TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Henry: "Topin e Artë" e meritonte Ribery

Albeu.com - 18.01.2014

Francezi Thierry Henry flet për " Topin e Artë 2013". Në një intervistë për gazetarët, pytjes se kush do duhej ta fitonte topin e artë u përgjigj se atë e meritonte bashkëkombasi i tij, futbollisti i ...

Henry: “Topin e Artë” e meritonte Ribery

Lajmeshqip - 18.01.2014

Francezi Thierry Henry flet për “Topin e Artë 2013″. Në një intervistë për gazetarët, pytjes se kush do duhej ta fitontetopin e artë u përgjigj se atë emeritonte bashkëkombasi i tij, futbollisti i ...

Henry: Ribery e meritonte ‘Topin e Artë’

Almakos - 18.01.2014

Ish sulmuesi i njohur i Arsenalit, francezi Thierry Henry mendon se është bërë padrejtësi në ndarjen e ‘Topi të Artë’. Sipas sulmuesit francez, bashkëkombësi i tij, Franck Ribery i Bayern Munich e ka ...

Rummennige: Nuk e ndërrojmë Riberyn me Ronaldon

Albeu.com - 16.01.2014

Drejtori i Bayern Munichut, Karl Heinz Rummenigge, është se renditja si i treti i Riberyt në Topin e Artë, nuk e bën Ronaldon lojtarë më të mirë se ai.

Rumenige: Bayerni s`do ta ndërronte kurrë Riberinë me Ronaldon

LajmiFundit - 16.01.2014

Presidenti ekzekutiv i Bayern Munichut, Karl Hainz Rummenigge mendon se fitimi i “Topit të Artë” nuk e bën Cristiano Ronaldon lojtar më të mirë se Franck Ribery.

Bayern nuk do t'a shesë Mandzukiçin

Albeu.com - 16.01.2014

Karl Heinz Rummenigge lshtë shprehur në një intervistë për të ardhmen disa prej yjeve të Bayernit, si Mario Mandzukic e Arjen Robben . Sipas mediave, flitet për largim Mario Mandzukic nga Bayerni ...

Rummenigge: Bayerni nuk do ta jepte Riberyn për Ronaldon

Almakos - 16.01.2014

Presidenti i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, thotë se klubi i tij nuk do ta shkëmbente Franck Riberyn për Cristiano Ronaldon. Francezi përfundoi i treti në garën për çmimin prestigjioz FIFA ...

Rummennige: Nuk e ndërrojmë Ribery me Ronaldon

Botasot - 16.01.2014

Franck Ribery u rendit i treti pas Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit në garën për Topin e Artë por për Karl Hainz Rummennigen kjo nuk e bën portugezin një lojtar më të mirë se francezi.

Rummenigge: Bayerni nuk do ta jepte Riberyn për Ronaldon

Telegrafi - 16.01.2014

Presidenti i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, thotë se klubi i tij nuk do ta shkëmbente Franck Riberyn për Cristiano Ronaldon. Francezi përfundoi i treti në garën për çmimin prestigjioz FIFA ...

Rrummenigge: Mandzukic vazhdon me ne

InfoGlobi - 16.01.2014

Sulmuesi kroat i Bayern Munchenit, Mario Mandzukic nuk do të largohet nga skuadra bavareze, dhe pritet të vazhdoj kontratën me këtë klub. Këtë e ka thënë Kryetari i bordit në Bayern Munchen, Karl ...

“Ribery i paarritshëm, nuk do ta ndërronim kurrë me Ronaldo-n”

Gazeta Idea - 16.01.2014

Gjermani- Pavarësisht se Cristiano Ronaldo u cilësua si lojtari më i mirë i 2013-ës dhe Frank Ribery u rendit i treti në garë, për drejtuesit e Bayern Munchen ai është më i miri dhe nuk do ta ...

