TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top 10 futbollistët që mund të fitojnë Topin e Artë në të ardhmen (Video)

Almakos - 17.01.2016

Gjatë 8 viteve të fundit Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë dominuar tërësisht Topin e Artë. Kaka ishte fituesi i fundit i Topit të Artë para Messit dhe Ronaldos, dhe kështu ‘Copa 90’ e ka ...

Video: Topi i Artë e humbet toruan, pështyn kundërshtarin

Mapo - 16.01.2016

Video: Topi i Artë e humbet toruan, pështyn kundërshtarin Postuar më: 16 Janar 2016 18:51 E pabesueshme: Shikoni se si Leo Messi pështyn në drejtim të lojtarit të Espanyolit.

Futbollistët që janë quajtur “Messi i ardhshëm”

Koha.net - 15.01.2016

Lionel Messi në këtë javë u shpall për herë të parë futbollisti më i mirë në botë, duke u bërë kështu futbollisti i vetëm që ka arritur një gjë të tillë në histori të futbollit, transmeton Koha.net.

5 lojtarët që mund ta ndalin dominimin e Messit dhe Ronaldos

Zhurnal - 14.01.2016

5 lojtart q mund ta ndalin dominimin e Messit dhe Ronaldos Publikuar 14.01.2016 në 11:27 nga Xh.I. | 146 i lexuar 14 janar - Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë dominuar në tërësi Topin e Artë në ...

Rekordi, Messi dhe Ronaldo 9 herë së bashku në formacionin e vitit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2016

Besojeni ose jo, por Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo po shkruajnë historinë e futbollit botëror. Një statistikë shumë interesante i lidh këta dy yje së bashku .

5 lojtarët që mund ta ndalin dominimin e Messit dhe Ronaldos

Portalb - 14.01.2016

Lajme lidhur me temën Neymar: Messi është nga një tjetër planet Messi futbollisti më i mirë i vitit 2015 Khan zgjedh Ronaldon para Messit Fjalët e Messit para Topit të Artë Leo Messi dhe Cristiano ...

Messi ëndërron ta mbyllë karrierën në Argjentinë

Almakos - 14.01.2016

Lionel Messi dëshiron të kthehet në Argjentinë. Planet e tij nuk janë për tani, por pas disa vitesh. Sulmuesi i Barcelona u largua i vogël nga vendlindja për të vijuar karrierën në Spanjë.

Messi: Suarez, sulmuesi më i mirë në botë

BalkanWeb - 14.01.2016

Fituesi i Topit të Artë për vitin 2015, Lionel Messi, është shprehur se shoku i tij i ekipit te Barcelones, uruguajani Luis Suarez, është sulmuesi më i mirë në botë.

Messi: Suarez, sulmuesi më i mirë në botë

Botasot - 14.01.2016

Fituesi i Topit të Artë për vitin 2015, Lionel Messi, eshte shprehur se shoku i tij i ekipit te Barcelones, uruguajani Luis Suarez, është sulmuesi më i mirë në botë.

Cilët janë 5 lojtarët që mund të ndalin dominimin e Messit dhe Ronaldos

BalkanWeb - 14.01.2016

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë dominuar në tërësi Topin e Artë në 8 vitet e fundit. Ylli i Barcelonës, Leo Messi dhe ai i Real Madridit, Cristiano Ronaldo kanë qenë larg futbollistëve të ...

Adidas e do Guardiolan dhe Messin te United

Telegrafi - 14.01.2016

Adidas është duke i ndikuar planet transferuese të Manchester United për verën që vjen. Marca shkruan se United mund të arrijë të finalizojë dy mega marrëveshje me ndihmën e sponsorit të saj.

Messi: Suarez, sulmuesi më i mirë në botë

Tetova Sot - 14.01.2016

Fituesi i Topit të Artë për vitin 2015, Lionel Messi, eshte shprehur se shoku i tij i ekipit te Barcelones, uruguajani Luis Suarez, është sulmuesi më i mirë në botë.

7 fituesit e "Topit të Artë" që u bënë trajner" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2016

Zinedine Zidane është në grupin e rrallë të futbollistëve “të përzgjedhur” që kanë fituar “Topin e Artë” dhe më pas e kanë vazhduar karrierën si trajner .

“Topi i Artë” 2015, Messi me këpucë të dedikuara (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2016

Këpucë sporti për ‘Topin e Artë”. Për të nderuar futbollistin që i ka fituar të gjithë trofetë në rang individual dhe me klubin, prodhuesi Adidas , që është njëkohësisht sponsor i yllit të Barcelonës ...

Këta pritet të jenë 10 konkurrentët për ‘Topin e Artë’ të këtij viti (Foto)

Ina - 13.01.2016

Por ekspertët anglezë presin që këtë dyshe dhe Neymarin që ishte finalist ta rivalizojnë disa lojtarë mjaftë të talentuar. Tabloidi Metro i ka zgjedhur dhjetë lojtarët që mund ta fitojnë Topin e ...

“Topi i Artë” 2015, Messi me këpucë të dedikuara

LajmiFundit - 13.01.2016

Këpucë sporti për ‘Topin e Artë”. Për të nderuar futbollistin që i ka fituar të gjithë trofetë në rang individual dhe me klubin, prodhuesi Adidas, që është njëkohësisht sponsor i yllit të Barcelonës ...

Messi trondit Barcelonën: Ja ku dua ta përfundoj karrierën

Almakos - 13.01.2016

Lionel Messi ka ndryshuar fjalët. Tani, sulmuesi i Barcelonës thotë se dëshiron që karrierën ta mbyll në futbollin argjentinas Lionel Messi, pasi fitoi Topin e Artç, kishte paralajmëruar se do të ...

Messi fiton "Topin e Artë", Ronaldo i blen vetes një super dhuratë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2016

Cristiano Ronaldo e ka harruar shumë shpejt humbjen e pësuar në garën për Topin e Artë. Ylli Real Madrid, në fakt, ka postuar në Instagram një fotografi ku shfaqet me një Porche 911 Turbo S, që ...

Ronaldo në këtë mënyrë e harron Topin e Artë (Foto)

Almakos - 13.01.2016

Cristiano Ronaldo e ka harruar shumë shpejt humbjen e pësuar në garën për Topin e Artë. Ylli Real Madrid, në fakt, ka postuar në Instagram një fotografi ku shfaqet me një Porche 911 Turbo S, që ...

Neymar: Messi, qënie jashtëtokësore

Botasot - 13.01.2016

Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit 2015, duke fituar per here të pestë Topin e Artë, duke lene pas a Cristiano Ronaldon dhe Neymarin. Ky i fundit mendon se ylli i Barcelonës, Lionel ...

Neymar: Messi, qënie jashtëtokësore

BalkanWeb - 13.01.2016

Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit 2015, duke fituar per here të pestë Topin e Artë, duke lënë pas a Cristiano Ronaldon dhe Neymarin. Ky i fundit mendon se ylli i Barcelonës, Lionel ...

Çka nëse kandidatët për “Topin e Artë” duhet të zgjidhen nga Facebook?

Botasot - 13.01.2016

Në kolonën e tij ekskluzive për “Goal.com”, mbrojtësi i Bayern Munich, Philip Lahm, thotë se Lionel Messi e ka merituar çmimin e tij të pestë, por sugjeron një ndryshim në formatin e “Topit të Artë” ...

Këto janë këpucët e reja sportive të Messit (Foto)

Telegrafi - 13.01.2016

Lionel Messi duket se po shijon mjaft shumë momentin. Kompania Adidas i ka dhuruar atij një palë këpucë të reja sportive. Në një komunikim të vet futbollistit më të mirë në botë në Facebook, ai ...

Messi dëshiron që të luajë në Argjentinë

BalkanWeb - 13.01.2016

TIRANE- “Më pëlqen që ta mbyll karrierën duke luajtur në një skuadër të kampionatit të Argjentinës”. Kështu është shprehur Lionel Messi, i cili të hënën fitoi për herë të pestë Topin e Artë.

Messi: Suarez është sulmuesi më i mirë në botë

Koha.net - 13.01.2016

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, beson se bashkëlojtari i tij Luis Suarez është sulmuesi më i mirë qendror në botë. Messi fitoi titullin e pestë të “Topit të Art” të hënën duke mposhtur në garë ...

