TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vriten njëri pas tjetrit për të shpëtuar të bijën

Shekulli - 17.02.2013

Nikoleta Kovaçi -Nga Levani i Fierit deri në Kuçovë ka udhëtuar i armatosur me një armë automatike. Është nisur në drejtim të shtëpisë së nuses së tij, të cilën kishte pesë muaj që nuk e takonte.

Rusët shesin pjesë të meteorit, thonë se e rrit potencën seksuale

Albtime - 17.02.2013

Besoni ose jo, rusët po bëjnë biznes me copat e rëna të meteorit i cili shkaktoi dëme të mëdha në vend. Çmimi i një copë arrin deri në 12.000 euro dhe reklamuesit thotë se mund të bleni edhe me kredi.

E vërtetuar:Në Maqedoni është pirë qumësht kroat toksik

Albtime - 17.02.2013

Analiza vërtetoi se në Maqedoni kanë pirë qumësht toksik kroat dhe i njëjti do të shkatërrohet sepse është konstatuar se ka rritje të aflatoksinës M1.Kontrollet laboratorike që u bënë në Maqedoni të prodhimeve ''Dukat''vërtetuan se në ...

Horor në Bullgari mësuesja e mbyt nxënësin e saj

Albtime - 17.02.2013

Horor në Bullgari mësuesja e mbyt nxënësin e saj .Sipas mediumeve mësuesja nga Bullgarija e rrahu deri në vdekje nxënësin 12 vjeçar .Ajo e kapi djaloshin për fyti dhe me kokë i binte murit .Ajo e beri këtë pasi nxënësi duke vrapuar pa ...

Vriten njëri pas tjetrit për të shpëtuar të bijën

Albtime - 17.02.2013

Nga Levani i Fierit deri në Kuçovë ka udhëtuar i armatosur me një armë automatike. Është nisur në drejtim të shtëpisë së nuses së tij, të cilën kishte pesë muaj që nuk e takonte.

Thaçi: Pavarësia e kosovës është kryevepër

Albtime - 16.02.2013

PRISHTINË - “Pavarësia e Kosovës është kryevepër e synimeve, idealeve, përpjekjeve dhe sakrificave të vazhdueshme të brezave të tërë”, tha dje kryeministri Hashim Thaçi, në akademinë solemne me rastin e 5-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ...

Të hënën Kuvendi i voton ministrat e rinj në kabinetin qeveritar

Albtime - 16.02.2013

Të hënën Kuvendi i Maqedonisë pritet që t'i votojë ndryshimet në qeverinë e Maqedonisë. Kryesisht ndryshimet do të jenë në postet ministrore dhe ato të zëvendësministrave shqiptarë.

Daçiç i shpëton atentatit, falenderon Agjencinë Informative të Sigurisë

Albtime - 16.02.2013

Kryeministri serb Ivica Dacic ka falenderuar agjencinë Informative të Sigurisë , pas lajmit se një grup kriminal kishte përgatitur një atentat ndaj tij, në kohën që ai do të udhëtonte drejt Irlandës.

PDSH sot mbajnë konventën për promovim të kandidatëve për zgjedhjet lokale

Albtime - 16.02.2013

Në prag të zgjedhjeve të rregullta lokale në Maqedoni, Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do të fillojë me konventën për promovimin e kandidatëve për kryetarë komunash dhe këshilltarë komunal.

Ashton: Javën e ardhshme pjesa më e rëndësishme e dialogut Serbi-Kosovë

Albtime - 16.02.2013

Shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Catherine Ashton deklaroi, pas një takimi me sekretarin e Departamentit amerikan të Shtetit John Kerry, se javën e ardhshme do të jetë pjesa më e rëndësishme e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, ...

Meta: Mbështesin sipërmarrësit e rinj që hapin vende pune

Albtime - 16.02.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në një fabrikë të prodhimeve fasone në qytetin e Beratit. I shoqëruar nga Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, dhe deputeti i LSI-së ...

Meksikë do të therren gjysëm milion pula

Albtime - 16.02.2013

Pushteti i Meksikës do t'i therrë 486.000 pula për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit H7N3 në qendër të shtetit Guanahuato. Kompania për prodhimin e pulave "Bacoko" të mërkurën lajmëroi rrezikun e mundshëm të paraqitjes së gripit ...

Murinjo detyron lojtarët që të ndëshkohen me kartona (Video)

Albtime - 16.02.2013

Kuptohet se disa minuta m ë von ë dy lojtar ë u denuan me kartona. Kjo nuk ësht ë hera e par ë e Mutinjos q ë ti "pastroj" kartonat e lojtar ëve t ë tij gjat ë ndeshjeve kryesore.

Dikur ëndërr e çdo mashkulli, tani....(FOTO & VIDEO)

Albtime - 16.02.2013

Në shikim të parë dikush mund të mendojë se ky yll i ka mbushur të pesëdhjetat. Por ajo nuk është as afërsisht e vjetër aq sa duket. Para disa vitesh, Tara Rid ishte ylli kryesorë i komendive romantike.

