TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kriza politike paszgjedhore

Almakos - 18.06.2017

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e ardhshme bazuar në rezultatet zgjedhore.

Kriza politike paszgjedhore

Lajmi.net - 18.06.2017

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e ardhshme bazuar në rezultatet zgjedhore.

Kriza politike paszgjedhore

Lajm - 18.06.2017

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e ardhshme bazuar në rezultatet ...

Baraliu tregon kush e ka të drejtën finale për krijimin e qeverisë

Almakos - 18.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri politik kur është koha për formimin e Qeverisë. Lidhur me këtë, njohësit e çështjeve juridike thonë se për formimin e qeverisë janë disa skenare që mund të ...

LDK jep zgjidhjen për krijimin e Qeverisë, PAN dhe Vetëvendosje kundër

Lajm - 18.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk kanë sjellë një zgjidhje për formimin e një qeverie stabile dhe kjo për shkak që koalicioni PDK-AAK-Nisma, i cili ka fituar më shumë vota se sa partitë tjera, ...

A do të ndryshojë harta politike pas 11 qershorit?

Portalb - 18.06.2017

Albert Ramadani Pasi të përfundojë numërimi, KQZ do të certifikon zgjedhjet dhe deri sa te presim te çertifikohen, partitë politike nuhatin për tu bërë bashkë me njëri tjetrin, koalicionet ...

Kurteshi: Nuk bashkëpunojmë me PAN-in, por s’i nënshtrohemi as LDK-së

Lajmi.net - 18.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje!, Ismajl Kurteshi, ka treguar qëndrimet e kësaj lëvizje në raport me dy koalicionet për formimin e qeverisë së re.

Dy opsione për Qeverinë e ardhshme

Zeri - 18.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes për Bashkim, subjekt ky që iu bashkua koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), ka dhënë dy zgjidhje për situatën aktuale ku gjendet Kosova.

Kriza politike paszgjedhore

Telegrafi - 18.06.2017

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e ardhshme bazuar në rezultatet zgjedhore.

Kriza politike paszgjedhore

Gazeta Express - 18.06.2017

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e ardhshme bazuar në rezultatet ...

Kriza politike paszgjedhore

Zeri - 18.06.2017

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e ardhshme bazuar në rezultatet zgjedhore.

Baraliu tregon kush e ka të drejtën finale për krijimin e qeverisë

Telegrafi - 18.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri politik kur është koha për formimin e Qeverisë. Lidhur me këtë, njohësit e çështjeve juridike thonë se për formimin e qeverisë janë disa skenare që mund të ...

Ja kush e ka të drejtën finale për krijimin e qeverisë

Zeri - 18.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri politik kur është koha për formimin e Qeverisë. Lidhur me këtë, njohësit e çështjeve juridike thonë se për formimin e qeverisë janë disa skenare që mund të ...

'Vetëvendosje e vetmja që nuk është e varur nga Lista Serbe'

Zeri - 18.06.2017

Pas zgjedhjeve të 11 qershorit, Kosova vazhdon të mbetet ende nën procesin e numërimit të të gjitha votave të qytetarëve edhe pse rezultatet e para nxorën fitues koalicionin PAN me 33.92 për qind ...

Lekaj tregon nëse PAN do u jap serbëve ndonjërin prej posteve qeverisëse

Zeri - 18.06.2017

Mundësia që Listës Serbe t’u jepet ndonjëra nga postet udhëheqëse në vend, është kundërshtuar fuqishëm edhe nga koalicioni PAN të cilët edhe pritet të bëjnë formimin e Qeverisë së Kosovës.

Skenarët për qeverinë e re/ Haradinaj apo Albin Kurti Kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Java News - 18.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnje koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Avdullah Hoti i vendosur: LDK, jo koalicion me PAN-in e as me VV-në

Java News - 18.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës për gati një javë nuk foli për medie.Por, kur Klan Kosova e takoi në Mal të Zi, Avdullah Hoti ishte i prerë.

LDK jep zgjidhjen për krijimin e Qeverisë, PAN dhe Vetëvendosje kundër

Alb Portali - 18.06.2017

Loading... Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk kanë sjellë një zgjidhje për formimin e një qeverie stabile dhe kjo për shkak që koalicioni PDK-AAK-Nisma, i cili ka fituar më shumë vota se sa ...

Dilemat për mandatarin

Lajmi.net - 17.06.2017

Derisa drejtues të koalicionit PAN insistojnë se vetëm atyre u takon mandati për formimin e Qeverisë pasi që, siç thonë ata, kanë fituar më së shumti vota më 11 qershor, ekspertët ligjorë thonë se ...

Reshitaj: Nuk joshemi me pozita, kemi koalicion me LDK-në

Lajmi.net - 17.06.2017

Behgjet Pacolli nuk do të joshet nga pozitat institucionale për t’ia siguruar votat e nevojshme për formimin e Qeverisë së re koalicionit PAN (PDK-AAK-Nisma).

Dilema: Haradinaj, apo Kurti?

Almakos - 17.06.2017

Derisa drejtues të koalicionit PAN insistojnë se vetëm atyre u takon mandati për formimin e Qeverisë pasi që, siç thonë ata, kanë fituar më së shumti vota më 11 qershor, ekspertët ligjorë thonë se ...

Dilema: Haradinaj, apo Kurti?

Lajm - 17.06.2017

Derisa drejtues të koalicionit PAN insistojnë se vetëm atyre u takon mandati për formimin e Qeverisë pasi që, siç thonë ata, kanë fituar më së shumti vota më 11 qershor, ekspertët ligjorë thonë se ...

Haradinaj apo Kurti, kush do të jetë kryeministër i Kosovës?

Albeu.com - 17.06.2017

Derisa drejtues të koalicionit PAN insistojnë se vetëm atyre u takon mandati për formimin e Qeverisë pasi që, siç thonë ata, kanë fituar më së shumti vota më 11 qershor, ekspertët ligjorë thonë se ...

Ja nga sa deputet morrën PDK, AAK e Nisma

Lajm - 17.06.2017

Në baze të të dhënave deri me tani, nga QNR, këta janë disa prej deputetëve të mundshëm që mund të zgjidhen nga koalicioni PAN. Indeksonline ua sjellë listën e këtij koalicioni, në të cilën prinë ...

Haradinaj apo Kurti, kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Lajmi.net - 17.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës: Haradinaj apo Kurti? (Video)

Almakos - 17.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Lekaj i bindur: Ramush Haradinaj do ta udhëheq Qeverinë

Lajmi.net - 17.06.2017

Kandidati për deputet nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Pal Lekaj ka thënë se populli ia ka dhënë besimin PAN-it që ta udhëheq Qeverinë, dhe kështu edhe do të ndodhë.

Këta janë 8 deputetët e Nismës që partinë e Limajt e nxjerrin fituese brenda PAN-it

Lajmi.net - 17.06.2017

Rezultatet e 11 qershorit treguan se koalicioni PAN doli fitues, megjithatë PDK humbi 15 deputetë nëse krahasohet me zgjedhjet e kaluara kur ajo kishte pasur 37 deputetë.

Haradinaj apo Kurti, kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Portalb - 17.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Këta janë 8 deputetët e Nismës që partinë e Limajt e nxjerrin fituese brenda PAN-it

Lajm - 17.06.2017

Rezultatet e 11 qershorit treguan se koalicioni PAN doli fitues, megjithatë PDK humbi 15 deputetë nëse krahasohet me zgjedhjet e kaluara kur ajo kishte pasur 37 deputetë.

“As me PAN e as me VV” (Video)

Almakos - 17.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për gati një javë nuk foli për medie. Por, kur Klan Kosova e takoi në Mal të Zi, Avdullah Hoti ishte i prerë.

LDK nuk do hyjë në koalicion as me PAN-in e as me VV-në (VIDEO)

Albeu.com - 17.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti tha se LDK nuk do të bëjë koalicion as me PAN e as me VV. Me të parët për shkak se e rrëzuan qeverinë e Mustafës, e me të ...

Avdullah Hoti: Nuk hyjmë në koalicion as me PAN-in e as me VV-në (Video)

Lajmi.net - 17.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës për gati një javë nuk foli për medie. Po tani Avdullah Hoti tha se LDK nuk do të bëjë koalicion as me PAN e as me VV.

Nga PAN-i thonë se nuk do t’i pranojnë kushtet e Listës Serbe (Video)

Almakos - 17.06.2017

Formimi i qeverisë së re po sfidon partitë politike të cilat garuan në zgjedhjet e 11 qershorit, nga ku asnjëra nuk arriti të marrë votat e nevojshme që do të mundësonin krijimin e qeverisë pa ...

Veseli dhe Haradinaj nuk pranojnë kushte nga Lista Serbe (Video)

Lajmi.net - 17.06.2017

Formimi i qeverisë së re po sfidon partitë politike të cilat garuan në zgjedhjet e 11 qershorit, por që asnjëra nuk arriti të marr votat e nevojshme që do i mundësonin krijimin e qeverisë pa ...

LISTA/ Këta janë deputetët e PAN deri më tani (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.06.2017

Tashmë është e sigurt se koalicioni parazgjedhor PAN ka fituar 39 deputetë në Parlamentin e Kosovës. Rezultatet e 73 për qind të votave të procesuar të koalicionit kanë nxjerrë më të votuarit e ...

Kandidati i PAN-it jep dy zgjidhje për formimin e qeverisë

Lajmi.net - 17.06.2017

Avni Klinaku, kandidat për deputet në koalicionin PAN, anëtar i Lëvizjes për Bashkim, ka dhënë dy zgjidhje që partitë politike ta bëjnë një qeveri të nevojshme në situatën aktuale ku gjendet Kosova.

Avni Klinaku me dy opsione për tejkalimin e “krizës” paszgjedhore!

Almakos - 17.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes për Bashkim, subjekt ky që iu bashkua koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), ka dhënë dy zgjidhje për situatën aktuale ku gjendet Kosova.

Dilemat për mandatarin

Zeri - 17.06.2017

Derisa drejtues të koalicionit PAN insistojnë se vetëm atyre u takon mandati për formimin e Qeverisë pasi që, siç thonë ata, kanë fituar më së shumti vota më 11 qershor, ekspertët ligjorë thonë se ...

Dilema: Haradinaj, apo Kurti?

Telegrafi - 17.06.2017

Derisa drejtues të koalicionit PAN insistojnë se vetëm atyre u takon mandati për formimin e Qeverisë pasi që, siç thonë ata, kanë fituar më së shumti vota më 11 qershor, ekspertët ligjorë thonë se ...

Reshitaj: Nuk joshemi me pozita, kemi koalicion me LDK-në

Zeri - 17.06.2017

Behgjet Pacolli nuk do të joshet nga pozitat institucionale për t’ia siguruar votat e nevojshme për formimin e Qeverisë së re koalicionit PAN (PDK-AAK-Nisma).

A prodhuan zgjedhjet, zgjidhje apo krizë?!

Zeri - 17.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit u dëshmua së nuk prodhuan zgjidhje, përkundër se qeveria u rrëzua pikërisht me këtë arsyetim, gjoja për të nxjerrë vendin nga status-quo e krijuar për temat e ...

