TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Spanja pranon ‘ofertën franceze’ për të marrë emigrantë nga bordi i Aquarius

Zhurnal - 17.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

SHBA dhe Koreja e Jugut do t’i pezullojnë stërvitjet e përbashkëta

Portalb - 17.06.2018

Pritet që Koreja e Veriut dhe SHBA-të të marrin vendimet për pezullimin e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake gjatë javës në vijim, transmeton Anadolu Agency (AA).

Francë, sulm me thikë në një supermaket

Zhurnal - 17.06.2018

Një grua në Francë, sulmoi me thikë dhe plagosi dy persona në një supermarket, teksa fillimisht thërriti ; Zoti është i madh "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje ...

Abe konfirmon përgatitjen e një samiti me Kim Jong Un

Alsat - 16.06.2018

Kryeministri japonez, Shinzo Abe i kërkoi sot drejtuesit koreano-verior, Kim Jong Un të kapërcenin së bashku mosbesimin e ndërsjellë dhe konfirmoi se po bëheshin përpjekje në kuadër të zhvillimin të ...

Vuçiç: gazetari Stefan Cvetkoviç është gjallë

Zhurnal - 16.06.2018

"Pas 30 orësh të punës së vështirë, kemi ardhur në rezultate serioze dhe dëshiroj të informoj publikun dhe qytetarët e Serbisë se Stefan Cvetkoviq është në duart tona, i gjetur gjallë dhe mirë",- tha ...

Kryeministri japonez konfirmoi se po përgatitet takim me liderin e Koresë së Veriut, Kim Xhong-Un

Portalb - 16.06.2018

Kryeministri japonez Shinzo Abe i bëri thirrje liderit të Koresë së Veriut, Kim Xhong Un për të kapërcyer mosbesimin reciprok dhe konfirmoi se po përgatitet një takim liderësh.

Abe konfirmon se po përgatitet për takim me Kim Jong Un

Telegrafi - 16.06.2018

Kryeministri japonez, Shinzo Abe i kërkoi sot drejtuesit koreano-verior, Kim Jong Un të kapërcenin së bashku mosbesimin e ndërsjellë dhe konfirmoi se po bëheshin përpjekje në kuadër të zhvillimin të ...

Takimi Trump – Kim… mirë apo keq?

ABC News - 16.06.2018

Një takim hikstorik, por që sipas analistëve nuk pati asnëj rezultat konkret, përvec uljes së tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut.

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

SOT - 15.06.2018

As në ëndrrat më të mira të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un – të ...

Koreja J. dhe SHBA diskutojnë të ardhmen e lojërave të luftës

Portalb - 15.06.2018

Ministrat e Mbrojtjes të Koresë së Veriut dhe të Shteteve të Bashkuara diskutuan të ardhmen e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake, pasi presidenti amerikan, Donald Trump, tha se ato do të marrin ...

“Dua që njerëzit të më dëgjojnë si Kim Jong-u”, flet Trump për diktatorin e Koresë së Veriut

LajmiFundit - 15.06.2018

Donald Trump ka thënë se do të donte që qytetarët amerikanë të “uleshin të vëmendshëm” kur ai të fliste, njësoj siç bëjnë njerëzit e Koresë së Veriut kur Kim Jong-un Presidenti po fliste për ...

Koreja J. dhe SHBA diskutojnë të ardhmen e lojërave të luftës

Evropaelire - 15.06.2018

Ministrat e Mbrojtjes të Koresë së Veriut dhe të Shteteve të Bashkuara diskutuan të ardhmen e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake, pasi presidenti amerikan, Donald Trump, tha se ato do të marrin ...

Vjen paqja mes Italisë e Francës

Zhurnal - 15.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina!

Telegrafi - 15.06.2018

Në ëndrrat më të mira të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un – të ...

Koreja e Jugut dhe SHBA diskutojnë të ardhmen e lojërave të luftës, çfarë u vendos

BalkanWeb - 15.06.2018

Ministrat e Mbrojtjes të Koresë së Veriut dhe të Shteteve të Bashkuara diskutuan të ardhmen e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake, pasi presidenti amerikan, Donald Trump, tha se ato do të marrin ...

Stërvitjet e pëbashkëta, takohen ministrat e mbrojtjes së SHBA-ve dhe Koresë së Jugut

RTSH - 15.06.2018

Ministrat e mbrojtjes së Koresë së Jugut dhe SHBA-ve janë takuar për të diskutuar të ardhmen e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake, pasi presidenti amerikan Donald Tramp u shpreh se ato do të ...

Trump: Takimi me Putinin, ndoshta këtë verë

ABC News - 15.06.2018

Donald Trump ka deklaruar se brenda verës mund të zhvillojë takimin me presidentin rus Putin. Trump ka fajësuar ish-presidentin Obama për prishjen e marrëdhënieve mes Amerikës dhe Rusisë, ndërsa ka ...

“Lojërat e luftës”, Koreja J. dhe SHBA diskutime për të ardhmen

Gazeta Tema - 15.06.2018

Ministrat e Mbrojtjes të Koresë së Veriut dhe të Shteteve të Bashkuara diskutuan të ardhmen e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake, pasi presidenti amerikan, Donald Trump, tha se ato do të marrin ...

Ironia e rrjetit/ ‘Martohen’ Trump dhe Kim Jong-un

Java News - 15.06.2018

Duket se Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump si dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un, do të nisin një muaj mjalti…! E gjithë kjo pasi në një fotografi të publikuar ...

Trump: Koreja e Veriut nuk është më kërcënim

SOT - 14.06.2018

Koreja e Veriut nuk paraqet më një kërcënim bërthamor dhe nuk është më problemi më i madh dhe më i rrezikshëm për SHBA. Kështu mendon Presidenti amerikan Donald Trump pas përfundimit të samitit me ...

SHBA: Nuk ka heqje të sanksioneve për Koren V. deri në çarmatosjen e plotë bërthamore

Alsat - 14.06.2018

“Asnjë sanksion ekonomik ndaj Koresë së Veriut nuk do të anulohet derisa vendi i izoluar të tregojë çarmatosjen e plotë bërthamore”. Kështu deklaroi sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo gjatë një ...

Zbulohen 3 fëmijët misteriozë të diktatorit të frikshëm të Koresë, një jetë në hije

LajmiFundit - 14.06.2018

Ashtu si shumica e Koresë së Veriut, edhe jeta personale dhe familjare e diktatorit të saj Kim Jong-un është gjithashtu një sekret në vete. Kështu, siç shkruan Businessinsider.com, përcjell ...

Sanksionet kundër Koresë Veriore mbeten deri në denuklearizimin e plotë

Lajmi.net - 14.06.2018

Koreja e Veriut nuk do të shohë lehtësim të sanksioneve ekonomike derisa nuk e dëshmon “denuklearizimin e plotë”, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

SHBA: Sanksionet ndaj Koresë Veriore mbesin në fuqi

SOT - 14.06.2018

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ka thënë se sanksionet ndaj Koresë Veriore do të mbesin në fuqi deri në çarmatimin e plotë të gadishullit. Pompeu ka shtuar se aleanca në mes të Amerikës, ...

Jeta misterioze e tre fëmijëve që besohet të jenë të liderit korean, Kim Jong Un

SOT - 14.06.2018

Ashtu si shumica e Koresë së Veriut, edhe jeta personale dhe familjare e diktatorit të saj Kim Jong-un është gjithashtu një sekret në vete. Kështu, siç shkruan Businessinsider.com, megjithëse ...

Japonia përgatit një takim Abe-Kim

Alsat - 14.06.2018

Japonia po përgatit një takim mes kryeministrit, Shinzo Abe dhe kreut koreano-verior, Kim Jong Un, pas samitit që ky i fundit zhvilloi me Trumpin këtë javë, njoftoi media japoneze.

Sanksionet kundër Koresë V. mbeten “deri në denuklearizimin e plotë”

Portalb - 14.06.2018

Koreja e Veriut nuk do të shohë lehtësim të sanksioneve ekonomike derisa nuk e dëshmon “denuklearizimin e plotë”, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, transmeton REL .

Sanksionet ndaj Koresë Veriorë mbeten deri pas denuklearizimit të plotë

Ina - 14.06.2018

Sekretari Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo, ka thënë që sanksionet ekonomike ndaj Koresë së Veriut nuk do të hiqen deri pas demonstrimit nga kjo e fundit për “denuklearizim të plotë”.

Sanksionet kundër Koresë V. mbeten “deri në denuklearizimin e plotë”

Evropaelire - 14.06.2018

Koreja e Veriut nuk do të shohë lehtësim të sanksioneve ekonomike derisa nuk e dëshmon “denuklearizimin e plotë”, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

Assad thotë se ka nevojë për Iranin dhe Hezbollahun

Zhurnal - 14.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Mijëra të sëmurë në Gaza në rrezik për jetë

Zhurnal - 14.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Putin: Samiti Trump-Kim, shpresë për zgjidhjen e problemeve

Portalb - 14.06.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin tha se takimi mes liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un dhe Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, vuri në pah shpresën për zgjidhjen e problemeve nëpërmjet ...

Presidenti i Koresë së Jugut mirëpret marrëveshjen Trump-Kim

Zhurnal - 14.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Putin ftesë Kim Jong-ut, komenton takimin historik me Trump

LajmiFundit - 14.06.2018

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka dërguar një ftesë liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un për një vizitë zyrtare në Moskë në muajin shtator. Sipas Sky News, Putin ka zhvilluar një takim me ...

“Italia e para” që mund të mbesë e “fundit” në BE

Zhurnal - 14.06.2018

“Corriere Della Sera” ngre pyetjen nëse pas një viti, Italia do të mbetet pa poste të rëndësishme brenda bllokut. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur ...

Pompeo: Sanksionet drejt Phenianit do të ndërpriten pas denuklearizimit

Portalb - 14.06.2018

SHBA-ja, Kina dhe Koreja Jugore janë unike në qëndrimin se sanksionet drejt Koresë Veriore do të ndërpriten pasi vendi plotësisht të lirohet nga arma bërthamore, deklaroi sot në Pekin sekretari ...

Pompeo: Sanksionet ndaj Koresë së Veriut hiqen pas çarmatosjes bërthamor

RTSH - 14.06.2018

“Asnjë sanksion ekonomik ndaj Koresë së Veriut nuk do të anulohet derisa vendi i izoluar të tregojë çarmatosjen e plotë bërthamore”. Kështu deklaroi sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo gjatë një ...

Takimi Trump-Kim dhe manovrat ushtarake në Korenë e Jugut

ABC News - 14.06.2018

Samiti i Singaporit përfundoi të martën me një angazhim të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut për çarmatimin bërthamor të gadishullit Korean. Por njoftimi që shkaktoi më shumë bujë nuk ishte ...

Pas samitit me Trump, Kim Jong-un mund të ketë një takim me kryeministrin e Japonisë

Telegrafi - 14.06.2018

Japonia po përgatit një takim mes kryeministrit, Shinzo Abe dhe kreut koreano-verior, Kim Jong Un, pas samitit që ky i fundit zhvilloi me Trumpin këtë javë, njoftoi media japoneze.

