TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Messi – Barcelona, këto statistika janë ‘të frikshme’ (Foto)

Almakos - 17.04.2016

Çfarë po ndodhë me Lionel Messin? Leo Messi aktualisht po kalon në një ndër periudhat më të dobëta në karrierën e tij. Ylli argjentinas nuk ka qenë aspak në formën e tij më të mirë ndeshjeve të ...

Atletico e pandalshme, barazohet me pikë me Barcelonën (Video)

Almakos - 17.04.2016

Atletico Madrid e ka barazuar Barcelonën me pikë në La Liga. Atletico mori një fitore tejet të vlefshme me rezultatin e thellë 3-0 ndaj Granadas, falë golave të Fernando Torres, Angel Correa dhe Koke.

Nuk ndalet Atletico, barazohet me pikë me Barcelonën (Video)

Gazeta Express - 17.04.2016

Atletico Madridi ka marrë tri pikë të rëndësishme ndaj Granadas duke shtuar presionin ndaj Barcelonës që tani janë barazuar me pikë në krye të tabelës Skuadra e Diego Simeones ka vazhduar me fitore ...

Atletico barazon Barcën në krye (Video)

Telegrafi - 17.04.2016

Atletico Madridi është treguar bindës në fitoren prej 3-0 kundër Granadas në Vicente Calderon. Vetëm një gol u shënua në pjesën e parë, ndërsa Koke ishte realizues (15’).

Atletico barazon me pikë Barcelonën

Koha.net - 17.04.2016

Atletico Madridi ka mposhtur Granadan me rezultat 3 me 0 duke barazuar me pikë Barcelonën në krye të tabelës në La Ligë. Koke, Fernando Torres dhe Angel Correa shënuan golat për ekipin e Diego ...

Ja më kë do të luajë Reali, Barca dhe Atletico në xhiron e tjetër, a do të ketë ndryshime thelbësore në tabelë ...

Telegrafi - 17.04.2016

Barcelona ka humbur edhe ndaj Valencias me rezultat 1-2, kjo ishte humbja e tretë radhazi e katalunasve në La Liga. Forma jo e mirë e Barcës ka bërë që lufta për titull të hapet në kampionatin ...

FOTOLAJM /Ja kush është pyetja që para 4 javësh dukej një çmenduri po të bëhej

Syri.net - 17.04.2016

Nëse para 4 javësh dikush do të thoshte që Barcelona mund të humb kampionatin spanjoll, apo se do të eleminohet nga Atletiko në ligën e kampionëve, do të quhej i çmendur.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të luhen më 26 dhe 27 prill, ndërsa ato të kthimit më 3 dhe 4 maj

SOT - 16.04.2016

Mançester Siti -Real Madrid dhe Atletiko Madrid-Bajern Mynih janë sfidat e fazës gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, prej nga do të dalin edhe dy finalistët e këtij sezoni të cilët do të luftojnë ...

Simeone: Të presim gabimin e Barçës

Portalb - 16.04.2016

Lajme lidhur me temën Simeone: Do t’ia shkaktojmë edhe një humbje Barcës Simeone ia pranon Barcelonës Javë vendimtare për Mourinhon Atletico e interesuar për Pjaniqin Diego Simeone ka thënë se ...

Real Madrid – Atletico, përsëritet finalja e Lisbonës? (Video)

Botasot - 16.04.2016

Ka shumë mundësi që të përsëritet finalja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Atletico Madridit e Real Madridit. Në fakt një gjë të tillë e mendojnë tifozët në mbarë botën, të cilët i shohin Atletico ...

Guardiola: Atmosfera te Atletico, më e mira

Telegrafi - 16.04.2016

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola, thotë se stadiumi i Atletico Madridit ka atmosferën më të mirë. Guardiola ka vënë theksin në duelet që do të zhvillohen mes skuadrave.

Cuadrado mesazh Chelseat: Jam mirë te Juve

Telegrafi - 16.04.2016

Anësori i Chelseat, Juan Cuadrado, ka pranuar se është i lumtur te Juventusi. Kolumbiani është në fund të sezonit të tij si i huazuar te Juventusi dhe Chelsea ka paralajmëruar se mund ta kthejë.

Guardiola: Atletiko si Juvja, thyejmë me zemër betonin e radhës

Panorama Sport - 16.04.2016

Trajneri i Bajernit, Pep Guardiola, e njeh shumë mirë rivalin në gjysmëfinale të Champions-it. Gjatë konferencës për shtyp para duelit me Shalken në kampionat, strategu spanjoll analizon me hollësi ...

Bayern dhe Atletico janë sfiduar në vitin 1974 (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2016

Bayerni dhe Atletico janë përballur më parë në vitin e largët 1974. Skuadra e Bundesligës triumfoi në sfidën e dytë me rezultatin e pastër 4-0, ndërkohë që sfida e parë mes tyre kishte përfunduar me ...

Atletico frikëson Bayernin

Lajmi.net - 15.04.2016

Atletico Madrid ka bilanc pozitiv në ballafaqime me skuadrat gjermane. Bayern Munich do të luajë kundër Atletico Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Guardiola: Atletico si Barcelona dhe Real Madrid

Lajmi.net - 15.04.2016

Pep Guardiola beson se Atletico Madrid është skuadër e fortë aq sa Barcelona dhe Real Madrid. Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola beson se Atletico Madrid është skuadër e fortë aq sa Barcelona ...

Guardiola: Atletico si Barcelona dhe Reali

Zhurnal - 15.04.2016

Guardiola: Atletico si Barcelona dhe Reali Publikuar 15.04.2016 në 15:21 nga Xh.I. | 49 i lexuar Pep Guardiola ka thënë se Atletico Madrid është në një nivel me Barcelonën dhe Real Madridin.

Busquets e tronditë Barcelonën

Almakos - 15.04.2016

Sergio Busquets me shumë gjasë do ta braktisë Barcelonën në verë. Sipas asaj çfarë shkruajnë mediat në Angli, Busquets është i interesuar që të largohet nga Barcelona dhe të kalojë në Premier Ligë.