Reshitaj nuk e di se sa deputetë do të ketë AKR-ja në kuvend

Zeri - 17.06.2017

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa vlerësohet se i ka fituar rreth 30 deputetë në Kuvendin e Kosovës, mirëpo ende nuk dihet se sa deputetë kanë fituar partitë tjera brenda koalicionit.

Reshitaj tregon se a do t’i bashkëngjiten deputetët e AKR-së koalicionit ‘PAN’

Zeri - 17.06.2017

Zëvendëspresidentja e AKR-së Albena Reshitaj, duke folur për formimin e Qeverisë gjatë një interviste për “ Zërin ”, ka thënë se kreu i kësaj partie Behgjet Pacolli nuk do të joshet nga pozitat ...

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës: Haradinaj apo Kurti? (Video)

Telegrafi - 17.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Vetëm Limaj shënoi fitore në koalicionin PAN

Gazeta Express - 17.06.2017

Ishte koalicioni i papritur parazgjedhor PDK-AAK-Nisma, që bashkoi partinë e Fatmir Limajt me Partinë Demokratike, me të cilën ishin ndarë në vitin 2014.

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës: Haradinaj apo Kurti? (Video)

Zeri - 17.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Vetëm Limaj shënoi fitore në koalicionin PAN

Zeri - 17.06.2017

Fatmir Limaj është fituesi kryesor në koalicionin parazgjedhor me AAK’në e PDK’në. Ka fituar tetë vende në Parlament, dy më shumë se në mandatin e fundit.

Avdullah Hoti: Nuk hyjmë në koalicion as me PAN’in e as me VV’në (Video)

Gazeta Express - 17.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës për gati një javë nuk foli për medie. Po tani Avdullah Hoti tha se LDK nuk do të bëjë koalicion as me PAN e as me VV, njofton Klan ...

“As me PAN e as me VV” (Video)

Telegrafi - 17.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për gati një javë nuk foli për medie. Por, kur Klan Kosova e takoi në Mal të Zi, Avdullah Hoti ishte i prerë.

Nga PAN-i thonë se nuk do t’i pranojnë kushtet e Listës Serbe (Video)

Telegrafi - 17.06.2017

Formimi i qeverisë së re po sfidon partitë politike të cilat garuan në zgjedhjet e 11 qershorit, nga ku asnjëra nuk arriti të marrë votat e nevojshme që do të mundësonin krijimin e qeverisë pa ...

Koalicioni PAN nuk pranon kushte nga Lista Serbe (Video)

Gazeta Express - 17.06.2017

Formimi i qeverisë së re po sfidon partitë politike të cilat garuan në zgjedhjet e 11 qershorit, por që asnjëra nuk arriti të marr votat e nevojshme që do i mundësonin krijimin e qeverisë pa ...

Avdullah Hoti: LDK nuk bën koalicion as me PAN-in e as me VV-në (Video)

Zeri - 17.06.2017

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës për gati një javë nuk foli për medie. Por, kur Klan Kosova e takoi në Mal të Zi, Avdullah Hoti ishte i prerë.

Koalicioni PAN nuk pranon kushte nga Lista Serbe (Video)

Zeri - 17.06.2017

Formimi i qeverisë së re po sfidon partitë politike të cilat garuan në zgjedhjet e 11 qershorit, por që asnjëra nuk arriti të marr votat e nevojshme që do i mundësonin krijimin e qeverisë pa ...

Ja kush janë deputetët e PAN në bazë të 73 përqind të votave të procesuara (Dokument)

Gazeta Express - 17.06.2017

Tashmë është e sigurt se koalicioni parazgjedhor PAN ka fituar 39 deputetë në Parlamentin e Kosovës. Rezultatet e 73 për qind të votave të procesuar të koalicionit kanë nxjerrë më të votuarit e ...

Avni Klinaku me dy opsione për tejkalimin e “krizës” paszgjedhore!

Telegrafi - 17.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes për Bashkim, subjekt ky që iu bashkua koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), ka dhënë dy zgjidhje për situatën aktuale ku gjendet Kosova.

Haradinaj apo Kurti, kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Durres Lajm - 17.06.2017

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth formimit të qeverisë së re. Asnjë koalicion apo parti politike nuk doli fituese bindëse e ...

Avdullah Hoti: LDK as me PAN e as me VV (VIDEO)

Alb Portali - 17.06.2017

Loading... Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës për gati një javë nuk foli për medie. Por, kur Klan Kosova e takoi në Mal të Zi, Avdullah Hoti ishte i prerë.

LDK mund ta kërkojë postin e kryeministrit nga Vetëvendosje

Almakos - 16.06.2017

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muharrem Svarqa ka thënë se ata si subjekt politik në asnjë formë nuk shkojnë në bashkëqeverisje me koalicionin PAN. “Unë i binden vullnetin të elektoratit për ...

Deputetët në ‘Pazar’

Almakos - 16.06.2017

Koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma (PAN) do ta ketë mjaft të vështirë që ta krijojë Qeverinë e re, për shkak të numrave të kufizuar që ka. Ky koalicion në zgjedhjet e 11 qershorit ka fituar ...

Deputetët në pazar

Lajmi.net - 16.06.2017

Koalicionit PAN i duhet t’i marrë disa deputetë nga partitë tjera për ta formuar Qeverinë e re bashkë me minoritetet. Analistët vlerësojnë se pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja partitë do t’i ...

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Lajmi.net - 16.06.2017

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me ...

LDK mund ta kërkojë postin e kryeministrit nga Vetëvendosje

Portalb - 16.06.2017

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muharrem Svarqa ka thënë se ata si subjekt politik në asnjë formë nuk shkojnë në bashkëqeverisje me koalicionin PAN. “Unë i binden vullnetin të elektoratit për ...

Pazar deputetësh

Ina - 16.06.2017

Koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma do ta ketë mjaft të vështirë që ta krijojë Qeverinë e re, për shkak të numrave të kufizuar që ka, shkruan Gazeta Zëri.

Së shpejti blerja e deputetëve me oferta marramendëse

Albeu.com - 16.06.2017

Koalicionit PAN i duhet te marrë disa deputetë nga partitë tjera për ta formuar Qeverinë e re bashkë me minoritetet. Analistët vlerësojnë se pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja partitë do t’i ...

LDK mund ta kërkojë postin e kryeministrit nga Vetëvendosje

Lajm - 16.06.2017

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muharrem Svarqa ka thënë se ata si subjekt politik në asnjë formë nuk shkojnë në bashkëqeverisje me koalicionin PAN. “Unë i binden vullnetin të elektoratit për ...

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Almakos - 16.06.2017

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me ...

Nëse dështon Haradinaj, Hoti më shumë gjasa se Kurti për kryeministër

Lajmi.net - 16.06.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe i nominuari i tyre për kryeministër, Albin Kurti, po deklarojnë vazhdimisht se ata do ta bëjnë qeverinë. Por, në rast të dështimit të koalicionit PAN, më shumë se Kurti, ...

Deputetët e Kosovës në pazar. “Peshkimi” i lehtë me ofrimin e tenderëve apo shumave të majme të parave

Shqipmedia - 16.06.2017

Koalicionit PAN i duhet t’i marrë disa deputetë nga partitë tjera për ta formuar Qeverinë e re bashkë me minoritetet. Analistët vlerësojnë se pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja partitë do t’i ...

Hoxha: Qeveria bëhet, por pa PDK-në

Lajmi.net - 16.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës do të bëhet, por jo me Partinë Demokratike të Kosovës.

Hoxha: Qeveria e re pa PDK-në, kjo punë ka mbaruar!

Almakos - 16.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës do të bëhet, por jo me Partinë Demokratike të Kosovës.

PAN: Formimi i institucioneve do të ndodhë në afat rekord

Lajmi.net - 16.06.2017

Partnerët e koalicionit parazgjedhor PAN janë optimist se do t’i formojnë institucionet e reja në afat të shpejtë dhe paprolongime. Blerand Stavileci nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Pal Lekaj ...

Hoxha: Do krijojmë qeveri si në rastin e Maqedonisë, pa PDK-në

Albeu.com - 16.06.2017

Kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Ylli Hoxha , ka shkruar në një postim të tijin në Facebook se Qeveria e Kosovës do të bëhet, por jo me Partinë Demokratike të Kosovës.

Maliqi: LDK partia më përcaktuese për formimin e Qeverisë

Lajmi.net - 16.06.2017

Në zgjedhjet e 11 qershorit, asnjëra nga partitë garuese nuk ka arritur që të fitojë përqindjen e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë. Përderisa gjasat që vendi të mos futet një një tjetër krizë janë ...

Tahiri tregon skenarin për formimin e Qeverisë

Lajmi.net - 16.06.2017

Politologu, Ramush Tahiri ka folur rreth mundësive për krijimin e Qeverisë. Në një bisedë për zëri.info Tahiri e bëri të qartë se nëse koalicioni PAN dështon në marrjen e votave për formimin e ...

Tahiri: Ky është skenari i bërjes së Qeverisë

Almakos - 16.06.2017

Njohësi i çështjeve politike në vend, Ramush Tahiri sjell një skenar në bazë të cilit mund të formohet ose jo Qeveria e ardhshme pas rezultatit të 11 qershorit.

Tahiri tregon skenarin për formimin e mundshëm të qeverisë

Albeu.com - 16.06.2017

Politologu Tahiri e bën të qartë se nëse koalicioni PAN dështon në marrjen e votave për formimin e Qeverisë, atëherë automatikisht mandati i kthehet presidentit Thaçi.

Fituesi

Lajmi.net - 16.06.2017

11 qershori i sivjetmë ka nxitur ndryshime interesante të skenës politike në vend. Zgjedhjet e parakohshme parlamentare me rezultatet e nxjerra, për Republikën e Kosovës, mund të jenë nisja e një ...

VV e vendosur: Ky është kushti i saj për të hyrë në koalicion me LDK-në

Lajmi.net - 16.06.2017

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se do të hyjnë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, nëse këta të fundit janë të gatshëm ta japin postin e kryeministrit.

Lekaj: E kemi krye punën e numrave, në fillim të muajit e kemi Qeverinë (Video)

Lajmi.net - 16.06.2017

Ramush Haradinaj do ta procedojë Demarkacionin në Kuvend, votat kanë me thellu rrugën e Demarkacionit. Pal Lekaj nga AAK ka thënë se koalicioni PAN tashmë e ka krye punën e numrave sa i përket ...

Lekaj thotë se PAN e ka të kryer punën e numrave, tregon edhe kohën se kur do të votohet qeveria Haradinaj (Video)

Almakos - 16.06.2017

Pal Lekaj nga AAK ka thënë se koalicioni PAN tashmë e ka kryer punën e numrave sa i përket krijimit të Qeverisë së Kosovës. “Zotni Haradinaj, në bazë të informatave që i kam, do ta formojë qeverinë”, ...

Uran Ismaili: Zgjedhjet treguan që qytetarët i besojnë PAN-it për qeverisje

Lajmi.net - 16.06.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma ka marrë më së shumti vota në këto zgjedhje, duke dëshmuar, sipas tij, se qytetarët i besojnë këtyre ...

