TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

​Sekondat e ndanë Dortmundin nga tragjedia më e madhe (Foto)

Gazeta Express - 16.04.2017

Skuadrën e Borussia Dortmundit e kanë shpëtuar sekondat nga një tragjedi shumë e madhe, madje do të kishte edhe vdekje, thotë një studim në ...

Sulmi në Dortmund, prokuroria dyshime për autorësinë

Top Channel - 15.04.2017

Hetuesit gjermanë kanë dyshime lidhur me autenticitetin e letrave që sugjerojnë së militantët islamikë kishin sulmuar autobusin e skuadrës së Borusia Dortmundit.

Në pikëpyetje motivi i incidentit me autobusin e Dortmundit, letrat e gjetura ngjajnë të sajuara

Alb Portali - 15.04.2017

Për sulmin ndaj autobusit të Borusias së Dortmundit të martën u tha se ishte vepër e “islamistëve”, diçka që nuk pohohet nga hetuesit gjermanë, që shprehen se ka dyshime domethënëse për këtë. Loading.

Tuchel: UEFA është fajtore për humbjen e Dortmundit, ja pse

Lajmi.net - 13.04.2017

Thomas Tuchel e konsideron UEFA-n fajtore për humbjen e Borussia Dortmundit ndaj Monacos. Sipas tij, ndeshja s’duhej të zhvillohej një ditë pas shpërthimit. “Situata është absurde.

FOTO/ Ekskluzive: Shqiptari nga Dortmundi: Ja çfarë pashë me sytë e mi nga shpërthimi

Ina - 13.04.2017

Quhet Edvin Alla, është nga Tirana, jeton prej 1 vit e gjysëm në qytetin e Kolnit. Por çuditërisht nuk është tifoz si shumë shqiptar me Bayernin po ai është një tifoz i flaktë i Borussias së ...

Reali përmbys Bajernin, Monako thyen Dortmundin

SOT - 13.04.2017

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë spektakël në të tre ndeshjet e luajtura, por me kulminacionin e saj në duelin e madh Bajern-Real. Ishte një mbrëmje magjike për futbollin europian në tërësi.

Është arrestuar një person për shkak të shpërthimit në Dortmund

Idividi - 13.04.2017

Berlin, 12 prill 2017 (MIA) - Një person është arrestuar nga policia gjermane dhe i dyshuar për shpërthimin në Dortmund, ku ishte lënduar një futbollist i klubit Borusija Dortmund, deklaroi ...

Është arrestuar njëri nga dy të dyshuarit për sulmin në Dortmund (PLT)

Idividi - 13.04.2017

Berlin, 12 prill 2017 (MIA) - Policia gjermane sot arrestoi njërin nga dy të dyshuarit për sulmin ndaj autobusit që i transportonte futbollistët e klubit Borusia Dortmund, deklaroi zëdhënësja e ...

UEFA mohon akuzat: Borussia dhe Monaco deshën të luanin, nuk kërkuan shtyrje të ndeshjes

Shqipmedia - 13.04.2017

UEFA ka reaguar pas kritikave të marra pas ndeshjes së Ligës së Kmapionëve mes, Borussia Dortmundit dhe Monacos. Para ndeshjes kishte ndodhur një shpërthim ku u lëndua Marc Bartra, ndërsa ndeshja u ...

Trajneri i Dortmundi akuza të ashpra, por UEFA i përgjigjet

Albeu.com - 13.04.2017

Te Borusia e Dortmundit e kanë pritur keq humbjen e djeshme ndaj Monacos me rezultatin 2-3, që erdhi pas atentatit ndaj ekipit verdhezi ku mbeti i plagosur Mark Bartra.

Sulmi në Dortmund, lajm i madh nga prokurorët gjermanë!

Lajmi.net - 13.04.2017

Prokurorët thanë se 26-vjeçari dyshohet se është anëtar i grupit militant Shteti Islamik. Prokurorët gjermanë thanë se nuk ka prova se një person irakian, i cili është ndaluar pas shpërthimeve me ...

Lirohet i dyshuari për sulm në Dortmund

Lajm - 13.04.2017

Prokuroria federale gjermane njoftoi të enjten se ka liruar iranianin 26-vjeçar, i cili ishte në paraburgim për shkak të dyshimeve se kishte marrë pjesë në sulmin me bomba në klubin e futbollit në ...

Shpërthimi në autobusin e Borussia-s, nuk ka prova për të arrestuarin

LajmiFundit - 13.04.2017

Prokurorët gjermanë thanë se nuk ka prova se një person irakian, i cili është ndaluar pas shpërthimeve me bomba pranë autobusit të një ekipi të futbollit, ka qenë i përfshirë në sulm.

Ende nuk ka prova për të dyshuarin e shpërthimeve në Dortmund

SOT - 13.04.2017

Prokurorët federalë të Gjermanisë thanë sot se ende nuk kanë prova për të dyshuarin e vetëm të sulmit me bomba mbi autobusin e skuadrës gjermane të futbollit Borussia Dortmund.

Sulmi ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, arrestohet një i dyshuar

Telegrafi - 13.04.2017

Policia gjermane ka arrestuar një person të dyshuar për sulmin me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortumnd gjatë ditës së djeshme. Dyshohet se i arrestuari ka lidhje me ekstremistët islamikë.

Futbollisti i Dortmundit duke qarë: Nuk deshëm të luajmë ndaj Monacos (Video)

Gazeta Express - 13.04.2017

Nuri Sahin insiston se lojtarët e Borussia Dortmundit nuk kanë dashur të luajnë ndaj ...

UEFA mohon akuzat: Borussia dhe Monaco deshën të luanin, nuk kërkuan shtyrje të ndeshjes

Telegrafi - 13.04.2017

UEFA ka reaguar pas kritikave të marra pas ndeshjes së Ligës së Kmapionëve mes, Borussia Dortmundit dhe Monacos. Para ndeshjes kishte ndodhur një shpërthim ku u lëndua Marc Bartra, ndërsa ndeshja u ...

UEFA mohon akuzat: Borussia dhe Monaco deshën të luanin, nuk kërkuan shtyrje të ndeshjes

Zeri - 13.04.2017

UEFA ka reaguar pas kritikave të marra pas ndeshjes së Ligës së Kmapionëve mes, Borussia Dortmundit dhe Monacos. Para ndeshjes kishte ndodhur një shpërthim ku u lëndua Marc Bartra, ndërsa ndeshja u ...

