TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jahjaga, Thaçi e Rama në marshin paqësor në Paris

Gazeta Start - 11.01.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jenë sot përkrahë liderëve të shumë shteteve të botës që do të marrin ...

`Marshimi i bardhë`, Rama: Me Parisin për lirinë, barazinë, vëllazërimin

Gazeta Start - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot Marshimin Republikan që po mbahet në Paris në nder të viktimave të atentateve terroriste të ditëve të fundit. Ai shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme Ditmir ...

Marshimi i klerikëve shqiptarë duartrokitet në mes të Parisit (VIDEO)

Gazeta Start - 11.01.2015

Marshimi i solidaritetit që u zhvillua sot në rrugët e Parisit duke nisur nga “Sheshi i Republikës” është shoqëruar me praninë e njerëzve dhe flamujve nga e gjithë bota, me thirrje në mbështetje të ...

Franca blindohet për marshimin e së dielës, 5.500 policë e ushtarë

Lajm - 11.01.2015

Rreth 500 trupa shtesë janë vendosur në Paris dhe rrethina pas tre ditësh terrori që u morën jetën 17 personave, e teksa kryeqyteti francez bëhet gati për manifestimin e së dielës.

Manifestimi në Francë, Shqipëria "dërgon" harmoninë fetare

SOT - 11.01.2015

Shqipëria do çojë ditën e sotme në Francë shembullin e harmonisë dhe bashkëjetesës fetare. Në Francë zhvillohet sot një marshim i madh i solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës ...

Edi Rama në Marshin e Paqes sot në Paris

Albeu.com - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama do të jetës sot në Paris për të marrë pjesë në marshimin e paqes në ndër të viktimave të sulmeve nga terroristët. I shoqëruar nga ministri i Jashtë Ditmir Bushati dhe ministri i ...

Blindohet Franca, në gatishmëri 5.500 policë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2015

Parisi po bëhet gati për marshimin e liderëve të vendeve të ndryshme të botës dhe se për këtë marshim janë ndërmarrë të gjitha masat që ai të zhvillohet i qetë.

Liderët shqiptarë në marshin e Parisit

Albeu.com - 11.01.2015

Krahas personaliteteve politike botërore, në Paris sot do të marshojnë edhe liderët politikë shqiptarë. Në kryeqytetin francez në marshim do të jetë i pranishëm Edi Rama, Atifete Jahjaga dhe Hashim ...

Liderë botërorë do t’i bashkohen marshit në Paris

Alsat - 11.01.2015

Mbi një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë do të marshojnë sot në Paris për të nderuar viktimat e sulmeve terroriste në këtë qytet. Kryeministri i Francës, Manuel Valls, ka thënë se njerëzit ...

Marshime në Evropë, në solidaritet me Francën

Evropaelire - 11.01.2015

18:41 S’është vërtetuar përgjegjësia e Al Kaidës për sulmet në Paris 18:18 Jahjaga në Paris: Sulmet nuk mund të na zmbrapsin 17:52 Hollande i telefonon “shpëtimtarit mysliman” 17:28 Thaçi: Po ...

Liderë botërorë marshojnë në Paris, sigurimi nga mijëra policë dhe ushtarë

Lajmi.net - 11.01.2015

Mbi një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë do të marshojnë sot në Paris për të nderuar viktimat e sulmeve terroriste në këtë qytet. Kryeministri i Francës, Manuel Valls ka thënë se njerëzit ...

Mbi 40 udhëheqës të botës do të marrin pjesë në “Marshimin e Bardhë” në Paris

Ina - 11.01.2015

E kanë pagëzuar “Marshimi i Bardhë” dhe është përpjekja e Francës për ti dëshmuar botës unitetin e saj. Udhëheqës nga shumë vende të botës janë mbledhur në Paris përpara nisjes së marshimit të madh ...

Me Parisin për lirinë, barazinë, vëllazërimin

Lajm - 11.01.2015

EDI RAMA Qindra mijëra do të marshojnë sot në rrugët e Parisit për të mbështetur vlerat e shkëlqyera të lirisë, barazisë, vëllazërimit - ti mund të jesh me ta atje përmes rrjetit botëror të ...

Tension i lartë në Paris, mbi një milionë njerëz në shesh, zbarkojnë krerët e shteteve nga gjithë bota

SOT - 11.01.2015

Tension i lartë në Paris pas masave të sigurisë për marshimin e madh republikan dedikuar viktimave të terrorizmit, që për tre ditë ka lënë botën mbarë pa frymë.

Liderë botërorë do t’i bashkohen marshit në Paris

Almakos - 11.01.2015

Mbi një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë do të marshojnë sot në Paris për të nderuar viktimat e sulmeve terroriste në këtë qytet. Kryeministri i Francës, Manuel Valls, ka thënë se njerëzit ...

"Marshimi i Bardhë", Rama: Me Parisin për lirinë, barazinë, vëllazërimin

SOT - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama shkruan në Twitter për masakrën e "Charlie Hebdo" dhe marshimin e sotëm që po zhvillohet në Francë. Rama bën me dije se njerëzit janë ngado dhe mbështesin lirinë e shprehjes.

“Marshimi i Bardhë”, marrin pjesë mbi 40 udhëheqës të botës

ikub - 11.01.2015

Franca e ka pagëzuar me emrin “Marshimi i Bardhë” përpjekjen e saj për t’i dëshmuar botës unitetin e saj. Marshimi i madh do të zhvillohet në kryeqytetin francez, pas tre ditëve të terrorit me 17 ...

Nis marshimi botëror në kujtim të viktimave të "Charlie Hebdo", Hollande: Parisi është sot kryeqyteti i botës

SOT - 11.01.2015

Ka nisur marshimi në sheshin "Republika" të Parisit. Liderët botërorë po marshojnë së bashku me Presidentin francez, François Hollande, në kujtim të viktimave të "Charlie Hebdo".

Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit

Zhurnal - 11.01.2015

Kryeministri i Republikës së Turqisë në prag të nisjes për të vizituar Francën në aeroportin e Ankarasë, duke folur për gazetarët dhe tha se ata do të marrin pjesë në marshimin e sotëm në shenjë të ...

Rama në Francë: Me Parisin për lirinë, barazinë dhe vëllazërimin

Lajm - 11.01.2015

Kryeministri i vendit Edi Rama do të marrë sot pjesë në “Marshimin e Bardhë” në Paris, nder të viktimave të sulmeve terroriste. Rama do të jetë i shoqëruar në këtë marshim nga ministri i Jashtëm, ...

Rama në Paris: Është goditur një vend i familjes europiane

SOT - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për media për marshimin që do të zhvillohet sot në Paris dhe sulmin që ndodhi ndaj revistës satirike Charlie Hebdo.

Paris, delegacioni shqiptar pritet nga presidenti Hollande (FOTO-VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2015

Update - Delegacioni shqiptar që merr pjesë në "Marshin e Bardhë" në Paris dhe që kryesohet nga kryeministri Edi Rama, është pritur në këto çaste nga presidenti i Francës François Hollande në ...

Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën Paralajmërojnë të tjera sulme terroriste Le Pen kundër rrymës: Unë nuk jam Charlie Hero në Paris, shitësi mysliman shpëtoi 6 pengje në supermarket Davutoglu do të marrë pjesë në ...

Parisi sot, disa pamje para fillimit të "Marshimit të Bardhë" (FOTO-LAJM)

SOT - 11.01.2015

Sot Franca, dhe jo vetëm, po përjeton një moment të jashtëzakonshëm. Në të janë mbledhur thuajse 50 lider nga e gjithë bota, njerëz nga mbarë globi mes të cilëve janë edhe përfaqësues të qeverisë ...

Rama në francë: me Parisin për lirinë, barazinë dhe vëllazërimin

Zhurnal - 11.01.2015

Kryeministri i vendit Edi Rama do të marrë sot pjesë në “Marshimin e Bardhë” në Paris, nder të viktimave të sulmeve terroriste. Rama do të jetë i shoqëruar në këtë marshim nga ministri i Jashtëm, ...

Mbi 1 milionë persona marrin pjesë në marshimin e Parisit (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2015

Mbi një milionë persona nga e mbarë bota dhe liderë boterore janë mbledhur në Paris për të marshuar në mënyrë paqësore pas sulmit terrorist në revistën "Charlie Hebdo" ku u vranë 12 persona.

Edi Rama mori me vete në Paris edhe katër klerikë fetarë

Lajmi.net - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur në Paris në “Marshimin e Bardhë” në nder të viktimave të sulmeve terroriste. Në Faceboook Rama ka postuar disa fotografi ku shihet të jetë i shoqëruar ...

Fillon marshi në Paris (Video live)

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit Gruaja më e kërkuar në Francë, nga bikini tek burka Paralajmërojnë të tjera sulme terroriste Le Pen kundër ...

Marshimi në Paris përmes fotografive (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2015

Mbi 2.200 policië po ruajnë rendin pasi ka nisur marshimi paqësor në sheshin "Republika". Ecja në këmbë e njerëzve është quajtur " Marshimi i Bardhë" dhe raportohet se janë afërisht një milionë ...

Rama, Jahjaga dhe Thaçi fokusohen nga CNN (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2015

Presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi janë duke marrë pjesë në marshimin paqësor në Paris në nder të viktimave të aktit terrorist në revistën "Charlie Hebdo".

Kodheli: Marshimi i Bardhë, bashkë kundër terrorizmit dhe dhunës

SOT - 11.01.2015

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli deklaron se Marshimi Bardhë në Sheshin e Republikës në Paris është për t'i thënë jo terrorizmit, dhunës dhe errësirës.

Çasti kur Jahjaga e Thaçi takojnë presidentin François Hollande

Lajmi.net - 11.01.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sikur shumë lider në botë po marrin pjesë në Marshin Komemorativ në Paris, në nderim të viktimave të së mërkurës, gjatë sulmit në revistën “Charlie Hebdo”.

Flamuri shqiptar valëvitet në Paris

Albeu.com - 11.01.2015

Shumë njerëz civilë, gazetarë dhe politikanë janë mbledhur në Paris për tu solidaruzar me viktimat e ngjarjes së rëndë, ku mbetën të vrarë 12 persona.

Emocionuese! Parisi duartroket 4 përfaqësuesit e besimeve fetare shqiptare (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2015

Në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare , Shqipëria është shembulli unikal i harmonisë fetare , një element identifikues ky për vendin tonë i vlerësuar ...

Çasti kur Jahjaga takon François Hollande

Zhurnal - 11.01.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sikur shumë lider në botë po marrin pjesë në Marshin Komemorativ në Paris, në nderim të viktimave të së mërkurës, gjatë sulmit në revistën “Charlie Hebdo”.

Nis marshimi, "lapsi" simbol i tij

ikub - 11.01.2015

Ka nisur në orën 15:25 të ditës së sotme “Marshimi i solidaritetit”. Në këtë marshim morën pjesë rreth 56 liderë dhe mbi 1 milion njerëz nga e gjithë bota.

Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit

Almakos - 11.01.2015

Kryeministri i Republikës së Turqisë në prag të nisjes për të vizituar Francën në aeroportin e Ankarasë, duke folur për gazetarët dhe tha se ata do të marrin pjesë në marshimin e sotëm në shenjë të ...

Harmonia ndërfetare shqiptare që sot tërhoqi vëmendjen e Parisit (Video)

Lajmi.net - 11.01.2015

Shqipëria dha sot një shembull unik të harmonisë fetare në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare në Paris.

Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit

Lajm - 11.01.2015

Kryeministri i Republikës së Turqisë nëaeroportin e Ankarasë, duke folur për gazetarët dhe tha se ata do të marrin pjesë në marshimin e sotëm në shenjë të dënimit të sulmit të fundit terrorist mbi ...

Marshim historik në kujtim të viktimave të terrorit në Paris

DW - 11.01.2015

E tërë Franca u ngrit më këmbë në shenjë solidariteti me viktimat e sulmeve islamiste. Me një marshim përkujtimor ata demonstruan për demokracinë dhe pluralizmin.

Rama çon në Paris harmoninë fetare

ikub - 11.01.2015

I pranishëm në marshimin që po zhvillohet në Paris në nderim të viktimave të sulmeve nga terroristët, Rama është shoqëruar nga Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati dhe Ministri i Mirëqenies Sociale dhe ...

Kjo është videoja e ditës: Klerikët shqiptarë duartrokiten nga francezët (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2015

Përfaqësues të komuniteteve fetare në Shqipëri kanë marrë pjesë në marshimin kundër terrorit të organizuar në Paris. Ka qenë emocionues momenti kur kanë parakaluar përfaqësuesit fetar shqiptar të ...

Rama: Shqipëria, dëshmoi sot në Paris vëllazërinë fetare

Lajmi.net - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e cilëson ditën e sotme si ditë me emocione të mëdha. Ai së bashku me ministrin Bushati dhe Veliaj, kanë marrë pjesë në Marshin e Unitetit në Paris, për të nderuar ...

​Edi Rama live në televizionin “France 24” shpjegon simbolikën e tre lapsave (Foto)

Lajmi.net - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një intervistë të drejtpërdrejt në televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris ku u vranë 12 persona nuk ishte ...

Thaçi në Marshin e Bardhë në Paris: Po mbrojmë fjalën e lirë

Lajmi.net - 11.01.2015

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë më Marshin e Unitetit sot në Paris. Ai ka thënë se përmes këtij marshi, është dëshmuar solidariteti ynë me popullin francez si dhe ...

Rama për “France 24”:Sulmi në Paris nuk ka lidhje me fenë islame

Almakos - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë të drejtpërdrejt në televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris, ku u vranë 17 persona nuk ...

Rama intervistë në "France 24": Islami është pjesë e jetës në Evropën e lirisë, barazisë, vëllazërisë! Do ...

SOT - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dhënë një intervistë për televizionin francez "France 24", pas marshimit solidarizues. Në këtë intervistë, Rama e ka konsideruar Islamin pjesë të jetës, të ...