Eksplodon një bombë në pjesën veriore të Mitrovicës

Albtime - 16.02.2013

Në pjesën veriore të Mitrovës sot në mëngjes ka pasur një eksplodim në të cilin nuk ka të lënduar, njofton policia e Kosovës. Nga eksplodimi është dëmtuar një ndërtesë, por nuk njoftohet për të lënduar.

Çiftet më të fuqishme në Holiwood (FOTO)

Albtime - 16.02.2013

Çiftet më të fuqishme në Holiwood. Këto çifte të fuqishme janë me të vërtetë makinë e madhe profitabile në industrinë e shoubizit. Të suksesshëm në shumë fusha, këta tregojnë se kur flitet për mbajtjen e fuqisë, dy persona janë më mirë ...

Drake nuk lejohet të hyjë në klub pasi që Chris Brown gjendej brenda

Albtime - 16.02.2013

N ë nj ë klub n ë Hollywood, kishte nj ë fest ë ku brenda gjendej k ëng ëtari Chris Brown. Pas nj ë kohe nuk kishin lejuar q ë t ë hynte reperi Drake, duke m ënjanuar k ështu ndonj ë incident t ë panevojsh ëm mes tyre.

Gjuriq: "Serbia ka pozicione të forta në dialog"

Albtime - 16.02.2013

Krerët politik në Serbi debatuan mbi strategjinë e Beogradit në bisedimet me Kosovën si dhe hapat që duhen ndërmarrë në rrugën drejt afrimit me BE-në. Takimi u mbajt në prag të raundit "vendimtar" për gjendjen në veri.

Zbulohet letra e ish-zjarrfikësit që vrau të dashurën dhe veten: Po më le do të të ...

Albtime - 15.02.2013

Ish punonjësi i zjarrfikëses, i cili qëlloi për vdekje sot me armë zjarri të dashurën e tij dhe më pas veten, ka shkruar një letër para se të kryente aktin e rëndë.

Një muaj paraburgim për të dyshuarit për terrorizëm

Albtime - 15.02.2013

Një gjyqtar i procedurës paraprake i EULEX-i në Gjykatën Themelore në Gjilan ka urdhëruar paraburgim në kohëzgjatje prej një muaji, për dy persona të dyshuar për tri sulme kundër policisë serbe në Dobrosin, në maj, qershor dhe tetor 2012.

Tarantino deri më tani ka vrarë 563 persona në filmat e tij (VIDEO)

Albtime - 15.02.2013

Regjisori dhe aktori i njohur për dhunën e treguar në filmat e tij ka vrarë gjithsej 563 veta. Këtë ia analizuan disa analistë filmik, të cilëve iu kishte rënë në sy numri i madh i vrasjeve që ndodhin në filmat e këtij regjisori.

Adriano kërkon kontratë të re nga Barcelona

Albtime - 15.02.2013

Braziliani 28 vjeçar Adriano, nuk mendon na asnjë moment të largohet nga Barcelona edhe pse nuk mungojnë ofertat mjaftë të mira nga disa klube të njohura evropiane.

Përmbyset makina nga shpejtësia, dy të plagosur rëndë

Albtime - 15.02.2013

TIRANË - Një aksident me dy të plagosur rëndë ndodhi në rrugën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të Kasharit në orët e vona të ditës së enjte. Makina me targë AA 469 DO, e cila po udhëtonte nga Durrësi për Tiranë është përmbysur, duke lënë ...

SHBA, Berishës: Mos na bëni t’ju dënojmë publikisht!

Albtime - 15.02.2013

Tonet e larta të nacionalizmit të kryeministrit Sali Berisha dhe të partive politike kanë vënë në lëvizje diplomacinë amerikane. Departamenti amerikan i Shtetit, përmes një memo të dërguar qeverisë shqiptare rreth datës 23 janar ...

Bie interesi për arin në tregjet botërore

Albtime - 15.02.2013

Kërkesa globale për arin ra vitin e kaluar për herë të parë që nga viti 2009, si rezultat i shitjeve të reduktuara të bizhuterisë në Azi, njoftoi Këshilli Botëror për Ari.

Beyonce:"Numri i femrave të suksesshme në muzikë, nuk është i mjaftueshëm"

Albtime - 15.02.2013

Me publikimin e albumit t ë saj, Beyonce ka shprehur vullnetin q ë t'i inspiroj ë t ë gjitha femrat me pun ën e saj, andaj ju b ën thirrje p ër sukses dhe pun ë edhe m ë t ë madhe.

Gruaja e Mike Tyson, shtrohet në spital për Shën Valentin

Albtime - 15.02.2013

Bokseri Mike Tyson dhe bashk ëshortja e tij Kiki kan ë q ëndruar disa dit ë n ë Chicago, p ër shkak se Tyson po merret me nj ë emision televiziv t ë titulluar "Undisputed truth".

Përleshje e përgjakshme në Saraj

Albtime - 15.02.2013

Dy vëllezër u sulmuan fizikisht nga dy burrat që i njihnin dhe kishin keqkuptime më herët. Sipas Ministrisë së Brendshme, dje, rreth orës 02:00 të pasdites, ndërkohë që vëllezërit 23-vjeçari K.A dhe vëllai i tij katër vjet më i ri O.A nga ...

