TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkërmoqet Skënderbeu, trajneri Daja kalon në Vlorë, titullarët drejt ekipeve që luajnë në Europë

SOT - 16.06.2018

Skënderbeu mori një lajm të hidhur nga Këshilli i Arbitrazhit Sportiv të Lozanës dy ditë më parë, pasi gjykata në fjalë la në fuqi vendimin e UEFAS-s për ta pezulluar Skënderbeun, pra skuadra korçare ...

Lajmi tronditës nga CAS, presidenti i Luftëtarit: Goditje për futbollin, Skënderbeut i uroj…

Mapo - 16.06.2018

Presidenti i Luftëtarit, Grigor Tavo, mendon se dënimi për Skënderbeun është një goditje për futbollin shqiptar. Kreu i klubit gjirokastrit ka bashkëpunuar në vitet e fundit me korçarët sa u përket ...

KAS lë në fuqi dënimin e UEFA-s, Skënderbeu mbetet jashtë Champions

SOT - 15.06.2018

Skënderbeu ka marrë një lajm tronditës dje, pasi Gjykata Sportive e Lozanës (CAS) hodhi poshtë kërkesën e klubit korçar për një vendim të ndërmjetëm që të rrëzonte penalizmin e dhënë nga UEFA.

Dënimi i Skënderbeut për 10 vjet, ja kur e shqyrton çështjen KAS-1

SOT - 15.06.2018

Apelimi i vendimit të Apelit të UEFA-s për dënimin e Skënderbeut në KAS pritet të shqyrtohet pas datës 25 shtator. Një gjë të tillë ka lënë të kuptohet KAS, që ka publikuar dhe kalendarin e çështjeve ...

ZYRTARE: CAS tronditë Skënderbeun, lë në fuqi dënimin 10-vjeçar nga UEFA

Lajmi.net - 14.06.2018

Sapo është bërë zyrtar vendimi i KAS të Lozanës rreth Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare. KAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke ...

CAS, Skënderbeu 10 vite jashtë garave evropiane

Alsat - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka refuzuar kërkesën e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s. Në këtë mënyrë, kampionët e Shqipërisë nuk do të mund të luajnë në asnjë kompeticion ...

Reagon Skënderbeu: Ende nuk është përfundimtare vendimi i CAS-it

SOT - 14.06.2018

Pas lajmit të bërë publik nga KAS, i cili rrëzoi kërkesën e Skënderbeut për të marrë pjesë në kupat e Europës këtë sezon, ka reaguar edhe klubi korçar.

KAS jep vendimin për skënderbeun

SOT - 14.06.2018

KAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke përjashtuar kësisoj klubin korçar nga ky edicion i Ligës së Kampioneve. Sapo është bërë zyrtar vendimi i KAS të Lozanës rreth Skënderbeut për ...

CAS lë në fuqi dënimin e UEFA-s për Skënderbeun, 10 vjet përjashtim

LajmiFundit - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka refuzuar kërkesën e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s. Në këtë mënyrë, kampionët e Shqipërisë nuk do të mund të luajnë në asnjë kompeticion ...

Reagon Skënderbeu, korçarët shpresojnë ende te drejtësia e KAS

SuperSport - 14.06.2018

Vetëm disa minuta pasi KAS publikoi vendimin për kërkesën e Skënderbeut për të marrë pjesë në këtë edicion të UEFA Champions League duke e hedhur poshtë atë, klubi i Skënderbeut ka reaguar me një ...

Klubi i Skënderbeut jashtë Ligës së Kampionëve, KAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s

Mapo - 14.06.2018

Sapo është bërë zyrtar vendimi i KAS të Lozanës rreth Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare. KAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke ...

CAS-i lë në fuqi vendimin e UEFA-së për dënimin e Skënderbeut

Koha.net - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka refuzuar kërkesën e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s. Kështu, kampionët e Shqipërisë nuk do të mund të luajnë në asnjë kompeticion evropian për ...

Vendimi i CAS për Skënderbeun, reagon klubi korçar: Nuk është përfundimtar

BalkanWeb - 14.06.2018

Klubi korçar i Skënderbeut ka reaguar pas vendimit të CAS duke sqaruar se është vetëm refuzimi i kërkesës për të marrë pjesë në kompeticionet europiane dhe se vendimi përfundimtar do të merret në ...

