TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nuland: Kosova dhe Serbia kanë bërë progres në dialog

ikub - 12.07.2015

Victoria Nuland, zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit është shprehur se Serbia e Kosova kanë bërë progres në dialog. Megjithëatë ajo ka shtuar se puna është larg nga përfundimi.

Jahjaga dhe Veseli takohen sot me Victoria Nuland

Albeu.com - 12.07.2015

Zëvendëssekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland , do të vizitojë sot Kosovën, ka paraparë takim me kreun e shtetit, Atifete Jahjaga dhe me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli .

Nuland sot në Kosovë, do të diskutohet për Gjykatën Speciale

Lajmi.net - 12.07.2015

Zëvendëssekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, do të qëndrojë sot në Kosovë për një vizitë zyrtare. Temë e këtyre takimeve do të jetë edhe Gjykata Speciale.

Nuland sot viziton Kosovën

LajmiFundit - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, sot pritet ta vizitojë Kosovën. Nuland, do të jetë e shoqëruar edhe me ndihmëssekretaren e shtetit të Mbrojtjes për ...

Nuland viziton sot Kosovën për Gjykatën Speciale

ikub - 12.07.2015

Zyrtarja e lartë e DASH, Vistoria Nuland do të vizitojë ditën e some Kosovën. Nuland do të zhvillojë takim me Presidenten Atifete Jahjaga dhe me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Nuland në Kosovë, flet për Gjykatën Speciale dhe korrupsionin

Portalb - 12.07.2015

Lajme lidhur me temën Kosovë: Pesë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm Arrestohen tre persona në Kosovë, dyshohen për terrorizëm Nuland do të theksoi se marrëveshja e 2 qershorit është bazë për ...

Maqedoni: Përpjekje për kapërcimin e dallimeve pushtet - opozitë

Evropaelire - 12.07.2015

Dështimi i negociatave për zgjidhjen e krizës politike ka alarmuar sërish bashkësinë ndërkombëtare, e cila përmes diplomatëve të saj do të bëjë përpjekjen e radhës për kapërcimin e dallimeve mes ...

Nuland arrin në Kuvend

Lajmi.net - 12.07.2015

Ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, sot do të qëndrojë për vizitë në Kosovë, me ç’rast do të takojë zyrtarët më të lartë shtetëror.

Jahjaga e Veseli, pishmanë që paralajmëruan takimin me Nuland

Zhurnal - 12.07.2015

Prishtinë, 12 korrik -Ndihmësja për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit të shtetit, John Kerry, Victoria Nuland, sot do të vizitojë Kosovën, me ç’rast do të takojë zyrtarët më të lartë ...

Mustafa shmang deklarimet për specialen

Zhurnal - 12.07.2015

Prishtinë, 12 korrik- Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, teksa ka qëndruar në Lipjan të dielën në fushatën e korrje-shirjeve, ka shmangur deklarimet rreth Speciales.

Jahjaga e Veseli e presin nulandin me dyer të mbyllura

Zhurnal - 12.07.2015

Prishtinë, 12 korrik- Presidentja e shtetit, Atifete Jahjaga dhe kryeparlamentari, Kadri Veseli kanë paralajmëruar takime me ndihmësen për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit të shtetit, John ...

Nuland mesazh liderëve në Maqedoni: Mos e humbni këtë mundësi

Almakos - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja e Shtetit Amerikan Vitorija Nuland, përpara ardhjes në Shkup të hënën, ka dërguar një mesazh të shkurt deri tek liderët politik në Maqedoni.

Nuland në takim me kryeministrin Mustafa

Albeu.com - 12.07.2015

Ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland , e cila ndodhet për një vizitë zyrtare në Kosovë, është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Isa Mustafa .

Nuland porosit Veselin që të themelohet Gjykata Speciale

Lajmi.net - 12.07.2015

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ndihmësen për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit të shtetit, John Kerry, zonjën Victoria Nuland.

Nuland: Duhet themeluar Gjykatën Speciale që Kosova të ecë përpara

Albeu.com - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja Amerikane për Çështje të Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka thënë se për të ecur Kosova përpara duhet themeluar Gjykatën Speciale.

Ja çfarë diskutuan Hashim Thaçi dhe Viktoria Nuland

Lajmi.net - 12.07.2015

Dialogu, Specialja, Forcat e Armatosura të Kosovës, këto kanë qenë tri temat e rëndësishme që Zëvendëssekretarja e Shtetit, Victoria Nuland, ka diskutuar gjatë takimit të saj me Zëvendëskryeministrin ...

Gjykata Speciale, çështja kryesor e diskutimit në mes të Mustafës dhe Nulandit

Lajmi.net - 12.07.2015

Kryeministri Isa Mustafa ka pritur sot në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Europës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, e cila ka filluar turnin e saj në Ballkan.