VV dhe LDK në ?sherr? për postin e kryeministrit

Albeu.com - 16.06.2017

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se do të hyjnë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje , nëse këta të fundit janë të gatshëm ta japin postin e kryeministrit .

Selimi tregon kushtin e VV-së për koalicion me LDK-në

Almakos - 16.06.2017

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se do të hyjnë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, nëse këta të fundit janë të gatshëm ta japin postin e kryeministrit.

Sfarqa: LDK mund ta kërkojë postin e kryeministrit nga Vetëvendosje

Gazeta Express - 16.06.2017

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muharrem Svarqa ka thënë se ata si subjekt politik në asnjë formë nuk shkojnë në bashkëqeverisje me koalicionin ...

LDK mund ta kërkojë postin e kryeministrit nga Vetëvendosje

Telegrafi - 16.06.2017

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muharrem Svarqa ka thënë se ata si subjekt politik në asnjë formë nuk shkojnë në bashkëqeverisje me koalicionin PAN. “Unë i binden vullnetin të elektoratit për ...

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Zeri - 16.06.2017

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me ...

Deputetët në ‘Pazar’

Telegrafi - 16.06.2017

Koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma (PAN) do ta ketë mjaft të vështirë që ta krijojë Qeverinë e re, për shkak të numrave të kufizuar që ka. Ky koalicion në zgjedhjet e 11 qershorit ka fituar ...

Deputetët në pazar

Zeri - 16.06.2017

Koalicionit PAN i duhet t’i marrë disa deputetë nga partitë tjera për ta formuar Qeverinë e re bashkë me minoritetet. Analistët vlerësojnë se pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja partitë do t’i ...

Deputetët në pazar

Gazeta Express - 16.06.2017

Koalicionit PAN i duhet t’i marrë disa deputetë nga partitë tjera për ta formuar Qeverinë e re bashkë me minoritetet. Analistët vlerësojnë se pas certifikimit të rezultateve nga KQZ-ja partitë do t’i ...

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Telegrafi - 16.06.2017

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me ...

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Ora news - 16.06.2017

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me ...

Limaj i gatshëm të sakrifikojë që VV dhe LDK t’i bashkohen PAN-it

Ora news - 16.06.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se nëse LDK-ja do të hynte në koalicion me PAN-in, do të sakrifikonte aq sa t’ia dorëzonte postin e zëvendëskryeministrit.

Koalicionet në Kosovë

ABC News - 16.06.2017

Veshtiresia deri ne kufijte e se pamundures per gjetjen e aleateve bashkeqeverises nga koalicioni I drejtuar nga Haradinaj, mund ta coje Kosoven ne situate paszgjedhore te ngjashme me ate te vitit ...

PAN refuzon ftesën e Kurtit

Zeri - 16.06.2017

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dy ditë pas zgjedhjeve, pos koalicionit LAA (LDK-AKR-Alternativa), ka ftuar edhe deputetët e koalicionit PAN që t’i ...

Hoxha: Qeveria bëhet, por pa PDK-në

Zeri - 16.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës do të bëhet, por jo me Partinë Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova.

Në PAN janë optimistë: Qeveria do të bëhet shumë shpejt pas certifikimit të rezultateve

Gazeta Express - 16.06.2017

​Partnerët e koalicionit parazgjedhor PAN janë optimist se do t’i formojnë institucionet e reja në afat të shpejtë dhe ...

Hoxha: Qeveria e re pa PDK-në, kjo punë ka mbaruar!

Telegrafi - 16.06.2017

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës do të bëhet, por jo me Partinë Demokratike të Kosovës.

Ish-deputeti i AAK-së tregon se kur do të formohet qeveria

Zeri - 16.06.2017

Ish-deputeti i AAK-së në legjislaturën e kaluar, Bali Muharremaj, është shprehur i bindur se qeveria e Kosovës do të formohet shumë shpejt. Ai në një prononcim për Zeri.info, ka thënë se koalicioni ...

PAN: Formimi i institucioneve do të ndodhë në afat rekord

Zeri - 16.06.2017

Partnerët e koalicionit parazgjedhor PAN janë optimist se do t’i formojnë institucionet e reja në afat të shpejtë dhe paprolongime. Blerand Stavileci nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Pal Lekaj ...

Tahiri: Ky është skenari i bërjes së Qeverisë

Zeri - 16.06.2017

Njohësi i çështjeve politike në vend, Ramush Tahiri në një bisedë për zëri.info sjell një skenar në bazë të cilit mund të formohet ose jo Qeveria e ardhshme pas rezultatit të 11 qershorit.

Tahiri: Ky është skenari i bërjes së Qeverisë

Telegrafi - 16.06.2017

Njohësi i çështjeve politike në vend, Ramush Tahiri sjell një skenar në bazë të cilit mund të formohet ose jo Qeveria e ardhshme pas rezultatit të 11 qershorit.

Kosovë, koalicioni PAN: Formimi i institucioneve do të bëhet në kohë rekord

ABC News - 16.06.2017

PDK-AAK-NISMA thekson me bindje se formimi I institucioneve të Kosovës pas zgjedhjeve parlamentare do të bëhet në kohë rekord. Koalicioni PAN nënvizon se kryeministër I vendit mund të jetë vetëm ...

Koalicioni PAN, shkelësi më i madh i rregullave të zgjedhjeve

Botasot - 16.06.2017

Paneli zgjedhor për ankesa dhe parashtresa, ka publikuar sot shifrat e ankesave dhe gjobave ndaj partive politike gjatë procesit të fundit elektoral. Koalicioni PAN është shkelësi me i madh i kodit ...

VV e vendosur: Ky është kushti i saj për të hyrë në koalicion me LDK-në

Zeri - 16.06.2017

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se do të hyjnë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, nëse këta të fundit janë të gatshëm ta japin postin e kryeministrit.

Lekaj thotë se PAN e ka të kryer punën e numrave, tregon edhe kohën se kur do të votohet qeveria Haradinaj (Video)

Telegrafi - 16.06.2017

Pal Lekaj nga AAK ka thënë se koalicioni PAN tashmë e ka kryer punën e numrave sa i përket krijimit të Qeverisë së Kosovës. “Zotni Haradinaj, në bazë të informatave që i kam, do ta formojë qeverinë”, ...

Lekaj: Puna e numrave ka përfunduar, në korrik e kemi Qeverinë

Gazeta Express - 16.06.2017

Pal Lekaj nga AAK ka thënë se koalicioni PAN tashmë e ka përfunduar punën e numrave sa i përket krijimit të Qeverise së të ...

Nënkryetari i PDK'së: Zgjedhjet treguan që qytetarët i besojnë PAN'it për qeverisje

Gazeta Express - 16.06.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka thënë se koalicioni PDK-AAK-Nisma ka marrë më së shumti vota në këto zgjedhje, duke dëshmuar, sipas tij, se qytetarët i besojnë këtyre ...

Lekaj: E kemi krye punën e numrave, në fillim të muajit e kemi Qeverinë (Video)

Zeri - 16.06.2017

Ramush Haradinaj do ta procedojë Demarkacionin në Kuvend, votat kanë me thellu rrugën e Demarkacionit. Pal Lekaj nga AAK ka thënë se koalicioni PAN tashmë e ka krye punën e numrave sa i përket ...

Selimi tregon kushtin e VV-së për koalicion me LDK-në (Video)

Telegrafi - 16.06.2017

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se do të hyjnë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, nëse këta të fundit janë të gatshëm ta japin postin e kryeministrit.

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Durres Lajm - 16.06.2017

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me ...

Hoxha: Qeveria e re pa PDK-në, kjo punë ka mbaruar!

Alb Portali - 16.06.2017

Loading... Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës do të bëhet, por jo me Partinë Demokratike të Kosovës.

Shkëlzen Maliqi: LDK-ja partia që ndikon për formimin e Qeverisë!

Java News - 16.06.2017

Në zgjedhjet e 11 qershorit, asnjëra nga partitë garuese nuk ka arritur që të fitojë përqindjen e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë. Por gjasat që Kosova të mos futet në një tjetër krizë janë të ...

Sa deputetë do t’i mbesin PDK-së pa Nismën e AAK-në?

Ina - 15.06.2017

Në emisionin Komiteti, sociologu Fisnik Halimi, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve dhe renditjen e subjekteve politike. Ai ka folur për mandatet që, sipas tij, do të marrin partitë brenda ...

Tregu i votës së lirë

Shqipmedia - 15.06.2017

Rastësisht u përputhën dy festa, në të njëjtën kohë, në sheshin “Zahir Pajaziti”, të cilat po festoheshin me të njëjtin flamur. Tifozët “kuq e zi” dhe Lëvizja e dikurshme “Vetëvendosje” e shndërruar ...

Këto janë skenarët për formimin e qeverisë, ja si mund të veprojë Thaçi

Ina - 15.06.2017

Duke folur për formimin e Qeverisë së re të Kosovës, politologu Ramush Tahiri në një prononcim për gazetën “Bota sot” ka thënë se edhe pse Ramush Haradinaj, që është kandidati i koalicionit PAN, doli ...

Në Kosovë s'ka qeveri pa koalicione

DW - 15.06.2017

Ambasadorët e vendeve më të industrializuara në Kosovë u kanë bërë thirrje udhëheqësve politikë kosovarë për krijimin e shpejtë të institucioneve. Por marrëveshja për koalicione do të jetë e vështirë.

DW: S’ka qeveri pa koalicione

Lajmi.net - 15.06.2017

Ambasadorët e vendeve më të industrializuara në Kosovë u kanë bërë thirrje udhëheqësve politikë kosovarë për krijimin e shpejtë të institucioneve. Por marrëveshja për koalicione do të jetë e vështirë.

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Lajmi.net - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj.

Tahiri: PAN-i mund të përçahet, vendin nuk mund ta çojë në zgjedhje

Lajmi.net - 15.06.2017

Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovë, NISMA për Kosovën dhe disa parti tjera më të vogla do të përçahet, por edhe si e tillë nuk mund të çojë vendin në ...

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Almakos - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj.

Krasniqi: Qeverinë e bën Haradinaj, nuk do të ketë mandatar të dytë

Lajmi.net - 15.06.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në një emision të drejtpërdrejtë në Tribuna Channel, deklaroi se qeveria e Kosovës do të formohet nga koalicioni PAN dhe sipas tij nuk do t’i vijë radha ...

Tronditet PDK-ja, merr vetëm 18 deputetë, ja sa do t’i kenë LDK, AKR e Alternativa, VV, AAK e NISMA

Ina - 15.06.2017

Rezultatet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të cilat u zhvilluan me 11 qershor tashmë janë publikuar. Nga koalicionet dhe subjektet të cilat garuan në këto zgjedhje, koalicioni LAA (Lidhja Demokratike ...

Krasniqi: Haradinaj do të jetë Kryeministër, s’ka mandatar të dytë për formimin e Qeverisë

Almakos - 15.06.2017

Memli Krasniqi, nënkryetar i PDK-së, thotë se se koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN), do të jetë formuese e qeverisë së ardhshme e Republikës së Kosovës dhe se nuk ka gjasa që të ketë mandatar të dytë për ...