Lajm i keq për Skënderbeun, KAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s, klubi korçar jashtë Ligës së Kampionëve

BalkanWeb - 14.06.2018

Sapo është bërë zyrtar vendimi i KAS të Lozanës rreth Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare. KAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke ...

Dëshpëruese: CAS ka përjashtuar për 10 vite nga Kupat e Evropës ekipin e Skënderbeut

RTSH - 14.06.2018

Një lajm dëshpërues ka mbërritur sot nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv për Skënderbeun, tifozat e tij por edhe futbollin shqiptar. CAS ka përjashtuar për 10 vite nga Kupat e Evropës ekipin korçar.

CAS lë në fuqi dënimin e UEFA-s për Skënderbeun

Mapo - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka refuzuar kërkesën e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s. Kështu, kampionët e Shqipërisë nuk do të mund të luajnë në asnjë kompeticion evropian për ...

Publikimi i KAS / Partizani merr një vendim të rëndësishëm

Mapo - 14.06.2018

Vendimi i dalë sot nga KAS i Lozanës për të mos lejuar Skënderbeun të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve i ka hapur rrugë skuadrës së Partizanit për të marrë pjesë në Ligën e ...

Vendimi i CAS për Skënderbeun, Partizani del me njoftim zyrtar për kupat e Europës

BalkanWeb - 14.06.2018

CAS, gjykata e arbitrazhit sportiv në Lozanë, hodhi poshtë kërkesën e Skënderbeut për pezullimin e përkohshëm të vendimeve të UEFA-s që do t;i lejonte korçarëve të merrnin pjesë në “Champions League”.

KAS jep vendimin përfundimtarë lidhur me Skënderbeun

InfoSport - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (KAS) sapo ka bërë zyrtarë vendimin lidhur me skuadrën shqiptare të Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare.

Zyrtare: CAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s, Skënderbeu 10 vite jashtë garave evropiane

Telegrafi - 14.06.2018

Skuadra shqiptare, Skënderbeu nga Korça ka marrë një lajm tejet të rëndë nga qyteti zviceran Lausanne. Sapo është bërë zyrtar vendimi i CAS-it të Lausannes rreth Skënderbeut për pezullimin e vendimit ...

Vendimi i KAS-it, reagon klubi i Skënderbeut: Ja çfarë do të ndodhë

Mapo - 14.06.2018

Pas lajmit të bërë publik nga KAS, i cili rrëzoi kërkesën e Skënderbeut për të marrë pjesë në kupat e Europës këtë sezon, ka reaguar edhe klubi korçar.

CAS refuzon kërkesën e KF Skënderbeut për pezullim, por procesi vazhdon

RTSH - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur të refuzojë kërkesën e KF Skënderbeut, për pezullimin e efekteve të vendimit të komisionit të Apelit të UEFA-s.

KAS mban në fuqi dënimin e UEFA-s që përjashton Skënderbeun nga Europa

ABC News - 14.06.2018

Skënderbeu nuk do të luajë këtë sezon në Europë. Ky ishte vendimi i KAS-it në Lozanë, ndonëse ende nuk është vendosur për dënimin 10-vjeçar të dhënë nga UEFA.

Tronditet Skënderbeu, KAS rrëzon kërkesën e korçarëve

SuperSport - 14.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë KAS, ka lënë në fuqi vendimin e komisionit të Disiplinës dhe atij të Apelit në UEFA, duke hedhur poshtë kërkesen urgjente të Skënderbeut për të marrë pjesë në ...

Rrëzimi i kërkesës nga CAS, Skënderbeu: Vendimi final merret muajt në vijim

Java News - 14.06.2018

Klubi i Skënderbeut ka dalë me një deklaratë për shtyp sa i përket vendimit të dalë nga KAS i Lozanës për mospranimin e kërkesës për pezullimin e vendimit të UEFA-s.

CAS merr vendimin tronditës për Skënderbeun

Durres Lajm - 14.06.2018

CAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke përjashtuar kësisoj klubin korçar nga ky edicion i Ligës së Kampioneve. Sapo është bërë zyrtar vendimi i KAS të Lozanës rreth Skënderbeut për ...

CAS rrëzon kërkesën e Skënderbeut, korçarët mbeten jashtë Evropës

Java News - 14.06.2018

Sapo është bërë zyrtar vendimi i KAS të Lozanës, i cili ka refuzuar kërkesën e Skënderbeut për të marrë pjesë në Kupat e Europës. KAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke përjashtuar ...

