TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpërthim në Pakistan, 13 të vrarë

Evropaelire - 15.01.2012

Të paktën 13 persona janë vrarë dhe më shumë se 20 janë lënduar sot kur një shpërthim goditi një grup fetar në qytetin pakistanez Kanpur, në provincën Punjab.

Shpërthim në Pakistan, 13 të vrarë

Botasot - 15.01.2012

Të paktën 13 persona janë vrarë dhe më shumë se 20 janë lënduar sot kur një shpërthim goditi një grup fetar në qytetin pakistanez Kanpur, në provincën Punjab.

Pakistan: Të paktën 15 të vdekur nga shpërthimi i një bombe

VOA - 15.01.2012

Zyrtarët pakistanezë thonë se një bombë shpërtheu gjatë një ceremonie fetare shiite sot në provincën e Punxhabit, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 15 vetëve. Autoritetet thonë se mbi 20 të tjerë u plagosën nga shpërthimi.

Gilani nuk i frikësohet grusht shtetit

Evropaelire - 14.01.2012

Zyrtarët e Pakistanit dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë mohuar raportet e lajmeve se kryeministri pakistanez e ka kontaktuar me telefon Komisionin e Lartë Britanik, për të shprehur frikën e tij se një grush shteti ushtarak është i ...

Tre të vrarë në Pakistan

Evropaelire - 14.01.2012

Militantët e kanë sulmuar sot një stacion policor në veri të Pakistanit, ku mbetën të vrarë tre militantë dhe të paktën tre policë të lënduar. Sulmi filloi kur të paktën një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në ajër, ndërsa militantët ...

Gilani nuk i frikësohet grusht shtetit

Botasot - 14.01.2012

Zyrtarët e Pakistanit dhe Mbretërisë së Bashkuar i kanë mohuar raportet e lajmeve se kryeministri pakistanez e ka kontaktuar me telefon Komisionin e Lartë Britanik, për të shprehur frikën e tij se një grush shteti ushtarak është i ...

Pakistan, Gilani: Jo grusht shteti në vend, presim reagim nga AP

Ora news - 14.01.2012

Zyrtarët e Pakistanit dhe Mbretërisë së Bashkuar kanë mohuar raportimet e lajmeve se kryeministri pakistanez ka kontaktuar me telefon Komisionin e Lartë Britanik, për të shprehur frikën e tij se një grusht shteti ushtarak është i ...

Tre të vrarë në Pakistan

Botasot - 14.01.2012

Militantët e kanë sulmuar sot një stacion policor në veri të Pakistanit, ku mbetën të vrarë tre militantë dhe të paktën tre policë të lënduar. Sulmi filloi kur të paktën një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në ajër, ndërsa militantët ...

Tre të vrarë në Pakistan

Telegrafi - 14.01.2012

Militantët e kanë sulmuar sot një stacion policor në veri të Pakistanit, ku mbetën të vrarë tre militantë dhe të paktën tre policë të lënduar. Sulmi filloi kur të paktën një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në ajër, ndërsa militantët ...

Pakistan, sulm nga militantët, tre të plagosur

Ora news - 14.01.2012

Militantët kanë sulmuar sot një stacion policor në veri të Pakistanit, ku mbetën të vrarë tre militantë dhe të paktën tre police u plagosën. Sulmi filloi kur një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në ajër, ndërsa militantët filluan të ...

Gjashtë kryengritës e humbën jetën gjatë një sulmi ajror amerikan në Pakistan

Idividi - 13.01.2012

Islamabad, 12 janar 2012 (MIA) - Të paktën gjashtë kryengritës janë vrarë sot gjatë sulmit ajror amerikan në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, kumtuan përfaqësuesit e zbulimit pakistanez.

Zardari kthehet në Pakistan nga Dubai

Evropaelire - 13.01.2012

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari është kthyer sot në shtëpi nga Dubai. Faratulla Babar, zëdhënës i presidentit, tha se Zardari është kthyer në shtëpi pas ndjekjes së një ceremonie martesore në Dubai dhe se ai është në Islamabad ...

Gjashtë persona humbën jetën në këmbim zjarrin me policinë në Peshevar

Idividi - 13.01.2012

Peshevar, 13 janar 2012 (MIA) - Në përleshjet në Peshevar mes ekstremistëve dhe forcave të sigurisë pakistaneze gjatë natës janë vrarë gjashtë persona, ndërsa janë lënduar nëntë, kumtoi sot policia pakistaneze.

