TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kore e Jugut, rritet numri i viktimave në tragetin e mbytur

Gazeta Start - 20.04.2014

Gjenden 10 trupa të tjerë të pajetë nga polumbarët në tragetin e mbytur 4 ditë më parë në Korenë e Jugut, duke çuar në 46 numrin e viktimave, ndërsa numri i personave që rezultojnë të zhdukur vazhdon ...

Kore, numri i viktimave ka shkuar në 58

Top Channel - 20.04.2014

Kore, numri i viktimave ka shkuar në 58 20/04/2014 Trup pas trupi janë nxjerrë në breg nga trageti i mbytur koreano-jugor mëngjesin e së dielës, një proces solemn i përshkruar nga thirrjet ...

Nxirren trupat e 54 udhëtarëve nga trageti jug-korean

Lajmi.net - 20.04.2014

Zhytësit në Korenë Jugore kanë gjetur edhe 10 trupa të pajetë në anijen që u fundos para katër ditëve në bregdetin e këtij vendi. Tash, numri zyrtar i të vdekurve në këtë incident të rëndë trafiku ...

K. Jugore, u gjetën edhe 10 trupa të pajetë në anijen e fundosur

Alsat - 20.04.2014

Zhytësit në Korenë Jugore i kanë gjetur edhe 10 trupa të pajetë në anijen e cila u fundos para katër ditësh në bregdetin e këtij vendi. Tash, numri zyrtar i të vdekurve nga ky incident i rëndë arriti ...

Arrin në 52 numri i viktimave nga mbytja e tragetit në Kore

Albeu.com - 20.04.2014

Vijon nxjerrja e trupave të pajetë nga trageti i mbytur koreano-jugor. Të gjithë trupat e nxjerrë këtë të dielë nga trageti i mbytur u dërguan në barrelat e ndodhura në portin e Jindo-s, të mbuluar ...

Trageti i mbytur në Korenë e Jugut, numri i viktimave ka shkuar në 52

SOT - 20.04.2014

Trup pas trupi janë nxjerrë në breg nga trageti i mbytur koreano-jugor mëngjesin e së dielës, një proces solemn i përshkruar nga thirrjet dëshpëruese dhe të qarat e familjarëve të pasagjerëve.

Polumbarët nxjerrin 16 trupa të tjerë nga trageti

VOA - 20.04.2014

Polumbarët në Korenë e Jugut, të cilët vazhdojnë kërkimet në tragetin e fundosur kanë nxjerrë 16 trupa nga ujërat, pas tri ditë përpjekjesh të dështuara për t’u futur në traget.

Kore e Jugut, rritet numri i viktimave në 58

Ora news - 20.04.2014

Polumbarët në Korenë e Jugut, të cilët vazhdojnë kërkimet në tragetin e fundosur kanë nxjerrë 22 trupa nga ujërat, pas tri ditë përpjekjesh të dështuara për t’u futur në traget.

Polumbarët nxjerrin 16 trupa të tjerë nga trageti

Koha.net - 20.04.2014

Polumbarët në Korenë e Jugut, të cilët vazhdojnë kërkimet në tragetin e fundosur kanë nxjerrë 16 trupa nga ujërat, pas tri ditë përpjekjesh të dështuara për t’u futur në traget.

Kore, numri i viktimave shkon në 52

Telegrafi - 20.04.2014

Nga trageti i mbytur koreano-jugor deri në mëngjesin e së dielës janë nxjerr 52 kufoma të viktimave, kurse i tërë procesi është përcjell dhe përshkruar nga thirrjet dëshpëruese dhe të qarat e ...

Kore e Jugut, zemërimi i familjarëve të viktimave në tragetin e mbytur

Ora news - 20.04.2014

Seul (Kore e Jugut)- Familjarët e pasagjerëve të tragetit të mbytur në Korenë e Jugut kanë protestuar të irrituar ndaj operacionit të ngadaltë të kërkimeve.