Monako fiton në Dortmund ndeshjen e shtyre për shkak të terrorizmit

ABC News - 13.04.2017

Dortmundi e humbi ndeshjen e shtyrë nga sulmi me eksplozivë në Ligën e Kampionëve. Monako triumfoi në Gjermani, por trajneri i vendasve akuzoi UEFA-n si shkaktare për këtë disfatë.

Irakeni i arrestuar për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Dortmundit drejt lirimit

ABC News - 13.04.2017

Irakeni i arrestuar të mërkurën, i dyshuar si autor i sulmit me eksploziv ndaj autobusit të ekipit të Dortmundit, nuk është autor i ngjarjes. Prokurorët gjermanë thonë se nuk kanë zbuluar asnjë provë ...

Prokuroria gjermane: Nuk ka fakte se i dyshuari është sulmuesi i Dortmundit

Telegrafi - 13.04.2017

Prokuroria federale gjermane njoftoi të enjten se ende nuk ka fakte se iraniani 26-vjeçar, i cili gjendet në paraburgim për shkak të sulmeve me bombë në klubin e futbollit në Dortmund, ishte i ...

Sulmi ndaj Dortmundit, i dyshuari lidhje me ISIS por jo me ngjarjen

Ora news - 13.04.2017

Autoritetet gjermane kanë bërë të ditur se i dyshuari kryesor për sulmin ndaj skuadrës së Dortmundit ka lidhje me ISIS, por nuk mund të vërtetohet përfshirja e tij në rastin e fundit.

Nuri Sahin: S’do të harroj kurrë incidentin e Dortmundit

Java News - 13.04.2017

Mesfushori i Dortmundit, Nuri Sahin, thotë se nuk do të harrojë kurrë fytyrat e bashkëlojtarëve pas shpërthimit afër autobusit të martën në mbrëmje.Një shpërthim i fuqishëm afër autobusit të ...

Sulmi ndaj Dortmund ende mister, radikali i arrestuar jo i përfshirë

Java News - 13.04.2017

Vijon të mbetet ende mister ngjarja e dy ditëve më parë kur u sulmua skuadra gjermane e futbollit Borussia Dortmund. Ndonëse autoritetet u shprehën se mbrapa shpërthimeve qëndronte pista islamike, ...

Sulmi në Dortmund: Nuk ka prova kundër irakianit të arrestuar

Alb Portali - 13.04.2017

Prokurorët gjermanë thanë se nuk ka prova se një person irakian, i cili është ndaluar pas shpërthimeve me bomba pranë autobusit të një ekipi të futbollit, ka qenë i përfshirë në sulm. Loading...

Shpërthim pranë autobusit të Dortmundit, anulohet ndeshja me Monakon

SOT - 12.04.2017

Ndeshja midis Borusias së Dortmundit dhe Monakos është anuluar dhe shkak bëhen tre shpërthime që ndodhën në rrugën ku po kalonte autobusi i skuadrës gjermane.

Policia nuk e hedh poshtë asnjë nga skenarët për sulmin e autobusit të Dortmund

Portalb - 12.04.2017

Prokuroria publike e Dortmundit e heton letrën e cila është gjetur në afërsi të vendit ku dje ndodhën tre shpërthime, në të cilat pësoi autobusi i klubit gjerman Borusia Dortmund me ç’rast spanjolli ...

Tifozët e Dortmundit presin në shtëpi ata të Monakos

Top Channel - 12.04.2017

Futbolli është i mrekullueshëm dhe bëhet unik kur shikon vëllazërinë mes tifozerive të ndryshme para, gjatë dhe pas një ndeshjeje. “Në fund të fundit, futbolli është ky.

Policia ka një lajm të tmerrshëm për bombat në autobusin e Dortmundit (FOTO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Policia ka zbuluar një lajm të madh pas shpërthimit ndaj autobusit të Borussia Dortmundit. Policia gjermane ka sjell një lajm të madh në lidhje me shpërthimet ndaj autobusit të Borussia Dortmundit ...

Vazhdojnë sonte ethet e Ligës së Kampionëve

Portalb - 12.04.2017

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të çerekfinaleve në UEFA Ligë të Kampionëve. Duke filluar nga ora 18:45 do të luhet takimi ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Monacos, i cili ...

Shpërthimet pranë autobuzit të skuadrës së Borussias, nisin hetimet

LajmiFundit - 12.04.2017

Tre shpërthimet e ndodhura pranë autobusit të skuadrës së Borussias sipas kreut të policisë në Dortmund kishin si shënjestër ekipin. Prokurori i shtetit u shpreh se është gjetur një letër, e cila po ...

Shpërthimet në Dortmund, shënjestra dyshohet ekipi i Borussias

SOT - 12.04.2017

Kreu i policisë në Dortmund ka deklaruar se tre shpërthimet pranë autobusit të skuadrës së Borussias kishin si shënjestër ekipin. Prokurori i shtetit u shpreh se është gjetur një letër, e cila po ...

Gjesti i mrekullueshëm i gjermanëve, ja si i mirëpritën francezët pas shpërthimeve (FOTO)

Albeu.com - 12.04.2017

Futbolli është pa dyshim sporti më i mrekullueshëm dhe këtë gjë e ka treguar shpesh herë. Mbrëmë pas 3 shpërthimeve të autobusit të Dortmudnit , ndeshja mes verdhezinjve dhe skuadrës së Monacos është ...

Sulmi mbi autobusin e Borusias, media: Ka lidhje islamike

Shqipmedia - 12.04.2017

Policia në Gjermani po heton për mundësinë që terroristë me lidhje islamike të jenë autorët e sulmit mbi autobusin e ekipit të Borusias së Dortmundit.

Shpërthimet në Dortmund, policia heton pistën “islamike”

Top Channel - 12.04.2017

Policia gjermane po heton pistën e mundshme të një sulmi islamik, pas bombave të vendosura ndaj autobusit të ekipit të Dortmundit mbrëmjen e djeshme, sipas asaj që informojnë mediet gjermane.

“Të bashkuar kundër dhunës!”

Shqipmedia - 12.04.2017

Reagime dhe shprehje solidariteti pas shpërthimeve ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit. Tre shpërthime, një futbollist i plagosur dhe një mbrëmje futbolli e dështuar: lëndët shpërthyese ...

Sonte dy ndeshje çerekfinale në Ligë të Kampionëve

Idividi - 12.04.2017

Londër, 11 prill 2017 (MIA) - UEFA Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje. Borussia Dortmund pret në "Signal Iduna Park" skuadrën franceze Monaco, ndërsa Juventusi pret në Torino ...

