TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Biznesi i Berishës, vetë trualli i SHQUP-it kushton mbi 20 milionë euro

Shekulli - 18.08.2013

- Përveç rëndësisë për Forcat e Armatosura, Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve ka edhe një vlerë tepër të konsiderueshme nëse do të llogaritet me çmimin aktual të tregut për pasuritë e paluajshtme.

Skenari i Berishës, opozitë dhune për të shpëtuar nga drejtësia, thirrje militantëve për rebelim kundër qeverisë së re

SOT - 18.08.2013

Kryeministri në ikje, njëherësh kryetar defakto i Partisë Demokratike, Sali Berisha, po projekton një opozitë dhune, rruge dhe terrori, duke u rikthyer në kohët e tij më të zeza, ku organizonte grushte shteti dhe pushtonte institucionet me ...

OSBE kërkoi godinën e SHQUP-it, qeveria nuk pranoi

Albeu.com - 18.08.2013

Godina e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila me vendimin e Berishës do të kalojë nën pronësinë e PD-së, duket se është kërkuar edhe nga ana e OSBE-së.Mësohet se misioni i OSBE-së në Tiranë ka hyrë në tratativa me qeverinë shqiptare në ...

Selia e re e PD-së kushton mbi 20 milionë euro

Albeu.com - 18.08.2013

Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve e cila me vendim të qeverisë i kaloi Partisë Demokratike përbëhet nga një sipërfaqe prej rreth 10.600 metra katrorë. Sipas gazetës Shekulli ajo është parcela më e madhe në atë zonë që sipas ekspertëve në ...

Selia e re e PD, toka e SHQUP kushton mbi 20 milionë euro

Kombetare - 18.08.2013

Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe prej 1 mijë metra ...

Trualli i SHQUP-it kushton mbi 20 milionë euro

Lajmeshqip - 18.08.2013

Tiranë- Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe prej 1 mijë ...

AK: SHQUP të bëhet Pallati i Drejtësisë

Botasot - 18.08.2013

Aleanca KuqeZi eshte kunder qendrimeve te PD dhe PS per qendrimet politike qe po i bejne keto dy parti politike kthimit te godines se SHQUP ne seli te PD. Ne kete mori akuzash politike, Aleanca KuqeZi propozim si alternative per godinen e ...

SHQUP, Shtëpia e Ushtrisë (Popullore) apo shtëpia e lirisë?

Mapo - 18.08.2013

Në fillim duhet t‘i hedhim një sy akronimit. Ç’do me thënë SHQUP? Do të thotë, Shtëpia Qendrore e Ushtrisë Popullore, e kjo nga ana e vet është njëfarë celule, le të themi rekreative, e krijuar në kohë të komunizmit për aktivitetet sociale ...

SHQUP brenda 20 gushtit i kalon PD, Berisha kërcënon ish-ushtarakët

Mapo - 18.08.2013

Brenda datës 20 gusht, Shtëpia Qendrore e Ushtrisë, e njohur ndryshe edhe si SHQUP, do të kalojë ligjërisht në përdorim të Partisë Demokratike. Këshilli i Ministrave ka publikuar dje në faqen e tij zyrtare në internet vendimin e kalimit të ...

OSBE kërkoi godinën e SHQUP-it, por u refuzua nga qeveria

Gazeta Dita - 18.08.2013

Godina e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila me vendimin e Berishës do të kalojë nën pronësinë e PD-së, duket se është kërkuar edhe nga ana e OSBE-së. Mësohet se misioni i OSBE-së në Tiranë ka hyrë në tratativa me qeverinë shqiptare në ...

Pse PD-ja të mos marrë godinën e Presidencës?!

Gazeta Dita - 18.08.2013

Nuk ka rëndësi çfarë ishte. Por mënyra, procesi dhe koha e marrjes së vendimit për SHQUP-in. E morën në ikje. Fshehtas. Kanë pasur 20 vjet për ta kërkuar. Kanë pasur 8 vjet kohë për ta marrë. Nuk kanë besuar në institucione por në njerëz.

Selia e re e PD-së, trualli i SHQUP-it kushton mbi 20 milionë euro

Gazeta Tema - 18.08.2013

Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe prej 1 mijë metra ...

Selia e re e PD-së, trualli i SHQUP-it kushton mbi 20 milionë euro

Gazeta Dita - 18.08.2013

Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe prej 1 mijë metra ...

Berisha refuzoi OSBE-në për Shtëpinë e Ushtarakëve; trualli kushton mbi 20 milion euro

Respublica - 18.08.2013

Duket se kryeministri Sali Berisha e ka pasur me kohë ndërmend që SHQUP-in ta kthente në seli të Partisë Demokratike. Gazeta Shqip shkruan sot se shefi i qeverisë ka refuzuar një kërkesë të misionit të përhershëm të OSBE-së në Shqipëri për ...

Edhe SHQUP-i i Fierit seli e PD, ushtarakët kundër: Qeveria e re të reagojë

Gazeta Dita - 18.08.2013

Me urdher te Keshillit te Ministrave, Shtepia Qendrore e Qshtarakeve ne Fier ka kaluar ne varesi te Partise Demokratike po te ketij qyteti. Menjehere ka ardhur edhe reagimi i kryetarit te shoqates se ushtarakeve, Ruzhdi Xhepa, i cili eshte ...

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim

Gazeta Dita - 18.08.2013

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim Bërja publike e letërkëmbimit të Edvin Kullurit, sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes me Gjeneral Xhemal Gjunkshin dhe refuzimi i këtij të fundit për tjetërsimin e ...

Edhe SHQUP-i i Fierit seli e PD, ushtarakët kundër: Qeveria e re të reagojë

GazetaDitore - 18.08.2013

Me urdher te Keshillit te Ministrave, Shtepia Qendrore e Qshtarakeve ne Fier ka kaluar ne varesi te Partise Demokratike po te ketij qyteti. Menjehere ka ardhur edhe reagimi i kryetarit te shoqates se ushtarakeve, Ruzhdi Xhepa, i cili eshte ...

Selia e re e PD-së, trualli i SHQUP-it kushton mbi 20 milionë euro

Info Shqip - 18.08.2013

Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe prej 1 mijë metra ...

Selia e re e PD-së, trualli i SHQUP-it kushton mbi 20 milionë euro

Gazeta Shqip - 18.08.2013

Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe prej 1 mijë metra ...

Selia e re e PD-së, kushton mbi 20 milionë euro

InfoGlobi - 18.08.2013

18 / 08 / 2013, 13:56 Qendra e Shtëpisë së Ushtarakëve, përveç rëndësisë së madhe, ka edhe një vlerë të konsiderueshme në para. Nga një studim i gazetës ‘Shekulli”, rezulton se në bazë të matjeve vetëm godina e SHQUP-it ka një sipërfaqe ...

OSBE kërkoi ‘SHQUP-in’, por e refuzuan

InfoGlobi - 18.08.2013

18 / 08 / 2013, 14:57 Godina e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila me vendimin e Berishës do të kalojë nën pronësinë e PD-së, duket se është kërkuar edhe nga ana e OSBE-së. Mësohet se misioni i OSBE-së në Tiranë ka hyrë në tratativa me ...

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim

AMA-News - 18.08.2013

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim Bërja publike e letërkëmbimit të Edvin Kullurit, sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes me Gjeneral Xhemal Gjunkshin dhe refuzimi i këtij të fundit për tjetërsimin e ...

OSBE kërkoi godinën e SHQUP-it, qeveria nuk pranoi

AlbanianScreen - 18.08.2013

Tiranë - Godina e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila me vendimin e Berishës do të kalojë nën pronësinë e PD-së, duket se është kërkuar edhe nga ana e OSBE-së. Një fakt tjetër i rëndësishëm mësohet se misioni i OSBE-së në Tiranë ka hyrë ...

Zbardhet vendimi për kthimin e SHQUP-it në seli PD-je

Shekulli - 17.08.2013

-Pas më shumë se një jave heshtjeje, ish-kreu i PD-së sqaroi kalimin e shtëpisë qendrore të ushtrisë në seli të Partisë Demokratike dhe mospublikimin e këtij vendimi të Këshillit të Ministrave.

AK: SHQU të bëhet pallat drejtësie

Gazeta Start - 17.08.2013

Tiranë – Aleanca Kuqezi, kërkon që Shtëpia Qendrore e Ushtrisë të shndërrohet në Pallat të Drejtësisë dhe jo në seli të Partisë Demokratike. Megjithëse vendimi është marrë tanimë përfundimisht nga pikëpamja zyrtare, në Tiranë zhvillohen ...