U gjetën edhe 10 trupa të pajetë në anijen e fundosur

Yll Press - 20.04.2014

Zhytësit në Korenë Jugore i kanë gjetur edhe 10 trupa të pajetë në anijen e cila u fundos para katër ditësh në bregdetin e këtij vendi. Zhytësit në Korenë Jugore i kanë gjetur edhe 10 trupa të pajetë ...

Në Korenë e Jugut zhytësit nxjerrin disa trupa të pajetë nga trageti i përmbysur

VOA - 20.04.2014

56 të vdekur ndërkohë që 246 ende figurojnë të humbur Zhytësit në Korenë e Jugut kanë hyrë në tragetin e fundosur Sewol për të nxjerrë trupat e pajetë të tragjedisë.

Arrin në 58 numri i të vdekurve nga përmbysja e anijes

Koha.net - 20.04.2014

Ka mbërritur në 58 numri i të vdekurve nga përmbysja e tragetit koreano-jugor. Trupat janë nxjerrë të dielën, ndërsa familjarët nuk kanë mundur të përmbahen nga lotët për humbjen e anëtarëve të tyre ...

Shkon në 54 numri i viktimave në Kore, kërkohet shpejtimi i kërkimeve

Gazeta Idea - 20.04.2014

Kore e Jugut- Familjarët e viktimave të shënuara nga mbytja e tragetit në Korenë e Jugut kanë protestuar sot për ngadalësimin e operacioneve të kërkim-shpëtimit.

Anija e fundosur: Gjenden edhe 10 të vdekur

InfoGlobi - 20.04.2014

Ekipet e kërkimit në Korenë Jugore kanë arritur të gjejnë edhe 10 trupa të pajetë në anijen e cila u fundos para katër ditësh në bregdetin e këtij vendi.

Familjarët e pasagjerëve të tragetit të mbytur përleshen me Policinë

AlbanianScreen - 20.04.2014

Kore e Jugut - Familjarët e pasagjerëve që ndodheshin në tragetin e mbytur në Korenë e Jugut janë përleshur me policinë, të zemëruar nga përgjigja e dobët, sipas tyre, e autoriteteve në operacionin e ...

Kapiteni i tragetit: I kërkoj falje popullit koreano-jugor

Gazeta Start - 19.04.2014

Kapiteni i tragetit të fundosur në Korenë e Jugut, deklaroi se e kishte vonuar urdhrin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të dilnin nga kontrolli.

“Mendova se uji do të ishte shumë i ftohtë për fëmijët”

Shekulli - 19.04.2014

Kapiteni i anijes së Koresë së Jugut që u fundos tre ditë më parë me qindra fëmijë shkolle, ditën e sotme ka mbrojtur vendimin e tij për të vonuar evakuimin e anijes.

Kore, kapiteni i tragetit kërkon falje

Top Channel - 19.04.2014

Kore, kapiteni i tragetit kërkon falje 19/04/2014 Kapiteni i tragetit koreano-jugor që u mbyt më herët gjatë javës deklaroi se e kishte vonuar urdhërin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të ...

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur koreane

Alsat - 19.04.2014

Kapiteni dhe dy anëtarë të ekuipazhit të anijes së mbytur në Korenë e Jugut, janë arrestuar. Kapiteni Lee Joon-seok përballet me akuzat për neglizhencë të detyrës dhe shkelje të ligjit detar.

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur në Korenë e Jugut

Albeu.com - 19.04.2014

Kapiteni Lee Joon-seok dhe dy anëtarë të ekuipazhit të anijes së mbytur në Korenë e Jugut , janë arrestuar. Ai do të përballet me akuzat për neglizhencë të detyrës dhe shkelje të ligjit detar.

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur koreane

Almakos - 19.04.2014

Kapiteni dhe dy anëtarë të ekuipazhit të anijes së mbytur në Korenë e Jugut, janë arrestuar. Kapiteni Lee Joon-seok përballet me akuzat për neglizhencë të detyrës dhe shkelje të ligjit detar.

Kore e Jugut, arrestohet kapiteni i anijes së mbytur

SOT - 19.04.2014

Kapiteni Lee Joon-seok dhe dy anëtarë të ekuipazhit të anijes së mbytur në Korenë e Jugut, janë arrestuar. Ai do të përballet me akuzat për neglizhencë të detyrës dhe shkelje të ligjit detar.

