TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump: Duhet të bashkëpunojmë me Rusinë për t’i dhënë fund terrorizmit

Lajmi.net - 12.11.2017

"Ajo që besoj unë është se duhet të punojmë së bashku me Rusinë për t’i dhënë fund terrorizmit. Në botë ka shumë probleme, siç janë Koreja e Veriut, Siria dhe Ukraina.

Trump: Duhet të bashkëpunojmë me Rusinë për t’i dhënë fund terrorizmit

Portalb - 12.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka theksuar se duhet të bashkëpunojnë me Rusinë për t’i dhënë fund terrorizmit, raporton Anadolu Agency (AA).

Trump: Putini ndien se s'ka ndërhyrë në zgjedhjet tona

Evropaelire - 12.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump , gjatë një serie të postimeve në rrjetin Twitter gjatë ditës së diel, ka shkruar se duke pasur raporte pozitive me Rusinë, është “gjë e mirë” dhe se Moska mund të ...

Trump: Putini ndien se s’ka ndërhyrë në zgjedhjet tona

Lajmi.net - 12.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një serie të postimeve në rrjetin Twitter gjatë ditës së diel, ka shkruar se duke pasur raporte pozitive me Rusinë, është “gjë e mirë” dhe se Moska mund të ...

Trump: E pyeta Putinin nëse ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane

Telegrafi - 12.11.2017

Presidenti Vladimir Putin është ndjerë i ofenduar nga akuzat që Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë, ka thënë Presidenti amerikan Donald Trump, pas takimit të ...

Çështja “Mediat”

Telegrafi - 12.11.2017

Julian Zyla Mediat kishin pakënaqësi edhe ndaj presidentit Barack Obama në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas disa raportimeve, administrata e tij investonte tepër burime në zbardhjen e rasteve ...

ANALIZA/ Trump në epokën e burrave të fortë të shtetit

Gazeta Tema - 12.11.2017

Nga Bret Stephens Në javët e fundit, dy udhëheqës – Xi Jinping i Kinës dhe Mohammed bin Salman i Arabisë Saudite – kanë konsoliduar fuqinë personale në një shkallë të paparë në historitë e kohëve të ...

Koreja Veriore e ka kritikuar Trumpin duke e cilësuar si “luftënxitës”

Evropaelire - 11.11.2017

Koreja Veriore sot e ka kritikuar presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

Koreja Veriore e ka kritikuar Trumpin duke e cilësuar si “luftënxitës”

Lajmi.net - 11.11.2017

Koreja Veriore sot e ka kritikuar presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

Koreja e Veriut akuzon Trumpin: Po nxit luftë në mënyrë të hapur

LajmiFundit - 11.11.2017

Koreja Veriore sot e ka kritikuar presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

Trump zvogëloi ndikimin SHBA-ve në botë

Albeu.com - 11.11.2017

Si këtë javë një vit më parë, Donald Trump u zgjodh president i Shteteve të Bashkuara tw Amerikës. Shumë njerëz parashikuan se politika e jashtme amerikane do të merrte një kthesë katastrofike.

Koreja Veriore e ka kritikuar Trumpin duke e cilësuar si “luftënxitës”

Portalb - 11.11.2017

Koreja Veriore sot e ka kritikuar presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

?Arsenali? mahnitës i veshjeve të Melania Trump gjatë turit në Azi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.11.2017

Presidenti i SHBA-ve dhe Zonja e Parë janë në turne 12 ditore në Azi. E ndërsa presidenti Donald Trump po kujdeset për politikën, Melania është në një ofensivë të hijeshie të diplomacisë së modës.

Trumpi e zvogëloi ndikimin amerikan në botë

Portalb - 11.11.2017

Si këtë javë një vit më parë, Donald Trump u zgjodh president. Shumë njerëz parashikuan se politika e jashtme amerikane do të merrte një kthesë katastrofike.

Koreja Veriore e ka kritikuar Trumpin duke e cilësuar si “luftënxitës”

Botasot - 11.11.2017

Koreja Veriore sot e ka kritikuar presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

Melania Trump: Jo vetëm me shumë klas, por edhe kaq e dashur

Mapo - 11.11.2017

Foto 1 nga 8 Zonja e Parë e SHBA, Melania Trump vazhdon të jetë një nga femrat më të komentuara në rrjetet sociale. Shumë ekspertë dhe komentues thonë se ajo ka shumë klas.

Trumpi e zvogëloi ndikimin amerikan në botë

Telegrafi - 11.11.2017

Si këtë javë një vit më parë, Donald Trump u zgjodh president. Shumë njerëz parashikuan se politika e jashtme amerikane do të merrte një kthesë katastrofike.

Koreja e Veriut kritikon presindetin Trumpin, e cilëson “luftënxitës” turneun e tij në Azi

BalkanWeb - 11.11.2017

Koreja Veriore e ka kritikuar sot presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

FOTOT/ SHBA tregon “dhëmbët”, aeroplanmbajtës dhe bombardues futen në Detin e Japonisë

Gazeta Tema - 11.11.2017

E konsideruar një provë force kundër Koresë së Veriut në mesin e vizitës se presidentit Trump në Azi, stërvitja e përbashkët 4 ditore në Paqësorin Perëndimor, synon edhe neutralizimin e kërcënimit ...

Koreja e Veriut kritikon presidentin Trump: Luftënxitës dhe…

Gazeta Tema - 11.11.2017

Koreja Veriore sot e ka kritikuar presidentin amerikan, Donald Trump, për turneun e tij “luftënxitës” në Azi, duke thënë se kjo vetëm do ta përshpejtojë përpjekjen e Phenianit për mbrojtje të plotë ...

