TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas fitores së Donald Trump, Mark Zuckerberg ka humbur miliarda dollarë

Lajm - 04.12.2016

Katër ditë pas fitores së Donald Trump në presidencialet amerikane, themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg shkroi një sqarim pas akuzave dhe pretendimeve se rrjeti social kishte ndikuar në fitoren e ...

Menduh Thaçi takoi ekipin fitues të Donald Trump në Tiranë

Zhurnal - 04.12.2016

Ti ran ë, 3 dhjetor - Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, sot në Tiranë u takua me ekipin fitues të pres identit të sapo-zgjedhur Amerikan, Donald Tramp.

Shërbimi Sekret paguan faturë të shtrenjtë për sigurinë e Presidentit

Zhurnal - 04.12.2016

Mbrojtja e Presidentit më të ri amerikan Donald Trump do të ketë një faturë të shtrenjtë për Shërbimin Sekret. Mediat amerikane shkruajnë se Shërbimi Sekret ka marrë me qira dy kate në Trump Tower ...

Trump maskohet si vetja (Foto)

Lajmi.net - 04.12.2016

Trump ka hyrë në një festë me maska të organizuar nga familja Mercer, një nga donatorët e të tij më të mëdhenj, por nuk pranoi të vishte diçka që ishte në përputhje me temën duke u “maskuar” si vetë ...

Ja çka thotë Putin për Donald Trump

Portalb - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë sot se presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, është njeri i mençur dhe se shpejt do ta kuptojë nivelin e përgjegjësive të veta.

Menduh Thaçi takohet me këshilltarët e Donald Trump

Albeu.com - 04.12.2016

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi , ka zhvilluar një takim me ekipin fitues të presidentit të sapo-zgjedhur amerikan, Donald Tramp. Delegacioni amerikan i cili ndodhej dje në Tiranë, kryesohej nga ...

Putin: Trumpi i “mençur” do marrë vendime të përgjegjshme

Evropaelire - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai beson që presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump “është person i mençur dhe së shpejti do e kuptojë nivelin e përgjegjësisë së pozitës së re.

Putin: Trumpi i “mençur” do marrë vendime të përgjegjshme

LajmiFundit - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai beson që presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump “është person i mençur dhe së shpejti do e kuptojë nivelin e përgjegjësisë së pozitës së re.

Putin: Trumpi i “mençur” do marrë vendime të përgjegjshme

Lajmi.net - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai beson që presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump “është person i mençur dhe së shpejti do e kuptojë nivelin e përgjegjësisë së pozitës së re.

Njihuni me multi-miliarderët që do udhëheqin SHBA-të me Donald Trumpin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 04.12.2016

Donald Trump , u zotua me tone populiste në fillim të fushatës se do qëndronte pranë klasës punëtore të braktisur nga elita, por, ai ka zgjedhur si pjesë e kabinetit të tij, administratën më të pasur ...

Befason Vladimir Putin: Trump, njeri i mençur, ja çfarë vendimesh do marrë

SOT - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka vlerësuar edhe njëherë figurën e homologut të tij të sapozgjedhur, kreun e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Shërbimi Sekret amerikan paguan faturë të ‘kripur’ për sigurinë e Presidentit

Mapo - 04.12.2016

Mbrojtja e Presidentit më të ri amerikan Donald Trump do të ketë një faturë të shtrenjtë për Shërbimin Sekret. Mediat amerikane shkruajnë se Shërbimi Sekret ka marrë me qira dy kate në “Trump Tower” ...

Melania Trump e padëshiruar në New York

Koha.net - 04.12.2016

Dama e ardhshme e Parë e SHBA-së, Melania Tramp dëshiron të rrijë në New York derisa djali i saj ta përfundojë vitin shkollor, porse bashkëqytetarët e saj nuk janë të mahnitur me këtë vendim.

Vladimir Putin i bën shumë elozhe Donald Trumpit

Gazeta Express - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë sot se presidenti i sapo amerikan, Donald Trump, është njeri i mençur dhe se shpejt do ta kuptojë nivelin e përgjegjësive të ...

Menduh Thaçi takohet me këshilltarët e Donald Trump

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, dje në Tiranë u takua me ekipin fitues të presidentit të sapo-zgjedhur amerikan, Donald Tramp, ...

Putin: Trumpi i 'mençur' do marrë vendime të përgjegjshme

Zeri - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai beson që presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump “është person i mençur dhe së shpejti do e kuptojë nivelin e përgjegjësisë së pozitës së re.

Putin: Trumpi i “mençur” do marrë vendime të përgjegjshme

Koha.net - 04.12.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai beson që presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump “është person i mençur dhe së shpejti do e kuptojë nivelin e përgjegjësisë së pozitës së re.

Putin: Trumpi i “mençur” do marrë vendime të përgjegjshme

Telegrafi - 04.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai beson që presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump “është person i mençur dhe së shpejti do e kuptojë nivelin e ...

Presidenti Rus mbron Trump

ABC News - 04.12.2016

Vladimir Putin e ka cilësuar presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, si një person të zgjuar. Sipas presidentit të Rusisë, kreu i ardhshëm i Shtëpisë së Bardhë do t’i kuptojë shumë shpejt ...

SHBA, Donald Trump: Do të ndëshkoj kompanitë amerikane

ABC News - 04.12.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka kërcënuar se do të ndëshkojë kompanitë që do të transferojnë aktivitetet jashtë Shteteve të Bashkuara.

Trump paralajmëron korporatat amerikane që duan të largohen

VOA - 04.12.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, paralajmëroi ashpër sot bizneset amerikane se nëse zhvendosen në vende të tjera, do të përballen me një taksë prej 35% nëse përpiqen të shesin produktet ...

‘Godet’ Putin: Trumpi i “mençur”, do marrë vendime të përgjegjshme

BalkanWeb - 04.12.2016

RUSI- Presidenti rus, Vladimir Putin ka vlerësuar edhe njëherë figurën e homologut të tij të sapozgjedhur, kreun e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Pas fitores së Donald Trump, Mark Zuckerberg ka humbur miliarda dollarë

Alb Portali - 04.12.2016

Katër ditë pas fitores së Donald Trump në presidencialet amerikane, themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg shkroi një sqarim pas akuzave dhe pretendimeve se rrjeti social kishte ndikuar në fitoren e ...

“Trump, njeri i zgjuar. Do t’i kuptojë shpejt përgjegjësitë e tij. Përpjekja për një botë njëpolare dështoi”

Respublica - 04.12.2016

“Presidenti Trump është njeri i zgjuar dhe do t’i kuptojë shpejt përgjegjësitë e veta”. Kështu u shpreh presidenti rus, Vladimir Putin, gjatë një interviste dhënë në Vladivostok.

Kina teston 10 raketa balistike

Tetova Sot - 04.12.2016

Mediat kineze kanë raportuar për testimin e dhjetë raketave balistike nga ana e ushtrisë së Kinës, si reagim ndaj ardhjes së Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë.

Trump paralajmëron bizneset që zhvendosen jashtë SHBA: Do ju ndëshkoj rëndë

Tetova Sot - 04.12.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka kërcënuar bizneset dhe kompanitë amerikane se do t’i ndëshkojë rëndë nëse zhvendosin aktivitetin e tyre ekonomik jashtë ...

“Miqtë e Trump-it” mblidhen në Kamëz dhe bëjnë qeverinë “Trump” në Shqipëri

Gazeta Tema - 04.12.2016

Shoqata “Miqtë e Trump-it” e krijuar në Tiranë në mbështetje të presidentit Donald Trump, i cili sipas tyre është i kërcënuar në Shqipëri, pasi është koloni e Sorosit, ka bërë sot mbledhjen e parë të ...

SHBA, Donald Trump mund të mos bëhet president

LajmiFundit - 03.12.2016

Donald Trump, mund të mos bëget president. Ky lajm tronditës vjen nga Amerika. Sistemi elektoral amerikan llogarit votat e kolegjit elektoral që përfaqëson votën e rezultatit të zgjedhjeve në secilin ...

Menduh Thaçi takoi ekipin fitues të Donald Trump në Tiranë (VIDEO)

Ina - 03.12.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, sot në Tiranë u takua me ekipin fitues të pres identit të sapo-zgjedhur Amerikan, Donald Tramp.

Menduh Thaçi takoi ekipin fitues të Donald Trump në Tiranë (Video)

Lajm - 03.12.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, sot në Tiranë u takua me ekipin fitues të pres identit të sapo-zgjedhur Amerikan, Donald Tramp.

Zuckerberg ka humbur miliarda dollarë pas fitores së Donald Trump

Albeu.com - 03.12.2016

Katër ditë pas fitores së Donald Trump në presidencialet amerikane, themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg shkroi një sqarim pas akuzave dhe pretendimeve se rrjeti social kishte ndikuar në fitoren e ...

Administrata e Trumpit duhet të forcojë sigurinë kibernetike

Lajmi.net - 03.12.2016

Një komision presidencial amerikan i bëri thirrje dje administratës së ardhshme amerikane të ndërmarrë hapa të menjëhershme për forcimin e sigurisë kibernetike në sektorin publik dhe atë privat.

