TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Futbollisti i Shkëndijës tregon çka i thanë lojtarët e Milanit për videon e famshme (VIDEO)

Lajmi.net - 20.08.2017

. Olsi Teqja ka përjetuar një paradoks ndjenjash të enjten në mbrëmje. Nga njëra anë po luante në stadiumin “San Siro” kundër skuadrës së Milanit për të cilën po bënte tifo dhe nga ana tjetër i duhej ...

Nga Laçi në “San Siro” kundër Milanit, Teqja: Fola me Muzakion, më përgëzoi Bonaventura

Lajm - 20.08.2017

Gjatë kësaj vere, kaloi te tetovarët e Shkëndijës, të cilët sfiduan Milanin e madh në “play off”-in e Ligës së Europës, por për fat të keq pësuan një humbje të thellë 6-0.

KOMENT NGA ALBEU.COM / Përse futbollistët e Shkëndijës duhet të jenë kryelartë!

Albeu.com - 20.08.2017

nga Albeu.com - Ndeshja e të enjtes në San Siro ishte e para e këtij niveli në historinë e klubeve shqiptare. Shkëndija dhe futbollistët e saj, ishin të parët që patën mundësinë të përballeshin me ...

Guximin në përballje me gjigantin europian do ta shpërblejnë tifozët në stadiumin e Shkupit

Zhurnal - 20.08.2017

Guximin në përballje me gjigantin europian do ta shpërblejnë tifozët në stadiumin e Shkupit Tetovë, 21 gusht - Sukseset e klubit futbollistik të Tetovës 'Shkëndija' kohës së fundit nuk kanë të ndalur ...

Adem: Fitore për publikun dhe “Shvercerat”

InfoSport - 20.08.2017

E hëna në futbollin vendor është e rezervuar për ndeshjen e fundit të javës së dytë, ndërmjet Shkupit dhe Shkëndijës, ndeshje kjo që do të zhvillohet në stadiumin e Çairit në Shkup.

Shkëndija i rikthehet kampionatit, nesër përballet me Shkupin

InfoSport - 20.08.2017

Pas ndeshjes së parë të luajtur ndaj Milanit në kuadër të plej of-it në Liga Evropa, Shkëndija i rikthehet ndeshjeve kampionale, ku nesër do të përballet me Shkupin në Çair, në takimin e vlefshëm për ...

Përse futbollistët e Shkëndijës duhet të jenë kryelartë!

Antpress - 20.08.2017

nga Albeu.com – Ndeshja e të enjtes në San Siro ishte e para e këtij niveli në historinë e klubeve shqiptare. Shkëndija dhe futbollistët e saj, ishin të parët që patën mundësinë të përballeshin me ...

Shkupi – Shkëndija, do të luhet të hënën

Lajm - 19.08.2017

Edhe përkundër faktit që FC Shkupi doli në mbështetje të KF Shkëndija që kishte bërë kërkesë ndeshja e javës së dytë të shtyhet për datë 13 shtator, Federata e Futbollit të Maqedonisë, shkaku i ...

Shkëndija kërkon shtyrjen me 24 orë të ndeshjes me Shkupin

Albeu.com - 19.08.2017

Shkaku i angazhimeve në UEFA Europa League Shkëndija ka bërë një kërkesë që ndeshja me FC Shkupi të shtyhet për 24 orë. FFM kanë pranuar të shtyjnë ndeshjen e xhiros së dytë të LPFM-së, kështu që në ...

Notat e futbollistëve të Shkëndijës nga ndeshja kundër Milanit

Lajmi.net - 18.08.2017

Shkëndija u mposht 6:0 nga Milan kurse "Calciomercato" ka publikuar notat e futbollistëve të ekipit nga Tetova. SHKENDIJA: Zahov 4,5; Bejtulai 4; Alimi 4,5; Cuculi 5; Ibraimi 5,5; Totre 5; Hasani 6; ...

Shkëndija bën festën në “San Siro”, por s’mjafton, Milani e shkatërron 6-0

SOT - 18.08.2017

Shkëndija e Tetovës ka qenë një surprizë e madhe duke arritur deri në këtë nivel të Ligës së Europës, por pa mundur të vazhdojë më tej, megjithëse matematikisht do të luajë edhe një ndeshje tjetër ku ...

Shkëndija kthehet në Tetovë me humbje të thellë 6-0

Idividi - 18.08.2017

Milano, 18 gusht 2017 (MIA) - Shpresat e Shkëndijës për të surprizuar Milanin në play off-in e Europa League u shuan që në ndeshjen e parë, duke u mposhtur me rezultatin 6-0 në San Siro.

Shkëndija kthehet në Tetovë me humbje të thellë 6-0

Almakos - 18.08.2017

Shpresat e Shkëndijës për të surprizuar Milanin në play off-in e Europa League u shuan që në ndeshjen e parë, duke u mposhtur me rezultatin 6-0 në San Siro.

Andre Silva i jashtëzakonshëm, fitorja ndaj Shkëndijës sjell shpresë tek Milan

Albeu.com - 18.08.2017

Fitorja e mbrëmshme 6-0 ndaj Shkëndijës ka shërbyer për përmirësimin e klimës dhe rritjen e besimit tek kuqezinjtë e Milanos, shkruan Albeu.com. Dy golat e Andre Silves që në pjesë të parë si edhe ...

Ja sa para fitoi Milani nga ndeshja me Shkëndijën

Albeu.com - 18.08.2017

Ndeshja e mbrëmshme Milan Shkëndija, krahas rezultatit, ishte pozitive edhe sa i përket të ardhurave të skuadrës. Mësohet se në stadium ishin rreth 40 000 spektatorë duke u mbushur në gjysmën e ...

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Zhurnal - 18.08.2017

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme Loading... Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani.

Trajneri i Shkëndijës bën një premtim për ndeshjen e kthimit ndaj Milanit

Shqipmedia - 18.08.2017

Qatip Osmani e ka pranuar se skuadra e tij nuk ka luajtur mirë ndaj Milanit, sidomos në fazën mbrojtëse Shkëndija është mposhtur 6:0 në ndeshjen e parë nga Milani në kualifikimet për Europa League ...

Shkëndija humbet në Milano (VIDEO)

Lajm - 18.08.2017

Nga Milano, Reshat Ibrahimi Shkëndija ka humbur me rezultat 6-0 nga Milano në San Siro në ndeshjen e parë të play-off të Ligës së Europës. Të zgjedhurit e trajnerit Qatip Osmani e fillun ndeshjen të ...

Flet për fitoren kundër Shkëndijes

Shqipmedia - 18.08.2017

Fitorja 6:0 ndaj Shkëndijës ka shërbyer për përmirësimin e klimës dhe rritjen e besimit tek kuqezinjtë e Milanos. Dy golat e Andre Silves që në pjesë të parë si edhe rikthimi i Montolivos duke ...

Milan – Shkëndija, zbulohet shifra e parave e fituar nga ekipi italian (FOTO)

Lajmi.net - 18.08.2017

. Milan mposhti Shkëndijën e Tetovës me rezultat 6:0, në kualifikimet për fazën e Grupeve të Europa Leagues Megjithëse luante ndaj një skuadre shumë të vogël, numri i tifozëve në San Siro ishte shumë ...

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Idividi - 18.08.2017

Milano, 18 gusht 2017 (MIA) - Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. Siç transmeton Telegrafi, numri një i stolit kuq e zi, ka deklaruar pas ...

Silva, lajmi fantastik për Milanin nga ndeshja kundër Shkëndijës

Lajmi.net - 18.08.2017

. Fitorja e mbrëmshme 6-0 ndaj Shkëndijës ka shërbyer për përmirësimin e klimës dhe rritjen e besimit tek kuqezinjtë e Milanos, shkruan Albeu.com. Dy golat e Andre Silves që në pjesë të parë si edhe ...

Milan fiton miliona nga takimi me Shkëndijen

Shqipmedia - 18.08.2017

Milan mposhti Shkëndijën e Tetovës me rezultat 6:0, në kualifikimet për fazën e Grupeve të Europa Leagues. Megjithëse luante ndaj një skuadre shumë të vogël, numri i tifozëve në San Siro ishte shumë ...

Ndeshja Milan- Shkëndija, shokon Bonuçi: Pata emocione në minutat e para, por…

LajmiFundit - 18.08.2017

Kapiteni i Milanit, në përfundim të Milan-Shkëndija shprehu se kishte shumë emocione në ndeshjen e parë zyrtare me kuqezinjtë. Bonuçi, shprehet: “Ishte një emocion i bukur që të debutoja në ‘San ...

Shkupi – Shkëndija luhet të hënën

Portalb - 18.08.2017

Java e dytë e kampionatit të Ligës së Parë të Maqedonisë, do të luhet të dielën, por shkaku i pjesëmarrjes në fazën e “Play-Off”it, të KF Shkëndija, ndeshja kundër FC Shkupi do të luhet një ditë më ...

« Njoftim » FFM: Shkupi – Shkëndija luhet të hënën (21.08.2017)

Zhurnal - 18.08.2017

« Njoftim » FFM: Shkupi – Shkëndija luhet të hënën (21.08.2017) Loading... Edhe përkundër faktit që FC Shkupi doli në mbështetje të KF Shkëndija që kishte bërë kërkesë ndeshja e javës së dytë të ...

Hasani flet pas humbjes kundër Milanit

Lajm - 18.08.2017

Ferhan Hasani nuk e ka fshehur dëshpërimin pas humbjes nga Milani prej 6-0. “Nuk është lehtë të komentosh pas kësaj humbje. Në Milano shkuam me një disponim të mirë, por mendoj se dallimi mes dy ...

Video/ Shikoni 6 golat që Milan i shënoi Shkëndijës së Tetovës

Mapo - 18.08.2017

Milan ka bërë një hap të madh drejt fazës së grupeve të Europa League, pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Shkëndijës me rezultatin e thellë 6-0. Milan e nisi shumë mirë takimin, duke shënuar që në ...

Debutimi ndaj Shkëndijës, Bonuçi: Pata emocione në minutat e para, duhet punë për të kapur Juven

BalkanWeb - 18.08.2017

Në përfundim të Milan-Shkëndija, Leonardo Bonuçi, kapiteni i Milanit, nuk hezitoi për të pranuar emocionet e ndeshjes së parë zyrtare me kuqezinjtë, ndonëse si lider i ri i skuadrës mban të karikuar ...

Trajneri i Shkëndijës bën një premtim për ndeshjen e kthimit ndaj Milanit

Alb Portali - 18.08.2017

Loading... Qatip Osmani e ka pranuar se skuadra e tij nuk ka luajtur mirë ndaj Milanit, sidomos në fazën mbrojtëse Shkëndija është mposhtur 6:0 në ndeshjen e parë nga Milani në kualifikimet për ...

Shkëndija humb bindshëm ndeshjen e parë me Milanin në San Siro

Radio Vala - 18.08.2017

Milano, me 17 Gusht 2017 Shkëndija ka humbur bindshëm ndeshjen e parë me Milanin në San Siro në kuadër të play offit të UEFA Europa League. Skuadra “kuqezi” që në San Siro u paraqit me fanella të ...

Osmani dhe Hasani: Për Milanin, respekt shumë, frikë aspak

Lajm - 17.08.2017

Reshat Ibrahimi, Milano Me shumë respekt për kundërshtarin, por jo edhe për ta tepruar, futbollistët e Shkëndijës do të dalin në mejdan me Milanin në San Siro, në ndeshjen e fundit eliminatore të ...

Ky pritet të jetë formacini i Shkëndijës kundër Milanit

Lajm - 17.08.2017

Reshat Ibrahimi Trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani në konferencën për media u tha gazetarëve se ka vetëm një dilemë se kush do të luante në vend të Juniorit që ka kartonë të kuq.

Shkëndija zbret në “San Siro”, Montela: Janë ekip shumë i fortë

SOT - 17.08.2017

Shkëndija ka mbërritur në Milano dhe është gati për duelin e sotëm me Milanin, në kuadër të duelit të parë “play-off” të Ligës së Europës. Në konferencën e zakonshme për shtyp që dha skuadra ...

Skuadra e plotë e Milanit për ndeshjen ndaj Shkëndijës

Shqipmedia - 17.08.2017

Milani e ka bërë publike listën e plotë të lojtarëve për ndeshjen e të enjtes mbrëma kundër Shkëndijës, e cila është e vlefshme për kualifikimet drejt fazës së grupeve të Europa League.

Formacionet e mundshme: Milan – Shkëndija

Lajmi.net - 17.08.2017

. MILAN (4-3-3): Donnarumma; Conti, Bonucci, Musacchio, Rodriguez; Kessiè, Montolivo, Bonaventura; Suso, Andrè Silva, Calhanoglu. SHKENDIJA (4-2-3-1): Zahov; Todorovski, Bejtulai, Bojku, Celikovic; ...