Fëmijët më shumë emocionohen teksa takohen me idhullin e tyre se sa me Melanie Trumpin (Foto/Video)

Almakos - 10.11.2017

Donald J. Trump ka filluar një turne disa ditor në shtetet e kontinentit të Azisë. Presidenti i SHBA-së, Trump kishte qëndruar edhe disa ditë në Korenë Jugore, ku me zyrtarët e këtij vendi kishte ...

Trump përdor një pajisje të veçantë për të kapërcyer firewall-in e Kinës

Zhurnal - 10.11.2017

Trump përdor një pajisje të veçantë për të kapërcyer firewall-in e Kinës Ekipi i Trump solli një “pajisje speciale” në Kinë me të cilën presidenti mund të anashkalojë firewall-in e vendit me ...

I ofruan prostituta falas në hotel, Trump habit me zgjedhjen e tij (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2017

Një rus i cili organizonte një konkurs bukurie në Moskë në vitin 2013 ofroi të dërgonte "pesë prostituta " në dhomën e Donald Trump , sipas NBC Neës. Lajmin e ka bërë të ditur Ish truproja e z.

U ul pranë Trump, ushtari i Koresë së Jugut nuk mban emocionet (VIDEO)

Albeu.com - 10.11.2017

Duket se prezenca e presidentit amerikan Donald Trump në Azi ka emocionuar të gjithë, e në veçanti ata që kanë pasur rastin ta shohin nga afër. Një video e publikuar së fundmi në rrjetet sociale ...

Katër pluset e vizitës së Donald Trump-it në Kinë

Zhurnal - 10.11.2017

Katër pluset e vizitës së Donald Trump-it në Kinë Nga Radio e Jashtme e Kinës. Vizita e presidentit të ShBA-së Donald Trump në Kinë është vizita e tij e parë në këtë vend si individ dhe si president, ...

BE dhe Irani mbrojnë marrëveshjen bërthamore të refuzuar nga Trump

SOT - 10.11.2017

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian dhe Iranit folën sot në mbrojtje të marrëveshjes ndërkombëtare të kufizimit të aktivitetit bërthamor të Iranit, e cila po vihet nën presion nga presidenti ...

Melani Trump, paradë mode në Murin e Madh kinez (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2017

Trump dhe bashkëshortja e tij Melania kanë nisur turneun e tyre në Azi, ku do të vizitojnë pesë shtete. Gjatë vizitës në Kinë zonja e Parë Melania Trump e admiroi Kinën nga një pozicioni rrallë ...

Koreano-jugori e lë nën hije Melania Trump (Video)

Lajmi.net - 10.11.2017

Disa vajza janë afruar për të takuar Zonjën e Parë të SHBA-ve, por vëmendjen e tyre e ka fituar tërësisht djali që ishte në krahë të saj. Një video gazmore e filmuar në Korenë e Jugut tregon momentin ...

SHBA dhe Kina, qëndrime të kundërta për tregtinë

Evropaelire - 10.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA nuk do të lejojë më “abuzime kronike tregtare”. Trump iu adresua të premten Samitit të Bashkëpuimit Ekonomik Azi-Paqësor, në Vjetnam.

Tërhoqi vëmendjen e të gjithë Kinës, Melani "tërbon" edhe kafshët! (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2017

Melania Trump ka vizituar një kopsht zoologjik në Pekin të Kinës, ndërsa ndodhej në turneun aziatik me burrin e saj Donald Trump . Por ndërsa Melani u kthye nga vizita që ajo bëri në Murin e Madh ...

SHBA dhe Kina, qëndrime të kundërta për tregtinë

Lajmi.net - 10.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA nuk do të lejojë më “abuzime kronike tregtare”. Trump iu adresua të premten Samitit të Bashkëpuimit Ekonomik Azi-Paqësor, në Vjetnam.

SHBA dhe Kina, qëndrime të kundërta për tregtinë

Almakos - 10.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA nuk do të lejojë më “abuzime kronike tregtare”. Trump iu adresua të premten Samitit të Bashkëpuimit Ekonomik Azi-Paqësor, në Vjetnam.

Videoja që po bën xhiron e botës: Ushtari i Koresë së Jugut s’e fshihte gëzimin që u ulë pranë Trumpit

Gazeta Express - 10.11.2017

Duket se prezenca e presidentit amerikan Donald Trump në Azi ka emocionuar të gjithë, e në veçanti ata që kanë pasur rastin ta shohin për së ...

Trump përdor një pajisje të veçantë për të kapërcyer firewall-in e Kinës

BalkanWeb - 10.11.2017

Ekipi i Trump solli një “pajisje speciale” në Kinë me të cilën presidenti mund të anashkalojë firewall-in e vendit me popullsinë më të madhe në botë sipas një zyrtari të lartë të Shtëpisë së Bardhë.

SHBA dhe Kina, qëndrime të kundërta për tregtinë

Botasot - 10.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA nuk do të lejojë më “abuzime kronike tregtare”. Trump iu adresua të premten Samitit të Bashkëpuimit Ekonomik Azi-Paqësor, në Vjetnam.

“Rusët i ofruan Trump-it pesë prostituta”

Mapo - 10.11.2017

Foto 1 nga 7 Presidenti amerikan, Donald Trump dhe ai rus, Vladimir Putin shtrënguan sërish duart të premten në Da Nang të Vietnamit. Ata janë pjesëmarrës të samitit të Bashkëpunimit Ekonomik ...

Rusët i kanë ofruar Trumpit pesë vajza në Moskë, nuk i ka pranuar

Telegrafi - 10.11.2017

Ish shefi i sigurisë së presidentit amerikan Donald Trump, Keith Schiller u ka thënë hetuesve të Komitetit për Inteligjencë të Dhomës së Kongresit, se gjatë vizitës së Trumpit në Rusi, ai kishte ...