ISIS planifikon sulm terrorist ditën kur Trump do marrë detyrën si President

Albeu.com - 03.12.2016

I ashtuquajturi “Shteti Islamik” është duke planifikuar një “të premte të përgjakshme” në të njëjtën ditë që Donald Trump do të marrë detyrën si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

?Kosova është Serbi?, murali me Trump dhe Putin në Beograd

Albeu.com - 03.12.2016

Në rrugën “Narodnih Heroja” në Beograd është vizatuar një mural rreth tri metra i lartë, në të cilën janë shfaqur portretet e presidentëve, Donald Trump të SHBA-ve dhe Vladimir Putin të Rusisë.

Ekziston mundësia që Trump të mos bëhet president

BalkanWeb - 03.12.2016

Edhe pse fitoi zgjedhjet, Donald Trump mund të mos bëhet President i SHBA. Sistemi elektoral amerikan llogarit votat e kolegjit elektoral që përfaqëson votën e rezultatit të zgjedhjeve në secilin ...

Trump premton më shumë mbështetje për Afganistanin

Gazeta Express - 03.12.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump theksoi se SHBA-ja do të qëndronte përkrah Afganistanit gjatë mandatit të tij dhe do të rrisë mbështetjen, sipas një komunikate të presidencës afgane ...

Kërcënimet kibernetike për administratën e ardhshme amerikane

VOA - 03.12.2016

Një komision presidencial amerikan i bëri thirrje dje administratës së ardhshme amerikane të ndërmarrë hapa të menjëhershme për forcimin e sigurisë kibernetike në sektorin publik dhe atë privat.

Administrata e Trumpit duhet të forcojë sigurinë kibernetike

Gazeta Express - 03.12.2016

Një komision presidencial amerikan i bëri thirrje dje administratës së ardhshme amerikane të ndërmarrë hapa të menjëhershme për forcimin e sigurisë kibernetike në sektorin publik dhe atë ...

“Kosova është Serbi”, murali me Trump dhe Putin në Beograd

Gazeta Express - 03.12.2016

Në rrugën “narodnih Heroja” në Beograd është vizatuar një mural rreth tri metra i lartë, në të cilën janë shfaqur portretet e presidentëve, Donald Trump të SHBA-ve dhe Vladimir Putin të ...

“Kosova është Serbi”, mural në Beograd me Trumpin dhe Putinin

Telegrafi - 03.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në rrugën “Narodnih Heroja” (Rruga e “Heronjve kombëtarë”) në Beograd, është vizatuar një mural rreth tri metra i lartë, në të cilën janë shfaqur portretet e ...

Kerry mbrojti marrëveshjen për programin bërthamor të Iranit

Java News - 03.12.2016

Kreu amerikan i diplomacisë John Kerry deklaroi se marrëveshja bërthamore iraniane e ka bërë botën më të sigurt. Këto deklarata të sekretarit amerikan të Shtetit, vijnë pas deklaratave të presidentit ...

Pas fitores së Donald Trump, Mark Zuckerberg ka humbur miliarda dollarë

Tetova Sot - 03.12.2016

Katër ditë pas fitores së Donald Trump në presidencialet amerikane, themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg shkroi një sqarim pas akuzave dhe pretendimeve se rrjeti social kishte ndikuar në fitoren e ...

Trump premton më shumë mbështetje për Afganistanin

Tetova Sot - 03.12.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump theksoi se SHBA-ja do të qëndronte përkrah Afganistanit gjatë mandatit të tij dhe do të rrisë mbështetjen, sipas një komunikate të presidencës afgane ...

“Kosova është Serbi”, murali me Trump dhe Putin në Beograd

Tetova Sot - 03.12.2016

Në rrugën “Narodnih Heroja” në Beograd është vizatuar një mural rreth tri metra i lartë, në të cilën janë shfaqur portretet e presidentëve, Donald Trump të SHBA-ve dhe Vladimir Putin të Rusisë.

Menduh Thaçi takoi ekipin fitues të Donald Trump në Tiranë (VIDEO)

Antpress - 03.12.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, sot në Tiranë u takua me ekipin fitues të pres identit të sapo-zgjedhur Amerikan, Donald Tramp.

Tusk: Sanksionet ndaj Rusisë mesiguri do të shtyhen

Evropaelire - 02.12.2016

Udhëheqësi i trupit ekzekutiv të Bashkimit Evropian thotë se ai pret që sanksionet ndaj Rusisë të shtyhen vitin e ardhshëm, por një gjë e tillë do të jetë vështirë e arritshme në të ardhmen.

Tusk: Sanksionet ndaj Rusisë me siguri do të shtyhen

Lajmi.net - 02.12.2016

Udhëheqësi i trupit ekzekutiv të Bashkimit Evropian thotë se ai pret që sanksionet ndaj Rusisë të shtyhen vitin e ardhshëm, por një gjë e tillë do të jetë vështirë e arritshme në të ardhmen.

Trump fillon mitingjet falenderuese me tone populiste

Evropaelire - 02.12.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka folur kundër globalizimit derisa është zotuar se do të mbyllë kufinjtë për disa migrantë nga Lindja e Mesme, derisa ka nisur mitingun e parë në turneun e ...

Trump fillon mitingjet falenderuese me tone populiste

Lajmi.net - 02.12.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka folur kundër globalizimit derisa është zotuar se do të mbyllë kufinjtë për disa migrantë nga Lindja e Mesme, derisa ka nisur mitingun e parë në turneun e ...

Trump cakton kritikun e Obamës  Sekretar të Mbrojtjes

Top Channel - 02.12.2016

Pas 3 javësh pushime luksoze, erdhi koha që Donald Trump të falenderojë mbështetësit që i dhanë votën. Shefi i ri i Uashingtonit, i cili arriti një fitore mahnitëse, ka nisur një tur falenderimi në ...

Trump fillon mitingjet falenderuese me tone populiste

Portalb - 02.12.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka folur kundër globalizimit derisa është zotuar se do të mbyllë kufinjtë për disa migrantë nga Lindja e Mesme, derisa ka nisur mitingun e parë në turneun e ...

Melania Trump kërcënon sllovenët: Mos përfitoni para prej meje

Lajm - 02.12.2016

Zonja e pare e SHBA, Melania Trump, ka porositur banorët e Sevnica në Slloveni, vendi i saj i lindjes, për të ndaluar abuzimin me emrin e saj për të fituar ...

Tusk thotë se sanksionet ndaj Rusisë me siguri do të shtyhen

Lajm - 02.12.2016

Udhëheqësi i trupit ekzekutiv të Bashkimit Evropian thotë se ai pret që sanksionet ndaj Rusisë të shtyhen vitin e ardhshëm, por një gjë e tillë do të jetë vështirë e arritshme në të ardhmen.

Trump cakton kritikun e Obamës Sekretar të Mbrojtjes

Almakos - 02.12.2016

Pas 3 javësh pushime luksoze, erdhi koha që Donald Trump të falenderojë mbështetësit që i dhanë votën. Shefi i ri i Uashingtonit, i cili arriti një fitore mahnitëse, ka nisur një tur falenderimi në ...

Trump: Muri me Meksikën do ndërtohet por do ket një derë

Lajm - 02.12.2016

Shtetet e Bashkuara do të ndalen duke u përpjekur për të rrëzuar qeveritë në mbarë botën dhe do të bashkëpunojnë me vendet e tjera për të luftuar terrorizmin.

Trump cakton kritikun e Obamës Sekretar të Mbrojtjes

Ina - 02.12.2016

Pas 3 javësh pushime luksoze, erdhi koha që Donald Trump të falenderojë mbështetësit që i dhanë votën. Shefi i ri i Uashingtonit, i cili arriti një fitore mahnitëse, ka nisur një tur falenderimi në ...

Trump: Do të ndërtohet muri me Meksikën, por do të ketë një “derë”!

Lajmi.net - 02.12.2016

Shtetet e Bashkuara do të ndalen duke u përpjekur për të rrëzuar qeveritë në mbarë botën dhe do të bashkëpunojnë me vendet e tjera për të luftuar terrorizmin.

Tusk: Sanksionet kundër Rusisë me siguri do të vazhdohen edhe për gjashtë muaj

Idividi - 02.12.2016

Varshavë, 2 dhjetor 2016 (MIA) - Sanksionet e Bashkimit Evropian kundër Rusisë me siguri do të vazhdohen edhe për gjashtë muaj, deklaroi kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk.

Ekipi i Trump në Tiranë, takim me Bashën

SOT - 02.12.2016

Kreu demokrat Lulzim Basha, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e ekipit “Rightvote”, organizues të fushatës presidenciale për zgjedhjen e Donald Trump, si President i 45-të i SHBA-ve.

Nobelisti mban premtimin, largohet nga SHBA-të pas fitores së Trump

Albeu.com - 02.12.2016

Ashtu sikurse kishte premtuar gjatë fushatës elektorale, fitues i Çmimit Nobel në Letërsi, Ëole Soyinka , është larguar nga Shtetet e Bashkuara pas fitores së republikanit, Donald Trump .

Kërcënon Trump: Nëse largoheni nga SHBA-të, do përballeni me pasojat

Albeu.com - 02.12.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump , ka paralajmëruar kompanitë amerikane që do të oërballen me pasoja në qoftë se të largohen nga vendi. Gjatë një vizite në Indiana, Trump tregoi për ...

Donald Trump mund të mos bëhet President i SHBA-ve

Albeu.com - 02.12.2016

Donald Trump pavarësisht se fitoi zgjedhjet, mund të mos bëhet President i SHBA-ve. sistemi elektoral amerikan llogarit votat e kolegjit elektoral që përfaqëson votën e rezultatit të zgjedhjeve në ...

