TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë fsheh Pallati i Brigadave

Gazeta Dita - 16.04.2015

Nuk është hera e parë që bëhet thirrje për hapjen e Pallatit të Brigadave në Tiranë. Këtë herë ka qenë vetë Ministrja e Kulturës që ka premtuar se do të hapë dyert e kësaj hapësirë joshëse edhe për ...

Historitë e Pallateve Presidenciale

Gazeta Dita - 16.04.2015

Çdo president në çdo vend të botës sapo merr detyrën ka edhe shtëpinë e tij shtetërore. Ashtu siç është tek ne Pallati i Brigadave si vendi ku jeton Presidenti.

Tiranë, një person kërcënon se do të hidhet nga kati i gjashtë

Gazeta Start - 14.04.2015

Një person kërcënon se do të hidhet nga kati i gjashtë i një pallati në Bulevardin Zogu i parë, pranë “15-katëshit”. Personi në fjalë ka në dorë një pankartë, në cilën është e paqartë se çfarë ...

Lagështira “përpin” Pallatin e Brigadave, pas restaurimit premtohet hapja për publikun

SOT - 14.04.2015

Pallati i Brigadave, ndërtesa historike që u projektua nga dy arkitektë mjaft të njohur italianë sot përballet me një gjendje të rënduar. Për degradimin e Pallatit të Brigadave konferenca "E shkuara, ...

Ngjarje e frikshme te “Zogu I”, kryeqytetasi kërcënon se do të hidhet nga kati i 6 i pallatit, shkak një çështje ...

SOT - 14.04.2015

Një qytetar në kryeqytet kërcënon se do të hidhet nga një pallat. Mësohet se ai është ngjitur në katin e 6 të një pallati tek bulevardi “Zogu I”. Qytetari kërcënon se do hidhet për çështje pronësie.

Zbret nga kati i 6 i pallatit personi që tentoi të hidhej për pronën

Albeu.com - 14.04.2015

Update - Pas negociatave të vazhdueshme të policisë dhe apelit nga bashkëshortja e personit që kërcënoi pasditen e sotme se do të hidhej nga pallati, është arritur që ai të zbresë.

Konflikt për çështje pronësie, qytetari kërcënon se do hidhet nga kati i 6-të

ikub - 14.04.2015

Qytetari i cili kërcënon se do të hidhet nga kati i gjashtë i një pallati, mësohet se është në konflikt pronësie. Bëhet me dije se shtetasi Ilir. K ka hipur në katin e gjashtë të një pallati tek ...

Përfundon ankthi te "Zogu I", qytetari zbret nga kati i 6 i pallatit, gruaja: Shpenzuam 70 mijë euro për ...

SOT - 14.04.2015

47-vjeçari, Ilir Kurti, ka zbritur nga kati i gjashtë i një pallati te bulevardi "Zogu I". Ai kërcënoi se do të hidhej, për shkak të një problemeve me hipotekën dhe pronat në bregdet.

Tiranë, kërcënoi me vetëvrasje, qytetari protestë ndaj gjykatave në majë të pallatit

LajmiFundit - 14.04.2015

TIRANE – Pas negociatave me policine, shtetasi Ilir Kurti qe kercenoi me vetehedhje nga kati i gjashte ka zbritur nga tarraca e pallatit ku kishte hipur ne bulevardin “Zogu i Pare” ne Tirane.

Pallati i Brigadave, prezantohet projekti i restaurimit

Mapo - 14.04.2015

Pallati i Brigadave, prezantohet projekti i restaurimit Postuar më: 14 Prill 2015 07:49 Në një konferencë mbi historikun dhe gjendjen aktuale të Pallatit të Brigadave, Ministria e Kulturës në ...

Pallati i Brigadave, rrezik uji e zjarri, duhen 500 mijë euro

Panorama - 14.04.2015

Në dukje një ndërtesë solide, por në të vërtetë struktura e saj rrezikohet seriozisht nga ujërat nëntokësore apo edhe zjarri, për shkak të sistemit tejet të amortizuar elektrik.