VIDEO/ Koreano-jugori lë në hije Melania Trump, vajzat çmenden pas tij

Java News - 10.11.2017

Disa vajza janë afruar për të takuar Zonjën e Parë të SHBA-ve, por vëmendjen e tyre e ka fituar tërësisht djali që ishte në krahë të saj. Një video gazmore e filmuar në Korenë e Jugut tregon momentin ...

Trump, optimist për zgjidhjen e krizës bërthamore të Koresë së Veriut

Java News - 10.11.2017

Presidenti Donald Trump foli me tone dukshëm më të zbutura rreth temave të tilla të ndjeshme si Koreja e Veriut dhe tregtia me Presidentin e Kinës Xi Jinping, duke theksuar ndjenjat e tij “tepër të ...

SHBA dhe Kina, qëndrime të kundërta për tregtinë

Alb Portali - 10.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA nuk do të lejojë më “abuzime kronike tregtare”. Loading... Trump iu adresua të premten Samitit të Bashkëpuimit Ekonomik Azi-Paqësor, në ...

Trump lavdëron Kinën për trajtimin e kërcënimit bërthamor nga Phenjani

Evropaelire - 09.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, foli me ton më të butë ndaj Kinës dhe lavdëroi liderin e saj, Xi Jinping, për trajtimin e kërcënimit bërthamor nga Koreja e Veriut.

Trump lavdëron Kinën për trajtimin e kërcënimit bërthamor nga Phenjani

Lajmi.net - 09.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, foli me ton më të butë ndaj Kinës dhe lavdëroi liderin e saj, Xi Jinping, për trajtimin e kërcënimit bërthamor nga Koreja e Veriut.

Trump ndryshon qëndrim, vetëm lëvdata për Presidentin kinez

Portalb - 09.11.2017

Në të kaluarën i ka kritikuar shpesh ato që i quante praktika të padrejta tregtare të Kinës, por gjatë vizitës së tij në Pekin, Presidenti amerikan Donald Trump kishte rezervuar lëvdata për ...

Vizitë fitimprurëse e Trumpit në Kinë

DW - 09.11.2017

Në kuadër të vizitës së presidentit amerikan, Donald Trump me homologun kinez, Xi, koncernet amerikane kanë përmbyllur kontrata miliardëshe me Kinën. Pa u lodhur presidenti amerikan, Donald Trump ka ...

Ivanka Trump lë nam në Japoni, nuk di të hajë me shkop (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2017

Vajza më e madhe e presidenti të ShBA-së Ivanka Trump këtë radhë mori pjesë në një vizitë zyrtare jashtë shtetit. Ajo ishte pjesë e skuadrës gjigante me të cilën Trump filloi programin 12 ditor në ...

Po luante golf me Trump, momenti kur kryeministri japonez rrëzohet me kokë (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2017

Pamjet qesharake tregojnë momentin kur kryeministri japonez Shinzo Abe rrëzohet me kokë gjatë lojës së tij të golfit me Trump , i cili nuk e vuri re aspak.

Një vit si president i SHBA, Donald Trump: Urime për gjithë mediokrit dhe mbështetësit!

LajmiFundit - 09.11.2017

Dita e djeshme ishte e veçantë për shtetin amerikan, i cili festonte një vjetorin e zgjedhjes së presidentit Donald Trump. Vetë presidenti i SHBA dërgoi me një mesazh ironik në rrjetin social ...

Rrëfehet parukierja: Puna me flokët e Trump një "fatkeqësi" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2017

Në vend që të investojë ndonjë nga pasuritë e tij të konsiderueshme në mbjellje flokësh, Donald Trump , 61 vjeçari miliardier këmbëngul në përdorimin e një sërë parukesh të vendosura në kokën e tij.

Melanie Trump sfilatë diplomatike në Azi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2017

Donald dhe Melanie Trump kanë nisur një tur 12 ditor në Azi. Fillimisht ata kanë vizituar Japoninë, e më pas Korenë Jugore dhe Kinën, ndërsa pritet të vizitojnë edhe Vietnamin dhe Filipinet.

Trump ndryshon qëndrim, vetëm lëvdata për Presidentin kinez

Lajmi.net - 09.11.2017

Në të kaluarën i ka kritikuar shpesh ato që i quante praktika të padrejta tregtare të Kinës, por gjatë vizitës së tij në Pekin, Presidenti amerikan Donald Trump kishte rezervuar lëvdata për ...

Trump ndryshon qëndrim, vetëm lëvdata për Presidentin kinez

Ina - 09.11.2017

Në të kaluarën i ka kritikuar shpesh ato që i quante praktika të padrejta tregtare të Kinës, por gjatë vizitës së tij në Pekin, Presidenti amerikan Donald Trump kishte rezervuar lëvdata për ...

Pekin, Trump përshëndet miqësinë në rritje me Kinën

SOT - 09.11.2017

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti sot atë që quajti "miqësi në rritje" mes SHBA dhe Kinës, teksa bashkë me zonjën e parë Melania Trump ishin ftuar në darkën shtetërore ën Sallën e Popullit.

Diferenca mes Trump dhe 5 presidentëve të tjerë në një foto (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.11.2017

Reputacioni i tmerrshëm i presidentit amerikan , Donald Trump kur vjen fjala tek femrat tashmë dihet. Një vit nga fitorja e zgjedhjeve në 2016, ai duket se nuk i ka përmirësuar veprimet e tij sa i ...

Trump zbut tonet, kërkon bashkëpunim me Kinën për Korenë

Zhurnal - 09.11.2017

Trump zbut tonet, kërkon bashkëpunim me Kinën për Korenë Presidenti i ShBA-ve, i cili ndodhet në Kinë në kuadër të turit strategjik në Azi, ka zbutur tonet ndaj liderit kinez, Xi Jiping, të cilin ...