Pakistan, vriten tre policë

Alsat - 13.01.2012

Nga të shtënat me armë zjarri ndërmjet policisë dhe ekstremistëve në qytetin Peshevar të Pakistanit, kanë humbur jetën tre efektivë policie, ndërsa nëntë të tjerë janë plagosur.

Zardari kthehet në Pakistan nga Dubai

Ora news - 13.01.2012

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari është kthyer sot në shtëpi nga Dubai. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i presidentit, Faratulla Babar i cili ka theksuar se Zardari është kthyer në shtëpi.

Zardari kthehet në Pakistan nga Dubai

Botasot - 13.01.2012

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari është kthyer sot në shtëpi nga Dubai. Faratulla Babar, zëdhënës i presidentit, tha se Zardari është kthyer në shtëpi pas ndjekjes së një ceremonie martesore në Dubai dhe se ai është në Islamabad ...

Në Pakistan, 14 trupa të vrarë

Evropaelire - 12.01.2012

Zyrtarët pakistanezë thonë se militantët i kanë zënë pritën një konvoji të trupave paramilitare në jugperëndim të provincës së Balushistanit, duke lënë 14 ushtarë të vrarë.

Në Pakistan, 14 trupa të vrarë

Alsat - 12.01.2012

Zyrtarët pakistanezë thonë se militantët i kanë zënë pritën një konvoji të trupave paramilitare në jugperëndim të provincës së Balushistanit, duke lënë 14 ushtarë të vrarë.

Pakistan: Nga sulmi ajror u vranë gjashtë militantë

Evropaelire - 12.01.2012

Zyrtarët e inteligjencës thonë se nga sulmi me aeroplan pa ekuipazh, sot janë vrarë gjashtë militantë në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, afër kufirit me Afganistanin.

Në Pakistan, 14 trupa të vrarë

Botasot - 12.01.2012

Zyrtarët pakistanezë thonë se militantët i kanë zënë pritën një konvoji të trupave paramilitare në jugperëndim të provincës së Balushistanit, duke lënë 14 ushtarë të vrarë.

Në Pakistan, 14 trupa të vrarë

Telegrafi - 12.01.2012

Zyrtarët pakistanezë thonë se militantët i kanë zënë pritën një konvoji të trupave paramilitare në jugperëndim të provincës së Balochistan, duke lënë 14 ushtarë të vrarë.

Pakistan, sulmi ajror vret gjashtë militantë

Ora news - 12.01.2012

Zyrtarët e inteligjencës së Afganistanit kanë bërë të ditur se nga sulmi i sotëm me aeroplan pa ekuipazh janë vrarë gjashtë militantë në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, afër kufirit me Afganistanin.

Pakistan: Nga sulmi ajror u vranë gjashtë militantë

Botasot - 12.01.2012

Zyrtarët e inteligjencës thonë se nga sulmi me aeroplan pa ekuipazh, sot janë vrarë gjashtë militantë në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, afër kufirit me Afganistanin.

Ushtria pakistaneze paralajmëron kryeministrin

Gazeta Start - 11.01.2012

Përplasje me ushtrisë dhe qeverisë në Pakistan. Ushtria paralajmëroi se kriticizmi i kryeministrit të Pakistanit, Yousuf Raza Gilani, ndaj ushtrisë së vendit do të ketë “pasoja serioze”.

Katër të vrarë nga goditja e avionit amerikan me telekomandë

Evropaelire - 11.01.2012

Zyrtarët e sigurisë kanë njoftuar se në Pakistan raportohet se një raketë e dyshuar e një avioni amerikan me telekomandë ka vrarë katër militantë të dyshuar islamikë, në afërsi të kufirit me Afganistanin.

Pakistan: Kryeministri e largon sekretarin e mbrojtjes

Evropaelire - 11.01.2012

Raportet që citojnë zyrtarët pakistanezë thonë se kryeministri Jusuf Raza Gilani e ka pushuar sot nga pozita e tij sekretarin e mbrojtjes, në mes të tensioneve në rritje ndërmjet ushtrisë dhe qeverisë.