E tmerrshme: Policia gjermane zbulon kush i shpërtheu bombat në Dortmund (FOTO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Policia gjermane i ka rënë në gjurmë sulmuesit të autobusit të Borussia Dortmundit. Mediat gjermane kanë raportuar se policia është duke hetuar një “lidhje islamike” me shpërthimet ndaj autobusit të ...

Shpërthim pranë autobusit të futbollistëve të Borusia Dortmund

Idividi - 12.04.2017

Berlin, 11 prill 2017 (MIA) - Një futbollist i Borusia Dortmundit është lënduar sonte gjatë një shpërthimi që ka ndodhur në afërsi të autobusit të këtij klubi futbollistik gjerman, i cili ishte nisur ...

Policia nuk e hedh poshtë asnjë nga skenarët për sulmin e autobusit të Borusija Dortmund

Idividi - 12.04.2017

Berlin, 12 prill 2017 (MIA) - Prokuroria publike e Dortmundit e heton letrën e cila është gjetur në afërsi të vendit ku dje ndodhën tre shpërthime, në të cilat pësoi autobusi i klubit gjerman Borusia ...

Bombat në Dortmund, kërkesë e madhe nga Merkel

Lajmi.net - 12.04.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka komentuar sulmin ndaj autobusit të Borussia Dortmundit para ndeshjes me Monacon në Ligën e Kampionëve. Angela Merkel ka komentuar sulmin ndaj autobusit të ...

Çfarë është duke ndodhur në Dortmund para ndeshjes me Monacon? (FOTO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Derisa ekipi i Borussia Dortmundit po kryen një stërvitje të lehtë, përreth qendër stërvitore të skuadrën kanë qenë qindra policë gjermanë. Ndeshja me Monacon është caktuar të zhvillohet sot nga ora ...

Frika nga sulmet, rritet siguria në Mynih përpara Bayern-Real

Top Channel - 12.04.2017

Tri shpërthimet e ndodhura pranë autobusit të Borussias së Dortmundit në prag të sfidës me Monacon, ndezën sinjalet e alarmit në Mynih, ku sot në mbrëmje do të zhvillohet një tjetër sfidë, ajo mes ...

Policia bën arrestimin e parë, zbulohet me çka u aktivizua bomba në autobusin e Dortmundit!

Lajmi.net - 12.04.2017

Policia gjermane ka bërë arrestimin e parë pas sulmit ndaj autobusit të Borussia Dortmundit. Një person me prejardhje myslimane është arrestuar nga policia gjermane si i dyshuar për sulmin ndaj ...

Sulmi në Dortmund, arrestohet një radikal islamik

Top Channel - 12.04.2017

Policia gjermane ka vënë në pranga një të dyshuar me lidhje islamike, pas sulmit me bomba ndaj autobusit të futbollistëve të Borussia Dortmund. Prokurorët thanë gjithashtu se tre pajisjet eksplozive ...

Arrestohet një nga terroristët që sulmuan Dortmundin

Albeu.com - 12.04.2017

Policia gjermane ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me Shtetin Islamik i cili është shkaktar i sulmit me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit.

Zbulohet përmbajtja e frikshme e letrës pas sulmit ndaj autobusit të Dortmundit!

Lajmi.net - 12.04.2017

Mediat gjermane kanë publikuar përmbajtjen e letrës që thuhet se është gjetur pas sulmit ndaj autobusit të skuadrës së Borussia Dortmundit. “Në emër të Allahut, 12 të pabesë do të vriten nga ...

Frika nga sulmet terroriste, masa ekstreme për Bayern-Real (FOTO)

Albeu.com - 12.04.2017

Sulmi i djeshëm ndaj autobusit të Dortmundit ka vendosur në alarm organizatoret e ndeshjes Bayern Munchen-Real Madrid. Edhe pse për momentin nuk ka asnjë tregues apo dyshim për ndonjë sulm të ...

Arrestohet i dyshuari islamist në sulmin me bombë në Dortmund

Lajm - 12.04.2017

Prokurorët gjermanë thonë se e kanë arrestuar një të dyshuar islamist, për sulmin me bombë në autobusin e klubit të futbollit Dortmund, shkruan BBC. Nga ky sulm, ka mbetur i lënduar Marc Bartra, ...

Futbollistët e Dortmundit dalin në fushë, shikoni çfarë bëjnë tifozët e Monacos (VIDEO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Tifozët e Monacos kanë përshëndetur futbollistët e Borussia Dortmundit, pas daljes në fushë një orë para ndeshjes. Nice reception for the #BVB players from the Monaco fans.

Dortmund – Monaco, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 12.04.2017

Borussia Dortmund dhe Monaco kanë publikuar formacionet zyrtare. Dortmund : Bürki, Bender, Dembélé, Guerreiro, Aubameyang, Kagawa, Sokratis, Piszczek, Ginter, Schmelzer, Weigl.

Tifozët e Dortmundit bëjnë koreografinë e vitit (VIDEO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Tifozët e Borussia Dortmundit kanë bërë një koreografi të jashtëzakonshme para ndeshjes ndaj Monacos. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe ...

Sulmi ndaj Borussia Dortmund, ndalohet islamisti i dyshuar

SOT - 12.04.2017

Policia gjermane tha sot se ka ndaluar një njeri të dyshuar për lidhje islamike pas sulmit me eksplozivë ndaj autobusit të skuadrës gjermane të futbollit Borussia Dortmund.

Dortmund-Monaco, gol shokues (VIDEO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Sven Bender realizon autogol. Borussia Dortmund-Monaco 0:2. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Pas sulmit ndaj autobusit të klubit BVB arrestohet një islamist

DW - 12.04.2017

Policia ka arrestuar pas sulmit një ditë më parë (11.04) ndaj autobusit të klubit të futbollit Borussia Dortmund (BVB) një të dyshuar islamist. Prokuroria federale heton në pistën e një akti të ...

Dortmund-Monaco, aksioni i vitit dhe gol (VIDEO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Rikthehet Borussia Dortmund! Gjermanët ngushtojnë rezultatin në 1:2 me Ousmane Dembelen. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Dortmund-Monaco, golat nuk ndalen (VIDEO)

Lajmi.net - 12.04.2017

Dortmundi ngushton epërsinë e Monacos në 2:3. Realizues Sinji Kagawa. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Shpërthimi në autobusin e Borussia-s, ja kush është i arrestuari

LajmiFundit - 12.04.2017

Policia ka arrestuar pas sulmit një ditë më parë (11.04) ndaj autobusit të klubit të futbollit Borussia Dortmund (BVB) një të dyshuar islamist. Prokuroria federale heton në pistën e një akti të ...

