TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shefat vendosin për reformën zgjedhore

Telegrafi - 21.04.2012

Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Albin Kurti, Blerim Shala e Behgjet Pacolli e kanë në dorë zhbllokimin e reformës zgjedhore. Ata duhet të arrijnë një marrëveshje për numrin e zonave zgjedhore dhe mënyrën e hapur apo të mbyllur për listat ...

A po ju rrihet?

Telegrafi - 20.04.2012

Komisionit për Reformën Zgjedhore i skadon mandati këtë të diel, përderisa ende nuk i ka kryer detyrat kryesore. Partitë nuk po gjejnë kompromis për listat dhe zonat zgjedhore.

Komisioni për Ligjin për Zgjedhjet, shqyrton punën e deritanishme

Botasot - 20.04.2012

Sot mblidhet Komisioni paralamentar për amendamentimin e Ligjit për Zgjedhjet, ku do të shqyrtohet puna e deritanishme e këtij komisioni. Përfaqësuesi Special i BE-së në Kosovë dhe shtetet anëtare të BE-së të përfaqësuara në Prishtinë kanë ...

Komisioni për reformë zgjedhore kërkon zgjatjen e mandatit

Botasot - 20.04.2012

Komisioni për reformë Zgjedhore i Kuvendit të Kosovës ka përfillur rekomandimin e Zyrës së Bashkimit Evropian për zgjatje të mandatit të këtij Komisioni për shkak se nuk janë përmbushur objektivat themelore për standardizimin e sistemit ...

BE kritikon kosovarët për reformën zgjedhore

Alsat - 19.04.2012

Përfaqësuesi Special i BE-së dhe shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë si dhe shtetet anëtare të BE-së të përfaqësuara në Prishtinë, përmes një deklarate për media kanë shprehur shqetësimin e tyre për mungesën e një përparimi ...

BE, Kritika Kosovës për reformën zgjedhore

Lajmeshqip - 19.04.2012

Prishtinë – Bashkimi Europian, në një deklaratë të bërë sot për reformën zgjedhore në Kosovë, inkurajon të gjitha partitë politike që të angazhohen më substancialisht dhe ta shqyrtojnë zgjatjen e mandatit të Komisionit për Reformën ...

Reforma zgjedhore, shtyhet afati

Panorama - 19.04.2012

Komisioni Parlamentar për Reformën Zgjedhore miratoi dje një tjetër kapitull të rëndësishëm që ka të bëjë me zgjedhjet. Pas një takimi rreth 60 minuta me dyer të mbyllura mes maxhorancës dhe opozitës, u votuan 18 nene të kapitullit të ...

BE kritikon Kosovën për reformën zgjedhore

Botasot - 19.04.2012

Përfaqësuesi Special i BE-së dhe shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë si dhe shtetet anëtare të BE-së të përfaqësuara në Prishtinë, përmes një deklarate për media kanë shprehur shqetësimin e tyre për mungesën e një përparimi ...

BE kritikon kosovarët për reformën zgjedhore

Ora news - 19.04.2012

Përfaqësuesi Special i BE-së dhe shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë si dhe shtetet anëtare të BE-së të përfaqësuara në Prishtinë, përmes një deklarate për media kanë shprehur shqetësimin e tyre për mungesën e një përparimi ...

BE e pakënaqur me reformën zgjedhore

Telegrafi - 19.04.2012

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian, Samuel Zbogar dhe shtetet anëtare të BE-së përmes një deklarate për media kanë shprehur shqetësimin e tyre për mungesën e një përparimi substancial në reformën zgjedhore në Kosovë, duke kërkuar ...

Reforma zgjedhore, BE-ja kritikon Kosovën

Panorama - 19.04.2012

Përfaqësuesi Special i BE-së dhe shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë si dhe shtetet anëtare të BE-së të përfaqësuara në Prishtinë, përmes një deklarate për media kanë shprehur shqetësimin e tyre për mungesën e një përparimi në ...

BE e shqetësuar për zvarritjen e reformës zgjedhore

Koha.net - 19.04.2012

Bruksel, 19 prill - Bashkimi Evropian shprehet i shqetësuar për mungesën reformës zgjedhore në Kosovë. Nëpërmjet një deklarate të përbashkët shtypi, përfaqësuesi Special i BE-së dhe shtetet anëtare të BE-së të përfaqësuara në Prishtinë ...

Kodi Zgjedhor, miratohen ndryshimet për listat e zgjedhësve

Gazeta Start - 18.04.2012

Tiranë – Komisioni i Reformës Zgjedhore ka miratuar sot një tjetër vendim me konsensus për Kodin Zgjedhor. Deputeti socialist, Damian Gjiknuri, tha pas mbledhjes së zhvilluar me dyer të mbyllura, se palët kishin rënë dakord të miratonin ...

Listat e zgjedhësve

Top Channel - 18.04.2012

Demokratët dhe socialistët bënë një hap tjetër përpara, kur në mbledhjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore miratuan edhe paketën që rregullon hartimin, korrigjimin, publikimin dhe kontrollin e listave të zgjedhësve.

Ref. Zgjedhore, Gjiknuri: Mbyllet brenda prillit

Lajmeshqip - 18.04.2012

Tiranë – Bashkëkryetari socialist i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri u shpreh optimist për mbylljen brenda muajit prill të reformës zgjedhore.

Ref. Zgjedhore, Gjiknuri: Mbyllet brenda prillit, në 2013 votat numërohen elektronikisht

BalkanWeb - 18.04.2012

TIRANË- Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore, socialisti Damian Gjiknuri shprehet optimist se reforma zgjedhore mund të përfundojë brenda këtij muaji, ndërsa theksoi se po punohet intensivisht që në zgjedhjet e 2013 të ...

Gjiknuri: Reforma zgjedhore, brenda muajit

Panorama - 18.04.2012

TIRANE- “Reforma zgjedhore mund te mbyllet brenda ketij muaji”. Keshtu ka thene sot bashkekryetari socalist në Komisionin e Reformës Zgjedhrore, Damian Gjiknuri.

Reforma zgjedhore, Gjiknuri: Do mbyllet brenda muajit

Ora news - 18.04.2012

Bashkëkryetari i Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri u shpreh optimist për mbylljen brenda muajit prill të reformës zgjedhore.

PD-PS, gati për verifikimin e kartave në çdo qendër votimi

Panorama - 18.04.2012

Komisioni i Reformës Zgjedhore diskuton sot kapitullin për listat . Të dy partitë, me audit në Gjendjen Civile për listat. Dy partitë kryesore janë shumë pranë miratimit të verifikimit elektronik të çdo zgjedhësi në qendrat e votimit.

Gjiknuri: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor përfundojnë brendat afatit

Botasot - 18.04.2012

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor pritet të përfundojnë në afatin e caktuar, fundin e këtij muaji. Kështu ka deklaruar bashkëkryetari i komisionit parlamentar të reformës zgjedhore, socialisti Damian Gjiknuri, pas përfundimit të mbledhjes së ...