Tramp kërcënon: Nëse largoheni nga Shtetet e Bashkuara, do të ketë pasoja

Portalb - 02.12.2016

Washington – Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, paralajmëroi kompanitë amerikane për bartje të pasojave në qoftë se të largohen nga vendi. Tramp, gjatë një vizite në Indiana, tregoi për negociatat ...

Tusk thotë se sanksionet ndaj Rusisë me siguri do të shtyhen

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Udhëheqësi i trupit ekzekutiv të Bashkimit Evropian thotë se ai pret që sanksionet ndaj Rusisë të shtyhen vitin e ardhshëm, por një gjë e tillë do të jetë ...

Trump fillon mitingjet falënderues

Koha.net - 02.12.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka folur kundër globalizimit derisa është zotuar se do të mbyllë kufijtë për disa migrantë nga Lindja e Mesme, derisa ka nisur mitingun e parë në turneun e ...

Melania Trump kërcënon sllovenët: Mos përfitoni para prej meje

Gazeta Express - 02.12.2016

Zonja e pare e SHBA, Melania Trump, ka porositur banorët e Sevnica në Slloveni, vendi i saj i lindjes, për të ndaluar abuzimin me emrin e saj për të fituar ...

Trump: Do të ndërtohet muri me Meksikën, por do të ketë një “derë”!

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shtetet e Bashkuara do të ndalen duke u përpjekur për të rrëzuar qeveritë në mbarë botën dhe do të bashkëpunojnë me vendet e tjera për të luftuar terrorizmin.

"Nëse Trump përmbush premtimin - lajm i madh për ne"

Gazeta Express - 02.12.2016

Mexico City - Miliarderi meksikan Carlos Slim ka thënë se zgjedhja e Donald Trump-it President i ri i Shteteve të Bashkuara mund të jetë lajm i mirë për ...

Ohio, Trump prezanton Sekretarin e ri të Mbrojtjes

RTSH - 02.12.2016

Shefi i ri i Uashingtonit, i cili arriti një fitore mahnitëse, ka nisur një tur falenderimi në shtetet kryesore të fushë betejës elektorale. I shoqëruar nga zëvendëspresidenti Mike Pence, ai ndaloi ...

Nobelisti “braktis” SHBA-në për shkak të Trumpit

Koha.net - 02.12.2016

Abuja, 2 dhjetor – Shkrimtar nigerian, fitues i çmimit Nobel dhe mbrojtësi i të drejtëve të njeriut Prof. Wole Soyinka, duke reaguar ndaj retorikes raciste të presidentit të zgjedhur në SHBA Donald ...

Nobelisti mban premtimin, largohet nga ShBA pas fitores së Trump

Ora news - 02.12.2016

Ashtu sikurse kishte premtuar gjatë fushatës elektorale, fitues i Çmimit Nobel në Letërsi, Wole Soyinka, është larguar nga Shtetet e Bashkuara pas fitores së republikanit, Donald Trump.

Hillary Clinton kryeson ndaj Donald Trump-it në votën popullore me 2.5 milionë vota

Gazeta Express - 02.12.2016

Udhëheqja e demokratëve më e madhe se e 10 presidentëve të mëparshëm ...

Donald Trump në Ohajo, premton të rikthejë unitetin në vend

VOA - 02.12.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump u shkëput për pak nga puna e tranzicionit dhe u takua me përkrahës dje në Sinsinati të Ohajos. Mijëra vetë ishin mbledhur në tubim për ta pritur zotin Trump.

Donald Trump ndër vite, ja si dukej kur ishte i ri (Video)

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Donald Trump i surprizoi të gjithë me fitoren e tij kundër Hillary Clinton për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kerry mbron marrëveshjen për programin bërthamor të Iranit

Gazeta Express - 02.12.2016

Kreu amerikan i diplomacisë John Kerry deklaroi sot se marrëveshja bërthamore iraniane e ka bërë botën më të ...

Tusk thotë se sanksionet ndaj Rusisë me siguri do të shtyhen

Alb Portali - 02.12.2016

Udhëheqësi i trupit ekzekutiv të Bashkimit Evropian thotë se ai pret që sanksionet ndaj Rusisë të shtyhen vitin e ardhshëm, por një gjë e tillë do të jetë vështirë e arritshme në të ardhmen. Loading..

Ekipi i Trump-it në Tiranë, takim me Bashën

Durres Lajm - 02.12.2016

Kreu demokrat Lulzim Basha, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e ekipit “Rightvote”, organizues të fushatës presidenciale për zgjedhjen e Donald Trump, si President i 45-të i SHBA-së.

FOTOT/ Trump i kërkon rrjetit një “nder”, por e masakrojnë pa mëshirë!

Gazeta Tema - 02.12.2016

Donald Trump ka një karakter pak të vështirë dhe për këtë është bërë objekt humori. Por ai i ka kërkuar një nder përdoruesve në rrjet. Trump ka kërkuar që mos ta tallin më.

“Mos më tallni më…”, por pas kërkesës së Trump, rrjeti tregohet i “pamëshirshëm”

Java News - 02.12.2016

Donald Trump u zgjodh president i SHBA por gjatë gjithë fushatës ai është ironizuar nga mediat dhe miliona qytetarë në rrjet. Ai u ka kërkuar atyre të mos e tallin më, por kërkesa e tij shërbeu për ...

Donald Trump mund të mos e arrijë kurrë Shtëpinë e Bardhë

Durres Lajm - 02.12.2016

Donald Trump pavarësisht fitimit të zgjedhjeve, mund të mos bëhet President i SHBA-ve. sistemi elektoral amerikan llogarit votat e kolegjit elektoral që përfaqëson votën e rezultatit të zgjedhjeve në ...

Austri: Në kërkim të efektit Trump

Gazeta Tema - 02.12.2016

Një i gjelbër apo një i djathtë? Pas anulimit të votimit për presidentin në Austri bota ka ndryshuar – cilit kandidat do t’i vlejë kjo më 4 ...

Trump fillon falenderimet ne Amerike

Antpress - 02.12.2016

Shefi i ri i Uashingtonit, i cili arriti një fitore mahnitëse, ka nisur një tur falenderimi në shtetet kryesore të fushë betejës elektorale. I shoqëruar nga zëvendëspresidenti Mike Pence, ai ndaloi ...

Clinton tashmë ka 2.5 milionë vota më shumë se Trump

Antpress - 02.12.2016

Hillary Clinton tashmë ka 2.5 milionë vota më shumë se sa presidenti i porsazgjedhur i SHBA-së, Donald Trump. Ish sekretarja e shtetit ka humbur në garën presidenciale falë votave elektorale ku ajo ...

Trump bisedon me Sharif, e quan “njeri të mrekullueshëm”

Evropaelire - 01.12.2016

Pakistani njofton se presidenti i zgjedhur, Donald Trump, i ka ofruar ndihmë këtij vendi ndërsa kryeministrin pakistanez e ka quajtur “njeri i mrekullueshëm”, gjatë bisedës së parë telefonike në mes ...

Stilisti amerikan e poshtëron Zonjën e Parë Melania Trump

Lajmi.net - 01.12.2016

Tom Ford është një nga stilistët me të talentuar në Amerikë i cili së fundmi ka bombarduar me një deklaratë. Ai ka thënë se nuk dëshiron që ta vesh me rrobat e tij Zonjën e Parë të ardhshme të ...

Trump po krijon administratën më të pasur në histori të SHBA-ve

Lajmi.net - 01.12.2016

Presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump, gjatë kampanjës së tij vazhdimisht ka folur që do të qëndroj përkrah klasës punëtore që është braktisur nga elita.

Shqetësime rreth pronave të zotit Trump në gjithë botën

Zhurnal - 01.12.2016

Menjëherë pas zgjedhjes së tij si president, analistët filluan hetimet rreth 20 projekteve, që Donald Trump thotë se ka jashtë Shteteve të Bashkuara. Shumë kanë ngritur shqetësime rreth konfliktit të ...

Melania kërcënon sllovenët: Mos përfitoni nga emri im

Lajmi.net - 01.12.2016

Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump u tha banorëve të vendit të saj të lindjes Sevnicës që të ndalin së abuzuar emrin e saj, sipas saj kjo bëhet për të fituar para.

Trump, tur falenderimesh nga Ohio. Në Indiana, lavde biznesit që ruajti 1.000 vende pune

Top Channel - 01.12.2016

Përpara se të nisë turin e falenderimeve për fitoren e tij, Presidenti i zgjedhur Donald Trump është ndalur në Indiana, ku ka lavdëruar një marrëveshje të një kompanie vendase kondicionerësh, që ...

Trump nis turneun e fitores në perëndim të SHBA

SOT - 01.12.2016

Donald Trump nisi të enjten një turne fitoreve në Amerikën e mesme dhe perëndimore, me ndalesën e parë në Indiana për të trumpetuar marrëveshjen për të ruajtur rreth 2000 vende pune që pritej të ...

E zgjodhën Donald Trump-in president por ky është fakti që po i mundon amerikanët

LajmiFundit - 01.12.2016

Menjëherë pas zgjedhjes së tij si president, analistët filluan hetimet rreth 20 projekteve, që Donald Trump thotë se ka jashtë Shteteve të Bashkuara. Shumë kanë ngritur shqetësime rreth konfliktit të ...

Me përzgjedhjen e ministrave, Trump po lan borxhe

Koha.net - 01.12.2016

Ministri i ri i Financave e ka ndihmuar fushatën Trumpit, ndërsa ministri i Tregtisë ia ka shpëtuar kazinotë nga shkatërrimi. Presidenti i ri amerikan Donald Trump ka vazhduar formimin e Qeverisë ...

