TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministria e Drejtësisë e njihte mirë dosjen e pronës së Konomit

Shekulli - 18.09.2011

Lindita Çela Ministria e Drejtësisë kas qenë në dijeni të plotë të dosjes Konomi dhe problematikës së saj. Kjo sepse, Skerdilajt Konomi, gjyqtari i ekzekutuar para pak ditësh në qytetin e Vlorës është përballur që në krye të herës me vetë ...

Vrasja e Konomit, bie pista për detyrën

Panorama - 18.09.2011

Atentati me telekomandë ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi nuk ka pasur lidhje me detyrën.Të paktën ky është konkluzioni i grupit hetimor, i cili menjëherë pas ngjarjes ngriti dy pista që kishin të bënin me vrasjen për shkak të detyrës dhe ...

Gjyqtarit të vrarë Konomi i bllokohet regjistrimi i pronave në Hipotekë

Shekulli - 17.09.2011

Flamur Vezaj TIRANË- Edhe pse Gjykata e Lartë ishte shprehur në Qershor të 2011 se trashëgimtarët e familjes së Militjadh Shallvarit, mes tyre edhe familja e gjyqtari tashmë të ndjerë Skerdilajd Konomi, janë pronar të 2900 hektarëve tokë ...

Vrasja e Konomit, dosja e 257 hektarëve nën hetim

Albeu.com - 17.09.2011

Një nga pistat më të forta për hetimet e vrasjes së gjyqtarit Skerdilad Konomi është ajo e konflikteve të mundshme për çështje pronësie. Hetuesit kanë nisur verifikimin e dokumentacionit voluminoz të pronësisë për të gjitha tokat e ...

Vlorë, për 30 minuta qytetarët bëhen bashkë kundër krimit

Panorama - 17.09.2011

VLORE – Për 30 minuta, qytetarët vlonjatë janë bërë bashkë kundër krimit. Në një tubim paqësor, në ditën e shtatë të atentatit që i mori jetën gjyqtarit Skerdilajd Konomi, ata kanë marshuar në bulevardin kryesor për të dënuar ngjarjet e ...

Qytetarët e Vlorës, tubim në shesh “Bashkë kundër krimit”

Shekulli - 16.09.2011

Qytetarët e Vlorës janë mbledhur sot në një tubim paqësor për të dënuar njëzëri vrasjen mafioze të gjyqtarit Skerdilajd Konomi të premten e kaluar.

Atentati ndaj gjyqtarit, protestë në Vlorë

Alsat.tv - 16.09.2011

Qytetarë të Vlorës, shoqëria civile dhe punonjës të sistemit të drejtësisë kanë nisur paraditen e sotme tubimin qytetar me moton bashkë kundër krimit.Pjesëmarrësit në këtë tubim mes të cilëve edhe familjarët e gjyqtarit Skerdilajd Konomi i ...

Vlorë, protestë për vrasjen e gjyqtarit Konomi

Gazeta Start - 16.09.2011

Vlorë – Qindra qytetarë të Vlorës protestuan sot në mënyrë paqësore për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Ata u mblodhën në Sheshin e Flamurit, ku bënë një marshim paqësor në Bulevardin Vlorë-Skelë, duke u ndalur për pak çaste edhe në ...

Avokati Muzina dënohet me një muaj burg për kërcënim - Deklaron se vrasja e gjyqatarit të Vlorës ishte e inskenuar ...

Albnow - 16.09.2011

Avokati Vangjel muzina është dënuar nga Gjykata e Durrësit me 30 ditë burg. Muzina akuzohet se ka kërcënuar një gjyqtarë disa ditë më parë. Gjatë seancës gjyqësore ai nuk ka pranuar akuzat e ngritura. “Jam i pafajshëm.

Vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, Vlora sot në protestë kundër krimit

LajmiFundit - 16.09.2011

Vlore – Lajmifundit – Qytetarë të shumtë të Vlorës por edhe punonjës të organeve të drejtësisë e gjyqësorit kanë nisur sot në ora 11.00 protestën e tyre kundër krimit dhe në apel për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Siguria e gjyqtarëve, nis nën drejtimin e Topit mbledhja e KLD-së

LajmiFundit - 16.09.2011

Nën drejtimin e Presidentit, Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur mbledhjen e lajmëruar për sot ku do të shqyrtohet ngjarja e ndodhur në Vlorë me vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Vlora proteston pas vrasjes së gjyqtarit

Lajmeshqip - 16.09.2011

Vlorë- Një javë pas vrasjes makabre të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, qytetarët e Vlorës të shqetësuar për ritmet e hetimit të ngjarjes dhe zbardhjen e saj kanë mbushur rrugët e qytetit të tyre duke shprehur shqetësimin për gjendjen e ...

Qytetarët e Vlorës, tubim në shesh “Bashkë kundër krimit”

24 orë - 16.09.2011

Qytetarët e Vlorës janë mbledhur sot në një tubim paqësor për të dënuar njëzëri vrasjen mafioze të gjyqtarit Skerdilajd Konomi të premten e kaluar.