Tabanocë, arrestohet shqiptari me 15 kilogramë drogë (FOTO)

Albtime - 15.02.2013

Dërgesë e re e drogës që peshonte rreth 15 kilogramë, u konfiskua mbrëmë në kalimin kufitar Tabanocë pranë Kumanovës. Bëhet fjalë për marihuanën e cila është gjetur pas kontrollit të automjetit " Fiat Punto " me targa shqiptare.

Veprim idiotesk i një futbollisti, pa arsye godet me grusht lojtarin kundërshtar (VIDEO)

Albtime - 15.02.2013

Sulmuesi argjentinas i ekipit Arsenal de Sarandi, Emilio Zelaja, bëri një veprim tejet idiotesk në ndeshjen kundër Strongest në Kupën Libertadores, pasiqë shtatë minuta pasi hyri në lojë goditi me grusht në fytyrë një lojtar kundërshtar ...

Mbi 150 të vrarë në betejën për aeroportin e Alepos

Albtime - 15.02.2013

Rreth 150 kryengritës dhe pjesëtar forcave qeveritare u vranë në një betejë të ashpër për kontrollin e aeroportit ndërkombëtar në Alepo në veri të Sirisë dhe në bazën ajrore e cila është afër.

Fotografia e vitit për 2012-tën - Dy fëmijët e vrarë në Gaza (FOTO)

Albtime - 15.02.2013

Në garën prestigjioze të World Press Photo Contest, për zgjedhjen e fotografisë më të mirë të vitit, u zgjodh fotografia e fotografit suedez Paul Hansen.

Monstra: Gjurmët e gjetura në makinën "Opel Omega" të ngjashme me ato të të ...

Albtime - 15.02.2013

Në seancën e sotme të rastit famëkeq "Monstra" janë prezantuar dëshmitë materijale. Ekspertët i kanë paraqitur provat nga gjurmët e automobilit me të cilin dyshohet se kanë ikur autorët e vrasjes.

Sulm i egër i një bande femrash ndaj një çifti! Kujdes pamjet janë të ashpra dhe ...

Albtime - 15.02.2013

Pamje shokuese kanë regjistruar kamerat e sigurisë në metronë e Sydney të Australisë. Një grup vajzash adoleshente janë filmuar teksa rrahin barbarisht një çift në stacionin e metrosë në Blacktown.

Milan, fitore rutinore ndaj Parmës, përsëri shënon Balotelli

Albtime - 15.02.2013

Në ndeshjen e vetme të xhiros së 25-të që u luajt sonte në Serie A në mes Milanit dhe Parmës, rosonerët arritën të shënojnë fitore të lehtë kundër ekipit solid të Parmës.

Skandal i ri politik në Spanjë

Albtime - 15.02.2013

Qeveria spanjolle paralajmëroi sot se do të ketë një hetim mbi dyshimet se një agjenci detektivësh, e cili ka punuar për parti politike, ka spiunuar politikanët në verilindje të Katalonisë, njofton DPA.

CHL: Shakhtar - Borusia Dortmund - Vlerësimet e lojtarëve

Albtime - 14.02.2013

Në ndeshjen mes Shakhtarit dhe Borusia Dortmundit, lojtar më i mirë i ndeshjes është shpallur zëvendësuesi Douglas Costa, shënuesi i golit të dytë, kurse si dështim i ndeshjes është shpallur portieri i mysafirëve Roman Weidenfelle.

Francë: Arrestohet 24-vjeçari shqiptar i cili ishte dënuar me burgim të përjetshëm

Albtime - 14.02.2013

Shqiptari 24- vjeçar Arjan Quku, i dënuar me burgim të përjetshëm në Itali është arrestuar në Francë. Siç njoftojnë mediat italiane, tashmë nuk ka dyshime se i arrestuari një ditë më parë nga xhandarmëria franceze është 24- vjeçari Quku, i ...

Osmani anuloi vendimin e Këshillit të Komunës për dhurim të laptopeve

Ina - 14.02.2013

Kryetari i komunës së Gostivarit Rufi Osmani e shfrytëzoi të drejtën e vetos dhe ndërpreu publikimin e vendimit nr.07-245/1 од 29.01.2013 të këshillit të Komunës ë Gostivarit e mbajtur më 29.01.2013.

Mbledhja e Kuvendit, Thaçi: Padrejtësitë vazhdojnë, nuk na mbetet tjetër pos bashkimit

Albtime - 14.02.2013

Pasi ka dëgjuar kritikat e opozitës për ngecjen e Kosovës në procesin e liberalizimit të vizave, kryeministri në seancën e Kuvendit të Kosovës ka përsëritur se faji për këtë është në Bruksel, për shkak të mosunitetit të vendeve anëtare të ...

Thaçi diskuton me Nishanin e Berishën "çështjet me rëndësi për ...

Albtime - 14.02.2013

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi takoi sot në Tiranë presidentin e Shqipërisë Bujar Nishani dhe kryeministrin Sali Berisha. Nga kabineti i Thaçit, njoftojnë se në takimet me kryeministrin Berisha dhe presidentin Nishani, është biseduar për ...