"PD mund të merrte Kryeministrinë, PS-në mund ta degdisnim në Bathore"

Shekulli - 17.08.2013

Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, organ zyrtar i Partisë Demokratike në një editorial të botuar sot mbi debatin për shndërrimin e SHQUP-it në seli të PD-së thotë se debati është kthyer në politik për shkak të urrejtjes.

Kryeministri në ikje kërcënon ushtarakët: Do ju heq statusin, mos guxoni të protestoni për grabitjen e SHQUP-it

SOT - 17.08.2013

Kryeministri në ikje, Sali Berisha, ka kërcënuar dje ushtarakët që të mbyllin gojën për grabitjen e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë nga Partia Demokratike. Gjatë mbledhjes së djeshme të qeverisë, kryeministri në ikje paralajmëroi ushtarakët ...

Grabitja e SHQUP-it, ja shkeljet kushtetuese dhe ligjore të Bujar Nishanit

SOT - 17.08.2013

Institucioni i Presidencës është kthyer përfundimisht në një celulë të rrezikshme në duart e Partisë Demokratike dhe Sali Berishës. Si mos të mjaftonte kapitullimi i 13 institucioneve të pavarura brenda vitit, kreu i shtetit, Bujar ...

Zyhdi Kroi: Nishani, vegël dhe kamikaz i Berishës, të hetohet dhe shkarkohet për korrupsion

SOT - 17.08.2013

Presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve, Zyhdi Kroi, tha se Bujar Nishani është vegël dhe kamikaz i Sali Berishës, i cili duhet të hetohet dhe të shkarkohet. Duke komentuar vendimin në lidhje me Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, Kroi ...

Thellohet skandali, Berisha kthen Shtëpinë e Ushtrisë në Fier në seli për PD, tjetërson SHQUP-in në Tiranë

SOT - 17.08.2013

Babëzia e kryeministri në ikje nuk njeh kufi. Ky kryeministër, i rrëzuar me 1 milion shuplaka në zgjedhjet e 23 Qershorit, nuk largohet nga pushteti pa marrë me vete të gjithë pasuritë shtetërore.

Marrëzia pushton Berishën, kërcënon me luftë nëse qeveria e re i heq Shtëpinë e Oficerëve

SOT - 17.08.2013

Kryeministri në ikje, Sali Berisha, po e përjeton dramatikisht fundin e tij në pushtet dhe daljen përjetësisht në pension politik. Pasi mbajti fjalimin e lamtumirës në kullën e PD, pranoi i mallëngjyer disfatën e turpshme me 300 mijë vota ...

AK, Spahiu: SHQUP-i të bëhet pallat drejtësie

LajmiFundit - 17.08.2013

Aleanca Kuqezi ka reaguar për privativin e SHQUP-it. Kjo forcë politike thotë se është kundër qëndrimeve të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Sipas saj, propozimi alternativ duhet të ketë për Shtëpinë Qendrore dhe Ushtrisë dhe ...

AK: SHQUP, as godine ushtrie dhe as partie por drejtesie

Albeu.com - 17.08.2013

Aleanca Kuq e Zi reagon per privatizimin e SHQUP duke u vendosur kunder qendrimeve te PD dhe PS. AK propozon qe SHQUP te shndrrohet ne pallat drejtesie . Sipas Ak-se SHQUP nuk duhet as godine ushtrie dhe as partie por drejtesie .

SHQUP-i, AK propozon të bëhet pallat drejtësie

SOT - 17.08.2013

Me anë të një deklaratë për mediat, Aleanca Kuq e Zi është shprehur kundër qëndrimeve të PD dhe PS, sa i takon kthimit të Shtëpisë Qendore te Ushtrisë, si seli qendrore e opozitës.

Ish këshilltari i Berishës, Sejamini: OSBE kërkoi dy vjet godinën e SHQUP-it, qeveria refuzoi

LajmiFundit - 17.08.2013

Ish këshilltari i Kryeministrit Sali Berisha dhe njëkohësisht ish kandidat për deputet i Partisë Demokratike, Neritan Sejamini ka zbuluar një detaj të ri rreth Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë.

Gazeta RD: Mund ta degdisnim PS-në në Bathore! Ne meritojmë selinë e Kryeministrisë

LajmiFundit - 17.08.2013

Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, organ zyrtar i Partisë Demokratike ka shkuar edhe më tej në debatin mbi Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë. Në një editorial të tijin, Bledi Kasmi shkruan se “një vendim që në dukje kërkonte një ...

SHQUP-i, AK kundër PD-PS: Të bëhet pallat drejtësie

Ora news - 17.08.2013

Ndërsa mes dy partive të mëdha në vend është hapur një tjetër “betejë” pas vendimit të qeverisë për të kaluar godinen e SHQUP-it ne seli te PD, AK sjell një propozim interesant. Në një deklaratë për mediat Aleanca KuqeZi shprehet kunder ...

Pas 23 vitesh PD ndërron selinë, përgatitjet e fundit për zhvendosjen tek SHQUP-i

Ora news - 17.08.2013

Pas vendimit të zbardhur të Këshillit të Ministrave, tashmë demokratët nuk do të mblidhen më në këto ambjente, që kanë shërbyer si vend simbol i tyre në të gjitha sfidat për 23 vjet.

Edhe SHQUP-i i Fierit seli e PD, ushtarakët kundër: Qeveria e re të reagojë

Ora news - 17.08.2013

Me urdher te Keshillit te Ministrave, Shtepia Qendrore e Qshtarakeve ne Fier ka kaluar ne varesi te Partise Demokratike po te ketij qyteti. Menjehere ka ardhur edhe reagimi i kryetarit te shoqates se ushtarakeve, Ruzhdi Xhepa, i cili eshte ...

PS mori ndërtesën e Komitetit të Partisë, me procedurë të njëjtë si PD SHQUP-in

Botasot - 17.08.2013

Dekreti i Presidentit Nishani për kalimin e selise se Partisë Demokratike ne Shtepine Qendrore te Ushtrise eshte kundershtuar nga mazhoranca e re dhe kryeministri i ardhshem Edi Rama.

Pas 23 vitesh PD ndërron selinë, përgatitjet e fundit për zhvendosjen tek SHQUP-i

Botasot - 17.08.2013

Pas vendimit të zbardhur të Këshillit të Ministrave, tashmë demokratët nuk do të mblidhen më në këto ambjente, që kanë shërbyer si vend simbol i tyre në të gjitha sfidat për 23 vjet.

Lëreni Berishën të gëzojë SHQUP-in dhe të vdesë opozitën!

Gazeta Dita - 17.08.2013

Duke parë gjithë ato reagime që ka shkaktuar vendimi i Qeverisë në ikje për tjetërsimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtarakëve në seli të PD-së, ndryshe nga shumë të tjerë mendoj diçka krejt të kundërt.

AK: PD-ja dhe PS-ja të mos politizojnë SHQUP-in, të bëhet pallat drejtësie

Gazeta Idea - 17.08.2013

Tiranë- Aleanca Kuq e Zi ka propozuar sot që ish-Shtëpia Qëndrore e Ushtrisë, SHQUP të shndërrohet në një pallat drejtësie. Përmes një deklarate për mediat AK-ja shprehet se është kundër qëndrimeve të PD-së dhe PS-së sipas saj politike mbi ...

Ish këshilltari i Berishës, Sejamini: OSBE kërkoi dy vjet godinën e SHQUP-it, qeveria refuzoi

GazetaDitore - 17.08.2013

Ish këshilltari i Kryeministrit Sali Berisha dhe njëkohësisht ish kandidat për deputet i Partisë Demokratike, Neritan Sejamini ka zbuluar një detaj të ri rreth Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë.

AK: PD-ja dhe PS-ja të mos politizojnë SHQUP-in, të bëhet pallat drejtësie

GazetaDitore - 17.08.2013

Aleanca Kuq e Zi ka propozuar sot që ish-Shtëpia Qëndrore e Ushtrisë, SHQUP të shndërrohet në një pallat drejtësie. Përmes një deklarate për mediat AK-ja shprehet se është kundër qëndrimeve të PD-së dhe PS-së sipas saj politike mbi kthimin ...

Fier, Shtëpia e Oficerëve seli PD edhe ish-ushtarakët atje kundër

Shqiptarja - 17.08.2013

FIER - Vendimi i qeverisë për t’i kaluar për përdorim Partisë Demokratike dega Fier, Shtëpinë e Oficerëve, ka sjellë edhe reagimin e këtyre të fundit. Xhemal Dingo, një ish-oficer i lartë i ushtrisë para viteve 1990, shprehet i indinjuar ...

