TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kreu i PD: Nuk do ketë bashkëpunim me republikën e vjetër, Rama të mos fshihet pas meje

SOT - 18.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur të ndryshojë kurs mbi akuzat dhe deklaratat në fushatë. Pak ditë pas paktit me Ramën, Basha sulmoi shumë fort LSI, ndërsa tani kreu demokrat ka ...

Basha nis përgatitjet për t’i shpëtuar largimit, grup pune për të ndryshuar statutin e partisë, më 22 korrik PD mban ...

SOT - 18.06.2017

Zgjedhjet e 25 qershorit, përveçse do vendosin fatin e vendit për 4 vitet e ardhshme, do të vendosin dhe fatin e Partisë Demokratike. Për këtë arsye, zgjedhjet marrin një rëndësi shumë të madhe për ...

Basha në Peqin: S’ka marrëveshje me Ramën, kam plan ekonomik që ndez ekonominë

SOT - 18.06.2017

Gjatë takimit me banorë të Peqinit, Lulzim Basha ka treguar efeketet që do të sjellë plani i tij ekonomik, duke i ka sqaruar njerëzit nga afër, se s’do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër.

Basha: Jo koalicion me Ramën

Top Channel - 18.06.2017

Lulzim Basha u ndal në Peqin, ku u takua me banorë dhe biznese për tu folur nga afër mbi planin e tij të qeverisjes. Interesit të njërit prej tyre mbi një marrëveshje të mundshme pas zgjedhjeve me ...

FOTO/ Basha me banorët e Peqinit. Jo marrëveshje me zullumin. Plan për të ndezur ekonominë

Lajm - 18.06.2017

Gjatë takimit me banorë të Peqinit, Lulzim Basha ka treguar efektet që do të sjellë plani i tij ekonomik, duke i ka sqaruar njerëzit nga afër, se s’do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër.

Basha rreth 15 km ecje në këmbë: Plani im ekonomik do rikthejë lekun në qarkullim

Lajmi.net - 18.06.2017

Lulzim Basha ka thyer sot një rekord në ecjen dhe takimet me njerëz në Tiranë. Basha e ka nisur ecjen herët në Kamëz në orën 9 të mëngjesit, pastaj ka vijuar në Laprakë, më tej në Paskuqan për ta ...

Basha thyen rekordin, s?do t?a besoni sa kilomentra ka ecur nëpër Tiranë

Albeu.com - 18.06.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vazhduar takimet derë më derë me qytetarët e Tiranës ku sot arriti të thyente edhe një tjetër rekord . Ai e nisi ditën në orën 9 të mëngjesit në Kamëz, vazhdoi takimet ...

Basha: Jo koalicion me Ramën

Almakos - 18.06.2017

Lulzim Basha u ndal në Peqin, ku u takua me banorë dhe biznese për tu folur nga afër mbi planin e tij të qeverisjes. Interesit të njërit prej tyre mbi një marrëveshje të mundshme pas zgjedhjeve me ...

Basha: Jo koalicion me Ramën

Lajmi.net - 18.06.2017

Lulzim Basha u ndal në Peqin, ku u takua me banorë dhe biznese për tu folur nga afër mbi planin e tij të qeverisjes. Interesit të njërit prej tyre mbi një marrëveshje të mundshme pas zgjedhjeve me ...

Takimi në Devoll, Basha: Me akuzat që bën, as Edi Rama se voton Edi Ramën

SOT - 18.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka qënë i pranishëm në Devoll ku ka kometuar deklaratat e bëra nga kryeministri Edi Rama nëpër mitingje. Basha thotë se Rama kërkon më shumë pushtet, “duke fajësuar ...

Bukpjekësi në Kamëz - Bashës: Më vjen turp të them sa e kam xhiron

Top Channel - 18.06.2017

Lulzim Basha i njeh banorët e qytetarët e Kamzës me planin ekonomik, që ul taksat, ndalon gjobat arbitrare, sjell më shumë para tek njerëzit, më shumë konsum, më shumë prodhim.

Basha i përgjigjet Ramës: Unë ushqej fëmijët e mi, por Republika e Re do ushqejë fëmijët e shqiptarëve

SOT - 18.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit me banorë të Korçës i ktheu përgjigje Edi Ramës në lidhje me planin e tij ekonomik duke i thënë se unë ushqej fëmijët e mij, por Republika e Re do ushqejë ...

Basha: Unë ushqej fëmijët e mi, Republika e Re do ushqejë fëmijët e shqiptarëve

Top Channel - 18.06.2017

Lulzim Basha gjatë takimit me banorë të Bilishtit, i ktheu një përgjigje Edi Ramës, në lidhje me planin e tij ekonomik, për ekonomi të fortë e të nesërme të sigurtë, që parashikon mbajtjen e fëmijëve ...

Basha: Rama fshihet si fëmijë

Top Channel - 18.06.2017

Lulzim Basha duke biseduar me banorët e Kamzës, thotë se Edi Rama po përpiqet këto ditë të dalë me një tjetër lëkurë, sikur nuk është ai që prej 4 vitesh solli varfëri, mjerim, nuk mbajti asnjë ...

Basha: Po ta dëgjosh çfarë thotë, as Edi Rama nuk voton për Edi Ramën

Top Channel - 18.06.2017

Lulzim Basha ka komentuar sot pasdite me banorë të Devollit, deklaratat e Edi Ramës nëpër mitingje, i cili akuzon e fajëson sistemin e këdo, dhe kërkon edhe më shumë pushtet, sikur të kishte ...

Basha, rreth 15 km ecje në këmbë

Top Channel - 18.06.2017

Lulzim Basha e nisi ditën në orën 9 të mëngjesit në Kamëz, vazhdoi takimet në Laprakë, Paskuqan dhe e mbylli në orën 13.00 në njësinë 4. Plani im ekonomik do rikthejë lekun në qarkullim.

?Po ta dëgjosh çfarë thotë, as Edi Rama nuk voton për Edi Ramën?, Basha me tone të ashpra

Albeu.com - 18.06.2017

Lulzim Basha ka komentuar sot pasdite me banorë të Devollit, deklaratat e Edi Ramës nëpër mitingje, i cili akuzon e fajëson sistemin e këdo, dhe kërkon edhe më shumë pushtet, sikur të kishte ...

Basha ironizon PS: Kemi në dorë, të heqim dorë nga lojërat antistres

SOT - 18.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë një fushatës së tij elektorale në jugëlindje të vendit mbrëmjen e sotme ka ndaluar në Pogradec. Teksa ecte në rrugët e qytet dhe i takua me pogradecarë, kreu i ...

Basha me të rinjtë në Korçë: 10 mijë stazhe pune në vit, me pagë

Top Channel - 18.06.2017

Premtimet e pambajtura të kryeministrit Rama, gjatë mandatit të tij të parë qeverisës ishin kryefjala e Lulzim Bashës gjatë takimit në Korçë me studentë dhe të rinj, që sipas tij nuk kishin asnjë të ...

Basha me banorët e Peqinit: Jo marrëveshje me zullumin

Botasot - 18.06.2017

Gjatë takimit me banorë të Peqinit, Lulzim Basha ka treguar efektet që do të sjellë plani i tij ekonomik, duke i ka sqaruar njerëzit nga afër, se s’do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër.

Basha: Rama fshihet poshtë minderit si fëmijë, del prej andej e thotë s’jam unë

BalkanWeb - 18.06.2017

KAMZE- Kryedemokrati Lulzim Basha duke biseduar me banorët e Kamzës, thotë se Edi Rama po përpiqet këto ditë të dalë me një tjetër lëkurë, sikur nuk është ai që prej 4 vitesh solli varfëri, mjerim, ...

Bukëpjekësi në Kamëz-Bashës: Më vjen turp të them sa e kam xhiron

Botasot - 18.06.2017

Lulzim Basha i njeh banorët e qytetarët e Kamzës me planin ekonomik, që ul taksat, ndalon gjobat arbitrare, sjell më shumë para tek njerëzit, më shumë konsum, më shumë prodhim.

Lulzim Basha me banorët e Kamzës

ABC News - 18.06.2017

Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot në Kamëz një takim me banorët dhe tregtarë të vegjël të kësaj zone. Në bashkëbisedime të ndryshme, Basha u ndesh dhe me një pronar marketi i ...

Basha në takime me banorë të Peqinit

ABC News - 18.06.2017

Gjatë takimit me banorë të Peqinit, Lulzim Basha ka treguar efektet që do të sjellë plani i tij ekonomik, duke i ka sqaruar njerëzit nga afër, se s’do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër.

Basha thyen rekord me takimet në Tiranë, ja sa kilometra ka ecur në këmbë

BalkanWeb - 18.06.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha thyen një rekord sot. Ai e nisi ditën në orën 9 të mëngjesit në Kamëz, vazhdoi takimet në Laprakë, Paskuqan dhe e mbylli në orën 13.00 në njësinë 4, duke thyer një rekord ...