Fundoset Skënderbeu, CAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s

Java News - 14.06.2018

CAS ka dhënë vendim zyrtar për klubin e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka lënë në fuqi vendimin e ...

Vendimi i KAS, reagon klubi i Skënderbeut

Gazeta Tema - 14.06.2018

Klubi i Skënderbeut ka dalë me një deklaratë për shtyp sa i përket vendimit të dalë nga KAS i Lozanës për mospranimin e kërkesës për pezullimin e vendimit të ...

VENDIMI: CAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s për përjashimin e Skënderbeut nga Championsi

Gazeta Tema - 14.06.2018

CAS ka dhënë vendim zyrtar për klubin e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka lënë në fuqi vendimin e ...

Tronditet Skënderbeu, Apeli i UEFA lë në fuqi pezullimin dyvjeçar të Jashanicës

SOT - 13.06.2018

Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi dënimin dyvjeçar për Bajram Jashanicën e kapur me doping, njëjtë sikurse vendimi që kishte dhënë Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në qeverinë europiane të ...

Kupat e Europës, Kukësi është kampion në merkato

Mapo - 13.06.2018

Katër skuadra shqiptare do të marrin pjesë në Ligën e Europës dhe Ligën e Kampionëve, duke nisur nga turet eleminatore, në fillim të muajit korrik. Shorti do të hidhet pas dy javësh, ku skuadrat ...

Skënderbeu çon dhe një tjetër çështje në CAS

SOT - 12.06.2018

Menjëherë pas publikimit të lajmit se Komisioni i Apelit ka lënë në fuqi dënimin 2-vjeçar për Bajram Jashanicën, për çështjen e dopingut, ka reaguar edhe klubi i Skënderbeut.

Bajram Jashanica nuk mund të luajë futboll deri në vitin 2020

Telegrafi - 12.06.2018

Qendërmbrojtësi i Skënderbeut, Bajram Jashanica, është pezulluar nga futbolli deri në vitin 2020. Futbollisti që e ka përfaqësuar Kosovën shpresonte për një dënim më të vogël, mirëpo atij i është ...

Skënderbeu konfirmon dënimin 2-vjeçar për Jashanicën, “përplaset” sërish në KAS

Mapo - 12.06.2018

Skënderbeu ka konfirmuar dënimin 2-vjeçar për Jashanicën, teksa Komisioni i Apelit të UEFA-s ka vendosur të lërë në fuqi masën disiplinore kundër futbollistit të ...

UEFA konfirmoi vendimin për Jshanicën, reagon Skënderbeu: Do apelojmë në CAS

BalkanWeb - 12.06.2018

Komisioni i Apelit në UEFA konfirmoi sot dënimin me 2 vite të Bajram jashanicës për përdorimin e substancave të ndaluara. Menjëherë pas këtij vendimi të apelit ka reaguar klubi i Skënderbeut.

UEFA nuk ia zbut dënimin Jashanicës, dy vite jashtë fushave

Gazeta Express - 12.06.2018

Kanë rezultuar të kota shpresat e Bajram Jashanicës për uljen e dënimit nga ...

UEFA nuk lëviz për Jashanicën, konfirmohet dënimi i rëndë për mbrojtësin e Skënderbeut

BalkanWeb - 12.06.2018

Kanë rezultuar të kota shpresat e Bajram Jashanicës për uljen e dënimit nga UEFA. Futbollisti i Skënderbeut i cili ishte dënuar me 2 vite pezullim nga Komisioni i Etikës dhe Disiplinës për shkak të ...

Apelimi i Skënderbeut në CAS për dënimin e UEFA-s, nuk ka gjyq për korçarët deri në shtator

BalkanWeb - 12.06.2018

Dënimi i UEFA me 10 vite pezullim nga kompeticionet e saj për Skënderbeun si dhe 1 mln euro gjobë do të mbeten në fuqi të paktën deri më 25 shtator, pavarësisht se korçarët kanë apeluar në CAS.

Konfirmohet pezullimi për Jashanicën, reagon Skënderbeu

SuperSport - 12.06.2018

Klubi i Skënderbeut ka njoftuar sot se Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi pezullimin dy vjeçar për mbrojtësin Bajram Jashanica, që u gjet në përdorim të substancave të ndaluara.

UEFA lë Skënderbeun jashtë Championsin, ja kush shkon në Europë

Durres Lajm - 12.06.2018

Nuk ka më dilema, UEFA ka zyrtarizuar se Kukësi do të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve, ndërsa Luftëtari, Partizani dhe Laçi do të jenë pjesë e Ligës së Europës.Qeveria e futbollit evropian mesa ...