Përfundon Marshi i Unitetit në Paris (Foto+ Video)

Lajmi.net - 11.01.2015

Turma të mëdha të njerëzve dhe rreth 40 liderë nga mbarë bota janë mbledhur në Paris, të bashkuar për të marshuar në nderim të 17 personave të vrarë gjatë sulmeve terroriste në Paris.

“Marshimi i solidaritetit” në Paris, mbi 1 milion vetë në shesh (FOTO+VIDEO)

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën Fillon marshi në Paris (Video live) Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit Gruaja më e kërkuar në Francë, nga bikini tek burka Paralajmërojnë të tjera ...

Marshimi në Paris, Veliaj: Shqipëria dha leksion botëror, pritje e jashtëzakonshme për 4 përfaqësuesit fetarë

SOT - 11.01.2015

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erjon Veliaj, pjesëtarë i delegacionit të Shqipërisë në marshimin e solidaritetit në Paris, ka theksuar se harmonia fetare shqiptare dha një leksion për ...

Rama, mirënjohje për përfaqësuesit fetarë shqiptarë që mahnitën Parisin

Lajmi.net - 11.01.2015

Përfaqësuesit fetarë shqiptarë, sot kanë dhënë shembull në Paris, se si mund të jetohet në harmoni ndërfetare. Ata derisa kanë marrë pjesë në Marshin e Unitetit në Paris, ku morën pjesë rreth 1 ...

Rama nga Parisi: Shqipëria solli një dëshmi solidariteti e vëllazërie fetare

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën “Marshimi i solidaritetit” në Paris, mbi 1 milion vetë në shesh (FOTO+VIDEO) Fillon marshi në Paris (Video live) Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit ...

Marshimi i Unitetit, Flamuri shqiptar valëvitet mes Parisit

SOT - 11.01.2015

Gjatë marshimit të sotëm në sheshin "Republika" të Parisit janë valëvitur shumë flamuj, mes të cilëve ka qenë edhe ai shqiptar. Mediat ndërkombëtare kanë publikuar foto, që tregojnë nga afër ...

Marshimi, harmonia fetare “çudit” Parisin, duartrokiten 4 klerikët shqiptarë – VIDEO

Shqipmedia - 11.01.2015

Në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare, Shqipëria është shembulli unikal i harmonisë fetare, një element identifikues ky për vendin tonë i vlerësuar ...

Pamje të reja të duartrokitjes së francezëve për klerikët shqiptarë (Video)

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën Vlorë, gjenden 30 predha antitank në gjendje të mirë përdorimi Rama nga Parisi: Shqipëria solli një dëshmi solidariteti e vëllazërie fetare “Marshimi i solidaritetit” në Paris, ...

Rama: Mirënjohje përfaqësuesve të klerit shqiptar, e ngritën Shqipërinë në piedestal!

SOT - 11.01.2015

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka shprehur mirënjohje të thellë për katër përfaqësuesit e klerit shqiptar, të cilët ishin pjesë e delegacionit të vendit tonë, në marshimin botëror të Parisit, në ...

Marshimi i Unitetit, Thaçi: Bota e qytetëruar nuk heq dorë nga themelet, nuk gjunjëzohet para terrorizmit

SOT - 11.01.2015

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë pjesë e marshimit botëror të Parisit, përkrahë liderëve botërorë. Thaçi ka theksuar nga Parisi se prania në këtë marshim dëshmon solidaritetin me ...

Rama: Sulmi ndaj Francës, sulm ndaj vlerave që aspirojmë

ikub - 11.01.2015

Ne përgjigje te pyetjesse gazetares, kryemistri Rama tha: “Këtu, Islami është pjesë e jetës, dhe kur them këtu them në Europën demokratike, në Europën e lirisë, barazisë dhe vëllazërisë.

Vip-at tonë krenar që janë shqiptar (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2015

Marshimit të paqes në Francë iu bashkua edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ndërsa bashkë me te ishin edhe katër krerët e komuniteteve fetare të shqiptarëve, të cilët mbaheshin dorë për dore me ...

Davutoglu: Ne presim një reagim të ngjashëm dhe islamofobinë

Lajmi.net - 11.01.2015

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu përshëndeti marshimin e paparë masiv kundër terrorizmit në Paris si një mesazh të fortë për botën, por gjithashtu vuri në dukje se ai priste një reagim të ngjashëm, ...

Jahjaga, Thaçi e Rama në marshin paqësor në Paris

Telegrafi - 11.01.2015

Kreu i shtetit të Kosovës, Atifete Jahjaga, zv/kryeministri Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jenë sot përkrahë liderëve të shumë shteteve të botës që do të marrin pjesë në ...

Mbi 56 udhëheqës të botës marrin pjesë në “Marshimin e Bardhë” në Paris

Ora news - 11.01.2015

E kanë pagëzuar “Marshimi i Bardhë” dhe është përpjekja e Francës për ti dëshmuar botës unitetin e saj. Udhëheqës nga shumë vende të botës janë mbledhur në Paris në marshimin, i cili mbahet pas tre ...

Marshimi, Shqipëria sot në Paris, “çon” harmoninë fetare

Yll Press - 11.01.2015

Më pas, përfaqësuesit shqiptarë do të marrin pjesë edhe në pritjen e presidentit të Republikës Franceze, François Hollande e do të zhvillojnë homazhe pranë redaksisë së revistës satirike “Charlie ...

Përfundon “Marshi i Bardhë” – Fotogaleri

Koha.net - 11.01.2015

[18:15] - Ndonëse ende ka njerëz që marshojnë në Paris, “Marshi i Bardhë” i organizuar në nderim të 17 viktimave të vrara nga dy sulme terroriste ka përfunduar.

Parisi nuk ka frikë, Shqipëria marshon me katër krerët e komuniteteve fetare

Panorama - 11.01.2015

Qytetar në sheshin e Parisit Në “Marshimin e Unitetit” të organizuar dje pasdite në kryeqytetin francez, Paris, katër komunitetet fetare të Shqipërisë marshuan së bashku.

Jahjaga e Thaçi në pritje të marshit në Paris

Telegrafi - 11.01.2015

Presidentja e Kosovës dhe Ministri i Jashtëm tashmë ndodhen në Paris, ku do të marrin pjesë në marshin për nder të viktimave të sulmit terrorist. Presidentja Atifete Jahjaga, dhe Ministri i Punëve të ...

Marshit të Bardhë në Paris i prijnë Hollande, Merkel e Cameron (Video live)

Telegrafi - 11.01.2015

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka thënë se Parisi është sot “kryeqyteti i botës”, ku në orën 15:00 ka filluar marshi historik kundër ekstremizmit dhe terrorizmit.

“Marshimi i solidaritetit, 56 liderë botërorë e 2 mln qytetarë në Paris

Ora news - 11.01.2015

Paris- Ora 15:25 ka shënuar edhe nisjen e “marshimit të solidaritetit” në Paris. Mbi 1.5 milion njerëz dhe më shumë se 50 liderë botërorë marshuan për të dëshmuar unitetin e Francës dhe solidaritetin ...

