TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 15 Nëntor 2015

SOT - 15.11.2015

Titujt kryesorë të gazetave: "SOT" , 1. Militantët e Rilindjes të papunë, administrata mbushet me kushërinj dhe dashnore ministrash, ja emërimet nepotike. 2.

Rritet presioni për përgjigje më të madhe ushtarake ndaj ISIS-it

Lajmi.net - 15.11.2015

Sulmet terroriste në Paris, ka gjasa që të nxisin një përgjigje më të fuqishme globale, për sulme ushtarake nga të ashtuquajturit Shteti Islamikl, pasi lufta ajrore, e udhëhequr nga SHBA, e cil ka ...

Presidenti Hollande “pengu” i radhës i ISIS?

SOT - 15.11.2015

Në rrjetin social Twitter po qarkullon një foto montazh e publikuar nga ISIS, ku në fokus është presidenti Francës i marrë peng. Ndër të tjera thuhet se do të jetë presidenti viktima e radhës.

Vritet kreu i Shtetit Islamik në Libi

Zhurnal - 15.11.2015

Vritet kreu i Shtetit Islamik n Libi Publikuar 15.11.2015 në 12:35 nga B.R. | 120 i lexuar Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi se një sulm ajror amerikan ka vrarë kreun e Shtetit Islamik në ...

Sarkozy i bën thirrje vendeve Perëndimore t’i bashkohen Rusisë në luftën kundër ISIS-it

Lajmi.net - 15.11.2015

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy ka bërë thirrje për krijimin e një koalicioni të vetëm ndërkombëtar në luftën kundër Shtetit Islamik. “Ne duhet të tërhiqemi mbi pasojat e situatës në Siri.

Avionët francezë bombardojnë pozicionet e ISIS në Siri

Top Channel - 15.11.2015

Avionët ushtarakë francezë kanë bombarduar njërën nga pozicionet më të famshme të militantëve të Shtetit Islamik në veri të Sirisë, saktësisht në qytetin e ...

“Hakmarrja”, brenda 1 ore mbi 20 sulme ajrore nga avionët francezë mbi kryeqendrën e ISIS, Raqqa

ikub - 15.11.2015

Qiejt e “kryeqytetit” të ISIS, Raqqa, në Siri janë të mbuluar nga bombarduesit francezë që prej disa orësh po sulmojnë objektivat terroriste me një intensitet shumë të lartë.

Franca i “përgjigjet” ISIS-it, bombardon bazat e tyre

Lajmi.net - 15.11.2015

Ushtria franceze ka sulmuar bazat ushtarake të xhihadistëve në Siri, ka bërë të ditur Ministria e Mbrojtjes së Francës. Forcat Ushtarake të Francës kanë sulmuar një depo të municioneve dhe kampin e ...

Jemi duke jetuar në një botë të pafuqishme?!

Botasot - 15.11.2015

Na lë të mendojmë tani pas rastit më të frikshem,dita e premte,13.11.2015,Në sulmet në Paris ku ishin vrarë 127 persona nga ekstremistët e Shtetit Islamik.Grupi terrorist bëri një deklaratë, ku ...

ISIS merr “peng” presidentin francez Hollande

Mapo - 15.11.2015

ISIS merr “peng” presidentin francez Hollande Postuar më: 15 Nëntor 2015 11:36 Në rrjetin social Twitter është duke qarkulluar një foto montazh publikuar nga ISIS, ku shihet presidenti frances i ...

5 arsye përse shqiptarët nuk do të sulmohen nga ISIS

Botasot - 15.11.2015

Të nesërmen e ngjarjes tragjike në Paris, në mediat shqiptare u njoftua me të njëjtin patos siç u lajmëruan bombardimet në kryeqytetin francez, se një email kërcënues nga ISIS kishte ardhur në adresë ...

5 arsye përse shqiptarët nuk do të sulmohen nga ISIS

Mapo - 15.11.2015

5 arsye përse shqiptarët nuk do të sulmohen nga ISIS Postuar më: 15 Nëntor 2015 20:43 Nga Dalina Buzi/Anabel Të nesërmen e ngjarjes tragjike në Paris, në mediat shqiptare u prononcua me të njëjtin ...

Franca godet fuqishëm ISIS-in në Siri

Koha.net - 15.11.2015

48 orë pas sulmeve terroriste në Paris, Franca e ka goditur fuqishëm organizatën terroriste, përgjegjëse për masakrën, raporton KTV. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Francës të dielën në mbrëmje ...

Hakmarrje franceze: Sulmon fuqishëm bazat e ISIS-it në Siri

Telegrafi - 15.11.2015

Ministria e Mbrojtjes franceze ka konfirmuar se Franca ka sulmuar një nga bazat më të mëdha të ISIS-it në Siri. Sulmi është kryer na Raqqa, që është një nga bazat më të mëdha të Shtetit Islamik në ...

Nis raprezalja, Franca bombardime të rënda ISIS-it në Raqqa

Mapo - 15.11.2015

Nis raprezalja, Franca bombardime të rënda ISIS-it në Raqqa Postuar më: 15 Nëntor 2015 22:27 Avionët francezë bombardojnë pozicionet e ISIS në Siri Avionët ushtarakë francezë kanë bombarduar njërën ...

‘Hakmarrja e parë”, Franca sulmon bazën më të madhe të ISIS-it në Siri

BalkanWeb - 15.11.2015

SIRI- Ministria e Mbrojtjes franceze ka konfirmuar se Franca ka sulmuar një nga bazat më të mëdha të ISIS-it në Siri. Kjo ka qenë dhe ‘hakmarrja’ e parë e francezëve ndaj ekstremistëve të ISIS.

Franca sulmon bastionin e ISIS në Raka të Sirisë, 20 sulme ajrore

Ora news - 15.11.2015

Ministria franceze e Mbrojtjes ka njoftuar për atë që e quajti “nisja e hakmarrjes ndaj ISIS”. Ministria bëri të ditur se sulmoi bastionin Raka në Siri.

Franca i hakmerret ISIS-it

Botasot - 15.11.2015

Franca e ka goditur ISIS-in vetëm 48 orë pas sulmeve terroriste në Paris. ISIS, kishte marr përgjegjësinë për masakrën e Parisit, ku u vranë mbi130 persona dhe të plagosur mbeten me qindra të tjerë.

Propaganda e ISIS: Asnjë bombë nuk na preku – askush i lënduar

Koha.net - 15.11.2015

Pak minuta pas njoftimit se Franca ka nisur një fushatë të madhe ajrore kundër ISIS, organizata terroriste në mediat arabe e ka dhënë versionin e vet.