Nuland takohet edhe me Jahjagën, tema Gjykata Speciale

Lajmi.net - 12.07.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ndihmës sekretaren e shtetit të SHBA-së, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë, përkushtimin e ...

Nuland mesazh për Kosovën: Për të ecur përpara duhet ta themeloni Gjykatën Speciale

Portalb - 12.07.2015

Lajme lidhur me temën Nuland në Kosovë, flet për Gjykatën Speciale dhe korrupsionin Kosovë: Pesë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm Arrestohen tre persona në Kosovë, dyshohen për terrorizëm ...

Nuland takon krerët e Kosovës, Mustafa e Jahjaga premtojnë themelimin e Speciales, ndihmës-sekretarja e SHBA: Ofrojmë ...

SOT - 12.07.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Europës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, e cila ka filluar turnin e saj në Ballkan.

Nuland: Gjykata Speciale i duhet Kosovës

Top Channel - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja Amerikane për Çështjet e Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka thënë se për të ecur Kosova përpara duhet themeluar Gjykatën ...

Nuland në Kosovë për Specialen dhe bisedimet me Serbinë

Evropaelire - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euro-Azisë, Victoria Nuland, ka kërkuar nga shteti i Kosovës dhe lidershipi i saj politik të tregojnë mençuri dhe vendosmëri në ...

Takimi jahjaga-nuland: së shpejti do të themelohet gjykata Speciale

Zhurnal - 12.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ndihmës sekretaren e Shtetit të SHBA-ve, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë, përkushtimin e ...

Në takimin thaçi-nuland po ashtu U diskutua specialja: Kosova dhe shba-të, partnerë strategjikë

Zhurnal - 12.07.2015

Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka takuar edhe ministrin e Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi. “U takova me zëvendës-Sekretaren e Shtetit Victoria Nuland për të diskutuar ...

Nuland në Kosovë: Të ngrihet gjykata speciale

ikub - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja Amerikane për Çështjet e Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka kërkuar nga krerët e shtetit në Kosovë të ngrihet sa më parë Gjykata Speciale e cila më herët u rrëzua nga Kuvendi.

Gruevski refuzoi ta komentoj vizitën e sekretares shtetërore Nuland

Lajm - 12.07.2015

Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski nuk deshi ta komentoj vizitën e ndihmëssekretares shtetërore të SHBA-ve Viktorija Nuland, e cila nesër në Shkup do të realizojë takim me katër liderët e ...

Nuland: Themelojeni Specialen, mos i vini në pikëpyetje marrëdhëniet tona!

Lajm - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyera kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të ...

Nuland mesazh të qartë Kosovës: Nëse doni të ecni përpara me Evropën dhe me ne, themelojeni vetë Specialen

SOT - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan, Victoria Nuland, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyer, kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të ...

Nuland: Më mirë themelojeni vet Gjykatën sesa OKB-ja

Lajmi.net - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan Victoria Nuland ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyer kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Speciales.

Nulland nis zgjidhjen e krizës me Ali ahmetin

Zhurnal - 12.07.2015

Shkup, 12 korrik - Nesër në mëngjes, Zv Sekretarja e Shtetit Amerikan Victoria Nuland fillon takimet zyrtare në Maqedoni duke takuar liderin e BDI-së Ali Ahmeti në Ambasadën Amerikane në Shkup.

Nuland: Themelojeni Specialen

Albeu.com - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja e Shtetit Amerikan, Viktoria Nuland ka bërë thirrje që Kosova ta themelojë vetë Gjykatën Speciale më mirë sesa ajo të themelohet në OKB.

Haradinaj nuk tregon cfarë bisedoi me zyrtaren amerikane

Lajmi.net - 12.07.2015

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me zëvendës ndihmës sekretaren e shtetit të SHBA-ve, Victoria Nuland. Haradinaj e ka bërë lajmin publik në profilin e ...

Mustafa pret në takim zyrtaren e DASH-it, Victoria Nuland

LajmiFundit - 12.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland.

Gruevski refuzoi ta komentoj vizitën e sekretares shtetërore Nuland

Almakos - 12.07.2015

Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski nuk deshi ta komentoj vizitën e ndihmëssekretares shtetërore të SHBA-ve Viktorija Nuland, e cila nesër në Shkup do të realizojë takim me katër liderët e ...

Thaçi takon Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Viktoria Nuland

Zhurnal - 12.07.2015

Shkup, 12 korrik - Nesër në 12:30, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi do të takoj zyrtaren e lartë amerikane, Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe ...

Jahjaga e Veseli sot takojnë Nulandin

Telegrafi - 12.07.2015

Zëvendës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, gjatë vizitës së sotme në Kosovë, do të takohet edhe me presidenten e vendit, Atifete Jahjaga.

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit: Korrupsioni, pengesa kryesore e përparimit në Ballkan

BalkanWeb - 12.07.2015

SHBA -Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, tha në Dubrovnik të Kroacisë se Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë, në paqe dhe në begati, por vendet e rajonit duhet të ...