Një vit nga fitorja e Trumpit

Telegrafi - 09.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump festoi sot njëvjetorin fitores në zgjedhjet presidenciale, me një mesazh ironik në rrjetin social Twitter, përshëndetje për mbështetësit e tij dhe një foto nga ...

Një vit pas fitores, Trump thumbon Clinton: Përshëndetje për gjithë mediokrit!

BalkanWeb - 09.11.2017

UASHINGTON- Presidenti amerikan, Donald Trump festoi dje fitoren në zgjedhjet presidenciale një vit më parë, me një mesazh ironik në rrjetin social Twitter, përshëndetje për mbështetësit e tij dhe ...

Trump ndryshon qëndrim, vetëm lëvdata për Presidentin kinez

Koha.net - 09.11.2017

Në të kaluarën i ka kritikuar shpesh ato që i quante praktika të padrejta tregtare të Kinës, por gjatë vizitës së tij në Pekin, Presidenti amerikan Donald Trump kishte rezervuar lëvdata për ...

Trump me tone më të buta ndaj XI

Botasot - 09.11.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka lavdëruar liderin kinez Xi Jinping, një kontrast ky i theksuar ndaj kritikave të tij të mëparshme ndaj Kinës mbi çështjet e Koresë së Veriut dhe tregtisë.

Marrëveshje biznesi kino-amerikane me vlerë 250 miliardë dollarë

Koha.net - 09.11.2017

Pekin, 9 nëntor - Kompanitë nga SHBA-ja dhe Kina kanë nënshkruar marrëveshje biznesi me vlerë më shumë se 250 miliardë dollarë në fusha si energjia, prodhimi dhe aviacioni gjatë vizitës së ...

Vizitë fitimprurëse e Trumpit në Kinë

Botasot - 09.11.2017

Në kuadër të vizitës së presidentit amerikan, Donald Trump me homologun kinez, Xi, koncernet amerikane kanë përmbyllur kontrata miliardëshe me Kinën. Pa u lodhur presidenti amerikan, Donald Trump ka ...

Momenti kur kryeministri japonez rrëzohet dhe rrokulliset derisa po luante golf me presidentin amerikan (Video)

Telegrafi - 09.11.2017

Një video e publikuar në internet është duke bërë xhiron e botës, për faktin se në të shfaqet kryeministri japonez Shinzo Abe i cili rrëzohet derisa po luante golf me presidentin amerikan Donald ...

Buzëqeshja 250-miliardë-dollarëshe

Mapo - 09.11.2017

Foto 1 nga 4 Presidenti amerikan, Donald Trump duket shumë i lumtur në krah të kreut të shtetit kinez, Xi Jinping. Shkak i këtij gëzimi është një numër me 12 shifra: Dy burrat e shtetit kanë ...

Videoja që po bën xhiron e botës: Ushtari i Koresë së Jugut nuk mund të fshihte gëzimin që ishte ulur pranë Trumpit – e ...

Telegrafi - 09.11.2017

Duket se prezenca e presidentit amerikan Donald Trump në Azi ka emocionuar të gjithë, e në veçanti ata që kanë pasur rastin ta shohin për së afërmi. Një video e publikuar së fundmi në rrjetet sociale ...

Fëmijët më shumë emocionohen teksa takohen me idhullin e tyre se sa me Melanie Trumpin (Foto/Video)

Telegrafi - 09.11.2017

Donald J. Trump ka filluar një turne disa ditor në shtetet e kontinentit të Azisë. Presidenti i SHBA-së, Trump kishte qëndruar edhe disa ditë në Korenë Jugore, ku me zyrtarët e këtij vendi kishte ...

Trump me tone më të buta ndaj XI

Alb Portali - 09.11.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka lavdëruar liderin kinez Xi Jinping, një kontrast ky i theksuar ndaj kritikave të tij të mëparshme ndaj Kinës mbi çështjet e Koresë së Veriut dhe tregtisë.

Trump në Kinë dhe marrëveshjet miliarda dollarë

Durres Lajm - 09.11.2017

Në kuadër të vizitës së presidentit amerikan, Donald Trump me homologun kinez, Xi, koncernet amerikane kanë përmbyllur kontrata miliardëshe me Kinën. Pa u lodhur presidenti amerikan, Donald Trump ka ...

Trump përdor një pajisje të veçantë për të kapërcyer firewall-in e Kinës

PC World - 09.11.2017

Ekipi i Trump solli një “pajisje speciale” në Kinë me të cilën presidenti mund të anashkalojë firewall-in e vendit me popullsinë më të madhe në botë sipas një zyrtari të lartë të Shtëpisë së Bardhë.

Trump në adresë të Koresë Veriore: Mos na nënçmoni

Evropaelire - 08.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka tërhequr vërejtjen liderit të Koresë Veriore, Kim Jong Un, që të mos e testojë vendosmërinë amerikane, duke i thënë se bota “nuk mund të ...

Trump në adresë të Koresë Veriore: Mos na nënçmoni

Lajmi.net - 08.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka tërhequr vërejtjen liderit të Koresë Veriore, Kim Jong Un, që të mos e testojë vendosmërinë amerikane, duke i thënë se bota “nuk mund të ...

Pas Koresë së Jugut, Trump viziton Kinën: Pres me padurim të takoj presidentin

LajmiFundit - 08.11.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka përfunduar vizitën e tij në Korenë e jugut nga ku kërkoi mbështetje për sigurinë e përbashkët, kundër vendit të izoluar komunist, Korea e Veriut.

Trump paralajmëron Korenë e Veriut: Mos na vini në provë

Almakos - 08.11.2017

Presidenti amerikan Donald Trump sot paralajmëroi Korenë e Veriut që të mos nënvlerësojnë dhe të vë në provë SHBA-të, transmeton Anadolu Agency (AA). Në adresimin e tij, disa orë pasi anuloi vizitën ...

