TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albini Tahiri e kishte pritur shtyrjen e garës në Lojërat Olimpike Dimërore

Almakos - 11.02.2018

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) PyeongChang2018.

Medalja e artë Olimpike "Pyeongchang 2018" kushton 600 dollarë

Albeu.com - 11.02.2018

Momenti që një sportist merr një medalje Olimpike është gjithmonë i veçantë. Shumica prej nesh nuk ndalen kurrë të mendojnë shumë për ato medalje , sepse gjasat që ne ndonjëherë të shohim një person ...

Lazim Destani uron sukseset e skiatorit Albin Tahiri ne lojrat Olimpike

Almakos - 11.02.2018

Me rastin e mbajtjes së Lojërave Olimpike Dimërore 2018 që tashmë kanë nisur, dua t’i përcjell skitarit Albin Tahiri urimin tim me dëshirën që ai të ketë fatin më të mirë në garat e skive ku ai merr ...

Krasniqi: Albini është gati, nuk ka asnjë problem

Almakos - 11.02.2018

Zyrtari për media në Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK), Kushtrim Krasniqi, ka folur për Telegrafin pak orë para nisjes së garës së shumëpritur të skitarit Albin Tahirit, i vetmi që përfaqëson ...

ZYRTARE: Shtyhet gara e Albin Tahirit

Lajmi.net - 11.02.2018

Për shkak të erërave të forta gara e sotme e skitarit Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore është shtyrë. Komiteti Olimpik i Kosovës ka konfirmuar se gara në lëshim të shpejtë, që ishte dashur të ...

Lajm i rëndësishëm nga Lojërat Olimpike Dimërore

Lajmi.net - 11.02.2018

Organizuar nga Komiteti Olimpik i Sllovenisë, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në takimin e ...

Medalja e artë Olimpike ‘Pyeongchang 2018’ kushton rreth 600 dollarë

Almakos - 11.02.2018

Momenti që një sportist merr një medalje Olimpike është gjithmonë i veçantë. Shumica prej nesh nuk ndalen kurrë të mendojnë shumë për ato medalje, sepse gjasat që ne ndonjëherë të shohim një person ...

Shtyhet gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte Albin Tahiri

Almakos - 11.02.2018

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari ynë, Albin Tahiri në LOD PyeongChang2018. Shkak për shtyrjen janë bërë erërat e forta të cilat po mbretërojnë në ...

LOD 2018, Lista e medaljeve të fituara

Alsat - 11.02.2018

Është mbyllur dita e parë e garave në LOD Pjongçang 2018. Gjermania falë dy medaljeve të arta fituara në ditën e parë të garave është duke kryesuar renditjen e vendeve me medalje të fituara.

LOD 2018.: Wellinger kampion olimpik, Stoch pa medalje

Alsat - 11.02.2018

Gjermani Andreas Wellinger, ka fituar medaljen e artë olimpike pas garave të mbyllura në qendrën olimpike Alpensi të Korës së Jugut. Wellinger deri tek medalja e tij e parë olimpike erdhi me kërcimet ...

LOD 2018, Gara nisi të shtunën përfundoi të dielën

Alsat - 11.02.2018

Garat e kërcimit me ski në qendrën olimpike Alpensi në Pjongçang, nisën në ora 21:30 minuta sipas kohës lokale dhe ato për shkak të kushteve jo të mira atmosferike zgjatën reth 3 orë.

Lazim Destani uron skiatorin Albin Tahiri në lojërat Olimpike

Lajm - 11.02.2018

Me rastin e mbajtjes së Lojërave Olimpike Dimërore 2018 që tashmë kanë nisur, dua t’i përcjell skitarit Albin Tahiri urimin tim me dëshirën që ai të ketë fatin më të mirë në garat e skive ku ai merr ...

Nesër bëhet hapja zyrtare e Festivalit Olimpik PyeongChang 2018 dhe Panairit të Sportit Prishtina 2018

Lajmi.net - 11.02.2018

Komiteti Olimpik i Kosovës nesër (e hënë) do të bëjë hapjen zyrtare të Festivalit Olimpik PyeongChang 2018, që prej tri ditësh ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Vijojnë hetimet për sulmin kibernetik në Lojërat Olimpike të Koresë së Jugut

BalkanWeb - 11.02.2018

Zyrtarët në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore, po zhvillojnë hetime për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, pak kohë para ceremonisë që u hap të premten.

Njihuni me Saskia Alusalu, atleten më të bukur të “Olimpiadës Dimërore 2018” (Foto)

BalkanWeb - 11.02.2018

KORE E JUGUT – Dy ditë më parë më 9 shkurt në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete ...

Pjong Çang 2018, kosovarit Tahiri i anulohet gara

InfoSport - 11.02.2018

Për shkak të erërave të forta gara e sotme e skitarit Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore është shtyrë. Komiteti Olimpik i Kosovës ka konfirmuar se gara në lëshim të shpejtë, që ishte dashur të ...

Shtyhet gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte Albin Tahiri

Telegrafi - 11.02.2018

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari ynë, Albin Tahiri në LOD PyeongChang2018. Shkak për shtyrjen janë bërë erërat e forta të cilat po mbretërojnë në ...

Albini Tahiri e kishte pritur shtyrjen e garës në Lojërat Olimpike Dimërore

Telegrafi - 11.02.2018

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) PyeongChang2018.

Albin Tahiri pritet të skijojë sonte rreth orës 04:30

Koha.net - 11.02.2018

Skiatori shqiptar, Albin Tahiri, i cili e përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në PyeongChang të Koresë së Jugut, është nisur për në garën e parë.

Shtyhet debutimi i Albin Tahirit në Lojërat Olimpike

Koha.net - 11.02.2018

Komiteti Olimpik i Kosovës ka konfirmuar se është shtyrë gara e skitarit Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Korenë Jugore. KOK-u thotë se shtyrja e garës është bërë për shkak ...