Basha: Jo koalicion me Ramën

Telegrafi - 18.06.2017

Lulzim Basha u ndal në Peqin, ku u takua me banorë dhe biznese për tu folur nga afër mbi planin e tij të qeverisjes. Interesit të njërit prej tyre mbi një marrëveshje të mundshme pas zgjedhjeve me ...

Basha “vendos” pullat fiskale në Kamzë: Nëse hyn Tatimor, burg!

Ora news - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet me bizneset e vogla në Kamzë. Gjatë bashkëbisedimeve ai theksoi programin ekonomik, ku tatimori nuk do të lejohet të ushtrojë presion ...

“Çun i mirë Luli, mbajeni fotografinë”, Basha-Ramës: Pse kë do mbajmë? Tënden?

Ora news - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u tregoi banorëve të Peqinit efektet e planit të tij ekonomik dhe u kujdes ti sqarojë nga afër se nuk do të ketë marrëveshje pas 25 qershorit me atë që e ...

Basha - Ramës: Nga mëngjesi deri në darkë, Luli, Luli, Luli, thua se je shoku im

Botasot - 18.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë një takimi me banorët e Peqinit tha se pas zgjedhjeve të 25 qershorit nuk do bëjë koalicion me Edi Ramën. Basha u shpreh se kryeministri nga mëngjesi në darkë flet ...

Basha nga Peqini: Nuk do të ketë koalicion me Ramën

Botasot - 18.06.2017

Nga Peqini ku u takua me banorë të këtij qyteti Lulzim Basha ripërsëriti se nuk do të ketë pas zgjedhjeve një marrëveshje për të qeverisur me Edi Ramën.

Basha në Shkodër: Ora e Ramës ka mbaruar, PD fiton 8 mandate

Botasot - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha tha në mbledhjen e Kryesisë në Shkodër se kryeministri Rama e ka mbyllur njëherë e mirë kapitullin me Shqipërinë dhe se ora e tij ka mbaruar.

Basha: Po ta dëgjosh çfarë thotë, as Edi Rama nuk voton për Edi Ramën

BalkanWeb - 18.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar sot pasdite me banorë të Devollit, deklaratat e bëra nga kryeministri Edi Ramës nëpër mitingje.

Basha: Unë ushqej fëmijët e mi, Republika e Re do ushqejë fëmijët e shqiptarëve

BalkanWeb - 18.06.2017

KORCE – Lulzim Basha gjatë takimit me banorë të Korçës ktheu një përgjigje Edi Ramës në lidhje me planin e tij ekonomik, për ekonomi të fortë e të nesërme të sigurtë që parashikon mbajtjen e fëmijëve ...

Basha në Devoll: Rama nuk beson atë që thotë vetë

Botasot - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha nga Devolli ka komentuar deklaratat e kryeministrit Rama. Basha tha se as Rama vetë nuk beson ato që thotë e lëre të presësh që populli të ...

Basha: Po ta dëgjosh çfarë thotë, as Edi Rama nuk voton për Edi Ramën

Mapo - 18.06.2017

Lulzim Basha ka komentuar sot pasdite me banorë të Devollit, deklaratat e Edi Ramës nëpër mitingje, i cili akuzon e fajëson sistemin e këdo, dhe kërkon edhe më shumë pushtet, sikur të kishte ...

Basha në Korçë: Rama kërkon timonin, ndërsa unë të rrit ekonominë dhe punësimin

BalkanWeb - 18.06.2017

KORCE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar sot takimin elektoral në Korçë ku ka premtuar uljen e taksave, forcimin e ekonomisë dhe rritjen e vendeve të punës.

Basha ironizon programin e PS: As Edi Rama nuk e voton Edi Ramлn!

Botasot - 18.06.2017

"Po ta dëgjosh se cfarë thotë me akuzat që bën, i bie që as Edi Rama nuk e voton Edi Ramën." Kështu është shprehur lideri i opozitës Lulzim Basha nga një takim electoral në Devoll, duke i kujtuar ...

Basha “i kërkon nder” shitësit: Lojën anti-stres ruaje për Ramën, do t’i duhet më 26 qershor

BalkanWeb - 18.06.2017

POGRADEC- Në vijim të takimeve elektorale me mbështetësit e Partisë Demokratike në Qarkun e Korçës, kreu i PD Lulzim Basha është ndalur mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradecit.

Basha – pronarit tл dyqanit: Ruaje njл lodлr antistres pлr Ramлn, do tл duhet mл 26 qershor

Botasot - 18.06.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha e vazhdon fushatën elektorale dhe këtë herë është ndaluar në qytetin e Pogradecit. Basha është ndalur në një dyqan ku shiteshin lojëra antistres.

“Mbaj fotografinë e Lulit. Po pse kë do mbajnë? Tënden?”

Java News - 18.06.2017

Gjatë takimit me banorë të Peqinit, Lulzim Basha ka treguar efektet që do të sjellë plani i tij ekonomik, duke i ka sqaruar njerëzit nga afër, se s’do të ketë marrëveshje me republikën e vjetër.

Basha fushatë në lagjet e Tiranës, numeron kilometrat si Berisha oret e notit ne Dhermi

Java News - 18.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë ditë së sotme e ka nisur takimin me qytetarët e Kamzës që në orën 9 të mëngjesit dhe vazhdoi takimet në Laprakë, Paskuqan dhe e mbylli në orën 13.00 në ...

Një foto misterioze, Basha takim natën jashtë vëmendjes së publikut

Java News - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është parë orët e vona të natës teksa takonte një person. Nuk dihet se për çfarë e ka takuar Basha këtë individ, por një gjë është e qartë se ky takim ka ...

Basha takim në Devoll: Plani im ekonomik krijon vende pune

Java News - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar sot takimin elektoral në Devoll të Korçës ku ka premtuar uljen e taksave, forcimin e ekonomisë dhe rritjen e vendeve të punës.

Basha pronarit të dyqanit: Ruaje një lodër antistres për Edi Ramën, do i duhet me 26 qershor

Tetova Sot - 18.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha në darkë mbrëmje ishte në qytetin e Pogradec, ku vazhdoi aktivitetin elektoral të ditës së sotme, me një ecje e takime me qytetarë të Pogradecit.

Basha: PD vjen me një plan për të ndezur motorët e ekonomisë

Antpress - 18.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve që ka zhvilluar sot me qytetarë në Elbasan, deklaroi se gratë kanë vuajtur më shumë se të tjerët nga papunësia, shëndetësia e shkatërruar, ...

Garda e vjetër takime anti Basha në bazë, nis mobilizimin e demokratëve, dhjetëra degë kundër bashkëpunimit PS-PD

SOT - 17.06.2017

Rezultati i zgjedhjeve të 25 qershorit pritet të vendosë fatin e Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike. Nëse PD humbet, Basha do e çojë partinë në zgjedhje për kryetarin e ri.

Spartak Ngjela: Të gjithë politikanët do kthejnë pasuritë e vëna nga korrupsioni, reforma nuk ndalet më

SOT - 17.06.2017

Avokat Spartak Ngjela ka reaguar dje mbi situatën e reformës në drejtësi. Përmes një statusi në rrjetet sociale, avokati ka ngritur disa pikëpyetje ndaj liderit demokrat, Lulzim Basha dhe ...

Lulzim Basha: Nuk do bëjmë pazar as me Ramën e as me Metën pas zgjedhjeve, po tallen me qytetarët

SOT - 17.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ashpërsoi gjuhën politike ditën e djeshme gjatë një takimi të zhvilluar me banorët e Kuçovës. Në vijim të fjalës së tij, shefi i opozitës deklaroi ...

8 ditë nga zgjedhjet, Basha suprizon qytetarët gjatë kafes së mëngjesit

Albeu.com - 17.06.2017

Kryetari i opozitës Lulzim Basha poo zhvillon takime intensive me qytetarët e Tiranës , ku kanë ngelur vetëm 8 ditë nga dita e madhe e zgjedhjeve. Ditën e sotme Basha ka suprizuar qytetarët e Tiranës ...

Basha denoncon Ramën, kërkon votën e vlonjatëve

Top Channel - 17.06.2017

Në Vlorë, Lulzim Basha bisedoi me qytetarët për paratë e shpenzuara keq nga qeveria e Edi Ramës, ku shembull mori ndërtimin e një sheshi në një nga lagjet e qytetit.

Basha 4 km në këmbë për të takuar qytetarët, premton taksa të ulëta për biznesin

SOT - 17.06.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha vijoi sot takimet me qytetarët në Njësinë 8 në Tiranë, duke u ndalur në takime me çdo qytetar, kalimtar, e biznesmen përgjatë rrugës.

4 km në këmbë, Basha zhvillon takime të shumta në lagjen ku ka lindur

Albeu.com - 17.06.2017

Lulzim Basha sot ka zhvilluar takime të ndryshme me banorët e Tiranës ku ka ecur në këmbë jo pak por 4 km. Gjatë ecjes e takimeve me banorë të njësisë 8, u ka shpjeguar qytetarëve planin ekonomik dhe ...