Edhe Shtëpia e Oficerëve në Fier projektohet për seli të PD-së. Ish-ushtarakët dalin kundër

Respublica - 17.08.2013

Pas vendimit për ta shndërruar SHQUP-in në selinë e Partisë Demokratike në Tiranë, duket se qeverianë ikje ia ka vënë syrin një tjetër godine për ta kthyer në seli partie. A1 Report njofton se Shtëpia e Oficerëve në Fier është projektuar ...

Shënime nga Ditari i Doktorit: Si e qetësova Komandantin e Përgjithshëm

Gazeta Tema - 17.08.2013

Sot qysh në mëngjes u zgjova nga telefonata e shqetësuar e Bujarit. Mbesa erdhi tek krevati dhe më tha se i ‘ka rënë disa herë telefonit të shtëpisë një burrë që thotë jam Komandant i Përgjithshëm.

SHQUP-in e kërkoi OSBE-ja? Oferta u refuzua sepse ishte pronë e ushtrisë

Gazeta Idea - 17.08.2013

Tiranë- Zbulohen fakte të reja që lidhen me ndërtesën e SHQUP-it e cila me dekretin ende të pa bërë publik të presidentit Nishani dhe vendimin e Këshillit të Ministrave kalon në seli të PD-së.

OSBE kërkoi godinën e SHQUP-it, por u refuzua nga qeveria?

Gazeta Tema - 17.08.2013

Godina e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, e cila me vendimin e Berishës do të kalojë nën pronësinë e PD-së, duket se është kërkuar edhe nga ana e OSBE-së. Mësohet se misioni i OSBE-së në Tiranë ka hyrë në tratativa me qeverinë shqiptare në ...

Gjeneral Gjunkshi: SHQU, pronë e ushtrisë

Gazeta Start - 16.08.2013

Tiranë - Intesifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë, për t’ia kaluar me çdo kusht godinën e SHQUP-it, Partisë Demokratike. Por, kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të shefit të shtabit të përgjithshëm të ...

PD përshëndet "grabitjen" e SHQUP-it: Rama lufton opozitarizmin

Shekulli - 16.08.2013

Partia Demokratike reagoi ditën e sotme përmes një konference për mediat, nga ku deklaroi se vendimi për kthimin e SHQUP-it në selinë e PD-së është një akt moral, ligjor dhe demokratik.

Qeveria zbardh vendimin për SHQUP-in

Shekulli - 16.08.2013

Këshilli i Ministrave ka zbardhur sot vendimin për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë si seli të Partisë Demokratike. Në vendim thuhet se, SHQUP kalon nga Ministria e Mbrojtjes në administrim të Ministrisë së Brendshme.

Merret vendimi zyrtar për Shtëpinë e Ushtrisë

Gazeta Start - 16.08.2013

Tiranë – Qeveria ka miratuar zyrtarisht vendimin për transferimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë në seli të Partisë Demokratike. Në mbledhjen e sotme, kryeministri Berisha foli publikisht për këtë temë, duke theksuar se kjo ndërtesë i ka ...

Skandali, Bujar Nishani firmos dorëzimin e SHQUP-it në duart e Berishës, Gjunkshi refuzon

SOT - 16.08.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, është përfshirë në një tjetër skandal të paprecedentë. Kreu i shtetit, në cilësinë e Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë të inventarit të ...

Nishani firmos dekretin: SHQUP-i, seli e PD

Albeu.com - 16.08.2013

Presidenti Republikës, në cilësinë edhe të Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë të invetarit të ushtrisë të godinës së SHQUP-it.

Letra e Gjunkshit: “SHQUP”, jo seli e PD

Albeu.com - 16.08.2013

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura , Gjeneral Major, Xhemal Gjunkshi është kundër ndryshimit të destinacionit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, që me vendim të Këshillit të Ministrave është vendosur të përdoret si ...

Flamur Noka dhe Imami kërcënuan Gjunkshin për të grabitur Shtëpinë e Ushtrisë, zbardhet korrespondenca

SOT - 16.08.2013

Merr të tjera dimensione skandali i tjetërsimit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë në seli të Partisë Demokratike. Zgjerohet edhe rrethi i të përfshirëve në këtë skandal të paprecedentë.

Gjunkshi: SHQUP s’mund të jetë seli e PD-së

Lajmeshqip - 16.08.2013

Tiranë – Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Major, Xhemal Gjunkshi është pozicionuar hapur kundër ndryshimit të destinacionit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, që me vendim të Këshillit të Ministrave është ...

PD përshëndet vendimin për SHQUP-së PD-së

Albeu.com - 16.08.2013

Partia Demokratike përshëndet vendimin për kalimin e Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë Partisë Demokratike . Në një konferencë për shtyp, zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi e cilësoi vendimin si akt moral, demokratik e ligjor.

PD: SHQUP-i kishte humbur funksionin duke u kthyer në mensë, do i shërbejë opozitës

SOT - 16.08.2013

PD, sot ka përshëndetur vendimin për kthimin në seli të kësaj force politike të Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë. Me anë të një deklarate për mediat, zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi, e ka cilësuar këtë vendim si akt moral, ...

PD reagon për SHQUP: Godinës do t’i kthejmë seriozitetin e munguar

Kombetare - 16.08.2013

Partia Demokratike ka përshëndetur vendimin e kryeministrit në ikje, Sali Berisha, për kalimin e SHQUP-it nën pronësi të saj. Zëdhënësja e kësaj partie, Laura Vorpsi, ka thënë se PD-ja do t’i kthejë Shtëpisë Qendrorë të Ushtrisë ...

Berisha: SHQUP-i do bëhet seli PD-je! Ushtarakët që protestuan tu hiqet statusi

LajmiFundit - 16.08.2013

Sali Berisha deklaroi gjithashtu në mbledhjen e fundit të qeverisë se reagimi i Edi Ramës për vendimin mbi SHQUP-in e nxjerr atë siç është më së miri. Më poshtë deklarata e plotë e Berishës për çështjen e SHQUP-it.

Berisha apel Ramës: Mos i shpall luftë politike biznesit, SHQUP shtëpi dasmash

SOT - 16.08.2013

Duke folur në mbledhjen e qeverisë, kryeministri në detyrë Sali Berisha është shprehur se ekonomia e vendit është e stabilizuar. Ai sulmoi edhe pasardhësin e tij, në lidhje me deklaratat për koncesionet.

Berisha: Vendimi për SHQUP nuk u fsheh, ai nuk zbardhej pa dekretin e Presidentit

Albeu.com - 16.08.2013

Kryeministri në detyrë Sali Berisha përgëzoi sot administratën tatimore dhe doganat për planin në realizimin e të ardhurave. Gjatë mbledhjes së qeverisë, Berisha u shpreh se plani u tejkalua në kohën kur socialistët bënin deklarata se ...

Përveç SHQUP qeveria i jep PD-së dhe Shtëpinë Ushtarake në Fier

Albeu.com - 16.08.2013

Zbardhet vendimi i qeverisë për kalimin e Shtëpisë Qendrore Ushtarake Popullore (SHQUP) në pronësi të Partiisë Socialiste e cila pritet të kthejë atë në seli. Por përvec godinës së SHQUP një vendim i ngjashëm është marrë dhe për Fierin, ku ...

Qeveria publikon vendimin për SHQUP, në datën 20 përfundojnë procedurat ligjore

SOT - 16.08.2013

Kryeministri në detyrë Sali Berisha, ka bërë publike ditën e sotme vendimin e qeverisë për kalimin në përgjegjësi administrimi të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë nga Ministia e Mbrojtjes në Ministrinë e Brendshme, me qëllim kthimin e saj në ...

Qeveria merr vendim. SHQUP i jepet PD-së

Lajmeshqip - 16.08.2013

Tiranë-Qeveria ka zbardhur sot në faqen në ueb të kryeministrisë vendimin për Shtëpinë Qendrore Ushtarake Popullore (SHQUP). Përvec godinës së SHQUP që i kalon si seli Partisë Demokratike, një vendim i ngjashëm është marrë dhe për Fierin, ...

Zbardhet vendimi për SHQUP-in, qeveria i jep PD-së edhe shtëpinë e ushtrisë në Fier

LajmiFundit - 16.08.2013

Qeveria ka zbardhur zyrtarisht vendimin për kalimin e “Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë” tek Partia Demokratike. Gjithashtu, qeveria ka vendosur që ti merret edhe godina e Shtëpisë së Ushtrisë në Fier dhe të bëhet seli e Partisë Demokratike.