Vlonjatët protestojnë ndaj vrasjes së gjyqtarit Konomi: Të ndëshkohen krimininelët

Albnow - 16.09.2011

Në tubimin me moton “Bashkë kundër krimit”, krahas familjarëve... dhe kolegëve të gjyqtarit të ndjerë Skerdilajd Konomi që u nda nga jeta pak ditë më parë nga një vrasje mafioze, kanë qenë të pranishëm qindra e mijëra qytetarë dhe zyrtarë ...

Siguria e jetës së gjyqtarëve mblidhet KLD-ja

Panorama - 16.09.2011

TIRANË- Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka nisur mbledhjen e njoftuar që dje, që merr shkas nga ngjarja e rëndë në Vlorë, ku gjyqtari Skerdilajd Konomi humbi jetën në një atentat mafioz i vrare me bombe me telekomandë.

Siguria e gjyqtarëve, mblidhet Këshilli i Lartë i Drejtësisë

Ora news - 16.09.2011

Këshilli i Lartë i Drejtësisë në drejtimin e kreut të shtetit Bamir Topi ka nisur mbledhjen e sotme duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë në Vlorë, ku gjyqtari Skerdilajd Konomi humbi jetën në një atentat mafioz.

Avokati i arrestuar: Gjyqi im, për të hequr vëmendjen nga vrasja e Vlorë

Panorama - 16.09.2011

DURRES – E ka quajtur si tërheqje vëmendjeje nga vrasja e gjyqtarit në Vlorë arrestimin e tij avokati Vangjel Muzina. I ndaluar se kërcënoi me jetë gjyqtarin Fejzo Hysi të Durrësit, Muzina ka reaguar ashpër në sallën e gjyqit.

Pronat e Konomit, Gjykata kundër AKKP-së për 150 ha

Panorama - 16.09.2011

Vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Durrësit, i vitit 2009, i cili ia dha pronën në Hamallaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi, hedh dritë mirëfilli mbi historinë e konfliktit të pronave nëse ky ka qenë shkaku i atentatit me eksploziv një ...

Vrasja e gjyqtarit, vlonjatët tubim kundër krimit

BalkanWeb - 16.09.2011

VLORË- Ka nisur në Vlorë tubimi qytetar për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi pak ditë më parë. Pjesëmarresit në këtë tubim, mes të cilëve edhe familjarë të gjyqtarit, miq dhe kolegë janë duke marshuar në drejtim të vendit ku ndodhi ...

Vlora në tubim: ‘Bashkë kundër krimit’

Panorama - 16.09.2011

VLORE- Tubim kunder pasigurise dhe krimit qe merr jete u zhvillua paraditen e sotme ne qytetin e Vlores, tronditur se fundi nga vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Tubim paqësor në Vlorë për vrasjen e gjyqtarit Konomi

ABC News - 16.09.2011

Në Vlorë ëshët zhvilluar sot një tubim paqësor nga sheshi i Flamurit deri tek Skelat për vrasjen e gjyqtarit Skerdilaj Konomi. Marshimi ka nisur nga vendi ku u vra gjyqtari Konomi. Qytetarët kanë dalë në parrullë “Bashkë kundër krimit”.

Vlorë: Tubim paqësor për vrasjen e gjyqtarit

Botasot - 16.09.2011

Në Vlorë ëshët zhvilluar sot një tubim paqësor nga sheshi i Flamurit deri tek Skelat për vrasjen e gjyqtarit Skerdilaj Konomi. Marshimi ka nisur nga vendi ku u vra gjyqtari Konomi. Qytetarët kanë dalë në parrullë “Bashkë kundër krimit”.

Protestë në Vlorë, qytetarët: Drejtësi për Skerdilajd Konomin

Ora news - 16.09.2011

Qytetarët e Vlorës, kanë marshuar në një tubim paqësor, për ekzekutimin e gjyqtarit të Gjykatës së Vlorës, Skedilajd Konomi. “Bashkë kundër krimit”, ishte sllogani që ka shoqëruar protestën e familjarëve, miqve, kolegëve të gjyqtarit të ...

Spahiu: 15 gjyqtarë janë kërcënuar me jetë

Shekulli - 15.09.2011

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu deklaroi në mbledhjne e sotshme se jeta e gjyqtarëve është në rrezik ndërsa ka shtuar se ngjarjet e fundit kanë krijuar precedent të rrezikshëm për të gjithë nënpunësit.

Spahiu: Jeta e gjyqtarëve në rrezik

Gazeta Start - 15.09.2011

Tiranë – Vrasja e gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi, ka shkaktuar panik në radhët e gjyqtarëve. Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, theksoi sot se jeta e trupit gjyqësor është në rrezik dhe për këtë kërkoi ...