Messi zbulon sulmuesin më të mirë në botë

Telegrafi - 13.01.2016

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, beson se bashkëlojtari i tij Luis Suarez është sulmuesi më i mirë qendror në botë. Messi fitoi titullin e pestë të “Topit të Art” të hënën duke mposhtur në garë ...

Neymar: Messi, qënie jashtëtokësore

Java News - 13.01.2016

Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit 2015, duke fituar per here të pestë Topin e Artë, duke lene pas a Cristiano Ronaldon dhe Neymarin. Ky i fundit mendon se ylli i Barcelonës, Lionel ...

Neymar e quan Messin jashtëtokësor

Lajme.al - 13.01.2016

Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit 2015, duke fituar per here të pestë Topin e Artë, duke lene pas a Cristiano Ronaldon dhe Neymarin. Ky i fundit mendon se ylli i Barcelonës, Lionel ...

Messi heshtë të gjithë: Në këtë klub do ta përfundoj karrierën

Zhurnal - 12.01.2016

Messi heshtë të gjithë: Në këtë klub do ta përfundoj karrierën Publikuar 12.01.2016 në 09:50 nga Xh.I. | 54 i lexuar Madrid, 12 janar - Lionel Messi, i cili fitoi Topin e Artë për të pestën herë, ka ...

Mbreti i futbollit

Ina - 12.01.2016

Askush si ai. Lionel Messi është mbret i futbollit. Ylli argjentinas e ngriti lart të hënën mbrëma trofeun e Topit të Artë për herë të pestë në karrierë, duke i mposhtur rivalët, Cristiano Ronaldo e ...

Neymar: Messi është nga një tjetër planet

Ina - 12.01.2016

Lioenl Messi u shpallë lojtari më i mirë i vitit 2015. Ai fitoi për të pestën herë Topin e Artë, derisa kësaj radhe prapa vetës la Cristiano Ronaldon dhe Neymarin.

Messi: Barcelona, e vetmja skuadër për mua

Top Channel - 12.01.2016

Kanë qarkulluar jo rrallë herë lajme mbi një largim të Lionel Messi-t nga Barcelona dhe destinacion kryesor asit argjentinas i vendosin Premier ...

Ja këshilla; Neymar pyet, Messi përgjigjet

Top Channel - 12.01.2016

Gjatë zhvillimit dhe pas ceremonisë së Topit të Artë mediat sportive online folën për një këshillë që Lionel Messi i ka dhënë ...

Mesi fitues i Topit të Artë për të pestën herë (Video)

Idividi - 12.01.2016

Cyrih, 11 janar 2016 (MIA) - Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për vitin 2015. Messi është zgjedhur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2015 nga FIFA, njoftojnë mediumet.

Messi – Ronaldo, votat e tyre kanë diçka të çuditshme

Lajmi.net - 12.01.2016

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk kanë votura kurrë për njëri tjetrin për Topin e Artë. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë dominuar garën për Topin e Artë në dekadën e fundit.

Messi nuk shitet, mbetet i Barcelonës përjetësisht

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Fjalët e Messit para Topit të Artë Wenger: Jam armiku më i madh i Topit të Artë, por ky lojtar do ta fitojë (Foto) Barcelona më e mira në Botë (Video) Barcelona me shumë lehtësi ...

Enrique ka një lajm të keq për Ronaldon

Lajmi.net - 12.01.2016

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka një lajm të keq për yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Luis Enrique ka një lajm të keq për yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Mesi hyn në histori, "manita" Topash të Artë

SOT - 12.01.2016

Postuar: 12/01/2016 - 13:57 Është sërish Lionel Mesi, për herë të pestë, fitues i "Topit të Artë". Në ceremoninë gala të organizuar në Zyrih, argjentinasi u kurorëzua si futbollisti më i mirë i ...

Neymar: Messi është nga një tjetër planet

Portalb - 12.01.2016

Lajme lidhur me temën Messi futbollisti më i mirë i vitit 2015 Khan zgjedh Ronaldon para Messit Fjalët e Messit para Topit të Artë Barcelona me më shumë Topa të Artë Neymar mendon se ylli i ...

Messi dhe Guardiola në Premierligë

Lajmi.net - 12.01.2016

Gjiganti i veshjeve sportive, Adidas, kërkon që Lionel Messi dhe Pep Guardiola të jenë në një skuadër. Sipas informacioneve të siguruara nga “Marca”, bashkimi i Messit dhe Guardiolës mund të bëhet ...

5 fituesit më të diskutuar të "Topit të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2016

"Topi i Artë" ka ngjallur gjithmonë diskutime të shumta në pas dhënies së çmimit. Prej disa vitesh rivaliteti i madh duket se është spostuar mes Ronalos dhe Messit, por edhe në të kaluarën ka patur ...

Messi ka një lajm që do t’i gëzojë tifozët e Barcelonës

Almakos - 12.01.2016

Lionel Messi ka thënë se do ta mbyll karrierën te Barcelona. Pas rikthimit në majën më të lartë të botës si futbollisti më i mirë për të pestën herë, numri 10 e bën të qartë se e shkuara, e tashmja ...

Marca: Guardiola në United, së bashku me Messin

Almakos - 12.01.2016

Sipas informacioneve të siguruara nga “Marca”, bashkimi i Messit dhe Guardiolës mund të bëhet gjatë afatit kalimtar të qershorit. Gjiganti i veshjeve sportive, Adidas, kërkon që Lionel Messi dhe Pep ...

Shikoni momentin kur Ronaldo refuzon të nënshkruajë fanellën e Barcelonës (Video)

Almakos - 12.01.2016

Cristiano Ronaldo ka refuzuar të nënshkruaj në fanellën e Barcelonës dhe Bayern Munich gjatë ceremonisë së “Topit të Artë”. Tifozët e klubit katalonas dhe bavarezët i ofruan një fanellë sulmuesit ...

Ja cfarë i bëjnë Ronaldos pasi Messi fitoi Topin e Artë

LajmiFundit - 12.01.2016

Cristiano Ronaldo ka marrë një tjetër goditje pas humbjes nga Messi në garë për Topin e Artë. Statuja e bronztë e Cristiano Ronaldos në vendlindjen e tij në Medeira të Portugalisë është sulmuar dhe ...

“Ky nuk është Topi i Artë i fundit për Messin”

Koha.net - 12.01.2016

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu beson se ky nuk është Topi i Artë i fundit për Messin, pasi sipas tij argjentinasi është ende i ri dhe do ta fitojë përsëri këtë trofe.

FIFA tregon se për kë votuan Mesi, Ronaldo e Nejmar

BalkanWeb - 12.01.2016

Pak kohë pasi Lionel Mesi fitoi për herë të pestë “Topin e Artë”, FIFA publikoi në faqen zyrtare të saj rezultatet e votimit. Sipas këtyre të dhënave, tri kandidatët finalë, Mesi, Ronaldo dhe Nejmar, ...

Triumfon Lionel Messi, ja si e përjeton djali tij

BalkanWeb - 12.01.2016

Lionel Messi është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2015, për të pestën herë. Ylli i Barcelonës, ka triumfuar në garën mes Kristiano Ronaldos dhe sulmuesit brazilian Nejmar.

Çfarë janë Messi e Ronaldo për Ramosin?

Botasot - 12.01.2016

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos thotë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë jashtëtokësor. Por, spanjolli e pranon se Messi ishte më i mirë se Ronaldo në vitin 2015.

Messi përjetësisht te Barcelona

Telegrafi - 12.01.2016

Pesë ‘Topa të Artë’ dhe synimet e Lionel Messit nuk do të ndalet këtu. Messi është njeriu që ngriti në një nivel tjetër jo vetëm mënyrën e këndvështrimit të futbollit, por edhe Barcelonën.

Messi përjetësisht te Barcelona

Botasot - 12.01.2016

Pesë ‘Topa të Artë’ dhe synimet e Lionel Messit nuk do të ndalet këtu. Messi është njeriu që ngriti në një nivel tjetër jo vetëm mënyrën e këndvështrimit të futbollit, por edhe Barcelonën.

Messi: E kam thënë me mijëra herë...

