TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta e 9 majit mori mbështetje edhe në Zvicër (Foto+Video)

Almakos - 15.05.2016

Protesta e 9 majit e cila u mbajt në Shkup e organizuar nga Këshilli Opozitar, ka marrë përkrahje edhe nga mërgata shqiptare në Zvicër. Gjatë ditës së sotme, edhe pse moti ishte me shi, mërgimtarët ...

9 Maji dhe konteksti i ri

Lajm - 15.05.2016

Protesta e 9 majit është hera e parë që në Maqedoni janë tubuar aq shumë shqiptarë në një aksion antiqeveritar dhe kundër partisë shqiptare në pushtet, me çka, përveç që shënuan Ditën Evropës, ...

Akuza, hetim lejes për protestë të Veliajt

Almakos - 15.05.2016

Prokuroria i ka kërkuar policisë informacione nëse Bashkia e Tiranës ka bërë kërkesë zyrtare për protestë. Procedimi penal është regjistruar edhe për kanosje dhe fyerje ndaj gjyqtarëve.

“Po të mos ishte trysnia nga qytetarët, BDI-ja dhe PDSH-ja do të shkonin në zgjedhje”

Portalb - 15.05.2016

Rezultati i protestave njëmujore të “Revolucionit të Larmë” ndikoi në përmbushjen e njërës prej kërkesave dhe kjo ka të bëjë me shtyrjen e zgjedhjeve të 5 qershorit.

“Po të mos ishte trysnia nga qytetarët, BDI-ja dhe PDSH-ja do të shkonin në zgjedhje”

Lajm - 15.05.2016

Rezultati i protestave njëmujore të “Revolucionit të Larmë” ndikoi në përmbushjen e njërës prej kërkesave dhe kjo ka të bëjë me shtyrjen e zgjedhjeve të 5 qershorit.

9 Maji dhe konteksti i ri

Almakos - 15.05.2016

Shkruan: Zeqirija IBRAHIMI Protesta e 9 majit është hera e parë që në Maqedoni janë tubuar aq shumë shqiptarë në një aksion antiqeveritar dhe kundër partisë shqiptare në pushtet, me çka, përveç që ...

“E dija se protesta madhështore e 9 Majit do i ‘çmendë’ vasalët shqiptarë, por jo edhe…!”

Almakos - 15.05.2016

“E dija se protesta madhështore e 9 Majit do i ‘çmendë’ vasalët shqiptarë, që u shërbejnë regjimeve antishqiptare dhe se kjo protestë, do tregojë që zëri i shqiptarëve të Maqedonisë, nuk ka asgjë të ...

“E dija se protesta e 9 Majit do i çmendë vasalët shqiptarë”

Lajm - 15.05.2016

Anëtari I Këshillit Opozitar, Kim Mehmeti, nëpërmjet llogarisë së tij në facebook, ka shkuar se ka qenë I bindur se “protesta madhështore e 9 majit do I ‘çmend’ vasalët shqiptarë që u shërbejnë ...

E dija se protesta 9 Majit do i ‘çmendë’ vasalët shqiptarë

Ina - 15.05.2016

“E dija se protesta madhështore e 9 Majit do i ‘çmendë’ vasalët shqiptarë, që u shërbejnë regjimeve antishqiptare dhe se kjo protestë, do tregojë që zëri i shqiptarëve të Maqedonisë, nuk ka asgjë të ...

Ismail Kurteshi i VV-së: Dje isha në protestë e nuk pyeta njëri

Albeu.com - 15.05.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi , ka qenë i vetmi nga kjo parti që në protestën e djeshme të mbajtur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA ka marrë pjesë.

Ismail Kurteshi: Isha në protestë, nuk e pyeta Vetëvendosjen

Lajmi.net - 15.05.2016

Ismail Kurteshi deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje ka qenë i vetmi nga kjo parti që ka marrë pjesë në protestën e mbajtur dje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA.

Masive dhe e qetë

Zeri - 15.05.2016

Dy partitë e vogla opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe “Nisma për Kosovën”, kanë arritur ta mbushin sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë me protestues, pavarësisht se këtë herë nuk iu ...

Protestë masive dhe e qetë

Syri.net - 15.05.2016

Dy partitë e vogla opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe “Nisma për Kosovën”, kanë arritur ta mbushin sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë me protestues, pavarësisht se këtë herë nuk iu ...

Intervistë | Shkelzen Maliqi: Protesta ishte edhe kundër VV’së, Opozita humbi dy vjet me projekte rrënuese

Gazeta Express - 15.05.2016

AAK dhe NISMA protestuan të shtunën edhe kundër metodave të dhunshme të Vetëvendosjes. Këto dy parti treguan se s’janë bisht i VV’së. Pas zgjedhjes së Thaçit President Opozita humbi të gjitha ...

“Po të mos ishte trysnia nga qytetarët, BDI-ja dhe PDSH-ja do të shkonin në zgjedhje” (Video)

Telegrafi - 15.05.2016

Rezultati i protestave njëmujore të “Revolucionit Laraman” ndikoi në përmbushjen e njërës prej kërkesave dhe kjo ka të bëjë me shtyrjen e zgjedhjeve të 5 qershorit.

Ismail Kurteshi i VV-së: Isha dje në protestë, s’e pyes askënd për këtë

Telegrafi - 15.05.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë i vetmi nga kjo parti që ka marrë pjesë në protestën e mbajtur dje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA.

“Revolucioni i larmë” paralajmëron radikalizim të protestave

Gazeta Express - 15.05.2016

Një muaj pas fillimit të protestave në Maqedoni kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për faljen e pushtetarëve të akuzuar për krime të ndryshme dhe kundër mbajtjes së zgjedhjeve, ...

Qëllimi i protestës pasqyrimi i forcës në mes partive opozitare

Botasot - 15.05.2016

Agjenda e protestës ka pasur për qëllim të pasqyroj forcën në mes opozitës, sesa thirrjeve për kauzat e vjetra Analistët politikë protestën e 14 majit e vlerësojnë si një protestë paqësore, tepër ...

Protesta e AAK-së dhe NISMA-së, diferencim dhe tregim muskujsh ndaj VV-së

Botasot - 15.05.2016

Lëvizja Vetëvendosje pas 14 majit do të mbetët udhëtari i vetmuar, kundër të gjithëve. Kjo situatë do të duhej të ishte e tillë që, Vetëvendosja duhet ta rimendojë vetën, pasi që askush prej ...

Ismail Kurteshi i VV-së: Dje isha në protestë e nuk pyeta njëri

Botasot - 15.05.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë i vetmi nga kjo parti që në protestën e djeshme të mbajtur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA ka marrë pjesë.

Ismail Kurteshi: Isha në protestë, nuk e pyeta Vetëvendosjen

Zeri - 15.05.2016

Ismail Kurteshi deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje ka qenë i vetmi nga kjo parti që ka marrë pjesë në protestën e mbajtur dje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA.

‘Revolucioni’ do të ashpërsojë protestat

Botasot - 15.05.2016

Në një mujorin e fillimit të protestave kundër vendimit për falje dhe mbajtjes së zgjedhjeve, organizatorët paralajmërojnë radikalizmin e protestave në Maqedoni, në rast se pushteti nuk përfillë ...

Aliu për TetovaSot: Shqiptarët duhet të janë më aktiv në “Revolucionin e Larmë”

Tetova Sot - 15.05.2016

Protesta e Lëvizjes për Reforma në PDSH dhe ajo e nëntë majit patën jehonë te shqiptaret e Republikës së Maqedonisë, por edhe jashtë vendit. Pyetja që u parashtrua nga shumë njerëz ishte se pse ...

Pse Dështoi protesta e mërgatës shqiptare të organizuara nga Lëvizja BESA

Shkupi24 - 15.05.2016

Mërgata shqiptare në Zvicër ditë më parë pati paralajmeruar protestë të cilën u shprehën të gatshme ta mbajnë për të vazhduar mbështetjen e protestës së “9 majit” në Shkup në mbështetje të Këshillit ...

“Po të mos ishte trysnia nga qytetarët, BDI-ja dhe PDSH-ja do të shkonin në zgjedhje” (VIDEO)

Ilirida - 15.05.2016

Rezultati i protestave njëmujore të “Revolucionit Laraman” ndikoi në përmbushjen e njërës prej kërkesave dhe kjo ka të bëjë me shtyrjen e zgjedhjeve të 5 qershorit.

E dija se protesta 9 Majit do i ‘çmendë’ vasalët shqiptarë

Ilirida - 15.05.2016

“E dija se protesta madhështore e 9 Majit do i ‘çmendë’ vasalët shqiptarë, që u shërbejnë regjimeve antishqiptare dhe se kjo protestë, do tregojë që zëri i shqiptarëve të Maqedonisë, nuk ka asgjë të ...

“E dija se protesta e 9 Majit do i çmendë vasalët shqiptarë”

Tetova Sot - 15.05.2016

Anëtari I Këshillit Opozitar, Kim Mehmeti, nëpërmjet llogarisë së tij në facebook, ka shkuar se ka qenë I bindur se “protesta madhështore e 9 majit do I ‘çmend’ vasalët shqiptarë që u shërbejnë ...

Kuçi: Protestat s’do të ndalen

Lajmi.net - 14.05.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka thënë se protesta e sotme (e shtunë) do të jetë edhe një mundësi për Qeverinë që të reflektojë karshi kërkesave për ...

Sot mbahet protesta e Opozitës

Albeu.com - 14.05.2016

Ashtu sikur ka paralajmëruar edhe më parë, Opozita sot ka planifikuar të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë. 25 marsi ishte data kur opozita dhe pozita përfundimisht kishin ...

Kosovë, opozita proteston sot

Almakos - 14.05.2016

Dy partitë opozitare Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, sot do të organizojnë protestë gjithëpopullore kundër Qeverisë së Kosovës.

Kuçi: Mosmbështetja e Vetëvendosjes në protestë nuk do të ketë ndikim

Albeu.com - 14.05.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, lidhur me protestën e sotme tha se do të jetë edhe një mundësi për Qeverinë që të reflektojë karshi kërkesave për ...

Policia e Kosovës e përgatitur për protestë

Almakos - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për protestën e sotme të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka konfirmuar për ...

Policia e përgatitur për protestën e opozitës

Lajmi.net - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për protestën e sotme të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, duke angazhuar numër të mjaftueshëm të zyrtarëve policorë për ...

Kuci: Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të reja

LajmiFundit - 14.05.2016

Qeveria dhe faktori ndërkombëtar, duhet të reflektojnë dhe ta kuptojnë se Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ...

Isufi: Nuk është protestë për AAK-në, por për Kosovën

Lajmi.net - 14.05.2016

​Nënkryetar i Aleancës Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka ftuar qytetarët e vendit pa dallime partiake t’i bashkohen thirrjes së sotme në kundështrim të marrëveshjeve mbi demarkacionin dhe ...

Miqësia mes protestuesve dhe policëve!

Zhurnal - 14.05.2016

Shkup, 14 maj - Protestat e organizuara mbrëmë para ministrisë së Ekonomisë kanë shfaqur një tjetër moment interesant në të cilën shihet se si protestuesit përshëndeten me policinë, njofton Zhurnal.

AAK shpreh keqardhje për mospjesëmarrjen e Vetëvendosjes në protestë

Lajmi.net - 14.05.2016

Zyrtarët e AAK’së janë shprehur të rezervuar të thonë kritikë për Lëvizjen Vetëvendosje, e cila ka vendosur t’i bojkotojë protestat e Opozitës. Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Smajl Latifi ka thënë se ...

Deçani me 46 autobusë në protestë

Lajmi.net - 14.05.2016

Protestues nga komuna të ndryshme të Kosovës janë nisur drejt Prishtinës për të marrë pjesë në protestën e sotme të dy partive opozitare. Zeqë Musaj, kryetar i Këshillit Organizativ të protestës për ...

Isufi: Protesta është për Kosovën

Albeu.com - 14.05.2016

Nënkryetari i Aleancës Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi , i ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës pa dallime partiake t’i bashkohen protestës së sotme në kundërshtim të marrëveshjeve mbi ...

Opozita kosovare në protestë pa praninë e VV, AAK: Keqardhje për mungesën e tyre

SOT - 14.05.2016

Zyrtarët e AAK-së shprehin keqardhje për vendimin e Lëvizjes Vetëvendosje, për të bojkotuar protestat e opozitës. Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Smajl Latifi, tha se i vjen keq që VV nuk është pjesë e ...

‘Stoqet’ e opozitës me parulla (Foto)

Lajmi.net - 14.05.2016

Këto parulla me të cilat kundërshtohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe demarkacioni i kufirit me Malin e Zi, do të jenë përsëri temat kryesore të kundërshtimit opozitar.

Arrijnë në Prishtinë protestuesit e parë (FOTO)

Lajmi.net - 14.05.2016

Protestuesit që do të marrin pjesë në protestën e thirrur nga AAK dhe Nisma tashmë kanë filluar të arrijnë në Prishtinë. Para Sheshit 21 kanë arritur autobusët e parë nga komunat tjera të Kosovës.

Arrijnë në Prishtinë protestuesit e parë

Almakos - 14.05.2016

Protestuesit që do të marrin pjesë në protestën e thirrur nga AAK dhe Nisma tashmë kanë filluar të arrijnë në Prishtinë. Afër pallatit të rinisë kanë arritur autobusët e parë nga komunat tjera të ...

Mblidhen protestuesit në sheshin “Skënderbeu”

Almakos - 14.05.2016

Protestuesit tashmë kanë filluar të mblidhen në sheshin “Skënderbeu”. Nga fotot e siguruara nga gazetarët e 21 Media , shihen se protestuesit mbajnë në duar flamurin shtetëror dhe atë kombëtar.

​Gratë e AAK-së nisen për në protestë

Almakos - 14.05.2016

Aleanca e Gruas për Ardhmërinë e Kosovës ka qenë e para nga strukturat e AAK-së që ka dalë nga selia e partisë, për të vazhduar në sheshin e protestës.

Ka filluar grumbllimi i protestuesve (Foto)

Almakos - 14.05.2016

Në sheshin “Skenderbeu” nëPrishtinë tashmë ka filluar grumbullimi i protestuesve, për protestën e cila do të fillojë në orën 14:00. Protesta është thirrur nga AAK dhe NISMA për Kosovën në kundërshtim ...

​Nis grumbullimi i protestuesve në Prishtinë (Foto)

Lajm - 14.05.2016

Shumë qytetarë kanë nisur të vijnë në qendër të kryeqytetit. Pikëgrumbullimi i parë, sipas agjendës së opozitës për protestën e sotme, do të jetë sheshi Zahir Pajaziti.

Protesta e AAK-së e Nismës (Drejtpërdrejtë)

Lajmi.net - 14.05.2016

Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, po organizojnë sot një protestë kundër pushtetit. Kjo është protesta e parë e organizuar nga subjektet politike në ...

Ja sa protestues kanë arritur deri më tash në shesh (Foto/Video)

Lajmi.net - 14.05.2016

Qindra protestues, mbështetës të AAK-së dhe NSIMA-s janë mbledhur në sheshin ‘Skenderbe’ në Prishtinë për të protestuar kundër pushtetit aktual. Protesta është paraparë që të fillojë në orën 14, ...

Qindra qytetarë janë mbledhur në sheshin ‘Skënderbe’

Almakos - 14.05.2016

Sa më shumë që po ofrohet koha e nisjes së protestës, aq më i madh po bëhet numri i protestuesve në sheshin ‘Skënderbe’, në kryeqytet. Momentalisht protesta është e qetë dhe brohoritjet janë duke u ...

Me AAK-në e Nismën në protestë, policia nuk përdorë Njësinë Speciale (Foto)

Lajmi.net - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka deklaruar se ka ndërmarrë të gjitha masat që sipas planit të saj operativ, të sigurojë mbarëvajtjen e protestës. Pjesëtarë të policisë shihen në pjesët ku zakonisht në protestat ...

Ndiqeni live protestën e opozitës në Prishtinë (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2016

Dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA, kanë thirrur SOT qytetarët të dalin në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës për të protestuar kundër Qeverisë së Kosovës dhe marrëveshjeve për Demarkacionin me ...

VIDEO/ Ndiqeni protestën e AAK-së në Prishtinë!

Portalb - 14.05.2016

Në Sheshin “Skënderbe” tashmë kanë ardhur disa nga anëtarët e AAK-së. Disa minuta para se të fillojë protesta tashmë ka ardhur deputeti Daut Haradinaj, kryetari i komunës së Deçanit Rasim Selmanaj si ...