‘Konomi’, hetimet për pronën: Si lindi konflikti Shallvarët-Toptanët

Shekulli - 15.09.2011

Flamur Vezaj TIRANË- Në kuadrin e hetimeve mbi vrasjen shokuese të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, është zbuluar se Task-Forca e prokurorisë së Tiranës dhe ajo e Durrësit, prej disa muajve kishte nisur hetimet për “falsifikim të dokumenteve” ...

Spahiu: Presim drejtësi, të tjerë gjyqtarë në rrezik

Alsat.tv - 15.09.2011

Keshilli i Larte i Drejtesise,shpreh alarmin per sigurine e jetes se gjyqtareve te vendit,pas atentatit mafioz qe i mori jeten disa dite me pare ne Vlore, gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Nishani mbron Kuliçajn; angazhim për vrasjen e gjyqtarit

Gazeta Start - 15.09.2011

Tiranë – Kreu i Ministrisë së Brendshme, Bujar Nishani, siguroi sot se policia e shtetit është e angazhuar maksimalisht për të zbuluar vrasjen e gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi.

"Vrasja nuk parandalohej", Nishani: Konomi nuk bëri denoncim

Alsat.tv - 15.09.2011

Policia nuk mund të parandalonte vrasjen e gjyqtarit Konomi në Vlorë, pasi ky i fundit nuk kishte sinjalizuar këtë strukturë për konfliktet ose ndonjë kërcënmim të mundshëm.

Kërcënimi ndaj gjyqtarit, gjykata: 30 ditë burg avokatit

Alsat.tv - 15.09.2011

30 ditë burg ka vendosur gjykata e rrethit gjyqësor në Durrës për avokatin Vangjel Muzina i cili akuzohet nga prokuroria se ka kërcënuar 5 ditë më parë me anë të një telefonate gjyqtarin, Fejzo Hysi.

KLD: Gjyqtarët në rrezik, të mbrohen më tepër

Lajmeshqip - 15.09.2011

“Pushteti gjyqësor pret që të gjenden autorët e krimit makabër e të vendosen para drejësisë. Jemi duke pritur të bëhet drejtësi jo vetëm për Konomin por mbi të gjitha të vendoset në vend autoriteti shtetëror i cenuar dukshëm nga ky akt.

KLD, Spahiu: 15 gjyqtarë janë kërcënuar me jetë

LajmiFundit - 15.09.2011

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu tha sot se 15 gjyqtarë shqiptarë janë kërcënuar për jetën ndërsa theksoi se gjyqtarët në përgjithësi janë në rrezik nga situata e krijuar.

Nishani: Ja hetimet mbi deputetin Xhindi dhe gjyqtarin Konomi

Lajmeshqip - 15.09.2011

Bujar Nishani i rikthyer në postin e ministrit të brendshëm pas largimit të Lulzim Bashës ka raportuar në komisionin e sigurisë duke folur për situatën e krimit në vend.

Kërcënoi gjyqtarin në Durrës, arrest me burg për 30 ditë avokatit

LajmiFundit - 15.09.2011

Durres – Lajmifundit – Gjykata e Durrësit vendosi sot masën e sigurise “arrest me burg” me afat për 30 ditë ndaj avokatit Vangjel Muzina i akuzuar për kërcënimin e një gjyqtari të këtij qyteti.

Nishani: Vrasja e Konomit nuk parandalohej, ai s`denoncoi rrezikun

LajmiFundit - 15.09.2011

Ministri i Brendshëm Bujar Nishani deklaroi sot se vrasja e gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi nuk mund të parandalohej pasi vetë gjyqtari nuk kishte sinjalizuar për kërcënime apo rrezik për sigurinë e tij fizike.

Nishani: Vrasja e gjyqtarit, po hetohet nga prokurorët më të mirë

Albeu.com - 15.09.2011

Ministri i Brendshëm Bujar Nishani e ka cilësuar akt të një krimi të organizuar vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, një javë më parë në Vlorë.

Vrasja e Konomit, Vlora proteston në sheshin e "Flamurit'

BalkanWeb - 15.09.2011

TIRANE- Vlora e shokuar nga vrasja mafioze e gjykatësit të ri Skerdilajd Konomit, vendos të protestojë. Ditën e premte kur mbushet plot një javë nga vrasja makabre e Konomit, e kryer në mënyrë demonstrative e barbare, qytetarët vlonjatë do ...

Siguria e gjyqtarëve,Spahiu:Drejtësi për Konomin

Panorama - 15.09.2011

TIRANË-Mbledhja e radhës e KLD-së, që zhvillohet nesër merr shkas nga vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi dhe një nga pikat që do të diskutohet në të është siguria e jetës së gjyqtarëve.

Durrës, RES-i mbron gjyqtarin

Panorama - 15.09.2011

Gjyqtari i Durrësit, Fejzo Hysa, është marrë në mbrojtje nga Policia e Shtetit, pas një kërkese që ai i ka drejtuar Këshillit të Lartë të Drejtësisë.Tre oficerë policie të repartit RES (ish-Brisku), morën në dorëzim banesën e tij në ...

