TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Punë të mbarë President - Frank Shkreli

Ina - 17.06.2012

Shqipëria ka një president të ri në përsonin e Bujar Nishanit, Ministrit të Mbrendshëm të deritanishëm, i cili u zgjodh në votimin e raundit të katërt të Kuvendit të Shqipërisë me 73 vota, duke i dhënë kështu fund maratonës presidenciale, ...

Flet Mentor Petrela: Ja e vërteta e sëmundjes së Nishanit (video)

Yll Press - 17.06.2012

Nuk është e lehtë ta kontaktosh, por që nga dita që Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani apeloi për ta bërë publike kartelën e tij mjekësore, ai gjen kohën e shpjegon për Ora News me terma mjekësorë, për të thënë se Presidenti i sapo ...

Lëvizjet e Nishanit: Konsultim me opozitën për SHISH-in

Gazeta Republika - 17.06.2012

Kur sytë dhe pritshmëria janë drejtuar te lëvizjet e para të Bujar Nishanit si Presidenti i Republikës, ky i fundit garanton se për emërimet në institucione do të konsultohet jo vetëm me partinë që e zgjodhi por dhe me opozitën.

Nishani merr urime nga Ivanov, Gyl e Hu Xhintao

Gazeta Start - 16.06.2012

Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka marrë urime me rastin e zgjedhjes në postin më të lartë të vendit nga Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, Presidenti i Republikës së Turqisë, Abdullah Gul, ...

Mjeku Mentor Petrela: E vërteta e sëmundjes së presidentit Bujar Nishani

LajmiFundit - 16.06.2012

Mentor Petrela konsiderohet si Neorokirurgu më i mirë në Shqipëri. Pas votimit në Kuvend të Bujar Nishanit, si Presidentin e ri i vendit, Mentor Petrela, u bë mjeku më i përfolur për shkak të kartelës mjekësore të Presidentit të zgjedhur ...

Gyl dhe Jintao urojnë Presidentin Nishani

Albeu.com - 16.06.2012

Gyl dhe Jintao urojnë Presidentin Nishani Bujar Nishani Presidenti i sapo zgjedhur Bujar Nishani ka marrë urime për detyrën e re nga homologët e tij.

Presidenti i zgjedhur, Bujar Nishani: Ju rrëfej jetën time

BalkanWeb - 16.06.2012

TIRANE -Nga biblioteka e të atit, kur ishte vetëm 13 vjeç, shkëputi “Ana Kareninën” e Leon Tolstoit...Pasi kishte lexuar gjysmën e librit, djali mbeti keq para babait kur nuk mundi t’i shpjegonte kuptimin e novelës, stilin realist, ...

Flet Mentor Petrela: Ja e vërteta e sëmundjes së Nishanit

Botasot - 16.06.2012

Edhe para datës 11 të kësaj jave, ai ka qënë po kaq i dëgjuar në publik, si Neorokirurgu më i mirë në Shqipëri. Por fill pas orës 19:00 të asaj date kur numërimi i votave nxori emrin e Bujar Nishanit, si Presidentin e ri të vendit, Mentor ...

Homologët nga Maqedonia,Turqia, Kina e Spanja urojnë Nishanin

Ora news - 16.06.2012

Me rastin e zgjedhjes si President i Republikës së Shqipërisë, Z. Bujar Nishani i kanë ardhur mesazhe urimi nga Presidenti i Republikës së Maqedonisë Z. Gjorge Ivanov, Presidenti i Republikës së Turqisë Z.

Presidenti Nishani: Ju rrëfej jetën time

Koha.net - 16.06.2012

Tiranë, 16 qershor - Nga biblioteka e të atit, kur ishte vetëm 13 vjeç, shkëputi “Ana Kareninën” e Leon Tolstoit...Pasi kishte lexuar gjysmën e librit, djali mbeti keq para babait kur nuk mundi t’i shpjegonte kuptimin e novelës, stilin ...

Odeta Nishani, zbardhet pasuria e zonjës së parë të Shqipërisë

LajmiFundit - 15.06.2012

Odeta Nishani do të jetë Zonja e parë e Shqipërisë që pas datës 24 korrik 2012, kur bashkëshorti i saj, Bujar Nishani merr zyrtarisht detyrën e presidentit.

Zonja e parë e ardhshme, zyrtarisht më e pasura

Top Channel - 15.06.2012

Familja e re presidenciale e Shqipërisë, e përbërë nga kreu i sapozgjedhur i shtetit, Bujar Nishani, dhe zonja e parë e vendit, Odeta Nishani, duket se kanë një gjendje ekonomike të konsoliduar, nisur nga deklarimet e pasurisë pranë ...

Jetë të gjatë zoti President! Por …

Top Channel - 15.06.2012

Mustafa Nano - “Presidenti i ri u zgjodh në mënyrë kushtetuese”, nënvizoi Rama pardje në festën e socialistëve, por pa thënë ndonjë gjë të madhe.

Shkruan Rama:Bujar Nishani, njeriu i kulturuar dhe etik me opozitën

Botasot - 15.06.2012

Sikur PD-ja të sillej si Bujar Nishani dhe jo si Saliu, ... kultura e bashkëjetesës në sallën e Kuvendit dhe etika e debatit politik në Shqipëri do ishin shumë më afër njerzillëkut”.

Mentor Petrela: Si e zbulova sëmundjen e Nishanit, konsiderohet i kuruar

Panorama - 15.06.2012

Flet mjeku i njohur: Nuk ka asnjë pasojë për funksionin që kryen . “Është operuar në tru, tani konsiderohet i kuruar” Pas zgjedhjes si Presidenti i Ri i Republikës, Bujar Nishani ka folur hapur edhe për problemin e tij shëndetësor.

Zonja e parë e ardhshme, zyrtarisht më e pasura

Koha.net - 15.06.2012

Tiranë, 15 qershor - Familja e re presidenciale e Shqipërisë, e përbërë nga kreu i sapozgjedhur i shtetit, Bujar Nishani, dhe zonja e parë e vendit, Odeta Nishani, duket se kanë një gjendje ekonomike të konsoliduar, nisur nga deklarimet e ...

Jetë të gjatë zoti President! Por …

Yll Press - 15.06.2012

Bujar Nishani pra është President i Republikës së Shqipërisë. Nuk ka asnjë objeksion për t’u bërë në këtë mes. Asnjë, asnjë? Hm, një sosh ka dalë në fakt, por nuk duket se është i natyrës kushtetuese; ka të bëjë me gjendjen shëndetësore të ...

Mentor Petrela: Si e zbulova sëmundjen e Nishanit, konsiderohet i kuruar

BalkanWeb - 15.06.2012

TIRANE - Pas zgjedhjes si Presidenti i Ri i Republikës, Bujar Nishani ka folur hapur edhe për problemin e tij shëndetësor. Ai e ka cilësuar të tejkaluar e madje “estetik”, duke ftuar publikisht edhe mjekun që e ka ndjekur, Mentor Petrelën, ...