Pas shpërthimit pranë autobusit, edhe një mjet i dyshimtë afër hotelit të Borussia Dortmund

BalkanWeb - 12.04.2017

Siç u raportua afërsisht një orë para ndeshjes që pritelj të luhej midis Borussia Dortmund dhe Monako, afër autobusit të Borussia Dotmundit kishte tri shpërthime, ndërsa njëri goditi autobusin.

Policia ka gjetur një letër në vendin e krimit, konfirmohet shënjestra (Foto)

Telegrafi - 12.04.2017

Policia gjermane ka dalë në një konferencë për shtyp pas shpërthimeve që ndodhën në afërsi të autobusit të Borussia Dortmundit para ndeshjes kundër Monacos në Ligën e Kampionëve.

Policia ka gjetur një letër në vendin e krimit, konfirmohet shënjestra

Botasot - 12.04.2017

Policia gjermane ka dalë në një konferencë për shtyp pas shpërthimeve që ndodhën në afërsi të autobusit të Borussia Dortmundit para ndeshjes kundër Monacos në Ligën e Kampionëve.

Shpërthimi pranë autobusit të Dortmund, policia gjen një letër në vendin e krimit. Konfirmohet shënjestra

BalkanWeb - 12.04.2017

GJERMANI- Policia gjermane ka dalë në një konferencë për shtyp pas shpërthimeve që ndodhën në afërsi të autobusit të Borussia Dortmund para ndeshjes kundër Monaco në Ligën e Kampionëve.

FIFA e UEFA dënojnë sulmin ndaj Borussia Dortmundit

Gazeta Express - 12.04.2017

Presidenti i FIFA-s dhe UEFA-s e kanë dënuar sulmin me bombë ndaj Borussia Dortmund, e cila ndodhi pak para ndeshjes ndaj Monacos në Ligën e ...

Shpërthimet në Dortmund, shënjestra dyshohet ekipi i Borussias

Ora news - 12.04.2017

Kreu i policisë në Dortmund tha se tre shpërthimet pranë autobusit së skuadrës së Borussias kishin si shënjestër ekipin. Prokurori i shtetit u shpreh se është gjetur një letër, e cili po hetohet nëse ...

Tifozët e Dortmundit hapin dyert e shtëpive për fansat e Monacos (Foto)

Telegrafi - 12.04.2017

Takimi mes Borussia Dortmundit dhe Monaco është shtyrë mbrëmë për ditën e sotme. E gjithë kjo pas një sulmi me bombë ndaj autobusit të skuadrës gjermane të Dortmundit.

E tmerrshme: ISIS sulmoi Borussia Dortmundin? (Foto)

Gazeta Express - 12.04.2017

Sipas mediave gjermane sulmin ndaj Borussia Dortmundit e ka krye organizata terroriste, ...

Sulmi mbi autobusin e Borusias, media: Ka lidhje islamike

Mapo - 12.04.2017

Foto 1 nga 12 Policia në Gjermani po heton për mundësinë që terroristë me lidhje islamike të jenë autorët e sulmit mbi autobusin e ekipit të Borusias së Dortmundit.

Bomba kundër autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

ABC News - 12.04.2017

Policia gjermane është gjithnjë e më e bindur se pas shpërthimeve të ndodhura pranë autobusit të Borusia Dortmund është pista e terrorizmit. Sipas Sueddeutsche Zeitung, NDR e UDR, në letrën që merr ...

Shpërthimi në Dortmund, nuk lidhet me ISIS

RTSH - 12.04.2017

Shpërthimi i ndodhur të martën në mbrëmje në Dortmund, pranë autobuzit të skuadrës gjermane i ka tronditur të gjithë. Autobusi po udhëtonte me stafin e Borusia Dortmund në drejtim të Iduna Park ku do ...

Shefi i Dortmundit lëshon mesazh emocionues para ndeshje me Monacon (Foto)

Gazeta Express - 12.04.2017

Hans-Joachim Watzke, shefi i Borussia Dortmundit, ka lëshuar një komunikatë për media para ndeshjes me Monacon, e cila do të luhet sonte nga ora ...

Merkel: I uroj çdo të mirë Dortmundit

Telegrafi - 12.04.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka komentuar sulmin ndaj autobusit të Borussia Dortmundit para ndeshjes me Monacon në Ligën e Kampionëve. Kancelarja gjermane e ka konsideruar si shenjë pozitive ...

Arrestohet një islamik i dyshuar për sulmin ndaj Borussia Dortmund (Foto)

Gazeta Express - 12.04.2017

Prokurorët gjermanë njoftojnë se është arrestuar sot një islamik i dyshuar për sulmin ndaj autobusit të Borussia ...

Sulmi mbi skuadrën e Dortmund, në pranga një ekstremist islamik

Ora news - 12.04.2017

Një person që mendohet të ketë lidhje me ekstremistët islamikë është vënë në pranga si i dyshuari kryesor për sulmin ndaj autobusit të skuadrës së Dortmundit, ndërsa zyrtarët bëjnë të ditur se rasti ...

Konfirmohet: Arrestohet njëri nga të dyshuarit për sulmin ndaj autobusit të Borussias, tjetri në arrati – dyshohet për ...

Telegrafi - 12.04.2017

I dyshuari për sulmin në Dortmund është arrestuar dhe besohet të ketë lidhje me islamistët radikalë, kurse eksplozivin të cilin e kanë përdorur dy sulmuesit përmbante gjilpëra të metalta, raporton RT.

Sulmi ndaj autobusit të Borusia Dortmund, në pranga një ekstremist islamik

BalkanWeb - 12.04.2017

GJERMANI – Policia gjermane ka arrestuar një person të dyshuar për sulmin me bombë ndaj autobusit të Borusia Dortumnd gjatë ditës së djeshme. Dyshohet se i arrestuari ka lidhje me ekstremistët ...

Frika nga sulmet, rritet siguria në Mynih përpara Bayern-Real

Telegrafi - 12.04.2017

Tri shpërthimet e ndodhura pranë autobusit të Borussia Dortmundit në prag të sfidës me Monacon, ndezën sinjalet e alarmit në Mynih, ku sot në mbrëmje do të zhvillohet një tjetër sfidë, ajo mes Bayern ...

Arrestohet një iraken për sulmin terrorist ndaj autobusit të Borussia Dortmund

ABC News - 12.04.2017

Policia gjermane ka arrestuar një shtetas iraken dhe ka shpallur në kërkim një shtetas gjerman si autorë të sulmit ndaj autobusit të ekipit të futbollit Borussia Dortmund.