Tensionet koreane, Trump zbret në Kinë për të takuar presidentin Xi

SOT - 08.11.2017

Presidenti amerikan Donald Trump zbriti sot në Kinë për bisedimet që pritet të dominohen nga tensionet për Korenë e Veriut. Ardhja e tij vjen pas fjalimit në Korenë e Jugut ku Trump nxiti Kinën të ...

Trump ka marrë me vete në Azi valixhen e kodeve bërthamore?!

LajmiFundit - 08.11.2017

Sipas mediave britanike presidenti amerikan, Donald Trump ka marrë me vete në turneun e tij në Azi një nga arsenalet më të mëdha bërthamore në botë, e njohur si “çanta e emergjencës së presidentit ...

Si sot një vit më parë, Trump u zgjodh President, por ç’po ndodh në SHBA për përvjetorin e tij?

BalkanWeb - 08.11.2017

Më 8 nëntor, mijëra amerikanë në disa qytete pritet të dalin në një protestë, që organizatorët e kanë titulluar “T’i Drejtohesh Qiellit me Britma të Pashpresa”.

Trump i drejtohet Kim Jong-un nga parlamenti i Koresë së Jugut: Armët nuk do të shpëtojnë

Gazeta Express - 08.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka lëshuar një paralajmërim të hapur për udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un në një fjalim në parlamentin e Koresë së ...

Trump në Kinë për tregti e tensionet me Korenë e Veriut

Koha.net - 08.11.2017

Presidenti i SHBA Donald Trump, ka arritur në Kinë për një vizitë që ka gjasa të përqendrohet në tregtinë dhe tensionet me Korenë e Veriut. Ai ka aterruar në Pekin ku homologu i tij kinez Xi Jinping ...

Trump: Mos na vini në provë!

Telegrafi - 08.11.2017

“Mos na vini në provë!” Donald Trump iu drejtua Koresë së Veriut me një paralajmërim të qartë, duke i kërkuar të mos i nënvlerësojnë Shtetet e Bashkuara e duke dënuar atë që e quajti “një fantazi e ...

Trump shpall 8 Nëntorin Ditë të Viktimave të Komunizmit

Koha.net - 08.11.2017

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka shpallur ditën e sotme, 8 Nëntorin, si “Dita e Viktimave të Komunizmit” me rastin e 100 vjetorit të Revolucionit të Tetorit në Rusi.

Trump kërcënon Kim Jong Un: Mos na vini në provë!

Mapo - 08.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gjatë një fjalimi të mbajtur në parlamentin e Seulit, ka kërcënuar hapur udhëheqësin e Koresë së Veriut.

Trump ul tonet, fton Korenë e Veriut për dialog: Lus Zotin të mos përdor armët

Java News - 08.11.2017

Një ditë pas fjalimit të fortë në Japoni, ku tha se koha e durimit strategjik me Korenë e Veriut ka përfunduar, presidenti amerikan Donald Trump zbuti tonet dhe i bëri thirrje Penianit të ulet në një ...

Trump paralajmëron Korenë e Veriut: Mos na vini në provë

Alb Portali - 08.11.2017

Presidenti amerikan Donald Trump sot paralajmëroi Korenë e Veriut që të mos nënvlerësojnë dhe të vë në provë SHBA-të, transmeton Anadolu Agency (AA). Loading...

Trump arrin në Korenë e Jugut

Evropaelire - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, arriti në Korenë e Jugut, ku do të takohet me homologun e këtij vendi, Moon Jae-in, për të diskutuar tregtinë dhe programin bërthamor të Koresë së ...

Trump arrin në Korenë e Jugut

Lajmi.net - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, arriti në Korenë e Jugut, ku do të takohet me homologun e këtij vendi, Moon Jae-in, për të diskutuar tregtinë dhe programin bërthamor të Koresë së ...

Trump kërkon veprim mbarëbotëror kundër Koresë Veriore

Evropaelire - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, paralajmëroi Korenë e Veriut se SHBA është e gatshme të përdorë forcën e plotë ushtarake për të mbrojtur veten dhe aleatët, por shtoi se ai është i ...

Trump kërkon veprim mbarëbotëror kundër Koresë Veriore

Lajmi.net - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, paralajmëroi Korenë e Veriut se SHBA është e gatshme të përdorë forcën e plotë ushtarake për të mbrojtur veten dhe aleatët, por shtoi se ai është i ...

“Gafat” e Trumpit në Japoni: E “harron” Melanian në veturë, nuk u përkul para perandorit (Video)

Almakos - 07.11.2017

Përveç porosive që tha atje, vizita e presidentit amerikan Donald Trump në Japoni, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave edhe për “gafat” që ai ka bërë atje.

Trump thërret Korenë e Veriut në tavolinë

Zhurnal - 07.11.2017

Trump thërret Korenë e Veriut në tavolinë Uashington, 7 nëntor - Presidenti i Amerikës, Donald Trump ka ftuar Korenë e Veriut “për tu ulur në tavolinë” dhe për të diskutuar tërheqjen nga armët ...

Momenti kur Trump e “harron” Melanian në veturë (VIDEO)

Lajmi.net - 07.11.2017

Përveç porosive që tha atje, vizita e presidentit amerikan Donald Trump në Japoni, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave edhe për “gafat” që ai ka bërë atje.

Një vit Trump - Sondazhi me ekonomistë nga bota

DW - 07.11.2017

Një vit pas zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA-së, shumë ekspertë botërorë të ekonomisë i japin qeverisë së tij nota të dobta. Ekspertët amerikanë janë më të butë në gjykimet e tyre.