Milan-Shkëndija, në “San Siro” pritet të jenë prezent rreth 66 mijë shikues

Zhurnal - 17.08.2017

Milan-Shkëndija, në “San Siro” pritet të jenë prezent rreth 66 mijë shikues Loading... Sonte në mbrëmje në “San Siro” do të zhvillohet ndeshja e parë e fazës “play-off” të Liga Evropa midis Milanit ...

Osmani: Ndeshja më e rëndësishme për Shkëndijën

Zhurnal - 17.08.2017

Osmani: Ndeshja më e rëndësishme për Shkëndijën Loading... Sonte në stadiumin “San Siro” në Milano të Italisë, skuadra e Shkëndijës do të luajë ndeshjen e saj të shtatë në këtë sezonë në garat e Liga ...

Formacionet e mundshme: Milan – Shkëndija

Ina - 17.08.2017

“Tuttomercatoweb” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes së sotme, Milan – Shkëndija në play-off për Europa League. MILAN (4-3-3): Donnarumma; Conti, Bonucci, Musacchio, Rodriguez; Kessiè, ...

Shkëndija është gati për Milanin, zhvilloi mbrëmë seancën e fundit stërvitore (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 17.08.2017

Shkëndija është gati për një nga ndeshjet më të mëdha në historinë e saj. Kuqezinjtë shqiptarë do të ballafaqohen me kuqezinjtë italinë për të diskutuar takimin e parë të fazës kualifikuese për në ...

Ndeshja Milan- Shkëndija, bastet sportive ofendojnë keq skuadrën shqiptare (Foto)

LajmiFundit - 17.08.2017

Sot pritet me entuziasëm ndeshja Milan- Shkëndija, ndërsa mësohet se Shkëndija shihet si autsajder ndaj Milanit në “San Siro”. Skuadra shqiptare llogaritet si autsajdere për këtë ndeshje, pasi ...

Formacionet e mundshme, Milan – Shkëndija

Almakos - 17.08.2017

Milani dhe Shkëndija do t’i masin forcat mes vete sonte në San Siro. Tuttomercatoweb i ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes së sotme mes Milanit dhe Shkëndijës e vlefshme për play-offin e ...

Milan – Shkëndija, ja çfarë ka ndodhur në bastore (FOTO)

Lajmi.net - 17.08.2017

Skuadra shqiptare llogaritet si autsajdere për këtë ndeshje, pasi fitorja e tyre kuotohet me kuotat nga 21.00 deri në 34.00, derisa ajo e Milanit nga 1.07 më e larta ...

Formacionet e mundshme, Milan – Shkëndija

Zhurnal - 17.08.2017

Formacionet e mundshme, Milan – Shkëndija Loading... Milani dhe Shkëndija do t’i masin forcat mes vete sonte në San Siro. Tuttomercatoweb i ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes së sotme ...

« Ish kryeministri shqiptar » Sonte Shkëndija shkruan historinë

Zhurnal - 17.08.2017

« Ish kryeministri shqiptar » Sonte Shkëndija shkruan historinë Shkup, 17 gusht - Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka shkruar në profilin e tij në Facebook se sot Shkëndija e Tetovës do ...

Futbollistët e Shkëndijës “globtrotera” (VIDEO)

Shqipmedia - 17.08.2017

Futbollistët e Shkëndijës së Tetovës para ndeshjes me skuadrën e Milano-s, në transfertë punuan në një atmosferë tejetr relaksuese. Në dhomat e veshjes këta me kokë luanin futboll por në fund u desh ...

Sonte Shkëndija shkruan historinë – VIDEO

Shqipmedia - 17.08.2017

Jemi brenda stadiumit San Siro. Këtu Shkëndija e Tetovës në do të nisë historinë, Do të përballet me Milanin në kuadër të ndeshjes së parë të playoff-it të ligës së Evropës.

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Lajm - 17.08.2017

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, e vlefshme për turin e fundit eliminator për Europa Ligë.

Ish-kryeministri Berisha ka një mesazh për ‘çunat’ e Shkëndijës para Milanit

Lajmi.net - 17.08.2017

Sot në mbrëmje të gjithë sytë dhe zemrat e shqiptarëve do të jenë në ‘San Siro’, ku do të ndeshen Milani dhe Shkëndija e Tetovës. Përballja mes një ekipi shqiptar me një prej ekipeve më të mira në ...

“La Gazzeta Dello Sport”: Shkëndija, klubi me zemër shqiptare dhe kuqezi

Shqipmedia - 17.08.2017

E përditshmja prestigjioze italiane “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një shkrim klubit të Shkëndijës së Tetovës para ndeshjes së parë ndaj Milanit.

Kumanovari me poezi për Shkëndinë ?

Ina - 17.08.2017

Për Shkëndinë … Të quajnë klub futbolli Por më shumë se një klub je Sa bukur të qëndrojnë ngjyrat Që ti Shkëndij mi ke Shqiptarët nga katër anët Te ju kanë shikimin Të ngjiten në majën më lartë Me ...

La Gazzeta Dello Sport: Shkëndija, klubi me zemër shqiptare dhe kuqezi

Almakos - 17.08.2017

E përditshmja prestigjioze italiane La Gazzetta Dello Sport i ka kushtuar një shkrim klubit të Shkëndijës së Tetovës para ndeshjes së parë ndaj Milanit.

Shiten të gjitha biletat të ndeshjes Shkëndija - Milan

Zhurnal - 17.08.2017

Shiten të gjitha biletat të ndeshjes Shkëndija - Milan Loading... Vetëm shtatë ditë u deshën që të shiten të gjitha biletat për ndeshjën mes Shkëndijës dhe Milanit që do të zhvillohet javën e ...

Pasioni kuqezi, gjigantja italiane thur lavde për Shkëndijën

Albeu.com - 17.08.2017

Italiania " Gazzetta dello Sport" i ka kushtuar një artikull të veçantë skuadrës së Shkëndijës së Tetovës pak orë para ndeshjes, përcjell Albeu.com. Me titullin: " Shkëndija , paratë nga Zvicra, ...

Artistë nga Maqedonia, Kosova e Shqipëria në pritje të ndeshjes Shkëndijë-Milan

Almakos - 17.08.2017

https://www.facebook.com/ballistet.1992/videos/1636160343080996/ “Gjithmonë i fituar, asnjëherë i falur”, kjo fjali përshkruan me së miri suksesin e ekipit tetovar “ Shkëndija”, sepse sukses është ...

Sonte Shkëndija shkruan historinë

Albeu.com - 17.08.2017

Shkëndija e Tetovës do të nisë historinë ku do të përballet me Milanin në kuadër të ndeshjes së parë të playoff-it të ligës së Evropës. Futbollistët e Shkëndisë stërvitjen e fundit para ndeshjes e ...

Dy personalitete të rëndësishme shqiptare, ndjkein nga afër sonte Shkëndijën, ja kush janë

Lajm - 17.08.2017

Shkëndija sonte do të ketë ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit, kur do të takohet me MIlanin në San Siro Skuadra e Shkëndijës sonte do të luajë ndaj Milanit në San Siro, në kuadër të ...

Milan-Shkëndija shkëmbejnë dhurata në drekën zyrtare

Albeu.com - 17.08.2017

Paraqitja historike e Shkëndijës në stadiumin legjendar San Siro po afrohet dhe me këtë ngadalë përfundojnë edhe gjitha parapërgatitjet për këtë ndeshje.

Kush janë mysafirët special që vizituan Shkëndijen pak orë para ndeshjes me Milanin?

Albeu.com - 17.08.2017

Shkëndija sonte do të ketë ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit, pasi do të takohet me Milanin në San Siro Skuadra e Shkëndijës sonte do të luajë ndaj Milanit në San Siro , në kuadër të ...

Lorik Cana dhe yje të tjerë në Milano, në përkrahje të Shkëndijës (VIDEO+FOTO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani Shkëndija e Tetovës sot do të ketë përballjen më të madhe në historinë e saj, përballë do të ketë skuadrën e AC Milan, shtatë herë fituese e Ligës së Kampioneve dhe fituese e ...

Thaçi i uron fitore Shkëndijës

Albeu.com - 17.08.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thene se sonte do të jetë në San Siro për të përkrahur Shkëndijën e Tetovës ndaj Milanit . Ai u ka uruar fitore tifozëve dhe Shkëndijës , në përballjen e ...

Xhaka e paralajmëron mikun e tij Rodriguez: Nuk do ta kesh lehtë ndaj kuqezinjve të Tetovës

Almakos - 17.08.2017

Granit Xhaka dhe Arsenali i tij do të jenë direkt në grupet e Ligës së Evropës. Por ylli kosovar, po pret me padurimin fillimin e ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës.

Xhaka "kërcënon" Rodriguezin e Milanit: Sonte s'do jetë aspak e lehtë ndaj Shkëndijës

Albeu.com - 17.08.2017

Granit Xhaka dhe Arsenali i tij do të jenë direkt në grupet e Ligës së Evropës. Por ylli kosovar, po pret me padurimin fillimin e ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës .

“Ballistët” “skuqin” Milanon. Mijëra shqiptarë në “San Siro”

Top Channel - 17.08.2017

Një tjetër ekip shqiptarësh, Shkëndija e Tetovës zhvillon mbrëmjen e sotme sfidën më të rëndësishme të historisë së saj. Ndeshja e Shkëndijës me Milanin ka bërë që qindra tifozë nga Tetova, ...

Presidenti Thaçi sonte në “San Siro”

Lajmi.net - 17.08.2017

Presidenti Hashim Thaçi do të jetë sonte i pranishëm në “San Siro” të Milanos për ndeshjen e klubit shqiptar, Shkëndija kundër atij italian, AC Milan.

Milan-Shkëndija, shikoni çfarë bën Granit Xhaka (FOTO)

Lajmi.net - 17.08.2017

. Granit Xhaka po e pret me padurim ndeshjen Milan-Shkëndija. Kosovari ka publikuar një foto interesante në Instagram, duke paralajmëruar mikun e tij, lojtarin e Milanit, Ricardo Rodriguez, përcjellë ...

Milan-Shkëndija, befasi në formacionet zyrtare

Lajmi.net - 17.08.2017

Milan dhe Shkëndija kanë publikuar formacionet zyrtare. Skuadrat kuqezi luajnë me fillim prej 20:45 në “San Siro”. Ndeshja zhvillohet në kuadër të “play-off”-it të Ligës së Evropës.

Milan ? Shkëndija, zbuloni formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.08.2017

Na ndan pak më shumë se një orë nga ndeshja shumë e përfolur mes FK Shkendijes dhe AC Milan . Ndërkohë Milan dhe Shkëndija kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në fazën e ...

Skuadra shqiptare mbërrin në San Siro (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.08.2017

Po afrohen minutat e ndeshjes së madhe ndërmjet skuadrës e Shkëndijës dhe Milanit në San Siro , në kuadër të Play-offit të Europa Leagues, e cila është parashikuar të luhet rreth orës 20:45.

Formacionet zyrtare, Milan – Shkëndija

Almakos - 17.08.2017

Milan do të përballet me Shkëndijën e Tetovës në ndeshjen e ‘Play-Off’-it për Ligën e Evropës. Ndeshja mes dy skuadrave kuq e zi ka zgjuar interesimin e madh tek tifozët shqiptarë.

Milan vs Shkëndija – TRANSMETIM LIVE TV

Shqipmedia - 17.08.2017

LIVE TV gjeni më poshtë. Janë bërë publike formacionet e ndeshjes Milan – Shkëndija, e vlefshme për kualifikimin në Ligën e Europës. Takimi mes dy klubeve kuqezi pritet të nis nga ora 20 e 45, ndërsa ...

Milan-Shkëndija shkëmbejnë dhurata në drekën zyrtare

Shqipmedia - 17.08.2017

Paraqitja historike e Shkëndijës në stadiumin legjendar San Siro po afrohet dhe me këtë ngadalë përfundojnë edhe gjitha parapërgatitjet për këtë ndeshje.

Shkëndija fillon ndeshjen kundër Milanit

Zhurnal - 17.08.2017

Shkëndija fillon ndeshjen kundër Milanit San Siro/Milan, 17 gusht - Sapo ka filluar ndeshja futbollistike mes KF Shkëndija e Tetovës dhe klubit të famshëm Milan të Italisë, transmeton Zhurnal.mk ...

Shkëndija fillon ndeshjen kundër Milanit

Ina - 17.08.2017

Sapo ka filluar ndeshja futbollistike mes KF Shkëndija e Tetovës dhe klubit të famshëm Milan të Italisë, transmeton Zhurnal.mk Ndeshja e parë miqësore për ligë europiane po luhet në stadiumin e San ...