Presidenca me Nishan

Lajm - 14.06.2012

ALBAN TARTARI Fjala “nishan” në turqisht do të thotë “shënjestër”. Po, shumica parlamentare në Shqipëri qëlloi në “Nishan” në raundin e katërt duke zgjedhur Bujar Nishanin si President të Republikës së Shqipërisë.

Presidenti, a ka qëlluar Berisha me "Nishan"?

Top Channel - 14.06.2012

ANDREA STEFANI - E kishim parathënë që në vitin 2008, kur u bënë ndryshimet e Kushtetutës, se Berisha do ta zgjidhte presidentin vetëm me votat e shumicës.

Presidenti, a ka qëlluar Berisha me "Nishan"?

24 orë - 14.06.2012

kishim parathënë që në vitin 2008, kur u bënë ndryshimet e Kushtetutës, se Berisha do ta zgjidhte presidentin vetëm me votat e shumicës. E parathamë një gjë të tillë edhe para dy muajsh, kur një zbaticë e konfliktualitetit politik, krijoi ...

Odeta Nishani, kush është Zonja e Parë e Shqipërisë

Botasot - 14.06.2012

Nga 24 korriku 2012 Odeta Nishani do të nisë rrugëtimin presidencial në krah të bashkëshortit të saj Bujar Nishani.Historinë e dashurisë së çiftit presidencial të cilën Odeta Nishani ka rrëfyer vite më parë në media,do ta tregon më poshtë, ...

Odeta Nishani, kush është Zonja e Parë e Shqipërisë

Yll Press - 14.06.2012

Së bashku kanë 18 vjet martesë dhe pas 2 vitesh fejesë. “Në lidhjen tonë nuk shquhet ndonjëri për kokëfortësi ose për tolerancë të tepruar. Në fakt kjo është gjëja që më bindi mua, se kjo e jona ishte një lidhje e fortë dhe e qëndrueshme”- ...

Nishani: Besoj në marrëdhëniet korrekte me opozitën, mazhorancën …

Gazeta Republika - 14.06.2012

Presidenti i zgjedhur, Bujar Nishani, në një intervistë dhënë Radios Europa e Lirë: Nishani: Besoj në marrëdhëniet korrekte me opozitën, mazhorancën … “Unë besoj plotësisht në ndërtimin e marrëdhënieve korrekte institucionale dhe ...

Presidenti, a ka qëlluar Berisha me "Nishan"?

Yll Press - 14.06.2012

Çfarë na bëri të parashikojmë me saktësi atë që do ndodhte? Asgjë më shumë se njohja e natyrës së kryeministrit dhe epshit të tij për të kapur shtetin.

Ndryshimet, post ministri për PDIU

Panorama - 14.06.2012

Pas rolit në zgjedhjen e Presidentit, pritet rritja e përfaqësimit të aleatëve në qeveri . PD mban Ministrinë e Brendshme, vazhdojnë negociatat me PDIU.

Nishani: Krenar që kam qenë në PD, por do jem i paanshëm

Panorama - 14.06.2012

“Unë besoj plotësisht në ndërtimin e marrëdhënieve korrekte institucionale dhe bashkërenduese midis institucionit të Presidentit të Republikës me opozitën, me maxhorancën dhe me institucionet e tjera të pavarura dhe kushtetuese të vendit”, ...

Debate në Kuvend për zgjedhjen e presidentit

Ora news - 14.06.2012

Tre ditë pasi parlamenti votoi me 73 vota të mazhorancës Bujar Nishanin në postin më të lartë të kreut të shtetit shqiptar, mazhoracna dhe opozita ka debatuar në parlament për proceduart e zgjedhjes së tij në këtë post.

Nishani: Policia e paanshme ndaj politikës

Gazeta Start - 13.06.2012

Tiranë – Ish-ministri i Brendshëm, Bujar Nishani, zhvilloi sot një takim me drejtues të policisë së Shtetit, duke theksuar se me punën e tyre, punonjësit e policisë i kanë rritur prestigjin shtetit shqiptar.

Nishani në Opinion: Nëse duhet, i them "JO" Berishës

Albeu.com - 13.06.2012

Nishani në Opinion: Nëse duhet, i them "JO" Berishës Bujar Nishani Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani ka dhënë në televizionin Klan të parën intervistë të tij në media me këtë status.

Nishani: E vërteta e sëmundjes sime

24 orë - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani ka dhënë në televizionin Klan të parën intervistë të tij në media me këtë status. Nishani u votua një ditë më parë në Kuvendin e Shqipërisë duke marrë 73 vota.

Presidenti dhe liderët shqiptarë urojnë Nishanin

Lajm - 13.06.2012

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov dhe liderët e partive shqiptare në Maqedoni kanë uruar presidentin e sapo zgjedhur shqiptar Bujar Nishani.

Rotacioni në presidencë, Topi duhet të dekretojë dorëheqjen e Nishanit nga qeveria

LajmiFundit - 13.06.2012

Tirane – Lajmifundit – Rotacioni në presidencën e Shqipërisë do të kalojë në një procedurë interesante. Sipas procedurave dhe ligjit, pas dorëhqejes së presidentit të zgjedhur Bujar Nishani, nga ministria e Brendshme, duhet që kryeministri ...

Nishani takon drejtuesit e Policisë së Shtetit: Keni rritur prestigjin e Shqipërisë

LajmiFundit - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani zhvilloi sot një takim me stafin në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku falënderoi ata për punën e bërë nën drejtimin prej tij të Ministrisë së Brendshme.

Nishani: Policia e Shtetit rriti prestigjin e shtetit

Albeu.com - 13.06.2012

Nishani: Policia e Shtetit rriti prestigjin e shtetit Bujar Nishani Presidenti i ri i vendit Bujar Nishani i cili pritet të marrë zyrtarisht detyrën pas datës 24 qershor zhvilloi të mërkurën një takim me struktuarat e policisë së shtetit.

Nishani: Kisha defekt në enët e gjakut, kreva ndërhyrje kirurgjikale

LajmiFundit - 13.06.2012

Presidenti i ri i Shqipërisë Bujar Nishani ka sqaruar në emisionin “Opinion” situatën me gjendjen e tij shëndetësore ndërsa pak muaj më parë dihej se nuk ndjehej mirë.

Cila është Zonja e Parë e ardhshme e Shqipërisë

Albeu.com - 13.06.2012

Cila është Zonja e Parë e ardhshme e Shqipërisë Mbase nuk e kishte menduar se do të vinte dita kur mediat dhe opinioni publik do të donin të mësonin më shumë për zonjën e parë të ardhëshme të Shqipërisë.

Nishani: Problemet e mia shëndetësore? Nuk mund të vrapoj, asgjë më shumë

LajmiFundit - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani ka folur mbrëmë për herë të parë për “sëmundjen” e tij. I pyetur nga drejtuesi i emisionit “Opinion” Nishani tha se nga ndërhyrje kirurgjikale e tri viteve më parë ka mebtur me pasojat e vetme që nuk ...

Nishani vlerëson Policinë

Top Channel - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani nuk po humb kohe per te shkeputur lidhjet me strukturat e Ministrise së Brendshme, një nga dikasteret më të rëndësishme në vend, të cilin e drejtoi deri pasditen e së hënës.

