TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Klinton arrin në Greqi

Evropaelire - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton po qendron në Greqi për të treguar mbështetjen e SHBA-ve për krizën financiare që ka pësuar ky vend.

Hillary Klinton mbërrin në Greqi, SHBA mbështet daljen nga kriza

LajmiFundit - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton po qendron në Greqi për të treguar mbështetjen e SHBA-ve për krizën financiare që ka pësuar ky vend.

Klinton arrin në Greqi

Alsat - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton po qendron në Greqi për të treguar mbështetjen e SHBA-ve për krizën financiare që ka pësuar ky vend.

Klinton: SHBA mbështet masat greke të kursimeve

Evropaelire - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton tha se Shtetet e Bashkuara fuqishëm mbështesin masat e ashpra të Greqisë, për të dalë nga kriza ekonomike.

Klinton: SHBA mbështesin "pa mëdyshje" planin ekonomik të Greqisë

24 orë - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se Shtetet e Bashkuara mbështesin "pa mëdyshje", planin ekonomik të Greqisë për të dalë nga kriza e borxhit.

Klinton: SHBA mbështet plotësisht planin e kursimeve të Greqisë

LajmiFundit - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se Shtetet e Bashkuara mbështesin “pa mëdyshje”, planin ekonomik të Greqisë për të dalë nga kriza e borxhit.

Klinton arrin në Greqi

Botasot - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton po qëndron në Greqi për të treguar mbështetjen e SHBA-ve për krizën financiare që ka pësuar ky vend.

Klinton: SHBA mbështet reformat financiare

Ora news - 17.07.2011

Në vizitën e saj që po zhvillon në Greqi, Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillari Klinton ka shprehur mbështetjen e SHBA-ve për reformat financiare.

Klinton: SHBA mbështet masat greke të kursimeve

Botasot - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton tha se Shtetet e Bashkuara fuqishëm mbështesin masat e ashpra të Greqisë, për të dalë nga kriza ekonomike.

Klinton takohet me Papandreun

Ora news - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton është takuar sot me kryeministrin, Jorgos Papandreu. Ajo po bën thirrje si publikisht ashtu edhe privatisht për mbështetje ndaj programit të të masave shtrënguese të zotit Papandreu, që ...

Klinton: SHBA mbështesin "pa mëdyshje" planin ekonomik të Greqisë

VOA - 17.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se Shtetet e Bashkuara mbështesin "pa mëdyshje", planin ekonomik të Greqisë për të dalë nga kriza e borxhit.

Klinton:Turqia të zgjidh çështjen e Qipros

Shekulli - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hilari Klinton, gjatë një deklarate për shtyp lavdëroi Turqinë, si një model për vendet e tjera rajonale, tani kur në këto shtete, ka revolta për tranzicionin demokratik.

Klinton: Turqia model për vendet arabe

Evropaelire - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka lavderuar turqin si një model për vendet e tjera rajonale, tani kur në këto shtete ka revolta për tranzicionë demokratik.

Klinton: Turqia, model në rajon

Top Channel - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton ka lavderuar Turqinë si një model për vendet e tjera rajonale. Duke folur në Stamboll, ajo tha se rritja ekonomika për 11 % e Turqisë është mbresëlënse dhe traditat e saj demokratike mund t’i ...

Klinton:'Turqia model për vendet arabe'

Alsat - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka lavderuar turqin si një model për vendet e tjera rajonale, tani kur në këto shtete ka revolta për tranzicion demokratik.Duke folur në Stamboll, ajo tha se rritja ekonomike për 11 % e ...

Klinton: Çështja e Qipros të zgjidhet

Evropaelire - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton bëri thirrje sot për një zgjidhje të shpejtë për çështjen e Qipros. "Ne nuk mendojmë se nga status quo-ja në Qipro mund tw perfitoj dikush” , tha Klinton në një konferencë të përbashkët për ...