Milan-Shkëndija, ja çfarë ka ndodhur para ndeshjes (FOTO/Video)

Lajmi.net - 17.08.2017

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, ia ka dhuruar fanellën kuqezi homologut të tij të Milanit. Marrëdhëniet e klubeve kanë qenë fantastike para ndeshjes. Sfida fillon në ora 20;45.

Milan dhe Shkëndija shkëmbejnë fanellat (FOTO)

Albeu.com - 17.08.2017

Disa minuta para fillimit të ndeshjes, Milan dhe Shkëndija kanë shkëmbyer edhe fanellat mes vete. Ka qenë trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani që i ka dhuruar fanellën kuq e zi homologut të Milanit i ...

Tifozja e Milanit bën shqiponjën për Shkëndijën

Zhurnal - 17.08.2017

Tifozja e Milanit bën shqiponjën për Shkëndijën Milano, 17 gusht - Gjatë qëndrimit në Milano ku edhe sonte luhet ndeshja futbollistike mes KF Shkëndija dhe Milan, gazetari i Agjencisë së lajmeve ...

Shkëmbehen fanellat mes zyrtarëve të Milanit dhe Shkëndijës (Foto)

Almakos - 17.08.2017

Disa minuta para fillimit të ndeshjes, Milan dhe Shkëndija kanë shkëmbyer edhe fanellat mes vete. Ka qenë trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani që i ka dhuruar fanellën kuq e zi homologut të Milanit i ...

Ja si është atmosfera në këto momente në ?San Siro? (VIDEO)

Albeu.com - 17.08.2017

Vetëm pak minuta na ndajnë nga fillimi i ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës , raporton albeu.com. Skuadrat po bëhen gati ndërsa Milano futbollistët e Shkëndijës dhe tifozët e saj i përshendeti me ...

Shtanget Shkëndija, Milani kalon në epërsi (VIDEO)

Albeu.com - 17.08.2017

Milan ka kaluar në epërsi ndaj Shkëndijës, në minutën e 13’. Ishte Andre Silva ai që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 13. Kjo është ndeshja e parë e play-offit në Ligën e Evropës, ndërsa ajo ...

Goli i parë në ndeshjen AC Milan-KF Shkëndija (VIDEO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani Rastin e parë të ndeshjes e kishte skuadra nikoqire AC Milan, kur në minutën e 8-të, Franck Kessienga gjashtëmbëdhjetë metra gjuajti në këndin e djathtë të portierit Zahov.

Milan-Shkëndija, rezultat katastrofal (VIDEO)

Lajmi.net - 17.08.2017

. Milan ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Shkëndijës me Andre ...

Milani kalon në epërsi kundër Shkëndijës (Video)

Almakos - 17.08.2017

Shkëndija ka pranuar gol nga Milani në ndeshjen që po zhvillohet në San Siro. Rossonerët e nisën më mirë sfidën duke e sulmuar vazhdimisht skuadrën shqiptare dhe pas disa tentativave arritën te goli ...

I treti gol në “betejën” e kuqezinjve (VIDEO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani Pas rastit të Shkëndijës, vjen kundërpërgjigje nga Milani. Fillimisht Bejtullai bëri një ndërhyrje të palejuar, e pas së cilës goditje Montolivio arrin topin e dëbuar nga ...

Përfundoi pjesa e parë e “betejës” kuqezi në San Siro (FOTO+VIDEO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani Pas rastit të Shkëndijës, vjen kundërpërgjigje nga Milani. Fillimisht Bejtullai bëri një ndërhyrje të palejuar, e pas së cilës goditje Montolivio arrin topin e dëbuar nga ...

Estrada në mbështetje të madhe për Shkëndijën, disa prej tyre gjenden edhe në stadium (Foto)

Almakos - 17.08.2017

Ndeshja e sotme që po zhvillohet në San Siro mes Milanit dhe Shkëndijës ka zgjuar emocione tek të gjithë shqiptarët. Megjithëse minutat e para duken të pafat për ekipin nga Tetova, mbështetja për ta ...

LIVE / Milan - Shkëndija

Albeu.com - 17.08.2017

Ndiqni LIVE ndeshjen e parë të play-offit në Ligën e Evropës Milan - Shkëndija në "San Siro ". ...

Goli i tretë në “betejën” e kuqezinjve në San Siro

Ina - 17.08.2017

Pas rastit të Shkëndijës, vjen kundërpërgjigje nga Milani. Fillimisht Bejtullai bëri një ndërhyrje të palejuar, e pas së cilës goditje Montolivio arrin topin e dëbuar nga Zahov për 2:0.

Dy gola të shpejtë nga Milani (Video)

Almakos - 17.08.2017

Milani e ka shënuar edhe golin e dytë dhe të tretë kundër Shkëndijës në San Siro. Pas një rasti shumë të mirë që e pati skuadra shqiptare në anën tjetër të fushës, u akordua gjuajtje e lirë në favor ...

Milan-Shkëndija: Statistikat e pjesës së parë flasin për Rossonerët (Foto/Video)

Almakos - 17.08.2017

Milani e ka dominuar pjesën e parë të ndeshjes kualifikuese të Ligës së Evropës kundër Shkëndijës që po zhvillohet në San Siro. Në 45 minutat e para, Rossonerët e gjetën tri herë rrjetën, ndërsa edhe ...

Milani shënon tre gola kundër Shkëndijës në San Siro (VIDEO)

Albeu.com - 17.08.2017

Milan ka shënuar edhe golin e tretë për 28 minuta ndaj Shkëndijës në fazën e play-offit të Europa Leagues, ku sërish golashënues ishte portugezi Andre Silva.

Milan-Shkëndija, golat nuk ndalen (VIDEO)

Lajmi.net - 17.08.2017

. Milani ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Shkëndijës. Shënues Fabio ...

« Foto » Mbi 40 mijë tifoz ndjekin sonte Shkëndijën dhe Milanin

Zhurnal - 17.08.2017

« Foto » Mbi 40 mijë tifoz ndjekin sonte Shkëndijën dhe Milanin Milan, 17 gusht - Mbi 40 mijë spektatorë dhe tifoz sonte ndjekin nga afër në stadiumin San Siro të Milanos ndeshjen futbollistike mes ...

Arrinë në 5 numri i golave që përshkuan rrjetën e Shkëndijës (VIDEO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani Pjesa e dytë filloi me sulme të shpejta në të dy anët, por më të rrezikshëm përsëri ishin milanezët. Kur Kessie dërgon një goditje të fortë, e që Zahov me shumë mund e largon ...

Milan-Shkëndija, numri i tifozëve në San Siro dhe përfitimet nga biletat e shitura (Foto)

Almakos - 17.08.2017

Ndeshja ndërmjet Milanit dhe Shkëndijës ka joshur interesim të madh te tifozët italianë, të cilët kanë qenë të pranishëm në numër të madh në stadium. Nga të dhënat e siguruara nga Telegrafi, 40.613 ...

Milani deklason Shkëndijën në ndeshjen e parë (VIDEO)

Lajmi.net - 17.08.2017

. Milani e ka shkatërruar Shkëndijën, në ndeshjen e parë të “play-off”-it për Ligën e Evropës. Italianët e kanë mposhtur skuadrën nga Tetova me rezultat tenistik, 6:0.

Ja sa para fitoi AC Milan nga ndeshja në San Siro (FOTO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani Nga një dokument që u sigurua në San Siro mund të shihet se ekipit italian, AC Milan ndeshja me KF Shkëndijën i solli rreth 50 mijë tifozë.

Milani “tenis” me Shkëndijën, e mposht 6-0

Top Channel - 17.08.2017

Shpresat e Shkëndijës për të surprizuar Milanin në play off-in e Europa League u shuan që në ndeshjen e parë, duke u mposhtur me rezultatin 6-0 në San Siro.

Milani mposht Shkëndijën në ndeshjen e parë (VIDEO)

Albeu.com - 17.08.2017

Milani ka bërë një hap të madh drejt fazës së grupeve të Europa League, pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Shkëndijës me rezultat 6:0. Milan e nisi shumë mirë takimin, duke shënuar që në minutën e ...

Milani triumfon me spektakël ndaj Shkëndijës (Foto/Video)

Almakos - 17.08.2017

Gjiganti italian, Milan ka shënuar fitore të thellë 6-0 ndaj Shkëndijës së Tetovës në kuadër të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë i takoi ‘Rossonerëve’ pas një paraqitje fantastike në fushë.

Shifra rekord, Milani fiton milionat nga ndeshja me Shkëndijën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.08.2017

Milan mposhti Shkëndijën e Tetovës me rezultat 6:0, në kualifikimet për fazën e Grupeve të Europa Leagues Megjithëse luante ndaj një skuadre shumë të vogël, numri i tifozëve në San Siro ishte shumë i ...

Shkëndija humbet 6-0, por është festë e tifozëve – VIDEO

Shqipmedia - 17.08.2017

Në “San Siro” fituan kuqezinjtë, ata të Milanit, por dhe ata të Shkëndijës që realizuan ëndrrën për të luajtur përballë një skuadre legjendare ashtu si dhe tifozët kuqezi në tribuna, që e shijuan ...

Nga San Siro, Shkëndija kthehet në Tetovë me humbje të thellë (VIDEO)

Portalb - 17.08.2017

Nga Milano: Hajrush Mani AC Milan edhe pse nikoqire iu kundërpërgjigj me gjashtë gola sulmeve të shpeshta të KF Shkëndijës. Në minutat e para të ndeshjes së parë portieri i kuqezinjve, Zahov pranoi ...

Milani triumfon ndaj Shkëndijës, loja vazhdon javën tjetër në Shkup

Zhurnal - 17.08.2017

Milani triumfon ndaj Shkëndijës, loja vazhdon javën tjetër në Shkup Milan, 17 gusht - Gjiganti italian, Milan ka shënuar fitore të thellë 6-0 ndaj Shkëndijës së Tetovës në kuadër të Ligës së Evropës.

Trajneri i Shkëndijës me deklaratë të papritur pas humbjes

Lajmi.net - 17.08.2017

. Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, ka folur pas humbjes së thellë nga Milani. Osmani ka theksuar që Shkëndija i bëri disa gabime të pafalshme në mbrojtje, përcjellë “Lajmi.net”.

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Almakos - 17.08.2017

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. Siç transmeton Telegrafi, numri një i stolit kuq e zi, ka deklaruar pas ndeshjes se skuadra e tij ka bërë ...

Osmani: Do të ndryshojmë për lojën e ardhshme

Shqipmedia - 17.08.2017

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. Numri një i stolit kuq e zi, ka deklaruar pas ndeshjes se skuadra e tij ka bërë gabime në mbrojtje.

Shkëndija gati për ndeshjen historike kundër Milanit

Koha.net - 17.08.2017

Futbollistët e Shkëndijës së Tetovës janë shprehur të gatshëm për ndeshjen historike kundër skuadrës së madhe evropiane, asaj italiane Milan. Në konferencën për media të mërkurën, një ditë para ...

Nebi Mustafi: Shkëndija nuk ka çfarë të humb, presioni është ndaj Milanit

InfoSport - 17.08.2017

“inf OS port.mk” drejtëpërdrejtë nga Milano Ish kapiteni i Shkëndijës, i cili kishte ngritur trofeun e vetëm të titullit kampion me skuadrën tetovare, Nebi Mustafi ndodhet në Milano, ku për së afërmi ...

Mediat italiane: Shkëndija, Milani i shqiptarëve të Maqedonisë

InfoSport - 17.08.2017

“inf OS port.mk” drejtëpërdrejtë nga Milano Milani i shqiptarëve të Maqedonisë! Kjo është Shkëndija, një skuadër që është mësuar të vuaj. Shkëndija është klubi kryesor nga Tetova, një qytet nga ...

Milan-Shkëndija, në “San Siro” pritet të jenë prezent rreth 66 mijë shikues

InfoSport - 17.08.2017

“inf OS port.mk” drejtëpërdrejtë nga Milano Sonte në mbrëmje në “San Siro” do të zhvillohet ndeshja e parë e fazës “play-off” të Liga Evropa midis Milanit dhe Shkëndijës.

Formacionet e mundshme, Milan – Shkëndija

Telegrafi - 17.08.2017

Milani dhe Shkëndija do t’i masin forcat mes vete sonte në San Siro. Tuttomercatoweb i ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes së sotme mes Milanit dhe Shkëndijës e vlefshme për play-offin e ...

Trajneri i Shkëndijës: Milan favorit, por ne nuk kemi ardhur për turizëm. I befasojmë!