Krasniqi: Haradinaj do të jetë kryeministër, s?ka mandatar të dytë

Albeu.com - 15.06.2017

Memli Krasniqi , nënkryetar i PDK-së, është shprehur se koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN), do të jetë formues i qeverisë së ardhshme e Republikës së Kosovës dhe se nuk ka gjasa që të ketë mandatar të ...

Turbullohet edhe më shumë Enver Hasani, harron komentarin e tij të Kushtetutës

Lajmi.net - 15.06.2017

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, nuk quhet rastësisht njeri kontrovers. Këto ditë, ai tha se PAN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë.

Krasniqi: Qeverinë e bën Haradinaj, nuk do të ketë mandatar të dytë

SOT - 15.06.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, deklaroi se qeveria e Kosovës do të formohet nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) dhe sipas tij nuk do t’i vijë radha mandatarit të dytë.

S’ka qeveri pa koalicione

Almakos - 15.06.2017

Ambasadorët e vendeve më të industrializuara në Kosovë u kanë bërë thirrje udhëheqësve politikë kosovarë për krijimin e shpejtë të institucioneve. Por marrëveshja për koalicione do të jetë e vështirë.

DW: S?ka qeveri pa koalicione!

Albeu.com - 15.06.2017

Ambasadorët e vendeve më të industrializuara në Kosovë u kanë bërë thirrje udhëheqësve politikë kosovarë për krijimin e shpejtë të institucioneve. Por marrëveshja për koalicione do të jetë e vështirë.

Haradinaj: I kemi 12 deputetë, Limaj: I kemi 7 deputetë. A po i mbesin PDK-së vetëm 20?!

Lajmi.net - 15.06.2017

Në zgjedhjet e së dielës, koalicioni PDK-AAK-Nisma doli me rezultat jo fort të pritshëm për ta, megjithatë u rendit në vendin e parë me mbi 34 për qind.

Limaj: Postin ua lëshoj LDK-së dhe VV-së që të na bashkohen

Lajmi.net - 15.06.2017

Kryetari i Nisma, Fatmir Limaj ka thënë se nëse LDK-ja do të hynte në koalicion me PAN-in, do të sakrifikonte aq sa t’ia dorëzonte postin e zëvendëskryeministrit, njofton Klan Kosova.

Limaj, i gatshëm të sakrifikojë që VV dhe LDK t?i bashkohen PAN-it

Albeu.com - 15.06.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se nëse LDK-ja do të hynte në koalicion me PAN-in, do të sakrifikonte aq sa t’ia dorëzonte postin e zëvendëskryeministrit.

Limaj i gatshëm të sakrifikojë që VV dhe LDK t’i bashkohen PAN-it

Almakos - 15.06.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se nëse LDK-ja do të hynte në koalicion me PAN-in, do të sakrifikonte aq sa t’ia dorëzonte postin e zëvendëskryeministrit.

Partitë politike në fazën “testuese” për krijimin e qeverisë, vendit nuk i duhet një qeveri e varur nga Lista Serbe

Telegrafi - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit, vlerësohet se nuk kanë nxjerrë një koalicion apo parti politike si fituese bindëse të zgjedhjeve.

Partitë politike në fazën 'testuese' për krijimin e qeverisë

Zeri - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit, vlerësohet se nuk kanë nxjerrë një koalicion apo parti politike si fituese bindëse të zgjedhjeve.

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Zeri - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj.

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Telegrafi - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj.

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Ora news - 15.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj.

Krasniqi: Qeverinë e bën Haradinaj, nuk do të ketë mandatar të dytë

Gazeta Express - 15.06.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në një emision të drejtpërdrejtë në Tribuna Channel, deklaroi se qeveria e Kosovës do të formohet nga koalicioni PAN dhe sipas tij nuk do t’i vijë radha ...

Krasniqi: Haradinaj do të jetë Kryeministër, s’ka mandatar të dytë për formimin e Qeverisë

Telegrafi - 15.06.2017

Memli Krasniqi, nënkryetar i PDK-së, thotë se se koalicioni PDK-AAK-NISMA (PAN), do të jetë formuese e qeverisë së ardhshme e Republikës së Kosovës dhe se nuk ka gjasa që të ketë mandatar të dytë për ...

Nënkryetari i PDK rikujton marrëveshjen: Qeverinë do e krijojë Haradinaj

BalkanWeb - 15.06.2017

PRISHTINE – Pavarësisht se zgjedhjet në Kosovë nxorën Vetëvendosjen si partinë më të votuar, nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka shuar çdo dilemë, ndërsa ka ripërsëritur edhe njëherë faktin se ...

S’ka qeveri pa koalicione

Telegrafi - 15.06.2017

Ambasadorët e vendeve më të industrializuara në Kosovë u kanë bërë thirrje udhëheqësve politikë kosovarë për krijimin e shpejtë të institucioneve. Por marrëveshja për koalicione do të jetë e vështirë.

Limaj i gatshëm të sakrifikojë që VV dhe LDK t’i bashkohen PAN-it

Telegrafi - 15.06.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se nëse LDK-ja do të hynte në koalicion me PAN-in, do të sakrifikonte aq sa t’ia dorëzonte postin e zëvendëskryeministrit.

Harta e re e qeverisjes në Kosovë dhe fatipolitik i Isa Mustafës

Alb Portali - 15.06.2017

Loading... Nga Enver Bytyçi Në Kosovë po vijon debati për krijimin e qeverisë së re. Të drejtën e e mandatit për qeverisje e ka partia ose koalicioni që ka marrë më shumë vota dhe sigurisht që kjo ka ...

Qeveri teknike, zgjedhjet e përgjithshme në vjeshtë!

SOT - 14.06.2017

Epilogu i zgjedhjeve të 11 qershorit, për të mos thënë të pamundur, e vështirëson tej mase krijimin e qeverisë së re. Ngaqë lidhja e koalicioneve paszgjedhore është aq e vështirë dhe e mundimshme, sa ...

‘Dridhet’ PAN-i

Almakos - 14.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare nuk pritet ta nxjerrin Kosovën nga kriza institucionale. Përkundrazi, pas rezultateve të ngushta midis tri blloqeve kryesore pritet të ketë një ngërç politik, i ...

‘Dridhet’ PAN-i

Lajmi.net - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

AAK e Nisma: Nëse nuk përmbushen kërkesat dalim nga koalicioni PAN

Albeu.com - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

‘Dridhet’ PAN-i

Lajm - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

Koalicionet paszgjedhore, për të shmangur zgjedhjet e reja

Lajmi.net - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit, vë në pikëpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashikojnë njohësit e zhvillime politike.

LDK-ja vija të kuqe për PAN-in, e hapur për LVV-në

Lajm - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në zgjedhjet e 11 qershorit doli humbëse edhe pse ishte në koalicion me tri parti, ka ndarë mendje sa i përket një koalicioni të mundshëm me PAN-in.

‘Dridhet’ PAN-i

Ina - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

Krasniqi flet për Qeverinë e re

Ina - 14.06.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma-s për Kosovën, Jakup Krasniqi e konsideron tejet të ngushtë rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit. Sipas tij, mënyra më e mirë për të dal nga kriza eventuale ...

LDK e hapur për VV, për PAN vija të kuqe

Ina - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në zgjedhjet e 11 qershorit doli humbëse edhe pse ishte në koalicion me tri parti, ka ndarë mendje sa i përket një koalicioni të mundshëm me PAN-in.

Koalicionet paszgjedhore, për të shmangur zgjedhjet e reja

Almakos - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit, vë në pikëpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashikojnë njohësit e zhvillime politike.

LDK-ja vija të kuqe për PAN-in, e hapur për LVV-në

Lajmi.net - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në zgjedhjet e 11 qershorit doli humbëse edhe pse ishte në koalicion me tri parti, ka ndarë mendje sa i përket një koalicioni të mundshëm me PAN-in.

LDK bllok koalicionit me PAN, mund të shkojë në opozitë

Lajm - 14.06.2017

Zgjedhjet e jashtëzakonshme të 11 qershorit kanë sjellë risi të papritura në skenën politike në Kosovë. Lëvizja Vetëvendosje, është befasia më e madhe e këtyre zgjedhjeve, pasi është ajo e cila ka ...

Koalicionet paszgjedhore, për të shmangur zgjedhjet e reja

Lajm - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit, vë në pikëpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashikojnë njohësit e zhvillime politike.

U përsërit kështu skena e turpshme, që kishte ndodhur shumë herë në historinë shqiptare…

Portalb - 14.06.2017

Florim Zeqa Epilogu i zgjedhjeve të 11 qershorit, për të mos thënë të pamundur, e vështirëson tej mase krijimin e qeverisë së re. Ngase lidhja e koalicioneve paszgjedhore është aq e vështirë dhe e ...

Lista e plotë e kandidatëve të PAN-it me votat e marra në Mitrovicë (Dokument)

Lajmi.net - 14.06.2017

Zgjedhjet e së dielës sollën rezultat befasues për koalicionin PAN, ku Vetëvendosje arriti të ketë përqindje të barabartë të votave me ta. Veriu.info ka arritur të siguroj listën e plotë të ...

Koalicionet paszgjedhore, për të shmangur zgjedhjet e reja në Kosovë

Shqipmedia - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit, vë në pikëpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashikojnë njohësit e zhvillime politike.

Teuta Haxhiu, femra më e votuar në PAN

Lajmi.net - 14.06.2017

Teuta Haxhiu, kandidatja për deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është deri më tani kandidatja më e votuar femër e gjithë koalicionit PAN.

Hasani tregon si mund ta marrë mandatin Lëvizja Vetëvendosje

Almakos - 14.06.2017

PAN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë. Herën e dytë mandatarin presidenti, megjithëse e ka në diskrecion të tij, duhet t’ua japë atyre që kanë shumicën parlamentare.

Hasani tregon si mund ta marrë mandatin Lëvizja Vetëvendosje

Lajmi.net - 14.06.2017

PAN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë. Herën e dytë mandatarin presidenti, megjithëse e ka në diskrecion të tij, duhet t’ua japë atyre që kanë shumicën parlamentare.

Këto janë votat e kandidatëve të koalicionit PAN në Klinë (Dokument)

Almakos - 14.06.2017

Bartësi i listës së koalicionit PAN, Kadri Veseli, është më i votuari në listën e PAN-it në komunën e Klinës. Megjithatë, siç kanë thënë burime të Telegrafit, numri i votave të Veselit në këtë komunë ...

Ripërsërit LDK-ja: S’ka asnjë mundësi koalicioni me PAN

Almakos - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN.

LDK dhe aleatët këmbëngulin: S’ka asnjë mundësi koalicioni me PDK-AAK-Nisma

Lajmi.net - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN.

LDK e vendosur: S?ka asnjë mundësi koalicioni me PAN

Albeu.com - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re, Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN.

LDK: S’ka asnjë mundësi koalicioni me PAN

Portalb - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me subjektin fitues të zgjedhjeve të 11 ...

Haradinaj i ftoi për koalicion, LDK: Kurrë me PDK-në

Top Channel - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të së dielës nuk është certifikuar ende, por enigmat janë zbardhur. Fitues ka dalë koalicioni mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës, me kandidat për Kryeministër, Ramush Haradinajn.

Daut Haradinaj i bindur se PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë

Lajmi.net - 14.06.2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj duke folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, ka thënë se fitorja e koalicionit PAN është fitore modeste.