Osmani anuloi vendimin e Këshillit të Komunës për dhurim të laptopeve

Albtime - 14.02.2013

Kryetari i komunës së Gostivarit Rufi Osmani e shfrytëzoi të drejtën e vetos dhe ndërpreu publikimin e vendimit nr.07-245/1 од 29.01.2013 të këshillit të Komunës ë Gostivarit e mbajtur më 29.01.2013.

Eurostat: Ekonomia në Eurozonë është tkurrur në fund të 2012-ës

Albtime - 14.02.2013

Ekonomia e Eurozonës është tkurrur me 0.6 përqind në tre muajt e fundit të vitit 2012, kjo sipas të dhënave të sotme të Eurostatit. Ajo që ra në sy ishte tkurrja e ekonomisë së Gjermanisë dhe Francës në fund të vitit që lamë pas.

Një australian i dyshuar për spiunazh vetëvritet në një burg të Izraelit

Albtime - 14.02.2013

Një australian, i dyshuar për spiunazh është vetëvrarë duke varur veten në qelinë e tij në një burg të Izraelit.Incidenti ndodhi në vitin 2010, por Ministria izraelite e Drejtësisë vetëm tani e ka konfirmuar rastin.

Kuçi: Dialogu për veriun është i vështirë

Albtime - 14.02.2013

PRISHTINE – Zëvendës/kryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka thënë se është e rëndë të flitet për një pjesë të territorit të vendit me një shtet fqinj.

Tërmet në Sarajevë

Albtime - 14.02.2013

Sarajeva sot regjistroi një tërmet me shkallë 3.1 të shkallës rihter.Tërmeti nuk shkaktoj dëme materiale por u ndi edhe në rrethin e qytetit dhjetë kilometra në lindje të ...

U këndojnë dëshmorëve të Luginës së Preshevës

Albtime - 14.02.2013

Njëri nga Lugina e Preshevës dhe tjetri nga Llapi janë bashkuar për të realizuar një këngë kushtuar dëshmorëve të Luginës. Arian Agushi dhe Nysret Muçiqi sapo kanë plasuar këngën “Shumë vjet” e cila është përgatitur nga Gold Ag, Dj Suat ...

Maradona, bëhet baba për herë të pestë

Albtime - 14.02.2013

Futbollisti më i mirë argjentinas i të gjitha kohërave, Diego Armando Maradona sot është bërë baba për herë të pestë. Partnerja e tij Veronika me të cilën Maradona ishte në lidhje para disa kohësh, i lindi djalë.

Beyonce vetëm për thonjtë e saj harxhon 860 dollarë

Albtime - 14.02.2013

Në fotografitë e saj ku Beyonce e reklamon turneun e saj e quajtur "Mrs. Carter Show" ajo pozon e veshur si princezë dhe nga shumë detaje të arta ajo ka edhe thonjë të artë.

Publikohet video nga bastisja e njësisë speciale në familjen Aliu (VIDEO)

Albtime - 13.02.2013

Pas lajmërimit të portalit albtime, në lidhje me bastisjen që bënë forcat e shumta të policisë në Kumanovë, më 11.02.2013, në youtube u publikua edhe një video nga ky akcion i policisë speciale.

Futbollistët e Çelsit nuk do t’i ndërrojnë fanellat me futbollistët e Spartës

Albtime - 13.02.2013

Kampioni evropian i futbollit në fuqi, Çelsi, nesër në Pragë do të luajë kundër Spartës, ndeshje kjo në kuadër të Evropa Ligës. Edhe pse nuk është zbuluar ende se ku do të vendosen anëtarët e ekipit anglez, sipas organizatorëve, mysafirët ...

Dorëheqja e Papës, grupi "Femen" proteston me gjoksat jashtë "S'duam më ...

Albtime - 13.02.2013

Tetë feministe të grupit "Femen" janë paraqitur sot me gjoksin jashtë në kishën "Notre Dame" të Parisit, për të festuar dorëheqjen e Papës. Femrat ishin fillimisht të përziera me turmën dhe ishin mbuluar me pallto të gjata, që më pas i ...

Beograd,nxënësit i hedhin mbi kokë një kovë me fëlliqësirë drejtorit të ...

Albtime - 13.02.2013

Nxënësit nga shkolla e mesme teknike në Beograd, i kanë një kovë plot me fëlliqësirë drejtorit Bozhidar Vidakoviq. Kjo ndodhi dy ditë më parë, kur drejtori po shkonte nga puna në shtëpi.

Ra qeveria e Bosnjës dhe Hercegovinës!

Albtime - 13.02.2013

Ka rënë qeveria e Bosnjës dhe Hercegovinës. Mbrëmë, gjatë seancës së jashtëzakonshme Parlamendi i Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës votoi për mosbesimin e qeverisë.

CHL: Të jesh a të mos jesh për Mourinhon, kundër të disponuarve të Fergusonit

Albtime - 13.02.2013

Sonte në Ligën e Kampionëve do të zhvillohen dy ndeshje të 1/8 së finales. Në Madrid, Reali do ta presë Manchester United-in, ndërsa Shahtari si kundërshtar do ta ketë Borusia Dortmundin.