Jahjaga e Veseli sot takojnë Nulandin

Botasot - 12.07.2015

Zëvendës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, gjatë vizitës së sotme në Kosovë, do të takohet edhe me presidenten e vendit, Atifete Jahjaga.

Zyrtarja amerikane sot në Kosovë, takohet me Jahjagën dhe Veselin

Ora news - 12.07.2015

Viktoria Nuland, zëvendës ndihmëse sekretarja amerikane e shtetit do vizitojë sot Kosovën dhe Serbinë, në kuadër të turit të saj ballkanik. Gjatë qëndrimit në Kosovë, Nuland do të takohet me ...

Nuland nga Dubrovniku i dërgoi mesazhe Gruevskit dhe Zaevit

Ora news - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane Viktoria Nuland para mbërritjes në Shkup ka dhënë porosi të qartë që liderët politik në Maqedoni që të shfrytëzojnë mundësinë për të zbatuar marrëveshjen e 2 qershorit të ...

Nuland vjen në Kosovë për Specialen e për dialogun me Serbinë

Koha.net - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, sot pritet ta vizitojë Kosovën. Nuland do të jetë e shoqëruar edhe nga ndihmëssekretarja e shtetit të Mbrojtjes për ...

Nuland nga Dubrovniku i dërgoi mesazhe Gruevskit dhe Zaevit

Botasot - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane Viktoria Nuland para mbërritjes në Shkup ka dhënë porosi të qartë që liderët politik në Maqedoni që të shfrytëzojnë mundësinë për të zbatuar marrëveshjen e 2 qershorit të ...

Nuland viziton sot Kosovën, temë e bisedimeve do jetë Gjykata Speciale

BalkanWeb - 12.07.2015

KOSOVE- Zëvendëssekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, do të vizitojë sot Kosovën, ka paraparë takim me Presidenten Atifete Jahjaga dhe me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Jahjaga e Veseli, pishmanë që paralajmëruan takimin me Nuland

Koha.net - 12.07.2015

Ndihmësja për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit të shtetit, John Kerry, Victoria Nuland, sot do të vizitojë Kosovën, me ç’rast do të takojë zyrtarët më të lartë shtetëror.

Pishmanë që paralajmëruan takimin me Nuland

Telegrafi - 12.07.2015

Ndihmësja e Sekretarit të shtetit, John Kerry, për çështje të Evropës dhe Azisë, Victoria Nuland, sot do të vizitojë Kosovën, me ç’rast do të takojë zyrtarët më të lartë shtetërorë.

Mustafa shmang deklarimet për Specialen

Koha.net - 12.07.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, teksa ka qëndruar në Lipjan të dielën në fushatën e korrje-shirjeve, ka shmangur deklarimet rreth Speciales. Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe ...

Jahjaga e Veseli, pishmanë që paralajmëruan takimin me Nuland

Botasot - 12.07.2015

Ndihmësja për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit të shtetit, John Kerry, Victoria Nuland, sot do të vizitojë Kosovën, me ç’rast do të takojë zyrtarët më të lartë shtetërorë.

Mustafa shmang deklarimet për Specialen

Botasot - 12.07.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, teksa ka qëndruar në Lipjan të dielën në fushatën e korrje-shirjeve, ka shmangur deklarimet rreth Speciales. Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe ...

Mustafa shmang deklarimet për Specialen

Telegrafi - 12.07.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, teksa ka qëndruar në Lipjan të dielën në fushatën e korrje-shirjeve, ka shmangur deklarimet rreth Speciales. Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe ...

Jahjaga e Veseli e presin Nulandin me dyer të mbyllura

Botasot - 12.07.2015

Presidentja e shtetit, Atifete Jahjaga dhe kryeparlamentari, Kadri Veseli kanë paralajmëruar takimeme ndihmësen për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit të shtetit, John Kerry, Victoria Nuland.

Maqedoni: Përpjekje për kapërcimin e dallimeve pushtet - opozitë

Yll Press - 12.07.2015

Të hënën në Shkup do të qëndrojë për vizitë, ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ndërsa një ditë më vonë, të martën pritet të arrijë komisionari për zgjerim i Bashkimit ...

Nuland në Kosovë, flet për Gjykatën Speciale dhe korrupsionin

Yll Press - 12.07.2015

Sipas Nuland, korrupsioni ështe pengesa kryesore e përparimit në Ballkan që krijon dobësi që mund të shfrytëzohen nga autokratët dhe ekstremistët e dhunshëm.

​Nuland thotë se për të ecur Kosova përpara duhet themeluar Gjykatën Speciale

Botasot - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja Amerikane për Cështje të Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka thënë se për të ecur Kosova përpara duhet themeluar Gjykatën Speciale.

Takimi Veseli-Nuland: Specialja do të themelohet

Telegrafi - 12.07.2015

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, pati sot takim me Victoria Nulandin - ndihmësen për çështje të Evropës dhe Azisë të sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry.