Bayerni: Do ta mbajmë Mandzukicin

Telegrafi - 15.01.2014

Drejtori i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, ka pohuar se klubi dëshiron që të vazhdojë kontratën e Mario Mandzukic. Dortmundi dhe disa klube evropiane kanë kërkuar lojtarin në fjalë, por është ...

Platini: FIFA e ka ndryshuar “Topin e Artë”

Top Channel - 14.01.2014

Platini: FIFA e ka ndryshuar “Topin e Artë” 14/01/2014 Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, beson se “Topi i Artë” ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA mori të drejtën e dhënies së këtij çmimi.

Platini: FIFA e ka ndryshuar "Topin e Artë"

Albeu.com - 14.01.2014

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini , beson se "Topi i Artë" ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA mori të drejtën e dhënies së këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall fituesi i këtij çmimi për ...

Ribery iku nga ceremonia

Portalb - 14.01.2014

Frank Ribery ka qenë shumë i zhgënjyer me rezultatin e votimeve për Topin e Artë. Ylli francez ka synuar që të jetë fitues i Topit të Artë për vitin 2013, por që në fund u rëndit në vendin e tretë.

Ribery iku nga ceremonia

Albtime - 14.01.2014

Frank Ribery ka qenë shumë i zhgënjyer me rezultatin e votimeve për Topin e Artë. Ylli francez ka synuar që të jetë fitues i Topit të Artë për vitin 2013, por që në fund u rëndit në vendin e tretë.

Platini: FIFA e ka ndryshuar Topin e Artë, jo për të mirë

Albtime - 14.01.2014

Kreu i UEFA-s, Michel Platini, beson se Topi i Artë ka përjetuar një ndryshim negativ qëkur FIFA e mori nën ombrellë ndarjen e këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë në botë ...

Platini: Ribery, e meritoi Topin e Artë

Ina - 14.01.2014

Numri një i UEFA-së, Michel Platini është i zhgënjyer. Ai mendon se ylli i Bayern Munichut, Frank Ribery është dashur ta fitoj Topin e Artë. Francezi llogaritej si favorit për këtë trofe pasi me ...

"Topi i Artë 2013", ja lista e plotë e votave (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2014

Është publikuar nga FIFA lista e plotë e votave për " Topi i Artë 2013", votim që bëhet nga trajnerët, kapitenët dhe gazetarët e çdop Federate anëtare.

Ribery: Preferoj të fitoj gjithçka me Bayern

Top Channel - 14.01.2014

Ribery: Preferoj të fitoj gjithçka me Bayern 14/01/2014 Franck Ribery, i cili doli i treti në votimin për Topin e Artë, është i kënaqur që më në fund debatet në lidhje me këtë çështje përfunduan.

Platini: “Topi i Artë” ka pësuar një ndryshim negativ nga FIFA

Shqipmedia - 14.01.2014

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, beson se “Topi i Artë” ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA mori të drejtën e dhënies së këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall fituesi i këtij çmimi për ...

Ja votat e manipuluara te Topi i Artë!

Portalb - 14.01.2014

Një ditë pas ceremonisë te Topi i Artë, sot disa trajnerë kanë dërguar ankesat e tyre në FIFA pasi që votat e tyre janë të manipuluara. Pas zbulimit të votave në media, shumë trajnerë kanë parë se ...

Platini: Çfarë duhej të bënte më tepër Riberi për të fituar “Topin e Artë”?

LajmiFundit - 14.01.2014

Menjëherë pas dhënies së çmimit “Topi i artë” Kristiano Ronaldos kanë ardhur reagimet e para. Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, beson se “Topi i artë” ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA ...

Platini: FIFA e ka ndryshuar Topin e Artë, jo për të mirë

Telegrafi - 14.01.2014

Kreu i UEFA-s, Michel Platini, beson se Topi i Artë ka përjetuar një ndryshim negativ qëkur FIFA e mori nën ombrellë ndarjen e këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë në botë ...