BalkanWeb - 17.08.2017

“Milani është favorit, por Shkëndija në San Siro nuk ka ardhur për turizëm dhe do të kërkojë shanset për befasi, sado që ato të duken minimale”. Kështu janë shprehur trajneri i Shkëndijës, Qatip ...

Bastoret tallen me Shkëndijën

InfoSport - 17.08.2017

Skuadra nënkampione e Maqedonisë, Shkëndija sonte në “San Siro” kundër Milanit do të zhvillojë ndeshjen e parë të fazës “play-off” të Liga Evropa Skuadra shqiptare nga bastoret llogaritet si ...

Ahmeti në Milano për të përkrahur Shkëndijën

Koha.net - 17.08.2017

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është nisur për të përkrahur ekipin shqiptar që po synon kualifikimin për në Ligën e Evropës, Shkëndija nga Tetova. Shkëndija do të ballafaqohet sonte në “San Siro”, ...

Milan-Shkëndija drejtëpërdrejtë në SS3

InfoSport - 17.08.2017

Ndeshja e parë e fazës “play-off” të Liga Evropa ndërmjet Milanit dhe Shkëndijës që luhet sonte në orën 20:45 minuta do të transmetohet direkt në kanalet Super Sport 3 dhe Super Sport 3 HD të ...

La Gazzeta Dello Sport: Shkëndija, klubi me zemër shqiptare dhe kuqezi

Telegrafi - 17.08.2017

E përditshmja prestigjioze italiane La Gazzetta Dello Sport i ka kushtuar një shkrim klubit të Shkëndijës së Tetovës para ndeshjes së parë ndaj Milanit.

Shkëndija prek sot historinë

ABC News - 17.08.2017

Shkëndija e Tetovës do të luajë sot ndeshjen më të madhe të të gjitha kohëve, ndaj Milanit në “San Siro”. Gjithsesi, shqiptarët e Maqedonisë nuk duken aspak të dorëzuar, në përballjen e Ligës së ...

“Gazzeta Dello Sport” për Shkëndijën: Klub me zemër shqiptare dhe kuqezi

BalkanWeb - 17.08.2017

Përballja me Milanin nuk mund të mos tërhiqte vëmendjen e gazetave italiane për klubin e Shkëndijës. E përditshmja sportive “Gazzeta Dello Sport”, një nga më të mëdhatë në gadishullin apenin, e ka ...

Xhaka e paralajmëron mikun e tij Rodriguez: Nuk do ta kesh lehtë ndaj kuqezinjve të Tetovës

Telegrafi - 17.08.2017

Granit Xhaka dhe Arsenali i tij do të jenë direkt në grupet e Ligës së Evropës. Por ylli kosovar, po pret me padurimin fillimin e ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës.

Xhaka paralajmëron Rodriguezin e Milanit: Sonte aspak lehtë ndaj Shkëndijës

Koha.net - 17.08.2017

Ndeshja ndërmjet Milanit dhe Shkëndijës ka marrë vëmendjen edhe të mesfushorit shqiptar, Granit Xhaka. Përmes një postimi në Facebook ai ka paralajmëruar bashkëlojtarin dhe mikun e tij te kombëtarja ...

Thaçi në "San Siro" për ta përkrahur ekipin "Shkëndija”

Botasot - 17.08.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sonte do të jetë në stadiumin "San Siro" në përkrahje të ekipit "Shkëndija", në përballjen e tyre me Milanin.

Formacionet zyrtare, Milan – Shkëndija

Telegrafi - 17.08.2017

Milan do të përballet me Shkëndijën e Tetovës në ndeshjen e ‘Play-Off’-it për Ligën e Evropës. Ndeshja mes dy skuadrave kuq e zi ka zgjuar interesimin e madh tek tifozët shqiptarë.

Formacionet zyrtare: Milan – Shkëndija

Koha.net - 17.08.2017

Milani dhe Shkëndija kanë zyrtarizuar formacionet për përballjen e sotme. Formacionet zyrtare janë këto: Milan: Donnarumma; Conti, Bonucci, Zapata, Antonelli; Kessie, Montolivo, Calhanoglu; Borini, ...

Presidenti Thaçi në “San Siro” për ta përkrahur “Shkëndijen”

Koha.net - 17.08.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sonte do të jetë në stadiumin "San Siro" në përkrahje të ekipit "Shkëndija", në përballjen e tyre me Milanin.

Shkëndija vuan në “San Siro”, Milani udhëheq 3-0 në minutën e 28 (Video)

BalkanWeb - 17.08.2017

Pas pak çastesh në “San Siro” starton takimi i parë i vlefshëm për fazën e “play-off” të Europa League mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës. Dy skuadrat kanë zbuluar formacionet zyrtare të takimit ...

Shkëmbehen fanellat mes zyrtarëve të Milanit dhe Shkëndijës (Foto)

Telegrafi - 17.08.2017

Disa minuta para fillimit të ndeshjes, Milan dhe Shkëndija kanë shkëmbyer edhe fanellat mes vete. Ka qenë trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani që i ka dhuruar fanellën kuq e zi homologut të Milanit i ...

Me këngën “Shkëndija”, Milani u dëshiroi mirëseardhje “kuqezinjëve” në “San Siro”

InfoSport - 17.08.2017

Shkëndija ndihet si në shtëpinë e saj. Vendasit e Milanit ende pa filluar ndeshjen kundër Shkëndijës, kanë treguar madhështinë e tyre, duke i dëshiruar mirëseardhje klubit tetovarë në takimin që pas ...

Milani kalon në epërsi kundër Shkëndijës (Video)

Telegrafi - 17.08.2017

Shkëndija ka pranuar gol nga Milani në ndeshjen që po zhvillohet në San Siro. Rossonerët e nisën më mirë sfidën duke e sulmuar vazhdimisht skuadrën shqiptare dhe pas disa tentativave arritën te goli ...

Milani kalon në epërsi ndaj Shkëndijës

Koha.net - 17.08.2017

Milani ka krijuar epërsinë e parë ndaj Shkëndijës në San Siro. Ishte Andre Silva ai që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 13, transmeton Koha.net. Kjo është ndeshja e parë e play-offit në Ligën e ...

Milani trefishon epërsinë ndaj Shkëndijës

Koha.net - 17.08.2017

Milani ka trefishuar epërsinë ndaj Shkëndijës kur kanë kaluar vetëm 28 minuta lojë. Gjiganti italian shënoi dy gola për tre minuta, transmeton Koha.net.

Dy gola të shpejtë nga Milani (Video)

Telegrafi - 17.08.2017

Milani e ka shënuar edhe golin e dytë dhe të tretë kundër Shkëndijës në San Siro. Pas një rasti shumë të mirë që e pati skuadra shqiptare në anën tjetër të fushës, u akordua gjuajtje e lirë në favor ...

Milan po e turpëron Shkëndijën (Video)

Gazeta Express - 17.08.2017

Milan ka shënuar edhe golin e tretë për 28 minuta ndaj Shkëndijës në fazën e play-offit të Europa Leagues, ku sërish golashënues ishte portugezi Andre ...

Estrada në mbështetje të madhe për Shkëndijën, disa prej tyre gjenden edhe në stadium (Foto)

Telegrafi - 17.08.2017

Ndeshja e sotme që po zhvillohet në San Siro mes Milanit dhe Shkëndijës ka zgjuar emocione tek të gjithë shqiptarët. Megjithëse minutat e para duken të pafat për ekipin nga Tetova, mbështetja për ta ...

​Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë Milan – Shkëndija (Foto/Video)

Gazeta Express - 17.08.2017

Milan është duke fituar 3:0 në ndeshjen ndaj Shkëndisë së Tetovës, në kualifikimet për Europa ...

Milan-Shkëndija: Statistikat e pjesës së parë flasin për Rossonerët (Foto/Video)

Telegrafi - 17.08.2017

Milani e ka dominuar pjesën e parë të ndeshjes kualifikuese të Ligës së Evropës kundër Shkëndijës që po zhvillohet në San Siro. Në 45 minutat e para, Rossonerët e gjetën tri herë rrjetën, ndërsa edhe ...

Milani shënon edhe dy herë ndaj Shkëndijes

Koha.net - 17.08.2017

Milani është duke udhëhequr tani pesë me zero ndaj Shkëndijës në Ligën e Evropës. Në pjesën e dytë shënuan edhe Borini e Antonelli në minutat 67 dhe 69, transmeton Koha.net.

Dy gola tjerë të shpejtë nga Milani, pesëfishohet epërsia ndaj Shkëndijës (Video)

Telegrafi - 17.08.2017

Milani ka shënuar dy gola tjerë të shpejtë ndaj Shkëndijës. Skuadra italiane ka katërfishuar epërsinë nëpërmjet sulmuesit Fabio Borini në minutën e 67-të pas asistimit nga Andre Silva.

Milan-Shkëndija, numri i tifozëve në San Siro dhe përfitimet nga biletat e shitura (Foto)

Telegrafi - 17.08.2017

Ndeshja ndërmjet Milanit dhe Shkëndijës ka joshur interesim të madh te tifozët italianë, të cilët kanë qenë të pranishëm në numër të madh në stadium. Nga të dhënat e siguruara nga Telegrafi, 40.613 ...

Shkëndija pëson thellë ndaj Milanit

Koha.net - 17.08.2017

Shkëndija ka pësuar humbje të thellë nga Milani në ndeshjen e parë të play-offit në Ligën e Evropës. Gjashtë me zero ishte rezultati përfundimtar i takimit, transmeton Koha.net.

Shkëndija humbet 6-0, por është festë e tifozëve

SuperSport - 17.08.2017

Në “San Siro” fituan kuqezinjtë, ata të Milanit, por dhe ata të Shkëndijës që realizuan ëndrrën për të luajtur përballë një skuadre legjendare ashtu si dhe tifozët kuqezi në tribuna, që e shijuan ...

Milani megjithatë është i fuqishëm për Shkëndijën

InfoSport - 17.08.2017

“inf OS port.mk” drejtëpërdrejtë nga Milano Milani për momentin është shumë më i fuqishëm se Shkëndija, dhe një gjë të tillë “kuqezinjtë” nga Milano e dëshmuan sonte në “San Siro” në ndeshjen e parë ...

Milani triumfon me spektakël ndaj Shkëndijës (Foto/Video)

Telegrafi - 17.08.2017

Gjiganti italian, Milan ka shënuar fitore të thellë 6-0 ndaj Shkëndijës së Tetovës në kuadër të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë i takoi ‘Rossonerëve’ pas një paraqitje fantastike në fushë.

​Milan fiton me goleadë ndaj Shkëndijës (Video)

Gazeta Express - 17.08.2017

Milan ka deklasuar Shkëndijën e Tetovës me rezultat 6:0, në kualifikimet për fazën e Grupeve të Europa ...

Milani nuk e kurseu goleadën, tifozët e Shkëndijës unik në shkallët e stadiumit (Video)

BalkanWeb - 17.08.2017

Shkëndija e Tetovës e ka patur tepër të vështirë përballjen e parë kundër Milanit në “San Siro”. Skuadra shqiptare e Maqedonisë është mundur thellë me rezultatin 6-0 nga të besuarit e Vinçenzo ...

​Trajneri i Shkëndijës bën një premtim për ndeshjen e kthimit ndaj Milanit

Gazeta Express - 17.08.2017

Qatip Osmani e ka pranuar se skuadra e tij nuk ka luajtur mirë ndaj Milanit, sidomos në fazën ...

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Telegrafi - 17.08.2017

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. Numri një i stolit kuq e zi, ka deklaruar pas ndeshjes se skuadra e tij ka bërë gabime në mbrojtje.

Formacionet e mundshme: Milan – Shkëndija

Alb Portali - 17.08.2017

Loading... “Tuttomercatoweb” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes së sotme, Milan – Shkëndija në play-off për Europa League. MILAN (4-3-3): Donnarumma; Conti, Bonucci, Musacchio, ...

Milan-Shkëndija, përballja “kuqezi” sonte në San Siro (VIDEO)

Alb Portali - 17.08.2017

Shkëndija e Tetovës mbrëmë ka zbritur për herë të parë në stadiumin “San Siro” për të provuar terrenin, ku sonte do të zhvillojë aktin e parë të përballjeve historike me gjigandin e futbollit ...

Vendim i papritur, shtyhet ndeshja e Shkëndijës së Tetovës për këtë shkak

Alb Portali - 17.08.2017

Loading... Ndeshja e javës së dytë e kampionatit të Maqedonisë mes Shkupit dhe Shkëndijës së Tetovës, e programuar për këtë fundjavë do të shtyhet për në datë 13 shtator.

