TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/ Fereti, humbi babanë dhe djalin 2 vjeç gjatë vërshimeve

Shqipmedia - 14.08.2016

Përmbytjet kanë goditur rëndë familjën Mustafa në Hasanbeg. Ata humbën më të moshuarin dhe më të riun e familjes. Feret Mustafës uji i mori babain dhe djalin dy vjeç, të cilin e kishte pas dy vajzave.

Politikë me çizme në Hasanbeg e Stajkovc (FOTO)

Ina - 14.08.2016

Nëntoka e partive politike në Maqedoni është mobilizuar për të zhvilluar propagandë se kush më shumë po e ndihmon Hasanb egun, Stajkovcin dhe zonat e tjera të përmbytura.

Nënkryetari i PDSH, Ibrahimi bashkë me aktivistë në Hasanbeg (FOTO)

Ina - 14.08.2016

Nga PDSH kanë mohuar zërat se përfaqësuesit e saj më të lartë nuk janë në terren. Sipas kësaj partie, nënkryetari dhe deputeti Orhan Ibrahimi bashkë me ekipin e tij të aktivistëve dhe ...

Nënkryetari i PDSH, Ibrahimi bashkë me aktivistë në Hasanbeg (FOTO)

Lajm - 14.08.2016

Nga PDSH kanë mohuar zërat se përfaqësuesit e saj më të lartë nuk janë në terren. Sipas kësaj partie, nënkryetari dhe deputeti Orhan Ibrahimi bashkë me ekipin e tij të aktivistëve dhe ...

Politikë me çizme në Hasanbeg e Stajkovc (FOTO)

Lajm - 14.08.2016

Nëntoka e partive politike në Maqedoni është mobilizuar për të zhvilluar propagandë se kush më shumë po e ndihmon Hasanb egun, Stajkovcin dhe zonat e tjera të përmbytura.

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun!

Lajmi.net - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Hasanbeg, sëmuren disa fëmijë: Shkak kryesor papastërtia

Portalb - 14.08.2016

Balta dhe uji nëpër shtëpi po paraqet problem serioz për shëndetin e banorëve të prekur nga vërshimet. Mjekët ngrenë alarmin tek banorët e zonës që të mbrohen maksimalisht nga ndonjë sëmundje ...

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun

Lajm - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Hasanbeg, sëmuren disa fëmijë: Shkak kryesor papastërtia

Almakos - 14.08.2016

Balta dhe uji nëpër shtëpi po paraqet problem serioz për shëndetin e banorëve të prekur nga vërshimet. Mjekët ngrenë alarmin tek banorët e zonës që të mbrohen maksimalisht nga ndonjë sëmundje ...

Politikë me çizme në Hasanbeg e Stajkovc (FOTO)

Almakos - 14.08.2016

Nëntoka e partive politike në Maqedoni është mobilizuar për të zhvilluar propagandë se kush më shumë po e ndihmon Hasanb egun, Stajkovcin dhe zonat e tjera të përmbytura.

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun

Almakos - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Manastiri ndihmon Hasanbegun me aksion humanitar (FOTO)

Lajm - 14.08.2016

Shoqata joqeveritare “22 Nëntori”, falenderon të gjitha familjet dhe afaristët e rajonit të qytetit Manastir, si dhe Bashkësinë Fetare Islame të Manastirit rreth aksionit humanitar, për të ...

Manastiri ndihmon Hasanbegun me aksion humanitar (FOTO)

Ina - 14.08.2016

Shoqata joqeveritare “22 Nëntori”, falenderon të gjitha familjet dhe afaristët e rajonit të qytetit Manastir, si dhe Bashkësinë Fetare Islame të Manastirit rreth aksionit humanitar, për të ...

Po lahen rrugët e Hasanbegut (FOTO LAJM)

Ina - 14.08.2016

Ne aksionin e dites se sotme te pastrimit te Hasanbegut ka nisur larja dhe pastrimi i disa rrugeve ...

Hasanbeg, rritet numri i fëmijëve të sëmurë nga papastërtia

Albeu.com - 14.08.2016

Balta dhe uji po bëhet problem serioz për shëndetin e banorëve të prekur nga vërshimet. Mjekët ngrenë alarmin tek banorët e zonës që të mbrohen maksimalisht nga ndonjë sëmundje ngjitëse, ndërsa ...

Kosova dhuroi ndihma për Haitin, por nuk ndihmoi Hasanbegun në Shkup

Albeu.com - 14.08.2016

Pak vite më par, kur Haitin e goditi një tërmet shkatërrues, Kosova dhuroi 50 mijë euro , por ende nuk ka dhuruar asnjë cent për Hasanbegun ku humbën jetën 22 persona.

Ministria e punës: Të punësuarit nga lagjet Hasanbeg dhe Stajkovc të liruar nga puna deri të premten

Zhurnal - 14.08.2016

Shkup, 14 gusht - Ministria e punës dhe politikës sociale në bazë të normave ligjore në mbledhjen e qeverisë të mbajtur më 13 gusht ka bërë të ditur se urdhëron të gjitha organet shtetërore dhe ...

Unioni i nxënësve të “Cvetan Dimov” ndihmon Hasanbegun

Portalb - 14.08.2016

Aktivisitët e Unionit të nxënësve të shkollës së mesme “Cvetan Dimov” përmes një iniciative “Ndihmo familjet që pësuan në vërshime” kanë ndihmuar banorët e lagjes Hasanbeg.

Unioni i nxënësve të “Cvetan Dimov” ndihmon Hasanbegun

Almakos - 14.08.2016

Aktivisitët e Unionit të nxënësve të shkollës së mesme “Cvetan Dimov” përmes një iniciative “Ndihmo familjet që pësuan në vërshime” kanë ndihmuar banorët e lagjes Hasanbeg.

Dita e tetë e vërshimeve, ka ende lagje të pavizituara

Almakos - 14.08.2016

Tetë ditë pas vërshimeve, gjendja në Hasanbeg akoma vazhdon të jetë e vështirë. Për normalizim të kushteve për jetesë, as që mund të flitet, pasi banorët edhe më tej luftojnë me pasojat e vërshimeve.

Kuvend, opozita: Qeveritarët vetëm lavdërohen, nuk ndihmojnë

Almakos - 14.08.2016

Deputetët opozitarë kërkojnë përgjegjësi politike, morale dhe penale nga pushteti, për shkak se nuk janë marrë masat për parandalimin e fatkeqësisë së 6 gushtit.

Vazhdon keqpërdorimi i ndihmave në Hasanbeg

Almakos - 14.08.2016

Ndihmat në Hasanbeg vazhdojnë të arrijnë pa ndërprerë por banorët ankohen për shpërndarje jo të drejtë të tyre. Disa prej tyre thonë se shkolla 灰慰llore “25 maji” nuk duhet të jetë pika e vetme e ...

OH HILAL dhe Myftinia e Tetovës ndihmojnë Hasanbegun

Zhurnal - 14.08.2016

Shkup, 14 gusht - Edhe sot, Organizata Humanitare “HILAL” që funksionon në kuadër të BFI në RM, qëndroi në mesin e banorëve të Hasanbegut dhe rrethinës, të cilët, kohë më parë u goditën nga një ...

Koroshishta e Strugës në këmbë për Hasanbegun

Ina - 14.08.2016

Gjendja alarmante në rajonet e goditura nga vërshimet ka ngritur në këmbë edhe fshatin Koroshishtë të Strugës, ndaj me rastin e kësaj tragjedie natyrore të rajonit të Shkupit me rrethinë, BL e ...

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun!

Zeri - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun!

Telegrafi - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun

Gazeta Express - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Filloi larja e rrugëve në Hasanbeg (Foto)

Telegrafi - 14.08.2016

Ka filluar sot larja e rrugëve në Hasanbeg për pastrimin e baltës e cila mbeti pas motit të ligë të javës së kaluar, transmeton Telegrafi Maqedoni. Në këtë aksion ka marrë pjesë aktive kryetari i ...

Ka apo nuk ka ekipe dezinfektimi në Hasanbeg!?

Telegrafi - 14.08.2016

Se sa dezinfektues po qarkullojnë nëpër Hasanbeg nuk e din as koordinatori i shtabit të krizës për Hasanbegun, Safet Neziri, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Pasi u pastru Hasanbegu Orhani i PDSH-së i viziton (FOTO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Gati një javë pas vërshimeve në hasanbeg deputeti i PDSH-së shfaqet në këtë fshat shqiptar për tu solidarizuar me familjet që humbën të afërmit dhe që patën dëme materiale.

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun në Shkup

Java News - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

Fillon larja e rrugëve në Hasanbeg (FOTO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Ka filluar sot larja e rrugëve në Hasanbeg për pastrimin e baltës e cila mbeti pas motit të ligë të javës së kaluar. Në këtë aksion ka marrë pjesë aktive kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce ...

Kosova ndihmoi Haitin, por jo dhe Hasanbegun

Tetova Sot - 14.08.2016

Qeveria e Kosovës vite më parë kishte ndihmuar me 50 mijë euro Haitin pas një tërmeti shkatërrues, por ende nuk e ka ndarë asnjë cent për Hasanbegun e Shkupit, ku nga vërshimet kanë humbur jetën 22 ...

NB Company vazhdon aksionin humanitar për pastrim në Hasanbeg (FOTO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Kompania tetovare “NB Company” vazhdon aksionin humanitarë për pastrimin e disa rrugëve në Hasanbeg ku para një jave pësoi nga vërshimet. Kjo kompani edhe gjatë vërshimeve në Tetovë u solidarizua me ...

OH HILAL dhe Myftinia e Tetovës ndihmojnë Hasanbegun (FOTO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Edhe sot, Organizata Humanitare “HILAL” që funksionon në kuadër të BFI në RM, qëndroi në mesin e banorëve të Hasanbegut dhe rrethinës, të cilët, kohë më parë u goditën nga një katastrofë e rëndë ...

Situata në fshatin Hasanbeg vazhdon të jetë e tepër e rëndë

Flaka - 14.08.2016

Banorët e Hasanbegut kaluan edhe një ditë të vështirë. Ata edhe sot janë përballur me vështirësi të shumta gjatë pastrimit të shtëpive nga balta dhe uji.

Vazhdon keqpërdorimi i ndihmave në Hasanbeg (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Ndihmat në Hasanbeg vazhdojnë të arrijnë pa ndërprerë por banorët ankohen për shpërndarje jo të drejtë të tyre. Disa prej tyre thonë se shkolla fillore “25 maji” nuk duhet të jetë pika e vetme e ...

Situata në fshatin Hasanbeg vazhdon të jetë e tepër e rëndë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Banorët e Hasanbegut kaluan edhe një ditë të vështirë. Ata edhe sot janë përballur me vështirësi të shumta gjatë pastrimit të shtëpive nga balta dhe uji.

Mungesë e ekipeve dezinfektuese në Hasanbeg, Trajanovski dhe Neziri kërkojnë të shtohen forcat (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Familja Osmani nga Hasanbegu ka pesë ditë që ka pastruar shtëpinë nga uji, mandej balta dhe mbeturinat që sollën vërshimet e 06 gushtit. Tash e pesë ditë ata po presin për dezinfektim të shtëpisë dhe ...

Maqedoni: Mungesë ekipesh dezinfektuese në Hasanbeg |VIDEO

Flaka - 14.08.2016

Banorët e lagjes së Hasanbegut në Shkup po përballen me pasojat e përmbytjeve të javës së kaluar Familja Osmani nga Hasanbegu ka pesë ditë që ka pastruar shtëpinë nga uji, mandej balta dhe mbeturinat ...

Filloi pastrimi i rrugëve në Hasanbeg

Antpress - 14.08.2016

Sot filloi pastrimi i rrugëve nga balta që u krijuan si pasoj e vërshimeve. Ky aksion u zhvillua sot në lagjen hasanbeg të ...

Hasanbeg: Një grua nga stresi i përmbytjeve lufton për jetën

Shqipmedia - 13.08.2016

Mbrëmë rreth orës 20:20 i është përkeqësuar gjendja një të moshuare, e cila sipas informacioneve është nga Hasanbegu. Sipas informacioneve gruaja po lufton për jetën.

Shqipëri-Kosovë, s’ka informata për persona të zhdukur nga vërshimet në Maqedoni

Lajm - 13.08.2016

Nuk ka shtetas nga Shqipëria dhe Kosova, të cilët të jenë paraqitur si të zhdukur në rajonet e përmbytura në Shkup. Nga Ambasada e Shqipërisë thanë se janë në kontakt të vazhdueshëm si me autoritetet ...

Tmerri në Hasanbeg, jeta pas vërshimeve (VIDEO)

Ina - 13.08.2016

Banorët e prekur nga vërshimet në Maqedoni, kanë treguar për Klan Kosovën tmerrin e përjetuar gjatë natës të së shtunës së kaluar, kur ndodhën përmbytjet, pas shiut të rrëmbyeshëm.

Ankohen banorët e Hasanbegut: Autoritetet ndarje selektive të ndihmave

Ina - 13.08.2016

Pas përmbytjeve së të shtunës në rrethinat e Shkupit, autoritetet, organizata dhe individë po dërgojnë ndihma humanitare, por banorët ankohen se jo gjithmonë mund të arrijnë tek këto ndihma, ndërsa ...

Sllupçani ndihmon Hasanbegun (Foto)

Lajm - 13.08.2016

Disa dhjetra aktivist nga fshati Sllupçan i Kumanovës sot janë nisur për në fshatin Hasanbeg të Shkupit për t`i ndihmuar banorëve atje për pastrimin e shtëpive dhe rrugëve, shkruan ...

Organizata humanitare HILAL aksion gjithëpërfshirës në Hasanbeg (FOTO)

Lajm - 13.08.2016

Nën moton “Bamirësia forcon vëllazërinë”, sot OH HILAL e Bashkësisë Fetare Islame zhvilloi në lagjen e Hasanbegut një aksion humanitar gjithëpërfshirës, duke u munduar që sado pak ta zbusë trishtimin ...

Ankohen banorët e Hasanbegut: Autoritetet ndarje selektive të ndihmave

Almakos - 13.08.2016

Pas përmbytjeve së të shtunës në rrethinat e Shkupit, autoritetet, organizata dhe individë po dërgojnë ndihma humanitare, por banorët ankohen se jo gjithmonë mund të arrijnë tek këto ndihma, ndërsa ...

Aksion gjithëpërfshirës i OH HILAL

Almakos - 13.08.2016

Nën moton “Bamirësia forcon vëllazërinë”, sot OH HILAL e Bashkësisë Fetare Islame zhvilloi në lagjen e Hasanbegut një aksion humanitar gjithëpërfshirës, duke u munduar që sado pak ta zbusë trishtimin ...

Hasanbegu edhe sot anashkalohet nga ekipet dezinfektuese

Portalb - 13.08.2016

Ekipet e dezinfektimit edhe sot nuk u panë askund në Hasanbeg, ndërsa era që kundërmon vetëm sa shkon dhe vështirëson më shumë gjendjen shëndetësore të fëmijëve poashtu edhe të rriturve, njofton ...

Hasanbegu edhe sot anashkalohet nga ekipet dezinfektuese

Lajmi.net - 13.08.2016

Ekipet e dezinfektimit edhe sot nuk u panë askund në Hasanbeg, ndërsa era që kundërmon vetëm sa shkon dhe vështirëson më shumë gjendjen shëndetësore të fëmijëve po ashtu edhe të rriturve.

Hasanbegu edhe sot u anashkalua nga ekipet dezinfektuese

Lajm - 13.08.2016

Ekipet e dezinfektimit edhe sot nuk u panë askund në Hasanbeg, ndërsa era që kundërmon vetëm sa shkon dhe vështirëson më shumë gjendjen shëndetësore të fëmijëve po ashtu edhe të rriturve.

Aksion gjithëpërfshirës i OH HILAL

Zhurnal - 13.08.2016

Shkup, 13 gusht - Nën moton “Bamirësia forcon vëllazërinë”, sot OH HILAL e Bashkësisë Fetare Islame zhvilloi në lagjen e Hasanbegut një aksion humanitar gjithëpërfshirës, duke u munduar që sado pak ...

Sektori joqeveritarë, “Mirësia” dhe Ardhmëria” nga Shqipëria dëshmon solidaritetin në Hasanbeg

Zhurnal - 13.08.2016

Shkup, 13 gusht - Në Hasanbeg ishin sot përfaqësues të fondacionit Mirësia për të u solidarizuar me fatkeqësinë që shkaktuan vërshimet në rajonin Hasanbeg-Haraçinë.

Shtabi i emergjencës në Hasanbeg: Fëmijët dhe shtatzënat të strehohen tek të afërmit

Zhurnal - 13.08.2016

Shkup, 13 gusht - Nga Shtabi i Emergjencës u bëjnë thirrje fëmijëve, grave shtatzëna dhe të sëmurve kronik të vendosen përkohësiht tek të afërmit për shkak se në këtë zonë rrezikohet të përhapet ...

Sektori joqeveritarë nga Shqipëria dëshmon solidaritetin në Hasanbeg

Zhurnal - 13.08.2016

Shkup, 13 gusht - Sektori joqeveritarë në Shqipëri poashtu është solidarizuar me fatkeqësinë që shkaktuan vërshimet në rajonin Hasanbeg-Haraçinë. Në Hasanbeg ishin sot përfaqësues të fondacionit ...

Edhe Kumanova ndihmon Hasanbegun

Zhurnal - 13.08.2016

Kumanovë, 13 gusht - Qytetarët e Kumanovës sot kanë realizuar aksionin e ndihmave për lagjen Hasanbeg të Shkupit duke grumbulluar kështu pako ushqimore, ujë dhe mjete higjenike.

Shfaqen sëmundje tek disa fëmijë në Hasanbeg, mjekët: Shkak kryesorë papastërtia në zonën e vërshimeve

Zhurnal - 13.08.2016

Shkup, 13 gusht - Balta dhe uji nëpër shtëpi po paraqet problem serioz për shëndetin e banorëve të prekur nga vërshimet. Mjekët ngrenë alarmin tek banorët e zonës që të mbrohen maksimalisht nga ...

Qytetarët e Hasanbegut: “Erdhi baba turk Taip Erdogan, dhe u kry puna”

Almakos - 13.08.2016

Katastrofa natyrore që ndodhi në Shkup tregoi dhe njëherë se institucionet shtetërore nuk ishin në gjendje të menaxhojnë suksesshëm me krizën e krijuar.

Shkup, Banorët e Hasanbegut do t’i rrënojnë shtëpitë nga themelet

Almakos - 13.08.2016

Vërshimet morën gjithçka nga duart e banorëve, stolitë, veshjen, mobiljet dhe shtëpitë që u rrezikohen nga rrënimi, raporton SHENJA. Të përballur me situatën e mjerueshme, ata punojnë të vetmuar pa ...

Hasanbegu edhe sot anashkalohet nga ekipet dezinfektuese

Almakos - 13.08.2016

Ekipet e dezinfektimit edhe sot nuk u panë askund në Hasanbeg, ndërsa era që kundërmon vetëm sa shkon dhe vështirëson më shumë gjendjen shëndetësore të fëmijëve poashtu edhe të rriturve, njofton ...