Daut Haradinaj i bindur se PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë

Almakos - 14.06.2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj duke folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, ka thënë se fitorja e koalicionit PAN është fitore modeste.

Daut Haradinaj, i bindur se PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë

Albeu.com - 14.06.2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj duke folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, është shprehur se fitorja e koalicionit PAN është fitore modeste.

LDK refuzon koalicionin me PDK, pas ftesës së Haradinaj

SOT - 14.06.2017

Fitorja e dobët në zgjedhjet e Kosovës nga koalicioit nuk i ka siguruar atyre mandatet e nevojshme për të formuar i vetëm qeverinë e re, madje 61 mandate nuk i bën as me partitë e minoriteteve.

LDK-ja më mirë në opozitë (Video)

Lajmi.net - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës së bashku me partnerët e saj të koalicionit në rezultatet preliminare të publikuara nga ana e KQZ-së u radhit e treta për nga përqindja e votave.

“Feka” tregon se kush mund ta krijojë qeverinë e ardhshme të Kosovës (Foto)

Almakos - 14.06.2017

Teksa po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve parlamentare, tashmë kanë filluar të supozohet kush do ta formojë qeverinë. Dihet se koalicioni PAN, ka dal i pari dhe pritet të ketë 39 deputetë, ...

'Dridhet' PAN-i

Zeri - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

AAK e Nisma: Nëse nuk përmbushen kërkesat dalim nga koalicioni PAN

Gazeta Express - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

‘Dridhet’ PAN-i

Telegrafi - 14.06.2017

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare nuk pritet ta nxjerrin Kosovën nga kriza institucionale. Përkundrazi, pas rezultateve të ngushta midis tri blloqeve kryesore pritet të ketë një ngërç politik, i ...

Qeveri teknike, zgjedhjet e përgjithshme në vjeshtë!

Ora news - 14.06.2017

Epilogu i zgjedhjeve të 11 qershorit, për të mos thënë të pamundur, e vështirëson tej mase krijimin e qeverisë së re. Ngase lidhja e koalicioneve paszgjedhore është aq e vështirë dhe e mundimshme, sa ...

LDK-ja vija të kuqe për PAN-in, e hapur për LVV-në

Gazeta Express - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në zgjedhjet e 11 qershorit doli humbëse edhe pse ishte në koalicion me tri parti, ka ndarë mendje sa i përket një koalicioni të mundshëm me PAN-in.

PAN-i rastin e parë, VV-ja të dytin për ta bërë qeverinë

Zeri - 14.06.2017

PAN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë. Herën e dytë mandatarin presidenti, megjithëse e ka në diskrecion të tij, duhet t’ua japë atyre që kanë shumicën parlamentare.

Koalicionet paszgjedhore, për të shmangur zgjedhjet e reja

Telegrafi - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit, vë në pikëpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashikojnë njohësit e zhvillime politike.

LDK-ja vija të kuqe për PAN-in, e hapur për LVV-në

Zeri - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila në zgjedhjet e 11 qershorit doli humbëse edhe pse ishte në koalicion me tri parti, ka ndarë mendje sa i përket një koalicioni të mundshëm me PAN-in.

Koalicionet paszgjedhore, për të shmangur zgjedhjet e reja

Zeri - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit, vë në pikëpyetje themelimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës, parashikojnë njohësit e zhvillime politike.

PAN-i rastin e parë, VV-ja të dytin për ta bërë qeverinë

Botasot - 14.06.2017

AN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë. Herën e dytë mandatarin presidenti, megjithëse e ka në diskrecion të tij, duhet t’ua japë atyre që kanë shumicën parlamentare.

AAK e Nisma kërcënojnë: Nëse nuk përmbushen kërkesat dalim nga koalicioni PAN

Botasot - 14.06.2017

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma).

Hasani tregon si mund ta marrë mandatin Lëvizja Vetëvendosje

Zeri - 14.06.2017

PAN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë. Herën e dytë mandatarin presidenti, megjithëse e ka në diskrecion të tij, duhet t’ua japë atyre që kanë shumicën parlamentare.

"Zerohen" mundësitë e PAN për të krijuar qeverinë e re në Kosovë

ABC News - 14.06.2017

Një ditë pas apelit të kandidatit për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, që partitë ti bashkohen në krijimin e qeverisë së re, politologët në Kosovës shprehen se mundësitë e PDK - AAK dhe ...

Lista e plotë e kandidatëve të 'PAN'-it me votat e marra në Mitrovicë (Dokument)

Zeri - 14.06.2017

Zgjedhjet e së dielës sollën rezultat befasues për koalicionin PAN, ku Vetëvendosje arriti të ketë përqindje të barabartë të votave me ta. Veriu.info ka arritur të siguroj listën e plotë të ...

Hasani tregon si mund ta marrë mandatin Lëvizja Vetëvendosje

Telegrafi - 14.06.2017

PAN-i do ta ketë vetëm një tentim për ta krijuar qeverinë. Herën e dytë mandatarin presidenti, megjithëse e ka në diskrecion të tij, duhet t’ua japë atyre që kanë shumicën parlamentare.

Kjo është femra më e votuar në ‘PAN’ (FOTO)

Zeri - 14.06.2017

Teuta Haxhiu, kandidatja për deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është deri më tani kandidatja më e votuar femër e gjithë koalicionit PAN.

Zyrtari i Vetëvendosjes: Nëse LDK hyn në koalicion me PAN-in duhet t’i djegim të gjallë me benzinë

Gazeta Express - 14.06.2017

Një zyrtar i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë një kërcënim publik drejtuar koalicionit ...

Këto janë votat e kandidatëve të koalicionit PAN në Klinë (Dokument)

Telegrafi - 14.06.2017

Bartësi i listës së koalicionit PAN, Kadri Veseli, është më i votuari në listën e PAN-it në komunën e Klinës. Megjithatë, siç kanë thënë burime të Telegrafit, numri i votave të Veselit në këtë komunë ...

Zyrtari i Vetëvendosjes: Nëse LDK hyn në koalicion me PAN-in duhet t’i djegim të gjallë me benzinë

BalkanWeb - 14.06.2017

PRISHTINE- Një zyrtar i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë një kërcënim publik drejtuar koalicionit LDK-AKR-AL. Kështu, Mentor Merovci nga Vushtrria, aktivist i Vetëvendosjes, në një shkrim në rrjetin ...

Tre kandidatët më të votuar të koalicionit PAN në Klinë

Botasot - 14.06.2017

Bartësi i listës së koalicionit PAN, Kadri Veseli, është më i votuari në listën e PAN-it në komunën e Klinës. Megjithatë, siç kanë thënë burime t, numri i votave të Veselit në këtë komunë nuk është ...

LDK i përgjigjet Haradinaj: S’ka asnjë mundësi për koalicion me PAN

ABC News - 14.06.2017

Në një intervistë për Radioevropa e Lirë, lideri i AAk Ramush Haradinaj, kembenguli se nuk do te ketë asnjë të papritur dhe se qeverinë e re të Kosovës do ta krijojë dhe drejtojë ai.

Ripërsërit LDK-ja: S’ka asnjë mundësi koalicioni me PAN

Telegrafi - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN.

LDK e vendosur: S’ka asnjë mundësi koalicioni me PAN

Zeri - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, kanë hedhur poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN.

Daut Haradinaj i bindur se PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë

Telegrafi - 14.06.2017

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj duke folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, ka thënë se fitorja e koalicionit PAN është fitore modeste.

Haradinaj beson se PAN i ka numrat për formimin e Qeverisë

Gazeta Express - 14.06.2017

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, duke folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, ka thënë se fitorja e koalicionit PAN është fitore ...

Ky është opsioni i vetëm i LDK’së për të mos rënë krejtësisht, sipas Halimit (Video)

Gazeta Express - 14.06.2017

Fitorja koalicionit PAN nuk i siguroi mjaftueshëm mandate të deputetëve për formim të shumicës, e rritja e Vetëvendosjes nga ana tjetër, bën që LDK, e treta e renditur, të jetë e nevojshme për ...

Hamidi: Qeverinë të formojë VV dhe LDK

Zeri - 14.06.2017

Kryeredaktori i gazetës “Zëri”, Lavdim Hamidi ka thënë që PAN nuk do të mundet të formojë qeverinë, ku sipas tij këtij koalicioni i mungojnë dy vota. Këto komente, Hamidi i bërë në emisionin debat D, ...

“Feka” tregon se kush mund ta krijojë qeverinë e ardhshme të Kosovës (Foto)

Telegrafi - 14.06.2017

Teksa po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve parlamentare, tashmë kanë filluar të supozohet kush do ta formojë qeverinë. Dihet se koalicioni PAN, ka dal i pari dhe pritet të ketë 39 deputetë, ...

Daut Haradinaj: Ja qeveria e re, ironizon Albin Kurtin

Java News - 14.06.2017

Me rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit që pak kush i priti ne Kosove janë krijuar disa dyshimeve në publik nëse koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re me në krye Ramush Haradinajn.

LDK, nuk kemi ndërmend asnjë mundësi koalicioni me PAN-in

Java News - 14.06.2017

Përmes një deklaratë për medie Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN-in, ...

Haradinaj i hapi derën për koalicion, reagon LDK: Nuk bashkohemi kurrë me PDK-në

Java News - 14.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të së dielës nuk është certifikuar ende, por enigmat janë zbardhur. Fitues ka dalë koalicioni mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës, me kandidat për Kryeministër, Ramush Haradinajn.

Koalicioni LAA: S’ka koalicion me PAN-in

Alb Portali - 14.06.2017

Loading... Koalicioni Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi sot kanë hedhur poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me ...

LDK: S’ka asnjë mundësi koalicioni me PAN

Kosova Live - 14.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi, hedhin poshtë mundësinë e përfshirjes në një koalicion me PAN.

Të gjithë sytë tek Presidenti Thaçi, ja si vendos ai

Ina - 13.06.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të jetë personi kyç dhe ai i cili do të vendos për fatin e formimit të qeverisë së re. Thaçi, i cili për shumë vite kishte qenë kryetar i PDK-së, ...

Asnjë parti nuk mund ta formojë qeverinë pa LDK-në

Lajmi.net - 13.06.2017

Koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re vetëm me votat e LDK-së ose duke i “peshkuar” disa deputetë nga koalicioni i kësaj të fundit. Zgjidhje tjetër nuk ka, pasi i mungojnë numrat e nevojshëm ...

Vota ndëshkuese shkoi te ‘Vetëvendosje’

Lajmi.net - 13.06.2017

Pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve të 11 qershorit, ku koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) arriti t’i marrë rreth 34% të votave, VV-ja rreth 27%, LAA-ja (LDK-AKR-Alternativa) rreth 25%, krijimi i ...

Çelësi i qeverisë te LDK-ja

Almakos - 13.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) pavarësisht se doli më së keqi në zgjedhjet e 11 qershorit duke mbetur me vota pas koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) dhe lëvizjes “Vetëvendosje” te ky subjekt është ...

Çelësi i qeverisë te LDK-ja

Lajm - 13.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) pavarësisht se doli më së keqi në zgjedhjet e 11 qershorit duke mbetur me vota pas koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) dhe lëvizjes “Vetëvendosje” te ky subjekt është ...