Formacionet, Milan-Shkëndija

Alb Portali - 17.08.2017

Këto janë formacionet e dy skuadrave, Milanit dhe Shkëndijës. Loading... Milano – Donnarumma, Suso, Silva, Calhanoglu, Borini, Conti, Zapata, Montolivo, Bonucci, Antoneli, Kessie Shkendija – Zahov, ...

Milani i shënon edhe golin e 3-të Shkëndijës

Alb Portali - 17.08.2017

Vazhdon loja e nxehtë në “San Siro” të Milanos mes Milanit dhe Shkëndijës. Edhe pse tetovarët patën një rast të mirë për të shënuar, megjithatë Besart Abdurrahimi nuk ishte i saktë në goditjen e tij.

(VIDEO) Shkëndija mposhtet nga Milani në “San Siro”

Alb Portali - 17.08.2017

Shkëndija e Tetovës në ndeshjen e parë të plej of-it në Liga Evropa është mposhtur nga Milani në “San Siro” me rezultat 6:0. Loading... Serinë e golave e hapi Silva në minutën e 13-të, në të 25-të ...

Shkëndija-kaq mund të bënte ndaj superioritetit të Milanit

Alb Portali - 17.08.2017

Loading... Fati qe mizor që ditën kur u hodh shorti me Milanin e madh, pjesa tjetër e rrëfimit dihej, por shpresa mbante secili tifoz.Shkëndija morri plot gjashtë gola në San Siro, por duke shkuar ...

Formacionet e mundshme: Milan – Shkëndija

Antpress - 17.08.2017

“Tuttomercatoweb” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes së sotme, Milan – Shkëndija në play-off për Europa League. MILAN (4-3-3): Donnarumma; Conti, Bonucci, Musacchio, Rodriguez; Kessiè, ...

Milan-Shkëndija shkëmbejnë dhurata në drekën zyrtare

Antpress - 17.08.2017

Paraqitja historike e Shkëndijës në stadiumin legjendar San Siro po afrohet dhe me këtë ngadalë përfundojnë edhe gjitha parapërgatitjet për këtë ndeshje.

Vendim i papritur, shtyhet ndeshja e Shkëndijës së Tetovës për këtë shkak

Antpress - 17.08.2017

Ndeshja e javës së dytë e kampionatit të Maqedonisë mes Shkupit dhe Shkëndijës së Tetovës, e programuar për këtë fundjavë do të shtyhet për në datë 13 shtator.Lajmin e bën me dije klubi i Shkupit, i ...

Xhaka paralajmëron yllin e Milanit: Nuk do ta keni të lehtë ndaj Shkëndijës

Antpress - 17.08.2017

Granit Xhaka ka paralajmëruar yllin e MIlanit Ricardo Rodriguez për ndeshjen e sontme ndaj Shkëndijës së Tetovës Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka me anë të një postimi në Facebook, ka ...

​Ja sa milionë ka fituar Milan nga shitja e biletave për ndeshjen me Shkëndijën (Foto)

Antpress - 17.08.2017

Nga shitja e këtyre biletave, Milan ka fituar hiç më pak se sa 1.146.438.00 euro.Ndeshja e kthimit ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet pas një jave në stadiumin e Shkëndijës, ku edhe aty ...

(Video) Futbollistët e Shkëndijës realizojnë stërvitjen e parë në Stadiumin legjendar, San Siro në Milano

Radio Vala - 17.08.2017

Milano, me 16 Gusht 2017 Futbollistët e Shkëndijës kanë shkelur për herë të parë në stadiumin legjendar San Siro, ku kanë realizuar përgatitjet e fundit para ndeshjes së parë të play offit të UEFA ...

Sonte ndeshja historike për Shkëndijën e Tetovës ndaj Milan-it në San Siro

Radio Vala - 17.08.2017

San Siro/Milano, me 17 Gusht 2017 Sot me fillim në ora 20:45, në San Siro, do të zhvillohet ndeshja e parë e PlayOff-it midis AC Milan-it dhe KF Shkëndisë.

Gazetari, Bashkim Sulejmani do të Raportoj për Radio Valën nga ndeshja AC Milan – KF Shkëndija

Radio Vala - 17.08.2017

Milano, me 17 Gusht 2017 Gazetari i mirënjohur, Bashkim Sulejmani do të raportoj Drejtëpërdrejtë nga Stadiumi San Siro, ekskluzivisht për Dritaren Informative Radio Vala, nga ndeshja e PlayOff-it të ...

Historiku i Shkëndijës, nga zeroja drejt Evropës (VIDEO)

Lajm - 16.08.2017

Shkëndija e ka lansuar një tjetër video, ku prezantohet historiku i klubit, që nga themelimi i tij e deri tek pjesëmarrja në garat evropiane dhe shkruarja e historisë nga klubi Kuqezi.

Shkëndija e Tetovës niset për në “San Siro”, entuziazmuese video për tifozët e Milanit

SOT - 16.08.2017

Ndër skuadrat shqiptare që luajtën këtë sezon në kupat europiane është dhe Shkëndija e Tetovës, që njëlloj si Skënderbeu vijon të jetë e fortë në Europa League dhe beson se mund të bëjë mrekullinë në ...

Ivan Perisic takon sulmuesin e Shkëndijës, Ferhan Hasanin në Milano (Foto)

Almakos - 16.08.2017

Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen paly-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Me të dëgjuar që klubi shqiptar është në qytetin e modës në Itali, Ivan Pericis nuk ka ...

Italianët nuk i “zë” vendi, ja si komentojnë super videon e Shkëndijës për Milanin (FOTO)

Ina - 16.08.2017

Shkëndija gjatë ditës së sotme postoi në faqen e saj zyrtare në Facebook një video dedikuar Milanit, kundërshtarit në fazën “play-off” të Ligës së Europës, ku bënte një krahasim me humor mes dy ...

Ivan Perisic takon sulmuesin e Shkëndijës, Ferhan Hasanin në Milano (Foto)

Zhurnal - 16.08.2017

Ivan Perisic takon sulmuesin e Shkëndijës, Ferhan Hasanin në Milano (Foto) Loading... Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen paly-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit.

Sulmuesi i Shkëndijës takohet me Ivan Perisic (FOTO)

Ina - 16.08.2017

Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen paly-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Me të dëgjuar që klubi shqiptar është në qytetin e modës në Itali, Ivan Pericis nuk ka ...

Perisic mban anën e Shkëndijës në ndeshjen kundër Milanit (Foto)

Lajm - 16.08.2017

Sulmuesi i krahut tek Interi dhe te Kroacia, Ivan Perisic, është takuar me kapitenin e Shkëndijës Ferhan Hasani me të cilin sipas fotografisë shihen se janë shum të afërt.

Çeliku: Sikur edhe F.C. Shkupi të ishte si Shkëndija, paramendoni çfar ndjenja krenarie do kishim ne shqiptarët e ...

Lajm - 16.08.2017

Në vazhdën e statuseve, profesoresha universitare, Gjyla Çeliku në rrjetin social facebook, ka bërë një shkrim me të cilin ka kërkuar nga afarist, biznesmen të ndihmojnë në ngritjen e klubin tjetër ...

Shkëndija zbarkoi në Milano, gati për “derbin” kuqezi

Top Channel - 16.08.2017

Shkëndija e Tetovës nuk mund të ishte favorite ndaj një prej skuadrave më të titulluara në futbollin botëror, por edhe pse me vetëdijen se është “e vogël” ndaj Milanit, e ka marrë me mjaft optimizëm ...

Mbrojtësi i Shkëndijës ka një mesazh për Milanin

Lajmi.net - 16.08.2017

Mbrojtësi i Shkëndijës, Ardian Cuculi nuk ka frikë nga Milan para duelit të tyre në play-off për kualifikim në Europa League. Ai ka thënë se Shkëndija do të mundohet të zhvillojë lojën e saj dhe të ...

Ibraimi prezanton Shkëndijën për “Corriere Della Sera”: Milani një ëndërr, jemi simbol i shqiptarëve

Shqipmedia - 16.08.2017

Besart Ibraimi është padyshim një nga lojtarët simbol të Shkëndijës së Tetovës. Golat e tij kanë çuar skuadrën tetovare drejt fazës “play-off” të Ligës së Europës për të dytin vit radhazi, ku këtë ...

Futbollisti i Shkëndijës ka një lajm të keq për Milanin

Lajmi.net - 16.08.2017

Kostandin Zahov është optimist para ndeshjes me Milanin. Kostadin Zahov e di se Milani është skuadër shumë e vështirë për t’u mposhtur dhe nuk e ka përjashtuar humbjen në “San Siro”.

KF Shkëndija optimiste për ndeshjen e nesërme me AC Milanin (VIDEO)

Portalb - 16.08.2017

Një ditë para ndeshjes e cila pritet të luhet nesër, e enjte në stadiumin “San Siro” të Milanos ndërmjet ekipeve futbollistike AC Milan-KF Shkëndija, futbollistët e kësaj së fundit u shprehën ...

« KF Shkëndija me pres-konferencë » Nuk kemi ardhur këtu me flamur të bardhë

Zhurnal - 16.08.2017

« KF Shkëndija me pres-konferencë » Nuk kemi ardhur këtu me flamur të bardhë Shkup/Milano, 16 gusht - Klubi më i madh shqiptar KF Shkëndija nga dje po qëndron në Milano në pritje të takimit të ...

Ivan Perisic takon Ferhan Hasanin në Milano, mbështetje për Shkëndijën – FOTO

Shqipmedia - 16.08.2017

Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen paly-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Me të dëgjuar që klubi shqiptar është në qytetin e modës në Itali, Ivan Pericis nuk ka ...

Ibraimi thumbon Milanin: Milanistët shqiptarë do e zbukurojnë sfidën, por ata janë lojtari jonë i 12-të

Albeu.com - 16.08.2017

Besart Ibraimi është padyshim një nga lojtarët simbol të Shkëndijës së Tetovës. Golat e tij kanë çuar skuadrën tetovare drejt fazës “play-off” të Ligës së Europës për të dytin vit radhazi, ku këtë ...

Alimi: Kjo është përparësia jonë ndaj Milanit

Lajmi.net - 16.08.2017

. Armend Alimi ka kërkuar nga Shkëndija të bëjë paraqitje dinjitoze ndaj Milanit në “San Siro”, derisa beson se përparësia e skuadrës shqiptare është se luajnë që një kohë së bashku, për dallim nga ...

Milani i përgjigjet Shkëndijës për Videon (Foto)

Zhurnal - 16.08.2017

Milani i përgjigjet Shkëndijës për Videon (Foto) Loading... Ekipi i Shkëndijës në prag të ndeshjes me Milanin publikoi një video, ndërsa ajo tërhoqi vëmendjen e opinionit dhe medieve në vend por edhe ...

Alimi, Cuculi dhe Zahov:E dimë kush është Milani, do të japin maksimumin

Lajm - 16.08.2017

Nga Milano, Reshat Ibrahimi Një ditë para ndeshjes historike të Shkëndijës në fazën e play-off të Ligës së Europës, tre futbollistët kuqezi, Armend Alimi, Zahov dhe Cuculi në një brifing me gazeratë ...

Cuculi, Zahov dhe Alimi shpresojnë për fitore ndaj Milanit (Video)

Almakos - 16.08.2017

Lojtarët e Shkëndijës së Tetovës sot kanë dalë në konferencë për shtyp para gazetarëve të Maqedonisë ku kanë thënë se shpresojnë në fitore apo një rezultat të mirë ndaj Milanit, njofton Telegrafi.

Cuculi, Zahov dhe Alimi shpresojnë për fitore ndaj Milanit

Ina - 16.08.2017

Lojtarët e Shkëndijës së Tetovës sot kanë dalë në konferencë për shtyp para gazetarëve të Maqedonisë ku kanë thënë se shpresojnë në fitore apo një rezultat të mirë ndaj Milanit, njofton Telegrafi.

Cuculi i Shkendijes optimist për fitoren ndaj Milanit (VIDEO)

Ina - 16.08.2017

Shkëndija do të përballet ndaj Milanit në raundin e fundit kualifikues të Ligës së Evropës. Sfida e parë luhet në “San Siro”, kurse ndeshja e kthimin një javë më vonë në Shkup.

Pamje nga hoteli ku po qëndron Shkëndija – Lojtarët të kënaqur me kushtet, vizitohen nga shqiptarët në Itali (Foto)

Almakos - 16.08.2017

Shkëndija ka udhëtuar të martën për në Milano, ku eshët akomoduar në hotel. Klubi shqiptar do ta luajë ndeshjen e jetës ndaj skuadrës së madhe italiane me renome botërore Milan.

Life në Almakos : KF Shkendija Press Konference

Almakos - 16.08.2017

Shkëndija ka udhëtuar të martën për në Milano, ku eshët akomoduar në hotel. Klubi shqiptar do ta luajë ndeshjen e jetës ndaj skuadrës së madhe italiane me renome botërore Milan.