Për dallim nga Hasanbegu, gjithë institucionet “në këmbë” për t’i ndihmuar Stajkovcës

Almakos - 13.08.2016

shati Stajkovcë, i vërshuar një javë më parë dhe i banuar kryesisht me maqedonas, vazhdon të ndihmohet masovikisht nga të gjitha organet shtetërore. Të mobilizuar, ushtria e policia së bashku me ...

Institucionet turke ndihmojnë në pastrimin e terrenit në Hasanbeg

Almakos - 13.08.2016

Një javë pas vërshimeve që prekën Hasanbegun dhe rrethinën, gjendja në terren është pothuajse e njëjtë me atë të ditës së parë pas vërshimeve. Bodrumet dhe oborret e shtëpive janë ende të mbushura me ...

Familja Mustafa humbi më të vjetrin dhe më të riun nga vërshimet, rrëfime rrënqethëse nga të mbijetuarit

Zhurnal - 13.08.2016

Shkup, 13 gusht - Përmbytjet kanë goditur rëndë familjën Mustafa në Hasanbeg. Ata humbën më të moshuarin dhe më të riun e familjes. Feret Mustafës uji i mori babain dhe djalin dy vjeç, të cilin e ...

(VIDEO) Institucionet turke ndihmojnë në pastrimin e terrenit në Hasanbeg

Lajm - 13.08.2016

Një javë pas vërshimeve që prekën Hasanbegun dhe rrethinën, gjendja në terren është pothuajse e njëjtë me atë të ditës së parë pas vërshimeve. Bodrumet dhe oborret e shtëpive janë ende të mbushura me ...

(VIDEO) Shoqatat nga Shqipëria solidarizohen me të prekurit nga përmbytjet

Lajm - 13.08.2016

Fatkeqësia natyrore në Shkup, e cila ditë më parë përveç tragjedive njerëzore shkaktoi edhe dëme të konsiderueshme materiale mbi pronën e qytetarëve, ka nxjerrë në pah anën humane të njerëzve të ...

Ankohen banorët: Autoritetet maqedonase, ndarje selektive të ndihmave

Ora news - 13.08.2016

Pas përmbytjeve së të shtunës në rrethinat e Shkupit, autoritetet, organizata dhe individë po dërgojnë ndihma humanitare, por banorët ankohen se jo gjithmonë mund të arrijnë tek këto ndihma, ndërsa ...

Mes baltës e mbeturinave po jetojnë banorët e prekur nga vërshimet në Shkup (FOTO)

Gazeta Express - 13.08.2016

Banorët e Hasanbegut të Shkupit po jetojnë mes baltës dhe mbeturinave që sollën vërshimet e javës së fundit. Shumë jetë u shuan e shumë shtëpi u rrafshuan për tokë.

'Apokalipsi' në Hasanbeg (FOTO)

Zeri - 13.08.2016

Banorët e Hasanbegut të Shkupit po jetojnë mes baltës dhe mbeturinave që sollën vërshimet e javës së fundit. Shumë jetë u shuan e shumë shtëpi u rrafshuan për tokë.

FOTOT/ ‘Apokalipsi’ në Hasanbeg, si po jetojnë banorët mes baltës e mbeturinave

Panorama - 13.08.2016

Banorët e Hasanbegut të Shkupit po jetojnë mes baltës dhe mbeturinave që sollën vërshimet e javës së fundit. Shumë jetë u shuan e shumë shtëpi u rrafshuan për tokë.

Hasanbegu edhe sot u anashkalua nga ekipet dezinfektuese

Telegrafi - 13.08.2016

Ekipet e dezinfektimit edhe sot nuk u panë askund në Hasanbeg, ndërsa era që kundërmon vetëm sa shkon dhe vështirëson më shumë gjendjen shëndetësore të fëmijëve po ashtu edhe të rriturve.

‘Apokalipsi’ në Hasanbeg

Telegrafi - 13.08.2016

Varre të reja, shtëpi të shembura, kafshë të ngordhura, kundërmimi që të mbyt frymën, balta që ka mbuluar tokën dhe qëndron ende aty si vulë e një “cunami” në mes të Ballkanit, është pamja pas ...

Qytetarët e Hasanbegut: “Erdhi baba turk Taip Erdogan, dhe u kry puna” (VIDEO)

Zeri - 13.08.2016

Katastrofa natyrore që ndodhi në Shkup tregoi dhe njëherë se institucionet shtetërore nuk ishin në gjendje të menaxhojnë suksesshëm me krizën e krijuar.

Përmbytjet në Shkup- Ndihmat po ndahen në mënyrë selektive vetëm për maqedonasit

Shqiperia Ime - 13.08.2016

Pas përmbytjeve së të shtunës në rrethinat e Shkupit, autoritetet, organizata dhe individë po dërgojnë ndihma humanitare, por banorët ankohen se jo gjithmonë mund të arrijnë tek këto ndihma, ndërsa ...

FOTOT/ Pasojat katastrofale të përmbytjeve, shqiptarët mes mjerimit në Shkup

Java News - 13.08.2016

Banorët e Hasanbegut të Shkupit po jetojnë mes baltës dhe mbeturinave që sollën vërshimet e javës së fundit. Shumë jetë u shuan e shumë shtëpi u rrafshuan për tokë.

Sllupçani sot në këmbë për Hasanbegun, do të ndihmojnë në pastrimin e shtëpive (Foto)

Tetova Sot - 13.08.2016

Disa dhjetra aktivist nga fshati Sllupçan i Kumanovës sot janë nisur për në fshatin Hasanbeg të Shkupit për t`i ndihmuar banorëve atje për pastrimin e shtëpive dhe rrugëve, shkruan TetovaSot.

Organizata humanitare HILAL aksion gjithëpërfshirës në Hasanbeg (FOTO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Nën moton “Bamirësia forcon vëllazërinë”, sot OH HILAL e Bashkësisë Fetare Islame zhvilloi në lagjen e Hasanbegut një aksion humanitar gjithëpërfshirës, duke u munduar që sado pak ta zbusë trishtimin ...

Xhemati i Jakup Asipit nga Kumanova e pastruan xhaminë e dëshmorëve në Hasanbeg

Tetova Sot - 13.08.2016

Xhemati i Jakup efendi Asipit, ish ushtar të UCK-së dhe aktivistë të SH.E.”Vllaznia” së bashku me vëllezërit turq sot e pastruan xhaminë e dëshmorëve në Hasanbeg, transmeton TetovaSot.

Hasanbegu edhe sot anashkalohet nga ekipet dezinfektuese (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Ekipet e dezinfektimit edhe sot nuk u panë askund në Hasanbeg, ndërsa era që kundërmon vetëm sa shkon dhe vështirëson më shumë gjendjen shëndetësore të fëmijëve poashtu edhe të rriturve.

Edhe një javë pas vërshimeve zyrtarët nuk kanë shkelur në rrugën Anton Popov në Hasanbeg (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Në këtë mëhallë të rrugës “Anton Popov” në Hasanbeg nuk ka shkel këmba e as një zyrtari shtetëror. Banorët e kësaj pjese po përjetojnë ditën e shtatë nga vërshimet tragjike ndërsa një ndihmë të duhur ...

Banorët e Hasanbegut do t’i rrënojnë shtëpitë nga themelet (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Vërshimet morën gjithçka nga duart e banorëve, stolitë, veshjen, mobiljet dhe shtëpitë që u rrezikohen nga rrënimi, raporton SHENJA. Të përballur me situatën e mjerueshme, ata punojnë të vetmuar pa ...

Sektori joqeveritarë nga Shqipëria dëshmon solidaritetin në Hasanbeg

Flaka - 13.08.2016

Sektori joqeveritarë në Shqipëri poashtu është solidarizuar me fatkeqësinë që shkaktuan vërshimet në rajonin Hasanbeg-Haraçinë. Në Hasanbeg ishin sot përfaqësues të fondacionit Mirësia dhe shoqatës ...

Familja Gashi nga Hasanbegu kërkon ndihmë

Flaka - 13.08.2016

“Tash kam nevoj të kem krevet ku mund të flej dhe me pas jorgan për të mbyluar” Kjo është e vetmja dëshir që ka Mentor Gashi nga lagja Hasanbeg, shtëpia e të cilit u përmbytë në vërshimet e fundit që ...

Qytetarët e Hasanbegut: “Erdhi baba turk Taip Erdogan, dhe u kry puna” (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Katastrofa natyrore që ndodhi në Shkup tregoi dhe njëherë se institucionet shtetërore nuk ishin në gjendje të menaxhojnë suksesshëm me krizën e krijuar.

Familja Hoxha nga Hasanbegu ka nevojë për ndihmë (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Familja e të ndjerit Haki Hoxha nga Hasanbegu përmes portalit TetovaSot ka bërë një apel tek të gjithë shqiptarët për ndihmë. Kjo familje kërkon ndihma për shkak se në këtë familje jetojnë dy vajza ...

Rrëfimet rrënqethëse nga të mbijetuarit në Hasanbeg (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Fekreti humbi babanë dhe të birin, rrëfimet rrënqethëse nga të mbijetuarit në Hasanbeg. Përmbytjet kanë goditur rëndë familjën Mustafa në Hasanbeg. Ata humbën më të moshuarin dhe më të riun e ...

OH HILAL, Medreseja Isa Beu dhe FSHI realizuan aksion gjithëpërfshirës ne Hasanbeg te Shkupit

Shprehja - 13.08.2016

Nën moton “Bamirësia forcon vëllazërinë”, sot OH HILAL e Bashkësisë Fetare Islame zhvilloi në lagjen e Hasanbegut një aksion humanitar gjithëpërfshirës, duke u munduar që sado pak ta zbusë trishtimin ...

Kryetari Bajram Kadrija bashkë me banorët e komunës së Vrapçishtit ndihmojnë Hasanbegun

Radio Vala - 13.08.2016

Hasanbeg, me 12 Gusht 2016 Kryetari i Komunës së Vrapçishtit, Bajram Kadrija bashkë me shumë miqë, shokë, funkcionarë qendror dhe lokal, afaristë, dashamir ,gyrbetqarë dhe njerëz human të Komunës ...

Skandal: Administratorët shqiptarë që rrijnë në shtëpi ftohen në Hasabeg

Ina - 12.08.2016

Sekretariati për Marrëveshjen e Ohrit i ka ftuar të gjithë adiminstratorët shqiptarë që rrinë ‘këmbëkryq” nëpër shtëpi dhe marrin paga, të shkojnë në Hasanbeg për t’i ndihmuar familjet e dëmtuara nga ...

Skandal: Administratorët shqiptarë që rrijnë në shtëpi ftohen në Hasabeg

Lajm - 12.08.2016

Sekretariati për Marrëveshjen e Ohrit i ka ftuar të gjithë adiminstratorët shqiptarë që rrinë ‘këmbëkryq” nëpër shtëpi dhe marrin paga, të shkojnë në Hasanbeg për t’i ndihmuar familjet e dëmtuara nga ...

Efendi Dauti: Në Hasanbeg vërehet se si trishtimi po lëshon rrënjë

Portalb - 12.08.2016

“OH HIILAL shpërndau mbi nëntë ton ndihma humanitare për banorët e prekur nga vërshimet katastrofale në lagjen e Hasanbegut dhe rrethinës. Ndihma përbëhej nga 17 produkte të ndryshme ushqimore e ...

Aktivstë nga dega e BDI-së së Zhelinës ndihmojnë banorët e Hasanbegut

Idividi - 12.08.2016

Shkup, 11 gusht 2016 (MIA) - Një grup i përbërë nga administrata e Komunës së Zhelinës, punëtorët e NPK " Mirëmbajtja " - Zhelinë dhe aktivistë të Degës së BDI-së të Komunës së Zhelinës, sot në ...

MPB: nuk është paraqitur rast i shpëtimit të nënës dhe vajzës në Hasanbeg

Idividi - 12.08.2016

Shkup, 11 gusht 2016 (MIA) - Në SPB Shkup nuk është paraqitur se personi B.V. dje kagjetur dy persona të gjallë (nënë e bijë) të cilat katër ditë kanë qenë të ngujuara në baltë në Hasanbeg dhe ka ...

Aktivistë të LSDM-së në rajonet e goditura nga vërshimet në Shkup

Idividi - 12.08.2016

Shkup, 11 gusht 2016 (MIA) - LSDM-ja edhe sot e vazhdon aksion për ndihm të qytetarëve të pësuar nga vërshimet në Shkup. Zëvendëskryetarja e LSDM-së Radimilla Shekerinska së bashku me vullnetarë dhe ...

Kuçi: Deri në fund me vëllezërit tanë që pësuan nga vërshimet

Idividi - 12.08.2016

Shkup, 11 gusht 2016 (MIA) - Rreth 500 deri 600 persona, duke filluar nga ora 8 e mëngjesit pritet të inkuadrohen në pastrimin e rajoneve të përfshira nga vërshimet.

Kuçi: Ftoj për bashkëpunim me ekipet për vlerësim në rajonet e vërshuara

Idividi - 12.08.2016

Shkup, 11 gusht 2016 (MIA) - Ministri i Ekonomisë, Driton Kuçi, njoftoi se ekipet për vlerësim janë në terren dhe punojnë në verifikimin e dëmeve. "Për të gjitha rajonet e prekura nga fatkeqësia e ...

Efendi Dauti: Në Hasanbeg vërehet se si trishtimi po lëshon rrënjë

Almakos - 12.08.2016

“OH HIILAL shpërndau mbi nëntë ton ndihma humanitare për banorët e prekur nga vërshimet katastrofale në lagjen e Hasanbegut dhe rrethinës. Ndihma përbëhej nga 17 produkte të ndryshme ushqimore e ...

Ekipet serbe të shpëtimit pasi që panë se flasin shqip, nuk japin ndihma në Hasanbeg (Foto)

Almakos - 12.08.2016

Banorë të Hasanbegut kanë shkruar se ekipe serbe të shpëtimit të Ushtrisë dhe Policisë së Serbisë që kanë mbërritur për të ndihmuar pas përmbytjeve, nuk po japin ndihma për banorët shqiptarë.

Hasanbegu i çon “selam” BDI-së!

Almakos - 12.08.2016

Disa banorë të Hasanbegut kanë dërguar një apel deri te Gazeta Lajm, përmes të cilit i drejtohen BDI-së duke kërkuar që mos të harxhojë kot para për koktejin e 13 gushtit kushtuar Marrëveshjes së ...

Klithje alarmuese e ushtarit për diskriminimin që ju bëhet shqiptarëve të përmbytyr në Hasanbeg

Lajm - 12.08.2016

Përshëdetje i nderuar: Ju lutem, mundësisht të ngelem anonim! Jam pjesetar i Armates Shteterore, ku veproje dhe punoje, si ushtare. I revoltuar dhe me shume mllef, dhe me pamundesine qe te bej dicka ...

Ushtari anonim: ARM-ja ndihmon vetëm maqedonasit, jo edhe Hasabengun

Shqipmedia - 12.08.2016

Në redaksinë e Televizionit SHENJA ka ardhur një letër nga një pjesëtar i forcave të armatosura të Maqedonisë që po ndihmojnë në rajonet e prekura nga vërshimet.

Një letër e ushtarit anonim: Ushtria e Maqedonisë ndihmon vetëm maqedonasit, jo edhe Hasanbegun

Almakos - 12.08.2016

Në redaksinë e Televizionit SHENJA ka ardhur një letër nga një pjesëtar i forcave të armatosura të Maqedonisë që po ndihmojnë në rajonet e prekura nga vërshimet.

Aksioni humanitar i Komunës së Studeniçanit, “Për Hasanbegun kontribo edhe ti”

Lajm - 12.08.2016

Aksioni humanitar i Komunës së Studeniçanit, “Për Hasanbegun kontribo edhe ti” ka përfunduar me sukses. Mjetet e grumbulluara higjienike, ushqim, ujë të pijshëm, veshëmbathje dhe gjëra trë tjera të ...

BESA shkakton kaos në HASANBEG me organizatat e veta, thonë se Turqia jep ndihma për shkak të tyre?!

Zhurnal - 12.08.2016

Shkup, 12 gusht – Një skandal po tronditë Hasanbegun. Aktivistët e Lëvizjes BESA të kamufluar si aktivist të organizatave jo qeveritare propagandojnë politikë tek banorët shqiptar të Hasanbegut të ...

KFOR-i zbarkon në Hasanbeg

Lajm - 12.08.2016

Përderisa Rusia pret lutje nga “vëllezërit” e tyre, NATO nëpërmjet forcave të stacionuara në Kosovë ka dërguar makineri të rënda për të ndihmuar në pastrimin e zonave të ...

Efendi Dauti: Në Hasanbeg vërehet se si trishtimi po lëshon rrënjë

Lajm - 12.08.2016

“OH HIILAL shpërndau mbi nëntë ton ndihma humanitare për banorët e prekur nga vërshimet katastrofale në lagjen e Hasanbegut dhe rrethinës. Ndihma përbëhej nga 17 produkte të ndryshme ushqimore e ...

KFOR-i amerikan i ndihmon Hasanbegut

Zhurnal - 12.08.2016

Shkup, 12 gusht – Forcat e NATO-s të stacionuar në Kosovë në mënyrë vullnetare kanë ardhur në Hasanbeg të Shkupit për ti pastruar rrënojat nga përmbytjet, shkruan Zhurnal.

Skandal: Aktivistët e BDI-së në Hasanbeg, nëse na i jepni votat ua sjellim bagerat

Lajm - 12.08.2016

Një skandal i paparë po ndodh në Hasanbeg të Shkupit, ku edhe në ditën e 5-të pas vërshimeve banorët po përballen me tmerrin e gjithanshëm, pas vërshimeve.

“Dezinfektimi”përmes diskriminimit dhe standardeve të dyfyshta

Lajm - 12.08.2016

Standartet e dyfishta vazhdojnë edhe më tej në rajonet e përmbytura. Ajo që ditë më pare ishte prezent në shpërndarjen e ndihmave dhe ndihmën e institucioneve sot u vërejt edhe gjatë dezinfektimit.

Aktivistë apo aktorë të BDI-së në Hasanbeg? (FOTO)

Lajm - 12.08.2016

Aktivistët e BDI-së gjatë tërë ditës qëndrojnë te shkolla fillore “25 maji” në Hasanbeg, ndërsa vetëm kur paraqiten mediat në terren, atëherë aktivizohen si aktor të mrekullueshëm.

Nga Turqia vjen edhe fuqi punëtore për pastrimin e Hasanbegut

Almakos - 12.08.2016

Banorët e Hasanbegut dhe rrethinës të cilët u prekën nga vërshimet mbrëmjen e 6 gushtit janë ndihmuar nga organizata të ndryshme nga Turqia, të cilët kanë ndihmuar si fuqi punëtore për të pastruar ...

Pas 15 viteve nis zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit!