Klinton vizitë në Greqi

Top Channel - 16.07.2011

Në orët e vona të mbrëmjes së të shtunës mbërrin në Athinë nga Turqia, ku merrte pjesë në punimet e Grupit të Kontaktit për Libinë, shefja e diplomacisë amerikane Hillari Klinton.

Hilari Klinton lë politikën: Jam e lodhur nga ecejaket

Panorama - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, do të tërhiqet nga politika vitin e ardhshëm, pasi është “e lodhur nga ecejaket” e jetës publike.Në një intervistë për BBC-në, Klinton tha se “e dua punën që bëj” dhe shtoi se ndihej me ...

Klinton: Turqia model për vendet arabe

Botasot - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka lavderuar turqin si një model për vendet e tjera rajonale, tani kur në këto shtete ka revolta për tranzicionë demokratik.

Klinton:Turqia model për vendet arabe

Ora news - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton, ka lavdëruar Turqinë, si një model për vendet e tjera rajonale, tani kur në këto shtete, ka revolta për tranzicion demokratik.

Clinton: Turqia, model për vendet arabe

Koha.net - 16.07.2011

Stamboll, 16 korrik - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka lavdëruar Turqinë si një model për vendet e tjera rajonale, në kohën e revoltave të atjeshme për tranzicion demokratik.

Sekretarja Klinton shpreh shqetësim për lirinë e mediave në Turqi

VOA - 16.07.2011

Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se është e shqetësuar për çështjen e lirisë së mediave në Turqi, pas njoftimeve se në këtë vend janë burgosur rreth 60 gazetarë.

Klinton: Çështja e Qipros të zgjidhet

Ora news - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton bëri thirrje sot për një zgjidhje të shpejtë për çështjen e Qipros. "Ne nuk mendojmë se nga status quo-ja në Qipro mund të perfitoj dikush”, tha Klinton në një konferencë të përbashkët për ...

Klinton: Çështja e Qipros të zgjidhet

Botasot - 16.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton bëri thirrje sot për një zgjidhje të shpejtë për çështjen e Qipros. "Ne nuk mendojmë se nga status quo-ja në Qipro mund të përfitoj dikush”, tha Klinton në një konferencë të përbashkët për ...

Sekretarja Klinton shpreh shqetësim për lirinë e mediave në Turqi

Botasot - 16.07.2011

Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se është e shqetësuar për çështjen e lirisë së mediave në Turqi, pas njoftimeve se në këtë vend janë burgosur rreth 60 gazetarë.

Klinton: Turqia është model demokratik për kombet arabe

Yll Press - 16.07.2011

Duke folur në Stamboll, ajo tha se rritja ekonomike për 11 % e Turqisë është mbresëlënëse dhe traditat e saj demokratike mund t’i inspirojnë njerëzit në Tunizi, Egjipt, Jemen dhe Siri, të cilët janë duke kërkuar reforma.

Ikën Clinton. “Jam e lodhur nga udhëtimet”

Alsat.tv - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Clinton, do të tërhiqet nga politika në fund të mandatit të saj aktual. Ka qenë vetë Clinton që e ka bërë të ditur këtë qëllim të vetin, gjatë një interviste për BBC-në.

Klinton tërhiqet nga politika

Top Channel - 15.07.2011

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton paralajmëroi largimin nga skena politike amerikane në fund të mandatit të saj si kryediplomatja e SHBA-së. Lajmi u njoftua nga vetë Klinton gjatë një interviste për BBC-në.

Hillari Klinton tërhiqet nga politika

Shqipmedia - 15.07.2011

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton paralajmëroi largimin nga skena politike amerikane në fund të mandatit të saj si kryediplomatja e SHBA-së. Lajmi u njoftua nga vetë Klinton gjatë një interviste për BBC-në.

Klinton: SHBA është me Turqinë kundër PPK-së

Evropaelire - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë me Turqinë në luftën e saj me Partinë Punëtore të Kurdistanit.