Shkreli: Pallati nuk hapet në këtë gjendje kritike

Panorama - 14.04.2015

“Pallati nuk mund të hapet, nëse nuk restaurohet më parë”. Kështu thotë arkitekti Artan Shkreli në lidhje me hapjen për publikun të ish-Pallatit Mbretëror.

Skena e pavarur: Pallati i Brigadave të hapet për vizitorët

ABC News - 14.04.2015

Hapja e Pallatit te Brigadave eshte nje farse, per antaret e skenes se pavarur. Ata thone se nese ajo hapet per evente kulturore, sociale dhe ekonomike, nuk perben asnje risi, pasi ky parim ekziston ...

Tiranë, kërcënon të vetëhidhet nga kati i gjashtë për çështje pronësie

Botasot - 14.04.2015

Një person emri i të cilit ende nuk dihet kërcënon se do të hidhet nga kati i gjashtë i një pallati në Bulevardin Zogu i parë, pranë “15-katëshit”. Mësohet se personi në fjalë ka në dorë një ...

Tentoi të hidhet nga pallati, akuza gjyqtarit: Kërkoi 4 mijë euro për hipotekën

Ora news - 14.04.2015

Një person kërcënoi për disa minuta me radhë se do të hidhej nga një pallat gjashtë katësh në bulevardin Zogu i Parë në Tiranë. Burri rreth 47 vjeç qëndroi për disa minuta në majë të çatisë së ...

54-vjeçari kërcënoi se do të hidhej nga pallati: Gjyqtari më kërkoi 4000 euro për pronën. Zbardhet vendimi i Gjykatës ...

Panorama - 14.04.2015

UPDATE/ Një 54-vjeçar kërcënoi se do të hidhej nga kati i 6 i një pallati në Tiranë për shkak se prej vitesh nuk po gjente zgjidhje për pronën e tij në gjykata, hipotekë dhe institucione të tjetra të ...

Kërcënoi të hidhej nga pallati: Gjyqtari më kërkoi 4 mijë euro

Mapo - 14.04.2015

Kërcënoi të hidhej nga pallati: Gjyqtari më kërkoi 4 mijë euro Postuar më: 14 Prill 2015 18:28 Një qytetar ka hipur në katin e gjashtë të një pallati në Bulevardin “Zogu i Parë” dhe po kërcënon të ...

Tentoi të hidhet nga kati i 6 pallatit për problemet me pronat

ABC News - 14.04.2015

Per thuajse 1 ore, nje person kercenoi se do te hidhej nga nje pallat 6 katesh ne shenje proteste per problemet ne gjyqin e pronave. Me një pankarte në dorë, Ilir Kuci ka denoncuar faktin se ...

Kërcënoi se do të hidhej nga kati i 6-të i një pallati, 47-vjeçari: Gjyqtari më kërkoi 4 000 euro për pronën

BalkanWeb - 14.04.2015

TIRANË - Një konflikt për çështje pronësie, ka detyruar një qytetar të ngjitet në katin e 6-të të një pallati, nga i cili kërcënoi se do të hidhej. Bëhet fjalë për Ilir Kurtin, i cili kishte hipur në ...

Pallati i Brigadave do te hape dyert per publikun

Shqiperia - 14.04.2015

Ministria e Kulturës njoftoi se do të hapë dyert e Pallatit të Brigadave, në të cilin nuk është kryer asnjë lloj restaurimi që prej viteve 1970. Ndërtimi i kësaj vile mbretërore u projektua në vitet ...

Tiranë, 47-vjeçari kërcënon të hidhet nga kati i 6, shkak prona

Shqiptarja - 14.04.2015

Një person ka kërcënuar se do të hidhej nga kati i gjashtë i një pallati në Bulevardin Zogu i parë, pranë “15-katëshit. Mësohet se personi në fjalë është Ilir Kusi, 47 vjeç ka në dorë një pankartë ku ...

Kishte probleme me pronat, tenton të hidhet nga pallati

Gazeta Dita - 14.04.2015

Një konflikt për çështje pronësie, ka detyruar një qytetar të ngjitet në katin e 6­të të një pallati, nga i cili kërcënoi se do të hidhej. Ilir Kurti, kishte hipur në pallatin ku ai jetonte, në ...