Cuculi i Shkendijes optimist për fitoren ndaj Milanit

Almakos - 16.08.2017

Shkëndija do të përballet ndaj Milanit në raundin e fundit kualifikues të Ligës së Evropës. Sfida e parë luhet në “San Siro”, kurse ndeshja e kthimin një javë më vonë në Shkup.

Ja cili televizion italian e transmeton ndeshjen, Milan-Shkëndija

Lajm - 16.08.2017

Reshat Ibrahimi, Milano Ndeshja e së enjtes mes Milanit dhe Shkëndijës do të trasmetohet “live” dhe ekskluzivisht në Canale 5. Ndërsa ndeshja online do të mund të ndiqet në Sport Mediaset.

E njohim Milanin, por Shkëndija do të shfaq më të mirën

Shqipmedia - 16.08.2017

Nga Milano, Vedat Memedaliu Milano, 16 gusht – Një ditë para ndeshjes historike të Shkëndijës në fazën e play-off të Ligës së Evropës ndaj Milanit, tre futbollistët kuqezi, Ardian Cuculi, Armend ...

Xhevdeti, Vedati dhe Ermali zbulojnë strategjinë e Shkëndijës për ta mposhtur Milanin (VIDEO)

Lajmi.net - 16.08.2017

. Xhevdet Jashi ka ftuar Ermalin dhe Vedatin përt t’u konsultuar për të gjetur një strategji për Shkëndijën që ta mposht Milanin në play-off për kualifikim në Europa League.

‘’Shkëndija’’ përvishet, thur planin kundër Milanit (Video)

LajmiFundit - 16.08.2017

Ndeshja Milan- Shkdënija e cila po pritet me shumë emocion nga tifozët shqiptarë, po afron. Por, jo të gjithë janë të emocionuar dhe në ankth, ka dhe nga ata që po e presin me pozitivitet.

Bëhen bashkë vëllezërit shqiptarë, ky është plani kundër Milanit (Video)

Ina - 16.08.2017

Xhevdet Jashari, Ermal Mamaqi dhe Vedat Ademi kanë bërë një skeç për dy sfidat mes Milanit dhe Shkëndijës. Milani dhe Shkëndija do të përballen në “Play-Off” të Europa League.

“Shkëndija jemi me ty…” – të gjithë shqiptarët në mbështetje të klubit nga Tetova (Video)

Almakos - 16.08.2017

Skuadra nga Tetova, Shkëndija, është duke marrë mbështetjen e të gjithë shqiptarëve para ndeshjes kundër ekipit të madh italian, Milan. Kuqezinjtë tashmë ndodhen në Itali, ku të enjten mbrëma do ta ...

Vedati, Ermal Mamaqi dhe Arifhikmeti bëhen bashkë për një strategji (Video)

Zhurnal - 16.08.2017

Vedati, Ermal Mamaqi dhe Arifhikmeti bëhen bashkë për një strategji (Video) Loading... Aktorët dhe humoristët e famshëm shqiptarë, Xhevdet Jashari, Ermal Mamaqi dhe Vedat Bajrami janë bërë bashkë në ...

Montella largon dy futbollistë para ndeshjes kundër Shkëndijës (FOTO)

Lajmi.net - 16.08.2017

. Zhvillime interesante te Milani para ndeshjes me Shkëndijën. Dy lojtarët e skuadrës italiane, M’Baye Niang dhe Gabriel Paletta, nuk janë stërvitur me skuadrën para ndeshjes.

Niang dhe Paletta nuk stërviten për Shkëndijën

Albeu.com - 16.08.2017

M’Baye Niang dhe Gabriel Paletta nuk janë stërvitur me Milanin para ndeshjes së Ligës së Evropës kundër Shkëndijës, gjë që nenupton se ata janë në shitje.

Niang dhe Paletta nuk stërviten për Shkëndijën

Almakos - 16.08.2017

M’Baye Niang dhe Gabriel Paletta nuk janë stërvitur me Milanin para ndeshjes së Ligës së Evropës kundër Shkëndijës, gjë që ka lënë të kuptiohet se ata janë në shitje.

Kapiteni i Shkëndijës provokon Milanin, takohet me yllin e Interit (FOTO)

Lajmi.net - 16.08.2017

. Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen play-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Gjatë kësaj vizite në qytetin italian, kuqezinjtë e Tetovës kanë pasur një mysafir të ...

Kapiteni i Shkëndijës provokon Milanin, ja çfarë bën

Albeu.com - 16.08.2017

Shkëndija e Tetoves ndodhet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen play-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Gjatë kësaj vizite në qytetin italian, kuqezinjtë e Tetovës kanë pasur një ...

Imami nga Shqipëria, Ahmed Kalaja dua për Shkëndijen (VIDEO)

Ina - 16.08.2017

Imami nga Shqipëria Ahmed Kalaja përmes një video postimi në Facebook ka bërë dua për KF Shkëndijen! Ja postimi i Kalasë Speciale për KF Shkëndija edhe Ballistët; Suksese djema! Na zbardhni faqen! ...

KF Shkëndija zhvillon konferencën para ndeshjes së nesërme me Milanin (VIDEO)

Albeu.com - 16.08.2017

KF Shkëndija në këto momente po zhvillon press konferencë para duelit me Ac Milanin në ndeshjen e parë kualifikuese në kuadër të Ligës së Evropës . Ndeshja do të zhvillohet të enjten mbrëma në orën ...

Qatip Osmani: Kemi respekt për Milanin, por do të kërkojmë rezultat pozitiv (Video)

Almakos - 16.08.2017

Në kuadër të përgatitjeve para ndeshjes kualifikuese në kuadër të Ligës së Evropës kundër Milanit, Shkëndija ka kryer seancën stërvitore në Itali, ndërsa trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan ...

Qatip Osmani: Kemi respekt për Milanin, por do të kërkojmë rezultat pozitiv

Lajmi.net - 16.08.2017

Në kuadër të përgatitjeve para ndeshjes kualifikuese në kuadër të Ligës së Evropës kundër Milanit, Shkëndija ka kryer seancën stërvitore në Itali, ndërsa trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan ...

Osmani: Kërkojmë rezultat pozitiv, respekt për Milanin (VIDEO)

Albeu.com - 16.08.2017

Shkëndija në këto momente po kryen seancën stërvitore në Itali, ndërsa trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan Hasani kanë dalë në një konferencë për media.

Hasani: Me Perisicin nuk kemi folur për Milanin

Almakos - 16.08.2017

Ferhan Hasani dhe Ivan Perisic kanë një shoqëri nga koha e tyre e përbashkët te Wolfsburgu. Ndërsa në momentin e shkuarjes në Milano, kapiteni i Shkëndijës është takuar me mesfushorin kroat, i cili ...

Futbollistët tetovar optimistë për ndeshjen e nesërme (VIDEO)

Albeu.com - 16.08.2017

Një ditë para ndeshjes e cila pritet të luhet nesër ditën e enjte në orën 20:45, në stadiumin “San Siro” të Milanos ndërmjet dy ekipeve AC Milan-KF Shkëndija , në press konferencë futbollistët ...

Seanca stërvitore: Shkëndija përgatit taktikat e lojës për ndeshjen kundër Milanit (Foto/Video)

Almakos - 16.08.2017

Shkëndija ka kryer seancën stërvitore në Itali në kuadër të përgatitjeve para ndeshjes kualifikuese kundër Milanit, të vlefshme për kualifikimet drejt fazës grupore të Ligës së Evropës.

Osmani dhe Asani: Me AC Milanin shkojmë me mbrojtje (VIDEO+FOTO)

Portalb - 16.08.2017

Nga Milani: Hajrush Mani Shefi stafit Qatip Osmani , kapiteni Ferhan Asani dhe zëdhënësi i KF Shkëndijës Faton Zylbeari kanë mbajtur konferencë për shtyp para stervitjeve të ndeshjes seleksionuese ...

Skuadra e plotë e Milanit për ndeshjen ndaj Shkëndijës

Almakos - 16.08.2017

Milani e ka bërë publike listën e plotë të lojtarëve për ndeshjen e të enjtes mbrëma kundër Shkëndijës, e cila është e vlefshme për kualifikimet drejt fazës së grupeve të Europa League.

Shkëndija i shënon "golin" e parë Milanit, djemtë tetovarë dhurojnë spektakël (VIDEO)

Albeu.com - 16.08.2017

Në rast se sfida mes Shkëndijës dhe Milanit do të vendosej nga rrjetet sociale, tetovarët do të ishin fitues me diferencë të thellë. Pas videos së pak ditëve më parë, tetovarët kanë publikuar sot një ...

Hasani: Nuk jemi në Milano për miqësore, por për rezultat pozitiv

Albeu.com - 16.08.2017

Ferhan Hasani dëshiron rezultat pozitiv ndaj Milanit , në mënyrë që në ndeshjen e kthimit të keni mundësi të kualifikohen në fazën e Grupeve. Sulmuesi i Shkëndijës, Ferhan Hasani e pranon se ndeshja ...

Ivan Perisic takon sulmuesin e Shkëndijës, Ferhan Hasanin në Milano (Foto)

Telegrafi - 16.08.2017

Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen paly-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Me të dëgjuar që klubi shqiptar është në qytetin e modës në Itali, Ivan Pericis nuk ka ...

Totre: Ndaj Milanit, të përsërisim lojën si ndaj Vardarit

InfoSport - 16.08.2017

Enur Totre po kalon momentet e tij më të bukura të karrierës. Edhe pse vetëm 20-vjeçar, ai në fushën e blertë vepron si një futbollist me shumë eksperiencë, që e bënë edhe më të lehtë punën e ...

Skënderbeu e Shkëndija, me misionin kualifikimin

SuperSport - 16.08.2017

Në fillim të raundeve kualifikuese të Europa League, pak kush do të kishte vënë bast se Skënderbeu dhe Shkëndija do të ishin sërish në play-off duke kërkuar një kualifikim për në fazën e grupeve të ...

Zahov: Në Milano nuk kemi ardh me flamur të bardh, por për një rezultat pozitiv

InfoSport - 16.08.2017

Gardiani i Shkëndijës, Kostandin Zahov, i cili gjatë ndeshjeve eliminatore të Liga Evropa gjatë këtij edicioni bëri disa paraqitje shumë të mira me Shkëndijën, shpreson se edhe ndaj gjigandëve të ...

Cuculi, Zahov dhe Alimi shpresojnë për fitore ndaj Milanit (Video)

Telegrafi - 16.08.2017

Lojtarët e Shkëndijës së Tetovës sot kanë dalë në konferencë për shtyp para gazetarëve të Maqedonisë ku kanë thënë se shpresojnë në fitore apo një rezultat të mirë ndaj Milanit, njofton Telegrafi.

Alimi: Kemi kualitet për ti bë ballë edhe Milanit

InfoSport - 16.08.2017

Armend Alimi, i cili ishte njëri ndër më të merituarit për fitoren ndaj Vardarit në ndeshjen derbi të javës së parë në elitën e futbollit vendor, shprehet optimist edhe për super ndeshjen historike ...

Pamje nga hoteli ku po qëndron Shkëndija – Lojtarët të kënaqur me kushtet, vizitohen nga shqiptarët në Itali (Foto)

Telegrafi - 16.08.2017

Shkëndija ka udhëtuar të martën për në Milano, ku eshët akomoduar në hotel. Klubi shqiptar do ta luajë ndeshjen e jetës ndaj skuadrës së madhe italiane me renome botërore Milan.

Bëhen bashkë vëllezërit shqiptarë, ky është plani kundër Milanit (Video)

Gazeta Express - 16.08.2017

Xhevdet Jashari, Ermal Mamaqi dhe Vedat Ademi kanë bërë një skeç për dy sfidat mes Milanit dhe ...

Alimi e Cuculi: Nuk jemi për turizëm

SuperSport - 16.08.2017

Ky sezon ka nisur në mënyrë fantastike për Shkëndijën e Tetovës që pasi kaloi tre ture në Europa League për të dytin rradhazi, i bëri edhe një fillim të shkëlqyer kampionatit maqedonas duke mposhtur ...

“Shkëndija jemi me ty…” – të gjithë shqiptarët në mbështetje të klubit nga Tetova (Video)

Telegrafi - 16.08.2017

Skuadra nga Tetova, Shkëndija, është duke marrë mbështetjen e të gjithë shqiptarëve para ndeshjes kundër ekipit të madh italian, Milan. Kuqezinjtë tashmë ndodhen në Itali, ku të enjten mbrëma do ta ...