Pamje nga sulmet e Francës kundër ISIS-it në Siri (Video)

Telegrafi - 15.11.2015

Këto janë edhe pamjet nga sulmet franceze ndaj grupit terrorist, ISIS. Sulmi është kryer na Raqqa, që është një nga bazat më të mëdha të ISIS-it në Siri.

Propaganda e ISIS-it thotë se sulmi francez nuk u bëri asgjë

Telegrafi - 15.11.2015

Pak minuta pas njoftimit se Franca ka nisur një fushatë të madhe ajrore kundër ISIS, organizata terroriste në mediat arabe e ka dhënë versionin e vet.

Vritet lideri i ISIS në Libi

Vision Plus - 15.11.2015

Kundërpërgjigja e Komunitetit Ndërkombëtar ndaj terroristëve të ISIS, që kanë marrë përsipër sulmet në Francë ka qenë e menjëhershme. Pentagoni njofton vrasjen e liderit libian, Al Zubaji, një ish ...

Të gjithë jemi në luftë, po ku është armiku?

Gazeta Tema - 15.11.2015

Nga Mentor Kikia Franca është në luftë. Edhe Turqia, edhe Britania e Madhe, edhe Amerika janë në luftë. Ndoshta të gjithë janë në luftë. Edhe ne mund të jemi në luftë.

5 arsye përse shqiptarët nuk do të sulmohen nga ISIS

Gazeta Tema - 15.11.2015

Nga Dalina Buzi Të nesërmen e ngjarjes tragjike në Paris, në mediat shqiptare u njoftua me të njëjtin patos siç u lajmëruan bombardimet në kryeqytetin francez, se një email kërcënues nga ISIS kishte ...

Armiku duhet respektuar, para se ta mundësh

Java News - 15.11.2015

Nga Sokol Balla/ Për një person me origjinë myslimane sot nuk është e lehtë të dalë dhe të ndëshkojë kasaphanën e Parisit. Gjithsesi sot Hamasi, një organizatë që edhe vetë proklamon Kalifatin si dhe ...

Hakmerret Franca, godet fuqishëm ISIS-in në Siri

Tetova Sot - 15.11.2015

48 orë pas sulmeve terroriste në Paris, Franca e ka goditur fuqishëm organizatën terroriste, përgjegjëse për masakrën, raporton KTV. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Francës të dielën në mbrëmje ...

Franca kundërpërgjigjet/ “Shi” bombash mbi Raka, kryeqendra e ISIS

Java News - 15.11.2015

Kryeqyteti i vetëshpallur i ISIS, qyteti i Rakas në Siri, ndodhet nën breshërin e bombave franceze gjatë pasdites së sotme. Gjuajtës francezë kanë ndërmarrë një sulm masiv kundër objektivave në këtë ...

Avionët francezë bombardojnë pozicionet e ISIS në Siri

Gazeta Dita - 15.11.2015

Avionët ushtarakë francezë kanë bombarduar njërën nga pozicionet më të famshme të militantëve të Shtetit Islamik në veri të Sirisë, saktësisht në qytetin e Raqqas.

Si kanë ndryshuar taktikat e ISIS

Tetova Sot - 15.11.2015

Sulmet e së premtes në Paris dëshmuan zgjerimin e planit strategjik të Shtetit Islamik. Sipas ekspertëve, vitin e kaluar, shënjestra ishte Lindja e Mesme, megjithëse për udhëheqësit ISIS, Raka në ...

ISIS merr “peng” presidentin francez Hollande

Republika - 15.11.2015

Në rrjetin social Twitter është duke qarkulluar një foto montazh publikuar nga ISIS, ku shihet presidenti frances i marrë peng. Ndër të tjera thuhet se do të jetë presidenti viktima e radhës.

Franca godet fuqishëm ISIS-in në Siri

Kosova Live - 15.11.2015

Pas kalimit të 48 orëve nga sulmet që ndodhën më 13 nëntor në kryeqytetin francez, Paris, Franca e ka goditur fuqishëm organizatën terroriste, përgjegjëse për masakrën.

Franca sulmon bazën më të madhe të ISIS’it në Siri

Republika - 15.11.2015

Ministria e Mbrojtjes franceze ka konfirmuar se Franca ka sulmuar një nga bazat më të mëdha të ISIS’it në Siri. Sulmi është kryer na Raqqa, që është një nga bazat më të mëdha të ISIS’it në Siri dhe ...

ISISI: Ja cilat qytete e kanë rradhën pas Parisit

Shqipmedia - 14.11.2015

Shtetit Islamik ka komentuar sulmet që ndodhën në Paris dy orë më parë, sulme për të cilat mban autorësinë. ISIS shkruan se këto sulme kanë qenë një hakmarrje e tij, kundrejt sulmeve që janë ...

Agjentët e SHISH zbarkojnë në shkolla, nxënësit pre e joshjes nga ekstremistët për t’i rekrutuar luftëtarë në Siri

SOT - 14.11.2015

Rekrutimet e ISIS në Shqipëri kanë pësuar rritje kohët e fundit, e për këtë arsye agjentë të Shërbimit Informativ Shtetëror do të nisin një sërë takimesh në shkolla me qëllim sensibilizimin e ...

ISIS: Franca nuk do të gjejë paqe, për sa kohë bombardimet vazhdojnë

Top Channel - 14.11.2015

ISIS ka publikuar një video ku kërcënon sërish Francën. Sipas Al Arabiya, video nuk ka një datë por militantët kërcënojnë se nuk do të ketë ...

ISIS: Franca nuk do të gjejë paqe, për sa kohë sulmet vazhdojnë

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Lily- Rose në Paris: Nuk kisha parë kaq shumë panik Totozani: Sulmet nuk cënojnë vlerat e kultivuara nga shoqëria franceze Vatikani: Sulm i çmendur ndaj paqes së njerëzimit ...

ISIS kërcënon: Franca nuk do të jetojë në paqe

SOT - 14.11.2015

ISIS ka publikuar një video ku kërcënon sërish Francën. Sipas Al Arabiya, video nuk ka një datë por militantët kërcënojnë se nuk do të ketë paqe. Militantët e ISIS shprehen se “Franca nuk do të ...