Vështirë me Atleticon

Botasot - 15.04.2016

Atletico Madridi është para një sfide tepër të vështirë në Champions League, kundër Bayernit nga Munihu. Djelmoshat e trajnerit Diego Simeones janë të motivuar në çdo aspekt, për faktin se e ...

Atletiko-Bayern, ja si e komentojnë bavarezët sfidën

Syri.net - 15.04.2016

Bavarezët nuk i druhen aspak përballjes me Atletikon e Madritit në përballjen në gjysmëfinalen e Ligës së kampioneve. Pavarësisht asaj se çfarë treguan madrilenët në ndeshje me Barcelonën, bavarezët ...

Guardiola: Atletico Madrid si Real Madrid e Barcelona

Zeri - 15.04.2016

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola beson se Atletico Madrid është skuadër e fortë aq sa Barcelona dhe Real Madrid, pas takimit me ekipin e Diego Simeones në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Guardiola i frikësohet Atleticos

Telegrafi - 15.04.2016

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola, nuk është i qetë pas shortit të Ligës së Kampioneve dhe u kërkon kujdes maksimal lojtarëve të tij në sfidat kundër Atletico Madridit.

Guardiola i frikësohet Atleticos

Botasot - 15.04.2016

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola, nuk është i qetë pas shortit të Ligës së Kampioneve dhe u kërkon kujdes maksimal lojtarëve të tij në sfidat kundër Atletico Madridit.

Real Madrid – Atletico, përsëritet finalja e Lisbonës? (Video)

Gazeta Express - 15.04.2016

Ka shumë mundësi që të përsëritet finalja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Atletico Madridit e Real Madridit Në fakt një gjë të tillë e mendojnë tifozët në mbarë botën, të cilët i shohin Atletico ...

Guardiola: Atletico Madrid si Real Madrid e Barcelona

Tetova Sot - 15.04.2016

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola beson se Atletico Madrid është skuadër e fortë aq sa Barcelona dhe Real Madrid, pas takimit me ekipin e Diego Simeones në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

''Atletico në nivelin e Barcelona-s dhe Real-it''

VeqSport - 15.04.2016

Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola mendon se Atletico Madrid-i është në nivel të njejtë me Barcelona-n dhe Real Madrid-in. Bavarezët do të përballen me Atletico-n në gjysmë-finalen e Ligës së ...

Lamtumirë Champions për Barçën, Atletico e Bayern në gjysmëfinale

Top Channel - 14.04.2016

Kampionët në fuqi të Champions League, Barcelona e Messit, Neymar e Suarez i ka dhënë lamturmirën këtij kompeticioni për këtë sezon që në fazën ...

Eliminohet Barcelona, Atletiko hakmerret e shkon në gjysmëfinale

SOT - 14.04.2016

Barcelona dhe Atletiko dhuruan spektakël mbrëmë në Ligën e Kampioneve, në ndeshjen e kthimit çerekfinale, aq sa këto dy skuadra janë në gjendje të prodhojnë lojë midis tyre.

Penallti për Barcelonën? Gabi e tregon të vërtetën

Lajmi.net - 14.04.2016

Kapiteni i Atletico Madridit, Gabi ka pranuar se luajti me dorë në minutat e fundit të fitores ndaj Barcelonës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Kapiteni i Atletico Madridit, Gabi ka pranuar se ...

Gabi: Ishte penallti. Arbitrat ka raste që të favorizojnë, ka raste që jo...

Top Channel - 14.04.2016

Gabi, kapiteni i Atletico Madrid, foli pas ndeshjes së fituar 2-0 ndaj Barcelonës dhe u tregua i sinqertë për rastin e 11-metërshit që kërkuan lojtarët e ekipit katalanas në fundin e takimit, ku vetë ...

Atletiko e eliminoi Barcelonën, ndërsa Baerni e eliminoi Benfikën në gjysmëfinalen e LK

Idividi - 14.04.2016

Madrid, 14 prill 2016 (MIA) - Ekipet e Atletiko Madridit dhe Baern Munihut e kompletuan katërshen gjysmëfinale në ligën elite të futbollit Liga e Kampionëve, pasiqë në ndeshjet revanshuese të ...

Gabi i sinqertë: Ishte penallti, arbitrat ka raste që të favorizojnë

Albeu.com - 14.04.2016

Gabi , kapiteni i Atletico Madrid, foli pas ndeshjes së fituar 2-0 ndaj Barcelonës dhe u tregua i sinqertë për rastin e 11-metërshit që kërkuan lojtarët e ekipit katalanas në fundin e takimit, ku ...

Mediat Botërore: Ku është Messi?

Lajm - 14.04.2016

Mediat boterore ka ngacmuar Barcelonën dhe ka ngritur në qiell Atleticon pas ndeshjes që përfundoi me rezultatin 2-0. “Ku ishte Messi? Ishte pyetja e shumë mediave botërore.

Pyetja goditëse e mediave botërore: Ku është Messi?!

LajmiFundit - 14.04.2016

Shtypi botëror ka ngacmuar Barcelonën dhe ka ngritur në qiell Atleticon pas ndeshjes që përfundoi me rezultatin 2-0 për bardhekuqtë dhe rrjedhimisht pas eliminimit të katalanasve.

FOTO/Tifozi i “Barcës” nga Kumanova bahet “teslim” pas humbjes nga Atletico

Lajm - 14.04.2016

Eliminimi i Barcelonës nga Atletico Madrid në çerekfinale të Ligës së kampionëve sigurisht që është përjetuar rëndë nga të gjithë fansat e saj të shumtë në botë, shkruan gazeta “Lajm”.

Tifozi i “Barcës” nga Kumanova bahet “teslim” pas humbjes nga Atletico

Ina - 14.04.2016

Eliminimi i Barcelonës nga Atletico Madrid në çerekfinale të Ligës së kampionëve sigurisht që është përjetuar rëndë nga të gjithë fansat e saj të shumtë në botë, shkruan gazeta “Lajm”.

