TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmeti: Shqiptarët do të dalin dobët nga këto zgjedhje

Lajmi.net - 11.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, gjatë një interviste për “Zërin” pranon se shqiptarët do të dalin edhe më të dobët nga zgjedhjet e së dielës, duke akuzuar kështu ndikimet nga jashtë.

Ahmeti me avokat maqedonas tenton ta mbyllë Gazetën Lajm, kërkon 50 mijë euro (Dokument)

Almakos - 11.12.2016

Prej kur Ali Ahmeti është bë partner me Nikolla Gruevskin, televizionet Sitel, Kanal 5, Alfa dhe mediume tjera maqedonase që përkrahin VMRO-në, kanë marrë rreth 50 milionë euro nga Qeveria, VMRO-BDI.

Voton lideri i BDI, Ali Ahmeti

Zhurnal - 11.12.2016

Zajaz, 11 dhjetor – Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëherësh bartës i listës në zonën numër 6, Ali Ahmeti, sapo ka votuar në fshatin e tij të lindjes, Zajaz.

Ahmeti me avokat maqedonas tenton ta mbyllë Gazetën Lajm, kërkon 50 mijë euro (Dokument)

Lajm - 11.12.2016

Prej kur Ali Ahmeti është bë partner me Nikolla Gruevskin, televizionet Sitel, Kanal 5, Alfa dhe mediume tjera maqedonase që përkrahin VMRO-në, kanë marrë rreth 50 milionë euro nga Qeveria, VMRO-BDI.

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti votoi në Zajaz

Albeu.com - 11.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti , njëherësh bartësi i listës i zonës numër 6, ka votuar sot në vendlindjen e tij në Zajaz , njofton "Aktuale.mk". Ahmeti ka votuar sot në kuadër të zgjedhjeve të ...

Kjo është deklarata e Ali Ahmetit pasi votoi në Zajaz

Albeu.com - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti pas votoi në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës, ka mbajtur një deklaratë për medie.

Kjo është deklarata e Ali Ahmetit pasi votoi në Zajaz

Lajmi.net - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti pas votoi në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës, me një deklaratë për media theksoi se gjatë ditës së sotme pret ...

Ahmeti: Këto zgjedhje janë të rëndësishme për proceset demokratike

Portalb - 11.12.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka ushtruar të drejtën e tij të votës në vendvotimin në Zajaz, raporton Anadolu Agency (AA).

Ja sa deputetë ka fituar BDI sipas Ali Ahmetit

Lajm - 11.12.2016

Kryetari i BDIsë Ali Ahmeti ka mbajtur një pres konferencë në selinë e BDI-së. Sipas tij BDI ka fituar 11 mandate deputetësh, kurse partitë tjera shqiptare bashkë 10 mandate ...

Ali Ahmeti: Fitoi BDI-ja, por humbën shqiptarët (Video)

Lajmi.net - 11.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti nga selia në Reçicë në konferencë për shtyp, “Në rradhë të parë dua të bëjë një vlerësim mbi organizimin e këtyrë zgjedhjeve, të gjithë duhet të gëzoheni faktit se këto ...

Ali Ahmeti: Ndikimet nga jashtë po i dëmtojnë shqiptarët

Zeri - 11.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, gjatë një interviste për “Zërin” pranon se shqiptarët do të dalin edhe më të dobët nga zgjedhjet e së dielës, duke akuzuar kështu ndikimet nga jashtë.

Ali Ahmeti: Ndikimet nga jashtë po i dëmtojnë shqiptarët

Gazeta Express - 11.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, gjatë një interviste për “Zërin” pranon se shqiptarët do të dalin edhe më të dobët nga zgjedhjet e së dielës, duke akuzuar kështu ndikimet nga jashtë.

Ahmeti: Shteti duhet të kontrollojë financimin e partive (Video)

Zeri - 11.12.2016

Zëri: A janë të rrezikshme edhe paratë e shtetit turk, të administratës së Erdoganit të hyjnë në Maqedoni, sepse është një agjendë islamiste. Islami politik që po shihet se ka zënë rrënjë edhe në ...

Voton lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në vendlindjen e tij

Zeri - 11.12.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëherësh bartës i listës në zonën numër 6, Ali Ahmeti, sapo ka votuar në fshatin e tij të lindjes, Zajaz.

Parashikim/ BDI pritet t'i marrë 10 deputetë, Besa 8

Gazeta Express - 11.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, i udhëhequr nga Ali Ahmeti, pritet t'i sigurojë 10 vende në Parlamentin e ardhshëm të Maqedonisë, sipas të dhënave aktuale nga procesi i numërimit të votave nga ...

Ali Ahmeti: BDI i ka fituar zgjedhjet, por shqiptarët kanë humbur shumë mandate

Gazeta Express - 11.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, thotë se partia e tij ka fituar zgjedhjet por siç thotë ai, nuk është i lumtur për këtë fitore, pasi shqiptarët kanë humbur shumë ...

FOTO EKSKLUZIVE: Ali Ahmeti votoi në Zajaz

Alb Portali - 11.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, njëherësh bartësi i listës i zonës numër 6, ka votuar sot në vendlindjen e tij në Zajaz, njofton Aktuale.mk. Loading... Source: LAJME ...

Ali Ahmeti votoi në Zajaz (FOTO)

Tetova Sot - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti sot para dite ka realizuar të drejtën e tij të votës në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës.

Kjo është deklarata e Ali Ahmetit pasi votoi në Zajaz

Tetova Sot - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti pas votoi në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës, me një deklratë për media theksoi se gjatë ditës së sotme pret ...

Kjo është deklarata e Ali Ahmetit pasi votoi në Zajaz

Alb Portali - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti pas votoi në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës, me një deklratë për media theksoi se gjatë ditës së sotme pret ...

Fshati Pllasnicë i tha PO sot Ali Ahmetit

Flaka - 11.12.2016

Me BDI-908 fshati Pllasnicë i tha po Bashkimit Demokrtaik për Integrim, pasoi LSDM-ja me 346 dhe VMRO-DPMNE-ja me 297 informon Agjencia e Lajmeve ...

Fshati Pllasnicë i tha PO sot Ali Ahmetit

Alb Portali - 11.12.2016

Me BDI-908 fshati Pllasnicë i tha po Bashkimit Demokrtaik për Integrim, pasoi LSDM-ja me 346 dhe VMRO-DPMNE-ja me 297 informon Agjencia e Lajmeve Flaka. Loading...

Maqedoni/ Shqiptarët nisin ankesat. BDI: Do pranojme rezultatin, PDK-ja akuzon. Ngrihet BESA

Java News - 11.12.2016

Shqiptarët ende pa dalë rezultatet po akuzojnë njëri-tjetrin por edhe faktorët e tjerë. Por, një gjë ka qenë e dukshme, pjesëmarrja e shqiptarëve në Maqedoni është më e ulët se sa e atyre maqedonas.

Ali Ahmeti: Fitoi BDI-ja, por humbën shqiptarët (VIDEO)

Tetova Sot - 11.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti nga selia në Reçicë në konferencë për shtyp, “Në rradhë të parë dua të bëjë një vlerësim mbi organizimin e këtyrë zgjedhjeve, të gjithë duhet të gëzoheni faktit se këto ...

Ali Ahmeti votoi në Zajaz

Antpress - 11.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, njëherësh bartësi i listës i zonës numër 6, ka votuar sot në vendlindjen e tij në ...

Deklarata e Ali Ahmetit pasi votoi ne Zajaz

Antpress - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti pas votoi në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës, me një deklratë për media theksoi se gjatë ditës së sotme pret ...

Kjo është deklarata e Ali Ahmetit pasi votoi në Zajaz

Republika - 11.12.2016

Lideri i BDI-së dhe bartësi i listës në njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti pas votoi në vendlindjen e tij në Zajaz të Kërçovës, me një deklratë për media theksoi se gjatë ditës së sotme pret ...

Ali Ahmeti: Vizioni ynë është shumë i madh

Lajm - 10.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim tubimin përmbyllës e mbajti në sheshin e Tetovës. Lideri i kësaj partie Ali Ahmeti, drejtuar rinisë simpatizuese të kësaj partie tha që ato janë forca motorike dhe ...

Konferenca e Qendrës për Studim të Politikave: Shqiptarët drejt Perëndimit, por duhet zhvillim ekonomik

Zhurnal - 10.12.2016

Shkup, 10 dhjetor - Debat i organizuar nga Qendra për Studim të Politikave me rastin e 10 dhjetorit, Dita ndërkombëtare e të drejtave të njeriut dhe dita e ndarjes se çmimit Nobel për paqe.

Rënia e Ali Ahmetit filloi nga diaspora: Mërgimtarët bojkotuan, BDI nuk fitoi asnjë deputet!

Lajm - 10.12.2016

Është mbyllur votimi në diasporë dhe sipas informacioneve të para, kandidati i vetëm shqiptarë nga radhët e BDI-së nuk ka arritur të grumbullojë numrin e nevojshëm të votave për të marrë mandatin e ...

Rënia e Ali Ahmetit filloi nga diaspora: Mërgimtarët bojkotuan, BDI nuk fitoi asnjë deputet!

Almakos - 10.12.2016

Është mbyllur votimi në diasporë dhe sipas informacioneve të para, kandidati i vetëm shqiptarë nga radhët e BDI-së nuk ka arritur të grumbullojë numrin e nevojshëm të votave për të marrë mandatin e ...

Ahmeti në debatin “Ballkani në Udhëkryq”, ndiqeni LIVE (VIDEO)

Tetova Sot - 10.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot flet për situatën politike në vend dhe ballkan. Ahmeti është panelist bashkë me Ilir Kulla nga Shqiperia, Naim Rashiti nga Kosova dhe Ylber Sela nga ...

Ahmeti nesër voton në Zajaz

Alb Portali - 10.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, nesër (e diel) 11.12.2016 në ora 11.00 do të votojë në Zajaz. Loading... Source: LAJME ...

Me PDSH-në në pushtet, Maqedonia ndërron Kushtetutën dhe himnin

Ina - 09.12.2016

Nëse Partia Demokratike Shqiptare fiton zgjedhjet e 11 dhjetorit dhe vjen në pushtet, atëherë Maqedonia duhet ta ndërrojë himnin aktual, dhe po ashtu Kushtetutën në favor të shqiptarëve.

Ali Ahmeti: Nuk bëhet kiameti nëse humb BDI

Almakos - 09.12.2016

Kryetari i BDI­së Ali Ahmeti gjatë emisionit të sontëm “Zig­ Zag” në TV Art ka thënë se partitë e reja nuk kanë mjet tjetër, përveç të akuzojnë. “Partitë e vogla apo sapodala nuk e tejkaluan vetveten ...

Ahmeti a po e pranon humbjen: “Nuk bëhet kiameti nëse humb BDI” ?!

