TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FIFA dënon edhe ekipet e Premierligës?

Lajmi.net - 17.01.2016

Klubet nga Premierliga mund të dënohen njësoj si Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madridi nga FIFA. Klubet nga Premierliga mund të përballen me dënime të njejta nga FIFA si ato të La Ligas, lidhur ...

FIFA gati të dënojë dhe klubet e Premier League

Albeu.com - 17.01.2016

Klubet e Premier League mund të përballen me të njëjtat dënime nga FIFA si ato të La Ligas, lidhur me transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeç. "The Telegraph" shkruan se Drejtori i përgjithshëm i ...

​Edhe dy ekipe spanjolle mund të dënohen nga FIFA

Telegrafi - 17.01.2016

FIFA vazhdon të hetojë skuadrat spanjolle në lidhje me transferimet e futbollistëve të mitur. Pas dënimeve të Real Madridit dhe Atletico Madridit, që mos të mund të transferojnë futbollistë gjatë dy ...

FIFA dënon edhe dy klube?

Lajmi.net - 16.01.2016

Pas Real Madridit e Atletico Madridit, FIFA është e gatshme t’i dënojë edhe dy klube tjera nga La Liga. FIFA s’ka të ndalur, pas Real Madridit e Atletico Madridit është e gatshme t’i dënojë edhe dy ...

Reali gati të bëjë goditjen e madhe të janarit (Foto)

Zhurnal - 16.01.2016

Reali gati të bëjë goditjen e madhe të janarit (Foto) Publikuar 16.01.2016 në 10:03 nga Xh.I. | 93 i lexuar Madrid, 16 janar - Real Madrid e dëshiron Harry Kane qysh këtë muaj.

Kane në Real Madrid, brenda janarit

Lajmi.net - 16.01.2016

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane do të transferohet në Real Madrid, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Real Madrid dëshiron ta transferojë sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, gjatë këtij afati ...

Real Madrid bën “goditje” të madhe në merkaton e janarit

LajmiFundit - 16.01.2016

Real Madrid e dëshiron Harry Kane qysh këtë muaj. Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është i detyruar që të ndërroj planin e transferimeve që kishte për verën e ardhshme.

Pas Realit e Atleticos, FIFA dënon edhe dy klube të tjera

LajmiFundit - 16.01.2016

Valencia dhe Villarreal mund ta kenë fatin e njëjtë si të Real Madridit e Atletico Madridit. Reali e Atletico u dënuan nga FIFA për parregullsi në transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçar dhe ...

Kane në Real Madrid, brenda janarit

Shqipmedia - 16.01.2016

Real Madrid dëshiron ta transferojë sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Sipas mediave spanjolle, “Los Blancos” planifikojnë blerjen e reprezentuesit anglez, ...

Harry Kane shkon te Real Madridi

Portalb - 16.01.2016

Lajme lidhur me temën Reali i lëshon rrugë PSG-s për blerjen e Neymarit Messi futbollisti më i mirë i vitit 2015 Enrique trajneri më i mirë i vitit 2015 FIFA shpall formacionin më të mirë për vitin ...

FIFA gati të dënojë dy ekipe të tjera në LA Liga

Albeu.com - 16.01.2016

Dy ditë ma parë FIFA dënoi Realin dhe Atletiko Madridin për parregullsi në deklarimin e blerjeve të shumë lojtarëve, ndaj dhe klubeve u pengohet të zhvillojnë merkato në sezonin 2016/17.

Real Madrid afër transferimit të Harry Kane

Telegrafi - 16.01.2016

Sulmuesi anglez, Harry Kane mund të jetë transferimi i parë i Real Madridit gjatë afatit kalimtar të janarit. Pas paraqitjeve fantastike me Tottenhamin në dy vitet e fundit, Harry Kane është bërë ...

Suspendohet dënimi, Reali transferon katër super futbollistë

Lajmi.net - 15.01.2016

Real Madrid beson në suspendimin e dënimit të FIFA-së, duke e shfrytëzuar rastin për të transferuar katër përforcime të mëdha gjatë verës. Real Madrid nuk dorëzohet dhe ka paralajmëruar ankesë ndaj ...

