofertat për azil të ish-kontraktorit të CIA-s, Snowden

Shqiptarja - 08.07.2013

Kubë - Presidenti i Kubës, Raul Castro tha se mbështet ofertat e Venezuelës dhe të vendeve të tjera të Amerikës Latine për t’i dhënë azil ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden.

Raul Castro mbështet strehimin e Edward Snowdenit

GazetaDitore - 08.07.2013

Presidenti kuban tha se mbështet të drejtën që të gjitha vendet e rajonit t’i japin strehim personave që “persekutohen për idealet e ...

New York Times: Një aks i ri anti-amerikan?

Express - 08.07.2013

Fluturimi i ish-kontraktorit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë, Edward Snowden, që për media ka zbuluar informacione sekrete të inteligjencës amerikane, nga Hong-Kongu në Moskë, muajin e kaluar, nuk do të ishte i mundur pa bashkëpunimin e ...