Katër të vrarë nga goditja e avionit amerikan me telekomandë

Botasot - 11.01.2012

Zyrtarët e sigurisë kanë njoftuar se në Pakistan raportohet se një raketë e dyshuar e një avioni amerikan me telekomandë ka vrarë katër militantë të dyshuar islamikë, në afërsi të kufirit me Afganistanin.

Pakistan: Kryeministri e largon sekretarin e mbrojtjes

Botasot - 11.01.2012

Raportet që citojnë zyrtarët pakistanezë thonë se kryeministri Jusuf Raza Gilani e ka pushuar sot nga pozita e tij sekretarin e mbrojtjes, në mes të tensioneve në rritje ndërmjet ushtrisë dhe qeverisë.

Sulm në stacionin e autobusëve, 20 të vrarë

Evropaelire - 10.01.2012

Një bombë ka shpërthyer pranë një stacioni autobusësh në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë të paktën 20 njerëz. Burimet zyrtare thonë se ngjarja ka zënë vend në zonën fisnore Jamrud.

Pakistan, shpërthen bomba në autobus, 35 vitikma

Albeu.com - 10.01.2012

Të paktën 35 viktima dhe mbi 80 të plagosur janë shënuar nga shërthimi i një bombe në veri-lindje të Pakistanit gjatë mënjesit të ditës së martë.

Shpërthim në stacionin e autobusëve në Pakistan, ka viktima

Idividi - 10.01.2012

Islamabad, 10 janar 2012 (MIA) - Një shpërthim ka tronditur një terminal të autobusëve në pjesën verilindore të Pakistanit, në kufi me Afganistanin, ku në praktikë pushteti është në duart e udhëheqësv fisnorë.

Të paktën 26 viktima në shpërthimin e bombës në Pakistanin veriperëndimor (PLT)

Idividi - 10.01.2012

Peshavar, 10 janar 2012 (MIA) - Të paktën 26 viktima e humbën jetën, ndërsa mbi 60 u lënduan në sulmin e kryer në mëngjes në tregun në pjesën veriperëndimore të Pakistanit.

Të paktën 35 persona e humbën jetën, ndërsa 70 u lënduan në shpërthimin e bombës në Pakistanin veriperëndimor (PLT)

Idividi - 10.01.2012

Peshavar, 10 janar 2012 (MIA) - Në shpërthimin e bombës së aktivizuar me telekomandë sot në pjesën veriperëndimore të Pakistanit jetën e humbën të paktën 35 persona, ndërsa 70 u lënduan Shpërthimi ndodhi në tregun në Xhamrud, në rreth 25 ...

Sulme të reja me bomba në Pakistan

Alsat - 10.01.2012

Gjatë shpërthimit të një bombe të aktivizuar me telekomandë, sot në pjesën veriperëndimore të Pakistanit humbën jetën prej 35 deri në 50 persona ndërsa më shumë se 70 të tjerë janë të plagosur.

Sulm në stacionin e autobusëve, 20 të vrarë

Botasot - 10.01.2012

Një bombë ka shpërthyer pranë një stacioni autobusësh në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë të paktën 20 njerëz. Burimet zyrtare thonë se ngjarja ka zënë vend në zonën fisnore Jamrud.

Pakistan, sulm në stacionin e autobusëve, 20 të vrarë

Ora news - 10.01.2012

Të paktën 20 persona janë vrarë nga shpërthimi I një bombe pranë një stacioni autobusësh në veriperëndim të Pakistanit. Burimet zyrtare thonë se ngjarja ka ndodhur në zonën fisnore Jamrud.

Pakistan: Sulm në stacionin e autobusëve, 20 të vrarë

Telegrafi - 10.01.2012

Një bombë ka shpërthyer afër një stacioni autobusësh në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë të paktën 20 njerëz. Burimet zyrtare thonë se ngjarja ka zënë vend në zonën fisnore Jamrud.

Tensione në kufirin mes Pakistanit dhe Afganistanit

VOA - 10.01.2012

Zyrtarët pakistanez thanë se shpërthimi i një bombe në afërsi të kufirit afgan ka vrarë të paktën 25 persona dhe ka plagosur 26 të tjerë, duke e bërë këtë sulmin më vdekjeprurës në disa muaj.