4 yje të Premier League-s drejt Real Madridit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2016

Real Madrid bërë planin për transferime të mëdha gjatë verës dhe këtë nuk do ta ndalë as dënimi i FIFA-s për të mos transferuar në dy merkatot e ardhshme.

Lajm bombë nga Anglia, Reali merr 4 yjet e Premierligës

Zhurnal - 15.01.2016

Lajm bomb nga Anglia, Reali merr 4 yjet e Premierligs Publikuar 15.01.2016 në 10:16 nga Xh.I. | 120 i lexuar Madrid, 15 janar - Real Madridin nuk do ta ndalojë dënimi i FIFA’s për të transferuar ...

Dënimi nga FIFA, befason Real Madrid

Lajmi.net - 15.01.2016

Real Madrid nuk është duke e konsideruar fare mundësinë e refuzimit të ankesës kundër dënimit të shqiptuar nga FIFA. Komisioni Disiplinor i FIFA-së, ka dënuar Real Madridin dhe Atletico Madridin për ...

Wenger: Real Madrid – FIFA, kjo do të ndodhë

Lajmi.net - 15.01.2016

Arsene Wenger ka parashikuar se ankesa e Real Madridit kundër dënimit të FIFA-së do të jetë e suksesshme. Real Madrid do të jetë i suksesshëm me ankesën ndaj dënimit të FIFA-së që ua pamundëson ...

Reali bllokohet në merkato, shpenzime marramendëse në dy javë

Top Channel - 15.01.2016

Vendimi i FIFA-s për ta bllokuar në merkaton e transferimeve në verën e 2016 dhe janarit 2017, e ka vënë në lëvizje Realin e Madridit për të bërë tani shpenzimet e parashikuara për t’u bërë gjatë ...

Reali bllokohet në merkato

Ina - 15.01.2016

Vendimi i FIFA-s për ta bllokuar në merkaton e transferimeve në verën e 2016 dhe janarit 2017, e ka vënë në lëvizje Realin e Madridit për të bërë tani shpenzimet e parashikuara për t’u bërë gjatë ...

Reali “burgos” Ronaldon (FOTO)

Lajmi.net - 15.01.2016

Në rrjetet sociale kanë filluar të publikohen fotografi qesharake pas dënimit të Real Madridit nga FIFA. Komisioni Disiplinor i FIFA-së, ka dënuar Real Madridin dhe Atletico Madridin për shkeljen e ...

Dënimi për Realin dhe Atleticon, plas gallata në rrjetet sociale (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2016

Komisioni Disiplinor i FIFA-s dënoi Real Madridin dhe Atletico Madridin për shkeljen e rregullave të transferimit ndërkombëtar dhe regjistrimin e futbollistëve nën moshën 18-vjeç.

FIFA shokon La Ligan

Lajmi.net - 15.01.2016

Pas Real Madridit dhe Atletico Madridit, edhe dy klube tjera spanjolle pritet të dënohen nga FIFA. FIFA vazhdon të hetojë klubet spanjolle, ndërsa dy të fundit që kanë rënë në ‘radar’ janë Valencia ...

Karikatura e ditës: Dënimi i Real Madridit nga FIFA (Foto)

Botasot - 15.01.2016

Real Madridi dhe Atletico Madrid sot kanë marrë vendimin e FIFA-s, me të cilin u ndalohet kryerja e transferimeve në dy afatet e ardhshme. Në këto dy afate, Real Madridi dhe Atletico Madridi nuk kanë ...

Reali bllokohet në merkato, shpenzime marramendëse në dy javë

Yll Press - 15.01.2016

Sipas asaj që publikohet në median britanike, klubi “merenges”, që bëri të ditur apelimin ndaj këtij ndëshkimi nga FIFA, po përgatitet të shpenzojë plot 250 milionë Paund deri në 31 janar të këtij ...

Gjashtë skuadrat që u prekën nga vendimi për dënimin e Realit dhe Atleticos (Foto)

Telegrafi - 15.01.2016

Real Madrid dhe Atletico Madrid janë dënuar për dy afatet kalimtare të ardhme me mos blerje të lojtarëve, shkaku i transferimi të lojtarëve minoren. Dënimi i dy klubeve të njohura spanjolle ka bërë ...