FOTO LAJM/ “Të gjithë janë të korruptuar. Kërkoj ndihmë, ose do hidhem nga kati i 6-të”

Gazeta Tema - 14.04.2015

Një qytetar ka protestuar në këtë mënyrë duke denoncuar, atë që e quan korrupsion në hipotekë. Shtetasi Ilir Kurti kërcënoi se do hidhej nga kati i 6-të i një pallati, pas një konflikti për çështje ...

Tiranë: 47-vjeçari proteston për çështje të pronësisë

Ilirida - 14.04.2015

Një 47 vjeçar alarmoi për rreth 30 minuta policinë e Tiranës, pas kërcënimit se do të hidhej nga kati i gjashtë i një pallati në bulevardin Zogu i Parë.

Një 47-vjeçar kërcënoi të hidhej nga pallati

Vision Plus - 14.04.2015

Nje konflikt per pronat ka detyruar nje qytetar te Tiranës te ngjitet ne katin e 6 te një pallati dhe te kërcënoje se do te hidhet. Ilir Kurti 47-vjeç është ngjitur ne tarracën e një pallati ne ...

Specialistët: Pallati i Zogut, restaurim të menjëhershëm

Panorama - 13.04.2015

Mbreti Zog nuk fjeti kurrë aty. Fati nuk deshi që Mbreti dhe Mbretëresha të mbretëronin gjatë në fronin e Shqipërisë. E megjithatë, gjurmët e mbretërisë ruhen kudo në atë ndërtesë hijerëndë, ngritur ...

Prezantohet projekti fillestar për restaurimin Pallatit te Brigadave

ABC News - 13.04.2015

Ministria e Kultures ne bashkepunim me ambasaden italiane prezantoi projektin fillestar per restaurimin e Pallatit te Brigadave. Faza e pare e restaurimit perfshin izolimin e degradimit nga ...

Nuk e shijoi, Pallati i Mbretit Zog hap dyert në dimër

Ora news - 13.04.2015

Misteri i pallatit që u ndërtua për mbretin Zog, që sot njihet si Pallati i Brigadave, dimrin e ardhshëm do të zbulohet. Kjo falë një projekti të qeverisë shqiptare në bashkëpunim me Ambasadën ...

Pallati i Brigadave do të hapë dyert për publikun

Botasot - 13.04.2015

Ministria e Kulturës njoftoi se do të hapë dyert e Pallatit të Brigadave, në të cilin nuk është kryer asnjë lloj restaurimi që prej viteve 1970. Ndërtimi i kësaj vile mbretërore u projektua në vitet ...

Ministria e Kulturës do të hapë dyert e Pallatit të Brigadave

Gazeta Tema - 13.04.2015

Pallati i Brigadave është një nga perlat e arkitekturës shqiptare, i cili u projektua nga dy arkitektë mjaft të njohur italianë. Ishin vitet 1930-1940, kur në këtë hapësirë të kryeqytetit u projektua ...

Do të hapen dyert e Pallatit të Brigadave

Gazeta Dita - 13.04.2015

Pallati i Brigadave është një nga perlat e arkitekturës shqiptare, i cili u projektua nga dy arkitektë mjaft të njohur italianë. Ishin vitet 1930-1940, kur në këtë hapësirë të kryeqytetit u projektua ...

Gati projekti për hapjen e dyerve të Pallatit të Brigadave për publikun

Shqiptarja - 13.04.2015

Qeveria shqiptare në bashkëpunim me ambasadën italianë në Tiranë dhe institutin Italian të kulturës, kanë zhvilluar një konferencë të zgjeruar për problemet që ka godinë e pallatit të brigadave dhe e ...

Pallati presidencial, MK: Ndërtesa duhet ti kthehet publikut

AlbanianScreen - 13.04.2015

Tiranë - Pallati Presidencial do t'i kthehet qytetarëve. Një nga bukuritë e arkitekturës italiane që ngrihet mbi kurorën e gjelbër të kryeqytetit nuk do të jetë më territor i ndaluar.