Ina - 09.12.2016

Kryetari i BDI­së Ali Ahmeti gjatë emisionit të sontëm “Zig­ Zag” në TV Art ka thënë se partitë e reja nuk kanë mjet tjetër, përveç të akuzojnë. “Partitë e vogla apo sapodala nuk e tejkaluan vetveten ...

A kishin shqiptarët mundësi tjetër përveç konfliktit në vitin 2001?

Zhurnal - 09.12.2016

Shkup, 9 dhjetor - Në vazhdën e shkrimeve ekskluzive Agjencia e Lajmeve Zhurnal sot publikojmë pjesën e fundit të përshkrimit të kreut të BDI-së, Ali Ahmeti cili në atë kohë nga mediat sllave ...

Me PDSH-në në pushtet, Maqedonia ndërron Kushtetutën dhe himnin

Lajm - 09.12.2016

Nëse Partia Demokratike Shqiptare fiton zgjedhjet e 11 dhjetorit dhe vjen në pushtet, atëherë Maqedonia duhet ta ndërrojë himnin aktual, dhe po ashtu Kushtetutën në favor të shqiptarëve.

Sylejmani: Vota për Ali Ahmetin është votë për flamurin kombëtar

Zhurnal - 09.12.2016

Shkup, 9 dhjetor - Veprimtari kombëtar dhe pjesëmarrësi i luftës heroike të Kosovës, Ismet Sylejmani, në një artikull të tij autorial ka dhënë një porosi dashamirëse për shqiptarët që jetojnë në ...

Ahmeti: “Nuk bëhet kiameti nëse humb BDI”

Lajm - 09.12.2016

Kryetari i BDI­së Ali Ahmeti gjatë emisionit të sontëm “Zig­ Zag” në TV Art ka thënë se partitë e reja nuk kanë mjet tjetër, përveç të akuzojnë. “Partitë e vogla apo sapodala nuk e tejkaluan vetveten ...

Ali Ahmeti: Nuk bëhet kiameti nëse humb BDI-ja

Almakos - 09.12.2016

Kryetari i BDI­së Ali Ahmeti gjatë emisionit të sontëm “Zig­ Zag” në TV Art ka thënë se partitë e reja nuk kanë mjet tjetër, përveç të akuzojnë. “Partitë e vogla apo sapodala nuk e tejkaluan vetveten ...

Ushtarët e UÇK-së nga Malisheva: Ju Ali Ahmeti dhe BDI mos keqpërdorni luftën tonë!

Lajm - 09.12.2016

Ju Ali Ahmeti nuk keni te drejte te thirreni ne emblemen dhe vlerat Kombetare te UÇK-se, sepse ju Ali Ahmeti dhe partia qe udheheqe ti me vetedije te plote keni shkele mbi vlerat historike te UCK-se ...

Ilir Shaqiri në Tetovë: Ali Ahmeti, njeriu që bëri epokë

Zhurnal - 09.12.2016

Tetovë, 9 dhjetor - Këngëtari i famshëm shqiptar nga Kosova, zëdhënësi artistik i luftës së UÇK-së, Ilir Shaqiri, para se t'ia thojë këngës në tubimin e sontëm të bashkimit të shqiptarëve në Tetovë, ...

Ilir Shaqiri: Ali Ahmeti, njeriu që bëri epokë në lirinë e Kosovës dhe shqiptarëve të Maqedonisë (VIDEO)

Albeu.com - 09.12.2016

Këngëtari i famshëm shqiptar nga Kosova, zëdhënësi artistik i luftës së UÇK-së, Ilir Shaqiri , para se t’ia merrte këngës në tubimin e sotëm të bashkimit të shqiptarëve në Tetovë, vlerësoi figurën e ...

Dan Limaj, luftëtar i tre luftrave të UÇK: Jam i bindur që Ali Ahmeti dhe BDI-ja, janë zgjedhja më e mirë për ...

Zhurnal - 09.12.2016

Shkup, 9 dhjetor - Luftëtar i tre luftrave të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe Shef i shtabit operativ i Brigades "114 Fadil Nimani -Tigri", Dan Limaj në një shkrim të tij jep përkrahje të madhe ...

Ali Ahmeti për TVM2: I frikësohem vetëm Zotit; destinacioni jonë është Brukseli

Zhurnal - 09.12.2016

Shkup, 9 dhjetor – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte i ftuar në studion e TVM2 në prag të fillimit të heshtjes parazgjedhore.

Ahmeti: Jemi të pakonkurrencë!

Telegrafi - 09.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Bashkimi Demokratik për Integrim në një komunikatë për Telegrafi Maqedoni njofton se dje ka përmbyllur aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar.

Pritje madhështore Ali Ahmetit në Zajaz Teqe (FOTO)

Alb Portali - 09.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në vazhdën e takimeve me banorë, ka realizur tubim edhe me banorët e lagjes Zajaz Teqe me çrast ka shpalosur platformën politike të BDI-së, njofton Aktuale.mk. Loading...

Ismet Sylejmani: Vota për Ali Ahmetin është plumb për armiqtë e popullit shqiptar

Alb Portali - 09.12.2016

Veprimtari kombëtar dhe pjesëmarrësi i luftës heroike të Kosovës, Ismet Sylejmani, përmes një prononcimi për Agjencinë e Lajmeve Flaka, ka dhënë një porosi dashamirës për shqiptarët që jetojnë në ...

Ismet Sylejmani: Vota për Ali Ahmetin është plumb për armiqtë e popullit shqiptar

Flaka - 09.12.2016

Veprimtari kombëtar dhe pjesëmarrësi i luftës heroike të Kosovës, Ismet Sylejmani, përmes një prononcimi për Agjencinë e Lajmeve Flaka, ka dhënë një porosi dashamirës për shqiptarët që jetojnë në ...

Sylejmani: Vota për Ali Ahmetin është votë për flamurin kombëtar

Tetova Sot - 09.12.2016

Veprimtari kombëtar dhe pjesëmarrësi i luftës heroike të Kosovës, Ismet Sylejmani, në një artikull të tij autorial ka dhënë një porosi dashamirëse për shqiptarët që jetojnë në Republikën e ...

Ilir Shaqiri: Ali Ahmeti, njeriu që bëri epokë (VIDEO)

Tetova Sot - 09.12.2016

Këngëtari i famshëm shqiptar nga Kosova, zëdhënësi artistik i luftës së UÇK-së, Ilir Shaqiri, para se t’ia thojë këngës në tubimin e sontëm të bashkimit të shqiptarëve në Tetovë, vlerësoi lartë ...

lir Shaqiri: Ali Ahmeti, njeriu që bëri epokë

Alb Portali - 09.12.2016

Këngëtari i famshëm shqiptar nga Kosova, zëdhënësi artistik i luftës së UÇK-së, Ilir Shaqiri, para se t’ia thojë këngës në tubimin e sontëm të bashkimit të shqiptarëve në Tetovë, vlerësoi lartë ...

Dan Limaj, luftëtar i tre luftrave të Ushtrive Çlirimtare Kombtare në përkrahje të Ali Ahmetit (FOTO)

Tetova Sot - 09.12.2016

Dan Limaj luftetar i tre luftrave të Ushtrive Çlirimtare Kombtare dhe Shef i shtabit operativ i Brigades 114 Fadil Nimani -Tigri sot ka dalë në përkrahje të liderit të BDI-së Ali Ahmetit.

Ali Ahmeti për TVM2: I frigohem vetëm Zotit; Destinacioni jonë është Brukseli

Tetova Sot - 09.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ishte i ftuar në studion e TVM2 në prag të fillimit të heshtjes parazgjedhore. Ai vinte në këtë intervistë pas tubimit përmbyllës të BDI-së ...

Sylejmani: Vota për Ali Ahmetin është votë për flamurin kombëtar

Antpress - 09.12.2016

Veprimtari kombëtar dhe pjesëmarrësi i luftës heroike të Kosovës, Ismet Sylejmani, në një artikull të tij autorial ka dhënë një porosi dashamirëse për shqiptarët që jetojnë në Republikën e ...

Ilir Shaqiri në Tetovë: Ali Ahmeti, njeriu që bëri epokë

Antpress - 09.12.2016

Këngëtari i famshëm shqiptar nga Kosova, zëdhënësi artistik i luftës së UÇK-së, Ilir Shaqiri, para se t’ia thojë këngës në tubimin e sontëm të bashkimit të shqiptarëve në Tetovë, vlerësoi lartë ...

Ahmeti aheng me bashkëluftëtarët e tij në përmbyllje të fushatës (FOTO)

Ina - 08.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka takuar sonte bashkëluftëtarët dhe bashkëveprimtarët e tij. Ngjarja është relizuar në restorantin Biznis në Çair, njofton Aktuale.mk.

Sot Ahmeti në Tetovë e Gostivar

Zhurnal - 08.12.2016

Shkup, 8 dhjetor - Bashkimi Demokratik dhe lideri z.Ali Ahmeti do të vazhdojnë fushatën nëpër Maqedoninë perëndimore, ku fillimisht dotë takohen qytetarë të vendbanimeve të Tetovës që më pas të ...

Sot Ahmeti në Tetovë e Gostivar

Albeu.com - 08.12.2016

Edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e prakohshme që do të mbahen në Maqedoni, ndërsa edhe partitë politike po i shfrytëzojnë ditët e fundit të fushatës zgjedhore për t'u takuar me qytetarët.

Ja pse Ahmeti refuzoi duelin me Thaçin

Ina - 08.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka dhënë përgjigje se pse nuk ka nevojë që të mbahet një debat midis tij dhe liderit të PDSH-së, Menduh Thaçit, transmeton TetovaSot. “Nuk është punë e zahmetshme.

Gazetari ia kujton Ahmetit Zhaklinën në listën e BDI-së për deputetë

Almakos - 08.12.2016

Në intervistën parazgjedhore në televizionin 21, Ahmeti kritikoi qasjen e LSDM-së e cila ka vendosur shqiptarë në listat për deputetë. Por, gazetari ia kujtoi Ahmetit se as ai nuk është hiç më i ...

Ali Ahmeti: Debati me Menduh Thaçin nuk do t'i shërbente opinionit

Albeu.com - 08.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti , është përgjigjur lidhur me nevojën e mbajtjes së një debati publik me liderin e PDSH-së, Menduh Thaçin. "Nuk është punë e zahmetshme.

Ali Ahmeti: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë

Albeu.com - 08.12.2016

"Bashkimi Demokratik për Integrim duhet përkrahur pasi është forcë e vetme politike që ka lindur nga atdhetarët dhe luftëtarët që deshën lirinë më shumë se vetveten", ka thënë lideri i BDI-së, Ali ...

Analistët: Sa më shumë vota ka fituar BDI-ja, aq më shumë shqiptarë janë vrarë nga policia maqedonase

Lajm - 08.12.2016

Për këtë arsye, ata e vlerësojnë si rrezik të madh, nëse shqiptarët i besojnë apelit të kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, që shqiptarët ta unifikojnë votën për BDI-në.