Putin: Trump e pranoi që marrëdhëniet SHBA-Rusi duhet të forcohen

Ora news - 01.12.2016

Presidenti rus Vladimir Putin tha të mërkurën se ai kishte folur së fundmi me presidentin e zgjedhur amerikan Donald Trump dhe se opinionet e tyre ishin të ngjashme për sa i përket marrëdhënies mes ...

Donald Trump e pranon se puna si president është më e madhe se që kishte menduar

Gazeta Express - 01.12.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka pranuar se presidenca është punë më e madhe se që ia kishte menduar më herët, sipas republikanit Newt ...

Donald Trump krijon qeverinë më të pasur në historinë e SHBA-së

ABC News - 01.12.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, po krijon administratën e re që do ta shoqërojë në mandatin e tij 4 vjeçar. Sipas mediave vendase, kjo është qeveria më pasur në historinë e vendit.

Trump, turne për të falenderuar votuesit

VOA - 01.12.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump fillon sot një turne në disa shtetete amerikane ku do të falenderojë votuesit për mbështetjen. Turneun “Faleminderit SHBA” zoti Trump do ta fillojë me një tubim në ...

Trump, diplomaci me Twitter

VOA - 01.12.2016

Në fillim të kësaj jave, Donald Trump paralajmëroi në Twitter se do të tërhiqej nga përmirësimi i marrëdhënieve me qeverinë e Kubës, nëse Havana nuk i ofron Uashingtonit një “pakt më të favorshëm”.

Portret i të emëruarit si Sekretar i Thesarit, Steven Mnuchin

VOA - 01.12.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump bëri dje dy emërime për poste të rëndësishme në ekipin e tij të ekonomisë. Njeriu i emëruar për postin e Sekretarit të Thesarit, ish bankieri i kompanisë ...

Shqetësime rreth pronave të zotit Trump në gjithë botën

VOA - 01.12.2016

Menjëherë pas zgjedhjes së tij si president, analistët filluan hetimet rreth 20 projekteve, që Donald Trump thotë se ka jashtë Shteteve të Bashkuara. Shumë kanë ngritur shqetësime rreth konfliktit të ...

Trump premtoi se do t'i mbrojë të varfrit, por tani zgjodhi milionerët

Gazeta Express - 01.12.2016

Gjatë të gjithë fushatës elektorale, Donald Trump përdori një ton të fortë populist, duke u zotuar se do të mbronte klasën punëtore të braktisur nga elita.

Melania kërcënon sllovenët: Mos përfitoni nga emri im

Zeri - 01.12.2016

Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump u tha banorëve të vendit të saj të lindjes Sevnicës që të ndalin së abuzuar emrin e saj, sipas saj kjo bëhet për të fituar para.

Diplomacia kontroverse e Trumpit nëpërmjet Twitter'it

Gazeta Express - 01.12.2016

Në fillim të kësaj jave, Donald Trump paralajmëroi në Twitter se do të tërhiqej nga përmirësimi i marrëdhënieve me qeverinë e Kubës, nëse Havana nuk i ofron Uashingtonit një “pakt më të ...

Kryeministrja e Anglisë mbështet marrëveshjen bërthamore me Iranin

Tetova Sot - 01.12.2016

Zëdhënësi i Thereza May, kryeministres së Anglisë, deklaroi se ajo mbështet plotësisht marrëveshjen bërthamore të nënshkruar mes Iranit dhe Grupit 5+1 dhe kërkon zbatimin e plotë të kësaj marrëveshje.

FOTOT/ Miliarderët e kabinetit “Trump”

Gazeta Tema - 01.12.2016

Më pak se një muaj pas fitores, Donald Trump është drejt krijimit të kabinetit të tij. Takimi i fundit me Mitt Romney për postin e Sekretarit te Shtetit dhe Reince Priebus, i cili është emëruar si ...

Kabineti qeveritar i miliarderëve i presidentit Trump

Durres Lajm - 01.12.2016

Më pak se një muaj pas fitores, Donald Trump është drejt krijimit të kabinetit të tij. Takimi i fundit me Mitt Romney për postin e Sekretarit te Shtetit dhe Reince Priebus, i cili është emëruar si ...

Melania kërcënon sllovenët: Mos përfitoni nga emri im

Tetova Sot - 01.12.2016

Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump u tha banorëve të vendit të saj të lindjes Sevnicës që të ndalin së abuzuar emrin e saj, sipas saj kjo bëhet për të fituar para.

Melania kërcënon sllovenët me padi: Mos përfitoni nga emri im

Republika - 01.12.2016

Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump u tha banorëve të vendit të saj të lindjes Sevnicës që të ndalin së abuzuar emrin e saj, sipas saj kjo bëhet për të fituar para.

Djali i Trump me autizëm ? Fshihet videoja nga Youtube

Albeu.com - 30.11.2016

Hipotezat se Barron Trump , djali i presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump , është autik , ka shkaktuar shumë reagime, madje janë publikuar disa video ku tregojnë veprimet e tij se mund te jetë ...

Karakamisheva: Shqiptarët nëpërmjet Zaevit dëshirojnë ta realizojnë projektin për "Shqipërinë e Madhe", Trump do ta ...

Zhurnal - 30.11.2016

Shkup, 30 nëntor - Profesoresha universitare, Tanja Karakamisheva në një artikull autorial me titull “Trump i ka tmerruar shqiptarët”, ka shkruar se fitorja e Presidentit të ri Donald Trump dhe ...

Romney, pretendent për postin e kryediplomatit pas darkës me “djallin”

Top Channel - 30.11.2016

Republikani Mitt Romney nuk po ia kursen mbështetjen presidentit të zgjedhur Donald Trump. Dikur kritik i ashpër i manjatit të pasurive të paluajtshme, e tani një prej emrave që përflitet për postin ...

Trump heq dorë nga bizneset...për Shtëpinë e Bardhë

Top Channel - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara ka njoftuar këtë të mërkurë se do të largohet nga bizneset e tij, për t’u fokusuar tërësisht në drejtimin e vendit dhe për të shmangur konfliktet e ...

Trump deklaron se do të largohet nga bizneset e tij

Evropaelire - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka thënë se do të largohet nga bizneset e tij “në tërësi” që të fokusohet për të udhëhequr shtetin. “Do e mbajë një konferencë të madhe në qytetin e New ...

Trump do të braktis biznesin totalisht

Lajmi.net - 30.11.2016

Donald Trump ka njoftuar se do të braktis biznesin totalisht, për t’u fokusuar në punën e tij si president dhe t’i shmanget konfliktit të interesit. Ai ka thënë se më 15 dhjetor do të mbajë një ...

Trump heq dorë nga bizneset…për Shtëpinë e Bardhë

Portalb - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara ka njoftuar këtë të mërkurë se do të largohet nga bizneset e tij, për t’u fokusuar tërësisht në drejtimin e vendit dhe për të shmangur konfliktet e ...

Trump heqë dorë nga drejtimi i çdo biznesi që ai zotëron

SOT - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump do të heqë dorë nga drejtimi i çdo biznesi që ai zotëron. Lajmi është konfirmuar nga miliarderi president, i cili ka thënë se vendimi do të zyrtarizohet ...

Zyrtare, Donald Trump heq dorë nga bizneset miliarda-dollarëshe (FOTO LAJM)

Albeu.com - 30.11.2016

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ka njoftuar sot papritur se do të tërhiqet totalisht nga të gjitha bizneset e tij, prej të cilave fiton miliarda-dollarë.

Trump heq dorë nga bizneset…për Shtëpinë e Bardhë

Almakos - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka njoftuar tërheqjen e tij nga të gjitha bizneset, për t’u fokusuar kështu në punët e Shtëpisë së Bardhë, si dhe për të ...

Trump largohet përfundimisht nga biznesi

Lajm - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump do të largohet përfundimisht nga biznesi. Ai ka deklaruar se vendimi është marrë për të i mundësuar fokusin në presidencë, dhe për të shmangur mundësitë ...

Trump shndërrohet në punëtor të thjeshtë në hotelin e tij (Video)

Lajmi.net - 30.11.2016

Donald Trump brenda një dite ka kaluar në vendin e punëtorëve, duke kryer punët e tyre brenda hotelit të tij. Nga pronari i hotelit, ai është shndërruar në bartës valigjesh, shëtitës qeni, kamarier ...

Putin bisede telefonike me Trump për rregullimin e marrëdhënieve SHBA-Rusi

Albeu.com - 30.11.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin , ka thënë sot se ai dhe presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, kanë rënë dakord përmes një bisede telefonike që marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe ...

Donald Trump deklaron se do të largohet nga bizneset e tij

LajmiFundit - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka thënë se do të largohet nga bizneset e tij “në tërësi” që të fokusohet për të udhëhequr shtetin. “Do e mbajë një konferencë të madhe në qytetin e New ...

Trump vazhdon takimet me kandidatët e posteve të reja

Evropaelire - 30.11.2016

Mitt Romney , dikur një nga kritikët më të ashpër të presidentit të zgjedhur, Donald Trump , ka realizuar edhe një takim me liderin e ardhshëm amerikan në New York.

Kina kërkon marrëdhënie korrekte ushtarake me Trump

SOT - 30.11.2016

Kina tha të mërkurën se kërkonte të krijojnë marrëdhënie të mira diplomatike dhe ushtarake me administratën e re amerikane të Donald Trump. Dy ekonomitë më të mëdha të botës shpeshherë kanë debatuar ...