Arifikmeti bashkë me Ermalin dhe Fukën bëjnë  strategjinë për të mposhtur Milanin (VIDEO)

InfoSport - 16.08.2017

Aktori i njohur tetovarë, Xhevdet Jashari, ndryshe i njohur si Arifhikmeti në prag të ndeshjes historike të Shkëndijës me Milanin, ka përgatitur një strategji se si të mpshten gjigandët evropian të ...

Niang dhe Paletta nuk stërviten për Shkëndijën

Telegrafi - 16.08.2017

M’Baye Niang dhe Gabriel Paletta nuk janë stërvitur me Milanin para ndeshjes së Ligës së Evropës kundër Shkëndijës, gjë që ka lënë të kuptiohet se ata janë në shitje.

Përballja kuqezi. “Buba” Hasani provokon Milanin, foto me futbollistin e Interit

BalkanWeb - 16.08.2017

Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen “play-off” të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Gjatë kësaj vizite në qytetin italian, kuqezinjtë e Tetovës kanë pasur një mysafir të ...

Qatip Osmani: Kemi respekt për Milanin, por do të kërkojmë rezultat pozitiv (Video)

Telegrafi - 16.08.2017

Në kuadër të përgatitjeve para ndeshjes kualifikuese në kuadër të Ligës së Evropës kundër Milanit, Shkëndija ka kryer seancën stërvitore në Itali, ndërsa trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan ...

Hasani: Me Perisicin nuk kemi folur për Milanin

Telegrafi - 16.08.2017

Ferhan Hasani dhe Ivan Perisic kanë një shoqëri nga koha e tyre e përbashkët te Wolfsburgu. Ndërsa në momentin e shkuarjes në Milano, kapiteni i Shkëndijës është takuar me mesfushorin kroat, i cili ...

​Trajneri i Shkëndijës kërcënon Milanin (Video)

Gazeta Express - 16.08.2017

Trajneri i Shkëndijës, Qtip Osmani ka thënë se do të luajnë për rezultat pozitiv ndaj ...

Seanca stërvitore: Shkëndija përgatit taktikat e lojës për ndeshjen kundër Milanit (Foto/Video)

Telegrafi - 16.08.2017

Shkëndija ka kryer seancën stërvitore në Itali në kuadër të përgatitjeve para ndeshjes kualifikuese kundër Milanit, të vlefshme për kualifikimet drejt fazës grupore të Ligës së Evropës.

Përgjigja e Milanit ndaj Shkëndijës, një vizitë e tetovarëve në muzeun kuqezi (Video)

BalkanWeb - 16.08.2017

Videoja argëtuese e Shkëndijës së Tetovës para sfidës së Ligës së Europës ndaj Milanit ka bërë xhiron e internetit gjatë ditëve të fundit. Skuadra italiane ka preferuar që të mos përgjigjet me një ...

Skuadra e plotë e Milanit për ndeshjen ndaj Shkëndijës

Telegrafi - 16.08.2017

Milani e ka bërë publike listën e plotë të lojtarëve për ndeshjen e të enjtes mbrëma kundër Shkëndijës, e cila është e vlefshme për kualifikimet drejt fazës së grupeve të Europa League.

Ferhan Hasani takon Perisicin në Milano (FOTO)

Alb Portali - 16.08.2017

Shkëndija gjendet në Milano ku do ta zhvillojë ndeshjen paly-off të Ligës së Evropës, pikërisht kundër Milanit. Me të dëgjuar që klubi shqiptar është në qytetin e modës në Itali, Ivan Pericis nuk ka ...

Milani i përgjigjet Shkëndijës për video (FOTO)

Alb Portali - 16.08.2017

Ekipi i Shkëndijës në prag të ndeshjes me Milanin publikoi një video, ndërsa ajo tërhoqi vëmendjen e opinionit dhe medieve në vend por edhe në rajon. Video është parë është nga milanezët, dhe nga ...

Shkëndija dhe tetovarët kanë mbuluar Milanon!

Alb Portali - 16.08.2017

Dje dhe sot tetovarët e Shkëndijës kanë mbushur me atmosferë festive rrugët e Milanos. Edhe në rrjetet sociale kanë vërshuar me qindra foto nga tifozët dhe gazetarët që janë duke e parë nga afër ...

“Kuqezinjtë” në atmosferë pozitive një ditë para ndeshjes me Milanin (FOTO)

Alb Portali - 16.08.2017

Nga Milano e Italisë, Aziz Sahiti Loading... Shkëndija e Tetovës nesër do të luaj ndaj Milanit në ndeshjen e parë të plej of-it në Liga Evropa. “Kuqezinjtë” ditën e djeshme arritën në Milano, ndërsa ...

Shkëndija gati për transfertën e nesërme ndaj Milanit (VIDEO)

Alb Portali - 16.08.2017

Shkëndija e Tetovës ndodhet në prag të sfidës me gjigandin italian Milanin në kuadër të plej of-it në Liga Evropa. Me entuzizëm në nivel dhe pa kurrëfarë presioni, “kuqezinjtë” nga Tetova në ...

Shkëndija zbarkoi në Milano, gati për “derbin” kuqezi

Durres Lajm - 16.08.2017

Shkëndija e Tetovës nuk mund të ishte favorite ndaj një prej skuadrave më të titulluara në futbollin botëror, por edhe pse me vetëdijen se është “e vogël” ndaj Milanit, e ka marrë me mjaft optimizëm ...

Deklarata e trajnerit të Shkëndijës: Rrespekt për Milanin, por…

Alb Portali - 16.08.2017

Loading... Në kuadër të përgatitjeve para ndeshjes kualifikuese në kuadër të Ligës së Evropës kundër Milanit, Shkëndija ka kryer seancën stërvitore në Itali, ndërsa trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni ...

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Antpress - 16.08.2017

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe të japë më të mirën ndaj Milanit në San Siro. “Fati deshi që shorti të na hedh ndaj Milanit një ekip që nuk do shumë fjalë.

Totre: Me Milanin japim gjithçka për prezantim dinjitoz

Portalb - 15.08.2017

Me tre pikë e para të fillim sezonit, ku u mund Vardari në Tetovë me rezultat 2:0, Shkëndija tani më ka kthyer vëmendjen kah sfida historike me Milanin në “San Siro”.

Totre: Me Milanin japim gjithçka për prezantim dinjitoz

Ina - 15.08.2017

Me tre pikë e para të fillim sezonit, ku u mund Vardari në Tetovë me rezultat 2:0, Shkëndija tani më ka kthyer vëmendjen kah sfida historike me Milanin në “San Siro”.

Ndeshja AC Milan-KF Shkëndija, shkëndijasit arrijnë në aeroport (FOTO)

Portalb - 15.08.2017

Para ndeshjes e cila do të luhet të enjten me fillim prej ora 20:40, ndërmjet ekipit nikoqir italian AC Milan dhe KF Shkëndija të Tetovës, futbollistët e kësaj të fundit kanë arritur në aeroport, ...

Futbollistët e Shkëndijës nisen për në Milano (Foto)

Zhurnal - 15.08.2017

Futbollistët e Shkëndijës nisen për në Milano (Foto) Loading... Në prag të ndeshjes me Ac Milan, lojtarët e Kf Shkëndija sot janë nisur për në Milano.

Ja si e prezanton veten Shkëndija para italianëve (VIDEO)

Albeu.com - 15.08.2017

Konsiderohet si një nga ndeshjet më të mëdha në historënë e klubit shqiptar . Shkëndija ditën e enjte në orn 21:00 do të përballet me 7 herë kampionen e Euroës dhe ekipin e dytë me më së shumti trofe ...

Shkëndija sot teston veten para se ta testojë Milani

Albeu.com - 15.08.2017

Skuadra e Shkendisë sot në mëngjes ka zhvilluar seancë stërvitore në stadiumin e qytetit në Tetovë para udhëtimit drejt Italisë. Në një atmosferë pozitive por me qasje shumë serioze e profesionale ...

KF Shkëndija arrin në Milano (VIDEO)

Portalb - 15.08.2017

16:45 – KF Shkëndija ka arritur në aeroportin e Milanos. Siç mund të shihet nga videoja e publikuar nga Portalb , futbollistët duken shëndoshë e mirë.

Videoja që po trondit rrjetin/ ‘’I dashur Milan, ne jemi Shkëndija’’, Tetova i dedikon një video skuadrës italiane ...

LajmiFundit - 15.08.2017

Tetovarët kanë shokuar të gjithë me një video dedikuar Ac Milanit, pas shorteut që vendosi ndeshjen mes Milanit dhe Shkëndijës. Përmes një kolazhi fotosh dhe teksti, e shoqëruar në sfond me muzikë ...

Shkëndija me video thumbuese për Milanin që i rrëmben zemrat e shqiptarëve (Video)

Almakos - 15.08.2017

Shkëndija ka publikuar një video në faqen zyrtare të klubit, ku ka ironizuar me Milanin dhe madhështinë e klubit Rossoner. Duke mos mohuar asnjëherë nivelin e lartë të Milanit, Shkëndija ka krahasuar ...

Milan-Shkëndija/ Shikoni videon që po thyen rrjetin (Video)

Ina - 15.08.2017

Këtë të enjte zhvillohet ndeshja midis Milan dhe Shkëndijës, e vlefshme për kompeticionin e Europa Ligë, por para ndeshjes tetovarët kanë zgjedhur një formë shumë të qytetëruar për ti sfiduar 7 herë ...

Futbollistët e KF Shkëndija nisen drejt Milanit

Idividi - 15.08.2017

Shkup, 15 gusht 2017 (MIA) - Futbollistët e KF Shkëndija e Tetovës janë nisur drejt Milanit, ku të enjten do të luajnë ndeshjen me ekipin mikpritës italian AC Milan.

KOMENT/ "Shkëndija from Tetovo", jo vetëm futboll por dhe finesë (VIDEO)

Albeu.com - 15.08.2017

Nga Albeu.com Shkëndijës së Tetovës i ka rënë të përballet me Milanin në fazën kualifikuese për në grupet e Europa League. Është një arritje e madhe për çdo ekip shqiptar, të cilin tetovarët po e ...

Milani deri më tani ka shitur 23 mijë bileta, fton tifozët në stadium pasi kjo ndeshje nuk duhet të nënvlerësohet sipas ...

Almakos - 15.08.2017

Milani ka njoftuar që deri më tani ka shitur 23 mijë bileta për ndeshjen me Shkëndijën, ndërsa u ka bërë thirrje tifozëve që të vijnë në numër sa më të madh pasi nuk është ndeshje e lehtë.

Ekipi i Shkëndijës arrin në Milano (Foto)

Almakos - 15.08.2017

Skuadra e Shkëndijës ka arritur në Milano, dy ditë para ndeshjes kualifikuese të Ligës së Evropës kundër klubit të madh italian, Milan. Të enjten (17 gusht) në San Siro zhvillohet ndeshja e parë ...

Shkëndija mbërriti në Milano, e priti autobusi i tyre (FOTO)

Lajm - 15.08.2017

Lajm në Milano, Reshat Ibrahimi Ekspedita e KF Shkëndija para pak momenteve mbërriti në Milano, ku të enjten do të zhvilloj ndeshjen e parë të fazës së paly-off kundër gjigantit Italian Milan.

Shkëndija mbërriti në Milano, e priti autobusi i tyre (FOTO)

Ina - 15.08.2017

INA nga Milano/ Ekspedita e KF Shkëndija para pak momenteve mbërriti në Milano, ku të enjten do të zhvilloj ndeshjen e parë të fazës së paly-off kundër gjigantit Italian Milan.

Milani, thirrje tifozëve:Na mbështetni kundër Shkëndijës

Lajm - 15.08.2017

Nga Milano, Reshat Ibrahimi Gjiganti italian Milan i ka bërë thirrje tifozëve të tyre që të vijnë në numër sa më të madh të enjten në ndeshjen kundër Shkëndijës, e vlefshme për turin e parë të fazës ...

KF Shkëndija arrin në Milano (FOTO&VIDEO;)

Albeu.com - 15.08.2017

KF Shkëndija ka arritur në aeroportin e Milanos, prej ku ka kaluar në hotelin ku do të qëndrojë deri të enjten . Futbollistët janë akomoduar në “Melia Hotels & Resorts”.

Italianët nuk i "zë" vendi, ja si komentojnë super videon e Shkëndijës për Milanin (VIDEO)

Albeu.com - 15.08.2017

Shkëndija gjatë ditës së sotme postoi në faqen e saj zyrtare në Facebook një video dedikuar Milanit , kundërshtarit në fazën “play-off” të Ligës së Europës, ku bënte një krahasim me humor mes dy ...

Lojtarët e Shkëndijës ndjekin stilin e Edi Ramës – FOTO

Shqipmedia - 15.08.2017

Kostum dhe atlete sportive, stil unik që e filloi kryeministri shqiptar ndërsa tani po bëhet trend. Pas kryeministrit Zoran Zaev janë lojtarët e Shkëndijës që ndjekin modën e kryeministrit Rama… ...