SHBA: S’ka heqje sanksionesh ndaj Koresë pa çarmatosje bërthamore

Telegrafi - 14.06.2018

“Asnjë sanksion ekonomik ndaj Koresë së Veriut nuk do të anulohet derisa vendi i izoluar të tregojë çarmatosjen e plotë bërthamore”. Kështu deklaroi sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo gjatë një ...

Pas marrëveshjes Trump-Kim Jong Un, Rusia kërkon heqjen e sanksioneve të OKB-së kundër Koresë së Veriut

BalkanWeb - 14.06.2018

Takimi Trump-Kim Jong Un po sjell edhe lëvizje të reja në arenën ndërkombëtare. Rusia i kërkoi dje Këshillit të Sigurimit në OKB që të analizojë heqjen progresive të sanksioneve ekonomike kundër ...

SHBA , presidenti amerikan Donald Trump feston sot 72-vjetorin

BalkanWeb - 14.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, i cili sapo mbërriti në Uashington, dy ditë pas samitit historik me kreun koreanoverior, Kim Jong Un, feston sot 72-vjetorin, .

SHBA: Sanksionet ndaj Koresë Veriore mbesin në fuqi

Koha.net - 14.06.2018

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ka thënë se sanksionet ndaj Koresë Veriore do të mbesin në fuqi deri në çarmatimin e plotë të gadishullit. Pompeu ka shtuar se aleanca në mes të Amerikës, ...

Dhjetë shtrëngimet e duarve që bënë historinë – një ishte “jashtëtokësor” dhe dy të tjera u pasuan me vrasje (Foto)

Telegrafi - 14.06.2018

Takimi i së martës ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un ishte plot me lëvdata nga të dyja palët, të cilët deri vonë kishin qenë shumë afër një ...

Pas samitit me Trump, Kim Jong Un përgatitet për takim me kryeministrin e Japonisë

BalkanWeb - 14.06.2018

Japonia po përgatit një takim mes kryeministrit, Shinzo Abe dhe kreut koreano-verior, Kim Jong Un, pas samitit që ky i fundit zhvilloi me Trumpin këtë javë, njoftoi media japoneze.

Samiti Trump-Kim Jong/ Pompeo garanton Seulin dhe Tokion për denuklearizimin e Koresë së Veriut

BalkanWeb - 14.06.2018

SHBA-ja u përpoq sot të garantojë aleatët e saj aziatikë mbi çështjen e samitit mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, duke deklaruar se kreu koreano verior e kishte kuptuar se denuklearizimi duhet të ...

Presidenti i Koresë së Jugut mirëpret marrëveshjen Trump-Kim

VOA - 14.06.2018

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in tha të enjten se qeveria e vendit të tij duhet të jetë fleksibël lidhur me presionin e saj ushtarak, nëse Koreja e Veriut është e sinqertë në lidhje me ...

Koreanoveriorët për herë të parë shohin pamjet e samitit – supozohet se Trump shkeli protokollin kur përshëndeti ...

Telegrafi - 14.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, është kapur nga kamerat duke përshëndetur një gjeneral të Koresë së Veriut gjatë samitit të tij me Kim Jong-un në Singapor këtë javë.

Rusia: Jo sanksioneve të OKB kundër Koresë së Veriut

Java News - 14.06.2018

Rusia i kërkoi Këshillit të Sigurimit në OKB që të analizojë heqjen progresive të sanksioneve ekonomike kundër Koresë së Veriut pas marrëveshjes së nënshkruar me SHBA-në për denuklearizimin e vendit.

Presidenti i Koresë së Jugut komenton marrëveshjen Trump-Kim

Gazeta Tema - 14.06.2018

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in tha të enjten se qeveria e vendit të tij duhet të jetë fleksibël lidhur me presionin e saj ushtarak, nëse Koreja e Veriut është e sinqertë në lidhje me ...

Gruaja që mund të sfidojë Donald Trump

Gazeta Tema - 14.06.2018

Samiti i Singaporit midis Donald Trump dhe Kim Jong Un nuk ka qenë një moment i rëndësishëm vetëm për drejtuesit e dy shteteve. Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley po shijon tani benefitet e ...

Marrëveshje historike, por sanksionet mbeten në fuqi

Gazeta Tema - 14.06.2018

Samiti mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe liderit koreanoverior, Kim Jong Un, është një pikë kthese në marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut.

SHBA: Sanksionet nuk hiqen pa çarmatosjen e plotë bërthamore të Koresë së Veriut

Java News - 14.06.2018

“Asnjë sanksion ekonomik ndaj Koresë së Veriut nuk do të anulohet derisa vendi i izoluar të tregojë çarmatosjen e plotë bërthamore”. Kështu deklaroi sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo gjatë një ...

ANALIZA: Shastisja e Trump mbi Korenë e Veriut

Gazeta Tema - 14.06.2018

Pas disa muajsh të deklaratave helmuese dhe kërcënimeve apokaliptike të luftës, takimi mes presidentit Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ishte pa dyshim një lehtësim, me ...

Marrëveshja u arrit, tani të bëjmë biznes. Potencialet dhe rreziqet që fsheh Koreja e Veriut

Gazeta Tema - 14.06.2018

Marrëveshja Trump-Kim Jong Un i dha fund një marrëdhënieje 70-vjeçare të trazuar mes SHBA-ve dhe Koresë së Jugut. Trump, i cili preferon ta portretizojnë si njeriu i marrëveshjeve, dhe lideri i ...

Pompeo: Denuklearizimi i Koresë së Veriut, mbyllet brenda 2020-ës

Antpress - 14.06.2018

Marrëveshja e arritur mes dy liderëve është kritikuar nga analistët, pasi nuk janë përcaktuar afate dhe detaje, që lidhen me periudhën e denuklearizimit dhe mënyrën e verifikimit.

Trump: Koreja V. nuk është më kërcënim bërthamor

Portalb - 13.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, ...

Donald Trump: Koreja e Veriut nuk është kërcënim bërthamor

SOT - 13.06.2018

Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën.Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, në Singapor. “Sapo erdha.

Trump i tregon “Bishën” e tij të blinduar Kim Jong-ut, i mbijeton sulmit me raketë

LajmiFundit - 13.06.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump nuk ka hezituar që t’i tregojë “bishën” e tij të blinduar liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, pas takimit historik në Singapor.

Para drekës zyrtare me Kimin, Trump bëri shaka me gazetarët për mbipeshën (Video)

Portalb - 13.06.2018

Para se të shtrohej dreka e punës me rastin e organizimit të samitit historik në Singapor, ku u takuan liderët e SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë së Veriut, Trump gjeti kohë edhe paksa të bëjë shaka ...

Samiti historik i kushtoi 15 milionë dollarë qeverisë së Singaporit

SOT - 13.06.2018

Pesëmbëdhjetë milionë dollarë i ka kushtuar qeverisë së Singaporit, samiti historik mes Donald Trumpit dhe Kim Jong-unit, ku përfshihen masat shtesë të sigurisë.

Pas kthimit në shtëpi, Kim tregon detaje nga takimi me Trumpin

SOT - 13.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un raportohet t’i ketë thënë presidentit amerikan Donald Trump, se duhet “urgjentisht” që Koreja e Veriut dhe SHBA-të të ndalin “aksionet irrituese ushtarake ...

Kremlini përshëndet fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë Trump-Kim

Alsat - 13.06.2018

Kremlini përshëndeti sot fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut, pas takimit të parë mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, duke paralajmëruar se kriza koreano-veriore ...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump, Jong-un

Ina - 13.06.2018

Koreja e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e 12 qershorit.

Trump: Koreja V. nuk është më kërcënim bërthamor

Lajmi.net - 13.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, ...

Mediat e Koresë Veriore raportojnë sot për takimin historik Trump, Jong-un

Lajmi.net - 13.06.2018

Koreja e Veriut më në fund ka transmetuar raportimet se takimi historik mes Presidentit Donald Trump dhe Kim Jong-un ka ndodhur të martën e 12 qershorit.

Kreu i talebanëve, thirrje për bisedime me SHBA

Zhurnal - 13.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Trump i tregon “Bishën” e tij të blinduar Kim Jong-ut, i mbijeton sulmit me raketë

Zhurnal - 13.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Trump: Koreja V. nuk është më kërcënim bërthamor

Evropaelire - 13.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, ...

George H.W. Bush presidenti i parë i SHBA-së që mbush 94 vjet

Zhurnal - 13.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Trump takohet me Kim: Çdokush mund të bëjë luftë, guximtarët bëjnë paqe

SOT - 13.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka realizuar dje takimin historik me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, duke thënë se marrëveshja e nënshkruar prej të dyve ishte “e jashtëzakonshme”.

Rusia mirëpret takimin Trump-Kim

Portalb - 13.06.2018

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitriy Peskov, thotë se kanë mirëpritur samitin e djeshëm në Singapor mes presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un , transmeton ...

Rusia kërkon heqjen e sanksioneve të OKB-së kundër Koresë së Veriut

Lajmi.net - 13.06.2018

Rusia i kërkoi sot Këshillit të Sigurimit në OKB që të analizojë heqjen progresive të sanksioneve ekonomike kundër Koresë së Veriut pas marrëveshjes së nënshkruar me SHBA-në për denuklearizimin e ...

Ndërprerja e stërvitjeve ushtarake me SHBA-në ndihmon në negociatat për denuklearizim

Evropaelire - 13.06.2018

Ndërprerja e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore mund të ndihmojë në denuklearizimin e Koresë Veriore, ka njoftuar zyra presidenciale jugkoreane më ...

Mike Pompeo: Koreja e Veriut pa armë bërthamore brenda mandatiti të Trump

Zhurnal - 13.06.2018

Pompeo theksoi se “çarmatimi bërthamor i Koresë së Veriut mund të bëhet në dy vite e gjysmë”. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ...

Hoteli luksoz që priti Kim Jong-Un në Singapor

Lajmi.net - 13.06.2018

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jung-Un, qëndroi në hotelin St.Regis, Singapor, një nga më luksozët në qytet. (CNN) — Edhe pse samiti historik midis presidentit Trump dhe Kim Jon-Un u caktua te ...

Pompeo: SHBA shpreson për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha” të Koresë së Veriut

Telegrafi - 13.06.2018

Shtetet e Bashkuara shpresojnë për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha” të Koresë së Veriut brenda 2 vjetësh e gjysmë, tha sekretari i Shtetit, Mike Pompeo të mërkurën, një ditë pasi presidenti ...

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

BalkanWeb - 13.06.2018

Nga: Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim ...

Pompeo: SHBA shpreson për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha”

BalkanWeb - 13.06.2018

SHBA – Shtetet e Bashkuara shpresojnë për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha” të Koresë së Veriut brenda 2 vjetësh e gjysmë, tha sekretari i Shtetit Mike Pompeo të mërkurën, një ditë pasi ...