Klinton: SHBA është me Turqinë kundër PPK-së

Alsat - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë me Turqinë në luftën e saj me Partinë Punëtore të Kurdistanit.

Klinton: Do të tërhiqem nga politika

Top Channel - 15.07.2011

Megjithëse gëzon shendet të mirë falë ushtrimeve fizike dhe jogës, udhëtimet e gjata nëpër botë, e kanë lodhur jo pak, Sekretaren amerikane te Shtetit, Hilari Klinton.

Hillari Clinton paralajmëron dorëheqjen: Jam e lodhur

LajmiFundit - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Clinton, do të tërhiqet nga politika në fund të mandatit të saj aktual. Ka qenë vetë Clinton që e ka bërë të ditur këtë qëllim të vetin, gjatë një interviste për BBC-në.

Klinton tërhiqet nga politika

Ora news - 15.07.2011

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton paralajmëroi largimin nga skena politike amerikane në fund të mandatit të saj si kryediplomatja e SHBA-së. Lajmi u njoftua nga vetë Klinton gjatë një interviste për BBC-në.

Klinton: SHBA-ja bashkohet me Turqinë kundër PPK-së

Ora news - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë me Turqinë në luftën e saj me Partinë Punëtore të Kurdistanit.

Klinton: SHBA është me Turqinë kundër PPK-së

Botasot - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) qëndrojnë me Turqinë në luftën e saj me Partinë Punëtore të Kurdistanit (PPK).

Clinton: SHBA është më Turqinë kundër PPK-së

Telegrafi - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka thënë se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë me Turqinë në luftën e saj me Partinë Punëtore të Kurdistanit.

SHBA është me Turqinë kundër PPK-së

Koha.net - 15.07.2011

Stamboll, 15 korrik -Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Clinton, ka thënë se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë me Turqinë në luftën e saj me Partinë Punëtore të Kurdistanit.

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, i thotë Lamtumirë politikës

ABC News - 15.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, i thotë lamtumirë politikës. Në një intervistë për BBC, Klinton thotë se do të jetë në politikë deri në zgjedhjet e nëntorit të vitit 2012.

SHBA-Rusi: Marrëveshje të reja

Evropaelire - 14.07.2011

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka finalizuar udhëtimin treditor në Uashington me arritjen e marrëveshjeve për birësim dhe viza, së bashku me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillari Klinton.

Marrëveshje të reja mes Uashingtonit e Moskës

Lajm - 14.07.2011

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë nënshkruar marrëveshje që reformojnë rregullat e birësimit dhe liberalizojnë regjimet e vizave. Duke folur së bashku me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili po qëndronte në një udhëtim treditor ...

Klinton në turne diplomatik

Evropaelire - 14.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të lërë sot Uashington për të nisur një turne diplomatik në botë. Ndalesa e saj e parë është Turqia, ku do të marrë pjesë në takimin e ministrave të jashtëm nga Grupi i Kontaktit për ...

Marrëveshje të reja mes Uashingtonit e Moskës

Alsat - 14.07.2011

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë nënshkruar marrëveshje që reformojnë rregullat e birësimit dhe liberalizojnë regjimet e vizave. Duke folur së bashku me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili po qëndronte në një udhëtim treditor ...

Klinton, Lavrov: Ditët e Gadafit në pushtet janë të numëruara

VOA - 14.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton, pas përfundimit të një dite plot bisedime politike mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë në Uashington, tha se dy fuqitë pajtohen që ditët e udhëheqësi libian Moamar Gadafi në pushtet janë të ...

Klinton, Lavrov: Ditët e Gadafit në pushtet janë të numëruara

Botasot - 14.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, pas përfundimit të një dite plot bisedime politike mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Rusisë në Uashington, tha se dy fuqitë pajtohen që ditët e udhëheqësi libian Moamar Gadafi ...

Klinton, tur diplomatik botëror

Ora news - 14.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të nis sot turnin e saj diplomatik nëpër botë. Ndalesa e saj e parë është Turqia, ku do të marrë pjesë në takimin e ministrave të jashtëm nga Grupi i Kontaktit për Libinë.