Formacionet zyrtare Dortmund-Monako, autobusët e skuadrave drejt stadiumit me forca të shumta policie

BalkanWeb - 12.04.2017

Borusia e Dortmund luan çerekfinalen e “Champions League” sot në orën 18:45 kundër Monakos në një sfidë tepër të veçantë për shkak të sulmit ndaj autobusit të skuadrës gjermane.

Gjendet një letër kërcënuese pranë autobusit të Borussia Dortmund

Mapo - 12.04.2017

Dortmundi është ende i shokuar. Ishin të paktë ata që mundën të vënë gjumë në sy dhe për më tepër që sot në mëngjes janë zgjuar me një tjetër lajm tronditës.

Sulmi në Dortmund/ Policia gjermane arreston autorin, një radikal islamik

Mapo - 12.04.2017

Policia gjermane ka vënë në pranga një të dyshuar me lidhje islamike, pas sulmit me bomba ndaj autobusit të futbollistëve të Borussia Dortmund. Prokurorët thanë gjithashtu se tre pajisjet eksplozive ...

Dortmundi e ngushton epërsinë (Video)

Telegrafi - 12.04.2017

Borussia Dortmundi e ka ngushtuar epërsinë e Monacos në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në ...

Objekte të dyshimta gjatë zhvillimit të ndeshjes, Dortmund-Monaco u rrezikua përsëri

BalkanWeb - 12.04.2017

Edhe sot takimi ndërmjet Borusia Dortmund dhe Monakos nuk ka kaluar në qetësi. Gjatë zhvillimit të saj është raportuar se jashtë stadiumit “Signal Iduna Park” janë gjetur objekte të dyshimta, ...

Policia gjermane: Cak i sulmit ishte ekipi i Borusias

Alb Portali - 12.04.2017

Policia gjermane në të gjitha drejtimet është duke hetuar sulmin e mbrëmshëm ndaj autobusit me lojtarët e Borussia Dortmundit dhe besojnë se cak i sulmit ishin lojtarët e klubit, raporton Anadolu ...

Presidenti i FIFA-s flet pas shpërthimeve në autobusin e Dortmundit

Alb Portali - 12.04.2017

Loading... Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka dënuar sulmin me bombë ndaj Borussia Dortmund, e cila ndodhi pak para ndeshjes kundër Monacos në Champions League.

Champions/ Sulmi ndaj autobusit të Dortmund, dyshohet si terrorist

Java News - 12.04.2017

Policia gjermane është duke hetuar nëse pas atenatit të autobusit të ekipit Borussia Dortmund qëndron pista e radikalizmit radikal. Mediat raportojnë se pranë autobusit është gjetur një letër ku ...

VIDEO/ Shtyrja e ndeshjes, tifozët e Monacos bëjnë një gjest fantastik

Java News - 12.04.2017

Ndeshja Borussia Dortmund – Monaco është shtyrë për shkak të tre shpërthimeve shumë pranë autobusit të futbollistëve gjerman. Pavarësisht rivalitetit që ekziston gjithmonë mes dy skuadrave që ...

Arrestohet i dyshuari i parë për sulmin ndaj skuadrës së Dortmundit

VeqSport - 12.04.2017

Është arrestuar një nga dy të dyshuarit për sulmin e mbrëmshëm ndaj autobusit të skuadrës së Dortmundit. Policia ka konfirmuar se ka gjetur tri letra që ishin të lidhura me Sirinë.

Sulmi ndaj autobuzit të Dortmund, arrestohet një person

Alb Portali - 12.04.2017

Prokurorët thonë se tre eksplozivët e përdorur përmbanin shufra metalike, ndërsa bënë të ditur gjithashtu se për ngjarjen në fjalë po hetohen dy letr,a që deklarojnë përgjegjësinë për sulmin. Loading.

Arrestohet një nga autorët e dyshuar të sulmit ndaj autobusit të Dortmundit

Java News - 12.04.2017

Policia gjermane ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me Shtetin Islamik i cili është shkaktar i sulmit me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit.

Frika nga sulmet terroriste, masa ekstreme për ndeshjen Bayern-Real

Java News - 12.04.2017

Sulmi i djeshëm ndaj autobusit të Dortmundit ka vendosur në alarm organizatoret e ndeshjes Bayern Munchen-Real Madrid. Edhe pse për momentin nuk ka asnjë tregues apo dyshim për ndonjë sulm të ...

Frika nga sulmet, rritet siguria në Mynih përpara Bayern-Real

Durres Lajm - 12.04.2017

Tri shpërthimet e ndodhura pranë autobusit të Borussias së Dortmundit në prag të sfidës me Monacon, ndezën sinjalet e alarmit në Mynih, ku sot në mbrëmje do të zhvillohet një tjetër sfidë, ajo mes ...

Një i arrestuar në lidhje me sulmin ndaj ekipit futbollistik

Alb Portali - 12.04.2017

Policia gjermane ka konfirmuar që një person është arrestuar si pjesë e hetimit në lidhje me sulmin e dyshuar terrorist ndaj autobusit të Borussia Dortmund. Loading...

Mediat gjermane shkruajnë se ISIS sulmoi dortmundin

Antpress - 12.04.2017

Mediat gjermane shkruajnë se sulmin ndaj Borussia Dortmundit e ka krye organizata terroriste, ISIS. Policia gjermane ka dalë në një konferencë për shtyp pas shpërthimeve që ndodhën në afërsi të ...

Borussia Dortmund – Monaco, formacionet e skuadrave (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Borussia Dortmund dhe Monaco ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Shpërthim në autobusin e Dortmundit

Lajmi.net - 11.04.2017

Një shpërthim ka ndodhur në autobusin e skuadrës së Dortmundit, derisa po shkonte në stadium për ndeshjen me Monakon. Mediet e huaja raportojnë se nga ky shpërthim që nuk dihet se nga ka ardhur, ka ...

Dortmund e konfirmon shpërthimin, ja cili lojtar ka mbetur i lënduar (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Borussia Dortmund ka konfirmuar shpërthimin në afërsi të autobusit të skuadrës, ku si pasojë e kësaj është lënduar mbrojtësi Marc Batra. Skuadra e Dortmundit në ‘Twitter’ ka konfirmuar shpërthimin në ...

Anulohet ndeshja Dortmund – Monako?

Lajmi.net - 11.04.2017

Media gjermane ‘Bild’ raporton se ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Monakos, është anuluar, shkaku i një shpërthimi që ndodhi në autobusin e skuadrës vendase, derisa po linte hotelin në drejtim të ...