FIFA krijon panik te Reali, ëndërrohen 10 yje për afatin e janarit

Botasot - 15.01.2016

Dënimi i shqiptuar nga FIFA për Real Madridin, me të cilin i ndalohet transferimi i futbollistëve në dy afatet e ardhme kalimtare, ka dridhur madrilianët.

Një femër shqiptare bëhet arbitre e Fifa-s

Tetova Sot - 15.01.2016

FSHF ka shpërndarë stemat e FIFA-s, për gjyqtarët e futbollit shqiptar. Surpriza më e madhe ishte se për herë të parë në kategoritë elitare përfshihet edhe një femër.

Reali bllokohet në merkato, shpenzime marramendëse në dy javë

InfoGlobi - 15.01.2016

Vendimi i FIFA-s për ta bllokuar në merkaton e transferimeve në verën e 2016 dhe janarit 2017, e ka vënë në lëvizje Realin e Madridit për të bërë tani shpenzimet e parashikuara për t’u bërë gjatë ...

‘Burgoset’ Ronaldo, fillojnë shakatë me Realin në rrjetet sociale pas dënimit nga FIFA (Foto)

Tetova Sot - 15.01.2016

Në rrjetet sociale kanë filluar të publikohen fotografi qesharake pas dënimit të Real Madridit nga FIFA. Komisioni Disiplinor i FIFA-së, gjatë ditës së enjte bëri të ditur se ka dënuar Real Madridin ...

Një femër shqiptare bëhet arbitre e Fifa-s (Foto)

Republika - 15.01.2016

FSHF ka shpërndarë stemat e FIFA-s, për gjyqtarët e futbollit shqiptar. Surpriza më e madhe ishte se për herë të parë në kategoritë elitare përfshihet edhe një femër.

Pas Realit e Atleticos, FIFA do t’i dënojë edhe dy klube

Republika - 15.01.2016

Reali e Atletico u dënuan nga FIFA për parregullsi në transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçar dhe tani duan që të njëjtin dënim t’ia shqiptojnë edhe Valencias e Villarrealit.

Lajm i bujshëm, FIFA dënon rëndë Realin dhe Atletikon

Albeu.com - 14.01.2016

Në Spanjë shpërthen sërish "bomba". FIFA ka marrë tashmë vendimin në lidhje me afrimin e lojtarëve minoren nga Real Madridi dhe Atletiko e Madridit. Verdikti është i njëjtë si ai që dënoi Barcelonën ...

FIFA dënon rëndë Realin dhe Atleticon

Almakos - 14.01.2016

FIFA ia ka pamundësuar Real Madridit dhe Atletico Madridit që të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare. Këtë vendim FIFA e ka marrë pasi dy klubet e Madridit kanë thyer rregullat për ...

Real dhe Atletico Madrid, pa merkato deri në janar 2017

Top Channel - 14.01.2016

Real dhe Atletico Madrid marrin nga FIFA të njëjtin ndëshkim si Barcelona për parregullistë e shfaqura në lidhjen e kontratave me futbollistë nën moshën 18-vjeçare.

FIFA bllokon transferimet për Realin dhe Atleticon

Portalb - 14.01.2016

Lajme lidhur me temën Barcelona afër marrëveshjes për sulmuesin e Celta Vigos Atletico vazhdon serinë e fitoreve Barca do të ankohet për dënimin e Suarez Pas 1 viti ndalesë, Turan dhe Vidal debutojnë ...

Denimi i FIFA-s: Real dhe Atletico Madrid, pa merkato deri në janar 2017

LajmiFundit - 14.01.2016

Real dhe Atletico Madrid marrin nga FIFA të njëjtin ndëshkim si Barcelona për parregullistë e shfaqura në lidhjen e kontratave me futbollistë nën moshën 18-vjeçare.

ZYRTARE: FIFA dënon Realin dhe Atleticon

Shqipmedia - 14.01.2016

Komisioni Disiplinor i FIFA-së, ka dënuar Real Madridin dhe Atletico Madridin për shkeljen e rregullave të transferimit ndërkombëtar dhe regjistrimin e futbollistëve nën moshën 18-vjeç.