Edhe kryesia e Nismës u bashkohet protestuesve ( Foto)

Lajmi.net - 14.05.2016

Anëtarë të kryesisë së Nismës për Kosovën kanë mbërritur në sheshin “Skënderbe", ku do të mbahet protesta. Kryetari i Këshillit Kombëtar Nismës, Jakup Krasniqi, shefja e grupit parlamentar Valdete ...

Kosovë, AAK dhe NISMA nisin protestën kundër Qeverisë, i "tradhton" Vetëvendosja

SOT - 14.05.2016

AAK dhe NISMA kanë arritur të mbushin sheshin kryesor të Prishtinës me protestues. Po kërkojnë që të anulohet marrëveshja për demarkacionin dhe asociacionin.

Fillon protesta (Foto)

Lajmi.net - 14.05.2016

Me intonimin e himnit kombëtar dhe atij të Kosovës, ka filluar protesta e organizuar nga AAK dhe Nisma. Mijëra qytetarë iu kanë përgjigjur protestës së sotme që po mbahet në kundërshtim të dy ...

Fillon protesta me himnin kombëtar

Almakos - 14.05.2016

Ka filluar protesta e opozitës me interpretimin e himnit kombëtar. Ndërkohë që qindra protestues janë mbledhur në sheshin “Skënderbe” në Prishtinë. Protestuesit në duar mbajnë flamujt e flamuj të ...

Protesta e opozitës në Prishtinë

Evropaelire - 14.05.2016

Me intonimin e himnit kombëtar, dhe më pas atij shtetëror, në Prishtinë ka nisur protesta e organizuar nga dy partitë politike në opozitë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Live nga protesta e opozitës së Kosovës në Prishtinë

LajmiFundit - 14.05.2016

Protestën gjithpopullore të organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën mund ta ndiqeni drejtpërdrejt. Protesta e dy subjekteve opozitare është organizuar kundër Qeverisë ...

Sot do të protestohet në gjashtë qytete të Maqedonisë

Lajm - 14.05.2016

Sot në orën 18 protestuesit e Revolucionit të Larmë përsëri do të mblidhen para ndërtesës së Prokurorisë Speciale Publike në Shkup. Protesta për sot janë caktuar edhe në Koçani, Kriva Pallankë, ...

Përfundon protesta e AAK-ës dhe Nisma-s

Almakos - 14.05.2016

Protesta ka përfunduar pas fjalimit te Ramush Haradinajt. Protestuesit kanë filluar të shpërhdahen nga Sheshi Skenderbe nga ku ishin mbledhur për të kundërshtuar marrëveshjet mbi demarkacionin dhe ...

Protesta e sotme përmes fotografive (FOTO)

Lajm - 14.05.2016

Dy partitë opozitare kanë organizuar protestën e parë në qendër të Prishtinës. AAK’së dhe NISMA’s s’i është bashkuar Lëvizja Vetëvendosje. Pavarësisht kësaj, sheshet e Prishtinës janë mbushur me ...

Shpërndahen protestuesit të qetë

Lajm - 14.05.2016

Protesta e thirrur kundër qeverisë nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, ka përfunduar e qetë. Protestuesit me thirrje të shumta kundër qeverisë, “Me ...

E papritshme: Ky deputet i Vetëvendosjes ishte në protestë

Lajm - 14.05.2016

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë pjesë e protestës së organizuar nga AAK-ja dhe NISMA për Kosovën për kundërshtimin e dy marrëveshjeve të arritura në Bruksel ...

Bekim Saliu: Protesta e 9 Majit është më masovikja në historinë e shqiptarëve të Maqedonisë (VIDEO)

Almakos - 14.05.2016

Sonte në emisionin “Studio e Hapur” të TV Nova, që do të transmetohet me fillim në ora 17:45, i ftuar është edhe Bekim Saliu nga Lëvizja BESA. Tema e bisedës është kryesisht lidhur me protestën ...

Nis pastrimi pas protestës (Foto)

Lajm - 14.05.2016

Sapo ka përfunduar protesta e AAK-së dhe Nisma-së, ka nisur pastrimi i sheshit ‘Skënderbe’ nga kompania e pastrimit e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës.

Protesta e parë e Opozitës së ndarë (Foto/Video)

Lajmi.net - 14.05.2016

U nisën më autobusë e vetura nga vende të ndryshme për të protestuar kundër pushtetit aktual dhe për të mbështetur kauzën e subjekteve politike, AAK e NISMA.

Komuna fillon pastrimin e shesheve pas protestës (Foto)

Lajmi.net - 14.05.2016

Sapo ka përfunduar protesta e AAK-së dhe Nisma-së, ka nisur pastrimi i sheshit ‘Skënderbe’ nga kompania e pastrimit e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës.

Përfundon e qetë protesta e AAK-së dhe Nismës në Prishtinë

Portalb - 14.05.2016

Ka përfunduar e qetë protesta e organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, në të cilën morën pjesë rreth 20 mijë qytetarë, raporton Indeksonline.

Prishtinë, protestuesit e opozitës shpërndahen qetësisht

LajmiFundit - 14.05.2016

Protesta e thirrur kundër qeverisë nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, ka përfunduar e qetë. Protestuesit me thirrje të shumta kundër qeverisë, janë ...

“Lëshimet minimale janë normale në një protestë me mbi 30 mijë njerëz, siç ishte ajo e 9 Majit!” (VIDEO)

Almakos - 14.05.2016

“Lëvizja BESA është partia shqiptare më e strukturuara në teren…” Sonte në emisionin “Studio e Hapur” të TV Nova, që do të transmetohet me fillim në ora 17:45, i ftuar është edhe ish – diplomati dhe ...

Opozita kërkon dorëheqjen e Qeverisë

Evropaelire - 14.05.2016

Partitë opozitare në Kosovë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë dhe Nisma për Kosovën, nëpërmjet protestës, kanë kundërshtuar edhe një herë, marrëveshjen për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, si ...

PK: Protestë e qetë dhe pa incidente

Evropaelire - 14.05.2016

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka treguar se në protestën e organizuar sot në Prishtinë, nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën ka ...

Policia: Në protestën e sotme morën pjesë rreth 5 mijë protestues

Lajmi.net - 14.05.2016

Policia e Kosovës me të përfunduar protesta, ka njoftuar se numri i protestuesve që morën pjesë sot ishte rreth 5 mijë persona. Sipas tyre, Policia e Kosovës me kohë ka bërë të gjitha përgatitjet e ...

“Lëshimet minimale janë normale në një protestë me mbi 30 mijë njerëz, siç ishte ajo e 9 Majit!” (VIDEO)

Lajm - 14.05.2016

“Lëvizja BESA është partia shqiptare më e strukturuar në teren…” Sonte në emisionin “Studio e Hapur” të TV Nova, që do të transmetohet me fillim në ora 17:45, i ftuar është edhe ish – diplomati dhe ...

​Policia: Në protestën e sotme morën pjesë 5 mijë qytetarë

Almakos - 14.05.2016

Lidhur me protestën e sotme, Policia e Kosovës ka vlerësuar se sot në sheshin “Skënderbe” protestuan rreth 5 mijë protestues. “Me qëllim të informimit të opinionit publik lidhur me protestën e ...

Kurteshi i Vetëvendosjes mori pjesë në protestën e sotme (FOTO)

Lajmi.net - 14.05.2016

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë pjesë e protestës së organizuar nga AAK-ja dhe NISMA për Kosovën për kundërshtimin e dy marrëveshjeve të arritura në Bruksel ...

Policia: Në protestë morën pjesë rreth 5 mijë qytetarë

Zhurnal - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka njoftuar se në protestën e sotme të organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë marrë pjesë rreth 5 mijë protestues.

Policia: Pesë mijë pjesëmarrës në protestë

Lajm - 14.05.2016

Policia thotë se protesta është lajmëruar nga këshilli organizativ i protestës dhe se policia ka bërë përgatitjet e nevojshme për protestën e cila u zhvilluar nga ora 14:00 deri në ora 15:05, ...

Haradinaj porosi qeverisë Mustafa, dorëzo mandatin

Ina - 14.05.2016

Partitë opozitare në Kosovë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, nëpërmjet protestës, kanë kundërshtuar edhe një herë, marrëveshjen për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ...

AAK e Nisma: Protesta ishte madhështore, populli opozitar është në rritje

Lajmi.net - 14.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma, protestën e mbajtur sot e quajnë madhështore dhe se qytetarët sipas tyre, sot kanë dëshmuar vendosmëri, për të kundërshtuar gjendjen e rëndë në vend ...

​AAK dhe Nisma: Protestë dinjitoze

Almakos - 14.05.2016

AAK dhe Nisma protestën e sotme e kanë vlerësuar madhështore dhe dinjitoze. “Dhjetëra-mijëra qytetarë nga gjithë Kosova, sot kanë dëshmuar qytetari dhe vendosmëri, për të kundërshtuar gjendjen e ...

Zgjerohet protesta e 9 Majit në mbështetje të Këshillit Opozitar edhe në Zvicër (FOTO)

Almakos - 14.05.2016

Mërgata në Zvicër është e gatshme për të vazhduar e protestën e “9 Majit”, në mbështetje të Këshillit Opozitar. Kjo protestë fillon sot në orën 18:00 në Helvetiaplatz në ...

Ahmeti frikësohet nga protesta, BESA e ngushëllon – së shpejti fundi yt politik!

Lajm - 14.05.2016

Protesta e 9 Majit ka shënuar një epokë të re të zhvillimeve në Maqedoni. E organizuar nga Këshilli Opozitar, rreth 30 mijë protestuesit që iu bashkëngjiten Marshit Protestues dërguan qartë porosinë ...

Zgjerohet protesta e 9 Majit në mbështetje të Këshillit Opozitar edhe në Zvicër (FOTO)

Lajm - 14.05.2016

Mërgata në Zvicër është e gatshme për të vazhduar e protestën e “9 Majit”, në mbështetje të Këshillit Opozitar. Kjo protestë fillon sot në orën 18:00 në Helvetiaplatz në ...

Ahmeti frikësohet nga protesta, BESA e ngushëllon – së shpejti fundi yt politik!

Almakos - 14.05.2016

Protesta e 9 Majit ka shënuar një epokë të re të zhvillimeve në Maqedoni. E organizuar nga Këshilli Opozitar, rreth 30 mijë protestuesit që iu bashkëngjiten Marshit Protestues dërguan qartë porosinë ...

Sot do të protestohet në gjashtë qytete të Maqedonisë

Almakos - 14.05.2016

Sot në orën 18 protestuesit e Revolucionit të Larmë përsëri do të mblidhen para ndërtesës së Prokurorisë Speciale Publike në Shkup. Protesta për sot janë caktuar për në Kocani, Kriva Pallankë, ...

Opozita pa Vetëvendosjen e mbush sheshin me protestues (Raport i RTV21 )

Almakos - 14.05.2016

Opozita, Alenca për Ardhëmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën edhe pa Vetëvendosjen e mbushën sheshin me protestues. Përgatitjet nisën qysh herët, me vendosjen e binës dhe me ardhjen e qytetarëve ...

Protesta e opozitës: Asnjë pëllëmbë tokë nuk e japim, Isën e Hashimin po

Shqipmedia - 14.05.2016

Mijëra qytetarë kanë protestuar sot, duke kërkuar dorëheqjen e Qeverisë së vendit, si dhe ndalimin e marrëveshjeve për Asociacionit dhe Demarkacionit, të cilën i quajtën të dëmshme për vendin.

KMDLNj: Sot protestuan rreth 25 mijë qytetarë

Lajmi.net - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e mbajtur sot, të organizua nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

Exclusive: Dështoi protesta e mërgatës shqiptare në Zvicër, të organizuara nga

Zhurnal - 14.05.2016

Shkup, 14 maj - Mërgata shqiptare në Zvicër ditë më parë pati paralajmeruar protestë të cilën u shprehën të gatshme ta mbajnë për të vazhduar mbështetjen e protestës së “9 majit” në Shkup në ...

KMLDNJ lavdëron protestën e sotme

Almakos - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e mbajtur sot, të organizua nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

KMDLNJ thotë se në protestë ishin 25 mijë protestues

Lajm - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e mbajtur sot, të organizua nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

Protesta sonte filloi para Prokurorisë speciale e mbaroi tek Qeveria

Zhurnal - 14.05.2016

Shkup, 14 maj - Edhe sonte për më shumë se tre javë vazhduan protestat e shoqërisë civile mbajtur në Shkup për më shumë se tre javë ku kërkohet tërheqja e amnestisë nga ana e presidentit Ivanor, ...

Kuçi: Protestat s’do të ndalen

Zeri - 14.05.2016

Qeveria dhe faktori ndërkombëtar duhet të reflektojnë dhe ta kuptojnë se Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Kështu ka thënë sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuçi, në një ...

Protestat s’do të ndalen

Telegrafi - 14.05.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka thënë se protesta e sotme (e shtunë) do të jetë edhe një mundësi për Qeverinë që të reflektojë karshi kërkesave për ...

Kuçi: Mospërkrahja e Vetëvendosjes në protestë nuk do të ketë ndikim

Gazeta Express - 14.05.2016

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, ka thënë se protesta e sotme (e shtunë) do të jetë edhe një mundësi për Qeverinë që të reflektojë karshi kërkesave për ...

Prokuroria, procedim penal për protestën e Bashkisë së Tiranës

Botasot - 14.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Gjithçka gati për protestën (Foto)

Gazeta Express - 14.05.2016

Organizimet për manifestimin e protestës veçse se kanë përfunduar. Bina nga ku do të mbajnë fjalime liderët partiakë tashmë është vendosur në sheshin “Skënderbeu” në qendër të Prishtinës.

Gjithçka gati për protestën (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Organizimet për manifestimin e protestës veçse se kanë përfunduar. Bina nga ku do të mbajnë fjalime liderët partiakë tashmë është vendosur në sheshin “Skënderbeu” në qendër të Prishtinës.

Gjithçka gati për protestë

Telegrafi - 14.05.2016

Protesta e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma e cila do të mbahet sot ka edhe skenarin e saj. Fillimisht dy nisjet e protestuesve drejt sheshit “Skënderbeu” do të bëhen në formë ...

Policia e Kosovës e përgatitur për protestë

Botasot - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për protestën e sotme të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, duke angazhuar numër të mjaftueshëm të zyrtarëve policorë për ...

Policia e Kosovës e përgatitur për protestë

Telegrafi - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për protestën e sotme të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, duke angazhuar numër të mjaftueshëm të zyrtarëve policorë për ...

Isufi: Nuk është protestë për AAK-në, por për Kosovën

Botasot - 14.05.2016

​Nënkryetar i Aleancës Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka ftuar qytetarët e vendit pa dallime partiake t’i bashkohen thirrjes së sotme në kundështrim të marrëveshjeve mbi demarkacionin dhe ...

Ky është plani i Policisë për protestën e sotme

Zeri - 14.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën sot kanë organizuar protestë para Qeverisë së Kosovës për të kundërshtuar dy marrëveshjet e arritura në Bruksel.

Isufi: Është protestë për Kosovën

Telegrafi - 14.05.2016

Nënkryetari i Aleancës Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka ftuar qytetarët e vendit pa dallime partiake t’i bashkohen protestës së sotme në kundështrim të marrëveshjeve mbi demarkacionin dhe ...

AAK shpreh keqardhje për mospjesëmarrjen e Vetëvendosjes në protestën e sotme

Gazeta Express - 14.05.2016

Zyrtarët e AAK’së janë shprehur të rezervuar të thonë kritikë për Lëvizjen Vetëvendosje, e cila ka vendosur t’i bojkotojë protestat e Opozitës. Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Smajl Latifi ka thënë se ...

AAK shpreh keqardhje për mospjesëmarrjen e Vetëvendosjes në protestën e sotme

Botasot - 14.05.2016

Zyrtarët e AAK’së janë shprehur të rezervuar të thonë kritikë për Lëvizjen Vetëvendosje, e cila ka vendosur t’i bojkotojë protestat e Opozitës. Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Smajl Latifi ka thënë se ...

Gjithçka gati për protestën (FOTO)

Zeri - 14.05.2016

Organizimet për manifestimin e protestës veçse se kanë përfunduar. Bina nga ku do të mbajnë fjalime liderët partiakë tashmë është vendosur në sheshin “Skënderbeu” në qendër të Prishtinës.

Deçani me 46 autobusë në protestë

Gazeta Express - 14.05.2016

Protestues nga komuna të ndryshme të Kosovës janë nisur drejt Prishtinës për të marrë pjesë në protestën e sotme të dy partive opozitare. Zeqë Musaj, kryetar i Këshillit Organizativ të protestës për ...