Washingtoni e Moska me marrëveshje të reja

Telegrafi - 14.07.2011

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë nënshkruar marrëveshje që reformojnë rregullat e birësimit dhe liberalizojnë regjimet e vizave. Duke folur së bashku me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili po qëndronte në një udhëtim treditor ...

Klinton në turne diplomatik

Botasot - 14.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të lërë sot Uashington për të nisur një turne diplomatik në botë. Ndalesa e saj e parë është Turqia, ku do të marrë pjesë në takimin e ministrave të jashtëm nga Grupi i Kontaktit për ...

SHBA-Rusi: Marrëveshje të reja

Botasot - 14.07.2011

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka finalizuar udhëtimin treditor në Uashington me arritjen e marrëveshjeve për birësim dhe viza, së bashku me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillari Klinton.

Kosova, Ashton takon Klinton

Top Channel - 13.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për politikën e jashtme Kathrin Ashton, e cila ndodhet në Uashington, theksuan se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, do të mbështesin ...

SHBA: Obama dhe Klinton takohen me Lavrovin

Evropaelire - 13.07.2011

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, sot në Uashington, takohen me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për vizitë në Shtetet e Bashkuara.

Klinton dhe Eshton: Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit është në rrugë drejt të ardhmes evropiane

Idividi - 13.07.2011

Uashington, 12 korrik 2011 (MIA) - Sekretarja amerikane e Shtetit Hilari Klinton dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Kethrin Eshton u dakroduan që normalizimi i marrëdhënieve dhe ndërtimi i besimit përmes ...

SHBA: Obama dhe Klinton takohen me Lavrovin

Alsat - 13.07.2011

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, sot në Uashington, takohen me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për vizitë në Shtetet e Bashkuara.

SHBA: Obama dhe Klinton takohen me Lavrovin

Lajm - 13.07.2011

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, sot në Uashington, takohen me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për vizitë në Shtetet e Bashkuara.

SHBA, Obama dhe Klinton takohen me Lavrovin

Ora news - 13.07.2011

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, takohen sot në Uashington me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për një vizitë në Shtetet e Bashkuara.

SHBA: Obama dhe Clinton takohen me Lavrovin

Telegrafi - 13.07.2011

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, sot në Washington, takohen me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për vizitë në Shtetet e Bashkuara.

SHBA: Obama dhe Klinton takohen me Lavrovin

Botasot - 13.07.2011

Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, sot në Uashington, takohen me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për vizitë në Shtetet e Bashkuara.

Marrëdhëniet SHBA - Rusi

ABC News - 13.07.2011

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov do të takohet me presidentin amerikan Barak Obama dhe me Sekretaren Amerikane të Shtetit, Hillari Klinton, nëE Washington.

Obama dhe Clinton takohen me Lavrovin

Koha.net - 13.07.2011

Washington, 13 korrik - Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Cinton, sot në Uashington, takohen me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavror, i cili gjendet për vizitë në Shtetet e Bashkuara.

Ministri i jashtëm rus, Lavrov takohet me presidentin Obama

VOA - 13.07.2011

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov u takua sot në Shtëpinë e Bardhë me presidentin Obama, një ditë pas deklaratës së tij se plani amerikan i mbrojtjes nga raketat në Evropë mbetet pengesë në marrëdhëniet mes dy vendeve.

Lavrov takohet me presidentin Obama

Botasot - 13.07.2011

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov u takua sot në Shtëpinë e Bardhë me presidentin amerikan Barak Obama, një ditë pas deklaratës së tij se plani amerikan i mbrojtjes nga raketat në Evropë mbetet pengesë në marrëdhëniet mes dy vendeve.

Klinton: Presidenti Asad e ka humbur legjitimitetin

Evropaelire - 12.07.2011

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad, e ka humbur legjitimitetin dhe se “nuk është i domosdoshëm”.