Marshimi i paqes në Paris

ABC News - 11.01.2015

Pjesëmarrësit në marshimin e Parisit në përkujtim të viktimave të atentatit të ditëve të fundit kanë bërë homazhe dhe për policinë që ka humbur tre nga agjentët e saj.

Parisi në marshimin e “Je suis Charlie”

ABC News - 11.01.2015

Presidenti francez Hollond ka pritur ne Elize krerët e ndryshëm të shteteve që do të marrin pjesë në marshimin e solidaritetit për viktimat e “Charlie Hebdo” mes krerëve të shumtë të pranishëm janë ...

Kryeministri Rama në marshimin e solidaritetit në Paris

ABC News - 11.01.2015

Edi Rama ishte një nder liderët e 50 vendeve të ndryshme të botës që u bashkuan në Paris, në shenjë solidarizimi kundër sulmeve terroriste që goditën ditët e fundit kryeqytetin francez.

Kështu duartrokiten krerët fetarë të shqiptarëve në Paris [video]

Koha.net - 11.01.2015

Delegacioni i Shqipërisë që ka udhëtuar në Paris në “Marshimin e Bardhë” në Paris, në nder të viktimave të ditëve të fundit nga dy sulme të ndryshme terroriste, pos Edi Ramës po përfaqësohet edhe me ...

Stafi i “Charlie Hadbo”, me lot në marshin për kolegët

Telegrafi - 11.01.2015

Stafi i revistës satirike “Charlie Hedbo” nuk kanë mundur të përmbahen nga lotët, teksa kanë zënë vend në rreshtin e parë në marshin e Parisit. Ata kanë në kokë shirit të bardhë, në të cilën është ...

Thaçi: Po dëshmojmë solidaritet

Koha.net - 11.01.2015

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë nga Parisi se prezenca në “Marshimin e Bardhë” përkrah liderëve botërorë po dëshmon solidaritetin me popullin francez si dhe ...

Rama tregon simbolikën e lapsave trekolor për “France 24”

Koha.net - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë të drejtpërdrejt në televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris, ku u vranë 17 persona nuk ...

Rama nga Parisi: Shqipëria solli një dëshmi solidariteti e vëllazërie fetare

Ora news - 11.01.2015

Nga Parisi ku mori pjesë në marshimin e solidaritetit në nder të viktimave që lanë pas sulmet e njëpasnjeshme në Francë, kryeministri Edi Rama ka përcjellë emocionet që përjetoi jo vetëm ai, por ...

Thaçi: Të vendosur për të mbrojtur fjalën e lirë (Foto)

Telegrafi - 11.01.2015

Me anën e marshimit që jam duke bërë bashkë me dhjetëra liderë botërorë dhe qindra mijëra qytetarë të Parisit, po dëshmojmë solidaritetin tonë me popullin francez si dhe vendosmërinë për të mbrojtur ...

Jahjaga: Jemi bashkë në luftë për një botë më të sigurt

Koha.net - 11.01.2015

E para e vendit, Atifete Jahjaga, që i është bashkuar rreth 40 liderëve të Evropës dhe botës në “Marshin e Bardhë” në Paris, ka thënë se ky marsh dëshmon solidaritetin e botës demokratike me popullin ...

Përfundon marshi në Paris

Telegrafi - 11.01.2015

Përfundon marshimi solidarizues për viktimat e sulmit terrorist në Paris, në të cilin u dha një mesazh i fortë bashkëpunimi në fushën kundër terrorizmit.

Marshi në 12 fotografi (Foto)

Telegrafi - 11.01.2015

Më shumë se një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë, kanë marrë pjesë të dielën në marshimin paqësor nëpër rrugët e Parisit, për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 7 dhe 9 janarit në ...

Paris, Rama me krerët fetarë shqiptarë

VOA - 11.01.2015

Kryeministri merr pjesë në marshimin e solidaritetit në kryeqytetin francez. “Shqipëria e vëllazërisë fetare është e vendosur të vazhdojë të mbajë lart flamurin e lirive, e të drejtave, dhe barazisë”.

Pas Marshimit të Paqes, Kryeministri Rama intervistë për France 24

ABC News - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama pas Marshimit të Paqes në Paris dha një intervistë për France 24, ku foli për nevojën e një koordinimi më të madh në terma të sigurisë, në terma këshillimi dhe informacioni edhe ...

Jahjaga: Nuk mund të zmbrapsemi nga ndërtimi i një bote të sigurt (Foto)

Telegrafi - 11.01.2015

Marshi në Paris dëshmon solidaritetin e botës demokratike me popullin e Francës, që ka përjetuar këto ditë akte të rënda të barbarisë mbi qytetarët e saj dhe sulme mbi një prej vlerave më të çmuara ...

I bashkohen marshit për liri të shprehjes, por u mungon në shtetet e tyre [video]

Koha.net - 11.01.2015

Shumica e liderëve të cilët morën pjesë në marshin që kishte për qëllim lirinë e shprehjes dhe të shtypit, duket se ishin në vendin e gabuar, raporton KTV.

I bashkohen marshit për liri të shprehjes, por kjo liri mungon në shtetet e tyre (Video)

Telegrafi - 11.01.2015

Shumica e liderëve të cilët morën pjesë në marshin që kishte për qëllim lirinë e shprehjes dhe të shtypit, duket se ishin në vendin e gabuar, raporton KTV.

Shqipëria “çoi” në Paris harmoninë fetare, 4 besimet në marshim VIDEO

Ora news - 11.01.2015

Shqipëria ka përcjellë harmoninë fetare në Paris. Këto janë pamjet e përfaqësuesve të katër besimeve të ndryshme fetare në vendin tonë, të cilët përmes një parakalimi të thjeshtë kanë arritur të ...

Paris, Marshimi i Unitetit, mbi 1 milion njerëz kundër terrorizmit

Yll Press - 11.01.2015

Udhëheqësit mbajtën një minutë heshtje teksa marshimi fillonte dhe lidhja e krahëve, qe një akt i qartë solidariteti. Ashtu siç pritej, marshimi i solidaritetit kundër terrorit mblodhi në Paris më ...

Rreziku terrorist, Rama: Mbyllja e dyerve të Europës do ishte vetëvrasje

Ora news - 11.01.2015

“Nëqoftë se zgjedhim të luftojmë, atëherë do të bëjmë atë që terroristët duan që ne të bëjmë”. Nga Parisi, ku mori pjesë në marshimin e solidaritetit, krah homologëve nga e gjithë bota, kryeministri ...

Në marshin e Parisit kishte edhe flamur kombëtar shqiptar

Koha.net - 11.01.2015

Nuk ishin vetëm përfaqësuesit politikë të shqiptarëve ata që përfaqësuan kombin në “Marshin e Bardhë” në Paris, ku më shumë se 1 milion njerëz u tubuan për të nderuar 17 viktimat e dy sulmeve ...