Almakos - 12.08.2016

Pesëmbëdhjetë vjet pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, nis zbatimi i saj në praktikë. Të paktën kështu duket kur të angazhuarit në administratën shtetërore që me vite marrin paga pa pasur një ...

Skandal: Aktivistët e BDI-së në Hasanbeg, nëse na i jepni votat ua sjellim bagerat

Almakos - 12.08.2016

Banorët e Hasanbegut janë skajshmërisht të revoltuar me mënyrën se si funksionarë të BDI-së keqpërdorin ndihmat duke selekcionuar sipas përkatësisë partiake Sipas banorëve, i ashtuquajturi shtab ...

6 ditë mbas përmbytjeve, Ahmeti dhe Thaçi akoma nuk kanë shkelur në Hasanbeg

Albeu.com - 12.08.2016

Në ditën e gjashtë pas përmbytjeve që morën mbi 20 jetë dhe lanë pasoja të rënda për banorët e Hasanbegut, Stajkovcit, Haraçinës, Straçincës dhe zonave të tjera të Shkupit, liderët e dy partive ...

VIDEO/ Zv/kryeministri i BDI-së kapet duke gënjyer “ashiqare”

Shqipmedia - 12.08.2016

Pesëmbëdhjetë vjet pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, nis zbatimi i saj në praktikë. Të paktën kështu duket kur të angazhuarit në administratën shtetërore që me vite marrin paga pa pasur një ...

Deklaratë e banorit: BDI, vjen fotografohet dhe ikë (VIDEO)

Ina - 12.08.2016

Deklaratë e banorit te Hasanbegut te Shkupit lidhur me vizitat e ministrave te ...

200 persona në kërkim të foshnjës 16-muajshe (VIDEO)

Albeu.com - 12.08.2016

Autoritet e sigurisë në Maqedoni po kërkojnë për katër të zhdukurit nga përmbytjet e javës së kaluar në Shkup, por në lagjen Hasanbeg nuk ka mbetur njeri pa u përfshirë duke u dalë në ndihmë ...

Aktivistë apo aktorë të BDI-së në Hasanbeg? (FOTO)

Almakos - 12.08.2016

Aktivistët e BDI-së gjatë tërë ditës qëndrojnë te shkolla fillore “25 maji” në Hasanbeg, ndërsa vetëm kur paraqiten mediat në terren, atëherë aktivizohen si aktor të mrekullueshëm.

Banorët: Autoritetet maqedonase, ndarje selektive të ndihmave

VOA - 12.08.2016

Pas përmbytjeve së të shtunës në rrethinat e Shkupit, autoritetet, organizata dhe individë po dërgojnë ndihma humanitare, por banorët ankohen se jo gjithmonë mund të arrijnë tek këto ndihma, ndërsa ...

Pas përmbytjeve në Maqedoni

VOA - 12.08.2016

Pas përmbytjeve të së shtunës në rrethinat e Shkupit, autoritetet, organizata dhe individë po dërgojnë ndihma humanitare, por banorët e Hasanbegut thonë se autoritetet qeveritare në mënyrë selektive ...

Vazhdojnë akuzat për keqpërdorime të ndihmave

Telegrafi - 12.08.2016

Edhe sot ka vazhduar shpërndarja e ndihmave humanitare në rajonet e përmbytura ku funksionojnë gjithsej 5 qendra në Hasanbeg, në të cilën banorët mblidhen për të marrë ujë, bukë dhe mjete tjera me të ...

Maqedoni, vazhdojnë akuzat për keqpërdorime të ndihmave

Gazeta Express - 12.08.2016

Edhe sot ka vazhduar shpërndarja e ndihmave humanitare në rajonet e përmbytura ku funksionojnë gjithsej 5 qendra në Hasanbeg, në të cilën banorët mblidhen për të marrë ujë, bukë dhe mjete tjera me të ...

Rreth 200 veta të përfshirë në kërkimet për foshnjën 16 muajshe (VIDEO)

Telegrafi - 12.08.2016

Autoritet e sigurisë në Maqedoni po bëjnë punën e tyre duke kërkuar katër të zhdukurit nga vërshimet e javës së kaluar në Shkup, por në lagjen Hasanbeg nuk ka mbetur njeri pa u përfshirë duke u dalë ...

Maqedoni, rreth 200 persona po e kërkojnë foshnjën 16 muajshe (Video)

Gazeta Express - 12.08.2016

Autoritet e sigurisë në Maqedoni po bëjnë punën e tyre duke kërkuar katër të zhdukurit nga vërshimet e javës së kaluar në Shkup, por në lagjen Hasanbeg nuk ka mbetur njeri pa u përfshirë duke u dalë ...

Policia ndalon ekipin e Alsat-M në hyrje të Hasanbegut (Video)

Telegrafi - 12.08.2016

Ekipi i televizionit AlsatM është penguar nga forcat e sigurisë që të hyjë në rajonin e prekur nga vërshimet e javës së kaluar në Hasanbeg, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ushtari i ARM-së tregon se ndihmohen vetëm maqedonasit nga vërshimet e jo shqiptarët në Hasanbeg

Tetova Sot - 12.08.2016

Një ushtarë i ARM-së i cili dëshiron të ngelët anonim i ka dërguar një letër gazetarit Muhamed Zeqirit duke treguar se si ushtarët ndihmojnë vetëm në zonat maqedonase e jo në ato shqiptare si në ...

Efendi Dauti: Në Hasanbeg vërehet se si trishtimi po lëshon rrënjë

Tetova Sot - 12.08.2016

“OH HIILAL shpërndau mbi nëntë ton ndihma humanitare për banorët e prekur nga vërshimet katastrofale në lagjen e Hasanbegut dhe rrethinës. Ndihma përbëhej nga 17 produkte të ndryshme ushqimore e ...

Hoxha Naser Ramadani apelon: Të ndihmohet fizikisht dhe materialisht në Hasanbeg

Tetova Sot - 12.08.2016

Hoxha Naser Ramadani nga fshati Mateç i Komunës së Likovës, sot në ligjëratën e xhumasë apeloi deri te të gjithë besimtarët musliman të kësaj ane që të ndihmohet fizikisht dhe materialisht në ...

Ku u zhduk nëna me vajzën e vogël që i shpëtua në Hasanbeg?

Tetova Sot - 12.08.2016

Ambasada e Shqipëris I hedh poshtë pretendimet se nëna me bijen kan kërkuar ndihmë, dhe asnjë denoncim nuk është bëre për zhdukje të ndonjë shtetasi shqipëtarë .Mirëpo heroi i Hasanbegut thotë se një ...

Kallet VMRO-ja, NP “Rrugët e Maqedonisë” largon kamionët nga Stajkovci i çon në Hasanbeg

Tetova Sot - 12.08.2016

Para pak minutash të gjithë kamionët e NP “Rrugët e Maqedonisë” që kanë qenë në Stajkovc fshat maqedonas që pësoi nga vërshimet janë larguar dhe janë drejtuar në fshatin shqiptarë Hasanbeg, mëson ...

S’ka dezinfektim për Hasanbegun (VIDEO)

Tetova Sot - 12.08.2016

Standartet e dyfishta vazhdojnë edhe më tej në rajonet e përmbytura. Ajo që ditë më ishte prezent në shpërndarjen e ndihmave dhe ndihmën e institucioneve sot u vërejt edhe gjatë dezinfektimit.

Policia pengon ekipin e TV Alsat-M në Hasanbeg (VIDEO)

Tetova Sot - 12.08.2016

Ekipi i televizionit Alsat u pengua nga forcat e sigurisë që të hyjë në rajonin e përmbytur ditë më parë në Hasanbeg. Përderisa patrulla e policisë lejonte të kalojnë makinat tjera përfshirë këtu ...

KUÇI: Deri në baltën e fundit do të jemi në Hasanbeg (VIDEO)

Tetova Sot - 12.08.2016

Dy ministrat nga BDI, ai i mjedisit jetësor, Bashkim Ahmeti dhe ministri i ekonomisë, Driton Kuçi shkuan në Hasanbeg për të parë nga afër kërkimin e vajzës së vogël.

Një e moshuar po lufton për jetën shkaktarë stresi

Flaka - 12.08.2016

Reth orës 20:20 I është përkeqësuar gjendja një të moshuare, e cila sipas informacioneve është nga Hasanbegu. Sipas informacioneve gruaja po lufton për jetën.

Video ministrat Kuçi dhe Ahmeti sërish në Hasanbeg |VIDEO

Flaka - 12.08.2016

Dy ministra nga BDI, ai i mjedisit jetësorë, Bashkim Ahmeti dhe ministri i ekonomisë, Driton Kuçi shkuan në Hasanbeg për të parë nga afër kërkimin e vajzës së vogël.

Rreth 200 persona po e kërkojnë foshnjën 16 muajshe në Hasanbeg (VIDEO)

Tetova Sot - 12.08.2016

Autoritet e sigurisë në Maqedoni po bëjnë punën e tyre duke kërkuar katër të zhdukurit nga vërshimet e javës së kaluar në Shkup, por në lagjen Hasanbeg nuk ka mbetur njeri pa u përfshirë duke u dalë ...

Bejta dërgon në Hasanbeg kamionin që u ble 250 mijë euro |FOTO

Flaka - 12.08.2016

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka këruar nga drejtoria e NP “Komunalec”, në Gostivar, të vihet në shërbim të banorëve të Lagjes Hasanbeg në Shkup kamioni për pastrimin e sistemit të ...

Tmerri në Hasanbeg, jeta pas vërshimeve (VIDEO)

Tetova Sot - 12.08.2016

Banorët e prekur nga vërshimet në Maqedoni, kanë treguar për Klan Kosovën tmerrin e përjetuar gjatë natës të së shtunës së kaluar, kur ndodhën përmbytjet, pas shiut të rrëmbyeshëm.

Kuçi: Ftoj për bashkëpunim me ekipet për vlerësim në rajonet e vërshuara

Republika - 12.08.2016

Kuçi ftoi qytetarët që të dokumentojnë me fotografi çdo dëm dhe të bashkëpunojnë me ekipet e verifikimit të dëmeve. “Kërkojmë nga qytetarët që me qetësi t’i presin dhe të vlerësojnë çdo detaj të ...

FOTO-LAJM/ Hasanbeg: Populli në baltë, Ministrat e BDI-së shkojnë me veshje të shtrenjta!

Almakos - 11.08.2016

Dita e katërt, gjurmët e vërshimeve ende duken gjithandej. Kjo gjendje tashmë është bërë normale për banorët që nuk po gjejnë as fuqi e as mjete për të riparaur dëmet në lagjet e vërshuara të Shkupit.

Ali Ahmeti nuk dihet se a do të shkojë në Hasanbeg?!

Almakos - 11.08.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ka qëndruar në rajonet e vërshuara, derisa dy liderët e partive më të mëdha maqedonase, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev kanë vizituar këto zona.

Mospastrimi i kanaleve shkak i përmbytjeve , ministri Ameti pranon fajin (VIDEO)

Portalb - 11.08.2016

Ministri i ekologjisë Bashkim Ameti për Alsat-M pranoi se Institucionet shtetërore kanë përgjegjësi për përmbytjet në rajonin e Shkupit. Ai tha se pavarësisht kërkesave të shumta në vitet e fundit të ...

Hasanbegu i ngjanë një varreze masive, urgjentisht ti ndihmohet për të ndërprerë tragjedinë e dytë

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht – Hasanbegu i ngjanë një vendi që ka ndodhur apokalipsa. Gazetari i Zhurnalit në terren rrëfen se fshati Hasanbeg i Shkupit është përmbysur i tëri dhe i ngjanë një varreze masive.

Solidariteti në vepër i Rektorit të UT-së në Hasanbeg

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht - Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, bashkë me punëtorët teknik të Universitetit, u dolën në ndihmë banorëve të lagjes Hasanbeg të Shkupit dhe atyre të ...

Hapet punkti i ndihmave për Hasanbegun në Kumanovë (Foto)

Lajm - 11.08.2016

Sot është hapur punkti për tubimin e ndihmave për Hasanbegun në Kumanovë. Punkti gjendet para sh.f “Bajram Shabani” në Kumanovë nën moton” ...

Ali Sadiku në

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht - Në emisionin e mbrëmshëm “Click Plus” në TV21 kryetari i Shtabit emergjent për Hasanbegun Ali Sadiku tha se ishte habitur kur ka parë ministrin Kuqi duke rrezikuar jetën në ndihmë ...

Kumanovë, hapet punkt për grumbullimin e ndihmave për Hasanbeg (FOTO)

Portalb - 11.08.2016

Afër Shkollës Fillore “Bajram Shabani”, te lokaliteti “Feniks”, qytetarë të Kumanovës kanë bërë një punkt ku po mbledhin ndihma për rajonet e dëmtuara nga përmbytjet.

Kumanovë, hapet punkt për grumbullimin e ndihmave për Hasanbeg

Almakos - 11.08.2016

Afër Shkollës Fillore “Bajram Shabani”, te lokaliteti “Feniks”, qytetarë të Kumanovës kanë bërë një punkt ku po mbledhin ndihma për rajonet e dëmtuara nga përmbytjet.

Ibrahimi: Zoti na shpëtoi nga vdekja (Video)

Lajm - 11.08.2016

Në rrëfimin special për gazetën “Lajm” djaloshi nga Hasanbegu, Liman Ibrahimi, falënderon fillimisht zotin, i cili i ka shpëtuar nga vdekja dhe thotë se e ka parë vdekjen me sy.

Ibrahimi: Zoti na shpëtoi nga vdekja (Video)

Ina - 11.08.2016

Në rrëfimin special për gazetën “Lajm” djaloshi nga Hasanbegu, Liman Ibrahimi, falënderon fillimisht zotin, i cili i ka shpëtuar nga vdekja dhe thotë se e ka parë vdekjen me sy.

Zv/drejtori Arifi: Edhe burgu i Idrizovës ju ndihmon banorëve të Hasangebut

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht – Zv/drejtori i burgut të Burgut të Idrizovës, Sadush Arifi, edhe sot i ka angazhuar në Hasanbeg të Shkupit 30 persona për të ju ndihmuar familjeve të cilët kanë pasur dëme të mëdha ...

Kryetari Murati vullnetarisht së bashku me shumë banorë të Sarajit ndihmuan Hasanbegun

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht – Një numër i banorëve nga Komuna e Sarajit të organizuar nga Kryetari i kësaj komune, Bekim Murati nga orët e para të mëngjesit kanë qëndruar në Hasanbeg të Shkupit, për të ju ...

Edhe pas 5 ditëve Ahmeti dhe Thaçi nuk shkelin në Hasanbeg

Lajm - 11.08.2016

Në ditën e pestë pas vërshimeve që morën mbi 20 jetëra dhe lanë pasoja të rënda për banorët e Hasanbegut, Stajkovcit, Haraçinës, Straçincës dhe zonave të tjera të Shkupit, liderët e dy partive ...

Edhe pas 5 ditëve Ahmeti dhe Thaçi nuk shkelin në Hasanbeg

Almakos - 11.08.2016

Në ditën e pestë pas vërshimeve që morën mbi 20 jetëra dhe lanë pasoja të rënda për banorët e Hasanbegut, Stajkovcit, Haraçinës, Straçincës dhe zonave të tjera të Shkupit, liderët e dy partive ...

Hasanbegasit: ‘BDI vetëm fotografohet. Ali Ahmeti është gëzuar me vërshimet!’ (VIDEO)

Almakos - 11.08.2016

Pesë ditë pas vërshimeve, mijëra familje të Hasanbegut dhe rrethinës ende po luftojnë me pasojat katastrofale. Në pjesën më të madhe të vendeve të prekura, akoma nuk ka depërtuar asnjë mjet ...

Kaos në shpërndarjen e ndihmave në Hasanbeg

Almakos - 11.08.2016

Shtabi i krizën në shkollën “25 maj” në Hasanbeg është përfshirë nga parregullsitë e shumta dhe në të po mbizotëron një kaos. Banorët denoncojnë për keqpërdorime të shumta të ndihmave humanitare si ...

Edhe pas 5 ditëve Ahmeti dhe Thaçi nuk shkelin në Hasanbeg (Video)

Ina - 11.08.2016

Në ditën e pestë pas vërshimeve që morën mbi 20 jetëra dhe lanë pasoja të rënda për banorët e Hasanbegut, Stajkovcit, Haraçinës, Straçincës dhe zonave të tjera të Shkupit, liderët e dy partive ...

Shtëpitë në Hasanbeg shpëtohen nga shkatërimi

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht - Dita e pestë nga vërshimet që ndodhën në Shkup e rrethinë, maqineria vazhdon punën intenzive në teren që të sanohen dëmet materiale të shkaktuara nga moti i ligë, njofton Zhurnal.

Edhe pas 6 ditëve Ahmeti dhe Thaçi nuk shkelin në Hasanbeg

Shqipmedia - 11.08.2016

Në ditën e gjashtë pas vërshimeve që morën mbi 20 jetëra dhe lanë pasoja të rënda për banorët e Hasanbegut, Stajkovcit, Haraçinës, Straçincës dhe zonave të tjera të Shkupit, liderët e dy partive ...

FOTO: KFOR dërgon mikineritë e rënda në Hasanbeg

Zhurnal - 11.08.2016

Bllacë, 11 gusht - Përderisa Rusia pret lutje nga "vëllezërit" e tyre, NATO nëpërmjet forcave të stacionuara në Kosovë ka dërguar makineri të rënda për të ndihmuar në pastrimin e zonave të përmbytura.

Forumi i Gruas i BDI-së së Çairit: Misioni ynë për Hasanbegun vazhdon

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht - Forumi i Gruas i Bashkimit Demokratik pёr Integrim – Dega e Çairit, me vetiniciativë edhe sot vazhdoi me mbledhjen e ndihmave për banorët e Hasanbegut.

Oh Hilal shpërndanë ndihma në Hasanbeg

Zhurnal - 11.08.2016

Shkup, 11 gush t - OH HILAL sot shpërndau mbi nëntë ton ndihma humanitare për banorët e prekur nga vërshimat katastrofale në lagjen e Hasanbegut dhe rrethinës.

Ekipi i Shtëpisë së shëndetit Tetovë viziton Hasanbegun

Zhurnal - 11.08.2016

Tetovë, 11 gusht - Gjatë ditës së sotme përfaqësues të Shtëpisë së shëndetit - Tetovë kanë vizituar vendet e prekura nga vërshimet në Shkup, njofton Zhurnal.

Hasanbeg, si qëndroi 3 orë në dru për të shpëtuar nga vërshimet

Ina - 11.08.2016

Uji me orë të tëra e ka bartur në tërë lagjen, kujton përvojën e hidhur nga vërshimet, Faton Sinani nga Hasanbegu, transmeton TetovaSot. Thotë se është kthyer nga puna dhe për një moment është ...