Sulmet e Parisit, Italia rrit vigjilencën

Top Channel - 14.11.2015

“Pas Parisit, radhën e ka Roma, Londra dhe Uashingtoni”. Ky kërcënim i bërë nga mbështetësit e ISIS në rrjetet sociale është një arsye më shumë për ngritjen e nivelit të vigjelencës në Itali.

ISIS merr përsipër sulmet: Franca nuk do të gjejë qetësi

ikub - 14.11.2015

Shteti Islamik i Irakut dhe Levantit ka marrë përsipër sulmet terroriste të ndodhur natën e së premtes në Paris. ISIS është shprehur se Parisi është kryeqyteti i perversiteit dhe neverisë.

ISIS: Ky është fillimi, do t’ju sulmojmë derisa të na bombardoni

Zhurnal - 14.11.2015

ISIS: Ky është fillimi, do t’ju sulmojmë derisa të na bombardoni Publikuar 14.11.2015 në 12:59 nga A.R. | 107 i lexuar Irak, 14 nentor - Shteti Islamik pak më parë ka publikuar një video ku ka ...

SHISH: Po rritet numri i të rinjve shqiptarë që i bashkohen ISIS

LajmiFundit - 14.11.2015

Rrjetet sociale janë një nga mjetet kryesore që i ashtuquajturi shtet Islamik I Sirisë dhe Irakut përdor për të tërhequr mbështetës anembanë botës. Këtij fenomeni i kanë shpëtuar as qytetarët ...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris, e quan atë vetëm si fillim

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Paris, Celulari i shpëton jetën (Foto) Pas sulmeve të përgjakshme në Paris, nuk ka të lënduar nga Maqedonia MPJ: Shqipëria në krah të Francës në betejën kundër terrorizmit ISIS: ...

Nishani thërret në takim kryetarin e Shërbimit Informativ

Lajmi.net - 14.11.2015

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka thërritur në një takim urgjent kryetarin e Shërbimit Informativ, Visho Ajazi, për të diskutuar për gjendjen e sigurisë dhe kërcënimet nga ISIS.

Masat anti-terror, Nishani takon kreun e SHISH-it Visho Ajazi

LajmiFundit - 14.11.2015

Sulmet terroriste në Paris kanë shtuar frikën e shtrirjes së tyre edhe në Shqipëri. Presidenti i Republikës ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho ...

Vritet lideri i ISIS në Libi

Lajmi.net - 14.11.2015

Në sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara është vrarë lideri i grupit militant Shteti islamik në Libi, njofton Pentagoni. Abu Nabil, me shtetësi irakiane, i njohur gjithashtu si Wissam ...

Antiterrorizmi, Pentagoni: Vritet kreu i ISIS në Libi

ikub - 14.11.2015

Kreu i ISIS në Libi, Ëissam Najm El-Zubaydi, është vrarë të premten gjatë sulmeve të koalicionit kundër terrorizmit, që udhëhiqet nga SHBA. “BBC” ka njoftuar se El-Zubaydi është vrarë gjatë një sulmi ...

Sulm ajror, vritet lideri i Shtetit Islamik në Libi

Top Channel - 14.11.2015

Lideri i Shtetit Islamik në Libi ka mbetur i vrarë në një sulm ajror të forcave amerikane, bëjnë të ditur burime nga Pentagoni, të cituara nga mediat ...

Franca nuk ndalet, do të vazhdojë ta bombardojë ISIS-in

Lajmi.net - 14.11.2015

Kryeministri i Francës Manuel Valls, tha se Franca do të vazhdojë me bombardimin e caqeve të ISIS-it në Siri, transmeton “Rusia Today". Ai për televizionin TF1 ka thënë se në Francë edhe më tej do të ...

Hakmarrje franceze?! Ekzekutohet lideri i ISIS në Libi gjatë një sulmi ajror

SOT - 14.11.2015

Lideri i Shtetit Islamik në Libi ka mbetur i vrarë në një sulm ajror të forcave amerikane, bëjnë të ditur burime nga Pentagoni, të cituara nga mediat amerikane.

​ISIS me hashtagun “Parisi digjet” feston sulmet në Paris

Botasot - 14.11.2015

ISIS ka filluar nëpër rrjete sociale të festojë sulmet terroriste në Paris. ISIS dhe ata që e mbështesin kanë filluar sonte me hashtag në rrjete sociale me mbishkrimin “Parisi digjet” në gjuhën arabe.

​ISIS me hashtagun “Parisi digjet” feston sulmet në Paris

Telegrafi - 14.11.2015

SIS ka filluar nëpër rrjete sociale të festojë sulmet terroriste në Paris. ISIS dhe ata që e mbështesin kanë filluar sonte me hashtag në rrjete sociale me mbishkrimin “Parisi digjet” në gjuhën arabe.

ISIS: Radhën e ka Roma, Londra dhe Washingtoni

Telegrafi - 14.11.2015

Shtetit Islamik ka komentuar sulmet që ndodhën në Paris disa orë më parë, sulme për të cilat mban autorësinë. ISIS shkruan se këto sulme kanë qenë një hakmarrje e tij, kundrejt sulmeve që janë ...

Shqipëria e rrezikuar? Nishani thërret Visho Ajazin

Mapo - 14.11.2015

Shqipëria e rrezikuar? Nishani thërret Visho Ajazin Postuar më: 14 Nëntor 2015 11:05 Shumë vende të botës e kanë ngritur shkallën e mbrojtjes në nivelet më të larta pas sulmeve terroriste në Paris.

ISIS: Paguat për Sirinë, radhën e ka Roma, Londra dhe Uashingtoni

Yll Press - 14.11.2015

Shteti Islamik është shprehur se tashmë radhën për sulme të ngjashme e ka Roma, Londra dhe Uashingotni. Shtetit Islamik ka komentuar sulmet që ndodhën në Paris dy orë më parë, sulme për të cilat mban ...

ISIS kërcënon për më shumë sulme ndaj Francës: Do keni frikë të shkoni edhe në tregje

BalkanWeb - 14.11.2015

ISIS kërcënon sërish se nuk do të ndalin sulmet terroriste. Sipas “Al Arabiya”, video nuk ka një datë, por militantët kërcënojnë se nuk do të ketë paqe.

Shqipëria e rrezikuar? Nishani thërret Visho Ajazin. Policia e Shtetit kalon në gatishmëri

BalkanWeb - 14.11.2015

Shumë vende të botës e kanë ngritur shkallën e mbrojtjes në nivelet më të larta pas sulmeve terroriste në Paris. Kjo ka bërë që kreu i Shtetit, Bujar Nishani, të thërrasë në një takim urgjent ...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmet në Paris [video]

Koha.net - 14.11.2015

Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësinë e sulmeve të mbrëmshme në Paris, nga të cilat humbën jetën 127 njerëz, shkruan Reuters, transmeton Koha.net.