Flamuri shqiptar në sheshin e Parisit

Telegrafi - 11.01.2015

Përpos politikanëve nga Kosova e Shqipëria, në Marshin e Parisit për të nderuar viktimat janë vërejtur edhe shqiptarë tjerë që mbanin flamurin kombëtar.

2 mijë forca policore dhe 1350 forca ushtarake të angazhuara për sigurinë e liderëve që marshojnë sot në Paris

Respublica - 11.01.2015

Liderët botërorë mblidhen sot në Paris në një marshim masiv në kryeqytetin francez për të dëshmuar unitet pas tre ditëve të terrorit ku 17 persona humbën jetën.

Rama në Paris, në marshimin në nder të viktimave të terrorizmit/Shqipëria “con” harmoninë fetare në Francë

Gazeta Tema - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama do të marrë pjesë në marshimin e sotëm që do të zhvillohet në Paris, në nder të viktimave të ditëve të fundit në Francë e do të shprehë solidaritetin me kauzat e përbashkëta ...

KOMENT: Bëhu edhe ti pjesë e nismës globale

Gazeta Dita - 11.01.2015

Qindra mijëra do të marshojnë sot në rrugët e Parisit për të mbështetur vlerat e shkëlqyera të lirisë, barazisë, vëllazërimit – ti mund të jesh me ta atje përmes rrjetit botëror të solidaritetit ...

Rama: Marshimi në Paris, mbështetje ndaj vlerave të lirisë dhe vëllazërimit

Gazeta Tema - 11.01.2015

Me Parisin për Lirinë, Barazinë dhe vëllazërimin. Kështu shprehet në një koment në rrjetin social Facebook, Kryeministri Edi Rama, në lidhje me marshimin që do të zhvillohet në kryeqytetin francez në ...

Me Parisin për lirinë, barazinë, vëllazërimin

Shqiptarja - 11.01.2015

Qindra mijëra do të marshojnë sot në rrugët e Parisit për të mbështetur vlerat e shkëlqyera të lirisë, barazisë, vëllazërimit - ti mund të jesh me ta atje përmes rrjetit botëror të solidaritetit ...

Blindohet Parisi për marshimin republikan

Shkupi24 - 11.01.2015

Tension i lartë dhe gjendje alarmi në Paris ku pritet të nisë marshimi i madh republikan. Pritet të marrin pjesë rreth 1 milion persona, ndoshta më shumë.

Paris, Rama shkon në marshimin e paqes

Shkupi24 - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt kryeqytetit francez për tu bërë pjesë e marshimit të paqes në nder të viktimave nga sulmet terroriste. Pjesë e marshimit edhe liderët botërorë.

Marshimi përkujtimor i Parisit, blindohet Franca

Vision Plus - 11.01.2015

Franca është blinduar nga mijëra forca policie ndërsa të paktën 40 liderë shtetesh ndodhen në Paris, për të marrë pjesë në marshimin përkujtimor të masakrës në revistën satirike ‘Charli Hebdo’, ...

Marshimi në Paris/Kodheli: Shqipëria përcon harmoninë dhe bashkëjetesën fetare

Gazeta Tema - 11.01.2015

Mnisterja e Mbrojtjes Mimi Kodheli thekson se Shqipëria me prezencën e saj në Marshimin e Bardhë në Paris me kryeministrin Rama dhe përfaqësuesit e katër bësimeve fetare, përçon bashkëjetesën dhe ...

Marshimi, Shqipëria sot në Paris, “çon” harmoninë fetare

Shkupi24 - 11.01.2015

Në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare e në shenjë nderimi ndaj të vrarëve të atentatit kundër medias së lirë, që do të organizohet sot në Francë, ...

Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit

Shkupi24 - 11.01.2015

Kryeministri i Turqisë në prag të nisjes për të vizituar Francën në aeroportin e Ankarasë, duke folur për gazetarët dhe tha se ata do të marrin pjesë në marshimin e sotëm në shenjë të dënimit të ...

Kodheli: Shqipëria në marshimin e bardhë në Paris, mesazh paqeje

Gazeta Dita - 11.01.2015

Mnistrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli pohon se Shqipëria me prezencën e saj në Marshimin e Bardhë në Paris me kryeministrin Rama dhe përfaqësuesit e katër bësimeve fetare, përçon bashkëjetesën dhe ...

Rama çon në Paris harmoninë fetare, pjesë e Marshimit të Bardhë

Gazeta Dita - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Paris aty ku po zhvillohet “Marshimi i Bardhë” në ndër të viktimave të sulmeve nga terroristët. I shoqëruar nga Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe Ministri i ...

Rama çon në Paris harmoninë fetare, pjesë e Marshimit të Bardhë

Gazeta Tema - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Paris aty ku po zhvillohet “Marshimi i Bardhë” në ndër të viktimave të sulmeve nga terroristët. I shoqëruar nga Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe Ministri i ...

Marshim historik në Paris, bota krah për krah: Luftë terrorizmit

Shqiptarja - 11.01.2015

FRANCE - Parisi i tronditur nga sulmet e njëpasnjëshme terroriste u kthye këtë të dielë në kryeqytetin e botës. Rreth dy milionë njerëz të kombësive të ndryshme dhe 56 udhëheqës botërore, përfshi dhe ...

Marshimi përkujtimor i Parisit

Vision Plus - 11.01.2015

Një milion persona, mes të cilëve familjarë, krerë shtetesh dhe qytetarë francezë, kanë nisur marshimin në Paris, në kujtim të 17 viktimave të sulmeve treditore terroriste në Francë.

Rama, i shoqëruar nga klerikë fetarë, merr pjesë në “Marshimin e Bardhë” (VIDEO- LIVE)

Tetova Sot - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur në Paris në “Marshimin e Bardhë” në nder të viktimave të sulmeve terroriste. Në rrjetin social Faceboook, Rama ka postuar disa fotografi ku shihet të ...

Mbi 1 milion pjesëmarrës në marshin për të nderuar viktimat e Parisit [VIDEO/FOTO]

Shkupi24 - 11.01.2015

Mbi një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë do të marshojnë sot në Paris, për të nderuar viktimat e sulmeve terroriste në këtë ...

Paris: Fillon marshimi për vlerat njerëzore

InfoGlobi - 11.01.2015

Rreth një milion njerëz nga Franca dhe shtetet e tjera të Europës, të prirë nga President, Kryeministra e Ministra të vendeve të ndryshme kanë filluar ‘Marshin e Unitetit’ për të demonstruar ...

Çfarë po bëjnë këto duar në trupin e presidentit të Izraelit? (Foto)

Tetova Sot - 11.01.2015

Marshi për ndër të viktimave në Paris, ka bërë që të mblidhen pothuajse gjithë liderët kryesorë të botës. Sigurimi i tyre është në nivel tejet të lartë.

Një video që tërhoqi vëmendjen e Parisit

Tetova Sot - 11.01.2015

Shqipëria dha sot një shembull unik të harmonisë fetare në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare në Paris.

Davutoglu në Paris: Terrorizmi është një krim kundër njerëzimit

Tetova Sot - 11.01.2015

Kryeministri i Republikës së Turqisë në prag të nisjes për të vizituar Francën në aeroportin e Ankarasë, duke folur për gazetarët dhe tha se ata do të marrin pjesë në marshimin e sotëm në shenjë të ...