Kore e Jugut, kapiteni i tragetit të përmbytur kërkon falje

Telegrafi - 19.04.2014

Kapiteni i tragetit koreano-jugor që u mbyt më herët gjatë javës deklaroi se e kishte vonuar urdhrin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të dilnin nga kontrolli.

Kapiteni i tragetit kërkon falje

Koha.net - 19.04.2014

Kapiteni i tragetit koreano-jugor që u mbyt më herët gjatë javës deklaroi se e kishte vonuar urdhërin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të dilnin nga kontrolli.

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur

Telegrafi - 19.04.2014

Kapiteni dhe dy anëtarë të ekuipazhit të anijes së mbytur në Korenë e Jugut, janë arrestuar. Kapiteni Lee Joon-seok përballet me akuzat për neglizhencë të detyrës dhe shkelje të ligjit detar.

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur, iku i pari dhe la pasagjerët të vdisnin

Panorama - 19.04.2014

Kapiteni i anijes (rreth) duke u larguar me varkë shpëtimi Kapiteni i anijes së pasagjerëve të mbytur në Korenë e Jugut këtë javë u arrestua pasi ka braktisur anijen me një varkë shpëtimi, e duke ...

Koreja e Jugut arreston kapitenin e tragetit të fundosur

VOA - 19.04.2014

Policia në Korenë e Jugut ka arrestuar kapitenin dhe dy pjesëtarë të ekuipazhit të tragetit të fundosur, nën akuzat se kishin braktisur pasagjerët pak pasi të mërkurën trageti u anua dhe më pas u ...

Operacioni i kërkim-shpëtimit për tragetin korean ‘mund të marrë dy muaj’

Gazeta Idea - 19.04.2014

Kore e Jugut- Zyrtarët e Koresë së Jugut kanë thënë se operacioni i kërkim-shpëtimit për tragetin e mbytur të mërkurën mund të marrë dy muaj. Të afërmve të udhëtarëve të zhdukur iu treguan pamjet ...

Ndjesa e kapitenit të tragetit të mbytur

Durres Lajm - 19.04.2014

Kapiteni i tragetit koreano-jugor që u mbyt më herët gjatë javës deklaroi se e kishte vonuar urdhërin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të dilnin nga kontrolli.

FOTOT/ “Mendova se uji ishte shumë i ftohtë për fëmijët”

Gazeta Tema - 19.04.2014

Kapiteni i tragetit në Korenë e Jugut, që u mbyt tre ditë më parë, ndërsa në bord ishin qindra fëmijë shkolle, mbrojti sot vendimin e tij për të shtyrë dhënien e urdhrit për evakuim.

Kore e Jugut, kapiteni: Vonova evakuimin se uji ishte shumë i ftohtë

Shqiptarja - 19.04.2014

KORE E JUGUT - Kapiteni i anijes së mbytur në Korenë e Jugut pranoi se e vonoi urdhrin për evakuim pasi sipas tij rrymat e ujit ishin shumë të forta dhe uji shumë i ftohtë.

Vonoi udhërin e evakuimit, kapiteni i tragetit nën akuzë

AlbanianScreen - 19.04.2014

Kore Jugore - Kapiteni i tragetit koreano-jugor që u mbyt gjatë kësaj jave deklaroi se ai e vonoi dhënien e urdhërit të evakuimit nga frika se pasagjerët do t'i mbërthente paniku.

Si u fundos trageti në Korenë e Jugut?

Gazeta Start - 18.04.2014

Ende mbeten mister shkaqet e mbytjes së tragetit në Korenë e Jugut. Ekspertët kanë hedhur dyshime mbi dy alternativa të mundshme: Mundësia që të jetë përplasur me një shkëmb; Ose prishja e balancës ...

Mbytja e tragetit, arrestohet kapiteni (VIDEO)

Shekulli - 18.04.2014

Autoritetet në Korenë e Jugut kanë arrestuar kapitenin e tragetit që u përmbys e më pas u mbyt, duke shkaktuar vdekjen e 28 personave dhe 270 të zhdukur.