Scholes kundër Atleticos

Zhurnal - 14.04.2016

Scholes kundër Atleticos Publikuar 14.04.2016 në 14:51 nga Xh.I. | 27 i lexuar Paul Scholes ka thënë se Atletico Madrid nuk ka fituar asgjë. Mesfushori legjendar Paul Scholes ka thënë se Atletico ...

Mësohet arsyeja pse Atletico e eliminoi Barcelonën

Zhurnal - 14.04.2016

Mësohet arsyeja pse Atletico e eliminoi Barcelonën Publikuar 14.04.2016 në 15:22 nga Xh.I. | 80 i lexuar Atletico Madrid ishte superiore ndaj Barcelonës në aspektin fizik.

Ja 5 gabimet që eliminuan Barcelonën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.04.2016

Pas dështimit të papritur në “Vicente Calderon” kundër Atletico Madrid, Barça e ka thelluar zhgënjimin e saj. Ajo që ndodhi nuk zhbëhet, por është momenti për analiza.

Ja pse Atletico Madridi eleminoi Barcelonën

LajmiFundit - 14.04.2016

Atletico Madrid ishte superiore ndaj Barcelonës në aspektin fizik. Atletico Madrid eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve, pas fitorës 2:0 në Vincente Calderon, me dy gola të shënuar nga Antonie ...

Nuk do ta besoni për çfarë po kritikohet Messi (Video)

Almakos - 14.04.2016

Lionel Messi ka marrë kritika të shumta pas humbjes të cilën Barcelona e pësoi ndaj Atleticos. Ylli i Barcelonës tani po kritikohet se nuk ka vrapuar në ndeshjen e Atleticos, e cila i kushtoi ...

Kështu u pritën yjet e Barcelonës nga tifozët, pas humbjes nga Atletico (Video)

Almakos - 14.04.2016

Yjet e Barcelonës dukeshin tejet të zhgënjyer pas disfatës së pësuar nga Atletico. Fytyrat e futbollistëve të Barcelonës dukeshin të trishtuara, pas eliminit nga Liga e Kampionëve.

Çka tha Simeone pas triumfit kundër Barcës?

Telegrafi - 14.04.2016

Atletico Madrid ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores me rezultat të përgjithshëm prej 3:2. Trajneri i skuadrës madrilene, Diego Simeone ka folur pas triumfit ...

Atletiko eliminon Kampionët e Evropës, Bajern kalon Benfikën

Panorama - 14.04.2016

Atletiko Madrid i ka dhënë një leksion futbollit Barcelonës, e cila nuk kishte asnjë plan për ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Champions League. Katalanasit ndonëse ia dolën që në ndeshjen e ...

Griezmann i lumtur me kualifikimin e Atleticos

Telegrafi - 14.04.2016

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka lavdëruar skuadrën e tij për kualifikimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Griezmann shënoi dy gola në fitoren 2 – 0 ndaj Barçës në takimin ...

Barcelona nuk e fiton dot dy herë radhazi Ligën e Kampioneve

ABC News - 14.04.2016

Kjo kupë është e mallkuar për fituesit. E eleminuar nga Atletiko, as Barcelona nuk do ta prishë dot tersin që vazhdon prej çerek shekulli. Kampionët në fuqi nuk mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve për ...

Atletiko e eliminoi Barcelonën, ndërsa Baerni e eliminoi Benfikën në gjysmëfinalen e LK

Yll Press - 14.04.2016

Griezzman ishte heroi i Atleticos me një dygolësh, njërin prej të cilëve nga pika e bardhë, ndërsa nuk munguan dhe polemikat në fund, pas një topi të prekur me dorë nga Gabi në të 90-n, të cilën ...

Mediat Botërore: Ku është Messi?

Gazeta Express - 14.04.2016

​Leo Messi edhe një herë tjetër nuk ishte në nivel, ku nuk ndihmoi fare skuadrën e tij në eliminimin nga Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve. Mediat boterore ka ngacmuar Barcelonën dhe ka ngritur ...

Juve me konkurrencë nga Atletico për Cuadradon

Telegrafi - 14.04.2016

Juventusi është duke u ballafaquar me konkurrencë të fortë për transferimin e kompletuar të Juan Cuadrados. Kolumbiani po e kalon sezonin si i huazuar te Zonja e Vjetër, por tashmë për të është ...

Gabi pranon se luajti me dorë

Zeri - 14.04.2016

Kapiteni i Atletico Madridit, Gabi ka pranuar se luajti me dorë por është i pasigurt nëse kjo ndodhi brenda zonës së skuadrës së tij në minutat e fundit të fitores ndaj Barcelonës në çerekfinale të ...

Shtypi botëror: Ku është Messi?

Yll Press - 14.04.2016

“Nuk kemi lajme nga Leo Messi”, thotë Daily Mail, që shton se as argjentinasi dhe as Neymari nuk janë më ata që kanë qenë para pushimit të kombëtareve.

Gabi: Ishte penallti. Arbitrat ka raste që të favorizojnë, ka raste që jo...

Yll Press - 14.04.2016

Gjithsesi, nuk duhet të merremi me këtë episod, pasi e merituam kualifikimin“, tha kapiteni i skuadrës së drejtuar nga Simeone. Gabi, kapiteni i Atletico Madrid, foli pas ndeshjes së fituar 2-0 ndaj ...

A ishte penallti?

Botasot - 14.04.2016

Gabi, kapiteni i Atletico Madrid, foli pas ndeshjes së fituar 2:0 ndaj Barcelonës dhe u tregua i sinqertë për rastin e 11-metërshit që kërkuan lojtarët e ekipit katalanas në fundin e takimit, ku vetë ...

FOTOLAJM/ Bëhet për spital pas eleminimit të Barcelonës

Syri.net - 14.04.2016

Eliminimi i Barcelonës nga Atletico Madrid nga Champions League, sigurisht që është përjetuar rëndë nga të gjithë tifozët e saj. Humbjen e mbrëmshme, 2­-0 ndaj Atletico Madrid, njësoj e ka përjetuar ...

