TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Krasniqi: Rezoluta "Marty', Shqipëria të na ndihmojë ta rrëzojmë

BalkanWeb - 16.01.2011

TIRANE -Përfaqësuesit e Shqipërisë në Këshillin e Europës duhet të na ndihmojnë për të rrëzuar rezolutën që pason raportin e Dick Marty-t në Strasburg.

Synim-dëmtimi i imazhit ndërkombëtar të Kosovës

Botasot - 15.01.2011

Raporti i prezantuar së fundi nga z.Dick Marty, politikan nga Zvicra dhe anëtar i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, me akuza se UÇK-ja dhe udhëheqësit e saj ishin përfshirë në trafikim me organe njerëzore është pjesë e një ...

Calmy-Rey: Me raportin e Martyt qeveria zvicerane nuk ka kontradikta

Botasot - 15.01.2011

Presidentja e Zvicrës Micheline Calmy-Rey sot ka mbajtur konferncën e parë për shtyp që kur është emëruar në krye të shtetit helvetik. Në këte takim me përfaqësues të mediave botërore ajo duke folur mbi rolin e vendit të saj në diplomacinë ...

Hetim ndërkombëtar për raportin Marty

BBC - 14.01.2011

Prishtina dhe Tirana kërkojnë hetim ndërkombëtar për akuzat që ngre raporti i raportuesit të Këshillit të Evropës, Dick Marty, i cili do të paraqitet në formë rezolute.

Countryman: Raportin e Martyt e marrim seriozisht

Zhurnal - 14.01.2011

Beograd, 14 janar - Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën, Tomas Countryman, ka thënë mbrëmë se SHBA-të e marrin “seriozisht” raportin e Dick Martyt për Kosovën, por konsideron se kjo çështje ka të bëjë me zbatimin dhe sundimin ...

Pse edhe në Zvicër nuk nënshkruhet petecionit kundër Dick Marty ?!

Botasot - 14.01.2011

Siq dihet nga 25 janari nuk kanë mbetur edhe pak ditë kur Këshilli Evropian do të shqyrtoj raportin e senatorit zviceran Dick Marty, ndërsa petecioni për të kundërshtuar raportin e tij për Kosovën ka marrur jehonë të madhe sikur në Kosovë, ...

SHBA: EULEX të hetojë pohimet e Martyt

Botasot - 14.01.2011

Zëvendësndihmësi amerikan i Shtetit, Thomas Countryman, deklaroi sonte se SHBA-ja pret që EULEX-it të nisë një hetim serioz lidhur me pohimet e raportuesit të Parlamentit Evropian, Dick Marty, me bashkëpunim të plotë të Prishtinës, Tiranës ...

SHBA: EULEX të hetojë pohimet e Martyt

Yll Press - 14.01.2011

“Raportin e kemi kuptuar shumë seriozisht dhe ai paraqet sfidë të madhe për stabilitetin e tërë rajonit. Presim që të gjitha palët të tregojnë se dëshirojnë sundimin e ligjit, e jo qasje politike”, tha Countryman për mediat serbe.

Raporti shpifës i një “shërbëtori” të Beogradit

Botasot - 14.01.2011

Kombi ynë shqiptar (jo në pak raste) ndodhet nën trysninë e më të mëdhenjve, edhe pse nuk është një vullnet politik i forcave të mëdha, zhurma mediatike është shumë e ndjeshme.

Raporti i Dick Marty Krasniqi në Tiranë takon Topin dhe Ramën

BalkanWeb - 14.01.2011

TIRANE- Presidenti kosovar në detyrë, Jakup Krasniqi u prit sot në Presidencë nga kreu i shtetit shqiptar Bamir Topi. Dy liderët kanë ndarë të njëjtin qëndrim në lidhje me raportin e Dick Marty, duke e vlerësuar të pabazuar në fakte dhe ...