Zyhdi Kroi: Berisha e ka ndërtuar karrierën me shantazhe

SOT - 16.08.2013

Akuza të forta kanë ardhur sot në drejtim të kryeministrit në ikje Sali Berisha dhe presidentit Bujar Nishani nga Zyhdi Kroi, presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve në lidhje me vendimin për SHQUP, e cila pas dekretit i kalon PD ...

Letra e Gjunkshit: "SHQUP", jo seli e PD. Një nga tre asetet kryesore të Ushtrisë

BalkanWeb - 16.08.2013

TIRANE - Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Major, Xhemal Gjunkshi është pozicionuar hapur kundër ndryshimit të destinacionit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, që me vendim të Këshillit të Ministrave është ...

Letërkëmbimi për shqup,Nishani vendosi t’i hiqej ushtrisë, shefi i shtabit kundër

Mapo - 16.08.2013

Burime nga Ministria e Mbrojtjes pohuan se Presidenti i Republikës ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë inventarit të ushtrisë të godinës së Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë. Ky dekret ka mbërritur në zyrat e Ministrisë së Mbrojtjes ...

'SHQUP', Nishani firmos për selinë e re të PD, Vorpsi: Do t'i kthehet serioziteti

BalkanWeb - 16.08.2013

TIRANE - Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dje propozimin e Ministrisë së Mbrojtjes për të hequr Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë nga Plani i Shpërndarjes së objekteve. Burime zyrtare nga Presidenca konfirmuan hedhjen e firmës së kreut të ...

Kryeministri Berisha sqaron në mbledhje qeverie mbi vendimin për SHQUP-in

Botasot - 16.08.2013

Kryeministri Berisha në mbledhjen e qeverisë garantoi mbështetje për organizatën e frankofonisë. Kjo pasi në vlerësimin e tij, Franca ka një kontribut të rëndësishëm për paqen dhe stabilitetin Por në fjalën e tij të gjatë në këtë mbledhje, ...

Zbardhet vendimi për SHQUP, qeveria i jep PD-së dhe Shtëpinë Ushtarake në Fier

BalkanWeb - 16.08.2013

TIRANË -Qeveria ka zbardhur sot në faqen në ueb të kryeministrisë vendimin për Shtëpinë Qendrore Ushtarake Popullore (SHQUP). Përvec godinës së SHQUP që i kalon si seli Partisë Demokratike, një vendim i ngjashëm është marrë dhe për Fierin, ...

"SHQUP" Zyhdi Kroi: Berisha "fosile' karrierë me shantazhe, Nishani vegël partie, të hetohet

BalkanWeb - 16.08.2013

TIRANË- I ftuar në rubrikën në TVNews24, Zyhdi Kroi, presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve hodhi akuza të forta ndaj kryeministrit në ikje Sali Berisha dhe presidentit Bujar Nishani, në lidhje me Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, e ...

Shtëpia Qendrore e Ushtrisë zyrtarisht ndërtesë për selinë qendore të PD

Botasot - 16.08.2013

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për kalimin në përgjegjësi administrimi, nga Ministria e Mbrojtjes te Ministria e Brendshme, të pasurisë së paluajtshme "Shtëpia Qendrore e Ushtrisë", me qëllim pajisjen e subjektit Partia ...

SHQUP, seli e PD-së. Zbardhet vendimi

Panorama - 16.08.2013

TIRANË- Qeveria ka publikuar sot vendimin e plote te heqjes se Shtepise Qendrore te Ushtrise nga pronat e ushtrise dhe shnderrimin e saj ne seli te PD-se. Vendimi eshte zbardhur ne faqen zyrtare te KM, pak kohe pas mbledhjes se sotme te ...

Nishani konfirmon kalimin e SHQUP-it për PD-në

Gazeta Tema - 16.08.2013

Edhe pse nuk e ka publikuar dekretin për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë (SHQUP) nga Minisitria e Mbrojtjes te Partia Demokratike, presidenti Bujar Nishani e ka konfirmuar këtë gjë për “A1 Report”.

Paloka: Vendimi për SHQUP-in, i drejtë. Selia e PD-së është në pronë private

Info Shqip - 16.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklarimeve të Edi Ramës, i cili e cilësoi si shkelje të ligjit vendimin e Këshillit të Ministrave për t’i dhënë PD-së SHQUP-in.

Nishani konfirmon kalimin e SHQUP-it për PD-në

Info Shqip - 16.08.2013

Edhe pse nuk e ka publikuar dekretin për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë (SHQUP) nga Minisitria e Mbrojtjes te Partia Demokratike, presidenti Bujar Nishani e ka konfirmuar këtë gjë për “A1 Report”.

Paloka: Vendimi për SHQUP-in, i drejtë. Selia e PD-së është në pronë private

Gazeta Tema - 16.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklarimeve të Edi Ramës, i cili e cilësoi si shkelje të ligjit vendimin e Këshillit të Ministrave për t’i dhënë PD-së SHQUP-in.

Paloka: Vendimi për SHQUP-in, i drejtë. Selia e PD-së është në pronë private

Gazeta Dita - 16.08.2013

Edi Paloka, ka reaguar pas deklarimeve të Edi Ramës, i cili e cilësoi si shkelje të ligjit vendimin e Këshillit të Ministrave për t’i dhënë PD-së SHQUP-in. “ Rama të shohë se me çfarë vendimi e mbi ç’bazë ligjore Partia Socialiste është ...

SHQUP-seli PD, Vorpsi:Morale Rama do të eliminojë opozitën

Shqiptarja - 16.08.2013

TIRANE- Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses për shtyp deklaron se vendimi për kthimin e SHQUP në selinë PD është akt moral demokratik e ligjor. "PD pëshëndet vendimin për të dhënë godinën publike, si seli qëndrore të opozitës.

Nishani konfirmon kalimin e SHQUP-it për PD-në

Gazeta Shqip - 16.08.2013

Edhe pse nuk e ka publikuar dekretin për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë (SHQUP) nga Minisitria e Mbrojtjes te Partia Demokratike, presidenti Bujar Nishani e ka konfirmuar këtë gjë për “A1 Report”.

Paloka: Vendimi për SHQUP-in, i drejtë. Selia e PD-së është në pronë private

Gazeta Shqip - 16.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklarimeve të Edi Ramës, i cili e cilësoi si shkelje të ligjit vendimin e Këshillit të Ministrave për t’i dhënë PD-së SHQUP-in.

PD pas Braçes: Vendimi për SHQUP-in, i drejtë, ka humbur prej kohësh funksionet, tani me PD-në brenda modernizohet

Respublica - 16.08.2013

Duke iu përgjigjur Braçes me mënyrën e vetë, Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses së saj, Laura Vorpsi, përshëndet vendimin për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë në seli të kësaj force politike.

Vendimi për SHQUP-in, PD: Do t’i kthehet serioziteti. Koncepti i Ramës, eleminimi i opozitës

Durres Lajm - 16.08.2013

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dje propozimin e Ministrisë së Mbrojtjes për të hequr Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë nga Plani i Shpërndarjes së objekteve. Në këtë mënyrë i hapet rruga zyrtarisht kalimit të Shtëpisë Qendrore të ...

Paloka i nxjerr kokën “muhabetit”: Ne jemi në pronë private dhe nuk mund t’ia mohojmë pronën të Zotit (Nishanit)!

Respublica - 16.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklarimeve të Edi Ramës, i cili e cilësoi si shkelje të ligjit vendimin e Këshillit të Ministrave për t’i dhënë PD-së SHQUP-in.

Berisha: SHQUP-i, një shtëpi dasmash dhe ceremonish mortore

Gazeta Dita - 16.08.2013

Kryeministri në largim, Sali Berisha, në mbledhjen e radhës së qeverisë, ka reaguar për vendimin e kalimit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë nën pronësinë e PD-së. Ai ka thënë se kjo shtëpi ka dalë jashtë çdo funksioni dhe është kthyer në ...

Restoranti i SHQUP-it

Durres Lajm - 16.08.2013

Nuk besoj se ka njeri në Shqipëri që konsideron seriozisht se SHQUP, ajo godinë e zymtë, por e bollshme buzë Lanës, përbën një simbol për Ushtrinë shqiptare, qoftë ky simbol kulturor e qoftë historik.

E gjithë PD-ja “në këmbë” për SHQUP-in. Berisha: Një shtëpi dasmash dhe ceremonish mortore

Respublica - 16.08.2013

Kryeministri në largim, Sali Berisha, në mbledhjen e radhës së qeverisë, ka reaguar për vendimin e kalimit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë nën pronësinë e PD-së. Ai ka thënë se kjo shtëpi ka dalë jashtë çdo funksioni dhe është kthyer në ...