Një vit Trump - Sondazhi me ekonomistë nga bota

Zhurnal - 07.11.2017

Një vit Trump - Sondazhi me ekonomistë nga bota Uashington, 7 nëntor - Një vit pas zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA-së, shumë ekspertë botërorë të ekonomisë i japin qeverisë së tij nota ...

Gafa e Trump, e “harron” bashkëshorten në veturë (Video)

Almakos - 07.11.2017

Vizita e presidentit amerikan Donald Trump në Japoni, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave edhe për “gafat” që ai ka bërë atje. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, presidenti amerikan, ...

Gafa e Trump, e “harron” bashkëshorten në veturë (video)

Portalb - 07.11.2017

Vizita e presidentit amerikan Donald Trump në Japoni, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave edhe për “gafat” që ai ka bërë atje. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, presidenti amerikan, ...

Trump i kërkon Rusisë dhe Kinës mbështetje: Të përballemi me Korenë e Veriut!

LajmiFundit - 07.11.2017

Presidenti i SHBA Donald Trump ka udhëtuar drejt Koresë së Jugut, në vijën e frontit të bllokimit bërthamor ndaj shtetit të Kim Jong-un, ku tha se duhet gjetur një zgjidhje për kërcënimin e sigurisë ...

Një vit Trump – Sondazhi me ekonomistë nga bota

Lajmi.net - 07.11.2017

Një vit pas zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA-së, shumë ekspertë botërorë të ekonomisë i japin qeverisë së tij nota të dobta. Ekspertët amerikanë janë më të butë në gjykimet e tyre.

Trump në Seul: Shpresoj të mos përdorim forcën kundër Koresë së Veriut

Almakos - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Donald Trump, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Korenë e Jugut, deklaroi se shpreson që kundër Koresë së Veriut nuk do të përdoret forca, ...

Protesta në përvjetorin e zgjedhjes së Presidentit Trump

Lajmi.net - 07.11.2017

Më 8 nëntor, mijëra amerikanë në disa qytete pritet të dalin në një protestë, që organizatorët e kanë titulluar “T’i Drejtohesh Qiellit me Britma të Pashpresa”.

Një vit me presidentin Trump, ekspertët e ekonomisë botërore e vlerësojnë me nota të ulëta

LajmiFundit - 07.11.2017

Një vit pas zgjedhjes së Donald Trump si president i SHBA-së, shumë ekspertë botërorë të ekonomisë i japin qeverisë së tij nota të dobta. Ekspertët amerikanë janë më të butë në gjykimet e tyre.

Presidenti Trump, mesazh vendosmërie në Korenë e Jugut

Lajmi.net - 07.11.2017

Presidenti Donald Trump u rezervua të martën duke mos folur me termat e forta që ka përdorur në të kaluarën në adresë të Koresë së Veriut, por duke përcjellë një mesazh vendosmërie dhe optimizmi ...

Presidenti Trump, mesazh vendosmërie në Korenë e Jugut

Albeu.com - 07.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump u rezervua të martën duke mos folur me termat e forta që ka përdorur në të kaluarën në adresë të Koresë së Veriut, por duke përcjellë një mesazh vendosmërie dhe ...

Trump nuk e fsheh dashurinë për Zonjën e Parë, puth Melanian gjatë vizitës në Korenë e Jugut (Foto/Video)

Almakos - 07.11.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka udhëtuar së bashku me gruan e tij Melania Trump në Korenë e Jugut, vizitë kjo e paraparë gjatë turneut të tij në Azi.

Protesta masive në përvjetorin e zgjedhjes së presidentit Trump

Albeu.com - 07.11.2017

Më 8 nëntor, mijëra amerikanë në disa qytete pritet të dalin në një protestë, që organizatorët e kanë titulluar “T’i Drejtohesh Qiellit me Britma të Pashpresa”.

Presidenti Trump takohet me biznesmenët japonezë

Botasot - 07.11.2017

Në komentet e tij të drejtpërdrejta, këtë herë ndaj biznesmenëve japonezë, Presidenti amerikan, Donald Trump u bëri thirrje atyre të prodhojnë më shumë në Amerikë, duke u ankuar se "Japonia ka dalë ...

Trump arrin në Korenë e Jugut

Telegrafi - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, arriti në Korenë e Jugut, ku do të takohet me homologun e këtij vendi, Moon Jae-in, për të diskutuar tregtinë dhe programin bërthamor të Koresë së ...

Evolucioni i stilit të Ivanka Trump-it: Nga një modele dhe biznesmene deri te vajza e presidentit të Amerikës

Gazeta Express - 07.11.2017

Nivelet e modelimit Ivanka Trump i kishte trashëguar nga nëna e saj në një moshë shumë të hershme dhe kishte ecur në shumë organizime mode gjatë viteve të 90’ta, por ajo gjithashtu ishte e mençur dhe ...

Donald Trump nxit tensionet: Japonia e aftë për t’u përballur me raketa me Korenë e Veriut

BalkanWeb - 07.11.2017

Gjatë vizitës së tij në Japoni, presidenti i SHBA Donald Trump ka deklaruar se kryeministri japonez Shinzo Abe po blen pajisje masive ushtarake nga SHBA.

“Gafat” e Trumpit në Japoni: E “harron” Melanian në veturë, nuk u përkul para perandorit (Video)

Telegrafi - 07.11.2017

Përveç porosive që tha atje, vizita e presidentit amerikan Donald Trump në Japoni, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave edhe për “gafat” që ai ka bërë atje.

Donald Trump: Bota duhet të veprojë tash kundër Koresë Veriore

Botasot - 07.11.2017

Donald Trump ka paralajmëruar botën se është koha për të vepruar ndaj Koresë së Veriut, pasi siç ka thënë ai se SHBA-të "nuk do të lejojnë" Kim Jong-un të kërcënojë "gjithçka që është ndërtuar deri ...