Shqipëria mobilizohet pas sulmeve në Francë

Koha.net - 14.11.2015

Presidenti Bujar Nishani takon kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi. Ky takim zhvillohet menjëherë pas sulmeve terroriste në Francë. Takimi mes palëve bëhet për masat e sigurisë në ...

ISIS merr përsipër sulmet terroriste në Paris

ABC News - 14.11.2015

Sulmet e përgjakshme që ndodhën në Paris mbrëmjen e së premtes janë marrë përsipër nga shteti Islamik. Për këtë ISIS ka publikuar një deklaratë ku shkruhet Franca që bombardon fëmijët në Siri, tashmë ...

Nishani thërret në takim urgjent Shërbimin Informativ të shtetit

Botasot - 14.11.2015

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani ka thërritur në një takim urgjent kryetarin e Shërbimit Informativ, Visho Ajazi. Një ditë më parë, si raportoj edhe KosovaPress, shërbimi sekret shqiptarë ngriti alarmin ...

Datat kryesore të ndërhyrjes franceze kundër ISIS-it, ja kronologjia

BalkanWeb - 14.11.2015

PARIS- Franca është goditur mbrëmë nga sulmet më tragjike në historinë e saj, të pretenduara nga grupi i Shtetit Islamik (ISIS), si kundërpërgjigje ndaj sulmeve ajrore kundër ISIS-it, që prej ...

Video: ISIS kërcënon Francën: Nuk do të shkoni as në dyqane

Mapo - 14.11.2015

Video: ISIS kërcënon Francën: Nuk do të shkoni as në dyqane Postuar më: 14 Nëntor 2015 15:54 ISIS ka publikuar një video pas sulmeve terroriste në Paris duke kërcënuar se do të vijojë të sulmojë ...

Amerikanët vrasin njërin prej liderëve kryesorë të ISIS-it

Telegrafi - 14.11.2015

Në një sulm ajror të forcave amerikane, është vrarë lideri kryesor i ISIS-it në Libi. Sulmi ajror goditi qendrat e komandës së ISIS-it pranë qytetit Ghadāmis, ku ka mbetur i vrarë militanti i njohur ...

SHBA kundërpërgjigjet pas masakrave në Francë

ABC News - 14.11.2015

SHBA ka vrarë përmes një sulmi ajror liderin e Shtetit Islamik në Libi. Sulmi ajror goditi qendrat e komandës së ISIS-it pranë qytetit Gadamis, ku ka mbetur i vrare militanti i njohur si Abu Nabil, ...

Sulmet e Parisit: SHBA bombardime në Libi, vritet kreu i ISIS

Mapo - 14.11.2015

Sulmet e Parisit: SHBA bombardime në Libi, vritet kreu i ISIS Postuar më: 14 Nëntor 2015 18:44 “Daily Mail” njofton për ekzekutimin e një prej drejtuesve kryesor të ISIS gjatë sulmeve ajrore të ...

Sulmet e Parisit: SHBA bombardime në Libi, vritet kreu i ISIS

Botasot - 14.11.2015

“Daily Mail” njofton për ekzekutimin e një prej drejtuesve kryesor të ISIS gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë amerikane në Libi. Prestigjozja “Daily Mail” i referohet një zëdhënsi të ushtrisë amerikane.

Vritet lideri i ISIS-it në Libi

Koha.net - 14.11.2015

Një sulm ajror i forcave amerikane ka mbytur një nga krerët e ISIS-it në Libi. Një sulm i kryer në qytetin Darnah ka vrarë një nga krerët e ISIS-it, i njohur si Abu Nabil, shkruan Daily Mail, ...

Sulmet e SHBA, vritet kreu i ISIS në Libi

BalkanWeb - 14.11.2015

Mediat ndërkombëtare raportojnë se kreu i ISIS në Libi, Najm Abd Zejd el-Zubaydi është vrarë gjatë sulmeve të së premtes. Sipas BBC, El-Zubaydi është vrarë gjatë një sulmi ajror të ...

Vritet kreu i Shtetit Islamik në Libi

VOA - 14.11.2015

Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi se një sulm ajror amerikan ka vrarë kreun e Shtetit Islamik në Libi. Një deklaratë e zëdhënësit të Pentagonit, Peter Cook, thotë se objektivi i sulmit ishte ...

Vritet kreu i Shtetit Islamik në Libi

Ora news - 14.11.2015

Departamenti amerikan i Mbrojtjes njoftoi se një sulm ajror amerikan ka vrarë kreun e Shtetit Islamik në Libi. Një deklaratë e zëdhënësit të Pentagonit, Peter Cook, thotë se objektivi i sulmit ishte ...

Dyshohet se autorë të sulmit në Paris janë Al Qaeda, jo ISIS-i

Botasot - 14.11.2015

Gazeta amerikane Los Angeles Times ka publikuar një artikull në të cilin zbulohen disa detaje interesante për sulmin e fundit të ndodhur në Paris ku vdiqën 129 persona dhe mbetën më shumë se 300 të ...

Sulm ajror, vritet lideri i Shtetit Islamik në Libi

Botasot - 14.11.2015

Lideri i Shtetit Islamik në Libi ka mbetur i vrarë në një sulm ajror të forcave amerikane, bëjnë të ditur burime nga Pentagoni, të cituara nga mediat amerikane.

Franca nuk do t’i ndal sulmet kundër ISIS-it

Telegrafi - 14.11.2015

Kryeministri i Francës, Manuel Valls, tha se Franca do të vazhdojë me bombardimin e caqeve të ISIS-it në Siri, transmeton “Rusia Today". Ai për televizionin TF1 ka thënë se në Francë edhe më tej do ...

Kanalet e ISIS: Është “11 shtatori” francez. Pas Parisit, do sulmohet Roma, Londra dhe Uashingtoni

Gazeta Dita - 14.11.2015

“Franca dërgon avionët e saj në Siri, bombardon dhe vret fëmijë, sot le të pijë nga e njëjta kupë”. Janë fjalët e kanalit Dabiq France, (lajmet frëngjisht të Shtetit Islamik).