Mbi 1 milionë njerëz në marshimin e paqes në Paris. Duartrokitet parakalimi i 4 përfaqësuesve të komuniteteve fetare ...

Respublica - 11.01.2015

Në sheshin “Republika” të Parisit u mbajt marshimi i paqes në përkujtim të 17 viktimave nga aktet terroriste të ditëve të fundit. Në këtë tubim solidaritetei mësohet se kanë qenë të pranishëm mbi 1 ...

Çfarë po bëjnë këto duar në trupin e presidentit të Izraelit? (Foto)

Shkupi24 - 11.01.2015

Marshi për ndër të viktimave në Paris, ka bërë që të mblidhen pothuajse gjithë liderët kryesorë të botës. Sigurimi i tyre është në nivel tejet të lartë.

Duartrokitje për unitetin fetar të Shqipërisë, gjatë marshimit në Paris (FOTO)

Gazeta Idea - 11.01.2015

Paris- Një delegacion i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama, dy ministra dhe krerët e komuniteteve fetare shqiptare: ai mysliman, ortodoks dhe katolik, si dhe kreu i komunitetit bektashian morën pjesë ...

“Marshimi i Unitetit” në Paris

Vision Plus - 11.01.2015

Krah për krah me njëri – tjetrin, 40 liderë shtetesh, familjare, klerik e qytetare, kanë kryer “Marshimin e unitetit” në nderim të 17 viktimave të sulmeve treditore terroriste në Francë.

VIDEO LAJM/ Parisi duartroket përfaqësuesit shqiptarë të fesë

Gazeta Tema - 11.01.2015

Katër përfaqësuesit fetarë shqiptarë janë duartrokitur gjatë ecjes së tyre në rrugët e Parisit, në kuadër të Marshimit Republikan. Ata kanë ecur të katërt të kapur prej dore dhe kanë përshëndetur të ...

Thaçi: Po dëshmojmë solidaritet

Shqiptarja - 11.01.2015

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë nga Parisi se prania në “Marshimin e Bardhë”, përkrah liderëve botërorë, po dëshmon solidaritetin me popullin francez, si dhe vendosmërinë për të ...

Krerët e komuniteteve fetare duartrokiten në Paris

Vision Plus - 11.01.2015

Shqipëria ka dhënë shembullin e saj të harmonisë fetare në botë. Në marshimin e Parisit, krerët e katër komuniteteve fetare në Shqipëri kanë parakaluar përkrah me njëri-tjetrin, duke dhënë mesazhin e ...

FOTOT / Në Paris mungoi vetëm … frika!

Gazeta Tema - 11.01.2015

Dhjetëra udhëheqës botërorë i janë bashkuar sot marshimit të miliona njerëzve në Paris. Në një marshim për të sfiduar terrorizmin, në emër të bashkimit.

Rama: Sulmi terrorist në Paris jo vetëm ndaj Francës, por edhe Shqipërisë

Gazeta Tema - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris, ku u vranë 17 persona nuk ishte sulm vetëm ndaj Francës por ...

Bota në Paris demonstroi unitet dhe tolerancë

InfoGlobi - 11.01.2015

Në Paris, në kryeqytetin që u trondit javën e fundit nga sulmet terroriste, delegacioni i Shqipërisë u duartrokit nga nga pjesëmarrësit e ‘Marshit të solidaritetit’ , në të cilin morrën pjesë rreth ...

Paris: Marshimi i Unitetit, mbi 1 milion njerëz, duartrokiten përfaqësuesit shqiptarë të fesë (Foto+Video)

Ilirida - 11.01.2015

Personalitetet më të larta dhe udhëheqës botërorë, përfshi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të shoqëruar nga ministrat Bushati e Veliaj si dhe 4 përfaqësuesit e komuniteteve fetare në Shqipëri, ...

Paris: Lapsat e Kryeministrit Edi Rama

InfoGlobi - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë të drejtpërdrejt në televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist, nuk ishte sulm vetëm ndaj Francës por edhe ndaj Shqipërisë ...

Rama: Islami, pjesë e jetës sonë. Gazetaren e tërheqin tri lapsat në xhepin e tij

Gazeta Dita - 11.01.2015

Kryeministri Edi Rama në një intervistë në televizionin francez “France 24” tha se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris, ku u vranë 17 persona nuk ishte sulm vetëm ndaj Francës por edhe ndaj ...

Edi Rama: Një Evropë më e fortë, përgjigja ndaj ekstremistëve

Vision Plus - 11.01.2015

Përgjigja ndaj sulmeve terroriste është krijimi i një Evrope më të fortë dhe më të bashkuar. Ky ka qenë mesazhi që kryeministri shqiptar Edi Rama ka përcjelle gjatë një interviste për televizionin ...

Paris, duartrokitje në sheshin Republika për 4 përfaqësuesit fetarë të Shqipërisë (VIDEO)

Gazeta Dita - 11.01.2015

Shqipëria dha sot një shembull të harmonisë fetare në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare në Paris. Në kryeqytetin e tronditur nga sulmet terroriste, ...

Rama për “France 24”:Sulmi në Paris nuk ka lidhje me fenë islame

Tetova Sot - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë të drejtpërdrejt në televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris, ku u vranë 17 persona nuk ...

Marshit në Paris iu bashkuan edhe liderët që bllokojnë lirinë e shprehjes në shtetet e tyre (Video)

Tetova Sot - 11.01.2015

Shumica e liderëve të cilët morën pjesë në marshin që kishte për qëllim lirinë e shprehjes dhe të shtypit, duket se ishin në vendin e gabuar, raporton KTV.

“Marshimi i Madh drejt Perëndimit” i Kinës

Gazeta Tema - 11.01.2015

Një ndër librat klasikë kinezë titullohet “Udhëtimi për në Perëndim”, ndërsa një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë e re kineze është Marshimi i Madh, tërheqja e forcave të Ushtrisë së Kuqe ...

Rama çon në Paris harmoninë fetare

Shkupi24 - 11.01.2015

“Unë jam krenar që nuk jemi ne si përfaqësues të qeverisë, por janë edhe përfaqësuesit e 4 besimeve fetare në Shqipëri dhe sigurisht një grup gazetarësh të cilët luftojnë përditë në frontin e fjalës ...

I bashkohen marshit për liri të shprehjes, por kjo liri mungon në vendet e tyre

Gazeta Dita - 11.01.2015

Shumica e liderëve të cilët morën pjesë në marshin që kishte për qëllim lirinë e shprehjes dhe të shtypit, duket se ishin në vendin e gabuar, – raporton televizioni kosovar KTV.

Flamuri kuqezi valëvitet në zemër të Parisit

Gazeta Dita - 11.01.2015

Shqipëria dha sot një mesazh uniteti dhe harmonie fetare për gjithë botën, kur katër përfaqësuesit e besimeve fetare në vend kaluan të bashkuar në Marshimin e Unitetit, në Paris në shenjë ...