Deçani me 46 autobusë në protestë

Botasot - 14.05.2016

Protestues nga komuna të ndryshme të Kosovës janë nisur drejt Prishtinës për të marrë pjesë në protestën e sotme të dy partive opozitare. Zeqë Musaj, kryetar i Këshillit Organizativ të protestës për ...

AAK: Keqardhje për mospjesëmarrjen e Vetëvendosjes në protestë

BalkanWeb - 14.05.2016

PRISHTINE – Zyrtarët e AAK-së shprehin keqardhje për vendimin e Lëvizjes Vetëvendosje, për të bojkotuar protestat e Opozitës. Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Smajl Latifi tha se i vjen keq që VV nuk ...

Deçani me 46 autobusë në protestë

Zeri - 14.05.2016

Protestues nga komuna të ndryshme të Kosovës janë nisur drejt Prishtinës për të marrë pjesë në protestën e sotme të dy partive opozitare. Zeqë Musaj, kryetar i Këshillit Organizativ të protestës për ...

Nga Deçani nisen 46 autobusë për në protestë

Telegrafi - 14.05.2016

Protestues nga komuna të ndryshme të Kosovës janë nisur drejt Prishtinës për të marrë pjesë në protestën e sotme të dy partive opozitare. Zeqë Malaj, kryetar i Këshillit Organizativ të protestës për ...

Arrijnë në Prishtinë protestuesit e parë (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Protestuesit që do të marrin pjesë në protestën e thirrur nga AAK dhe Nisma tashmë kanë filluar të arrijnë në Prishtinë. Para Sheshit 21 kanë arritur autobusët e parë nga komunat tjera të Kosovës.

​Protestuesit arrijnë nga qytetet tjera

Botasot - 14.05.2016

Dhjetëra qytetarë kanë filluar të vijnë nga komuna të ndryshme për t’iu bashkuar protestës që do të mbahet në sheshin kryesor të Prishtinës. Nga Mitrovica në Prishtinë ka ardhur edhe Hajdar Istrefi i ...

Ka filluar grumbllimi i protestuesve (Foto)

Telegrafi - 14.05.2016

Në sheshin “Skenderbeu” nëPrishtinë tashmë ka filluar grumbullimi i protestuesve, për protestën e cila do të fillojë në orën 14:00. Protesta është thirrur nga AAK dhe NISMA për Kosovën në kundërshtim ...

​Nis grumbullimi i protestuesve (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Shumë qytetarë kanë nisur të vijnë në qendër të kryeqytetit. Pikëgrumbullimi i parë, sipas agjendës së opozitës për protestën e sotme, do të jetë sheshi Zahir Pajaziti.

Ka filluar grumbullimi i protestuesve në shesh

Gazeta Express - 14.05.2016

Protesta e dy partive opozitare AAK-NISMA do të nis për pak minuta. Ndërkohë tashmë qytetarë të shumtë kanë nisur të grumbullohen në sheshet kryesore të Prishtinës.

Gratë e AAK-së nisen të parat për në protestë (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Aleanca e Gruas për Ardhmërinë e Kosovës ka qenë e para nga strukturat e AAK-së që ka dalë nga selia e partisë, për të vazhduar në sheshin e protestës.

Opozita pa Vetëvendosjen e mbush sheshin me protestues (Foto)

Gazeta Express - 14.05.2016

AAK dhe NISMA kanë arritur të mbushin sheshin kryesor të Prishtinës me protestues. Po kërkojnë që të anulohet marrëveshja për demarkacionin dhe asociacionin.

LIVE: Ndiqeni drejtpërdrejt protestën e opozitës (Video)

Telegrafi - 14.05.2016

Dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA, kanë thirrur qytetarët të dalin në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës për të protestuar sot kundër Qeverisë së Kosovës dhe marrëveshjeve për Demarkacionin me ...

Limaj e Kraniqi nisen për në protestë (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Disa minuta para se të fillojë protesta janë nisur për ta marrë pjesë në protestë Udhëheqësit e NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, Jakup Krasniqi së bashku me anëtaret e tjerë të kësaj partie.

Sheshet e qytetit fillojnë të mbushen me protestues (Foto)

Zeri - 14.05.2016

Protesta e dy partive opozitare AAK-NISMA do të nis për pak minuta. Ndërkohë tashmë qytetarë të shumtë kanë nisur të grumbullohen në sheshet kryesore të Prishtinës.

Këto janë parullat e opozitës (Foto)

Zeri - 14.05.2016

AAK dhe NISMA kanë përgatitur parulla të ndryshme për protestën e sotme. LEXO EDHE: Sheshet e qytetit fillojnë të mbushen me protestues (Foto) “Hajnat n’burg”, “300 mijë të premtuar të papunë”, ...

Në protestë pjesëmarrës të të gjitha moshave

Botasot - 14.05.2016

Protestës e cila pritet që të fillojë shumë shpejt po marrin pjesë edhe njerëz të moshuar. Në mesin e protestuesve ka edhe gra të moshuara të cilat me flamuj në dorë po protestojnë kundër vendimeve ...

Protestuesit me flamur të Ibrahim Rugovës (Foto)

Gazeta Express - 14.05.2016

Protestës së sotme, të organizuar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe “Nisma për Kosovën”, i janë bashkëngjitur edhe disa protestues që mbajnë në dorë flamurin dardan ...

FOTO/ Opozita në protestë kundër Qeverisë, mungon Vetëvendosja

Syri.net - 14.05.2016

AAK dhe NISMA kanë arritur të mbushin sheshin kryesor të Prishtinës me protestues. Po kërkojnë që të anulohet marrëveshja për demarkacionin dhe asociacionin.

Me AAK-në e Nismën në protestë, policia nuk përdorë Njësinë Speciale (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka deklaruar se ka ndërmarrë të gjitha masat që sipas planit të saj operativ, të sigurojë mbarëvajtjen e protestës. Pjesëtarë të policisë shihen në pjesët ku zakonisht në protestat ...

Liderët e AAK dhe NISMA koordinohen para se të dalin në protestë (Foto)

Gazeta Express - 14.05.2016

Drejtuesit e partive Opozitare, AAK dhe NISMA paka para se të nis protesta janë duke qëndruar në një kafiteri në shesh. Siç shihen në foto se bashku janë duke qëndruar Ramush Haradinaj dhe Haxhi ...

Populli proteston edhe pa Vetëvendosjen (FOTO)

Gazeta Express - 14.05.2016

Mijëra protestues kanë mbërritur në Prishtinë për të protestuar kundër Qeverisë së Kosovës. Qytetarët u janë bashkuar AAK’së dhe NISMA’s për Kosovën për të kundërshtuar dy marrëveshjet e arritura me ...

Policia vëzhgon protestën e qetë

Botasot - 14.05.2016

Ndonëse me plan operativ për protestën e sotme, policët po duken të qetë dhe të relaksuar. Për dallim nga protestat e tjera ku policia kishte angazhuar edhe Njësinë Speciale, sot situata duket ...

Mbushen sheshet me protestues (FOTO)

Gazeta Express - 14.05.2016

Protestues nga mbarë Kosova kanë mbërritur në sheshet kryesore të Prishtinës. Kjo protestë po organizohet nga AAK dhe NISMA. Protestuesit po kërkojnë largimin e Qeverisë për shkak të dy marrëveshjeve ...

Forcat speciale nuk shihen në protestën e AAK’së dhe Nisma’s (Foto)

Gazeta Express - 14.05.2016

Forcat speciale që ishin prezentë në protestat e kaluara të opozitës, kësaj here gazetari i Gazetës Express raporton se asnjë pjesëtar i forcave speciale të Kosovës nuk është rreshtuar në oborrin e ...

Ja sa protestues po marrin pjesë në protestën e AAK-së dhe Nisma-s

Botasot - 14.05.2016

Nga fotografitë që ka siguruara dhe nga vlerësimet e parë të policisë, në protestën e sotme të organizuar nga AAK-ja dhe Nisma po marrin pjesë rreth 20 mijë qytetarë.

Protesta e sotme përmes fotografive (FOTO)

Gazeta Express - 14.05.2016

Dy partitë opozitare kanë organizuar protestën e parë në qendër të Prishtinës. AAK’së dhe NISMA’s s’i është bashkuar Lëvizja Vetëvendosje. Pavarësisht kësaj, sheshet e Prishtinës janë mbushur me ...

Protestë në Prishtinë për zgjedhje të parakohshme

ABC News - 14.05.2016

Me mijëra persona protestuan në Prishtinë kundër qeverisë së Kosovës dhe mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme. Qytetarët i janë bashkuar apelit të AAK-së dhe Nismës për të kundërshtuar dy ...

Protestuesit pushojnë pak (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Disa protestues nuk kanë mundur të qëndrojnë shumë në këmbë. Të lodhur ata janë ulur të pushojnë tek përmendorja e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ndërsa pankartat që mbanin në dorë i ...

Momentet e ardhjes së protestuesve në Prishtinë (VIDEO)

Zeri - 14.05.2016

Në këto momente është duke u mbajtur protesta e opozitës nga dy partitë opozitare AAK-së dhe Nisma për Kosovën. Ndërkaq këto janë pamjet e arritjes së protestuesve nga vende të ndryshme të Kosovës .

Protesta para Gjykatës Administrative

ABC News - 14.05.2016

Prokuroria e Tiranës, kërkon nga policia e shtetit, informacion nëse protesta e Bashkisë e organizuar më 11 maj para Gjykatës së Apelit Administrative kishte leje nga uniformat blu.

Nis pastrimi pas protestës (Foto)

Botasot - 14.05.2016

Sapo ka përfunduar protesta e AAK-së dhe Nisma-së, ka nisur pastrimi i sheshit ‘Skënderbe’ nga kompania e pastrimit e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës.

E papritshme: Ky deputet i Vetëvendosjes ishte në protestë

Botasot - 14.05.2016

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë pjesë e protestës së organizuar nga AAK-ja dhe NISMA për Kosovën për kundërshtimin e dy marrëveshjeve të arritura në Bruksel ...

Kështu dukej protesta nga lart

Botasot - 14.05.2016

Protesta e AAK-së dhe Nisma-së sot mblodhi në shesh një numër të madh të qytetarëve, të cilët kundërshtuan dy marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi, si dhe qeverisjen aktuale në Kosovë.

Protesta të dhunshme në Francë kundër reformave të punës (Video)

Gazeta Express - 14.05.2016

Qyteti francez, Renes, është pushtuar nga protestat të dhunshme kundër reformave të punës të cilat parashohin orare më të gjata të punës për pagesa më të ulëta për punëtorët.

Protesta pëfundoi e qetë, pastrohet sheshi (Foto)

Telegrafi - 14.05.2016

Protesta me moton “Për shtet me dinjitet” e thirrur nga AAK dhe Nisma ka përfunduar e qetë, kurse protestuesit kanë nisur të shpërndahen. Ka nisur edhe pastrimi i sheshit ‘Skënderbe’ nga kompania e ...

Pamje të protestës nga lart, ja sa protestues kishte (Foto)

Telegrafi - 14.05.2016

Protesta e AAK-së dhe Nisma-së sot mblodhi në shesh një numër të madh të qytetarëve, të cilët kundërshtuan dy marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi, si dhe qeverisjen aktuale në Kosovë.

Protesta të dhunshme në Francë, përdoren bomba molotov e gaz lotsjellës

BalkanWeb - 14.05.2016

FRANCE- Franca është përfshirë sot nga protesta të dhunshme. Mësohet se protestuesit në Rennes janë kundër reformave, ndërsa ata janë përleshur me policinë dhe kanë hedhur bomba molotov.

Komuna fillon pastrimin e shesheve pas protestës (Foto)

Gazeta Express - 14.05.2016

Sapo ka përfunduar protesta e AAK-së dhe Nisma-së, ka nisur pastrimi i sheshit ‘Skënderbe’ nga kompania e pastrimit e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës.

Protestuesit shpërndahen të qetë (Foto)

Zeri - 14.05.2016

Ashtu siç u mblodhën ashtu edhe u larguan protestuesit e opozitës. Të qetë. Pas protestës një orësh, disa mijëra protestues që u mblodhën në sheshin “Skënderbeu”, menjëherë pasi kanë dëgjuar fjalimet ...

Deputeti i Vetëvendosjes proteston me AAK-në dhe Nismen

Zeri - 14.05.2016

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë pjesë e protestës së organizuar nga AAK-ja dhe NISMA për Kosovën për kundërshtimin e dy marrëveshjeve të arritura në Bruksel ...

Policia: Protesta e Opozitës përfundoi e qetë, ishin rreth 5000 protestues

Gazeta Express - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka treguar se protesta e opozitës ka përfunduar pas një incident. Kanë treguar se pjesëmarrës ishin rreth 5 mijë protestues. Sipas organeve të rendit, AAK dhe NISMA kanë marrë leje ...

Policia tregon për numrin e pjesëmarrësve në protestë

Botasot - 14.05.2016

Me qëllim të informimit të opinionit publik lidhur me protestën e lajmëruar nga këshilli organizativ i protestës ashtu siç parashihet me ligjin mbi tubimet publike, e cila është mbajtur sot ...

Në protestën e sotme edhe një deputet i Vetëvendosjes (FOTO)

Gazeta Express - 14.05.2016

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë pjesë e protestës së organizuar nga AAK-ja dhe NISMA për Kosovën për kundërshtimin e dy marrëveshjeve të arritura në Bruksel ...

Policia thotë se pesëmijë veta morën pjesë në protestë

Telegrafi - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë rreth protestës së sotme të AAK-së dhe Nismës. Policia thotë se protesta është lajmëruar nga këshilli organizativ i protestës dhe se Policia ka bërë ...

Protesta e AAK-së dhe Nismës përmes fotografive (FOTO)

Zeri - 14.05.2016

Protesta e sotme e dy partive opozitare AAK-së dhe Nismës ka kaluar e qetë dhe pa incidente. Në këtë protestë kanë marrë pjesë mijëra persona nga vende të ndryshme të Kosovës për të protestuar ndaj ...

AAK dhe Nisma protestën e sotme e kanë vlerësuar madhështore dhe dinjitoze

Botasot - 14.05.2016

“Dhjetëra-mijëra qytetarë nga gjithë Kosova, sot kanë dëshmuar qytetari dhe vendosmëri, për të kundërshtuar gjendjen e rëndë në vend dhe fajtorët kryesor të kësaj gjendjeje”, thuhet në një komunikatë ...

Në protestën e AAK-s dhe Nismës merr pjesë edhe një deputet i Vetëvendosjes (Foto)

Telegrafi - 14.05.2016

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë pjesë e protestës së organizuar nga AAK-ja dhe NISMA për Kosovën për kundërshtimin e dy marrëveshjeve të arritura në Bruksel ...

AAK-NISMA: Protesta ishte madhështore

Gazeta Express - 14.05.2016

Pas përfundimit të protestës kanë reaguar edhe AAK dhe NISMA. Këto dy subjekte Opozitare, që edhe kanë organizuar protestën e sotme në kanë thënë se ajo ishte madhështore.

Islami: Protestuesit nuk kishin tendenca të përshkallëzimit të protestës

Botasot - 14.05.2016

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Avni Islami ka thënë se protesta ishte organizuar shumë mirë. Sipas tij protesta e paralajmëruar për ditën e sotme e cila për herë të parë u mbajt pa ‘Vetëvendosjen” ...

AAK dhe NISMA thotë se në protestë ishin dhjetëra-mijëra qytetarë

Telegrafi - 14.05.2016

Dhjetëra mijëra qytetarë nga gjithë Kosova, sot kanë dëshmuar qytetari dhe vendosmëri për të kundërshtuar gjendjen e rëndë në vend dhe fajtorët kryesor të kësaj gjendjeje, thuhet në një njoftim të ...

Protesta kundër “Mustafës”, Limaj: Bashkim për fitore në zgjedhje

Panorama - 14.05.2016

Mbyllet e qete protesta kunder qeverise ne Kosove. Pas protestës një orësh, disa mijëra protestues që u mblodhën në sheshin “Skënderbeu”, menjëherë pasi kanë dëgjuar fjalimet e liderëve dhe zyrtarëve ...

VIDEO/ Protesta kundër reformave në Francë, përleshje, gaz e molotov

Panorama - 14.05.2016

Protestuesta të dhunshme në Francë, kundër reformave. Protestuesit në Rennes janë përleshur me policinë dhe kanë hedhur bomba molotov. Policia ka reaguar me gaz lotesjelles.

AAK-NISMA: Protesta ishte madhështore

Zeri - 14.05.2016

Pas përfundimit të protestës kanë reaguar edhe AAK dhe NISMA. Këto dy subjekte Opozitare, që edhe kanë organizuar protestën e sotme në kanë thënë se ajo ishte madhështore.