“Ishte vetëm fillimi”, terroristët paralajmërojnë Romën

Gazeta Tema - 14.11.2015

Të paktën 120 persona kanë humbur jetën dhe 200 të tjerë janë plagosur nga sulmet e djeshme në Paris. Xhihadistët e ISIS kanë marrë përsipër sulmin por thonë se nuk do ta lënë me kaq.

ISIS: Franca nuk do të gjejë paqe, për sa kohë sulmet vazhdojnë

Gazeta Dita - 14.11.2015

ISIS ka publikuar një video ku kërcënon sërish Francën. Sipas Al Arabiya, video nuk ka një datë por militantët kërcënojnë se nuk do të ketë paqe. “Franca nuk do të jetojë në paqe, për sa kohë sulmet ...

ISIS kërcënon sërish Francën: Nuk do të jetoni në paqe

Java News - 14.11.2015

Shteti Islamik ka kërcënuar sërish ditën e sotme, vetëm pak orë pas masakrës që bëri në Paris. Përmes një video të publikuar në internet, ISIS thotë se francezës do të kenë frikë të shkojnë edhe në ...

ISIS merr përsipër sulmin: Ishte vetëm fillimi

Gazeta Tema - 14.11.2015

Me anë të një videoje të publikuar në rrjet ISIS merr përsipër sulmin në Paris. Lajmi është transmetuar nga kanali Al Arabiya. “Nuk do të ndalojmë për sa kohë Franca vijon sulmet në Siri.

Rreziku nga sulmet terroriste, Nishani thërret në zyrë Visho Ajazin

Gazeta Dita - 14.11.2015

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani ka thërritur në një takim urgjent kryetarin e Shërbimit Informativ, Visho Ajazi. Një ditë më parë, shërbimi sekret ngriti alarmin, duke theksuar se ISIS ka “rrënjë” të ...

ISIS merr përsipër sulmet: Parisi, qendra e perversitetit

Java News - 14.11.2015

Grupimi terrorist Shteti Islamik (ISIS) mori sot përsipër atentatet e Parisit, dje në mbrëmje, ku humbën jetën 128 persona dhe u plagosën mbi 200 të tjerë, me anë të një komunikate të publikuar në ...

Mesazh kërcënues për Saimir Tahirin nga islamikët: Do ndëshkohesh!

Java News - 14.11.2015

“Filloi lufta e shenjtë ndaj atyre që janë kundër ISIS. Tani radhën e keni ju”. Kjo është një pjesë nga e-maili që i ka mbërritur ministrit të Brendshëm gjatë ditës së sotme.

ISIS feston vrasjet: Radhën e ka Roma, Londra dhe Uashingtoni

Durres Lajm - 14.11.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë marrë përsipër autorësinë e sulmeve në Paris. Në një mesazh të publikuar në kanalet e veta të komunikimit, grupimi ekstremist paralajmëron se shënjestrat e radhës do ...

Al Arabiya: ISIS kërcënon sërish “nuk ka paqe”

Gazeta Dita - 14.11.2015

ISIS kërcënon sërish se nuk do të ndalin sulmet terroriste. Sipas “Al Arabiya”, video nuk ka një datë, por militantët kërcënojnë se nuk do të ketë paqe.

ISIS merr “peng” presidentin francez Hollande

Tetova Sot - 14.11.2015

Në rrjetin social Twitter është duke qarkulluar një foto montazh publikuar nga ISIS ,ku shihet presidenti frances i zënë peng. Ndër të tjera thuhet se do të jetë presidenti viktima e radhës.

ISIS-Francës: Ky është vetëm fillimi, nuk do të flini të qetë (VIDEO)

Java News - 14.11.2015

Në videon e publikuar nga ISIS, të cilët thonë se mbajnë përgjegjësinë për sulmin e mbrëmshëm në Paris, ata kanë dërguar edhe disa mesazhe të tjera. Janë disa ushtarë të rinj të ISIS’it që flasin në ...

Sulmet terroriste/ SHBA bombardime nga ajri në Libi, vritet një drejtues i ISIS

Java News - 14.11.2015

Daily Mail njofton për ekzekutimin e një prej drejtuesve kryesor të ISIS gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë amerikane në Libi. Prestigjozja Daily Mail i referohet një zëdhënsi të ushtrisë amerikane.

Vritet lideri kryesor i ISIS në Libi

Gazeta Dita - 14.11.2015

Forcat amerikane kanë mundur të vrasin një prej liderëve kryesorë të ISIS. Ata kanë vrarë personin më kryesor të IS në Libi. Sulmi ajror i realizuar në Ghadamis bëri që të mbetet i vrarë Abu Nabil, ...

Qendra laike e Europës, që ka humbur kaq shumë përballë Islamit radikal

Gazeta Tema - 14.11.2015

Jon Henley The Guardian Disa muaj pas sulmeve terroriste të frymëzuar nga Shteti Islamik dhe al Kaeda, ndaj revistës satirike Charlie Hebdo, që lanë 17 të vrarë në Paris në muajin janar, Franca ka ...

Sulm ajror, vritet lideri i “Shtetit Islamik” në Libi

InfoGlobi - 14.11.2015

Lideri i Shtetit Islamik në Libi ka mbetur i vrarë në një sulm ajror të forcave amerikane, bëjnë të ditur burime nga Pentagoni, të cituara nga mediat amerikane.

ISIS: Paguat për Sirinë, radhën e ka Roma, Londra dhe Uashingtoni

Republika - 14.11.2015

Shtetit Islamik ka komentuar sulmet që ndodhën në Paris dy orë më parë, sulme për të cilat mban autorësinë. ISIS shkruan se këto sulme kanë qenë një hakmarrje e tij, kundrejt sulmeve që janë ...

Terrorizmi, kreu i SHISH: Strukturat rekrutuese funksionojnë si sekte

ikub - 13.11.2015

Zhvillohet tryeza e bashkëpunimit ndërinstitucional kundër terrorizmit me ekspertët dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile. Gjatë fjalës së tij kreu i SHISH-it, Visho Ajazi Lika tha se vetëm në ...

140 luftëtarë shqiptarë në ISIS, numri i rekrutimeve të reja në rritje

Lajmi.net - 13.11.2015

140 luftëtarë shqiptarë janë rreshtuar në radhët e IS, ku pjesa dërrmuese e tyre vijnë nga shtresat e margjinalizuara. Kështu ka thënë kreu i Shërbimit Informativ shtetëror në Shqipëri, Vish Ajazi i ...