“Dick”-u, një grusht për dy shtetet shqiptare

Shqipmedia - 13.01.2011

Nga Dritan Hila Udhëheqës të ndryshëm në Kosovë dënuan raportin e Marty-t; personalitete nga fusha të ndryshme u shprehën kundër tij; Shoqata e Veteranëve të UÇK-së mblodhi firmat për peticion dhe politikanë në Tiranë, si dhe qytetarë të ...

Andreas Gross: Raporti është keqinterpretuar

Lajm - 13.01.2011

Lidhur me raportin e Dick Martyt, për kinse trafikimin e organeve njerëzore të kryeministrit kosovar në dorëheqje Hashim Thaçi, gjatë luftës në Kosovë, është prononcuar edhe përfaqësuesi tjetër zviceran në Këshillin e Evropës dhe njëherit, ...

Berisha: Dick Marty shpifje raciste, të hetojë Haga dhe EULEX

LajmiFundit - 13.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Kryeministri Sali berisha e cilësoi shpifës dhe racist, raportin e Dick Martyt në lidhje me akuzat ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kryeministrit Hashim Thaçi.

Berisha e Krasniqi kërkesë KE-së për hetime

Zhurnal - 13.01.2011

Kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si racist dhe shpifës raportin e komisionerit Dick Marty për trafikim organesh ndërsa ka theksuar se qeveria shqiptare i ka dërguar një ftesë zyrtare EULEX-it dhe gjykatës ndërkombëtare të Hagës ku ...

Raporti i Dick Marty-it, Ahmeti letër KE-së

Ina - 13.01.2011

Kreu i BDI-së, i ka dërguar letër kryetarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, lidhur me raportin e një anëtari të këtij institucioni, Dick Martit.

Dick Marty shkulës të veshkave zgjodhi shqiptarët

Ina - 13.01.2011

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha të enjten gjatë një takimi me Presidentin në detyrë të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, sërish ka hedhura kritika të ashpra ndaj raportit të Dick Marty-it.

Amendamentet kundër Dick Marty

Top Channel - 13.01.2011

Qeveria shqiptare i ka bërë ftesë zyrtare EULEX-it dhe Gjykatës ndërkombëtare për krimet në ish-Jugosllavi, që të hetojnë në Shqipëri. Duke pritur Jakup Krasniqin, president në detyrë i Kosovës dhe njëkohësisht kryetar i Kuvendit, ...

Berisha: Dick Marty shpifje raciste, të hetojë Haga dhe EULEX

Botasot - 13.01.2011

Kryeministri Sali berisha e cilësoi shpifës dhe racist, raportin e Dick Martyt në lidhje me akuzat ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kryeministrit Hashim Thaçi.

Marty zgjodhi shqiptarët shkulës të veshkave e hebrenjtë marrës

Koha.net - 13.01.2011

Marty zgjodhi shqiptarët shkulës të veshkave e hebrenjtë marrës Tiranë, 13 janar – Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në takimin me ushtruesin e detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi tha të enjten se marrëdhëniet midis ...

Tirana dhe Prishtina të gatshme të përballen me drejtësinë

Botasot - 13.01.2011

Dick Marty shkulës të veshkave i quan shqiptarët ndërsa marrës hebrenjtë. Por a nuk mund të ishte ndonjë rus për të marrë veshka të trafikuara, por duhet të ishte hebre?! Ky fakt shpreh racizmin e Dik Martyt.

Marty zgjodhi shqiptarët shkulës të veshkave e hebrenjtë marrës

Lajmetsot - 13.01.2011

Postuar me: 13 January, 2011 01:49:00 Marty zgjodhi shqiptarët shkulës të veshkave e hebrenjtë marrës Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në takimin me ushtruesin e detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi tha të enjten se ...

Krasniqi me Topallin diskutuan raportin e Dick Martyt

Koha.net - 13.01.2011

Tiranë, 13 janar - Në takim me kryetaren e Parlamentit të Shqipërisë, znj. Jozefina Topalli si dhe delegacionin e Shqipërisë në Këshillin e Evropës, u diskutua për marrëdhëniet dhe bashkëpunimin midis dy vendeve, zhvillimet e përgjithshme, ...