Trump dhe Putin takohen në Slloveni?

Zhurnal - 30.11.2016

Presidenti i sapozgjedhur Donald Trump mund të takohet me homologun e tij rus, Vladimir Putin në në Brdo afër Kranjit të Sllovenisë. Këtë e ka thënë kryeministri slloven Miro Cerar duke treguar se ...

Biseda e çuditshme telefonike mes Donald Trump dhe Kryeministrit të Pakistanit

Lajm - 30.11.2016

Zyra e shtypit të Kryeministrisë së Pakistanit publikoi sot një bisedë telefonike mes Kryeministrit pakistanez Nawaz Sharif dhe Presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump.

Deklarata e Trump: Dënime për ata që djegin flamurin amerikan

Ora news - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes së ...

Efekti ”Trump”, 900 incidente në zgjedhjet në SHBA

Zeri - 30.11.2016

Një grup i shquar amerikan i të drejtave civile thotë se ka identifikuar pothuajse 900 incidente të ngacmimit të haraqit për fitoren e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të SHBA.

Republikanët lënë pas “sherrin”, Tramp darkon me Romney

Ora news - 30.11.2016

Ndonëse gjatë fushatës shkëmbyen akuza të ashpra mes njëri tjetrit, Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, dhe republikani, Mitt Romney, kanë darkuar në Nju Jork, gjë që i ka shtuar spekulimet ...

Trump darkon me Romney

RTSH - 30.11.2016

Ndonëse gjatë fushatës shkëmbyen akuza të ashpra mes njëri tjetrit, Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, dhe republikani, Mitt Romney, kanë darkuar në Nju Jork, gjë që i ka shtuar spekulimet ...

Trumpi braktis biznesin

Koha.net - 30.11.2016

Donald Trump ka njoftuar se do të braktis biznesin totalisht, për t’u fokusuar në punën e tij si president dhe t’i shmanget konfliktit të interesit. Ai ka thënë se më 15 dhjetor do të mbajë një ...

Trump: Do ta lë komplet biznesin për t'u përqendruar në presidencë

Gazeta Express - 30.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka njoftuar sot se do ta lërë komplet biznesin, në mënyrë që të fokusohet në udhëheqjen e ...

Trumpi braktis biznesin

Zeri - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka thënë se do të largohet nga bizneset e tij “në tërësi” që të fokusohet për të udhëhequr shtetin. “Do e mbajë një konferencë të madhe në qytetin e New ...

Trump largohet përfundimisht nga biznesi

Telegrafi - 30.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump do të largohet përfundimisht nga biznesi. Ai ka deklaruar se vendimi është marrë për t’i mundësuar fokusin në ...

Donald Trump: Do të heq dorë nga të gjitha bizneset, fokusohem tek presidenca

BalkanWeb - 30.11.2016

Donald Trump ka njoftuar se ai do të heqë dorë nga të gjitha interesat e tij të biznesit për të shmangur shfaqjen e konfliktit të interesit pasi të bëhet President.

Trump: Do iki nga biznesi do bëj Amerikën të Mrekullueshme

Ora news - 30.11.2016

Presidenti Donald Trump ka deklaruar se do të largohet përfundimisht nga biznesi për tu fokusuar në presidencë dhe për të shmangur konfliktin e interesit.

Presidenti i zgjedhur Trump premton se do të shkëputet nga biznesi

VOA - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump tha të mërkurën se do të shkëputet “krejtësisht nga aktiviteti i biznesit” në kompaninë e tij, për t’u përqendruar tek presidenca, pa krijuar konflikte interesi.

Trump lë bizneset për presidencën

Mapo - 30.11.2016

Do të lërë të gjitha bizneset per t’u fokusuar tek presidenca, duke shmangur njëherazi edhe konfliktin e interesit. Përmes nje serie mesazhesh ne Twitter, presidenti i zgjedhur amerikane Donald Trump ...

Trump shndërrohet në punëtor të thjeshtë në hotelin e tij (Video)

Zeri - 30.11.2016

Donald Trump brenda një dite ka kaluar në vendin e punëtorëve, duke kryer punët e tyre brenda hotelit të tij. Nga pronari i hotelit, ai është shndërruar në bartës valigjesh, shëtitës qeni, kamarier ...

Trump heq dorë nga bizneset për presidencën

RTSH - 30.11.2016

“Do të braktis bizneset e mia dhe do të përqëndrohem në qeverisjen e vendit” kështu ka deklaruar president i zgjedhur i SHBA Donald Trump.Në një postim në rrjetin social Twitter, Trump shkruan se në ...

Putin: Jam pajtuar me Trumpin për ndreqjen e marrëdhënieve SHBA-Rusi

Gazeta Express - 30.11.2016

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë sot se ai dhe presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, janë pajtuar përmes një bisede telefonike që marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe ...

Shtëpia e Bardhë kundër ndëshkimeve për djegien e flamurit

VOA - 30.11.2016

Shtëpia e Bardhë ka hedhur poshtë idenë e presidentit të zgjedhur Donald Trump për të ndëshkuar ata që djegin flamurin amerikan. Të martën zoti Trump postoi në llogarinë e tij në Twitter një koment ...

Takim i dytë Trump-Romney

VOA - 30.11.2016

Që nga dita e zgjedhjeve më 8 nëntor, zoti Trump ka punuar për të plotësuar postet në kabinetin e tij. Një nga postet më të rëndësishme që ende nuk është plotësuar është ai i Sekretarit të Shtetit ...

"Carrier", marrëveshje me presidentin e zgjedhur

VOA - 30.11.2016

Kompania që prodhon aparate të ajrit të kondicionuar “Carrier”, tha se ka arritur një marrëveshje me Presidentin e zgjedhur Donald Trump për të ruajtur njëmijë vende pune në shtetin e Indianës dhe të ...

New York Times: Ti je gënjeshtar President Donald Trump

Java News - 30.11.2016

Gazeta amerikane New York Times vlerëson se presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar nga humbja e votës popullore.

Shërbimet sekrete, Roja Bregdetare dhe një mitraloz i frikshëm… siguria për djalin e Donald Trump (FOTOT)

Java News - 30.11.2016

Agjentë të armatosur të Shërbimeve Sekrete dhe një anije e Rojës bregdetare amerikane me një mitraloz, mund të duket si një siguri e tepruar për një fëmijë, por jo në qoftë se emri i tij është Barron ...

Forcohen pozitat e Romney për sekretar Shteti, pas darkës me “djallin” Trump

Gazeta Tema - 30.11.2016

Republikani Mitt Romney nuk po ia kursen mbështetjen presidentit të zgjedhur Donald Trump. Dikur kritik i ashpër i manjatit të pasurive të paluajtshme, e tani një prej emrave që përflitet për postin ...

Shefi i CIA paralajmëron Trump

Vision Plus - 30.11.2016

Drejtori ne ikje i CIA-s, John Brenan ka paralajmëruar presidentin e zgjedhur Donald Trump, te beje kujdes me dy çështje te rëndësishme, raportet me Rusinë dhe marrëveshjen bërthamore me Iranin.

Donald Trump u jep fund akuzave, heq dorë nga gjithë bizneset

Gazeta Tema - 30.11.2016

Falë biznesit ai u bë Donald Trump dhe falë këtij emri u zgjodh presidenti i 45-të amerikan. Por Donald Trump do të heqë dorë përfundimisht nga bizneset para se të bëhet president.

Trump heq dorë nga bizneset e tij: Detyra ime Presidenca (por kujt do t’i shkojnë bizneset e milionerit?)

Java News - 30.11.2016

Prej shumë kohësh njëri ndër debatet më të përfolur në SHBA, mbase ka marrë një përgjigje… Donald Trump do të heqë dorë nga pasuritë dhe bizneset e tij për t;ju përkushtuar Shtëpisë së Bardhë dhe ...

Ligji i pamëshirshëm i Trump: Çfarë u ndodh atyre që djegin flamurin

Gazeta Tema - 30.11.2016

Nëse një proteste në Amerikë, shoqërohet me djegien e flamurit Amerikan, presidenti i porsazgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka dëshmuar se do të tregohet i pamëshirshëm, sa i takon masave ndëshkuese ...

Trump le bizneset për presidencën

Vision Plus - 30.11.2016

Do te lere te gjitha bizneset per t’u fokusuar tek presidenca, duke shmangur njëherazi edhe konfliktin e interesit. Përmes nje serie mesazhesh ne Twitter, presidenti i zgjedhur amerikane Donald Trump ...

Fitorja e Trump ka rritur krimet e urrejtjes dhe racizmin

Gazeta Tema - 30.11.2016

Në Amerikën e presidentit të zgjedhur Trump janë shtuar krimet e urrejtjes dhe ndarja e shoqërisë. Një grup me ndikim në të drejtat civile, ka identifikuar më shumë se 900 incidente ngacmimesh, që ...

Biseda e çuditshme telefonike mes Donald Trump dhe Kryeministrit të Pakistanit

Alb Portali - 30.11.2016

Zyra e shtypit të Kryeministrisë së Pakistanit publikoi sot një bisedë telefonike mes Kryeministrit pakistanez Nawaz Sharif dhe Presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump. Loading...

SHBA – Deklarata e Trump: Dënime për ata që djegin flamurin amerikan

Antpress - 30.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes së ...

Do iki nga biznesi do bëj Amerikën të Mrekullueshme

Antpress - 30.11.2016

Presidenti Donald Trump ka deklaruar se do të largohet përfundimisht nga biznesi për tu fokusuar në presidencë dhe për të shmangur konfliktin e interesit.