Spahiu: 15 gjyqtarëve u kërcënohet jeta, të zbulohen vrasësit e Konomit

BalkanWeb - 15.09.2011

TIRANE- Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu deklaron se janë shtuar rastet e denoncimeve të gjyqtarëve të cilët kërcënohen, dhe u kërkon organeve hetimore të zbulojnë autorët e vrasjes se gjyqtarit Konomi, pasi ...

Konomi, gjykata i ndaloi regjistrimin e pronave

Panorama - 15.09.2011

Zbardhet vendimi gjyqësor që e pengoi gjyqtarin Skerdilajd Konomi, i vrarë tragjikisht mëngjesin e së premtes, të regjistronte pronën e rifituar në bregdet me vendim të Gjykatës së Lartë.Vendimi në fjalë është dhënë në Gjykatën e Tiranës ...

Në Shqipëri, 15 gjyqtarë të kërcënuar me jetë

Botasot - 15.09.2011

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu deklaroi në mbledhjne e sotshme se jeta e gjyqtarëve është në rrezik ndërsa ka shtuar se ngjarjet e fundit kanë krijuar precedent të rrezikshëm për të gjithë nënpunësit.

Vrasjet, Nishani: Hetimet në rrugë të mbarë

Panorama - 15.09.2011

TIRANE- Ministri i Brendshëm Bujar Nishani e ka quajtur vrasjen e gjyqtarit, Skerdilajd Konomi veper te krimit te organizuar dhe ka garantuar se hetimet per zbardhjen e ngjarjes po behen nga prokuroret me te mire.

Durrës, kërcënoi gjyqtarin, 30 ditë burg për avokatin

Ora news - 15.09.2011

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg, avokatin që kërcënoi një gjyqtarin me iniciale F. H 57 vjeç në qytetin bregdetar. Trupi gjykues ka vendosur 30 ditë burg avokatin Vangjel Muzinën, i cili akuzohet për kërcënim me telefon ndaj një ...

Kërcënimi “Do përfundosh si Konomi”, 30 ditë burg avokatit

ABC News - 15.09.2011

Avokati që kërcënoi një gjykatës me anë të një mesazhi telefonik do të qëndrojë 30 ditë në burg. Kështu vendosi gjykata e Durrësit për avokatin me zë në këtë qytet, Fejzo Hysi.

Nishani: Vrasja e gjyqtarit, po hetohet nga prokurorët më të mirë

Botasot - 15.09.2011

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Bujar Nishani e ka cilësuar akt të një krimi të organizuar vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, një javë më parë në Vlorë.

Alarmi i KLD-së, 15 gjyqtarë të kërcënuar nga krimi

Ora news - 15.09.2011

Në një deklaratë vërtetë shokuese nga numri dy i KLD, i cili ka lajmëruar se 15 gjyqtarë ndihen të rrezikur për jetën pasi kanë kërkuar mbrojtje nga shteti.

Kërcënoi gjykatësin, masa sigurisë 30 ditë burg avokatit

ABC News - 15.09.2011

Gjykata e rrethit gjyqësor Durres ka caktuar si masë sigurie atë të arrestit në burg me afat 30 ditë për avokatin Vangjel Muzina. Avokati në fjalë akuzohet nga prokuroria se ka kërcënuar me anë të një telefonate gjyqtarin e Gjykatës së ...

Një deputet dhe një ish-deputet në hetimet e pronës ‘Konomi’

Shekulli - 14.09.2011

Lindita Çela / Flamur Vezaj Kanë dalë edhe emrat e një deputeti dhe një ish-deputeti në hetimet intensive të këtyre ditëve pas vrasjes së gjykatësit Skerdilajd Konomi.

Vrasja e gjyqtarit, Prokuroria nis hetimet ndaj policisë

Gazeta Start - 14.09.2011

Tiranë – Prokuroria e Vlorës ka nisur hetimet edhe ndaj policisë në lidhje me ekzekutimin mafioz të gjyqtarit të Gjykatës së Vlorës, Skerdilajd Konomi, ngjarje e ndodhur të shtunën e shtuar.

Arvizu: Të zbardhjet vrasja e gjyqtarit

Gazeta Start - 14.09.2011

Ersekë – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Aleksandër Arvizu, e konsideruar si të “tmerrshme” vrasjen e gjyqtarit të Gjykatës së Shkallës së Parpë në Vlorë, Skerdilajd Konomi. Ai ka kërkuar që drejtësia të zbardhë ngjarjen.

Arvizu: Vrasja e gjyqtarit, e tmerrshme. Të gjendet fajtori

Shekulli - 14.09.2011

Ambasadori i SHBA-së, Aleksandër Arvizu, ishte në Ersekë për një inaugurim në kopshtin Nr. 2 të këtij qyteti, që është rikonstruktuar nga USAID-i me një fond prej 170 mijë dollarësh.