Raporti i Dick Marty Topalli pret Krasniqin: Provat t'i çohen EULEX-it

BalkanWeb - 13.01.2011

TIRANË- Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në një takim Presidentin në detyrë të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Raporti i Dick Marty-it, Ahmeti letër KE-së

Botasot - 13.01.2011

Kreu i BDI-së, i ka dërguar letër kryetarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, lidhur me raportin e një anëtari të këtij institucioni, Dick Martit.

Hetim raportit të Martyt

Telegrafi - 13.01.2011

Presidenti në detyrë i Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, nga Tirana procesin zgjedhor të 12 dhjetorit e ka quajtur të lënduar. Ai tha se shpreson që me ripërsëritjen e zgjedhjeve në disa komuna që tashmë janë në përfundim do të ...

SHBA pret hetimin e EULEX-it për pohimet e Martyt

Koha.net - 13.01.2011

Beograd, 13 janar – Zv/ndihmësi amerikan i Shtetit, Thomas Countryman, deklaroi sonte se SHBA-ja pret që EULEX-it të nisë një hetim serioz lidhur me pohimet e raportuesit të Parlamentit Evropian, Dick Marty, me bashkëpunim të plotë të ...

Sepse ne nuk jemi Serbia

Shekulli - 12.01.2011

Fundviti i 2010-ës ishte për ne shqiptarët sa i ftohtë aq dhe tronditës. Një numër ngjarjesh shkundën fort ndjenjat tona në mënyrë krejt të papritur.

Parlamenti i Zvicrës merret me raportin e Dick Martyt

Zhurnal - 12.01.2011

Bern 12 janar- Botimi online i gazetës zvicerane Tages Anzeiger që publikohet në orët e mbrëmjes, bënë të ditur se Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit të Zvicrës, gjatë ditës së hënë dhe të martë, ka mbajtur mbledhje lidhur me ...

Zvicra kërkon që “ta merr në pyetje” Martyn

Koha e Re - 12.01.2011

Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit të Zvicrës është mbledhur të hënën dhe të martën për të diskutuar rreth raportit të anëtarit të Parlamentit të Zvicrës, i cili njëkohësisht është edhe anëtar i Asamblesë së Përgjithshme të ...

Dick Marty raporton para eurodeputetëve më 18 janar

Zhurnal - 12.01.2011

Bruksel, 12 janar - Raportuesi i Parlamentit Evropian në Këshillin e Evropës rreth tregtimit të organeve njerëzore në Kosovë, Dick Marty do të dëshmojë më 18 janar para anëtarëve të Komitetit për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian ...

Prerja e degëve

Koha.net - 12.01.2011

Prerja e degëve Brenda pak vitesh nomenklatura udhëheqëse e Kosovës me sjellje të papërgjegjshme arriti t’i turbullojë marrëdhëniet me Zvicrën dhe Gjermaninë, dy vendet që me decenie kanë dhënë ndihmë të pakursyer për mbijetesën dhe ...

Marty para eurodeputetëve më 18 janar

Koha.net - 12.01.2011

Bruksel, 12 janar – Raportuesi i Parlamentit Evropian në Këshillin e Evropës rreth tregtimit të organeve njerëzore në Kosovë, Dick Marty do të dëshmojë më 18 janar (të marten para anëtarëve të Komitetit për Politikë të Jashtme të PE-së në ...

Marty “dëshmon” para eurodeputetëve

Telegrafi - 12.01.2011

Raportuesi i Këshillit të Evropës rreth tregtimit të organeve njerëzore gjatë luftës në Kosovë, Dick Marty, do të dëshmojë më 18 janar para anëtarëve të Komitetit për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian në Srazburg.

Pse edhe në Zvicër nuk nënshkruhet petecionit kundër Dick Marty ?!