Specialja u diskutua edhe në takimin Mustafa-Nuland: Kusht për të ecur para

Telegrafi - 12.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ndihmës sekretaren amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland.

Thaçi dhe Nuland diskutuan për Gjykatën Speciale (Foto)

Botasot - 12.07.2015

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim Ndihmës Sekretarja Amerikane për çështje të Europës dhe Azisë, Victoria Nuland.

​Nuland edhe me kryeministrin biseduan për themelimin e Gjykatës Speciale

Botasot - 12.07.2015

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, priti në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland. Kryeministri Isa Mustafa shprehu falënderimet e ...

Nuland takohet edhe me Jahjagën, tema Gjykata Speciale (Foto)

Botasot - 12.07.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ndihmës sekretaren e shtetit të SHBA-së, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë, përkushtimin e ...

Takimi Jahjaga-Nuland: Së shpejti do të themelohet Gjykata Speciale

Telegrafi - 12.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ndihmës sekretaren e Shtetit të SHBA-ve, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë, përkushtimin e ...

Kosovë, Nuland: Themeloni Specialen për të ecur përpara

BalkanWeb - 12.07.2015

KOSOVË- Ndihmës Sekretarja Amerikane për Çështje të Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka thënë se për të ecur përpara Kosova, duhet themeluar Gjykatën Speciale.

Në takimin Thaçi-Nuland po ashtu u diskutua Specialja: Kosova dhe ShBA-të, partnerë strategjikë

Telegrafi - 12.07.2015

Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka takuar edhe ministrin e Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi “U takova me zëvendës-Sekretaren e Shtetit Victoria Nuland për të diskutuar ...

Ndihmës Sekretarja e SHBA-ve viziton Kosovën. Nuland: Themeloni Gjykatën Speciale

Botasot - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja Amerikane për Çështjet e Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka thënë se për të ecur Kosova përpara duhet themeluar Gjykatën Speciale.

Nuland merr garanci për themelimin e Speciales, larg syrit të mediave [video]

Koha.net - 12.07.2015

Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, u ka bërë me dije liderëve të institucioneve të Kosovës, që për të ecur përpara duhet të themelohet Gjykata Speciale.

Victoria Nuland në Kosovë

VOA - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, qëndroi sot në Prishtinë për të diskutuar me udhëheqësit më të lartë të Kosovës, çështjet që kanë të bëjnë me sundimin e ligjit, forcimin e ...

Nuland: Nëse Kosova s’e bën Specialen prish marrëdhëniet me SHBA-të

Koha.net - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyera kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të ...

Nuland: Më mirë themelojeni vet Gjykatën sesa OKB-ja

Botasot - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan Victoria Nuland ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyer kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës ...

Nuland: Themelojeni Specialen, mos i vini në pikëpyetje marrëdhëniet tona!

Telegrafi - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyera kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të ...

Nuland takoi Haradinajn, ai s’flet për detaje

Koha.net - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka takuar sot edhe kreun e Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn. Lajmin për këtë takim e ka bërë publik vet kreu i AAK-së, por ...

Haradinaj takon Nulandin: Respekt për SHBA-të

Telegrafi - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka takuar sot edhe kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj. “Sot, pata nderin të pres në takim, Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria ...

Haradinaj takon Nulandin: Respekt për SHBA-të

Botasot - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka takuar sot edhe kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj. “Sot, pata nderin të pres në takim, Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria ...

Kosovë: Jahjaga e Veseli sot takojnë Nulandin

Tetova Sot - 12.07.2015

Zëvendëssekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, do të vizitojë sot Kosovën, ka paraparë takim me kreun e shtetit, Atifete Jahjaga dhe me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Nuland flet për rreziqet që i kanosen Ballkanit: Mund të bjerë pre e ndërhyrjeve të jashtme

Gazeta Dita - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, gjatë Forumit “Kroacia 2015” në Dubrovnik ka deklaruar se problemi më i madh në Ballkan është korrupsioni si dhe foli për rreziqet që i ...

Takohen Mustafa e Nuland, bisedojnë për të ardhmen e Kosovës

InfoGlobi - 12.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland.

Nuland: Prishtina të ngrejë Gjykatën Speciale

Vision Plus - 12.07.2015

Ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Viktoria Nuland, ka theksuar se shteti i Kosovës dhe lidershipi i saj politik, duhet të tregojnë mençuri dhe vendosmëri në ...

Nuland viziton Kosovën: Themeloni Gjykatën Speciale që të ecni pëpara

Shqiptarja - 12.07.2015

Zëvendës Sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, ka zhvilluar sot një vizitojë në Kosovë, ku është takuar me krerë të lartë të shtetit.

Nuland edhe me kryeministrin biseduan për themelimin e Gjykatës Speciale

Tetova Sot - 12.07.2015

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, priti në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland. Kryeministri Isa Mustafa shprehu falënderimet e ...