Analistët: Sa më shumë vota ka fituar BDI-ja, aq më shumë shqiptarë janë vrarë nga policia maqedonase

Almakos - 08.12.2016

SA MË SHUMË VOTA KA FITUAR BDI-JA, AQ MË SHUMË ËSHTË RRITUR NUMRI I SHQIPTARËVE TË VRARË DHE TË ARRESTUAR NGA POLICIA DHE GJYKATAT MAQEDONASE, KONSTATOJNË ANALISTËT POLITIKË SHQIPTARË.

Analistët: Sa më shumë vota ka fituar BDI-ja, aq më shumë shqiptarë janë vrarë nga policia maqedonase

Ina - 08.12.2016

A MË SHUMË VOTA KA FITUAR BDI-JA, AQ MË SHUMË ËSHTË RRITUR NUMRI I SHQIPTARËVE TË VRARË DHE TË ARRESTUAR NGA POLICIA DHE GJYKATAT MAQEDONASE, KONSTATOJNË ANALISTËT POLITIKË SHQIPTARË.

Madhështia e Ahmetit: “Ne luftuam edhe për ata që na shajnë dhe ofendojnë”

Zhurnal - 08.12.2016

Shkup, 8 dhjetor - Nëpër media dhe rrjete sociale ka marrë dhenë deklarata e djeshme madhështore e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili mbrëmë duke folur para banorëve të Çairit, tha se nga misioni ...

Ahmeti akuzon rivalët për “keqpërdorim të fesë”, vetë mban ligjërata fetare në tubime (Video)

Lajm - 08.12.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në intervistën e tij mbrëmë në TV21 të Shkupit ka thënë se te partitë shqiptare ka tendenca për keqpërdorimin e fesë, transmeton ...

Alarm në BDI: Ahmeti dhe Gruevski planifikojnë Tarçullovskin për ministër të brendshëm

Lajm - 08.12.2016

Burime partiake shqiptare në BDI thonë se kanë marrë vesh që Ahmeti dhe Gruevski veçmë kanë bë marrëveshje që Tarçullovski të jetë ministër i brendshëm, nëse VMRO dhe BDI formojnë qeverinë e ardhshme.

Gjuajtje me armë në prezencë të Ali Ahmetit, plumbat përfundojnë nëpër banesa (Foto)

Lajm - 08.12.2016

Fotot vijuese tregojn dëmin e shkaktuar nga plumbat e krisura nga pronari i restorantit Biznis në prezencë të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe disa funksionarëve partiak në takimin parazgjedhor të ...

Alarm në BDI: Ahmeti dhe Gruevski planifikojnë Tarçullovskin për ministër të brendshëm

Almakos - 08.12.2016

A KA FILLUAR ALI AHMETI TË KRIJOJË TEREN PËR ZGJEDHJE TË JOHAN TARÇULLOVSKIT, KRIMINELIT TË DËNUAR NGA TRIBUNALI I HAGËS PËR KRIME NDAJ SHQIPTARËVE, MINISTËR TË PUNËVE TË BRENDSHME.

Ahmeti akuzon rivalët për “keqpërdorim të fesë”, vetë mban ligjërata fetare në tubime (Video)

Almakos - 08.12.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në intervistën e tij mbrëmë në TV21 të Shkupit ka thënë se te partitë shqiptare ka tendenca për keqpërdorimin e fesë.

Gjuajtje me armë në prezencë të Ali Ahmetit, plumbat përfundojnë nëpër banesa (Foto)

Ina - 08.12.2016

Fotot vijuese tregojn dëmin e shkaktuar nga plumbat e krisura nga pronari i restorantit Biznis në prezencë të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe disa funksionarëve partiak në takimin parazgjedhor të ...

Ahmeti në Shipkovicë: Shqiptarët nuk duhet të humbin mandatet shqiptare

Zhurnal - 08.12.2016

Tetovë, 8 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk ...

Ahmeti me banorët e Shipkovicës: Të mos humbim sërish mandate shqiptare – FOTO

Shqipmedia - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk dëshiron të bëjë ...

Ahmeti me banorët e Shipkovicës: Të mos humbim sërish mandate shqiptare

Albeu.com - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim vazhdoi sot fushatën në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se partia e tij nuk dëshiron të bëjë politikë me ...

Ahmeti nga sheshi i tejmbushur i Gostivarit: Me ne fitojnë të gjithë

Zhurnal - 08.12.2016

Gostivar, 8 dhjetor - Në Gostivar, sonte mbajti tubim me qytetarët Bashkimi Demokratik për Integrim, ku e pranishme ishte e gjithë kryesia e partisë e udhëhequr nga lideri Ali Ahmeti, dhe kandidatët ...

Talat Xhaferi në Gostivar: Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë

Albeu.com - 08.12.2016

Kandidati për deputet në zonën e gjashtë zgjedhore, Talat Xhaferi në tubimin që po zhvillohet në Gostivar , theksoi ndër të tjera se Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë.

Ahmeti në Gostivar: Kështu të ndarë, shqiptarët nuk do fitojnë gjë

Albeu.com - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim po zhvillon sonte mitingun qendror në sheshin e Gostivarit. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti theksoi para të pranishmëve në Gostivar se është momenti të bëhemi bashkë, dhe ...

Ahmeti për TV ART: Për gjysëm mandati sollëm fabrika të mëdha amerikano-gjermane, hapëm mijëra vende pune, hapëm ...

Zhurnal - 08.12.2016

Tetovë, 8 dhjetor - I ftuar në emisionin Zig-Zag në Tv Art i ftuar ka qenë lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili para moderatorit Seladin Xhezairi ka diskutuar mbi platformën, vërejtjet dhe kritikat që i ...

Ali Ahmeti: Agjendën kombëtare e mbrojnë vetëm të devotshëm si Talat Xhaferi

Lajm - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim tubimin e parafundit e ka zhvilluar sonte në Gostivar, ku ka prezentuar platformën e partisë dhe listën e kandidatëve në njësinë e gjashtë zgjedhore të cilës i prin ...

“Ali Ahmeti gati i çoi shqiptarët në luftë civile”

Lajmi.net - 08.12.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaqi, në Zona e Debatit në Klan Kosova, ka thënë se lideri i partisë rivale shqiptare, Ali Ahmeti, është kriminel ordiner, që me veprimet e tij gati ...

Ali Ahmeti: Agjendën kombëtare e mbrojnë vetëm të devotshëm si Talat Xhaferi

Ina - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim tubimin e parafundit e ka zhvilluar sonte në Gostivar, ku ka prezentuar platformën e partisë dhe listën e kandidatëve në njësinë e gjashtë zgjedhore të cilës i prin ...

SKANDALOZ: Devotshmëria & Mashtrimi i Talat Xhaferit!

Lajm - 08.12.2016

QENAN ALIU Miq të dashur, kaluan 15 vite unë nuk e paskam ditur se Talat Xhaferi paska qenë GJENERAL. Po nejse, kjo edhe sështë ndonjë çudi e madhe, por ajo që dua të vë në spikamë është një ...

Ahmeti: Rini, tani është koha juaj

Telegrafi - 08.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Bashkimi Demokratik për Integrim fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku ...

Ali Ahmeti: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë

Gazeta Express - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim duhet përkrahur pasi është forcë e vetme politike që ka lindur nga atdhetarët dhe luftëtarët që deshën lirinë më shumë se vetveten, porositi lideri i BDI-së Ali ...

Ahmeti akuzon rivalët për "keqpërdorim të fesë", vetë mban ligjërata fetare në tubime (VIDEO)

Gazeta Express - 08.12.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, në intervistën e tij mbrëmë në TV21 të Shkupit ka thënë se te partitë shqiptare ka tendenca për keqpërdorimin e fesë, transmeton ...

Ahmeti: Të mos humbim sërish mandate shqiptare, na duhet forcë politike

Telegrafi - 08.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger BDI-ja sot fushatën e saj parazgjedhore e ka vazhduar para banorëve të fshatit Shipkovicë, ku të pranishëm ishin kryetari Ali Ahmeti, dhe kandidatët tjerë ...

Opinion: Ali Ahmeti nuk i hedh zjarrit benzinë | Petrit Mënaj

Flaka - 08.12.2016

Shkruan: Petrit Mënaj Duke parë e dëgjuar atë zhurmë mediatike, që prej disa kohësh mundohet të manipuloj popullin për gjëra të pa qena, para fillimit të këti opinionper ngjarjet e djeshme ne ...

Ali Ahmeti: Nuk jam i mllefosur pse është përgjuar, këtë gjë e kanë bërë të gjithë

Tetova Sot - 08.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, duke qenë mysafir në emisionin “Debate zgjedhore 2016” në TV 21 deklaroi se e ka ditur se në Maqedoni secili përgjon. Ashtu si theksoi ai është përgjuar edhe në kohën e ...

BDI sot do të dridh Shipkovicën dhe qytetin e Gostivarit

Tetova Sot - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik dhe lideri i saj Ali Ahmeti sot do të vazhdojnë fushatën nëpër Maqedoninë perëndimore, ku fillimisht do të takohen me qytetarë të vendbanimeve të Tetovës që më pas të vazhdojnë në ...

Ali Ahmeti: Debati me Menduh Thaçin nuk do t`i shërbente opinionit për të mësuar diçka

Tetova Sot - 08.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka dhënë përgjigje se pse nuk ka nevojë që të mbahet një debat midis tij dhe liderit të PDSH-së, Menduh Thaçit, transmeton TetovaSot. “Nuk është punë e zahmetshme.

Gazetarja-Ahmetit: Marrëveshja e Ohrit, çkeni bërë 12-vjet në pushtet?

Vision Plus - 08.12.2016

Gjatë një interviste në prag të zgjedhjeve në Maqedoni, gazetarja e 24vesti ka pyetur kren e BDI-së, Ali Ahmeti, se përse gjatë 12 viteve në pushtet nuk e ka arritur të përmbushë ende premtimet ...

Sot Ahmeti dhe BDI në Tetovë e Gostivar

Alb Portali - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik dhe lideri z.Ali Ahmeti do të vazhdojnë fushatën nëpër Maqedoninë perëndimore, ku fillimisht dotë takohen qytetarë të vendbanimeve të Tetovës që më pas të vazhdohet në një tubim ...

Ahmeti sonte mysafir te babai i qytetit të Gostivarit, Nevzat Bejta

Flaka - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik dhe lideri z.Ali Ahmeti do të vazhdojnë fushatën nëpër Maqedoninë perëndimore, ku fillimisht dotë takohen qytetarë të vendbanimeve të Tetovës që më pas të vazhdohet në një tubim ...