VIDEO/ Trump i tregon “Bishën” e tij të blinduar Kim Jong-ut, i mbijeton sulmit me raketë

BalkanWeb - 13.06.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump nuk ka hezituar që t’i tregojë “bishën” e tij të blinduar liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, pas takimit historik në Singapor.

Pse lideri verikorean e ndërroi me urgjencë stilolapsin

Koha.net - 13.06.2018

Siguria e Kim Jong-un-it ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpëtoi kamerave, që e fokusuan e me pas u bë lajm.

Njeriu i mistereve të mëdha, dhjetë fakte për Kim Jong-un (Foto)

Telegrafi - 13.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër.

Ndërprerja e stërvitjeve ushtarake mes SHBA-së e Koresë së Jugut ndihmon në negociatat për denuklearizim

Koha.net - 13.06.2018

Ndërprerja e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore mund të ndihmojë në denuklearizimin e Koresë Veriore, ka njoftuar zyra presidenciale jugkoreane më ...

Hoteli luksoz që priti Kim Jong-Un në Singapor

Mapo - 13.06.2018

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jung-Un, qëndroi në hotelin St.Regis, Singapor, një nga më luksozët në qytet. (CNN) — Edhe pse samiti historik midis presidentit Trump dhe Kim Jon-Un u caktua te ...

Pas kthimit në shtëpi, Kim tregon detaje nga takimi me Trumpin

Telegrafi - 13.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un raportohet t’i ketë thënë presidentit amerikan Donald Trump, se duhet “urgjentisht” që Koreja e Veriut dhe SHBA-të të ndalin “aksionet irrituese ushtarake ...

Trump tallet me gazetarët, para liderit të shtetit pa liri të shtypit

Telegrafi - 13.06.2018

Mijëra gazetarë ishin në Singapor për të mbuluar marrëveshjen historikë ne mes të presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un.

Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

Koha.net - 13.06.2018

Koreja e Veriut nuk paraqet më kërcënim bërthamor, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas kthimit në Uashington nga Singapori ku u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Media e Koresë Veriore e shpall Kimin fituesin e takimit me Trumpin

Koha.net - 13.06.2018

Pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un po vlerësohet lart për krijimin e kushteve të paqes në botë. Koreja Veriore ka përshëndetur samitin në mes të ...

Kush janë armiqtë dhe kush aleatët e Koresë së Veriut dhe a mund të jetë Amerika partneri i radhës? (Foto/Video)

Telegrafi - 13.06.2018

Ekstremisht represive, qeveria komuniste e Koresë së Veriut ka vetëm disa miq në mbarë botën. Përkundër kësaj, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, përveç disa miqve të paktë, një nga ...

Çfarë nuk u pa gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse motra e liderit korean ndërroi stilolapsin

BalkanWeb - 13.06.2018

Qeveria e Koresë së Veriut na mësoi se çfarë është germafobia , paranoja ose frika nga sende. Kjo u pa në takimin historik të djeshëm të zhvilluar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe diktatorit ...

Samiti historik Trump-Kim Jong, Koreja e Veriut feston takimin si fitore e madhe

BalkanWeb - 13.06.2018

Koreja e Veriut ka festuar takimin historik Trump-Kim si një fitore e madhe për shtetin,ku sipas mediave pretendohet që SHBA të heqë sanksionet. Dy liderët u takuan ditën e martë, ku nënshkruan një ...

Rusi, Kremlini përshëndet fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë Trump-Kim

BalkanWeb - 13.06.2018

Kremlini përshëndeti sot fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut, pas takimit të parë mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, duke paralajmëruar se kriza koreano-veriore ...

Gazetari pyet Trumpin: Si mund t’i besosh një diktatori, presidenti amerikan mundohet t’ia shpjegojë (Video)

Telegrafi - 13.06.2018

Disa orë pas samiti historik mes liderit koreanoverior Kim Jong-un, presidenti amerikan ka dhënë një intervistë për televizionin amerikan ABC. Gazetari George Stephanopoulos, ka filluar intervistën ...

Koreja e Veriut feston takimin Trump-Kim

ABC News - 13.06.2018

Mediat e Koresë së Veriut e konsiderojnë fitore të madhe samitin mes Kim Jong-un dhe presidentit amerikan Donald Trump. Madje raportojnë se SHBA mendon të heqë sanksionet ndaj Phenianit.

Donald Trump: Tashmë nuk ka kërcënim bërthamor nga Koreja e Veriut

BalkanWeb - 13.06.2018

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha se tanimë nuk ka kërcënim bërthamor nga Koreja e Veriut, transmeton Anadolu Agency (AA). Trump, me kthimin e tij në SHBA pas takimit me liderin e Koresë së ...

Ç’armatosja e Koresë së Veriut/ Pompeo: Shpresojme në 2 vjet e gjysmë

ABC News - 13.06.2018

Shtetet e Bashkuara shpresojnë që të arrijnë çarmatosjen masive bërthamore të Koresë së Veriut në dy vite e gjysmë. Deklarata është bërë nga sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, një ditë pas samitit mes ...

Trump kthehet në Uashington: Koreja e Veriut s’është më kërcënim

ABC News - 13.06.2018

I sapokthyer në Shtetet e Bashkuara pas samitit të Singaporit, presidenti amerikan Donald Trump ka nxituar të qetësojë qytetarët amerikanë, duke deklaruar se Korea e Veriut nuk është më një kërcënim ...

Takimi i Singaporit, Besnik Mustafaj: Ja pse Bota pret rezultate pozitive nga biseda Trump-Kim Jong Un

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Sipas publicistit Besnik Mustafaj, takimi në Singapor i presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, është shenjë e mirë për paqen në botë.

Takimi Trump-Kim dhe manovrat ushtarake në Korenë e Jugut

VOA - 13.06.2018

Samiti i Singaporit përfundoi të martën me një angazhim të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut për çarmatimin bërthamor të gadishullit Korean. Por njoftimi që shkaktoi më shumë bujë nuk ishte ...

Pompeo: SHBA shpreson për një "çarmatim në përmasa mjaft të mëdha”

VOA - 13.06.2018

Shtetet e Bashkuara shpresojnë për një "çarmatim në përmasa mjaft të mëdha” të Koresë së Veriut brenda 2 vjetësh e gjysmë, tha sekretari i Shtetit Mike Pompeo të mërkurën, një ditë pasi presidenti ...

Takimi Trump-Kim dhe sfidat e së ardhmes

VOA - 13.06.2018

Presidenti Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un bënë histori me takimin e tyre në Singapor. Dy udhëheqësit nënshkruan një marrëveshje që detyron dy vendet të punojnë drejt ...

Dy njerëz të rëndësishëm në takimet Trump-Kim: Për ta nuk është folur, por një fjalë e gabuar e tyre mund të kushtonte ...

Telegrafi - 13.06.2018

Ndërkohë që presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un kanë realizuar bisedimet historike në samitin në Singapor, nuk ishin të vetëm në dhomë – dikush duhej të ...

Jeta misterioze e tre fëmijëve që besohet të jenë të Kim Jong-un (Foto)

Telegrafi - 13.06.2018

Ashtu si shumica e Koresë së Veriut, edhe jeta personale dhe familjare e diktatorit të saj Kim Jong-un është gjithashtu një sekret në vete. Kështu, siç shkruan businessinsider.com, përcjell ...

Trump: Jemi më të sigurtë, Koreja e Veriut s’është më kërcënim bërthamor

Java News - 13.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, ...

Pompeo: SHBA shpreson për një çarmatim në përmasa të mëdha të Koresë së Veriut!

Java News - 13.06.2018

Shtetet e Bashkuara shpresojnë për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha” të Koresë së Veriut brenda 2 vjetësh e gjysmë, tha sekretari i Shtetit Mike Pompeo të mërkurën, një ditë pasi presidenti ...

VIDEO/ “Vëllazëria” e shekullit, një trajler i “filmit” Trump-Kim

Gazeta Tema - 13.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, është munduar që gjatë takimit me liderin e Koresë së Veriut të futë paksa dramë të stilit holivudian, duke ia shfaqur në iPad një video të shkurtër Kim Jong-Un, ku ...

Takimi Trump-Kim dhe manovrat ushtarake në Korenë e Jugut

Gazeta Tema - 13.06.2018

Samiti i Singaporit përfundoi të martën me një angazhim të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut për çarmatimin bërthamor të gadishullit Korean. Por njoftimi që shkaktoi më shumë bujë nuk ishte ...

Trump: Koreja e Veriut nuk është më kërcënim bërthamor

Gazeta Tema - 13.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Phenjani nuk paraqet më kërcënim bërthamor për botën. Trump i bëri këto komente një ditë pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, ...

ANALIZA: Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

Gazeta Tema - 13.06.2018

Nga Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim ...

Gazetari pyet Trumpin: Si mund t’i besosh një diktatori, presidenti amerikan mundohet t’ia shpjegon (Video)

Tetova Sot - 13.06.2018

Disa orë pas samiti historik mes liderit koreanoverior Kim Jong-un, presidenti amerikan ka dhënë një intervistë për televizionin amerikan ABC. Gazetari George Stephanopoulos, ka filluar intervistën ...

“Trump foli si Kina dhe Koreja e Veriut”, si u rrëzua politika e disa dekadave

Java News - 13.06.2018

U.S. Army self-propelled howitzers are on positions during the annual exercise in Pocheon, near the border with North Korea, Thursday, March 10, 2016.

Pompeo: SHBA shpreson për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha”

Gazeta Tema - 13.06.2018

Shtetet e Bashkuara shpresojnë për një “çarmatim në përmasa mjaft të mëdha” të Koresë së Veriut brenda 2 vjetësh e gjysmë, tha sekretari i Shtetit Mike Pompeo të mërkurën, një ditë pasi presidenti ...

Pse Kim Jong Un e ndërroi stilolapsin kur firmosi marrëveshjen me Trump?

Tetova Sot - 13.06.2018

Takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un një ditë më parë tërhoqi vëmendjen botërore. Gjatë takimit nuk munguan dhe detajet e vogla, që nuk i shpëtuan ‘syrit’ të kamerës.

Kim Jong Un një ‘yll roku’ në Singapor!

Java News - 13.06.2018

Kim Jong Un e ka konsideruar udhëtimin në Singapor si më të mirin që kishte bërë ndonjëherë. Ai shëtiti nëpër rrugët e qytetit gjatë natës dhe bëri fotografi me ministrin e jashtëm të Singaporit, ai ...

VIDEO/ Detaji që nuk patë gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse lideri i Koresë së Veriut e ndërroi me urgjencë ...

Gazeta Tema - 13.06.2018

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpetoi kamerave, qe e fokusuan e me pas u ...

Trump: Koreja e Veriut nuk është më kërcënim

Durres Lajm - 13.06.2018

Koreja e Veriut nuk paraqet më një kërcënim bërthamor dhe nuk është më problemi më i madh dhe më i rrezikshëm për SHBA. Kështu mendon Presidenti amerikan Donald Trump pas përfundimit të samitit me ...