Nuland takohet edhe me Jahjagën, tema Gjykata Speciale (Foto)

Tetova Sot - 12.07.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ndihmës sekretaren e shtetit të SHBA-së, Victoria Nuland, me të cilën bisedoi për zhvillimet aktuale në Kosovë, përkushtimin e ...

Ndihmës Sekretarja e SHBA-ve viziton Kosovën. Nuland: Themeloni Gjykatën Speciale

Tetova Sot - 12.07.2015

Ndihmës Sekretarja Amerikane për Çështjet e Europës dhe Azisë, Victoria Nuland ka thënë se për të ecur Kosova përpara duhet themeluar Gjykatën Speciale.

Nuland: Më mirë themelojeni Gjykatën vet sesa OKB-ja

Gazeta Tema - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan Victoria Nuland ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyer kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës ...

Nuland shpreson se Kosova do ta themelojë Gjykatën

InfoGlobi - 12.07.2015

Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan Victoria Nuland ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyer kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Spesiales.

Nuland viziton sot Kosovën

Kosova Live - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, pritet që sot të qëndroj për vizitë në Kosovë së bashku me ndihmëssekretaren e shtetit të Mbrojtjes për Ukrainë, Rusi ...

Nuland kërkon nga udhëheqja e Kosovës përmbyllje të kapitullit për specialen

Kosova Live - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, ka qëndruar sot në Kosovë dhe ka zhvilluar takime të ndara dhe pa praninë e mediave me udhëheqës të lartë ...

Nuland: Themelojeni Specialen, mos i vini në pikëpyetje marrëdhëniet tona!

Shprehja - 12.07.2015

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë qenë shumë të zhgënjyera kur nuk janë votuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të ...

Zyrtarja e DASH: BE i ka kthyer sytë nga Ballkani, punoni për rritjen e stabilitetit

SOT - 11.07.2015

Zëvendëssekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland deklaron se Ballkani perëndimor është në një moment shumë të rëndësishëm. Duke folur në “Croatia Forum 2015”, ...

Nuland presion Serbisë të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Albeu.com - 11.07.2015

Marrëveshja për Stabilizim Asocim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në.

Nuland i bën presion Serbisë të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Lajm - 11.07.2015

Marrëveshja për Stabilizim Asocim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në.

Kajro: Eksplodim afër Konsullatës së Italisë

Evropaelire - 11.07.2015

10:27 Nuland: Kosova dhe Serbia kanë bërë progres, por ka ende punë 10:01 Bosnjë: Shënohet 20 vjetori i masakrës në ...

Nuland do të theksoj se marrëveshja e 2 qershorit është bazë për zgjidhjen e krizës

Portalb - 11.07.2015

Lajme lidhur me temën SHBA do të intervenojë për krizën e Maqedonisë: zyrtarja e lartë e DASH vjen në Shkup? Nuland: Si mundeni që në mbrëmje të flini nën ombrellën e NATO-s ndërsa gjatë ditës të ...

Sulme ajrore amerikane kundër militantëve

Evropaelire - 11.07.2015

10:37 Kajro: Eksplodim afër Konsullatës së Italisë 10:27 Nuland: Kosova dhe Serbia kanë bërë progres, por ka ende punë 10:01 Bosnjë: Shënohet 20 vjetori i masakrës në ...

Poposki të hënën pritet që të takohet me Nuland

Zhurnal - 11.07.2015

Shkup, 11 korrik- Ministri i punëve të jashtme Nikolla Poposki të hënën pritet që të realizoi një takim me ndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-së të ngarkuar për çështjet evropiane dhe euro ...

Nuland: të respektohet marrëveshja e dy qershorit

Zhurnal - 11.07.2015

Shkup, 11 korrik- Ndihmës sekretari shtetëror amerikan Viktoria Nuland dërgoi një thirrje deri te liderët politik në Maqedoni që ta shfrytëzojnë mundësinë e cila i afrohet dhe ta realizojnë ...

Nuland nesër në Prishtinë, takon kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli

LajmiFundit - 11.07.2015

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, nesër pritet të vizitohet nga një mysafire shumë e rëndësishme. Ai do të pret në takim Zëvendëssekretaren e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria ...

Nuland: Kanceri i Ballkanit është korrupsioni

Lajmi.net - 11.07.2015

Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë dhe të begatë, por vendet e rajonit duhet të varrosin përgjithmonë urrejtjen, kriminalitetin, lakminë dhe despotizmin, është mesazhi i ...

Brukseli e Uashingtoni do t'i bëjnë trysni Maqedonisë

Zhurnal - 11.07.2015

Shkup, 11 korrik - Brukseli dhe Uashingtoni pritet ti bëjnë trysni liderëve politik në Maqedoni për gjetjen e zgjidhjes së krizës politike. Edhe pse VMRO dhe LSDM nuk lëshojnë pe dhe mbeten në ...