Krasniqi: Albini është gati, nuk ka asnjë problem

Telegrafi - 11.02.2018

Zyrtari për media në Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK), Kushtrim Krasniqi, ka folur për Telegrafin pak orë para nisjes së garës së shumëpritur të skitarit Albin Tahirit, i vetmi që përfaqëson ...

Zyrtare: Albin Tahiri debuton në LOD më 15 shkurt

Koha.net - 11.02.2018

Për shkak të erërave të forta gara e sotme e skitarit Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore është shtyrë. Komiteti Olimpik i Kosovës ka konfirmuar se gara në lëshim të shpejtë, që ishte dashur të ...

Krerët e KOK-ut takohen me Komitetin Olimpik të Evropës Qendrore dhe Juglindore

Koha.net - 11.02.2018

Organizuar nga Komiteti Olimpik i Sllovenisë, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në takimin e ...

Tahiri e kishte pritur se gara në LOD do të shtyhej

Koha.net - 11.02.2018

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) PyeongChang2018.

Zyrtare: Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore më 15 shkurt

Gazeta Express - 11.02.2018

Për shkak të erërave të forta gara e sotme e skitarit Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore është ...

“Pjongçeng 2018”, finalizohen oraret e garuesve kuqezi

RTSH - 11.02.2018

Ndonëse ky është edicioni i 23-të i Lojërave Dimërore, “Pjongçeng 2018” është Olimpiada e 4-t në të cilin Shqipëria po merr pjesë. Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën ...

“Pjongçeng 2018” shpërndahen medaljet e para

RTSH - 11.02.2018

Suedezja Sharlotë Kalla fitoi të parën medalje të artë të Lojërave Olimpike “Pjongçeng 2018”, duke triumfuar në garën e krosit të skiatlonit për femra.

Ajo vrau 115 persona para Lojërave Olimpike, tash hamendet nëse i falen mëkatet

Koha.net - 11.02.2018

Deri së fundi ajo shpesh kalonte ditë të plota pa kujtuar se çfarë ndodhi. Preferonte atë mënyrë. Ajo ngjarje ishte shumë kohë më parë. Ishte e tmerrshme.

Medalja e artë Olimpike ‘Pyeongchang 2018’ kushton rreth 600 dollarë

Telegrafi - 11.02.2018

Momenti që një sportist merr një medalje Olimpike është gjithmonë i veçantë. Shumica prej nesh nuk ndalen kurrë të mendojnë shumë për ato medalje, sepse gjasat që ne ndonjëherë të shohim një person ...

Medaljet e ditës së parë në LOD

Koha.net - 11.02.2018

Pas Sharlotte Kale, të tjerë sportistë fituan medalje në Lojërat Olimpike Dimërore. Në garën e biatlonit prej 7.5 km për femra, medaljen e artë e fitoi gjermanja Laura Dahlmeier, me 21 minuta e 6 ...

“Pjongçang 2018”, Gjermania kryeson me medalje

RTSH - 11.02.2018

Olimpiada dimërore në Pjongçang ka vazhduar programin me garat e ditës së dytë duke shpërndarë edhe medaljet përkatëse. Në një transmetim të gjatë që fillon që në orën 7 të mëngjesit e deri në 18.00, ...

Sulmi kibernetik në Lojërat Olimpike të Koresë së Jugut, policia: Hetimet po vijojnë pasi…

Gazeta Tema - 11.02.2018

Zyrtarët në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore, po zhvillojnë hetime për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, pak kohë para ceremonisë që u hap të premten.

Atletja estoneze Saskia Alusalu, atletia më e bukur e Olimpiadës

Java News - 11.02.2018

Dy ditë më parë më 9 shkurt në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete dhe rreth 6 000 ...

Ekipi i unifikuar i Koresë në hokej pësoi disfatë kundër Zvicrës

Flaka - 11.02.2018

Ekipi i unifikuar i të dy Koreve në hokej në akull në kategorinë e femrave, ka pësuar sot disfatë në ndeshjen e parë kundër Zvicrës me rezultat 8:0, në kuadër të Lojërave Olimpike Dimërore.

Lazim Destani uron skiatorin Albin Tahiri në lojërat Olimpike

Flaka - 11.02.2018

Me rastin e mbajtjes së Lojërave Olimpike Dimërore 2018 që tashmë kanë nisur, dua t’i përcjell skitarit Albin Tahiri urimin tim me dëshirën që ai të ketë fatin më të mirë në garat e skive ku ai merr ...

FOTOT: Njihuni me të bukurën e Olimpiadës Dimërore

Gazeta Tema - 11.02.2018

Kjo është atletja që tërhoqi vemëndjen e të gjitha mediave rozë në Olimpiadën Dimërore që po mbahet në Korenë e Jugut. Ajo patinatorja 23-vjeçare Saskia Alusalu. Kjo bukurore përfaqëson Estoninë.

Lazim Destani uron sukseset e skiatorit Albin Tahiri ne lojrat Olimpike

Antpress - 11.02.2018

Me rastin e mbajtjes së Lojërave Olimpike Dimërore 2018 që tashmë kanë nisur, dua t’i përcjell skitarit Albin Tahiri urimin tim me dëshirën që ai të ketë fatin më të mirë në garat e skive ku ai merr ...

Debutim historik i ekipit të Koresë kundër Zvicrës në Olimpiadën Dimërore

Albeu.com - 10.02.2018

Eikipi i unifikuar i femrave i Koresë në hokej në akull, që është vlerësuar si ngjarje historike pasi për të parën herë në të gjenden përfaqësuesit nga Koreja Veriore dhe ajo Jugore , sot pritet të ...

Flamurët e Shqipërisë dhe Kosovës shfaqen në ndërtesën më të lartë të New-York-ut (VIDEO)

Albeu.com - 10.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Korenë Jugore, por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur Empire State Building shfaqi flamujt e shteteve pjesë marrëse, transmeton ...