Kore, ende mister mbytja e tragetit

Top Channel - 18.04.2014

Kore, ende mister mbytja e tragetit 18/04/2014 Ende nuk është e qartë përse u mbyt trageti në Korenë e Jugut, por ekspertët kanë sugjeruar se opsionet janë dy: ose është përplasur me një shkëmb; ose ...

Mbytja e tragetit korean

Top Channel - 18.04.2014

Mbytja e tragetit korean 18/04/2014 Ndërsa trageti koreano-jugor po mbytej, disa prej pasagjerëve u dërguan mesazhe prekëse njerëzve të dashur, që me kalimin e orëve u shdërruan në kujtimin e tyre te ...

268 të zhdukur pas mbytjes së tragetit në Korenë e Jugut

Albeu.com - 18.04.2014

Tragjedia e ditës së mërkurë në Korenë e Jugut ku u përmbys një traget mbetet ende e pa qartë se si ka ndodhur. Mjeti lundrues, i quajtur “Sewol”, u përmbys dhe u fondos brenda dy orëve.

Kore, arrest për kapitenin e tragetit dhe ndihmësit

Top Channel - 18.04.2014

Kore, arrest për kapitenin e tragetit dhe ndihmësit 18/04/2014 Një mandat-arresti është lëshuar për kapitenin e tragetit që u përmbys e më pas u mbyt në brigjet e Koresë së Jugut, një aksident që ...

28 të vdekur, 273 të zhdukur nga trageti i fundosur

VOA - 18.04.2014

Policia në Korenë e Jugut thotë se nën drejtori i shkollës, i cili ishte mes të shpëtuarve nga trageti i fundosur, ka vrarë veten. Njoftimi u dha ndërsa shpresat po shuhen për gjetjen e ndonjë të ...

Kore, urdhër-arrest për kapitenin e tragetit të përmbysur dhe 2 ndihmësit

ABC News - 18.04.2014

Prokuroria në Korenë e Jugut konfirmon arrestimin e kapitenit të anijes koreano-jugore ,që është mbytur dy ditë më parë, duke lënë rreth 270 njerëz ende të zhdukur.

Anija e mbytur në Kore, arrestohet kapiteni. Vijojnë kërkimet

Gazeta Idea - 18.04.2014

Kore e Jugut- Prokurorët në Korenë e Jugut i kanë kërkuar një gjykate të nxjerrë një urdhër arresti për kapitenin e tragetit që u mbyt të mërkurën, thonë zyrtarët.

Trageti i mbytur, Kapiteni nuk po drejtonte mjetin lundrues

Durres Lajm - 18.04.2014

– Kapiteni i tragetit të mbytur në brigjet e Koresë së jugut nuk po drejtonte mjetin lundrues në momentin kur ndodhi incidenti dhe ishte nga të parët që braktisi anijen kur ajo ishte kthyer në një ...

FOTOT/ Momenti kur ai braktis tragetin dhe kur i vihen prangat

Gazeta Tema - 18.04.2014

Kapiteni i tragetit në Korenë e Jugut, që u mbyt të mërkurën duke shkaktuar një katastrofë të vërtetë, u arrestua. Lee Joon- seok, 68 vjeç, ishte kapiten i tragetit me 475 pasagjerë, që mori një ...

Zv/drejtori i shkollës i jep fund jetës pas mbytjes së nxënësve

Durres Lajm - 18.04.2014

– Zv/drejtori i shkollës së mesme Danëon në Korenë e Jugut, i cili shoqëroi qindra nxënës në udhëtimin tragjik me traget, vrau veten, bëri të ditur policia sot, ndërsa shpresat janë pakësuar për të ...

Fundosja e tragetit, arrestohet kapiteni (VIDEO)

Gazeta Shqip - 18.04.2014

Autoritetet në Korenë e Jugut kanë arrestuar kapitenin e tragetit që u përmbys e më pas u mbyt, duke shkaktuar vdekjen e 28 personave dhe zhdukjen e 270 të tjerëve.