Ronaldo fitues i Topit të Artë

Koha.net - 14.01.2014

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu yllin e Barcelonës, Lionel Messi dhe Franck Riberyn e Bayern Munichut për të siguar çmimin për herë të dytë në ...

Ribery iku nga ceremonia

Botasot - 14.01.2014

Menjëherë pasi u mësua emri i Cristiano Ronaldos si fitues i këtij çmimi, Ribery ka braktisur me vrull ceremoninë duke iu shmangur zonës së intervistave.

Platini: FIFA e ka ndryshuar Topin e Artë, jo për të mirë

Botasot - 14.01.2014

Kreu i UEFA-s, Michel Platini, beson se Topi i Artë ka përjetuar një ndryshim negativ qëkur FIFA e mori nën ombrellë ndarjen e këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë në botë ...

Ribery do të ishte fitues në vitin 2009

Telegrafi - 14.01.2014

Franck Ribery do të kishte mposhtur konkurrencën e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit për çmimin Topi i Artë 2013 nëse votimi do të bazohej vetëm në votat e mediave.

Platini: FIFA e ka ndryshuar “Topin e Artë”

Yll Press - 14.01.2014

“Ronaldo është një fitues i denjë për ‘Topin e Artë’, por jam shumë i zhgënjyer dhe ndiej keqardhje për Franck Ribery”, tha ai për “L’Equipe 21”. Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, beson se “Topi i ...

Ronaldo: E meritova çmimin

Ora news - 14.01.2014

Cristiano Ronaldo është shprehur se e ka merituar çmimin “Topi i Artë”, pasi ai u shpall lojtari më i mirë i botës për vitin 2013 në ceremoninë që u mbajt në Zurich.

Polemika pas Topit të Artë

Mapo - 14.01.2014

Kristiano Ronaldo fitoi dje Topin e Artë, por edhe pse ka mjaft arrtitje në një vit, shumë po e shohin me skepticizëm përzgjedhjen që behet prej FIFA-s dhe France Fotboll.

Ribery: Topin e Artë nuk e kisha objektiv

Yll Press - 14.01.2014

Nuk jam një lojtar egoist, prandaj Topi i Artë nuk ishte objektivi im kryesor. Preferoj më shumë titujt me Bayernin dhe Kupën e Botës me Francën. Deri pak orë më parë, Franck Ribery ishte tepër ...

Ribery: Topi i Artë? Nuk ishte objektivi im

Botasot - 14.01.2014

Ribery: Topi i Artë? Nuk ishte objektivi im Edhe pse pak më vonë se Messi dhe Ronaldo, Ribery ka folur për gazetarët, pas ndarjes së çmimit të Topit të Artë, çmim që e fitoi Cristiano Ronaldo.

Ribery: Preferoj të fitoj gjithçka me Bayern

Koha.net - 14.01.2014

Munich, 14 janar - Franck Ribery, i cili doli i treti në votimin për Topin e Artë, është i kënaqur që më në fund debatet në lidhje me këtë çështje përfunduan.

“Topi i Artë”, Platini: E meritonte Ribery. FIFA po ndryshon traditën

Gazeta Idea - 14.01.2014

Fitorja e “Topit të Artë” nga Cristiano Ronaldo duket se jo të gjithë i ka kënaqur. Rivali më i ashpër këtë vit i tiji ishte francezi Frank Ribery dhe sipas kreut të UEFA-s, Michel Platini, duket të ...

Çfarë dëshprimi i Ribery, iku! (Video)

Fish Media - 14.01.2014

Menjëherë pasi u mësua emri i Cristiano Ronaldos si fitues i këtij çmimi, Ribery ka braktisur me vrull ceremoninë duke iu shmangur zonës së intervistave.