Shokuese – Barca vetëm një herë preku topin në 16-tëshin e Atleticos në pjesën e parë (Foto)

Telegrafi - 14.04.2016

Barcelona e ka pasur shumë të vështirë të organizojë sulme mbrëmë në duelin ndaj Atletico Madridit. Superdueli i zhvilluar në Vicente Calderon u mendua se do të kishte veçanti nga ana e Barcës.

VIDOE/ Fytyrat e trishtuara të Messit, Neymarit dhe Suarez pas eliminimit. Ja si i presin tifozët!

Syri.net - 14.04.2016

Menjëherë pasi ndeshja Atletico Madrid-Barcelona, e vlefshme për çerekfinalet e Champions league, ishte mbyllur me rezultatin 2-0: Shikoni fytyrat e trishtuara të lojtarëve të Barcelonës, pasi u ...

Titujt e mediave botërore po e kërkojnë Messin

Telegrafi - 14.04.2016

Mediat boterore kanë ngacmuar Barcelonën dhe kanë ngritur në qiell Atleticon pas ndeshjes që përfundoi me rezultatin 2-0. “Ku ishte Messi? Ishte pyetja baze.

Fytyrat e Messit, Suarezit e Neymarit pas eliminimit nga Championsi (Video)

Zeri - 14.04.2016

Eliminimi nga Championsi ka shokuar gjithë katalunasit, më së shumti treshen MSN Messi, Suarez e Neymar, nuk treguan aspak paraqitje të mirë në Vicente Calderon, ku skuadra e tyre humbi me rezultat ...

Video/ Atletico eliminon Barcelonën

Shqiperia Ime - 14.04.2016

Atletico Madrid e ka mposhtur Barcelonën 2:0 në ndeshjen e kthimit, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Nata e errët, çfarë ndodhi sonte me Messin?

Tetova Sot - 14.04.2016

Tashmë çdo gjë ka mbaruar por për Messin ka qënë një tjetër natë e vështirë. Ai ka tani ka shkuar në 692 minuta pa shënuar gol. Barcelona është eliminuar nga Atletico Madrid në çerekfinale të Ligës ...

Gabi: E preka topin me dorë, por nuk e di se a ishte penallti

VeqSport - 14.04.2016

Kapiteni i Atleticos, Gabi ka pranuar se e ka prekur topin me dorë, por mbetet i pasigurt nëse topi ishte brenda apo jashtë zonës së dënimit. ''Po ishte prekje me dorë, por unë nuk e di nëse ishte ...

Atletiko Madrid-Barcelona 2-0/ Notat për skuadrat

Panorama Sport - 14.04.2016

ATLETIKO MADRID Jan OBLAK 6,5 – I kujdesshëm kur e thërriti detyra, veçanërisht në daljet ajrore. Oblak është, ashtu si pjesa tjetër e skuadrës… HUANFRAN 6 – Më pak disheza në krah të djathtë se ...

Shtypi botëror: Ku është Messi?

Shqiperia Ime - 14.04.2016

Shtypi botëror ka ngacmuar Barcelonën dhe ka ngritur në qiell Atleticon pas ndeshjes që përfundoi me rezultatin 2-0 për bardhekuqtë dhe rrjedhimisht pas eliminimit të katalanasve.

Mediat Botërore: Ku është Messi?

Tetova Sot - 14.04.2016

Leo Messi edhe një herë tjetër nuk ishte në nivel, ku nuk ndihmoi fare skuadrën e tij në eliminimin nga Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve. Mediat boterore ka ngacmuar Barcelonën dhe ka ngritur në ...

Të gjithë kanë një pyetje: Ku është Lionel Messi?

Gazeta Tema - 14.04.2016

Shtypi botëror ka ngacmuar Barcelonën dhe ka ngritur në qiell Atleticon pas ndeshjes që përfundoi me rezultatin 2-0 për bardhekuqtë dhe rrjedhimisht pas eliminimit të katalanasve.

Karikatura e ditës përqesh Barcelonën

Java News - 14.04.2016

Antone Griezmann është personazh kryesor i karikaturës së ditës. Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazh kryesor i saj është sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie Griezmann.

Mësohet arsyeja pse Atletico e eliminoi Barcelonën

Tetova Sot - 14.04.2016

Atletico Madrid ishte superiore ndaj Barcelonës në aspektin fizik. Atletico Madrid eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve, pasi fitores 2:0 në Vincente Calderon, me dy gola të shënuar nga Antonie ...

Fytyrat e trishtuara të Messit, Neymarit dhe Suarez pas eliminimit. Ja si i presin tifozët! (VIDEO)

Tetova Sot - 14.04.2016

Menjëherë pasi ndeshja Atletico Madrid-Barcelona, e vlefshme për çerekfinalet e Champions league, ishte mbyllur me rezultatin 2-0: Shikoni fytyrat e trishtuara të lojtarëve të Barcelonës, pasi u ...

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet (FOTO)

Lajmi.net - 13.04.2016

Atletico Madrid dhe Barcelona ndeshen sonte në Vicente Calderon në duelin e kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Atletico Madrid tenton përmbysjen e disavantazhit 2:1 ndaj Barcelonës, në ...

Analiza taktike / “Mutacioni” i Barcelonës

Lajm - 13.04.2016

Katalanasit nuk janë më një skuadër me koreografi të patëmetë. Ekipi i Guardiolës ishte “autori” dhe kishte ritëm, që kalonte virtytin më të mirë. Xavi bënte mjaft lehtë 90-100 pasime për lojë.

Atletico-Barcelona, ja formacionet e mundshme

LajmiFundit - 13.04.2016

Formacionet e mundshme të ekipeve Atletico Madrid dhe FC Barcelona, që do të ndeshen në çerekfinalen kthim të Ligës se Kampioneve. Atletico dhe Barcelona përballen sonte në “Vicente Calderon” në ...

Ky futbollist i Barcelonës nuk di për humbje ndaj Atleticos

Lajmi.net - 13.04.2016

Gerard Pique nuk ka humbur kurrë në karrierën e tij nga Atletico Madrid. Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka luajtur 21 herë ndaj Atletico Madridit, kundërshtarit të sontëm të klubit Blaugran në ...