Hasanbegu i çon porosi BDI-së: Mos harxhoni kot për koktejin e Marrëveshjes së Ohrit

Lajm - 11.08.2016

Disa banorë të Hasanbegut kanë dërguar një apel deri te Gazeta Lajm, përmes të cilit i drejtohen BDI-së duke kërkuar që mos të harxhojë kot para për koktejin e 13 gushtit kushtuar Marrëveshjes së ...

Banorët e Hasanbegut të pakënaqur nga shpërndarja e ndihmave, dyshohet për abuzime

Albeu.com - 11.08.2016

Pakënaqësi, mllef, fyerje, grindje. Këto janë pamjet që shoqëronin vazhdimisht qytetarët, gjatë marrjes së ndihmave në shkollën “25 Maj” në Hasanbeg. Qytetarët janë shprehur të revoltuar nga mënyra e ...

A rrezikohet edhe komuna e Likovës pas Shipkovicës e Hasanbegut?

Lajm - 11.08.2016

Mos dhashtë Zoti, largë qoftë. Këto fjalë janë lutje, por nuk guxojme ti marrim si siguri dhe te heshtim. Ne Shipkovice dhe Hasanbeg ndodhi katastrofe me vetem 2-3 ore reshje shiu.

Hasanbegu i çon porosi BDI-së: Mos harxhoni kot për koktejin e Marrëveshjes së Ohrit

Ina - 11.08.2016

Disa banorë të Hasanbegut kanë dërguar një apel deri te Gazeta Lajm, përmes të cilit i drejtohen BDI-së duke kërkuar që mos të harxhojë kot para për koktejin e 13 gushtit kushtuar Marrëveshjes së ...

Hasanbeg, si qëndroi 3 orë në dru për të shpëtuar nga vërshimet

Lajm - 11.08.2016

Uji me orë të tëra e ka bartur në tërë lagjen, kujton përvojën e hidhur nga vërshimet, Faton Sinani nga Hasanbegu, transmeton TetovaSot. Thotë se është kthyer nga puna dhe për një moment është ...

Ali Ahmeti nuk dihet se a do të shkojë në Hasanbeg?!

Gazeta Express - 11.08.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ka qëndruar në rajonet e vërshuara, derisa dy liderët e partive më të mëdha maqedonase, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev kanë vizituar këto zona.

Komuna e Çairit i bashkangjitet karvanit për ndihma në zonat e prekura nga vërshimet

Telegrafi - 11.08.2016

Komuna e Çairit vazhdon intensivisht të ndihmojë të prekurit nga vërshimet në Shkup, ndërsa pasojat dhe dëmet më të mëdha u bënë në lagjen Hasanbeg dhe fshatrat tjerë, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Kuçi: Deri në fund me vëllezërit tanë që pësuan nga vërshimet

Yll Press - 11.08.2016

Kuçi u apelon të gjithë qytetarëve të cilët kanë mundësi të ndihmojnë të vijnë në Hasanbeg dhe Straçincë me qëllim që sa më shpejtë të bëhet pastrimi i shtëpive dhe rrugëve nga balta.

Donacioni i fundit nga ana e komunës Çair është 30 ton ujë

Yll Press - 11.08.2016

Me këtë rast, Komuna e Çairit ka angazhuar 20 punëtorë sezonal në Hasanbeg që të ndihmojnë në eliminimin e dëmeve të shkaktuara në këtë rajon. Komuna e Çairit vazhdon intenzivisht të ndihmojë të ...

Banorët e Hasanbegut të pakënaqur nga shpërndarja e ndihmave, dyshohet për keqpërdorime

Telegrafi - 11.08.2016

Pakënaqësi, mllef, fyerje, grindje. Këto janë pamjet që shoqëronin vazhdimisht qytetarët, gjatë marrjes së ndihmave në shkollën “25 Maj” në Hasanbeg. Qytetarët janë shprehur të revoltuar nga mënyra e ...

Qëndroi tri orë në dru për t’i shpëtuar vërshimeve

Gazeta Express - 11.08.2016

Uji me orë të tëra e ka bartur në tërë lagjen, kujton përvojën e hidhur nga vërshimet, Faton Sinani nga Hasanbegu. Thotë se është kthyer nga puna dhe për një moment është tërhequr nga uji.

Hapet punkti i ndihmave për Hasanbegun në Kumanovë (FOTO)

Tetova Sot - 11.08.2016

Sot është hapur punkti për tubimin e ndihmave për Hasanbegun në Kumanovë. Punkti gjendet para sh.f “Bajram Shabani” në Kumanovë nën moton” #Kumanova_me_Hasanbegun”.

Policia dhe ushtria ndalojnë automjetet të hyjnë për në Stajkovci dhe Hasanbeg (FOTO)

Tetova Sot - 11.08.2016

Policë të shumtë dhe rojet ushatarakë sot në mëngjes nuk kanë lejuar hyrjen e automjeteve civile në Stajkovci dhe Hasanbeg. Ata kanë shpjeguar se në fshat do të hyjë pajisje të rënda që do të ...

Ministri Kuçi: Deri në fund me vëllezërit tanë që pësuan nga vërshimet

Tetova Sot - 11.08.2016

Rreth 500 deri 600 persona, duke filluar nga ora 8 e mëngjesit pritet të inkuadrohen në pastrimin e rajoneve të përfshira nga vërshimet. Ministri i Ekonomisë, Driton Kuçi në një deklaratë ...

Rrëfimi i të mbijetuarit nga përmbytja në Hasanbeg: Zoti na shpëtoi nga vdekja (VIDEO)

Tetova Sot - 11.08.2016

Në rrëfimin special për gazetën “Lajm” djaloshi nga Hasanbegu, Liman Ibrahimi, falënderon fillimisht zotin, i cili i ka shpëtuar nga vdekja dhe thotë se e ka parë vdekjen me sy.

Familja Azemi qan hallin se ku do të jetojë |VIDEO

Flaka - 11.08.2016

Çdo mëngjes merr rrugën nga Shkupi për në Hasanbeg. Ditën e kalon në shtëpinë e rrënuar, duke pastruar. Ndërsa, natën kthehet të shoh fëmijët dhe të bëj një sy gjumë në hapësirat e universitetit FON, ...

Bardhyl Zaimi për vërshimet në Shkup: Lejohet fotografimi duke ndihmuar në Hasanbeg

Tetova Sot - 11.08.2016

Analisti politik, Bardhyl Zaimi në profilin e tij në Facebook shkroi se në rastet e tragjedive si kjo e Hasanbegut lejohet që të fotografohen aktivitetet kolektive dhe individuale dhe të bëhet ...

Tri orë ka qëndruar në dru për të shpëtuar nga vërshimet

Tetova Sot - 11.08.2016

Uji me orë të tëra e ka bartur në tërë lagjen, kujton përvojën e hidhur nga vërshimet, Faton Sinani nga Hasanbegu, transmeton TetovaSot. Thotë se është kthyer nga puna dhe për një moment është ...

Forumi i gruas dega Çair vazhdon misionin

Antpress - 11.08.2016

Të nderuar, Sot Forumi i Gruas i Bashkimit Demokratik pёr Integrim – Dega e Çair-it, me vetiniciativë, vazhdoi me mbledhjen e ndihmave për banorët e Hasanbegut.

Kuçi: Deri në fund me vëllezërit tanë që pësuan nga vërshimet

Radio Vala - 11.08.2016

Shkup, 11 gusht 2016 Rreth 500 deri 600 persona, duke filluar nga ora 8 e mëngjesit pritet të inkuadrohen në pastrimin e rajoneve të përfshira nga vërshimet.

Rrëfehet Hajredini që goditi banorin në Hasanbeg: Ma shau gruan, dhe gjithë familjen

Lajm - 10.08.2016

Inspektori komunal në Gazi Baba, Hajredin Sulisi ka treguar arsyen pse e ka goditur maqedonasin apo sipas tij provokatorin gjatë vizitës së liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, me të cilin ...

FOTO/ Gazetari bullgar habitet: Kisha dhe Xhamia në Hasanbeg të padëmtuara

Shqipmedia - 10.08.2016

Gazetari bullgar Yvo Bojkov që qëndron këto ditë në Shkup për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga fatkeqësia natyrore, ka postuar në Facebook foto nga Xhamia dhe Kisha në Hasanbeg të cilët i kanë ...

Ja kush është personi që goditi qytetarin në Hasanbeg (VIDEO)

Albeu.com - 10.08.2016

Ish-kryeministri dhe kryetari i VMRO'së Nikolla Gruevski, së bashku me kreun e Qytetit të Shkupit Koce Trajanovski, janë vënë në shënjestër të kritikave në Hasaneg.

Ky është personi që u rrah nga mbështetësi shqiptar i Gruevskit

Lajm - 10.08.2016

Dje në Hasanbeg ka pasur tensione ku ndjekësi i Nikolla Gruevskit Hajredin Sulisi e ka rrahur aktivistin e partisë ”E majta” Goce Markoski pasi ky i fundit e ka sharë dhe ofenduar ish kryeministrin ...

Rrëfehet Hajredini që goditi banorin në Hasanbeg: Ma shau gruan, dhe gjithë familjen

Ina - 10.08.2016

Inspektori komunal në Gazi Baba, Hajredin Sulisi ka treguar arsyen pse e ka goditur maqedonasin apo sipas tij provokatorin gjatë vizitës së liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, me të cilin ...

BDI nuk lejon me ia nguc Gruevskin askush

Ina - 10.08.2016

Televizioni bullgar TV NOVA raportoi se qytetarë të prekur nga vërshimet u sulmuan nga njerë që ishin në përcjellje të Nikolla Gruevskit në Hasanbeg, shkruan Fakte.

LSDM sot vazhdon aksionet për ndihmë në Stajkovcë, Hasanbeg dhe vende tjera të prekura nga vërshimet

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht - Sot vazhdojnë aktivitetet e LSDM-së opozitare për ndihmë qytetarëve nga rajonet e goditura nga vërshimet e ditës së shtunë. Kryetari i kësaj çartie Zoran Zaev, së bashku me ...

TURP: Hasanbegi mbytet deputeti shqiptar i zonës në koncert – FOTO

Shqipmedia - 10.08.2016

Shefi i kabinetit të Ali Ahmetit njëherit deputet i zonës Artan Grubi gjen kohë për koncerte e jo bashkë me shefin e tij të vizitoj vendbanimet e vërshuara… Kjo foto është nga koncerti i mbrëmshëm i ...

A është ky Artan Grubi, në koncertin e mbrëmshëm të Dua Lipës në Kosovë?

Lajm - 10.08.2016

Nëse kjo dilemë është e vërtetë, atëherë lind pyetja: Cila është përgjegjësia dhe ndërgjegjja e një politikani shqiptar që është pjesë e qeverisë, i cili në memonetin kur të gjithë shqiptarët e ...

FOTO/ Rektori i UT-së Vullnet Ahmeti duke ndihmuar në Hasanbeg

Shqipmedia - 10.08.2016

I veshur me çizme, doreza dhe me veshje pune, rektori i Universitetit të Tetovës, Vullnet Ameti ka kaluar dje tërë ditën, duke ndihmuar banorët në pastrimin e shtëpive dhe oboreve të tyre në ...

Azemi për Zhurnal: Banorëve të Hasanbegut urgjentisht u nevoiten detergjente, rrezikohen nga sëmundje infektive

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht – Këshilltari i Komunës Gazi Babë, Irfan Azemi për Zhurnal ka deklaruar se urgjentisht popullatës së Hasanbegut u nevoiten detergjente, sapune dhe facoleta të lagura.

A është ky Artan Grubi, në koncertin e mbrëmshëm të Dua Lipës në Kosovë?

Ina - 10.08.2016

Nëse kjo dilemë është e vërtetë, atëherë lind pyetja: Cila është përgjegjësia dhe ndërgjegjja e një politikani shqiptar që është pjesë e qeverisë, i cili në memonetin kur të gjithë shqiptarët e ...

Rektori i UT-së, Ahmeti në Hasanbeg, por ku është ai i UEJL-së Zamir Dika?

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht – Rektori i UT-së, Vullnet Ahmeti ka vendosur që ti lë anash pushimet verore, për tju ndihmuar banorëve shqiptar të Hasanbegut të Shkupit.

Mbi 200 mijë “badihavxhi të papunë” nuk planifikojnë të punojnë në Hasanbeg?!

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht – Në Maqedoni vazhdon të ndodh një situatë e çuditshme ku mbi 200 mijë persona janë të evidentuar në Agjencinë për punësim si të papunë, mirëpo aspak nuk marrin ndonjë iniciativë ...

Ushtari i ARM-së: Suzana Saliu ishte në Stajkovc, nuk shkoi në Hasanbeg

Lajm - 10.08.2016

Gazetari Muhamed Zeqiri ka publikuar një porosi që ka pranuar nga një ushtar i ARM-së, i cili ka qenë në teren dhe ka vërejtur kuadrot e BDI-së duke funksionuar si krah ekstrem i VMRO-së, ...

Ekipet serbe të shpëtimit pasi që panë se flasin shqip, nuk japin ndihma në Hasanbeg (FOTO)

Ina - 10.08.2016

Banorë të Hasanbegut kanë shkruar se ekipe serbe të shpëtimit të Ushtrisë dhe Policisë së Serbisë që kanë mbërritur për të ndihmuar pas përmbytjeve, nuk po japin ndihma për banorët shqiptarë.

Ekipet serbe të shpëtimit pasi që panë se flasin shqip, nuk japin ndihma në Hasanbeg (Foto)

Lajm - 10.08.2016

Banorë të Hasanbegut kanë shkruar se ekipe serbe të shpëtimit të Ushtrisë dhe Policisë së Serbisë që kanë mbërritur për të ndihmuar pas përmbytjeve, nuk po japin ndihma për banorët shqiptarë.

Ekipet serbe të shpëtimit pasi që panë se flasin shqip, nuk japin ndihma në Hasanbeg (FOTO)

Shqipmedia - 10.08.2016

Banorë të Hasanbegut kanë shkruar se ekipe serbe të shpëtimit të Ushtrisë dhe Policisë së Serbisë që kanë mbërritur për të ndihmuar pas përmbytjeve, nuk po japin ndihma për banorët shqiptarë.

Ameti përvoli duart dhe po pastron në Hasanbeg

Ina - 10.08.2016

Fundjavën e kaluar rajoni i Tetovës dhe i Shkupit u përfshi nga një mot i ligë me të reshura të dendura të shiut të cilat shkaktuan përmbytje të mëdhaja.

Ushtari i ARM-së: Suzana Saliu ishte në Stajkovc, nuk shkoi në Hasanbeg

Almakos - 10.08.2016

Gazetari Muhamed Zeqiri ka publikuar një porosi që ka pranuar nga një ushtar i ARM-së, i cili ka qenë në teren dhe ka vërejtur kuadrot e BDI-së duke funksionuar si krah ekstrem i VMRO-së, ...

Izeti e lë në baltë Çairin, shkon në Hasanbeg

Almakos - 10.08.2016

Edhe këtë radhë ishin të dëmtuar nga vërshimet gjë që ndodh gati se çdo herë që bie shi në komunën e Çairit. Kështu nga komuna e Çairit kanë bërë të ditur se ka pasur ankesa dhe se Komisioni për ...

Ushtari i ARM flet për padrejtësitë gjatë shpërndarjes së ndihmave

Ina - 10.08.2016

Gazetari Muhamed Zeqiri ka publikuar një porosi që ka pranuar nga një ushtar i ARM-së, i cili ka qenë në teren dhe ka vërejtur kuadrot e BDI-së duke funksionuar si krah ekstrem i VMRO-së, ...

A është ky Artan Grubi, në koncertin e mbrëmshëm të Dua Lipës në Kosovë?

Almakos - 10.08.2016

Nëse kjo dilemë është e vërtetë, atëherë lind pyetja: Cila është përgjegjësia dhe ndërgjegjja e një politikani shqiptar që është pjesë e qeverisë, i cili në memonetin kur të gjithë shqiptarët e ...

Ekskluzive: Ja si policia nuk i ndihmon banorët shqiptarë të Hasanbegut të cilët bartin një të lënduar gjatë vërshimeve ...

Lajm - 10.08.2016

Një video e aritur në redaksinë e Gazetë “Lajm” ku tregon qartë se si policia i anashkalon dhe nuk i ndihmon banoët e Hasanbegut gjatë natës së vërshimeve, ku disa miq, shokë e familjarë të mbuluar ...

Hasanbegu në shtetrrethim policorë, nuk dihet se kush do ta viziton këtë fshat në këto momente?!

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht – Fshati Hasanbeg i Shkup me mbi 10000 banorë shqiptar gjendet në shtetrrethim policorë. Të gjitha hyrjet dhe daljet e këti fshati janë penguar nga ana e policisë, ku pjestarët e ...

Vullnet Ameti përvoli duart dhe po pastron në Hasanbeg

Lajm - 10.08.2016

Fundjavën e kaluar rajoni i Tetovës dhe i Shkupit u përfshi nga një mot i ligë me të reshura të dendura të shiut të cilat shkaktuan përmbytje të mëdhaja.

Shko dhe fotografohu me lopatë në Hasanbeg

Portalb - 10.08.2016

Hamdi Nuhiju Hasanbegun dhe fshatrat përreth i ka kapluar katastrofa e vërshimeve që vikendin e kaluar ndodhi aty nga të rënat e pandalshme të shiut. Si rezultat i vërshimeve ka pasur viktima në ...

Vullnetarë dhe aktivistë të LSDM-së ndihmojnë në rajonet e prekura

Idividi - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht 2016 (MIA) - Vullnetarë dhe aktivistë të LSDM-së sot vazhduan me aktivitetet për ndihmë të qytetarëve nga rajonet e prekura. LSDM-ja kumtoi se kryetari i partisë Zoran Zaev i kryeson ...

MPB-ja apelon: Qytetarët ta shfrytëzojnë qarkoren, ti shmangen rrugës për në Hasanbeg

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup 10 gusht – Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, apelon deri tek qytetarët që të mos shfrytëzojnë kalim rrugor nëpër fshatin e goditur nga vërshimet, konkretisht të Hasanbegut, por si ...

Banorët e zonave të përmbytura rrezikohen nga epidemitë

Portalb - 10.08.2016

Shfaqen shenjat e para të infeksioneve tek banorët e zonave të përmbytura, Hasanbeg dhe Stajkovcë. Banorët e anketuar nga ALSAT-M thonë se me rritjen e temperaturave janë shfaqur gjithashtu edhe ...

Mospastrimi i kanaleve shkak i përmbytjeve, ministri Ameti pranon fajin (Video)

Lajm - 10.08.2016

Ministri i ekologjisë Bashkim Ameti pranoi se Institucionet shtetërore kanë përgjegjësi për përmbytjet në rajonin e Shkupit. Ai tha se pavarësisht kërkesave të shumta në vitet e fundit të banorëve të ...

Vazhdojnë kërkimet për foshnjën 16 muajshe

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup 10 gusht – Në rajonet e përmbytura të Shkupit pjesëtarët e ushtrisë po vazhdojnë kërkimet për foshnjën e zhdukur, 16 muajsh nga Hasanbegu, transmeton Zhurnal.mk Mes tjerash foshnja 16 muajsh ...