Njeriu i mistereve të mëdha, 10 fakte për Kim Jong Un

Java News - 13.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër.

Hoteli luksoz që priti Kim Jong-Un në Singapor (FOTO)

Antpress - 13.06.2018

(CNN) — Edhe pse samiti historik midis presidentit Trump dhe Kim Jon-Un u caktua te pallati Capella Singapore, në ishullin Sentosa, Kimi preferoi të qëndronte diku tjetër, më afër qendrës.

Kim Jong Un një ‘yll roku’ në Singapor!

Bota.al - 13.06.2018

Kim Jong Un e ka konsideruar udhëtimin në Singapor si më të mirin që kishte bërë ndonjëherë. Ai shëtiti nëpër rrugët e qytetit gjatë natës dhe bëri fotografi me ministrin e jashtëm të Singaporit, ai ...

Trump: Koreja e Veriut nuk është më kërcënim

Antpress - 13.06.2018

Kështu mendon Presidenti amerikan Donald Trump pas përfundimit të samitit me liderin koreanoveror Kim Jong-un, megjithëse palët e vetme që e konsiderojnë samitin një sukses janë Trump dhe Koreja e ...

Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina

Bota.al - 13.06.2018

Nga Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të samitit të Presidentit Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim ...

Trump dhe Kim: Shtrëngim duarsh historik

SOT - 12.06.2018

Nënshkrimi i marrëveshjes mes palëve erdhi pas takimit historik mes dy Presidentëve, të cilët shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth ...

Si u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut?!

Portalb - 12.06.2018

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për ...

Deklarata e plotë e presidentëve Donald Trump dhe Kim Jong Un

Ina - 12.06.2018

Këtu mund të lexoni marrëveshjen e përbashkët të firmosur nga Presidenti i SHBA dhe lideri i Koresë së Veriut në Singapor. Deklaratë e Përbashkët e Presidentit Donald J.

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument

Portalb - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për ...

Takimi Trump-Kim, Basha: Dora e diplomacisë është e pathyeshme

LajmiFundit - 12.06.2018

Kreu i opozitës Lulzim Basha, e ka cilësuar një ngjarje historike, takimin mes presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un.

Trump dhe Kim nënshkruajnë marrëveshjen: Nis denuklarizimi i Koresë së Veriut

SOT - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura.

Shakaja e Trump në drekën e punës dhe si reagon Kim Jong-un

LajmiFundit - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong-un nënshkruan sot marrëveshjen historike mes dy vendeve. Ndërsa premtohet për denuklearizimin dhe në këmbim heqje sanksionesh ...

Trump pas takimit me Kim: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen

SOT - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor, duke thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen sanksionet kur armët ...

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument

Lajmi.net - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për ...

Takimi Trump-Kim, Basha: Kur forca e diplomacisë është e pathyeshme

SOT - 12.06.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me takimin historik të presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un. Në një reagim në Facebook, Basha përshëndeti guximin e ...

“Bota do përjetojë kthesën e madhe”, ja çfarë vendosën Trump dhe Kim Jong

SOT - 12.06.2018

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për “denuklearizim të plotë” të gadishullit korean.

Takimi në Singapor, Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart

LajmiFundit - 12.06.2018

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Singapor eshte mbajtur takimi ndërmjet Donald Trump dhe liderit koreano-verior Kim Jong-un. Ky ishte një takim historik, pasi shihte që për herë të parë një ...

Trump dhe Kim shtrëngojnë duart e firmosin marrëveshje

Alsat - 12.06.2018

Donald Trump dhe Kim Jong un bënë histori me një shtrëngim dore: përballja e shumëpritur e dy kundërshtarëve të mëdhenj që për pak e çuan botën në prag të një konflikti bërthamor, u realizua në ...

Takimi historik/ Zbulohen fjalët e para të bisedës Trump-Kim Jong un

LajmiFundit - 12.06.2018

Presidenti Donald Trump dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-un zhvilluan një ditë bisedimesh në Singapor duke nënshkruar atë që lideri amerikan e quan një dokument me shumë rëndësi.

Marrëveshja mes Koresë së Veriut dhe SHBA, çfarë përmban dokumenti

LajmiFundit - 12.06.2018

Pas zhvillimeve në samitin me Kim Jong-un, Presidenti amerikan, Donald Trump, doli në një konferencë për shtyp për të sqaruar rezultatin e këtij takimi të rëndësishëm.

Takimi historik mes Trump e Kim Jong, ekspertët zbulojnë fituesin nga gjuha e trupit

SOT - 12.06.2018

Shtrëngimi historik i duarve mes Presidentit Donald Trump dhe diktatorit Kim Jong zbulon dëshirën e dy liderëve për t’u ndjerë superiorë, zbulojnë ekspertët e gjuhës së trupit.

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)

Portalb - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën ...

Samiti historik Trump-Kim, marrëveshja me 3 pika parashikon…..

SOT - 12.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong un, kanë zhvilluar takimin historik në Singapor. Disa muaj më parë, dy liderët replikonin në distancë në lidhje me madhësinë ...

Trump: Do çnuklearizojmë Korenë e Veriut

LajmiFundit - 12.06.2018

Në një marrëveshje të nënshkruar të martën në Singapor, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, “riafirmoi angazhimin e tij të vendosur dhe të palëkundur për çnuklearizimin e plotë të Gadishullit ...

Takimi Trump - Kim Jong, Meta: Krenarë për partneritetin me SHBA

SOT - 12.06.2018

Në lidhje me takimin historik mes Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, reagoi edhe Presidenti i Republikes së Shqipërisë, Ilir Meta.

Britania mirëpret përkushtimin e K.Veriore për denuklearizim

Evropaelire - 12.06.2018

Përkushtimi i Koresë Veriore për denuklearizim është shenjë se lideri verikorean, Kim Jong Un, më në fund ka marrë mesazhin, pas takimit që ka pasur me presidentin amerikan, Donald Trump, ka thënë ...

Pse Kim Jong-un nuk nënshkroi me stilolapsin që e kishte në tavolinë, por me…

Lajmi.net - 12.06.2018

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump.

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

Lajmi.net - 12.06.2018

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për "denuklearizim të plotë" të gadishullit korean.

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

Ina - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së ...

Kim Jong Un bën selfie për herë të parë në jetën e tij

Lajmi.net - 12.06.2018

Lideri i famshëm i Koresë Veriore, Kim Jong Un, është parë teksa bërë selfie për herë të parë në jetën e tij, në mbrëmjen e të hënës në Singapor, teksa po vizitonte çdo pjesë të qytetit, një ditë ...

Video/ Takimi historik Trump-Kim që mori vëmendjen e botës: Nga shtrëngimi i duarve te fjalët e para

SOT - 12.06.2018

Dje e gjithë vëmendja e botës u përqendrua në takimin historik të zhvilluar në Sigapor mes dy liderëve Kim Jong Un, i Koresë së Veriut dhe presidentit të SHBA, Donald Trump.

Takim historik, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

Lajmi.net - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se bisedimet për çarmatosjen e Gadishullit Korean nga armët bërthamore, do të jenë një “sukses i jashtëzakonshëm”.

Kush udhëheq me Korenë Veriore kur Kim është në udhëtim?

Alsat - 12.06.2018

Përderisa e gjithë vëmendja botërore është përqendruar në takimin në mes të presidentit amerikan Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, dihet shumë pak se kush udhëheq me vendin ...

Historike! Trump e Kim shtrëngojnë duart, nisin bisedimet

Zhurnal - 12.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Pas takimit Trump- Kim Jong Un, modelja shqiptare: Meritojnë çmim Nobel

Lajmi.net - 12.06.2018

Sot jan takuar presidentit të Amerikës, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë Veriore, Kim Jong Un. Takimi i tyre është vlerësuar si historik dhe është përcjellë me interes të madh nga mediet e gjithë ...

Kur’ani 1100 vjeçar i vjetër shfaqet në bibliotekën e Izraelit

Zhurnal - 12.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument

Evropaelire - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për ...

“Brexit” shokon qeverinë britanike, dorëhiqet Ministri i Drejtësisë

Zhurnal - 12.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Shakaja pa kripë e Trump me Kim në samitin historik

LajmiFundit - 12.06.2018

Takimi po shkonte shumë mirë, “më mirë se kushdo mund ta imagjinonte”, sipas Donald Trump. Por më pas mjeshtri i marrëveshjeve, diplomati intuitiv, bëri një shaka të keqe.

Britania mirëpret përkushtimin e K.Veriore për denuklearizim

Lajmi.net - 12.06.2018

Përkushtimi i Koresë Veriore për denuklearizim është shenjë se lideri verikorean, Kim Jong Un, më në fund ka marrë mesazhin, pas takimit që ka pasur me presidentin amerikan, Donald Trump, ka thënë ...

Trump: Të gatshëm të shkruajmë një histori të re me Korenë e Veriut

Portalb - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump tha se “janë të gatshëm të shkruajnë një histori të re” me Korenë e Veriut, raporton Anadolu Agency (AA).

Reagon Rusia pas takimit Trump – Kim Jong Un

Ina - 12.06.2018

Takimin ndërmjet presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, dhe liderit të Koresë Veriore, Kim Jong-un, e ka mirëpritur edhe ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, raporton agjencia ...

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

DW - 12.06.2018

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për "denuklearizim të plotë" të gadishullit korean.

Trump për Kimin: I kemi pëlqyer njëri-tjetrit

Evropaelire - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në një bisedë me gazetaren e Zërit të Amerikës, Greta Van Susteren, shpalosi atë që ka diskutuar në takimin me liderin verikorean , Kim Jong Un, të ...

Apeli nga Polonia: Stop reformës kushtetuese!

Zhurnal - 12.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Takimi Trump-Jong Un, ja si reaguan Seuli, Pekini, Tokio dhe Moska

SOT - 12.06.2018

Donald Trump dhe drejtuesit koreano-verior, Kim Jong Un në Singapor ka ngjallur sot në botë reagime pozitive, por shpesh të rezervuara. SEULI: “Një ngjarje historike” “Marrëveshja e Sentosas e 12 ...

Irani kritikon samitin Trump-Kim

Portalb - 12.06.2018

Zëdhënësi i Qeverisë së Iranit, Muhammed Bakir Nubaht ka kritikuar takimin mes liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un dhe presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, që u zhvillua në Singapor, raporton ...

Tualeti si simbol i mosbesimit

Portalb - 12.06.2018

Pak orë para se Kim Jong-un dhe Donald Trump të shtrëngonin duart me njëri-tjetrin në një resort turistik luksoz në Singapor, mediat ndërkombëtare raportuan një lajm të pazakontë dhe të çuditshëm, ...

Historike, Trump dhe Kim takohen në Singapor

ABC News - 12.06.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të ...

Shtrëngimi historik i duarve…

Mapo - 12.06.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të ...

Tramp dhe Kim nënshkruajnë një marrëveshje

RTSH - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Tramp dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e të martës në Singapor një marrëveshje të përbashkët, por detajet e saj janë ende të panjohura.