Vrasja e Konomit, SHKB hetim veprimtarisë së strukturave policore

Alsat.tv - 14.09.2011

6 ditë pas vrasjes makabre të gjyqtarit të gjykatës së Vlorës, Skerdilajd Konomi, Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në ndihmë të punës së grupit hetimor po kalon në sitë punën e të gjitha strukturave të policisë ditën e ngjarjes së rëndë.

Vrasja e Konomit, Arvizu: Të zbardhet sa më shpejt

Alsat.tv - 14.09.2011

Në reagimin e parë të tij pas vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka kërkuar zbardhjen sa më të shpejtë të ngjarjes nga organi i akuzës.

Vrasja e Konomit, hetim policëve

Albeu.com - 14.09.2011

Efektivët e policisë së Vlorës, rrezikojnë ndjekje penale pasi nuk dhanë ndihmë për gjyqtarin e vrarë, i cili u la 25 minuta i shtrirë në asfalt.

Kërcënohet gjyqtari në Durrës

Albeu.com - 14.09.2011

Gjuetia e gjyqtarëve mesa duket po vazhdon. Gjyqtari i Durrësit Fejzo Hysi, ka deklaruar se është kërcënuar me vdekje nga një telefonatë anonime, pas vendimit që nuk favorizonte klientin e tij.

Konomi, policia e Vlorës përfundon nën hetim

Lajmeshqip - 14.09.2011

Ndërsa hetohet për të zbardhur shkaqet e ekzekutimit mafioz të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, një tjetër fakt ka dalë gjatë këtij procesi. Mosveprimi i policisë në kohë për ti ardhur në ndihmë Konomit në momentin e atentatit.

Arvizu: Vrasja e gjyqtarit e tmerrshme, autorët të dalin para drejtësisë

LajmiFundit - 14.09.2011

Erseke – Lajmifundit – Ambasadori amerikan në Shqipëri, Alexander Arvizu bëri apel sot që drejtësia shqiptare të zbardhë sa më shpejt atentatin ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Arvizu: Zbardhni sa më shpejt vrasjen e gjyqtarit

Albeu.com - 14.09.2011

Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu e cilësoi vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomit si tejet të tmerrshme. Duke folur pas ceremonisë së inaugurimit të një kopshti në qytetin e Ersekës, ambasadori Arvizu tha se kjo ngjarje është ...

Durrës, kërcënimi i gjyqtarit: Do ta pësosh si Skerdilajd Konomi

LajmiFundit - 14.09.2011

“Do të përfundosh si Skerdilajd Konomi”. Ky ka qenë mesazhi që ka mbërritur në telefonin e gjyqtarit të Durrësit Fejzo Hysa, dërguar nga avokati Vangjel Muzina, i cili tashmë është arrestuar me akuzëen për kërcënimin e gjyqtarit te ...

Arvizu: Zbardhni vrasjen e Konomit

Lajmeshqip - 14.09.2011

Ersekë. Numri një i diplomacisë amerikane në Tiranë Aleksandër Arvizu i bëri thirrje nga qyteti i Ersekës organit të akuzës dhe policisë, që të zbardhin sa më parë vrasjen e disa ditëve më parë në Vlorë, të gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Një deputet dhe një ish-deputet në hetimet e pronës ‘Konomi’

24 orë - 14.09.2011

Kanë dalë edhe emrat e një deputeti dhe një ish-deputeti në hetimet intensive të këtyre ditëve pas vrasjes së gjykatësit Skerdilajd Konomi. Emrat e dy personave në fjalë nuk bëhen të ditur dhe burimet e hetimit janë shumë të rezervuara në ...

Arvizu: Vrasja e gjyqtarit, e tmerrshme. Të gjendet fajtori

24 orë - 14.09.2011

Ambasadori i SHBA-së, Aleksandër Arvizu, ishte në Ersekë për një inaugurim në kopshtin Nr. 2 të këtij qyteti, që është rikonstruktuar nga USAID-i me një fond prej 170 mijë dollarësh.

Vlora ngre kokë ndaj krimit, të premten protestë për vrasjen e gjyqtarit

LajmiFundit - 14.09.2011

Në mbështetje të hetimeve për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi, por edhe kundër situatës së pasigurisë të krijuar në qytetin bregdetar, ditën e preme në orën 11:00 do të organizohet edhe një protestë qytetare.

Zbulohet urdhri i policisë: Mbrojtje speciale gjyqtarëve të rrezikuar

LajmiFundit - 14.09.2011

Ministria e Brendshme merr në mbrojtje gjyqtarët “e rrezikuar” pas ngjarjes së ndodhur në Vlorë me vrasjen e Skerdilajd Konomit. Policia e shtetit ka përpiluar një urdhër, i cili u kërkon punonjësve te Repartit te Elementeve te Sigurisë se ...

Vrasja e gjyqtarit Konomi, prokuroria hetim policisë në Vlorë

BalkanWeb - 14.09.2011

VLORË- Në prokurorinë e Vlorës është hapur një tjetër hetim në lidhje me ekzekutimin mafioz të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, përvec atij për të zbardhur krimin e rëndë, shruan sot e përditshmja "Gazeta Shqiptare".