Menaxherja e fushatës së Donald Trump “arratiset” nga Shtëpia e Bardhë (Foto)

Lajmi.net - 29.11.2016

Menaxherja e fushatës së Donald Trump, Kellyanne Conway, më në fund arriti të gjente pak kohë për relaks teksa ka shijuar pushimet me familjen në Florida.

Hoxhë Elvisi: Mediat mashtruan për Trump, njëjtë si për islam (Video)

Lajm - 29.11.2016

Imami nga Shqipëria, Elvis Naçi ka folur për fitoren e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale amerikane që u mbajtën më 8 nëntor. Sipas tij, në rastin e fitores së tij, mediat mashtruan.

Donald Trump e sulmon edhe CNN-in

Portalb - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka sulmuar edhe një medium tjetër të madh amerikan, duke e kritikuar për mënyrën se si raporton për të.

Donald Trump e sulmon edhe CNN-in

Lajm - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka sulmuar edhe një medium tjetër të madh amerikan, duke e kritikuar për mënyrën se si raporton për të.

Shihni si ruhet Barroni, djali i Donald Trump (Foto)

Lajmi.net - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, iu është kundërpërgjigjur pretendimeve të kampit të rivales Hillary Clinton për rinumërim votash, duke thënë se ai do fitonte edhe votën popullore po të ...

Trump: Kush e djeg flamurin amerikan, dënohet me burg ose heqje të shtetësisë

Lajmi.net - 29.11.2016

Donald Trump ka sugjeruar se amerikanët që djegin flamurin duhet të përballen me "pasoja" të tilla si një vit burg ose heqja e shtetësisë. Presidenti i zgjedhur ka shkruar një postim të zemëruar pas ...

Donald Trump emëron kritikun e ‘Obamacare’ si Sekretarin e ri të Shëndetit

Lajmi.net - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka emëruar kritikun kryesor të “Obamacare” (reformës shëndetësore të Obamas) , Tom Price si zgjedhjen e tij për Sekretarin e Shëndetit.

16 vjeçari me muzikë rep kundër Donald Trump (Video)

Lajmi.net - 29.11.2016

"Kjo nuk është mënyra e duhur për të bërë gjërat", është një nga frazat e këngës së këtij djaloshi 16 vjeçar. Ai ka bërë muzikë rep për t’ju kundërvënë tashmë presidentit të ri të Amerikës, Donald ...

16 vjeçari me muzikë rep kundër Donald Trump (Video)

Lajm - 29.11.2016

“Kjo nuk është mënyra e duhur për të bërë gjërat”, është një nga frazat e këngës së këtij djaloshi 16 vjeçar. Ai ka bërë muzikë rep për t’ju kundërvënë tashmë presidentit të ri të Amerikës, Donald ...

Ja si ruhet Baron, djali i vogël i Donald Trumpit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 29.11.2016

Presidenti i ri i SHBA-ve, Donald Trump , duket se e ruan mirë djalin e tij të vogël , Baron Trumpin. Fotot tregojnë se si e ruan Shërbimi Sekret djalin e vogël të Donald Trump , 10-vjeçarin së ...

Sllovenia mund të jetë vendi i takimit të parë Trump-Putin

Albeu.com - 29.11.2016

Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar paralajmëroi për Agjencinë e lajmeve “Associated Press” se vendi i tij mund të jetë vendi i takimit të parë të Donald Trump me Vlladimir Putin .

SHBA, Trump emëron kritikun e “Obamacare” si Sekretar të Shëndetësisë

Top Channel - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka përzgjedhur Tom Price, një kritik i ashpër i reformës të kujdesit shëndetësor (Obamacare) të presidentit Obama, si Sekretarin e ardhshëm ...

Trump: Dënime për ata që djegin flamurin amerikan

Lajm - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes së ...

Trump: Kush e djeg flamurin amerikan humbje e shtetësisë ose 1 vit burg

Lajmi.net - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes së ...

Trump paralajmëron dënime për ata që djegin flamurin amerikan

Albeu.com - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan , edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes ...

Trump emëron kritikun e ?Obamacare? si Sekretarin e ri të Shëndetit

Albeu.com - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka emëruar kritikun kryesor të “Obamacare”(reformës shëndetësore të Obamas), Tom Price si zgjedhjen e tij për Sekretarin e Shëndetit .

Trump: Kush guxon të djegë flamurin amerikan do të dënohet rëndë

LajmiFundit - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur, Donald Tramp, bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes ...

Siguri e lartë për djalin e Trump (FOTO)

Top Channel - 29.11.2016

Agjentë të armatosur të Shërbimeve Sekrete dhe një anije e Rojës bregdetare amerikane me një mitraloz, mund të duket si një siguri e tepruar për një fëmijë, por jo në qoftë se emri i tij është Barron ...

Siguri e lartë për djalin e Trump (Foto)

Lajmi.net - 29.11.2016

Agjentë të armatosur të Shërbimeve Sekrete dhe një anije e Rojës bregdetare amerikane me një mitraloz, mund të duket si një siguri e tepruar për një fëmijë, por jo në qoftë se emri i tij është Barron ...

New York Times e quan gënjeshtar Trumpin

Lajm - 29.11.2016

Gazeta amerikane New York Times vlerëson se presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar nga humbja e votës ...

Trump dhe “shtypi i gënjeshtrave”

BalkanWeb - 29.11.2016

NGA: PETER HILLE Dymbëdhjetë ditë pas zgjedhjeve, presidenti i zgjedhur i SHBA-ve fton dy dyzina moderatorësh dhe menaxherësh të televizioneve … të mëdha të vendit në kullën e tij në New York.

Trump-i fiton edhe në Michigan, konfirmohet fitorja e thellë kundrejt Hillary-t

Zeri - 29.11.2016

Republikani Donald Trump i ka fituar zgjedhjet presidenciale edhe në shtetin Michigan, ka njoftuar sot komisioni zgjedhor i këtij shteti federal pas rinumërimit të votave, ndërsa duke ju falënderuar ...

Menaxherja e fushatës së Donald Trump “arratiset” nga Shtëpia e Bardhë (Foto)

Telegrafi - 29.11.2016

Menaxherja e fushatës së Donald Trump, Kellyanne Conway, më në fund arriti të gjente pak kohë për relaks teksa ka shijuar pushimet me familjen në Florida.

Rama: Opinioni im për Trump i përket të shkuarës

Ora news - 29.11.2016

Kryeministri komentoi në një intervistë për DW qëndrimet e tij ndaj Presidentit të zgjedhur të SHBA, Donald Trump, përgjatë fushatës, duke nënvizuar se opinioni i tij i përket së shkuarës.

Ekspertët: Telefoni personal i Donald Trump rrezik i paparë për sigurinë kombëtare amerikane (Foto)

Zeri - 29.11.2016

Telefoni celular i Presidentit të zgjedhur Donald Trump, përbën një kërcënim të madh për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatët e saj, sipas ekspertëve.

Edhe Trump ankohet për votat (dhe shihni si ia ruajnë djalin)

Mapo - 29.11.2016

Foto 1 nga 10 Presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, iu është kundërpërgjigjur pretendimeve të kampit të rivales Hillary Clinton për rinumërim votash, duke thënë se ai do fitonte edhe votën ...

Shihni si ruhet Barroni, djali i Donald Trump (Foto)

Telegrafi - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, iu është kundërpërgjigjur pretendimeve të kampit të rivales Hillary Clinton për rinumërim votash, duke thënë se ai do fitonte edhe votën popullore po të ...

Tom Price do të jetë Minister i Shëndetësisë në qeverinë Trump

ABC News - 29.11.2016

Deputeti republikan i Xhorxhas Tom Price eshte zgjedhur nga Donald Trump si minister i shendetesise ne administraten e tij. Price eshte aktualisht President i Komisionit per Buxhetin ne Kongresin ...

Donald Trump e sulmon edhe CNN-in

Gazeta Express - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka sulmuar edhe një medium tjetër të madh amerikan, duke e kritikuar për mënyrën se si raporton për ...

Edi Rama e kthen sërish, ja çfarë mendon për Donald Trump-in tani që u zgjodh President

Gazeta Express - 29.11.2016

Në një intervistë për “DW” kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama është pyet në lidhje me deklaratat e tij të disa kohëve më parë në lidhje me Donald Trumpin, sot i zgjedhur President i ...

Ja si e ruajnë djalin e Donald Trump-it (Foto)

Gazeta Express - 29.11.2016

Fotot e mësipërme tregojnë se si e ruan Shërbimi Sekret djalin e vogël të Donald ...

Donald Trump u përgjigjet demokratëve për rinumërimin e votave

Gazeta Express - 29.11.2016

​Presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, iu është kundërpërgjigjur pretendimeve të kampit të rivales Hillary Clinton për rinumërim votash, duke thënë se ai do fitonte edhe votën popullore po të ...

Hoxhë Elvis Naçi akuzon mediat që mbështetën Klinton: Mashtruan për Trump, të njëjtat që nxjerrin islamin si terrorizëm

BalkanWeb - 29.11.2016

TIRANË – Imami nga Shqipëria, Elvis Naçi ka folur për fitoren e Donald Trump në garën për zgjedhjet presidenciale në SHBA që u mbajtën më 8 nëntor. Sipas tij, në rastin e fitores së rivales së tij, ...