Protesta për SHQUP-in, Berisha kërcënon ish-ushtarakët: T’u hiqet statusi

Gazeta Idea - 16.08.2013

Tiranë- Nuk ka hezituar, që nga salla e mbledhjeve të qeverisë, kryeministri në ikje Berisha, në një nga mbledhjet e fundit të kabinetit qeveritar të kërcënojë ish-ushtarakët, të cilët pak ditë më parë përmes një proteste kërkuan që të ...

SHQUP-seli PD, Berisha- Ramës: Tregove moralin e shplarë

Shqiptarja - 16.08.2013

TIRANE- Kur i kanë mbetur vetëm pak ditë për të dorëzuar karrigen e kryeministrit, Berisha sulmoi ashpër pasardhësin e tij Edi Rama. Ai e akuzoi për gjuhën e Ramës të përdorur dje ndaj vendimit për kthimin e SHQUP në seli PD por dhe për ...

Ushtarakët sfidojnë Berishën, rivendosin tabelat në hyrje të SHQUP-it (FOTO)

Gazeta Idea - 16.08.2013

Tiranë- Pak ditë pas vendimit të kryeministrit në ikje Sali Berisha dhe dekretimit nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ushtarakët kanë sfiduar verdiktin për kthimin e godinës së Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë, SHQUP në godinë të ...

Berisha: SHQUP-i, një shtëpi dasmash dhe ceremonish mortore

AMA-News - 16.08.2013

Kryeministri në largim, Sali Berisha, në mbledhjen e radhës së qeverisë, ka reaguar për vendimin e kalimit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë nën pronësinë e PD-së. Ai ka thënë se kjo shtëpi ka dalë jashtë çdo funksioni dhe është kthyer në ...

Berisha: SHQUP-i, një shtëpi dasmash dhe ceremonish mortore. Nëse ushtarakët dalin në protesta, do ju heq statusin

Gazeta Tema - 16.08.2013

Kryeministri në largim, Sali Berisha, në mbledhjen e radhës së qeverisë, ka reaguar për vendimin e kalimit të Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë nën pronësinë e PD-së. Ai ka thënë se kjo shtëpi ka dalë jashtë çdo funksioni dhe është kthyer në ...

Berisha ska limite, bën seli të PD-së edhe Shtëpinë e Ushtarakëve në Fier

AMA-News - 16.08.2013

Qeveria ka zbardhur sot në faqen në ueb të kryeministrisë vendimin për Shtëpinë Qendrore Ushtarake Popullore (SHQUP). Përvec godinës së SHQUP që i kalon si seli Partisë Demokratike, një vendim i ngjashëm është marrë dhe për Fierin, ku ...

Berisha veç SHQUP, merr për PD shtëpinë e oficerëve në Fier

Shqiptarja - 16.08.2013

TIRANE- Pak ditë para dorëzimit të qeverisë tek e majta me në krye Edi Ramën kryeministri Berisha merr për PD jo vetëm Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë në Tiranë por dhe Shtëpinë e Ushtarakëve në Fier.

Zbardhet vendimi për SHQUP, qeveria i jep PD-së dhe Shtëpinë Ushtarake në Fier

Gazeta Dita - 16.08.2013

Qeveria ka zbardhur sot në faqen në ueb të kryeministrisë vendimin për Shtëpinë Qendrore Ushtarake Popullore (SHQUP). Përvec godinës së SHQUP që i kalon si seli Partisë Demokratike, një vendim i ngjashëm është marrë dhe për Fierin, ku ...

Berisha zbardh vendimin për SHQUP-in dhe i jep PD-së edhe Shtëpinë Ushtarake në Fier

Gazeta Tema - 16.08.2013

Kryeministria ka zbardhur më në fund vendimin për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë në pronësi të PD-së. Gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë, Berisha tha se ky vendim nuk është mbajtur sekret, por thjesht nuk është zbardhur, për ...

Publikohet vendimi për kalimin e SHQUP-it në seli të PD-së

Info Shqip - 16.08.2013

Publikohet në faqen zyrtare të Kryeministrisë vendimi i qeverisë për kalimin në përgjegjësi administrimi, nga ministria e mbrojtjes te ministria e brendshme, të Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë, me qëllim pajisjen e Partisë Demokratike me ...

Publikohet vendimi për kalimin e SHQUP-it në seli të PD-së

Gazeta Shqip - 16.08.2013

Publikohet në faqen zyrtare të Kryeministrisë vendimi i qeverisë për kalimin në përgjegjësi administrimi, nga ministria e mbrojtjes te ministria e brendshme, të Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë, me qëllim pajisjen e Partisë Demokratike me ...

SHQUP-i një ditë pas firmës së Nishanit, Gjunkshi: Jemi kundër

Shqiptarja - 16.08.2013

TIRANE- Aktivitetet në Shtëpinë Qendrorë të Ushtrisë vazhdojnë normalisht. Hyrje-daljet e administratës, prania e ushtarakëve, asgjë nuk ka ndryshuar nga lëvizjet e përditshme aty, ndërsa shumë shpejt, pritet që të zhvendoset selia e ...

“Ushtarakët që do protestojnë për SHQUP-in do u hiqet statusi”!

Gazeta Dita - 16.08.2013

Pas protestave të shumë ushtarakëve kundër vendimit për dhënien e SHQUP-it Partisë Demokratike, Kryeministri Sali Berisha i ka kërcënuar ata me heqjen e Statusit të Ushtarakut. “Se dolën më në protestë në shkelje të statusit, një nga një ...

SHQUP, si kullë ngujimi për PD-në

Gazeta Tema - 16.08.2013

Nga Altin Ketro Çdo ditë që po kalon dhe që përkon me dorëzimin e pushtetit, nga PD-ja te koalicioni i Majtë, bëhet mëse e qartë se kryetari de facto i PD-së, Sali Berisha, po kërkon që menjëherë pasi të jetë kryer edhe formalisht ky ...

Të tjera “nga SHQUP”, Berisha s’e “mban më në bark”, shpall hapur armiqësinë ndaj oficerëve: T’u hiqet statusi nëse ...

Respublica - 16.08.2013

Përveç godinës së SHQUP-it, që i kalon si seli Partisë Demokratike, një vendim i ngjashëm është marrë edhe për Fierin në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, ku Shtëpia e Ushtarakëve i kalon për zyra Partisë Demokratike, dega Fier.

“Berisha, fosile e vjetër që bën shantazhe e kërcënime. Të hetohet Nishani”

Gazeta Tema - 16.08.2013

Presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve, Zyhdi Kroi, iu është përgjigjur kërcënimeve të kryeministrit Berisha ndaj ish-ushtarakëve. Ai ka thënë se Berisha është mësuar me shantazhe e kërcënime, por ish-ushtarakët nuk do të tërhiqen ...

RD: PD mund të merrte dhe selinë e Kryeministrisë. Jemi gati po provokoi Rama

Gazeta Tema - 16.08.2013

Në një editorial të gazetës Rilindja Demokratike, që nga stili ngjan i Berishës, kryeministri i ri, Edi Rama kërcënohet me dhunë, nëse do të prekë selinë e re të PD-së, siç e quajnë SHQUP-in.

Qeveria merr 2 seli për PD-në

Vision Plus - 16.08.2013

Qeveria Berisha ne ditët e saj te fundit beri fakt te kryer kalimin e Shtëpisë Qendrore te Ushtrisë ne seli për Partine Demokratike. Gjithashtu sot pas me shume se një jave qeveria publikoi edhe vendimin për kalimin e shtëpisë qendrore te ...

Shënime nga Ditari i Doktorit: Udhëzime Lulit për opozitën e re

Gazeta Tema - 16.08.2013

Sot Luli më kërkoi takim para mbledhjes së qeverisë. Është i shqetësuar për godinën e PD-së. Kemi miratuar projektin tha dhe kemi disa telashe që duhet t’i zgjidhim urgjent. -Çfarë telashesh ka, i thashë.

“Berisha, fosile e vjetër që bën shantazhe e kërcënime. Të hetohet Nishani”

GazetaDitore - 16.08.2013

Presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve, Zyhdi Kroi, iu është përgjigjur kërcënimeve të kryeministrit Berisha ndaj ish-ushtarakëve. Ai ka thënë se Berisha është mësuar me shantazhe e kërcënime, por ish-ushtarakët nuk do të tërhiqen ...

Në kërkim të “Kauzës” për luftë

Gazeta Tema - 16.08.2013

Nga Mero Baze Ka një retorikë të shtuar nga Sali Berisha rreth mënyrës se si do t’i rezistojë një veprimi antiligjor që transformon jashtë rregullave pasuritë kombëtare të shqiptarëve.