SHBA godet kasapin e ISIS-it, nuk konfirmohet vdekja

Top Channel - 13.11.2015

Është gjallë apo ka vdekur? Kjo është pyetja që shtrojnë të gjithë tani, pas informacioneve se forcat amerikane ndërmorën të enjten një sulm ajror me shënjestër miliantin e shumëlakuar të ISIS-it, ...

Kreu i SHISH jep alarmin: Po rritet shumë numri i ndjekësve të propagandës së ISIS, ja çfarë po i shtyn shqiptarët ...

SOT - 13.11.2015

Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika, ka ngritur sot një problem mjaft shqetësues për vendin tonë. Ai ka deklaruar se numri i atyre që ndjekin propagandën e ISIS në Shqipëri është ...

Terrori në Paris, ISIS “nis festën” me moton “Parisi në flakë”

LajmiFundit - 13.11.2015

Me hashtagun “Parisi në flakë” ISIS ka nisur festimet në rrjetet sociale për atë që ka ndodhur në Paris. Ngjarjet me një bilanc tragjik ende të hapur shënuan sulme me armë dhe shpërthime në ...

Kreu i SHISH: Shqipëria në vijën e parë të frontit kundër terrorizmit

Botasot - 13.11.2015

Shqipëria është në vijën e parë të frontit të luftës kundër terrorizmit dhe se për ta parandaluar duhet kushtuar më shumë vëmendje nga shkolla nga shteti shoqëria dhe familja.

140 luftëtarë shqiptarë mes rradhëve të IS, Visho Ajazi: Numri i tyre në rritje

Ora news - 13.11.2015

140 luftëtarë shqiptarë janë rreshtuar në rradhët e IS, ku pjesa dërrmuese e tyre vijnë nga shtresat e margjinalizuara. Sipas kreut të Shërbimit informative shtetëror,Visho Ajazi vëmendja duhet të ...

SHIH thotë se 140 shqiptarë janë pjesë e ISIS-it

Koha.net - 13.11.2015

140 luftëtarë shqiptarë janë rreshtuar në radhët e IS, ku pjesa dërrmuese e tyre vijnë nga shtresat e margjinalizuara. Kështu ka thënë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror në Shqipëri (SHISH), Visho ...

SHISH: në rritje ndjekësit e ISIS-it

VOA - 13.11.2015

Shefi i shërbimeve sekrete shqiptare: Në Shqipëri veprojnë si sekte të mbyllura. Sipas një studimi, shqiptarët në Ballkan ndër grupet më të shenjëstruara për rekrutim nga ISIS Rrjetet sociale janë ...

Alarmi i SHISH: Po rritet numri i luftëtarëve shqiptare në ISIS

Mapo - 13.11.2015

Alarmi i SHISH: Po rritet numri i luftëtarëve shqiptare në ISIS Postuar më: 13 Nëntor 2015 20:21 “140 luftëtarë shqiptarë janë rreshtuar në radhët e ISIS, ku pjesa dërrmuese e tyre vijnë nga shtresat ...

140 shqiptarë mes rradhëve të ISIS-it, numri i tyre në rritje

Tetova Sot - 13.11.2015

140 luftëtarë shqiptarë janë rreshtuar në radhët e IS, ku pjesa dërrmuese e tyre vijnë nga shtresat e margjinalizuara. Sipas kreut të Shërbimit informative shtetëror në Shqipëri, Visho Ajazi, në ...

SHISH pretendon se 140 shqiptarë janë pjesë e ISIS-it

Java News - 13.11.2015

140 luftëtarë shqiptarë janë rreshtuar në radhët e IS, ku pjesa dërrmuese e tyre vijnë nga shtresat e margjinalizuara. Kështu ka thënë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror në Shqipëri (SHISH), Visho ...

Më shumë se 900 militantë të ISIS-it vriten nga forcat Assadit dhe ato ruse (Video)

Lajmi.net - 12.11.2015

Betejat intensive shpërthyen brenda dhe rreth bazës ajrore Kweires pranë Aleppo-s ndërmjet forcave qeveritare dhe militantëve islamikë, e kjo pasi ushtria siriane e mbështetur nga Forcat Ajrore të ...

Goditje për ISIS-in, sirianët para dyerve të Alepos (Video,+18)

Telegrafi - 12.11.2015

Ushtria siriane ia ka arritur të qajë bllokadën e xhihadistëve para bazës ushtarake në Alepo, si dhe janë publikuar edhe xhirimet e luftës. Forcat e presidentit Bashar Al Asad në ndihmë edhe të ...

Goditje për ISIS- sirianët para dyerve të Alepos

Botasot - 12.11.2015

Ushtria siriane ia ka arritur të qajë bllokadën e xhihadistëve para bazës ushtarake në Alep, si dhe janë publikuar edhe xhirimet e luftës Forcat e presidentit Bashar Al Asad në ndihmë edhe të ...

Video: Luftime të ashpra në Siri, rusët vrasin 900 militantë të ISIS

Mapo - 12.11.2015

Video: Luftime të ashpra në Siri, rusët vrasin 900 militantë të ISIS Postuar më: 12 Nëntor 2015 15:24 KUJDES! PAMJE TE RENDA! (+18) Beteja intensive shpërthyen brenda dhe rreth bazës ajrore “Kweires” ...

Luftime të ashpra në Siri, forcat ruse dhe ato të Asadd vrasin 900 militantë të ISIS (VIDEO)

Java News - 12.11.2015

Betejat intensive shpërthyen brenda dhe rreth bazës ajrore Këeires pranë Aleppo-s ndërmjet forcave qeveritare dhe militantëve islamikë, e kjo pasi ushtria siriane e mbështetur nga Forcat Ajrore të ...

Siri, mbi 100 të vrarë nga luftimet midis forcave qeveritare dhe militantëve të ISIS

Gazeta Dita - 12.11.2015

Të paktën 100 persona kanë gjetur vdekjen pas luftimeve të ashpra në veri të Sirisë gjatë 24 orëve të fundit. Luftimet ndodhën kur forcat pro-qeveritare siriane arritën në një bazë ajrore, e cila ...

Luftime të ashpra në Siri, rusët vrasin 900 xhihadistë të ISIS (VIDEO)

Tetova Sot - 12.11.2015

Beteja intensive shpërthyen brenda dhe rreth bazës ajrore “Kweires” pranë Aleppo-s ndërmjet forcave qeveritare dhe militantëve islamikë, e kjo pasi ushtria siriane e mbështetur nga Forcat Ajrore të ...