“Konomi”, terrorizohen gjyqtarët

Panorama - 14.09.2011

Atentati ndaj Skerdilajd Konomit terrorizon përfaqësuesit e Drejtësisë në vend.Dy kërcënime me jetë janë denoncuar në Prokuroritë e Durrësit dhe të Elbasanit, duke çuar në pranga dy autorë.

Prokuroria merr në hetim policët, nuk i dhanë ndihmë gjyqtarit

Panorama - 14.09.2011

Efektivat e policisë, të cilët mbërritën të parët në vendin e ngjarjes ku gjeti vdekjen gjyqtari i Vlorës Skerdilajd Konomi, rrezikojnë ndjekje penale.Mosdhënia e ndihmës së shpëtimit, është akuza për të cilën po hetohen efektivat e ...

Arvizu: Vrasja e gjyqtarit Konomi, policia dhe drejtësia të zbardhin ngjarjen

ABC News - 14.09.2011

“ Vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, është një ngjarje tragjike. Së pari ishte ai ishte baba dhe bashkëshort. Dikush u përpoq t’a vriste dhe e vrau. Policia dhe Drejtësia të punojnë për zbardhjen e ngjarjes”.

Arvizu: Drejtësia dhe policia, të zbardhë vrasjen e gjyqtarit

Ora news - 14.09.2011

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga organi i akuzës dhe policia, zbardhjen sa më të shpejtë të vrasjes së gjyqtarit, Skerdilajd Konomi disa ditë më parë në Vlorë.

Vrasja e Konomit, Arvizu: Të zbardhet ngjarja

Panorama - 14.09.2011

ERSEKË- Ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Aleksandër Arvizu ka apeluar nga Erseka për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit, Skerdilajd Konomi, duke e quajëtur atë një ngjarje të tmerrshme.

Vrasja e gjyqtarit, uji dëmtoi provat në vendngjarje

Ora news - 14.09.2011

Dosja e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi është duke u hetuar ekskluzivisht nga tre ekspertë më të mirë të hetimit shqiptar. Prokuroria ka vendosur ngushtimin e grupit hetimorë për shkak edhe të ruajtjes të dhënave të hetimit, por ...

Vrasja e Konomit, të zbardhet ngjarja

Botasot - 14.09.2011

Ambasadori i SHBA-së në Shqipëri, Aleksandër Arvizu ka apeluar nga Erseka për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit, Skerdilajd Konomi, duke e quajtur atë një ngjarje të tmerrshme.

Arvizu: Të zbardhet shpejt vrasja e gjyqtarit Konomi

BalkanWeb - 14.09.2011

ERSEKE- Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga organi i akuzës dhe policia, zbardhjen sa më të shpejtë të vrasjes disa ditë më parë në Vlorë, së gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Emra VIP në dosjen e pronës së Konomit

Shekulli - 13.09.2011

Lindita Çela / Flamur Vezaj Skedilajt Konomit, gjyqtarit të ekzekutuar me bombë me telekomandë në qytetin e Vlorës, i janë dashur 5 vite nëpër gjykata për të përfituar pronën që dyshohet si pista kryesore e egzekutimit të tij.

Xhafa: Pushteti i krimit, simbiozë me pushtetin politik

Shekulli - 13.09.2011

Kuvendi i ka nisur punimet sot me një minutë heshtje për gjyqtarin Skerdilajd Konomi, i vrarë të premten e shkuar në një atentat në mes të Vlorës.

Arrestohet avokati, kërcënoi gjyqtarin

Shekulli - 13.09.2011

Vangel Muzina, 64 vjeç me profesion avokat është arrestuar me akuzën për kërcënim. Polica ka bërë të ditur se 64-vjeçari është arrestuar pas një denoncimi të bërë nga një gjyqtar.

Kuvendi një minutë heshtje, Xhafaj: Gjyqtarin e vrau krimi i lidhur me politikën

LajmiFundit - 13.09.2011

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot punimet me një minutë heshtje për gjyqtarin Skerdilajd Konomi, i ekzekutuar të premten e javës që kaloi në një atentat në mes të Vlorës.

Durrës, kërcënon me jetë gjyqtarin në telefon, arrestohet avokati

LajmiFundit - 13.09.2011

Durres – Arestohet në qytetin e Durrësit një avokat i akuzuar për kërcënimin e një gjyqtari. Vangel Muzina, 64 vjeç me profesion avokat është arrestuar me akuzën për kanosje.

Arjan Konomi: Gjyqtarin e Vlorës e ekzekutuan për pronat

LajmiFundit - 13.09.2011

Tirane – Lajmifundit – Gazetari Arjan Konomi, deklaroi sonte në mbrëmje se vrasja e Skerdilajd Konomit, gjyqtarit të Vlorës, nuk ka ndodhur për detyrën por ka pasur si shkak çështjen e pronave.