Policia: Protesta e Opozitës përfundoi e qetë, ishin rreth pesë mijë protestues

Zeri - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka treguar se protesta e opozitës ka përfunduar pas një incident. Kanë treguar se pjesëmarrës ishin rreth 5 mijë protestues. Sipas organeve të rendit, AAK dhe NISMA kanë marrë leje ...

Islami: Protestuesit nuk kishin tendenca të përshkallëzimit të protestës

Zeri - 14.05.2016

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Avni Islami ka thënë se protesta ishte organizuar shumë mirë. Sipas tij protesta e paralajmëruar për ditën e sotme e cila për herë të parë u mbajt pa ‘Vetëvendosjen” ...

Opozita kërkon dorëheqjen e Qeverisë pa VV: Asnjë pëllëmbë tokë nuk e japim

Ora news - 14.05.2016

Partitë opozitare në Kosovë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, nëpërmjet protestës, kanë kundërshtuar edhe një herë, marrëveshjen për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ...

Përmbledhje e protestës së sotme të boshtit opozitar (Video)

Telegrafi - 14.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, janë të sigurta se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe se do të dalin fitues. I pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se ...

Protesta në Kosovë

VOA - 14.05.2016

Në Kosovë, partitë Aleanca për Ardhmërinë dhe Nisma për Kosovën mbajtën protestë për të kundërshtuar marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi. Gjatë protestës që kaloi pa incidente, u bë thirrje për ...

Ahmeti frikësohet nga protesta, BESA e ngushëllon – së shpejti fundi yt politik!

Botasot - 14.05.2016

Protesta e 9 Majit ka shënuar një epokë të re të zhvillimeve në Maqedoni. E organizuar nga Këshilli Opozitar, rreth 30 mijë protestuesit që iu bashkëngjiten Marshit Protestues dërguan qartë porosinë ...

Video/ Bomba molotov mes protuestuesve francezë dhe policisë

Mapo - 14.05.2016

Protesta të dhunshme në Francë, kundër reformave. Protestuesit në Rennes janë përleshur me policinë dhe kanë hedhur bomba molotov. Policia ka reaguar me gaz lotesjelles.

KMLDNJ lavdëron protestën e sotme, thotë se protestuan rreth 25 mijë qytetarë

Botasot - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e mbajtur sot, të organizua nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

KMLDNJ thotë se sot protestuan rreth 25 mijë qytetarë

Telegrafi - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e organizuar nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

KMDLNJ thotë se në protestë ishin 25 mijë protestues

Gazeta Express - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e mbajtur sot, të organizua nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

Si u përgatit policia për protestën e 14 majit? (VIDEO)

Botasot - 14.05.2016

Masat e sigurisë nga Policia e Kosovës për protestën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e Nisës për Kosovën nuk munguan edhe këtë herë. Por, numri i madh i policëve doli të jetë i panevojshëm, sepse ...

Prishtinë, AAK dhe Nisma, protestë pa Vetëvendosjen

RTSH - 14.05.2016

Nën tingujt e himnit kombëtar shqiptar dhe më pas atij shtetëror të Kosovës, të shtunën nisi në Prishtinë protesta e organizuar nga dy partitë politike në opozitë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ...

KMDLNj: Sot protestuan rreth 25 mijë qytetarë

Zeri - 14.05.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) e ka lavdëruar protestën e mbajtur sot, të organizua nga dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA për Kosovën.

Si u përgatit Policia, për protestën e 14 majit? (Video)

Telegrafi - 14.05.2016

Masat e sigurisë nga Policia e Kosovës për protestën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e Nismës për Kosovën nuk munguan edhe këtë herë. Por, numri i madh i policëve doli të jetë i panevojshëm, ...

“Spontanisht” po pastrohen përmendoret e ngjyrosura nga Revolucioni i Larmë

Tetova Sot - 14.05.2016

Në rrjetet sociale është publikuar vetëm një pjesë e porosive përmes të cilave bëhet presion ndaj grave për të pastruar përmendoret dhe objektet e ngjyrosura në Revolucionin e Larmë, transmeton ...

Kaos në Francë, protestuesit sulmojnë bankat, përleshen me policinë

Gazeta Tema - 14.05.2016

Përleshje të dhunshme kanë shpërthyer në Francë mes protestuesve dhe policisë. Gjatë një demonstrate kundër reformës në punësim të qeverisë Franceze, protestuesit në Rennes kanë djegur disa makina, ...

AAK dhe NISMA mbajnë protestën e radhës, policia blindon Prishtinën

Java News - 14.05.2016

Policia e Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për protestën e sotme të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, duke angazhuar numër të mjaftueshëm të zyrtarëve policorë për ...

AAK: Po pengohet qarkullimi i mijëra automjeteve drejt protestës

Tetova Sot - 14.05.2016

(E plotësuar) – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se janë bllokuar mijëra automjete në rrugën Pejë – Prishtinë, te udhëkryqi i Kijevës. AAK i ka bërë apel Policia e Kosovës që të ...

Protesta e AAK-së dhe Nismës (LIVE/VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2016

Në Sheshin “Skënderbe” tashmë kanë ardhur disa nga anëtarët e AAK-së. Disa minuta para se të fillojë protesta tashmë ka ardhur deputeti Daut Haradinaj, kryetari i komunës së Deçanit Rasim Selmanaj si ...

AAK dhe NISMA protestojnë kundër Qeverisë |FOTO

NOA - 14.05.2016

Kosovë, 14 maj 2016, NOA.al - AAK dhe NISMA kanë arritur të mbushin sheshin kryesor të Prishtinës me protestues. Po kërkojnë që të anulohet marrëveshja për demarkacionin dhe asociacionin.

Sot do të protestohet në gjashtë qytete të Maqedonisë

Tetova Sot - 14.05.2016

Sot në orën 18 protestuesit e Revolucionit të Larmë përsëri do të mblidhen para ndërtesës së Prokurorisë Speciale Publike në Shkup, transmeton TetovaSot.

FOTOT/ Gas dhe bomba molotiv: Protesta të dhunshme në Francë kundër reformave

Gazeta Tema - 14.05.2016

Janë rikthyer paraditen e sotme protestat e dhunshme në Rennes të Francës. Protestuesit që janë kundër reformave janë përleshur me policinë dhe kanë hedhur bomba molotov, ndërkohë që policia ka ...

Protesta të dhunshme kundër reformave të punës në Francë (Video)

Tetova Sot - 14.05.2016

Qyteti francez, Renes, është ngulfatur nga protestat të dhunshme kundër reformat të punës të cilat parashohin orare më të gjata të punës për pagesa më të ulëta për punëtorët.

AAK-NISMA: Protesta ishte madhështore

Tetova Sot - 14.05.2016

Pas përfundimit të protestës kanë reaguar edhe AAK dhe NISMA. Këto dy subjekte Opozitare, që edhe kanë organizuar protestën e sotme në kanë thënë se ajo ishte madhështore.

“Çfarë shpërbërie”-protestuesit sonte para Kuvendit

Flaka - 14.05.2016

Protestuesit pjesmarrës në protestën e sontme në Shkup u mblodhën para Kuvendit ku me transparent dhe thirrje kërkuan mbledhjen e tij. Transparenta kryesorë e protestit të sotëm ishte “Kuvend ...

Protestë simbolike e mërgatës në Zvicër

Flaka - 14.05.2016

Protesta e 9 majit e cila u mbajt në Shkup e organizuar nga Këshilli Opozitar, ka marrë përkrahje edhe nga mërgata shqiptare në Zvicër. Gjatë ditës së sotme, edhe pse pjesëmarrja ishte tejet ...

Sipas policisë në protestë kanë marrë pjesë rreth 5.000 protestues

Kosova Live - 14.05.2016

Policia e Kosovës në një informatë të saj lidhur me protestën e dy partive opozitare, e cila filloi në orën 14:00 dhe përfundoi në orën 15:05 e qetë dhe pa incidente, ka theksuar se në këtë protestë ...

Organizatorët vlerësojnë se protesta ishte madhështore dhe dinjitoze

Kosova Live - 14.05.2016

Dhjetëra mijëra qytetarë nga gjithë Kosova, sot kanë dëshmuar qytetari dhe vendosmëri, për të kundërshtuar gjendjen e rëndë në vend dhe fajtorët kryesor të kësaj gjendjeje.

Protesta, testi i opozitës së përçarë

Lajmi.net - 13.05.2016

Protesta e së shtunës, e thirrur nga AAK e Nisma, pritet të jetë një test për këto dy forca politike opozitare. Kjo pasi VV nuk do të jetë pjesë e kësaj partie dhe për këtë arsye, shumë analistë ...

Opozita po përgatitet për protestë

Lajm - 13.05.2016

Sekretari ekzekutiv i partisë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj, ka postuar disa fotografi në rrjetin social facebook, ku shihen flamuj të shumtë të Kosovës, Shqipërisë, ...

Rugovasit protestojnë nesër në Prishtinë

Almakos - 13.05.2016

Protestës të së shtunës, të organizuar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe “Nisma për Kosovën”, do t’i bashkëngjiten edhe banorët e pesëmbëdhjetë fshatrave të ...

AAK koordinohet me Policinë për protestën e nesërme

Almakos - 13.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi, dhe Sekretari Ekzekutiv, Valon Tolaj, sot kanë pasur një takim me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e ...

​AAK koordinohet me Policinë për protestën e nesërme

Lajmi.net - 13.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi, dhe Sekretari Ekzekutiv, Valon Tolaj, sot kanë pasur një takim me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e ...

A do të ketë dhunë në protestën e nesërme? Ja çfarë thonë njohësit e sigurisë!

Lajm - 13.05.2016

Opozita “gjysmake” Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën nesër do të protestojnë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, kundër qeverisë .

A do të ketë dhunë në protestën e nesërme? Ja çfarë thonë njohësit e sigurisë!

Almakos - 13.05.2016

Opozita “gjysmake” Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën nesër do të protestojnë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, kundër qeverisë .

Protesta që synon “ringjalljen” opozitare

Shqipmedia - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë, shkruan sot Koha Ditore. Ka rreth dy muaj prejse opozitarizmi thuajse ka ...

Shumë mërgimtar udhëtuan enkas për në protestën e Këshillit Opozitar (FOTO)

Almakos - 13.05.2016

Enkas për në protestat madhështore të Këshillit Opozitar më 9 Maj në Shkup kishin udhëtuar edhe shumë mërgimtarë, protestën në të cilën morrën pjesë mbi 30 mijë protestues shqiptar.

Arifi: VV-ja me PDK-në e LDK-në po detyrojnë elektoratin e tyre mos të dalin në protestë

Albeu.com - 13.05.2016

Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë lajmëruar se ditën e nesërme do të ketë protestë kundër qeverisë. Lidhur me këtë, Avni Arifi kryetar i degës së ...

PROTESTOJ: Sonte protestojmë kundër padrejtësive sociale

Almakos - 13.05.2016

Edhe sot në orën 18:00 Lëvizja Protestoj ka paralajmëruar protesta në disa qytete. Sonte do të protestohet kundër padrejtësisë sociale dhe politikat e gabuara për punësim.

Prokuroria, procedim penal për protestën e Bashkisë së Tiranës

Top Channel - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Gjini flet për pjesëmarrjen në protestën e së shtunës

Lajmi.net - 13.05.2016

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ka thënë se protesta e 14 majit, e organizuar nga AAK dhe NISMA do të jetë shumë e madhe, në kontekst të pjesëmarrjes së qytetarëve dhe ...

Prokuroria, hetim protestës së Bashkisë së Tiranës

Almakos - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur një hetim për protestën e organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pak ditë më parë. Në një njoftim për shtyp thuhet se, procedimi penal ka nisur për akuzat “organizim i ...

Prokuroria nis procedim penal për Veliajn

Albeu.com - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal kundër kryebashkiakut të kryeqytetit lidhur me protestat e organizuara nga ana e tij pranë selisë të Gjykatës Administrative.

Tiranë, prokuroria procedim Veliajt për manifestim të paligjshëm dhe kanosje ndaj gjyqtarëve

SOT - 13.05.2016

Prokuroria ka nisur hetimet, dy ditë pas protestës së thirrur nga kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj përpara Gjykatës Administrative të Apelit. Burime nga organi i akuzës pohojnë se ka nisur ...

Prokuroria merr nën hetim Erion Veliajn, “kërcënoi gjyqtarët”

LajmiFundit - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Fillon ndërtimi i skenës për protestën e opozitës (Foto)

Lajmi.net - 13.05.2016

Dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma nesër pritet të protestojnë para Qeverisë së Kosovës. E për këtë, ka filluar të ndërtohet edhe skena ku liderët e këtyre subjekteve do të mbajnë fjalime, raporton ...

Rruga e protestës së sotme në Prishtinë

Lajmi.net - 13.05.2016

Protesta e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma e cila do të mbahet sot ka edhe skenarin e saj. Fillimisht dy nisjet e protestuesve drejt sheshit “Skënderbeu” do të bëhen në formë ...

Prokuroria, procedim penal për protestën e Bashkisë së Tiranës

Zhurnal - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Protestuesit të revoltuar nga pagat e ulëta ngjyrosën edhe Ministrinë e Ekonomisë (FOTO)

Lajm - 13.05.2016

Qytetarët që protestojnë sonte kundër politikës së keqe të punësimit dhe padrejtësisë sociale hodhën ngjyrë ndaj Agjencisë së Punësimit. Protestuestuesit janë të revoltuar nga pagat e ulëta, abuzimin ...

Mbaron protesta, sulmohet Agjencia për punësim dhe ministria e Ekonomisë

Zhurnal - 13.05.2016

Shkup, 13 maj - Edhe sonte protestuesit e shoqërisë civile e nisën marshin prej tek Prokuroria speciale për të vazhduar më tej tek Agjencia për punësim dhe ajo e administratës duke shprehur mllefin e ...

Ismajl Kurteshi i Vetëvendosjes nesër në protestë? (Video)

Lajmi.net - 13.05.2016

Deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshin nesër mund ta shohim në mes të protestuesve. Ai në Tribuna Channel ka thënë se ende nuk ka marr vendim përfundimtar, por se është kundër çfarëdo ...

Protesta që synon “ringjalljen” opozitare

Telegrafi - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë, shkruan sot Koha Ditore. Ka rreth dy muaj prejse opozitarizmi thuajse ka ...

Protesta e Opozitës mbahet sot

Gazeta Express - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” sot, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë. 25 marsi ishte data kur opozita përfundimisht kishin ndarë rrugët.

Testi i opozitës së përçarë

Zeri - 13.05.2016

Protesta e 14 majit e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe “Nisma për Kosovën”, pa mbështetjen e “Vetëvendosjes” po shihet si test i tyre jo vetëm përballë ...

Rugovasit protestojnë nesër në Prishtinë

Gazeta Express - 13.05.2016

Protestës të së shtunës, të organizuar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe “Nisma për Kosovën”, do t’i bashkëngjiten edhe banorët e pesëmbëdhjetë fshatrave të Rugovës.

Protesta që synon “ringjalljen” opozitare

Syri.net - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë, shkruan sot Koha Ditore. Ka rreth dy muaj prejse opozitarizmi thuajse ka ...

Edhe rugovasit protestojnë nesër në Prishtinë

Telegrafi - 13.05.2016

Protestës të së shtunës, të organizuar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe “Nisma për Kosovën”, do t’i bashkëngjiten edhe banorët e pesëmbëdhjetë fshatrave të Rugovës.

AAK e Nisma nesër në shesh për të protestuar

Botasot - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë. 25 marsi ishte data kur opozita përfundimisht kishin ndarë rrugët.

Opozita nesër proteston e ndarë

Ora news - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë, shkruan sot Koha Ditore. Ka rreth dy muaj prejse opozitarizmi thuajse ka ...

Testi i opozitës së përçarë

Telegrafi - 13.05.2016

Protesta e 14 majit e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe “Nisma për Kosovën”, pa mbështetjen e “Vetëvendosjes” po shihet si test i tyre jo vetëm përballë ...

Rugovasit protestojnë nesër në Prishtinë

Zeri - 13.05.2016

Protestës të së shtunës, të organizuar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe “Nisma për Kosovën”, do t’i bashkëngjiten edhe banorët e pesëmbëdhjetë fshatrave të Rugovës.

Organizatorët e Protestës së nesërme, takim me Policinë

Telegrafi - 13.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi, dhe sekretari Ekzekutiv, Valon Tolaj, sot kanë pasur një takim me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e ...

AAK takohet me policinë, kërkojnë që mos t’i pengojnë protestuesit

Gazeta Express - 13.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi, dhe Sekretari Egzekutiv, Valon Tolaj, janë takuar sot me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e protestës së ...