Thaçi viziton ekipin olimpik të Kosovës: Albinit i urova suksese

Almakos - 10.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Kore të Jugut. Thaçi ka marrë pjesë në hapjen zyrtare të Lojërave Olimpike dimërore në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Albin Tahiri: Jam krenar që barta flamurin e Kosovës (Video)

Almakos - 10.02.2018

Sot, janë hapur Lojërat Olimpike Dimërore në PyeongChang të Koresë së Jugut. Për herë të parë në këto lojëra ka marr pjesë edhe Kosova, e cila përfaqësohet me një sportist.

“Pjongçang2018”, Bjorgen hyn në historinë e LOD

Alsat - 10.02.2018

Suedezja Charlott Kalla, ka fituar medaljen e parë të artë në lojërat e 23-ta olimpike të cilat po zhvillohen në Pjongçang. Kalla triumfoi në vrapin me ski në 15 kilometra.

Me flakadanin olimpik në duar, Jackie Chan hapi dje “Lojërat Olimpike Dimërore”

Lajmi.net - 10.02.2018

Jackie Chan është aktori i mirënjohur i arteve marciale. Aktori edhe pse ka mbushur 73 vite jetë vazhdon ende të jetë aktiv me projekte filmike, shkruan lajmi.net.

Thaçi viziton ekipin e Kosovës: Pjesëmarrja në Lojëra Olimpike, fitore e madhe për shtetin

Lajmi.net - 10.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është duke qëndruar në Peyong Chang ku po mbahen Lojërat Olimpike Dimërore. Në këto lojëra për herë të parë po merr pjesë Kosova, me garuesin e vetëm, skitarin ...

Thaçi ndihet krenar me Albinin, i uron suksese

Albeu.com - 10.02.2018

Thaçi ka vizituar ekipin e Kosovës në fshatin olimpik në Pyeongchang, duke i uruar suksese sportistit të vetëm që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore, skitarit, Albin Tahiri.

Ceremoni madhështore në hapjen e Lojërat Olimpike në Kore, parakalojnë Shqipëria e Kosova

SOT - 10.02.2018

Më Korenë e Jugut startuan zyrtarisht dje Lojërat Olimpike Dimërore, eme pjesëmarrjen e mbi 90 shteteve dhe që përbën edhe aktivitetin më të rëndësishëm sportiv për këtë vit.

Pyeongchang 2018, Marit Bjoergen sportistja olimpike me më shumë medalje në histori

Portalb - 10.02.2018

Marit Bjoergen nga Norvegjia ka hyrë në historinë e Lojërave Olimpike Dimërore si sportistja me numrin më të madh të medaljeve të fituara. Ajo në garën e sotme të 15 kilometra të vrapimit me ski, ...

Debutim historik i ekipit të unifikuar të Koresë në hokej kundër Zvicrës

Evropaelire - 10.02.2018

Eikipi i unifikuar i femrave i Koresë në hokej në akull, që është vlerësuar si ngjarje historike pasi për të parën herë në të gjenden përfaqësuesit nga Koreja Veriore dhe ajo Jugore, sot pritet të ...

Hetime për sulmin kibernetik në Lojërat Olimpike

Evropaelire - 10.02.2018

Zyrtarët në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore, po zhvillojnë hetime për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, pak kohë para ceremonisë së djeshme të hapjes.

Ekipi i unifikuar i Koresë në hokej pësoi disfatë kundër Zvicrës

Evropaelire - 10.02.2018

Ekipi i unifikuar i të dy Koreve në hokej në akull në kategorinë e femrave, ka pësuar sot disfatë në ndeshjen e parë kundër Zvicrës me rezultat 8:0, në kuadër të Lojërave Olimpike Dimërore.

Më e bukura në Lojërat Olimpike (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.02.2018

Ishte flamurmbajtësja e Estonisë dhe bukuria e saj nuk kaloi pa u vënë re. Po flasim për Saskia Alusalu , patinatorja 23-vjeçare që po mahnit me pamjen e saj të jashtme në Olimpiadën Dimërore që po ...

LOD 2018.: Dahlmeier fiton medaljen e artë

Alsat - 10.02.2018

Gjermania Laura Dahlmeir ka fituar medaljen e artë olimpike. 24 vjeçarja medaljen e artë në Pjongçang e fitoi në ...

LOD 2018: Koreanët ftuan medaljen e parë

Alsat - 10.02.2018

Në garën finale të rrëshqitjes së shpejtë në 1.500 metra (pista të shkurta), befasi të madhe ka bërë garuesi vendas Lim Hyojun, i cili vendit organizator të lojërave të 23-të olimpike dimërore ua ...

Thaçi viziton ekipin olimpik të Kosovës: Albinit i urova suksese

Telegrafi - 10.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Kore të Jugut. Thaçi ka marrë pjesë në hapjen zyrtare të Lojërave Olimpike dimërore në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Debutimi historik i ekipit të unifikuar të Koresë kundër Zvicrës

Telegrafi - 10.02.2018

Ekipi i unifikuar i femrave i Koresë në hokej në akull, që është vlerësuar si ngjarje historike. E gjithë kjo pasi për të parën herë në të gjenden përfaqësuesit nga Koreja Veriore dhe ajo Jugore, sot ...

Albin Tahiri: Jam krenar që barta flamurin e Kosovës (Video)

Telegrafi - 10.02.2018

Sot, janë hapur Lojërat Olimpike Dimërore në PyeongChang të Koresë së Jugut. Për herë të parë në këto lojëra ka marr pjesë edhe Kosova, e cila përfaqësohet me një sportist.

Debutimi historik i ekipit të unifikuar të Koresë kundër Zvicrës

Koha.net - 10.02.2018

Eikipi i unifikuar i femrave i Koresë në hokej në akull, që është vlerësuar si ngjarje historike pasi për të parën herë në të gjenden përfaqësuesit nga Koreja Veriore dhe ajo Jugore, sot pritet të ...