Musharav pritet të rikthehet në Pakistan

Gazeta Start - 09.01.2012

Ish-Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharav, tha se do të kthehet në atdhe nga fundi i këtij muaji. Ai mund të përballet me një arrestim të mundshëm pasi akuzohet se nuk ka krijuar masat e nevojshme të sigurisë për ish-kryeministren e ...

Pakistan, talebanët vrasin 10 pengje

Shekulli - 09.01.2012

Talebanët pakistanë kanë njoftuar sot se kanë vrarë 10 anëtarë të forcave të sigurisë, të cilët i kishin rrëmbyer pesë ditë më parë. Lajmin e ka konfirmuar një nga krerët politikë në zonat tribale në kufi me Afganistanin, i cili saktëson ...

Pakistan: Janë gjejtur trupat e pajetë të 10 ushtarëve

Evropaelire - 09.01.2012

Zyrtarët e ushtrisë së Pakistanit thonë se militantët kanë vrarë 10 pjesëtarë të armatës, që ishin mbajtur peng prej muajit të kaluar. Zyrtari ushtarak, Naim Kan, tha se trupat e ushtarëve ishin gjetur të premten në rajonin Orakzai, afër ...

Pakistan: Nëse kthehet, Musharrafi do të arrestohet

Evropaelire - 09.01.2012

Ministri i brendshëm i Pakistanit, Rehman Malik, thotë se ish presidenti Pervez Musharraf, do të arrestohet, nëse kthehet në Pakistan. Maliku tha se ish presidenti do të arrestohej “atëherë kur të ateroj në Pakistan”.

10 ushtarë pakistanezë me kokë të prerë

Top Channel - 09.01.2012

Trupat e pajetë me kokë të prerë të dhjetë ushtarëve pakistanezë u zbuluan në një zonë tribale në kufi me Afganistanin. Lajmi njoftohet nga autoritetet pakistaneze të cilat thanë se bëhet fjalë për 10 ushtarë që u morën peng nga grupet ...

Pakistan: Janë gjejtur trupat e pajetë të 10 ushtarëve

Botasot - 09.01.2012

Zyrtarët e ushtrisë së Pakistanit thonë se militantët kanë vrarë 10 pjesëtarë të armatës, që ishin mbajtur peng prej muajit të kaluar. Zyrtari ushtarak, Naim Kan, tha se trupat e ushtarëve ishin gjetur të premten në rajonin Orakzai, afër ...

Pakistan, gjenden trupat e pajetë të 10 ushtarëve

Ora news - 09.01.2012

Gjenden trupat e pajetë të 10 ushtarëve pakistanezë të marrë peng muajin e kaluar nga militantët. Zyrtari ushtarak, Naim Kan, tha se trupat e ushtarëve ishin gjetur në rajonin Orakzai, afër kufirit me Afganistanin.

Pakistan: Nëse kthehet, Musharrafi do të arrestohet

Botasot - 09.01.2012

Ministri i brendshëm i Pakistanit, Rehman Malik, thotë se ish presidenti Pervez Musharraf, do të arrestohet, nëse kthehet në Pakistan. Maliku tha se ish presidenti do të arrestohej “atëherë kur të ateroj në Pakistan”.

Pakistan: Janë gjetur trupat e pajetë të 10 ushtarëve

Telegrafi - 09.01.2012

Zyrtarët e ushtrisë së Pakistanit ka njoftuar se militantët kanë vrarë 10 pjesëtarë të armatës, që ishin mbajtur peng që prej muajit të kaluar. Zyrtari ushtarak, Naim Kan, tha se trupat e ushtarëve ishin gjetur të premten në rajonin ...

Pakistan, Malik: Nëse kthehet, Musharrafi do të arrestohet

Ora news - 09.01.2012

Ministri i brendshëm i Pakistanit, Rehman Malik, ka paralajmëruar se ish presidenti Pervez Musharraf, do të arrestohet, nëse kthehet në Pakistan. Maliku tha se ish presidenti do të arrestohej “atëherë kur të ateroj në Pakistan”.

Musharraf do të arrestohet nëse kthehet në Pakistan

Telegrafi - 09.01.2012

Ministri i brendshëm pakistanez, Rehman Malik, ka deklaruar të hënën se ish presidenti Pervez Musharraf, do të arrestohet, në qoftë se kthehet në Pakistan.