Real Madrid transferon këta futbollistë para dënimit

Shqipmedia - 14.01.2016

Komisioni Disiplinor i FIFA-së, ka dënuar Real Madridin dhe Atletico Madridin për shkeljen e rregullave të transferimit ndërkombëtar dhe regjistrimin e futbollistëve nën moshën 18-vjeç.

FIFA ndëshkon ashpër Real Madridin e Atleticon

LajmiFundit - 14.01.2016

Pas Barcelonës, FIFA përdor dorën e hekurt edhe me Realin e Madridit dhe Atleticon e Madridit. Komisioni i Disiplinës i institucionit më të lartë të futbollit Botëror ka marrë vendimin për t’u ...

FIFA bllokon merkaton e Realit dhe Atletikos

Almakos - 14.01.2016

FIFA ka ndëshkuar Real Madrid dhe Atletiko Madrid duke i ndalur këto dy klube të bëjnë transferta në merkato. Kishte rreth një vit që flitej në lidhje me këtë vendim, ndërsa dy klubet madrilene janë ...

Zyrtare: Ja hapat që do t’i ndërmarrë Real Madridi pas dënimit nga FIFA

Almakos - 14.01.2016

Real Madridi ka konfirmuar se do të apelojë ndaj vendimit të FIFA-s, për ndalimin e transferimeve për dy afatet e ardhshme, duke insistuar se ata nuk kanë bërë asgjë të keqe.

Reali refuzon vendimin e FIFA-S: Është i papranueshëm

Albeu.com - 14.01.2016

Menjëherë pas vendimit të FIFA-s për të mos transferuar lojtarë, Real Madridi ka reaguar duke thënë se do të ankohet për ndalimin e transferimit të “Mbretërve” për dy afatet e ardhshme kalimtare, ...

Fifa ndeshkon ekipet e Madridit

Almakos - 14.01.2016

FIFA ndëshkoi ekipet e Madridit për parregullsi në transferimet e lojtarëve të mitur. Reali dhe Atletiko janë ndëshkuar njëlloj si Barcelona. Skuadrat e Madridit nk do të kenë mundësi të përforcohen ...

Dënimi nga FIFA, ky është reagimi i Real Madrid

Almakos - 14.01.2016

Real Madridi ka kundërshtuar ashpër dënimin e FIFA-s për ndalimin e transferimeve. FIFA të enjten ka njoftuar se ka gjetur parregullsi të shumta në transferimin e futbollistëve nën 18 vjet te Real ...

Reali shpërthen kundër FIFA-s

Lajmi.net - 14.01.2016

Real Madridi ka kundërshtuar ashpër dënimin e FIFA-s për ndalimin e transferimeve. Drejtori i përgjithshëm i Real Madridit, Jose Angel Sanchez, i ka cilësuar argumentet e FIFA-s si absurde.

Atletico ankohet për dënimin e FIFA-S

Albeu.com - 14.01.2016

Pas Realit ekipi i dytë që ankohet për vendimin e FIFA-s është Atletico i Madridit. Presidenti i klubit, Enrique Cerezo , ka njoftuar se ekipi i tij do të ankohet për vendimin e dhënë nga FIFA për ...

FIFA ndalon transferimet për Realin dhe Atletico Madridin

Koha.net - 14.01.2016

FIFA ia ka pamundësuar Real Madridit dhe Atletico Madridit që të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare. Këtë vendim FIFA e ka marrë pasi dy klubet e Madridit kanë thyer rregullat për ...

FIFA para vendimit për dy klube të mëdha

Botasot - 14.01.2016

FIFA tashmë ka marrë një vendim, ku Real Madrid dhe Atletico Madrid do të dënohen për shkak të transferimit të lojtarëve të minoren. Të dy skuadrat janë duke u hetuar që një vit dhe ato kanë dalë ...