AAK koordinohet me Policinë për protestën e nesërme

Botasot - 13.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi, dhe Sekretari Ekzekutiv, Valon Tolaj, sot kanë pasur një takim me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e ...

Protesta kundër qeverisë që synon “ringjalljen” opozitare

Panorama - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë, shkruan sot Koha Ditore. Ka rreth dy muaj prejse opozitarizmi thuajse ka ...

Organizatorët e protestës së nesërme në takim me policinë

Zeri - 13.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se sekretari i këtij subjekti politik, Blerim Kuqi, dhe sekretari ekzekutiv i saj, Valon Tolaj, sot kanë pasur një takim me zyrtarë të policisë së ...

A do të ketë dhunë në protestën e nesërme? Ja çfarë thonë njohësit e sigurisë!

Telegrafi - 13.05.2016

Opozita “gjysmake” Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën nesër do të protestojnë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, kundër qeverisë .

AAK e NISMA, ndryshe nga VV, e lajmojnë protestën në Polici

Gazeta Express - 13.05.2016

Ndryshe prej herëve të kaluara, protesta e nesërme e organizuar nga subjektet opozitare është lajmëruar në organet e rendit. AAK-ja e Ramush Haradinajt dhe “Nisma për Kosovën” kanë lajmëruar ...

Arifi: VV, bashkë me PDK-në e LDK-në “po i japin zor që elektorati i tyre mos të dal në protestë”

Telegrafi - 13.05.2016

Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë paralajmëruar për nesër protestë kundër qeverisë. Lidhur me këtë, Avni Arifi kryetar i degës së AAK-së në Prishtinë ...

Masa e protestuesve nesër, përcakton fuqinë e “fraksioneve” politike në Kosovë

Telegrafi - 13.05.2016

Një ditë e ndanë opozitën e bashkuar nga protesta tashmë shumë e përfolur e 14 majit. Siç dihet, pjesë e opozitës së bashkuar nuk është partia më e madhe opozitare, Lëvizja Vetëvendosje.

Arifi: VV-ja bashkë me PDK-në e LDK-në po i japin zor që elektorati i tyre mos të dal në protestë

Botasot - 13.05.2016

Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë paralajmëruar për nesër protestë kundër qeverisë. Lidhur me këtë, Avni Arifi kryetar i degës së AAK-së në Prishtinë ...

Arifi: VV'ja bashkë me PDK’në e LDK’në po i japin zor që elektorati i tyre mos të dal në protestë

Gazeta Express - 13.05.2016

Avni Arifi nga AAK’ja ka vlerësuar se pavarësisht përpjekjeve të PDK, LDK e VV’së që mos të dilet në protestë, prapë ajo do të jetë masive Arifi në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë ...

Protesta mund të sjellë mjegull në skenën politike të Kosovës

Botasot - 13.05.2016

Opozita në një vend demokratik duhet ta luajë rolin e saj komfor rregullave dhe ligjit Analistët politikë vlerësojnë se protesta e paralajmëruar e koalicionit AAK-Nisma, në thelbin e saj përmban ...

Protesta: Prokuroria nis hetimin për Veliajn

Mapo - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur një hetim për protestën e organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pak ditë më parë. Në një njoftim për shtyp thuhet se, procedimi penal ka nisur për akuzat “organizim i ...

DOKUMENT/ Protesta tek Gjykata Administrative, prokuroria nis hetimet ndaj Erion Veliajt: Kanosje ndaj gjyqtarëve

Syri.net - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Veliaj vihet në hetim nga Prokuroria, kanosi gjyqtarët gjatë protestës

Gazeta Express - 13.05.2016

​Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për protestën që kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj zhvilloi më 11 Maj para Gjykatës të Apelit Administrativ.

Protesta, Prokuroria procedim Veliajt për manifestim të paligjshëm dhe kanosje ndaj gjyqtarëve

BalkanWeb - 13.05.2016

TIRANË- Dy ditë pas protestës së thirrur nga kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj përpara Gjykatës Administrative të Apelit, prokuroria ka nisur hetimet.

Ja skenari i protestës së sotme (Foto)

Botasot - 13.05.2016

Protesta e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma e cila do të mbahet sot ka edhe skenarin e saj. Fillimisht dy nisjet e protestuesve drejt sheshit “Skënderbeu” do të bëhen në formë ...

Ky është skenari i protestës së nesërme

Telegrafi - 13.05.2016

Protesta e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma, e cila do të mbahet nesër, ka edhe skenarin e saj. Fillimisht dy nisjet e protestuesve drejt sheshit “Skënderbeu” do të bëhen në ...

AAK e NISMA: VV po ia zgjat jetën Qeverisë (Video)

Telegrafi - 13.05.2016

Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, po ia shohin për të madhe ish-partnerit të tyre, Lëvizjes Vetëvendosje, që nuk po e mbështet protestën e thirrur nga këto dy parti.

Protesta/ Prokuroria e Tiranës nis procedim penal për Erjon Veliajn

Panorama - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

AAK e NISMA: VV po ia zgjat jetën Qeverisë (VIDEO)

Botasot - 13.05.2016

Partneret e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën po ia shohin për të madhe ish-partnerit të tyre Lëvizjes Vetëvendosje, e cila nuk po e mbështet protestën e thirrur nga këto dy ...

Rruga e protestës së sotme në Prishtinë

Zeri - 13.05.2016

Protesta e paralajmëruar nga dy partitë opozitare, AAK dhe Nisma e cila do të mbahet sot ka edhe skenarin e saj. Fillimisht dy nisjet e protestuesve drejt sheshit “Skënderbeu” do të bëhen në formë ...

Ismajl Kurteshi i VV-së, nesër në protestë? (Video)

Telegrafi - 13.05.2016

Deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshin, nesër mund ta shohim në mes të protestuesve. Në emisionin “Kontakt” me Valdrin Krasniqin në Tribuna Channel, ai ka thënë se ende nuk ka marr ...

Ismajl Kurteshi i Vetëvendosjes nesër në protestë? (VIDEO)

Zeri - 13.05.2016

Deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshin nesër mund ta shohim në mes të protestuesve. Ai në Tribuna Channel ka thënë se ende nuk ka marr vendim përfundimtar, por se është kundër çfarëdo ...

Kurteshi i VV-së mund t'i bashkohet protestës së nesërme

Botasot - 13.05.2016

Deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshin nesër mund ta shohim në mes të protestuesve. Ai në Tribuna Channel ka thënë se ende nuk ka marr vendim përfundimtar, por se është kundër çfarëdo ...

AAK e Nisma të shtunen në shesh për të protestuar

Java News - 13.05.2016

Të shtunën shikohet realisht sesi është përcarja e Opozitës në Kosovë. Opozita do të bëhet “e gjallë” neser, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë. Por, do të protestojë e ndarë.

AAK bën përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit

Java News - 13.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë është duke i bërë përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit që e ka thirrur bashkë me Nismën për Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i AAK’së, Valon Tolaj, ...

AAK takohet me policinë, kërkojnë që mos t’i pengojnë protestuesit

Ilirida - 13.05.2016

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi, dhe Sekretari Egzekutiv, Valon Tolaj, janë takuar sot me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e protestës së ...

Protesta e bashkisë te gjykata, prokuroria nis hetimet për “tubim të jashtëligjshëm”

Java News - 13.05.2016

Pas reagimeve kritike të disa prej organeve të drejtësisë për protestën e mbajtur nga bashkia e Tiranës pranë gjykatës Administrative, ku zhvillohej procesi për pallatin 17-katësh te diga e liqenit, ...

Protestuesit në Shkup: Duam paga më të larta, dhe jo momumente më të larta!

Tetova Sot - 13.05.2016

“Duam paga më të larta, dhe jo monumente më të larta”, thërasin protestuesit sonte në Shkup, e cila ka filluar para ndërtesës së Prokurorisë Speciale Publike.

Nisin hallet gjyqësore për protestuesin Veliaj

Respublica - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Prokuroria, procedim penal për protestën e Bashkisë së Tiranës

Gazeta Tema - 13.05.2016

Prokuroria e Tiranës ka nisur procedim penal për protestën e dy ditëve më parë të organizuar nga Bashkia e kryeqytetit pranë selisë së Gjykatës Administrative.

Protestuesit të revoltuar nga pagat e ulëta në Maqedoni: Ngjyrosin Agjencinë e Punësimit (FOTO)

Tetova Sot - 13.05.2016

Qytetarët që protestojnë sonte kundër politikës së keqe të punësimit dhe padrejtësisë sociale hodhën ngjyrë ndaj Agjencisë së Punësimit. Protestuestuesit janë të revoltuar nga pagat e ulëta, abuzimin ...

Protestuesit të revoltuar nga pagat e ulëta ngjyrosën edhe Ministrinë e Ekonomisë (FOTO)

Tetova Sot - 13.05.2016

Qytetarët që protestojnë sonte kundër politikës së keqe të punësimit dhe padrejtësisë sociale hodhën ngjyrë ndaj Agjencisë së Punësimit. Protestuestuesit janë të revoltuar nga pagat e ulëta, abuzimin ...

Protesta që synon “ringjalljen” opozitare

Kosova Live - 13.05.2016

Opozita do të bëhet “e gjallë” të shtunën, kur planifikon të protestojë kundër Qeverisë së Kosovës. Por, do të protestojë e ndarë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Rugovasit protestojnë nesër në Prishtinë

Kosova Live - 13.05.2016

Protestës të së shtunës, të organizuar nga dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën, do t’i bashkëngjiten edhe banorët e pesëmbëdhjetë fshatrave të Rugovës.

AAK dhe policia harmonizojnë veprimet për protestën e nesërme

Kosova Live - 13.05.2016

Sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuqi dhe sekretari ekzekutiv, Valon Tolaj, sot kanë pasur një takim me zyrtarë të policisë së Kosovës, për t’i harmonizuar veprimet për mbarëvajtjen e ...

Latifi zbulon skenarin e protestës së 14 majit (Video)

Lajmi.net - 12.05.2016

Protesta e së shtunës për nga masiviteti do të jetë më e madhja dhe do të jetë paqësore. Leja për të protestuar është marrë nga Komuna e Prishtinës, ndërsa është lajmëruar edhe Policia e Kosovës se ...

Revolucioni i larmë para rezidencës së presidentit Ivanov

Idividi - 12.05.2016

Shkup, 11 mars 2016 (MIA) - Qytetarët, të cilët tani katër javë protestojnë kundër abolimit të presidentit Gjorge Ivanov, edhe sot masovikisht në orën 18 janë mbledhur para Prokurorisë speciale ...

“Revolucioni laraman”: Ngjyrë edhe për Ivanovin

Zhurnal - 12.05.2016

Shkup, 12 maj - Në organizim të iniciativës qytetare “Protestoj” në Shkup dhe në më shumë qytete të vendit, sërish u protestua për tërheqjen e vendimit për abolim për të gjithë ata që kundër tyre ...

“Dasma e madhe shqiptare”

Almakos - 12.05.2016

“Mbi 30 mijë protestues kishte të hënën në protestën e organizuar nga Këshilli Opozitar” Shkruan Ferdeze Aliu Sulejmani, anëtare e Këshillit Opozitar “Të nderuar protestues-se të protestës së 9 Majit ...

Protesta e “9 Majit” zgjerohet edhe në Zvicër

Almakos - 12.05.2016

Madhështia e protestës së 9 Majit në Shkup, ku kishte mbi 30.mijë protestues sipas përllogaritjeve të fundit, e organizuar nga Këshilli Opozitar, ka frymëzuar edhe mërgatën shqiptare.

Protesta e “9 Majit” zgjerohet edhe në Zvicër

Lajm - 12.05.2016

Madhështia e protestës së 9 Majit në Shkup, ku kishte mbi 30.mijë protestues sipas përllogaritjeve të fundit, e organizuar nga Këshilli Opozitar, ka frymëzuar edhe mërgatën shqiptare.

Shoqëria civile nuk e përkrahë protestën e 14 Majit

Lajmi.net - 12.05.2016

Në protestën e organizuar nga opozita e bashkuar VV, AAK dhe Nisma në Ditën e Pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt, morën pjesë shumë aktivistë të shoqërisë civile.

Protesta të dhunshme në Paris (Foto/Video)

Lajm - 12.05.2016

Protesta të dhunshme kanë filluar në Paris, për të kundërshtuar kështu reformat e reja të punës të vendosura nga qeveria franceze Koktej molotovi dhe gurë janë hedhur nga protestuesit, mirëpo policia ...

Do të protestohet në 10 qytete

Almakos - 12.05.2016

Lëvizja “Protestoj” ka njoftuar se sot do të protestohet në 10 qytete, edhe atë në: Shkup, Dellçev, Radovish, Kërçovë, Veles, Vallandovë, Strumicë, Prilep dhe Manastir.

Gorani: Protesta e së shtunës, tregon fuqinë e AAK-se e Nismës

Lajmi.net - 12.05.2016

Aderimet e anëtareve të dy partive opozitare (AAK dhe Nisma) në Lëvizjes Vetëvendosje (VV), po vijnë si rezultat së partia më e madhe opozitare e ka fituar njëfarë besimi tek këta anëtarë, se ata ...

As hermelinat e strukturave policore VMRO – BDI, s’parandaluan protestën me mbi 30 mijë (VIDEO)

Almakos - 12.05.2016

Protesta madhështore e Këshillit Opozitar më 9 Maj, ku morrën pjesë mbi 30 mijë protestues shqiptar, kishte alarmuar strukturat policore të VMRO – BDI-së, me çka mu këtë ditë rreth orës 15 kanë ...

Protesta e sontme filloi nga Inspektorati i tregut e mbaroi tek ndërtesa e Gruevskit

Zhurnal - 12.05.2016

Shkup, 12 maj - Edhe sonte protestutesit e shoqërisë civile nisën protestën e tyre për të shprehur pakënaqësitë ndaj vendimit të presidentit Ivanov për amnestinë ndaj disa politikanëve të përfshirë ...

Opozita po përgatitet për protestë (Foto)

Almakos - 12.05.2016

Sekretari ekzekutiv i partisë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj, ka postuar disa fotografi në rrjetin social facebook, ku shihen flamuj të shumtë të Kosovës, Shqipërisë, ...

Në zyrat e AAK-së po përgatiten flamujt për protestën e së shtunës (Foto)

Lajmi.net - 12.05.2016

Sekretari ekzekutiv i partisë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj, ka postuar disa fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihen flamuj të shumtë të Kosovës, Shqipërisë, ...

Pse u ndalën protestat e opozitës pas zgjedhjes së Hashim Thaçit president?

Botasot - 12.05.2016

Qarjet e opozitës vetëm ditë më parë e cila quhej si e bashkuar, kanë vënë në dyshim shumë përkrahës të një kauze e cila dukej shumë afër në horizont.

Qeveria merr me koncesion protestat

Mapo - 12.05.2016

Nga Armand Shkullaku Qytetarët e Tiranës kanë parë dje një tjetër shfaqje të shëmtuar të hipokrizisë dhe standardit të dyfishtë të të përzgjedhurit të Edi Ramës në krye të bashkisë së Tiranës.

Pengohet incident në Strumicë mes protestuesve dhe kundër-protestuesve (Video)

Telegrafi - 12.05.2016

Gjatë ditës së djeshme kishte protesta për faljen e Gjorgje Ivanov në 15 qytete të Maqedonisë, por më ”nxehtë” ishte në Strumicë ku pati tentim për incident në mes protestuesve dhe ...

Protesta të dhunshme në Paris (Foto/Video)

Gazeta Express - 12.05.2016

​Protesta të dhunshme kanë filluar në Paris, për të kundërshtuar kështu reformat e reja të punës të vendosura nga qeveria franceze Koktej molotovi dhe gurë janë hedhur nga protestuesit, mirëpo ...

Sot protesta në dhjetë qytete të Maqedonisë

Telegrafi - 12.05.2016

Mos kini frikë! Ne qytetaret dhe qytetarët e Maqedonisë nga të gjithë etnitë, dhe nga prejardhje të ndryshme politike, më 5 maj 2015 treguam, dhe më 12 prill 2016 konfirmojmë se nuk ndjejmë më frikë, ...

Gorani: Numri i protestuesve më 14 maj, tregues i fuqisë politike të AAK-së dhe Nismës

Telegrafi - 12.05.2016

Aderimet e anëtareve të dy partive opozitare (AAK dhe Nisma) në Lëvizjes Vetëvendosje (VV), po vijnë si rezultat së partia më e madhe opozitare e ka fituar njëfarë besimi tek këta anëtarë, se ata ...

AAK bën përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit (Foto)

Gazeta Express - 12.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë është duke i bërë përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit që e ka thirrur bashkë me Nismën për Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i AAK'së, Valon Tolaj, ...