Botasot - 12.01.2016

Futbollisti Lionel Messi është i lumtur që fitoi ‘Topin e Artë 2015’ dhe i pesti në karrierën e tij. I ashtuquajturi jashtëtokësor për këtë epitet mposhti Cristino Ronaldon e Real Madridit dhe ...

Klubet që kanë fituar më së shumti Topin e Artë [foto]

Koha.net - 12.01.2016

Leo Messi dje për herë të pestë është shpallur lojtari më i mirë në botë, duke u bërë lojtari i vetëm në histori të futbollit që e ka arritur këtë sukses.

Këta pritet të jenë 10 konkurrentët për ‘Topin e Artë’ të këtij viti (Foto)

Telegrafi - 12.01.2016

Lionel Messi e fitoi për herë të pestë ‘Topin e Artë’, ndërsa në vitet e fundit vetëm argjentinasi dhe Cristiano Ronaldo janë fitues. Por ekspertët anglezë presin që këtë dyshe dhe Neymarin që ishte ...

Momenti kur Ronaldo refuzon të nënshkruaj në fanellën e Barcelonës (Video)

Botasot - 12.01.2016

Cristiano Ronaldo ka refuzuar të nënshkruaj në fanellën e Barcelonës në ceremoninë e Topit të Artë. Ishte një tifoz i Barcelonës që ia ofroi një gjë të tillë portugezit, por ky i fundit vendosi të ...

“Adidasi” me këpucë të veçanta për Messin [foto]

Koha.net - 12.01.2016

Kompania “Adidas” ka krijuar një palë këpucë të veçanta për Lionel Messin për të festuar Topit të Artë, të cilin e fitoi për të pestën herë në karrierën e tij.

Ronaldo nuk nënshkruan në fanellën e Barças e Bayernit (Video)

Telegrafi - 12.01.2016

Cristiano Ronaldo ka refuzuar të nënshkruaj në fanellën e Barcelonës dhe Bayern Munich gjatë ceremonisë së "Topit të Artë". Tifozët e klubit katalonas dhe bavarezët i ofruan një fanellë sulmuesit ...

Adidasi me këpucë të veçanta për Messin (Foto)

Telegrafi - 12.01.2016

Kompania “Adidas” ka krijuar një palë këpucë të veçanta për Lionel Messin për të festuar Topit të Artë, të cilin e fitoi për të pestën herë në karrierën e tij.

"Adidas" i bën dhuratë një palë këpucë Lionel Messit, ja e veçanta e tyre (Foto)

Botasot - 12.01.2016

Marka e njohur, Adidas, ka përgatitur një palë këpucë speciale për Lionel Messin, i cili një ditë më parë u shpall më i miri i botës për herë të pestë në karrierën e tij.

Pas ‘Topit të Artë’, Messi merr dhuratë këpucët e veçanta

BalkanWeb - 12.01.2016

Tashmë për fituesin e ‘Topit të artë’, Lionel Messi kompania “Adidas” ka krijuar një palë këpucë enkas për të. Ylli i Barcelonës, i cili mposhti dje për të pestën herë futbollistët Cristiano Ronaldon ...

Enrique: Këta dy futbollistë do ta fitojnë Topin e Artë

Yll Press - 12.01.2016

Reprezentuesi argjentinas u shpall futbollisti më i mirë i vitit në botë, kurse futbollisti tjetër i katalanëve, Neymar, përfundoi i treti. Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka shfaqur gëzimin e ...

Fotoja që tregon çdo gjë që duhet të dini për Topin e Artë

Mapo - 12.01.2016

Fotoja që tregon çdo gjë që duhet të dini për Topin e Artë Postuar më: 12 Janar 2016 21:47 Rivaliteti për të fituar Topin e Artë është i jashtëzakonshëm.

Messi pozon me pesë ‘Topat e Artë’ (Foto)

Telegrafi - 12.01.2016

Shkëlqimi i Lionel Messit ka vazhduar, pasi argjentinasi fitoi edhe “Topin e Artë' të hënën mbrëma. Kjo ishte hera e pestë që ky çmim i takon argjentinasit, i cili këtë herë në konkurrencë ishte me ...

Ja kë votuan Neymar, Messi e Ronaldo

VeqSport - 12.01.2016

Janë publikuar të gjitha votat e lojtarët sa i përket Topit të Artë, teksa janë zbuluar edhe votat e treshes Ronaldo-Messi-Neymar. Si çdo herë ata kanë votuar bashkë-lojtarët tek ekipet e tyre ...

Neymar: Messi është nga një tjetër planet

Tetova Sot - 12.01.2016

Neymar mendon se ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të jetë një qenie jashtëtokësor Lioenl Messi u shpallë lojtari më i mirë i vitit 2015. Ai fitoi për të pestën herë Topin e Artë, derisa kësaj ...

Messi konfirmon të ardhmen

VeqSport - 12.01.2016

Lionel Messi ka konfirmuar se ai nuk ka kurrëfarë interesi që të largohet nga Barcelona, duke insistuar se Katalanasit janë klubi i vetëm për të. ''E kam thënë një mijë e një herë, kjo është e njëjta ...

Triumfon Lionel Messi, ja si e përjeton djali tij

InfoGlobi - 12.01.2016

Lionel Messi është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2015, për të pestën herë. Ylli i Barcelonës, ka triumfuar në garën mes Cristiano Ronaldos dhe sulmuesit brazilian Neymar.

Këshilla: Neymar pyet, Messi përgjigjet

Gazeta Dita - 12.01.2016

Gjatë zhvillimit dhe pas ceremonisë së Topit të Artë mediat sportive online folën për një këshillë që Lionel Messi i ka dhënë Neymar. Kureshtja për fjalët që argjentinasi i ka thënë bashkëlojtarit të ...

20 kandidatët për Topin e Artë 2016

VeqSport - 12.01.2016

Leo Messi dje arriti ta fitoi për herë të pestë në karrierën e tij Topin e Artë. Tani disa analistë të futbollit kanë përgaditur listën e 20 kandidatëve potencial që mund ta fitojnë Topin e Artë 2016.

Messi vendos, përjetësisht te Barcelona

Java News - 12.01.2016

Pesë ‘Topa të Artë’ dhe synimet e Lionel Messit nuk do të ndalet këtu. Messi është njeriu që ngriti në një nivel tjetër jo vetëm mënyrën e këndvështrimit të futbollit, por edhe Barcelonën.

Enrique paralajmëron Ronaldon

Tetova Sot - 12.01.2016

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka paralajmëruar Cristiano Ronaldon se Messi e Neymar do të fitojnë edhe shumë Topa të Artë. Lionel Messi fitoi Topin e Artë për vitin 2015, derisa ky ishte çmimi ...

Messi: Përjetësisht te Barcelona!

Tetova Sot - 12.01.2016

5 Topa të Artë dhe nuk synon të ndalet këtu. Messi është njeriu që ngriti në një nivel tjetër jo vetëm mënyrën e këndvështrimit të futbollit, por edhe Barcelonën.

Sot shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, ja kur fillon ceremonia

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë tre finalistët e Topit të Artë për vitin 2015. Sot nga ora 18:30 në Zurich të Zvicrës, mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’.

Vetëm katër lojtarë me tipare defansive e kanë fituar ‘Topin e Artë’

Lajmi.net - 11.01.2016

Sot shpallet fituesi i Topit të Artë për vitin 2015. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar, janë të nominuarit për Topin e Artë për vtin 2015. Ky çmim zakonisht shkon në duart e sulmuesve ose ...

Lojtarët e këtij klubi e kanë fituar më së shumti Topin e Artë (FOTO)

Lajmi.net - 11.01.2016

Futbollistët e Barcelonës e kanë fituar më së shumti herë Topin e Artë përgjatë historisë. Futbollistët e Barcelonës e kanë fituar 10 herë Topin e Artë, prej të cilëve katër janë të Lionel Messit.

Ky shtet ka më së shumti fitues të ‘Topit të Artë’ (FOTO)

Lajmi.net - 11.01.2016

Gjermania dhe Holanda kryesojnë në numrin e lojtarëve që e kanë fituar Topin e Artë. Çmimi i lojtarit më të mirë në botë, nga shtatë herë ka shkuar për lojtarët gjermanë dhe holandezë, përcjell ...