Samiti historik Trump-Kim Jong Un, çfarë parashikon marrëveshja me 4 pika

BalkanWeb - 12.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong un, kanë zhvilluar takimin historik në Singapor. Disa muaj më parë, dy liderët replikonin në distancë në lidhje me madhësinë ...

Trump për Kimin: I kemi pëlqyer njëri-tjetrit

Mapo - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në një bisedë me gazetaren e Zërit të Amerikës, Greta Van Susteren, shpalosi atë që ka diskutuar në takimin me liderin verikorean, Kim Jong Un, të ...

SHBA, Dennis Rodman përlotet për takimin mes Trump dhe Kim: ‘Një ditë e madhe për të gjithë’

Mapo - 12.06.2018

“Sot është një ditë e madhe për të gjithë, për ata që janë në Kinë, në Tokyo, për të gjithë dhe unë jam vërtetë i lumtur’. Kështu shprehet ish-lojtari i basketbollit, Dennis Rodman që është në ...

Samiti historik Trump-Kim Jong Un, çfarë parashikon marrëveshja me 3 pika

Mapo - 12.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong un, kanë zhvilluar takimin historik në Singapor. Disa muaj më parë, dy liderët replikonin në distancë në lidhje me madhësinë ...

Trump për Kimin: I kemi pëlqyer njëri-tjetrit

Koha.net - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në një bisedë me gazetaren e Zërit të Amerikës, Greta Van Susteren, shpalosi atë që ka diskutuar në takimin me liderin verikorean, Kim Jong Un, të ...

VIDEO/ Trump-Kim Jong Un takohen në Singapor, shtrëngimi historik i duarve

BalkanWeb - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës.

SHBA, Dennis Rodman përlotet për takimin mes Trump dhe Kim: “Eshtë një ditë e madhe për të gjithë”

BalkanWeb - 12.06.2018

“Sot është një ditë e madhe për të gjithë, për ata që janë në Kinë, në Tokyo, për të gjithë dhe unë jam vërtetë i lumtur’. Kështu shprehet ish-lojtari i basketbollit, Dennis Rodman që është në ...

Shakaja e Trumpit në drekën e punës, reagimi i Kim Jong-unit

Koha.net - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong-un nënshkruan sot Deklaratën historike mes dy vendeve. Ndërsa premtohet për denuklearizimin dhe në këmbim heqje sanksionesh ndaj ...

Video/ Trump bën humor para kamerave, shikoni reagimin epik të Kim Jong-Un

Mapo - 12.06.2018

Dy liderët botërorë, Donald Trump e Kim Jong-un zhvilluan një takim historik në Singapor ditën e sotme. Teksa po bëheshin gati të drekonin, ishin reporterët ata që merrnin pamje të të dy liderëve.

Dokumenti i plotë i nënshkruar nga Trump dhe Kim në Singapor (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët në samitin e shumëpritur të Singaporit.

Trump dhe Kim nënshkruajnë një dokument historik

Koha.net - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se denuklearizimi i Gadishullit Korean do të nisë “shumë shpejt”. Ai i bëri këto komente pas takimit me udhëheqësin verikorean, Kim Jong Un, për ...

Trump për Kimin: I kemi pëlqyer njëri-tjetrit (Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në një bisedë për Zërin e Amerikës, shpalosi atë që ka diskutuar në takimin me liderin verikorean, Kim Jong Un, të martën në Singapor.

Tualeti si simbol i mosbesimit

Mapo - 12.06.2018

Pak orë para se Kim Jong-un dhe Donald Trump të shtrëngonin duart me njëri-tjetrin në një resort turistik luksoz në Singapor, mediat ndërkombëtare raportuan një lajm të pazakontë dhe të çuditshëm.

Kur është e nevojshme, ata edhe vrapojnë pas veturës së tij: Kush janë truprojat që “e ndjekin çdo hap” liderin e ...

Telegrafi - 12.06.2018

Bota edhe një herë pa një paraqitje të shkurtër të trupave që përcillnin në këmbë veturën në të cilën gjendej Kim Jong-un në Singapor. Por ata janë më shumë se vetëm një pjesë e spektaklit, sepse kur ...

Trump, Kim takohen në Singapor

VOA - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi koreanoverior Kim Jong Un filluan në Singapor një takim historik, ku janë drejtuar sytë e të gjithë botës.

Shkruhet historia, Trump shtrëngon duart me Kim Jong Un

Gazeta Express - 12.06.2018

Presidenti Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takuan dhe u shtrënguan duart, duke nisur kështu samitin e tyre historik, të martën në mëngjes në ...

Detaje nga takimi historik në mes të Donald Trump dhe Kim Jong Un

Gazeta Express - 12.06.2018

Pas takimit shumë miqësor në mëngjesin e të martës, Trump dhe Kim Jong Un kanë vazhduar serinë e dytë të ...

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart, këto janë fjalët e para të tyre (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, më në fund ka ndodhur edhe shtrëngimi i duarve – në Singapor – ndërmjet presidentit amerikan Donald Trump, si dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Zbulohen detaje nga marrëveshja historike mes Kim Jong Un dhe Donald Trump

Gazeta Express - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të ...

Shtrëngimi historik i duarve në mes të Trumpit dhe Kimit

Koha.net - 12.06.2018

Donald Trump dhe Kim Jong-un janë bërë presidentët e parë të SHBA-ve dhe Koresë Veriore që janë takuar, pas një viti që shkëmbyen akuza dhe kërcënime me njëri-tjetrin, përcjell KosovaPress.

Trump dhe Kim nënshkruajnë marrëveshjen: Denuklearizimi i Koresë së Veriut nis shumë shpejt

Mapo - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura.

Takimi historik i Trump e Kim Jong-Un, fjalët e para që liderët i thanë njëri-tjetrit

BalkanWeb - 12.06.2018

Presidenti Donald Trump dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-un zhvilluan një ditë bisedimesh në Singapor duke nënshkruar atë që lideri amerikan e quan një dokument me shumë rëndësi.

Singapor, Trampi shtrëngon duart me Kimin

RTSH - 12.06.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të ...

Video: Momenti kur Trump i tregon diktatorit koreano-verior “Bishën”

Mapo - 12.06.2018

Bota është bërë më e mirë. Të paktën kështu deklaruan presidenti amerikan, Donald Trump dhe diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Njerëzit që kishin shkëmbyer akuza të forta, tashmë u takuan si ...

Konferenca e Trump: Tërhiqemi nga stërvitja ushtarake me Korenë e Jugut

ABC News - 12.06.2018

Pas gjithë zhvillimeve në samitin me Kim Jong-un, Presidenti amerikan, Donald Trump, doli në një konferencë për shtyp për të sqaruar rezultatin e këtij takimi të rëndësishëm.

Kush doli i fituar nga takimi historik mes Trump e Kim Jong? Gjuha e trupit i tregon të gjitha

BalkanWeb - 12.06.2018

Shtrëngimi historik i duarve mes Presidentit Donald Trump dhe diktatorit Kim Jong zbulon dëshirën e dy liderëve për t’u ndjerë superiorë, zbulojnë ekspertët e gjuhës së trupit.

Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregoj limuzinën ...

Deklarata e plotë e presidentëve Donald Trump dhe Kim Jong Un

Gazeta Express - 12.06.2018

Këtu mund të lexoni marrëveshjen e përbashkët të firmosur nga Presidenti i SHBA dhe Lideri i Koresë së Veriut në ...

Mediat në Kore të Veriut nuk e paraqesin shtrëngimin e duarve mes Trumpit dhe Jong un-it

Koha.net - 12.06.2018

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për ...

Mos e humbisni këtë video, shakaja e Trump në drekën e punës dhe si reagon Kim Jong-un

Mapo - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong-un nënshkruan sot marrëveshjen historike mes dy vendeve. Ndërsa premtohet për denuklearizimin dhe në këmbim heqje sanksionesh ...

Trump bën humor gjatë drekës, Kim Jong-Un s’ia ka idenë se për çfarë flet ai (Video)

BalkanWeb - 12.06.2018

Dy liderët botërorë, Donald Trump e Kim Jong-un zhvilluan një takim historik në Singapor ditën e sotme. Teksa po bëheshin gati të drekonin, ishin reporterët ata që merrnin pamje të të dy liderëve “A ...

Takimi Trump-Kim, Rusia bëhet “xheloze”

ABC News - 12.06.2018

Rusia nuk e ka pritur me shumë entuziazëm takimin mes Presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Duke dashur gjithmonë rolin e protagonistit, Kremlini shprehet ...

Shtrëngimi i duarve që mund ta ndryshojë historinë (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Edhe pse pak kush ka besuar se mund të ndodh një gjë e tillë, megjithatë ndodhi dhe atë në Singapor, ku u takuan presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un.

Marrëveshja historike mes SHBA dhe Koresë së Veriut, por kush janë dy njerëzit që fshihen pas saj…?

Mapo - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong Un nënshkruan sot marrëveshjen historike mes dy vendeve, duke lënë pas të kaluarën.

Sonte në Rubikon debatohet për takimin Trump – Jong un

Koha.net - 12.06.2018

Në Rubikon sonte debat për marrëveshjen e përbashkët mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe atij të Koresë së Veriut, Kim Jong un. Çka pas nënshkrimit të kësaj marrëveshje? Cilat janë detajet që ...

Marrëveshja mes Koresë së Veriut dhe SHBA, çfarë përmban dokumenti

ABC News - 12.06.2018

Në këtë takim historik, Donald Trump dhe Kim Jong-un nënshkruan edhe një dokument të përbashkët. Në të përcaktohet angazhimi i dy vendeve për marrëdhënie të reja paqësore si dhe çarmatosja bërthamore ...

Ekspertja e gjuhës së trupit tregon detaje nga takimi Trump-Kim (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Shtrëngimi i duarve mes presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit verikorean Kim Jong-Un në takimin historik në Singapor, tregon dëshirën e dy liderëve për të qenë dominant, thotë ekspertja e ...

Analistët nga Kosova skeptikë për rezultatet e marrëveshjes Trump-Kim Jong-un

Koha.net - 12.06.2018

Analistët mbeten skeptik se marrëveshja historike mes Donald Trump e Kim Jong un e nënshkruar sot do të arrij rezultatin final: Çarmatimin e Koresë së Veriut.

Ish-basketbollisti amerikan shpërthen në lot nga takimi Trump-Kim: Fillova të dridhem kur u shfaqen bashkë (Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Ish-ylli i NBA, Dennis Rodman është shfaqur gjatë transmetimit live për t’i dhënë përkrahje takimit të liderit të SHBA-ve, Donald Trump dhe atij të Koresë së Veriut,Kim Jong-Un.

Historiku SHBA-Koreja e Veriut: Urrejtje, përplasje dhe momente tensioni

ABC News - 12.06.2018

Takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong-un vjen pas një marrëdhënieje mjaft të tensionuar dhe kërcënimesh të dyanshme mes dy vendeve dhe konkretisht mes dy liderëve.