Shpërthim në autobusin e Dortmundit, plagoset Bartra

Albeu.com - 11.04.2017

Një shpërthim ka ndodhur në autobusin e skuadrës së Dortmundit , teksa po shkonte në stadium për ndeshjen me Monakon. Mediat e huaja raportojnë se nga ky shpërthim që nuk dihet se nga ka ardhur, ka ...

Në shok lojtari i Dortmundit, mësohet çfarë lëndimi ka pësuar

Lajmi.net - 11.04.2017

Sport.es duke u thirrur në burime të veta, njofton se Marc Batra është në shok pas shpërthimit në autobusin e Dortmundit. Mbrojtësi spanjoll ka pësuar një lëndim të lehtë në krahun e tij.

Shpërthim në autobusin e skuadrës së Borusias, plagoset Bartra

LajmiFundit - 11.04.2017

Një incident i rëndë ka ndodhur pak minuta para sfidës mes Borusia Dortmund dhe Monako. Kur ekipi gjerman po udhëtonte drejt stadiumit, një shpërthim ka ndodhur në autobus, nga i cili është plagosur ...

Del fotografia e parë pas shpërthimit në autobusin e Dortmundit (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Ka dalë fotografia e parë nga shpërthimi në autobusin e Dortmundit, ku shihen ekipe të shumta të zjarrfikësve dhe policisë afër tij. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, ...

ZYRTARE: Anulohet ndeshja Dortmund – Monaco

Lajmi.net - 11.04.2017

Edhe zyrtarisht është anuluar ndeshja mes Dortmundit dhe Monacos. Një shpërthim që ndodhi në autobusin e skuadrës vendase, ka bërë që të anulohet ndeshja çerekfinale mes Dortmundit dhe Monacos, e ...

Anulohet ndeshja Dortmund ? Monako?

Albeu.com - 11.04.2017

Borussia Dortmund ka njoftuar se në orën 20:30 do të vendoset nëse do të zhvillohet ndeshja ndaj Monacos Ndeshja ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Monacos është në dyshim, për shkak të një shpërthimi ...

ZYRTARE: Ja kur do të zhvillohet ndeshja Dortmund – Monaco

Lajmi.net - 11.04.2017

Borussia Dortmund në faqen zyrtare njofton se ndeshje çerekfinale ndaj Monacos, luhet nesër (e mërkurë), nga ora 18:45. Skuadra gjermane po ashtu njofton tifozët se biletat që ata kanë në posedim, ...

ZYRTARE: Bomba në autobus, anulohet ndeshja Dortmund – Monaco

LajmiFundit - 11.04.2017

Zyrtarisht është anuluar ndeshja mes Dortmundit dhe Monacos. Vendimi ka ardhur pasi një shpërthim që ndodhi në autobusin e skuadrës vendase. Incidenti qe ka sjelle plagosjen e mbrojtesit te ...

Bombë ndaj autobusit të Borusia Dortmund, plagoset një lojtar

Ina - 11.04.2017

Autobusi i Borussia Dortmund është përfshirë në një incident në prag të ndeshjes së tyre në Ligën e Kampionëve me Monakon. Policia gjermane ka konfirmuar se ka pasur një shpërthim përpara takimit në ...

Anulohet ndeshja Borussia Dortmund – Monaco, ja kur zhvillohet

Ina - 11.04.2017

Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe Monacos është anuluar. E gjithë kjo pasi autobusi i skuadrës gjermane ka pasur një shpërthim dhe Marc Bartra është lënduar. Ai është mirë, por në gjendje shoku.

Policia: Në autobusin e Dortmundit kanë ndodhur tri shpërthime

Lajmi.net - 11.04.2017

Policia gjermane ka lëshuar një njoftim zyrtar rreth shpërthimeve në autobusin e Dortmundit. Në njoftimin e bërë në ‘Twitter’, policia njofton se kanë ndodhur tre shpërthime në autobusin e skuadrës ...

Dortmund – Monaco, e pabesueshme çfarë po bëjnë tifozët në stadium (VIDEO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Tifozët e Dortmundit dhe të Monakos, po këndojnë së bashku në stadiumin ‘Signal Iduna Park’, derisa po largohen nga stadiumi pas shtyrjes së ndeshjes.

Tri shpërthime pranë autobusit të Borusia Dortmund - lëndohet Bartra

DW - 11.04.2017

Ndeshja Borusia Dortmund - Monako, në kuadër të Champions League është shtyrë, për shkak të një sulmi ndaj autobusit me ekipin e Dortmundit. Ka dhe një lojtar të lënduar.

Shikojeni si e shkatërruan shpërthimet autobusin e Dortmundit (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Shpërthimet e mëdha kanë thyer edhe xhamat e autobusit të Dortmundit. Mediet gjermane kanë publikuar fotografitë e para të dëmtimit të autobusit, ku si pasojë e këtyre lëndimeve, mbeti i lënduar ...

Borussia Dortmund me gjest fantastik për tifozët e Monacos (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Borussia Dortmund ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm, duke u dalë në ndihmë tifozëve të Monacos, për t’u akomoduar sonte, pas shtyrjes për një ditë të ndeshjes, pas shpërthimeve që ndodhën në ...

Ngjarja në Dortmund, tifozët e Monacos solidarizohen me gjermanët

Top Channel - 11.04.2017

Ngjarja e ndodhur në Dortmund të Gjermanisë, ku tri shpërthime bombe tronditën autobusin e lojtarëve të ekipit gjerman që po shkonin drejt stadiumit “Signal Iduna Pak”, për t’u ndeshur me rivalët e ...

Dortmund – Monaco, lajm i rëndësishëm nga polica

Lajmi.net - 11.04.2017

Policia gjermane njofton se gjithë tifozët janë larguar nga stadiumi ‘Signal Iduna Park’, pas anulimit të ndeshjes. Ata falënderojnë tifozët për bashkëpunimin mes tyre, duke u larguar pa shkaktuar ...

Bombë ndaj autobusit të Dortmundit para ndeshjes me Monacon

SOT - 11.04.2017

Një shpërthim me bombë ka goditur autobusin që transportonte ekipin e futbollit Borussia Dortmund vetëm pak para ndeshjes me Monakun e vlefshme për Champions League.

Portieri i Dortmundit për shpërthimin: Jemi të shokuar

Lajmi.net - 11.04.2017

Portieri i Borussia Dortmundit, Roman Burki, ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar ai dhe bashkëlojtarët e tij, pas tre shpërthimeve në autobusin e tyre, derisa po linin hotelin për në drejtim të ...