‘Topi i Artë’, Ronaldo: S’e di nëse ishte vendimi i drejtë. Dua ta fitoj sërish

Gazeta Idea - 14.01.2014

Pas ceremonisë së mbajtur për “Topin e Artë”, Cristiano Ronaldo ka folur më pas në një konferencë për mediat mbi emocionet e fitimit të këtij titulli.

“Topi i artë”, Platini shpreh zhgënjimin

Vision Plus - 14.01.2014

Menjëherë pas dhënies së çmimit “Topi i artë” Kristiano Ronaldos kanë ardhur reagimet e para. Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, beson se “Topi i artë” ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA ...

Ribery: “Topi i Artë” s’ ishte prioritet, dua fitore me Bayern-in

Gazeta Idea - 14.01.2014

Frank Ribery vijon të jetë optimist pavarësisht se nuk ishte ai fitues i “Topit të Artë”. Francezi duke folur për mediat ka thënë se ai nuk ishte qëllimi prioritar i tij, edhe pse muaj më parë ...

Ribery: Topin e Artë nuk e kisha objektiv

Tetova Sot - 14.01.2014

Deri pak orë më parë, Franck Ribery ishte tepër optimist se i kishte të gjitha shanset për Topin e Artë, duke u justifikuar se vitin e kaluar kishte fituar çdo trofe të mundshëm me klubin e tij, ...

Platini: Diçka e ka ndryshuar Topin e Artë qëkur e mori FIFA

Ilirida - 14.01.2014

Kreu i UEFA-s, Michel Platini, beson se Topi i Artë ka përjetuar një ndryshim negativ qëkur FIFA e mori nën ombrellë ndarjen e këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë në botë ...

Ribery do të ishte fitues në vitin 2009

Ilirida - 14.01.2014

Franck Ribery do të kishte mposhtur konkurrencën e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit për çmimin Topi i Artë 2013 nëse votimi do të bazohej vetëm në votat e mediave.

Plas sherri, Platini akuzon FIFA për Topin e Artë

AMA-News - 14.01.2014

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, beson se “Topi i Artë” ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA mori të drejtën e dhënies së këtij çmimi. Cristiano Ronaldo u shpall fituesi i këtij çmimi për ...

Ja votat e manipuluara te Topi i Artë!!

Info Shqip - 14.01.2014

Një ditë pas ceremonisë te Topi i Artë, sot disa trajnerë kanë dërguar ankesat e tyre në FIFA pasi që votat e tyre janë të manipuluara. Pas zbulimit të votave në media, shumë trajnerë kanë parë se ...

Ja votat e manipuluara te Topi i Artë!!

Gazeta Shqip - 14.01.2014

Një ditë pas ceremonisë te Topi i Artë, sot disa trajnerë kanë dërguar ankesat e tyre në FIFA pasi që votat e tyre janë të manipuluara. Pas zbulimit të votave në media, shumë trajnerë kanë parë se ...

Ronaldo fiton çmimin "FIFA Topi i Artë"

AlbanianScreen - 14.01.2014

Francë - Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituar çmimin 'FIFA Topi i Artë'. Viti 2013 ishte fantastik për Cristiano Ronaldon, i cili individualisht ...

Platini: FIFA ka ndryshuar për të keq Topin e Artë

Kosova Live - 14.01.2014

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, beson se Topi i Artë ka pësuar një ndryshim negativ, që kur FIFA mori të drejtën e dhënies së këtij çmimi. Francezi nuk e ka vënë në dyshim triumfin e Cristiano ...

"Topi i Artë 2013", sot mësohet "Mbreti" i globit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo, Franck Ribery dhe Lionel Messi . Natyrisht që kjo nuk është renditja finale e podiumit të "Topit të Artë 2013″, por kështu thonë thashethemet në pritje të njohjes së të vërtetës.

“Le Parisien”: Ribery nuk e fiton ‘Topin e Artë’

Ina - 13.01.2014

Francezët nuk besojnë se Franck Ribery meriton ‘Topin e Artë’. Sipas një sondazhi të publikuar në gazetën “Le Parisien”, pavarësisht përmirësimit që mesfushori ka bërë vitet e fundit, ai nuk është ...