PAN-i fitoi zgjedhjet, por ja çfarë ndodh nëse Ramush Haradinaj dështon në formimin e qeverisë

Ina - 13.06.2017

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme që u mbajtën të dielën në Kosovë, nga numërimin i 99.64 % të votave, fitues ka dalë koalicioni i krijuar nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e ...

Prognoza befasuese e Azem Vllasit për qeverinë e re dhe situatën pas zgjedhjeve

Ina - 13.06.2017

Njohësi i çështjeve politike në vend, Azem Vllasi rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit e sheh si më të komplikuar se sa atë të zgjedhjeve të vitit 2014 i cili në atë botë e futi ...

Naim Maloku: Befasuese humbja e thellë e koalicionit PAN

Albeu.com - 13.06.2017

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku ,në një intervistë për gazetën "Epoka e re" ka thënë se ka qenë befasuese humbja e thellë e koalicionit PDK-AAK-Nisma.

Koalicioni PAN në kërkim për partnerë tjerë të koaliconit

Portalb - 13.06.2017

Koalicioni PAN, të cilin e përbëjnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, edhe pse fitoi në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën të ...

Koalicioni PAN në kërkim për partnerë tjerë të koaliconit

Idividi - 13.06.2017

Prishtinë, 13 qershor 2017 (MIA) - Koalicioni PAN, të cilin e përbëjnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, edhe pse fitoi në zgjedhjet e parakohshme ...

Çelësi i qeverisë te LDK-ja

Shqipmedia - 13.06.2017

Koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re vetëm me votat e LDK-së ose duke i “peshkuar” disa deputetë nga koalicioni i kësaj të fundit. Zgjidhje tjetër nuk ka, pasi i mungojnë numrat e nevojshëm ...

Haliti nuk e përjashton krizën nëse PAN-it nuk i bashkohet ndonjë parti tjetër

Lajmi.net - 13.06.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se nëse koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) si fitues të zgjedhjeve nuk i bashkohet ndonjë subjekt tjetër politik, vendi mund ...

Paralajmëron Xhavit Haliti: Nëse PAN-it nuk i bashkohet ndonjë parti tjetër, vendi mund të futet në krizë

Almakos - 13.06.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se nëse koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) si fitues të zgjedhjeve nuk i bashkohet ndonjë subjekt tjetër politik, vendi mund ...

Formimi i qeverisë, PAN-i pritet të “peshkojë” tek partitë tjera

Almakos - 13.06.2017

Një qeveri e përkohshme nuk i duhet qytetarëve, por një qeveri me shumicë për të çuar vendimet dhe proceset e shtetit përpara. Kështu vlerësojnë analistët vendorë në një prononcim për Telegrafin.

“Klani Pronto” fillon me kërcënimet nëse PDK-ja nuk bën qeverinë!

Shqipmedia - 13.06.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se nëse koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) si fitues të zgjedhjeve nuk i bashkohet ndonjë subjekt tjetër politik, vendi mund ...

Selimi: Në asnjë mënyrë koalicion me PDK-në

Almakos - 13.06.2017

Rexhepi Selimi nga radhët e Vetëvendosjes në një prononcim për Telegrafin tha se VV në asnjë mënyrë nuk do të shkojë në koalicion me PDK-në. Ai tha se VV është duke pritur PDK-në për formimin e ...

Ky është numri i votave që morën kandidatët e PAN-it në Klinë (Dokument)

Lajmi.net - 13.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-NISMA në komunën e Klinës ka marrë shumicën e votave. Në këtë komunë PAN ka grumbulluar 7 mijë e 562 vota. Kandidati më i votuar i koalicionit PAN, sikurse edhe në shumicën e ...

Rezultati i ngushtë, PAN pritet të hedhë "grepin" tek partitë e tjera

Albeu.com - 13.06.2017

Një qeveri e përkohshme nuk i duhet qytetarëve, por një qeveri me shumicë për të çuar vendimet dhe proceset e shtetit përpara. Kështu vlerësojnë analistët vendorë.

Disa mësime nga rezultati i zgjedhjeve në Kosovë

Albeu.com - 13.06.2017

Nga Prof.As.Dr Enver Bytyçi Kosova e filloi dhe e përfundoi procesin e zgjedhjeve parlamentare në një hark kohor shumë më të shkurtër sesa Shqipëria. Edhe rezultati zgjedhor në Prishtinë iu njoftua ...

Ja si dështuan partitë lidere nëpër komuna… Lutfi Haziri, Agim Bahtiri, Svarqa, Kusari-Lila (Foto)

Lajmi.net - 13.06.2017

Numërimi i votave të zgjedhjeve të 11 qershorit tashmë po shkon drejt fundit, derisa rezultatet kanë treguar shumë befasi në disa komuna. Ferizaj, Gjilani, Gjakova, Vushtrria, Fushë Kosova, Peja, ...

Ahmeti: Do ta votojmë kandidatin e PAN-it për kryetar të Kuvendit (Video)

Almakos - 13.06.2017

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- ...

Ahmeti: Do ta votojmë kandidatin e PAN-it për kryetar të Kuvendit (Video)

Lajmi.net - 13.06.2017

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- ...

VV do të votojë kandidatin e PAN-it për kryetar të Kuvendit

Albeu.com - 13.06.2017

Kryetari i Prishtinës, njëkohësisht edhe kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti , në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN ...

Enver Hasani sqaron se kush mund ta formojë qeverinë

Lajmi.net - 13.06.2017

Zgjedhjet e 11 qershorit siç duket mund të prodhojnë një krizë te re të politikës në Kosovë. Kjo për faktin se asnjëra parti ose koalicion nuk arriti këto zgjedhje të sigurojë numrin e nevojshëm për ...

Enver Hasani: Nëse dështon PAN-i, presidenti mund t’ia japë mandatin çdokujt që e ka kaluar pragun (Video)

Almakos - 13.06.2017

Zgjedhjet e 11 qershorit mund të prodhojnë një krizë te re të politikës në Kosovë. Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka folur për situatën e krijuar pas zgjedhjeve në ...

Haradinaj e harron politikën, ja cilën bjeshkë e vizitoi sot (Foto)

Lajmi.net - 13.06.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, duket se po mundohet të largohet për pak çaste nga stresi i politikës. Ai sot ka qëndruar për vizitë në Bjeshkët e Gjeravicës, raporton lajmi.net Gjatë ...

Tahiri: Këto janë katër opsionet për formimin e qeverisë së re

Lajmi.net - 13.06.2017

Politologu Ramush Tahiri ka vlerësuar se në rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit ndikim të madh ka pasur edhe lidhja e koalicioneve të shpejta parazgjedhore.

Haradinaj shkëputet për pak çaste nga politika

Albeu.com - 13.06.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, është shkëputur për pak çaste nga stresi i politikës. Ai sot ka qëndruar për vizitë në Bjeshkët e Gjeravicës .

Enver Hasani tregon se çdo të ndodhë nëse PAN-i dështon

Albeu.com - 13.06.2017

Zgjedhjet e 11 qershorit mund të prodhojnë një krizë te re të politikës në Kosovë. Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka folur për situatën e krijuar pas zgjedhjeve në ...

Daut Haradinaj flet për formimin e Qeverisë, ironizon me Albin Kurtin

Lajmi.net - 13.06.2017

Me rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit që pak kush i priti janë krijuar disa dyshimeve në publik nëse koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re me në krye Ramush Haradinajn.

Daut Haradinaj: Kurtit mirë po i rri kravata, por Qeverinë do ta bëjmë ne

Almakos - 13.06.2017

Me rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, ka dyshimeve nëse koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re me Ramush Haradinajn. Por, Daut Haradinaj nga AAK shprehet i bindur se shumë shpejt ...

Vota ndëshkuese shkoi te 'Vetëvendosje'

Zeri - 13.06.2017

Pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve të 11 qershorit, ku koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) arriti t’i marrë rreth 34% të votave, VV-ja rreth 27%, LAA-ja (LDK-AKR-Alternativa) rreth 25%, krijimi i ...

Çelësi i qeverisë te LDK-ja

Zeri - 13.06.2017

Koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re vetëm me votat e LDK-së ose duke i “peshkuar” disa deputetë nga koalicioni i kësaj të fundit. Zgjidhje tjetër nuk ka, pasi i mungojnë numrat e nevojshëm ...

Çelësi i qeverisë te LDK-ja

Telegrafi - 13.06.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) pavarësisht se doli më së keqi në zgjedhjet e 11 qershorit duke mbetur me vota pas koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) dhe lëvizjes “Vetëvendosje” te ky subjekt është ...

Sfida e Ramush Haradinaj për të formuar qeverinë pa djegur mandatin

Ora news - 13.06.2017

Edhe pse ka kaluar një ditë nga shpallja e rezultateve për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, situata vijon të mbetet shumë e paqartë për shkak se asnjë nga subjektet garuese nuk mori mbi 50% të ...

Haliti nuk e përjashton krizën nëse 'PAN'-it nuk i bashkohet ndonjë parti tjetër

Zeri - 13.06.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se nëse koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) si fitues të zgjedhjeve nuk i bashkohet ndonjë subjekt tjetër politik, vendi mund ...

Paralajmëron Xhavit Haliti: Nëse PAN-it nuk i bashkohet ndonjë parti tjetër, vendi mund të futet në krizë

Telegrafi - 13.06.2017

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se nëse koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) si fitues të zgjedhjeve nuk i bashkohet ndonjë subjekt tjetër politik, vendi mund ...

Formimi i qeverisë, PAN-i pritet të “peshkojë” tek partitë tjera

Telegrafi - 13.06.2017

Një qeveri e përkohshme nuk i duhet qytetarëve, por një qeveri me shumicë për të çuar vendimet dhe proceset e shtetit përpara. Kështu vlerësojnë analistët vendorë në një prononcim për Telegrafin.

Formimi i qeverisë, PAN-i pritet të 'peshkojë' tek partitë tjera

Zeri - 13.06.2017

Një qeveri e përkohshme nuk i duhet qytetarëve, por një qeveri me shumicë për të çuar vendimet dhe proceset e shtetit përpara. Kështu vlerësojnë analistët vendorë.

Der Standard: Koalicioni i PAN ka arritur fitore të Pirros

Zeri - 13.06.2017

Gazeta e Vjenës “Standard” shkruan sot se fituesi i vërtetë i zgjedhjeve në Kosovë është Lëvizja Vetëvendosje, dhe se, pavarësisht se kush merr përsipër kreun e qeverisë - Ramush Haradinaj apo Albin ...

Ekskluzive: Ky është numri i votave që morën kandidatët e PAN-it në Klinë (Dokument)

Gazeta Express - 13.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-NISMA në komunën e Klinës ka marrë shumicën e votave. Në këtë komunë PAN ka grumbulluar 7 mijë e 562 ...

Selimi: Në asnjë mënyrë koalicion me PDK-në

Telegrafi - 13.06.2017

Rexhepi Selimi nga radhët e Vetëvendosjes në një prononcim për Telegrafin tha se VV në asnjë mënyrë nuk do të shkojë në koalicion me PDK-në. Ai tha se VV është duke pritur PDK-në për formimin e ...