Shënim: Liria e shtypit/Shqipëria në vend të 85-të, Kosova në vend të 80-të. Ç’kuptim ka pjesëmarrja e Ramës dhe ...

Respublica - 11.01.2015

Marshimi i madh në Paris, në nderim të viktimave të sulmit në redaksinë e “Charlie Hebdot” ka mbledhur mjaft drejtues shtetesh. Mirëpo jo të gjithë mund të krenohen se liria e shprehjes, për të cilën ...

Liderë botëror marshojnë në Paris në nderim të viktimave

Kosova Live - 11.01.2015

Mbi një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë do të marshojnë të dielën në Paris për të nderuar viktimat e sulmeve terroriste në këtë qytet. Kryeministri francez, Manuel Valls ka thënë se ...

Liderë botërorë do t’i bashkohen marshit në Paris

Republika - 11.01.2015

Mbi një milion njerëz dhe dhjetëra liderë botërorë do të marshojnë sot në Paris për të nderuar viktimat e sulmeve terroriste në këtë qytet. Kryeministri i Francës, Manuel Valls, ka thënë se njerëzit ...

Masa të jashtëzakonshme sigurie për marshimin në Paris

AlbanianScreen - 11.01.2015

Paris - Forcat e sigurisë morën nën kontroll të gjitha rrugët e marshimit në Paris, 2 mijë forca ndjekin marshimin, ndërsa 3 mijë të tjera janë të vendosur për të mbrojtur zona të ndjeshme në të ...

“Marshimi i Bardhë”, marrin pjesë mbi 40 udhëheqës të botës

Shprehja - 11.01.2015

Në marshimin që do të mbahet sot në Paris, do të marrin pjesë mbi 40 udhëheqës të botës. Franca e ka pagëzuar me emrin “Marshimi i Bardhë” përpjekjen e saj për t’i dëshmuar botës unitetin e saj.

Rama në Paris i shoqëruar nga klerikët fetar, për të marrë pjesë në marsh

Kosova Live - 11.01.2015

Edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të marrë pjesë në “Marshin e bardhë” në Parisë, në nderë të viktimave të sulmit terrorist që kishte ndodhur të mërkurën në revistën satirike “Charlie ...

Rama në Francë: Me Parisin për lirinë, barazinë dhe vëllazërimin

Republika - 11.01.2015

Kryeministri i vendit Edi Rama do të marrë sot pjesë në “Marshimin e Bardhë” në Paris, nder të viktimave të sulmeve terroriste. Rama do të jetë i shoqëruar në këtë marshim nga ministri i Jashtëm, ...

Nis “Marshimi i Bardhë” në Paris për nder të viktimave (video live)

Kosova Live - 11.01.2015

Në Paris ka filluar marshi që po quhet si “Marshim i Bardhë” në nder të viktimave të ditëve të fundit nga dy sulme të ndryshme terroriste. Në këtë marshim po marrin pjesë miliona njerëz dhe liderë ...

Rama në marshimin e Parisit: Mbështesim vlerat e Lirisë

AlbanianScreen - 11.01.2015

Paris - Kryeministri Edi Rama ndodhet në Paris, për të marrë pjesë në marshimin në nder të viktimave të ditëve të fundit në Francë në të cilin marrin pjesë pothuajse të gjithë liderët botërore.

Harmonia ndërfetare në Shqipëri, tërhoqi vëmendje në Paris

Kosova Live - 11.01.2015

Prania e katër krerëve shqiptarë të besimeve fetare në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare në Parisë, duke të ketë dhënë një shembull unik të ...

Davutoglu: Terrorizmi është krim kundër njerëzimit

Shprehja - 11.01.2015

Kryeministri i Republikës së Turqisë, Ahmet Davutoglu, në prag të nisjes për të vizituar Francën në aeroportin e Ankarasë, duke folur për gazetarët dhe tha se ata do të marrin pjesë në marshimin e ...

Rama shpjegon domethënien e tre lapsave në pallton e tij

Kosova Live - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë të drejtpërdrejtë në Televizionin francez “France 24”, ka thënë se sulmi terrorist nuk ishte sulm vetëm ndaj Francës, por edhe ndaj Shqipërisë.

Përfundoi marshi solidarizues për viktimat në Paris

Kosova Live - 11.01.2015

(e përditësuar) Ka përfunduar marshi solidarizues për viktimat e sulmit terrorist në Parisë, në të cilin u dha një mesazh i fortë bashkëpunimi në fushën kundër terrorizmit.

I bashkohen marshit për liri të shprehjes, por ajo u mungon në shtetet e tyre

Kosova Live - 11.01.2015

Shumica e liderëve të cilët morën pjesë në marshin që kishte për qëllim lirinë e shprehjes dhe të shtypit, duket se ishin në vendin e gabuar, pasi që liria e shtypit në shtetet e tyre përkatëse është ...

Rama për “France 24”:Sulmi në Paris nuk ka lidhje me fenë islame

Shprehja - 11.01.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë të drejtpërdrejt në televizionin francez “France 24” ka deklaruar se sulmi terrorist që u bë më 7 janar në Paris, ku u vranë 17 persona nuk ...

Berlini krah Francës: Merkel pjesë e marshimit të Parisit

DW - 10.01.2015

Kancelarja Merkel ka premtuar luftë të përbashkët për vlerat europiane. Duhet mbrojtur dinjiteti i njeriut pavarësisht nga besimi, ka thënë Merkel, që të dielën merr pjesë në marshimin përkujtimor të ...

Davutoglu në Paris, do të marrë pjesë në "marshimin kundër terrorizmit"

Almakos - 10.01.2015

Kryeministri turk, Ahmet Davutollu nesër do të niset për në Paris, ku do të marrë pjesë në një "marshim kundër terrorizmit dhe në solidaritet të popullit francez".

Davutoglu në Paris, do të marrë pjesë në "marshimin kundër terrorizmit"

Lajm - 10.01.2015

Kryeministri turk, Ahmet Davutollu nesër do të niset për në Paris, ku do të marrë pjesë në një "marshim kundër terrorizmit dhe në solidaritet të popullit francez".

Franca blindohet për marshimin e së dielës me 5.500 policë e ushtarë

Portalb - 10.01.2015

Lajme lidhur me temën Hamasi dënon sulmin në Paris PAMJE TRONDITËSE: Momenti kur policët vrasin terroristin Amedy Coulibaly (Video) Filozof francez, Bernard-Henri Levy: Sulmuesit në Paris nuk e kanë ...

Davutoglu do të marrë pjesë në “marshimin kundër terrorizmit” në Paris

Portalb - 10.01.2015

Lajme lidhur me temën Franca blindohet për marshimin e së dielës me 5.500 policë e ushtarë Hamasi dënon sulmin në Paris PAMJE TRONDITËSE: Momenti kur policët vrasin terroristin Amedy Coulibaly ...