Basha me të rinjtë: Gjysma e të diplomuarve, stazh pune të paguar

Top Channel - 17.06.2017

Lulzim Basha foli me të rinjtë e njësisë 5 në Tiranë mbi programin ekonomik për të rritur punësimin e tyre. Basha tha se ka një plan ekonomik të kombinuar që jep rezultat, duke nisur me 10 mijë ...

Basha takim me gratë në Elbasan: Numri i divorceve është 2-fishuar, rezultat varfëria

SOT - 17.06.2017

Kryetari i opozitës ka qenë i pranishëm në një takim elektoral në Elbasan, ku është takuar me gratë dhe vajzat e qytetit. Basha ka diskutuar për problemin e varfërisë dhe ekonomisë në rënie, që sipas ...

Basha përjashton mundësinë për bashkëqeverisje me Ramën

Albeu.com - 17.06.2017

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka folur sot në Elbasan në një takim me gratë atje. Basha nga Elbasani tha se Rama e ka përqendruar fushatën në një imazh të rrejshëm se do të bashkë qeverisë me PD-në ...

Pse u prish marrëdhënia me Kreshnik Spahiun, Basha zbulon se ku e kishte futur në listë

BalkanWeb - 17.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të gazetarit Arjan Çani, ka zbuluar detaje të reja se përse është prishur marrëdhënia e tij me ish-kreun e Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik ...

Video: Basha surprizon qytetarët, ja si sillet në rrugët e kryeqytetit!

Mapo - 17.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha ka surprizuar qytetarët në kryeqytet. Teksa ecte nëpër rrugë, ai është ndalur dhe ka takuar qytetarët nëpër kafe. Qytetarët janë befasuar dhe e kanë uruar për fitore.

Basha: Do të krijojmë vende të reja pune

Botasot - 17.06.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka thënë të shtunën se nën qeverisjen e tij do të ketë zhvillim më të madh ekonomik në Shqipëri, si dhe krijim të vendeve të reja të punës.

Basha 4 km më këmbë në Njësinë 8, takon qytetarët: Taksa të ulëta për biznesin

BalkanWeb - 17.06.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha është takuar nga afër sot me qytetarë të Tiranës. Plot 4 km ka ecur më këmbë kreu i PD-së për të takuar banoret e njësisë 8 ku ka lindur.

Basha rikthehet në lagjen ku kaloi fëmijërinë, fqinjët e emocionuar: Djali ynë, presim të jesh kryeministër

BalkanWeb - 17.06.2017

TIRANE- Kryedemokrati Lulzim Basha gjate ecjes e takimeve me banorë të njësisë 8, u ka shpjeguar qytetareve planin ekonomik dhe u ka demonstruar pullën qe do vendoset ne njësitë tregtare, te biznesit ...

Basha me të rinjtë e Tiranës: Gjysma e atyre që diplomohen, do të përfitojnë stazh të paguar pune

BalkanWeb - 17.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka bashkëbiseduar me të rinjtë e njësisë 5 kryeqytetit duke i njohur me programin e PD-së për të rritur punësimin e tyre.

Basha me të rinjtë e Tiranës: Gjysma e atyre që diplomohen, do të përfitojnë stazh të paguar pune

Botasot - 17.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha foli me të rinjtë e njësisë 5 në Tiranë mbi programin ekonomik për të rritur punësimin e tyre. Basha tha se ka një plan ekonomik të kombinuar që jep rezultat, duke nisur me ...

Zotimi i Bashës para të rinjve: Do të ndaj përfundimisht politikën nga arsimi

Ora news - 17.06.2017

Në bashkëbisedimin që zhvilloi me të rinjtë e njësisë numër 5 në kryeqytet, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u zotua se do të ndajë përfundimisht politikën nga arsimi.

Basha mesazh Ramës: Nuk i lan dot gjynahet duke u fërkuar pas meje. Mbaje mend mirë, s’ka aleancë PD-PS

BalkanWeb - 17.06.2017

Lulzim Basha ka sqaruar publikisht gjatë takimit në darkë në Elbasan, mbi tymnajat që po përpiqet të mbjellë Edi Rama tek njerëzit. “Dredhia e fundit e republikës së vjetër është ideja që po mbjell ...

Basha i hakërrehet Ramës: Unë nuk jam çun i mirë, por...

Botasot - 17.06.2017

Prej javësh Kryeministri Rama nëpër takimet e tij elektorale parapëlqen që tu thotë simpatizantëve se Lulzim Basha nuk është çun i keq, por më shumë se kaq nuk mund të jetë.

Basha: PD vjen me një plan për të ndezur motorët e ekonomisë

Botasot - 17.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve që ka zhvilluar sot me qytetarë në Elbasan, deklaroi se gratë kanë vuajtur më shumë se të tjerët nga papunësia, shëndetësia e shkatërruar, ...

Basha: Edi Rama, mbaje mend mirë, nuk ka bashkëjetesë me republikën e vjetër të zullumit

Botasot - 17.06.2017

Kreu i PD Lulzim Basha ka sqaruar publikisht gjatë takimit në darkë në Elbasan, mbi tymnajat që po përpiqet të mbjellë Edi Rama tek njerëzit. “Dredhia e fundit e republikës së vjetër është ideja që ...

Luli çun i mirë, Basha-Ramës: Nuk shpëton dot duke u fërkuar pas meje

Ora news - 17.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, replikoi në distancë me kryeministrin Edi Rama, për taksat e biznesit të vogël. Gjatë një takimi me gra dhe vajza të Elbasanit, Basha tha se Kryeministri ...

Lulzim Basha si Tom Cruise, publikohet fotoja e rrallë

Durres Lajm - 17.06.2017

Lulzim Basha ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në studion e “Zonë e Lirë” me Arian Çanin. Drejtuesi i emisionit ka publikuar një fotografi të rrallë të Bashës, kur ai ishte shumë vite më i ri.

VIDEO/ Basha ndalet në disa biznese në Tiranë: Nuk do lejojmë taksidarët të vendosin gjoba

Java News - 17.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme ka vendosur që të ecë në rrugët e Tiranës, duke takuar banorët e kryeqytetit. Ai nuk ka ngurruar që të futet në lokale, ku ka takuar edhe fëmijë.

Pyetja që qytetarja i bën Bashës për Ramën…

Java News - 17.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme ka zgjedhur që të takojë banorët e Tiranës, duke u kërkuar atyre që të votojnë për Republikën e Re. Ndërsa, ai ka pasur edhe një bashkëbisedim mjaft interesant ...

Basha kundër Berishës: Meta nuk është engjëll, pa të Rama nuk do i bënte të zezat këtij vendi

SOT - 16.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon fushatën elektorale në çdo cep të vendit në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit. Dje ai u ndal në Durrës, ku lëshoi akuza të forta ...

Basha: Programi im për 10 mijë stazhe të paguara, i njëjtë me atë të Presidentit Trump

SOT - 16.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me mbresat që i ka lënë takimi idjeshëm me qytetarët e Shijakut. Ai ka publikuar në “Facebook” fotot e këtij takimi duke shkruar: "Plani im për uljen ...

Takimi në Vlorë, Basha sulmon Kryeministrin: Rama do timonin, por s'ka motor

SOT - 16.06.2017

Në kuadër të takimeve elektorale, kreu i PD, Lulzim Basha ka ndaluar në qytetin e Vlorës. Gjatë fjalës së tij lideri i opozitës sulmoi me ironi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për premtimet e ...

Avokat Ngjela tregon arsyet pse Basha dhe Berisha nuk flasin më për ambasadorët Vllahutin dhe Donald Lu

SOT - 16.06.2017

Përmes një statusi në rrjetin social "Facebook", avokat Spartak Ngjela ka analizuar dhe shtruar disa pyetje se pse kreu i PD, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Berisha nuk flasin më për ambasadorët ...

Basha nga Vlora: Do ndalojmë drogën e do lejojmë gjuetinë e ligjshme

Albeu.com - 16.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot ishte në qytetin e Vlorës ku zhvilloi takime me banorët e pensionistët e zonës. “Nuk shkojmë dot në treg, nuk blejmë dot.

Vlorë/ Basha me gratë e një biznesi fason: S’keni pse stresoheni, fëmijët do ushqehen në shkolla

SOT - 16.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një vizitë në vizitë në një sipërmarrje fasone në Vlorë. Gjatë bisedës me gratë që punonin në rrobaqepësi, Basha premtoi ulje taksash për bizneset, që në këtë ...

Lulzim Basha në Durrës: Shëndetësia sot në gjendje mesjetare, Rama-Meta ziheshin kush hante më shumë

SOT - 16.06.2017

Në kuadër të takimeve elektorale, kreu i opozitës, Lulzim Basha ndodhet në qytetin e Durrësit. Gjatë fjalës së tij, Basha prezantoi programin e tij ekonomik ndërkaq deklaroi se shëndetësia është në ...

Basha në Vlorë: Do ulim taksat

Top Channel - 16.06.2017

Në Vlorë Lulzim Basha përmendi disa shifra për të treguar sesi sipas tij qeveria Rama ka keqpërdorur taksat e rritura të shqiptarëve në 4 vjet. “350 milionë euro për zyra.