Barcelona sfidon ferrin "Calderon", Simeone bën gati kurthin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.04.2016

Sonte në mbrëmje në "Vincente Calderon " do të rikthehen emocionet magjike të Ligës së Kampionëve. Blaugranët morën një fitore shumë të vuajtur në ndeshjen e parë në shifrat 2-1, dhe do të kërkojnë ...

Pique makthi i Atletico Madrid, nuk njeh humbje

Albeu.com - 13.04.2016

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique , ka luajtur 21 herë ndaj Atletico Madridit, kundërshtarit të sontëm të klubit Blaugran në Ligën e Kampionëve, dhe nuk e ka pësuar asnjë humbje .

Bastoret: Atletico Madrid – Barcelona, ky është favoriti

Almakos - 13.04.2016

Të gjithë mund ta bëjnë pyetjen se kush mund të kualifikohet Barcelona apo Atletiko e Madridit. Por përgjigjen e japin kompanitë e basteve. Kompanitë e basteve kanë favorizuar Barcelonën si skuadrën ...

Formacionet zyrtare: Atletico – Barcelona

Lajmi.net - 13.04.2016

Atletico Madrid dhe Barcelona e zhvillojnë ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet zyrtare të skuadrave.

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

Almakos - 13.04.2016

Atletico Madrid dhe Barcelona e zhvillojnë ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet zyrtare të skuadrave.

Atletico shënon ndaj Barcelonës (VIDEO)

Lajmi.net - 13.04.2016

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës. Griezmann ka shënuar për 1:0 në minutën e ...

Atletico kalon në epërsi ndaj Barcelonës, shënon Griezmann (Video)

Almakos - 13.04.2016

Antoine Griezmann ka shënuar në minutën e 36, për epërsinë 1-0 të Atleticos ndaj ...

Atletico Madrid – Barcelona, a ishte penallti kjo? (Video)

Almakos - 13.04.2016

Në pjesën e parë të takimit Atletico – Barcelona pati një rast të dyshimtë. Gjatë një aksioni të Atleticos, duket se ka pasur një prekje me dorë të topit nga mbrojtësi i Barcelonës Gerard Pique, por ...

Atletico “dridh” Barcelonën (VIDEO)

Lajmi.net - 13.04.2016

Atletico Madrid ishte afër golit të dytë ndaj Barcelonës, por topi u ndal në shtyllën horizontale. Rezultati mbetet 1:0 në të mirë të Los ...

Champions League, Atletico Madridi shokon Barcelonën

LajmiFundit - 13.04.2016

Atletico Madridi shokon Barcelonën. Skuadra katalanase është mundur me rezultat të pastër 2-0 duke u skualifikuar edhe nga Champions League me rezultat të përgjithshëm ...

Atletico e elimonon Barcelonën nga Liga e Kampionëve (Video)

Almakos - 13.04.2016

Barcelona është eliminuar nga Liga e Kampionëve. Atletico Madrid ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 në ndeshjen e kthimit, pas ndeshjes së parë e cila përfundoi 2-1 në favor të Barcelonës.

Atletico eliminon Barcelonën (VIDEO)

Lajmi.net - 13.04.2016

Atletico Madrid e ka mposhtur Barcelonën 2:0 në ndeshjen e kthimit, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm 3:2.

VIDEO/Atletico e fortë për Barcelonën, Bayerni kualifikohet

Lajm - 13.04.2016

Skuadra e Atletico Madridit ka shënuar fitore 2:0 kundër Barcelonës, për të eliminuar atë nga Liga e Kampionëve. Atletico është kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2, pasi ndeshja e parë në ...

Barça jashtë Champions (VIDEO)

Albeu.com - 13.04.2016

Atletico Madrid e ka mposhtur Barcelonën në fushë të vet me rezultatin 2:0 duke e skualifikuar nga Liga e Kampioneve . Griezman ishte heroi i takimit, teksa shënoi të dy golat për Atleticon.

Kualifikohen Bayerni e Atletico, Barcelona kokëulur në shtëpi

LajmiFundit - 13.04.2016

Atletico Madrid ka bërë befasinë më të madhe ne këtë sezon të ne Ligën e Kampionëve, duke eliminuar kampionen në fuqi të Evropës, Barcelonën. Skuadra e Diego Simeones mundi Barcelonën, me rezultat ...

Atletico - Barça 2:0: Ja notat e lojtarëve

Albeu.com - 13.04.2016

Atletico Madrid ka fituar 2:0 kundër Barcelonës sonte duke befasuar të gjithë dhe u kualifikua për në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve. Lojtari i ndeshjes në këtë takim ishte Antoine Griezmann i ...

Atletico – Barcelona, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 13.04.2016

Atletico Madrid e eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëe, duke e mposhtur 2:0 në ndeshjen kthyese me golat e shënuar nga Griezmann. Më poshtë mund t’I gjeni vlerësimet e lojtarëve nga ueb faqja ...

Atletico tenton përmbysjen ndaj Barcelonës

Zeri - 13.04.2016

Atletico Madrid mirëpret Barcelonën në “Estadio Vicente Calderon” të mërkurën mbrëma ku skuadra e trajnerit Diego Simeone shpreson ta përmbys disavantazhin 2:1 nga dueli i parë në “Camp Nou”.

Në Madrid ose tejkalohet ose thellohet kriza e Barçës

Koha.net - 13.04.2016

Barcelona mund ta korrigjojë formën e dobët në La Liga, duke e siguruar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kur do ta vizitojë Atletico Madridin, të mërkurën mbrëma (sot, 20:45) në ...

Atletico-Barcelona apo sfida e emocioneve

Botasot - 13.04.2016

Atletico Madrid-Barcelona, një sfidë që mund të sjell emocione të mëdha, për faktin se rezultati është i ngushtë i ndeshjes se parë në Camp Nou, kur katalunasit kishin triumfuar me rezultat 2:1.