Banorët e zonave të përmbytura rrezikohen nga epidemitë (Video)

Lajm - 10.08.2016

Shfaqen shenjat e para të infeksioneve tek banorët e zonave të përmbytura, Hasanbeg dhe Stajkovcë. Banorët e anketuar nga ALSAT M thonë se me rritjen e temperaturave janë shfaqur gjithashtu edhe ...

Mospastrimi i kanaleve shkak i përmbytjeve, ministri Ameti pranon fajin (VIDEO)

Albeu.com - 10.08.2016

Ministri i Ekologjisë Bashkim Ameti , ka pranuar Institucionet shtetërore kanë përgjegjësi për përmbytjet në rajonin e Shkupit. Pavarësisht kërkesave të shumta të banorëve të Hasanbegut dhe fshatrave ...

Për banorët e Hasanbegut mblidhen ndihma edhe në Orizare dhe Nikushtak

Lajm - 10.08.2016

Në hyrje të fshatit Orizare dhe Nikushtak të Komunës së Likovës janë vendosur stenda ku po mblidhen ndihma për të dëmtuarit nga vërshimet në fshatin Hasanbeg.

Mjeku i Hasanbegut alarmon: Pas rritjes së temperaturave, mund të përhapet ndonjë sëmundje |Video|

Lajm - 10.08.2016

Shfaqen shenjat e para te infeksioneve në zonat e përmbytura në Hasanbeg , banorët tregojnë se me rritjen e temperaturave janë shfaqur edhe insekte të ndryshme .

Në Hasanbeg, një mace shpëtohet nga një qen |Foto|

Lajm - 10.08.2016

Tragjedia natyrore e cila e ka goditur Hasanbegun dhe rrethinën i ka bërë njerëzit dhe kafshët që të solidarizohen ndërmjet veti, shkruan TetovaSot. Në rrjetin social, në Facebook shihet se si një ...

Çerkezi i Kumanovës solidarizohet me Hasanbegun

Lajm - 10.08.2016

Edhe Çerkezi i Kumanovës është duke u solidarizuar me të dëmtuarit nga vërshimet në fshatin Hasanbeg. Rinia e këtij fshati së bashku me dy këshillat e xhamisë kanë nisur të grumbullojnë ndihma për ...

Alarmon gazetari Ibrahimi: Në Hasanbeg të ndërtohet një fshat i ri

Lajm - 10.08.2016

Është dita e katërt që si ekip i gazetës “Lajm” po e vizitojë Hasanbegun. Dhe, cka me pa? Për ditë keq e me keq, madje sot fshatit i vinte një erë e keqe, erë që mund të sjell sëmundje të ndryshme ...

Banorët e zonave të përmbytura rrezikohen nga epidemitë

Almakos - 10.08.2016

Shfaqen shenjat e para të infeksioneve tek banorët e zonave të përmbytura, Hasanbeg dhe Stajkovcë. Banorët e anketuar nga ALSAT-M thonë se me rritjen e temperaturave janë shfaqur gjithashtu edhe ...

Fondet IPA, nuk u shfrytëzuan as donacionet evropiane

Almakos - 10.08.2016

Përderisa Hasanbegu dhe vendbanimet e tjera në Shkup përmbyten pas dy orëve reshje të shiut, në mungesë të një infrastrukture adekuate me çka është vështirësuar edhe më shumë gjendja në këto zona, ...

Çerkezi i Kumanovës solidarizohet me Hasanbegun

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht - Edhe Çerkezi i Kumanovës është duke u solidarizuar me të dëmtuarit nga vërshimet në fshatin Hasanbeg. Rinia e këtij fshati së bashku me dy këshillat e xhamisë kanë nisur të ...

Ministri Kuçi: Mirënjohës për ndihmat e institucioneve të Kosovës për Hasanbegun

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 10 gusht - Me artikuj ushqimor ujë, mjete higjienike dhe batanije Hasanbegun e ka ndihmuar sot edhe Kosova, përkatësisht kompania e atjeshme El Kos.

Komuna e Çairit vazhdon me ndihma për rajonet e prekura nga vërshimet

Zhurnal - 10.08.2016

Shkup, 14 gusht - Komuna e Çairit vazhdon intenzivisht të ndihmojë të prekurit nga stuhia dhe vërshimet që kapluan ditë më parë Shkupin, ndërsa pasojat dhe dëmet më të mëdha u bënë në lagjen Hasanbeg.

Ministri i BDI-së në vend që të merret me fonde emergjente për Hasanbegun e shkatërruar, flet për ndihmën që vjen nga ...

Ina - 10.08.2016

Ministri i Ekonomisë, Driton Kuçi ka folur për ndihmën e ofruar nga Kosova, duke bërë thirrje që të vazhdojnë ndihmat e kompanive që të ndihmojnë Hasanbegun.

20 Kompani pësojnë nga vërshimet, dëmet 15 milion euro

Almakos - 10.08.2016

Mbi 20 depo të po aq firmave private të vendosura në Hasanbeg janë shkatërruar tërësisht. Afaristët sot dolën me kërkesë deri tek pushteti që edhe ata të jenë pjesë e kompensimit të dëmit pasi malli ...

VIDEO/ Hasanbeg: 20 kompani pësojnë dëme mbi 15 mln eu

Shqipmedia - 10.08.2016

Mbi 20 depo të po aq firmave private të vendosura në Hasanbeg janë shkatërruar tërësisht. Afaristët sot dolën me kërkesë deri tek pushteti që edhe ata të jenë pjesë e kompensimit të dëmit pasi malli ...

Qeni shpëton macen, kjo nuk ka ndodhur në Hasanbeg

Shqipmedia - 10.08.2016

Tragjedia natyrore e cila e ka goditur Hasanbegun dhe rrethinën i ka bërë njerëzit dhe kafshët që të solidarizohen ndërmjet veti. Në rrjetin social, në Facebook shihet se si një qen shpëton një mace ...

Gjurmët e vërshimeve gjithkah, rindërtimi shkon ngadalë

Almakos - 10.08.2016

Dita e katërt, gjurmët e vërshimeve ende duken gjithandej. Kjo gjendje tashmë është bërë normale për banorët që nuk po gjejnë as fuqi e as mjete për të riparaur dëmet, raporton SHENJA.

Ali Ahmeti nuk dihet se a do të shkojë në Hasanbeg?!

Ina - 10.08.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ka qëndruar në rajonet e vërshuara, derisa dy liderët e partive më të mëdha maqedonase, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev kanë vizituar këto zona.

Ky është personi që u rrah nga mbështetësi shqiptar i Gruevskit (Video)

Telegrafi - 10.08.2016

Dje në Hasanbeg ka pasur tensione ku ndjekësi i Nikolla Gruevskit Hajredin Sulisi e ka rrahur aktivistin e partisë ”E majta” Goce Markoski pasi ky i fundit e ka sharë dhe ofenduar ish kryeministrin ...

Rektori i UT-së Vullnet Ameti, një shembull për tu ndjekur

Yll Press - 10.08.2016

I veshur me çizme, doreza dhe me veshje pune, rektori i Universitetit të Tetovës, Vullnet Ameti ka kaluar dje tërë ditën, duke ndihmuar banorët në pastrimin e shtëpive dhe oboreve të tyre në Hasanbeg ...

LSDM: Vazhdojnë aksionet për ndihmë në Stajkovci, Ekonomi, Hasanbeg

Tetova Sot - 10.08.2016

Sot vazhdojnë aktivitetet e LSDM-së për ndihmë qytetarëve nga rajonet e goditura të cilëve i duhet më së shumti, transmeton TetovaSot. Kryetari Zoran Zaev, së bashku me vullnetar dhe aktivist të ...

Muhamed Zekiri: Suzana Saliu dërgon ndihma në Stajkovc, harron Hasanbegun dhe shqiptarët?

Tetova Sot - 10.08.2016

Gazetari Muhamed Zekiri në profilin e tij në Facebook përcjell një mesazh që i kishte ardhur në inbox ku një pjesëtar i Armatës së Maqedonisë i kishte thënë se Suzana Saliu ka dërguar ndihma në ...

Administratori i QSA-së për TetovaSot: Në Hasanbeg është shpëtuar një fëmijë 13 vjeçar

Tetova Sot - 10.08.2016

Administratori i QSA-së në Kumanovë, Halim Alimi për portalin TetovaSot jep informacionin se mbrëmë në Hasanbeg është shpëtuar një fëmijë 13 vjeçar. Fëmija është shëndosh e mirë.

Në Hasanbeg, një mace shpëtohet nga një qen

Tetova Sot - 10.08.2016

Tragjedia natyrore e cila e ka goditur Hasanbegun dhe rrethinën i ka bërë njerëzit dhe kafshët që të solidarizohen ndërmjet veti, shkruan TetovaSot. Në rrjetin social, në Facebook shihet se si një ...

Gruevski vazhdon interesimin për Hasanbegun, Sadulla Duraku ende nuk ka mbajtur mbledhje

Tetova Sot - 10.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski i shoqëruar nga ministri i punës dhe politikës sociale, Dime Spasov dhe sekretari i përgjithshëm i Kryqit të Kuq, Sait Saiti, sot e vizitoi shkollën fillore ...

Dhjetë persona nga Hasanbegu janë evakuuar te familjarët e tyre në Kumanovë

Tetova Sot - 10.08.2016

Dhjetë persona nga fshati Hasanbeg janë të evakuuar te familjarët e tyre në fshatin Cerkez, Kumanovë, transmeton TetovaSot. Nikoqiri i tyre sot në mëngjes i ka paraqitur në Kryqin e Kuq në Kumanovë ...

Për banorët e Hasanbegut mblidhen ndihma edhe në Orizare

Tetova Sot - 10.08.2016

Në hyrje të fshatit Orizare të Komunës së Likovës është vendosur një stendë ku po mblidhen ndihma për të dëmtuarit nga vërshimet në fshatin Hasanbeg, transmeton TetovaSot.

Mospastrimi i kanaleve shkak i përmbytjeve, ministri Ameti pranon fajin (VIDEO)

Tetova Sot - 10.08.2016

Ministri i ekologjisë Bashkim Ameti pranoi se Institucionet shtetërore kanë përgjegjësi për përmbytjet në rajonin e Shkupit. Ai tha se pavarësisht kërkesave të shumta në vitet e fundit të banorëve të ...

Banorët e zonave të përmbytura rrezikohen nga epidemitë (VIDEO)

Tetova Sot - 10.08.2016

Shfaqen shenjat e para të infeksioneve tek banorët e zonave të përmbytura, Hasanbeg dhe Stajkovcë. Banorët e anketuar nga ALSAT M thonë se me rritjen e temperaturave janë shfaqur gjithashtu edhe ...

MPB-ja me padi ndaj Hajredin Sulisit, mund të dënohet me 800 euro gjobë

Tetova Sot - 10.08.2016

Ministria e Brendshme ka ngritur padi kundër Hajredin Sulisit nga Shkupi i cili dje gjatë vizitës së liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sulmoi fizikisht vullnetarin në Hasanbeg.

Hasanbeg, shumë familje pa kulm mbi kokë

Flaka - 10.08.2016

Shtëpi të mbushura me baltë, orenditë të lagura dhe që kundërmojnë erë të keqe, teknikë e bardhë e prishur nga uji dhe gjithcka që është përdorur për nevojat e një familjeje është nxjerrur jashta ...

Tregtarët e hasanbegut ankohen se ende askush nuk u evidentoi dëmet

Flaka - 10.08.2016

Të gjitha orenditë i kanë hedh në oborr, dhe druajnë se asnjë prej tyre s’do të mund ta përdorin më. Në këtë gjendje është familja Mahmuti nga lagja Hasanbeg, e cila humbi gjithçka që ndërtoi për ...

Kuçi falëndron Kosovën për mbështetjen e ofruar

Flaka - 10.08.2016

Ministri i ekonomisë Driton Kuçi ka falënderuar sot Republikën e Kosovës për mbështetjen e treguar me rastin e vërshimeve në Maqedoni, njofton FLAKA.info “Ambasadorin Ylber Hysa i cili për te disatën ...

Kuçi: Mirënjohës për ndihmat e institucioneve të Kosovës për Hasanbegun

Tetova Sot - 10.08.2016

Me artikuj ushqimor ujë, mjete higjienike dhe batanije Hasanbegun e ka ndihmuar sot edhe Kosova, përkatësisht kompania e atjeshme El Kos. Me këtë rast Ambasadori i Kosovës në Maqedoni Ylber Hysa ka ...

Hasanbeg, shumë familje pa kulm mbi kokë

Tetova Sot - 10.08.2016

Shtëpi të mbushura me baltë, orenditë të lagura dhe që kundërmojnë erë të keqe, teknikë e bardhë e prishur nga uji dhe gjithcka që është përdorur për nevojat e një familjeje është nxjerrur jashta ...

Hasanbegu “xhelozon” Stajkovcin, më shumë pastrohet njëra lagje se sa tjetra!? (VIDEO)

Tetova Sot - 10.08.2016

Janë mobilizuar të gjitha njësitë për ti ndihmuar banorët e zonës së përmbytur. Dhjeta vullnetarët me lopata në dorë, po drejtohen në Stajkovc, për të pastruar shtëpitë e dëmtuara nga vërshimet.

Rektori i USHT-së “përvesh krahët” ndihmon banorët e Hasanbegut (FOTO)

Tetova Sot - 10.08.2016

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, bashkë me punëtorët teknik të Universitetit, u dolën në ndihmë banorëve të lagjes Hasanbeg të Shkupit dhe atyre të fshatit Stracincë, të ...

Humaniteti në vepër, Universiteti i Tetovës tregon solidaritet |FOTO

Flaka - 10.08.2016

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, bashkë me punëtorët teknik të Universitetit, u dolën në ndihmë banorëve të lagjes Hasanbeg të Shkupit dhe atyre të fshatit Stracincë, të ...

OH HILAL në mesin e banorëve të Hasanbegut dhe rrethinës (FOTO)

Tetova Sot - 10.08.2016

Sot në lagjen e Hasanbegut dhe të rrethinës zhvilloi aktivitetin e vet humanitar OH HILAL që funksionon në kuadër të Bashkësisë Fetare Islame në RM. Ashtu siç kishte premtuar që në ditën e parë të ...

Ringritja e Hasanbegut pas vërshimeve, shumë e ngadalshme (Video)

Antpress - 10.08.2016

Ringritja e Lagjes së Hasanbegut është duke shkuar shumë ngadalë. Banorët të irrituar nga moskujdesi i autoriteteve kanë bërë thirrje që politika të mbajë larg duart nga fatkeqësia e tyre.

Komuna e Çairit vazhdon intenzivisht të ndihmojë të prekurit nga vërshimet në Shkup

Antpress - 10.08.2016

Komuna e Çairit vazhdon intenzivisht të ndihmojë të prekurit nga stuhia dhe vërshimet që kapluan ditë më parë Shkupin, ndërsa pasojat dhe dëmet më të mëdha u bënë në lagjen Hasanbeg.

Banorët e Hasanbegut vazhdojnë me apel për ndihmë

Antpress - 10.08.2016

APEL I BANORËVE TË HASANBEGUT Të nderuar vëllezër, ne sot kemi nevojë për çdo lloj ndihme. Nga të gjitha anët jemi të ngarkuar me shumë punë fizike si pastrimin e ujit, baltës, nxjerrjen e orendive ...

Komuna e Çairit ndihmon të prekurit nga stuhia dhe vërshimet

Radio Vala - 10.08.2016

Shkup, me 10 Gusht 2016 Komuna e Çairit vazhdon intenzivisht të ndihmojë të prekurit nga stuhia dhe vërshimet që kapluan ditë më parë Shkupin, ndërsa pasojat dhe dëmet më të mëdha u bënë në lagjen ...

Komuna e Studeniçanit organizon aksion humanitar: “Për Hasanbegun kontribo edhe ti”

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 8 gusht - Komuna e Studeniçanit organizon aksion humanitar për ndihmë të popullatës në vendbanimet e përmbytura nga vërshimet në rrethinën e Shkupit që ndodhën më 6 gusht 2016.

Hasanbeg│ Banorët e revoltuar e fyen Artan Grubin “narkoman” (Video)

Ina - 09.08.2016

Nje banor i revoltuar i Hasanbegu te Shkupit ka fyer rende deputetin e BDI, Artan Grubi qe eshte edhe shef i kabinetit te BDI, Ali Ahmeti. Qytetari i revoltuar nuk ka kursyer fjale kunder ...

Dibra solidarizohet me Hasanbegun

Idividi - 09.08.2016

Dibër, 8 gusht 2016 (MIA) - Komuna e Dibrës, duke u solidarizuar me të dëmtuarit nga përmbytjet në Hasanbeg, sot në bashkëpunim me biznesmenë të qytetit dërguan 3000kg (makarona, jufka si dhe ...

Kreu i BFI-së vizitoi lagjen e Hasanbegut

Portalb - 09.08.2016

Kreu i BFI-së haxhi Sulejman ef. Rexhepi, dje, i shoqëruar nga të gjithë Myftitë e vendit, vizitoi lagjen e Hasanbegut, me ç’rast së afërmi u njoftua me pasojat e shkaktuara nga vërshimet ...

Ankohen shqiptarët e Hasanbegut – Ndryshe ndihmohen maqedonasit, ndryshe shqiptarët!

Lajm - 09.08.2016

Jo vetëm banorët shqiptarë të kësaj lagjeje, por edhe ushtarët (shqiptarë) të paguar-profesionistë, para gazetarëve të “Lajm”, kanë shfaqur pakënaqësitë e tyre, se eprorët e tyre aktivitetin për ...

Kreu i BFI-së vizitoi lagjen e Hasanbegut

Almakos - 09.08.2016

Kreu i BFI-së haxhi Sulejman ef. Rexhepi, dje, i shoqëruar nga të gjithë Myftitë e vendit, vizitoi lagjen e Hasanbegut, me ç’rast së afërmi u njoftua me pasojat e shkaktuara nga vërshimet ...

Ankohen shqiptarët e Hasanbegut – Ndryshe ndihmohen maqedonasit, ndryshe shqiptarët!

Almakos - 09.08.2016

Jo vetëm banorët shqiptarë të kësaj lagjeje, por edhe ushtarët (shqiptarë) të paguar-profesionistë, para gazetarëve të “Lajm”, kanë shfaqur pakënaqësitë e tyre, se eprorët e tyre aktivitetin për ...

Kreu i BFI-së vizitoi lagjen e Hasanbegut

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht - Kreu i BFI-së haxhi Sulejman ef. Rexhepi, dje, i shoqëruar nga të gjithë Myftitë e vendit, vizitoi lagjen e Hasanbegut, me ç’rast së afërmi u njoftua me pasojat e shkaktuara nga ...

Zaevi sot përsëri në Hasanbeg, angazhon bulduzer për pastrim

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht - Aksioni për ndihmë ndaj qytetarëve nga rajonet e goditura vazhdon edhe sot.Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, së bashku me vullnetar dhe aktivist të LSDM-së, me përkrahjen e veturave të ...