Vrasja e gjyqtarit, kreu i Gjykatës Vlorës: Mesazh i mafias

BalkanWeb - 13.09.2011

Asnjë seancë gjyqësore nuk është zhvilluar këtë të hënë në gjykatën e Vlorës, në nderim të gjyqtarit të ekzekutuar pak ditë më parë me një shpërthim në qendër të qytetit bregdetar.

Gjyqtari, zbulohet dëshmia e së shoqes

Panorama - 13.09.2011

Gruaja dhe babai i gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi, janë marrë në pyetje dje nga grupi hetimor i Prokurorisë së Krimeve të Rënda në lidhje me vrasjen e magjistratit.Fillimisht, bashkëshortja Enkelejda dhe më pas babai Fotaq Konomi, ...

Vrasja e Konomit, Burgaj: Së shpejti emri i autorit

Panorama - 13.09.2011

Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, pohoi dje se dy pista po hetohen në lidhje me vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i cili gjeti vdekjen javën e kaluar në Vlorë.Ndërsa doli para medias për arrestimin e disa të kërkuarve në ...

Hetimi, ekzekutimi i Konomit, nga vrasës me pagesë

Shekulli - 12.09.2011

VLORË- Ekzekutimi mafioz i gjyqtarit Skerdilajd Konomi mëngjesin e së premtes është kryer nga vrasës me pagesë. Ky është përfundimi që kanë arritur hetuesit që po punojnë me çështjen bazuar në të dhënat që kanë grumbulluar deri më tani.

Vrasja e Skerdit, mafia tregoi forcën

Shekulli - 12.09.2011

Arjan Konomi Dua të flas jo vetëm si kushëri i Skerdilajdit, si njeri që përjetova dhimbjet bashkë me familjarët e tij më të afërt, por edhe si gazetar.

Vrasja e Konomit, protestojnë gjyqtarët

Gazeta Start - 12.09.2011

Tiranë – Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë ka protestuar sot për vrasjen e kolegut të tyre, Skerdilajd Konomi, ngjarje e ndodhur të shtunën paradite.

Gjykata e Gjirokastrës dënon vrasjen e gjyqtarit Konomi

Shekulli - 12.09.2011

Gjykata e Faktit në Gjirokastër ka ndërprerë punën për 15 minuta në nderim të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i vrarë të premten në një atentat në mes të Vlorës.

Vrasja e gjyqtarit, nën hetim bisedat telefonike të 15 të dyshuarve

Alsat.tv - 12.09.2011

Kur kane kaluar 4 dite nga vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi duket se rruga kryesore per zbardhjen e ngjarjes mbeten tabulatet telefonike. Mesohet se ekspertet jane ne verifikim e siper te te gjitha hyrje- daljeve te thirrjeve te ...

Burgaj: Vrasja e gjyqtarit, së shpejti një emër

Shekulli - 12.09.2011

Vrasja e gjyqtarit Skedilajd Konomi në Vlorë duket se së shpejti do të ketë një autor. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, ka pohuar gjatë një konference për shtyp se hetimet janë përqendruar në dy pista dhe së ...

Gjykatësit në protestë, togat e zeza bojkotojnë seancat

Alsat.tv - 12.09.2011

Me një vendim të unionit të gjyqtarëve, gjyqtarët dhe prokurorët në të gjithë vendin kanë pezulluar punën mesditën e sotme në nder të gjyqtarit 33-vjeçar Skerdilajd Konomi të vrarë ditën e premte në një atentat me eksploziv.

Hetime intensive për vrasjen e gjyqtarit

Gazeta Start - 12.09.2011

Tiranë – Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Hysni Burgaj, theksoi sot se strukturat e policisë së Shtetit dhe prokuroria e Krimeve të Rënda po kryejnë hetime intensive për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi, në ...

Gjyqtari u vra me bombë me celular

Albeu.com - 12.09.2011

Vrasja e gjyqtarit Skerdilajd konomi është bërë me lëndë plasëse C4, e cila u komandua në distancë me telekomandë. Kështu ka bërë të ditur policia duke shtuar se copat e gjetura në vendngjarje i përkasin celularit që është pjesë e bombës, ...

Policia zbulon detajet teknike të vrasjes së gjyqtarit Konomi, ja skema mafioze

Albnow - 12.09.2011

Burime të Policisë së Shtetit thanë se gjyqtari Konomi u ekzekutua me... eksploziv të llojit C4, që është komanduar në distancë me anë të një celulari.

Vrasja e Konomit, gjykatat ndërpresin sencat për disa minuta

LajmiFundit - 12.09.2011

Gjykatat e të gjithë Shqipërisë ka ndërprerë sot për disa minuta seancat që po zhvillonin në shenjë proteste ndaj vrasjes pak ditë më parë të kolegut të tyre Skerdilajd Konomi.