Nishani: Besoj në marrëdhënie korrekte me opozitën, mazhorancën...

Evropaelire - 13.06.2012

“Unë besoj plotësisht në ndërtimin e marrëdhënieve korrekte institucionale dhe bashkërenduese, midis institucionit të presidentit të Republikës me opozitën, me mazhorancën, dhe me institucionet tjera të pavarura dhe kushtetuese të vendit”, ...

Nishani: Besoj se do të kem mardhënie korrekte me opozitën

LajmiFundit - 13.06.2012

“Unë besoj plotësisht në ndërtimin e marrëdhënieve korrekte institucionale dhe bashkërenduese, midis institucionit të presidentit të Republikës me opozitën, me mazhorancën, dhe me institucionet tjera të pavarura dhe kushtetuese të vendit”, ...

Flet presidenti i zgjedhur, Bujar Nishani: Prioriteti im drejtësia

Gazeta Republika - 13.06.2012

Presidenti i sapozgjedhur i vendit, Bujar Nishani ka dhënë intervistën e tij të parë televizive, ku ka folur për karrierën e tij profesionale, marrëdhëniet me opozitën, gjendjen shëndetësore etj.

Nishani: E vërteta e operacionit në enët e gjakut

BalkanWeb - 13.06.2012

TIRANË- Në intervistën e parë si President i ri i Republikës, z.Bujar Nishani zbardhi mbrëmë në “Opinion”, orët që e çuan nga Ministria e Brendshme drejt Presidencës.

Nishani merr urime nga Ivanov, Ahmeti e Thaçi

Panorama - 13.06.2012

SHKUP- Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov dërgoi urim me rastin e zgjidhjes së Bujar Nishanit për president të ri të Republikës së Shqipërisë.

Nishani: Policia e Shtetit vendosi standard në proceset zgjedhore

BalkanWeb - 13.06.2012

TIRANË- Presidenti i sapozgjedhur Bujar Nishani vlerësoi sot standardin e vendosur nga Policia e Shtetit vitet e fundit në proceset zgjedhore si dhe paanshmërinë nga ndikimet politike.

Nishani-policisë: Ia rritët prestigjin shtetit shqiptar

Ora news - 13.06.2012

Pas zgjedhjes si president i vendit, Bujar Nishani ka zhvilluar sot një takim përshëndetës me struktuarat e policisë së shtetit. Në fjalën e tij, Nishani shprehu vlerësimin e tij për punën e policisë së shtetit për vendosjen e sigurisë në ...

Nishani, policisë: I keni rritur prestigjin vendit

Panorama - 13.06.2012

TIRANE- Presidenti i zgjedhur, Bujar Nishani është përshëndetur sot me strukturat e Policisë së Shtetit. Nishani ka vlerësuar maksimalisht punën dhe bashkëpunimin që ka patur me Policinë e Shtetit, ndërsa u shpreh se puna, përkushtimi, ...

Nishani takim me krerët e policisë: Ia rritët prestigjin, shtetit shqiptar

Gazeta Republika - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani, ka zhvilluar sot një takim me krerët e lartë të policisë së shtetit, strukturë e cila ka qenë në varësi të tij, për sa kohë ushtroi detyrën e Ministrit të Brendshëm.

Nishani: U nisa të votoja Artan Hoxhën, u bëra vetë President

Panorama - 13.06.2012

Kreu i ri i shtetit, Bujar Nishani flet pas votimit: E vërteta për sëmundjen . “Mora urime nga deputetët e PS, do bashkëpunoj me opozitën” Presidenti i ri i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka dalë dje për herë të parë para mediave që pas ...

Presidenti Nishani : Prioriteti im, drejtësia- jep intervistën e parë

Botasot - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani ka dhënë në televizionin Klan të parën intervistë të tij në media me këtë status. Ai i dha përgjigje pyetjeve për sfidat e Presidencës shqiptare dhe prioriteteve të tij, ndërsa theksoi se do të jetë ...

Presidenti Nishani: Policia standard sigurie në zgjedhjet e vendit

Botasot - 13.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani në takimin përshëndetës me strukturat e policisë së shtetit i ka falenduar ato për bashkëpunimin e shkëlqyer, ndërsa e theksuar se policia me punën e saj ka rritur prestigjin dhe i siguroi se në statusin ...

Bujar Nishani: Do ta hap gojën kur PD të gabojë

Koha.net - 13.06.2012

“Unë besoj plotësisht në ndërtimin e marrëdhënieve korrekte institucionale dhe bashkërenduese, midis institucionit të presidentit të Republikës me opozitën, me mazhorancën dhe me institucionet tjera të pavarura dhe kushtetuese të vendit”, ...

Nishani: Besoj në marrëdhënie korrekte me opozitën, mazhorancën...

Yll Press - 13.06.2012

“Unë besoj plotësisht në ndërtimin e marrëdhënieve korrekte institucionale dhe bashkërenduese, midis institucionit të presidentit të Republikës me opozitën, me mazhorancën, dhe me institucionet tjera të pavarura dhe kushtetuese të vendit”, ...

Nishani: Prioritet maksimal bashkëpunimi me opozitën

Gazeta Start - 12.06.2012

Tiranë – Deri më dje ka drejtuar Ministrinë e Brendshme, ndërsa Bujar Nishani tashmë për 5 vitet e ardhshme do të jetë në krye të shtetit. Detyrën se ka marrë ende zyrtarisht, e cila vjen pas betimit në Parlament, por tashmë me miratimin e ...

Rama: Zgjedhja e Bujar Nishanit President? Nuk e ndoqa votimin në Kuvend

LajmiFundit - 12.06.2012

Edi Rama pak orë pas zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës, ka deklaruar se nuk e ka ndjekur votimin në Kuvend dhe se ka preferuar përpara tij ka preferuar aktivitetet e forumit rinor eurosocialist.

PS feston 21 vjetorin e themelimit

Albeu.com - 12.06.2012

PS feston 21 vjetorin e themelimit Festohet sot 21-vjetori i themelimit të Partisë Socialiste, për të cilën do të organizohet një koktejl i vogël ndërsa kreu e PS-së Edi Rama ka ftuar në këtë event edhe ish liderin historik të PS-së, Fatos ...

Ikja e Nishanit, ndryshime në qeveri

Albeu.com - 12.06.2012

Ikja e Nishanit, ndryshime në qeveri Pas dorëheqjes së ministrit të Mbrotjes Bujar Nishani , i cili tashmë është zgjedhur presidenti i ri i vendit, këtë post flitet se mund ta marrë kreu i LSI-së Ilir Meta.

Bujar Nishani, president i ri i Republikës

Lajm - 12.06.2012

Në orën 19:00 të mbrëmjes së të hënës Kuvendi i Shqipërisë i dha fund maratonës dramatike dhe aspak të zakonshme të zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës.

Nishani: Dhashë dorëheqjen si ministër, do doja të kisha edhe votat e opozitës

LajmiFundit - 12.06.2012

UPDATE–I sapozgjedhuri si President i ri i Shqipërisë, Bujar Nishani është përshëndetur për herë të fundit me stafin e tij në Ministrinë e Brendshme për tu larguar nga ky ambient dhe për tu bërë gati për karrigen e kreut të shtetit.