Tifozët e PSG-së: "Kosova është Serbi"

Albtime - 13.02.2013

Në ndeshjen mes Valencia-s dhe PSG-së në Mestalija kishin udhëtuar edhe një grup i vogël i tifozëve të PSG-së. Përkundër grupit më të madh të tifozëve të PSG-së, ky grup i vogël i quajtur "Karsud", kryesisht i formuar nga tifozë serb dhe ...

Një femër Vip me mustaqe, kush mund të jetë? (FOTO)

Albtime - 13.02.2013

Cila mund të jetë një femër e "showbiz"-it, që përpiqet të maskohet si mashkull, duke fshehur tiparet joshëse në një foto të fundit të publikuar në Instagram? E kush tjetër, veç Madonnas, e cila është shfaqur me një palë mustaqe dhe syze, ...

Thaçi: Ekonomia ka shënuar rritje prej rreth 4%, rritje kanë shënuar edhe të ardhurat

Albtime - 13.02.2013

Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik po mbanë sot takimin e radhës, që është i pari për këtë vit. Në hapje të tij ka marrë pjesë edhe Kryeministri Hashim Thaçi, i cili ka dhënë përkrahje të parezervë punës së këtij Këshilli.

Dëshmia tronditëse: Michael Jackson është gjallë

Albtime - 13.02.2013

”Shpërfytyrimi në fytyrë e bëri që të sajojë vdekjen e tij”. Kjo është dëshmia tronditëse e prezantuesit Italian Adam Kodmon për Micheal Jackson.

Shqipëria reagon ndaj Koresë së Veriut

Albtime - 13.02.2013

Shqipëria ka reaguar me anë të një deklarata për shtyp të Ministrisë së Jashtme lidhur me testin bërthamorë të Koresë së Veriut. Në deklaratë thuhet se, “Ministria e Punëve të Jashtme dënon ashpër provën bërthamore të kryer ditët e fundit ...

Në Аfrikë të Jugut po përhapet tuberkulozë e pashërueshme

Albtime - 13.02.2013

Mjekët paralajmërojnë, se në qoftë se nuk mirren masa menjëherë, bota mund të përballet me një përhapje enorme të tuberkulozës jashtëzakonisht vdekjeprurëse dhe “praktikisht të pashërueshme”.

Beyonce prapa skene për revistën Vogue (Video)

Albtime - 13.02.2013

Tani për tani unë me të vërtetë e kuptojë fuqinë e trupit tim, "ajo tregonë modë. "Unë vetëm ndjë që trupi im do të thotë diçka krejtësisht ndryshe. Unë ndihem shumë me sigurt për këtë.

Fshehin 10kg drogë në pragjet e BMW-së (VIDEO)

Albtime - 13.02.2013

Dhjetë kilogram marihuane janë zënë mbrëmë të fshehura në automobilin ''BMW''i lënë në një shtëpi pa banim në fshatin Falishe afër Tetovës.Ministria e punëve të mbrenshme informoj se mbrëmë pasi mori informatë ekipi policor u nis ka fshati ...

Firmoset në Athinë gazsjellësi TAP, mediat greke: “Athina humbi ndaj Tiranës!”

Albtime - 13.02.2013

Është nënshkruar ditën e stome në orën 12:00 ora lokale në Athinë marrëveshja e gazsjellësit TAP (Trans Adriatic Pipeline). Marrëveshja është firmosur nga Ministri i Jashtëm grekë, Dhimitris Abramopoulos nga Zëvendëskryeministri dhe ...

A mundet floku të përshtatet në shampo e njëjtë?

Albtime - 13.02.2013

''Kohë pas kohe ndërrojeni shamponin sepse flokët mund të mësohen me të dhe të humb efektin''është këshillë që na japin çdoherë parukeret dhe shoqet tona por a përmban ujë.

I burgosuri vdes gjatë rrugës për në spital

Albtime - 13.02.2013

FUSHË KRUJË- Gjen vdekjen gjatë transportimit për në spital një i burgosur në burgun e Fushë Krujës. Ngjarja është shënuar ditën e sotme teksa i dënuari Agron Tahiri, pasi kishte paraqitur probleme shëndetësore është nisur menjëherë me ...

5 vjetori i pavarësisë së Kosovës, uron Obama dhe liderë të tjerë

Albtime - 13.02.2013

PRISHTINË -Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama uroi Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e përvjetorit të pestë të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Elvana rikthehet me këngën "Fake" (Video Premierë)

Albtime - 13.02.2013

Javë që shkoi ishin publikuar disa skena të videoklipit më të ri që vet Elvana e paralajmëroi, ndersa para pak minutash u shfaq edhe klipi i plotë. Xhirimet janë bërë në Shqipëri nga Max Production, dhe teksti është shkruar nga Lyrical Son.

Rita Ora do të aktrojë në filmin "Fast and Furious 6" (Video)

Albtime - 13.02.2013

Sipas kritik ëve t ë Hollywoodi-it, filmi "Fast and Furious 6" pritet t ë ket ë nj ë sukses t ë jasht ëzakonsh ëm. Rita n ë k ët ë film do t ë jet ë p ërkrah artist ëve t ë m ëdhenj, e nj ëri prej tyre do t ë jet ë edhe Vin Diesel.