AAK po bën përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit (Foto)

Telegrafi - 12.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë është duke i bërë përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit që e ka thirrur bashkë me Nismën për Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i AAK-së, Valon Tolaj, ...

AAK bën përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit (FOTO)

Zeri - 12.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë është duke i bërë përgatitjet e fundit për protestën e 14 majit që e ka thirrur bashkë me Nismën për Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur sekretari i AAK'së, Valon Tolaj, ...

Opozita po përgatitet për protestë

Botasot - 12.05.2016

Sekretari ekzekutiv i partisë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj, ka postuar disa fotografi në rrjetin social facebook, ku shihen flamuj të shumtë të Kosovës, Shqipërisë, ...

Shteti trampolinë e pozitës dhe opozitës

Tetova Sot - 12.05.2016

Nga: Avni Jashari Në Kosovë pavarësisht që ditë ma parë morëm dy lajme të mira, njërën për anëtarësim në UEFA dhe tjera dritën jeshile për liberalizim vizash nga KE, populli po vazhdon të mbetët me ...

Shoqëria civile nuk e përkrahë protestën e 14 Majit në Kosovë

Tetova Sot - 12.05.2016

Në protestën e organizuar nga opozita e bashkuar VV, AAK dhe Nisma në Ditën e Pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt, morën pjesë shumë aktivistë të shoqërisë civile.

Sot protestohet në 10 qytete

Tetova Sot - 12.05.2016

“Mos kini frikë! Ne qytetarët dhe qytetaret e Maqedonisë nga të gjithë etnikumet, moshat dhe nga prejardhjet e tyre të ndryshme politike, më 5 maj 2015 treguam, edhe më 13 prill 2016 kemi konfirmuar ...

Revolucioni i larmë mbërrinë edhe në Bruksel

Flaka - 12.05.2016

Rreth tridhjetë të rinjë maqedonas të cilët punojnë apo studiojnë në Bruksel sot pasdite iu bashkangjitën Revolucionit të larmë në sheshin i cili ndodhte disa metra nga Komisioni Evropian dhe ...

Protestuesit hodhën ngjyrë ndaj “Gruevskit” (VIDEO)

Tetova Sot - 12.05.2016

Protestuesit sonte e kanë ngjyrosur fotografinë e liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. Fotografia e tij ishte e vendosur në lagjen Bihaçka. Nën fotografinë e tij u shkruajt “Mafia”.

Haradinaj: Protesta do të jetë madhështore edhe pa Vetëvendosjen

Albeu.com - 11.05.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka siguruar se protesta e 14 majit do të jetë madhështore dhe e fuqishme edhe nëse nuk merr pjesë Vetëvendosje.

Francezët protestojnë kundër ligjit të ri të punës

Lajm - 11.05.2016

Franca është duke u ballafaquar me protesta të ashpra nëpër shumë qytete pasi qeveria ka bërë reforma në ligjin e punës. Në Nantes protestuesit u përleshën me forcat e sigurisë.

Francezët protestojnë kundër ligjit të ri të punës

Zhurnal - 11.05.2016

Paris, 11 maj - Franca është duke u ballafaquar me protesta të ashpra nëpër shumë qytete pasi qeveria ka bërë reforma në ligjin e punës. Në Nantes protestuesit u përleshën me forcat e sigurisë.

Tetova sonte proteston për herë të tretë kundër presidentit Ivanov

Lajm - 11.05.2016

Protestat kundër presidentit Ivanov vazhdojnë edhe në Tetovë, sonte në fillim prej ora 19, transmeton TetovaSot. “Sot në orën 19, ne qytetarët e Tetovës, për herën e tretë në qytetin tonë, të ...

Tetova sonte proteston për herë të tretë kundër presidentit Ivanov

Almakos - 11.05.2016

Protestat kundër presidentit Ivanov vazhdojnë edhe në Tetovë, sonte në fillim prej ora 19. “Sot në orën 19, ne qytetarët e Tetovës, për herën e tretë në qytetin tonë, të pakënaqur nga gjendja e ...

AAK e NISMA për protestën e së shtunës: Më e madhja ndonjëherë

Lajmi.net - 11.05.2016

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, që u ndanë nga blloku me Vetëvendosjen për të nënshkruar një koalicion parazgjedhor mes tyre, po bëjnë përgatitje intenzive ...

AAK e NISMA për protestën e së shtunës: Më e madhja ndonjëherë

Lajm - 11.05.2016

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, që u ndanë nga blloku me Vetëvendosjen për të nënshkruar një koalicion parazgjedhor mes tyre, po bëjnë përgatitje intenzive ...

Deputetja Kadriaj mbledh gratë në Istog për protestë (Foto)

Lajmi.net - 11.05.2016

​ Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) vazhdon mobilizimin në të gjitha pjesët e vendit për protestën e së shtunës. Sot, gjithandej Kosovës, deputetë të AAK-së, zyrtarë dhe aktivistë kanë zhvilluar ...

Muhaxhiri: Zgjedhjet s’po shihen kund, e AAK po rrezikon me protestë

Lajmi.net - 11.05.2016

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, tha se nuk ka ndonjë tregues që çon ka zgjedhjet e reja, së shpejti, për shumë arsye – përfshirë edhe pozicionimin e faktorit ndërkombëtar.

Protesta tek Gjykata e Apelit Administrativ, Manjani-Veliajt: Pushtete që protestojnë kundër njeri-tjetrit

SOT - 11.05.2016

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ia ka kthyer sot, goditjen që i dha dje, kryebashkiaku Erion Veliaj, pas protestës që ai zhvilloi dje tek Gjykata e Apelit Administrativ për përjashtimin e trupës ...

Limaj: VV ti bashkohet protestës më 14 maj

Albeu.com - 11.05.2016

Kryetari i NISMA për Kosovën Fatmir Limaj i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që ti bashkohet protestës së 14 majit. Në emisionin "Rubikon" Limaj tha se sheh se ka terren të mirë për protestë ...

“Revolucioni i laraman” në vilën në Vodno, policia ndalon ngjyrosjen e vilës presidenciale

Portalb - 11.05.2016

Lëvizja Civile “Protestoj” vazhdoi protestat në më shumë qytete të vendit në të cilat qytetarët shprehin revoltën e tyre kundër vendimit të presidentit Ivanov për faljen kolektive të politikanëve dhe ...

Tetovë, protesta dhe kundërprotesta

Portalb - 11.05.2016

Në Tetovë janë mbajtur sonte protestat kundër qeverisë, në fokus të veçantë, kundër vendimit të kryetarit të shteti Gjorge Ivanov për faljen e mbi 50 politikanëve.

(Foto) përfundoi protesta para rezidencës së Presidentit

Almakos - 11.05.2016

Nuk kanë pushuar protestat e sektorit civil as sot, të cilat filluan si çdo ditë tjetër në ora 18:00 para Prokurorisë Speciale Publike. Për dallim nga ditët e kaluara kur ptotestustuesit manifestonin ...

Limaj: I bëj thirrje VV-së që t’i bashkohet protestës së 14 majit

Lajm - 11.05.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se janë duke i bashkërenduar aktivitetet që protesta e 14 majit do të jetë sa më masovike. Në emisionin Rubikon të Kohavisionit, ai ka thënë se ...

Haradinaj: Protestën e bëjmë madhështore edhe pa Vetëvendosjen!

Telegrafi - 11.05.2016

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se protesta e 14 majit do të jetë madhështore dhe e fuqishme edhe pa pjesëmarrjen e Vetëvendosjes.

Francezët protestojnë kundër ligjit të ri të punës

Gazeta Express - 11.05.2016

Franca është duke u ballafaquar me protesta të ashpra nëpër shumë qytete pasi qeveria ka bërë reforma në ligjin e punës. Në Nantes protestuesit u përleshën me forcat e sigurisë.

AAK e NISMA për protestën e së shtunës: Më e madhja ndonjëherë

Botasot - 11.05.2016

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, që u ndanë nga blloku me Vetëvendosjen për të nënshkruar një koalicion parazgjedhor mes tyre, po bëjnë përgatitje intenzive ...

AAK e NISMA thonë se protesta e së shtunës do të jetë më e madhja

Gazeta Express - 11.05.2016

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, që u ndanë nga blloku me Vetëvendosjen për të nënshkruar një koalicion parazgjedhor mes tyre, po bëjnë përgatitje intenzive ...

"Revolucioni i larmë" sot në 15 qytete të Maqedonisë

Gazeta Express - 11.05.2016

"Revolucioni i larmë" - protestat kundër vendimit të presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për faljen e pushtetarëve qëve që janë nën hetime, vazhdon edhe sot.

Time Kadrijaj "sfidon" Donika Kadajn në Istog, mbledh 130 gra për protestë!

Botasot - 11.05.2016

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) po vazhdon mobilizimin në të gjitha pjesët e vendit për protestën e së shtunës. Sot, gjithandej Kosovës deputetë të AAK-së, zyrtarë dhe aktivistë kanë zhvilluar ...

Muhaxhiri: Zgjedhjet s’po shihen kund, e AAK po rrezikon me protestë

Botasot - 11.05.2016

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, tha se nuk ka ndonjë tregues që çon ka zgjedhjet e reja, së shpejti, për shumë arsye – përfshirë edhe pozicionimin e faktorit ndërkombëtar.

Pushtete që protestojnë kundër njeri-tjetrit!

BalkanWeb - 11.05.2016

Nga: ARTAN FUGA* Cfarë??? Presion populist nga rruga një trupe gjykuese, nëpërmjet një mase të udhëhequr nga kreu i pushtetit lokal në Tiranë ? Ky është vërtet fundi i edukatës të shtetit ligjor në ...

Limaj: I bëj thirrje VV-së që t’i bashkohet protestës së 14 majit

Telegrafi - 11.05.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se janë duke i bashkërenduar aktivitetet që protesta e 14 majit do të jetë sa më masovike. Në emisionin Rubikon të Kohavisionit, ai ka thënë se ...

Limaj pret ende mbështetje nga VV'ja për protestën e 14 majit

Gazeta Express - 11.05.2016

​Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ende beson që Lëvizja Vetëvendosje do të mbështesë protestën e 14 majit, të organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe nga Nisma.

Limaj pret ende mbështetje nga VV-ja për protestë

BalkanWeb - 11.05.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ende beson që Lëvizja Vetëvendosje do të mbështesë protestën e 14 majit, të organizuar nga AAK dhe Nisma.

Latifi zbulon skenarin e protestës së 14 majit (Video)

Telegrafi - 11.05.2016

Protesta e së shtunës për nga masiviteti do të jetë më e madhja dhe do të jetë paqësore. Leja për të protestuar është marrë nga Komuna e Prishtinës, ndërsa është lajmëruar edhe Policia e Kosovës se ...

Vetëvendosje nuk komenton pritjet e Limajt për mbështetje e tyre në protestë

Telegrafi - 11.05.2016

Fatmir Limaj ka thënë se pret ende mbështetje nga Vetëvendosje në lidhje me protestën e 14 majit. Zëdhënësi i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, i kontaktuar nga Koha.net, nuk ka dashur të komentojë ...

14 Maji, suksesi apo dështimi i opozitës?

Botasot - 11.05.2016

Nëqoftëse marrim për bazë hulumtimin e Observatorit të matjeve të Pol-Trend “Zgjedhjet e parakohshme parlamentare 2016” të dhjetorit të 2015, atëherë shohim se AAK ka arritur progres, me rritje të ...

Smajl Latifi zbulon skenarin e protestës së 14 Majit

Botasot - 11.05.2016

Protesta e së shtunës për nga masiviteti do të jetë më e madhja dhe do të jetë paqësore. Leja për të protestuar është marrë nga Komuna e Prishtinës ndërsa është lajmëruar edhe Policia e Kosovës se me ...

Protestat e ‘Revolucionit të larmë’ sonte mbahen në 15 qytete

Tetova Sot - 11.05.2016

Sot në 15 qytete do të mbahen protesta kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për abolimin e politikanëve, por edhe kundër gjendjes së përgjithshme me ekonominë, gjyqësinë, krimin dhe ...

Francë, Protesta kundër ligjit të ri të punës

Shqiperia Ime - 11.05.2016

Franca është duke u ballafaquar me protesta të ashpra nëpër shumë qytete pasi qeveria ka bërë reforma në ligjin e punës. Në Nantes protestuesit u përleshën me forcat e sigurisë.

Tetova sonte proteston për herë të tretë kundër presidentit Ivanov

Tetova Sot - 11.05.2016

Protestat kundër presidentit Ivanov vazhdojnë edhe në Tetovë, sonte në fillim prej ora 19, transmeton TetovaSot. “Sot në orën 19, ne qytetarët e Tetovës, për herën e tretë në qytetin tonë, të ...

Vazhdojnë protestat, ”Revolucioni i Larmë” në 15 qytete të Maqedonisë

Flaka - 11.05.2016

Sot do të protestohet në 15 qytete të Maqedonisë kundër faljes së kryetarit Ivanov, por edhe për gjendjen aktuale në shtet. Do të protestohet kundër krizës ekonomike dhe politike, kriminalitetit, ...

Filloi protesta dhe kundër-protesta në Tetovë (LIVE/VIDEO)

Tetova Sot - 11.05.2016

Sapo kane filluar protestat dhe kunder-protestat ne Tetove, raporton TetovaSot. ...

Protestuesit para Gjyqit të Tetovës (VIDEO)

Tetova Sot - 11.05.2016

Protestuesit nga opozita dhe levizja ‘Protestoj’ e cila eshte organizatore e gjithe protestave qe po mbahen ne gjithe qytetet e vendit kane arritur para Gjyqit te Tetoves, te cilet kerkojne heqjen e ...

Protestuesit nisen për tek zyra e Ivanovit në Tetovë (FOTO)

Tetova Sot - 11.05.2016

Protestuesit nga opozita dhe lëvizja ‘Protestoj’ e cila është organizatore e gjithë protestave qe po mbahen në gjithë qytetet e vendit nga Gjyqi i Tetovës, janë nisur drejt zyrës së presidentit ...

Protestuesit në Tetovë kërkojnë dorëheqjen e Ivanovit (FOTO)

Tetova Sot - 11.05.2016

Protestuesit para zyrës se presidentit kërkojnë dorëheqjen e Gjorgje Ivanovit si dhe tërheqjen e vendimit për abolim ( falje), raporton TetovaSot. Protestuesit brohorasin ‘Dorëheqje vrasës’, ku edhe ...

Përfundon protesta në Tetovë (FOTO)

Tetova Sot - 11.05.2016

Përfundoi protesta në Tetovë e organizuar nga opozita dhe lëvizja ‘Protestoj’, raporton TetovSot. Gjatë protestës së sotme në Tetovë janë zhvilluar protestë dhe kundër-protestë dhe nuk pasur asnjë ...

Policia ndalon ngjyrosjen e vilës presidenciale

Flaka - 11.05.2016

Lëvizja Civile “Protestoj” vazhdoi protestat në më shumë qytete të vendit në të cilat qytetarët shprehin revoltën e tyre kundër vendimit të presidentit Ivanov për faljen kolektive të politikanëve dhe ...

Merr fund iluzioni i “Besës”, shifrës së protestuesve i fshihet një Zero !

Flaka - 11.05.2016

Në protestat e 9 majit, të organizuar nga Këshilli opozitar kanë qenë vetëm 3500 protestues. Këtë e bëjnë të ditur shifrat zyrtare, gjë për të cilën në kontinuitet njoftoi Aktuale.mk.

Incident në protestat e Strumicës

Tetova Sot - 11.05.2016

Protesta kundër abolimit të Ivanovit janë zhvilluar edhe në Strumicë. Atje, policia ndaloi një incident në mes të qytetarëve që protestonin dhe zyrtarit nga policia që po filmonte protestuesit, ...

Në protestën e Këshillit Opozitar, partitë opozitare shqiptare të bashkuara

Almakos - 10.05.2016

Në protestën e sotme në Shkup të thirrura nga Këshilli opozitare, partitë opozitare shqiptare Besa, Uniteti, RDK, LRPDSH, PPD morën pjesë në marshin protestues sot, shkruan Fakte.

Në protestën e Këshillit Opozitar, partitë opozitare shqiptare të bashkuara

Lajm - 10.05.2016

Në protestën e sotme në Shkup të thirrura nga Këshilli opozitare, partitë opozitare shqiptare Besa, Uniteti, RDK, LRPDSH, PPD morën pjesë në marshin protestues sot, shkruan Fakte.