Nishani: Kontaktet me PS-në në parlament

Albeu.com - 12.06.2012

Nishani: Kontaktet me PS-në në parlament Bujar Nishani Presidenti i sapozgjedhur i Republikës Bujar Nishani deklaroi në një dalje të parë për mediat se respekton opozitën dhe të gjitha institucionet në Shqipëri.

Ivanov uron Presidentin Nishani

Albeu.com - 12.06.2012

Ivanov uron Presidentin Nishani Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka uruar presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Kreu i Maqedonisë shpreh kënaqësi nga shkalla e lartë e marrëdhënieve miqësore ndërmjet Republikës ...

Nishani: Dua të punoj me PS-në

Top Channel - 12.06.2012

Bujar Nishani, president i sapozgjedhur i Republikës deklaroi në një dalje të parë për mediat se ai respekton opozitën dhe të gjitha institucionet në Shqipëri.

Rufi Osmani uron Presidentin Bujar Nishani

Albeu.com - 12.06.2012

Rufi Osmani uron Presidentin Bujar Nishani Me rastin e zgjedhjes së Bujar Nishanit si President të Republikës së Shqipërisë, kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani i dërgoi atij një telegram urimi në të cilin thuhet: " ...

Osmani dhe Ivanov urojnë presidentin Bujar Nishanin

Shqipmedia - 12.06.2012

Me rastin e zgjedhjes së Bujar Nishanit për president të Republikës së Shqipërisë, kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani i dërgoi atij një telegram urimi në të cilin thuhet: I nderuari President i Republikës së ...

Ahmeti, Thaçi dhe Osmani urojnë presidentin Nishani

Ina - 12.06.2012

Partitë politike shqiptare në Maqedoni BDI, PDSH dhe RDK kanë uruar presidentin e ri shqiptar Bujar Nishani. “Kam nderin e veqantë në emrin tim personal si dhe në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për ...

Ali Ahmeti uron Presidentin e ri të Shqipërisë

Albeu.com - 12.06.2012

Ali Ahmeti uron Presidentin e ri të Shqipërisë Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar President in e ri të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani pas zgjedhjes së mbrëmshme në Parlamentin e Shqipërisë.

Nishani: Do të punojë me opozitën

Ina - 12.06.2012

Bujar Nishani ka garantuar se do punojë me opozitën, pavarësisht se u zgjodh nga maxhoranca. Në deklartën e tij të parë si Presidenti i zgjedhur, ish-Ministri i ka shtrirë dorën bashkëpunimit kryetarit të opozitës Edi Rama.

Ivanov uron Nishanin, paralajmëron takim të shpejt midis tyre

Ina - 12.06.2012

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka dërguar sot një telegram urimi në adresë të presidentit të ri të Shqipërisë, Bujar Nishani. Në letrën e dërguar, Ivanov shpreh kënaqësinë e nivelit të lartë të marrëdhënieve të mira dhe miqësore ...

Thaçi uron presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, Bujar Nishani

Shqipmedia - 12.06.2012

Me rastin e zgjedhjes së Bujar Nishanit për president të Republikës së Shqipërisë, kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi i dërgoi atij një telegram urimi në të cilin thuhet: I nderuari President z.Bujar Nishani, Zgjedhja ...

Intervista e Nishanit: Dhashë dorëheqjen si ministër, para votimit në Kuvend

LajmiFundit - 12.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani ka deklaruar se e kishte dhene dorehqejen nga Ministria e Brendshme, para se Kuvendi ta votonte si kandidat per president.

“Presidenca Nishani”, Kryeprokurorja ikën në nëntor, kreu i SHISH mbetet në pikëpyetje

LajmiFundit - 12.06.2012

TIRANE—SPECIALE—Ulja e Bujar Nishanit në karrigen e Bamir Topit pas mesit të muajit korrik do të sjellë jo pak zhvillime politike. Duke e krahasuar atë çka ndodhi në vitin 2007 ka shumë gjasa që Bujar Nishani ti rikthejë borxhin Sali ...

Maqedonia uron Nishanin

Top Channel - 12.06.2012

Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të ri Shqiptar, Bujar Nishani, me rastin e zgjedhjes së tij në në këtë post.

Kosova uron Nishanin

Top Channel - 12.06.2012

Drejtues të shtetit të Kosovës dhe të partive politike kanë uruar zgjedhjen e Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani dhe i kanë uruar sukses në detyrën e re.

Socialistët bojkotojnë zgjedhjen e presidentit shqiptar

SETimes - 12.06.2012

12/06/2012 Partia Demokratike në pushtet e bëri Ministrin e Brendshëm Bujar Nishani president mbi kundërshtimet e Partisë Socialiste. Nga Southeast European Times -- 12/06/12 Presidenti i ri i Shqipërisë u zgjodh krejtësisht nga Partia ...

Nishani : respekt maksimal për opozitën dhe gjithë institucionet e vendit

24 orë - 12.06.2012

Presidenti i sapozgjedhur i Republikës, Bujar Nishani shprehu sot respektin maksimal për opozitën si dhe institucionet e vendit. Zoti Nishani, në një komunikim me mediat, tha se "do të doja të merrja edhe votat e opozitës, por natyrisht ...

Kastriot Haxhirexha uron Nishanin

Ina - 12.06.2012

Kryetari i Demokracisë së Re, Kastriot Haxhirexha shpreh urimet më të përzemërta me rastin e zgjedhjes së Bujar Nishanit në krye të shtetit shqiptar.

Nishani: Ina Rama? Do konsultohem me mazhorancën! Nuk krijoj konflikt me Berishën

LajmiFundit - 12.06.2012

TIRANE–“Padyshim. Absolutisht, unë eksperiencat i kam grumbulluar dhe më kanë ndihmuar. Besoj tek liria e individit dhe një nga dedikimet që i bëj vetes është se besoj tek integriteti”.

Sekui uron Nishanin:Presidenti rol kyçe për integrimin

Botasot - 12.06.2012

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Etore Sekui, reagoi i dyti pas ambasadorit të OSBE. Në një njoftim të shkurtër, thuhet se Sekui ka uruar Nishanin, të cilit i ka kujtuar se ka rol të rëndësishëm për konsolidimin e institucioneve ...

Konferenca Ipeshkvore uron Bujar Nishanin

Ora news - 12.06.2012

Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë ka uruar Bujar Nishanin për zgjedhjen në postin e presidentit të ri të shtetit. Në urimin e saj, Konferenca Ipeshkvore thekson se posti në të cilin Zoti Nishani është zgjedhur ka një rëndësi të veçantë në ...

Asgjë nuk reziston sa cilësitë njerëzore

Botasot - 12.06.2012

Walt Whitman nuk është shqiptar dhe as Bujar Nishani nuk është amerikan, por në fjalët e Whitman-it, poetit të madh të lirisë, - asgjë nuk reziston sa cilësitë njerëzore- gjej perifrazimin më të goditur për zgjedhjen që bëri Parlamenti ...