“Berisha, fosile e vjetër që bën shantazhe e kërcënime. Të hetohet Nishani”

Info Shqip - 16.08.2013

Presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve, Zyhdi Kroi, iu është përgjigjur kërcënimeve të kryeministrit Berisha ndaj ish-ushtarakëve. Ai ka thënë se Berisha është mësuar me shantazhe e kërcënime, por ish-ushtarakët nuk do të tërhiqen ...

“Berisha, fosile e vjetër që bën shantazhe e kërcënime. Të hetohet Nishani”

Gazeta Shqip - 16.08.2013

Presidenti i Nderit të Shoqatës së Ushtarakëve, Zyhdi Kroi, iu është përgjigjur kërcënimeve të kryeministrit Berisha ndaj ish-ushtarakëve. Ai ka thënë se Berisha është mësuar me shantazhe e kërcënime, por ish-ushtarakët nuk do të tërhiqen ...

PD përshëndet vendimin për SHQUP

AlbanianScreen - 16.08.2013

Tiranë - Partia Demokratike ka përshëndetur vendimin për kalimin e Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë në seli të kësaj force politike. Zëdhënësja Laura Vorpsi e cilësoi vendimin një akt moral, demokratik e ligjor.

Vendimi për SHQUP-in, Berisha: Bëmë gabim, më parë duhej dekreti

AlbanianScreen - 16.08.2013

Tiranë - Kryeministri Sali Berisha tha se vendimi që ish Shtëpia qendrore e ushtrisë, t'i kalojë Partisë Demokratike nuk u mbajt i fshehtë, por ai nuk u zbardh pasi duhej që më parë të dekretohej nga kreu i shtetit.

Nishani e dekreton: SHQUP-i bëhet seli e PD. Rama: Po ikni duke ngrënë turpin me babëzi

Shekulli - 15.08.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani si Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë invetarit të ushtrisë të godinës së SHQUP-it. Ky dekret ka mbërritur në zyrat e Ministrisë së Mbrojtjes ...

Imami e Noka bëjnë gati letrat pas vendimit, kërkojnë SHQUP-in

LajmiFundit - 15.08.2013

Intesifikohen përpjekjet nga ana e Qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me çdo kusht godinen e SHQUP-it, Partisë Demokratike. Këtë e verteton korrespondenca intensive zhvilluar te merkuren date 14 Gusht 2013 mes Sekretarit te ...

SHQUP-i i jepet PD-së, Nishani firmos me urgjencë, gjenerali Gjunkshi kundër qeverisë

LajmiFundit - 15.08.2013

Nga Muhamed Veliu TCH Intesifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me c’do kusht godinën e SHQUP-it, PD. Por kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të shefit të shtabit të përgjithshëm të ...

Rama: Ç’turp! Partia humbëse grabit SHQUP-in kundër ligjit

LajmiFundit - 15.08.2013

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama ka reaguar pas vendimit te Presidentit per ti dhene SHQUP-in Partise Demokratike pa firmen e Shefit te Shtabit sic percakton ligji. “Ç’turp: Partia humbëse qe ende qeveris një vend te NATO-s, grabit ...

Rama për SHQUP: Ç’turp

Lajmeshqip - 15.08.2013

Edi Rama që pritet të marrë detyrën e kryeministrit në shtator reagoi kundër vendimit të qeverisë për ta kaluar Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë (SHQUP) si një seli të Partisë Demokratike.

SHQUP-i seli për PD, Rama: Turp! I merituan 1 mln shuplakat e popullit në 23 qershor

Ora news - 15.08.2013

Një “turp”, “grabitje”, “kundër ligjit”, “pushtet plaçkitës”. Të tillë e ka vlerësuar vendimin e qeverisë për ta kaluar Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë (SHQUP) si një seli e Partisë Demokratike, Kryeministri, që pritet të marrë detyrën në ...

Nishani dhe Imami dorëzojnë SHQUP-in tek PD-ja. Shefi i Shtabit nuk firmos!

Gazeta Tema - 15.08.2013

Nga Muhamed Veliu, TCH Intensifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me çdo kusht godinën e SHQUP-it, PD-së. Por kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ...

Nishani në "A1 Report":Firmosa për SHQUP, Rama: Turp!

Shqiptarja - 15.08.2013

TIRANË - Presidenti Bujar Nishani ka konfirmuar për ‘A1 Report” se ka firmosur dekretin për të hequr Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë (SHQUP) nga Minisitria e Mbrojtjes. Nishani ka shpjeguar se “iu përgjigj pozitivisht Ministrisë së Mbrojtjes.

Gjeneral Gjunkshi kundra Imamit dhe Nokës. JO kthimin e SHQUP-it në seli të PD-së. Nishani firmos dekretin

AMA-News - 15.08.2013

Intesifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me c’do kusht godinën e SHQUP-it, PD. Por kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të shefit të shtabit të përgjithshëm të ushtrisë Gjeneral Gjunkshit.

Presidenti bëhet bujar; firmos që SHQUP t’i kalojë partisë së vet

Respublica - 15.08.2013

Presidenti Bujar Nishani (si komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura) e ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë inventarit të ushtrisë, të godinës së SHQUP-it. Ky dekret ka mbërritur në zyrat e ministrisë së Mbrojtjes këtë ...

Gjeneral Gjunkshi kundra Imamit dhe Nokës. JO kthimin e SHQUP-it në seli të PD-së. Nishani firmos dekretin

Gazeta Dita - 15.08.2013

Intesifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me c’do kusht godinën e SHQUP-it, PD. Por kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të shefit të shtabit të përgjithshëm të ushtrisë Gjeneral Gjunkshit.

Shënime nga ditari i Doktorit: Nevoja urgjente për ndërtesën e SHQUP

Gazeta Tema - 15.08.2013

Sot qysh në mëngjes më erdhi në zyrë Flamuri. Ishte i shqetësuar për transferimin tek ndërtesa e re e PD-së. Më raportoi se i kishte bërë gjithë shkresat gati me Arben Imamin dhe ngelej të firmoste vetëm Shefi i Shtabit të Përgjithshëm.

Nishani firmos: SHQUP-i, seli e PD-së. Rama: Grabitje e pronave të ushtrisë

Gazeta Idea - 15.08.2013

Tiranë- Burime të “Top Channel” nga Ministria e Mbrojtjes pohuan se Presidenti Republikës, në kapacitetet edhe të komandantit të përgjithshëm të forcave të armatosura ka firmosur dekretin për nxjerrjen jashtë invetarit të ushtrisë të ...

Nishani dhe Imami dorëzojnë SHQUP-in tek PD-ja. Shefi i Shtabit nuk firmos!

Info Shqip - 15.08.2013

Nga Muhamed Veliu, TCH Intensifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me çdo kusht godinën e SHQUP-it, PD-së.Por kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ...

Nishani dhe Imami dorëzojnë SHQUP-in tek PD-ja. Shefi i Shtabit nuk firmos!

Gazeta Shqip - 15.08.2013

Nga Muhamed Veliu, TCH Intensifikohen përpjekjet nga ana e qeverisë shqiptare në detyrë për t’ia kaluar me çdo kusht godinën e SHQUP-it, PD-së.Por kjo tentativë ka hasur në kundërshtimin e hapur të Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ...

M.Baze: SHQUP, Nishani firmosi dekretin, që të marrë truallin e familjes së vet tek PD-ja!

Respublica - 15.08.2013

Editoriali i ri i gazetës Tema, i publikuar në uebsajt, merret me dekretin e sapofirmosur nga presidenti Bujar Nishani për kalimin e SHQUP-it nga ushtria, në seli të re të PD-së. Sipas autorit Mero Baze, arsyeja e këtij transferimi të ...

Paloka: Selia e PD në pronë private, Rama të mos anulojë vendimin për SHQU-në

Gazeta Start - 14.08.2013

Tiranë – Demokratët thonë se selia e tyre e derimëtanishme është në pronë private dhe se ajo duhet t’i kthehet pronarit, ndaj zgjidhja e vetme për ta është Shtëpia Qendrore e Ushtrisë, atje ku zakonisht organizohen kokteijl për festa të ...

SHQUP-i, çështja trajtohet edhe nga BBC

24 orë - 14.08.2013

Çështja e ndërtesës së Shtëpise së Oficerave që do të shndërrohet në selinë e Partisë Demokratike është trajtuar edhe BBC, që e cilëson këtë veprim si “aktin e fundit shpërblyes që partia në pushtet i bën vetvetes”.