Vrasja e Konomit, Burgaj: Hetojmë dy pista, së shpejti mund të kemi ndonjë emër

LajmiFundit - 12.09.2011

Policia e Shtetit dhe Prokurori po heton në dy pista në kuadër të zbardhjes së rrethanave të vrasjes së gjyqtarit magjistrat Skerdilajd Konomi në qytetin e Vlorës.

(Plotësuar 2) Burgaj: Hetime intensive për vrasjen e Konomit

Lajmeshqip - 12.09.2011

Tiranë (PLOTËSUAR 16:02) – Strukturat e policisë së Shtetit dhe prokuroria e Krimeve të Rënda po kryejnë hetime intensive për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi, në Vlorë, pak ditë më parë.

“Omerta”, vrasësit e gjyqtarit Konomi vlejnë më shumë se 100 mijë euro

LajmiFundit - 12.09.2011

Vlore – Lajmifundit – Asnjë telefonatë me vlerë nuk është bërë në numrat 069 41 02 355 dhe 069 41 05 397 të vendosur nga drejtoria e policisë së Vlorës, në dispozicion të mbledhjes së informatave nga publiku në lidhje me vrasjen e ...

Protesta e heshtur, gjykata e Lartë: Pakt me publikun pas vrasjes së Konomit

LajmiFundit - 12.09.2011

Gjykata e Lartë shpërndau sot një deklaratë për median në lidhje me protestën e hedhur që gjykatat në të gjithë vendin mbajtën sot pas vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi ditë më parë në Vlorë.

Familjarët e gjyqtarit: U vra për pronat, policia shoqëron 30 persona

BalkanWeb - 12.09.2011

TIRANË- Familjarët e gjyqtarit Skerdilajd Konomi të vrarë në mënyrë makabre 3 ditë më parë kanë deklaruar sot për “Gazetën Shqiptare”, se vrasja e të afërmit të tyre nuk është bërë për shkak të detyrës së tij si gjyqtar, por për shkak të ...

Vrasja e gjyqtarit: Bomba me celular, u prodhua në Malin e Zi

Panorama - 12.09.2011

Mbetje celulari dhe pluhur magneti janë gjetur në vendin ku ndodhi shpërthimi, që i mori jetën gjyqtarit të Vlorës, Skerdilajd Konomi.Burime të Policisë së Shtetit thanë se gjyqtari magjistrat u ekzekutua me eksploziv të llojit C4, që ...

Gjyqtarët nderojnë gjyqtarin Konomi

ABC News - 12.09.2011

Gjyqtarët në shkalle vendi kanë ndërprerë sot për disa minuta veprimtarinë e tyre gjyqësore, në shenje nderimi për gjyqtarin Skerdilajd Konomi, i vrarë në Vlorë pak ditë më parë.

Vrasja e Konomit, Burgaj: Po hetohet në dy pista

Ora news - 12.09.2011

Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj ka folur për hetimet në lidhje me vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Ai deklaroi se po hetohet në dy pista. "Po hetohet në dy pista.

Burgaj: Hetim në 2 pista, së shpejti emër autori

Panorama - 12.09.2011

TIRANE- Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj ka deklaruar se ka nje angazhim maksimal per zbardhjen e krimit qe i mori jeten ne menyre makabre gjyqtarit Skerdilajd Konomi.

Vrasja e gjyqtarit, Burgaj: Së shpejti, emra të ekzekutorëve

BalkanWeb - 12.09.2011

TIRANE -Drejtori i Policisë së Shtetit Hysni Burgaj bëri të ditur sot se po hetohet intensivisht mbi vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi dhe se së shpejti mund të ketë dhe emra konkretë të ekzekutorëve.

Vrasja e gjyqtarit, drejtësia proteston me heshtje

Ora news - 12.09.2011

Për 15 minuta, drejtësia shqiptare ka heshtur totalisht. Një mënyrë proteste dhe solidarizimi me gjyqtarin 33-vjeçar të ekzekutuar në mënyrën më tragjike në Vlorë.

Burgaj: Dy pista konkrete për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Konomi

ABC News - 12.09.2011

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, deklaron se janë piketuar dy pista konkrete për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi në Vlorë.

Vrasja e gjyqtarit, gjykatat pezulluan punën për afro 30 minuta

ABC News - 12.09.2011

Gjykata e Vlorës në shenjë homazhi për kolegun e tyre Skerdilajd Konomi, të ekzekutuar në qendër të qytetit të Vlorës ditën e premte, kanë pezulluar të gjitha çështjet që do të shqyrtoheshin.

Burgaj: Dy pista konkrete për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit

Botasot - 12.09.2011

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, deklaron se janë piketuar dy pista konkrete për zbardhjen e vrasjes së gjyqtarit Skerdilajd Konomi në Vlorë.

Burgaj: Policia drejt vrasësit të Konomit

Koha.net - 12.09.2011

Tiranë, 12 shtator - Edhe pse jo me një siguri të plotë dhe duke përdorur fjalën “mundet”, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj është shprehur se po punohet në dy pista hetimi në lidhje me vrasjen e gjyqtarit të ...