Jahjaga uron zgjedhjen e Presidentiti Nishani

Yll Press - 12.06.2012

Presidentja Jahjaga shprehë përkushtimin për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, në përparimin dhe mirëqenien e kombit dhe në rrugën e integrimeve euro-atlantike, të paqes dhe ...

Nishani, Presidenti i 6-të i vendit, ja cilët janë Presidentët ndër vite

Gazeta Republika - 12.06.2012

Presidenti i ri i Republikës, Bujar Nishani, i zgjedhur dje, nga Kuvendi, në bazë të Kushtetutës, do ta ushtrojë detyrën e tij për 5 vite me radhë, ndërkohë që ka të drejtën e rikandidimit për këtë post vetëm një herë.

Prapaskenat e votimit: Nishani President, Berisha kërcënoi Grupin me zgjedhje

Panorama - 12.06.2012

Maxhoranca zgjedh me 73 vota kreun e ri të shtetit. SHBA, BE e OSBE: OK me Nishanin. Negociatat e Berishës me aleatët dhe deklarata në Grupin e PD. Oketa kundër, Islami e Dule abstenim .

Urim nga presidenti Gjorge Ivanov drejtuar presidentit të sapozgjedhur të Shqipërisë, Bujar Nishani

Yll Press - 12.06.2012

Shefi shtetit të Maqedonisë në urim shpreh kënaqësi nga shkalla e lartë e marrëdhënieve miqësore ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Shqipërisë, si dhe bindje se me angazhim të përbashkët do të kontribuohet për avancimin e ...

Nishani, takim me stafin e Ministrisë

Yll Press - 12.06.2012

"Kemi të gjithë të drejtën që të jemi krenar për përpjekjet tona dhe punën tonë", tha Nishani, duke folur për arritjet në zgjedhjet e zhvilluara në Shqipëri, për regjistrim elektronik, pasaportat biometrike dhe luftën kundër krimit.

Nishani: Kontaktet me PS-në, në Parlament

Panorama - 12.06.2012

TIRANË- Bujar Nishani, presidenti i zgjedhur vetem nje dite me pare, duke u deklaruar per bashkepunim me PS si forca e dyte ne parlament ka deklaruar se kontakti me te do te jete ne Kuvend.

Nishani: Kontaktet me PS në Kuvend, kam marrë urime nga opozita

BalkanWeb - 12.06.2012

TIRANE – Pas takimit me administratën e Ministrisë së Brendshme, Presidenti i sapozgjedhur i Republikës, Bujar Nishani deklaroi se do të kishte dashur të merrte në Kuvend edhe votat e opozitës.

Presidenti i zgjedhur Nishani: S`do ketë takim zyrtar me PS-në

Ora news - 12.06.2012

Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani ka deklaruar se e respekton votën e opozitës edhe pse kjo e fundit nuk e votoi në Parlament. Duke folur për mediat pasi është përshëndetur me stafin e Ministrisë së Brendshme, Nishani theksoi se nuk do ...

Presidenti i ri, Nishani: Do më pëlqente të merrja edhe votat e opozitës në Parlament

Gazeta Republika - 12.06.2012

I sapozgjedhuri si president i Republikës, Bujar Nishani në daljen e tij të parë në media ka deklaruar se edhe pse nuk ka marrë votat e opozitës në Parlament ai do të bashkëpunojë me të.

Nishani: Kontaktet me PS-në, në Parlament

Koha.net - 12.06.2012

Tiranë, 12 qershor Bujar Nishani, president i sapozgjedhur i Republikës deklaroi në një dalje të parë për mediat se ai respekton opozitën dhe të gjitha institucionet në Shqipëri.

Presidenti Bujar Nishani: Do të bashkëpunoj me opozitën

Ora news - 12.06.2012

Bujar Nishani ka garantuar se do punojë me opozitën, pavarësisht se u zgjodh nga maxhoranca. Në deklartën e tij të parë si Presidenti i zgjedhur, ish-Ministri i ka shtrirë dorën bashkëpunimit kryetarit të opozitës Edi Rama.

Ivanov uron presidentin Nishani

Botasot - 12.06.2012

Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov uroi zgjedhjen e Bujar Nishanit si president të ri të Republikës së Shqipërisë. Kreu shtetit të Maqedonisë në urim shpreh kënaqësi nga shkalla e lartë e marrëdhënieve miqësore ndërmjet Republikës së ...

Ahmeti uron Nishanin

Botasot - 12.06.2012

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar zgjedhjen e presidentit shqiptar Bujar Nishani. “Kam nderin e veçantë në emrin tim personal si dhe në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim, t’ju uroj zgjedhjen ...

Zgjedhja e Nishanit, Osmani: U konfirmua stabiliteti institucional

Botasot - 12.06.2012

Shqiptarët në Maqedoni, pa përjashtim, kanë ndjekur me kënaqësi votimin e mbrëmshëm në Parlamentin shqiptar dhe zgjedhjen Tuaj President i Republikës së Shqipërisë, shkruan kryetari i RDK-së në telegramurimin e drejtuar Presidentit të ...

Rama: Nishani kushtetues, por rrezikojmë BE-në

Panorama - 12.06.2012

TIRANE- “Presidenti i ri u zgjodh në rrugë kushtetuese, nuk ndodhi asnjë atentat ndaj Kushtetutës apo grusht shtetit. Por u godit egër rruga e Shqipërisë drejt integrimi” kështu u shreh kreu i partisë Socialiste, Edi Rama në emisionin “5 ...

Rrëfimi i Presidentit Nishani, mbi sëmundjen e tij

Botasot - 12.06.2012

Në intervistën e parë si President i ri i Republikës, z.Bujar Nishani zbardhi mbrëmë në “Opinion”, orët që e çuan nga Ministria e Brendshme drejt Presidencës.

Kandidati Nishani, arsimimi dhe eksperienca

Gazeta Start - 11.06.2012

Tiranë – Kandidati për President të Republikës, Bujar Nishani, i propozuar nga mazhoranca, ka lindur 26 shtator të vitit 1966 në Durrës. Ai mban aktualisht postin e Ministrit të Brendshëm, post që e drejton për herë të dytë brenda mandatit ...

Topi uron Nishanin

Gazeta Start - 11.06.2012

Tiranë - Pak minuta pas votimit në Parlament, Presidenti në detyrë Bamir Topi uroi pasuesin e tij Bujar Nishani. Përmes një mesazhi telefonik Topi përshëndeti vendimin e Parlamentit për zgjedhjen e z.

Patozi: Hoxha u tërhoq! Në orën 17:00 votojmë për President Bujar Nishanin

LajmiFundit - 11.06.2012

TIRANE–Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Astrit Patozi deklaroi se konfirmon lajmin mbi tërheqjen e kandidaturës së propozuar mbrëmë nga mazhoranca.

Kush është Bujar Nishani

Albeu.com - 11.06.2012

Kush është Bujar Nishani Bujar Nishani Bujar Nishani ka lindur me 29 Shtator 1966 në Durrës. Eshtë deputet i Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë dhe Ministër i Brendshëm. Bujar Nishani është i martuar me Znj.