Ali Ahmeti në Top Tema: Në MO qëndron qartë se gjuhën që e flasin shqip mbi 20%, është gjuhë zyrtare

Alb Portali - 08.12.2016

I ftuar në një emision debativ në Tv Telma sonte ishte lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili në këtë emision ka folur mbi platformën e partisë së tij, premtimet që ka dhënë dhe që do i bëj nëse fiton ...

Maqedoni, premtimet e partive shqiptare

Vision Plus - 08.12.2016

Ndërsa dita e zgjedhjeve po afron, liderët e partive shqiptare ne Maqedoni po bëjnë apelet e fundit per votuesit. Kreu i BDI, Ali Ahmeti nga Cairi ne Shkup kërkoi serish bashkimin e votës se ...

Madhështia e Ahmetit: “Ne luftuam edhe për ata që na shajnë dhe ofendojnë”

Alb Portali - 08.12.2016

Nëpër media dhe rrjete sociale ka marrë dhenë deklarata e djeshme madhështore e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili mbrëmë duke folur para banorëve të Çairit, tha se nga misioni historik i ...

Shipkovica e UÇK-së gati për ti dhënë grusht partive maqedonase (FOTO)

Tetova Sot - 08.12.2016

Shipkovica është bërë gati për to dhëjë grusht partive maqedonase duke treguar se soa vota për maqedont. Sonte një numër i madh i banorëve të Shipkovivës e presin Ali Ahmetin e UCK-së duke e ...

FOTO LAJM: Gostivari gati për ta pritur Ali Ahmetin

Alb Portali - 08.12.2016

Gostivari gati për ta pritur Ali Ahmetin Loading... Source: LAJME ...

Shipkovica e UÇK-së gati për të refuzuar partitë maqedonase

Alb Portali - 08.12.2016

Shipkovica është bërë gati për t’i dhënë grusht partive maqedonase, duke treguar se ska vota për maqedonët. Sonte një numër i madh i banorëve të Shipkovivës e presin Ali Ahmetin e UÇK-së duke e ...

Ahmeti me banorët e Shipkovicës: Të mos humbim sërish mandate shqiptare (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk dëshiron të bëjë ...

Ahmeti me banorët e Shipkovicës, të mos humbim sërish mandate shqiptare

Alb Portali - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk dëshiron të bëjë ...

Talat Xhaferi në Gostivar: Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë (VIDEO)

Tetova Sot - 08.12.2016

Kandidati për deputet në zonën e gjashtë zgjedhore, Talat Xhaferi në tubimin që po zhvillohet në Gostivar, theksoi se Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë, njofton TetovaSot “Oferta e partive ...

Talat Xhaferi në Gostivar: Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë (Video)

Alb Portali - 08.12.2016

Kandidati për deputet në zonën e gjashtë zgjedhore, Talat Xhaferi në tubimin që po zhvillohet në Gostivar, theksoi se Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë. Loading...

Ahmeti në Gostivar: BDI-ja do të jetë forca vendimtare e 11 dhjetorit (VIDEO)

Tetova Sot - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte po zhvillon tubim qendror në sheshin e Gostivarit. Para të pranishmeve të Gostivarit, lideri i BDI-së Ali Ahmeti theksoi se është momenti të bëhemi bashkë, dhe ...

Ahmeti nga Gostivari: Jemi të pa konkurentë si program dhe si kauzë

Flaka - 08.12.2016

Ali Ahmeti në tubimin e mbajtur ne Gostivarë tha:”Pasi analizova dhe pasi pash me cafrë platforme duan të gazrojnë me BDI-në vlersova që aty ska vlera por vetëm ofendime vetëm sharje banale që nuk u ...

Tubim i madh në Gostivar, Ahmeti: Po fitojmë, ndërpresim fushatën partiake, tashmë fushatë kombëtare për më shumë ...

Tetova Sot - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh të banorëve të tubuar në sheshin e Gostivarit, tha se ...

Tubimi i madh në Gostivar, Ahmeti: Po fitojmë, ndërpresim fushatën partiake, tashmë fushatë kombëtare për më shumë ...

Alb Portali - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh të banorëve të tubuar në sheshin e Gostivarit, tha se ...

Ahmeti me banorët e Shipkovicës, të mos humbim sërish mandate shqiptare

Flaka - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk dëshiron të bëjë ...

Tubimi i madh në Gostivar, Ahmeti: Po fitojmë, ndërpresim fushatën partiake, tashmë fushatë kombëtare për më shumë ...

Flaka - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh të banorëve të tubuar në sheshin e Gostivarit, tha se ...

AHMETI: Partitë e vogla nuk e tejkaluan vetveten. Ky mandat është vendimtar

Alb Portali - 08.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka folur edhe për dukurinë e partive të reja, duke thënë se nuk kanë mjet tjetër, përveç të akuzojnë. Loading... “Partitë e vogla apo sapodala nuk e tejkaluan vetveten që ...

Ahmeti: Të mos humbim sërish mandate shqiptare, na duhet forcë politike

Alb Portali - 08.12.2016

BDI-ja sot fushatën e saj parazgjedhore e ka vazhduar para banorëve të fshatit Shipkovicë, ku të pranishëm ishin kryetari Ali Ahmeti, dhe kandidatët tjerë për deputetë në njësinë zgjedhore numër 6, ...

Kjo eshte agjenda e BDI-se per sot

Antpress - 08.12.2016

Sot Ahmeti në Tetovë e Gostivar. Ja agjenda e ditës: Bashkimi Demokratik dhe lideri z.Ali Ahmeti do të vazhdojnë fushatën nëpër Maqedoninë perëndimore, ku fillimisht dotë takohen qytetarë të ...

Ahmetit: “Ne luftuam edhe për ata që na shajnë dhe ofendojnë”

Antpress - 08.12.2016

Nëpër media dhe rrjete sociale ka marrë dhenë deklarata e djeshme madhështore e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili mbrëmë duke folur para banorëve të Çairit, tha se nga misioni historik i ...

Ahmeti: Të mos humbim sërish mandate shqiptare

Republika - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk dëshiron të bëjë ...

Ahmeti nga Gostivari: Me ne fitojnë të gjithë

Republika - 08.12.2016

Në Gostivar, sonte mbajti tubim me qytetarët Bashkimi Demokratik për Integrim, ku e pranishme ishte e gjithë kryesia e partisë e udhëhequr nga lideri Ali Ahmeti, dhe kandidatët për deputet të njësisë ...

Talat Xhaferi në Gostivar: Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë

Republika - 08.12.2016

Kandidati për deputet në zonën e gjashtë zgjedhore, Talat Xhaferi në tubimin që po zhvillohet në Gostivar, theksoi ndër të tjera se Ali Ahmeti është komandant i shqiptarisë.

Tubimi i madh në Gostivar, Ahmeti: Po fitojmë, ndërpresim fushatën partiake, tashmë fushatë kombëtare për më shumë ...

Antpress - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh të banorëve të tubuar në sheshin e Gostivarit, tha se ...

ALI AHMETI me banorët e Shipkovicës, të mos humbim sërish mandate shqiptare

Antpress - 08.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) bëri sot fushatë në Shipkovicë, Komuna e Tetovës. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të kësaj ane tha se subjekti i tij politik nuk dëshiron të bëjë ...

Tubimi i madh në Gostivar, Ahmeti: Po fitojmë, ndërpresim fushatën partiake, tashmë fushatë kombëtare për më shumë ...

Radio Vala - 08.12.2016

Gostivar, me 8 Dhjetor 2016 Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Gostivar. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh të banorëve të tubuar në sheshin ...

Xhemal Ahmeti: Do të votoja për Zijadin Selën (Video)

Ina - 07.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për formimin e partive të ...

Xhemal Ahmeti: Kam fakte se Menduh Thaçi i shërben njëanshëm shërbimit sekret maqedonas (Video)

Zhurnal - 07.12.2016

Prishtinë, 6 dhjetor - Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për ...

Dehari bëhet “pishman”, i rikthehet karvanit të BDI dhe Ali Ahmetit ?! (FOTO)

Ina - 07.12.2016

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari si zyrtar i lartë i BDI-së gjatë kohë ishte distancuar nga aktivitetet partiake dhe nuk dukej në mitingjet e kësaj partie.

Ahmeti: Nuk na është dridhur qerpiku nga tankset, e jo më nga 63 deputetët tuaj

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 6 dhjetor - Fjalimi i plotë të Ali Ahmetit në Kërçovë © ...

BDI sot fushatë në Çair, Shkup. Ja agjenda e ditës

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 7 dhjetor - BDI dhe lideri z. Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe ...

Unioni Artistik i Kombit Shqiptarë çmimin për merita kombëtare “Princ i Arbërit” enkas për ish komandantit të UÇK-së, ...

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 7 dhjetor - Agjencia e Lajmeve Zhurnal ekskluztivisht mëson se mbrëm në Tiranë nga Unioni Artistik i Kombit Shqiptarë është vendosur që çmimi “Princ i Arbërit” ti jepet ish komandantit të ...

Ali Ahmeti sonte do ta ndezë Çairin me Nora Istrefin

Ina - 07.12.2016

BDI dhe lideri Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe grupe të tjera interesi në ...

Alia me Nora Istrefin sonte në Çair

Lajm - 07.12.2016

BDI dhe lideri Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe grupe të tjera interesi në ...

Ali Ahmeti sonte do ta ndezë Çairin me Nora Istrefin

Lajmi.net - 07.12.2016

Lideri i BDI-së ditën e fushatës do ta fillojë dhe përfundojë në Çair të Shkupit. BDI dhe lideri Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit.

Gazetarja bllokon Ahmetin: Po më flisnin si opozitarë, 12 vite në pushtet…?!

Ina - 07.12.2016

Në intervistën e 24vesti, gazetarja ka pyetur në mënyrë direkte liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, se çfarë ka bërë për 12 vite në pushtet dhe nuk ka arritur të implementoj Marrëveshjen e Ohrit.

Ali Ahmeti dërgon telegrame shtëpi për shtëpi (Dokument)

Ina - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sërish ka aktivizuar telegramet që iu dërgon çdo shqiptari në adresë të shtëpive të tyre. Kjo praktikë ka nisur të zbatohet edhe këtë javë, kur çdo qytetarë përmes ...

Ali Ahmeti dërgon telegrame shtëpi për shtëpi (Dokument)

Lajm - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sërish ka aktivizuar telegramet që iu dërgon çdo shqiptari në adresë të shtëpive të tyre. Kjo praktikë ka nisur të zbatohet edhe këtë javë, kur çdo qytetarë përmes ...

Islamofobi Jon Leka: Duhet ta votoni BDI-në

Almakos - 07.12.2016

Figura shumë kontroverse si Berat Buzhala e Kastriot Myftaraj vazhdojnë ti japin mbështetje Ali Ahmetit në tentativë për ta shpëtuar atë nga humbja në zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Sqarim nga TV 21: Nuk ka përballje direkte mes Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit (Video)

Lajm - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nuk ka pranuar përballje me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi as në TV 21. Nga ky televizion sqarojnë se sonte në emisionin “Clik Plus” do të emitohen intervistat e ...