ISIS nuk po e fiton luftën e ideve (dhe një shembull nga Gjermania naziste)

Gazeta Tema - 12.11.2015

J. M. Berger “Shtetet e Bashkuara janë përfshirë në një luftë idesh – dhe po humbasin”. Ky refren tingëllon si modern, por ai ka jehuar në pjesën më të madhe të historisë së Amerikës.

Luftime të ashpra në Siri, forcat ruse dhe ato të Asadd vrasin 900 militantë të ISIS (VIDEO)

Republika - 12.11.2015

Betejat intensive shpërthyen brenda dhe rreth bazës ajrore Këeires pranë Aleppo-s ndërmjet forcave qeveritare dhe militantëve islamikë, e kjo pasi ushtria siriane e mbështetur nga Forcat Ajrore të ...

Goditet ISIS, sirianët para dyerve të Alepos (Video+18)

Republika - 12.11.2015

Ushtria siriane ia ka arritur të qajë bllokadën e xhihadistëve para bazës ushtarake në Alep, si dhe janë publikuar edhe xhirimet e luftës Forcat e presidentit Bashar Al Asad në ndihmë edhe të ...

Studiuesit: ISIS-i është një bandë injorante

Shqipmedia - 11.11.2015

Dijetarët më të lartë të Arabisë Saudite kanë dënuar një sulm vetëvrasës në Nexhran në fillim të javës, ku u vranë dy besimtarë dhe u plagosën disa të tjerë.

​Forcat ruse kryejnë 85 sulme kundër ISIS-it në 48 orë

Botasot - 11.11.2015

Forcat ajrore ruse kanë kryer 85 sulme duke goditur 277 caqe të terroristëve në Siri dy ditët e fundit, raporton agjencia e lajmeve “Interfax” duke cituar Ministrin e Mbrojtjes në Rusi.

Në 48 orë, forcat ruse kryejnë 85 sulme kundër ISIS-it

Telegrafi - 11.11.2015

Forcat ajrore ruse kanë kryer 85 sulme duke goditur 277 caqe të terroristëve në Siri dy ditët e fundit, raporton agjencia e lajmeve “Interfax” duke cituar Ministrin e Mbrojtjes në Rusi.

Forcat siriane rimarrin një bazë ajrore që mbahej nga militantët islamikë

Lajmi.net - 10.11.2015

Forcat e Armatosura Siriane kanë marrë një bazë ajrore në Kweiris që mbahej për dy vite nga militantët në provincën e Aleppo-s, ka raportuar agjencia ruse, “RIA Novosti.

Zbulohet e vërteta e vrasjes së 200 sirianëve nga ISIS

BalkanWeb - 10.11.2015

SIRI-Pamjet e tmerrshme të ISIS-it, videoja e cila supozohet se tregon 200 fëmijë sirianë duke u rreshtuar dhe u vrarë nga militantët është zbuluar të jetë një video proganduese për xhihadistët në ...

Forcat siriane rimarrin një bazë ajrore që mbahej nga militantët islamikë

Botasot - 10.11.2015

Forcat e Armatosura Siriane kanë marrë një bazë ajrore në Kweiris që mbahej për dy vite nga militantët në provincën e Aleppo-s, ka raportuar “RIA Novosti.

Zbulohet e vërteta e vrasjes së 200 sirianëve nga ISIS-i! (FOTO)

Tetova Sot - 10.11.2015

Pamjet e tmerrshme të ISIS-it, videoja e cila supozohet se tregon 200 fëmijë sirianë duke u rreshtuar dhe u vrarë nga militantët është zbuluar të jetë një video proganduese për xhihadistët në vitin ...

Afganistan, ISIS ekzekuton 7 persona

ikub - 09.11.2015

Militantët e ISIS kanë ekzekutuar shtatë shtetas, të cilët ishin marrë peng në fillim të këtij muaji, në jug të Afganistanit. Lajmi është bërë i ditur nga një zëdhënës i policise afgane, i cili ka ...

"Washington Post": ISIS është vendosur në Kosovë dhe Bosnje Hercegovinë

ikub - 09.11.2015

Sipas një shkrimi të "Washington Post" bazuar në burimet e inteligjencës ka gjasa që në Ballkan ka të infiltruar për Shtetin Islamik. Sipas një burimi në kushtet e anonimatit inteligjenca kroate ka ...

Sa shtetas të Maqedonisë luftojnë për ISIS-in?

Lajm - 09.11.2015

“ISIS ka hyrë në Ballkan”. Kështu shkruan prestigjozja ‘ëashington Post’ duke iu referuar informacione të shërbimeve të inteligjencës, sipas të cilave, “Shteti Islamik» (ISIS) mund t’ia ketë vërë ...

Qëllohet për vdekje kreu i filialit egjiptian të ISIS-it

LajmiFundit - 09.11.2015

Policia ka vrarë në Kajro drejtuesin kryesor të filialit egjiptian të organizatës xhihadiste të Shtetit Islamik (ISIS), që pretendon se ishte përgjegjësja kryesore e rrëzimit të avionit rus, nëntë ...

Vritet kreu i ISIS-it në Kajro

Lajmi.net - 09.11.2015

Policia ka vrarë në Kajro të Egjiptit drejtuesin kryesor të filialit egjiptian të organizatës xhihadiste të Shtetit Islamik (ISIS). ISIS besohet se ishte përgjegjës për rrëzimin e avionit rus, nëntë ...

Masakër: ISIS-i masakron 200 fëmijë sirianë (VIDEO +18)

Shqipmedia - 09.11.2015

Në një video të publikuar nga ISIS-i shihen fëmijët e gjunjëzuar derisa prapa tyre militantët bëheshin gati për t’i vrarë. Pasi ekzekutojnë 200 fëmijët, njëri prej militantëve me revole në dorë ...

VIDEO. ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

ikub - 09.11.2015

Disa xhihadistë të Shtetit Islamik kanë ekzekutuar mbi 200 fëmijë sirianë. Daily Mail ka publikuar një video shokuese ku disa fëmijë shihen të gjunjëzuar.

Shkuese! ISIS ekzekuton mbi 200 fëmijë siriane (FOTO-VIDEO)

SOT - 09.11.2015

Më shumë 200 fëmijë sirianë janë ekzekutuar nga militantët e Shtetit Islamik. Sipas Daily Mail, fëmijët u ulën në gjunjë, ndërsa pas tyre qëndronin militantët e armatosur.

Video shokuese: ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

Zhurnal - 09.11.2015

Video shokuese: ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë Publikuar 09.11.2015 në 23:08 nga D.R. | 321 i lexuar Militantët e Shtetit Islamik kanë ekzekutuar më shumë se 200 fëmijë sirianë brenda territorit ...

“Washington Post”: ISIS ka hyrë në Ballkan

BalkanWeb - 09.11.2015

“ISIS ka hyrë në Ballkan”. Kështu shkruan prestigjozja ‘Washington Post’ duke iu referuar informacione të shërbimeve të inteligjencës, sipas të cilave, “Shteti Islamik» (ISIS) mund t’ia ketë vërë ...

Një lider i IS po vendos kontakte me xhihadistët e kthyer

Ora news - 09.11.2015

Shteti Islamik ka në fokus Ballkanin me qëllim destabilizimin. Kështu të paktën shkruajnë mediat e huaja, referuar burimeve diplomatike në rajon. Zyrtarë të lartë diplomatik nga rajoni kanë deklaruar ...

Qëllohet për vdekje kreu i filialit egjiptian të ISIS-it

Koha.net - 09.11.2015

Kajro, 9 nëntor – Policia ka vrarë në Kajro drejtuesin kryesor të filialit egjiptian të organizatës xhihadiste të Shtetit Islamik (ISIS), që pretendon se ishte përgjegjësja kryesore e rrëzimit të ...

Video shokuese: ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

Mapo - 09.11.2015

Video shokuese: ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë Postuar më: 09 Nëntor 2015 17:40 KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Militantët e Shtetit Islamik kanë ekzekutuar më shumë se 200 fëmijë sirianë brenda ...

ISIS-i masakron 200 fëmijë sirianë

Koha.net - 09.11.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë tubuar në një vend dhe i kanë vrarë 200 fëmijë sirianë. Në një video të publikuar nga ISIS-i shihen fëmijët e gjunjëzuar derisa prapa tyre militantët bëheshin gati ...

ISIS-i masakron 200 fëmijë sirianë (Video +18)

Telegrafi - 09.11.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë tubuar në një vend dhe i kanë vrarë 200 fëmijë sirianë. Në një video të publikuar nga ISIS-i shihen fëmijët e gjunjëzuar derisa prapa tyre militantët bëheshin gati ...

VIDEO TRONDITËSE/ Barbaria e ISIS nuk ndalet, militantët ekzekutojnë 200 fëmijë sirianë

BalkanWeb - 09.11.2015

SIRI – Barbaria e ISIS nuk ndalet. Militantët e Shtetit Islamik kanë ekzekutuar më shumë se 200 fëmijë sirianë dhe kanë publikuar pamjet në faqet e kontrolluara prej tyre në internet.

Ekzekutohen në rresht 200 fëmijë sirianë

ABC News - 09.11.2015

Militantët e shtetit islamik, regjistrojnë masakrën më makabre gjatë viteve të tyre të terrorit në Siri. Janë 200 fëmijë që ekzekutohen barbarisht nga terroristët islamikë, një lajm që e konfirmoi ...

Video shokuese: ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

Botasot - 09.11.2015

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Militantët e Shtetit Islamik kanë ekzekutuar më shumë se 200 fëmijë sirianë brenda territorit të kontrolluar prej tyre. Sipas Daily Mail, fëmijët u ulën në gjunjë, ndërsa ...

Afganistan, ISIS ekzekuton shtatë persona

Java News - 09.11.2015

Militantë të Shtetit Islamik kanë ekzekutuar 7 persona të cilët ishin marrë peng në fillim të këtij muaji në jug të Afganistanit. Një zëdhënës i policisë afgane ka bërë të ditur se ekzekutimet kanë ...

“Washington Post”: “Shteti Islamik” po infiltrohet që të destabilizojë Ballkanin

Gazeta Tema - 09.11.2015

Nga John Solomon Kroacia ka votuar të dielën me shpresë për heqjen e mbetjeve të së kaluarës komuniste të vendit, ndërsa gjithnjë e më shumë informacione të shërbimeve të inteligjencës tregojnë se ...

Vritet kreu i ISIS-it në Kajro

Tetova Sot - 09.11.2015

Policia ka vrarë në Kajro drejtuesin kryesor të filialit egjiptian të organizatës xhihadiste të Shtetit Islamik (ISIS), që pretendon se ishte përgjegjësja kryesore e rrëzimit të avionit rus, nëntë ...

VIDEO/ Shokuese! ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

Gazeta Tema - 09.11.2015

Xhihadistët e Shtetit Islamikë kanë ekzekutuar mbi 200 fëmijë në territoret e okupuara prej tyre. Daily Mail ka publikuar këtë video ku shihen fëmijë të gjunjëzuar.

VIDEO/ ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

Gazeta Dita - 09.11.2015

Xhihadistët e Shtetit Islamikë kanë ekzekutuar mbi 200 fëmijë në territoret e okupuara prej tyre. Daily Mail ka publikuar këtë video ku shihen fëmijë të gjunjëzuar.

E rëndë/ ISIS ekzekuton 200 fëmijë sirianë

Durres Lajm - 09.11.2015

- Militantët e Shtetit Islamik vrasin 200 fëmijë sirianë. Tmerri nuk ka fund në Siri. Në një video të publikuar nga ISIS shihen fëmijët e gjunjëzuar derisa prapa tyre militantët bëheshin gati për t’i ...

Tronditëse: ISIS ekzekuton mbi 200 fëmijë sirianë (VIDEO+18)

Tetova Sot - 09.11.2015

Më shumë 200 fëmijë sirianë janë ekzekutuar nga militantët e Shtetit Islamik. Sipas Daily Mail, fëmijët u ulën në gjunjë, ndërsa pas tyre qëndronin militantët e armatosur.

Shokuese, ISIS ekzekuton 200 fëmijë (VIDEO, kujdes pamje të rënda)

Java News - 09.11.2015

Makabritetet e ISIS nuk kanë të sosur. Militantët e Shtetit Islamik kanë ndërmarrë një veprim shokues teksa kanë ekzekutuar më shumë se 200 fëmijë sirianë brenda territorit të kontrolluar prej tyre.

ISIS vret 200 fëmijë në Siri

Kosova Live - 09.11.2015

Militantët e ISIS-i kanë rreshtuar dhe qëlluar me armë 200 fëmijë sirianë. Fëmijët u vendosën me fytyrë nga toka, ndërsa militantët qëlluan mbi ta me automatik, shkruan Daily Mail.