Kush është Bujar Nishani, kandidati i ri për President të Shqipërisë

Shqipmedia - 11.06.2012

Kandidati i Mazhorancës për President të Republikës Bujar Nishani mban postin e Ministrit të Brendshëm që nga prilli i vitit 2011. Post ky që e mban për herë të dytë, pasi edhe në mars të 2007 mazhoranca e asaj kohe i beson atij postin e ...

Profili i Bujar Nishanit

Top Channel - 11.06.2012

Kandidati per president i perzgjedhur se fundmi nga mazhoranca qeverisese Bujar Nishani eshte i datelindjes 29 shtator 1966. Zoti Nishani i lindur ne Durres, ka perfunduar studimet e larta ne Akademine Ushatarake "Skenderbej".

Nishani President, mbaron mbledhja e PD-së

Albeu.com - 11.06.2012

Nishani President, mbaron mbledhja e PD-së Ashtu sic ishte parashikuar më herët ka nisur mbledhja me dyer të mbyllura e grupit demokrat. Mbledhja e kryesuar nga kryeministri Berisha, drejtues i kësaj force politike, pritet të mbledhë ...

Ambasadori Arvizu bekon Nishanin

Albeu.com - 11.06.2012

Ambasadori Arvizu bekon Nishanin Bujar Nishani Ambasadori i akredituar në SHBA në Tiranë i ka dhënë bekimin kandidatit të ofruar nga mazhoranca për Kreun e ri të Shtetit, Bujar Nishani .

26 firma për Nishanin, Arvizu: Konsideratë të lartë për të

LajmiFundit - 11.06.2012

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Aleksander Arvizu është prononcuar në lidhje me figurën e Bujar Nishanit vetëm pak minuta përpara se ai të kalonte për votim në seancën parlamentare.

Nishani President, PS nuk voton

Albeu.com - 11.06.2012

Nishani President, PS nuk voton UPDATE - 18:04 - Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka vendosur të mos marrë pjesë në votimin parlmentar për kandidaturën e Bujar Nishanit për President të Republikës.

Presidenti, kush është Bujar Nishani

Ina - 11.06.2012

Kush është kandidati i Partisë Demokratike i Shqipërisë, i kandiduar dhe që pritet të zgjidhet për president të shtetit shqiptar. Nishani hyri në radhët e Partisë Demokratike në vitin 1991 për tu bërë deputet dhe pas kësaj është përfshirë ...

Bujar Nishani, President i Shqipërisë (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2012

Bujar Nishani, President i Shqipërisë (VIDEO) Bujar Nishani Update - 19:01 - Kuvendi votoi në raundin e katërt të votimit për zgjedhjen e Presidenti të ri.

Bujar Nishani, presidenti i ri i Republikës

Top Channel - 11.06.2012

Në orën 19:00 të mbrëmjes së të hënës Kuvendi i Shqipërisë i dha fund maratonës dramatike dhe aspak të zakonshme të zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës.

Bujar Nishani zgjidhet president i Shqipërisë

Ina - 11.06.2012

Për kandidaturën e Bujar Nishanit i propozuar në raundin e katër nga maxhoranca kanë votuar 73 vota. Parlamenti shqiptar zgjodhi Bujar Nishanin për president të ri të Shqipërisë.

OSBE përshëndet zgjedhjen e Nishanit

Albeu.com - 11.06.2012

OSBE përshëndet zgjedhjen e Nishanit Bujar Nishani Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth , mirëpriti sot zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Shqipërisë. "Zgjedhja e z.

Bujar Nishani, President i ri i Shqipërisë

Albeu.com - 11.06.2012

Bujar Nishani, President i ri i Shqipërisë Bujar Nishani Kuvendi votoi në raundin e katërt të votimit për zgejdhjen e Presidenti të ri, kandidaturën e Bujar nishani t"> Nishani t, i cili u votua me 73 vota pro.

OSBE përshëndet zgjedhjen e Presidentit të ri

Top Channel - 11.06.2012

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, mirëpriti sot zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Shqipërisë. "Zgjedhja e z. Nishani si president i ardhshëm i Shqipërisë është lajm i mirë.

Arvizu konsideratë për Nishanin

Ina - 11.06.2012

Ambasadori i akredituar në SHBA në Tiranë i ka dhënë bekimin kandidatit të ofruar nga mazhoranca për Kreun e ri të Shtetit, Bujar Nishani. Përmes një mesazhi në celular Arvizu i shpreh konsideratë të lartë ndaj figurës së tij.

Bujar Nishani, president i Shqipërisë

Alsat - 11.06.2012

President i Shqipërisë Bujar Nishani Bujar Nishani u zgjodh me 73 vota pro të mazhorancës president i Republikës së Shqipërisë. Në votim kanë votuar 76 deputetë, dy nga to ishin të pavlefshme, një kundër.Partia Socialiste e Shiqëprisë e ka ...

Zyrtare: Bujar Nishani president i ri i Republikës së Shqipërisë

Shqipmedia - 11.06.2012

Bujar Nishani shpallet Presidenti i ri i Republikës. Bujar Nishani ka mundur të marrë 71 votat e nevojshme për tu zgjedhur Presidenti i Ri i Republikës së Shqipërisë. Nishani është presidenti i 6-te i Republikës së Shqipërisë.

Bamir Topi: Suksese Nishanit në detyrën e lartë

LajmiFundit - 11.06.2012

Presidenti i republikës në detyrë, Bamir Topi prononcohet për herë të parë në lidhje me procesin e zgjedhjes së pasuesit të tij. Pas votimit në Kuvendin e Shqipërisë, Topi i ka uruar suksese në detyrën e lartë Bujar ...

Kryetari i Prezencës së OSBE-së mirëpret zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

LajmiFundit - 11.06.2012

TIRANË, 11 qershor 2012 – Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, mirëpriti sot zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Shqipërisë. “Zgjedhja e z.

Bujar Nishani zgjidhet President i Republikes se Shqiperise

24 orë - 11.06.2012

-Z. Bujar Nishan është zgjedhur President i ri i Republikës nga Kuvendi i Shqipërisë. Ai u votua vetem nga deputetet e mazhorances dhe morri 73 vota. Por kush është Kreu i ri i Shtetit? - Familja Z.Bujar Nishani është i martuar me znj.

Diskutimi i kandidaturës së Nishanit

Top Channel - 11.06.2012

Votimi i raportit në komisionin e ligjeve për të verifikuar kushtetueshmërinë e kandidaturës ss Bujar Nishanit për president nuk kaloi në shumë qetësi. Deputët e opozitës ngritën dyshime për kushtetueshmërinë e kandidimit të zotit Nishani.

Kush është Presidenti i ri i Shqipërisë, z. Bujar Nishani ?

Lajmeshqip - 11.06.2012

Tiranë – Z. Bujar Nishan është zgjedhur President i ri i Republikës nga Kuvendi i Shqipërisë. Por kush është Kreu i ri i Shtetit? - Familja Z.Bujar Nishani është i martuar me znj.