Para drekës zyrtare me Kimin, Trump bënë shaka me gazetarët për mbipeshën (Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Para se të shtrohej dreka e punës me rastin e organizimit të samitit historik në Singapor, ku u takuan liderët e SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë së Veriut, Trump gjeti kohë edhe paksa të bëjë shaka ...

Trump i drejtohet botës pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen ...

Telegrafi - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen sanksionet kur ...

Trump: Do ta çarmatosim Korenë e Veriut nga armët bërthamore

VOA - 12.06.2018

SINGAPORE — Në një marrëveshje të nënshkruar të martën në Singapor, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, "ritheksoi angazhimin e tij të vendosur dhe të palëkundur për çarmatosjen e plotë ...

Pamjet që bindën Kimin ta nënshkruaj marrëveshjen, Trumpi ia tregoi në iPad “filmin e shkurtër” gjatë takimit (Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump është munduar që gjatë takimit me liderin e Koresë së Veriut të fut paksa dramë të stilit holivudian, duke ia shfaqur në iPad një video të shkurtër Kim Jong-Un, ku ...

Takimi Trump-Kim Jong Un/ Meta: Presidenti i SHBA-ve tregoi përgjegjësi të larta globale

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE – Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur takimin e presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Singapor.

Trump takon Kim Jong-un në Singapor, Basha del me mesazh të posaçëm

Mapo - 12.06.2018

Lulzim Basha ka përshëndetur takimin mes Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësi të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Singapor. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryetari i Partisë Demokratike ...

Lulzim Basha nxjerr nga arkivi foton me Donald Trump: Marrëveshja me Kim Jong Un, arritje globale

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas takimit historik të Presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un.

Teksti i plotë i deklaratës së përbashkët SHBA - Koreja e Veriut

VOA - 12.06.2018

Teksti i plotë, siç u publikua nga agjencia koreanoveriore “Yonhap” dhe televizioni “CNN” Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald J. Trump, dhe Kryetari i Komisionit të Çështjeve Shtetërore të ...

Ish-profesori i tij thotë se Kim Jong-un e njeh gjuhën angleze – ekspertët pretendojnë se ai nuk flet qëllimisht dhe ka ...

Telegrafi - 12.06.2018

Profesori i shkollës së mesme të Kim Jong Un thotë se ndoshta e di anglisht por nuk pretendon të bëjë, ndërsa Rodman sugjeron se ai patjetër kupton kushtet e basketbollit Ndërsa udhëheqësi i Koresë ...

Takimi Trump-Kim Jong Un/ Meta: Presidenti i SHBA-ve tregoi përgjegjësi të larta globale

Mapo - 12.06.2018

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut. Në një mesazh në rrjetet sociale, Presidenti Meta shprehet se Presidenti i SHBA, Donald Trump tregoi ...

Pasi sheh veturën presidenciale të Trumpit, Kim Jong-un largohet me Mercedesin e tij – i cili gjithashtu ka gjëra shumë ...

Telegrafi - 12.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është parë duke lënë samitin e Singaporit në Mercedes-in e tij të blinduar, pasi presidenti amerikan, Donald Trump i tregoi limuzinën e tij të quajtur “Bisha”.

Edhe pse ai i vendosuri në tavolinë “inspektohet” nga agjenti i tij, Kim Jong-un zgjedh stilolapsin e tij për të ...

Telegrafi - 12.06.2018

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump.

Samiti historik i kushtoi 15 milionë dollarë qeverisë së Singaporit (Video)

Telegrafi - 12.06.2018

Pesëmbëdhjetë milionë dollarë i ka kushtuar qeverisë së Singaporit, samiti historik mes Donald Trumpit dhe Kim Jong-unit, ku përfshihen masat shtesë të sigurisë.

Shtrëngim historik i duarve mes Trumpit dhe Kimit

Koha.net - 12.06.2018

Donald Trumpi dhe Kim Jong Un janë takuar në samitin e shumëpërfolur historik, raporton KTV. Në Singapor, presidenti amerikan dhe lideri koreano-verior u zotuan të linin prapa të kaluarën dhe të ...

Kim Jong Un kthehet në shtëpi/ Irani paralajmëron liderin korean

ABC News - 12.06.2018

Pas takimit me Donald Trump, Kim Jong Un ka lënë Singaporin për t’u kthyer në Korenë e Veriut. Ndërkohë, Irani i ka bërë thirrje udhëheqësit që të mos i zërë besë presidentit amerikan, i cili mund ta ...

Reagime kryesisht optimiste për marrëveshjen Trump - Kim

VOA - 12.06.2018

Udhëheqës botërorë nga Azia dhe vende të tjera të botës, shprehën kryesisht miratimin e tyre për marrëveshjen e arritur të martën mes Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësit koreanoverior Kim Jong ...

Kim Jong-Un shëtiti Singaporin

Java News - 12.06.2018

Në pritje të takimit me Donald Trump, mëngjesin e së martës, lideri koreano-verior ka bërë një shëtitje në Singapor. I shoqëruar nga një dyzinë truprojash, Kim ka vizituar pikat kryesore të ...

Takimi historik, Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart në Singapor

Durres Lajm - 12.06.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të ...

VIDEO+FOTO/ Takimi historik, Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart. Detajet dhe premtimet që bënë

Gazeta Tema - 12.06.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të ...

Shakaja e Trump në drekën e punës dhe si reagon Kim Jong-un (VIDEO)

Tetova Sot - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut, Kim Jong-un nënshkruan sot marrëveshjen historike mes dy vendeve. Ndërsa premtohet për denuklearizimin dhe në këmbim heqje sanksionesh ...

VIDEO: Shakaja e Trump në drekën e punës, Kim Jong-un i “ikën truri” e shikon me inat

Gazeta Tema - 12.06.2018

Sot është mbajtur në Singapor i ashtuquajturi “takimi historik” midis presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe atë të Koresë së Veriut, Kim Jong-un të cilët nënshkruan sot marrëveshjen mes dy vendeve.

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

Tetova Sot - 12.06.2018

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë dakord për “denuklearizim të plotë” të gadishullit korean.

Trump dhe Kim shtrëngojnë duart e firmosin marrëveshje

Tetova Sot - 12.06.2018

Donald Trump dhe Kim Jong un bënë histori me një shtrëngim dore: përballja e shumëpritur e dy kundërshtarëve të mëdhenj që për pak e çuan botën në prag të një konflikti bërthamor, u realizua në ...

VIDEO/ Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart: Bota do të njohë ndryshime të mëdha!

Java News - 12.06.2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un shtrënguan duart të martën në mëngjes në një hotel të Singaporit, para se të fillonin bisedimet rreth çnuklearizimit të ...

Dokumenti i plotë i nënshkruar nga Trump dhe Kim në Singapor (Foto/Video)

Tetova Sot - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët në samitin e shumëpritur të Singaporit.

Takimi Trump- Kim, ish- basketbollisti më i njohur në botë shpërthen në lotë

Java News - 12.06.2018

Ish-ylli i NBA, Dennis Rodman, është shfaqur gjatë transmetimit live për t’i dhënë përkrahje takimit të liderit të SHBA-ve, Donald Trump, dhe atij të Koresë së Veriut, Kim Jong-Un.

Takimi Trump-Kim Jong Un, reagon Meta: Presidenti i SHBA-s tregoi lidership!

Java News - 12.06.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur takimin e presidentit amerikan Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Singapor. Meta tha se Trump tregoi lidership, vendosmëri ...

Edhe pse lapsi i vendosur në tavolinë u ‘inspektua’, Kim Jong-un zgjodhi stilolapsin e tij për të nënshkruar ...

Tetova Sot - 12.06.2018

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka zgjedhur stilolapsin e tij për të nënshkruar një marrëveshje dypalëshe në samitin e rëndësishëm të Singaporit me presidentin amerikan Donald Trump.

Tualeti si simbol i mosbesimit

Tetova Sot - 12.06.2018

Pak orë para se Kim Jong-un dhe Donald Trump të shtrëngonin duart me njëri-tjetrin në një resort turistik luksoz në Singapor, mediat ndërkombëtare raportuan një lajm të pazakontë dhe të çuditshëm.

Trump -Kim, marrëveshje për denuklarizimin e Koresë së Veriut

Java News - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët, ndonëse detajet e saj janë ende të panjohura.

Nënshkruhen marrëveshje SHBA-Kore e Veriut, Trump: Marrëdhënia jonë do ndryshojë

Tetova Sot - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së ...

Kështu u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut

Durres Lajm - 12.06.2018

Perspektiva për një takim historik mes dy liderëve, Donald Trump dhe Kim Jong Un ka qenë lajmi kryesor i dy ditëve të fundit edhe në Korenë e Veriut. Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për ...

Ish-basketbollisti amerikan shpërthen në lot nga takimi Trump-Kim: Fillova të dridhem kur u shfaqen bashkë (Video)

Tetova Sot - 12.06.2018

Ish-ylli i NBA, Dennis Rodman është shfaqur gjatë transmetimit live për t’i dhënë përkrahje takimit të liderit të SHBA-ve, Donald Trump dhe atij të Koresë së Veriut,Kim Jong-Un.

Trump i drejtohet botës pas takimit me Kim Jong-Un: Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm të guximshmit e sjellin paqen ...

Tetova Sot - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump i është drejtuar botës pas takimit historik me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un në Singapor. Trump ka thënë se Koresë së Veriut do t’i hiqen sanksionet kur ...

Lulzim Basha përshëndet takimin Trump-Kim Jong un

Flaka - 12.06.2018

Komenti i Lulzim Bashës Hapja e këtij procesi paqeje dhe çarmatimi në rajonin e një ndër konflikteve më të mëdha, të gjata e të përgjakura të globit përbën një sukses historik të jashtëzakonshëm të ...

Basha entuziast për takimin Trump-Kim Jong: Jam krenar për partneritetin me SHBA

Java News - 12.06.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë një mesazh pas takimit presidentit të SHBA Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un.

Teksti i plotë i deklaratës së përbashkët nga takimi SHBA – Koreja e Veriut

Tetova Sot - 12.06.2018

Teksti i plotë, siç u publikua nga agjencia koreanoveriore “Yonhap” dhe televizioni “CNN” Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald J. Trump, dhe Kryetari i Komisionit të Çështjeve Shtetërore të ...

Shakaja pa kripë e Trump-it me Kim në samitin historik, mos e humbni këtë video

Durres Lajm - 12.06.2018

Gjithçka po shkonte shumë mirë, “më mirë se kushdo mund ta imagjinonte”, sipas Donald Trump. Por më pas diplomati intuitiv bëri një shaka të keqe. Pasi patën shtrëngime duarsh dhe shkëmbyen fjalë të ...

Pasi sheh veturën presidenciale të Trumpit, Kim Jong-un largohet me Mercedesin e tij – i cili gjithashtu ka gjëra shumë ...