Lexuesit e "Albeu.com" e dinë fituesin e "Topi i Artë 2013" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Sot në ora 18.00, në Zyrij të Zvicrës starton ceremonia gala e "Topi i Artë 2013". Cristiano Ronaldo , Franck Ribery dhe Lionel Messi janë tre finalistët, mes të cilëve do të dalë edhe futbollisti më ...

Ligat me më shumë "Topa të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Sot në Zyrih të Zvicrës, në ora 18.00. do të mësohet fituesi i "Topit të Artë 2013". Cristiano Ronaldo, Franck Ribery apo Lionel Messi? Kush do të jetë fituesi ? Gjithçka do të mësohet në mbrëmjen ...

Ronaldo, favorit për të fituar “Topin e artë”

Shqipmedia - 13.01.2014

Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vlerësohet favorit për të fituar “Topin e artë” të FIFA-s (Ballon d’Or) për vitin 2013. FIFA të hënën (sot, 18:30) shpall më të mirët e vitit të ...

Hoeness: Konspiracion kundër Ribery

Top Channel - 13.01.2014

Hoeness: Konspiracion kundër Ribery 13/01/2014 Uli Hoeness, presidenti i Bayern Munchen, ka deklaruar për gazetën gjermane 'Abendzeitung' se “disa persona nuk duan që Bayerni të fitojë gjithçka”, ...

"Topi i Artë", Ribery: Pse të mos e fitoj unë?!

Albeu.com - 13.01.2014

Vetëm pak orë përpara zyrtarizimit të fituesit të "Topit të Artë 2013", Franck Ribery flet për këtë çështje. Francezi mendon se ka të gjitha kartat në rregull për të fituar trofeun më presitgjioz në ...

Ribery: nuk ka arsye pse të mos e fitoj Topin e Artë

Zhurnal - 13.01.2014

Vetëm pak orë përpara zyrtarizimit të fituesit të Topit të Artë, Franck Ribery flet për këtë çështje. Francezi mendon se ka të gjitha kartat në rregull për të fituar trofeun më presitgjioz në nivel ...

Fernanda Lima, bukuroshja e "Topit të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Harrojeni Cristiano Ronaldon, Lionel Messin apo Franck Ribery. Të paktën për disa momente. Protagonistja kryesore në ceremoninë gala të " Topit të Artë" që starton pas disa orësh, të paktën nga ana ...

Top 15 "të harruarit" e "Topit të Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Pas pak minutash do të dorëzohet çmimi më i rëndësishëm individual në futboll "Topi i Artë 2013", i cili jepet çdo janar nga revista "France Football" në bashkëpunim me organizmin më të lartë botëror ...

Ronaldo mbret (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituar çmimin ‘FIFA Topi i Artë’. Viti 2013 ishte fantastik për Cristiano Ronaldon, i cili individualisht ishte ...

Cristiano Ronaldo, futbollisti më i mirë në botë

Zhurnal - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituar çmimin ‘FIFA Topi i Artë’ – njofton Telegrafi.Viti 2013 ishte fantastik për CR7, i cili individualisht ishte ...

Ronaldo fiton “Topin e Artë”

Lajmeshqip - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituarçmimin ‘FIFA Topi i Artë’. Viti 2013 ishte fantastik për Cristiano Ronaldon, i cili individualisht ishte ...

Ronaldo: Qava kur pashë nënën time duke qarë

LajmiFundit - 13.01.2014

“Jam fitues i merituar i Topit të Artë”, thotë Cristiano Ronaldo. Portugezi 28-vjeçar e fitoi për të dytën herë në karrierë trofeun prestigjioz. Përkrah tij konkurentë ishin edhe Lionel Messi ...

