TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Berluskoni: Zgjedhjet lokale, një test në nivel kombëtar

Shekulli - 17.04.2011

"Zgjedhjet e ardhshme administrative janë një test kombëtar për qeverinë", tha kryeministri italian gjatë një takimi për kandidaturën e Letizia Moratti-t në Milano.

Berluskoni ironizon Interin: “Zero Tituli”

Gazeta Start - 17.04.2011

Presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni është i etur për t’i dhënë fund sundimit të gjatë të Interit si kampione e Serisë A. Fitorja 3 – 0 e Milanit ndaj Sampdorias dhe humbja e Interit 2 – 0 në Parma ka bërë që Milani të shkëputet me plot ...

Berluskoni ndryshon mendjen

Alsat - 17.04.2011

Kryeministri italian, Silvio Berluskoni, vetëm pak ditë pasi ka sugjeruar se ka mundësi që do të tërhiqet nga qeveria ka ndryshuar mendjen dhe se tash thotë se “nuk do të dorëzohet”.

Berlusconi ndryshon mendjen

Shqipmedia - 17.04.2011

Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, vetëm pak ditë pasi ka sugjeruar se ka mundësi të tërhiqet nga qeveria ka ndryshuar mendjen dhe tash thotë se “nuk do të dorëzohet”.

Berlusconi tërhiqet nga ideja për transferimin e Ronaldos

Ina - 17.04.2011

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka zbutur fjalët duke thënë se skuadra e tij njëherë nuk ka gjasa që të transferojë yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Berluskoni ndryshon mendjen

Botasot - 17.04.2011

Kryeministri italian, Silvio Berluskoni, vetëm pak ditë pasi ka sygjeruar se ka mundësi që do të tërhiqet nga qeveria ka ndryshuar mendjen dhe se tash thotë se “nuk do të dorëzohet”.

Berlusconi tërhiqet nga ideja për transferimin e Ronaldos

Koha.net - 17.04.2011

Milano, 17 prill - Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka zbutur fjalët duke thënë se skuadra e tij njëherë nuk ka gjasa që të transferojë yllin portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Berluskoni: 120 vjet në politikë

Telegrafi - 17.04.2011

Pak ditë pasi deklaroi se do të largohet nga politika në vitin 2013, kryeministri Italian, Silvio Berluskoni, ka ndërruar mendje. Duke folur në mbledhjen e rradhës së partisë së tij, Berluskoni tha se do të qëndrojë edhe120 vjet të tjera ...

Berlusconi megjithatë nuk do të tërhiqet

Koha.net - 17.04.2011

Romë, 17 prill - Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, vetëm pak ditë pasi ka sugjeruar se ka mundësi që do të tërhiqet nga qeveria ka ndryshuar mendjen dhe se tash thotë se “nuk do të dorëzohet”.

Berlusconi tërhiqet nga ideja për transferimin e Ronaldos

Yll Press - 17.04.2011

Berlusconi më herët këtë javë kishte thënë se nëse Milani e fiton titullin e Italisë, do të transferojë Ronaldon për edicionin e ardhshëm. Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka zbutur fjalët duke thënë se skuadra e tij njëherë nuk ka ...

Berluskoni: Inter mjaft! Këtë vit do fitojmë ne

BalkanWeb - 17.04.2011

Më pëlqen Murinjo, më pëlqen kur u thotë kundërshtarëve atë frazën “zero tituli”. Silvio Berluskoni, padroni i Milanit, ka gjetur momentin për të folur edhe për sportin, gjatë një mbledhjeje elektorale në Milano.

Berlusconi: Nuk transferoj lojtarë si Ronaldo

Telegrafi - 16.04.2011

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi është tërhequr nga pohimet e tij të mëparshme sensacionale, duke thënë se ai nuk e ka ndërmend që të shpenzojë në lojtarë të shtrenjtë sikur Cristiano Ronaldo.

Berluskoni si Bernabeu: Dua emrin e stadiumit

Shekulli - 15.04.2011

Presidenti ka niur të bëjë llogaritë e para për Ronaldon dhe synon të jetë si mitiku madrilen. Ndoshta sa herë që ekspozohen shfaqje, që duken si të parealizueshme, brënda kufijve të realitetit, këto mund të ndodhin në periudha të vitit ...

Përgënjeshtrimi i Berluskonit

Top Channel - 15.04.2011

Gjatë një takimi me një grup të vogël gazetarësh të huaj të akredituar në Itali kryeministri italian Silvio Berlusconi deklaroi se është i gatshëm të mos hedhë kandidaturën për zgjedhjet e ardhshme, në program në vitin 2013.