Masakra në Paris, Rama pjesë e marshimit të nesërm në nder të viktimave, homazhe pranë redaksisë

SOT - 10.01.2015

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt Parisit, vendit që u trondit nga sulmet terroriste, ditët e fundit. Rama do të bëhet pjesë e marshimit, të organizuar nga qeveria franceze, të nder të ...

Paris, Rama shkon në marshimin e paqes

ikub - 10.01.2015

Kryeministri Edi Rama do të jetë pjesmarrës në marshimin e paqes i cili zhvillohet nesër në Paris, në nder të viktimave të shkaktuara së fundmi nga terroristët.

Rama ndërpret pushimet për të shkuar në Paris

ABC News - 10.01.2015

Për pjesëmarrjen e kryeministrit shqiptar Edi Rama në marshimin e solidaritetit me viktimat e terrorit në Paris, nuk ka një njoftim zyrtar. Por zyra e shtypit pranë kryeministrisë njoftoi se është ...

Jahjaga e Thaçi në marshin komemorativ në Paris

InfoGlobi - 10.01.2015

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga dhe ZVK. e Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi do ti bashkëngjiten liderëve të botës dhe do të marrin pjesë në marshin komemorativ sot në Paris, për viktimat e ...

Konflikti me katolikët/ Myftinia e Shkodrës bojkton marshimin e paqes

Gazeta Tema - 10.01.2015

“Bashkëjetesa fetare ndërton të ardhmen”. Me këtë mesazh Kisha Katolike në Shkoder ka organizuar marshimin për paqe në rrugët kryesore të kryeqendrës së veriut shqiptar.

Viktimat e terrorizmit, liderët e Europës i bashkohen marshimit në Paris

Gazeta Tema - 10.01.2015

Presidenti francez, François Hollande do të marrë pjesë nesër në ”marshimin republikan” në Paris në kujtim të viktimave të masakrës së kryer nga tre xhihadistët të mërkurën, të enjten dhe të premten, ...

Francë, marshime për lirinë e shtypit

Vision Plus - 10.01.2015

Miliona njerëz ne te gjithë boten janë bashkuar ne mbështetje te lirisë se shtypit pas ngjarjeve tragjike qe goditen Francën. Parisi mbledh te dielën qindra liderë nga gjithë bota, mes te cilëve do ...

Shqipëria i bashkohet marshimit në Paris për viktimat e terrorizmit

Gazeta Dita - 10.01.2015

Kreu i ekzekutivit Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt Parisit ku do të marrë pjesë në marshimin në nder të viktimave të ditëve të fundit në Francë për të shprehur solidaritet me kauzat e përbashkëta ...

5.500 policë për marshimin e së dielës në Francë. Merr pjesë dhe Rama

Gazeta Idea - 10.01.2015

Paris - “Ditën e diel populli francez do të derdhë dashurinë e tij për lirinë. Franca do të qëndrojë e fortë dhe e papërkulur përballë armiqve të lirisë”.

Marshimi i të dielës në Paris, konfirmojnë pjesëmarrjen Jahjaga dhe Thaçi

AlbanianScreen - 10.01.2015

Prishtinë - Presidentja e Kosovës Ahtifete Jahjaga dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në marshimin e të dielës në Paris, në kujtim të viktimave të Charlie Hebdo.

Jahjaga e Thaçi marrin pjesë në marshin komemorativ në Paris

Lajmi.net - 09.01.2015

Presidentja Atifete Jahjaga dhe zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi, në emër të qytetarëve të Kosovës, të dielën në Paris do të marrin pjesë në Marshin Komemorativ në nderim të ...

Davutoglu: Sulmi në Paris nuk mund të lidhet me Islamin

Yll Press - 09.01.2015

Turqia ka qenë gjithmonë kundër këtyre sulmeve, pavarësisht nga motivi i tyre. Ne do të vazhdojmë të jemi kundër sulmeve të tilla. Kryeministri turk Ahmet Davutoglu tha se sulmet terroriste nuk mund ...

Marshim paqeje në Elbasan

ABC News - 09.01.2015

Nje marshim paqeje u zhvillua ne Elbasan ne solidaritet te ngjarjeve në Francë. Nen moton “Vëllazërimi themel dhe udhë për Paqen” te gjithe përfaqësuesit e klerit te qytetit, pushtetarë lokalë, ...

Jahjaga merr pjesë në Marshin Komemorativ në nderim të viktimave në Paris

Koha.net - 09.01.2015

Të dielën në Paris mbahet Marsh Komemorativ në nderim të viktimave të sulmit të 6 tetorit në redaksinë e gazetës “Charlie Hebdo”, e aty do të merr pjesë edhe Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Jahjaga dhe Thaçi në Paris, për Marshin Komemorativ në nderim të viktimave

Telegrafi - 09.01.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, do të marrë pjesë në Marshin Komemorativ në Paris, në nderim të viktimave të sulmit terrorist në këtë vend. Marshi do të mbahet ditën e diel dhe pjesëmarrjen e ...

Bashkëjetesa fetare, Myftinia e Shkodrës bojkton marrshimin e paqes

Ora news - 09.01.2015

Me moton e bashkëjetesës fetare, edhe këtë vit u mbajt në rrugët e Shkodrës marshi i paqes, i pasuar nga mesazhi i Papa Françeskut për vitin që sapo ka hyrë.

Davutoglu: Sulmi në Paris nuk mund të lidhet me Islamin

Shkupi24 - 09.01.2015

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu tha se sulmet terroriste nuk mund të justifikohen me asnjë arsye Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka deklaruar se sulmi i djeshëm në stafin e redaksisë të revistës ...

Merkel, Cameron, Renzi, dhe Rajoy të dielën në Paris përkrah Hollande

Gazeta Dita - 09.01.2015

Krerët europianë janë solidarizuar me francezët pas rasteve të njëpasnjëshme të pengmarrjeve. Kryeministri i Britanisë, David Cameron, ai i Italisë, Matteo Renzi së bashku me kryeministrin e Spanjës ...

Davutoglu: Sulmi në Paris nuk mund të lidhet me Islamin

Lajm - 08.01.2015

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu tha se sulmet terroriste nuk mund të justifikohen me asnjë arsye Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka deklaruar se sulmi i djeshëm në stafin e redaksisë të revistës ...

Davutoglu: Sulmi në Paris nuk mund të lidhet me Islamin

Almakos - 08.01.2015

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu tha se sulmet terroriste nuk mund të justifikohen me asnjë arsye Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka deklaruar se sulmi i djeshëm në stafin e redaksisë të revistës ...

Davutoglu: Sulmi në Paris nuk mund të lidhet me Islamin

Portalb - 08.01.2015

Lajme lidhur me temën Pas sulmit në Paris, vandalizohen disa xhami në Francë Ramadani: Krimi në Paris nuk ka lidhje me islamin si fe Vazhdon makthi në Francë, 3 sulme të tjera Shokët e klasës: ...

Davutoglu: Sulmi në Paris nuk mund të lidhet me Islamin

Tetova Sot - 08.01.2015

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu tha se sulmet terroriste nuk mund të justifikohen me asnjë arsye Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka deklaruar se sulmi i djeshëm në stafin e redaksisë të revistës ...