Basha është kërcënuar në Uashington, prandaj nuk e sulmon më ambasadorin Lu?

Albeu.com - 16.06.2017

Avokati Spartak Ngjela, ka reaguar pas takimit që ka pasur kryedemokrati Bashë me Presidentin e SHBA-ve Donald Trump. Me anë të një statusi në ‘Facebook”, Ngjela ngre pikëpyetje se pse nuk flasin më ...

Basha në Kuçovë para Ramës: Nuk do bëjmë pazar as me PS e as me LSI

SOT - 16.06.2017

Kryetari i PD-së ka qenë ditën e sotme në Kuçovë ku kishte planifikuar takimin e radhës edhe kryeministri Rama. Ka qenë kreu i opozitës ai që ka mbërritur atje duke shpërndarë programin e tij në ...

"Drekë fëmijëve në shkolla", Basha i shpjegon programin ekonomik qytetares

SOT - 16.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte pasditen e sotme në Kuçovë ku ka takuar qytetarë nëpër rrugët e këtij qyteti. Gjatë ecjes dhe takimeve me banorë të Kuçovës, Basha ka diskutuar me një ...

Basha nga Kuçova: S' do të ketë pazare as me Ramën, as me Metën

SOT - 16.06.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha, sot ka qenë i pranishëm në Kuçovë, ku u ka premtuar qytetarëve se nuk do të ketë pazare as me Partinë Socialiste dhe as me Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Basha: Republika e vjetër na kërkon dorën, por ja çfarë do t'ju japim pasi të fitojmë zgjedhjet!

SOT - 16.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në një takim elektoral me qytetarët në Kuçovë, ku prezantoi programin ekonomik të PD-së. Ndër të tjera Basha tha se nuk do të bëjë aleancë me Ramën ...

Rama: Nëse Ps do të mendonte vetëm për veten e saj, Basha nuk do të ishte sot në Berat

SOT - 16.06.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha ishin ditën e sotme në qytetin e Beratit pasi të dy kishin planifikuar takimet elektorale në të njëjtën ditë.

Basha: S’ka koalicion me PS e LSI. Më 25 qershor, bashkim qytetar

Top Channel - 16.06.2017

Kreu i demokratëve Lulzim Basha mohoi në mënyrë kategorike se mund të bëjë një koalicion të mundshëm pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Basha tha se do të mbajë premtimin për të rrëzuar republikën e ...

“Policia të mbledhë vota për PS”. Basha: Këtë thirrje nuk e ka bërë as Ramiz Alia

Lajmi.net - 16.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga studioja e emisionit “Zonë e Lirë” në TV Klan tha se kryeministrin Edi Rama sot bëri thirrje nga Berati që policia të vjedhë vota për PS-në.

Basha: Policia s’mund të përfshihet në fushatë

SOT - 16.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pas deklaratave në Berat ku i bëri thirrje policëve të marrin pjesë në fushatë pas orarit të punës.

Basha jep garanci: Nuk do të bëj koalicion as me PS dhe as me LSI

Albeu.com - 16.06.2017

Nga Berati kryetari i PD, Lulzim Basha dhe një mesazh të qartë: Nuk do të ketë koalicion me PS dhe as me LSI. Qytetarëve ai ju kërkoi të përmbysin me votë Republikën e vjetër të keqqeverisjes.

Basha: S’ka koalicion me PS e LSI

Almakos - 16.06.2017

Kreu i demokratëve Lulzim Basha mohoi në mënyrë kategorike se mund të bëjë një koalicion të mundshëm pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Basha tha se do të mbajë premtimin për të rrëzuar republikën e ...

Basha: Së shpejti do të ketë investime amerikane në Shqipëri

SOT - 16.06.2017

Lideri i opozitës Lulzim Basha, deklaroi në ‘Zonë e Lirë’ se pas 25 qershorit, investitorë amerikanë do të vijnë të shtrijnë investime e tyre dhe në vendin tonë.

Basha i vë vulën: Nuk ka koalicion as me Ramën as me Metën

Albeu.com - 16.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , përjashtoi sot çdo mundësi që Partia Demokratike të qeverisë në koalicion me Partinë Socialiste pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Basha ironi me Ramën nga Vlora: Do timon pa motor në kurrizin e të varfërve

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANE- Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ndalesën e radhës në kuadër të fushatës elektorale e ka pasur në Vlorë. Gjatë fjalës së tij para qytetarëve, Basha nuk kurseu sulmet për rivalin e tij ...

Basha, Ramës: Plani im ekonomik si i Trump. Hajde në debat

Ora news - 16.06.2017

Nga Vlora, ku kryeministri Edi Rama kandidon i gjashti në listën e kandidatëve për deputetë socialistë, Basha ftoi sërish Ramën në debat publik për të ballafaquar planet ekonomike për 4 vitet e ...

Aleati i Ramës: Ju tregoj pse nuk flasin më Basha e Berisha për ambasadorët Lu e Vlahutin

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANE- Avokati Spartak Ngjela me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka parashtruar disa pyetje, ku në qendër të tyre është reforma në drejtësi.

Premtimi i Bashës nga Vlora: Do ndalojmë drogën e do lejojmë gjuetinë e ligjshme

BalkanWeb - 16.06.2017

VLORE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i pranishëm në qytetin e Vlorës, ku në bulevardin kryesor të qytetit takoi dhjetëra pensionistë.

Basha me gratë e një biznesi fason: Fëmijët do t’ju ushqehen në shkolla, s’keni pse stresoheni më shumë

BalkanWeb - 16.06.2017

VLORE – Lideri demokrat Lulzim Basha gjatë fushatës së tij në qytetin e Vlorës, bëri dhe një vizitë në një sipërmarrje fasone. Ai aty shpjegoi planin e tij ekonomik dhe programin e Partisë ...

Basha në Vlorë: Plani im ekonomik realist dhe i zbatueshëm

ABC News - 16.06.2017

Nga Vlora, Lulzim Basha i ktheu përgjigje Edi Ramës i cili e kishte cilësuar si jo realist planin e demokratëve për zhvillimin ekonomik. Kreu i PD-së tregoi se plani i tij është plotësisht i ...

Basha: Rama do timonin për të luajtur me fatin e shqiptarëve

Botasot - 16.06.2017

Nga Vlora ku u takua me sipërmarrës e operatorë turistikë, Lulzim Basha ripërsëriti akuzat në adresë të kryeministrit Rama, duke e cilësuar si i vetmi përgjegjës për keqeverisjen.

Basha në Vlorë: Votoni PD që jeta juaj të ndryshojë për mirë!

RTSH - 16.06.2017

Pretendenti për kryeministër pas zgjedhjeve të 25 qershorit, kreu i opozitës Lulzim Basha, u ka kërkuar vlonjatëve votën, duke ju premtuar një ndryshim për mirë të jetës së tyre dhe për ti dhënë fund ...

“Na le pa punë nëse u paguan drekën fëmijëve të shkollave”, Basha sqaron pronaren e Fast Food

BalkanWeb - 16.06.2017

KUCOVE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë ecjes dhe takimeve me banorë të Kuçovës, ka diskutuar me një pronare Fast Food-i, e cila ishte e shqetësuar që dreka që do paguajë shteti për ...

A ka marrëveshje për qeverisje? Basha: Nuk do të bëjmë pazar as me Ramën e as me Metën

BalkanWeb - 16.06.2017

BERAT- Kryedemokrati Lulzim Basha ka premtuar sot para qytetarëve të Kuçovës se nuk do të ketë pazare as me Partinë Socialiste dhe as me Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Basha: Republika e vjetër mbeti në derë duke na kërkuar dorën, por do u japim bërrylin

BalkanWeb - 16.06.2017

KUCOVE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim elektoral me qytetarët në Kuçovë, ku ndër të tjera tha se nuk do të bëjë aleancë me Ramën dhe Metën.

Basha garanton: Nuk do të bëj koalicion as me PS dhe as me LSI

Ora news - 16.06.2017

Nga Berati kryetari i PD, Lulzim Basha dhe një mesazh të qartë: Nuk do të ketë koalicion me PS dhe as me LSI. Qytetarëve ai ju kërkoi të përmbysin me votë Republikën e vjetër të keqqeverisjes.

Basha: Këtë që bëri Rama sot, nuk e ka bërë as Ramiz Aliaj në 1991

Mapo - 16.06.2017

Lulzim Basha deklaroi se thirrjen që bëri Edi Rama sot në Berat, që policët të bëjnë fushatë jashtë orarit të punës, nuk e ka bërë as Ramiz Alia në vitin 1991.

“Policia të mbledhë vota për PS”. Basha: Këtë thirrje nuk e ka bërë as Ramiz Alia

Gazeta Express - 16.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga studioja e emisionit “Zonë e Lirë” në TV Klan tha se kryeministrin Edi Rama sot bëri thirrje nga Berati që policia të vjedhë vota për ...