FIFA ndalon transferimet për Realin dhe Atletico Madridin

Telegrafi - 14.01.2016

FIFA ia ka pamundësuar Real Madridit dhe Atletico Madridit që të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare. Këtë vendim FIFA e ka marrë pasi dy klubet e Madridit kanë thyer rregullat për ...

FIFA: Real dhe Atletico ndëshkohen për transfertat e lojtarëve minorenë

BalkanWeb - 14.01.2016

FIFA ka marrë te enjten një vendim, ku ekipet e kryeqytetit spanjoll, Real Madrid dhe Atletico Madrid, janë dënuar për shkak të transferimit të lojtarëve minorene.

Reali dënohet edhe me shumë të hollash

Telegrafi - 14.01.2016

Real Madridi është dënuar nga FIFA edhe me 328 mijë euro. Klubi mbretëror ka rënë në telashe të mëdha pas dënimit të FIFA-s. Tash janë dy instanca që mund t'i shfrytëzojë klubi mbretëror.

Zyrtare, FIFA “kryqëzon” Realin dhe Atletikon

ABC News - 14.01.2016

Pas Barcelonës, FIFA i jep një goditje të rëndë edhe dy skuadrave të Madridit. Komisioni i Disiplinës në qeverinë botërore të futbollit ka përjashtuar nga merkato Realin dhe Atletikon.

Speciale - A ka gjasa Reali ta zvogëlojë ose anulojë dënimin?

Telegrafi - 14.01.2016

Real Madridi është dënuar me një vit ndalim transferimi të lojtarëve, bashkë me Atletico Madridin. Ky dënim i cili erdhi për shkak të parregullsive të gjetura nga FIFA, ka goditur rrëndë ambiciet e ...

Reali dhe Atletico kanë thyer rregullat!

Botasot - 14.01.2016

Real Madridi dhe Atletico Madridi janë ndëshkuar nga asociacioni më i lart i futbollit botëror, FIFA. Dy klube nuk do të mund të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak se kanë ...

Cerezo: FIFA nuk e ndal Atleticon

Telegrafi - 14.01.2016

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo, nuk është i brengosur nga dënimi me ndalim të transferimeve. Presidenti i Atleticos thotë se nuk brengoset, ani pse është i befasuar nga vendimi.

Atletico ankohet për dënimin nga FIFA

Koha.net - 14.01.2016

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo, ka njoftuar se klubi i tij do të ankohet për vendimin e dhënë nga FIFA për ndalimin e transferimeve në dy afatet e ardhshme kalimtare.

Reali dhe Atletico kanë thyer rregullat! Atletico e zhgënjyer me FIFA-ën

Botasot - 14.01.2016

Real Madridi dhe Atletico Madridi janë ndëshkuar nga asociacioni më i lart i futbollit botëror, FIFA. Dy klube nuk do të mund të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak se kanë ...

Zyrtare: Reali do ta apeloj dënimin e FIFA-s

Telegrafi - 14.01.2016

Real Madridi ka konfirmuar se do të apelojë dënimin e FIFA-s për ndalim të transferimeve në dy afatet e ardhshme kalimtare. Los Blancos dhe rivalët e qytetit, Atletico, janë dënuar me ndalim të ...

Reali nuk pranon dënimin e dhënë nga FIFA

Koha.net - 14.01.2016

Real Madridi ka konfirmuar se do të ankohet pas vendimit të FIFA-s që i ndalon transferimet “Mbretërve” për dy afatet e ardhshme kalimtare, duke thënë se klubi madrilen nuk ka bërë asgjë të keqe.

Reali nuk pranon dënimin e dhënë nga FIFA

Telegrafi - 14.01.2016

Real Madridi ka konfirmuar se do të ankohet pas vendimit të FIFA-s që i ndalon transferimet “Mbretërve” për dy afatet e ardhshme kalimtare, duke thënë se klubi madrilen nuk ka bërë asgjë të keqe.

Reali godet FIFA-n

Telegrafi - 14.01.2016

Gjiganti spanjoll, Real Madrid ka shpërthyer në reagimin e tyre ndaj FIFA-së. Pas dënimit për kryerjen e transferimeve që iu bë Realit dhe Atletico Madrid, ka qenë drejtori i përgjithshëm i ‘Los ...