Tetova Sot - 12.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un është parë duke lënë samitin e Singaporit në Mercedes-in e tij të blinduar, pasi presidenti amerikan, Donald Trump i tregoi limuzinën e tij të quajtur “Bisha”.

Trump – Kim, marrëveshje për heqjen e armëve nukleare nga Gadishulli Korean

Java News - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut Fotot e ...

Kim Jong Un pretendon se nuk di anglisht, por çfarë thotë ish-profesori i tij

Tetova Sot - 12.06.2018

Bisedimet mes presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe atij koreanoverior Kim Jong Un po zhvillohen me ndihmën e përkthyesve. Ndonëse udhëheqësi i vendit më të izoluar në botë, Jong Un, pretendon se ...

VIDEO/ Trump i mburret diktatorit korean me makinën 1.6 milionë dollarë

Java News - 12.06.2018

Presidenti Donald Trump mori një moment nga samiti historik me diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, për t’i treguar limuzinë e tij presidenciale.

VIDEO: Trump i tregon “bishën” e tij të blinduar Kim Jong Un-it

Gazeta Tema - 12.06.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump nuk ka hezituar që t’i tregojë “bishën” e tij të blinduar liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, pas takimit historik në Singapor.

Trump e pëlqen fitoren, i gatshëm për çmimin Nobel për Paqe

Tetova Sot - 12.06.2018

Donald J Trump e dashuron fitoren. Është e gjitha që ndodhi me të. Dhe ai sapo fitoi në Singapor. Trump ka sjellë Kim Jong-un, ndoshta njeriun më të rrezikshëm në planet, në kohërat më të ftohta.

Ish-basketbollisti i njohur qan pas takimit të Trump me Kim (VIDEO)

Tetova Sot - 12.06.2018

Ish-lojtari i basketbollit, Dennis Rodman është në Singapor pas takimit midis Presidentit amerikan Donald Trump dhe Kim Jong-un të Koresë së Veriut dhe ai u përlot në CNN derisa po diskutonte për ...

ANALIZA: Takimi historik Trump-Kim shpresë për paqe dhe denuklearizim

Gazeta Tema - 12.06.2018

Takimi historik mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit korean-verior, Kim Jong Un u zhvillua në orën lokale 09:00 me një skenë pothuajse hollivudiane.

Trump-Kim Jong Un, ja kostoja e samitit për hotelin, drekën dhe limuzinën presidenciale

Java News - 12.06.2018

Qeverisë së Singaporit i ka kushtuar 15 milionë dollarë samiti historik mes Donald Trumpit dhe Kim Jong Un-it. Takimi midis dy liderëve u organizua në rezortin turistik me 5 yje “Capella”, ku qeveria ...

VIDEO/ Paranoja e Kim, agjenti korean inspekton stilografin para firmës me Trump

Java News - 12.06.2018

Sot në Singapor u zhvillua një takim historik mes presidentit të SHBA Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un. Pas shumë pasigurive, më në fund takimi u bë realitet.

4 pikëmaje nga samiti historik midis Donald Trump dhe Kim Jong Un

Tetova Sot - 12.06.2018

Mbrëmjen e së hënës u shkruajt historia: Një president amerikan u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut. Ishte një moment i historik, kur Presidenti Donald Trump dhe Kim Jong Un ecën drejt ...

Kim Jong Un ka vrarë anëtarë të familjes së tij. Si e quani ‘person i mrekullueshëm’ – Kjo është përgjigja e Trump

Tetova Sot - 12.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka mbajtur konferencë për takimit me Kim Jong UN. Gazetarja e NBC e ka pyetur gjatë konferencës, se sip o e quan ‘njeri të mrekullushëm’ një person që ka vrarë ...

Takimi historik Trump-Kim Jong Un, Basha mesazh në FB presidentit amerikan: PD dhe unë jemi krenarë

Gazeta Tema - 12.06.2018

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përshëndetur takimin e presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe diktatorit të Koresë së Veriut Kim Jong Un. Lideri i opozitës i ka përcjellë një mesazh publik në ...

Zbardhet marrëveshja e plotë, ja çfarë firmosën Donald Trump dhe Kim Jong Un

Java News - 12.06.2018

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un, kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte, një marrëveshje të përbashkët për denuklarizimin e Koresë së Veriut Fotot e ...

DETAJET: Çfarë parashikon marrëveshja historike Trump-Kim Jong Un

Gazeta Tema - 12.06.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong un, kanë zhvilluar takimin historik në Singapor. Disa muaj më parë, dy liderët replikonin në distancë në lidhje me madhësinë ...

Historia e rrallë, një kampion i NBA vuri paqen mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut…

Gazeta Tema - 12.06.2018

Një ditë historike: presidenti i SHBA, Donald Trump dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-Un u takuan në Singapor për të nënshkruar paqen mes dy vendeve, pas muajve të tëra të kaluara mes kërcënimeve ...

Reagime optimiste pas takimit Trump-Kim

Tetova Sot - 12.06.2018

Udhëheqës në mbarë Azinë dhe nga vende të tjera janë shprehur me tone optimiste për të ardhmen, pas takimit historik mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe udhëheqësit koreanoverior Kim Jong Un në ...

Si u pasqyrua takimi Trump-Kim në Korenë e Veriut?!

Antpress - 12.06.2018

Koreano-veriorët janë informuar hap pas hapi për gjithçka ndodhte në Singapor, përmes disa ekraneve gjigantë të vendosur kudo në Penian, ku televizioni qendror i Koresë së Veriut transmetonte “live” ...

Donald Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart, këto janë fjalët e para të tyre (Foto/Video)

Antpress - 12.06.2018

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, më në fund ka ndodhur edhe shtrëngimi i duarve – në Singapor – ndërmjet presidentit amerikan Donald Trump, si dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Pamjet që bindën Kimin ta nënshkruaj marrëveshjen, Trumpi ia tregoi në iPad “filmin e shkurtër” gjatë takimit (Video)

Antpress - 12.06.2018

Presidenti amerikan Donald Trump është munduar që gjatë takimit me liderin e Koresë së Veriut të fut paksa dramë të stilit holivudian, duke ia shfaqur në iPad një video të shkurtër Kim Jong-Un, ku ...

Trump dhe Kim Jong-un shtrëngojnë duart në Singapor

Antpress - 12.06.2018

Ky ishte një takim historik, pasi shihte që për herë të parë një president i Shteteve të Bashkuara, të takohej me një lider të Koresë së Veriut. Palët janë ulur në tryezë në orarin e paracaktuar, ...

Pas shtrëngimit të duarve, Trump e Kim firmosin marrëveshje. Mister detajet

Antpress - 12.06.2018

Presidenti amerikan ishte ai që zgjati dorën i pari dhe homologu koreano-verior ia shtrëngoi duke buzëqeshur me ngrohtësi. Në Singapor ishte ora 09:03, në Europë 03:03 e natës.

Dimensioni ushtarak i samitit Trump - Kim

DW - 11.06.2018

Samiti i Singaporit mund të stabilizojë një nga rajonet më të militarizuara në botë. Pas dy Koreve të armatosura në maksikum gjenden partnerë aleancash, që gjithashtu janë rivalë mes tyre.

K.Veriore synon krijimin e "marrëdhënieve të reja" me SHBA-në

Evropaelire - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

Korea Veriore synon krijimin e “marrëdhënieve të reja” me SHBA-në

Lajmi.net - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

Singapori zgjidhet për takimin Trump-Kim Jong Un. Çfarë fshihet pas takimit historik?

SOT - 11.06.2018

Nuk është rastësi që Singapori u zgjodh si vendi ku do të organizohet samiti historik midis presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un.

Përse u zgjodh Singapori për takimin Trump-Kim Jong Un. Zbuloni detajet interesante

Zhurnal - 11.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

K.Veriore synon krijimin e “marrëdhënieve të reja” me SHBA-në

Portalb - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara, transmeton REL.

Koreja Veriore synon krijimin e “marrëdhënieve të reja” me SHBA-në

Alsat - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

Erdoğan: Turqia vazhdon të rritet fuqishëm përkundër sulmeve ekonomike

Zhurnal - 11.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

K.Veriore synon krijimin e “marrëdhënieve të reja” me SHBA-në

Ina - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

Dimensioni ushtarak i samitit Trump – Kim

Alsat - 11.06.2018

Samiti i Singaporit mund të stabilizojë një nga rajonet më të militarizuara në botë. Pas dy Koreve të armatosura në maksimum gjenden partnerë aleancash, që gjithashtu janë rivalë mes tyre.

Dimensioni ushtarak i samitit Trump – Kim

Portalb - 11.06.2018

Samiti i Singaporit mund të stabilizojë një nga rajonet më të militarizuara në botë. Pas dy Koreve të armatosura në maksimum gjenden partnerë aleancash, që gjithashtu janë rivalë mes tyre.

OKB shpreh shqetësim për banorët e provincës Idlib

Zhurnal - 11.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Pompeo: Koreja Veriore duhet të arrijë denuklearizim të plotë dhe të pakthyeshëm

Lajmi.net - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se takimi i tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në Singapor "mund të zhvillohet shumë mirë".

Pompeo: Koreja V. duhet të arrijë denuklearizim të plotë dhe të pakthyeshëm

Evropaelire - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se takimi i tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në Singapor "mund të zhvillohet shumë mirë".

Pompeo: Koreja e Veriut duhet të arrijë denuklearizim të plotë

Alsat - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se takimi i tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në Singapor “mund të zhvillohet shumë mirë”.

Itali-Maltë bllokojnë emigrantët, BE dhe OKB ultimatum: Hapni portet

Zhurnal - 11.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Vetëm një ditë para takimit historik Kim Jong-u i habit të gjithë, bën veprimin e papritur

LajmiFundit - 11.06.2018

Vetëm një ditë përpara samitit historik me presidentin amerikan Donald Trump, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un i ka kapur të gjithë në befasi. Jong Un ka vendosur të lerë suitën e hotelit ku po ...

Truprojat e Kim Jong nuk ndalen, vrapojnë pas makinës së liderit të tyre në Singapor (VIDEO)

Lajm - 11.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka marrë sërish me vete truprojat në Singapor, para takimit të shumëpritur me presidentin amerikan Donald Trump.

Pompeo: Bisedimet me Phenianin po shkojnë mirë

Portalb - 11.06.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të hënën se bisedimet midis zyrtarëve amerikanë dhe atyre të Koresë së Veriut po shkojnë mirë. Ai informoi gazetarët në Singapor, në prag të takimit ...

Shtëpia e Bardhë: Trump – Kim takim kokë-më kokë

Ina - 11.06.2018

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm ...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim Jong-un?

Alsat - 11.06.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i ...

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Trump takim kokë më kokë me udhëheqësin Kim

SOT - 11.06.2018

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm ...

Parisi i rezervuar për rezultatin e samitit Trump-Kim

Alsat - 11.06.2018

Parisi mbetet i rezervuar për përfundimin e samitit mes Donald Trump dhe Kim Jong Un për denuklearizimin e Koresë së Veriut, deklaroi sot ministrja franceze e Ushtrisë, Florence Parly duke kërkuar të ...