Berlusconi bën spektakël, “emëron” pasardhësit e tij

Telegrafi - 15.04.2011

Gjatë një takimi me një grup të vogël gazetarësh të huaj të akredituar në Itali, kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka përsëritur se është i gatshëm të mos hedhë kandidaturën për zgjedhjet e ardhshme, në program në vitin 2013.

Silvio Berluskoni zotohet se do të largohet në përfundim të mandatit

Shekulli - 14.04.2011

Kryeministri i Italisë,Silvio Berluskoni është shprehur se nuk do të garoi për një mandat tjetër në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në vitin 2013-të.

Berluskoni: Largohem në vitin 2013

Gazeta Start - 14.04.2011

Romë - Kryeministri italian, Silvio Berluskoni ka konfirmuar se nuk do të rikandidojë përsëri në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2013. Ai theksoi para gazetarëve se do të plotësojë reformën në sistemin gjyqësor të Italisë dhe të ...

Berluskoni: Tërhiqem nga politika në fund të këtij mandati

LajmiFundit - 14.04.2011

Kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni është shprehur se nuk do të garojë për një mandat tjetër në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në vitin 2013-të.

Itali, Berlusconi nuk do të rikandidojë

Top Channel - 14.04.2011

Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, komunikoi sot vendimin e tij për të mos rikandiduar për një mandat të dytë në vitin 2013. Sipas 74-vjeçarit, ai do të përdorë dy vitet e fundit të jetës së tij në politikë për të ndërmarrë një ...

Berluskoni konfirmoi se nuk do të kandidohet në 2013

Alsat - 14.04.2011

Kryeministri italian Silvio Berluskoni konfirmoi se nuk do të luftojë për një mandat të ri në krye të Italisë në vitin 2013. Në një darkë me gazetarë të huaj në Romë, Berluskoni i cili në shtator mbush 75 vjet, përgënjeshtroi edhe ...

Mourinho:"Oferta e çmendur sjell Ronaldon"

Paragrafi - 14.04.2011

Mourinho:"Oferta e çmendur sjell Ronaldon" Postuar më : 14 April, 2011 20:29:00 Trajneri I Real Madrid-it Mourinho, beson se nuk ka asnjë ekip në botë që mund ta perballon Ronaldon i cili së fundmi ka zgjuar interes edhe nga presidenti I ...

Berlusconi shënoi një fitore ndaj drejtësisë në vendin e tij

Telegrafi - 14.04.2011

Kryeministri i Italisë Silvio Berlusconi ka shënuar një sukses të pjesshëm ndaj drejtësisë në vendin e vet. Dhoma e deputetëve në Romë miratoi një projektligj, i cili mund ta ndihmojë Berlusconin në proceset që po zhvillohen kundër tij, ...

Kryeministri italian largohet më 2013

Koha.net - 14.04.2011

Romë, 14 prill – Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka konfirmuar se nuk do të rikandidojë më pas përfundimit të mandatit të tanishëm më 2013.

Mourinho: Ronaldo te Milani? E mundshme!

Telegrafi - 14.04.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, nuk beson se Cristiano Ronaldo do të transferohet te Milani, por thotë se kjo nuk është gjë e pamundur.

Berluskoni: Në politikë deri në vitin 2013

Telegrafi - 14.04.2011

Kryeministri Italian, Silvio Berluskoni, ka paralajmëruar se në vitin 2013 do të terhiqet nga jeta politike aktive. Këtë lajm, kreu i qeverisë italiane e bëri gjatë fjalës së tij për gazetën “Wall Street Journal”, ndërsa ka lancuar si ...

Berlusconi: Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

ikub - 13.04.2011

“Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar. Në vend të dytë është një skuadër e mrekullueshme si Napoli, por shpresoj që të qëndrojmë deri në fund në vend të parë dhe të fitojmë titullin kampion”, u shpreh ...

Ronaldo në sytë e Milanit

Paragrafi - 13.04.2011

Ronaldo në sytë e Milanit Postuar më : 13 April, 2011 09:36:00 Pronari i Milan ka thënë se ekipi i tij mund të bëjë një lëvizje shokuese dhe të transferoj superyllin e Real Madridit për 80 milion funte në afatin kalimtar veror.

Milani përgatit shkëmbimin Ibra-Ronaldo

Top Channel - 13.04.2011

Milani është duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm midis Ibrahimovic dhe Ronaldos në merkaton e verës, raportuan sot disa media italiane dhe spanjolle.