​Donald Trump emëron kritikun e “Obamacare” si Sekretar amerikan të Shëndetësisë

Gazeta Express - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka emëruar sot kritikun e “Obamacare”, Tom Price, si Sekretar amerikan të ...

”Me fushatën e Trump ne kemi fituar më shumë se sa që kanë fituar prindërit tanë gjatë gjithë jetës” (Video)

Telegrafi - 29.11.2016

A e ndikuan në fitoren e Donald Trump djelmoshat nga Velesi? Kjo është pyetja që e parashtruan edhe amerikanët një ditë pas shpalljes së rezultateve nga zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Donald Trump: Kushdo që e djeg flamurin amerikan shkon në burg dhe e humb shtetësinë (Foto)

Gazeta Express - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka propozuar sot se personat që e djegin flamurin amerikan duhet të dënohen me burg dhe ta humbasin ...

Sllovenia mund të jetë vendi i takimit të parë Trump-Putin

Ora news - 29.11.2016

Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar paralajmëroi për Agjensinë e lajmeve Associated Press se vendi i tij mund të jetë nikoqir i takimit të parë të Donald Trump me Vlladimir Putin.

Menaxherja e fushatës së Donald Trump 'arratiset' nga Shtëpia e Bardhë (Foto)

Zeri - 29.11.2016

Menaxherja e fushatës së Donald Trump, Kellyanne Conway, më në fund arriti të gjente pak kohë për relaks teksa ka shijuar pushimet me familjen në Florida.

Trump: Dënime për ata që djegin flamurin amerikan

VOA - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes së ...

Dyshimet: Djali i Trump me autizëm? (Video)

Gazeta Express - 29.11.2016

Në youtube është publikuar një video në të cilën supozohet se djali i Donald Trump, Barron është me ...

Trump: Dënime për ata që djegin flamurin amerikan

Telegrafi - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump bëri thirrje për dënime të ashpra ndaj protestuesve që djegin flamurin amerikan, edhe pse Gjykata e Lartë e vendit ka shpallur se kjo është një formë e shprehjes së ...

Tom Price emërohet në krye të Departamentit të Shëndetësisë

VOA - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi në krye të Departamentit të Shëndetësisë kongresmenin e Xhorxhias Tom Price, një kritik i ligjit për kujdesin shëndetësor të presidentit Barak Obama.

Trump: Kushdo që e djeg flamurin amerikan shkon në burg dhe e humb shtetësinë (Foto)

Zeri - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka propozuar sot se personat që e djegin flamurin amerikan duhet të dënohen me burg dhe ta humbasin shtetësinë.

Djali 10 vjeçar i presidentit Trump i rrethuar nga rojet e armatosura e barka me mitraloz [foto]

Koha.net - 29.11.2016

Disa agjentë të shërbimit sekret të armatosur deri në dhëmbë e edhe një barkë e rojeve bregdetare e armatosur me mitraloz, duken si një masë sigurie e tepruar për një fëmijë që është duke luajtur, ...

Trump emëron kritikun e “Obamacare” si Sekretar të Shëndetësisë

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka përzgjedhur Tom Price, një kritik i ashpër i reformës të kujdesit shëndetësor (Obamacare) të ...

Tom Price emërohet në krye të Departamentit të Shëndetësisë

Gazeta Express - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi në krye të Departamentit të Shëndetësisë kongresmenin e Xhorxhias Tom Price, një kritik i ligjit për kujdesin shëndetësor të presidentit Barak ...

Trump kërcënon ata që djegin flamurin kombëtar amerikan

Koha.net - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka theksuar se askush nuk duhet të lejohet ta djegë flamurin amerikan dhe sipas tij, ai që e bënë këtë, ndoshta duhet ta humbë shtetësinë apo të ...

Trump emëron Tom Price në krye të Departamentit të Shëndetësisë

Koha.net - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi në krye të Departamentit të Shëndetësisë kongresmenin e Xhorxhias Tom Price, një kritik i ligjit për kujdesin shëndetësor të presidentit Barack Obama.

New York Times e quan gënjeshtar Presidentin Donald Trump

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Gazeta amerikane New York Times vlerëson se Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar ...

New York Times e quan gënjeshtar Presidentin Donald Trump

Koha.net - 29.11.2016

Gazeta amerikane New York Times vlerëson se presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar nga humbja e votës popullore.

New York Times e quan gënjeshtar Trumpin

Gazeta Express - 29.11.2016

​Gazeta amerikane New York Times vlerëson se presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar nga humbja e votës ...

Rama ndryshon 360 gradë: Opinioni im për Trump i përket të shkuarës

Durres Lajm - 29.11.2016

Kryeministri Edi Rama komentoi në një intervistë për “Deutsche Welle” qëndrimet e tij ndaj Presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump, përgjatë fushatës, duke nënvizuar se opinioni i tij i ...

Donald Trump e sulmon edhe CNN-in

Alb Portali - 29.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka sulmuar edhe një medium tjetër të madh amerikan, duke e kritikuar për mënyrën se si raporton për të.

Deklaratat për Trump, Rama: I përkasin të shkuarës, SHBA mbetet aleati strategjik

Java News - 29.11.2016

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për prestigjozen DË pas takimit me kancelaren Merkel. Midis shumë çështjesh që ishin pjesë e intervistës, kreu i qeverisë u pyet edhe për deklaratat e tij për ...

FOTOT/ Pak relaks pas triumfit, zhvishet shefja e fushatës së Trump

Java News - 29.11.2016

Menaxherja e fushatës së Donald Trump, Kellyanne Conway, më në fund arriti të gjente pak kohë për relaks teksa ka shijuar pushimet me familjen në Florida.

FOTOT/ Skafe dhe mitralozë: Si e ruajnë djalin e vogël të Trump

Gazeta Tema - 29.11.2016

Donald Trump është presidenti i 45-të i Amerikës dhe sigurisht që ndaj familjes së tij siguria do të jetë maksimale. Fotot e mëposhtme tregojnë se si rruhet Baron Trump, djali 10-vjeçar i presidentit.

”Me fushatën e Trump ne kemi fituar më shumë se sa që kanë fituar prindërit tanë gjatë gjithë jetës” (Video)

Alb Portali - 29.11.2016

A e ndikuan në fitoren e Donald Trump djelmoshat nga Velesi? Kjo është pyetja që e parashtruan edhe amerikanët një ditë pas shpalljes së rezultateve nga zgjedhjet presidenciale në SHBA. Loading...

Trump zgjedh si Sekretar të Shëndetësisë Tom Price, kritikun më të fortë të “Obamacare”

Java News - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka përzgjedhur Tom Price, një kritik i ashpër i reformës të kujdesit shëndetësor (Obamacare) të presidentit Obama, si Sekretarin e ardhshëm ...

Melanie Trump ‘negocion’ që takimi i parë Trump-Putin të bëhet në Slloveni

Java News - 29.11.2016

Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar paralajmëroi për Agjensinë e lajmeve Associated Press se vendi i tij mund të jetë nikoqir i takimit të parë të Donald Trump me Vlladimir Putin.

Trump: Burg kush djeg flamurin

Vision Plus - 29.11.2016

Kush do te djege flamurin amerikan rrezikon te humbëse shtetësinë, ose te dënohet me nje vit heqje lirie. Është presidenti i zgjedhur Donald Trump qe ka bere këtë propozim, ndonëse sipas Gjykatës se ...

Faktori “Melani”, deklarata e kryeministrit: Sllovenia mund të jetë vendi i takimit të parë Trump-Putin

Gazeta Tema - 29.11.2016

Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar paralajmëroi për Agjensinë e lajmeve Associated Press se vendi i tij mund të jetë nikoqir i takimit të parë të Donald Trump me Vlladimir Putin.

New York Times e quan gënjeshtar Trumpin

Alb Portali - 29.11.2016

Gazeta amerikane New York Times vlerëson se presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar nga humbja e votës popullore. Loading...

New York Times e quan gënjeshtar Trumpin

Tetova Sot - 29.11.2016

Gazeta amerikane New York Times vlerëson se presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Donald Trump, ka mospërfillje për faktet e padiskutueshme dhe ndihet i kërcënuar nga humbja e votës popullore.

Trump: T’u hiqet nënshtetësia atyre që djegin flamurin amerikan

Republika - 29.11.2016

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, në një postim në “Twitter” shkruan se të gjithë ata që djegin flamuj të SHBA-ve duhet t’u hiqet nënshtetësia ose të dënohen me burg.

Trump: E kam mundur Clintonin edhe me votat e popullit, por miliona veta votuan ilegalisht

Lajm - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili e ka mundur Hillary Clintonin duke fituar nëpërmjet Kolegjit Zgjedhor në zgjedhjet presidenciale të mbajtura më herët ...

Trump pretendon se votimi ilegal ia humbi atij votën popullore

Evropaelire - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha se e ka fituar votën popullore në zgjedhjet e 8 nëntorit, “nëse ju nuk i llogaritni miliona njerëz që kanë votuar ilegalisht”.

Kur Berisha fotografonte vajzën e Donald Trump (Foto)

Zhurnal - 28.11.2016

E kush do ta mendonte që një shqiptar do të ishte pjesë e anës artistike të familjes së Presidentit Donald Trump. Por mesa duket është e vërtetë. Bëhet fjalë për fotografin e njohur Fadil Berisha, i ...