Champions League, Barcelona udhëton në “ferrin” e Calederon

BalkanWeb - 13.04.2016

E mërkura kompleton fazën gjysmëfinale të Champions League. Bayern dhe Barcelona janë dy skuadrat favoritë për t’iu bashkuar Realit dhe Man.City, por kujdes nga surprizat.

Liga e Kampioneve, Barcelona zbarkon sonte në “ferrin Calderon”

Syri.net - 13.04.2016

Mbrëmja e sotme kompleton fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve. Bayern dhe Barcelona janë dy skuadrat favoritë për t’iu bashkuar Realit dhe Manchester City, por kujdes nga surprizat.

Formacionet e mundshme, Atletico Madrid – Barcelona

Telegrafi - 13.04.2016

Formacionet e mundshme të ekipeve Atletico Madrid dhe FC Barcelona, që do të ndeshen në çerekfinalen kthim të Ligës se Kampioneve. Atletico dhe Barcelona përballen sonte në Vicente Calderon në sfidën ...

Ja futbollisti i Barcelonës që nuk njeh asnjë humbje me Atletikon e Madridit

Syri.net - 13.04.2016

Nëse ka një futbollist tek Barcelona që ka luajtur përbëll Atletikos së Madridit dhe nuk ka pësuar humbje ai është mbrojtësi Gerard Pike. Gerard Pique, ka luajtur 21 ndeshje ndaj Atletikos së ...

Atletiko Madrid-Barcelona, ja skuadra që favorizohet nga kompanitë e basteve/FOTO

Syri.net - 13.04.2016

Të gjithë mund ta bëjnë pyetjen se kush mund të kualifikohet Barcelona apo Atletiko e Madridit. Por përgjigjen e japin kompanitë e basteve. Kompanitë e basteve kanë favorizuar Barcelonën si skuadrën ...

Pique makthi i Atletico Madrid, nuk njeh humbje

Botasot - 13.04.2016

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka luajtur 21 herë ndaj Atletico Madridit, kundërshtarit të sotëm të klubit Blaugran në Ligën e Kampionëve, pot nuk ka pësuar asnjë humbje.

Pique makthi i Atletico Madrid, nuk njeh humbje

Yll Press - 13.04.2016

Në 21 ndeshjet e zhvilluara ndaj Los Colchoneros, 20 me Barcelonën dhe 1 me Zaragozan, Pique ka fituar në 16 prej tyre dhe ka barazuar 5 herë, shkruan gazeta AS.

Formacionet zyrtare, Atletico – Barcelona

Koha.net - 13.04.2016

Atletico dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Takimi i dytë zhvillohet në Madrid dhe nis në orën 20:45.

Formacionet zyrtare: Atletiko Madrid – Barcelona

Syri.net - 13.04.2016

Atletico Madrid dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare, para ndeshjes së kthimit në kuadër të çerekfinales së Ligës Ballkanike. Atletico : Oblak, Juanfran, Godin, Lucas, Felipe Luis, ...

Atletico–Barcelona: Formacionet zyrtare

Telegrafi - 13.04.2016

Atletico dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Takimi i dytë zhvillohet në Madrid dhe nis në orën 20:45.

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Barcelona

Zeri - 13.04.2016

Atletico: Oblak; Juanfran, Godín, Lucas, Filipe Luís; Augusto, Gabi, Saúl, Koke, Carrasco; Griezmann. Barcelona: Ter Stegen, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Messi, Neymar, ...

VIDEO-LIVE/ Ndiqni superndeshjen Atletico Madrid-FC Barcelona

Syri.net - 13.04.2016

Pas përmbysjes një javë më parë nga Barcelona e favorizuar edhe nga dalja me të kuqe që në pjesën e parë të Fernando Torres, Atletico Madrid do të kërkojë të përmbysë rezultatin e përgjithshëm me ...

Shënon Griezmann (Video)

Gazeta Express - 13.04.2016

Atletico Madrid ka shënuar kundër Barcelonës. Atletico Madrid ka shënuar golin e parë kundër Barcelonës me anë të sulmuesit francez, Antonie Griezmann.

Pas lojës fantastike, Atletico arrin te goli (Video)

Telegrafi - 13.04.2016

Atletico Madridi e ka zhbllokuar rezultatin kundër Barcelonës në Vicente ...

Gol në ndeshjen Atletico Madrid - Barcelona (VIDEO)

Zeri - 13.04.2016

Antoine Griezmann ka shënuar për Atletico Madridin në duelin ndaj Barcelonës. Skuadra madrilène tani ka epërsinë e golit si mysafir, edhe pse rezultati i përgjithshëm është 2:2.

GOOOOOL. Atletiko shënon ndaj Barcelonës/VIDEO

Syri.net - 13.04.2016

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës. Griezmann ka shënuar për 1:0 në minutën e 36-të. SHIKO ...

Goooool. Atletiko e Madridit shënon golin e nokautit nga penalltia/VIDEO

Syri.net - 13.04.2016

Antoine Griezmann e ka dyfishuar epërsinë e Atleticos ndaj Barcelonës. Francezi shënoi nga penalltia për 2:0. Shiko ...

Penallti për Atleticon, çfarë bëri Griezmann? (VIDEO)

Zeri - 13.04.2016

Antoine Griezmann ka kaluar Atletico Madridin në epërsi 2:0 duke e dërguar Barcelonën në prag të eliminimit nga Liga e Kampionëve. Antoine Griezmann Goal HD - Atl...

Atletico e fortë për Barcelonën, e eliminon nga Liga e Kampionëve (Video)

Gazeta Express - 13.04.2016

​Atletico Madrid ka mposhtur dhe eliminuar kampionin e Evropës Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Skuadra e Atletico Madridit ka shënuar fitore 2:0 kundër Barcelonës, për të eliminuar atë nga Liga e ...

Barca shkon në shtëpi, në gjysmëfinale kualifikohet Atletico (Video)

Telegrafi - 13.04.2016

Atletico Madridi e ka bërë atë që rrallëkush e priste – e ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Ndeshja e parë e zhvilluar në Camp Nou përfundoi me rezultat 2-1, ndërsa sfida në Vicente ...