Paloka kërcënon Ramën: Mos guxo të anulosh vendimin për Shtëpinë e Ushtrisë, do bëhet seli për PD

SOT - 14.08.2013

Pas vendimit të qeverisë në ikje, të marrë në fshehtësi Shtëpinë e Ushtarakëve, më në fund ka ardhur një reagim nga Partia Demokratike. Deputeti demokrat, Edi Paloka, i kërkon kryeministrit të ardhshëm, Edi Rama, në mënyrë ultimative, që ...

Kalimi i SHQUP PD-së, BBC: Qeveria shpërblen veten

Albeu.com - 14.08.2013

Vendimi i qeverisë shqiptare për kalimin e ndërtesës së Shtëpisë së Oficerëve në pronësi të Partisë Demokratike është trajtuar edhe nga BBC e cila e ka cilësuar këtë veprim si “aktin e fundit shpërblyes që partia në pushtet i bën vetvetes”.

Prapaskenat e tjetërsimit të SHQUP

Top Channel - 14.08.2013

Shtëpia Qendrore e Ushtrisë (SHQUP) ka qenë përherë në qendër të vëmendjes së qeverisë dhe kryeministrit Sali Berisha për të ndryshuar destinacionin e saj. Si një ambient në qendër të Tiranës, e lakmueshme për hapësirën e madhe që ka ...

Berisha kërkoi ta shndërronte SHQUP në hotel

Albeu.com - 14.08.2013

Nuk është hera e parë që Shtëpia Qendrore e Ushtrisë (SHQUP) është planifikuar ti ndryshohet statusi. Si një ambient në qendër të Tiranës, e lakmueshme për hapësirën e madhe që ka institucioni, qeveria duket se ka menduar më herët që ...

Pogaçi: "SHQUP" të anulohet! Paloka: Rama, mos bëj gafë!

BalkanWeb - 14.08.2013

TIRANE -Deputeti demokrat, Edi Paloka i ka bërë apel kryeministrit të ardhshëm, Edi Rama të mos bëjë gafë e të anulojë vendimin e qeverisë ‘Berisha’ për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë në seli të Partisë Demokratike.

Kalimi i SHQUP-it në seli të PD-së dhe protesta e ish-Ushtarakëve

ABC News - 14.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka komentuar në studion e abc news zhvillimet më të fudnti opolitike në vend dhe protestën e ish-ushtarakëve për Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, e cila do t’i kalojë PD-së.

Pogaçi: Qeveria e re të anulojë vendimin e Berishës për SHQUP-in

Gazeta Dita - 14.08.2013

Kreu i Shoqatës Kombëtare të Ushtarakëve në Rezervë, Mehdi Pogaçi, thotë se ushtarakët presin që qeveria “Rama” të anulojë vendimin e Berishës për t’i dhënë Partisë Demokratike SHUP-in.

Pogaçi: Qeveria e re të anulojë vendimin për SHQUP-in

Gazeta Tema - 14.08.2013

Kreu i Shoqatës Kombëtare të Ushtarakëve në Rezervë, Mehdi Pogaçi, thotë se ushtarakët presin që qeveria “Rama” të anulojë vendimin e Berishës për t’i dhënë Partisë Demokratike SHQUP-in.

BBC flet për SHQUP-in: Akti i fundit me të cilin qeveria shpërblen veten

Gazeta Dita - 14.08.2013

Çështja e ndërtesës së Shtëpisë së Oficerëve që do të shndërrohet në selinë e Partisë Demokratike është trajtuar edhe nga BBC, e cila e ka cilësuar këtë veprim si “aktin e fundit shpërblyes që partia në pushtet i bën vetvetes”.

Paloka Ramës:Mos bëj gafë të anulosh vendimin për “SHQUP”

Durres Lajm - 14.08.2013

Pas vendimit të qeverisë në ikje, të marrë në fshehtësi Shtëpinë e Ushtarakëve, më në fund ka ardhur një reagim nga Partia Demokratike. Deputeti demokrat, Edi Paloka, i kërkon kryeministrit të ardhshëm, Edi Rama,që të mos guxojë të anulojë ...

Berisha e ka pasur gjithmonë merak SHQUP-in, para dy vitesh donte ta bënte hotel

Gazeta Tema - 14.08.2013

Kryeministri në largim, Sali Berisha, duket se e ka pasur gjithmonë merak Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, që ndodhet në një nga vendet më të lakmuara në Tiranë. E zhytur në gjelbërim dhe me një hapësirë të admirueshme, SHQUP është një nga ...

Tjetërsimi i SHQUP-it, ‘Berisha donte ta privatizonte dhe ta kthente në hotel’

Gazeta Idea - 14.08.2013

Tiranë- Shtëpia Qendrore e Ushtrisë (SHQUP) ka qenë përherë në qendër të vëmendjes së qeverisë dhe kryeministrit Sali Berisha për të ndryshuar destinacionin e saj. Si një ambient në qendër të Tiranës, e lakmueshme për hapësirën e madhe që ...

BBC flet për SHQUP-in: Akti i fundit me të cilin qeveria shpërblen veten

AMA-News - 14.08.2013

Çështja e ndërtesës së Shtëpisë së Oficerëve që do të shndërrohet në selinë e Partisë Demokratike është trajtuar edhe nga BBC, e cila e ka cilësuar këtë veprim si “aktin e fundit shpërblyes që partia në pushtet i bën vetvetes”.

SHQUP-i, BBC: Akti i fundit shpërblyes që partia i bën vetvetes

Shekulli - 13.08.2013

Çështja e ndërtesës së Shtëpisë së Oficerëve që do të shndërrohet në selinë e Partisë Demokratike është trajtuar edhe BBC-ja, që e cilëson këtë veprim si “aktin e fundit shpërblyes që partia në pushtet i bën vetvetes".

Ish ushtarakët në protestë: Berisha të qëndrojë larg Shtëpisë së Ushtrisë, arriti kulmin e poshtërsisë

SOT - 13.08.2013

Vendimi i qeverisë për të transformuar Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, nga një institucion ushtarak në seli të Partisë Demokratike, ka hedhur në protestë ish ushtarakët.

Paloka: Rama të mos bëjë gafë e të anulojë vendimin për SHQUP-in

Albeu.com - 13.08.2013

Deputeti demokrat Edi Paloka thotë se Rama nuk duhet të bëjë gafë dhe të anulojë këtë vendim. Në një prononcim për ABC News Paloka shprehet se godina ku ndodhet selia e PD-së do ti kthehet pronarëve.

SHQUP-i, çështja trajtohet edhe nga BBC

Top Channel - 13.08.2013

Çështja e ndërtesës së Shtëpise së Oficerave që do të shndërrohet në selinë e Partisë Demokratike është trajtuar edhe BBC, që e cilëson këtë veprim si “aktin e fundit shpërblyes që partia në pushtet i bën vetvetes”.

Paloka: SHQUP-i merr vlerë duke u bërë seli e Partisë Demokratike

LajmiFundit - 13.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka është mëse i qartë për qëndrimin që mban për tjetërsimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë. I ftuar në studion e “ABC News”, Paloka deklaroi se selia aktuale e Partisë Demokratike është pronë private.

BBC shkrim për çështjen e SHQUP: Qeveria në ikje shpërblim për veten

SOT - 13.08.2013

BBC i ka dedikuar një shkrim Shqipërisë në lidhje me vendimin e qeverisë në ikje për të transferuar Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë në seli të PD. BBC e nis artikullin me frazën “Shpërblimi i fundit për veten ishte një seli e re”.

Protesta e ish-ushtarakëve: SHQUP-i është memoria e Ushtrisë

Mapo - 13.08.2013

TIRANË Vendimi për tjetërsimin e SHQUP-it në seli të Partisë Demokratike është kundërshtuar dje përmes një proteste dyorëshe nga ish-ushtarakët.

Paloka: Anulim SHQUP-it? Nuk e bën Rama një gafë të tillë

Gazeta Dita - 13.08.2013

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, është optimist për të ardhmen e demokratëve, pavarësisht humbjes së thellë në zgjedhje. Në një intervistë për ABC News, Paloka tha se PD do të bëjë analizën e humbjes, ndërsa sheh si dy prej ...

Paloka kërcënon: Rama të mos bëjë gafë e të anulojë vendimin për SHQUP-in

Gazeta Tema - 13.08.2013

Më në fund vjen një reagim nga kampi i djathtë në lidhje me vendimin e qeverisë për kalimin e Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë si seli të Partisë Demokratike. Deputeti Edi Paloka thotë se Rama nuk duhet të bëjë gafë dhe të anulojë këtë vendim.