Zhurnal - 11.01.2011

Pamvarësisht nga zhurma e disa përfaqësuesve të Kosoves ne Berne përmes mediave në Zvicer lidhur me raportin e Dick Marty duket e pakuptimte heshtja e tyre dhe mos organizimi i petecionit të Kosovës edhe në këtë vend, ku ndoshta do ta ...

Shqipëria përgatit strategjinë kundër Martyt

Zhurnal - 11.01.2011

Tiranë, 11 janar - Delegacioni i Shqipërisë në Këshillin e Evropës (KE) do të mblidhet sot për të diskutuar strategjinë që do të prezantohet në sesionin dimëror të KE, ku do të diskutohet raporti i Dick Marty.

Delegacioni i Maqedonisë i ndarë për raportin e Marty

Ina - 11.01.2011

Delegacioni i Maqedonisë në kuadër të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës pritet të jetë i ndarë rreth raportit të Dick Martyt. Derisa anëtarët shqiptarë të këtij delegacioni, dy deputetet Ermira Mehmeti e BDI-së dhe Flora ...

Raporti i Dick Martyt dhe diskursi i trajtimit të tij- Pajaziti Nushi

Ina - 11.01.2011

Po bëhen më shumë se tri javë që debatet për raportin e Dick Martit nuk zbresin nga maja e preokupimeve të shumë qytetarëve të Kosovës, madje jo vetëm e tyre.

Kuvendi: Delegacioni i Shqipërisë kundër Dick Martyt në KiE

LajmiFundit - 11.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi sot një mbledhje përgagtitore para seancës së 24 janarit në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, për të unifikuar qëndrimin që do të mbahet kundër raportit të Dick Martyt.

Akuzat e Dick Marty, Biberaj: Delegacioni shqiptar në KiE, i papërgjergjshëm

LajmiFundit - 11.01.2011

Sjellja e delegacionit shqiptarë në Këshillin e Evropës ka qenë i papërgjegjshme pasi ata nuk kanë marrë pjesë as në mbledhjen e komisionit ku është miratuar raporti i Dick Martit.

Diplomati i Kosovës në Hungari: Raporti skandaloz i Martyt, përpiqet ta dëmtojë imazhin ndërkombëtar të Kosovës

Zhurnal - 11.01.2011

Prishtinë 11 janar- Delfin Pllana, Zv.shef i misionit diplomatik të Kosovës në Hungari, përmes një komneti të botuar në gazetat më të mëdah hungareze, ka deklaruar se raporti i prezantuar së fundi nga Dick Marty, politikan nga Zvicra dhe ...

“Marty”, mblidhet delegacioni shqiptar

Top Channel - 11.01.2011

Në Asamblenë e Përgjithshmë të Këshillit të Europës, ku do të diskutohet dhe do të votohet projektrezoluta për raportin e senatorit Dick Marty, qëndrimi i Shqipërisë do të jetë unanim dhe pa dallime partiake.

Raport skandaloz që përpiqet ta dëmtojë imazhin ndërkombëtar të Kosovës - Delfin Pllana

Ina - 11.01.2011

Raporti i prezantuar së fundi nga z.Dick Marty, politikan nga Zvicra dhe anëtar i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, me akuza se UCK-ja dhe udhëheqësit e saj ishin përfshirë në trafikim me organe njerëzore është pjesë e një ...

Parlamenti zviceran debaton për raportin e Martyt

Zhurnal - 11.01.2011

Cyrih, 11 janar - Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit të Zvicrës është mbledhur dje dhe sot për të diskutuar rreth raportit të anëtarit të Parlamentit të Zvicrës, i cili njëkohësisht është edhe anëtar i Asamblesë së ...

Sali Berisha do të përballet me Dick Martyn

Zhurnal - 11.01.2011

Tiranë, 11 janar - Deri më 24 janar, kur pritet që të fillojë mbledhja në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, deputetët shqiptarë do të përgatisin amendament në rast të votimit të një rezolute së bashku me raportin e Dick ...