Cristian Ronaldo fitues i Topit të Artë

Ina - 13.01.2014

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu yllin e Barcelonës, Lionel Messi dhe Franck Riberyn e Bayern Munichut për të siguar çmimin për herë të dytë në ...

Ronaldo, favorit për të fituar "Topin e artë"

Koha.net - 13.01.2014

Zuerich 12 janar - Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vlerësohet favorit për të fituar "Topin e artë" të FIFA-s (Ballon d'Or) për vitin 2013.

Messi, Ronaldo apo Ribery? Kush duhet ta fitojë Topin e Artë?

Telegrafi - 13.01.2014

Vetëm edhe disa orë na ndajnë nga ceremonia gala e ndarjes së çmimit prestigjioz FIFA Topi i Artë, ngjarje e cila do të zhvillohet në Zurich me fillim nga ora 18:30.

Ronaldo fitues i lindur

Koha.net - 13.01.2014

Madrid, 13 janar - Sergio Ramos e ka quajtur Cristiano Ronaldon një “fitues të lindur” derisa ylli i Real Madridit pak orë më vonë do të mësojë nëse ka fituar çmimin Topi i Artë për herë të dytë.

Sot shpallet “Topi i Artë”, Ramos: Ronaldo një fitues të lindur

Mapo - 13.01.2014

Sergio Ramos e ka quajtur Cristiano Ronaldon një “fitues të lindur” derisa ylli i Real Madridit pak orë më vonë do të mësojë nëse ka fituar çmimin Topi i Artë për herë të dytë.

CR7 mbret i botës

Telegrafi - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituar çmimin ‘FIFA Topi i Artë’. Viti 2013 ishte fantastik për CR7, i cili individualisht ishte padyshim lojtari më ...

Ronaldo fitues i Topit të Artë

Botasot - 13.01.2014

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur Lojtari i vitit 2013 në ceremoninë që është mbajtur para pak çasteve në qytetin Zurich të Zvicrës.

Christiano Ronaldo fiton Topin e Artë

Botasot - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituar çmimin ‘FIFA Topi i Artë’. Viti 2013 ishte fantastik për Cristiano Ronaldon, i cili individualisht ishte ...

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013

Yll Press - 13.01.2014

Viti 2013 ishte fantastik për CR7, i cili individualisht ishte padyshim lojtari më i mirë. Viti 2013 ishte fantastik për CR7, i cili individualisht ishte padyshim lojtari më i mirë.

Shtyrja e votimit nuk e ndryshoi renditjen për Topin e Artë

Telegrafi - 13.01.2014

Përgjatë konferencës për shtyp me kandidatët për Topin e Artë, FIFA ka deklaruar se vazhdimi i periudhës së votimit prej 15 deri me 29 nëntor, nuk i ka ndryshuar aspak renditjen e tre lojtarëve ...

Ronaldo: E meritova çmimin

Koha.net - 13.01.2014

Zurich, 13 janar - Cristiano Ronaldo ka pohuar se e ka merituar çmimin Topi i Artë pasi ai u shpall Lojtari më i mirë i botës për vitin 2013 në ceremoninë që u mbajt para pak orësh në Zurich.

Ronaldo: Qava kur e pashë nënën time duke qarë

Telegrafi - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo thotë se është fitues meritor i çmimit ‘FIFA Topi i Artë’, pasi u shpall futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013. 28-vjeçari e fitoi për të dytën herë në karrierë trofeun ...

Në 18:00 merret ‘Topi i Artë’, votoni mes Ribery-t, Messi-t dhe Ronaldo-s

Gazeta Idea - 13.01.2014

Sot në orën 18:00 do të shpallet në Nion të Zvicrës lojtari më i mirë i vitit 2013. Kush do ta fitojë? Sot është dita e së vërtetës. Dita kur ne do të dimë se kush është lojtari më i mirë i vitit ...