Sqarim nga TV 21: Nuk ka përballje direkte mes Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit

Almakos - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nuk ka pranuar përballje me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi as në TV 21. Nga ky televizion sqarojnë se sonte në emisionin “Clik Plus” do të emitohen intervistat e ...

Pse duhej të fillonte lufta e vitit 2001 dhe të vinte Ali Ahmeti në krye të ushtrisë së UÇK-së

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 7 dhjetor - Në vazhdën e shkrimeve ekskluzive Agjencia e Lajmeve Zhurnal sot publikojmë pjesën e dytë të përshkrimit të kreut të BDI-së, Ali Ahmeti cili në atë kohë nga mediat sllave ...

Ali Ahmeti në Çair: Me hapjen e universiteteve, sot në arsimin publik kemi 20 mijë student që mësojnë shqip

Zhurnal - 07.12.2016

Çair, 7 dhjetor - Sot në takim me banorët e komunës së Çairit ka qëndruar lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili para të pranishmëve ka folur mbi vlerat shqiptare dhe vlerat të cilat BDI i ka bërë në këto ...

Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: tani është koha juaj

Ina - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të rinj.

Haradinaj e Shala: Ahmeti dëmtoi shqiptarët, të dënohet me votë

Almakos - 07.12.2016

Tashmë jo vetëm shqiptarët e Maqedonisë, por edhe shqiptarët e Kosovës e kanë të qartë se kush na paska qenë Ali Ahmeti. Kështu thonë dy ish komandantët e UÇK-së së Kosovës, tani deputetë në Kuvendin ...

Ahmeti me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj, gjeneratë që tregon fuqinë e Çairit

Albeu.com - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar takimet ditën e sotme në Komunën e Çairit ku kreu i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit.

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte në Çair të Shkupit (LIVE)

Portalb - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim fushatën e ditës së sotme po e mban në lagjen Çair të qytetit të Shkupit. Tubimi qendror i ditës po mbahet në stadiumin e Çairit, ku para të pranishmëve do të ...

Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj

Shqipmedia - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të rinj.

Grubi: Çairi projekti më kombëtar; Alimi: Pas 11 dhjetorit BDI merr timonin e realizimit të projekteve

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 7 dhjetor - Sonte BDI ka mbajtur takim me banorët e komunës së Çairit ku është parë prani jashtëzakonisht e madhe e simpatizantëve të kësaj partie.

Grubi: Çairi është me BDI-në sepse BDI-ja është UÇK

Albeu.com - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim po mban sonte tubimin qendror në Çair. Para të pranishmeve ka folur edhe kandidati për deputet i njësisë zgjedhore nr.1, Artan Grubi ka thënë se çdo shqiptar është ...

Tv Telma lideri i BDI-së Ali Ahmeti: Në MO qëndron qartë se gjuhën që e flasin shqip mbi 20%, është gjuhë zyrtare

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 7 dhjetor - I ftuar në një emision debativ në Tv Telma sonte ishte lideri i BDI-së Ali Ahmeti i cili në këtë emision ka folur mbi platformën e partisë së tij, premtimet që ka dhënë dhe që do i ...

Ahmeti: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin nga maqedonasit (VIDEO)

Albeu.com - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti , sonte ka qenë prezent në një intervistë në televizionin 21 në Maqedoni , në të cilin ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përgjimet dhe krizën në ...

Ahmeti në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë (VIDEO)

Portalb - 07.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në Çair tha se BDI duhet përkrahur pasi është forcë e vetme politike që ka lindur nga atdhetarët dhe luftëtarët që deshën lirinë më shumë se vetveten.

Ahmeti: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin nga maqedonasit

Lajmi.net - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sonte ka qenë prezent në një intervistë në televizionin 21 në Maqedoni, në të cilën ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përgjimet dhe krizën në ...

Ali Ahmeti në zonën e debatit sonte në Tv21: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin nga maqedonasit

Zhurnal - 07.12.2016

Shkup, 7 dhjetor - Në zonën e debatit sonte në Tv21 i ftuar ishte lideri i BDI-së z. Ali Ahmeti i cili ka folur për shumë gjëra, platformën dhe problemet të cilat i tangojnë shqiptarët, si janë ...

Ali Ahmeti sulmon BESËN nga Çairi

Lajm - 07.12.2016

Në tubimin e sontëm të BDI-së në Çair, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti një pjesë të fjalimit të tij ia kushtoi Lëvizjes Besa. Ai e sulmoi këtë lëvizje se po bën gjëra prapa shpine.

Ahmeti në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë

Shqipmedia - 07.12.2016

‘O sa mir me qenë shqiptar o hej’, kështu gjëmonte Komuna e Çairit, zemra e Shkupit të vjetër Dardan ku Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përmbylli aktivitetet ditore të fushatës dhe nga ku u ...

Nora Istrefi bëhet pjesë e koncerteve të fushatës së partisë së Ali Ahmetit

Telegrafi - 07.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lideri i BDI-së ditën e fushatës do ta fillojë dhe përfundojë në Çair të Shkupit. BDI dhe lideri Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë ...

Ahmeti: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin nga maqedonasit (Video)

Telegrafi - 07.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sonte ka qenë prezent në një intervistë në televizionin 21 në Maqedoni, në të cilën ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme ...

Xhemal ​Ahmeti: Diaspora shqiptare e Maqedonisë funksionon nëpërmjet xhamive (Video)

Tetova Sot - 07.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për organizimin e zgjedhjeve ...

Ali Ahmeti sot në Çair

Tetova Sot - 07.12.2016

BDI dhe lideri i saj Ali Ahmeti ditën e sotme të fushatës zgjedhore do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe ...

BDI sot fushatë në Çair, Shkup. Ja agjenda e ditës

Flaka - 07.12.2016

BDI dhe Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe grupe të tjera interesi në ...

BDI sot fushatë në Çair, Shkup. Ja agjenda e ditës

Alb Portali - 07.12.2016

BDI dhe Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe grupe të tjera interesi në ...

Ahmeti: VMRO nuk na tremb

Vision Plus - 07.12.2016

Nga Kërcova, kreu i partisë shqiptare BDI, Ali Ahmeti i ka kthyer nje përgjigje ish-kryeministrit Gruveski, i cili kishte kërkuar 63 mandate per te mos pasur nje kryeministër shqiptar.

Shipkovica duket ndryshe, punë intensive nga Teuta Arifi (FOTO)

Tetova Sot - 07.12.2016

Kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi, vazhdon me investime në fshatrat e Malësisë së Sharrit. Sot kanë nisur investimet dhe begatonizimi në rrugën e varrezave në Shipkovicë.

Ahmeti: Shqiptarët të unifikohen e të mos e përçajnë votën

Alb Portali - 07.12.2016

“E sotmja ka shumë dallim nga e kaluara, shqiptarët tanimë ndihen të sigurt në vendin e tyre, gëzojnë të drejta të shumta” ,- tha mbrëmë lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, në tubimin para banorëve të ...

Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj | FOTO

Flaka - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të rinj, ...

Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të rinj.

Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj (FOTO)

Alb Portali - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të rinj.

FOTO EKSKLUZIVE: Mbërrin edhe Ali Ahmeti. Krejt Çairi në këmbë

Alb Portali - 07.12.2016

Janë këto pamje që kemi siguruar Aktuale.mk tani para arritjes liderit të BDI-së Ali Ahmeti në tubimin qendror të kësaj partie në Çair, njofton Aktuale.mk. Loading...

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte në Çair të Shkupit (LIVE)

Alb Portali - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim fushatën e ditës së sotme po e mban në lagjen Çair të qytetit të Shkupit. Tubimi qendror i ditës po mbahet në stadiumin e Çairit, ku para të pranishmëve do të ...

GRUBI: Çairi është projekti më kombëtar i Ali Ahmetit

Alb Portali - 07.12.2016

Bartësi i listës së njësisë zgjedhore 1, Artan Grubi ka thënë se çdo shqiptar është UÇK dhe se Çairi është vatra e BDI-së… Loading... “Çairi është projekti më kombëtar i Ali Ahmetit, Çairi është ...

Grubi: Çairi është me BDI-në sepse BDI-ja është UÇK

Tetova Sot - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte po zhvillon tubimin qendror në Çair. Para të pranishmeve ka folur edhe bartësi i listës së njësisë zgjedhore 1, Artan Grubi ka thënë se çdo shqiptar është UÇK ...

NEZIRI në Çair: BDI dhe Ali Ahmeti ktheu dinjitetin e qytetarëve të Çairit

Alb Portali - 07.12.2016

Shefi i shtabit qendror Bekim Neziri tha se do votoj BDI-në dhe Ali Ahmetin sepse ajo ktheu dinjitetin e qyetarëve të Çairit, sepse mundësoi 3 mijë punësime në Çair, na e dha besimin të udhëheqim me ...

Izet Mexhiti: BDI-ja ktheu dinjitetin e shqipëtarve të Maqedonisë

Flaka - 07.12.2016

Në tubimin e sontëm në Çair fajlë para simpatizante të shumtë përvec liderit të partisë patën edhe shefi i Shtabim Qëndrorë Bekim Neziri dhe Kryetari i Komunës Izet Mexhiti , transmeton Agjencia e ...

Dehari: Unë jam ndjerë i fortë gjithmonë, sepse kam ecur përkrah Ali Ahmetit (FOTO)

Flaka - 07.12.2016

Rinisë vendase në Kërçovë i’u drejtua edhe kryetari i komunës së Kërçovës Fatmir Dehari, i cili dha një fjalim frymëzues për rininë, të cilën tha se e çmon pasi e ardhmja ecën vetëm mes tyre.

Izet Mexhiti: BDI-ja ktheu dinjitetin e shqipëtarve të Maqedonisë

Alb Portali - 07.12.2016

Në tubimin e sontëm në Çair fajlë para simpatizante të shumtë përvec liderit të partisë patën edhe shefi i Shtabim Qëndrorë Bekim Neziri dhe Kryetari i Komunës Izet Mexhiti , transmeton Agjencia e ...

A do të bëheni Kryeministër? Ja si përgjigjet Ali Ahmeti (VIDEO)

Tetova Sot - 07.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti gjatë intervistës që po zhvillon në emisionin Click Plus, shpjegon arysen se pse nuk do të jetë pjesë e ekzekutivit gjatë qeverisjes pas fitores së 11 dhjetorit, njofton ...

Ahmeti në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë (FOTO)

Tetova Sot - 07.12.2016

‘O sa mir me qenë shqiptar o hej’, kështu gjëmonte Komuna e Çairit, zemra e Shkupit të vjetër Dardan ku Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përmbylli aktivitetet ditore të fushatës dhe nga ku u ...