Rusia i dërgon armë ushtrisë së Malit

Albtime - 13.02.2013

Moskë, 13 shkurt - Kreu i agjencisë eksportuese të armëve “Rosobornexport”, Anatoly Isaikin ka thënë se deri më tash në Republikën e Malit janë dërguar disa armë të lehta, ndërsa po vazhdojnë bisedimet për dërgimin e një sasie tjetër.

Mercedes lodër me dyert më fantastike që keni parë ndonjëherë (VIDEO)

Albtime - 13.02.2013

Të gjithë ata që janë të apasionuar pas makinave lodra do ta adhurojnë këtë model. ‘Makina’ më e re e Mercedes Benz ka jo vëtëm dyer që hapen nga lart duke përdorur telekomandën, por edhe bokse të integruara, Bluetooth dhe aplikacionin e ...

Arsenal e gjen zëvendësuesin e Sagnas ?

Albtime - 13.02.2013

Skuadra londineze Arsenal, është duke planifikuar të bëj një goditje shokuese në afatin kalimtar veror duke e sjellur në “Emirates Stadium” mbrojtësin e Barcelonës Dani Alves.

CHL: Pa fitues në mbrëmjen e sontme

Albtime - 13.02.2013

Sonte ishte rendi i barazimeve. Të dy ndeshjet e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve mbaruan me barazim. Rezultate me një përparësi të brishtë për mysafirët që ndeshjet e kthimit do t'i lujanë në Manchester, respektivisht Dortmund.

CHL: Real Madrid - Manchester United - Vlerësimet e lojtarëve

Albtime - 13.02.2013

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen e sontme të Ligës së Kampionëve në Madrid mes Realit dhe Manchester United. Sipas vlerësimeve të bëra nga lexuesit e portalit goal.com, portieri De Gea është shpallur lojtar i ndeshjes, kurse si dështim i ...

Ronaldo është i paarritshëm - VIDEO

Albtime - 12.02.2013

Në ndeshjen kundër Sevillas Kristiano Ronaldo ka impresionuar tifozët e vet, jo vetëm me hat-trikun po edhe me lojën e bukur që ka treguar. Në këtë video që po e shihni është theksuar momenti i shënimit të golit të tret kur portugezi për ...

Kapen nëntë emigrantë sirianë

Ina - 12.02.2013

Policia e Maqedonisë dje ka ndaluar nëntë emigrantë të huaj afrikano – aziatik në rrugën magjistrale Shtip – Shën Nikollë në pjesën lindore të vendit.

Koreja V. kryen provën e tretë bërthamore

Albtime - 12.02.2013

Koreja e Veriut thotë se ka kryer me sukses një provë të tretë bërthamore nëntokësore. Njoftimi u bë të martën nga Agjencia zyrtare koreane e lajmeve.

Kapen nëntë emigrantë sirianë

Albtime - 12.02.2013

Policia e Maqedonisë dje ka ndaluar nëntë emigrantë të huaj afrikano – aziatik në rrugën magjistrale Shtip – Shën Nikollë në pjesën lindore të vendit.

Thaçi: Qeveria e gatshme për reforma në përmirësim të jetës së ...

Albtime - 12.02.2013

Kryeministri Hashim Thaçi është zotuar sot para zyrtarëve të Komisionit Evropian për dialogun e liberalizimit të vizave se qeveria është e gatshme të ndërmarr të gjitha reformat e nevojshme për përmirësimin e jetës së qytetareve të ...

Kuçi është takuar Zëvendës Drejtorin Gjeneral për Zgjerim në KE

Albtime - 12.02.2013

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, dje ka pritur në takim, Joost Korte, Zëvendës Drejtor Gjeneral për Zgjerim në Komisionin Europian, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës ...

Shpërthen zjarr në punëtorinë e plastikës në Strugë

Albtime - 12.02.2013

Një person ka pësuar helmim nga karbondioksidi, pas shpërthimit të zjarrit në një punëtori për përpunimin e roletave të plastikës në qendër të Strugës.

Këngëtari Elvir Mekiq njëri nga dëshmitarët e "Monstrumit"

Albtime - 12.02.2013

K ëng ëtari Elvir Mekiq do t ë jet ë nj ëri nga d ëshmitar ët p ër rastin "Monstrum",k ërkes ën e ka b ër ë avokati i t ë pandehurit. Mekiqi para se t ë ndodhete masakra e Smillkov ës af ër liqenit ai po p ërgadiste video spotin tij .

Edhe pse ka vrarë Bin Ladenin sërisht i varfër!

Albtime - 12.02.2013

Ushtari Amerikan, pjestar i n j ësis ë speciale "Foka",p ër t ë cilin besohet se ësht ë p ërgjegj ës p ër vrasjen e Bin Ladenit,sot me v ështir ësi se mund ë t ë mbijetoj nga varf ëfria.

Vështirësitë që po kalon Euro

Albtime - 12.02.2013

Ministrat e financave të Eurozonës kanë rënë dakord për të vënë çështjen e vështirë të vlerës së euros në takimin e G20-ës, në Moskë gjatë kësaj javë.