Ronaldo kandidat për të fituar “Topin e Artë”

Gazeta Dita - 13.01.2014

Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, vlerësohet favorit për të fituar “Topin e artë” të FIFA-s (Ballon d’or) për vitin 2013, e cila zhvillohet sot në orën (18:30) Ronaldo gjendet në ...

Në 18:00 ceremonia e Topit të Artë, Riberi: Më takon mua!

AMA-News - 13.01.2014

Vetëm pak orë përpara zyrtarizimit të fituesit të Topit të Artë, Franck Ribery flet për këtë çështje. Francezi mendon se ka të gjitha kartat në rregull për të fituar trofeun më presitgjioz në nivel ...

Ribery: Nuk ka arsye pse të mos e fitoj Topin e Artë

Tetova Sot - 13.01.2014

Vetëm pak orë përpara zyrtarizimit të fituesit të Topit të Artë, Franck Ribery flet për këtë çështje. Francezi mendon se ka të gjitha kartat në rregull për të fituar trofeun më presitgjioz në nivel ...

Ronaldo: “Kam respekt për Messin dhe Ribery”

Ilirida - 13.01.2014

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo gjatë intervistës së sotshme në konferencën për shtyp u shpreh shumë i lumtur për pjesmarrjen e tij në ndarjen e çmimit me prestigjioz për lojtarin e vitit ...

Messi, Ribery apo Ronaldo?

InfoGlobi - 13.01.2014

Cfarë mund të thoni për Cristiano Ronaldon? Ish futbollisti i Manchester United, makina e golave që shënoi 66 sosh në 56 ndeshje gjatë vitit 2013 dhe lojëtari që u përfshi në të gjitha garat e klubit ...

Topin e Artë e fiton Ronaldo

Express - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2013 duke fituar çmimin ‘FIFA Topi i Artë’ – njofton Telegrafi. Viti 2013 ishte fantastik për CR7, i cili individualisht ishte ...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë. Përlotet duke marrë çmimin

Gazeta Tema - 13.01.2014

Ka pasur shumë spekulime në lidhje me çmimin e Topit të Artë për vitin 2013. Në fund gjithçka është qartësuar. Portugezi Cristiano Ronaldo merr Topin e Artë, duke fituar garën ndaj Franck Ribery dhe ...

Ronaldo i Artë

Gazeta Shqip - 13.01.2014

Portugezi në ketë garë e mposhti francezin Franck Ribery dhe argjentinasin Lionel Messi. Portugezi i Real Madridit në vitin 2013 ishte fantastik në aspektin personal, pasi me Realin nuk arriti të ...

Ronaldo i Artë

Info Shqip - 13.01.2014

Portugezi në ketë garë e mposhti francezin Franck Ribery dhe argjentinasin Lionel Messi. Portugezi i Real Madridit në vitin 2013 ishte fantastik në aspektin personal, pasi me Realin nuk arriti të ...

"Topi i Artë 2013", sot mësohet "Mbreti" i globit

AlbanianScreen - 13.01.2014

Francë - Cristiano Ronaldo, Franck Ribery dhe Lionel Messi. Natyrisht që kjo nuk është renditja finale e podiumit të "Topit të Artë 2013", por kështu thonë thashethemet në pritje të njohjes së të ...

Hoeness: Ribery nuk e fiton Topin e Artë

Kosova Live - 13.01.2014

13 janar 2014 Hoeness: Ribery nuk e fiton Topin e Artë Presidenti i Bayern Munich-ut, Uli Hoeness, ka deklaruar se Ribery e Meriton Topin e Artë këtë edicion, por megjithatë beson se ai nuk do ta ...

Ronaldo fiton Topin e Artë

Kosova Live - 13.01.2014

Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2013-të. Ylli portugez ka mposhtur konkurrencën e Lionel Messi-t dhe Franck Ribery-s për të fituar këtë çmimi për herë të dytë në karrierën e ...