Hilari Klinton: Bashar al Asad e ka humbur legjitimitetin

Idividi - 12.07.2011

Uashington, 12 korrik 2011 (MIA) - Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidenti sirian, Bashar al-Asad ka humbur legjitimitetin për të udhëhequr popullin e tij, deklaroi sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton.

Klinton: 'Bashar al Asad e ka humbur legjitimitetin'

Alsat - 12.07.2011

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidenti sirian, Bashar al-Asad ka humbur legjitimitetin për të udhëhequr popullin e tij, deklaroi sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton.

Siria dënon kritikat e Klintonit

Evropaelire - 12.07.2011

Siria ka dënuar fuqishëm dekleratën e sekretares amerikane të Shtetit, Hillari Klinton për presidentin sirian, Bashar al-Asad, duke i qujatur komentet e saj, si "akt të ...

Klinton dhe Eshton:'Dialogu Prishtinë- Beograd rrugë drejt të ardhmes evropiane'

Alsat - 12.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hilari Klinton dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri Kethrin Eshton u dakroduan që normalizimi i marrëdhënieve dhe ndërtimi i besimit përmes dialogut mes Prishtinës dhe ...

Klinton-Ashton: Presim marrëveshje të reja

Albeu.com - 12.07.2011

Normalizimi i marrëdhënieve dhe krijimi i besimit përmes dialogut të Beogradit e Prishtinës hap të ardhmen evropiane për të dy palët. Kështu ka thënë sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit ...

Klinton: Presidenti Asad e ka humbur legjitimitetin

Botasot - 12.07.2011

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad, e ka humbur legjitimitetin dhe se “nuk është i domosdoshëm”.

Clinton: Presidenti Asad e ka humbur legjitimitetin

Koha.net - 12.07.2011

Washington, 12 korrik - Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka thënë se presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad, e ka humbur legjitimitetin dhe se “nuk është i domosdoshëm”.

Clinton kërkon përparim në veri të Kosovës

Telegrafi - 12.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme e Siguri, Catherine Ashton kanë thënë se normalizimi i marrëdhënieve dhe krijimi i besimit përmes dialogut të Beogradit ...

Klinton-Ashton: Marrëveshje të reja Kosovë-Serbi

Ora news - 12.07.2011

Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme të Sigurisë, Catherine Ashton kanë thënë se normalizimi i marrëdhënieve dhe krijimi i besimit përmes dialogut të ...

Siria dënon kritikat e Klintonit

Botasot - 12.07.2011

Siria ka dënuar fuqishëm dekleratën e sekretares amerikane të Shtetit, Hillari Klinton për presidentin sirian, Bashar al-Asad, duke i qujatur komentet e saj, si "akt të nxitjes".

Clinton dhe Ashton kërkojnë edhe marrëveshje të tjera Kosovë-Serbi

Yll Press - 12.07.2011

Sekretarja amerikane shtetit Hillary Clinton ka deklaruar se "tani marrëveshjet duhet të zbatohen dhe duhet të vërehet një përparim më i madh sidomos në veri të Kosovës”.

Clinton dhe Ashton kërkojnë hala marrëveshje Kosovë-Serbi

Koha.net - 12.07.2011

Washington, 12 korrik – Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian i për Politikë të Jashtme e Siguri Catherine Ashton kanë thënë se normalizimi i marrëdhënieve dhe krijimi i besimit ...

Klinton-Ashton: E ardhmja e Kosovës dhe Serbisë në BE

VOA - 12.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikën e jashtme Kathrin Ashton, e cila ndodhet në Uashington për takimin grupit të katërshes për Lindjen e Mesme, diskutuan edhe për ...

Klinton-Ashton: E ardhmja e Kosovës dhe Serbisë në Bashkimin Evropian

Botasot - 12.07.2011

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikën e jashtme Kathrin Ashton, e cila ndodhet në Uashington për takimin grupit të katërshes për Lindjen e Mesme, diskutuan edhe për ...