Protesta e opozitës që përçau opozitën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.05.2016

Protesta e sotme në Shkup te organizuar nga Këshilli opozitar, dhe në të cilën morën pjesë partitë opozitare shqiptare Besa , Uniteti, RDK, LRPDSH, PPD, duket se më shumë se e ka bashkuar, ka përçarë ...

Kush është ky burrë me plis të bardhë në mes të protestuesve maqedonas?! (FOTO)

Ina - 10.05.2016

Agron Biba është regjisori i njohur nga Ohri, i cili pas protestës së opozitës shqiptare, më pas ka vazhduar me protestën e shoqërisë civile që organizohet nga lëvizja “Protesoj”.

Live: Përfundon protesta e shoqërisë civile

Zhurnal - 10.05.2016

Shkup, 9 maj - Protesta e shoqërisë civile e përkrahur edhe nga partia opozitare LSDM e nisur nga Prokuroria speciale e më pas e njejta vazhdoi edhe për tek Parlamenti, sapo ka përfunduar, njofton ...

Protesta e opozitës që përçau opozitën

Idividi - 10.05.2016

Protesta e sotme në Shkup te organizuar nga Këshilli opozitar, dhe në të cilën morën pjesë partitë opozitare shqiptare Besa, Uniteti, RDK, LRPDSH, PPD, duket se më shumë se e ka bashkuar, ka përçarë ...

Analistët: Protesta e djeshme nuk ishte e Këshillit Opozitar por e Lëvizjes BESA?!

Zhurnal - 10.05.2016

Shkup, 10 maj – Edhe pse gjatë kohë u paralajmërua mbajtja e protestës nga ana e Këshillit Opozitar dhe pritej që ajo të kaloj në rendin më të mirë ku nuk do të kishte prapavija politike, dje ndodhi ...

Driton Maliqi: A e bëjmë kështu, ishin 10.000 protestues, si thoni?

Lajm - 10.05.2016

Dr. Driton Maliqi protestën e 9 majit e vlerëson si një të drejt demokratike për të protestuar. Ai këtë protestë e sheh në dy prizma ku në prizmin e parë për pozitën kanë rëndësi kërkesat e ...

Ramadani: Protesta e Këshillit opozitar, një maskarallëk i paparë

Zhurnal - 10.05.2016

Shkup, 10 maj - Alisetar Ramadani vlerson se protesta e djeshme ishte kryekëput një maskarallëk që Lëvizja BESA ia shndërroi kahjen. Sipas tij në bazë të fjalimeve në protestë, nuk dihej se kush ...

Këshilli Opozitar: Protesta e djeshme ishte e suksesshme dhe e vulosi zërin opozitar

Lajm - 10.05.2016

Pas përfundimit të djeshëm të protestës së organizuar Këshilli Opozitar, jemi sot para jush që të deklarojmë se kjo ishte protesta mbase më e madhe e organizuar ndonjëherë në Shkup nga shqiptarët.

Këshilli Opozitar: I falemenderojmë 30 mijë protestuesit e djeshëm (VIDEO)

Almakos - 10.05.2016

Pas përfundimit të djeshëm të protestës së organizuar Këshilli Opozitar, jemi sot para jush që të deklarojmë se kjo ishte protesta mbase më e madhe e organizuar ndonjëherë në Shkup nga shqiptarët.

Në protest ka pasur mbi 30.000 pjesëmarës (FOTO)

Almakos - 10.05.2016

Shumë përllogaritje janë bërë numrin e protestuesve gjatë ditës së djeshme. Disa portale të afërta me BDI-në prezantuan shifrën prej 3.394 pjesëmraësve kurse në rrjetet sociale është flitet edhe për ...

Aliti për Zhurnal: U krijua përshtypje se dikush tentoi ta përvetësoj protestën e djeshme

Zhurnal - 10.05.2016

Shkup, 10 maj – Protesta e djeshme e organizuar nga ana e Këshillit Opozitar dhe e cila u mbështet nga katër subjekte politike dhe disa organizata jo qeveritare, e arriti qëllimin e vet shikuar nga ...

Nitaj: Protesta e 14 majit s’do të ketë shenja të partive politike

Lajmi.net - 10.05.2016

Në protestën e 14 majti të paralajmëruar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, do të marrin pjesë edhe anëtarë të partive të koalicionit qeverisës. Kështu ka thënë anëtari i Kryesisë së AAK-së ...

Këshilli Opozitar: Protesta e suksesshme, ne jemi zëri legjitim i shqiptarëve

Portalb - 10.05.2016

Sipas përllogaritjeve të Këshillit Opozitar në protestë të 9 majit morën pjesë rreth 30.000 njerëz nga të gjitha anët e Maqedonisë. “Dje u përdëftua se shqiptarët e Maqedonisë përfundimisht i kanë ...

Pamje tjera nga protesta e djeshme e organizuar nga Këshilli Opozitar (VIDEO)

Almakos - 10.05.2016

Shumë përllogaritje janë bërë numrin e protestuesve gjatë ditës së djeshme. Disa portale të afërta me me VMO-BDI-në prezantuan shifrën prej disa mijëra protestuesve pjesëmarrës, kurse në rrjetet ...

Pamje tjera nga protesta e djeshme e organizuar nga Këshilli Opozitar (Foto/Video)

Lajm - 10.05.2016

Shumë përllogaritje janë bërë numrin e protestuesve gjatë ditës së djeshme. Disa portale të afërta me me VMO-BDI-në prezantuan shifrën prej disa mijëra protestuesve pjesëmarrës, kurse në rrjetet ...

Këshilli Opozitar: Protesta e djeshme ishte e suksesshme dhe e vulosi zërin opozitar

Shqipmedia - 10.05.2016

Pas përfundimit të djeshëm të protestës së organizuar Këshilli Opozitar, jemi sot para jush që të deklarojmë se kjo ishte protesta mbase më e madhe e organizuar ndonjëherë në Shkup nga shqiptarët.

Shqiptarët e Maqedonisë protestojnë kundër diskriminimit

Mapo - 10.05.2016

Më shumë se 20,000 persona protestuan kundër aleancës Gruevski-Ahmeti në Shkup, duke bërë thirrje për krijimin e një gjykate të posaçme dhe të paanshme në Maqedoni, por paralajmëruan se tensionet ...

“Revolucioni i larmë” sot në 13 qytete të Maqedonisë

Gazeta Express - 10.05.2016

Protestat e qytetarëve kundër vendimit të presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për faljen e pushtetarëve që janë nën hetime për krime të ndryshme sot do të zhvillohen në Shkup dhe në 12 qytete të ...

”Këshilli Opozitar”: Protesta e djeshme ishte e suksesshme dhe e vulosi zërin opozitar

Telegrafi - 10.05.2016

Këshilli Opozitar ka bërë vlerësimin e protestës së djeshme duke falemnderuar qytetarët, subjektet politike që e mbështetën dhe organizatat qytetare, njofton Telegrafi Maqedoni.

Protesta e djeshme më e madhja e organizuar nga shqiptarët në Shkup, thonë organizatorët

Gazeta Express - 10.05.2016

Sot përmes një konference për media përfaqësues nga Këshilli opozitar në Shkup kanë deklaruar se protesta e djeshme ishte më e madhja e organizuar ndonjëherë në Shkup nga shqiptarët.

A do të merrni pjesë në protestën e 14 Majit? Sondazh i Gazetës Express

Gazeta Express - 10.05.2016

Gazeta Express ka hapur sot një sondazh në Facebook për ta matur disponimin e qytetarëve rreth protestës së 14 majit, e cila organizohet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Ramadani: Maskarallëk protesta e 9 majit

Tetova Sot - 10.05.2016

Alisetar Ramadani mendon se protesta e 9 majit ishte një maskarallëk, pasi që nuk dihej se kush është organizator, Këshilli Opozitar, apo vetëm një subjekt politik, transmeton TetovaSot.

Eftov: Të huajt e lënë Gruevskin t`i fitoje këto zgjedhje vetëm nëse e zgjidh çështjen e emrit

Tetova Sot - 10.05.2016

Gazetari Vasko Eftov në emisionin “Në Qendër” duke i analizuar Revolucionet e Larmë në Ballkan dhe në Maqedoni vlerëson se faktori ndërkombëtar, gjegjësisht ata që po qëndrojnë prapa Revolucionit të ...

Vazhdojnë protestat e përditshme në 13 qytete

Tetova Sot - 10.05.2016

Sot Revolucioni i larmë vazhdon protestat në Shkup edhe në 12 qytete tjera të Maqedonisë, transmeton TetovaSot. Përveç në Shkup, sonte do të protestohet edhe në Shtip, Dellcevë, Kocani, Veles, ...

Driton Maliqi: A e bëjmë kështu, ishin 10.000 protestues, si thoni?

Tetova Sot - 10.05.2016

Dr. Driton Maliqi protestën e 9 majit e vlerëson si një të drejt demokratike për të protestuar. Ai këtë protestë e sheh në dy prizma ku në prizmin e parë për pozitën kanë rëndësi kërkesat e ...

Këshilli Opozitar: Protesta e djeshme ishte e suksesshme dhe e vulosi zërin opozitar

Tetova Sot - 10.05.2016

Pas përfundimit të djeshëm të protestës së organizuar Këshilli Opozitar, jemi sot para jush që të deklarojmë se kjo ishte protesta mbase më e madhe e organizuar ndonjëherë në Shkup nga shqiptarët.

Këshilli Opozitar falënderon veçanërisht Lëvizjen Besa

Flaka - 10.05.2016

Pas përfundimit të djeshëm të protestës së organizuar Këshilli Opozitar, këto të fundit janë paraqitur në opinion për të analizuar rrjedhën e protestës.

Vazhdojnë protestat në Maqedoni, paralajmërohen edhe kundërprotesta !

Flaka - 10.05.2016

Vazhdojnë protestat ë Maqedoni. Sot revolucioni i larmë vazhdon në Shkup dhe në 12 qytet të vendit. Lëvizja “Protesoj” si zakonisht do të nis protestën në orën 18 përpara PPS, ndërsa protesta do të ...

Këshilli Opozitar: Protesta e suksesshme, ne jemi zëri legjitim i shqiptarëve

Ilirida - 10.05.2016

Sipas përllogaritjeve të Këshillit Opozitar në protestë të 9 majit morën pjesë rreth 30.000 njerëz nga të gjitha anët e Maqedonisë. “Dje u përdëftua se shqiptarët e Maqedonisë përfundimisht i kanë ...

Organizata Civile “Protestoj”, mbylli protestën për sonte

Flaka - 10.05.2016

Edhe protesta e sotme e organizuar nga Organizata Civile “Protestoj”, përfundoi e qetë dhe pa incidenete, por sigurisht si edhe ditëve të kaluara nuk mungoi ngjyrosja e institucioneve.

Kriza politike në Maqedoni shton protestat

Lajm - 09.05.2016

Maqedonia po hyn në javën e katërt të protestave të sektorit civil, të organizuara nga shoqata me emrin “Protestoj”, ndërsa të hënën ato pritet të zgjerohen edhe me protestat e Këshillit Opozitar ...

Kriza politike në Maqedoni shton protestat

Almakos - 09.05.2016

Maqedonia po hyn në javën e katërt të protestave të sektorit civil, të organizuara nga shoqata me emrin “Protestoj”, ndërsa të hënën ato pritet të zgjerohen edhe me protestat e Këshillit Opozitar ...

Protesta e sotme kundër krimit, korrupsionit, tradhtisë, mashtrimit dhe nëpërkëmbjes

Almakos - 09.05.2016

Për sot në Ditën e Evropës, por edhe në ditën kur kujtohet ngjarja e hidhur e vitit të kaluar në Kumanovë, Këshilli Opozitar ka bërë thirrje për një protestë shqiptare me moton “DITA D: për Drejtësi, ...

Shqiptarët, protestë në Maqedoni për të drejtat e mohuara

Almakos - 09.05.2016

Këshilli opozitar organizon sot demonstratën Dita D, për drejtësi, dinjitet dhe demokraci Në Maqedoni, sot shqiptarët do të protestojnë ndaj autoriteteve për politikat e tyre diskriminuese dhe për ...

Protesta dhe dhunë në Europë për politikat ndaj emigrantëve

Almakos - 09.05.2016

BE-ja, e shqetësuar nga rikthimi i emigrantëve. Në kufirin Itali-Austri përleshje dhe të plagosur Situata vazhdon që të jetë e tensionuar në Bashkimin Europian për politikat që vendet anëtare ndjekin ...

“Protestoj”: Sot protestojmë kundër elementeve fashiste në shoqerinë tonë

Almakos - 09.05.2016

Lëvizja Protestoj ka njoftuar se sot do të vazhdojnë me protestat, ndërsa në fokus do të jetë, siç thonë ata, fitorja mbi fashizmin dhe elementet fashiste në shoqërinë e Maqedonisë.

Paralajmërohet “uragan”, i madh e i vogël në protestën e sotme në Shkup

Almakos - 09.05.2016

Sot pritet të mbahet një prej protestave më të mëdha të paralajmëruara nga Këshilli Opozitar në shenjë të shprehjes së pakënaqësisë së shqiptarëve të Maqedonisë.

Paralajmërohet “uragan”, i madh e i vogël në protestën e sotme në Shkup

Lajm - 09.05.2016

Sot pritet të mbahet një prej protestave më të mëdha të paralajmëruara nga Këshilli Opozitar në shenjë të shprehjes së pakënaqësisë së shqiptarëve të Maqedonisë.

Zeqirija Ibrahimi: Sot i biem grusht këtij pushteti!

Almakos - 09.05.2016

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka treguar arsyet se përse sot do të protestohet. Ai thotë se me protestën e sotme “i biem grusht këtij pushteti!” Ja dhe statusi i itij i plotë në ...

“Sot protestoj për lotët e vajzës nga Kumanova”

Lajm - 09.05.2016

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka treguar arsyet se përse sot do të protestohet. Ai thotë se me protestën e sotme “i biem grusht këtij pushteti!” Ja dhe statusi i itij i plotë në ...

Ja pse ish Komandanti i UÇK-së nga Kumanova, Abedin Zymberi, nuk merr pjesë në protestën

Zhurnal - 09.05.2016

Shkup, 9 maj - Në një prononcim në murin e tij në Fejsbuk, ish Komandanti i UÇK-së nga Kumanova, Abedin Zymberi thotë se nuk do të merr pjesë në protestën e organizuar nga këshilli Opozitar, sepse ...

Qindra autobusë po nisen drejtë Shkupit, kanë një mesazh për Ali Ahmetin

Ina - 09.05.2016

Qindra autobusë nga të gjitha vendbanimet shqiptare në Maqedoni do të nisen pas orë 15:00 për të marrë pjesë në protestën e paralajmëruar kundër regjimit aktual në Maqedoni.

INA: Qindra autobusë po nisen drejtë Shkupit, kanë një mesazh për Ali Ahmetin

Almakos - 09.05.2016

Qindra autobusë nga të gjitha vendbanimet shqiptare në Maqedoni do të nisen pas orë 15:00 për të marrë pjesë në protestën e paralajmëruar kundër regjimit aktual në Maqedoni.

Protesta më 14 maj: AAK dhe Nisma presin pjesëmarrje masive, Vetëvendosje konfirmon mospjesëmarrjen

Lajm - 09.05.2016

Ndonëse nuk e kanë përkrahjen e partisë më të madhe opozitare, partia e Ramush Haradinajt – AAK, si dhe ajo e Fatmir Limajt – NISMA, presin që protesta e thirrur nga ta, me datën 14 maj, të jetë ...

Policia maqedonase kthen prapa autobusët me protestues nga Kosova?

Lajm - 09.05.2016

Portali Saktë. net merr vesh se në pikën kufitare Kosovë – Maqedoni autoritetet policore kanë kthyer prapa disa autobusë me protestues nga Kosova, të cilët donin të merrnin pjesë në Marshin ...

Policia maqedonase kthen prapa autobusët me protestues nga Kosova?

Almakos - 09.05.2016

Portali Saktë. net merr vesh se në pikën kufitare Kosovë – Maqedoni autoritetet policore kanë kthyer prapa disa autobusë me protestues nga Kosova, të cilët donin të merrnin pjesë në Marshin ...

Live: Protestuesit: Stop terrorit shtetërorë!

Ina - 09.05.2016

Protestuesit kanë nisur marshin e tyre protestues. Ata me vete po mbajnë transparent të ndryshëm, ndërsa në mesin e tyre është edhe një transparent me mesazhin”Stop terrorit shtetëror ndaj ...

Protestuesit: STOP terrorit shtetëror! (Foto)

Lajm - 09.05.2016

Protestuesit kanë nisur marshin e tyre protestues. Ata me vete po mbajnë transparent të ndryshëm, ndërsa në mesin e tyre është edhe një transparent me mesazhin”Stop terrorit shtetëror ndaj ...