Nuland: Korrupsioni, kanceri që shtrydh fuqinë e demokracive në Ballkan, duhet varrosur urrejtja, lakmia, kriminaliteti ...

SOT - 11.07.2015

Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë dhe të begatë, por vendet e rajonit duhet të varrosin përgjithmonë urrejtjen, kriminalitetin, lakminë dhe despotizmin, është mesazhi i ...

Victoria Nuland nesër takim me Jahjagën dhe Veselin

Lajmi.net - 11.07.2015

Zëvendës sekretarja amerikane e shtetit Victoria Nuland nesër gjatë vizitës në Kosovë do të takohet edhe me presidenten e vendit Atifete Jahjaga. Në një njoftim nga Presidenca bëhet e ditur se ...

Nuland i bën presion Serbisë të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Koha.net - 11.07.2015

Marrëveshja për Stabilizim Asocim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në.

Victoria Nuland – mesazhe të forta për Ballkanin

VOA - 11.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, tha se korrupsioni është pengesa kryesore e përparimit në Ballkan dhe krijon dobësi që mund të shfrytëzohen nga autokratët dhe ekstremistët e ...

Nuland i bën presion Serbisë të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Botasot - 11.07.2015

​Marrëveshja për Stabilizim Asocim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në.

Nuland do të theksoj se marrëveshja e 2 qershorit është bazë për zgjidhjen e krizës

Botasot - 11.07.2015

Ndihmësja e sekretarit amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi, Viktoria Nuland të dielën do të udhëtoj për në Shkup, konfirmuan për “Meta” nga ambasada e SHBA-së në Shkup.

Nuland i bën presion Serbisë të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Telegrafi - 11.07.2015

Marrëveshja për Stabilizim Asocim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në.

Poposki të hënën pritet që të takohet me Nuland

Botasot - 11.07.2015

Ministri i punëve të jashtme Nikolla Poposki të hënën pritet që të realizoi një takim me ndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-së të ngarkuar për çështjet evropiane dhe euro aziatike, Viktoria Nuland.

Nuland nesër në Prishtinë, takon Veselin

Koha.net - 11.07.2015

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, nesër pritet të vizitohet nga një mysafire shumë e rëndësishme. Ai do të pret në takim Zëvendëssekretaren e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria ...

Victoria Nuland, mesazhe të forta për Ballkanin

Ora news - 11.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, tha se korrupsioni është pengesa kryesore e përparimit në Ballkan dhe krijon dobësi që mund të shfrytëzohen nga autokratët dhe ekstremistët e ...

Nuland: Shfrytëzojeni këtë moment dhe ne do të ndihmojmë!

Telegrafi - 11.07.2015

Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë dhe të begatë, por vendet e rajonit duhet të varrosin përgjithmonë urrejtjen, kriminalitetin, lakminë dhe despotizmin, është mesazhi i ...

Nuland e takon edhe Presidenten

Koha.net - 11.07.2015

Zëvendëssekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, që pritet të vizitojë nesër Kosovën, ka paraparë takim me kreun e shtetit, Atifete Jahjaga.

​Jahjaga takohet nesër me Nuland

Botasot - 11.07.2015

Zëvendës sekretarja amerikane e shtetit Victoria Nuland nesër gjatë vizitës në Kosovë do të takohet edhe me presidenten e vendit Atifete Jahjaga. Në një njoftim nga Presidenca bëhet e ditur se ...

Mesazhet e forta të Nulandit për të gjitha vendet e Ballkanit

Koha.net - 11.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, tha në Dubrovnik të Kroacisë se Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë, në paqe dhe në begati, por vendet e rajonit duhet të ...

Nuland i bën presion Serbisë të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Tetova Sot - 11.07.2015

Marrëveshja për Stabilizim Asocim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në.

Nuland: Kosova dhe Serbia kanë  bërë progres, por ka ende punë

Shqiptarja - 11.07.2015

Zyrtarja e lartë e Departamentit amerikan të shtetit, Victoria Nuland, ka deklaruar se “Kosova dhe Serbia po bëjnë progres”, por “puna është larg nga përfundimi”.

Nuland u bërri thirrje liderëve të Maqedonisë ta zbatojnë marrëveshjen e Hanit

Tetova Sot - 11.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit Viktoria Nuland u bëri thirrje liderëve politikë të Maqedonisë ta shfrytëzojnë mundësinë që u ofrohet dhe ta zbatojnë marrëveshjen për normalizimin e gjendjes ...

Nuland porosit liderët e Maqedonisë: Mos e humbni këtë mundësi që ju ofrohet!

Tetova Sot - 11.07.2015

Viktoria Nuland, Ndihmës Sekretarja e SHBA para se të vijnë në Shkup të hënën, dërgoi një mesazh të shkurtër për të liderët e katër partive politike të Maqedonisë.

Për çka është i interesuar Uashingtoni në Maqedoni?