Basha: Atë që bëri Rama sot në Berat, se ka bërë as Ramiz Alia në 1991

BalkanWeb - 16.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama pas deklaratave në Berat ku i bëri thirrje policëve të marrin pjesë në fushatë pas orarit të punës.

Lulzim Basha i prerë: Nuk do ketë koalicion me Ramën pas zgjedhjeve

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANE – I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është pyetur nëse do ketë koalicion më Ramën pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Fotolajm/ Publikohet fotoja e kreut të PD nga vitet në Holandë

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANE – Sot, për herë të parë kemi parë një foto ndryshe nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në të shfaqet kreu i PD, kur nuk ishte i njohur, ishte shumë i ri dhe jetonte jashtë ...

Basha: S’ka koalicion me PS e LSI

Telegrafi - 16.06.2017

Kreu i demokratëve Lulzim Basha mohoi në mënyrë kategorike se mund të bëjë një koalicion të mundshëm pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Basha tha se do të mbajë premtimin për të rrëzuar republikën e ...

Basha publikon foton, me syze dhe modern, ja si ishte student në Holandë

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANE – Sot, për herë të parë kemi parë një foto ndryshe nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ka qenë vetë kryetari i PD që në emisonin “Zonë e lirë” të Arjan Çanit ka shfaqur një foto ...

Basha zbulon detaje nga vizita në SHBA: Së shpejti do ketë investime amerikane në Shqipëri

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbuluar detaje nga vizita e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe takimin me presidentin Donald Trump.

Basha zbulon nëse do të bëjë koalicion me Edi Ramën pas zgjedhjeve

Botasot - 16.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përjashtoi sot çdo mundësi që Partia Demokratike të qeverisë në koalicion me Partinë Socialiste pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Basha miqësi me Ivankën? …dhe një foto e rrallë alla ‘Tom Cruise’

Mapo - 16.06.2017

Foto 1 nga 6 Mbrëmjen e sotme Lulzim Basha është ftuar në studion e “Zone e Lirë” me Arian Çanin. Para se Basha të vinte në studio, Çani ka publikuar një fotografi të rrallë të Bashës kur ishte shumë ...

Rrëfehet Basha: Ja cila ishte oferta ime për Kreshnik Spahiun

Botasot - 16.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha foli sot për herë të parë nga studioja e “Zonë e Lirë” në “Tv Klan” rreth ish-kreut të AAK-së Kreshnik Spahiu dhe tërheqjes së tij nga politika.

Basha: Programi im i njëjtë me atë të presidentit Trump

Java News - 16.06.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me një shënim nga takimi i djshëm elektoral i Shijakut. “Dje mbasdite me qytetarët e Shijakut. Plani im për uljen e TVSH-së do të lërë më shumë të ...

Basha ironizon Ramën nga Vlora: Do timon, por nuk ka motor…

Java News - 16.06.2017

Paraditen e së premtes Lulzim Basha ka zgjedhur Vlorën për takimin elektoral të radhës. Gjatë fjalës së tij para qytetarëve, Basha nuk kurseu sulmet për rivalin e tij politik, Edi Ramën, ndërsa tha ...

“Ku e ka Basha entuziazmin e takimit me Trump?”

Java News - 16.06.2017

Nga Spartak Ngjela Një specifikë për të gjithë politikanët pushtetarë të diktatutave dhe shoqërive të pazhvilluara, është – paturpësia e llojit të barbarisë.

Basha në Kuçovë: Nuk do bëjmë pazare as me Ramën dhe as me Metën

Java News - 16.06.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha ka premtuar sot para qytetarëve të Kuçovës se nuk do të ketë pazare as me Partinë Socialiste dhe as me Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Basha shuan dilemat për koalicionet: Nuk ka pazar me Edi Ramën dhe Ilir Metën

Java News - 16.06.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vijuar turin e tij elektoral në Berat. Gjatë fjalës së mbajtur në një takim me qytetarët, ai hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të undshëm me PS apo me LSI.

Lulzim Basha flet prerë për koalicionin me Ramën pas zgjedhjeve

Durres Lajm - 16.06.2017

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është pyetur nëse do ketë koalicion më Ramën pas zgjedhjeve të 25 qershorit.

Basha në Amerikë, çfarë është kjo lëvizje?

Shqipmedia - 15.06.2017

Nga Spartak Ngjela Basha në Amerikë, çfarë është kjo lëvizje? Do jetë pozitiv për Shqipërinë, por jo për Bashën Basha është i thirrur, kuptohet. Por, përse është thirrur? Njerzit kanë ngelur të ...

Basha sulmon Ramën e Metën: S’mbajtën premtimet, të gjitha i kanë mashtrime

SOT - 15.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë një takimi me qytetarët e Kënetës në Durrës akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe ish- kreun e LSI, Ilir Meta. Basha tha se ata nuk mbajtën asnjë premtim dhe të gjitha i ...

Basha sulmon Ramën e Metën: Ishin në garë se kush vjedh më shumë

Top Channel - 15.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike ironizoi debatet e lindura mes PS-së dhe LSI-së, gjatë një takimi me banorë të ish-Kënetës në Durrës. Ai i bëri përgjegjës për varfërimin e shqiptarëve dhe për premtime, që ...

Basha: Anulimi i kamatëvonesave do të jetë vendimi i parë si kryeministër

Mapo - 15.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nga Durrësi, ka folur për vendimet e para që do të marrë kur të vijë në pushtet si kryeministër. Gjatë fjalës së tij para qytetarëve, kryedemokrati Basha u ...

Basha: Opozita ka mbështetjen e SHBA dhe Gjermanisë

Ora news - 15.06.2017

Pas kthimit nga SHBA, kryetari i opozitës Lulzim Basha ndërmori një tur takimesh elektorale në qarkun e Durrësit. Me banorët e Kënetës, Basha i bëri thirrje atyre që i quan falanga e krimit të heqin ...

Basha: Opozita e djathtë do të fitojë ndaj dyshes Rama-Meta

RTSH - 15.06.2017

Kreu i PD Lulzim Basha, ka garantuar se opozita shqiptare si asnjëherë tjetër ka mbështetjen e vendeve të civilizuara nga SHBA dhe deri tek Gjermani. “Kemi si asnjëherë sytë e gjithë botës, ...

Basha nga Durrësi: Cili do jetë një ndër vendimet e para që do firmos si kryeministër

BalkanWeb - 15.06.2017

DURRËS- Kreu i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar nga Durrësi se anulimi i kamatëvonesave të energjisë do jetë një ndër aktet e tij të para si kryeministër.

LIVE/ Çfarë po ndodh tani në Durrës, Basha takime me qytetarët dhe biznesin (VIDEO)

Durres Lajm - 15.06.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është duke zhvilluar në këto momente një sërë takimesh në qendër të qytetit me qytetarë durrsakë, simpatizantë, biznesmenë e punonjës.

Basha në Durrës: Shqipëria i njeh mirë Ramën e Metën, në 25 Qershor ndalim këtë të keqe

Java News - 15.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin elektoral në Durrës. Ai u ndal në një takim me qytetarët në zonën e ish-kënetës ku sulmoi kryeministrin rama dhe ish-kreun e LSi Ilir Meta.

Basha nga Durrësi: Ky do të jetë një ndër vendimet e para që do firmos si kryeministër (FOTO)

Durres Lajm - 15.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar nga Durrësi se anulimi i kamatëvonesave të energjisë do jetë një ndër aktet e tij të para si kryeministër. Ai tha se Rama e Meta janë përgjegjës për gjendjen ...

Ngjela: Bashën e thirrën në Uashington për t’ia bërë të qartë rolin e SHBA për Ballkanin

SOT - 14.06.2017

Avokat Spartak Ngjela përpiqet të shohë përtej lëvizjes së Lulzim Bashës drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kreu i PD ka shkuar në SHBA, por nuk dihen arsyet e vërteta.

Basha: Do ulim çmimin e naftës, do ndërtojmë rrugën e Arbrit dhe aksin Klos-Burrel

SOT - 14.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka njohur qytetarë të Klosit dhe Bulqizës me programin e tij ekonomik, gjatë ecjeve dhe takimeve me banorë, me të rinj e të reja, e njerëz të thjeshtë.

Basha në Bulqizë: Do t’u heqim oligarkëve minierat

Top Channel - 14.06.2017

Lulzim Basha ishte në Bulqizë, qytetin e minierave, banorëve të të cilit u premtoi heqjen nga zotërimi i tyre, oligarkëve dhe politikanëve, ndarjen e rentës minerare ndërmjet pushtetit qendror dhe ...

Basha në Klos e Bulqizë: Plani im do ndezë motorrin e ekonomisë

Albeu.com - 14.06.2017

Lulzim Basha njeh banorë dhe qytetarë të Klosit e Bulqizës me planin e tij ekonomik , që rrit konsumin, rrit prodhimin, krijon vende të reja pune Lulzim Basha ka njohur qytetarë të Klosit dhe ...