Milani tregohet skuadër e madhe, i kthen përgjigje Shkëndijës (VIDEO/FOTO)

Lajmi.net - 15.08.2017

. Shkëndija postoi sot në faqen e saj zyrtare në Facebook një video dedikuar Milanit, kundërshtarit në fazën “play-off” të Ligës së Europës, ku bënte një krahasim me humor mes dy skuadrave dhe dy ...

Milani apel tifozëve: Ejani në stadium se nuk do të kemi lehtë me Shkëndijën

Shqipmedia - 15.08.2017

Milani ka njoftuar që deri më tani ka shitur 23 mijë bileta për ndeshjen me Shkëndijën, ndërsa u ka bërë thirrje tifozëve që të vijnë në numër sa më të madh pasi nuk është ndeshje e lehtë.

Reagon Milani, i kthen përgjigje Shkëndijës për VIDEON gjeniale

Shqipmedia - 15.08.2017

E mrekullueshme video e Shkëndijës së Tetovës që postoi sot në faqen e saj zyrtare në Facebook, një video dedikuar Milanit, kundërshtarit në fazën “play-off” të Europa League, ku bënte një krahasim ...

Milani i përgjigjet Shkëndijës në faqen e tyre për videon e jashtëzakonshme që e kishte publikuar klubi shqiptar ...

Almakos - 15.08.2017

Një video plot humor e postuar nga Shkëndija në Facebook, për ndeshjen me Milanin e madh. Kjo video zbulon gjërat e bukura të klubit tetovar dhe të qytetit në përgjithësi.

Shkëndija me video thumbuese për Milanin që i rrëmben zemrat e shqiptarëve (Video)

Telegrafi - 15.08.2017

Shkëndija ka publikuar një video në faqen zyrtare të klubit, ku ka ironizuar me Milanin dhe madhështinë e klubit Rossoner. Duke mos mohuar asnjëherë nivelin e lartë të Milanit, Shkëndija ka krahasuar ...

Shkëndija niset për në Milano

Koha.net - 15.08.2017

Skuadra nga Tetova do të ndeshet me Milanin në Ligën e Evropës. Ndeshja më e rëndësishme në historinë e klubit të Shkëndijës po afrohet. Tetovarët do të ndeshen me gjigantin italian Milan këtë të ...

Përballja kuqezi në “Europa League”, Shkëndija thumbon Milanin me një video në rrjetet sociale

BalkanWeb - 15.08.2017

Të enjten në “San Siro” luhet beteja e parë e “play-off” të Europa League mes Milanit dhe Shkëndijës e duke përfituar nga prestigji që të dhuron sfida, tetovarët nuk kanë humbur rastin të thumbojnë ...

Shkëndija e Tetovës, një histori suksesi

ABC News - 15.08.2017

Shkëndija e Tetovës e pret me optimizëm sfidën e së enjtes ndaj Milanit në Ligën e Europës. Klubi i shqiptarëve të Maqedonisë ka arritur një sukses të madh, 40 vjet pas themelimit.

Ekipi i Shkëndijës arrin në Milano (Foto)

Telegrafi - 15.08.2017

Skuadra e Shkëndijës ka arritur në Milano, dy ditë para ndeshjes kualifikuese të Ligës së Evropës kundër klubit të madh italian, Milan. Të enjten (17 gusht) në San Siro zhvillohet ndeshja e parë ...

Milani deri më tani ka shitur 23 mijë bileta, fton tifozët në stadium pasi kjo ndeshje nuk duhet të nënvlerësohet sipas ...

Telegrafi - 15.08.2017

Milani ka njoftuar që deri më tani ka shitur 23 mijë bileta për ndeshjen me Shkëndijën, ndërsa u ka bërë thirrje tifozëve që të vijnë në numër sa më të madh pasi nuk është ndeshje e lehtë.

Video e Shkëndijës për Milanin thyen rrjetin, italianët kthejnë përgjigje

BalkanWeb - 15.08.2017

Postimi i një video nga ana e Shkëndijës së Tetovës në rrjetin social “facebook” pak orë më parë bëri xhiro në internet për shkak të gjetjes brilante të klubit tetovar për të “ngacmuar” kundërshtarët ...

Milani i përgjigjet Shkëndijës në faqen e tyre për videon e jashtëzakonshme që e kishte publikuar klubi shqiptar ...

Telegrafi - 15.08.2017

Një video plot humor e postuar nga Shkëndija në Facebook, për ndeshjen me Milanin e madh. Kjo video zbulon gjërat e bukura të klubit tetovar dhe të qytetit në përgjithësi.

​Milan i përgjigjet Shkëndijës pas videos së jashtëzakonshme (Foto)

Gazeta Express - 15.08.2017

AC Milan i është përgjigjur Shkëndijës së Tetovës, e cila sot bënte një krahasim me humor mes dy skuadrave dhe dy ...

Milani falënderon Shkëndijën për videon e krijuar

Koha.net - 15.08.2017

Klubi i Milanit përmes një komenti ka falënderuar Shkëndijën për videon e krijuar dy ditë para ndeshjes në kuadër të kualifikimeve të Europa Ligës. Në videon e postuar nga klubi shqiptar për ndeshjen ...

Shkëndija me video thumbuese për Milanin që i rrëmben zemrat e shqiptarëve (Video)

Alb Portali - 15.08.2017

Shkëndija ka publikuar një video në faqen zyrtare të klubit, ku ka ironizuar me Milanin dhe madhështinë e klubit Rossoner. Loading... Duke mos mohuar asnjëherë nivelin e lartë të Milanit, Shkëndija ...

Nisja e Shkëndijës drejt Milanos përmes fotove

Alb Portali - 15.08.2017

Loading... Ekipi i Shkëndijës ka nisur drejt Milanos ku të enjten do të luajë ndeshjen e parë të Play Off-it të Europa League. Aktuale.mk ju sjell foto nga nisja e ekipit tetovar drejt Milanos.

Udhëtimi i lavdisë i Shkëndijës

Alb Portali - 15.08.2017

Loading... Urim SALIHU,Faktiditor.ch Ata u nisën në destinacionin e lavdisë.Lojtarët përmes qiellit ndërsa tifozët përmes tokës dhe do takohen në vendin e lashtësisë, aty ku nuk është vetëm historia ...

Milan-Shkëndija, kjo video e tetovarëve po thyen rrjetin. Mijëra klikime në pak minuta

Durres Lajm - 15.08.2017

Në prag të ndeshjes së të enjtes mes Milanit dhe Shkëndijës, e vlefshme për Europa League, skuadra tetovarë ka përgatitur një video, e cila në pak minuta ka marrë mijëra like dhe është klikuar mijëra ...

Shkëndija thumbon Milanin me një video

Alb Portali - 15.08.2017

Në prag të ndeshjes mes Shkëndijës dhe Milanit e vlefshme për plej-ofin e Liga Evropës, tetovarët kanë përgatitur një video ku kanë ironizuar Milanin dhe madhështinë e klubit rosoner.

(VIDEO) Shkëndija e Tetovës arrinë në Milano

Alb Portali - 15.08.2017

Shkëndija e Tetovës ka arritur në Milano të Italisë, për ndeshjen e parë që do ta luaj ndaj Milanit në kuadër të fazës plej of në Liga Evropa të enjtën.

Shkëndija me video thumbuese për Milanin që i rrëmben zemrat e shqiptarëve

Antpress - 15.08.2017

Shkëndija ka publikuar një video në faqen zyrtare të klubit, ku ka ironizuar me Milanin dhe madhështinë e klubit Rossoner.Duke mos mohuar asnjëherë nivelin e lartë të Milanit, Shkëndija ka krahasuar ...

Shkëndija "gjunjëzon" kampionët e Vardarit me rezultatin 2:0

Idividi - 14.08.2017

Tetovë, 13 gusht 2017 (MIA) - Shkëndija e Tetovës dominoi dhe regjistroi suksesin e pastër 2:0 ndaj Vardarit, në javën e parë të kampionatit të futbollit, duke ligjëruar entuziazmin e tifozëve dhe ...

Ali Ahmeti uron ekipin e Shkëndisë për fitore në ndeshjen kundër Milanit (VIDEO)

Zhurnal - 14.08.2017

Ali Ahmeti uron ekipin e Shkëndisë për fitore në ndeshjen kundër Milanit (VIDEO) Shkup, 14 gusht - Kreu i BDI-së,Ali Ahmeti për mes një videoje ka shprehur dëshirën e tij për një suskes sa më të mirë ...

Profesoresha Çeliku, apelon deri te politikanët të përkrahen klubet futbolistike me financa, jo me video përkrahjeje

Lajm - 14.08.2017

Në një status në rrjetin social facebook, profesoresha Universitare, Gjyla Çeliku ka shprehur revoltën e saj me politikanët të cilët sipas saj po e keqpërdorin Shkëndijën dhe fitoret e saja për poena ...

Kryetrajneri i Shkëndijes: Mendojmë për Milanin

Shqipmedia - 14.08.2017

Shkëndija e Tetovës tregoi fuqinë e saj, duke i dhënë leksion me rezultat 2:0 Vardarit nga Shkupi, në hapje të edicionit të ri të Kampionatit të Maqedonisë.

Qatip Osmani: Mendojmë për Milanin

Zhurnal - 14.08.2017

Qatip Osmani: Mendojmë për Milanin Loading... Shkëndija e Tetovës tregoi fuqinë e saj, duke i dhënë leksion me rezultat 2:0 Vardarit nga Shkupi, në hapje të edicionit të ri të Kampionatit të ...

Osmani:Në “San Siro” do të luajmë lojën tonë

Lajm - 14.08.2017

Shkëndija e Tetovës tregoi fuqinë e saj, duke i dhënë leksion me rezultat 2:0 Vardarit nga Shkupi, në hapje të edicionit të ri të Kampionatit të Maqedonisë.

Europa League: Milan – Shkëndija, ja sa bileta janë shitur deri tani!

Zhurnal - 14.08.2017

Europa League: Milan – Shkëndija, ja sa bileta janë shitur deri tani! Loading... Tashmë po afrohet dueli i shumëpritur ndërmjet Milanit dhe Shkëndijës, i vlefshëm për fazën e “Play-Offit” të Europa ...

Europa League: Milan – Shkëndija, ja sa bileta janë shitur deri tani!

Ina - 14.08.2017

Tashmë po afrohet dueli i shumëpritur ndërmjet Milanit dhe Shkëndijës, i vlefshëm për fazën e “Play-Offit” të Europa Leagues, që do të zhvillohet të enjten mbrëma në stadiumin “San Siro” nga ora ...

Shkëndija udhëton nesër, të enjten ndeshja në San Siro kundër Milanit

Zhurnal - 14.08.2017

Shkëndija udhëton nesër, të enjten ndeshja në San Siro kundër Milanit Shkup, 14 gush t - Nesër (e martë 15 gusht) pritet që skuadra e KF Shkëndija të udhëtojë drejt Milanos ku ditën e enjte pritet të ...

Shkëndija me linjë çarter drejt Milanos

InfoSport - 14.08.2017

Ekspedita e Shkëndijës të martën me linjë çarter do të niset për në Milano, ku të enjten do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të fazës “play-off” të Liga Evropa.

“Shkëndijës duhet t’i jepni, e jo të fitoni poena në krah të saj”

InfoSport - 14.08.2017

Shkëndija për të dytin vit me radhë po kalon verë fantastike në skenën evropiane, ndërsa ndeshjet e këtij kompeticioni si vendas i luan jasht qytetit të Tetovës, për shkak se stadiumi i “kuqezinjëve” ...

Totre: Për Milanin nuk duhet harxhuar fjalë, por presim prezantim dinjitoz

InfoSport - 14.08.2017

Paraqitja bindëse përballë rivalëve të Vardarit të shtunën ka përmirësuar edhe ashtu atmosferën e shkëlqyeshme në skuadër që vjen si pasojë e një ecurie të bukur në Liga Europa.

Osmani: Në “San Siro” do të luajmë lojën tonë

Alb Portali - 14.08.2017

Shkëndija e Tetovës tregoi fuqinë e saj, duke i dhënë leksion me rezultat 2:0 Vardarit nga Shkupi, në hapje të edicionit të ri të Kampionatit të Maqedonisë.

Janë të trembur?! `Spiunë` të Milanit mbajnë shënim për Shkëndinë në derbin me Vardarin

Antpress - 14.08.2017

Ishte një ndeshje testi për ekipin shqiptar tetovar, për mënyrën se si do të paraqitet në takimin historik të së enjtes përball gjigantëve të Milanit.