Hetime për sulm kibernetik në Lojërat Olimpike

Koha.net - 10.02.2018

Zyrtarët në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore, po zhvillojnë hetime për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, pak kohë para ceremonisë së djeshme të hapjes.

Thaçi viziton ekipin olimpik të Kosovës: “I urova suksese Albinit, pjesëmarrja në Olimpiadë – fitore e madhe për ...

Gazeta Express - 10.02.2018

Thaçi ka vizituar ekipin e Kosovës në fshatin olimpik në Pyeongchang, duke i uruar suksese sportistit të vetëm që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore, skitarit, Albin ...

Flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në Empire State Building

Koha.net - 10.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Korenë Jugore, por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur Empire State Building shfaqi flamujt e shteteve pjesëmarrëse, transmeton ...

Jackie Chan me flakën Olimpike

Koha.net - 10.02.2018

Flaka Olimpike arriti në Stadiumin Olimpik “Pyeongchang”, në mëngjesin e së premtes, e përcjellë me një ngjarje të prekur nga glamuri, derisa aktori i njohur Hollywoodian Jackie Chan vrapoi për një ...

Dështon ceremonia hapëse e “Festivalit Olimpik” në Prishtinë

Koha.net - 10.02.2018

Ka shumë javë që është paralajmëruar organizimi i Festivalit Olimpik "Pyeongchang 2018" në Prishtinë, si përkrahje për debutimin e Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore, shkruan sot Koha Ditore.

Pjesëmarrja e Tahirit në Lojërat Olimpike është fitore për Kosovën, thotë Thaçi

Koha.net - 10.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka vizituar ekipin olimpik të Kosovës i cili po merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchangut të Koresë Jugore.

Flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në Empire State Building (Video)

Telegrafi - 10.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar kanë filluar me 9 shkurt, në “Pyeongchang” të Koresë së Jugut. Por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur Empire State Building shfaqi ...

Me flakadanin olimpik në duar, Jackie Chan hapi dje “Lojërat Olimpike Dimërore 2018” (Foto/Video)

Telegrafi - 10.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në Korenë e Jugut kanë marrë vëmendjen e gjithë botës. Republika e Kosovës garon për herë të parë këtë vit me përfaqësues skiatorin, Albin Tahiri.

Japonia përpiqet të luftojë problemet sociale

VOA - 10.02.2018

Qeveria japoneze po përpiqet që jo vetëm të sigurojë medalje në Olimpiket dimërore, por përmes tyre të shërojë edhe disa probleme të mprehta sociale të vendit.

Debutimi historik i ekipit të unifikuar të Koresë kundër Zvicrës

Java News - 10.02.2018

Eikipi i unifikuar i femrave i Koresë në hokej në akull, që është vlerësuar si ngjarje historike pasi për të parën herë në të gjenden përfaqësuesit nga Koreja Veriore dhe ajo Jugore, sot pritet të ...

VIDEO/ Flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë ngjyrosin Empire State Building

Java News - 10.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Korenë Jugore, por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur Empire State Building shfaqi flamujt e shteteve pjesëmarrëse.

Hetime për sulmin kibernetik në Lojërat Olimpike

Alb Portali - 10.02.2018

Zyrtarët në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë Jugore, po zhvillojnë hetime për sulmin kibernetik në sistemet e Internetit dhe të WI-Fi-së, pak kohë para ceremonisë së djeshme të hapjes.

Ekipi i unifikuar i Koresë në hokej pësoi disfatë kundër Zvicrës

Alb Portali - 10.02.2018

Ekipi i unifikuar i të dy Koreve në hokej në akull në kategorinë e femrave, ka pësuar sot disfatë në ndeshjen e parë kundër Zvicrës me rezultat 8:0, në kuadër të Lojërave Olimpike Dimërore. Loading...

Nis Olimpiada dimërore “Pyeongchang 2018”, momentet më të bukura (FOTO)

Durres Lajm - 10.02.2018

Në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete dhe rreth 6,000 sportistë.

Thaçi merr pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore në Pjongçang

Idividi - 09.02.2018

Prishtinë, 9 shkurt 2018 (MIA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pjongçang të Koresë së Jugut.

Thaçi mbërrin në Kore të Jugut, merr pjesë në hapjen zyrtare të Lojërave Olimpike

Almakos - 09.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Shqipëria dhe Kosova bëjnë parakalimin në ceremoninë e hapjes të Lojërave Olimpike Dimërore

Idividi - 09.02.2018

Pjongçang, 9 shkurt 2018 (MIA) - Pasdite u mbajt ceremonia e hapjes të Lojërave Olimpike Dimërore, ndërsa Shqipëria dhe Kosova parakaluan me përfaqësuesit e tyre në Pjongçang të Koresë Jugore.

Sot nisin Lojërat Olimpike Dimërore

Ina - 09.02.2018

Sot fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore në fshatin ndërkombëtar PyeongChang 2018. Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike.

Kosova bën parakalimin historik gjatë hapjes së LOD PyeongChang 2018 (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2018

Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018 ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga një kanë kryer defilimin e tyre.

Gjithmonë bashkë! Shqipëria dhe Kosova në Lojërat Olimpike

Shqipmedia - 09.02.2018

Kanë hapur siparin Lojërat Olimpike Dimërore “Pejongcang 2018’’ në Korenë e Jugut. Mes 92 shteteve pjesëmarrëse janë edhe Shqipëria e Kosova, të cilat kanë bërë parakalimet e tyre në ceremoninë e ...

FOTO/ Ceremonia e çeljes së Lojërave Olimpike Dimërore, Shqipëria dhe Kosova parakalojnë të ndara

Ina - 09.02.2018

Spektakël pot ngjyra në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore “Pyeongchang 2018”. Pas garave të para në sportin pak të njohur në Shqipëri “Curling”, në patinazhin artistik dhe hedhjes në ...