La Liga përkrah Realin dhe Atleticon

Telegrafi - 14.01.2016

La Liga ka shprehur përkrahjen ndaj Real Madridit dhe Atletico Madridit pasi klubet u goditën nga FIFA me ndalime të transferimeve. Reali dhe Atletico nuk do të mund të blejnë lojtarë në dy afatet e ...

Zyrtare: Dënohen Reali dhe Atletico

VeqSport - 14.01.2016

Real Madrid dhe Atletico Madrid nuk mund të bëjnë transferime në dy merkatot e ardhshme. Ky konfirmim erdhi sot nga FIFA që thotë se dy skuadrat spanjolle mund të i regjistrojnë tani lojtarët, por jo ...

Zyrtare: FIFA dënon rëndë Realin dhe Atleticon

Tetova Sot - 14.01.2016

FIFA do të dënoj me dy afate mos transferim Real Madridin dhe Atletico Madridin. FIFA tashmë ka marrë një vendim, ku Real Madrid dhe Atletico Madrid do të dënohen për shkak të transferimit të ...

FIFA: S’ka merkato për Realin dhe Atletikon deri në verën e vitit 2017

Java News - 14.01.2016

FIFA ka dënuar dy klubet madrilenase, Realin dhe Atletikonpasi janë vënë re një sërë parregullësish në transferimin e lojëtarëve të rinj në moshë. “Dy klubet kanë thyer disa rregulla lidhur me ...

FIFA ndalon transferimet për Ralin dhe Atletico Madrit

InfoGlobi - 14.01.2016

Pas Barcelonës, FIFA përdor dorën e hekurt edhe me Realin e Madridit dhe Atleticon e Madridit. Komisioni i Disiplinës i institucionit më të lartë të futbollit Botëror ka marrë vendimin për t’u ...

FIFA ndalon transferimet për Realin dhe Atletico Madrid

InfoGlobi - 14.01.2016

Pas Barcelonës, FIFA përdor dorën e hekurt edhe me Realin e Madridit dhe Atleticon e Madridit. Real dhe Atletico Madrid marrin nga FIFA të njëjtin ndëshkim si Barcelona për parregullistë e shfaqura ...

Reali nuk pranon dënimin e dhënë nga FIFA

Java News - 14.01.2016

Real Madridi ka konfirmuar se do të ankohet pas vendimit të FIFA-s që i ndalon transferimet “Mbretërve” për dy afatet e ardhshme kalimtare, duke thënë se klubi madrilen nuk ka bërë asgjë të keqe.

FIFA dënon rëndë Realin dhe Atleticon

Republika - 14.01.2016

FIFA tashmë ka marrë një vendim, ku Real Madrid dhe Atletico Madrid do të dënohen për shkak të transferimit të lojtarëve të minoren. Të dy skuadrat janë duke u hetuar që një vit dhe ato kanë dalë ...

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm Valcke

Top Channel - 13.01.2016

Pas pezullimit të presidentit në detyrë, Joseph Blatter, si dhe zëvendësit të tij e njëkohësisht kreut të UEFA-s, Michel Platini, organi qeverisës i futbollit botëror FIFA ka përjashtuar këtë të ...

FIFA përjashton përgjithmonë sekretarin e përgjithshëm Valcke

Albeu.com - 13.01.2016

Pas pezullimit të presidentit në detyrë, Joseph Blatter dhe Michel Platini, organi qeverisës i futbollit botëror FIFA ka përjashtuar këtë të mërkurë edhe sekretarin e Përgjithshëm të organizatës, ...

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm

LajmiFundit - 13.01.2016

FIFA ka vendosur që ta shkarkoj nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u hetuar për veprime joligjore.

Vokrri: Shkarkimi i Valcke nuk na dëmton, i plotësojmë kriteret e FIFA-s

Portalb - 13.01.2016

Lajme lidhur me temën Turiqia lobi i fortë për pranimin e Kosovës në UEFA e FIFA FFM do të ndihmojë Kosovën në rrugën drejtë UEFA-s Vokrri: Ftoj heronjtë e Shqipërisë për miqësore me Kosovën Vokrri ...