Portieri i vetëm që e ka fituar Topin e Artë

Lajmi.net - 11.01.2016

Vetëm një portier e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë në botë. Çmimi ‘Topi i Artë’ është dominuar nga lojtarët sulmues, përderisa vetëm një portier e ka marrë atë përgjatë historisë.

Ja cili shtet ka më së shumti fitues të ‘Topit të Artë’ (Foto)

Almakos - 11.01.2016

SkySport raporton se Gjermania dhe Holanda kryesojnë në numrin e lojtarëve që e kanë fituar Topin e Artë. Ky çmim ka shkuar për lojtarët gjermanë dhe holandezë shtatë herë.

Reali shumë prapa, lojtarët e Barcelonës e kanë fituar më së shumti Topin e Artë (Foto)

Almakos - 11.01.2016

Futbollistët e Barcelonës e kanë fituar 10 herë Topin e Artë, prej të cilëve katër i ka rrëmbyer Lionel Messi i cili është favoriti kryesor që ta fitojë edhe sot në ceremoninë e cila zhvillohet duke ...

Barcelona me më shumë Topa të Artë

Portalb - 11.01.2016

Lajme lidhur me temën Chelsea sytë kah ylli i Milanit Roma dhe Milani ndajnë pikët Barca e rimerr pozitën e parë (Video) Reali gati plot 130 milionë euro për Pogban Futbollistët e Barcelonës e kanë ...

Wenger: Ky lojtar do ta fitojë Topin e Artë

Lajmi.net - 11.01.2016

Arsene Wenger mendon se Lionel Messi do ta fitojë Topin e Artë për vitin 2015. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar, janë finalistët e ‘Topit të Artë’, fituesi i të cilit do të mësohet sot nga ...

Cili futbollist do të fitojë ‘Topin e Artë’

Almakos - 11.01.2016

Sot në mbrëmje (18.30) do të dihet se cilit nga futbollistët do të fitojë ‘Topin e Artë 2015’, çmim që jepet nga asociacioni më i lart botëror, FIFA në bashkëpunim me ‘France Football’.

Të gjithë fituesit e ‘Topit të Artë’

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi është lojtari me më së shumti ‘Topa të Artë’ të fituar. Messi e ka fituar katër herë ‘Topin e Artë’ në karrierën e tij, ndërsa është në rrugë të mirë për ta fituar edhe të pestin.

60 vjet Topi i Artë, shifrat e trofeut prestigjioz

Top Channel - 11.01.2016

Sot në orën 18:30 në Zyrih do të zhvillohet ceremonia e Topit të Artë për futbollistin më të mirë të vitit 2015, ku në garë janë Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo.

59 fituesit e ‘Topit të Artë’ (Foto)

Zhurnal - 11.01.2016

59 fituesit e ‘Topit të Artë’ (Foto) Publikuar 11.01.2016 në 12:50 nga Xh.I. | 14 i lexuar 11 janar - Fituesi i sotëm i Topit të Artë, do të jetë i 60’ti në histori që e fiton këtë çmim prestigjioz ...

Shpallet sot fituesi i Topit të Artë

Almakos - 11.01.2016

Sot në mbrëmje në Zyrih do të njohim fituesin e Topit të Artë për vitin 2015. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neimar janë finalistët për këtë çmim të lakmuar.

Cili klub ka më shumë ‘Topa të Artë’?

Almakos - 11.01.2016

Barcelona është klubi me më shumë “Topa te Artë” përgjatë historisë. Futbollistët blaugrana e kanë fituar 10 herë Topin e Artë, katër prej e cilëve i ka fituar argjentinasi Lionel Messi, i cili sot ...

“Topi i Artë”, sot në orën 18:30 nis ceremonia

LajmiFundit - 11.01.2016

Është mbrëmja e “Topit të Artë”. Në orën 18:30 në Zyrih të Zvicrës do të nisë ceremonia për dhënien e trofeut më prestigjoz individual të futbollit botëror.

Messi niset për në Zurich, ja çfarë shkruan në Facebook

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi është nisur drejt Zurichut, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit ‘Topi i Artë’. Messi është në mesin e tre finalistëve dhe favoriti kryesor për ta fituar Topin e Artë ...

Kush do ta fitonte Topin e Artë nga viti 2008, po të mos ekzistonin Messi dhe Ronaldo?

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë fituesit e vetëm të Topit të Artë që nga viti 2008 e këndej. Messi dhe Ronaldo së bashku i kanë fituar shtatë Topa të Artë që nga viti 2008 deri në këtë vit.

Topi i Artë: Ja 12 statistikat më interesante (Foto)

Almakos - 11.01.2016

Sot në orën 18:30, në Zyrih, do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë” për futbollistin më të mirë të vitit 2015, ku në garë janë Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo.

Wenger: Jam armiku më i madh i Topit të Artë, por ky lojtar do ta fitojë (Foto)

Portalb - 11.01.2016

Lajme lidhur me temën Shpallet lista e futbollistëve për Topin e Artë të FIFA-s Ronaldo zbulon misterin e ulërimës së djeshme (Video) Ronaldo fiton përsëri Topin e Artë Topi i Artë për vitin 2014 ...

Ronaldo flet nga Cyrihu, për Topin e Artë

Shqipmedia - 11.01.2016

Në Cyrih të Zvicrës po mbahet konferenca e fundit e tre finalistëve të Topit të Artë për vitin 2015. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar, po flasin për të arriturat e tyre gjatë vitit 2015.

Ronaldo: Nëse nuk e fitojë Topin e Artë…

Lajmi.net - 11.01.2016

Viti 2015 nuk ishte i mirë për Real Madridin, por Cristiano Ronaldo duket mjaft i lumtur. Në përgjigjet para ceremonisë së Topit të Artë, Ronaldo e konsideroi vit pozitiv 2015-ën.

Fjalët e Messit para Topit të Artë

Portalb - 11.01.2016

Lajme lidhur me temën Khan zgjedh Ronaldon para Messit Wenger: Jam armiku më i madh i Topit të Artë, por ky lojtar do ta fitojë (Foto) Barcelona me më shumë Topa të Artë Barca e rimerr pozitën e parë ...

Messi tregon nëse i pëlqen Ronaldo

Lajmi.net - 11.01.2016

Edhe Lionel Messi ka qenë në disponim në konferencën para Topit të Artë. Argjentinasi ka folur edhe rreth rivalit tij të madh, Cristiano Ronaldo. “Unë nuk kam xhelozi, ky është një tipar negativ”, ...

Khan zgjedh Ronaldon para Messit

Portalb - 11.01.2016

Lajme lidhur me temën Fjalët e Messit para Topit të Artë Barcelona me më shumë Topa të Artë Barca e rimerr pozitën e parë (Video) Kane “zëvendësuesi” i Cristiano Ronaldo Legjenda e Bayern Munichut, ...

Befason Messi, ja çfarë thotë për Ronaldon

Almakos - 11.01.2016

Edhe Lionel Messi ka qenë në disponim në konferencën para Topit të Artë. Argjentinasi ka folur edhe rreth rivalit tij të madh, Cristiano Ronaldo. “Unë nuk kam xhelozi, ky është një tipar negativ”, ...

Ronaldo e pranon, Topin e Artë e fiton ky futbollist

Almakos - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo beson se Leo Messi ka mundësi më shumë për ta fituar Topin e Artë. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se Leo Messi ka më shumë mundësi për ta fituar Topin e Artë ...

Çfarë do të bëjë Ronaldo nëse nuk fiton Topin e Artë?

Almakos - 11.01.2016

Viti 2015 nuk ishte i mirë për Real Madridin, por Cristiano Ronaldo duket mjaft i lumtur. Në përgjigjet para ceremonisë së Topit të Artë, Ronaldo e konsideroi vit pozitiv 2015-ën.

Çfarë pëlqejnë Ronaldo dhe Messi te njëri tjetri?

Almakos - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi kanë lavdëruar njëri tjetrin. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se Leo Messi ka një të majtë të mirë dhe do të dëhironte ta kishte edha ai.