Ambasada Amerikane në Prishtinë: SHBA dhe Kosova, ekipet tona favorite

Lajmi.net - 09.02.2018

Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka mirëpritur debutimin e Kosovës në Olimpiadën Dimërore “PyeongChang 2018”. Kjo ambasadë në rrjetet sociale e ka shpërndarë fotografinë e ekipit tytë Kosovë dhe atë ...

Ekipi i Kosovës dhe Shqipërisë së bashku para parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018

Almakos - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e Jugut.

Thaçi nga SHBA udhëton drejt Koresë për t'i dhënë mbështetje sportistit kosovar

Albeu.com - 09.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi , pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë së Jugut .

Të 45 atletëve rusë u mohohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Dimërore

Portalb - 09.02.2018

Të 45 atletëve rusë dhe dy trajnerëve nuk u janë miratuar ankesat në gjykatën më të lartë për sport, duke humbur mundësinë e garimit në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjongçang, në Korenë Jugore.

Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018

Almakos - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës ka defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e Jugut. Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora ...

Të ndara me ekipe, bashkë me zemër

Portalb - 09.02.2018

Dy ekipet olimpike të Shqipërisë dhe Kosovës janë bërë bashkë në Korenë e Jugut, ku sot është mbajtur ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore. Dy ekipet kanë realizuar edhe një foto së bashku ...

“Pjongçeng 2018”, 35 mijë spektatorë do ndjekin hapjen solemne

Alsat - 09.02.2018

Një nga pikat kulmore të Lojërave Olimpike janë ceremonitë e hapjes. Edhe ajo e “Pjongçeng 2018”, nuk bën ndryshim. E veçanta e këtij viti është se, edhe përkundër idesë se këto janë Lojëra Dimërore ...

Sot nisin Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore

Portalb - 09.02.2018

Sot bëhet ceremonia e hapjes solemne të Lojërave Olimpike Dimërore të cilat do të mbahen në Pjong Çang të Koresë së Jugut. Sportistët do të garojnë në 102 disiplina në 15 sporte, teksa në këtë ...

FOTO/ Ceremonia e çeljes së Lojërave Olimpike Dimërore, Shqipëria dhe Kosova parakalojnë të ndara

Lajm - 09.02.2018

Spektakël pot ngjyra në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore “Pyeongchang 2018”. Pas garave të para në sportin pak të njohur në Shqipëri “Curling”, në patinazhin artistik dhe hedhjes në ...

Shqipëria me dy sportistë në Pyeongchang

Portalb - 09.02.2018

Dy skitarë me bazë në Itali do të përfaqësojnë Shqipërinë në Lojërat Olimpike Dimërore që nisin zyrtarisht të premten (sot) në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Albin Tahiri rrëfen emocionet e bartjes së flamurit të Kosovës në parakalim

Lajmi.net - 09.02.2018

“Jam shumë krenar që bëjmë sot historinë. Kam treguar sot flamurin e Kosovës me shumë, shumë respekt. E falënderoj krejt shtetin, krejt Kosovën, Federatën e Skijimit të Kosovës, Komitetin Olimpik ...

Kosova në Olimpiadën Dimërore, ja orari i Tahirit

Portalb - 09.02.2018

Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në këto Lojëra Olimpike. Orari i garave të Tahirit: Data Disiplina Ora 11 shkurt – Lëshim i shpejtë 03:00 (koha jonë lokale) 13 shkurt – ...

Ambasada Amerikane në Prishtinë: SHBA dhe Kosova, ekipet tona favorite

Almakos - 09.02.2018

Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka mirëpritur debutimin e Kosovës në Olimpiadën Dimërore “PyeongChang 2018”. Kjo ambasadë në rrjetet sociale e ka shpërndarë fotografinë e ekipit tytë Kosovë dhe atë ...

Shqipëria dhe Kosova të bashkuar si gjithmonë dhe në LOD PyeongChang 2018

Albeu.com - 09.02.2018

Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga një kanë kryer defilimin e tyre. Ekipi olimpik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë defiluar në ...

Lojërat Olimpike Dimërore në Pjongçang përmes shifrave dhe fakteve

Idividi - 09.02.2018

Pjongçang, 9 shkurt 2018 (MIA) - Qyteti jugokorean Pjongçang prej sot e deri më 25 shkurt do të jetë nikoqir i Lojërave të 23-ta Olimpike Dimërore. Pjongçang ka rreth 43.000 banorë dhe ndodhet 126 ...

Kosova në Olimpiadën Dimërore, ja orari i Tahirit

Lajmi.net - 09.02.2018

. Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në këto Lojëra Olimpike. Orari i garave të Tahirit: Data Disiplina Ora 11 shkurt – Lëshim i shpejtë 03:00 (koha jonë lokale) 13 shkurt – ...

Rusia merr lajm të keq në ditën e hapjes së Olimpiadës Dimërore

Lajmi.net - 09.02.2018

Rusisë iu ndalua pjesëmarrja në këto lojëra për shkak të dopingut. Rusët u ankuan se u përjashtuan padrejtësisht nga Lojërat Olimpike prej Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.

Ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike, Kosova bën parakalim historik

Lajmi.net - 09.02.2018

Kosova në Lojërat Olimpike Dimërore. Kosova sot për herë të parë merr pjesë edhe në Lojërat Olimpike Dimërore, me sportistin e vetëm, Albin Tahirin, i cili do të garojë në skijim.

Shqipëria me dy garues sikurse katër vjetë më parë

Alsat - 09.02.2018

Ekspedita shqiptare në Pjongçang numëron vetëm dy sportist dhe ato anë Erjon Tola dhe Suela Mëhilli që do të garojnë në skijim alpin. Për Shqipërinë këto do jenë Lojërate katërta Olimpike Dimërore.

Maqedonia me tre sportist largë zonës së medalje

Alsat - 09.02.2018

Maqedonia në lojërat e 23-ta olimpike dimërore do të mer pjesë me tre sportist, ngatë cilat dy do jenë debutues Stavre Jada në kros kantri dhe Viktoria Todorovska në disiplinat Alpine.