Jetëshkrimi i Bujar Nishanit, ja kush do të jetë Presidenti i ri i Shqipërisë

LajmiFundit - 11.06.2012

TIRANË—Bujar Nishani do të ulet në karrigen e Bamir Topit në mesin e muajit korrik kur dhe mbaron zyrtarisht afati i Presidentit aktual dhe bëhet zëvendësimi. Por kush është Bujar Nishani dhe cila është e kaluara e tij.

Sequi: Nishani, rol kryesor në përballimin e sfidave të integrimit në BE

LajmiFundit - 11.06.2012

Në një deklaratë të shkurtër për median pas votimit në Kuvend të Bujar Nishanit si president i ardhshëm i Shqipërisë, ambasadori i BE në Tiranë Ettore Sequi ka dhënë mesazhin e tij.

SHBA: I urojmë suksese Bujar Nishanit! Presim të ruajë pavarësinë e institucioneve

LajmiFundit - 11.06.2012

Ambasada e SHBA i përcjell urime të ngrohta Z. Bujar Nishani për zgjedhjen e tij sot si President i Republikës së Shqipërisë. “Në postin e tij aktual dhe ato të mëparshme qeveritare, Z.

Braçe: Zgjedhja e Nishanit, proces skandaloz

Top Channel - 11.06.2012

“Zgjedhja e Bujar Nishanit në detyrën e Presidentit të Republikës ishte e paligjshme, antikushtetuese dhe në kundërshtim me të gjithë rregulloret e Kuvendit të Shqipërisë”, vlerësoi deputeti socialist, Erjon Braçe, i pranishëm vetëm disa ...

Ikja e Nishanit, ja deputeti i ri që vjen në PD

Albeu.com - 11.06.2012

Ikja e Nishanit, ja deputeti i ri që vjen në PD Marrja e mandatit të Presidentit nga Bujar Nishani pritet të pasojë edhe lënien e mandatit të deputetit.

Largimi i Nishanit mund të rikthejë Ilir Metën në qeveri si Ministër të Brendshëm

LajmiFundit - 11.06.2012

Zgjedhja e Bujar Nishanit si President i Republikës së Shqipërisë ka krijuar një vend vakant në kabinetin qeveritar “Berisha”. Tanimë pritet që Nishani të japë dorëheqjen si ministër përpara se të bëjë betimin si President.

Jahjaga uron Nishanin: Të ecim së bashku drejt BE-së

LajmiFundit - 11.06.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, uron zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Presidentja Jahjaga shprehë përkushtimin për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet Republikës së Kosovës dhe ...

Shtyhet seanca, Patozi: Nishani për President

Panorama - 11.06.2012

TIRANË-Kreu i grupit parlamentar te PD-se, Astrit Patozi ka konfirmuar per mediat terheqjen e Artan Hoxhes nga gara presidenciale dhe ne vend te tij maxhoranca ka perzgjedhur kandidature zyrtare per president Bujar Nishanin.

Patozi: Bujar Nishani, zyrtarisht kandidati i mazhorancës për president të Republikës

Gazeta Republika - 11.06.2012

Ministri i Brendshëm Bujar Nishani është kandidati i mazhorancës për president të Republikës, pas tërheqjes nga gara të kandidatit Artan Hoxha. Kreu i grupit parlamentar demokrat, Astrit Patozi në një komunikim me median ka konfirmuar ...

Presidenti, grupi i PD mbledh firmat për Nishanin

Ora news - 11.06.2012

Ashtu sic ishte parashikuar më herët grupi i PD-së është mbledhur rreth orës 16:30. Mbledhja me dyer të mbyllura e grupit demokrat, nën kryesimin e kryeministrit Berisha, ka mbledhur plot 26 firma për kandidatin e propozuar për kryetar ...

Arvizu bekon Nishanin: Shpreh konsideratë të lartë

Ora news - 11.06.2012

Ambasadori i akredituar në SHBA në Tiranë i ka dhënë bekimin kandidatit të ofruar nga mazhoranca për Kreun e ri të Shtetit, Bujar Nishani. Përmes një mesazhi në celular Arvizu i shpreh konsideratë të lartë ndaj figurës së tij.

Zbardhen mbështetësit e Nishanit

Botasot - 11.06.2012

Ndërsa pak më parë Partia Demokratike përfundoi mbledhjen e grupit të saj, Komisioni i Ligjeve ka nisur mbledhjen e tij ku do përcaktohet qartazi edhe kandidatura zyrtare e Bujar Nishanit për President, ambasadorët kanë mbërritur njëri pas ...

Presidenti, zyrtarizohet Nishani, pritet votimi në Parlament

Ora news - 11.06.2012

Komisioni i ligjeve miraton raportin për kandidaturën e Nishanit vetëm me votat e mazhorancës. Mes debateve mes pozitës dhe opozitës, kandidatura e Nishanit ka kaluar me votat e shumicës, por në dallim nga kandidatura e Artan Hoxhës ku ...

Topalli: Kandidatura e Nishanit, plotëson të gjitha kërkesat kushtetuese

Gazeta Republika - 11.06.2012

Në fillim të seancës parlamentare, ku po zhvillohet raundi i katërt i zgjedhjes së presidentit, kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli, theksoi se kandidatura e zotit Bujar Nishani, plotëson të gjitha kërkesat formale, juridike dhe ...

Miratohet raporti, Nishani drejt votimit vetëm me mazhorancën

Botasot - 11.06.2012

Komisioni i Ligjeve ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës raportin në mbështetje të kandidaturës së Ministrit të Brendshëm Bujar Nishani, si kandidat zyrtar për President.

Votohet për Bujar Nishanin President, nis numërimi

Ora news - 11.06.2012

Ka perfunduar votimi në seancën plenare për raundin e katërt Presidencial. Pas tre raundeve të ezauruara pa asnjë votim dhe pse me kandidatura joformale si në rastin e Xhezair Zaganjorit dhe formale si në rastin e Artan Hoxhës, kandidatura ...

Presidenti, kush është Bujar Nishani?

Ora news - 11.06.2012

Hyri në radhët e Partisë Demokratike në vitin 1991 për tu bërë deputet dhe pas kësaj është përfshirë me intesitet në fushën e politikës, ku ka mbajtur poste në disa Ministri të rëndësishme.

Presidenti i ri, votuan në raundin e katërt 76 deputetë

Gazeta Republika - 11.06.2012

Kuvendi i Shqipërisë ka përfunduar procesin e votimit për presidentin e ri të vendit. Pas tre raundeve të ezauruara pa asnjë votim, raundi i katërt pati si kandidat për president ministrin Bujar Nishani, ku votuan 76 deputetë.

Bujar Nishani, Presidenti i Ri

Botasot - 11.06.2012

Nishani arriti të sigurojë 26 firma deputetësh, përfshirë edhe deputetë nga radhët e aleatëve. Deputetët e selisë blu që dhanë firmat për kandidaturën e Nishanit janë Florian Mima, Mark Marku, Aurel Bylykbashi, Rajmonda Bulku, Luçiano ...