Kore e Jugut, kërkime intensive për 300 njerëzit e humbur

Gazeta Start - 17.04.2014

Shërbimet e emergjencës po vazhdojnë kërkimet për 300 njerëzit e humbur, pas fundosjes së një trageti me 470 pasagjerë në Korenë e Jugut. Këto janë orë agonie dhe dëshpërimi, më së shumti për ...

Kapiteni ka "shpëtuar kokën", teksa anija me 475 pasagjerë po fundosej

Shekulli - 17.04.2014

Kapiteni i anijes koreano-jugore në Seul besohet se është hedhur nga anija kur pajisja ka qenë duke u fundosur në det. Një raport i pakonfirmuar thotë se Lee Joon-seok, 69 vjeç, ishte një nga të ...

Rritet numri i viktimave pas fundosjes së tragetit koreanojugor

Alsat - 17.04.2014

Është konfirmuar vdekja e nëntë personave gjatë fundosjes së tragetit të udhëtarëve afër brigjeve jugore të Koresë Jugore, kumtuan mediat koreane. Në traget kishte 475 persona, 325 nga të cilët ...

Sms-ja që të copëton zemrën: "Nënë të dua, ndoshta s'do kem më mundësi të të them më"

Portalb - 17.04.2014

Deri tani nëntë persona janë konfirmuar të vdekur dhe 290 rezultojnë të humbur, mes tyre edhe shumë studentë të shkollave të mesme . Njëri nga studentët, i cili ndodhej në bordin e anijes, ka menduar ...

Sms-i që të copëton zemrën: "Nënë të dua, ndoshta s'do kem më ...

Albtime - 17.04.2014

Ky është mesazh që të copëton zemrën, i një studenti që ndodhej në bordin e një trageti që po fundosej në Korenë e Jugut, dhe duke e ndjerë rrezikun afër, ai i dërgoi nënës së tij fjalët e fundit.

Numri i viktimave pas fundosjes së tragetit koreanojugor u rrit në nëntë persona

Idividi - 17.04.2014

Seul, 17 prill 2014 (MIA) - Është konfirmuar vdekja e nëntë personave gjatë fundosjes së tragetit të udhëtarëve afër brigjeve jugore të Koresë Jugore, kumtuan mediat koreane.

Kore, trageti nuk dislokoi varkat e shpëtimit

Top Channel - 17.04.2014

Kore, trageti nuk dislokoi varkat e shpëtimit 17/04/2014 Trageti i fundosur në ujrat e ftohta koreano-jugore ka pasur 46 varka shpëtimi, por vetëm njëra prej tyre është dislokuar, bën të ditur një ...

Koreanojugorët të tronditur pas mbytjes së anijes edhe me 325 liceistë në bord

24 orë - 17.04.2014

Ekipet e shpëtimit dyfishuan sot përpjekjet për gjetjen e të mbijetuarve nga fundosja e tragetit në brigjet e Koresë së Jugut, vend i cili po përjeton një tronditje të jashtëzakonshme përballë kësaj ...

Kërkohen me ngut personat e mbetur në traget

DW - 17.04.2014

Një ditë pas përmbytjes së tragetit në Korenë e Jugut ende mungojnë 290 pasagjerë. Dyshohet se shumë prej tyre kanë mbetur në anije. Shpresat se ka të mbijetuar janë të vogla.

Trageti i mbytur në K.Jugut nuk dislokoi varkat e shpëtimit (VIDEO LAJM)

Albeu.com - 17.04.2014

Trageti i përmbysur dje në ujrat e ftohta koreano-jugore kishte rreth 46 varka shpëtimi, por vetëm një prej tyre është dislokuar. 287 pasagjerë që ishin në anije rezultojnë ende të zhdukur .

Korea e Jugut vazhdon kërkimin e të zhdukurve nga mbytja e tragetit

SOT - 17.04.2014

Polumbarët jug-koreanë u përballën sot me rryma të fuqishme uji dhe vështirësi shikimi, ndërkohë që vazhdojnë kërkimin e rreth 287 njerëz të cilët ende figurojnë të zhdukur një ditë pas mbytjes së ...