Basha: Plani jonë ekonomik, zgjidhje për një të ardhme të sigurt

Almakos - 14.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratik (PDK), Lulzim Basha, gjatë një takimi me qytetarët e Maqellarës në Dibër është zotuar se në qeverisjen e tij plani ekonomik do të jetë prioritet për një të ardhme të ...

Takimi në Fier, Basha: Fokusi ynë, të lidhim fatin e politikanit me çdo qytetar

SOT - 14.06.2017

Në kuadër të takimeve elektorale, kreu i opozitës, Lulzim Basha është ndalur në qytetin e Fierit. Basha ka prezantuar kandidatët për deputetë dhe ka prezantuar programin e tij ekonomik.

Basha me banorët e Klosit dhe Bulqizës: Plani im do ndezë motorrin e ekonomisë

BalkanWeb - 14.06.2017

Lulzim Basha ka njohur qytetarë të Klosit dhe Bulqizës me programin e tij ekonomik, gjatë ecjeve dhe takimeve me banorë, me të rinj e të reja, e njerëz të thjeshtë.

Basha në Klos e Bulqizë: Plani im do të ndezë motorrin e ekonomisë

ABC News - 14.06.2017

Lulzim Basha ka njohur qytetarë të Klosit dhe Bulqizës me programin e tij ekonomik, gjatë ecjeve dhe takimeve me banorë, me të rinj e të reja, e njerëz të thjeshtë.

Basha: Plani jonë ekonomik, zgjidhje për një të ardhme të sigurt

Botasot - 14.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratik, Lulzim Basha, gjatë një takimi me qytetarët e Maqellarës në Dibër është zotuar se në qeverisjen e tij plani ekonomik do të jetë prioritet për një të ardhme të sigurt të ...

Basha: Plani jonë ekonomik, zgjidhje për një të ardhme të sigurt

Telegrafi - 14.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratik (PDK), Lulzim Basha, gjatë një takimi me qytetarët e Maqellarës në Dibër është zotuar se në qeverisjen e tij plani ekonomik do të jetë prioritet për një të ardhme të ...

Basha: Heqim taksën e naftës, ulim taksat, krijojmë vende pune

Ora news - 14.06.2017

Me të ardhur në pushtet Partia Demokratike, Lulzim Basha, premton heqjen e taksës së naftës, 240 lekë për litër, çka pritet të ndikojë në uljen e çmimit.

Basha premton ulje taksash, rritje punësimi dhe liberalizim të ekonomisë

RTSH - 14.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar me banorë të Klosit dhe Bulqizës projektin ekonomik të opozitës. Ai premtoi premtoi ulje taksash, rritje të punësimit dhe liberalizim të ...

"Lulzim Basha kërcënon kryetarin e LSI-së"

Gazeta Express - 14.06.2017

Ishte surprizuese deklarata e liderit demokrat Lulzim Basha disa ditë më parë nga Mallakastra kur ai tha se do të dëshironte të shihte më shumë drejtorë të arrestuar që marrin pjesë në fushatë ...

"Lulzim Basha kërcënon kryetarin e LSI-së"

Botasot - 14.06.2017

Ishte surprizuese deklarata e liderit demokrat Lulzim Basha disa ditë më parë nga Mallakastra kur ai tha se do të dëshironte të shihte më shumë drejtorë të arrestuar që marrin pjesë në fushatë ...

Basha me qytetarët e Klosit e Bulqizës: Republika e re rikthen asetet e pasuritë te populli

Java News - 14.06.2017

Albanian main opposition Democratic Party leader Lulzim Basha greets his Albanian opposition supporters during a protest as they block a road at the entrance of the capital Tirana, Monday, April 24, ...

Lulzim Basha: Po pres arrestimet para zgjedhjeve!

Portalb - 13.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Lulzim Basha u shpreh se ndonëse objektivi i tij ishte largimi i Kryeministrit Rama, ai i shërbeu interesit të vendit duke bërë një marrëveshje, që rrëzoi gjysmën e kabinetit Në ...

Basha: Po pres arrestimet para zgjedhjeve!

Ina - 13.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Lulzim Basha u shpreh se ndonëse objektivi i tij ishte largimi i Kryeministrit Rama, ai i shërbeu interesit të vendit duke bërë një marrëveshje, që rrëzoi gjysmën e kabinetit Në ...

Kreu i PD në Fier: Rama dhe Meta flasin për “timonin” por jo për hallet e qytetarëve, kjo nuk është demokracia e ...

SOT - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama dhe ish-liderin e LSI, Ilir Meta, se dinë të flasin vetëm për “timonin”, por jo për hallet e qytetarëve.

Sali Berisha: Lulzim Basha nuk duhet të bëjë përgjegjës Ilir Metën për dështimet e qeverisë

SOT - 13.06.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për “ABC Neës”, ka folur për situatën aktuale politike. Sali Berisha ka komentuar edhe marrëdhëniet me Ilir Metën, dhe si ndihet ai kur ish-lideri i ...

Basha: Rama si mbajti premtimet edhe pse kishte 4 vite kohë e 16 miliardë euro në dispozicion

SOT - 13.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim takim me banorë të fshatit Hamil në Fier. Basha u shpjegoi banorëve të fshatit planin e tij ekonomik, dhe mënyrën se si do funksionojë për qytetarët, ...

Dashuria e vjetër, Berisha i "kërkon" llogari Bashës për gjuhën e ashpër ndaj Metës

Albeu.com - 13.06.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dhënë një mesazh të fortë Lulzim Bashës në raportet e tij ndaj Metës duke i thënë se s'mund të bëjë këtë të fundit përgjegjës për dështimet e Ramës .

Investimet në bujqësi, Basha: Fonde ka. Panariti gënjen

Top Channel - 13.06.2017

Para banorëve të fshatit Hamil, në qytetin e Fierit, Lulzim Basha akuzoi sërish Edi Ramën për premtime të pambajtura. “Para katër vitesh kur erdhën për të marrë votën, Edi Rama premtoi 300 mijë vende ...

Basha në Klos: Vetëm ekonomia e fortë rrit punësimin

Top Channel - 13.06.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me qytetarët e Klosit, në Dibër, ku është njohur me hallet dhe nevojat e tyre. “Vetëm një ekonomi e fortë do të rrisë punësimin dhe do të ...

Basha: Vetëm ekonomia e fortë rrit punësimin

Lajmi.net - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me qytetarët e Klosit, në Dibër, ku është njohur me hallet dhe nevojat e tyre.

Meta: Basha e ka një të mirë, nuk shoqërohet me kriminelë dhe përdorues të drogës

SOT - 13.06.2017

Presidenti i ri, Ilir Meta në një dalje për mediat tha se Lulzim Basha ka edhe një të mirë, të cilën nuk e mohon dot. Duke sulmuar rëndë Ramën, Meta tha se Basha të paktën nuk shoqërohet me kriminelë ...

Basha fluturon drejt SHBA, takim 24 orësh me zyrtarë të lartë

SOT - 13.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka fluturuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do të zhvillojë një vizitë 24 orëshe. Gjatë vizitës, Basha pritet të zhvillojë takime me zyrtarë të ...

Basha: Do të ketë ulje taksash

Almakos - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka premtuar sot se në qeverisjen e tij do të ketë ulje taksash dhe mbështetje për punësimin e të rinjve.

Berisha del kundër Bashës: Mos akuzo Metën

Lajmi.net - 13.06.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke komentuar akuzat qe po shoqërojnë fushatën elektorale, tha se kreu i PD-së, Lulzim Basha sulmet i ka më të strukturuara ndaj Edi Ramës.

Basha mesazh qytetarëve: Edi Rama i shkel premtimet, mbajeni mend kur të votoni!

SOT - 13.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka postuar një videomesazh në profilin e tij në "Facebook". Përmes postimit të tij Basha u bën apel shqiptarëve që ditën e votimeve të kthejnë kokën pas dhe të shohin se si ...

Spartak Ngjela: Ju tregoj se pse është thirrur Basha në Uashington

SOT - 13.06.2017

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar sot vizitën e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha në Amerikë. Me anë të një statusi në faqen e tij në ‘Facebook’, Ngjela pohon se ky udhëtim duhet të jetë i mirë për ...

Basha: Rama braktisi rrugës premtimet, Panariti gënjen për fondet

Ora news - 13.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzoi kryeministrin Rama se në katër vjet nuk mbajti asnjë nga premtimet me të cilat u mori votën qytetarëve.

“Rama gënjeu, nuk mbajti premtimet”

Mapo - 13.06.2017

Fieri ka qenë ndalesa e radhës e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Gjatë takimit me banorë të fshatit Hamil, Basha shpjegoi planin e tij ekonomik, dhe mënyrën se si do te implementohet nëse ...

Basha sulmon Ramën nga Fieri: Nuk i përmend më premtimet e 4 viteve më parë, tani ka të reja

BalkanWeb - 13.06.2017

FIER – Lulzim Basha ishte pranë banorëve të fshatit Hamil në Fier, ku u shpjegoi planin e tij ekonomik, dhe mënyrën se si do funksionojë për qytetarët, për fermerët, për të rinjtë, për pensionistët, ...