Qeveria serbe në krizë, Daçiç mes “stuhisë” së akuzave

Albtime - 12.02.2013

Kryeministri serb, Ivica Daciç, e ka parë veten në mes të “stuhisë” mediatike pas akuzave që e lidhin atë me trafikun e drogës, duke lënë të kuptohet se zgjedhjet e përgjithshme nuk janë shumë larg.

Izraeli aprovoi ndërtimin e 90 shtëpive të reja

Albtime - 12.02.2013

Izraeli ka dhënë miratimin final për ndërtimin 90 shtëpive të reja në Bregun e pushtuar Perëndimor. Shtëpitë do të ndërtohet në Beit El e Jeruzalemit, tha ministria e mbrojtjes.

LONDRA: NËSE SKOCIA SHPALL PAVARËSINË DEL MENJËHERË NGA OKB-JA DHE BE-JA

Albtime - 12.02.2013

''Skocia, në rast se arrin në marrë pavarësinë përmes një referendumi, që është planifikuar për në vitin 2014, do të jetë një 'shtet i ri' dhe do t'i duhet të rinegociojë praninë e saj në organizatat ndërkombëtare si OKB dhe BE'', sipas ...

Këngëtari Elvir Mekiq njëri nga dëshmitarët e "Monstrës"

Albtime - 12.02.2013

K ëng ëtari Elvir Mekiq do t ë jet ë nj ëri nga d ëshmitar ët p ër rastin "Monstra", k ërkes ën për ardhjen e Mekiqit në cilësi të dëshmitarit e ka parashtruar avokati i të pandehurve.

Tetovë: Ekspozitë artistike me rastin e ditëlindjes së Profetit Muhamed

Albtime - 12.02.2013

Në orët e mbrëmjes të ditës së hënë në Galerinë e Arteve në Tetovë u bë hapja solemne e ekspozitës “Me art ne flasim” që realizohet në kuadër të fushatës “Ta njohim Muhammedin salAll-llahu alejhi ve sel-lem”.

Rita Ora ka refuzuar kthimin në “X Factor” si anëtare e përhershme e jurisë

Albtime - 12.02.2013

Pop ylli Rita Ora ka refuzuar kthimin në “X Factor” si anëtare e përhershme e jurisë, sepse dëshiron të fokusohet në karrierën e këndimit. Krijuesja e hitit “R.I.P.

Si u bë miliarder në SHBA një çoban nga Turqia

Albtime - 12.02.2013

Një çoban nga Tuqia u bë miliarder në SHBA. Çobani Hamdi Ulukaja nga Turqia lidore e realizoi ëndërrën amerikane"...duke falënderuar ajranin. Në të vërtetë, Hamdiu kur e vizitoi Amerikën, nuk i ka pëlqyer jogurti i atjeshëm, kështu që ka ...

Këpucë prej 11.000 diamantëve

Albtime - 12.02.2013

Marka luksoze ''Kristal Hills''çift i thjeshtë i takeve numër 37 të dizajnerit Xhuzepe u shëndrruan në një çmueshmëri të vërtet.Këpucët e shkëlqyera të dizajnerit janë të mbushura me 11.000 diamante që e mbulojnë çdo centimetër të ...

Erdogan: Nuk tërhiqemi nga anëtarësimi në BE

Albtime - 12.02.2013

ANKARA- Në një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se Ankaraja nuk do të hiqte dorë nga objektivi për anëtarësim në BE, sipas shtypit vendas.

Ronaldo: “Dua të bëhem golashënuesi më i mirë i Real Madrdit”

Albtime - 12.02.2013

Cristiano Ronaldo, sulmuesi i Real Madridit, ka biseduar për të ardhmen e tij e cila duket se do të jetë e gjatë në Madrid. “ Rekordet janë për ty thyer, dhe këtë dua ta bëjë me Realin” tha Ronaldo gjatë kohës sa ishte duke u fotografuar ...

Pronarët e Romës nën presion të tifozëve

Albtime - 12.02.2013

Aventura e Adrea Adreazzolit, në Roma filloi me një humbje të turpshme nga Sampdoria, ndërsa qysh prej fillimit të takimit dhe sidomos pas humbjës Ultrasit e flakt romak protestuan ashpër ndaj pronarëve të klubit.

20 telefonat më të mirë për mo...

Albtime - 12.02.2013

Sipas portalit Techradar Samsung Galaxz S3 renditet si telefoni smart më i mirë për momentin. Shumica mendojnë se iPhone është në krye të listes por sipas kësaj web faqe e cila ka bërë renditjen sipas një ankete edhe një vlersimi për ...

Kelly Rowland përplot me lot në festën e ditëlindjes

Albtime - 12.02.2013

K ëng ëtarja Kelly Rowland kishte festuar dje dit ëlindjen e 32-t ë. Nuk dihet n ëse ajo kishte festuar k ët ë dit ë mir ëpo nj ë gj ë ësht ë e sigurt ë se ajo kishte drekuar me shoqen e saj Beyonce dhe bashk ëshortin Jay-z.