Ambasada Amerikane uron Kosovën

Lajmi.net - 09.02.2018

. Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka mirëpritur debutimin e Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore. Kjo ambasadë ka shpërndarë foton e ekipit kosovar duke defiluar në ceremoninë hapëse, përcjellë ...

Kosova debuton me 1 garues dhe 16 zyrtarë

Alsat - 09.02.2018

Pas debutimit në Lojërat Olimpike Verore “Rio 2016”, Kosova do të debutojë edhe në Lojërat Olimpike Dimëroreqë sot zyrtarisht nisën në Pjongçang. “Rio 2016” u vlerësua e suksesshme për Kosovën falë ...

LOD 2018: Kosova debutues në Pjongçang

Idividi - 09.02.2018

Pjongçang, 8 shkurt 2018 (MIA) - Kosova për herë të parë do të marr pjesë në Lojëra Olimpike Dimërore, ndërsa para fillimit të nesërm u ngrit flamuri shtetëror i Kosovës në Pjongçang.

Presidenti Thaçi arrin në Pyeongchang, në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore /FOTO

Lajmi.net - 09.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka arritur në Pyeongchang të Koresë së Jugut, aty ku po bëhet hapja e Lojërave Olimpike ...

Thaçi i emocionuar me parakalimin historik të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore

Lajmi.net - 09.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në parakalimin e ekipit të Kosovës në Lojërat Olimpike të Kosovës që po mbahen në Peyong Chang. Menjëherë pas parakalimit të skitarit Albin Tahiri, ...

Thaçi u kënaq duke shëtitur, edhe në sport nuk le radhë

Albeu.com - 09.02.2018

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka thënë se përfaqësohemi i shtetit tonë në Lojërat Olimpike Dimërore është dhurata më e mirë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës .

Lojërat Olimpike Dimërore hapen me ceremoni madhështore (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.02.2018

Ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore 2018 ndezi Pyeongchang të premten në një shfaqje të madhe të dritave dhe fishekzjarre. Shfaqja spektakolare arriti një rekord botëror me 1,200 dronë ...

Të 45 atletëve rusë u mohohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Dimërore

Evropaelire - 09.02.2018

Të 45 atletëve rusë dhe dy trajnerëve nuk u janë miratuar ankesat në gjykatën më të lartë për sport, duke humbur mundësinë e garimit në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjongçang, në Korenë Jugore.

Nisin zyrtarisht Lojërat Olimpike Dimërore

Evropaelire - 09.02.2018

Sot ka filluar ceremonia e 23-të e Lojërave Olimpike Dimërore në Pjongçang të Koresë Jugore. Udhëheqës dhe kryeministra të shteteve të ndryshme janë në mesin e 35,000 spektatorëve, të cilët janë ...

Kosova, gati për ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore (Foto)

Almakos - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës është gati për defilimin e tyre në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimëore PyeongChang 2018 që do të mbahen në Korenë e Jugut.

Hapen lojërat në Pjongçan - Fryma olimpike e bashkoi Gadishullin Korean

Idividi - 09.02.2018

Pjongçan, 9 shkurt 2018 (MIA) - Me ceremoni spektakolare në stadiumin olimpik në Pjonçang në mënyrë solemne janë hapur Lojërat e 23-ta olimpike dimërore (LOD).

LOD 2018.: Lojërat e së ardhmes me më shumë se 2900 sportist

Alsat - 09.02.2018

Sot (e premte) 9 shkurt 2018, në Pjonçang të Kores së Jugut u hapën Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore, të cilat do të thyejnë shumë rekorde, ndërsa dëshira e organizatorëve është që të mbahen mend si ...

Lojërat Olimpike Dimërore në Pjongçang përmes shifrave dhe fakteve

Portalb - 09.02.2018

Qyteti jugokorean Pjongçang prej sot e deri më 25 shkurt do të jetë nikoqir i Lojërave të 23-ta Olimpike Dimërore. Pjongçang ka rreth 43.000 banorë dhe ndodhet 126 kilometra në lindje të Seulit.

Thaçi mbërrin me vonesë në ceremoninë e Lojërave Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në Pyeongchang të Koresë së Jugut, aty ku po zhvillohet ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore.

Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike (Foto)

BalkanWeb - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që filloi në Korenë e Jugut. Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora ...

Thaçi mbërrin në Kore të Jugut, merr pjesë në hapjen zyrtare të Lojërave Olimpike

Telegrafi - 09.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Thaçi merr pjesë në ceremoninë e Lojërave Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë së Jugut. Me ftesë të Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, ...

45 atletëve rusë u refuzohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Të 45 atletëve rusë dhe dy trajnerëve nuk u janë miratuar ankesat në gjykatën më të lartë për sport, duke humbur mundësinë e garimit në Lojërat Olimpike Dimërore në Pjongçang, në Korenë Jugore.

Kosova, gati për ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore (Foto)

Telegrafi - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës është gati për defilimin e tyre në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimëore PyeongChang 2018 që do të mbahen në Korenë e Jugut.

Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018

Telegrafi - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës ka defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e Jugut. Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora ...

Sot nisin Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore, Kosova merr pjesë për herë të parë

Gazeta Express - 09.02.2018

Sot fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore në fshatin ndërkombëtar PyeongChang 2018, me ceremoninë hapëse që do të nisë nga ora 12:00 sipas kohë sonë ...

CAS e mban në fuqi vendimin për moslejimin e rusëve në Lojërat Olimpike

Gazeta Express - 09.02.2018

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nuk e ka pranuar ankesën e 47 atletëve dhe trajnerëve rusë për t’i lejuar ata të marrin pjesë në Lojërat Olimpike ...

Thaçi merr pjesë në hapjen e Lojërave Olimpike Dimërore në Pyeongchang

Gazeta Express - 09.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë së ...

Kosova bën parakalim historik në Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore

Gazeta Express - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës ka bërë parakalimin historik në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore 2018 në Pyeongchang të Koresë ...

Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore LIVE – Kosova bën parakalim historik

Gazeta Express - 09.02.2018

Ka nisur ceremonia solemne e hapjes së Lojërave Olimpikë Dimërorë 2018 në Pyeongchang të Koresë Veriore, me Kosovën që do të parakalojë për herë të parë në këto Lojëra në historinë e ...

Nis ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Me një ceremoni hapëse madhështore kanë nisur Lojërat Olimpike Dimërore. Në këtë ceremoni pritet të parakalojnë shtetet pjesëmarrëse, mes tyre edhe Kosova, e cila për herë të parë merr pjesë në ...

Shqipëria parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Suela Mehilli ka mbajtur flamurin kuqezi në parakalimin e Shqipërisë në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike. Shqipëria merr pjesë me dy sportistë në këto Lojëra, Erjon Tolën dhe Suela ...

Kosova parakalon në ceremoninë e Lojërave Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Albin Tahiri, skitari që përfaqëson Kosovën ka parakaluar për herë të parë në historinë e shtetit të tij në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore.

Thaçi: Parakalimi i Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore, dhurata më e mirë për dhjetëvjetorin e pavarësisë

Gazeta Express - 09.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se parakalimin i ekipit olimpik të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore 2018 në Pyeongchang të Koresë Jugore , është dhurata më e ...

Tahiri tregon për emocionet gjatë bartjes së flamurit të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore

Gazeta Express - 09.02.2018

Albin Tahiri, sportisti i vetëm që përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore ka folur për emocionet që ka pasur gjatë bartjes së flamurit gjatë parakalimit në ceremoninë ...

Kosova me një garues e shumë zyrtarë nis rrugëtimin në Lojërat Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Për shkak të pranimit të vonshëm në asociacionet ndërkombëtare, Kosova vazhdon të shkruajë historinë e saj në ngjarjet e mëdha sportive, shkruan sot Koha Ditore.

Ceremonia hapëse e “Pyeongchang 2018”, parakalojnë Shqipëria dhe Kosova

SuperSport - 09.02.2018

Spektakël pot ngjyra në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore “Pyeongchang 2018”. Pas garave të para në sportin pak të njohur në Shqipëri “Curling”, në patinazhin artistik dhe hedhjes në ...

Shqipëria me dy sportistë në Pyeongchang

Koha.net - 09.02.2018

Dy skitarë me bazë në Itali do të përfaqësojnë Shqipërinë në Lojërat Olimpike Dimërore që nisin zyrtarisht të premten (sot) në Pyeongchang të Koresë së Jugut.

Tahiri tregon për emocionet gjatë bartjes së flamurit të Kosovës në LOD

Koha.net - 09.02.2018

Albin Tahiri, sportisti i vetëm që përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore ka folur për emocionet që ka pasur gjatë bartjes së flamurit gjatë parakalimit në ceremoninë hapëse.

Lojërat Olimpike Dimërore, Shqipëria e Kosova pozojnë me “Shqiponjën”

InfoSport - 09.02.2018

Shqipëria dhe Kosova kanë parakaluar me flamujt respektivë, krahas pjesëmarrësve të tjerë, në ceremoninë e hapjes së Lojërave të 23-ta Dimërore Olimpike.

Ambasada Amerikane në Prishtinë: SHBA dhe Kosova, ekipet tona favorite

Telegrafi - 09.02.2018

Ambasada Amerikane në Prishtinë e ka mirëpritur debutimin e Kosovës në Olimpiadën Dimërore “PyeongChang 2018”. Kjo ambasadë në rrjetet sociale e ka shpërndarë fotografinë e ekipit tytë Kosovë dhe atë ...

Kur bukuria dhe sporti shkrihen: Femrat më tërheqëse dhe atraktive të Lojërave Olimpike Dimërore 2018 (Foto)

Telegrafi - 09.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në PyeongChang, të Koresë së Jugut. Kosova këtë vit garon për herë të parë në këto lojëra, me përfaqësues skiatorin Albin Tahirin, transmeton Telegrafi.

Kosova bën historinë edhe me pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike Dimërore

Koha.net - 09.02.2018

Edhe zyrtarisht janë hapur Lojërat Olimpike Dimërore PjongÇang 2018-të, që do të zhvillohen në Korenë e Jugut. Kosova e bëri parakalimin historik dhe ishte e 71 në radhitje, me flamurin e Kosovës që ...

Ekipi i Kosovës dhe Shqipërisë së bashku para parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018

Telegrafi - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e Jugut.

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 - Ceremonia hapëse

VOA - 09.02.2018

Lojërat Olimpike Dimërore 2018 filluan zyrtarisht në Pjong Çang të Koresë së Jugut. Të pranishmit në ceremoninë e hapjes sfiduan temperaturat e ulta për të parë fishekzjarret, një shfaqje ...

Hashim Thaçi: Parakalim madhështor dhe historik, dhurata më e mirë për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Telegrafi - 09.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar me anë të rrjeteve sociale duke komentuar parakalimin e ekipit olimpik të Kosovës në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018.

Kosova në Pyeongchang me një sportist e me një “brigadë zyrtarësh”

Koha.net - 09.02.2018

Pos pjesës zyrtare të delegacionit, që përbëhet nga skitari i vetëm i Kosovës, Albin Tahiri, trajneri Agim Pupovci, shefi i misionit Bujar Turjaka dhe përgjegjësi për informim Kushtrim Krasniqi, në ...

Hapet në Prishtinë festivali i patinazhit, kërlingut e hokejt mbi akull

Koha.net - 09.02.2018

Sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë u bë hapja e festivalit Olimpik Dimëror ku përmes këtij aktiviteti qytetarët e Kosovës do të kenë mundësinë ta provojnë veten në sportet dimërore.

Çelen lojrat e Lojrat e 23-ta Olimpike Dimërore

RTSH - 09.02.2018

Në një transmetim të drejtpërdrejtë të ditës së premte, Radio Televizioni Shqiptar ka përcjellë për të gjithë teleshikuesit ceremoninë e hapjes së Lojërave të 23-ta Olimpike Dimërore.