Trump në Seul, demonstrim madhor force në Paqësor

Koha.net - 07.11.2017

Mbërritja e presidentit amerikan Donald Trump në Seul shoqërohet me një demonstrim madhor force në oqeanin Paqësor. Tre aeroplanmbajtëse amerikane, të shoqëruara me destrojerë e nëndetëse, përgatiten ...

Trump në Seul, demonstrim madhor force në Paqësor

Mapo - 07.11.2017

Mbërritja e presidentit amerikan Donald Trump në Seul shoqërohet me një demonstrim madhor force në oqeanin Paqësor. Tre aeroplanmbajtëse amerikane, të shoqëruara me destrojerë e nëndetëse, përgatiten ...

Trump nuk e fsheh dashurinë për Zonjën e Parë, puth Melanian gjatë vizitës në Korenë e Jugut (Foto/Video)

Telegrafi - 07.11.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka udhëtuar së bashku me gruan e tij Melania Trump në Korenë e Jugut, vizitë kjo e paraparë gjatë turneut të tij në Azi.

Gafa e Trump, e “harron” bashkëshorten në veturë (Video)

Alb Portali - 07.11.2017

Vizita e presidentit amerikan Donald Trump në Japoni, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave edhe për “gafat” që ai ka bërë atje. Loading... Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, presidenti ...

Trump në Seul: Shpresoj të mos përdorim forcën kundër Koresë së Veriut

Alb Portali - 07.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Donald Trump, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Korenë e Jugut, deklaroi se shpreson që kundër Koresë së Veriut nuk do të përdoret forca, ...

Trump: Asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë vendosmërinë amerikane

SOT - 06.11.2017

Presidenti Donald Trump paralajmëroi sot se asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë Shtetet e Bashkuara. Ai foli nga baza ajrore amerikane në Japoni, në ndalesën e parë të udhëtimit të tij në Azi që ...

Trump: Programi i K. Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Evropaelire - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Trump: Programi i Koresë Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Lajmi.net - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Trump: Programi raketor i Koresë së veriut “kërcënim për botën”

LajmiFundit - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Trump: Programi i K. Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Portalb - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Trump: Programi i K. Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Zhurnal - 06.11.2017

Trump: Programi i K. Veriore paraqet “kërcënim për botën” Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka ...

Trump bën vizitën më të rëndësishme në Japoni, por kjo është gafa e madhe (VIDEO)

Albeu.com - 06.11.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump pushtoi përsëri rrjetet sociale, kur ai u fotografua duke hedhur një kuti të tërë të ushqimit të peshkut në një pellg koi krap gjatë udhëtimit të tij në Japoni.

Trump: Japonia mund t’i rrëzojë raketat e Koresë Veriore

Zhurnal - 06.11.2017

Trump: Japonia mund t’i rrëzojë raketat e Koresë Veriore Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka thënë se Japonia mund t’i rrëzojë raketat e Koresë së Veriut me pajisje të blera nga SHBA, transmeton ...

Trump pas sulmit në Teksas thërret për unitet

Almakos - 06.11.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, pas sulmit të mbrëmshëm ndaj kishës koptike në Teksas, dërgoi një mesazh mbështetjeje përmes rrjetit social Twittter, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sjellja e Trump habit kryeministrin japonez, humb durimin teksa ushqen peshqit

LajmiFundit - 06.11.2017

Donald Trump qëkur është zgjedhur President në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shumë herë ka qenë pjesë e shakave të ndryshme, të cilat i ka nxitur vetë ai me sjelljet e tij.

Trump: Programi i K. Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Shqipmedia - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Çanta që Trump ka me vete edhe në turneun e tij në Azi – ajo do të shkatërronte Korenë e Veriut në vetëm 60 sekonda ...

Lajm - 06.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka në dispozicion një nga arsenalet më të mëdha bërthamore në botë. Dhe këto armë janë vetëm një thirrje larg, nëse presidenti përdor “çantën e emergjencës së ...

Trump: Japonia duhet të pajiset me mbrojtjen ajrore amerikane

SOT - 06.11.2017

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot nga Japonia se vendi duhet të pajiset me sistemet mbrojtëse amerikane për të rrëzuar çdo rrezik ajror nga Korea e Veriut.

Çanta që Trump ka me vete edhe në turneun e tij në Azi – ajo do të shkatërronte Korenë e Veriut në vetëm 60 sekonda

Ina - 06.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka në dispozicion një nga arsenalet më të mëdha bërthamore në botë. Dhe këto armë janë vetëm një thirrje larg, nëse presidenti përdor “çantën e emergjencës së ...

Trump: Durimit i erdhi fundi

Ina - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, gjatë një konference për shtyp në Tokio ne prani te kryeministrit vendas Shinzo Abe, është shprehur se Japonia mund të qëllojë raketat koreano-veriore ...

Kim jong-un i përgjigjet Trump-in: Gati për luftë!

Albeu.com - 06.11.2017

Pas deklaratave të presidentit amerikan Donald Trump , i cili deklaroi se Japonia mund të rrëzojë çdo raketë koreanoveirore me sistemet e reja antiraketë të blera nga SHBA, ka ardhur edhe reagimi ...

Kim Jong-un i përgjigjet Trumpit: Shkatërrojmë çdo armik që na kërcënon

Lajm - 06.11.2017

Koreja e Veriut reagoi ndaj komenteve të presidentit Donald Trump të bëra nga Tokio, duke thënë se presidenti amerikan dhe SHBA duhet të heqin dorë nga qëndrimet luftënxitëse.

Trump: Asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë vendosmërinë amerikane

BalkanWeb - 06.11.2017

Presidenti Donald Trump paralajmëroi sot se asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë Shtetet e Bashkuara. Ai foli nga baza ajrore amerikane në Japoni, në ndalesën e parë të udhëtimit të tij në Azi që ...