Milani ia ofron Realit Ibran për CR7

Lajm - 13.04.2011

Milani është duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm midis Ibrahimovic dhe Ronaldos në merkaton e verës, raportuan sot disa media italiane dhe spanjolle.

Milani përgatit shkëmbimin Ibra-Ronaldo

Ina - 13.04.2011

Milani është duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm midis Ibrahimoviq dhe Ronaldos gjatë afatit kalimtar të verës, raportuan sot disa media italiane dhe spanjolle.

Milani përgatit shkëmbimin Ibra-Ronaldo

Botasot - 13.04.2011

Milani është duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm midis Ibrahimovic dhe Ronaldos në merkaton e verës, raportuan sot disa media italiane dhe spanjolle.

Milani përgatit shkëmbimin Ibra-Ronaldo

Lajmetsot - 13.04.2011

Postuar me: 13 April, 2011 01:11:00 Milani përgatit shkëmbimin Ibra-Ronaldo Milani është duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm midis Ibrahimovic dhe Ronaldos në merkaton e verës, raportuan sot disa media italiane dhe spanjolle.

Milani ta shfrytëzojë Ibran për të sjellë Ronaldon

Telegrafi - 13.04.2011

Milani raportohet se dëshiron ta shfrytëzojë Zlatan Ibrahimovic si joshje për të bindur Real Madridin ta shesë Cristiano Ronaldon. Corriere dello Sport shkruan se Milani është i përgatitur të nënshkruajë kontratë të përhershme me Ibran nga ...

Milani përgatit shkëmbimin Ibra-Ronaldo

Koha.net - 13.04.2011

Milano, 13 prill - Milani është duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm midis Ibrahimoviq dhe Ronaldos gjatë afatit kalimtar të verës, raportuan sot disa media italiane dhe spanjolle.

Ronaldo te Milani, realitet?

Telegrafi - 13.04.2011

Se një transferim i futbollistit më të kompletuar në botë, Cristiano Ronaldos te Milani nuk është vetëm një ëndërr, apo teori utopike, e tregon fakti e drejtuesit e Milanit me në krye Silvio Berlusconin e kanë marrë shumë seriozisht këtë ...

Berlusconi ndoshta do të tërhiqet së shpejti

Koha.net - 13.04.2011

Romë, 134 prill – Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi ka sugjeruar se ministri i Drejtësisë Angelino Alfano do të mund të ishte lider i ardhshëm i konservatorëve, duke dhënë shenja se nuk e ka ndërmend të kandidojë sërish pas ...

Berlusconi: Hodha para kot për Ibrën

Top Channel - 12.04.2011

Për presidentin e Milanit, Silvio Berlusconi, kartoni i kuq që Ibrahimovic morri gjatë Fiorentinës ishte si ajo pika e ujit që bën gotën të derdhet.

Berlusconi: Hodha para kot për Ibrën

ikub - 12.04.2011

”Eurosport”, duke iu referuar një njeriu të afërt të Kryeministrit, shkruante se në nervozizëm e sipër, Berlusconi komentoi pas marrjes së kartonit të kuq se “mbase kam gabuar që shpenzova para për të”.

Kthim direkt në Tunizi- Berluskoni merret vetë me çështjen e refugjatëve

DW - 12.04.2011

Banorët e Lampeduzës janë mësuar tashmë që stacioni numër 1 i portit të përdoret për refugjatët e anijeve që vijnë nga përtej detit. Kryeministri Berluskoni shprehu solidaritet me banorët e ishullit.

Berlusconi: Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

Top Channel - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

Idividi - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berlusconi: Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

Ina - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berlusconi: Gabova që bleva Ibran

Lajm - 12.04.2011

Për presidentin e Milanit, Silvio Berlusconi, kartoni i kuq që Ibrahimovic morri gjatë Fiorentinës ishte si ajo pika e ujit që bën gotën të derdhet.

Berlusconi u premton tifozëve: Do ta blej Ronaldon

Lajm - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berlusconi: Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

Shqipmedia - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berlusconi: Ja pse i dhashë Rubbyt 60 mijë euro

LajmiFundit - 12.04.2011

Kryeministri italian Silvio Berlusconi pranoi dje se ka paguar shumën prej 53 mijë paundsh vajzës së njohur me emrin Rubby. Ai insistoi se kjo shumë parash i ishte dhënë asaj në përpjekje për ta ndaluar që kjo kërcimtare e klubeve të natës ...

Berluskoni e pranoi!