Historike, arbitrja nga Shkodra merr stemën e FIFA-s

Albeu.com - 13.01.2016

FSHF ka shpërndarë stemat e FIFA-s, për gjyqtarët e futbollit shqiptar. Surpriza më e madhe ishte se për herë të parë në kategoritë elitare përfshihet edhe një femër.

FIFA shkarkon Jerome Valcken

Telegrafi - 13.01.2016

FIFA ka shkarkuar nga posti i sekretarit të përgjithshëm Jerome Valcken. Së fundmi ishin hapur hetimet për 55 vjeçarin, teksa ishte supsenduar nga të gjitha aktivitetet, për shkak të akuzave për ...

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm

Botasot - 13.01.2016

FIFA ka vendosur që ta shkarkoj nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u hetuar për veprime joligjore.

Ndahen stemat e FIFA-s për arbitrat shqiptare

ABC News - 13.01.2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka shpërndarë stemat e FIFA-s për arbitrat shqiptarë, të cilët mund të drejtojnë ndeshje ndërkombëtare. Konfirmohen tre arbitrat më të mirë, që kanë mbajtur këtë stemë ...

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm!

Tetova Sot - 13.01.2016

FIFA ka vendosur që ta shkarkojë nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u hetuar për veprime joligjore.

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm Valcke

Gazeta Dita - 13.01.2016

Pas pezullimit të presidentit në detyrë, Joseph Blatter, si dhe zëvendësit të tij e njëkohësisht kreut të UEFA-s, Michel Platini, organi qeverisës i futbollit botëror FIFA ka përjashtuar këtë të ...

FIFA shkakton sekretarin e përgjithshëm

InfoGlobi - 13.01.2016

FIFA ka vendosur që ta shkarkojë nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u hetuar për veprime joligjore.

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm

Java News - 13.01.2016

FIFA ka shkarkuar nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u hetuar për veprime joligjore.

Jerome Valcke shkarkohet nga posti i sekretarit të Përgjithshëm t FIFA-s

Tetova Sot - 13.01.2016

Jerome Valcke është shkarkuar nga posti i sekretarit të Përgjithshëm të FIFA-s, në vazhdën e skandaleve që përfshinë federatën botërore të futbollit, transmeton Anadolu Agency (AA).

FIFA shkarkon sekretarin e përgjithshëm

Republika - 13.01.2016

FIFA ka shkarkuar nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u hetuar për veprime joligjore.

Atletico Madrid me bankën rezervë më të mirë në La Liga

Lajmi.net - 11.01.2016

Atletico Madrid përveç faktit që kryeson në La Liga, e ka edhe bankinën më efikase. Atletico Madrid e ka bankën rezervë më efeikasen në La Liga, përcjell Lajmi.net nga AS.

Ekipi i vitit 2015 nga FIFA

Lajmi.net - 11.01.2016

Ekipi më i mirë i vitit 2015 nga FIFA pritet të jetë i dominuar nga lojtarët e Real Madridit dhe Barcelonës. Katër lojtarë të Real Madridit, katër të Barcelonës dhe tre të Juventusit, pritet ta ...

Formacioni i vitit 2015 nga FIFA (Foto)

Almakos - 11.01.2016

FIFA ka shpallur formacionin më të mirë të vitit 2015. Barcelona dhe Real Madrid edhe një herë tjetër e kanë dominuar formacionin më të mirë të vitit 2015 të shpallur nga FIFA.

FIFA shpall ekipin e vitit 2015

Lajmi.net - 11.01.2016

FIFA e ka shpallur ekipin më të mirë për vitin 2015, në ceremoninë e Topit të Artë që po mbahet në Zurich. Real Madrid dhe Barcelona e dominojnë formacionin e vitit të FIFA-së për vitin 2015, ...

FIFA shpall formacionin më të mirë për vitin 2015

Portalb - 11.01.2016

Lajme lidhur me temën Shaqiri hap zemrën dhe flet për Shqipërinë e Kosovën Shqipëria e fillon vitin e 38-ta në Botë, Maqedonia e 138-ta Tetë vite suspendim për Blatter dhe Platini Skandalet e Fifa-s ...