Ky është numri i votave që morën kandidatët e 'PAN'-it në Klinë (Dokument)

Zeri - 13.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma në komunën e Klinës, ka marrë shumicën e votave. Në këtë komunë PAN-i ka grumbulluar 7 mijë e 562 vota. Kandidati më i votuar i koalicionit PAN, sikurse edhe në shumicën e ...

Beqaj: PAN-i, me vështirësi mund ta krijojë qeverinë

Zeri - 13.06.2017

Politologu Belul Beqaj, ka vlerësuar se koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) e ka shumë të vështirë ta konstituojë qeverinë e ardhshme. Kurse, të lehtë për ta udhëhequr qeverinë sipas tij, nuk e ka as ...

Ja si dështuan partitë lidere nëpër komuna… Lutfi Haziri, Agim Bahtiri, Svarqa, Kusari-Lila

Zeri - 13.06.2017

Nmërimi i votave të zgjedhjeve të 11 qershorit tashmë po shkon drejt fundit, derisa rezultatet kanë treguar shumë befasi në disa komuna. Ferizaj, Gjilani, Gjakova, Vushtrria, Fushë Kosova, Peja, ...

Intervistë me Enver Hasanin, ndiqeni në ‘Zëri’ prej orës 19:30

Zeri - 13.06.2017

I ftuar i sotëm në intervistën e gazetës “Zëri”, është ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani. Profesori i të drejtës ndërkombëtare flet për situatën e prodhuar nga zgjedhjet e ...

Tregu i votës së lirë

Telegrafi - 13.06.2017

Rastësisht u përputhën dy festa, në të njëjtën kohë, në sheshin “Zahir Pajaziti”, të cilat po festoheshin me të njëjtin flamur. Tifozët “kuqezi” dhe Lëvizja e dikurshme “Vetëvendosje” e shndërruar së ...

Ahmeti: Do ta votojmë kandidatin e PAN-it për kryetar të Kuvendit (Video)

Telegrafi - 13.06.2017

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- ...

Ahmeti: Do ta votojmë kandidatin e PAN-it për kryetar të Kuvendit (Video)

Zeri - 13.06.2017

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- ...

Enver Hasani: Nëse dështon PAN-i, presidenti mund t’ia japë mandatin çdokujt që e ka kaluar pragun (Video)

Telegrafi - 13.06.2017

Zgjedhjet e 11 qershorit mund të prodhojnë një krizë te re të politikës në Kosovë. Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka folur për situatën e krijuar pas zgjedhjeve në ...

Haradinaj e harron politikën, ja cilën bjeshkë e vizitoi sot (Foto)

Zeri - 13.06.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, duket se po mundohet të largohet për pak çaste nga stresi i politikës. Ai sot ka qëndruar për vizitë në Bjeshkët e Gjeravicës, raporton lajmi.net Gjatë ...

Kjo është zgjidhja nëse PAN nuk arrin ta bëjë Qeverinë, sipas Krasniqit

Zeri - 13.06.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma-s për Kosovën, Jakup Krasniqi e konsideron tejet të ngushtë rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit. Sipas tij, mënyra më e mirë për të dal nga kriza eventuale ...

Daut Haradinaj flet për formimin e Qeverisë, ironizon me Albin Kurtin

Gazeta Express - 13.06.2017

Me rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit që pak kush i priti janë krijuar disa dyshimeve në publik nëse koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re me në krye Ramush Haradinajn.

Daut Haradinaj flet për formimin e Qeverisë, ironizon me Albin Kurtin

Zeri - 13.06.2017

Me rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit që pak kush i priti janë krijuar disa dyshimeve në publik nëse koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re me në krye Ramush Haradinajn.

Daut Haradinaj: Kurtit mirë po i rri kravata, por Qeverinë do ta bëjmë ne

Telegrafi - 13.06.2017

Me rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, ka dyshimeve nëse koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re me Ramush Haradinajn. Por, Daut Haradinaj nga AAK shprehet i bindur se shumë shpejt ...

Koalicioni PAN në kërkim për partnerë tjerë të koaliconit

Republika - 13.06.2017

Koalicioni PAN, të cilin e përbëjnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, edhe pse fitoi në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën të ...

Memli gjen "fajtorin" për rezultatin e koalicionit PAN

Albeu.com - 12.06.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi thekson se dikush nga partnerët në PAN ka humbur vota. "Nuk e besoj se ka ndodh diçka shumë e jashtëzakonshme por si koalicion kemi një ...

Krasniqi: Qytetarët ia dhanë besimin koalicionit PAN

Lajmi.net - 12.06.2017

(I plotësuar)- Memli Krasniqi i PDK-së ka thënë se koalicioni PAN është i vetmi të cilit qytetarët e Kosovës ia kanë dhënë besimin. I pyetur në RTV Dukagjin se me cilën parti do të bëjnë koalicion, ...

PAN feston edhe pse me tkurrje votash

Albeu.com - 12.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma tashmë ka nisur festën e fitores, në sheshin "Skënderbe", në Prishtinë. Ndonëse rezultati përfundimtar ende nuk është publikuar nga KQZ, drejtues të PAN-it tashmë kanë ...

Haradinaj e cilëson të kënaqshëm rezultatin e PAN-it

Portalb - 12.06.2017

Daut Haradinaj e ka quajtur fitore modeste atë të PAN-it në zgjedhjet e parakohshme. “Në Deçan ka qenë rezultat i mirë, ndoshta për herë të parë pas luftës ka qenë rezultat enorm.

Rezultatet preliminare për komunat e mëdha: PAN prin në katër komuna, VV në tri

Lajmi.net - 12.06.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të bëjë numërimin e votave dhe përditësimin e faqes së saj zyrtare në internet. Sipas rezultateve të deritanishme të KQZ-së, nga shtatë komunat më të mëdha në ...

Simpatizantë të Vetëvendosjes provokojnë ata të PAN-it (Foto)

Lajmi.net - 12.06.2017

Në festën e koalicionit PDK-AAK-Nisma është shtuar numri i forcave policore. Kjo pasi simpatizantë të Lëvizjes Vetëvendosje i janë afruar atyre të këtij koalicioni, raporton lajmi.net.

PDK kishte vota gati sa krejt koalicioni PAN në zgjedhjet e vitit 2014

Lajmi.net - 12.06.2017

Deri më tani koalicioni PDK-AAK-Nisma ka arritur të sigurojë 35% votave, duke u bazuar nga të dhënat e KQZ-së. Sipas këtij rezultati del se PDK-ja ka pasur vota në vitin 2014 vetëm gati sa krejt ...

Meta: LDK-AKR duhet të vendosë mes zgjedhjeve të reja apo koalicionit me VV-në

Lajmi.net - 12.06.2017

Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, i është drejtuar votuesve të tij me një mesazh duke thënë se LDK nuk do të bashkohet më me PDK-në për të qeverisur vendin.

Huliganizmi i VV-së nëpër rrugët e Prishtinës (Video)

Lajmi.net - 12.06.2017

Menjëherë pasi koalicioni PDK, AAK dhe Nisma kanë shpallur fitoren në sheshin Skënderbe në Prishtinë dhe teksa simpatizantët e PAN-it po festonin, në anën tjetër ishin simpatizantët e Vetëvendosjes, ...

Momenti kur përleshen simpatizuesit e VV-së dhe PDK-së (Video)

Lajmi.net - 12.06.2017

Vetëvendosja dhe koalicioni PAN me dy tubime në sheshet e Prishtinës festuan siç i kanë vlerësuar ata fitoret e tyre. Pasi përfundoi tubimi i VV-së disa aktivistë të kësaj partie shkuan te tubimi i ...

Lajm i Fundit: Rrahje mes simpatizuesve të PDK-së dhe Vetëvendosjes (Video)

Lajm - 12.06.2017

Ndonëse ende e pakonfirmuar, burime flasin për një përleshje fizike mes simpatizantëve të PDK’së me ata të VV’së në ...

Krasniqi dëshiron koalicion mes PAN-it dhe VV-së

Ina - 12.06.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka thënë se Kosovës më së shumti i duhet tani të mendoj për një koalicion të madh, e kjo sipas tij të ndodh mes PAN-it dhe ...

Koalicioni PAN i Thaçit dhe Haradinjat fitues në zgjedhjet në Kosovë

Idividi - 12.06.2017

Prishtinë, 12 qershor 2017 (MIA) - Koalicioni PAN, i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, e Kadri Veselit, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e Ramush Haradinjt dhe Iniciativa për Kosovën e ...

Tabela që dëshmon debaklin e PAN-it dhe LDK-së nëpër komuna (Foto)

Lajm - 12.06.2017

Ja tabela që tregon humbjen e votave të koalicioneve të mëdha në të gjitha ...

Fiton koalicioni PAN, Thaçi flet në lidhje me Serbinë

Albeu.com - 12.06.2017

Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK-NISMA tashmë ka nisur festën në Prishtinë. Një numër i madh i simpatizantëve të këtij koalicioni janë mbledhur në sheshin ‘Skënderbe’, për të festuar rezultatin ...

Tabela që dëshmon debaklin e PAN-it dhe LDK-së nëpër komuna (Foto)

Ina - 12.06.2017

Ja tabela që tregon humbjen e votave të koalicioneve të mëdha në të gjitha ...

PAN dhe LAA, "rrotë më rrotë" në këtë qytet

Albeu.com - 12.06.2017

Në gjithsej 132 qendra votimi dy partitë politike Koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe Koalicioni LDK-AKR-Alternativa kanë një diferencë të vogël votash në qytetin e Pejës .

5 konkluza nga zgjedhjet në Kosovë

Portalb - 12.06.2017

Robert Nesimi Vetëvendosja bëri revolucion politik, PDK-së i dështoi blofi ngase bëri hesapet pa hanxhiun, ndërsa LDK-së do t’i duhen reforma të thella për tu këndellur 1. Blofi i pamenduar i PDK-së .

"Çmenduria" e simpatizantëve të PDK-së mbrëmë në rrugët e Kosovës (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2017

Edhe pse më një tkurrje të votave krahasuar me pritshmëritë, koalicioni i udhëhequr nga PDK, ka fituar zgjedhjet në Kosovë duke bërë që simpatizantët e tyre të ekzaltohen nëpër rrugët e Prishtinës ...

Kosova mund të shkojë sërish në zgjedhje të reja!

Lajmi.net - 12.06.2017

Zgjedhjet e së dielës nuk i kanë dhënë sigurinë për të formuar Qeverinë e re asnjë subjekti politik, prandaj analistët politikë në vend thonë se vendi mund të shkoj në zgjedhje të reja të parakohshme.

Ja nga sa deputetë do të kenë PAN, LVV e LAA

Lajmi.net - 12.06.2017

Ende nuk ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të zgjedhjeve për parakohshme parlamentare. Rezultati aktual nga numërimi i rreth 96% të fletëvotimeve, koalicioni PDK-AAK-Nisma (PAK) ka rreth 34%, ...

ANALIZA/ PAN + LAA apo VV+LAA, kush do t'a qeverisë tani Kosovën?