Griezmann eliminon Barcelonën (VIDEO)

Zeri - 13.04.2016

Barcelona është në krizë. Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në La Ligë, gjiganti katalan pësoi një tjetër, prapë nga një skuadër spanjolle, Atletico Madrid, por që e eliminoi në çerekfinale të Ligës ...

Atletico eliminon kampionin

Koha.net - 13.04.2016

Atletico Madridi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve duke eliminuar Barcelonën. Pas humbjes 2 me 1 në Barcelonë në ndeshjen e parë, Atletico arriti të fitojë 2 me 0 në ...

Atletiko e Madridit në gjysmëfinale, Barcelona në shtëpi/VIDEO

Syri.net - 13.04.2016

Atletiko e Madrid e ka mposhtur Barcelonën 2:0 në ndeshjen e kthimit, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Atl. Madrid në gjysmëfinale, eliminon Barçën nga Champions

SuperSport - 13.04.2016

Kampionët e Europës së Barcelonës dalin jashtë Uefa Champions League. Atletiko e Madridit arriti të eliminojë blaugranat pas një ndeshje të luajtur me shumë zemër në “Vicente Calderon”, të cilin ...

Video: Atletico eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Mapo - 13.04.2016

Video: Atletico eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve Postuar më: 13 Prill 2016 22:42 ​ Atletico Madrid ka mposhtur dhe eliminuar kampionin e Evropës Barcelonën nga Liga e Kampionëve.

Atletico shtang Barcelonën! Bayerni shkon më tutje (Video)

Botasot - 13.04.2016

Atletico Madridi u tregua "macja e zezë" për kampionin në fuqi të Evropës, Barcelonën. Atletico triumfoi me rezultat 2:0 kundër Barcelonës dhe kualifikohet në gjysmëfinalen e Champions League.

Atletico 2-0 Barca: Notat e lojtarëve (Foto)

Telegrafi - 13.04.2016

Atletcio Madridi ka fituar 2-0 ndaj Barcelonës dhe kështu është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Lojtari i ndeshjes në këtë takim ishte Antoine Griezmann pasi anësori francez ...

Griezmann i lumtur me kualifikimin e Atleticos

Koha.net - 13.04.2016

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka lavdëruar skuadrën e tij për kualifikimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Griezmann shënoi dy gola në fitoren 2 me 0 ndaj Barçës në takimin ...

Lojtari i ndeshjes jep sinjal se Atletico mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 13.04.2016

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, është shprehur jashtëzakonisht krenar për kualifikimin e skuadrës së tij në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Nata e errët, çfarë ndodhi sot me Messin?

Botasot - 13.04.2016

Tashmë çdo gjë ka mbaruar por për Messin ka qënë një tjetër natë e vështirë. Ai ka tani ka shkuar në 692 minuta pa shënuar gol. Barcelona është eliminuar nga Atletico Madrid në çerekfinale të Ligës ...

Gabi i pasigurt nëse shkaktoi penalti në fund të ndeshjes

Koha.net - 13.04.2016

Mesfushori i Atletico Madridit, Gabi, ka pranuar se ishte me fat që skuadra e tij nuk u ndëshkua me penalti në fitoren 2 me 0 ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve.

Nata e errët, çfarë ndodhi sot me Messin?

Syri.net - 13.04.2016

Tashmë çdo gjë ka mbaruar por për Messin ka qënë një tjetër natë e vështirë. Ai ka tani ka shkuar në 692 minuta pa shënuar gol. Barcelona është eliminuar nga Atletico Madrid në çerekfinale të Ligës ...

Pamje të qarta të prekjes më dorë nga Gabi, a u eliminua Barca padrejtësisht? (Foto/Video)

Telegrafi - 13.04.2016

Barcelona është eliminuar nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Atletico Madridi me rezultat 2-0. Barcelona kishte shanse të kalonte sikur gjyqtari Rizzoli të akordonte penallti për katalunasit.

Gabi komenton momentin e dyshimte: Ishte prekje me dorë, por… (Foto/Video)

Telegrafi - 13.04.2016

Mesfushori i Atletico Madridit, Gabi, ka pranuar se ishte me fat që skuadra e tij nuk u ndëshkua me penalti në fitoren 2-0 ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve.

Gabi hap debatin në Spanjë tek rasti diskutushëm , pranon se ka prekur topin me dorë

Syri.net - 13.04.2016

Kapiteni i Atletico Madridit, Gabi ka pranuar se e ka prekur topin me dorë në zonën e penalltisë kundër Barcelonës. Por ai tha se nganjëherë gjyqtarët i shohin e nganjëherë ...

Pique: Është goditje e madhe, nuk e prisnim

Telegrafi - 13.04.2016

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është i zhgënjyer për eliminimin e skuadrës së tij nga Liga e Kampionëve. Atletico Madridi u tregua ekip më i fortë se katalunasit duke fituar me rezultat të ...

Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Barcelona

Tetova Sot - 13.04.2016

Atletico Madrid dhe Barcelona do të ndeshen sot në Vicente Calderon në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Atletico Madrid: Oblak, Godin, Luis, Hernandez, Juanfran, Koke, Fernandez, Gabi, ...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Barcelona

VeqSport - 13.04.2016

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Godin, Lucas, Filipe Luis; Gabi, Saul, Augusto, Koke, Carrasco; Griezmann. Barcelona: Ter Stegen; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, ...

VIDEO: Ndodh befasia, kualifikohet Atletico

VeqSport - 13.04.2016

Eshtë zhvilluar një ndeshje e mrekullueshme në përballjen e Atletico Madrid kundër Barcelonës. Madrilenët kanë arritur të shënojnë fitore solide me rezultat 2-0 duke arritur të kualifikohet në ...

Atletiko eliminon Barcelonën, Bajerni në gjysmëfinale (VIDEO)

Panorama Sport - 13.04.2016

Atletiko Madrid u kualifikua për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve duke eliminuar Barcelonën. Ndeshja e përfundoi me rezultatin 2-0 për Atletikon, ndërsa takimi u fitua nga skuadra e Luis ...