Protestuesit: STOP terrorit shtetëror! (Foto)

Almakos - 09.05.2016

Protestuesit kanë nisur marshin e tyre protestues. Ata me vete po mbajnë transparent të ndryshëm, ndërsa në mesin e tyre është edhe një transparent me mesazhin”Stop terrorit shtetëror ndaj ...

Shkup, protesta “Dita D”: Duam Maqedoni që do t’i takojë të gjithëve (FOTO/VIDEO)

Portalb - 09.05.2016

Me kërkesën kryesore për integrim në NATO dhe BE, poshtë regjimit VMRO-BDI si dhe duke kërkuar puna e prokurorisë speciale në Maqedoni të vazhdojë, Këshilli Opozitar sot mbajti protestën e tyre në ...

E jashtëzakonshme: Mbi 20 mijë protestues vërshojnë Shkupin në protestën e Këshilli Opozitar (FOTO)

Almakos - 09.05.2016

Sot kanë dështuar të gjitha skenaret e qeverisë VMRO – BDI, dhe disa subjekte të tjera për të paralandaluar protestën më masovike që po zhvillohet aktualisht në Shkup, protesta këto të thirrura nga ...

Pjesëmarrje masive në protestën me flamuj kuq e zi në Shkup (Video)

Lajm - 09.05.2016

Mijëra shqiptare kanë nisur marshin protestues nga parku i Cairit dhe po lëvizin drejt Qeverisë. Protestës i prijnë drejtuesit e këshillit ...

Pjesëmarrje masive në protestën me flamuj kuq e zi në Shkup (Video)

Almakos - 09.05.2016

Mijëra shqiptare kanë nisur marshin protestues nga parku i Cairit dhe po lëvizin drejt Qeverisë. Protestës i prijnë drejtuesit e këshillit ...

Ja si kaloi kontakti i parë i protestuesve me policinë

Lajm - 09.05.2016

Kontakti i parë i protestuesve me policinë afër qendrës tregtare Mavrovasja ka qenë i tensionuar por pa ndonjë incident. Reagimet nervoze të disa protestuesve janë qetësuar nga kujdestarët e ...

SKANDALOZE: Mbi 8 mijë protestues janë ndaluar të vijnë në protestën e Shkupit, të thirrura nga Këshilli Opozitar!

Almakos - 09.05.2016

Foto e realizuar sot gjatë ardhjes në protestat e Shkupit të thirrura nga Këshilli Opozitar… Sipas informatave të mirinformuara dhe të konfirmuara për mediat shqiptare në Maqedoni, thuhet se në ...

Ja si kaloi kontakti i parë i protestuesve me policinë

Almakos - 09.05.2016

Kontakti i parë i protestuesve me policinë afër qendrës tregtare Mavrovasja ka qenë i tensionuar por pa ndonjë incident. Reagimet nervoze të disa protestuesve janë qetësuar nga kujdestarët e ...

Protestuesit: VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi

Ina - 09.05.2016

Protestuesit në numër të madh, dalëngadalë po marshojnë drejt objektit të Qeverisë. Ata vazhdimisht po brohorasin me thirrje të ndryshme, ndërsa spikat njëra prej tyre”VMRO, BDI, vendi juaj është në ...

Marshi protestues: të parët para Qeverisë, të fundit ende tek “Mavrovasja” (foto)

Almakos - 09.05.2016

Marshi protestues i është afruar godinës së Qeverisë, ndërsa numri i i protestuesve sa vjen e shtohet. Një numër i madh i protestuesve i janë bashkangjitur marshin nga Bit Pazari.

INA/ Protestuesit: VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi

Almakos - 09.05.2016

Protestuesit në numër të madh, dalëngadalë po marshojnë drejt objektit të Qeverisë. Ata vazhdimisht po brohorasin me thirrje të ndryshme, ndërsa spikat njëra prej tyre”VMRO, BDI, vendi juaj është në ...

Mbi 20 mijë protestues vërshojnë Shkupin në protestën e Këshillit Opozitar

Lajm - 09.05.2016

Sot kanë dështuar të gjitha skenaret e qeverisë VMRO – BDI, dhe disa subjekte të tjera për të paralandaluar protestën më masovike që po zhvillohet aktualisht në Shkup, protesta këto të thirrura nga ...

“Zëri i vërtetë i shqiptarëve është sot këtu para kësaj godine të kriminelëve” (FOTO)

Almakos - 09.05.2016

19:19- Edhe Bilall Kasami kreu i Lëvizjes Besa ka mbajtur fjalim para masës së protestuesve. “Ne jemi këtu që të tregojmë rrugëtimin e shqiptarëve. E rruga jonë është Europa si partner të barabartë.

Protestuesit: VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi

Lajm - 09.05.2016

Protestuesit në numër të madh, dalëngadalë po marshojnë drejt objektit të Qeverisë. Ata vazhdimisht po brohorasin me thirrje të ndryshme, ndërsa spikat njëra prej tyre”VMRO, BDI, vendi juaj është në ...

Kurti proteston në Shkup por jo në Prishtinë

Lajmi.net - 09.05.2016

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, sot është mbajtur protesta me rastin e një vjetorit të ngjarjeve në Kumanovë dhe për Ditën e Evropës. Protesta e organizuar nga Këshilli i Shqiptarëve të ...

Përfundon protesta e shoqërisë civile

Zhurnal - 09.05.2016

Shkup, 9 maj - Gjatë fjalimit të tij, Billall Kasami mes tjerash kërkoi që rastet që janë të dhimbshme për shqiptarë, mes tyre Sopoti, Monstra, Kumanova dhe raste tjera t’i merr në duart e saj ...

Kriza politike në Maqedoni shton protestat

Syri.net - 09.05.2016

Maqedonia po hyn në javën e katërt të protestave të sektorit civil, të organizuara nga shoqata me emrin “Protestoj”, ndërsa të hënën ato pritet të zgjerohen edhe me protestat e Këshillit Opozitar ...

Gardhet në Europë, italianët protestojnë kundër “murit” austriak

Syri.net - 09.05.2016

Ajo që nisi si një protestë kundër ngritjes së gardhit ndërmdjet Austrisë dhe Italisë, përfundoi në një demonstratë të dhunshme. Qindra vetë u mblodhën për t’i thënë “Jo” vendimit të Austrisë, që ...

Sot protesta shqiptare në Shkup, ja agjenda (Foto/Video)

Telegrafi - 09.05.2016

Sot mbahet protesta “DITA D: për Drejtësi, Dinjitet, Demokraci” e organizuar nga ”Këshilli Opozitar” dhe e mbështetur nga disa organizata dhe subjekte politike, njofton Telegrafi Maqedoni.

Protesta më 14 maj: AAK dhe Nisma presin pjesëmarrje masive, Vetëvendosje konfirmon mospjesëmarrjen

Telegrafi - 09.05.2016

Ndonëse nuk e kanë përkrahjen e partisë më të madhe opozitare, partia e Ramush Haradinajt – AAK, si dhe ajo e Fatmir Limajt – NISMA, presin që protesta e thirrur nga ta, me datën 14 maj, të jetë ...

Kriza politike në Maqedoni shton protestat

Telegrafi - 09.05.2016

Maqedonia po hyn në javën e katërt të protestave të sektorit civil, të organizuara nga shoqata me emrin “Protestoj”, ndërsa të hënën ato pritet të zgjerohen edhe me protestat e Këshillit Opozitar ...

Policia maqedonase kthen prapa autobusët me protestues nga Kosova?

Gazeta Express - 09.05.2016

Policia maqedonase në pikën kufitare Kosovë – Maqedoni në Bllacë, te Hani i Elelzit, ka kthyer prapa disa autobusë me protestues nga Kosova, të cilët ishin nisur për të marrë pjesë në protestën e ...

Bllokohet Shkupi, nis edhe protesta e Lëvizjes #Protestoj

Gazeta Express - 09.05.2016

Ka nisur pak pas orës 18:00 protesta para Prokurorisë Speciale Publike në Shkup, protesta e 20-të e Lëvizjes Civile “#Protestoj”, kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov që me 12 prill i fali 56 ...

Protestuesit: VMRO, BDI, vendi juaj është në Rusi

Zeri - 09.05.2016

Protestuesit në numër të madh, dalëngadalë po marshojnë drejt objektit të Qeverisë. Ata vazhdimisht po brohorasin me thirrje të ndryshme, ndërsa spikat njëra prej tyre”VMRO, BDI, vendi juaj është në ...

Nisma akuzon VV'në se po punon kundër protestës së 14 majit (Video)

Gazeta Express - 09.05.2016

​Përplasjet verbale ndërmjet partive opozitare po vazhdojnë. Tash Nisma për Kosovën po e akuzon Vetëvendosjen se njerëz nga kjo lëvizje po punojnë kundër protestës së 14 majit, e organizuar nga ...

Mediat e huaja jehonë protestës shqiptare në Shkup

Botasot - 09.05.2016

“Mijëra mbështetës të partive jo-parlamentare shqiptare kanë protestuar të hënën në mbrëmje në Shkup. Ata janë të shqetësuar nga përfaqësimi i dy partive të deritanishme shqiptare BDI dhe PDSH,” ...

Kurti proteston në Shkup por jo në Prishtinë

Zeri - 09.05.2016

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, sot është mbajtur protesta me rastin e një vjetorit të ngjarjeve në Kumanovë dhe për Ditën e Evropës. Protesta e organizuar nga Këshilli i Shqiptarëve të ...

AAK-Nisma: Protesta e 14 majit, jetike për rrëzimin e Qeverisë

Gazeta Express - 09.05.2016

​Në degën e Nismës për Kosovën në Prizren është mbajtur takimi i përbashkët i strukturave të tri subjekteve politike në Prizren, Nismës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Bashkimit Demokratik të ...

AAK-Nisma: Protesta e 14 majit, jetike për rrëzimin e Qeverisë

Zeri - 09.05.2016

Në degën e Nismës për Kosovën në Prizren sot është mbajtur takimi i përbashkët i strukturave të tri subjekteve politike në Prizren, Nismës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Bashkimit Demokratik ...

Abedin Zymberi nuk do të protestoj sot në Shkup

Tetova Sot - 09.05.2016

Ish luftëtari i UCK-së, Abedin Zymberi bojkoton protestën e 9 majit. Sipas tij, ka me mijëra arsye për të bojkotuar, por ka edhe shumë pikëpyetje edhe të paqarta rreth organizimit të protestës së 9 ...

Abedin Zymberi: Ja pse nuk marr pjesë në protesta!

Flaka - 09.05.2016

Abedin Zymberi, ish komandant i UCK-së, ka shprehur qëndrimin e tij kundër protestës së sotme të organizuar nga i ashtuquajturi “Këshilli Opozitar” Zymberi ka theksuar se nuk do të protestoj në këtë ...

“Lëvizja Protestoj”,proteson kundër elemteve fashiste

Flaka - 09.05.2016

Lëvizja Protestoj ka njoftuar se sot do të vazhdojnë me protestat, ndërsa në fokus do të jetë, siç thonë ata, fitorja mbi fashizmin dhe elementet fashiste në shoqërinë e Maqedonisë.

Abedin Zymberi:Unë nuk mar pjesë në protesta!

Ilirida - 09.05.2016

Në një prononcim në murin e tij në fejsbuk, ish Komandanti i UÇK-s nga Kumanova, Abedin Zymberi nuk do të merr pjesë në protestën e organizuar nga këshilli Opozitar, sepse siç thotë ai edhe pse ...

Protestuesit nga Tetova drejt Shkupit (FOTO)

Tetova Sot - 09.05.2016

Protestuesit nga Tetova sapo janë nisur drejt Shkupit për të protestuar kundër padrejtësive që u bëhen shqiptarëve, raporton TetovaSot. Disa autobus, furgona dhe makina private protestuesit nga ...

Ekskluzive: Nga Kosova nuk hyri asnjë autobus me protestues

Flaka - 09.05.2016

Fillimisht ishin paralajmëruar 9 autobusë me protestues nga Kosova, pastaj 15, por deri në ora 17:00, në pikën kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë nuk ka hyrë asnjë autobus, njofton Flaka nga burime ...

LIVE/ Filloi protesta ‘KUQ e Zi’ në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 09.05.2016

Sapo ka filluar protesta KUQ e Zi në Shkup, kundër pushtetit aktual që diksriminon shqiptarët në të gjitha insititucionet e shtetit, raporton TetovaSot.

Protestë e zbehur e Këshillit Opozitar në Shkup

Flaka - 09.05.2016

Protesta e paralajmëruar për më 9 maj në Shkup nga Këshilli opozitar sapo ka filluar, por ajo që bie në sy është numri jo i madh i protestusve. Edhe pse të paralajmëruar për ardhje në protestë nga e ...

LIVE/ Protesta ‘KUQ e Zi’ para Qeverisë (VIDEO)

Tetova Sot - 09.05.2016

Protestuestit për momentin janë para Qeverisë, të organizuar nga Këshilli Opozitar, raporton TetovaSot. Portali TetovaSot do të përcjellë protestën në çdo minutë dhe do të njoftojë lexuesit për ...

Protesta para Qeverisë nisi me ‘Himnin Kombëtar Shqiptarë’ (LIVE/VIDEO)

Tetova Sot - 09.05.2016

Protesta Kuq e Zi e organizuar nga Keshilli Opozitar, ku marshi protestues ishin nisur nga të gjitha viset shqiptare në Maqedoni ku destinacioni u fundit ishte para Qeverisë, raporton TetovaSot.

Vështrim: Mediat shqiptare në dispozicion të “#Protestiram”, mediat maqedonase nuk përfillin protestat e shqiptarëve

Flaka - 09.05.2016

Protesta e sotme e Këshillit Opozitar, Besës dhe disa partive të tjera të vogla opozitare shqiptare, solli në pah një realitet të hidhur mediatik në Maqedoni.

E jashtëzakonshme: Mbi 20 mijë protestues vërshojnë Shkupin, afrohen afër qeverisë (Foto)

Shqiperia Ime - 09.05.2016

Sot kanë dështuar të gjitha skenaret e qeverisë VMRO – BDI, dhe disa subjekte të tjera për të paralandaluar protestën më masovike që po zhvillohet aktualisht në Shkup, protesta këto të thirrura nga ...

Protesta: 3 Parti, 3 OJQ të gjithë bashkë gjysmë deputeti

Flaka - 09.05.2016

Protestuesit të udhëhequr nga Këshilli opozitar kanë mbajtur marshin e tyre protestues në Shkup. Ata janë përkrahur edhe nga Lëvizja “Besa” si koorganizatore dhe disa subjekte tjera shqiptare ...

Dështon protesta e 3 partive (FOTO)

Flaka - 09.05.2016

Ka dështuar protesta e Këshillit opozitar që si koorganizatorë ka tre parti, konkretisht Lëvizjen “Besa”, ndërsa e përkrahur edhe nga dy parti tjera opozitare shqiptare dhe disa OJQ.

Filloi protesta tjetër në Shkup

Flaka - 09.05.2016

Qytetarë të moshave të ndryshme sot vazhduan me protestën të Revolucionit të larmë duke u tubuar para PPS. Në protestë valviten flamuj anti-fashist, kurse në autoparlanrë lëshohet këngë ...

Porta “Maqedonia” sërish nën ngjyrat e Revolucionit të larmë

Flaka - 09.05.2016

Protestat organizuar nga lëvizja “Protestojë” edhe sot filluan nga PPS. Katër javë me radhë qytetarët kërkojnë tërheqjen e abolicionit, dorëheqje nga presidenti Ivanov, formim të Qeverisë teknike, ...

SKANDALOZE: Mbi 8 mijë protestues janë ndaluar të vijnë në protestën e Shkupit, të thirrura nga Këshilli Opozitar!

Ilirida - 09.05.2016

Foto e realizuar sot gjatë ardhjes në protestat e Shkupit të thirrura nga Këshilli Opozitar… Sipas informatave të mirinformuara dhe të konfirmuara për mediat shqiptare në Maqedoni, thuhet se në ...

Reagime të shumta kundër protestës së Këshillit Opozitar

Flaka - 09.05.2016

Qytetarë të zakontë, të rinjë e më të moshuar, intelektualë nga të gjitha qytetet e Maqedonisë me shumicë shqiptare, kanë reaguar ashpër kundër protestës së sonte të organizuar nga siç thonë ata, ...

Tv Shenja si Siteli, në protestë paska pasur 30 mijë protestues !!!

Flaka - 09.05.2016

Raporti i Tv Shenjës për protestën e sotme të Këshillit Opozitar, ka shokuar opinionin publik. Në kronikë u theksuar se në protesta paska pasur 30 mijë protestues.