290 të zhdukur pas mbytjes së tragetit koreano-jugor

VOA - 17.04.2014

Zhytësit në Korenë e Jugut rifilluan kërkimet sot për 290 persona, pjesa më e madhe adoleshentë, që figurojnë të zhdukur prej 24 orësh, pasi një traget me të cilin ata po udhëtonin u fundos pranë një ...

Vazhdojnë kërkimet – të afërmit luten

Telegrafi - 17.04.2014

Shërbimet emergjente janë duke vazhduar kërkimet e tyre, të rreth 300 njerëzve të zhdukur, të një trageti pasagjerësh, i cili u mbyt dje në brigjet jugperëndimore të Koresë së Jugut.

Vijojnë kërkimet për të zhdukurit e tragetit

Koha.net - 17.04.2014

Zhytësit në Korenë e Jugut rifilluan të enjten kërkimet për 290 persona, pjesa më e madhe adoleshentë, që figurojnë të zhdukur prej 24 orësh, pasi një traget me të cilin ata po udhëtonin u fundos ...

Korea e Jugut: vazhdon kërkimi i qindra të zhdukurve nga mbytja e tragetit

VOA - 17.04.2014

Polumbarët jug-koreanë u përballën sot me rryma të fuqishme uji dhe vështirësi shikimi, ndërkohë që vazhdojnë kërkimin e rreth 287 njerëz të cilët ende figurojnë të zhdukur një ditë pas mbytjes së ...

Mbytja e tragetit në Korenë e Jugut. Publikohet video para fundosjes

ABC News - 17.04.2014

Nuk dihen ende shkaqet e tragjedisë në Korenë e Jugut ku një traget me 475 persona në bord ështe fundosur. Deri tani flitet për 14 të vdekur dhe rreth 280 të zhdukur.

Mesazhi rrënqethës i studentit në tragetin e fundosur: Të dua nënë (Foto)

Telegrafi - 17.04.2014

Ky është mesazhi që të copëton zemrën, tekst nga një student në bordin e tragetit që u fundos ditën e djeshme në Korenë e Jugut, dërguar mamasë së tij pasi ai kishte frikë për jetën.

Mesazhi rrëqethës i studentit në tragetin e fundosur: Të dua nënë

BalkanWeb - 17.04.2014

Ky është një nga ato mesazhet rrëqethëse, ku fjalët janë të tepërta. Bëhet fjalë për një student, i cili mendonte se ishte në momentet e tij të fundit të jetës.

Telashe në kërkimet për qindra të zhdukur nga përmbysja e anijes

Koha.net - 17.04.2014

Polumbarët jug-koreanë u përballën sot me rryma të fuqishme uji dhe vështirësi shikimi, ndërkohë që vazhdojnë kërkimin e rreth 287 njerëz të cilët ende figurojnë të zhdukur një ditë pas mbytjes së ...

Trageti i mbytur, vazhdon kërkimi për të mbijetuarit

Gazeta Idea - 17.04.2014

Kore e Jugut- Shërbimet e emergjencës janë duke vazhduar kërkimet për rreth 300 njerëz të zhdukur, pasi një traget që mbante më shumë se 470 persona u mbyt Korenë e Jugut.

“Të dua nën딑. Mesazhi drithërues i studentit në tragetin e fundosur (FOTO)

Gazeta Idea - 17.04.2014

Ky është mesazhi që të copëton zemrën, tekst nga një student në bord in e tragetit që u fundos ditën e djeshme në Korenë e Jugut, dërguar mamasë së tij pasi ai kishte frikë për jetën.

FOTOT/ Familjarët e tragjedisë sulmojnë me shishe kryeministrin dhe me shuplakë zyrtarët

Gazeta Tema - 17.04.2014

Moti i keq ka penguar kërkimet për të mbijetuar në tragjedinë që pllakosi Korenë e Jugut pas mbytjes së një trageti të mbushur kryesisht me nxënës shkollash.