Deklarata e rralle e Ronaldos per Messin e Neymar

LajmiFundit - 11.01.2016

Sot pritet qe te shpallet fituesi i Topit te Arte dhe 3 pretendentet per te fituar kete cmim jane Ronaldo nga Real Madrid dhe Messi e Neymar nga Barcelona transmeton LajmiFundit.al.

Tre finalistët për “Topin e Artë”, ja çfarë thanë para ceremonisë

Top Channel - 11.01.2016

Sot në orën 18:30 në Zyrih zhvillohet ceremonia e Topit të Artë për futbollistin më të mirë të vitit 2015, ku në garë janë Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano ...

Gafa e konferencës për shtyp para Topit të Artë

Lajmi.net - 11.01.2016

Përkthyesi nuk përkthen pyetjen franceze drejt Cristiano Ronaldos. S’kishte se si të mungonte një gafë gjatë konferencës për shtyp para Topit të Artë.

Ja si do të duken Messi dhe Ronaldo gjatë ceremonisë së Topit të Artë (Foto)

Almakos - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë gati për ceremoninë e Topit të Artë. Se si janë veshur ata për këtë ceremoni, mund ta shihni në fotografitë e ...

Messi nënshkruan fanellën e Bayernit (FOTO)

Lajmi.net - 11.01.2016

Gjatë nënshkrimeve për fansat para ceremonisë të Topit të Artë, Lionel Messi ka firmosur edhe mbi fanellën e Bayernit të ...

Messi: Për këtë gjë do t’i shkëmbeja të gjithë Topat e Artë

Almakos - 11.01.2016

Në prag të ndarjes së çmimeve të “Topit të Artë”, lideri i sulmit të Barcelonës dhe një nga lojtarët favoritë për ta fituar trofeun, Leo Messi, ka dhënë një intervistë të shkurtër.

Shqiptari fotografohet me Ronaldon te ‘Topi i Artë’ (Foto)

Almakos - 11.01.2016

Duket se shumë shqiptarë janë të pranishëm para dyerve të ceremonisë së “Topit të Artë” në Zurich të Zvicrës. Njërin prej tyre ka arritur edhe që të fotografohet me yllin e Real Madridit, Cristiano ...

Messi futbollisti më i mirë i vitit 2015

Portalb - 11.01.2016

Lajme lidhur me temën Enrique trajneri më i mirë i vitit 2015 FIFA shpall formacionin më të mirë për vitin 2015 Khan zgjedh Ronaldon para Messit Fjalët e Messit para Topit të Artë Ylli i Barcelonës, ...

ZYRTARE: Messi fitues i Topit të Artë për të pestën herë

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për vitin 2015. Messi është zgjedhur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2015 nga FIFA, përcjell Lajmi.net. Ai e fitoi këtë çmim për herë të pestë në ...

Zyrtare: Messi fitues i Topit të Artë

Almakos - 11.01.2016

Leo Messi është futbollisti më i mirë i vitit 2015. Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2015, duke u shpallur për herë të pestë futbollisti më i mirë në botë.

Lionel Messi merr topin e Artë për herë të pestë

LajmiFundit - 11.01.2016

Lionel Messi la pas edhe kete vit konkurentet e tij, rivalin Ronaldo dhe shokun e skuadres Neymar, duke fituar Topin e Arte per here te peste ne karrieren e tij.

Askush si ai më parë, Messi fiton “Topin e Artë” për herë të pestë

Top Channel - 11.01.2016

Është sërish Lionel Messi, për herë të pestë, fitues i “Topi të Artë”. Në ceremoninë gala të organizuar në Zyrih, argjentinasi u kurorëzua si futbollisti më i mirë i 2015-s, pas votimit të ...

Fjalët e para të Messi-t: Falenderoj futbollin!

Top Channel - 11.01.2016

Tejet i emocionuar për arritjen e tij të jashtëzakonshme, Messi foli pas marrjes së trofeut, duke thënë se kurrë nuk e kishte ëndërruar këtë arritje në ...

Nuk ka surpriza, Messi fiton "Topin e Artë"

SOT - 11.01.2016

Postuar: 11/01/2016 - 20:07 Ashtu siç pritej, Lionel Messi ka fituar çmimin futbollisti më i miri në botë për vitin 2015, "Topi i Artë". Argjentinasi ka lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe ...

Messi, fiton ‘Topin e Artë’, Enrique, trajneri i vitit

Shqipmedia - 11.01.2016

Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij më të madh Cristiano Ronaldos dhe shokut të tij të skuadrës Nerymar. Sulmuesi argjentinas arriti të fitojë të pothuajse të gjithë trofetë me klubin e tij ...

Messi shpallet fitues i Topit të Artë

Almakos - 11.01.2016

Lionel Messi është shpallur fituesi i Topit të Artë për vitin 2015. Sulmuesi argjentinas sapo mori çmimin e lakmuar nga të gjithë futbollistët në ceremoninë e zhvilluar në Zyrih.

Lionel Messi merr për të pestën herë  ”Topin e artë”

Almakos - 11.01.2016

Lionel Messi fitoi për të pestën herë ”Topin e artë” për vitin 2015. Ceremonia e ndarjes së çmimeve nga FIFA, është mbajtur sot në Zyrih. Lojtari i Barcelonës, e ka fituar ”Topin e artë” edhe ...

Deklarata e Messit, pasi e fitoi Topin e Artë

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për herë të pestë në karrierën e tij. Messi ka thënë se fitimi i Topit të Artë për herë të pestë është një moment special për të.

Ronaldo xhelozon Messin për bashkëshorten (Foto)

Lajmi.net - 11.01.2016

Derisa ai vazhdon të qëndoj beqar, ‘rivali’ i tij Messi e ka gjithmonë në përkrahje bashkëshorten Antonella Roccuzzo. Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë qenë të pranishëm në ceremoninë ‘‘Topit të ...

Messi larg Ronaldos dhe Neymarit me vota

Lajmi.net - 11.01.2016

Lionel Messi e fitoi Topin e Artë për herë të pestë në karrierë. Messi ishte larg më i votuar se sa dy konkurrentët e tjerë Cristiano Ronaldo dhe Neymar.

Deklarata e Lionel Messit pas Topit të Pestë të Artë

LajmiFundit - 11.01.2016

I emocionuar për arritjen e tij të jashtëzakonshme, argjentinasi Lionel Messi foli pas marrjes së trofeut, duke thënë se kurrë nuk e kishte ëndërruar këtë arritje në futboll.

Ja kush janë fituesit ndër vite të “Topit të Artë”

Top Channel - 11.01.2016

Këtë të hënë, argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi fitoi për herë të pestë trofeun e “Topit të Artë”, një arritje të cilën nuk e ka bërë askush më ...

Neymar: Messi është nga…

Lajmi.net - 11.01.2016

Neymar është shprehur i lumtur që Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë. Ai është shprehur pas ceremonisë se Messi është nga një planet tjetër. “Është mbresëlënës për mua.

Ja deklarata e Messit pasi fitoi Topin e Artë

Almakos - 11.01.2016

Lojtari më i mirë në botë, Leo Messi ka thënë se ky trofe është special për të, pasi është dashur që dy vite ta shikojë Ronaldon nga audienca. Ai tha se ky titull është më shumë se sa kishte ...

Ronaldo reagon në Facebook (FOTO)

Lajmi.net - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo është dashur të shprehet i lumtur me përfshirjen në formacionin e vitit. Pas ceremonisë së Topit të Artë, Ronaldo ka reaguar në rrjetin social Facebook.

Shqiptari shan Ronaldon para ceremonisë së Topit të Artë (Video)

Almakos - 11.01.2016

Asgjë nuk ka shkuar mirë për Ronaldon në ndarjen e Topit të Artë. Portugezi, Cristiano Ronaldo ka humb garën me Leo Messin për Topin e Artë, të cilin e kishte fituar në dy vitet e fundit.

Topi i Artë, ja për kë votuan Messi, Ronaldo e Neymar

Almakos - 11.01.2016

Sipas këtyre të dhënave, tri kandidatët finalë, Mesi, Ronaldo dhe Nejmar, shihet të kenë votuar për lojtarët e skuadrave të tyre . Sulmuesi i Realit, Kristiano Ronaldo, ka votuar për Karim Benzemanë, ...