Bujar Nishani, miratohet nga Kuvendi si presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë

Gazeta Republika - 11.06.2012

Bujar Nishani është presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në seancën e sotme të kuvendit, ku u zhvillua edhe raundi i katërt për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit, Bujar Nishani ka marrë 73 vota pro, ndërkohë që 1 votë ishte kundër ...

Bujar Nishani zgjidhet Presidenti i ri i Republikës

Panorama - 11.06.2012

UPDATE – 19: 03 | Me 73 vota pro, 1 kundër dhe 2 të pavlefshme, kandidati i maxhorancës, Bujar Nishani është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës.

OSBE përshëndet zgjedhjen e Presidentit të ri

Botasot - 11.06.2012

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, mirëpriti sot zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Shqipërisë. "Zgjedhja e z. Nishani si president i ardhshëm i Shqipërisë është lajm i mirë.

Mazhoranca zgjedh Nishanin President, bojkoton opozita

Ora news - 11.06.2012

Zgjidhet Presidenti i Republikës shqiptare. Pas shumë peripecish, kudërshtimesh e negociatash, kandidati i mazhorancësh Bujar Nishani, aktualisht Ministër i Brendshëm është zgjedhur President i vendit me 73 vota pro të mazhorancës,1 kundër ...

Wollfarth mirëpret zgjedhjen e Bujar Nishanit President

Ora news - 11.06.2012

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, mirëpriti sot zgjedhjen e Bujar Nishanit në postin e Presidentit të Shqipërisë.

Wollfarth: Zgjedhja e Nishanit si president i ardhshëm i Shqipërisë, lajm i mirë

Gazeta Republika - 11.06.2012

Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wollfarth ka mirëpritur zgjedhjen e Bujar Nishanit, në postin e presidentin e ri të vendit. Në një mesazh urimi, ai thekson se zgjedhja e Nishanit në krye të shtetit është lajm i mirë.

Topi përshëndet vendimin e Kuvendit, uron pasardhësin

Ora news - 11.06.2012

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi ka përshëndetur vendimin e Kuvendit për zgjedhjen e Nishanit si President i ri i vendit, ndërsa i ka uruar Nishanit suksese në detyrën e lartë.

Kryeministri Thaçi uron Bujar Nishanin

Koha.net - 11.06.2012

Prishtinë, 11 qershor- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi uron zgjedhjen e Presidentit të Shqipërisë, Bujar NishaninNë telegramin e urimit thuhet: I nderuar shkëlqesi, president Nishani! Me kënaqësi morëm lajmin për ...

Bujar Nishani presidenti i 6-të i vendit, Ja cilët janë Presidentët ndër vite

BalkanWeb - 11.06.2012

TIRANË- Presidenti i ri i Republikës, Bujar Nishani, i zgjedhur sot nga Kuvendi, në bazë të Kushtetutës do ta ushtrojë detyrën e tij për 5 vite me radhë, ndërkohë që ka të drejtën e rikandidimit për këtë post vetëm një herë.

Bujar Nishani, President i ri i Shqipërisë

Yll Press - 11.06.2012

Në përfundim të procesit, deputetët e mazhorancës uruan Bujar Nishanin për detyrën e tij të re, që do të nisë në ditët e fundit të korrikut, kur edhe përfundon mandati i presidentit Topi.

Ja kush është Presidenti i ri i Shqipërisë

Yll Press - 11.06.2012

Pas vitit 1997, ai ka qene i lire ne profesionin e tij, deri ne mars te vitit 2007, kur emerohet minister i Brendshem, Dy vjet me pas si minister i Drejtesise, dhe rikthehet ne kete post, ne vitin 2011.

Presidenti Topi uron Nishanin

Koha.net - 11.06.2012

Tiranë, 11 qershor - Vetëm pak minuta pas zgjedhjes së Bujar Nishanit në krye të shtetit shqiptar, Presidenti në detyrë, Bamir Topi ka përshëndetur Nishanin duke i uruar suksese në detyrën e tij të re.Në një mesazh telefonik, Topi ...

Wollfarth: Zgjedhja e Nishanit, lajm i mirë

Koha.net - 11.06.2012

Tiranë, 11 qershor - Prezenca e OSBE-se në Tiranë ka mirëpritur zgjedhjen e Bujar Nishanit në krye të shtetit.Ndër të tjera, në deklaratën e plotë të kryetarit të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorit Eugen Wollfarth, thuhej se, ...

Nano uron Nishanin

Botasot - 11.06.2012

( I plotësuar)Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta e cilësoi si të shkëlqyer procesin e zgjedhjes së Presidentit. Ai tha se ky proces i shkëlqyer, i dialogut, demokracisë, debatit, konkurrencës, ku u përfshinë shumë aktorë, ...

Presidenti Topi uron Bujar Nishanin për detyrën

Panorama - 11.06.2012

Vetëm pak minuta pas zgjedhjes së Bujar Nishanit në krye të shtetit shqiptar, Presidenti në detyrë, Bamir Topi ka përshëndetur Nishanin duke i uruar suksese në detyrën e tij të re.

Wollfarth mirëpret zgjedhjen e Bujar Nishanit President

Yll Press - 11.06.2012

Kandidatura e propozuar nga mazhoranca, Bujar Nishani, i nominuar nga 26 deputetë të mazhorancës u zgjodh në postin e Presidentit të Republikës me 73 vota pro nga 76 deputetë që morën pjesë në votim, 1 kundër, 2 abstenim, ndërsa opozita e ...

Topi përshëndet vendimin e Kuvendit, uron pasardhësin

Botasot - 11.06.2012

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi ka përshëndetur vendimin e Kuvendit për zgjedhjen e Nishanit si President i ri i vendit, ndërsa i ka uruar Nishanit suksese në detyrën e lartë.

Bujar Nishani, presidenti i gjashtë i Shqipërisë pluraliste

Koha.net - 11.06.2012

Tiranë, 11 q ershor - Presidenti i ri i Shqipërisë, Bujar Nishani, i zgjedhur sot nga Kuvendi, në bazë të Kushtetutës do ta ushtrojë detyrën e tij për 5 vite me radhë, ndërkohë që ka të drejtën e rikandidimit për këtë post vetëm një herë.

Nishani President, SHBA: Ka shërbyer në mënyrë të respektueshme

Ora news - 11.06.2012

Ambasada e SHBA i përcjell urime të ngrohta Z. Bujar Nishani për zgjedhjen e tij sot si President i Republikës së Shqipërisë. Në postin e tij aktual dhe ato të mëparshme qeveritare, Z.

Jahjaga uron zgjedhjen e Presidentiti Nishani

Botasot - 11.06.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës,Atifete Jahjaga, uron zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotëri Bujar Nishani. Presidentja Jahjaga shprehë përkushtimin për bashkëpunimin e gjithanshëm ndërmjet Republikës së Kosovës ...

Bujar Nishani President: Nuk e kam ndjekur votimin

Ora news - 11.06.2012

Në një kohë kur të gjithë i kishin sytë nga Parlamenti për të njohur se kush do të jetë Presidenti i ri i Republikës, kreu i PS-së Edi Rama as nuk është munduar ta ndjekë atë.