2014 – Ali Ahmeti në Hasanbeg – Fjalë të mëdha premtime boshe! (VIDEO)

Lajm - 09.08.2016

2014 – Ali Ahmeti në Hasanbeg Fjalë të mëdha, premtime boshe, garanca të kota… Gjaku, flamuri, Skenderbeu… 2016 – njerëzit po vdesin nga mungesa e kushteve elementare për ...

Ankohen Hasanbegasit: Ndryshe ndihmohen maqedonasit, ndryshe shqiptarët!

Shqipmedia - 09.08.2016

Jo vetëm banorët shqiptarë të kësaj lagjeje, por edhe ushtarët (shqiptarë) të paguar-profesionistë, para gazetarëve të “Lajm”, kanë shfaqur pakënaqësitë e tyre, se eprorët e tyre aktivitetin për ...

Viti 2014, Ali Ahmeti në Hasanbeg: Fjalë të mëdha – premtime boshe! (VIDEO)

Almakos - 09.08.2016

2014 – Ali Ahmeti në Hasanbeg Fjalë të mëdha, premtime boshe, garanca të kota… Gjaku, flamuri, Skenderbeu… 2016 – njerëzit po vdesin nga mungesa e kushteve elementare për ...

"Telekom Maqedoni" me iniciativë të Nazim Bushit, nënkryetar të Bordit Drejtues, dhuron 30.000 euro në Hasanbeg

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht - Agjencia e Lajmeve Zhurnal mëson se Nënkryetari i Bordit të Drejtorave të Telekom Maqedonisë, Nazim Bushi i është bashkangjitur aksionit për ndihmë të banorëve që pësuan nga ...

Gruevski “tallet” me drejtorin Shaban Sali duke bërë spektakël para mediave?!

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht – Maqedonia vazhdon të tronditet, por kësaj rradhe nga tragjedia e madhe që ndodhi në Hasanbeg të Shkupit, ish kryeministri Nikolla Gruevski po bën një spektakël humoristik me ...

Në zonat shqiptare të prekura nga përmbytjet mungon ndihma e institucioneve

Portalb - 09.08.2016

Moti i keq i mbrëmjes së 6 gushtit i shoqëruar me stuhi dhe erëra të forta, që përfshiu Maqedoninë veri-perëndimore, më shumë shkaktoi pasoja në vendbanimet e rrethinës së Shkupit.

Komuna e Tetovës edhe sot po ndihmon banorët e Hasanbegut

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht – Edhe sot Komuna e Tetovës dhe NP Parkingu i qytetit – Tetovë, dërguan ndihmë 6000L ujë të pijshëm për familjet e goditura nga vërshimet në Hasanbeg, transmeton Zhurnal.mk Mes tjerash ...

Është gjetur një fëmijë i vdekur në Hasanbeg, kërkohet edhe një vajzë e zhdukur 16-të muajshe

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht - I.G nga fshati Stajkovc dje rreth orës 20:40 vet e ka gjetur trupin e fëmijës së tij 12 vjeçar i cili paraprakisht u paraqit si i zhdukur nga moti i ligë, konfirmuan nga MPB-ja për ...

Telekom Mk me iniciativën e nënrkryetarit të bordit Bushi dhuron 30 mijë euro për Hasanbegun

Lajm - 09.08.2016

Telekom Maqedoni sot ka marrë vendim që të ndajë një shumë prej 30 mijë eurove për vërshimet që ndodhën ditë më parë në Shkup, njofton TetovaSot Këtë e konfimron Nazim Bushi, nënkryetar i Bordit të ...

QSA Kumanovë vazhdon solidarizimin me Hasanbegun, sot nisi furgonin e gjashtë me ndihma (Foto)

Lajm - 12.08.2016

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit me seli në Kumanovë sot vazhdoi me dërgimin e ndihmave në Hasanbeg dhe Haraçinë, transmeton TetovaSot. QSA u solidarizua me banorët e Hasanbegut të cilët nga moti ...

Isa Idrizi : Hapëm shtabim “Dhimbja” se u keqpërdorën ndihmat në shtabin e Kryqit të Kuq

Lajm - 09.08.2016

Isa Idrizi nga shtabi i emergjencës “Dhimbja” në fshatin Hasanbeg theksoi se e kanë hapur shtabin ‘Dhimbja’, pasi që ndihmat që janë tubuar në shtabin e Kryqit të kuq janë keqpërdorur, raporton ...

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” të gjithë makinerinë e dërgon në Hasanbeg

Lajm - 09.08.2016

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” me urdhër të drejtorit Gajur Kadriut ka ndërprerë të gjitha punimet që kanë qenë duke u realizuar deri më tani, dhe të gjithë makinerinë e ka nisur për në Hasanbeg, shkruan ...

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” të gjithë makinerinë e dërgon në Hasanbeg

Ina - 09.08.2016

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” me urdhër të drejtorit Gajur Kadriut ka ndërprerë të gjitha punimet që kanë qenë duke u realizuar deri më tani, dhe të gjithë makinerinë e ka nisur për në Hasanbeg, shkruan ...

VIDEO│Qytetari i Hasanbegut: televizionet pro-qeveritare: “Nuk mund të flasim lirisht”!

Almakos - 09.08.2016

Një banor nga Hasanbegu i ka kritikuar mediat të cilat i kanë vizituar vendet e përmbytura ditë më parë, nga të cilat vërshime deri më tani kanë mbetur të vdekur 22 persona, ndërsa disa të tjerë ...

Telekomi i Maqedonisë dhuron 30 mijë euro në Hasanbeg

Albeu.com - 09.08.2016

Nënkryetari i bordit Drejtues i Telekom në Maqedoni, Nazim Bushi , ka marrë vendimin për dhurimin e 30 mijë eurove, familjeve të cilat u prekën nga vërshimet në Shkup .

Agron Veliu nga Hasanbegu: Kërkojmë të na kompensohen gjërat e humbura (Foto+Video)

Lajm - 09.08.2016

Banorët e fshatit Hasanbeg në ditën e katërt të vërshimeve ndjehen pesimist se kjo fatkeqësi qe u ka ndodhur do të mund ta kompensojnë pa ndihmën e ndokujt.

“Ku shkon, ku ik” kështu i drejtohen Gruevskit banorët e Hasanbegut, ofendojnë rëndë BDI-në (VIDEO)

Almakos - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, raporton SHENJA.

Hasanbegu ka nevojë për ndihma, BDI-ja ua dërgon agjentin e policisë sekrete

Lajm - 09.08.2016

Zëvendësministri i policisë, Agim Nuhiu i shoqëruar nga zv. drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim në Maqedoni, Arif Asani kanë shprehur gatishmëri që tju dalin në ndihmë banorëve të ...

Gruevski dhe Trajanovski u “përzunë” nga banorët e Hasanbegut

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, transmeton Zhurnal.mk Banorët janë shprehur ...

Emocionuese, Xhaxhai nga Hasanbegu: Nuk e kam ditur a jam i gjallë apo i vdekur (Foto+Video)

Lajm - 09.08.2016

“ Në kohën kur filloj të përkeqësohet gjendja isha në rrugë duke kaluar për ti ardhur në ndihmë familjes , por për një moment më morri uji dhe nuk më la të ik as andej e as ktej më dërgoi tek kulmi i ...

Banori i Hasanbegut: Deri tani s’na ka vizituar askush , Politikanët nuk dua ti shoh në obor ! (Foto+Video)

Lajm - 09.08.2016

Popullata shqiptare në fshatin Hasanbeg edhe sot pas ditës së katërt të vërshimeve vazhdojnë të ngelen pa ndihma. Ata po mundohen me të gjitha forcat të pastrojnë shtëpitë e veta, ndërkohë që po ...

Maqedoni: Zonat e përmbytura kanë nevojë për ndihmë

DW - 09.08.2016

Në zonat e vërshimeve në Maqedoni banorët po përballen me pasojat dhe frikën e përsëritjes së reshjeve të fuqishme. Ata kanë nevojë për ndihma emergjente për riparimin e dëmeve.

Banorët e Hasanbegut e përzënë Nikolla Gruevskin (Video)

Ina - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut. Banorët janë shprehur të revoltuar ndaj Gruevskit dhe ...

Ja faktet: Sa kilometra kanalizim kushtojnë skulpturat dhe fasadat në Shkup

Lajm - 09.08.2016

Mungesa e infrastrukturës së kanalizimit në Hasanbeg dhe rrethinë, ka ndikuar në zmadhimin e përmasave të katastrofës natyrore natën mes të shtunës dhe të dielës.

Zv.kryeministri Halili: Solidarizohemi me banorët, komisioni do bëj vlerësimin e më pas do bëhet zhdëmtimi

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht - Zv.kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, z. Festim Halili, gjatë ditës së sotme ka vizituar vendbanimin Hasanbeg dhe vendbanimet tjera të vërshuara nga shiu.

Shoqëruesit e Gruevskit sulmojnë banorin e revoltuar të Hasanbegut (VIDEO)

Ina - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, raportoi më herët SHENJA.

SKANDAL: ‘Personi që e godet banorin për Nikolla Gruevskin është aktivist i BDI-së’ (VIDEO)

Almakos - 09.08.2016

“Personi qe godet banorin nuk qenka truproja e Gruevskit por qenka anetar i BDI-se nga Hasanbegu i punesuar ne komunen e Gazi Babes qe i eshte dhimt Gruevski”, ka shkruar gazetari Muhamed Zeqiri në ...

SKANDAL: ‘Personi që e godet banorin për Nikolla Gruevskin është aktivist i BDI-së’ (VIDEO)

Ina - 09.08.2016

“Personi qe godet banorin nuk qenka truproja e Gruevskit por qenka anetar i BDI-se nga Hasanbegu i punesuar ne komunen e Gazi Babes qe i eshte dhimt Gruevski”, ka shkruar gazetari Muhamed Zeqiri në ...

Personat që shoqërojnë Gruevskin sulmojnë banorët (VIDEO)

Portalb - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, raportoi më herët SHENJA.

Truproja i Gruevskit qëllon banorin e zonave të përmbytura

LajmiFundit - 09.08.2016

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski është pritur me protesta në lagjen shqiptare të Shkupit, Hasanbegut. Ai ndërsa ka vizituar zonat e përmbytura është kritikuar se nuk ka marrë masat që ...

Zv.kryeministri Halili: Qeveria do të bëj kompenzimim e dëmeve

Portalb - 09.08.2016

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Festim Halili, gjatë ditës së sotme ka vizituar vendbanimin Hasanbeg dhe vendbanimet tjera të vërshuara nga shiu.

Personat që shoqërojnë Gruevskin sulmojnë banorët (VIDEO)

Albeu.com - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, ku banorët janë shprehur se kanë nevojë për krah pune dhe jo ...

Rrënojat ende rrezikojnë banorët

Almakos - 09.08.2016

Banorët e vendeve të prekura nga vërshimet vazhdojnë të jenë të tmerruar, raporton SHENJA. Muri i betonit nga shtëpija e fqiut, familjes Asani në Hasanbeg ua rrezikon shembjen e shtëpisë.

Skandal, Gruevski viziton të përmbyturit në lagjen shqiptare, truproja e tij godet një qytetar (VIDEO)

SOT - 09.08.2016

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski është pritur me protesta në lagjen shqiptare të Shkupit, Hasanbegut. Ai ndërsa ka vizituar zonat e përmbytura është kritikuar se nuk ka marrë masat që ...

VIDEO/ Personi që e godet banorin për Nikolla Gruevskin është aktivist i BDI-së

Shqipmedia - 09.08.2016

“Personi qe godet banorin nuk qenka truproja e Gruevskit por qenka anetar i BDI-se nga Hasanbegu i punesuar ne komunen e Gazi Babes qe i eshte dhimt Gruevski”, ka shkruar gazetari Muhamed Zeqiri në ...

VIDEO/ Banorët e Hasanbegit: Kanali nxiti tragjedinë, disa shtëpi para rrënimit

Shqipmedia - 09.08.2016

Banorët e Hasanbegut vazhdojnë me shumë vështirësi të kthehen në normalitet. Ekipi i televizionit Alsat-M edhe sot qëndroi në mesin e shumë familjeve që po mundoheshin të pastrojnë ujin dhe baltën ...

Ringritja e Hasanbegut pas vërshimeve, shumë e ngadalshme (VIDEO)

Portalb - 09.08.2016

Ringritja e Lagjes së Hasanbegut është duke shkuar shumë ngadalë. Banorët të irrituar nga moskujdesi i autoriteteve kanë bërë thirrje që politika të mbajë larg duart nga fatkeqësia e tyre, raporton ...

Hajredin Sulisi: E sulmova aktivistin se është provokator

Zhurnal - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht - Personi që goditi sot aktivistin e partisë "E Majta" gjatë vizitës së ish-kryeministrit dhe njëherit lider i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski është inspektor komunal në Gazi Babë.

SKANDAL: ‘Personi që e godet banorin për Nikolla Gruevskin është aktivist i BDI-së’ (Video)

Lajm - 09.08.2016

“Personi qe godet banorin nuk qenka truproja e Gruevskit por qenka anetar i BDI-se nga Hasanbegu i punesuar ne komunen e Gazi Babes qe i eshte dhimt Gruevski”, ka shkruar gazetari Muhamed Zeqiri në ...

Përmbytjet tragjike, Kosova ndihmon Hasanbegun (Video)

Lajm - 09.08.2016

Në ndihmë të banorëve të Hasanbegut ka ardhur një grup nëpunësish nga Drejtoria për menaxhim me kriza nga Kosova. Për Alsat-M, nga ky delegacion thonë se do të qëndrojnë në terrenet që pësuan nga ...

BDI nuk lejon me ia nguc Gruevskin askush

Lajm - 09.08.2016

Televizioni bullgar TV NOVA raportoi se qytetarë të prekur nga vërshimet u sulmuan nga njerë që ishin në përcjellje të Nikolla Gruevskit në Hasanbeg, shkruan Fakte.

Ankth e tmerr nga vërshimet në Maqedoni

Telegrafi - 09.08.2016

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e ...

Si është gjendja në vendet e vërshuara? Shiheni nga lartë (Video)

Telegrafi - 09.08.2016

Institucionet janë angazhuar që të ndihmojnë vendet e vërshuara. Ndihmë gjithashtu kanë ofruar edhe qeveritë e vendeve ballkanik dhe më gjërë. Janë mobilizuar edhe qytetet tjera të Maqedonisë ku kanë ...

Zyrtarisht 22 të vdekur në Maqedoni nga përmbytjet, gjendet trupi i një 11 vjeçari

Ora news - 09.08.2016

Shkon në 22 numri i të vdekurve nga moti i keq që goditi Maqedoninë. Gjatë ditës së sotme ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupin e pajetë të një 11 vjeçari nga Stajkovcki i cili ishte shpallur i ...

Vërshimet, banori i Hasanbegut kritikon televizionet, ofendon rëndë deputetin Artan Grubi (Video)

Telegrafi - 09.08.2016

Një banor nga familjet e përmbytura të Hasanbegut është shprehur i revoltuar ndaj disa televizioneve, që sipas tij, e kanë cenzuruar gjatë tentimit për të dhënë deklaratë, si banorë i prekur nga ...

Në zonat shqiptare të prekura nga përmbytjet mungon ndihma e institucioneve

Telegrafi - 09.08.2016

Moti i keq i mbrëmjes së 6 gushtit i shoqëruar me stuhi dhe erëra të forta, që përfshiu Maqedoninë veri-perëndimore, më shumë shkaktoi pasoja në vendbanimet e rrethinës së Shkupit.

Banorët e Hasanbegut e përzënë Nikolla Gruevskin (Video)

Telegrafi - 09.08.2016

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Bashkisë së Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Banorët e Hasanbegut e përzënë Nikolla Gruevskin (VIDEO)

Zeri - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut. Banorët, siç njofton ina, janë shprehur të revoltuar ndaj ...

Gruevski e Trajanovski dëbohen nga Hasanbegu

Ora news - 09.08.2016

Zyrtarët shtetërorë janë të padëshiruar në zonat e prekura nga përmbytjet. Ish kryeministri dhe kryetari i VMRO­-së Nikolla Gruevski së bashku me kreun e Qytetit të Shkupit Koce Trajanovski janë vënë ...

Zaevi me vullnetar dhe vetura të specializuara edhe sot do të jetë në Shkup

Tetova Sot - 09.08.2016

Aksioni për ndihmë ndaj qytetarëve nga rajonet e goditura që i duhet më së shumti vazhdon edhe sot, transmeton TetovaSot. Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, së bashku me vullnetar dhe aktivist të LSDM-së, ...

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” të gjithë makinerinë e dërgon në Hasanbeg

Tetova Sot - 09.08.2016

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” me urdhër të drejtorit Gajur Kadriut ka ndërprerë të gjitha punimet që kanë qenë duke u realizuar deri më tani, dhe të gjithë makinerinë e ka nisur për në Hasanbeg, shkruan ...

Telekom Maqedoni me iniciativë të Nazim Bushit, nënkryetar të Bordit Drejtues, dhuron 30.000 euro në Hasanbeg

Tetova Sot - 09.08.2016

Nazim Bushi, nënkryetar i Bordit të Drejtorëve Telekom Maqedoni për vërshimet që kaploi Lagjen Hasanbeg ndikoi që Bordi i Drejtorëve të Telekom Maqedoni të dhuroje një shumë prej prej 30.000 euro ose ...

Telekom Maqedoni me iniciativë të Nazim Bushit, nënkryetar të bordit Drejtues, dhuron 30 mijë Euro në Hasanbeg

Tetova Sot - 09.08.2016

Telekom Maqedoni sot ka marrë vendim që të ndajë një shumë prej 30 mijë eurove për vërshimet që ndodhën ditë më parë në Shkup, njofton TetovaSot Këtë e konfimron Nazim Bushi, nënkryetar i Bordit të ...

Isa Idrizi: E hapëm shtabin “Dhimbja” se u keqpërdorën ndihmat në shtabin e Kryqit të Kuq (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Isa Idrizi nga shtabi i emergjencës “Dhimbja” në fshatin Hasanbeg theksoi se e kanë hapur shtabin ‘Dhimbja’, pasi që ndihmat që janë tubuar në shtabin e Kryqit të kuq janë keqpërdorur, raporton ...

Naim Jahja: Pse ambasadori i Kosovës dhe i Shqipërisë nuk e vizituan Hasanbegun?

Tetova Sot - 09.08.2016

Piktori Naim Jahja shpreh zhgënjimin e tij për mos vizitën e ambasadorit të Kosovës dhe Shqipërisë në Hasanbeg, transmeton TetovaSot. “Ambasadat shqiptare aspak nuk i vizituan shqiptaret e Maqedonise ...