Askush si ai më parë, Messi fiton “Topin e Artë” për herë të pestë

Ina - 11.01.2016

Është sërish Lionel Messi, për herë të pestë, fitues i “Topi të Artë”. Në ceremoninë gala të organizuar në Zyrih, argjentinasi u kurorëzua si futbollisti më i mirë i 2015-s, pas votimit të ...

Fjalët e para të Messi-t: Falenderoj futbollin!

Ina - 11.01.2016

Tejet i emocionuar për arritjen e tij të jashtëzakonshme, Messi foli pas marrjes së trofeut, duke thënë se kurrë nuk e kishte ëndërruar këtë arritje në futboll.

Sot shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, ja kur fillon ceremonia

Botasot - 11.01.2016

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë tre finalistët e Topit të Artë për vitin 2015. Sot nga ora 18:30 në Zurich të Zvicrës, mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’.

Sot shpallet futbollisti më i mirë në botë

Koha.net - 11.01.2016

Sot në ora 18:30 në Zvicër mbahet ceremonia e përvitshme e Topit të Artë. Në garë për titullin prestigjioz për vitin 2015 janë: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, transmeton Koha.net.

Cili futbollist do të fitojë ‘Topin e Artë’

Botasot - 11.01.2016

Sot në mbrëmje (18.30) do të dihet se cilit nga futbollistët do të fitojë ‘Topin e Artë 2015’, çmim që jepet nga asociacioni më i lart botëror, FIFA në bashkëpunim me ‘France Football’.

Gjermanët dhe holandezët më së shumti herë kanë fituar ‘Topin e Artë’.

Telegrafi - 11.01.2016

Ceremonia e Topit të Artë do të mbahet sot duke filluar nga ora 18:30, ku Lionel Messi, Cristiano Ronaldo e Neymar janë kandidatët për ta fituar atë. Gjiganti britanik SkySport raporton se Gjermania ...

Sot shpallet futbollisti më i mirë në botë

Telegrafi - 11.01.2016

Sot në ora 18:30 në Zvicër mbahet ceremonia e përvitshme e Topit të Artë. Në garë për titullin prestigjioz për vitin 2015 janë: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, transmeton Koha.net.

Barcelona ‘mbretëresha’ e ‘Topit të Artë’ (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

Barcelona është klubi që ka prodhuar më shumë fitues të çmimit prestigjioz, “Topi i Artë”, më tepër se çdo klub tjetër në histori. Ne mund të shohim sonte një nga lojtarët e saj të tërheqë trofeun e ...

Sot “Topi i Artë”, dita e Messit

Mapo - 11.01.2016

Sot “Topi i Artë”, dita e Messit Postuar më: 11 Janar 2016 12:09 Është dita e ceremonisë së Topit të Artë, është dita e Lionel Messit. Gjithçka tjetër që do të mund të shihnim sot nga ceremonia qe ...

Cili klub ka më shumë ‘Topa të Artë’?

Botasot - 11.01.2016

Barcelona është klubi me më shumë "Topa te Artë" përgjatë historisë. Futbollistët blaugrana e kanë fituar 10 herë Topin e Artë, katër prej e cilëve i ka fituar argjentinasi Lionel Messi, i cili sot ...

Sot në orën 18:30 nis ceremonia për dhënien e “Topit të Artë”

ABC News - 11.01.2016

Është mbrëmja e “Topit të Artë”. Në orën 18:30 në Zyrih të Zvicrës do të nisë ceremonia për dhënien e trofeut më prestigjoz individual të futbollit botëror.

Barcelona ‘mbretëresha’ e ‘Topit të Artë’

BalkanWeb - 11.01.2016

Klubi që ka prodhuar më shumë fitues të çmimit më të rëndësishëm, “Topi i Artë”, në krahësim me çdo skuadër tjetër është Barcelona. Lojtarët e skuadrës spanjolle do të tërheqin sot trofeun e lakmuar ...

Messi favorizohet për ‘Topin e Artë’ (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi është favorizuar shumë nga bastoret e ndryshme botërore për triumfin në Zurich. Sonte me fillim nga ora 18:30, do të mbahet ceremonia për ‘Topin e Artë’, ku tre finalistët janë Lionel ...

60 vjet Topi i Artë, shifrat e trofeut prestigjioz

Yll Press - 11.01.2016

Në rang kombëtaresh, Gjermania dhe Holanda janë vendet që kanë më shumë Topa të Artë. Gjermania ka 7 trofe të tillë me Beckenbauer, Rummenigge, Muller, Matthaus e Sammer, ndërsa Holanda ka 6 me ...

Ronaldo mbërrin në Zurich (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka zbarkuar në Zvicër në qytetin e Zurichut. Portugezi është pjesë e tre futbollistëve finalistë për ta fituar çmimin më të madh në botë individual ‘Topin e Artë’.

Kështu pritet Ronaldo

Botasot - 11.01.2016

Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, pritet si hero në aeroportin e Zurich-ut. Ai sot do të jetë në ceremoninë e futbollit që mbahet në Zurich për ‘Topin e Artë 2015’, çmim që jepet nga ...

Sot “Topi i Artë”, Mesi, Ronaldo e Nejmar në Zyrih për një tjetër trofe

BalkanWeb - 11.01.2016

ZYRIH- Nejmar, Mesi dhe Ronaldo në konferencë për shtyp para startimit të ceremonisë “Topi i Artë”. Lionel Mesi, Kristiano Ronaldo dhe Nejmar. Njëri prej tyre do të kurorëzohet mbreti i ri i ...

Ronaldo, Messi e Neymar me lëvdata për njëri-tjetrin

Koha.net - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo thotë se është krenar që është i nominuar për Topin e Artë dhe se nga rivali i tij Lionel Messi do të merrte fuqinë e këmbës së majtë.

Messi e fal 'Topin e Artë’ për këtë gjë

Telegrafi - 11.01.2016

Në prag të ndarjes së çmimeve të “Topit të Artë”, lideri i sulmit të Barcelonës dhe një nga lojtarët favoritë për ta fituar trofeun, Leo Messi, ka dhënë një intervistë të shkurtër.

Ronaldo dorëzohet për ‘Topin e Artë’

Telegrafi - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo ‘dorëzohet’ në konferencën për shtyp duke u shprehur se Lionel Messi ka më shumë shanse të fitojë “Topin e Artë”. Sulmuesi i Real Madrid u shpreh se, argjentinasit, ndryshe nga ai, ...

Ky është shqiptari që u fotografua me Ronaldon te 'Topi i Artë' (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

Duket se shumë shqiptarë janë të pranishëm para dyerve të ceremonisë së “Topit të Artë” në Zurich të Zvicrës. Njërin prej tyre ka arritur edhe që të fotografohet me yllin e Real Madridit, Cristiano ...

Messi: Futbolli është si jeta

Koha.net - 11.01.2016

Lionel Messi, sulmuesi i Barcelonës, që synon “Topin e Artë” për herë të pestë në karrierë, në ceremoninë e sivjetshme thotë se ka mësuar shumë në futboll që nga koha kur e fitoi për herë të parë ...

Nis ceremonia për “Topin e Artë”, Mesi pranë trofeut të pestë

BalkanWeb - 11.01.2016

ZYRIH- Ka nisur në Zvicër ceremonia e dhënies së çmimit “Topi i Artë” ku pretendentë janë Nejmar, Mesi dhe Ronaldo. Njëri prej tyre do të kurorëzohet mbreti i ri i futbollit për vitin që lamë pas.

Messi: Futbolli është si jeta

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi, sulmuesi i Barcelonës, që synon “Topin e Artë” për herë të pestë në karrierë, në ceremoninë e sivjetshme thotë se ka mësuar shumë në futboll që nga koha kur e fitoi për herë të parë ...

Nis ceremonia e “Topit të Artë”, Messi favorit për të fituar trofeun

Ora news - 11.01.2016

Ka nisur ceremonia për çmimin më të rëndësishëm individual në botën e futbollit , ‘Topi i artë’, e cila po mbahet ne kryqytetin e Zvicrës, Zurich. Në garë janë tre pesha të rënda të futbollit ...