Alimi: BDI është mbrojtësi i vetëm i çështjes shqiptare në Maqedoni

Tetova Sot - 07.12.2016

‘O sa mir me qenë shqiptar o hej’, kështu gjëmonte Komuna e Çairit, zemra e Shkupit të vjetër Dardan ku Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përmbylli aktivitetet ditore të fushatës dhe nga ku u ...

AHMETI në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë (FOTO)

Alb Portali - 07.12.2016

‘O sa mir me qenë shqiptar o hej’, kështu gjëmonte Komuna e Çairit, zemra e Shkupit të vjetër Dardan ku Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përmbylli aktivitetet ditore të fushatës dhe nga ku u ...

A do të bëheni Kryeministër? Ja si përgjigjet Ali Ahmeti (VIDEO)

Alb Portali - 07.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti gjatë intervistës që po zhvillon në emisionin Click Plus, shpjegon arysen se pse nuk do të jetë pjesë e ekzekutivit gjatë qeverisjes pas fitores së 11 dhjetorit, njofton ...

A do bëjë qeveri me Gruevskin. Ja si përgjigjet Ali Ahmeti

Alb Portali - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është i ftuar në Tv 21 të Maqedonisë dhe ka thënë se sa i përket qeverisë me Gruevskin do ti shoh platformat. Loading...

Sa mandate fiton BDI-ja? Kështu përgjigjet Ali Ahmeti (VIDEO)

Tetova Sot - 07.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti gjatë intervistës që është duke zhvilluar në Click Plus, ka folur edhe për mandatet që pritet të fitojë BDI-ja në zgjedhjet e së dielës, njofton TetovaSot.

ALI AHMETI: Vendi im nuk është në ekzekutiv

Alb Portali - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë se zotri Solana i ka kërkuar që të mer një post ekzekutiv në Maqedoni. Ali Ahmeti i ka thënë se më mirë mund të kontriboj si kryetar i BDI-së se sa si antar i ...

Sa mamdate fiton BDI. Ja si përgjigjet Ahmeti

Alb Portali - 07.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti duke folur për mandatet që pritet të fitojë parrtia e tij ai është përgjigjur. Loading... “Nuk dua të flas për numrin e deputetëve, por një ua sigurojë se BDI është fituese ...

Ali Ahmeti takon bashkëluftëtarët: Ne jemi misionarë, ata nuk lodhen kurrë

Flaka - 07.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka takuar sonte bashkëluftëtarët dhe bashkëveprimtarët e tij. Ngjarja është relizuar në restorantin Biznis në Çair, njofton Aktuale.mk.

Ali Ahmeti takon bashkëluftëtarët: Ne jemi misionarë, ata nuk lodhen kurrë (FOTO)

Alb Portali - 07.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka takuar sonte bashkëluftëtarët dhe bashkëveprimtarët e tij. Ngjarja është relizuar në restorantin Biznis në Çair, njofton Aktuale.mk. Loading...

BDI sot do ta ndezin Çairin

Antpress - 07.12.2016

BDI dhe lideri Ali Ahmeti ditën e fushatës do ta fillojnë dhe përfundojnë në Çair të Shkupit. Në agjendën e ngjeshur, janë paraparë takime direkte me qytetarë, studentë dhe grupe të tjera interesi në ...

Ahmeti dhe BDI me të rinjt e Çairit: Tani është koha juaj

Republika - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore sonte e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të ...

Ahmeti dhe BDI me të rinjtë e Çairit: Tani është koha juaj

Antpress - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Komunën e Çairit ku lideri i BDI-së Ali Ahmeti realizoi një takim me rininë e Shkupit, ku bashkëbisedoi me studentë dhe të rinj.

Grubi: Çairi është projekti më kombëtar i Ali Ahmetit

Antpress - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte po zhvillon tubimin qendror në Çair. Para të pranishmeve ka folur edhe bartësi i listës së njësisë zgjedhore 1, Artan Grubi ka thënë se çdo shqiptar është UÇK ...

Ahmeti në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë

Republika - 07.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Çair nga ku u dërgua një mesazh i fuqishëm uniteti deri tek votuesit shqiptar.

Ali Ahmeti në Çair: Ne ishim ata që luftuam edhe për ata që na shajnë

Antpress - 07.12.2016

‘O sa mir me qenë shqiptar o hej’, kështu gjëmonte Komuna e Çairit, zemra e Shkupit të vjetër Dardan ku Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) përmbylli aktivitetet ditore të fushatës dhe nga ku u ...

Ahmeti: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin

Republika - 07.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i ftuar në emisionin “Click Plus” në Tv21 ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, përgjimet dhe krizën në Maqedoni.

Ahmeti: Është herët për parti multinacionale

Albeu.com - 06.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti , i ftuar në një emision të TV "24 Vesti", ka folur lidhur me zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 11 dhjetor në Republikën e Maqedonisë.

Zëri i Amerikës: Ahmeti bën thirrje të mos shpërndahet vota e shqiptarëve

Albeu.com - 06.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti , para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë në zonat zgjedhore 1, 2 dhe 5 nëse ...

Mbështetjet e fuqishme nga familjarët e dëshmorëve dhe ish luftëtarët e UÇK-së ndaj Ali Ahmetit, dëshmojnë se ai ende e ...

Zhurnal - 06.12.2016

Shkup, 5 dhjetor - Në konventën para fushatës zgjedhore që mbajti BDI ku prezent ishin me mijëra aktivist dhe simpatizant të kësaj partie, dhe që BDI shpalosi edhe kandidatët që do të garojnë në ...

Ahmeti sonte ke sheshi i Kërçovës.

Ina - 06.12.2016

Lideri i BDI-së, z. Ali Ahmeti sot do të vizitojë vendbanimet e Gostivarit dhe Kërçovës ku do të takohet me qytetarë dhe grupe të ndryshme interesi. Agjenda e kryetarit Ahmeti në vijim: 14:00 Forinë, ...

Ahmeti në Kërçovë dhe Gostivar, ja takimet e BDI-së sot me qytetarët

Albeu.com - 06.12.2016

Edhe katër ditë na ndajnë nga dita e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Republikën e Maqedonisë. Ndërkohë, partitë politike po vijojnë fuqishëm me angazhimin e tyre në fushatat politike .

Si në vitin 2001 shumë kush thoshte: “A e morrët vesht? Osama bin Laden po vjen drejt Maqedonisë”

Zhurnal - 06.12.2016

Shkup, 6 dhjetor - Me format të ri dhe shkrime ekskluzive Agjencia e Lajmeve Zhurnal nga sot dhe ditëve në vazhdim do të bëjë një përshkrim të personalitetit të ish komandantit të UÇK-së, Ali Ahmeti ...

Ahmeti tani me kushte për hyrjen e BDI-së në Qeveri (Video)

Lajm - 06.12.2016

Në një intervistë për 24Vesti, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar se është përgjuar edhe nga Cërvenkovski edhe nga Gruevski. Në lidhje me barazinë e plotë të shqiptarëve me maqedonasit, Ahmeti ...

Teologu Idrizi: Në zgjedhjet e 11 dhjetorit fiton karizma e komandant "Abaz Gjukës"

Zhurnal - 06.12.2016

Shkup, 6 dhjetor - Teologu i njohur nga Shkupi, Zekerija Idrizi që jeton dhe vepron në Gjermani, ka dalë me një mesazh të fuqishëm në mbështetje të liderit të BDI-së Ali Ahmeti.

Teologu Idrizi: Në zgjedhjet e 11 dhjetorit fiton karizma e komandant Abazit me BDI-në (FOTO)

Ina - 06.12.2016

Teologu i njohur nga lagjja Dizhon i Shkupit, Zekerija Idrizi që jeton dhe vepron në Gjermani, ka dalë me një mesazh të fuqishëm në mbështetje të liderit të BDI-së Ali Ahmeti, njofton Aktuale.mk.

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Zhurnal - 06.12.2016

Gostivar, 6 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të ...

Ahmeti: BDI është partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Albeu.com - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), e nisi fushatën ditore me tubimin në Forinë të Komunës së Gostivarit ku takua me qytetarë të zonës. Lideri i kësaj partie , Ali Ahmeti , ka thënë qytetarëve se ...

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Ina - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të banorëve të zonës tha se BDI ...

Kujt me i besuar në BDI? Ahmeti i gatshëm për bashkëpunim me Gruevskin, Mexhiti kundër!  (Video)

Lajm - 06.12.2016

Para më pak se një jave, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nuk i tha “jo” koalicionimit dhe bashkëpunimit me Nikolla Gruevskin pas zgjedhjeve, por tha se në politikë asnjëherë nuk duhet të thuhet “kurrën ...

Ahmeti: Vetëm BDI ka forcë për të avancuar çështjet shqiptare

Zhurnal - 06.12.2016

Go stivar, 6 dhjetor - Aktivitetet e fushatës zgjedhore për sot BDI i vazhdoi në Çegran të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se nuk ka as ...

Shtabi komunal zgjedhor në Tetovë: Nuk ka kush e mund BDI-në në vatrën e UÇK-së

Albeu.com - 06.12.2016

BDI ka prezantuar platformën politike dhe kandidatët për deputetë, në njësinë zgjedhore numër 6, në fshatrat Llacë dhe Vicë. Shefi i shtabit komunal Zgjedhor i BDI-së në Tetovë, Xhevat Ademi, kërkoi ...

Ahmeti emocionon rininë kërçovare: Kush tjetër përveç jush?

Shqipmedia - 06.12.2016

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpartiakë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Në takimin bashkëbisedues në një sallë të stërmbushur, rinia kërçovare dhanë ...

Nuk ka kush e mund BDI-në, në vatrën e UÇK-së

Shqipmedia - 06.12.2016

BDI ka prezantuat platformën politike dhe kandidatët për deputetë, në njësinë zgjedhore numër 6, në fshatrat Llacë dhe Vicë. Si gjithmonë Malësia e Sharrit, ka qenë e bashkuar në çdo fitore të ...

Bejta: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare

Albeu.com - 06.12.2016

Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në mitingun e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në Çegran, ku i pranishëm ishte ...

Ahmeti i premton të rinjve në Kërçovë se nuk do të ndalet së punuari për ta

Albeu.com - 06.12.2016

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me pjesëtarë të tjerë të partisë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Ahmeti tha para të rinjve se BDI nuk do të ndalet së vepruari në ...

Ahmeti emocionon rininë kërçovare: Kush tjetër përveç jush?

Zhurnal - 06.12.2016

Kërçovë, 6 dhjetor - Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpartiakë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Në takimin bashkëbisedues në një sallë të stërmbushur, ...

Fatmir Dehari: Unë jam ndjerë i fortë gjithmonë, sepse kam ecur përkrah Ali Ahmetit

Zhurnal - 06.12.2016

Kërçovë, 6 dhjetor - Rinisë vendase i’u drejtua edhe kryetari i komunës së Kërçovës Fatmir Dehari, i cili dha një fjalim frymëzues për rininë, të cilën tha se e çmon pasi e ardhmja ecën vetëm mes ...