Basha me banorët e fshatit Hamil në Fier

ABC News - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike ia shpjegoi planin e tij ekonomik edhe banorëve të fshatit Hamil në Fier.Basha u tregoi dhe mënyrën se si do funksionojë ky plan për qytetarët, për fermerët, për të ...

Basha: Vetëm ekonomia e fortë rrit punësimin

Botasot - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me qytetarët e Klosit, në Dibër, ku është njohur me hallet dhe nevojat e tyre.

Basha vizitë rrufe në SHBA, burimet: Është nisur dje, takime të rëndësishme

BalkanWeb - 13.06.2017

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një vizitë rrufe në SHBA. Sipas burimeve nga selia e PD-së për “BalkanWeb” Basha është nisur ditën e djeshme dhe kthehet të mërkurën nga ...

Basha lë fushatën dhe fluturon drejt SHBA, vizitë 24 orëshe

Ora news - 13.06.2017

Ne mesin e fushatës zgjedhore, kreu i Partisë Demokratike ka fluturuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do të zhvillojë një vizitë 24 orëshe.

Vizita e paralajmëruar: Basha me të shoqen fluturon drejt SHBA

Mapo - 13.06.2017

Në mesin e fushatës zgjedhore, kreu i Partisë Demokratike ka fluturuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do të zhvillojë një vizitë 24-orëshe.

Basha: Do të ketë ulje taksash

Botasot - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka premtuar sot se në qeverisjen e tij do të ketë ulje taksash dhe mbështetje për punësimin e të rinjve.

Basha: Do të ketë ulje taksash

Telegrafi - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka premtuar sot se në qeverisjen e tij do të ketë ulje taksash dhe mbështetje për punësimin e të rinjve.

Kreu i PD Lulzim Basha, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

ABC News - 13.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha është nisur pasditen e së hënës drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ende nuk dihet qëllimi i udhëtimit dhe axhenda e takimeve, por mësohet se Basha kthehet të ...

Aleati i Ramës: Ju tregoj se pse është thirrur Basha në Uashington

BalkanWeb - 13.06.2017

TIRANE- Avokati Spartak Ngjela ka komentuar sot vizitën e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha në Amerikë, ndërsa shtron pyetjen se për çfarë bëhet kjo lëvizje.

“Basha në Amerikë, çfarë është kjo lëvizje?”

Mapo - 13.06.2017

Nga Spartak NGJELA Basha në Amerikë, çfarë është kjo lëvizje? Do jetë pozitiv për Shqipërinë, por jo për Bashën Basha është i thirrur, kuptohet . Por, përse është thirrur? Njerzit kan ngelur te ...

Çfarë po ndodh? Basha lë fushatën në mes dhe niset për vizitë në SHBA

Java News - 13.06.2017

Teksa fushata është tensionuar nga akuzat e ashpra të LSI në drejtim të Ramës dhe Bashës, ky i fundit është nisur drejt SHBA për një vizitë urgjente. Kreu i opozitës ka lënë në mes fushatën dhe do të ...

Zgjedhjet në Kosovë, Basha: Konsolidohen standardet

Lajmi.net - 12.06.2017

Personalisht dhe në emër të Partisë Demokratike përshëndes zgjedhjet e mbajtura në Kosovë. Klima e qetë dhe transparente e zgjedhjeve janë dëshmi entuziaste të konsolidimit të mëtejshëm në Kosovë të ...

Basha: Cilësia e zgjedhjeve në Kosovë, ogur i mirë në rrugën europiane

SOT - 12.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur zgjedhjet në Kosovë. Basha tha se klima e qetë dhe transparente e zgjedhjeve janë dëshmi entuziaste të konsolidimit të mëtejshëm në Kosovë të ...

PD përshëndet zgjedhjet në Kosovë

Top Channel - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vlerësuar “klimën e qetë dhe transparente të zgjedhjeve në Kosovë”, që, sipas tij, “janë dëshmi entuziaste të konsolidimit të mëtejshëm në Kosovë të ...

Basha: Politikanët do shkarkohen nga qytetarët nëse nuk mbajnë premtimet

SOT - 12.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar përplasjet mes krerëve politikë, Rama dhe Meta. Basha theksoi se askush nuk kujdeset për shqetësimet e popullit, por flasin vetëm për frena dhe timon, ndër të ...

Sheshi, Basha: Veliaj shpenzoi 400 mijë euro për fishekzjarre

Portalb - 12.06.2017

Lulzim Basha ka komentuar kostot e spektaklit që kishte organizuar Bashkia për inaugurimin e sheshit Skënderbej. Basha zbuloi edhe një shifër stratosferike të shpenzuar nga bashkia e Tiranës, ...

Basha: Zgjedhjet, konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë

Almakos - 12.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se klima e qetë nën të cilat u zhvilluan zgjedhjet ishte një konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë.

Basha takim me qytetarët e Tiranës, ja surpriza që i bëjnë për ditëlindje

SOT - 12.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë një takimi me qytetarë të Tiranës është ndeshur me një surprizë. Me rastin e ditëlindjes së tij, teksa Basha ishte i ulur në një lokal, ekipi që e shoqëronte i ka bërë ...

Basha: Do ul taksat

Top Channel - 12.06.2017

Lulzim Basha u paraqiti banorëve të Libofshës programin e tij ekonomik që synon shtimin e parave në xhepat e qytetarëve. “Vetëm me uljen e TVSH-së tek xhepat e konsumatorit mbeten 400 milionë euro.

Basha akuza Rilindjes nga Libofsha: Shfaqja me fishekzjarre tek sheshi Skënderbej ka kushtuar qindra mijë euro

SOT - 12.06.2017

Lulzim Basha paraqiti planin e tij ekonomik para qytetarëve të Libofshës, një plan konrekt, i zbatueshëm dhe realist që do të ndikojë në shtimin e parave në xhepat e qytetarëve, në rritjen e ...

Lulzim Basha befasohet për ditëlindje nga qytetarët (Video)

Lajmi.net - 12.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha feston sot ditëlindjen e tij 43-të dhe surpriza e qytetarëve ka qenë emocionuese për të. Teksa ai është futur në një lokal për takime me banorët në kryeqytet, është pritur ...

Basha: Kam studiuar drejtësi në Holandë, e di si funksionon një ekonomi e fortë

SOT - 12.06.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka publikuar një video në rrjetin social Facebook dhe sipas tij, ka eksperiencën e duhur që të forcojë ekonominë. “Kam studiuar drejtësi ne Holandë dhe kam punuar për ...

Basha në Libofshë: Nëse Lali Eri sdo shpenzonte për fishekzjarret, do të kishte rritur pensionet

SOT - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka qenë i pranishëm në Libofshë në kuadër të fushatës elektorale. Basha paraqiti planin ekonomik para qytetarëve të Libofshës, dhe shtoi se plani i tij do ...

Basha bën një super gafë me spotin e ri, e vutë re? (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka postuar pak minuta më parë një video mesazh duke ftuar të rinjtë që të mbështesin Partinë Demokratike. Duke dashur të jetë "trendy" Basha e ka dhënë mesazhin ...

Ditëlindja, Basha nuk ndal fushatën: Taksa të ulëta, shanse të rinjve

Top Channel - 12.06.2017

Ditëlindja nuk e ka shpërqendruar Lulzim Bashën nga fushata elektorale. Ai bashkëbisedoi me qytetarë në njësinë numër 7 në Tiranë për t’i sqaruar planin e tij ekonomik, që ka për qëllim rritjen e ...

Basha: Rama ka frikë nga debati publik

SOT - 12.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përsëritur nga emisioni Dritare me Rudinën në Vizion Plus, kërkesën për të zhvilluar debat me kryeministrin Rama. Basha ka thënë se Rama nuk do të pranojë kërkesën, duke ...

Shkarkimet në administratë, Basha: Po pres të nisin arrestimet me urdhër të ministrit të Brendshëm

SOT - 12.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Dritare me Rudina Xhungën", në Vizion Plus. Basha tha se pakti me kryeministrin Edi Rama ishte për interesin e ...

Basha kërcënon hapur Metën: Do të ketë arrestime!

Albeu.com - 12.06.2017

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë gjatë një intertviste në “Dritare me Rudinën”. Basha ka bërë me dije se do të ketë arrestime përpara zgjedhjeve.

A ndikoi Berisha në listën e kandidatëve për deputet të PD? Ja çfarë thotë Lulzim Basha

SOT - 12.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shuar zërat se ish-kryeministri Sali Berisha ka ndikuar në përpilimin e listës së kandidatëve për deputet të PD.

Berisha: Rama dhe jo Meta, përgjegjës për papunësinë, drogën etj…

Lajmi.net - 12.06.2017

A mos ndoshta Basha po imiton Edi Ramën, në kohën kur ai mori PS? A mos po e imiton dhe Basha tani? Berisha: Unë kam pasur rrethana të tjera, nuk mund ta marr veten si tregues.