Messi fiton ‘Topin e Artë’, i pesti në karrierën e tij

Botasot - 11.01.2016

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi, anëtar i Barcelonës, e kush tjetër fiton ‘Topin e Artë 2015’, çmim që jepet për çdo vit nga asociacioni më i lart i futbollit botëror, FIFA dhe ‘France ...

Messi fiton “Topin e Artë”, i pesti për argjentinasin

Ora news - 11.01.2016

Çmimi i lojtarit më të mirë në botë “Topi i Artë” shkon për lojtarin e Barcelonës, Lionel Messi. Një çmim më se i merituar për yllin argjentinas për gjithçka ai bëri gjatë vitit 2015, ku me ...

Lionel Messi fiton “Topin e Artë”

Koha.net - 11.01.2016

Sulmuesi i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, ka hyrë në histori të futbollit duke fituar për herë të pestë çmimin prestigjioz “Topi i Artë”. Në ceremoninë e mbajtur në Cyrih të Zvicrës, ...

Messi, fiton ‘Topin e Artë’ (Foto/Video)

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2015. Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij më të madh Cristiano Ronaldos dhe shokut të tij të skuadrës Nerymar.

Triumfon Lionel Mesi, fiton “Topin e Artë”

BalkanWeb - 11.01.2016

ZYRIH- Lionel Mesi është fitues i “Topit të Artë”. Mesi ka mposhtur kështu dy favoritët e tjerë Nejmar dhe Ronaldo, duke koleksionuar 5 topa të artë në karrierën e tij.

Këta janë fituesit nga ceremonia e "Topit të Artë"

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2015. Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij më të madh Cristiano Ronaldos dhe shokut të tij të skuadrës Nerymar.

Video: Messi fiton Topin e Artë për herë të pestë, shihni fytyrën e Ronaldos

Mapo - 11.01.2016

Video: Messi fiton Topin e Artë për herë të pestë, shihni fytyrën e Ronaldos Postuar më: 11 Janar 2016 20:01 Messi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2015.

Flet pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi e ka fituar për herë të pestë në karrierë ‘Topin e Artë’. Ai u pa i emocionuar pas marrjes së çmimit, ndërsa tha se kjo gjë i tejkalon dhe ëndrrat e tij fëmijërore.

Ja sa vota mori Messi, Ronaldo dhe Neymari

Telegrafi - 11.01.2016

Lionnel Messi është shpallur lojtari më i mirë në botë. Argjentinasi ka fituar për herë të pestë çmimin “Topi i Artë”. E gjithë kjo në saje të 41.33 përqind të votave të trajnerëve, kapitenëve të ...

Lionel Mesi fiton “Topin e Artë”

ABC News - 11.01.2016

Lionel Mesi fitoi “Topin e Artë” për vitin 2015. Asnjë surprizë në ceremoninë e zhvilluar në Zyrih, me sulmuesin argjentinas që merr për herë të pestë në karrierën e tij, trofeun më të rëndësishëm ...

Ja kush ia kalon Messit me "Topa të Artë"

Telegrafi - 11.01.2016

Lionnel Messi fitoi topin e pestë të artë Kështu Messi bëhet lojtari më me së shumti çmime të tilla të fituara në botë. Por, gjermanët me shtatë tituj të fituar së bashku, holandezët me po aq dhe ...

Statistikat e Messit në vitin 2015

Koha.net - 11.01.2016

Leo Messi fitoi “Topin e Artë” për herë të pestë në karrierë. Ai në vitin 2015 shijoi një nga vitet më të suksesshme në karrierë. Gjatë 2015-ës pati 61 paraqitje dhe realizoi 52 gola.

Messi fitoi me mbi 40 për qind të votave

Koha.net - 11.01.2016

FIFA ka publikuar rezultatet e votave për tre të nominuarit për “Topin e Artë”. Messi fitoi 41.33 për qind të të gjitha votave, duke lënë pas Ronaldon me 27.76 dhe Neymarin me 7.86. © KOHA.

Këto ishin votat e Canës për 'Topin e Artë'

Telegrafi - 11.01.2016

FIFA ka zbuluar votat e trajnerëve dhe kapitenëve për finalistët e Topit të Artë. Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka votuar me pesë pikë Cristiano Ronaldon.

Votat e Ronaldos, Messit dhe Neymarit për Topin e Artë

Koha.net - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo në votat e tij për më të mirin e vitit ka votuar tre bashkëlojtarë te Real Madridi. Ronaldo vlerësoi me pesë pikë Karim Benzeman, me tri James Rodriguezin dhe me një Gareth Balen.

Finalistët votuan si në Eurovizion

Telegrafi - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo në votat e tij për më të mirin e vitit ka votuar tre bashkëlojtarë te Real Madridi. Ronaldo vlerësoi me pesë pikë Karim Benzeman, me tri James Rodriguezin dhe me një Gareth Balen.

Messi nënshkruan për Bayernin (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi është fituesi i ‘Topit të Artë’ për herë të pesë. Në hyrje për në mbrëmjen gala, Lionel Messi u prit nga fansat që ishin mbledhur në Cyrih.

Reagon Ronaldo për "Topin e Artë" (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo nuk ka folur asnjë fjalë rreth dështimit të fitimit të çmimit “Topi i Artë”. Por, ai është shprehur i lumtur që është përfshirë në formacionin më të mirë të 2015.

Fëmija shqiptar shpërthen në lot nga inati se Ronaldo nuk e fitoi Topin e Artë (Video)

Telegrafi - 11.01.2016

Lionel Messi ka fituar ‘Topin e Artë’ duke mposhtur në finale Cristiano Ronaldon dhe Neymarin, por kjo nuk i ka pëlqyer aspak, Florenit, i cili është vetëm tetë vjeç.

Futbollistët që kanë fituar më shumë “Topin e artë”

BalkanWeb - 11.01.2016

ZYRIH – Lojtari i Barcelonës, sulmuesi argjentinas, Lionel Messi fitoi sot ”Topin e artë” për vitin 2015. Messi e ka fituar ”Topin e artë” katër herë rresht përgjatë viteve 2009, 2010, 2011 dhe 2012.

Lionnel Messi merr Topin e Artë, femrat zhvishen në nder të tij

BalkanWeb - 11.01.2016

Teksa Lionnel Messi po merrte trofeun e “Topit të Artë”, bukuroshet nga mbarë bota po e festonin këtë sukses, me foto me fanella të argjentinasit. Disa prej fotografive me modelet bombastike kanë ...

Këta janë futbollistët që kanë fituar nga 3 e 2 “Topa të artë”

Koha.net - 11.01.2016

Lojtari i Barcelonës, sulmuesi argjentinas, Lionel Messi me ”Topin e artë” që e fitoi sonte, e që është i pesti për të në karrierë, ka lënë shumë pas legjenda të futbollit botëror.

Yjet e “Topit të Artë” sfilojnë si modelë… (Foto)

Botasot - 11.01.2016

Është mbajtur ceremonia e “Topit të Artë”, ku Lionel Messi është shpallur fitues për herë të pestë. Por, kësaj radhe kanë bërë bujë edhe veshjet e futbollistëve dhe të pranishmëve në ceremoni të ...

Ja si votuan Messi, Ronaldo dhe Neymar

Botasot - 11.01.2016

Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar kanë votuar vetëm lojtarët e skuadrave të tyre. Ashtu edhe siç pritej, tre finalistet e Topit të Artë kanë votuar me të ‘njohshëm’, pasi kanë votuar vetëm ...

Sa i “pa shpirt” tregohet Alves, ja çfarë i bëri Ronaldos!

Botasot - 11.01.2016

Dani Alves është i befasuar se si Cristiano Ronaldo ka përfunduar i dyti në garën për “Topin e Artë”, të cilin e fitoi sot edhe zyrtarisht Lionel Messi.

“Topi i Artë”, në pritje të fituesit të trofeut

Gazeta Dita - 11.01.2016

Ashtu siç ndodh çdo vit, Zyrihu do të jetë skena ku do të jepet trofeu i “Topit të Artë” për futbollistin më të mirë në botë. Për 2015-n, kandidatët për ta fituar atë janë të zakonshmit Messi, ...

Shtetet që e kanë fituar më shumë Topin e Artë

VeqSport - 11.01.2016

Gjermania dhe Holanda janë dy shtetet që kryesojnë listën sa i përket fitimit të Topit të Artë, ku shtatë gjermanë e holandezë arritën ta bënin një gjë tillë.