Shtëpia e Bardhë: Trump-Kim, takim sy më sy

Lajmi.net - 11.06.2018

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm ...

Ndryshon agjenda e takmit Trump-Jong Un

Zhurnal - 11.06.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka vendosur të largohet nga Singapori të martën, jo siç kishte planifikuar më parë të mërkurën. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë ...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim?

Lajmi.net - 11.06.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i ...

Përse u zgjodh Singapori për takimin Trump-Kim Jong Un. Zbuloni detajet interesante

BalkanWeb - 11.06.2018

Nuk është rastësi që Singapori u zgjodh si vendi ku do të organizohet samiti historik midis presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un.

Koreja Veriore synon krijimin e “marrëdhënieve të reja” me SHBA-në

Telegrafi - 11.06.2018

Media shtetërore veri-koreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

K.Veriore synon krijimin e "marrëdhënieve të reja" me SHBA-në

Koha.net - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

Truprojat e Kim Jong-un sërish fitojnë vëmendjen e të gjithëve, shfaqen në Singapor duke vrapuar pas veturës së liderit ...

Telegrafi - 11.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka marrë sërish me vete truprojat në Singapor, para takimit të shumëpritur me presidentin amerikan Donald Trump.

Përse u zgjodh Singapori për takimin historik Trump-Kim Jong Un

Koha.net - 11.06.2018

Nuk është rastësi që Singapori u zgjodh si vendi ku do të organizohet samiti historik midis presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un.

“Blindohet” Singapori, limuzina e Kim Jong-un eskortohet nga 40 motoçikleta dhe vetura (Foto/Video)

Telegrafi - 11.06.2018

Kolona prej më shumë se 20 motoçikleta dhe 20 vetura të policisë dhe ato diplomatike, kanë përcjellë limuzinën e liderit koreanoverior Kim Jong-un i cili sot aterroi në Singapor, ku gjatë samitit të ...

Takimi historik me Trump, truprojat e liderit të Koresë së Veriut marrin serish vëmendjen (Video)

BalkanWeb - 11.06.2018

Një ditë para takimit historik mes presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, ku i fundit ka mbërritur në Singapor nën masa të mëdha sigurie.

Takimi Tramp-Kim Jong Un, nga vendi i izoluar komunist vjen sinjali i një ndryshimi të mundshëm

RTSH - 11.06.2018

Një ditë para samitit historik, Koreja e Veriut hap mundësinë që të krijojë një raport të ri me Shtete e Bashkuara të Amerikës. Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut Kim Jong ...

Një tortë në tavolinë, Trump feston para kohe ditëlindjen e 72-të në Singapor!

BalkanWeb - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump shpreson se një rezultat “i mirë” mund të arrihet nga ajo që tha ai do të ishte një “takim shumë interesant” me udhëheqësin e Koresë së ...

Gazetarja amerikane kërkon falje, deklaroi pa dashje gjatë transmetimit se samiti Trump-Kim është takim i “dy ...

Telegrafi - 11.06.2018

Televizioni amerikan Fox News ka kërkuar falje, që gjatë komentimit për samitin e shumëpritur në Singapor mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij koreanoverior, Kim Jong-un, gazetarja i është ...

Samiti Trump-Kim, flet sekretari amerikan i Shtetit

ABC News - 11.06.2018

Sekretar amerikan i Shtetit ka folur në Singapor lidhur me takimin e shumëpritur mes presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Në prag të takimit Trump - Kim

VOA - 11.06.2018

Në prag të takimit të parë mes një Presidenti amerikan dhe një udhëheqësi të Koresë së Veriut, zyrtarët amerikanë janë duke thënë se çdo marrëveshje që mund të arrihet, duhet të rezultojë në fundin e ...

Takimi Trump-Kim, gjithçka që duhet të dini për samitin e shumëpritur në Singapor

Telegrafi - 11.06.2018

E gjithë bota ka kthyer sytë kah Singapori, ku nesër pritet të zhvillohet samiti historik mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij të Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, të cilët do të flasin për ...

Një ditë para takimit historik, Pompeo: Koreja duhet të arrijë denuklearizim të plotë

BalkanWeb - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump deklaron një ditë para takimit me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në Singapor se beson që gjithçka se do të shkojë shumë mirë.

Dimensioni ushtarak i samitit Trump – Kim

Mapo - 11.06.2018

Samiti i Singaporit mund të stabilizojë një nga rajonet më të militarizuara në botë. Pas dy Koreve të armatosura në maksimum gjenden partnerë aleancash, që gjithashtu janë rivalë mes tyre.

Takimi Trump-Kim, nivel ekstrem sigurie në Singapor

ABC News - 11.06.2018

3 ekipe forcash speciale do të garantojnë masa sigurie ekstreme për takimin e shumëpritur mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un.

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim Jong-un?

Mapo - 11.06.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i ...

Pompeo: Bisedimet me Phenianin po shkojnë mirë

VOA - 11.06.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të hënën se bisedimet midis zyrtarëve amerikanë dhe atyre të Koresë së Veriut po shkojnë mirë. Ai informoi gazetarët në Singapor, në prag të takimit ...

Të drejtat e njeriut në Korenë e Veriut

VOA - 11.06.2018

Kim Jong Un kryeson një qeveri totalitare të njohur gjerësisht si një nga shkelësit më të mëdhenj të të drejtave të njeriut në botë. Por ndërsa udhëheqësi i ri i Koresë së Veriut po i gëzohet ...

Shpresat e koreanojugorëve për takimin Trump-Kim

VOA - 11.06.2018

Koreja e Jugut është optimiste se Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un do të arrijnë një marrëveshje për t'i dhënë fund programit kërcënues të Pheniani për ...

Zgjedhja e rrugëtimit më të gjatë dhe sjellja e “tualetit personal” – dy misteret e udhëtimit të Kim Jong-un në ...

Telegrafi - 11.06.2018

Udhëheqësi i Koresë së Veriut ka ardhur në Singapor në atë që ka qenë një skemë e koordinuar, e mbushur me mistere. Dhe misteri i parë që e ka shoqëruar këtë rrugëtim, shkruajnë mediat e huaja, ...

Shtëpia e Bardhë: Trump - Kim takim kokë-më kokë

VOA - 11.06.2018

Në një deklaratë Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm ...

Pak orë para takimit me Trump, Kim Jong-Un i surprizon të gjithë. Ja ç’bën lideri korean

BalkanWeb - 11.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un surprizoi mbrëmjen e sotme me një xhiro në Singapor, vetëm disa orë para takimit historik me presidentin amerikan Donald Trump.

Në pritje të takimit me Trump, Kim Jong Un shëtit Singaporin

ABC News - 11.06.2018

Në pritje të takimit me Donald Trump, mëngjesin e së martës, lideri koreano-verior ka bërë një shëtitje në Singapor. I shoqëruar nga një dyzinë truprojash, Kim ka vizituar pikat kryesore të ...

Takimi Trump-Kim Jong un, Koreja e Veriut: Jemi drejt një raporti të ri me SHBA

Java News - 11.06.2018

Një ditë para samitit historik, Koreja e Veriut hap mundësinë që të krijojë një raport të ri me Shtete e Bashkuara të Amerikës. Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i koresë së veriut Kim Jong ...

Koreja Veriore synon krijimin e “marrëdhënieve të reja” me SHBA-në

Tetova Sot - 11.06.2018

Media shtetërore verikoreane, ka ngritur mundësinë që shteti i izoluar, Koreja Veriore të krijojë “marrëdhënie të reja” me Shtetet e Bashkuara. Ky njoftim vjen vetëm një ditë para se lideri ...

Gati takimi historik Trump-Kim Jong Un, truprojat “blindojnë” liderin e Koresë së Veriut

Gazeta Tema - 11.06.2018

Kim Jong Un dhe Donald Trump pritet të takohen nesër në Singapor. Ndërkohë, një ditë para takimit historik janë rritur masat e sigurisë. Dhjetëra truproja shihen duke vrapuar pas limuzinës ku ndodhej ...

FOTOT/ Takimi me Trump, truprojat e Kim Jong në qendër të vëmendjes

Java News - 11.06.2018

Të veshur në kostume të zeza, duke vrapuar pas limuzinës së liderit koreanoverior në aeroportin Changi. Raportohet se Kim është duke qëndruar në hotelin Regis, ndërsa konvoji që e eskordon përbëhet ...

Një tortë në tavolinë, Trump feston para kohe ditëlindjen e 72-të në Singapor!

Tetova Sot - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump shpreson se një rezultat “i mirë” mund të arrihet nga ajo që tha ai do të ishte një “takim shumë interesant” me udhëheqësin e Koresë së ...

Një ditë para takimit historik, Pompeo paralajmërom Kim Jong un: Koreja duhet të arrijë denuklearizim të plotë

Gazeta Tema - 11.06.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se takimi i tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në Singapor ” besoj se do të shkojë shumë mirë”.

FOTO/ Ja çfarë bën Kim Jong para takimit me Trump

Java News - 11.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka shijuar një shëtitje “surprizë” në Singapor mbrëmjen e së hënës, vetëm disa orë para samitit me Presidentit e SHBA, Donald Trump.

Precedentët/ Trump-Kim, dy liderë në provimin e vështirë të historisë

Java News - 11.06.2018

Vetëm 800 metra ndajnë aktualisht Donald Trump dhe Kim Jong Un, në rezidencat respektive në Singapor. Kurrë më parë dy liderë të vendeve s’kanë qenë kaq pranë një evenimenti që është parë si historik ...

Shtëpia e Bardhë: Trump - Kim takim kokë-më kokë

Durres Lajm - 11.06.2018

Në një deklaratë, Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump do të mbajë një takim kokë-më kokë me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un të martën në mëngjes, ku të pranishëm do të jenë vetëm ...

Kim Jong Un bën selfie-n e parë në Singapor

Tetova Sot - 11.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka shijuar një shëtitje “surprizë” në Singapor mbrëmjen e së hënës, vetëm disa orë para samitit me Presidentit e SHBA, Donald Trump.

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim?

Tetova Sot - 11.06.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i ...

Truprojat e Kim Jong-un sërish fitojnë vëmendjen e të gjithëve, shfaqen në Singapor duke vrapuar pas veturës së liderit ...

Antpress - 11.06.2018

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka marrë sërish me vete truprojat në Singapor, para takimit të shumëpritur me presidentin amerikan Donald Trump.

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim Jong-un?

Antpress - 11.06.2018

Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i shpejtë nga sa e priste administrata e Donald Trump, e për më tepër atmosfera pozitive do të vuloset me një ...

Kim Jong Un bën selfie-n e parë në Singapor

Antpress - 11.06.2018

Kim është fotografuar duke ecur përgjatë një rruge në qendër të qytetit i rrethuar nga një grup truprojash. Ndërkohë, në po të njëjtën natë,Ministri i Jashtëm i Singaporit Vivian Balrishnan postoi ...