Nëna e përlotur nga Hasanbegu për TetovaSot: Fëmijët edhe bonbonet po i refuzojnë nga gjendja kritike (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Ekipi i TetovaSot sot vizitoi për të satën herë Hasanbegun qysh prej shkaktimit të vërshimeve në këtë fshat. U intervistua një nënë, e cila me lot në sy theksoi se djali i saj nga mos marrja e ...

“Ku shkon, ku ik”, kështu i drejtohen Gruevskit banorët e Hasanbegut (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut. Banorët janë shprehur të revoltuar nga siç thonë ata mungesa ...

Hasanbegasit përzënë Gruevskin dhe Kocen|VIDEO

Flaka - 09.08.2016

Banorët e Hasanbegut sot i fishkëllyen, pastaj filluan t’i përzënë kryetarin e Shkupit Koce Trajansoki dhe liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, të cilët shkuan për të vizituar këtë fshat, që u ...

Reduktohen linjat e autobusëve për në Hasanbeg haraçinë dhe fshatrave përeth

Flaka - 09.08.2016

Rrugët e prishura nga vërshimet kanë bërë që linjat e transportit publik të reduktohen. Autobusi me numër 65B që shkon në Stajkovcë si dhe autobusi me numër 55 që shkon drejtë Haraçinës, Orllancës ...

Banorët e Hasanbegut: Kanali nxiti tragjedinë (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Banorët e Hasanbegut vazhdojnë me shumë vështirësi të kthehen në normalitet. Ekipi i televizionit Alsat-M edhe sot qëndroi në mesin e shumë familjeve që po mundoheshin të pastrojnë ujin dhe baltën ...

Ushtria në kërkim të të zhdukurve nga përmbytjet në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Gazetarja Fatlume Dervishi ndodhet në Hasanbeg, në lagjen më të goditur nga vërshimet. Atje policia dhe banorët janë vënë në kërkim të personave të zhdukur.

Shikoni se si zv/kryeminsitri Halili ndihmon në Hasanbeg (FOTO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, z. Festim Halili, gjatë ditës së sotme ka vizituar vendbanimin Hasanbeg dhe vendbanimet tjera të vërshuara nga shiu.

Standarde të dyfishta në ndarjen e ndihmave (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Autoritetet e vendit po veprojnë në dis-harmoni për sanimin e dëmeve në zonat e prekura nga përmbytjet, thonë banorët e Hasanbegut. Në Stajkovc pjesëtarët e ushtrisë në mënyrë intensive për dy ditë ...

Skandal: Bashkëpunëtori i Gruevskit rrahë brutalisht banorin e përmbytur nga Hasanbegu (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Tensionet në Maqedoni po eskalojnë, erdhi edhe rrahja e parë para kamerave, me këtë titull nga përmbytjet në Shkup janë publikuar në mediat bullgare. Në video të televizionit bullgar NOVA, shihet, se ...

Shko dhe fotografohu me lopat në Hasanbeg

Tetova Sot - 09.08.2016

Hamdi Nuhiju Hasanbegun dhe fshatrat përreth i ka kapluar katastrofa e vërshimeve që vikendin e kaluar ndodhi aty nga të rënat e pandalshme të shiut. Si rezultat i vërshimeve ka pasur viktima në ...

Ja faktet: Sa kilometra kanalizim kushtojnë skulpturat dhe fasadat në Shkup

Tetova Sot - 09.08.2016

Mungesa e infrastrukturës së kanalizimit në Hasanbeg dhe rrethinë, ka ndikuar në zmadhimin e përmasave të katastrofës natyrore natën mes të shtunës dhe të dielës.

Arrijnë ndihmat e para nga Kosova

Tetova Sot - 09.08.2016

Ka arritur edhe ndihma e parë nga Kosova në vendet e vërshuara në Maqedoni. Një ekip i zjarrfikësve prej 8 personave dhe me mekanizma të ndryshëm ka arritur në fshatin Hasanbeg të Shkupit.

Ja kush është personi që goditi banorin në Hasanbeg për Gruevskin! (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Personi që goditi sot banorin e Hasanbegut gjatë vizitës së Gruevskit është inspektor komunal në Gazi Babë. Personi në fjalë është konfirmuar se punon në Komunën e Gazi Babës dhe quhet Hajredin S, ...

Përmbytjet tragjike, Kosova ndihmon Hasanbegun (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Në ndihmë të banorëve të Hasanbegut ka ardhur një grup nëpunësish nga Drejtoria për menaxhim me kriza nga Kosova. Për Alsat-M, nga ky delegacion thonë se do të qëndrojnë në terrenet që pësuan nga ...

Përmbytjet në Hasanbeg, shtëpitë përpara rrënimit (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Shtëpia e Nexhadi Asanit nga Hasanbegu rrezikon të tërësisht rrënimit nga avllia që gjendet pas saj e cila mezi mbahet nga shufrat e improvizuara të hekurit të vendosura nga vetë familjarët.

VIDEO/ Truproja e Gruevskit godet me grusht një shqiptar në lagjen e përmbytur në Shkup

Java News - 09.08.2016

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski është pritur me protesta në lagjen shqiptare të Shkupit, Hasanbegut. Ai ndërsa ka vizituar zonat e përmbytura është kritikuar se nuk ka marrë masat që ...

Rrëfehet Hajredini që goditi banorin në Hasanbeg: Ma shajti gruan, nënën dhe gjithë familjen (VIDEO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Inspektori komunal në Gazi Baba, Hajredin Sulisi ka treguar arsyen pse e ka goditur maqedonasin apo sipas tij provokatorin gjatë vizitës së liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, me të cilin ...

OJQ “Shprehu” shpërndan ndihma në Hasanbeg (FOTO)

Tetova Sot - 09.08.2016

Nga OJQ “Shprehu” Bekim Rexhepi njoftoi se sot është shpërndarë një furgon me ujë të pishëm, detergjente si dhe ushqimë për banorët e prekur nga Hasanbegu i Shkupit të cilët para disa ditëve ...

Ankth e tmerr nga vërshimet në Maqedoni

Antpress - 09.08.2016

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e ...

Kreu i BFI-së vizitoi lagjen e Hasanbegut (FOTO)

Antpress - 09.08.2016

Sot kreu i BFI-së haxhi Sulejman ef. Rexhepi, i shoqëruar nga të gjithë Myftitë e vendit, vizitoi lagjen e Hasanbegut, me ç’rast së afërmi u njohtua me pasojat e shkaktuara nga vërshimet katastrofale ...

Dibra solidarizohet me Hasanbegun

Republika - 09.08.2016

Komuna e Dibrës, duke u solidarizuar me të dëmtuarit nga përmbytjet në Hasanbeg, sot në bashkëpunim me biznesmenë të qytetit dërguan 3000kg (makarona, jufka si dhe prodhime të tjera të bardha).

“Ku shkon, ku ik” kështu i drejtohen Gruevskit banorët e Hasanbegut, ofendojnë BDI-në (VIDEO)

Antpress - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, raporton SHENJA.

zv.kryeministri Halili: Qeveria do të bëj kompenzimim e dëmeve

Antpress - 09.08.2016

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, z. Festim Halili, gjatë ditës së sotme ka vizituar vendbanimin Hasanbeg dhe vendbanimet tjera të vërshuara nga shiu.

Personat që shoqërojnë Gruevskin sulmojnë banorët

Antpress - 09.08.2016

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, raportoi më herët SHENJA.

Standarde të dyfishta në ndarjen e ndihmave (Video)

Antpress - 09.08.2016

Autoritetet e vendit po veprojnë në dis-harmoni për sanimin e dëmeve në zonat e prekura nga përmbytjet, thonë banorët e Hasanbegut. Në Stajkovc pjesëtarët e ushtrisë në mënyrë intensive për dy ditë ...

Ja kush është personi që goditi qytetarin në Hasanbeg (VIDEO)

Antpress - 09.08.2016

Zyrtarët shtetërorë janë të padëshiruar në zonat e prekura nga përmbytjet. Ish kryeministri dhe kryetari i VMRO-së Nikolla Gruevski së bashku me kreun e Qytetit të Shkupit Koce Trajanovski janë vënë ...

Përmbytjet në Hasanbeg, shtëpitë përpara rrënimit (VIDEO)

Antpress - 09.08.2016

Shtëpia e Nexhadi Asanit nga Hasanbegu rrezikon të tërësisht rrënimit nga avllia që gjendet pas saj e cila mezi mbahet nga shufrat e improvizuara të hekurit të vendosura nga vetë familjarët.

Është gjetur një fëmijë i vdekur në Hasanbeg, kërkohet edhe një vajzë e zhdukur 16-të muajshe

Radio Vala - 09.08.2016

Shkup, 9 gusht 2016 I.G nga fshati Stajkovc dje rreth orës 20:40 vet e ka gjetur trupin e fëmijës së tij 12 vjeçar i cili paraprakisht u paraqit si i zhdukur nga moti i ligë, konfirmuan nga MPB-ja ...

Zv.kryeministri Halili: Qeveria do të bëj kompenzimim e dëmeve

Radio Vala - 09.08.2016

Shkup, me 9 Gusht 2016 Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, z. Festim Halili, gjatë ditës së sotme ka vizituar vendbanimin Hasanbeg dhe vendbanimet tjera të vërshuara nga shiu.

Shkup, shiu i rrëmbyeshëm çan asfaltin (FOTO-LAJM)

SOT - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën 25 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut. Siç shihet në këto fotografi shiu ka arritur të çajë ...

Përmbytjet, sot ditë zie në Maqedoni

Shqipmedia - 08.08.2016

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë së Maqedonisë është marrë vendimi që e hëna ( sot ) të shpallet ditë zie në Maqedoni. Qeveria solli vendimin që të shpallet gjendje të jashtëzakonshme në ...

Shpallet gjendje krize në Shkup dhe Tetovë

Ina - 08.08.2016

Në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme është marrë vendimi që nesër të shpallet ditë zie në Maqedoni. Qeveria solli vendimin që të shpallet gjendje të jashtëzakonshme në kohëzgjatje prej 15 ditëve ...

Çahet asfalti në Shkup (Foto)

Lajmi.net - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën mbi 21 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut.

E frikshme, shikoni si është çarë asfalti në Shkup, vendi sot në zi!

LajmiFundit - 08.08.2016

Një tragjedi ndodhi një ditë më parë në Maqedoni, ku 21 persona humbën jetë si pasojë e reshjeve masive të shiut, ndërkohë që dhjetëra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

MPB: Nuk ka të humbur dhe të lënduar nga moti i ligë i natës së kaluar

Portalb - 08.08.2016

“Nga Moti i mbrëmshëm i ligë, që përfshiu rajonin e Shkupit, nuk ka të humbur dhe të lënduar”, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton Portalb.

Zhurnal u sjell foto se si vërshimet në Shkup kanë çarë asfaltin

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Agjencia e Lajmeve Zhurnal ka siguruar foto rrënqethëse se si është çarë toka nga përmbytjet që ndodhën gjatë vikendit në rrethinën e Shkupit.

Familjet e prekura nga vërshimet mund të marrin ndihmë në Momin Potok, qytetarët të donojnë para përmes telefonit në ...

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht – Në Maqedoni po organizohet një aksion humanitarë për të gjithë banorët e fshatrave të Shkupit të cilët u prekën nga fatkeqësia e madhe natyrore (vërshimet).

MPB: Nuk ka të humbur dhe të lënduar nga moti i ligë i natës së kaluar

Almakos - 08.08.2016

“Nga Moti i mbrëmshëm i ligë, që përfshiu rajonin e Shkupit, nuk ka të humbur dhe të lënduar”, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme. Përndryshe, moti i ligë, mbrëmjen e së shtunës ka ...

Rrëfehen shqiptarët në Shkup pas përmbytjeve të një nate më parë

Ina - 08.08.2016

E fshati që më së shumti pësoi nga kjo fatkeqësi natyrore, ishte Hasanbegu i Shkupit, i banuar me shumicë ...

QSA Kumanovë dhe “Shpresa e re” dje dërguan ndihmat e para në Hasanbeg (Foto)

Lajm - 08.08.2016

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit me seli në Kumanovë dhe organizata humanitare “Shpresa e re” dje dërguan ndihmat e para në Hasanbeg, transmeton TetovaSot.

Kasami ngushëllon familjet e viktimave dhe bën thirrje për solidarizim me popullatën në zonat e përmbytura

Idividi - 08.08.2016

Shkup, 7 gusht 2016 (MIA) - Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes një telegrami ngushëllimi, ka ngushëlluar sinqerisht familjarët e viktimave të cilët e humbën jetën në vërshimet e mbrëmshme ...

Njëzet të vdekur nga moti i ligë mbrëmë

Idividi - 08.08.2016

Shkup, 7 gusht 2016 (MIA) - Njëzet persona e kanë humbur jetën, prej të cilëve për 13 është bërë identifikimi dhe u janë dorëzuar familjeve, u kumtua pas takimit të sotëm të Komitetit drejtues për ...

MPB: Pesëmbëdhjetë persona e humbën jetën, ndërsa gjashtë rezultojnë të zhdukur nga moti i ligë mbrëmë (PLT)

Idividi - 08.08.2016

Shkup, 7 gusht 2016 (MIA) - Gjithsej 15 persona e humbën jetën, ndërsa gjashtë rezultojnë të zhdukur nga moti i ligë që mbrëmë e kaploi Shkupin dhe rrethinën.

Gjithsej 400 racione për banorët e Hasanbegut deri në Kamnik

Idividi - 08.08.2016

Shkup, 7 gusht 2016 (MIA) - Gjithsej 400 racione nga Qendra klinike janë sjellur sonte për banorët e Hasanbegut, informoi ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov para kryeministri Emill Dimitriev ...

Gjendja pas mesnate në Hasanbeg, | Video |

Lajm - 08.08.2016

Në orët e mbrëmjes sërish kanë filluar të rreshurat e shiut të përcjella me rrufe dhe bubullima në Hasanbeg të Shkupit. Korrespodenti i INA raporton se banorët janë të shqetësuar dhe po qëndrojnë në ...

Ja si është shkatërruar autostrada në qarkoren e Shkupit (FOTO)

Lajm - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën mbi 21 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të ...

Forumi Rinor i BDI-së, Dega Çair në aksion për tju ndihmuar vëllezërve në Hasanbeg

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht – Djemtë e Forumit Rinor të BDI-së - Dega Çair në aksion për të ndihmuar vëllezërit tanë në Hasanbeg. Aktivitetet humanitare të Forumit Rinor do të vazhdojnë pandërprerë deri në ...

Zyrtarët flasin për 21 viktima, banorët thonë numri është shumë më i madh

Almakos - 08.08.2016

Shifrat zyrtare flasin për 22 viktima dhe 5 të humbur, megjithatë banorët thonë se numri i viktimave dhe të humburve është shumë më i madh. Një qytetar i Hasanbegut i ka thënë portalit Tetova1 se ...

Nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit, foshnja 15 muajshe rezulton e zhdukur

Lajm - 08.08.2016

Foshnja 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukuri më i ri nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësojmë se foshnja është zhdukur bashkë me të atin trupi i të cilit është ...

Në Shkup po kërkohet një fëmijë 15-muajsh i zhdukur gjatë përmbytjeve

Almakos - 08.08.2016

Një fëmijë 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukur nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësohet se foshnja është zhdukur bashkë me të atin, trupi i të cilit është gjetur por ...

Përmbytjet në Hasanbeg, foshnja 15 muajshe rezulton e zhdukur

Albeu.com - 08.08.2016

Banorët në Hasanbeg mësojnë se një foshnje 15 muajshe rezulton e zhdukur . Foshnja ka qenë në krahët e babait të saj, mirëpo tragjikisht, është gjetur trupi i babait , por jo i foshnjës.

Ankth e tmerr nga vërshimet në Maqedoni ku humbën jetën 21 veta

Evropaelire - 08.08.2016

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e ...

Flasin banorët e Hasanbegut për tmerrin nga vërshimet (VIDEO)

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth ...

Ankth e tmerr nga vërshimet në Maqedoni

Ina - 08.08.2016

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e ...

Në Shkup po kërkohet një fëmijë 15-muajsh i zhdukur gjatë përmbytjeve

Lajmi.net - 08.08.2016

Një fëmijë 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukur nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësohet se foshnja është zhdukur bashkë me të atin, trupi i të cilit është gjetur por ...

Në Shkup po kërkohet një fëmijë 15-muajsh i zhdukur gjatë përmbytjeve

Ina - 08.08.2016

Një fëmijë 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukur nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësohet se foshnja është zhdukur bashkë me të atin, trupi i të cilit është gjetur por ...

Ankth e tmerr nga vërshimet në Maqedoni

Lajm - 08.08.2016

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e ...

Vizita e Selës në Hasanbeg

Ina - 08.08.2016

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela ashtu edhe si herave tjera ishte lideri i vetëm nga partitë politike shqiptare që viziton qytetarët shqiptarë në raste të vështira.

40 orë pas vërshimeve, Hasanbegu ende në kaos

Lajm - 08.08.2016

Banorët e Hasanbegut rrëfejnë tmerrin që kanë përjetuar dy net më parë, gjatë vërshimeve katastrofale që kapluan këtë vendbanim. Ata rrëfejnë se si kanë arritur të shpëtojnë jetët e tyre, të afërmve ...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup​ (Video)

Lajmi.net - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...

Furkani 29 vjeçar nga Hasanbegu është njëri prej viktimave nga vërshimet

Lajm - 08.08.2016

Në profilin në Facebook të “Xhamia Rezistenca në Haraçinë” është postuar një foto me njërin prej viktimave të tragjedisë natyrore që ndodhi në Hasanbeg, transmeton TetovaSot.

Nuhiu dhe zv/drejtor Asani vizitojnë Hasanbegun, shprehin gatishmëri pët tju ndihmuar familjeve të prekura nga ...

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Zëvendësministri i policisë, Agim Nuhiu i shoqëruar nga zv. drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim në Maqedoni, Arif Asani kanë shprehur gatishmëri që tju dalin në ndihmë ...

40 ditë pas vërshimeve, Hasanbegu ende në kaos

Almakos - 08.08.2016

Banorët e Hasanbegut rrëfejnë tmerrin që kanë përjetuar dy net më parë, gjatë vërshimeve katastrofale që kapluan këtë vendbanim. Ata rrëfejnë se si kanë arritur të shpëtojnë jetët e tyre, të afërmve ...

Vizita e Selës në Hasanbeg

Almakos - 08.08.2016

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela ashtu edhe si herave tjera ishte lideri i vetëm nga partitë politike shqiptare që viziton qytetarët shqiptarë në raste të vështira.

Hasanbegu, në gjendje të rëndë, tmerrin e panë me sy (FOTO)

Lajm - 08.08.2016

Gjendje e vështirë ujë e mbeturina në çdo cep të lagjes, vetura të grumbulluara, shtëpi të zbrazura, të mbushura me ujë e baltë. Kjo është gjendja në të cilën gjendet fshati Hasanbeg pas vërshimeve ...