Albeu.com - 12.06.2017

Ndërkohë që ka mbetur hedhja e vetëm 5 për qind të fletëve të votimit, panorama e dalë nga zgjedhjet e djeshme në Kosovë duket e qartë tashmë. Krahas surprizës së Vetëvendosjes, lajmi tjetër lidhet ...

Kush e rriti votën e kush e humbi në 7 komunat kryesore të Kosovës (Dokument)

Lajmi.net - 12.06.2017

KQZ-ja tashmë është në finalizim të numërimit të votave për zgjedhjet që u mbajtën dje më 11 qershor të këtij viti. PAN-i vazhdon të kryesojë me rreth 34 %, duke lënë prapa Lëvizjen Vetëvendosje 27 ...

Pacolli çelësi i formimit të qeverisë, kontaktohet nga Veseli

Ina - 12.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma, edhe pse po del si më i votuari në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit, pothuajse do ta ketë të pamundur ta formojë qeverinë, vetëm me minoritetet, duke përfshirë këtu ...

Ngërçi i qeverisë, Veseli kërkon aleat nga koalicioni i LDK-së

Albeu.com - 12.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma, edhe pse po del si më i votuari në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit, pothuajse do ta ketë të pamundur ta formojë qeverinë, vetëm me minoritetet, duke përfshirë këtu ...

Ngërçi paszgjedhor – koalicione të reja për formimin e Qeverisë

Lajmi.net - 12.06.2017

Pas konstituimit të Kuvendit, fillon procedura e zgjedhjes së Qeverisë.Në bazë të marrëveshjes politike është e pritshme që partia apo koalicioni fitues të propozojë mandatarin për formimin e ...

Pamje të reja nga përplasja e mbrëmshme ndërmjet simpatizantëve të VV-së dhe PDK-së

Lajmi.net - 12.06.2017

Festa e simpatizuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe PDK’së mbrëmë ka përfunduar me përleshje në mes dy palëve. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në afërsi të objektit të Komunës së Prishtinës.

A prodhuan zgjedhjet, zgjidhje apo krizë?!

Ina - 12.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 11 qershorit u dëshmua së nuk prodhuan zgjidhje, përkundër se qeveria u rrëzua pikërisht me këtë arsyetim, gjoja për të nxjerrë vendin nga status-quo e krijuar për temat e ...

Enver Hasani: Koalicioni fitues e bën Qeverinë (Video)

Lajmi.net - 12.06.2017

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani i ftuar në Rrokum Roll ka folur për situatën paszgjedhore. Ai ka folur për mundësinë e formimit të Qeverisë, ku ka thënë se koalicioni fitues e ...

Kosova përball ngërçit të ri

Almakos - 12.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri kur është në pyetje formimi i Qeverisë së ardhshme. Nëse përqindjet e votave të fituara kthehen në ulëse të Kuvendit, përbërja e re e legjislativit do të ...

Naim Maloku me një propozim interesant për formimin e Qeverisë

Lajmi.net - 12.06.2017

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, ka thënë se humbja e thellë e koalicionit PDK-AAK-Nisma ka qenë befasuese. Për Epokën e Re, Maloku ka theksuar se nuk ka pritur që koalicioni PAN ...

Propozimi interesant i Naim Malokut për formimin e qeverisë

Albeu.com - 12.06.2017

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku , është shprehur se humbja e thellë e koalicionit PDK-AAK-Nisma ka qenë befasuese. Maloku ka theksuar për Epokën e Re, se nuk ka pritur që ...

Kosova përball ngërçit të ri

Portalb - 12.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri kur është në pyetje formimi i Qeverisë së ardhshme. Nëse përqindjet e votave të fituara kthehen në ulëse të Kuvendit, përbërja e re e legjislativit do të ...

Festa e PAN-it vs. festa e VV-së (Video/Foto)

Telegrafi - 12.06.2017

Kur deri më tani nga KQZ-ja janë numëruar rreth 27% e votave nga të gjitha komunat, simpatizantë të subjekteve politike tashmë kanë nisur festën në sheshet e Prishtinës.

Haradinaj e cilëson të kënaqshëm rezultatin e PAN-it

Gazeta Express - 12.06.2017

Daut Haradinaj e ka quajtur fitore modeste atë të PAN-it në zgjedhjet e ...

PAN nis festën në 'Skënderbe'

Zeri - 12.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma tashmë ka nisur festën e fitores, në sheshin "Skënderbe", në Prishtinë, raporton zeri.info. Ndonëse rezultati përfundimtar ende nuk është publikuar nga KQZ, drejtues të ...

Rezultatet preliminare për komunat e mëdha: PAN prin në katër komuna, VV në tri

Telegrafi - 12.06.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të bëjë numërimin e votave dhe përditësimin e faqes së saj zyrtare në internet. Sipas rezultateve të deritanishme të KQZ-së, nga shtatë komunat më të mëdha në ...

Simpatizantë e PAN-it ia ‘krisin’ valles në shesh

Zeri - 12.06.2017

Qindra përkrahës të koalicionit PDK-AAK-Nisma, tashmë janë mbledhur në sheshin Skënderbe në Prishtinë për të festuar, raporton zeri.info. Disa prej tyre, janë rrethuar në shesh dhe po vallëzojnë në ...

Zgjedhjet në Kosovë, koalicioni PDK-AAK-Nisma nisin festën në sheshin ‘Skënderbeu’

BalkanWeb - 12.06.2017

KOSOVË- Koalicioni PDK-AAK-Nisma, i cili sipas rezultateve paraprake del si e para, ka nisur festën në orën 00:00. Këtë gjë, e kishin paralajmëruar edhe liderë të partive, madje edhe kandidati për ...

‘PAN’ ndez qiellin me fishekzjarre (FOTO)

Zeri - 12.06.2017

Festa e cila tanimë ka filluar në sheshin Skënderbe nga koalicioni PAN, ka marrë përmasa të mëdha, me ç’rast i tërë qielli tash e disa minuta po vazhdon të ndrisë nga fishekzjarrët, raporton ...

Momenti kur përleshen simpatizuesit e VV-së dhe PDK-së (Video)

Gazeta Express - 12.06.2017

Vetëvendosja dhe koalicioni PAN me dy tubime në sheshet e Prishtinës festuan siç i kanë vlerësuar ata fitoret e ...

Zgjedhjet në Kosovë/ Vetëvendosja kalon LDK me vota, Meta përmend mundësinë e koalicionit

BalkanWeb - 12.06.2017

KOSOVË- Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, i është drejtuar votuesve të tij me një mesazh duke thënë se LDK nuk do të bashkohet më me PDK-në për të qeverisur vendin.

Zgjedhjet në Kosovë, udhëheq koalicioni i Haradinajt

RTSH - 12.06.2017

Kur janë numëruar pak me shumë se 90 përqind e votave të zgjedhjeve të përgjithshme të 11 qershorit në Kosovë, koalicioni PAN udhëheq me 34.66 përqind të votave.

Tabela që dëshmon debaklin e PAN-it dhe LDK-së nëpër komuna (Foto)

Zeri - 12.06.2017

Ja tabela që tregon humbjen e votave të koalicioneve të mëdha në të gjitha ...

Këto janë arsyet pse koalicioni PAN nuk mund të formojë qeverinë

Botasot - 12.06.2017

Njohësi i çështjeve juridike, Blerim Burjani në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se Kosova që nga sot është në ngërç politik, pais këti zgjedhje nuk oforjnë zgjidhjen e problemit.

Pamje të reja nga përplasja e mbrëmshme ndërmjet simpatizantëve të VV-së dhe PDK-së

Zeri - 12.06.2017

Festa e simpatizuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe PDK’së mbrëmë ka përfunduar me përleshje në mes dy palëve. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në afërsi të objektit të Komunës së Prishtinës.

Enver Hasani: Koalicioni fitues e bën Qeverinë (Video)

Zeri - 12.06.2017

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani i ftuar në Rrokum Roll ka folur për situatën paszgjedhore. Ai ka folur për mundësinë e formimit të Qeverisë, ku ka thënë se koalicioni fitues e ...

Kosova përball ngërçit të ri

Telegrafi - 12.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri kur është në pyetje formimi i Qeverisë së ardhshme. Nëse përqindjet e votave të fituara kthehen në ulëse të Kuvendit, përbërja e re e legjislativit do të ...

Pas zgjedhjeve parlamentare, Kosova përball ngërçit të formimit të qeverisë së re

BalkanWeb - 12.06.2017

PRISHTINE- Kosova mund të përballet me një ngërç të ri kur është në pyetje formimi i Qeverisë së ardhshme. Nëse përqindjet e votave të fituara kthehen në ulëse të Kuvendit, përbërja e re e ...

Kosova përball ngërçit të ri

Zeri - 12.06.2017

Kosova mund të përballet me një ngërç të ri kur është në pyetje formimi i Qeverisë së ardhshme. Nëse përqindjet e votave të fituara kthehen në ulëse të Kuvendit, përbërja e re e legjislativit do të ...

Selimi: Ne nuk do t’ia bëjmë numrat PAN-it

Botasot - 12.06.2017

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar se Lëvizjes Vetëvendosje i duhen partnerë, ndër ta edhe LDK për ta dërguar PDK-në në opozitë.

Deputeti i LDK: LAA të vendosë mes zgjedhjeve të reja apo koalicionit me VV-në

Java News - 12.06.2017

Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, i është drejtuar votuesve të tij me një mesazh duke thënë se LDK nuk do të bashkohet më me PDK-në për të qeverisur vendin.

Këto janë arsyet pse koalicioni PAN nuk mund të formojë qeverinë

Tetova Sot - 12.06.2017

Njohësi i çështjeve juridike, Blerim Burjani në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se Kosova që nga sot është në ngërç politik, pasi sipas tij, zgjedhjet nuk ofrojnë zgjidhjen e problemit.

Pacolli çelësi i formimit të qeverisë, kontaktohet nga Veseli

Alb Portali - 12.06.2017

Loading... Koalicioni PDK-AAK-Nisma, edhe pse po del si më i votuari në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit, pothuajse do ta ketë të pamundur ta formojë qeverinë, vetëm me minoritetet, duke ...

Koalicioni PAN i Thaçit dhe Haradinjat fitues në zgjedhjet në Kosovë

Republika - 12.06.2017

Koalicioni PAN, i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, e Kadri Veselit, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e Ramush Haradinjt dhe Iniciativa për Kosovën e Fatmir Limajt, fitoi në zgjedhjet e ...

Kontaktet e para të politikanëve për formimin e Qeverisë

Antpress - 12.06.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma, edhe pse po del si më i votuari në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit, pothuajse do ta ketë të pamundur ta formojë qeverinë, vetëm me minoritetet, duke përfshirë këtu ...

Krasniqi: PAN do të formojë Qeverinë

Antpress - 12.06.2017

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka deklaruar se koalicioni PAN do të formojë Qeverinë e Kosovës. Ai në RTK ka thënë se vetëm koalicioni PAN ka të drejt ta formojë qeverinë, si në rastin e parë, ...

Selimi: Ne nuk do t’ia bëjmë numrat PAN-it

Antpress - 12.06.2017

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar se Lëvizjes Vetëvendosje i duhen partnerë, ndër ta edhe LDK për ta dërguar PDK-në në opozitë.