Haxhi Shala: Ali Ahmeti e ka keqpërdorë votën e unifikuar shqiptare (Video)

Lajm - 06.12.2016

Deputeti i NISMA për Kosovën , Haxhi Shala gjatë luftës së Kosovës i njohur si Gjeneral Topi, nuk beson në sinqeritetin e apelit aq të trumbetuar të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, për unifikim të ...

Dehari: Jam ndjerë i fortë sepse kam ecur përkrah njeriut të fortë Ali Ahmetit

Albeu.com - 06.12.2016

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me pjesëtarë të tjerë të partisë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Rinisë vendase i’u drejtua edhe ryetari i komunës së Kërçovës ...

Ahmeti godet Gruevskin: Neve syri nuk na është dridhur nga tanket e jo nga 63 mandatet (VIDEO)

Ina - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte po zhvillon tubimin qendror në Kërçovë. Gjatë fjalimit para kërçovarëve, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se nuk i frikësohet Gruevskit i cili në fushatë ...

Ahmeti në Kërçovë: Nuk na trembin 63 deputetët e tyre (VIDEO)

Portalb - 06.12.2016

Tubimin përfundimtar të ditës Bashkimi demokratik për Integrim e mbajti në sheshin e qytetit të Kërcovës, ku të pranishmëve iu drejtohet lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

Ahmeti: Nuk na është dridhur syri nga tanket e jo më nga 63 deputetët e tyre

Shqipmedia - 06.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Kërçovës, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen dëm të votës dhe ...

Përse i kishte rënë tavolinës (foltores!) Ali Ahmeti në Kumanovë?

Ina - 06.12.2016

Nazif Zejnullahu Përse i kishte rënë tavolinës (foltores!) Ali Ahmeti në Kumanovë? Sigurisht, me gjithë atë përcjellë të uniformuar, çmimi i së cilës mund të kishte shkuar në 20 mijë euro.

Ahmeti: Përçarja e votës shqiptare do t?i kontribuonte vetëm rrymave anti-shqiptare

Albeu.com - 06.12.2016

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti kërkoi para banorëve të Kërçovës unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen dëm të votës dhe defaktorizimit të shqiptarëve në ...

Përse i kishte rënë tavolinës (foltores!) Ali Ahmeti në Kumanovë?

Almakos - 06.12.2016

Nazif Zejnullahu Përse i kishte rënë tavolinës (foltores!) Ali Ahmeti në Kumanovë? Sigurisht, me gjithë atë përcjellë të uniformuar, çmimi i së cilës mund të kishte shkuar në 20 mijë euro.

Ahmeti: Barazia e shqiptarëve në Maqedoni, kusht që BDI-ja të hyjë në qeveri (Video)

Telegrafi - 06.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në një intervistë për 24Vesti, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar se është përgjuar edhe nga Cërvenkovski edhe nga Gruevski, përcjell Telegrafi ...

Sonte në “Komiteti” – Xhemal Ahmeti

Gazeta Express - 06.12.2016

Sonte në “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, është i ftuar analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal ...

Xhemal Ahmeti: Kam fakte se Menduh Thaçi i shërben njëanshëm shërbimit sekret maqedonas (Video)

Gazeta Express - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për partitë politike ...

Xhemal ​Ahmeti: Diaspora shqiptare e Maqedonisë funksionon nëpërmjet xhamive (Video)

Gazeta Express - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për organizimin e zgjedhjeve ...

​Xhemal Ahmeti: Do të votoja për Zijadin Selën (Video)

Gazeta Express - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për formimin e partive të ...

Xhemal Ahmeti: Lëvizja Besa, e korruptuar financiarisht dhe ideologjikisht (Video)

Gazeta Express - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për krijimin e bujshëm të ...

​Emisioni “Komiteti” – mysafir Xhemal Ahmeti (Video e plotë)

Gazeta Express - 06.12.2016

Në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i radhës “Komiteti”, prodhim i Gazetës Express. I ftuar ishte analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal ...

Ahmeti në Kërçovë dhe Gostivar. Ja takimet e BDI-së sot me qytetarët

Alb Portali - 06.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot do të vizitojë vendbanimet e Gostivarit dhe Kërçovës ku do të takohet me qytetarë dhe grupe të ndryshme interesi. Loading...

BDI-ja sot në Kërçovë dhe në Gostivar

Tetova Sot - 06.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti vazhdon me veprimtaritë e fushatës zgjedhore në Kërçovë dhe Gostivar me takime me qytetarët dhe grupe të ndryshme interesi.

Agjenda e Ahmetit për ditën e sotme, ndalon edhe në Gostivar

Flaka - 06.12.2016

Ahmeti fushatë në Kërçovë dhe Gostivar. Ja takimet e BDI-së sot me qytetarët. Lideri i BDI-së, z. Ali Ahmeti sot do të vizitojë vendbanimet e Gostivarit dhe Kërçovës ku do të takohet me qytetarë dhe ...

Agjenda e Ahmetit për ditën e sotme, ndalon edhe në Gostivar

Alb Portali - 06.12.2016

Ahmeti fushatë në Kërçovë dhe Gostivar. Ja takimet e BDI-së sot me qytetarët. Loading... Lideri i BDI-së, z. Ali Ahmeti sot do të vizitojë vendbanimet e Gostivarit dhe Kërçovës ku do të takohet me ...

Teologu Idrizi: Në zgjedhjet e 11 dhjetorit fiton karizma e komandant Abazit me BDI-në (FOTO)

Alb Portali - 06.12.2016

Teologu i njohur nga lagjja Dizhon i Shkupit, Zekerija Idrizi që jeton dhe vepron në Gjermani, ka dalë me një mesazh të fuqishëm në mbështetje të liderit të BDI-së Ali Ahmeti, njofton Aktuale.mk.

Teologu Idrizi: Në zgjedhjet e 11 dhjetorit fiton karizma e komandant Abazit me BDI-në (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2016

Teologu i njohur nga lagjja Dizhon i Shkupit, Zekerija Idrizi që jeton dhe vepron në Gjermani, ka dalë me një mesazh të fuqishëm në mbështetje të liderit të BDI-së Ali Ahmeti, njofton Aktuale.mk.

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të banorëve të zonës tha se BDI ...

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Alb Portali - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të banorëve të zonës tha se BDI ...

Nuk ka kush e mund BDI-në, në vatrën e UCK-së

Alb Portali - 06.12.2016

Shefi i shtabit komunal Zgjedhor i BDI-së në Tetovë Xhevat Ademi, kërkoi nga banorët e Vicës dhe Llacës, që ti mbledhin forcat për ta ruajtur votën, me qëllim që të mos humbin shqiptarët.

Nuk ka kush e mund BDI-në, në vatrën e UCK-së

Flaka - 06.12.2016

BDI ka prezantuat platformën politike dhe kandidatët për deputetë, në njësinë zgjedhore numër 6, në fshatrat Llacë dhe Vicë. Si gjithmonë Malësia e Sharrit, ka qenë e bashkuar në çdo fitore të ...

Ahmeti në Çegran: Vetëm BDI ka forcë për të avancuar çështjet shqiptare (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2016

Aktivitetet e fushatës zgjedhore për sot BDI i vazhdoi në Çegran të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se nuk ka as qeveri, e as ...

Ahmeti nga Çegrani: Vetëm BDI ka forcë për të avancuar çështjet shqiptare | FOTO

Alb Portali - 06.12.2016

Aktivitetet e fushatës zgjedhore për sot BDI i vazhdoi në Çegran të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se nuk ka as qeveri, e as ...

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Flaka - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të banorëve të zonës tha se BDI ...

Ahmeti nga Çegrani: Vetëm BDI ka forcë për të avancuar çështjet shqiptare | FOTO

Flaka - 06.12.2016

Aktivitetet e fushatës zgjedhore për sot BDI i vazhdoi në Çegran të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se nuk ka as qeveri, e as ...

Shtabi komunal zgjedhor në Tetovë: Nuk ka kush e mund BDI-në, në vatrën e UÇK-së (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2016

BDI ka prezantuat platformën politike dhe kandidatët për deputetë, në njësinë zgjedhore numër 6, në fshatrat Llacë dhe Vicë. Si gjithmonë Malësia e Sharrit, ka qenë e bashkuar në çdo fitore të ...

Bejta: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare | FOTO

Flaka - 06.12.2016

Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në tubimin e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në Çegran, ku i pranishëm ishte ...

Bejta: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2016

Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në tubimin e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në Çegran, ku i pranishëm ishte ...

Ali Ahmeti takim më rinin kërçovare

Flaka - 06.12.2016

Sot Ali Ahmeti pati një bashkëbisedim më forumin rinor të BDI-së, kryesisht antar dhe simpatizant të kësaj partie, informon Agjencia e Lajmeve Flaka. Ali Ahmeti para rinisw kërçovare sonte prezantoi ...

Ahmeti emocionon rininë kërçovare: Kush tjetër përveç jush? (FOTO)

Tetova Sot - 06.12.2016

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpartiakë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Në takimin bashkëbisedues në një sallë të stërmbushur, rinia kërçovare dhanë ...

Dehari: Unë jam ndjerë i fortë gjithmonë sepse kam ecur përkrah njeriut të fortë Ali Ahmetit

Tetova Sot - 06.12.2016

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpartiakë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Në takimin bashkëbisedues në një sallë të stërmbushur, rinia kërçovare dhanë ...

Ali Ahmeti takim më rinin kërçovare

Alb Portali - 06.12.2016

Sot Ali Ahmeti pati një bashkëbisedim më forumin rinor të BDI-së, kryesisht antar dhe simpatizant të kësaj partie, informon Agjencia e Lajmeve Flaka. Loading...

BEJTA: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare (FOTO)

Alb Portali - 06.12.2016

Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në tubimin e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në Çegran, ku i pranishëm ishte ...

Dehari: Unë jam ndjerë i fortë gjithmonë, sepse kam ecur përkrah Ali Ahmetit (FOTO)

Alb Portali - 06.12.2016

Rinisë vendase në Kërçovë i’u drejtua edhe kryetari i komunës së Kërçovës Fatmir Dehari, i cili dha një fjalim frymëzues për rininë, të cilën tha se e çmon pasi e ardhmja ecën vetëm mes tyre. Loading.

Ahmeti godet Gruevskin: Neve syri nuk na është dridhur nga tanket e jo nga 63 mandatet (VIDEO)

Tetova Sot - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte po zhvillon tubimin qendror në Kërçovë. Gjatë fjalimit para kërçovarëve, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka thënë se nuk i frikësohet Gruevskit i cili në fushatë ...