Pengohen kërkimet, 290 persona ende të zhdukur nga mbytja e tragetit

AlbanianScreen - 17.04.2014

Kore e Jugut - Moti i keq, ujërat e turbullta dhe rrymat e fuqishme kanë penguar kërkimet për të mbijetuarit nga mbytja e tragetit në Korenë e Jugut. Shërbimet e emergjencës janë duke kërkuar ende ...

Kore e Jugut, fundoset trageti me 450 pasagjerë

Gazeta Start - 16.04.2014

Një traget me rreth 450 pasagjerë është fundosur në jug-perëndim të Koresë së Jugut. Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë të Rojës Bregdetare vendase.

Fundoset trageti me 450 pasagjerë në Korenë e Jugut (FOTO)

Portalb - 16.04.2014

Një traget me rreth 450 pasagjerë është fundosur në jug-perëndim të brigjeve të Koresë së Jugut. Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë të Rojës Bregdetare vendase.

Të paktën dy viktima dhe 107 të zhdukur pas fundosjes së një feriboti në Korenë Jugore

Idividi - 16.04.2014

Seul, 16 prill 2014 (MIA) - Të paktën dy persona kanë humbur jetën, 13 janë lënduar dhe 107 rezultojnë të zhdukur nga fundosja e një trageti të Koresë Jugore, në bregdetin jugperëndimor të këtij ...

Fundoset anija me 470 persona në Korenë e Jugut (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.04.2014

Një anjie e Koresë Jugore është fundosur me rreth 470 persona në bord, në bregdetin jugperëndimor të këtij vendi. Ndërsa zyrtarët vendorë kanë konfirmuar vdekjen e të paktën dy personave.

Kore e Jugut, mbytet anija me 470 persona

SOT - 16.04.2014

Rreth 470 persona janë fundosur në bregdetin e Koresë Jugore, se bashku me anijen me të cilën udhëtonin. Burime zyrtare bëjnë të ditur se deri më tani kanë humbur jetën vetëm dy persona.

Dy viktima dhe 107 të zhdukur pas fundosjes së një feriboti në Korenë Jugore

Alsat - 16.04.2014

Të paktën dy persona kanë humbur jetën, 13 janë lënduar dhe 107 rezultojnë të zhdukur nga fundosja e një trageti të Koresë Jugore, në bregdetin jugperëndimor të këtij vendi, konfirmojnë zyrtarët.

Fundoset trageti me 450 pasagjerë në Korenë e Jugut (FOTO)

Albtime - 16.04.2014

Një traget me rreth 450 pasagjerë është fundosur në jug-perëndim të brigjeve të Koresë së Jugut. Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë të Rojës Bregdetare vendase.

Qindra të zhdukur nga fundosja e anijes në Korenë Jugore

Lajmi.net - 16.04.2014

Afro 300 veta konsiderohen të zhdukur pas fundosjes së një anijeje në pjesën jugperëndimore të bregdetit të Koresë Jugore. Në anije ishin 450 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit, kur ajo u fundos të ...

Mbytet trageti me 450 pasagjerë në bord

24 orë - 16.04.2014

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë rezultojnë të zhdukur pas fundosjes së një trageti me 450 pasagjerë në bord pranë brigjeve jugperëndimore të Koresë së Jugut, ndërkohë që ...

Koreja e Jugut, zhduken 300 persona

Alsat - 16.04.2014

Rreth 300 të tjerë rezultojnë të zhdukur në ujërat e ftohtë të brigjeve jugperëndimore të Koresë së Jugut, pasi trageti me të cilin udhëtonin, u fundos brenda pak minutash.

Tragjedia detare në Korenë e Jugut

Top Channel - 16.04.2014

Tragjedia detare në Korenë e Jugut 16/04/2014 Të paktën 300 persona rezultojnë të humbur pas përmbysjes së një trageti me 459 pasagjerë, larg brigjeve të Koresë së Jugut.

Së paku dy të vdekur dhe 104 të “zhdukur” nga mbytja e një trageti pasagjerësh

Telegrafi - 16.04.2014

Varkat e shpëtimit dhe helikopterët kanë arritur të evakuojnë qindra pasagjerë, shumica e tyre nxënës të shkollave të mesme, nga një traget pasagjerësh, i cili u mbyt në brigjet jugperëndimore të ...