Raporti i Dick Martit delegacioni shqiptar rakordon qëndrimet

BalkanWeb - 11.01.2011

TIRANE- Shqipëria do të prezantohet me një qëndrim të përbashkët kundër projekt rezolutës së Dick Martit për të ashtuquajturën “çështja e trafikut të organeve të serbëve në vitin 1999”, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës.

Thaçi: Qëllimi i raportit të Martyt është kriminalizimi i luftës për çlirim

Yll Press - 11.01.2011

"UÇK-ja ka bërë një luftë të drejtë, luftë për çlirim. Dihet botërisht se kush ka kryer gjenocid. Qëllimi i raportit të Martyt është kriminalizimi i luftës për çlirim, por gjithashtu edhe dëmtimi i imazhit të Republikës së Kosovës, pengimi ...

Thaçi: Qëllimi i raportit të Marty-t është kriminalizimi i luftës për çlirim

Botasot - 11.01.2011

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste për EUobserver, ka gjykuar akuzat e fundit për trafikim organesh si një përpjekje për ta rishkruar historinë.

Shqiptarët kundër Dick Marty

Yll Press - 11.01.2011

Anëtarët e delegacionit shqiptar duhet të takoheshin të hënën, mbledhje që përfundimisht është shtyrë për të martën në orën 11. Duket se pas kësaj nisme qëndron vetë kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli.

Delegacioni i Shqipërisë bëhet gati për të përmbysur raportin e Dick Martyt

Koha.net - 11.01.2011

Tiranë, 11 janar - Shqipëria do të prezantohet me një qëndrim të përbashkët kundër projekt rezolutës së Dick Martyt për të ashtuquajturën “Çështja e trafikut të organeve të serbëve në vitin 1999”, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të ...

Delegacioni maqedonas i ndarë rreth raportit të Martyt

Koha.net - 11.01.2011

Shkup, 11 janar - Delegacioni i Maqedonisë në kuadër të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës pritet të jetë i ndarë rreth raportit të Dick Marty-t, raporton Agjencia e Lajmeve “INA”.

Shqipëri: Delegacioni i PE-së diskuton për qëndrimin ndaj raportit Marti

VOA - 11.01.2011

Në Shqipëri anëtarët e delegacionit parlamentar në Asamblenë e këshillit të Europës zhvilluan sot një takim për të përcaktuar një qëndrim të përbashkët për të kundërshtuar raportin e relatorit të Këshillit, Dick Marty mbi një trafik të ...

Shqipëri: Delegacioni i PE-së diskuton për qëndrimin ndaj raportit Marti

Botasot - 11.01.2011

Në Shqipëri anëtarët e delegacionit parlamentar në Asamblenë e këshillit të Europës zhvilluan sot një takim për të përcaktuar një qëndrim të përbashkët për të kundërshtuar raportin e relatorit të Këshillit, Dick Marty mbi një trafik të ...

Zvicra kërkon që “ta merr në pyetje” Martyn

Telegrafi - 11.01.2011

Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit të Zvicrës është mbledhur të hënën dhe të martën për të diskutuar rreth raportit të anëtarit të Parlamentit të Zvicrës, i cili njëkohësisht është edhe anëtar i Asamblesë së Përgjithshme të ...

Shqipëria përgatitet kundër raportit të Dick Martyt

Koha.net - 11.01.2011

Tiranë 11 janar - Deputetët e delegacionit shqiptar në Asamblenë e Këshillit të Europës, u mblodhën sot në kryesinë e Kuvendit, për të koordinuar reagimin e zyrtar të Shqipërisë ndaj raportuesit zviceran.

Kryeministri Berisha pritet që më 27 janar të përballet me Dick Martyn

Koha.net - 11.01.2011

Tiranë, 11 janar - Deri në datën 24 janar, kur pritet që të fillojë mbledhja në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, deputetët shqiptarë do përgatisin amendament në rast të votimit të një rezolute së bashku me raportin e Dick ...