Atletico eliminon Barcelonën mes polemikave, pa problem Bayern

Java News - 13.04.2016

Antoine Griezmann me dy gola por edhe një gabim i rëndë i gjyqtarit Rizzoli ndihmuan Aletico Madrid të eliminonte Barcelonën, kampione në fuqi e Evropës.

Atletiko i jep ‘leksion’ Barcelonës (Video)

Tetova Sot - 13.04.2016

Atletico Madrid ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi ka mposhtur 2:0 Barcelonën në ndeshjen e kthimit në ‘Vicente Calderon’.

Vlerësimet e lojtarëve: Atletico Madrid 2-0 Barcelona

VeqSport - 13.04.2016

Ka vazhduar forma e dobët e Barcelonës. Gjiganti spanjoll ka pësuar humbje nga Atletico Madrid me rezultat solid 2-0. Ja vlerësimet e lojtarëve të cilët janë paraqitur në këtë ...

Flet heroi i Atleticos

Tetova Sot - 13.04.2016

Antonie Griezmann insiston se Atletico Madrid e meritoi gjysmëfinalen. Heroi i Atletico Madridit, Antonie Griezmann shënoi dy gola në fitoren 2:0 kundër Barcelonës për të kuluar skuadrën e tij në ...

Atletico eliminon Barcelonën (Video)

Republika - 13.04.2016

Atletiko e Madrid e ka mposhtur Barcelonën 2:0 në ndeshjen e kthimit, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Pamje të qarta të prekjes më dorë nga Gabi (Video)

Republika - 13.04.2016

Barcelona është eliminuar nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Atletico Madridi me rezultat 2-0. Barcelona kishte shanse të kalonte sikur gjyqtari Rizzoli të akordonte penallti për katalunasit.

Kush do të shpallet kampion nëse Barcelona, Atletico e Real përfundojnë me pikë të barabarta?

Lajmi.net - 12.04.2016

Çfarë do të ndodhë nëse të Barcelona, Atletico Madrid dhe Real Madrid përfundojnë sezonin në La Ligë me pikë të barabarta? Barcelona është favorite në garë për titull të kampionit në La Ligë.

Barcelona, Atletico dhe Real me pikë të barabarta, kush do të shpallet kampion?

Zeri - 12.04.2016

Barcelona është favorite në garë për titull të kampionit në La Ligë. Ekipi i trajnerit Luis Enrique kryeson pas 32 xhirosh me 76 pikë. Por, skuadra katalane ka pësuar dy humbje të njëpasnjëshme që e ...

Barcelona, Atletico dhe Real me pikë të barabarta, kush do të shpallet kampion?

Telegrafi - 12.04.2016

Barcelona është favorite në garë për titull të kampionit në La Ligë. Ekipi i trajnerit Luis Enrique kryeson pas 32 xhirosh me 76 pikë. Por, skuadra katalane ka pësuar dy humbje të njëpasnjëshme që e ...

Atletico interesohet për Cuadradon

Koha.net - 12.04.2016

Atletico Madrid raportohet se është duke konsideruar transferimin e anësorit të Chelseat, Juan Cuadrado, gjatë afatit të verës. Kolumbiani është aktualisht te Juventusi në formë huazimi dhe mësohet ...

Atletico seriozisht pas mesfushorit të Juventusit

Telegrafi - 12.04.2016

Atletico Madrid raportohet se është duke konsideruar transferimin e anësorit të Chelseat, Juan Cuadrado, gjatë afatit të verës. Kolumbiani është aktualisht te Juventusi në formë huazimi dhe mësohet ...

Diego Simeone i bindur për fitore ndaj Barcelonës

Syri.net - 12.04.2016

Diego Simeone ka bindjen e plotë se skuadra e tij do të luaj vetëm për fitore kundër Barcelonës në Vincente Calderon. Barcelona fitoi ndeshjen e parë me rezultat 2:1 dhe Atleticos i mjafton vetëm ...

Gjithçka për ta kthyer Costan

Telegrafi - 12.04.2016

Atletico Madridi janë gati të bëjnë gjithçka për të kthyer në skuadër ish-sulmuesin e tyre Diego Costa, që aktualisht është pjesë e Chelseat. Presidenti i Atleticos, Enrique Cerezo ka deklaruar se ...

Simeone beson se Atletico do ta eliminojë Barçën

Koha.net - 12.04.2016

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, beson se Atletico ka opsione të mjaftueshme në sulm për të mposhtur Barcelonën të mërkurën në Ligën e Kampionëve.

ZYRTARE: Mungon ndaj Atletico Madridit

Lajmi.net - 11.04.2016

Rafinha Alcantara nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Madridit. Barcelona do të jetë pa mesfushorin Rafinha, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve ndaj Atletico ...

ZYRTARE: Mungon ndaj Atletico Madridit

Almakos - 11.04.2016

Reprezentuesi brazilian që u rikthye javën e kaluar pas shtatë muajsh jashtë fushave, do të mungojë për shkak të një ngarkese në muskulin e këmbës së majtë.

Largohet nga Atletico, transferohet në Real Madrid

Lajmi.net - 11.04.2016

Real Madrid dëshiron ta transferojë mbrojtësin e rivalit lokal, Atletio Madrid, Jose Maria Gimenez. Objektivi kryesor i Real Madridit për fazën defensive është mbrojtësi i Atletico Madridit, Jose ...

Reali ‘peshkon’ te Atletico Madridi

Telegrafi - 11.04.2016

Është zbuluar se klubi i Real Madridit është duke e menduar transferimin e lojtarit të Atletico Madrid, Jose Gimenez. Cadena SER ka raportuar se klubi madrilen ka filluar negociatat për transferimin ...

ZBULOHET: Reali paguan klauzolën e yllit të Atleticos

VeqSport - 11.04.2016

Eshtë zbuluar se klubi i Real Madridit është duke e menduar transferimin e lojtarit të Atletico Madrid, Jose Gimenez. , ka raportuar se klubi madrilen ka filluar negociatat për transferimin e tij, ...