Skënderbeu shkon sërish në CAS, UEFA lë në fuqi dënimin 2-vjeçar për Jashanicën

Gazeta Tema - 12.06.2018

Skënderbeu ka konfirmuar dënimin 2-vjeçar për Jashanicën, teksa Komisioni i Apelit të UEFA-s ka vendosur të lërë në fuqi masën disiplinore kundër futbollistit të ...

Në pritje të CAS-it, UEFA zgjedh Kukësin, lë jashtë Skënderbeun

LajmiFundit - 11.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ende nuk ka dhënë një përgjigje për rastin e dënimit të Skënderbeut, por ndërkohë në skuadrat pjesëmarrëse të Champions-it këtë vit, përfaqësuesi i vetëm shqiptar ...

UEFA publikon listën e klubeve për shortin e nesërm, Skënderbeu askund

Lajmi.net - 11.06.2018

Edhe pse CAS nuk e ka thënë fjalën e fundit për skuadrën e Skënderbeut, UEFA ka publikuar sot listën e ekipeve që do të marrin pjesë në Champions League dhe Europa League.

UEFA e la jashtë listës për kupat e Evropës, reagon Skënderbeu

SOT - 11.06.2018

Klubi i Skënderbeut pret vendimin final të KAS-it të Lozanës sa i përket pjesëmarrjes ose jo në Ligën e Kampioneve. Edhe pse UEFA zyrtarizmi listën e klubeve pjesëmarrëse, për Skënderbeun kjo nuk do ...

UEFA shuan dyshimet për klubet shqiptare, ja kush shkon në Europë

Mapo - 11.06.2018

Nuk ka më dilema, UEFA ka zyrtarizuar pak minuta më parë se Kukësi do të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve, ndërsa Luftëtari, Partizani dhe Laçi do të jenë pjesë e Ligës së Europës.

UEFA vendos për klubet shqiptare, ja kush do të marrë pjesë në kompeticionet europiane

BalkanWeb - 11.06.2018

Nëse Skënderbeu po pret vendimine e CAS kështu nuk mund të thuhet për UEFA-n, e cila sot ka zyrtarizuar klubet të cilat do të marrin pjesë në kompeticionet e saj.

Pa pritur vendimin e CAS-it, UEFA zgjedh Kukësin në vend të Skënderbeut

Koha.net - 11.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) duhet ende të japë një përgjigje për rastin e dënimit të Skënderbeut, por ndërkohë në skuadrat pjesëmarrëse të Champions-it këtë vit, përfaqësuesi i vetëm shqiptar ...

Skënderbeu pret CAS-in, UEFA ‘fut’ Kukësin në Champions

SuperSport - 11.06.2018

Në pritje të vendimit të CAS-it, në lidhje me lënien në fuqi të pezullimit të Skënderbeut apo jo, UEFA ka publikuar listat paraprake të skuadrave pjesëmarrëse në eliminatoret e Champions dhe Europa ...

UEFA zgjedh Kukësin dhe jo Skënderbeun për ndeshjet e LK

InfoSport - 11.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ende nuk ka dhënë përgjigjen përfundimtare rreth dënimit të Skënderbeut, por ndërkohë tek skuadrat pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve të këtij viti, përfaqësuesi i ...

VENDIMI: UEFA “kryqëzon” sërish Skëndërbeun: Kukësi zëvendëson skuadrën korçare në Champions

Gazeta Tema - 11.06.2018

UEFA ka zyrtarizuar pak minuta më parë se Kukësi do të marrë pjesë në Champions League. Nga ana tjetër mësohet se Luftëtari, Laçi dhe Partizën do të jenë pjesë e Europa League.

UEFA vendos: Ja ekipi shqiptar që merr pjesë në Champions

Java News - 11.06.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) duhet ende të japë një përgjigje për rastin e dënimit të Skënderbeut, por ndërkohë në skuadrat pjesëmarrëse të Champions-it këtë vit, përfaqësuesi i vetëm shqiptar ...

E konfirmon vetë UEFA: Kukësi në Champions, Partizani në Europa League

Antpress - 11.06.2018

Nuk ka më dilema, UEFA ka zyrtarizuar pak minuta më parë se Kukësi do të marrë pjesë në Champions League, ndërsa Luftëtari, Laçi dhe Partizën do të jenë pjesë e Europa League.