Mnogoo - 12.04.2011

Silvio Berluskoni e pranoi. Përgjysmë por e pranoi. Ai pohoi se i ka dhënë 63.000 dollarë kërcimtares ekzotike Rubit, por jo për shërbime seksuale, por që ta ndihmojë që të hapë një sallon bukurie.

Berlusconi: do e blej ronaldon

Alsat - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berluskoni: Ronaldo tek Milan, dhurata ime për tifozët

LajmiFundit - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berlusconi: Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

Yll Press - 12.04.2011

“Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar. Në vend të dytë është një skuadër e mrekullueshme si Napoli, por shpresoj që të qëndrojmë deri në fund në vend të parë dhe të fitojmë titullin kampion”, u shpreh ...

Berlusconi: Hodha para kot për Ibrën

Botasot - 12.04.2011

Për presidentin e Milanit, Silvio Berlusconi, kartoni i kuq që Ibrahimovic morri gjatë Fiorentinës ishte si ajo pika e ujit që bën gotën të derdhet.

Berlusconi: Fitojmë kampionatin dhe blej Ronaldon

Botasot - 12.04.2011

Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre. “Milan është në krye të renditjes sepse kemi një ekip të kompletuar.

Berlusconi nuk heq dorë nga Ronaldo

Koha.net - 12.04.2011

Romë, 12 prill - Silvio Berlusconi ka folur gjatë për Milanin në një emision televiziv italian duke bërë tifozët kuqezinj të shpresojnë edhe më shumë tek e ardhmja e skuadrës së tyre.

Kthim direkt në Tunizi-Berluskoni merret vetë me refugjatët

Gazeta Start - 11.04.2011

Banorët e Lampeduzës janë mësuar tashmë që stacioni numër 1 i portit të përdoret për refugjatët e anijeve që vijnë nga përtej detit. Kryeministri Berluskoni shprehu solidaritet me banorët e ishullit.

Berluskoni, rrefugjatët kthim menjëher në Tunizi

Paragrafi - 11.04.2011

Berluskoni, rrefugjatët kthim menjëher në Tunizi Postuar më : 11 April, 2011 10:48:00 Berluskoni solidarizohet me Lampeduzën, shkon përsonalisht ta zgjidh qështjen Ata vijnë direkt nga Misrata e Libisë, ku janë duke u zhvilluar luftime.

Berluskoni sërish para drejtësisë

Evropaelire - 11.04.2011

Kryeministri italian, Silvio Berluskoni, ka dalë sot para drejtësisë në Milano për tu përballur me akuzat për keqpërdorime financiare në Mediaset, një nga kompanitë e tij të medieve.

Berluskoni u paraqit para gjykatës në Milano

Idividi - 11.04.2011

Milano, 11 prill 2011 (MIA) - Kryeministri italian Silvio Berluskoni u paraqit sot në gjykatën në Milano në lidhje me akuzën për shmangie të tatimit.

Itali, Berlusconi hedh poshtë akuzat seksuale

Top Channel - 11.04.2011

Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, i cilësoi si qesharake akuzat e ngritura ndaj tij për marrëdhënie seksuale me të mitura, ndërsa u paraqit për herë të parë në një seancë të gjyqit të tij të shumëpërfolur për abuzim seksual.

Akuzat seksuale, Berluskoni në gjyq: Prokuroria komplot kundër meje

LajmiFundit - 11.04.2011

Kryeministri Italian Silvio Berluskoni i konsideroi sot qersharake, akuzat per skandale seksuale të ngritura ndaj tij nga prokuroria e Milanos. Berluskoni u paraqit në seancës gjyqësore ndërsa pas procesit, deklaroi se prokurorët e ...

Berluskoni sërish para drejtësisë

Botasot - 11.04.2011

Kryeministri italian, Silvio Berluskoni, ka dalë sot para drejtësisë në Milano për tu përballur me akuzat për keqpërdorime financiare në Mediaset, një nga kompanitë e tij të medieve.

Berlusconi sërish para drejtësisë

Telegrafi - 11.04.2011

Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi sërish ka dalë të hënën para drejtësisë në Milano për tu përballur me akuzat për keqpërdorime financiare në Mediaset, një nga kompanitë e tij të medieve.

Berluskoni paraqitet në gjykatë për t’iu shqiptuar akuzat

VOA - 11.04.2011

Kryeministri italian Silvio Berluskoni u paraqit sot në gjykatë, për t’u përballur me akuzat për mashtrime rreth taksave lidhur me bizneset e tij të mediave.