Pamje kur Donald Trump tentoi tre herë të puthë këtë “Engjëll” por shikone rezultatin në fund (VIDEO)

Zhurnal - 28.11.2016

I zgjedhuri President i SHBA-s Donald Trump ka qenë producent edhe i Miss Universe. Donald Trump jo rrallë herë është parë duke u shoqëruar me vajzat më seksi në botë shkruan GazetaBlic.com Një video ...

Donald Trump lartëson Nëna Terezën (VIDEO)

Albeu.com - 28.11.2016

Presidenti i ardhshëm i Shtetëve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , ka lartësuar kountributin e Nënë Terezës, shqiptarës Anjezë Gonxhe Bojaxhiu.

“Ditëlindja festohet çdo muaj tani?”

Top Channel - 28.11.2016

Donald Trump ka fatin e keq që bën gjithmonë postime qesharake në Twitter. Por duket se kjo qënka e trashëguar. Ivanka Trump, vajza e presidentit të zgjedhur dhe zv.

Zgjedhjet, Trump në kundërsulm: Miliona kanë votuar ilegalisht

Top Channel - 28.11.2016

Donald Trump nuk po e shijon ende plotësisht faktin që ka fituar presidencën. Pas protestave që shpërthyen anembanë vendit kundër tij, tani, nëse realizohet plani për rinumërimin e votave, kjo ...

Hoxha Elvis Naçiflet per fitoren e Donald Trump (VIDEO)

Ina - 28.11.2016

Imami i Xhamise se Tabakeve ne Tirane, Elvis Naçi flet per fitoren e Donald Tramp si president i ...

Fansi i çmendur i Donald Trumpit i tmerron myslimanët në Amerikë (Foto)

Lajmi.net - 28.11.2016

Një simpatizant i sëmurë i Donald Trumpit, u ka dërguar letër myslimanëve në Amerikë, duke u thënë se “Trumpi do jua bëjë juve të njëjtën gjë që Hitleri ua bëri çifutëve” Kjo letër e tmerrshme i ...

Fansi i çmendur i Trumpit tmerron myslimanët në SHBA (FOTO LAJM)

Albeu.com - 28.11.2016

Një fans i çmendur i presidentit të ardhshëm të SHBA-ve, Donald Trump , u ka dërguar një letër myslimanëve në Amerikë, ku i kërcënon se Trumpi do i bëjë të njëjtën gjë që Hitleri ua bëri çifutëve.

Me 20 Janar Trump zotëron kodet bërthamore, “në rrezik siguria kombëtare”

SOT - 28.11.2016

Donald Trump do të marrë zyrtarisht postin e presidentit të Amerikës në 20 janarin e 2017. Por ka shumë shqetësim lidhur me kodet e armëve bërthamore që i mban vetëm presidenti i SHBA-ve.

Nisin talljet në internet me vajzën e Trump (Foto)

Lajmi.net - 28.11.2016

Një postim i Ivanka Trump në rrjetet sociale, është shoqëruar me tallje të shumta në drejtim të saj. Vajza e presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump, ka publikuar një fotografi të djalit të ...

Trump bënë ndryshimin e madh: David Petraeus para Rudy Giulianit si sekretar i jashtëm?

Lajmi.net - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të takohet me gjeneralin në pension David Petraeus, i cili konsiderohet si kandidat për sekretar të shtetit.

Ekspertët: Telefoni personal i Donald Trump rrezik i paparë për sigurinë kombëtare amerikane (Foto)

Lajmi.net - 28.11.2016

Telefoni celular i Presidentit të zgjedhur Donald Trump, përbën një kërcënim të madh për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatët e saj, sipas ekspertëve.

Ekspertët: Telefoni personal i Donald Trump rrezik i paparë për sigurinë kombëtare amerikane (Foto)

Lajm - 28.11.2016

Telefoni celular i Presidentit të zgjedhur Donald Trump, përbën një kërcënim të madh për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatët e saj, sipas ekspertëve..

Ekspertët: Telefoni personal i Donald Trump, rrezik për sigurinë kombëtare amerikane

Albeu.com - 28.11.2016

Telefoni celular i Presidentit të zgjedhur Donald Trump përbën një kërcënim të madh për sigurisë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj, sipas ekspertëve.

Trumpi fiton edhe në Michigan, konfirmohet fitorja e thellë kundrejt Hillaryt

Lajmi.net - 28.11.2016

Republikani Donald Trump i ka fituar zgjedhjet presidenciale edhe në shtetin Michigan, ka njoftuar sot komisioni zgjedhor i këtij shteti federal pas rinumërimit të votave, ndërsa duke ju falënderuar ...

Trump pretendon se votimi ilegal ia humbi atij votën popullore

Telegrafi - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha se e ka fituar votën popullore në zgjedhjet e 8 nëntorit, “nëse ju nuk i llogaritni miliona njerëz që kanë votuar ilegalisht”.

Trump pretendon se votimi ilegal ia humbi atij votën popullore

Ora news - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha se e ka fituar votën popullore në zgjedhjet e 8 nëntorit, “nëse ju nuk i llogaritni miliona njerëz që kanë votuar ilegalisht”.

Trump: Unë e kam fituar edhe votën popullore, por miliona njerëz votuan jashtëligjshëm (Foto)

Gazeta Express - 28.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka thënë se nëse votat e miliona njerëz, për të cilët pohon se votuan jashtëligjshëm më 8 nëntor, do të zbriteshin, atëherë ai do të ishte fitues ...

Fansi i çmendur i Donald Trump-it i tmerron myslimanët në Amerikë (Foto)

Gazeta Express - 28.11.2016

Një simpatizant i sëmurë i Donald Trump-it, u ka dërguar letër myslimanëve në Amerikë, duke u thënë se “Trumpi do jua bëjë juve të njëjtën gjë që Hitleri ua bëri ...

Donald Trump e paralajmëron Kubën (Foto)

Gazeta Express - 28.11.2016

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka paralajmëruar sot Kubën se do t’i japë fund marrëveshjes së SHBA-së me Kubën, të arritur në vitin 2014 për rihapjen e marrëdhënieve mes ...

Nisin talljet në internet me vajzën e Trump (Foto)

Telegrafi - 28.11.2016

Një postim i Ivanka Trump në rrjetet sociale, është shoqëruar me tallje të shumta në drejtim të saj. Vajza e presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, Donald Trump, ka publikuar një fotografi të djalit të ...

Trump ngre akuza për parregullsi në votime

VOA - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, përsëriti të dielën pretendimet e tij lidhur me parregullsi në votimet e 8 nëntorit të fituara prej tij, por pa dhënë ndonjë provë për shkeljet.

Ekspertët: Telefoni personal i Donald Trump rrezik i paparë për sigurinë kombëtare amerikane (Foto)

Telegrafi - 28.11.2016

Telefoni celular i Presidentit të zgjedhur Donald Trump, përbën një kërcënim të madh për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatët e saj, sipas ekspertëve.

Priten emërime të reja në kabinetin Trump

VOA - 28.11.2016

Amerikanët janë në pritje të emërimeve të tjera që do t’i japin formën përfundimtare kabinetit të presidentit të zgjedhur Donald Trump. Sipas korrespondentit të Zërit të Amerikës Michael Bowman ritmi ...

Përmirësimi i marrëdhënieve Kubë-SHBA

ABC News - 28.11.2016

Donald Trump mund të hedhë poshtë marrëveshjen e arritur nga presidenti Barak Obama në lidhje me përmirësimin e mardhënieve SHBA-Kubë. Presidenti i zgjedhur kërkon nga Havana që të bëhën disa lëshime ...

Trump kërcënon se do ta prishë paktin SHBA-Kubë

Gazeta Express - 28.11.2016

Donald Trump deklaroi se do t'i japë fund paktit mes SHBA dhe Kubës, nëse qeveria kubane nuk përmirëson ofertën e ...

Menaxherja e fushatës së Trump “arratiset” nga Shtëpia e Bardhë, më në fund pushime

Ora news - 28.11.2016

Menaxherja e fushatës së Donald Trump, Kellyanne Conway, më në fund arriti të gjente pak kohë për relaks teksa ka shijuar pushimet me familjen në Florida.

Trump ndërton murin e parë, dhe faturën ua çon fqinjëve!

Gazeta Tema - 28.11.2016

Donald Trump i ka qejf muret dhe këtë gjë e tregoi me fushatën e tij ku përsëriti vazhdimisht se do të ndërtonte një mur në kufirin me Meksikën dhe do t’ia çonte faturën qeverisë meksikane.

David Petraeus del si emri më i ri për detyrën e Sekretarit të Shtetit

Respublica - 28.11.2016

“Bloomberg” raporton se presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump po konsderon gjeneralin David Petraeus si kandida për sekretar Shteti. Lajmi është bërë i ditur nga burime brenda stafit të Trump, ...

Ekspertët: Telefoni personal i Donald Trump rrezik i paparë për sigurinë kombëtare amerikane (Foto)

Alb Portali - 28.11.2016

Telefoni celular i Presidentit të zgjedhur Donald Trump, përbën një kërcënim të madh për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatët e saj, sipas ekspertëve.. Loading...

Trump pretendon se votimi ilegal ia humbi atij votën popullore

Flaka - 28.11.2016

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, tha se e ka fituar votën popullore në zgjedhjet e 8 ...

Mbrojtja e Donald Trump i kushton Nju Jorkut 1 milionë dollarë në ditë

Antpress - 28.11.2016

Mbrotja e presidentit të zgjedhur Donald Trump dhe familjes së tij po i kushton Nju Jorkut më shumë se 1 milionë dollar në ditë, shkruan CNN duke cituar zyrtarë të këtij qyteti.