Xhamat antiplumb shpëtuan paq Dortmundin, ushtria mbrojti lojtarët

Albeu.com - 11.04.2017

Tre shpërthimet që tronditën autobusin e Borusias së Dortmundit rrugës për në stadium para ndeshjes me Monakon fatmirësisht nuk shkaktuan dëme serioze.

Shpërthim në autobusin e Dortmundit, shikojeni reagimin e Bayernit (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Edhe skuadra e Bayern Munich është solidarizuar me skuadrën e Borussia Dortmundit, dhe mbrojtësin Marc Batra, pas shpërthimit që ndodhi në autobusin e këtyre të fundit.

Kjo është gjendja e mbrojtësit të Dortmundit, të lënduar nga shpërthimi (FOTO)

Lajmi.net - 11.04.2017

Borussia Dortmund njofton se mbrojtësi Marc Bartra i është nënshtruar një operimi në krah, pas frakturës së pësuar pas shpërthimit në autobusin e skuadrës.

Bomba autobusit të Dortmund, shtyhet sfida me Monaco

Lajm - 11.04.2017

Vetëm një orë përpara ndeshjes së parë çerekfinale të Champions ndërmjet Borussia Dortmund dhe Monaco, autobusi i skuadrës gjermane u godit nga tre shpërthime.

Momenti kur Simeone e kupton se ka ndodhur një shpërthim në autobusin e Dortmundit

Lajmi.net - 11.04.2017

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka qenë duke mbajtur konferencën për shtyp, para ndeshjes me Leicesterin, në momentin e shpërthimeve në autobusin e Dortmundit.

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super-ndeshje (Foto)

Gazeta Express - 11.04.2017

Sonte do të luhet dy ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Juventusi do të përballet me Barcelonën, derisa Borussia Dortmund me Monacon.

Formacionet e mundshme, BVB – Monaco: Dyshime për Tuchel

Telegrafi - 11.04.2017

Borussia Dortmund dhe Monaco një duel interesant, por paksa nën hijen super ndeshjeve tjera në e çerekfinale. Të dyja skuadrat kanë kualitete të mëdha dhe kështu dëshirojnë të bëjnë histori në Ligën ...

Sulm ndaj autobusit të Dortmundit, lëndohet ylli i skuadrës (Foto)

Gazeta Express - 11.04.2017

Borussia Dortmund dhe policia gjermane kanë njoftuar për një shpërthim afër autobusit të skuadrës ...

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim në autobusin e Borusia Dortmund para ndeshjes së “Champions League”, plagoset Bartra

BalkanWeb - 11.04.2017

Pak çaste para fillimit të takimit kundër Monaco-s, nga Gjermania vjen lajmi se pranë autobuzit të Borussia Dortmund ka ndodhur një shpërthim dhe si pasojë është lënduar mbrojtësi Marc Bartra.

Në pritje të vendimit nëse do të anulohet ndeshja

Telegrafi - 11.04.2017

Në ora 20:30 pritet të merret vendimi se a do të zhvillohet ndeshja e paraparë ndërmjet Borussia Dortmundit dhe ...

Një shpërthim në momentin e nisjes së autobusit të Dortmundit

Telegrafi - 11.04.2017

Një person është lënduar pas një shpërthimi në momentin e nisjes së autobusit të Borussia Dortmundit. Klubi gjerman dhe policia kanë konfirmuar se ka ndodhur një eksplodim dhe një person është ...

Anulohet ndeshja Borussia Dortmund – Monaco, zhvillohet nesër

Telegrafi - 11.04.2017

Ndeshja mes Borussia Dortmund dhe Monacos është anuluar. E gjithë kjo pasi autobusi i skuadrës gjermane ka pasur një shpërthim dhe Marc Bartra është lënduar. Ai është mirë, por në gjendje shoku.

​Ky është vendimi për ndeshjen Dortmund – Monaco (Foto)

Gazeta Express - 11.04.2017

Ndeshja çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Borussia Dortmund dhe Monaco është shtyrë për shkak të një shpërthimi afër autobusit të skuadrës ...

Shpërthim në autobusin e Borusia Dortmund para ndeshjes së “Champions League”, plagoset Bartra

BalkanWeb - 11.04.2017

Pak çaste para fillimit të takimit kundër Monaco-s, nga Gjermania vjen lajmi se pranë autobuzit të Borussia Dortmund ka ndodhur një shpërthim dhe si pasojë është lënduar mbrojtësi Marc Bartra.

Anullohet takimi Dortmund-Monako, bomba ndërpret sfidën e “Champions League”

BalkanWeb - 11.04.2017

Ndeshja çerekfinale e Champions League mes Borusia e Dortmund dhe Monakos është shtyrë për shkak të bombës që shpërtheu pranë autobuzit të klubit gjerman, raporton The Telegraph”.

Shpërthim te autobusi i Borussias, shtyhet ndeshja Monako- Dortmund

Mapo - 11.04.2017

Foto 1 nga 5 Media gjermane ‘Bild’ raporton se ndeshja mes Dortmundit dhe Monakos, është anuluar. Shkak u bë një shpërthimi që ndodhi në autobusin e skuadrës vendase teksa po linte hotelin në drejtim ...

Shpërthim në afërsi të autobusit të Borusia Dortmund

ABC News - 11.04.2017

Çerekfinalja e “Çampions Ligës” mes ekipit të Borusia Dortmund dhe Monakos është shtyrë për të mërkurën në orën 18:45. Vendimi erdhi pasi 3 shpërthime u regjistruan në afërsi të autobusit që po ...

Anulimi i ndeshjes Dortmund-Monako, publikohen pamjet kur tifozët zbrazin stadiumin (Video)

BalkanWeb - 11.04.2017

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar pamjet kur tifozët në stadium mësojnë lajmin se ndeshja mes Borussia Dortmund dhe Monaco është shtyrë për shkak të 3 shpërthimeve që ndodhën pranë autobusit të ...

Anulohet ndeshja Borussia-Monaco, ja se kur do të luhet…

Mapo - 11.04.2017

Foto 1 nga 6 Është anuluar ndeshja e “Champions League” ndërmjet “Borusia Dortmund” dhe “Monacos”, raporton prestigjiosja gjermane “Bild”. Kjo erdhi si pasoj e një shpërthimi në autobusin e skuadrës ...