Tetova Sot - 11.07.2015

Selim Ibraimi Mediat në Shkup raportojnë se Mogeherini do ta marrë rolin e Hanit, diplomatit jo aq të shkathtë të BE-së i cili më shumë sipas mediave opozitare forcoi garniturën qeveritare në ...

Nuland: Korrupsioni e keqja e Ballkanit

InfoGlobi - 11.07.2015

Nuland ka nisur një vizitë zyrtare në rajon, që përfshin Shqipërinë, Kosovën, Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë. Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë dhe të begatë, por vendet e ...

Nuland: Serbia duhet të bëjë koncesione për t’i përmbushur kushtet e BE-së

Kosova Live - 11.07.2015

Marrëveshja për Stabilizim Asociim është një traktat ndërkombëtar, e cila kur të nënshkruhet do t’i jepte Serbisë statusin e një shteti të asocuar me BE-në dhe në mesin e obligimeve që Serbia do të ...

Nuland: Liderët e Maqedonisë ta zbatojnë marrëveshjen e Hanit

Republika - 11.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit Viktoria Nuland u bëri thirrje liderëve politikë të Maqedonisë ta shfrytëzojnë mundësinë që u ofrohet dhe ta zbatojnë marrëveshjen për normalizimin e gjendjes ...

Zyrtarja e lartë amerikane, Nuland, të dielen në Kosovë

Kosova Live - 11.07.2015

Zëvendëssekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, pritet nesër të vizitojë Kosovën. Agjenda e shpaluar deri më tash e vizitës së saj, bën të ditur se Nuland pritet të takohet ...

Nuland dhe Schulz në Tiranë, zyrtarët e lartë të SHBA -BE vizitojnë brenda 2 ditësh Shqipërinë

LajmiFundit - 10.07.2015

Zyrtarë të lartë amerikanë dhe europianë do të vizojnë brenda dy ditësh Shqipërinë. Me 12 korrik do të mbërrijë në Tiranë Viktoria Nuland, zëvendës ndihmëse sekretarja amerikane e shtetit, ndërsa me ...

Nuland: Viti 2015 ka gjasë të jetë vit evropian për Ballkanin

Lajmi.net - 10.07.2015

Ballkani perëndimor është në moment të rëndësishëm për të, moment kur do të vendoset nëse gjërat do të ndryshojnë për të mirë apo nëse rajoni përsëri do të bjerë viktimë e lakmisë, urrejtjes dhe ...

Nuland vjen në Kosovë për Specialen

Yll Press - 10.07.2015

Mirëpo, jozyrtarisht "Zëri" merr vesh se Nuland gjatë vizitës në Kosovë, do t’i bëjë presion krerëve të shtetit që sa më parë të riprocedojnë në Kuvend ndryshimin e amendamentit kushtetues që i hap ...

Nuland vjen së shpejti në Kosovë

Botasot - 10.07.2015

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, ta vizitojë Kosovën. Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë me dije se gjatë një turneu ballkanik që nis ...

Zyrtarë të lartë të SHBA dhe BE vizitojnë brenda dy ditësh Shqipërinë

Ora news - 10.07.2015

Zyrtarë të lartë amerikanë dhe europianë do të vizojnë brenda dy ditësh Shqipërinë. Me 12 korrik do të mbërrijë në Tiranë Viktoria Nuland, zëvendës ndihmëse sekretarja amerikane e shtetit, ndërsa me ...

Nuland: Viti 2015 ka gjasë të jetë vit evropian për Ballkanin

Botasot - 10.07.2015

Ballkani perëndimor është në moment të rëndësishëm për të, moment kur do të vendoset nëse gjërat do të ndryshojnë për të mirë apo nëse rajoni përsëri do të bjerë viktimë e lakmisë, urrejtjes dhe ...

Nuland: 2015-ta ka gjasë të jetë vit evropian për Ballkanin

BalkanWeb - 10.07.2015

KROACI- Ballkani perëndimor është në moment të rëndësishëm për të, moment kur do të vendoset nëse gjërat do të ndryshojnë për të mirë apo nëse rajoni përsëri do të bjerë viktimë e lakmisë, urrejtjes ...

Nuland: 2015-ta mund të jetë viti europian për Ballkanin

ABC News - 10.07.2015

“Ballkani perëndimor është në moment të rëndësishëm ku do të vendoset nëse gjërat do të ndryshojnë për të mirë apo nëse rajoni përsëri do të bjerë viktimë e lakmisë, urrejtjes dhe ndikimit nga ...

Viktorija Nuland prej nesër në vizitë të vendeve nga Ballkani Perëndimor

Yll Press - 10.07.2015

Ndëhmëssekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Viktorija Nuland prej nesër e deri më 14 korrik do të qëndrojë për vizitë të vendeve nga Ballkani Perëndimor.