Basha tek Unaza e Re

ABC News - 12.06.2017

Ekonomia ka qenë në qendër të takimit elektoral që kreu I PD-së Lulzim Basha pati me një grup banorësh të zonës së Unazës së Re në kryeqytet. Basha u ka shpjeguar nga afër qytetarëve planin e tij ...

Basha në Fier

ABC News - 12.06.2017

Në Fier I kërkuan të shpjegonte Republikën e tij të re. Lulzim Basha tha se askush nuk çan dot përpara në Shqipëri po nuk njohu një grusht politikanësh e oligarkësh, pjesë e republikës së vjetër që ...

Basha: Zgjedhjet e qeta, ogur i mirë në rrugën evropiane të Kosovës

Botasot - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur zgjedhjet e mbajtura në Kosovë, duke thënë se klima e qetë dhe transparente e zgjedhjeve janë dëshmi entuziaste të konsolidimit të ...

Basha: Zgjedhjet, konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë

Botasot - 12.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se klima e qetë nën të cilat u zhvilluan zgjedhjet ishte një konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë.

Basha sërish nëpër Tiranë, takohet me qytetarët 'për hallet e tyre të vërteta'

Botasot - 12.06.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka dalë sërish sot në kryeqytet për t'u takuar me qytetarët në lokale dhe në rrugë dhe biseduar me ta, siç shprehet, "për hallet e tyre të ...

Basha: Zgjedhjet, konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë

Telegrafi - 12.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se klima e qetë nën të cilat u zhvilluan zgjedhjet ishte një konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë.

Basha: Zgjedhjet, konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë

Zeri - 12.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se klima e qetë nën të cilat u zhvilluan zgjedhjet ishte një konsolidim i mëtejshëm i standardeve demokratike në Kosovë.

Basha zhvillon takime me qytetarët, surpriza që i bëjnë për ditëlindje (Video)

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE – Gjatë takimeve me qytetarët në Tiranë, kreu i Partisë Demokratike është përballur me një surprizë. Me rastin e ditëlindjes së tij, teksa Basha ishte i ulur në një lokal, ekipi që e ...

Basha në Libofshë

ABC News - 12.06.2017

Lulzim Basha paraqiti planin ekonomik para qytetarëve të Libofshës. Ai tha se plani është realist dhe i zbatueshëm, me zgjidhje konkrete që do të ndikojnë në shtimin e parave në xhepat e qytetarëve, ...

Basha: Jo investimeve fasadë! Premtojmë ulje taksash!

RTSH - 12.06.2017

Kur e konsideron qeverinë Rama si një qeveria fasade dhe palmash, kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha nënkupton edhe investimin e bërë së fundmi në “Sheshin Skënderbej” të Tiranës.

Basha feston ditëlindjen si kandidat për Kryeministër

ABC News - 12.06.2017

Në zonën ku para 12 vitesh e nisi aktivitetin e tij politik për t’u bërë pjesë e Parlamentiti shqiptar Lulzim Bashën e pritën me tortën e ditëlindjes.

Video/ Basha sot 43 vjeç, tortën e ditëlindjes ia shpërndan qytetarëve

Mapo - 12.06.2017

Lulzim Basha ka sot ditëlindjen. Gjatë një takimi që pati në Tiranë me simpatizantët, kreut të PD-së i organizuan një surprizë. Dy vajzat e tij të vogla i sollën tortën me mbishkrimin e “Republikës ...

Basha: Sa pensione do të ishin rritur me paratë e fishekzjarrëve të lali Erit

Ora news - 12.06.2017

Kryetari I Partisë Demokratike Lulzim Basha, paraqiti planin ekonomik para qytetarëve të Libofshës, ndërsa tha se është një plan konkret, i zbatueshëm që do ndezë dhe vërë në lëvizje ekonominë ...

Surpriza për Bashën, feston ditëlindjen në kohë fushate

Ora news - 12.06.2017

Në mesin e fushtës elektorale dhe kur fushatë është mjaft intensive, në 12 qershor kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, feston ditëlindjen. Tortën e parë, të mbushur me simbolet e e fushatës ...

Lulzim Basha: Po pres arrestimet para zgjedhjeve

Botasot - 12.06.2017

Lulzim Basha u shpreh në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, se ndonëse objektivi i tij ishte largimi i Kryeministrit Rama, ai i shërbeu interesit të vendit duke bërë një marrëveshje, që rrëzoi ...

Një ditë me Bashën

Botasot - 12.06.2017

Grupi i punës në PD, që merret me detajet , para se Lulzim Basha të hyjë në takim, së pari sistemon karriget, që edhe pse modeste, nuk janë aq të thjeshta, sa ngjajnë.

Basha tregon të vërtetën: Sa ndikoi Berisha në listën e kandidatëve të PD

BalkanWeb - 12.06.2017

I ftuar në emisionin “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli për listat e kandidatëve për deputetë të PD, dhe shuajti zërat nëse ish-kryeministri ...

Berisha del kundër Bashës: Mos akuzo Metën

Mapo - 12.06.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke komentuar akuzat qe po shoqerojnë fushatën elektorale, tha se kreu i PD-së, Lulzim Basha sulmet i ka më të strukturuara ndaj Edi Ramës.

Lulzim Basha: Po pres arrestimet para zgjedhjeve!

Ora news - 12.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Lulzim Basha u shpreh se ndonëse objektivi i tij ishte largimi i Kryeministrit Rama, ai i shërbeu interesit të vendit duke bërë një marrëveshje, që rrëzoi gjysmën e kabinetit Në ...

"Bomba" e Sali Berishës: Edi Rama e ka pranuar Lulzim Bashën si Kryeministër

Botasot - 12.06.2017

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Edi Rama po e përgatit Lulzim Bashën për Kryeministër të Shqipërisë. I ftuar në studion e “ABC News”, Berisha tha se Rama është duke përgatitur edhe ...

Berisha: S’mund ta akuzosh Ilir Metën për mashtrimet e Ramës

Botasot - 12.06.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se Lulzim Basha sulmet i ka më të strukturuara ndaj Edi Ramës. Berisha u shpreh në studion e ABC News se nuk mund të bësh fajtor Ilir Metën për dështimet ...

Basha ka ditëlindjen, surpriza që i bëjnë gjatë takimit në lokal (VIDEO)

Durres Lajm - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha feston sot ditëlindjen. Mes qytetarëve ku kishte shkuar për një takim elektoral në kryeqytet, kjo ditë ka qenë ndryshe dhe me emocione për liderin demokrat.

Republika e Re tashmë edhe tortë, simpatizantët habisin Bashën (VIDEO)

Java News - 12.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha, këtë të hënë i ka zhvilluar takimet e tij elektorale nëpër rrugët dhe lokalet e Tiranës, ku ka takuar një sërë qytetarësh e simpatizantësh.

Basha sulmon sheshin ‘Skënderbej’: Rreth 400 mijë euro shkuan për fishekzjarret e lali Erit

Java News - 12.06.2017

Lulzim Basha paraqiti planin e tij ekonomik para qytetarëve të Libofshës. Ai e quajti një plan ekonomik që do ndezë dhe vërë në lëvizje ekonominë shqiptare, do krijojë vende pune e sigurojë mireqënie ...

FUSHATA/ Basha premton taksa të ulëta, shanse të rinjve

Java News - 12.06.2017

Ditëlindja nuk e ka shpërqendruar Lulzim Bashën nga fushata elektorale. Ai bashkëbisedoi me qytetarë në njësinë numër 7 në Tiranë për t’i sqaruar planin e tij ekonomik, që ka për qëllim rritjen e ...

Çfarë arrestimesh priten para zgjedhjeve? Ja çfarë thotë Basha

Java News - 12.06.2017

Lulzim Basha u shpreh në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, se ndonëse objektivi i tij ishte largimi i Kryeministrit Rama, ai i shërbeu interesit të vendit duke bërë një marrëveshje, që rrëzoi ...

Lulzim Basha: Po pres arrestimet para zgjedhjeve

Durres Lajm - 12.06.2017

Lulzim Basha u shpreh në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, se ndonëse objektivi i tij ishte largimi i Kryeministrit Rama, ai i shërbeu interesit të vendit duke bërë një marrëveshje, që rrëzoi ...

Basha: Ministrat teknikë nuk do të largohen pas zgjedhjeve

Durres Lajm - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë me dije se ministrat teknikë të opozitës nuk do të largohen nga qeveria më 26 qershor, pra pas zgjedhjeve, sikurse ka deklaruar kryeministri Edi ...

Një ditë në fushatën e Lulzim Bashës

Java News - 12.06.2017

Grupi i punës në PD, që merret me detajet , para se Lulzim Basha të hyjë në takim, së pari sistemon karriget, që edhe pse modeste, nuk janë aq të thjeshta, sa ngjajnë.

Basha: Zgjedhjet e qeta, ogur i mirë në rrugën evropiane të Kosovës

Antpress - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur zgjedhjet e mbajtura në Kosovë, duke thënë se klima e qetë dhe transparente e zgjedhjeve janë dëshmi entuziaste të konsolidimit të ...