CHL: Mbrëmje e mysafirëve, Juve dhe PSG afër çerekfinales

Albtime - 12.02.2013

Skuadra e Juventusit ka arritur ta turpëroj në Skoci skuadrën e Celticut. ‘Zonja e Vjetër’ nga Torino konfirmoi vetën si njëra nga skuadrat favorite për ta fituar titullin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve, duke i mposhtur 3:0 skocezët në ...

Barcelona do të shpërblejë yjet e saj me bonuse për besnikëri

Albtime - 11.02.2013

Krerët e gjigandit spanjoll të futbollit, Barcelonës, kanë vendosur të shpërblejnë të gjithë lojtarët për besnikëri ndaj klubit katalanas, gjegjësisht lojtarët të cilët do të jenë në gjendje të mbushin 15 vite në ekipin e parë që nga ...

Intervistë me zotëri Ibrahim SHAQIRIN, pjesëmarrës në luftën e Kroacisë në ...

Albtime - 11.02.2013

Intervistuar nga: Iljasa SALIHU për albtime.com Unë nuk bëra asgjë më tepër se sa kërkohej nga unë si një ushtarak dhe bir i këtij vendi Në çastin kur kapët armën për të luftuar për çlirimin e Kosovës, ju ka shkuar mendja se një ditë do të ...

Letër nga një mjek që preku miliona njerëz në mbarë botën (FOTO)

Albtime - 11.02.2013

Një letër nga një mjek e dërguar një personi që humbi gruan e tij, e cila po luftonte kancerin, ka tronditur miliona njerëz në mbarë botën. “I dashur zotëri .... Unë jam një mjek që po shëronte gruan tuaj javën e kaluar.

Kush është vrarë dhe kush është plagosur prej kriminelëve të SHIK-ut 

Albtime - 11.02.2013

Qytetarët e Kosovës i kanë drejtuar sytë dhe mendjen tek EULEX-i, duke shpresuar se Kosovën do ta shpëtojnë nga kthetrat e SHIK-ut. Jakup Krasniqi, sekretar i deritashëm i PDK-së, në një intervistë thoshte: Po, ka SHIK...

Bekim Fazliu e "fluturoi" Rregulloren e punës së Kunvedit gjatë seancës plenare (VIDEO)

Albtime - 11.02.2013

Me propozim të tillë, parlamenti do ta humb funskionin e tij, dhe do të shndërrohet në ndryshim të ligjeve pa diskutim. Tani, më me ndryshimet e rregullores së punës së Kuvendit, Kuvendi i RM-së është shndërruar në mjet të pushtetit ...

KE nesër dorëzon raportin e vlerësimit për liberalizim të vizave

Albtime - 11.02.2013

Një delegacion i komisionit evropian, pritet të vizitojë nesër Prishtinë zyrtare, për të dorëzuar raportin rreth vlerësimi të punës së institucioneve vendore në përmbushjen kritereve për liberalizim të vizave.

Forca të mëdha të policisë speciale në "vizitë" të familjes Aliu në ...

Albtime - 11.02.2013

Forca të mëdha të policisë speciale sot diku pas orës 12 në mesditë kanë ndaluar në afërsi të Xhamisë së Re në Kumanovë në "Lagjen e trimave". Diku afër 5 vetura të policisë speciale dhe po aq të policisë së rregullt, pas ndalimit në ...

Gjuajtje në New Orleans lëndohen katër persona

Albtime - 11.02.2013

Katër persona janë lënduar nga një gjuajtje me armë zjarri e cila ndodhi gjatë karnbevalit Mardi Gras në New Orleans.Një person i panjohur në rrugën Burbon nga gjuajtja me arme lëndoj dy burra dhe dy gra.Njëri nga burrat u operua dhe është ...

Ky është formacioni i mundshëm i Real Madridit për ndeshjen kundër Man United

Albtime - 11.02.2013

E përditshmja spanjolle “Marca” para çdo ndeshje të madhe e sidomos të Ligës së Kampionëve, e bënë të ditur formacionin e mundshëm të Real Madridit, që në 1/8 e finales takohet me Manchester United, njërin ndër rivalët më të mëdhenjë të ...

Google paralajmëron reporterët e Myanmar për sulme të sponsorizuara nga shteti

Albtime - 11.02.2013

Një numër gazetarësh të Myanmar, janë paralajmëruar nga Google se llogaritë e tyre në Gmail janë shënjestruar nga sulmues të ”sponsorizuar nga shteti.

Foto nga zjarri që kaploi një pjesë të Bit Pazarit (FOTO GALERI)

Albtime - 11.02.2013

Mbrëmë pas mesnate nga zjarri që kaploi tregun e njohur të Shkupit "Bit Pazar", janë djegur tërësisht disa duqane për rreth. Kryesisht janë dyqane për tregti në të vogël, për shtijen e veshmbathjeve, dhuratave, lodrave për fëmijë dhe të ...

Veshjet më të bukura në Grammy Awards

Albtime - 11.02.2013

Kelly Rowland kësaj here u konsiderua si njëra ndër artistet me fustanin më të bukur. Një veshje e sofistikuar që i le mjaft hapsirë imagjinatës. Fustani është i dizajnuar nga Georges Chakra, dhe Kelly pohon se ndjehet mjaft mirë në të.