Paloka kërcënon: Rama të mos bëjë gafë e të anulojë vendimin për SHQUP-in

Info Shqip - 13.08.2013

Më në fund vjen një reagim nga kampi i djathtë në lidhje me vendimin e qeverisë për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë si seli të Partisë Demokratike. Deputeti Edi Paloka thotë se Rama nuk duhet të bëjë gafë dhe të anulojë këtë vendim.

Paloka kërcënon: Rama të mos bëjë gafë e të anulojë vendimin për SHQUP-in

Gazeta Shqip - 13.08.2013

Më në fund vjen një reagim nga kampi i djathtë në lidhje me vendimin e qeverisë për kalimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë si seli të Partisë Demokratike. Deputeti Edi Paloka thotë se Rama nuk duhet të bëjë gafë dhe të anulojë këtë vendim.

SHQUP-i trajtohet në BBC: PD shpërblim i fundit,seli për veten

Shqiptarja - 13.08.2013

“Shpërblimi i fundit për veten ishte një seli e re”. Kështu e nis shkrimin “BBC” duke komentuar zhvillimet e fundit në Shqipëri lidhur me një vendim ende të fshehtë të qeverisë në ikje.

BBC për SHQUP-in: Shpërblimi i fundit, që PD i bën vetes

Respublica - 13.08.2013

Kështu e nis shkrimin BBC, duke komentuar zhvillimet e fundit në Shqipëri lidhur me një vendim ende të fshehtë të qeverisë në ikje. Por përpjekja për të transferuar selinë e Partisë Demokratike në Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, shkaktoi ...

Shtëpia e Ushtrisë në seli të PD-së? Ish-ushtarakët: Kulmi i poshtërsisë së Berishës

Shekulli - 12.08.2013

Ish-ushtarakët kanë dalë ditën e sotme në protestë duke kundërshtuar vendimin për të transformuar Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, nga një institucion ushtarak në seli të Partisë Demokratike.

SHQUP-i seli e PD-së, ish-ushtarakët në protestë

Albeu.com - 12.08.2013

Ish-ushtarakët protestuana sot para godinë së Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë duke kërkuar anulimin e vendimit të qeverisë i cili i kalon këtë godinë Partisë Demokratike për ta përdorur atë si seli .

Ish ushtarakët protestë para SHQUP: Berisha të anulojë vendimin, të na kërkojë falje

SOT - 12.08.2013

Paraditen e sotme, ish ushtarakë u mblodhën para Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë për të protestuar kundër vendimit të qeverisë, për kthimin e Shtëpisë së ushtarakëve në selinë e PD. “Shtëpia është e jona.

Ish-ushtarakët në protestë

Top Channel - 12.08.2013

Fillimjava i bashkoi ish-ushtarakët në një protestë dy orëshe gjatë të cilës u kundërshtua vendimi për tjetërsimin e godinës së SHQUP-it që parashikohet te kthehet në seli të Partise Demokratike.

Tiranë, ish-ushtarakët protestojnë: SHQUP-i jo seli e PD, të anulohet vendimi

LajmiFundit - 12.08.2013

Ish ushtarakët janë mbledhur në një protestë në Tiranë ditën e sotme kundër vendimit të Qeverisë për ta kthyer Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, në seli të Partisë Demokratike.

Ish- ushtarakët dalin në protestë në mbrojtjet të SHQUP

Lajmeshqip - 12.08.2013

Tiranë – Ish- ushtarakët u organizuan në një protestë përpara Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, që me një vendim të qeverisë do kalojë për për seli të Partisë Demokratike.

Ish-zv/shefi i Shtabit: SHQUP-i nuk mund të tjetërsohet, shkelje ligji

BalkanWeb - 12.08.2013

TIRANE- Ish-zëvendës/shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Major Sandër Lleshi, e ka konsideruar dje si “shkelje të legjislacionit”, vendimin e firmosur pak ditë më parë nga qeveria “Berisha” për ta ...

SHQUP-i seli e PD-së? Ish-ushtarakët protestojnë: Të anulohet vendimi i qeverisë

BalkanWeb - 12.08.2013

TIRANË- Ish-ushtarakët kanë protestuar sot për vendimin e firmosur pak ditë më parë nga qeveria “Berisha” për të transformuar Shtëpinë Qëndrore të Ushtrisë, nga një institucion ushtarak në seli të Partisë Demokratike.

Lleshi: SHQUP nuk mund të tjetërsohet në seli partie

Mapo - 12.08.2013

Ish-zëvendës/shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Sandër Lleshi, e cilësoi antiligjor vendimin e qeverisë për ta transformuar Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, nga një institucion ushtarak, në një seli partie.

Ish ushtarakët në protestë ku: Të anullohet vendimi për SHQUP

Mapo - 12.08.2013

Ish-ushtarakët kanë protestuar sot për vendimin e firmosur pak ditë më parë nga qeveria “Berisha” për të transformuar Shtëpinë Qëndrore të Ushtrisë, nga një institucion ushtarak në seli të Partisë Demokratike.

‘SHQUP-i’, ish-ushtarakët: Hiqini duart nga shtëpia jonë, anuloni vendimin

Gazeta Idea - 12.08.2013

Tiranë- Disa dië pas vendimit të qeverisë në ikje për t’i kaluar Partisë Dmokratike Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë, ish-ushtarakët kanë protestuar sot për para godinës së saj duke e kundërshtuar fort këtë vendim.

SHQUP, protestojnë ish ushtarakët. Thirrje Nishanit (si njeri i uniformës) të reagojë

Respublica - 12.08.2013

Siç premtuan fundjavën e kaluar, ish-ushtarakët kanë protestuar sot kundër vendimit “sekret” të qeverisë Berisha për t’ja kaluar Shtëpinë Qëndrore të Ushtrisë Partisë Demokratike, si selia e re e forcës së djathtë.

Ish-ushtarakët në protestë për SHQUP-in: Vendimi i qeverisë, kulmi i poshtërsisë

Gazeta Dita - 12.08.2013

Ish-ushtarakët kanë dalë sot në protestë kundër vendimit të qeverisë, i cili i kalon në pronësi Partisë Demokratike Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë.

Ish- ushtarakët dalin në protestë në mbrojtjet të SHQUP: Basha, mos e merr mundimin që të vish këtu!

Gazeta Tema - 12.08.2013

Ish- ushtarakët u organizuan në një protestë përpara Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, që me një vendim të qeverisë do kalojë për për seli të Partisë Demokratike.

Xhemal Gjunkshi urdhëron: Të vihet tabela te SHQUP

Shqiptarja - 12.08.2013

TIRANE- Shefi i Shtabit të Përgjithshëm gjeneral major Xhemal Gjunkshi përpos deklaratës dhe garancisë që ka dhënë për Ministren e re të Mbrojtjes Mimi Kodheli se nuk ka firmosur për kalimin e Shtëpisë Qëndrore të Ushtrisë në dizpozicion ...

Ish ushtarakët protestë: SHQUP e jona, Basha, mos hajde këtu!

Shqiptarja - 12.08.2013

TIRANE - Ish ushtarakë u mblodhën sot paradite para Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë për të protestuar kundër vendimit të qeverisë për kthimin e Shtëpisë së ushtarakëve në selinë e PD. “Shtëpia është e jona.

Ish-ushtarakët në protestë për SHQUP-in: Vendimi i qeverisë, kulmi i poshtërsisë

AMA-News - 12.08.2013

Ish-ushtarakët kanë dalë sot në protestë kundër vendimit të qeverisë, i cili i kalon në pronësi Partisë Demokratike Shtëpinë Qendrore të Ushtrisë.

Shqipëri, ish ushtarakët në protestë

Ilirida - 12.08.2013

Fillimjava i bashkoi ish-ushtarakët në një protestë dy orëshe gjatë të cilës u kundërshtua vendimi për tjetërsimin e godinës së SHQUP-it që parashikohet te kthehet në seli të Partise Demokratike.

Ish-ushtarakët: PD nuk do ta gëzoi Shtëpinë e Ushtrisë, ne nuk do ta lejojmë kurrë

GazetaDitore - 12.08.2013

Vendimi i fshehtë i qeverisë “Berisha” që Shtëpia Qëndrore e Ushtrisë të bëhet seli e Partisë Demokratike ka nxjerrë sot në protest ish-ushtarakët.

Protestojnë ish-ushtarakët, "Godina e SHQUP-it të mos tjetërsohet"

AlbanianScreen - 12.08.2013

Tiranë - Për rreth 2-orë, ish ushtarakët protestuan kundër vendimit të qeverisë për të tjetërsuar godinën e shqupit në selinë e re të partisë demokratike.