Trump paralajmëron diktatorët: Mos nënvlerësoni vendosmërinë amerikane

Ora news - 06.11.2017

Presidenti Donald Trump paralajmëroi se asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë Shtetet e Bashkuara. Ai foli nga baza ajrore amerikane në Japoni, në ndalesën e parë të udhëtimit të tij në Azi që ...

Trump: Programi i Koresë Veriore, kërcënim për botën

Ora news - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Trump: Programi i K. Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Botasot - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Melania Trump takohet me nxënës japonez, praktikon edhe kaligrafi

Koha.net - 06.11.2017

Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump, bashkë me presidentin Donald Trump po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Japoni. Melania Trump nuk qëndroi shumë dhe u nda nga Donald Trump e e vazhdoi vizitën me ...

Trump: Japonia mund t’i rrëzojë raketat e Koresë së Veriut

Telegrafi - 06.11.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë se Japonia mund t’i rrëzojë raketat e Koresë së Veriut me pajisje të blera nga SHBA. Ndërkohë, edhe kryeministri japonez Shinzo Abe tha se vendi i tij ...

Trump: Programi i Koresë Veriore paraqet “kërcënim për botën”

Koha.net - 06.11.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit ka ...

Melania Trump, vizitë në një shkollë fëmijësh në Japoni

BalkanWeb - 06.11.2017

Melania Trump e cila ndodhet së bashku me bashkëshortin e saj presidentin amerikan Donald Trump në Japoni ka bërë një vizitë në një shkollë fillore në vendin aziatik.

SHBA do t’i shesin armatime Japonisë

RTSH - 06.11.2017

SHBA-të do t’i shesin Japonisë pajisje ushtarake që do të mundësojnë mbrojtje e saj ndaj kërcënimeve të Penianit. Këtë e bëri të ditur presidenti amerikan Donald Tramp, i cili në një konferencë të ...

Tokyo, Trump humb durimin dhe me peshqit, polemika në Twitter

BalkanWeb - 06.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump i kënaqi sot rrjetet sociale pasi u fotografua duke hedhur një pako me ushqim për peshqit në një liqen, me një gjest dukshëm padurimi, gjatë vizitës në Japoni.

Japonia me armët nga SHBA mund t’i godasë në ajër raketat e Koresë së Veriut

Koha.net - 06.11.2017

Japonia, sipas Donald Trump, mund t’i qëllojë raketat koreano-veriore në ajër me pajisjet ushtarake të blera prej Shteteve të Bashkuara. Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një konferencë ...

Çanta që Trump ka me vete edhe në turneun e tij në Azi – ajo do të shkatërronte Korenë e Veriut në vetëm 60 sekonda ...

Telegrafi - 06.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka në dispozicion një nga arsenalet më të mëdha bërthamore në botë. Dhe këto armë janë vetëm një thirrje larg, nëse presidenti përdor “çantën e emergjencës së ...

Video-ja e Trump duke ushqyer peshkun e Presidentit japonez po ‘thyen’ internetin

Mapo - 06.11.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump i kënaqi sot rrjetet sociale pasi u fotografua duke hedhur një pako me ushqim për peshqit në një liqen, me një gjest dukshëm padurimi, gjatë vizitës në Japoni.

Evolucioni i stilit të Ivanka Trump-it: Nga një modele dhe biznesmene deri te vajza e presidentit të Amerikës (Foto)

Telegrafi - 06.11.2017

Nivelet e modelimit Ivanka Trump i kishte trashëguar nga nëna e saj në një moshë shumë të hershme dhe kishte ecur në shumë organizime mode gjatë viteve të 90’ta, por ajo gjithashtu ishte e mençur dhe ...

Koreja e Veriut dominon bisedimet Trump-Abe

Botasot - 06.11.2017

Koreja e Veriut ka dominuar dy ditët e bisedimeve mes kryeministrit japonez Shinzo Abe dhe presidentit amerikan Donald Trump. Kryeministri Abe u tha gazetarëve sot se të gjitha opsionet janë në ...

Trump sërish në qendër të vëmendjes: Humb durimin derisa ushqen peshqit me kryeministrin japonez, ua hedh përnjëherë ...

Telegrafi - 06.11.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka filluar turneun në Azi me ç’rast do të vizitoj disa vende në këtë kontinent. Ai ka mbërritur mbrëmë në Japoni, dhe ka pasur rastin të takohet me perandorin ...

Trump pas sulmit në Teksas thërret për unitet

Alb Portali - 06.11.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, pas sulmit të mbrëmshëm ndaj kishës koptike në Teksas, dërgoi një mesazh mbështetjeje përmes rrjetit social Twittter, transmeton Anadolu Agency (AA). Loading...

Japonia me armët e SHBA mund t’i godasë në ajër raketat e Koresë

Java News - 06.11.2017

Japonia, sipas Donald Trump, mund t’i qëllojë raketat koreano-veriore në ajër me pajisjet ushtarake të blera prej Shteteve të Bashkuara.Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një konferencë për ...

Trump ka marrë me vete në Azi valixhen e kodeve bërthamore!? (FOTO)

Alb Portali - 06.11.2017

Loading... Sipas mediave britanike Presidenti amerikan, Donald Trump ka marrë me vete në turneun e tij në Azi një nga arsenalet më të mëdha bërthamore në botë, e njohur si “çanta e emergjencës së ...

Koreja e Veriut: Shkatërrojmë çdo armik që na kërcënon

Durres Lajm - 06.11.2017

Koreja e Veriut reagoi ndaj komenteve të Trump të bëra nga Tokio, duke thënë se presidenti amerikan dhe SHBA duhet të heqin dorë nga qëndrimet luftënxitëse.