Formacioni më i mirë i vitit sipas FIFA, dominojnë Barca e Reali

LajmiFundit - 11.01.2016

Klubet e Barcelones dhe Real Madridit edhe një herë tjetër e kanë dominuar formacionin më të mirë të vitit 2015 të shpallur nga FIFA. Barcelona dhe Real Madrid kanë nga 4 futbollistë, ndërsa nga një ...

FIFA shpall formacionin e vitit, ja 11-shja

SOT - 11.01.2016

Postuar: 11/01/2016 - 19:15 FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit ku ka dominuar Barcelona me 4 futbollistë, Reali me 3, Juventusi me 1 dhe Bayern Munich me 1.

FIFA: Formacioni më i mirë për vitin 2015

Top Channel - 11.01.2016

Barcelona dhe Reali i Madridit janë dy ekipet me numrin më të madh të futbollistëve në formacionin më të mirë të vitit që lamë pas të shpallur nga FIFA në ceremoninë e mbajtur në ...

Ky është formacioni i javës në La Liga

Telegrafi - 11.01.2016

Pas javës së 19-të në La Liga, portali ‘goal.com’ ka publikuar formacionin më të mirë të javës. Më së shumti lojtar në këtë formacion ka Real Madridi, pesë sosh ndërsa pas saj është Barcelona me tre.

11-shi e javës dominohet nga dy klubet e mëdha

Botasot - 11.01.2016

Portali i njohur anglez ‘Goal.com’ si gjithnjë dhe këtë herë ka shpall përbërjen më të mirë të javës përkatësisht të javës së 19-të në futboll. Përbërja e javës është dominuar nga futbollistët e Real ...

Më të mirët e vitit (Foto)

Telegrafi - 11.01.2016

FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit. Formacioni dominohet nga lojtarët e Barcelonës, ku janë renditur lojtar si Alves, Iniesta, Nerymar e Messi.

Formacioni i vitit sipas FIFA-s

Botasot - 11.01.2016

Në Zurich po mbahet ceremonia për ‘Topin e Artë 2015’. Ndërkaq, FIFA e ka zgjedhur formacionin e vitit “FIFPro World XI Award”. Formacioni i vitit: Neuer, Thiago Silva, Marcelo, Ramos, Alves, ...

FIFA: Formacioni më i mirë për vitin 2015

Mapo - 11.01.2016

FIFA: Formacioni më i mirë për vitin 2015 Postuar më: 11 Janar 2016 22:41 Barcelona dhe Reali i Madridit janë dy ekipet me numrin më të madh të futbollistëve në formacionin më të mirë të vitit që ...

Ekipi i vitit 2015 nga FIFA

Tetova Sot - 11.01.2016

Ekipi më i mirë i vitit 2015 nga FIFA pritet të jetë i dominuar nga lojtarët e Real Madridit dhe Barcelonës. Katër lojtarë të Real Madridit, katër të Barcelonës dhe tre të Juventusit, pritet ta ...

Mundo Deportivo: Ja 11-shja më e mirë e FIFA për 2015-ën

Java News - 11.01.2016

Ekipi më i mirë i vitit 2015 nga FIFA pritet të jetë i dominuar nga lojtarët e Real Madridit dhe Barcelonës. Sipas Mundo Deportivo, katër lojtarë të Real Madridit, katër të Barcelonës dhe tre të ...

FIFA: Ekipi më i mirë i vitit / FIFA FIFPro World XI

Tetova Sot - 11.01.2016

Zgjidhet 11-sha më e mirë e vitit, dominojnë lojtarët Spanjoll, 4 lojtarë të Realit të Madridit, 4 të Barcelonës, 1 PSG, 1 Bayern Muchen, 1 Juventus Paul Pogba flet për praninë e tij në ekipin: ...

FIFA shpall ekipin e vitit 2015

Republika - 11.01.2016

FIFA e ka shpallur ekipin më të mirë për vitin 2015, në ceremoninë e Topit të Artë që po mbahet në Zurich. Real Madrid dhe Barcelona e dominojnë formacionin e FIFA-së për vitin 2015.