Zvicra kërkon që “ta merr në pyetje” Martyn

Koha.net - 11.01.2011

Zvicra kërkon që “ta merr në pyetje” Martyn Bernë, 11 janar - Komisioni për Politikë të Jashtme i Parlamentit të Zvicrës është mbledhur të hënën dhe të martën për të diskutuar rreth raportit të anëtarit të Parlamentit të Zvicrës, i cili ...

Raporti i Dick Martyt dhe diskursi i trajtimit të tij

Botasot - 11.01.2011

Po bëhen më shumë se tri javë që debatet për raportin e Dick Martit nuk zbresin nga maja e preokupimeve të shumë qytetarëve të Kosovës, madje jo vetëm e tyre.

Për 'shtëpinë e verdhë', dëgjova nga 'mediat e verdha' në Beograd

Zhurnal - 10.01.2011

Prishtinë 10 janar- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste për EUobserver ka gjykuar akuzat e fundit për trafikim organesh si një përpjekje për ta rishkruar historinë.

EUobserver: Thaçi denoncon akuzat e Dick Martyt

Ina - 10.01.2011

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për EUobserver denoncoi akuzat e kohëve të fundit mbi trafikimin e organeve, si një përpjekje për të rishkruar historinë.

Shqiptarët kundër Dick Marty

Top Channel - 10.01.2011

Në prag të mbledhjes së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, ku do të votohet projektrezoluta e hartuar mbi raportin e deputetit Dick Marty, politika shqiptare po vihet ngadalë në lëvizje.

Mediat e huaja: Pas Dick Martyt, Kosova problem edhe me zgjedhjet

Zhurnal - 10.01.2011

Prishtinë 10 janar- Mediat e huaja kanë pasqyruar hap pas hapi tërë zhvillimet e javëve të fundit ën Kosovë, sidomos në lidhje me zgjedhjet e para parlamentare pas shpalljes së pavarësisë, që vendi ka mbajtur me 12 dhjetor dhe përsëritjen ...

Konsolidohet politika shqiptare kundër Martit

Zhurnal - 10.01.2011

Strasburg, 10 janar - Në prag të mbledhjes së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, ku do të votohet projektrezoluta e hartuar mbi raportin e deputetit Dick Marty, politika shqiptare po vihet ngadalë në lëvizje.

“Shtëpinë e Verdhë” e mësova nga mediet “e verdha” serbe

Yll Press - 10.01.2011

"UÇK-ja ka kryer një luftë të drejtë, luftë për çlirim. Dihet botërisht se kush ka kryer gjenocid. Qëllimi i raportit (të Martyt) është kriminalizimi i luftës për çlirim, por gjithashtu edhe për dëmtimin e imazhit të Republikës së Kosovës, ...

Thaçi denoncon akuzat e Dick Martyt

Telegrafi - 10.01.2011

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi denoncoi akuzat e raportuesit të Këshillit të Evropës, Dick Marty mbi trafikimin e organeve, si një përpjekje për të rishkruar historinë.

UÇK-ja e vërtetë identifikohet me presidentin Ibrahim Rugova

Botasot - 10.01.2011

Pahamendësisht, UÇK-ja identifikohet me dr. Ibrahim Rugovën, profesor Fehmi Aganin, juristin e diplomuar Sali Çekaj; luftëtarët çetanikë Hamëz e Adem Jasharin, Zahir Pajazitin; strategët ushtarakë - ministrin Ahmet Krasniqin, kolonel Tahir ...

Thaçi: Për “Shtëpinë e Verdhë” mësova nga mediet “e verdha” serbe

Koha.net - 10.01.2011

Prishtinë, 10 janar - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste për EUobserver, ka gjykuar akuzat e fundit për trafikim organesh si një përpjekje për ta rishkruar historinë.

Shqiptarët kundër Marty-t

Telegrafi - 10.01.2011

Në prag të mbledhjes së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, ku do të votohet projektrezoluta e hartuar mbi raportin e deputetit Dick Marty, politika shqiptare po vihet ngadalë në lëvizje.