Sot dihet fituesi i 'Topit të Artë', ja kur nis ceremonia

VeqSport - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi apo Neymar? Cili do jetë fituesi i Topit të Artë për vitin që lam pas?. Ceremonia e Topit të Artë fillon në orën 18:15, në Zurich.

Njihuni me portierin e vetëm që e ka fituar Topin e Artë

VeqSport - 11.01.2016

Kohëve të fundit kemi parë që vetëm sulmuesit e kanë fituar 'Topin e Artë', por jo edhe në vitin 1963. Asokohe ishte edhe fillimi i 'Topit të Artë', kur portieri i ish-Bashkimit Sovjektik, Lev Yashin ...

Ceremonia e Topit të Artë, do mërziteni!

VeqSport - 11.01.2016

Në orën 18:15 do nis ceremonia gala e 'Topit të Artë', në Zurich. Personalitetet e larta të futbollit do marrin pjesë në këtë mbrëmje e cila pritet të zgjas goxha shumë sipas planprogramit të ...

Sot “Topi i Artë”, Messi pret kurorëzimin e pestë

Java News - 11.01.2016

Sot në orën 18:30 nis ceremonia e Topit të Artë, me argjentinasin Leo Messi si favorit i qartë për të fituar kundër rivalit të përjetshëm, Cristiano Ronaldo, dhe shokut të skuadrës, Neymar Junior.

Messi niset për në Zurich, ja çfarë shkruan në Facebook

Tetova Sot - 11.01.2016

Lionel Messi është nisur drejt Zurichut, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit ‘Topi i Artë’. Messi është në mesin e tre finalistëve dhe favoriti kryesor për ta fituar Topin e Artë ...

Ronaldo niset për Cyrih, dëshiron ‘Topin e Artë’ (Foto)

Tetova Sot - 11.01.2016

Pas Lionel Messit, edhe Cristiano Ronaldo është rrugës për Cyrih. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është nisur drejt Zvicrës me qëllimin për të fituar Topin e Artë, të tretën me radhë dhe të ...

Kush do ta fitonte Topin e Artë nga viti 2008, po të mos ekzistonin Messi dhe Ronaldo?

Gazeta Tema - 11.01.2016

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë fituesit e vetëm të Topit të Artë që nga viti 2008 e këndej. Messi dhe Ronaldo së bashku i kanë fituar shtatë Topa të Artë që nga viti 2008 deri në këtë vit.

VIDEO: Karriera e Messit nëpërmjet artit

VeqSport - 11.01.2016

Leo Messi po përgaditet që sot ta fitojë Topin e Artë për herën e 5-të në karrierën e tij. Një artist duke përdorur numrat që Messi ka arritur në karrierën e tij e ka pikturuar lojtarin ...

60 vjet Topi i Artë, shifrat e trofeut prestigjioz

InfoGlobi - 11.01.2016

Sot në orën 18:30 në Zyrih do të zhvillohet ceremonia e Topit të Artë për futbollistin më të mirë të vitit 2015, ku në garë janë Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo.

Sot shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’, ja kur fillon ceremonia

Tetova Sot - 11.01.2016

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë tre finalistët e Topit të Artë për vitin 2015. Sot nga ora 18:30 në Zurich të Zvicrës, mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2015, përcjell ...

Tre finalistët për “Topin e Artë”, ja çfarë thanë para ceremonisë

Gazeta Dita - 11.01.2016

Sot në orën 18:30 në Zyrih zhvillohet ceremonia e Topit të Artë për futbollistin më të mirë të vitit 2015, ku në garë janë Lionel Messi, Neymar dhe Cristiano Ronaldo.

Ceremonia e Topit të Artë LIVE

VeqSport - 11.01.2016

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në ndarjen e Topit të Artë. Leo Messi, Ronaldo dhe Neymar janë tre kandidatët në garë për ta fituar çmimin kryesor individual në botën e futbollit.

C. Ronaldo: Ja kush e fiton topin e artë

Tetova Sot - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo beson se Leo Messi ka mundësi më shumë për ta fituar Topin e Artë. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se Leo Messi ka më shumë mundësi për ta fituar Topin e Artë ...

ZYRTARE: Messi fiton Topin e Artë

VeqSport - 11.01.2016

Ashtu edhe siq pritej Leo Messi ka arritur ta mposhtë Cristiano Ronaldon dhe Neymar për ta fituar sërish Topin e Artë. Super ylli argjentinas ishte lojtari kryesor në suksesin e Katalunasve që nën ...

Askush si ai më parë, Messi fiton “Topin e Artë” për herë të pestë

Gazeta Dita - 11.01.2016

Është sërish Lionel Messi, për herë të pestë, fitues i “Topi të Artë”. Në ceremoninë gala të organizuar në Zyrih, argjentinasi u kurorëzua si futbollisti më i mirë i 2015-s, pas votimit të ...

Lionel Messi shpallet fitues i Topit të Artë!

Tetova Sot - 11.01.2016

Argjentinasi i Barcelonës e ka bërë atë për herë të pestë! “Mirëmbrëma përsëri! Është një moment shumë i veçantë për mua të jem përsëri, këtu në këtë fazë, duke fituar një tjetër Top të Artë, pasi ...

Statistikat, ja sa vota mori Messi, Ronaldo dhe Neymar. (FOTO)

Tetova Sot - 11.01.2016

Ky është rezultati përfundimtar! Messi fiton me 41.33% të votave, ndërsa Ronaldo vjen i dyti me 27.76% dhe Neymar i treti me 7.86% të votave. Një rezultat i drejtë? /TetovaSot ...

E FUNDIT: Deklarata e Messit për Topin e Artë

VeqSport - 11.01.2016

Fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi është shprehur jashtëzakonisht i kënaqur me çmimin e fituar. Reprezentuesi argjentinas arriti që ta fitonte Topin e Artë të pestën herë, teksa është shprehur se ...

VIDEO: Djali i Messit tregon sa Topa të Artë i ka fituar

VeqSport - 11.01.2016

Duket se çmimit për fituesin e Topit të Artë përpos Lionel Messit, i'u është gëzuar edhe djali i tij, Thiago. Menjëherë pasi që Lionel Messi doli të fliste për çmimin e fituar, djali i tij, Thiago ...

E FUNDIT: Ja përqindjet dhe më i miri pas Messit

VeqSport - 11.01.2016

Janë zbuluar përqindjet e votimeve për fituesin e Topit të Artë dhe dy të tjerët. Sigurisht që tani fitues është shpallur reprezentuesi argjentinas, Lionel Messi.

I bërë prej ari! Messi është lojtari më dominues i të gjitha kohërave

Tetova Sot - 11.01.2016

Argjentinasi fitoi Topin e tij të pestë të hënën, një triumf që reflekton bastionin e tij në futboll gjatë shtatë viteve të fundit. Askush nuk ka pasur një ndikim si Leo … Lionel Messi ka rishkruar ...

Foto nga ceremonia/ Ja si e përjeton djali i Messit

Tetova Sot - 11.01.2016

ionel Messi është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2015, për të pestën herë. Ylli i Barcelonës, ka triumfuar në garën mes Kristiano Ronaldos dhe sulmuesit brazilian Nejmar.

Leo Messi fitues i ‘Topit të Artë”

InfoGlobi - 11.01.2016

Leo Messi fitoi ‘Topin e Artë” . Sipas tij ai asgjë nuk do të mund të bënte pa bashkëlojtarët e tij. “Ishte koha të kthehem sërish dhe ky trofe është special, pasi për dy vite kam shikuar Ronaldon ...

Ronaldo dhe Messi tregojnë pikat e forta të njëri tjetrit

Republika - 11.01.2016

Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi kanë lavdëruar njëri tjetrin. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se Leo Messi ka një të majtë të mirë dhe do të dëhironte ta kishte edha ai.

Messi fitues i Topit të Artë

Republika - 11.01.2016

Lionel Messi triumfoi në garën për “Topin e Artë” 2016. Futbollisti argjentinas i Barcelonës arriti të mposhtë konkurencës e rivalit të përjetshëm Cristiano Ronaldo dhe shokut të skuadrës te Barça, ...