Në Hasanbeg po ngriten tenda për ushqim dhe strehim

Almakos - 08.08.2016

Ne pikën e grumbullimit të ndihmave në Hasanbeg po ngriten tenda për ushqim dhe strehim të banorëve të prekur Që nga fillimi i vërshimeve shkolla “25 maji” ka qenë qendra ku janë grumbulluar ndihmat.

“LAJM”: Kushërinjtë Gashi rrëfejnë ankthin e përjetimet e tyre në Hasanbeg | Foto + Video |

Lajm - 08.08.2016

Nga vizita në fshatin Hasanbeg të Shkupit gazeta Lajm takoi dhe bashkë bisedoi me dy djem të ri ( kusherinjë ) të cilët me disa fjalë na e përshkruajtën makthin e përjetuar ..

​Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

Lajm - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...

Në Hasanbeg po ngriten tenda për ushqim dhe strehim

Lajm - 08.08.2016

Ne pikën e grumbullimit të ndihmave në Hasanbeg po ngriten tenda për ushqim dhe strehim të banorëve të prekur Që nga fillimi i vërshimeve shkolla “25 maji” ka qenë qendra ku janë grumbulluar ndihmat.

​Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

Ina - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...

Varrosen 5 viktimat e para në Maqedoni

Lajmi.net - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë ditës së djeshme janë varrosur pesë viktima. Banorët e këtij fshati edhe sot janë zgjuar të trishtuar, ku ende ka shtëpi të cilat janë të mbushura me ujë dhe të ...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i ...

“Hasanbeg”: Fëmijët u larguan nga dritarja, mua më mori uji |Video|

Lajm - 08.08.2016

Në një deklaratë për Gazetën “Lajm”, banori i Hasanbegut Adnan Amid, tregoi ngjarjen që kaploi fshatin e ti, ai tha se për të përshkruar këtë ngjarje e cila u bë brenda dy minutave, duhet të flas ...

21 të vdekur dhe dy të zhdukur nga vërshimet në Shkup

Shqipmedia - 08.08.2016

Sot u identifikua viktima e fundit, bëhet fjalë për fëmijën Endrit Sinanin. Ai ishte vetëm 8 vjec kur jeta ju këput në mes nga përmbytjet. Ekipet e MPB-së janë duke kontrolluar vendbanimet pas ...

“Hasanbeg”: Fëmijët u larguan nga dritarja, mua më mori uji |Video|

Almakos - 08.08.2016

Në një deklaratë për Gazetën “Lajm”, banori i Hasanbegut Adnan Amid, tregoi ngjarjen që kaploi fshatin e ti, ai tha se për të përshkruar këtë ngjarje e cila u bë brenda dy minutave, duhet të flas ...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

Albeu.com - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Lajmin e ka konfirmuar për Alsat, Fejsall Kadriu , një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...

Jozyrtarisht, I zhdukur edhe një djalë 13 vjeçar në Hasanbeg

Lajm - 08.08.2016

Mediat sot nga vendngjarja kanë raportuar edhe per një fëmijë 13 vjeç të është zhdukur në Lagjen Hasabeg të Shkupit. Lajmi për zhdukjen e 13 vjeçarit, ende nuk është zyrtar, ndërsa shumë familje të ...

Vetëm PDSH-ja e Menduh Thaçit nuk solidarizohet me Hasanbegun

Zhurnal - 08.08.2016

Tetovë, 8 gusht - Qeveria e Shqipërisë, e Kosovës, Serbisë, Mali i Zi, Bullgaria të gjithë janë solidarizuar duke dërguar ndihma dhe duke shprehur ngushëllime familjeve të viktimave në Hasanbeg, deri ...

(VIDEO) Për dallim nga Hasanbegu, ndihmohet Stajkovca

Shqipmedia - 08.08.2016

Pas vërshimeve të para dy ditëve, fshati Stajkovcë vazhdon të ndihmohet me të gjitha mjetet e nevojshme institucionale. Ambulanca, ushtria, policia, zjarrfikësit dhe forma të tjera janë të pranishme.

Forumi i gruas i BDI-së në Çair organizon akcion për ndihmë rajoneve të prekura nga vërshimet

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Vërshimet e disa ditëve më parë sollën viktima e dëme të mëdha materiale në disa rajone të kryeqytetit e me këtë rast janë solidarizuar shumë organizata e forume e mes tyre edhe ...

Komuna e Tetovës ndihmon Hasanbegun me 6 mijë litër ujë të pijshëm

Zhurnal - 08.08.2016

Tetovë, 8 gush t - Edhe sot Komuna e Tetovës dhe NP Parkingu i qytetit - Tetovë, dërguan ndihmë 6000L ujë të pijshëm për familjet e goditura nga vërshimet në Hasanbeg.

Edhe komuna e Dibrës solidarizohet me Hasanbegun, dërgon ndihma gjëra ushqimore

Zhurnal - 08.08.2016

Dibër, 8 gush t - Duke u solidarizuar me vëllezërit tanë nga Hasanbegu, sot Komuna Dibër në bashkëpunim me pronarin e fabrikës " BESMIR KOMERC" z. Munir Papraniku si dhe biznesmenin nga SHBA ...

Në Hasanbeg vetëm bukë e ujë, kurse në Stajkovc ndihmë me të gjitha produktet

Lajm - 08.08.2016

Autoritetet nuk po harrojnë politikën diskriminuese edhe në këto momente tragjike. Deri sa në fshatin Stajkovcin e banuar me maqedonas po shpërndahen të gjitha produktet e nevojshme ushqimore, në ...

Komuna e Studeniçanit organizon aksion humanitar “Për Hasanbegun kontribo edhe ti”

Lajm - 08.08.2016

Komuna e Studeniçanit organizon aksion humanitar për ndihmë të popullatës në vendbanimet e përmbytura nga vërshimet në rrethinën e Shkupit që ndodhën më 6 gusht 2016.

Për dallim nga Hasanbegu, ndihmohet Stajkovca

Almakos - 08.08.2016

Pas vërshimeve të para dy ditëve, fshati Stajkovcë vazhdon të ndihmohet me të gjitha mjetet e nevojshme institucionale. Ambulanca, ushtria, policia, zjarrfikësit dhe forma të tjera janë të pranishme.

Izet Mexhiti edhe sot vazhdoi të qëndrojë pranë banorëve të prekur të Hasanbegut

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Kryetari i komunës së Çairit, Izet Mexhiti edhe sot ka qëndruar për vizitë në rajonet e prekura nga vërshimet në rrethinën e Shkupit, njofton Zhurnal.

Banori i Hasanbegut kritika ndaj kompanive të sigurimit: Qeveria të sanksionojë punën e tyre

Zhurnal - 08.08.2016

Shkup, 8 gusht - Shtëpitë, objektet dhe pasuria e luajtshme apo e paluajtshme që ka qenë e siguruar dhe që është dëmtuar nga vërshimet e fundit duhet që të vlerësohet edhe nga ana e kompanive të ...

Ja si e ka çarë asfaltin shiu i rrëmbyeshëm në Shkup

BalkanWeb - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën 25 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut. Siç shihet në këto fotografi shiu ka arritur të çajë ...

Çahet asfalti në Shkup (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

​Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën mbi 21 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut.

Çahet asfalti në Shkup (FOTO)

Zeri - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën mbi 21 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut.

Postpërmbytjet, ja si është shkatërruar autostrada në qarkoren e Shkupit

Ora news - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën mbi 21 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut.

Sot ditë zie në Maqedoni për 21 personat që humbën jetën gjatë përmbytjeve

ABC News - 08.08.2016

Qeveria maqedonase ka vendosur të shpallë gjendjen e krizës për 15 ditë në Shkup dhe Tetovë. Maqedonia është në zi pas fatkeqësisë natyrore të së premtes, ku nga përmbytjet humbën jetën 21 persona, ...

​Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup​ (Video)

Gazeta Express - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup​ (Video)

Zeri - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...

Përmbytjet në lagjen Hasanbeg/ Foshnja 15 muajshe rezulton e zhdukur

Ora news - 08.08.2016

Foshnja 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukuri më i ri nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësojmë se foshnja është zhdukur bashkë me të atin trupi i të cilit është ...

Vazhdon gjendja e rëndë në zonat e përmbytura në Maqedoni

VOA - 08.08.2016

Gjendja në fshatrat Hasanbeg dhe Stajkovcë të Shkupit të goditura nga vërshimet e së shtunës vazhdon e rëndë; banorët janë pa energji elektrike, ndërsa përpiqen të pastrojnë shtëpitë dhe oborret nga ...

BESA: Autoritetet dhe partia në pushtet të mbajnë përgjegjësi

Telegrafi - 08.08.2016

Lëvizja BESA ka reaguar pas përmbytjeve në Shkup dhe rrethinë, duke thënë se nuk është mirë që faji për këto vërshime ti përshkruhet Zotit, dhe se menaxhimi i shiut në tokë është detyrim i njerëzve ...

Varrosen 5 viktimat e para në Maqedoni

Zeri - 08.08.2016

Janë varrosur gjatë ditës së djeshme pesë viktimat e para nga vërshimet të cilat përfshinë rajonin e Shkupit dhe disa zona të tjera në Maqedoni dy ditë më parë.

Vazhdon solidarizimi me zonat e goditura nga vërshimet

Telegrafi - 08.08.2016

Vazhdon solidarizimi me zonat e goditura nga vërshimet Me 300.000 denarë ndihmë në të holla, ndihmë njerëzore dhe resurse teknike që i janë në dispozicion Komunës së Ohrit do të jap e njëjta ...

Dibra solidarizohet me Hasanbegun

Yll Press - 08.08.2016

Në ditët në vazhdim do organizohet ngrumbullimi i ndihmave në ushqim, veshëmbathje si dhe në mjete të tjera deri në tejkalimin e situatës ku edhe këtë radhë bujaria Dibrane nuk do të mungoj.

Për dallim nga Hasanbegu, Stajkovca ndihmohet

Telegrafi - 08.08.2016

Pas vërshimeve të para dy ditëve, fshati Stajkovcë vazhdon të ndihmohet me të gjitha mjetet e nevojshme institucionale, ka raportuar TV Shenja. Ambulanca, ushtria, policia, zjarrfikësit dhe forma të ...

Edhe komunat shqiptare u dalin në ndihmë zonave të vërshuara (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Në solidarizim me bashkëkombësit nga Hasanbegu, sot Komuna Dibër në bashkëpunim në bashkëpunim me biznesmen të vendit ka dërguar 3000kg (makarona, jufka si dhe prodhime të tjera të bardha).

Shikoni se si e ka çarë asfaltin shiu i rrëmbyeshëm në Shkup (FOTO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup ku humbën jetën mbi 21 persona dhe disa të zhdukur ka bërë edhe shumë dëme materiale në shtëpitë e banorëve të Hasanbegut.

Ja cila kompani nga Gostivari ndihmon në Hasanbeg të Shkupit |FOTO

Flaka - 08.08.2016

Ndër institucionet dhe kompanitë e para që drejtuan ndihmë në Zonat e prekura nga vërshimet në rajonin e Shkupit, është edhe kompania “Magnum Trans”, nga Gostivari.

QSA Kumanovë dhe “Shpresa e re” dje dërguan ndihmat e para në Hasanbeg (Foto)

Tetova Sot - 08.08.2016

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit me seli në Kumanovë dhe organizata humanitare “Shpresa e re” dje dërguan ndihmat e para në Hasanbeg, transmeton TetovaSot.

QSA shpallë Aksionin Humanitar “Solidaritet me zonat e përmbytura” në Hasanbeg dhe Haraçinë

Tetova Sot - 08.08.2016

Për shkak të gjendjes së krijuar me rastin e vërshimeve në hapesirat e komunës së Hasanbegut dhe Haraçinës, ku popullata e dëmtuar po përballet me mungesën e artikujve elementarë ushqimorë, ...

Kekenovski: Gruevski a shkoi me pancir në Hasanbeg?

Tetova Sot - 08.08.2016

Profesori universitar, Jove Kekenovski, nxori një element të ri nga vizita e ish kryeministrit, Nikolla Gruevski në zonat e përmbytura në Hasanbeg dhe në Stajkovci, transmeton TetovaSot.

Zaev a do të shkoj sot me pancir në Hasanbeg?

Tetova Sot - 08.08.2016

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot do t`i vizitoje banorët e lagjeve të Shkupit që u prekën nga vërshimet dhe moti i lig, transmeton TetovaSot. Vizita e Zaevit nis në orën 11 e 30 min në hyrje të lagjes ...

Maqedonia në zi kombëtare

Respublica - 08.08.2016

Maqedonia është në zi pas fatkeqësisë natyrore të së premtes, ku nga përmbytjet humbën jetën 21 persona, në mesin e të cilëve edhe dy fëmijë. Ndërkohë Qeveria ka marrë vendimin për shpalljen e ...

Nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit, foshnja 15 muajshe rezulton e zhdukur

Tetova Sot - 08.08.2016

Foshnja 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukuri më i ri nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësojmë se foshnja është zhdukur bashkë me të atin trupi i të cilit është ...

Përmbytjet, foshnja 15 muajshe rezulton e zhdukur

Flaka - 08.08.2016

Foshnja 15 muajsh raportohet të jetë i zhdukuri më i ri nga përmbytjet në Hasanbeg të Shkupit. Jozyrtarisht nga banorët mësojmë se foshnja është zhdukur bashkë me të atin trupi i të cilit është ...

Maqedonia në zi për viktimat

Vision Plus - 08.08.2016

Maqedonia mban një ditë zie kombëtare në kujtim të 21 viktimave dhe disa të zhdukurve nga përmbytjet në Shkup e Tetovë, si pasojë e shirave të dendur dhe infrastrukturës së dobët.

Flasin banorët e Hasanbegut për tmerrin nga vërshimet (VIDEO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Banorët e vendbanimeve të përmbytura në rrethinën e Shkupit, në vendin e quajtur Hasanbeg dhe fshatrat Stajkov, Stracincë, Rashtak dhe Haraqinë e kanë kaluar edhe një natë në ankth nga përmbytjet e ...

Furkani 29 vjeçar nga Hasanbegu është njëri prej viktimave nga vërshimet

Tetova Sot - 08.08.2016

Në profilin në Facebook të “Xhamia Rezistenca në Haraçinë” është postuar një foto me njërin prej viktimave të tragjedisë natyrore që ndodhi në Hasanbeg, transmeton TetovaSot.

Aktori Xhevdet Jashari: Paratë nga biletat e ndeshjes së K.F.Shkendisë do të shkojnë në Hasanbeg

Tetova Sot - 08.08.2016

Aktori Xhevdet Jashari në postim të tij në Facebook shkruan dhe bën me dije se mjetet e tubuara nga shitja e biletave nga ndeshja e radhës së K.F.”Shkendisë” së Tetovës do të shkojnë në Hasanbeg te ...

Zv.ministri Nuhiu bashkërëndon aktivitetet me banorët e Hasanbegut

Tetova Sot - 08.08.2016

Zv.ministri i MPB-së Agim Nuhiu ka bërë të ditur se kanë bashkërënduar aktivitetet me banorët e Hasanbegut që këto ditë janë prekur nga vërshimet. Në njoftimin e tij të plotë ai bën thirje që kushdo ...

Vizita e Selës në Hasanbeg

Tetova Sot - 08.08.2016

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela ashtu edhe si herave tjera ishte lideri i vetëm nga partitë politike shqiptare që viziton qytetarët shqiptarë në raste të vështira.

Vetëm PDSH-ja e Menduh Thacit nuk solidarizohet me Hasanbegun

Tetova Sot - 08.08.2016

Qeveria e Shqipërisë, e Kosovës, Serbisë, Mali i Zi, Bullgaria të gjithë janë solidarizuar duke dërguar ndihma dhe duke shprehur ngushëllime familjeve të viktimave në Hasanbeg, deri në momente, vetëm ...

QSA Kumanovë vazhdon solidarizimin me Hasanbegun, sot nisi furgonin e shtatë me ndihma (Foto)

Tetova Sot - 11.08.2016

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit me seli në Kumanovë sot vazhdoi me dërgimin e ndihmave në Hasanbeg dhe Haraçinë, transmeton TetovaSot. QSA u solidarizua me banorët e Hasanbegut të cilët nga moti ...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve (VIDEO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë ditës së djeshme janë varrosur pesë viktimat e para nga përmbytjet. Këtë e ka konfirmuar, Fejsall Kadriu një imam i fshatit, i cili poashtu ka bërë të ditur se ...

Pushteti dhe opozita në Hasanbeg, premtojnë ndihmë për qytetarët

Flaka - 08.08.2016

Ai gjithashtu premtoi se Qeveria do ti mbuloj demet material, por fillimisht duhe te verifikohet demi dhe me pas qeveria ta pranoj dhe te leshoj mjetet financiare.

Banorët e Hasanbegut apelojn: Sa më shpejtë të pastrohen shtepite dhe rrugët

Flaka - 08.08.2016

Banorët e Hasanbegut dhe vendbanimet e tjera të prekura nga vërshimet e së shtunës kaluan edhe nje natë nën frikën se tmeri mundë tju përsëritet. Por fatmirësishtë reshjet e natës së kaluar ishin me ...

Vollunterët natën e kaluan me Banorët e Hasanbegut

Flaka - 08.08.2016

Banorët e Hasanbegut që pësuan nga përmbytjet e së shtunës, natën e kaluan në frikë nga shiu i mbrëmshëm. Pjesëtarët e armatës, policisë dhe të punësuarit në Qendrën për menaxhimin me krizat, deri në ...

Kashë të ngodhura në oborre Banorët frikësohen nga epidemit

Flaka - 08.08.2016

Kafshët e ngordhura në Hasanbeg vazhdojnë të jenë nëpër stallat e tyre. Banorët me vështirësi po i zhvendosnin nga një vend në tjetër, sepse nuk kanë nga ti largojnë.

Komuna e Tetovës sot dërgoi ndihma në Hasanbeg

Tetova Sot - 08.08.2016

Edhe sot Komuna e Tetovës dhe NP Parkingu i qytetit – Tetovë, dërguan ndihmë 6000L ujë të pijshëm për familjet e goditura nga vërshimet në Hasanbeg. Bashkëndjejmë me dhembjen e tyre në këto ditë të ...

Zëvendëskryeministri Ademi në mesin e qytetarëve të lagjes Hasanbeg

Republika - 08.08.2016

Zëvendëskryeministri, Arbër Ademi sot vizitoi lagjen Hasanbeg të Shkupit ku përcjelli situatën pas vërshimeve që shkaktoi shiu i mbrëmshëm, njofton Zhurnali.

Gjendja pas mesnate në Hasanbeg (Video)

Antpress - 08.08.2016

Në orët e mbrëmjes sërish kanë filluar të rreshurat e shiut të përcjella me rrufe dhe bubullima në Hasanbeg të Shkupit. Korrespodenti i INA raporton se banorët janë të shqetësuar dhe po qëndrojnë në ...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve

Antpress - 08.08.2016

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall Kadriu një nga imamët e fshatit i cili shtoi se ...