Tri shpërthime afër autobusit të BVB-së, publikohen edhe pamjet e para të autobusit (Foto)

Telegrafi - 11.04.2017

Ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Monacos është anuluar. E gjitha kjo pasi në rrugën drejt stadiumit, afër autobusit të skuadrës gjermane kanë disa shpërthime, në të cilat është lënduar edhe ...

Një shpërthim bombe shtyn takimin Borusia – Monako

RTSH - 11.04.2017

Një shpërthim me bombë ka goditur autobusin që transportonte ekipin e futbollit të Borusias së Dortmundit vetëm pak para ndeshjes me Monakon e vlefshme për Ligën e Kampioneve të Europës.

Shpjegim: Gjërat që dihen deri më tani për shpërthimet afër autobusit të BVB-së

Telegrafi - 11.04.2017

Ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Monacos është anuluar pasi rrugës për stadium afër autobusit të skuadrës kanë ndodhur tri shpërthime. Nga këto shpërthime është lënduar Marc Bartra, i cili është ...

Ministri i drejtësisë së Gjermanisë me mesazh përkrahës për BVB-në, ndërsa gazeta ‘Die Wel’ tregon një fakt interesant ...

Telegrafi - 11.04.2017

Ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Monacos në Ligën e Kampionëve është anuluar pasi rrugës për stadium afër autobusit të skuadrës gjermane kanë ndodhur tri shpërthime.

Shpërthim në autobusin e Dortmundit, anulohet ndeshja me Monacon

Ora news - 11.04.2017

Autobusi i skuadrës së Borusias së Dortmundit është goditur nga tre shpërthime, teksa ende nuk ka shumë detaje mbi rrethanat e tyre. Ngjarja ka ndodhur pak përpara orarit kur ishte planifikuar edhe ...

Detaje/ Xhamat antiplumb të autobusit shpëtuan lojtarët e Dortmundit

BalkanWeb - 11.04.2017

Mediat gjermane publikojnë detaje nga shpërthimi me bombë afër autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit i cili po transportonte lojtarët në stadium në prag të sfidës me Monakon e vlefshme për ...

Bomba autobusit të Dortmund, shtyhet sfida me Monaco

SuperSport - 11.04.2017

Vetëm një orë përpara ndeshjes së parë çerekfinale të Champions ndërmjet Borussia Dortmund dhe Monaco, autobusi i skuadrës gjermane u godit nga tre shpërthime.

Portieri i Dortmundit i cili ishte ulur afër Bartras tregon përjetimet në momentin e shpërthimit

Telegrafi - 11.04.2017

Portieri i Borussia Dortumindit, Roman Burki, i cili ishte i ulur afër Marc Bartra në autobusin e ekipit kur ndodhi shpërthimi ka treguar përjetimin e tij në momentet kritike.

Autobus i blinduar/ Xhamat antiplumb që shpëtuan Borussian

Mapo - 11.04.2017

Foto 1 nga 16 Tre shpërthime kanë ndodhur në afësi të autobusit të Borussia Dortmund pak para ndeshjes që gjermanët duihet të luanin në Champions League me Monaco në 20.45 të së martës.

Edhe një mjet i dyshimtë afër hotelit të Borussia Dortmundit

Telegrafi - 11.04.2017

Afërsisht një ora para ndeshjes afër autobusit të Borussia Dotmundit kishte tri shpërthime, ndërsa njëri goditi autobusin. Në këtë shpërthim u lëndua mbrojtësi Marc Bartra.

“Isha ulur afër Bartra, ishim në shok…”/ Portieri i Dortmund tregon përjetimet në momentin e shpërthimit

BalkanWeb - 11.04.2017

Portieri i Borussia Dortmund, Roman Burki, i cili ishte i ulur afër Marc Bartra në autobusin e ekipit kur ndodhi shpërthimi ka treguar përjetimin e tij në momentet kritike.

Gjermani, shpërthim para ndeshjes së Champions League

Durres Lajm - 11.04.2017

Një shpërthim ka tronditur Gjermaninë mbrëmjen e sotme, para ndeshjes Borusia Dortmund – Monako. Shpërthimi, i cili raportohet të ketë ndodhur në momentin që autobusi i Borusia Dortmundit po i ...

Shpërthim para ndeshjes së Champions League, plagoset futbollisti (FOTO)

Durres Lajm - 11.04.2017

Një shpërthim ka tronditur Gjermaninë mbrëmjen e sotme, para ndeshjes Borusia Dortmund – Monako. Ndërsa ekipi gjerman po udhëtonte drejt stadiumit, një shpërthim ka ndodhur në autobus, nga i cili ...

Champions/ Shpërthim tek autobusi i Borusias, anulohet çerekfinalja me Monakon

Java News - 11.04.2017

Ekipi i Borussias së Dortmundit konfirmoi se një prej lojtarëve të saj është plagosur, pas një shpërthimi bombe që ka prekur autobusin që transportonte lojtarët.

Shpërthim në autobusin e Borussia Dortmund, dëmtohet ylli, në rrezik ndeshja ndaj Monacos

Alb Portali - 11.04.2017

Moment shoku në Dortmund. Gjatë rrugës për në ndeshjen e Champions League ndaj Real Madrid në “Signal Iduna Park” ka pasur një shpërthim në autobusin e ekipit, njofton telesport.al. Loading...

LAJM I FUNDIT/ Shtyhet ndeshja e Champions League

Durres Lajm - 11.04.2017

Shpërthim para ndeshjes së Champions League, plagoset futbollisti (FOTO) Shtyhet për ditën e nesërme ndeshja Borusia Dortmund – Monako, e vlefshme për Champions League.

DETAJET/Xhamat antiplumb shpëtuan Dortmundin, lojtarët nën mbrojtjen e ushtrisë

Java News - 11.04.2017

Tre shpërthimet që tronditën autobusin e Borusias së Dortmundit rrugës për në stadium para ndeshjes me Monakon fatmirësisht nuk shkaktuan dëme serioze.

Anulohet për nesër ndeshja B.Dortmund-Monaco

Alb Portali - 11.04.2017

Për arsye sigurie është anuluar ndeshja çerekfinale e cila sonte duhej të zhvillohej sonte mes Borussia Dortmund-it dhe Monaco-s në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja do të luhet nesër. Loading...

Borusia Dortmund-Monaco, të përgatitur për festival golash

Lajm - 10.04.2017

Me shqetësime të njëjta po e presin sfidën e tyre mes vete, në kuadrin e çerekfinales, Dortmund dhe Monaco, të martën në mbrëmje. Dortmundi u shkatërrua në fundjavë nga Bayerni me rezultat 4-1, ...