Haxhi Shala: Ali Ahmeti e ka keqpërdorë votën e unifikuar shqiptare (Video)

Alb Portali - 06.12.2016

Deputeti i NISMA për Kosovën , Haxhi Shala gjatë luftës së Kosovës i njohur si Gjeneral Topi, nuk beson në sinqeritetin e apelit aq të trumbetuar të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, për unifikim të ...

Ahmeti nga Kërçova: Përçarja e votës shqiptare do t’i kontribuonte vetëm rrymave anti-kombëtare dhe anti-shqiptare

Tetova Sot - 06.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Kërçovës, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen dëm të votës dhe ...

NEZIRI: Kërçova u dha ‘kartonin e kuq’ oponentëve tanë politik (FOTO)

Alb Portali - 06.12.2016

Shefi i Shtabit Qëndror, Bekim Neziri para banorëve të Uskanës tha se përçarja e votës shqiptare do të dobësojë pozitën e politikë-bërjes. Loading... “As acari nuk ju ndali të dashur kërçovarë që të ...

Xhemal Ahmeti: Do të votoja për Zijadin Selën (Video)

Tetova Sot - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për formimin e partive të ...

Xhemal Ahmeti: Ali Ahmeti është i rrethuar nga njerëz të korruptuar (Video)

Tetova Sot - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për partitë politike ...

Xhemal Ahmeti: Kam fakte se Menduh Thaçi i shërben njëanshëm shërbimit sekret maqedonas (Video)

Tetova Sot - 06.12.2016

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti dhe politologu nga Maqedonia, Xhemal Ahmeti, ka folur për partitë politike ...

Ja takimet e BDI-se per sot me qytetaret

Antpress - 06.12.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot do të vizitojë vendbanimet e Gostivarit dhe Kërçovës ku do të takohet me qytetarë dhe grupe të ndryshme interesi. Agjenda e kryetarit Ahmeti në vijim: 14:00 Forinë, ...

Ahmeti: Barazia e shqiptarëve në Maqedoni, kusht që BDI-ja të hyjë në qeveri (Video)

Antpress - 06.12.2016

Në një intervistë për 24Vesti, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka deklaruar se është përgjuar edhe nga Cërvenkovski edhe nga Gruevski Në lidhje me barazinë e plotë të shqiptarëve me maqedonasit, Ahmeti ...

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Republika - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të banorëve të zonës tha se BDI ...

Bejta: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare

Republika - 06.12.2016

Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në tubimin e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në Çegran, ku i pranishëm ishte ...

BDI-ja prezantoi platformën politike në fshatrat Llacë dhe Vicë

Republika - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka prezantuar platformën politike dhe kandidatët për deputetë, në njësinë zgjedhore numër 6, në fshatrat Llacë dhe Vicë.

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së, Ali Ahmeti

Republika - 06.12.2016

Rinia kërçovare e priti liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti me bashkëpartiakë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Në takimin bashkëbisedues në një sallë të ...

Bejta: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare

Antpress - 06.12.2016

Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në tubimin e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në Çegran, ku i pranishëm ishte ...

Ahmeti emocionon rininë kërçovare: Kush tjetër përveç jush?

Antpress - 06.12.2016

Rinia kërçovare priti liderin e BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpartiakë, përfshirë edhe kryetarin e komunës Fatmir Deharin. Në takimin bashkëbisedues në një sallë të stërmbushur, rinia kërçovare dhanë ...

Nuk ka kush e mund BDI-në, në vatrën e UÇK-së

Antpress - 06.12.2016

BDI ka prezantuat platformën politike dhe kandidatët për deputetë, në njësinë zgjedhore numër 6, në fshatrat Llacë dhe Vicë. Si gjithmonë Malësia e Sharrit, ka qenë e bashkuar në çdo fitore të ...

Vetëm BDI ka forcë për të avancuar çështjet shqiptare

Antpress - 06.12.2016

Aktivitetet e fushatës zgjedhore për sot BDI i vazhdoi në Çegran të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se nuk ka as qeveri, e as ...

Ahmeti: BDI, partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale

Antpress - 06.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën ditore e nisi me tubim në Forinë të Komunës së Gostivarit. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti para një numri të konsiderueshëm të banorëve të zonës tha se BDI ...

Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare

Republika - 06.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Kërçovës, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare, të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen dëm të votës dhe ...

Ahmeti: Nuk na është dridhur syri nga tanket e jo më nga 63 deputet e tyre

Antpress - 06.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Kërçovës, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen dëm të votës dhe ...

Bejta: Sa ma e fortë të jetë BDI-ja, aq më e fortë do të jetë shoqëria shqiptare

Radio Vala - 06.12.2016

Gostivar, me 6 dhjetor – 2016 Kryetari i Shtabit Komunal Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Intregrim, z. Nevzat Bejta në fjalimin e tij në tubimin e mbajtur në fshatin Forinë dhe më pas edhe në ...

Ahmeti: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet

Lajmi.net - 05.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë ...

’Hije Hirësia e Tij Z. Ali Ahmeti”

Ina - 05.12.2016

Adelina Marku Kështu i ishte drejtuar Ali Ahmetit Imami Ruzhdi Lata, tani në rolin e kryetar Komune i Dibrës, tek e kishte ftuar Ali Ahmetin në foltore që ky pastaj të gjëmonte me enverizmin, mu në ...

’Hije Hirësia e Tij Z. Ali Ahmeti”

Almakos - 05.12.2016

Adelina Marku Kështu i ishte drejtuar Ali Ahmetit Imami Ruzhdi Lata, tani në rolin e kryetar Komune i Dibrës, tek e kishte ftuar Ali Ahmetin në foltore që ky pastaj të gjëmonte me enverizmin, mu në ...

Ahmeti: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet

Zhurnal - 05.12.2016

Shkup, 5 dhjetor - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të ...

Ali Ahmeti: Do të realizojmë çdo premtim që kemi dhënë

Albeu.com - 05.12.2016

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti , gjatë një takimi me banorët e Hotlës në komunën e Likovës, ka thënë se qytetarët do të gjejnë në BDI transparencën, urtësinë por dhe ...

Ekskluzive: Fushatën me sallata Ahmeti e ka kopjuar nga një bashkëpunëtor i Millosheviqit!? (Video)

Lajm - 05.12.2016

Fushata me sallata dhe marule, që në vitin 2014 e përdorte kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, është përdorë shumë më herët në Serbi, gjatë fushatës së politikanit dhe biznesmenit serb, Bogolub Karic, i ...

Ekskluzive: Fushatën me sallata Ahmeti e ka kopjuar nga një bashkëpunëtor i Millosheviqit!? (Video)

Ina - 05.12.2016

Fushata me sallata dhe marule, që në vitin 2014 e përdorte kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, është përdorë shumë më herët në Serbi, gjatë fushatës së politikanit dhe biznesmenit serb, Bogolub Karic, i ...

Familja e dëshmorit të luftëtarit të UÇK-së Muzafer Agushi, jep mbështetje të fuqishme Ali Ahmetit dhe Ejup Alimit

Zhurnal - 05.12.2016

Shkup, 5 dhjetor - Mbështetjet nga familjet e dëshmorëve për liderin e BDI-së, Ali Ahmeti nuk kanë të ndalur. Së fundmi familja e ish luftëtarit të UÇK-së Muzafer Agushi, gjegjësisht vëllau i tij ...

Ekskluzive: Fushatën me sallata Ahmeti e ka kopjuar nga një bashkëpunëtor i Millosheviqit!? (Video)

Almakos - 05.12.2016

Fushata me sallata dhe marule, që në vitin 2014 e përdorte kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, është përdorë shumë më herët në Serbi, gjatë fushatës së politikanit dhe biznesmenit serb, Bogolub Karic, i ...

E pabesueshme: Ahmeti ende mendon se Gruevski mund të kthehet kryeministër. Dëgjojeni! (Video)

Lajm - 05.12.2016

Billall Kasami, Menduh Thaçi, Zijadin Sela, kanë shumë dallime në paraqitjet e tyre para elektoratit, por në një pikë kanë qëndrim të njëjtë: nëse fitojnë zgjedhjet tek elektorati shqiptar, Nikolla ...

Ahmeti, fushatë me projektet të zvarritura e të papërfunduara (VIDEO)

Lajm - 05.12.2016

Në mungesë të rezultateve të mirëfillta në 12 vite qeverisje, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sërish është kthyer të flasë për përmendoret e Skënderbeut e Isa Boletinit, të cilat i ka vendosur në qendër ...

Beteja për Kumanovën, BESA sfidon BDI-në dhe me fabula: ja ç’i ndodhi Ali Ahmetit me dy rrobaqepës

Ina - 05.12.2016

Kumanova mbetet “kocka e fortë” për partitë shqiptare në Maqedoni. Ngjarja e rëndë e Lagjes së Trimave, e ka shndërruar atë në qendër të vëmendjes këtë fushatë elektorale.

Artan Grubi: Ali Ahmeti na solli më afër Evropës dhe NATO-s

Almakos - 05.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka pasur tubim me banorët e komunës së Sarajit, ku ka shpalosur platformën e saj zgjedhore. Para të pranishmëve foli kryetari i Shtabit zgjedhor të kësaj partie, ...

Ahmeti për TV “24 Vesti”: Është herët për parti multinacionale, ndërsa vonë për barazi ekonomike

Zhurnal - 05.12.2016

Shkup, 5 dhjetor - Lideri i BDI-së ka qenë i ftuar në një emision të TV “24 Vesti” ku ka folur për tema në lidhje me zgjedhjet parlamentare që do të mbahen të dielën.

Ali Ahmeti: Do të realizojmë çdo premtim që kemi dhënë

Gazeta Express - 05.12.2016

Gjatë takimit me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti tha se në BDI qytetarët mund të gjejnë transparencën, urtësinë por dhe përgjegjësinë e ...

Bashkimi Demokratik për Integrim

Zeri - 05.12.2016

PROFILE SUBJEKTESH I Bëni luftë dhe rezultoi «Marrëveshjen e Ohrit», të cilën as 10% nuk e realizoi. Nuk e lanë apo s'pati kapacitete? BDI mund të tkurret por mbetet e para.

Ahmeti: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet

Zeri - 05.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë ...

PROFILE SUBJEKTESH: Bashkimi Demokratik për Integrim, shkruan Xhemal AHMETI

Flaka - 05.12.2016

PROFILE SUBJEKTESH I Bashkimi Demokratik për Integrim Bëni luftë dhe rezultoi «Marrëveshjen e Ohrit», të cilën as 10% nuk e realizoi. Nuk e lanë apo s’pati kapacitete? BDI mund të tkurret por mbetet ...

Ahmeti do që vota e shqiptarëve të mos shpërndahet

Tetova Sot - 05.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti, para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë në zonat zgjedhore 1, 2 dhe 5 nëse ...

Ahmeti për Zërin e Amerikës: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet

Alb Portali - 10.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë ...

Ali Ahmeti për Zërin e Amerikës: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet

Antpress - 05.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë ...