TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aksidenti, dyshohet gabim njerëzor

Shekulli - 18.07.2010

PUKË - Aksidenti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e humbjes së kontrollit nga drejtuesi i mjetit. Kjo është e vetmja gjë që konfirmohet jozyrtarisht nga policia e qarkut të Shkodrës, teksa vijojnë hetimet për aksidentin që mori 14 jetë ...

Aksidenti, Krasniqi: Kosova bashkëndjen dhimbjen

Gazeta Start - 18.07.2010

Prishtinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologes së Shqipërisë, Josefina Topalli, lidhur me aksidentin tragjik të së shtunës pasdite.

Ekspertiza: Shoferi humbi kontrollin e autobusit

Gazeta Start - 18.07.2010

Tiranë Pas hetimeve rreth aksidentit tragjik të një dite më parë në Rrëshen, policia ka dalë në konkluzionet përfundimtare rreth shkaqeve që çuan në ngjarjen e rëndë.

Ekspertiza: Shoferi humbi kontrollin e drejtimit të autobusit

Shekulli - 18.07.2010

UPDATE- Rezultatet e ekspertimit auto-teknik të autobusit të tragjedisë kanë mbërritur në përfundimin se aksidenti ka ndodhur si pasojë e humbjes së kontrollit të drejtimit të mjetit nga ana e shoferit.

Topi viziton të plagosurit, apel drejtuesve të mjeteve:Mbroni jetën

Shekulli - 18.07.2010

TIRANË- Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka vizituar mesditën e sotme të plagosurit që i mbijetuan aksidentit tragjik rrugor të autobusit në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, e që po trajtohen në Spitalin Ushtarak.

Zi për viktimat e aksidentit

BBC - 18.07.2010

Në Shqipëri u mbajt zi kombëtare në respekt të 14 viktimave që humbën jetën të shtunen në një aksident automobilistik në afërsi të Fushë- Arrëzit.

Mediat e huaja pasqyrojnë aksidentin në Fushë-Arrës

Shekulli - 18.07.2010

Aksidenti i Gjegjanit ka gjetur pasqyrim në mediat e huaja, të cilat raportojnë se nga rrëzimi i autobusit gjetën vdekjne 14 perosna dhe u plagosën shumë të tjerë.

Aksidenti në Fushë- Arrëz mediat ndëkombëtare raportojnë lajmin

24 orë - 18.07.2010

Aksidenti u mori jetën 14 personave, mes tyre 4 fëmijë, dhe shkaktoi 12 të ...

Aksidenti tragjik, 2 fëmijë në gjëndje kritike Sot ditë zie kombëtare

24 orë - 18.07.2010

Nje autobus me pasagjerë doli nga rruga, pasditen e të dielës, në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, dhe ra në greminë. 14 persona mes tyre 4 fëmijë humbën jetën. Në Spitalin Ushtarak 12 të plagosur luftojnë me vdekjen.

Aksidenti tragjik Studenti: Zoti desh Unë të mos vdisja

24 orë - 18.07.2010

Në një fragment të kohës, 19 vjecari Gentjan Meçi ka prekur vdekjen për pak minuta. Dëshmon xhaxhai: Shoferi ishte njeri i ...

Shqipëri: Nga aksidenti i autobusit – 14 të vdekur

Evropaelire - 18.07.2010

14 vetë kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë janë lënduar, shumica prej tyre seriozisht, nga përplasja e autobusit afër Durrësit në Shqipëri, kanë njoftuar autoritetet.

Krasniqi ngushellon Topallin

Albeu.com - 18.07.2010

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologes së tij, Jozefina Topalli, lidhur me aksidentin tragjik të së shtunës pasdite.

Topi viziton sërish të plagosurit në spital

Top Channel - 18.07.2010

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka vizituar sërish sot në Spitalin Ushtarak të plagosurit e aksidentit të djeshëm në afërsi të Pukës. Kreu i Shtetit është intersuar për shëndetin e të plagosurve më rëndë.

Topi apel qytetareve: Mos mendoni vetem diten e tragjedive te mëdha

Albeu.com - 18.07.2010

Presidenti Bamir Topi nga spitali Ushtarak ku ka vizituar të plagosurit e aksidentit fatal të së shtunës ku humbën jetën 14 persona i ka bërë apel qytetarëve të kënë kujdes gjatë udhëtimit me makinë.

MPB: Shkak i aksidentit, humbja e kontrollit nga drejtuesi i mjetit

Albeu.com - 18.07.2010

Policia e shtetit në një deklaratë për shtyp ka bërë me dije për shkaqet e aksidentit rrugor në Fushë Arrëz ku për pasojë kanë humbur jetën 14 persona. Në deklaratën për shtyp të policisë thuhet se nga hetimet e kryera ... ...

Sejdiu dhe Krasniqi ngushllojnë krerët shqiptar

Alsat - 18.07.2010

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe kryeparlamentari Jakup Krasniqi kanë ngushlluar homologët e tyre shqiptar për shuarjen e jetës së qytetarëve që pësuan dje në aksidentin tragjik në aksin Rrëshen -Fushë Arrëz.

Ditë zie në Shqipëri

Alsat - 18.07.2010

Ditë zie në Shqipëri, pas tragjedisë automobilistike në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, kur një autobus me pasagjerë doli nga rruga dhe ra në greminë. Numri i viktimave u ngjit gjatë natës në 14, mes tyre 4 fëmijë.

Në zi për aksidentet

Top Channel - 18.07.2010

Brenda 6 vjetësh Shqipëria njeh tri ditë zie kombëtare për të kujtuar viktimat e tragjedive rrugore. Secili prej tyre i rëndë dhe i dhimbshëm. I pari që zhyti në zi dhe uli në gjysmështize flamurin shqiptar, por çoi në ditë zie në të ...

Sejdiu ngushellon Topin

Albeu.com - 18.07.2010

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu i dërgoi një telegram Presidentit të Shqipërisë, Bamir Topi, të cilit i shprehu ngushëllimet më të sinqerta për shuarjen e jetës së qytetarëve që pësuan dje në aksidentin tragjik në aksin Rrëshen -Fushë ...

Zbardhen shkaqet e tragjedisë rrugore me 14 të vdekur

Ina - 18.07.2010

Nga hetimet e kryera nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave dhe të shkakut të aksidentit të rëndë, ndodhur gjatë ditës së djeshme në aksin rrugor Fushë Arrës-Durrës, në fshatin Dom, Gjegjan, rezulton se gjendja e rrugëve ishte e ...

Tragjedia, mesazhe ngushëllimi nga autoritetet kosovare

Top Channel - 18.07.2010

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu i dërgoi një telegram Presidentit të Republikës së Shqipërisë, dr. Bamir Topi, të cilit i shprehu ngushëllimet më të sinqerta për shuarjen e jetës së qytetarëve që pësuan dje në ...

Rrëzimi i autobuzit vret 14 në Shqipëri

SETimes - 18.07.2010

18/07/2010 TIRANË, Shqipëri -- Të paktën 14 vetë u vranë dhe 12 u plagosën të shtunën (17 korrik), kur autobusi i tyre ra nga një shkëmb në Shqipërinë e veriut. Incidenti ndodhi në rrethin e Pukës, rreth 140km në veri të Tiranës.

Zi për viktimat e aksidentit

24 orë - 18.07.2010

Shqipëria mban zi për 14 viktimat që humbën jetën të shtunën kur një autobus ra në ...

Aksidentet, Topi: Shoferë bëni kujdes respektoni rregullat

24 orë - 18.07.2010

"Jemi në kulmin e sezonit të turizmit. Jeta dhurohet vetëm një herë. Duhet të rritet ndjeshëm standardi i edukatës së qarkullimit rrugor."- Deklaroi Presidenti Topi pas vizitoi të plagosurit e aksidentit tragjik në Spital ...

Autobusi bie në greminë 14 të vdekur, Hetimet: Shoferi humbi kontrollin

24 orë - 18.07.2010

Nje autobus me pasagjerë doli nga rruga, pasditen e të shtunës, në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, dhe ra në greminë. 14 persona mes tyre 4 fëmijë humbën jetën.

Aksident automobilistik në Fushë-Arëz, të paktën 14 të vdekur

VOA - 18.07.2010

Të paktën 14 vetë humbën jetën në Shqipëri, kur autobusi me të cilin udhëtonin doli nga rruga dhe ra në greminë. Zyrtarët thanë se autobusi po shkonte në Fushë-Arrëz, rreth 130 kilometra në veri të Tiranës, kur u rrëzua.

Autobusi bie në greminë Bilanci tragjik: 14 të vdekur nesër ditë zie kombëtare

BalkanWeb - 18.07.2010

RRËSHEN- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 17:00 të së dielës ( 17 korrik) në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku autobusi me tragë PU 1330 A ka dalë nga rruga dhe ka rënë rreth 30 metra në një greminë.

14 të vdekur nga tragjedia në lumin Fan, sot ditë zie në Shqipëri

Koha.net - 18.07.2010

Rrëshen, 18 korrik - Të dielën pasdite, rreth orës 17:00, në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, në Shqipëri, autobusi me targa PU 1330 ka dalë nga rruga dhe ka rënë rreth 30 metra në një greminë, me ç,rast kanë humbur jetën 14 persona dhe 12 të ...

Rrëfimi i Gentian Mecit, i mbijetuari i aksidentit tragjik

Botasot - 18.07.2010

Meci tregon ato pak minuta kur në momentin e rrëzimit të autobusit u dëgjuan ulërima të shumta dhe njerëz të cilët tentonin të thyenin xhamat për të dalë nga automjeti.

Tragjedia, Ministri Basha ngriti menjëherë grupin e emergjencave

Botasot - 18.07.2010

Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha ngriti menjëherë grupin e emergjencave pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dje pasdite në Fushë-Arrëz, kur një autobus me pasagjerë që ishte nisur nga Tirana, doli nga rruga në fshatin Dom në komunën ...

Aksidenti në Fushë- Arrëz mediat ndëkombëtare raportojnë lajmin

BalkanWeb - 18.07.2010

TIRANE- Aksidenti tragjik i një dite më parë në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, kur një autobus me pasagjerë doli nga rruga duke rënë në greminë është pasqyruar gjerësisht në mediat ndërkombëtare.

Krasniqi: Kosova bashkëndien dhimbjen e Shqipërisë

Telegrafi - 18.07.2010

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologes së tij shqiptare, Jozefina Topalli, pas aksidentit tragjik në aksin rrugor Rrëshen-Fushë Arrëz ku humbën jetën 14 njerëz.

Topi e Berisha vizitojnë të lënduarit

Telegrafi - 18.07.2010

Presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha kanë vizituar personat e lënduar takuar me mjekët dhe të plagosurit nga aksidenti në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz.

Ditë Zie në Shqipëri 14 të vdekur

Lajmetsot - 18.07.2010

Ditë Zie në Shqipëri 14 të vdekur Qeveria e Shqipërisë ka shpallur Ditë Zie 18 korrikun, pas tragjedisë që ka ndodhur pasditen e së shtunës. Në një aksident rrugor, 14 persona kanë vdekur, si dhe 16 të tjerë janë plagosur, kur një autobus ...

Aksidenti tragjik Studenti: Zoti desh Unë të mos vdisja

BalkanWeb - 18.07.2010

TIRANE- Në një fragment të kohës, 19 vjecari Gentjan Meçi ka prekur vdekjen për pak minuta. Student në Universitetin “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës, dega Biologji – Kimi po udhëtonte për në shtëpi pas përfundimit të studimeve.

Krasniqi: Kosova bashkëndien dhembjen e Shqipërisë

Botasot - 18.07.2010

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi i ka dërguar një telegram ngushëllimi Kryetares së Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli. "Me hidhërim të thellë mësuam lajmin për aksidentin në komunikacion që ka ndodhur dje aksin rrugor ...

Populli i Kosovës solidarizohet me të prekurit nga aksidenti tragjik

Telegrafi - 18.07.2010

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, i ka dërguar një telegram presidentit të Shqipërisë, Bamir Topi, me anë të të cilit ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për shuarjen e jetës së qytetarëve që pësuan të shtunën në aksidentin tragjik ...

Sejdiu dhe Krasniqi ngushëllojnë Topin dhe Topallin

Koha.net - 18.07.2010

Prishtinë, 18 korrik – Me rastin e aksidentit tragjik që ndodhi në Shqipëri, presidenti Fatmir Sejdiu i dërgoi një telegram presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bamir Topit, ndërsa kryeparlamentari Jakup Krasniqi i ka dërguar një ...

Sejdiu: Kosova e pikëlluar për aksidentin tragjik në Shqipëri

Botasot - 18.07.2010

Në telegramin e presidentit Sejdiu thuhet: "Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta për shuarjen e jetës së bashkëqytetarëve tuaj, të cilët humbën jetën në aksidentin ...

Aksidenti, Berisha e Topi ngushëllojnë familjet e viktimave

BalkanWeb - 18.07.2010

TIRANE- Kryeministri Berisha ka mbërritur rreth ores 20:00 në Spitalin Ushtarak për të vizituar nga afër të plagosurit e aksidentit tragjik të ndodhur pasditen e sotme në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku gjetën vdekjen 10 persona e u plagosën ...

Aksidentet, Topi: Shoferë bëni kujdes respektoni rregullat

BalkanWeb - 18.07.2010

TIRANE- “Mos mendoni vetëm ditën e tragjedive të mëdha, Shteti ka strukturat e veta, por cdo qytetar duhet të sillet në mënyrë shumë të qytetëruar. Të mendojnë për vete e fëmijët.

Zbardhen shkaqet e tragjedisë rrugore

Telegrafi - 18.07.2010

Nga hetimet e kryera nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave dhe të shkakut të aksidentit të rëndë, ndodhur gjatë ditës së djeshme në aksin rrugor Fushë Arrës-Durrës, në fshatin Dom, Gjegjan, rezulton se gjendja e rrugëve ishte e ...

Topi viziton të plagosurit e aksidentit rrugor, ku humbën jetën 14 persona

Botasot - 18.07.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Aleksandër Flloko dhe Drejtori i Kabinetit, Dashamir Xhaxhiu dhe anëtarë të tjerë të Kabinetit vizitoi sërish sot paradite në Spitalin ...

PK: Aksidentet në trafikun rrugor në rritje

Telegrafi - 18.07.2010

Numri i aksidenteve të trafikut rrugor po shënon rritje, ku në të njëjtën kohë po shtohen edhe rastet me fatalitet, njofton Policia e Kosovës. Që nga fillimi i vitit në aksidente trafiku jetën e kanë humbur 75 veta.

Topi viziton të plagosurit e aksidentit rrugor

Yll Press - 18.07.2010

I shoqëruar nga Drejtori i Spitalit Ushtarak, Bedri Miha dhe nga mjeku koordinator Erjon Spaho, Kryetari i Shtetit shqiptar u ndal në dhomat ku janë shtruar dhe po kurohen të plagosurit e nxjerrë tashmë nga reanimacioni, midis të cilëve ...

Humbja e kontrollit nga shoferi, shkaku i aksidentit tragjik

Koha.net - 18.07.2010

Tiranë, 18 korrik - Shkak i aksidenti tragjik i cili i mori jetën 14 personave, ndërsa 12 të tjerë u plagosën ka qenë “humbja e kontrollit nga ana e shoferit Zef Mark Frroku (Gjergji) gjatë drejtimit të mjetit”.

Udhëheqësit e Kosovës përcjellin ngushëllime për viktimat e aksidentit tragjik

VOA - 18.07.2010

Udhëheqësit e Kosovës kanë ngushëlluar udhëheqësit e Shqipërisë dhe popullin shqiptar për shuarjen e jetës së qytetarëve që pësuan dje në aksidentin tragjik në aksin rrugor Rrëshen -Fushë Arrëz.

Aksidenti tragjik Sejdiu ngushëllon Topin

BalkanWeb - 18.07.2010

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu i ka shprehur ngushëllimet e tij homologut shqiptar Bamir Topi, për aksidentin tragjik që i mori jetën 14 personave.

Të plagosurit nga aksidenti tragjik, jashtë rrezikut për jetën

VOA - 18.07.2010

Në Shqipëri, pas aksidentit të rëndë që ndodhi dje ne Puke, mjeket ne spitalin ushtarak te Tiranes bene te ditur se 10 personat e plagosur nga autobusi i rrezuar jane jashte rrezikut per jeten.

Topalli viziton në Spitalin Ushtarak fëmijët dhe të plagosurit nga aksidenti tragjik i Fushë-Arrëzit

Botasot - 18.07.2010

Menjëherë pas mbërritjes në Tiranë nga vizitat e ngushëllimit në Fushë-Arrëz, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli u ndal në Spitalin Ushtarak, ku vizitoi të plagosurit nga aksidenti tragjik veçanërisht fëmijët e vegjël.

Thaçi ngushëllon Berishën

Telegrafi - 18.07.2010

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar telegram ngushëllimi kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin për humbjen e jetës së bashkëqytetarëve Tuaj, me rastin e aksidentit tragjik që ndodhi ...

Fier, vdes në aksident polici rrugor

Gazeta Start - 17.07.2010

Një polic rrugor ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në qytetin e Fierit, pasi makina që ai drjtonte u përplas me një kamion të parkuar buzë rrugës.

Aksidenti, arrin në 14 numri i të vdekurve, e diela ditë zie kombëtare

Shekulli - 17.07.2010

UPDATE 20.30 - Ka arritur ne 14 numri i te vdekurve nga aksidenti ne Puke, nderkohe qe ka nje numer te madh te plagosurish rende, Qeveria e ka shpallur ditë Zie kombëtare ditën e dielë pas aksidentit të rëndë në Pukë.

Drejtonte makinën i përgjumur, vdes polici rrugor

24 orë - 17.07.2010

Një polic trafiku është aksidentuar për vdekje sot paradite në Fier pasi automjeti që ai drejtonte u përplas me një kamion të parkuar në rrugë. Dyshohet se shkak për aksidentin mund të ketë gjendja e përgjumur e efektivit ...

Aksident në Fier, vdes polici i trafikut

Ina - 17.07.2010

Një efektiv i forcave të policisë ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Fierit dhe viktima quhet Roland Musaraj.

Fle ne timon, vdes polici i trafikut nga Fieri

Albeu.com - 17.07.2010

Një efektiv i forcave të policisë ka humbur jetën mëngjesin e së shtunës si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Fierit dhe viktima quhet Roland Musaraj.

Rrëshen, autobuzi në humnerë, 6 të vdekur

Top Channel - 17.07.2010

Një aksident i rëndë rrugor me pasojë vdekjen e 6 personave është regjistruar në aksin rrugor Rrëshen-Fushë Arrëz. Sipas informacioneve të fundit, një autobuz ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një humnerë të thellë rreth 500 metra.

Shqipëri: Nga aksidenti i autobusit – 14 të vdekur

Alsat - 17.07.2010

14 vetë kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë janë lënduar, shumica prej tyre seriozisht, nga përplasja e autobusit afër Durrësit në Shqipëri, kanë njoftuar autoritetet.

Aksidenti, rëndohet bilanci i viktimave

Top Channel - 17.07.2010

Është ngjitur në tetë numri i viktimave të aksidentit rrugor të ndodhur në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku një autobuz ka dalë nga rruga duke rënë në humnerë.

Tragjedi në Pukë, bie autobusi në humnerë, viktima, shumë të plagosur

24 orë - 17.07.2010

Autobuzi i aksidentuar Një aksident I rëndë automobilistik ka nodhur pak minuta më parë, ku një autobus i linjës Tiranë-Fushë Arrëz dyshohet të ketë rënë në greminë në një lartësi mbi 400 metra.

Autobusi bie në greminë, 7 të vdekur mbi 20 të plagosur

24 orë - 17.07.2010

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ne aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një greminë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet për 7 persona të vdekur dhe shumë të ...

Autobusi bie në greminë Bilanci tragjik: 14 të vdekur nesër ditë zie kombëtare

24 orë - 17.07.2010

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së dielës ne aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, kur një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një greminë. Sipas informacioneve zyrtare, behet fjale për 14 persona të vdekur dhe 12 të plagosur.

Aksidenti, nis transporti i të plagosurve

Top Channel - 17.07.2010

Dy persona të plagosur në incidentin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku një autobuz me pasagjerë ra në humnerë, janë dërguar për mjekim në Spitalin Ushtarak në Tiranë.

Rrëshen, autobusi bie në humnerë, 14 të vdekur

Ina - 17.07.2010

Janë 14 personat që kanë humbur jetën në aksidentin tragjik të ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Rrëshen-Fushë Arrëz. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave disa prej viktimave humbën jetën gjatë ...

Aksidenti, sot ditë zie kombëtare

Shqipmedia - 18.07.2010

RRËSHEN- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 17:00 në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku autobusi me tragë PU 1330 A ka dalë nga rruga dhe ka rënë rreth 30 metra në një greminë.

Aksidenti, 8 të plagosur mbërrijnë në Tiranë

Top Channel - 17.07.2010

Spitali Ushtarak në kryeqytet është në gatishmërinë numër 1 për shkak të tragjedisë në Pukë dhe mjekët nga të gjitha repartet janë kthyer në detyrë.

Autobusi në humnerë, të paktën 12 të vdekur

Top Channel - 17.07.2010

Një autobus udhëtarësh i linjës Fushë Arrëz-Durrës dhe anasjelltas ka dalë nga rruga duke përfunduar në humnerën e lumit Fan. (UPDATE) Për pasojë të paktën 12 persona, numer ende i pakonfirmuar zyrtarisht, raportohen paraprakisht të vdekur ...

Fushë Arrëz: Autobusi bie në humnerë

Evropaelire - 17.07.2010

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Rrëshën – Fushë Arrëz, ku një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në humnerë.

Aksidenti, identifikohen shumica e viktimave

Top Channel - 17.07.2010

Janë identifikuar emrat e viktimave që humbën jetën në aksidentin e ndodhur në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku autobuzi doli nga rruga dhe ra në humnerë.

Topi: I lënduar për humbjen e jetëve

Top Channel - 17.07.2010

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka vizituar personat e plagosur në aksidentin tragjik të Pukës. Në një prononcim për gazetarët, kreu i shtetit ka shprehur ngushëllimet e tij për familjet e viktimave, si dhe ka dhënë garancinë e tij se ...

Berisha viziton të plagosurit

Top Channel - 17.07.2010

Kryeministri i vendit Sali Berisha ka vizituar para pak castesh Spitalin Ushtarak, ku është takuar me mjekët dhe të plagosurit nga aksidenti në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz.

Aksidenti, shkon në 14 numri i viktimave

Top Channel - 17.07.2010

Janë 14 personat që kanë humbur jetën në aksidentin tragjik të ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Rrëshen-Fushë Arrëz. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave disa prej viktimave humbën jetën gjatë ...

Tragjedia: 14 te vdekur, neser dite zie (UPDATE)

Albeu.com - 17.07.2010

Ora 21:20 - Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17:00 në aksin rrugor Rrëshen-Fushë Arrëz ku një autobuz me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në humnerë.

Aksidenti, Berisha e Topi ngushëllojnë familjet e viktimave

24 orë - 17.07.2010

Kryeministri Berisha dhe Presidenti Topi kane vizituar në Spitalin Ushtarak të plagosurit e aksidentit tragjik të ndodhur pasditen e sotme në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku gjetën vdekjen 10 persona e u plagosën shumë të ...

Aksidenti, Rama në spital: Solidaritet me familjarët

24 orë - 17.07.2010

" S'mund të bëjmë asgjë më shumë se sa të shprehim me ato pak fjalë që mund të gjenden në raste të tilla, solidaritetin me të gjithë familjarët e viktimave dhe ata që janë në luftë për të mbijetuar ", u shpreh kreu i opozitës pasi vizitoi ...

Aksidenti tragjik, identifikohen 12 viktima

Top Channel - 17.07.2010

Identifikohen 12 prej viktimave të aksidentit të sotëm, kur një autobus udhëtarësh doli nga rruga dhe perfundoi në humnerë, pranë fshatit Domen në zonën e Fushë-Arrëzit.

Drejtonte makinën i përgjumur, vdes polici rrugor

BalkanWeb - 17.07.2010

FIER -Një polic trafiku është aksidentuar për vdekje sot paradite në Fier pasi automjeti që ai drejtonte u përplas me një kamion të parkuar në rrugë.

Aksident në Fier, vdes polici i trafikut

Telegrafi - 17.07.2010

Një efektiv i forcave të policisë ka humbur jetën mëngjesin e së shtunës si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Fierit dhe viktima quhet Roland Musaraj.

Fier: Vdes në aksident polici rrugor

Botasot - 17.07.2010

Ngjarja ndodhi sot rreth orës 05:30, kur Roland Musaraj, 50 vjeç, duke udhëtuar në Unazën e re të Fierit me automjetin e tij Benz, u përplas me një kamion të parkuar në rrugë.

Autobusi bie në greminë 14 të vdekur, Hetimet: Shoferi humbi kontrollin

BalkanWeb - 17.07.2010

FUSHE ARREZ -Nje autobus me pasagjerë doli nga rruga, pasditen e të shtunës në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, dhe ra në greminë. 14 persona mes tyre 4 fëmijë humbën jetën.

Shqipëri, 6 të vdekur nga rrënia e autobusit në humnerë

Yll Press - 17.07.2010

të cilëve edhe fëmijë, ndërsa nuk dihet ende numri i saktë i pasgjarëve që ndodheshin ne automjetin e aksidentuar. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 17:00 në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë ...

Autobusi bie në lumin Fan, 14 të vdekur

Telegrafi - 17.07.2010

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të shtunën rreth orës 17:00 në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, në Shqipëri, ku autobusi me targa PU 1330 ka dalë nga rruga dhe ka rënë rreth 400-500 metra në një greminë, njoftojnë mediat shqiptare.

Topi u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave nga aksidenti tragjik

Botasot - 17.07.2010

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi të bërë publik, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave që humbën jetën si pasojë e aksidentit rrugor të një autobusi të linjës Durrës-Fushë Arrëz.

Presidenti Topi viziton të plagosurit e aksidentit tragjik rrugor

Botasot - 17.07.2010

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Aleksandër Flloko dhe Drejtori i Kabinetit, Dashamir Xhaxhiu vizitoi sot pasdite të plagosurit e shumtë si pasojë e aksidentit tragjik ...

Tragjedi nga rënia e autobusit në lumin Fan, 14 të vdekur

Koha.net - 17.07.2010

Rrëshen, 17 korrik (E plotësuar) - Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, në Shqipëri, ku autobusi me targa PU 1330 ka dalë nga rruga dhe ka rënë rreth 400-500 metra në një greminë, ka njoftuar ...

Berisha viziton në Spitalin Ushtarak të plagosurit e aksidentin rrugor

Botasot - 17.07.2010

Kryeministri Sali Berisha vizitoi sot pasdite të plagosurit e aksidentit tragjik rrugor të një autobusi të linjës Durrës-Fushë Arrëz që u rrëzua në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz.

Aksidenti, Rama në spital: Solidaritet me familjarët

BalkanWeb - 17.07.2010

TIRANE- Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama vizitoi në mbrëmje të plagosurit e aksidentit tragjik, të cilët ndodhen në Spitalin Ushtarak. " S’mund të bëjmë asgjë më shumë se sa të shprehim me ato pak fjalë që mund të gjenden në raste të ...

E diela, ditë zie kombëtare në Shqipëri

Koha.net - 17.07.2010

Tiranë, 17 korrik - Qeveria e Shqipëisë ka shpallur datën 18 korrik 2010, dite zie kombëtare, në nderim të viktimave të aksidentit tragjik, që ndodhi sot pasdite në Fushë Arrëz, në veriperëndim të vendit.

Qeveria shpall 18 korrikun, ditë zie kombëtare

Botasot - 17.07.2010

Qeveria shqiptare e ka shpallur datën 18 korrik 2010, ditë zie kombëtare, në nderim të viktimave të aksidentit tragjik, që ndodhi dje pasdite në Fushë-Arrëz, në veriperëndim të vendit.

Në aksidentin tragjik humbën jetën 14 persona, Shqipëria sot në ditë zie

Botasot - 18.07.2010

Ekspertët e policisë rrugore, të cilët vijojnë shikimin e vendit të ngjarjes ku ndodhi aksidenti tragjik pranë fshatit Domen në Zonën e Fushë-Arrëzit, thonë se kanë parë shenja të forta frenimi.

Aksidenti, shkon në 14 numri i viktimave

Yll Press - 17.07.2010

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave disa prej viktimave humbën jetën gjatë transportit për në Spitalin Ushtarak në Tiranë.

Aksident në aksin Vlorë -Levan , vdes 3-vjeçari, rëndë prindërit

Shekulli - 16.07.2010

Një fëmijë ka vdekur ndërsa prindërit e tij janë në gjendje të rëndë, në një aksident të ndodhur mbrëmjen e së premtes. Ngjarja ka ndodhur në aksin Vlorë -Levan, në vendin e quajtur "Kthesa e Qarit".

Tiranë, hidhen ne qarkullim autobuse të rinj

Top Channel - 16.07.2010

Hajdutet e xhepave nëpër linjat e autobusëve nuk do të mund me të ushtrojnë profesionin e tyre pasi autobusët e rinj që janë vendosur në këto linja jane të pajisur me kamera dhe sensore te ndryshem cka regjistron levizjet e cdo pasagjeri.

Përmirsimi i transportit publik, Bashkia e Tiranës shton 10 autobusë të rinj

24 orë - 16.07.2010

Një investim i Bashkisë së Tiranës në fushën e transportit publik, do të mundësojë vënien në shërbim të 30 autobusëve të rinj në linjën e Unazës.

Aksident në aksin Fier-Vlorë, makina bie në kanal, vdes 3-vjecari

24 orë - 16.07.2010

Një 3-vjecar është mbytuar pas aksidentit që pësoi makina ku udhëtonin 5 persona të një familje. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në aksin Fier-Vlorë, kur një makinë doli nga rruga dhe përfundoi në kanal.

Aksident në Milot-Rrëshen plagosen rëndë dy të rinj

24 orë - 16.07.2010

Dy të rinj janë aksidentuar sot në një aksident automobilistik të ndodhur në aksin rrugor ...

Përmirsimi i transportit publik, Bashkia e Tiranës shton 10 autobusë të rinj

BalkanWeb - 16.07.2010

TIRANE- Kryetari i Bashkisë, Edi Rama përuroi sot nisjen e fazës së parë të rinovimit të autobusëve të linjës së Unazës, me vendosjen në punë të 10 autobusëve të rinj të standardeve europiane.

Aksident në Milot-Rrëshen plagosen rëndë dy të rinj

BalkanWeb - 16.07.2010

LEZHË- Dy shtetas janë aksidentuar sot në një aksident automobilistik të ndodhur në aksin rrugor Milot-Rrëshen. Pas verikimit të bërë nga forcat e policisë është konstatuar se aksidenti ka ndodhur si pasojë e përplasjes së një automjeti ...

Aksident në aksin Fier-Vlorë, makina bie në kanal, vdes 3-vjecari

BalkanWeb - 16.07.2010

FIER- Një familje me pesë persona është përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme, ku ka humbur jetën njëri prej fëmijëve të saj, 3-vjecari me inicialet L.D.

Aksidentet, 80 viktima në verë

Top Channel - 15.07.2010

Rreth 80 persona humbën jetën gjatë vitit të kaluar vetëm në stinën e verës si pasojë e aksidenteve rrugore. Specialistët e Institutit te Shendetit Publik kane verejtur se aksidentet me vdekje jane shkaktuar kryesisht nga emigrantet te ...

Shqipëri, 80 viktima nga aksidentet

Telegrafi - 15.07.2010

Rreth 80 persona kanë humbur jetën në Shqipëri gjatë vitit të kaluar vetëm në stinën e verës si pasojë e aksidenteve rrugore. Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik kanë vërejtur se aksidentet me vdekje janë shkaktuar kryesisht nga ...

Vdes në aksident babai rëndë i biri 8 vjecar

24 orë - 14.07.2010

35 vjecari së bashku me djalin e tij po udhëtonin drejt Sarandës kur automjeti ka dalë nga rruga në vendin e quajtur Qafa e Gjinos dhe ka përfunduar në një ...

Vdes në aksident babai rëndë i biri 8 vjecar

BalkanWeb - 14.07.2010

DELVINE- Një 35-vjecar ka humbur jetën ndërsa është plagosur djali i tij vetëm 8 vjec në një aksident rrugor në aksin rrugor Delvinë-Sarandë. Ngjarja ndodhi paraditen e sotme rreth orës 13:00 kur mjeti tip golf me targë Delvine 24 17 A që ...