Nuland: 2015-ta ka gjasë të jetë vit evropian për Ballkanin

Gazeta Dita - 10.07.2015

Zëvendës-Sekretarja e Departamentit të Shtetit, Victoria Nuland deklaron se Ballkani perëndimor është në një moment të rëndësishëm për të, moment kur do të vendoset nëse gjërat do të ndryshojnë për ...

Nuland: 2015-ta ka gjasë të jetë vit evropian për Ballkanin

Gazeta Tema - 10.07.2015

Zëvendës-Sekretarja e Departamentit të Shtetit, Victoria Nuland deklaron se Ballkani perëndimor është në një moment të rëndësishëm për të, moment kur do të vendoset nëse gjërat do të ndryshojnë për ...

Nuland viziton Ballkanin më 11-14 korrik, qëndron dy ditë në Kosovë, presion për themelimin e Gjykatës Speciale

SOT - 09.07.2015

Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, do të vizitojë Ballkanin Perëndimor nga 11 deri më 14 korrik, duke përfshirë edhe Kosovën.

Zyrtare: Victoria Nuland viziton Kosovën, Specialja në agjendë

Botasot - 09.07.2015

​Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland do ta vizitojë Ballkanin Perëndimor nga 11 deri më 14 korrik, duke përfshirë edhe Kosovën, ka theksuar sot State Departmenti.

Zyrtare: Victoria Nuland viziton Kosovën, presion për Specialen

Telegrafi - 09.07.2015

Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, do ta vizitojë Ballkanin Perëndimor nga 11 deri më 14 korrik, duke përfshirë edhe Kosovën, ka theksuar sot State Departmenti.

Departamenti i Shtetit e konfirmon vizitën e Nuland në Kosovë

Koha.net - 09.07.2015

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka konfirmuar sot vizitën që do t’i bëjë vendit tonë ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland. Këtë ajo do të bëjë në kuadër të një turi që e ka nisur ...

Victoria Nuland viziton Kosovën, presion për Specialen

BalkanWeb - 09.07.2015

SHBA- Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland, do vizitojë Ballkanin Perëndimor nga 11 deri më 14 korrik, duke përfshirë edhe Kosovën, ka theksuar sot State ...

Nuland viziton Ballkanin

Vision Plus - 09.07.2015

Pas vizitës së kancelares gjermane Angela Merkel, një tjetër zyrtare e lartë, zv/ndihmës sekretarja amerikane për Evropën dhe Euroazinë, Viktoria Nuland, qëndron në Ballkan në kuadër të një turi një ...

Nuland viziton Kosovën këtë fundjavë

Kosova Live - 09.07.2015

Ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland prite ta vizitojë Ballkanin Perëndimor nga 11 deri më 14 korrik, duke përfshirë edhe Kosovën.

Nuland vjen në Kosovë për Specialen

Lajm - 07.07.2015

Ndërkombëtarët do ta shtojnë këtë javë presionin për miratimin në Kuvend të Gjykatës Speciale. Burimet i kanë konfirmuar KTV-së se më 12 dhe 13 korrik (e diel dhe e hënë) në Kosovë për vizitë do të ...

Viktoria Nuland vjen në Prishtinë për Gjykatën Speciale

Idividi - 07.07.2015

Prishtinë, 7 korrik 2015 (MIA) - Ndërkombëtarët do ta shtojnë këtë javë presionin për miratimin në Kuvend të Gjykatës Speciale. Burimet i kanë konfirmuar KTV-së se më 12 dhe 13 korrik (e diel dhe e ...

Nuland vjen në Prishtinë për gjykatën Speciale

Zhurnal - 07.07.2015

Prishtinë, 7 korrik - Ndërkombëtarët do ta shtojnë këtë javë presionin për miratimin në Kuvend të Gjykatës Speciale. Burimet i kanë konfirmuar KTV-së se më 12 dhe 13 korrik (e diel dhe e hënë) në ...

Nuland vjen në Kosovë për Specialen

Koha.net - 06.07.2015

Ndërkombëtarët do ta shtojnë këtë javë presionin për miratimin në Kuvend të Gjykatës Speciale. Burimet i kanë konfirmuar KTV-së se më 12 dhe 13 korrik (e diel dhe e hënë) në Kosovë për vizitë do të ...

Për Specialen, e rrepta Nuland vjen në Kosovë

Telegrafi - 06.07.2015

Ndërkombëtarët do ta shtojnë këtë javë presionin për miratimin në Kuvend të Gjykatës Speciale. Burimet i kanë konfirmuar KTV-së se më 12 dhe 13 korrik (e diel dhe e hënë) në Kosovë për vizitë do të ...

Kriza politike,Nuland në Shkup më 13 korrik, takime me krerët e lartë

Shqiptarja - 06.07.2015

​Ndihmës sekretarja amerikane për Evropë dhe Euroazi, Viktoria Nuland më 13 korrik do të mbërrijë në Shkup, për të zhvilluar takime me palët politike për gjetjen e një zgjidhje të krizës politike në ...