Përmbyset anija me 476 persona në Korenë e Jugut

Koha.net - 16.04.2014

Disa qindra njerëz mbeten të zhdukur, pasi një traget që mbante 476 njerëz u përmbys dhe u fundos në Korenë e Jugut. Trageti mbante kryesisht nxënësit e shkollave, dhe ishte duke udhëtuar nga porti i ...

Kore, fundoset trageti me 476 pasagjerë, gati 293 të zhdukur

Ora news - 16.04.2014

Qindra persona rezultojnë të zhdukur, pasi një target me 476 pasagjere në bord, është përmbysur dhe është fundosur në ujrat e Koresë së jugut. Trageti, ëe bordin e të cilit udhëtonin 330 studentë të ...

Kore e Jugut, qindra të humbur nga përmbysja e tragetit

Mapo - 16.04.2014

Pothuajse 300 persona konsiderohen të zhdukur pasi një target me 476 persona në bord u përmbys në brigjet e Kores së Jugut. Trageti po udhëtonte për në ishullin turistik, Jeju në Korenë e Jugut.

K. Jugore: 300 të zhdukur nga fundosja e anijes

Yll Press - 16.04.2014

Zyrtarët e Koresë Jugore thonë se afro 300 vetë ende konsiderohen të zhdukur pas fundosjes së një anijeje në pjesën jugperëndimore të bregdetit të këtij vendi.

Fundoset trageti në Korenë e Jugut, qindra njerëz rezultojnë të zhdukur

Gazeta Idea - 16.04.2014

Kore e Jugut- Disa qindra njerëz mbeten të zhdukur pasi një traget që mbante 476 njerëz u përmbys dhe u fundos në Korenë e Jugut. Sipas BBC-së trageti, mbante kryesisht nxënës të shkollave, që ishin ...

Fundoset trageti, qindra të zhdukurit (FOTO)

Durres Lajm - 16.04.2014

- Një traget me më shumë se 480 persona në bord u fundos sot në brigjet jugore të Koresë së Jugut dhe një operacion i madh kërkim-shpëtimi është në proces e sipër.

U fundos anija me 470 udhëtarë

Fish Media - 16.04.2014

Një anjie e Koresë Jugore është fundosur me rreth 470 persona në bord, në bregdetin jugperëndimor të këtij vendi. Ndërsa zyrtarët vendorë kanë konfirmuar vdekjen e të paktën dy personave.

Kore e Jugut, mbytet trageti me 290 studentë

AMA-News - 16.04.2014

Të paktën 290 studentë rezultojnë të zhdukur, pasi një traget me 476 persona në bord, u përmbys në brigjet jugore të Koresë së Jugut. Trageti po udhëtonte për në ishullin turistik, Jeju në Korenë e ...

Kore, qindra të zhdukur nga përmbysja e tragetit

Shkupi24 - 16.04.2014

Qindra vetë konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes dhe fundosjes së një trageti me 476 persona në bord, në brigjet e Koresë së Jugut. Shumica e pasagjerëve ishin studentë, që po udhëtonin nga porti i ...

Tragjedi në Kore, mbytet trageti: 290 persona të zhdukur

Vision Plus - 16.04.2014

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Korenë e Jugut në orët e para të mëngjesit me orën tonë, ndërsa një traget me 476 pasagjerë në bord, pjesa më e madhe nxënës, është fundosur.

Kore e Jugut, mbytet trageti me 470 persona në bord

AlbanianScreen - 16.04.2014

Kore e Jugut - Një traget në Korenë Jugore është fundosur me afro 470 njerëz në të, në bregdetin jugperëndimor të këtij vendi. Zyrtarët kanë konfirmuar vdekjen e dy njerëzve.

Korea e Jugut: Përmbyset anija me 476 persona, shumica nxënës

Republika - 16.04.2014

Një traget me rreth 450 pasagjerë është fundosur në jug-perëndim të brigjeve të Koresë së Jugut. Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë të Rojës Bregdetare vendase.