Ceremonia madhështore në Kore u hap udhë garave

SuperSport - 09.02.2018

Filluan zyrtarisht Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore, me një ceremoni hapëse madhështore, që u mbajt në Stadiumin Olimpik të Pyeongchang-ut. Tre dekada pas Lojërave Verore që u mbajtën në Seoul, në ...

FOTOT/ Lojërat Olimpike Dimërore, Kosova bën parakalimin historik

Java News - 09.02.2018

Ekipi olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që filloi në Korenë e Jugut. Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora ...

Femrat më tërheqëse dhe atraktive të Lojërave Olimpike Dimërore 2018 (Foto)

Alb Portali - 09.02.2018

Loading... Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në PyeongChang, të Koresë së Jugut. Kosova këtë vit garon për herë të parë në këto lojëra, me përfaqësues skiatorin Albin Tahirin, transmeton Telegrafi.E ...

Një FOTO nga Korea që tregon shumë…

Java News - 09.02.2018

Dy ekipet olimpike të Shqipërisë dhe Kosovës janë bërë bashkë në Korenë e Jugut, ku sot është mbajtur ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore. Dy ekipet kanë realizuar edhe një foto së bashku ...

Fillojnë sot Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut

Alb Portali - 09.02.2018

Loading... Lojërat e 23-a Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut fillojnë të premten dhe do të jenë më të ftohtat në historinë e tyre, shkruan BBC, citon Syri.net.

Momenti historik PyeongChang nëpërmjet fotografive

Flaka - 09.02.2018

Parakalimi i ekipit olimpik të Kosovës për herë të parë në stadiumin olimpik të PyeongChangut në Korenë e Jugut, po vlerësohet si një moment historik për Kosovën.

Sot nisin Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore

Alb Portali - 09.02.2018

Sot bëhet ceremonia e hapjes solemne të Lojërave Olimpike Dimërore të cilat do të mbahen në Pjong Çang të Koresë së Jugut. Sportistët do të garojnë në 102 disiplina në 15 sporte, teksa në këtë ...

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Alsat - 08.02.2018

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë së Jugut.

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Lajmi.net - 08.02.2018

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë së Jugut.

Koreja e Veriut mban paradë ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Ina - 08.02.2018

Koreja e Veriut do të mbajë sot paradë ushtarake, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të saj. Parada do të zhvillohet një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut.

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës

LajmiFundit - 08.02.2018

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë së Jugut.

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Zhurnal - 08.02.2018

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore ...

Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore

Lajmi.net - 08.02.2018

Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në PyeongChang të Koresë Jugore. Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që startojnë ...

Albin Tahiri në histori, i pari sportist i Kosovës që garon në Lojërat Dimërore

Lajmi.net - 08.02.2018

. Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike Dimërore.

Koreja V. mban paradë ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Portalb - 08.02.2018

Koreja e Veriut do të mbajë sot paradë ushtarake, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të saj, njofton REL. Parada do të zhvillohet një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike Dimërore në Korenë e ...

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Portalb - 08.02.2018

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë së Jugut.

Flamuri i Kosovës ngrihet për LOD (VIDEO)

Alsat - 08.02.2018

Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në PyeongChang të Koresë Jugore. Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që startojnë ...

Albin Tahiri në histori, i pari sportist i Kosovës që garon në Lojërat Dimërore

Lajm - 08.02.2018

Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike Dimërore.

Flamuri i Kosovës u ngrit në Fshatin Olimpik në PyeongChang

Zhurnal - 08.02.2018

Flamuri i Kosovës u ngrit në Fshatin Olimpik në PyeongChang Në një atmosferë solemne, është bërë ceremonia e ngritjes së flamurit të Kosovës në Fshatin Olimpik në PyeongChang, ku po qëndron ekipi ...

Të premten bëhet ceremonia hapëse e LOD PyeongChang 2018, Kosova bënë parakalimin historik pas orës 12:00

Almakos - 08.02.2018

Kanë mbetur edhe disa orë deri në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, në të cilat ekipi olimpik i Kosovës do të bëjë parakalimin historik.

Ish-kampioni botëror, Primoz Peterka i uron suksese Albin Tahirit në Lojërat Olimpike Dimëore (Video)

Almakos - 08.02.2018

Kanë mbetur edhe disa orë deri tek fillimi i Lojërave Olimpike Dimërore. Këto të fundit do të zhvillohen në PyeongChang të Koresë së Jugut dhe pritet të startojnë rreth orës 12:00, sipas kohës sonë ...

Flamuri i Kosovës ngrihet në vendin e Lojrave Olimpike

LajmiFundit - 08.02.2018

Flamuri i shtetit të Kosovës është ngritur në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku do të mbahet Lojërat Olimpike Dimërore. Kjo është hera e parë që flamuri i Kosovës ngritët në Lojërat Olimpike.

Koreja V. mban paradë ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Evropaelire - 08.02.2018

Koreja e Veriut do të mbajë sot paradë ushtarake, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të saj. Parada do të zhvillohet një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut.

Amerikanët dhe rusët hapën Lojërat Olimpike

Alsat - 08.02.2018

Atletët rusë, që garojnë nën flamurin olimpik, debutuan në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, në Pjonçang të Koresë së Jugut, por u mposhtën nga ekipi amerikan në ndeshjen karlling.

Flamuri i Kosovës ngritet në vendin ku do të mbahen Lojërat Olimpike Dimërore

Lajmi.net - 08.02.2018

Flamuri i shtetit të Kosovës është ngritur në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku do të mbahet Lojërat Olimpike Dimërore. Kjo është hera e parë që flamuri i Kosovës ngritët në Lojërat Olimpike.

Për Pacollin është historike ngritja e flamurit për qëllime sportive

Albeu.com - 08.02.2018

Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore , ku edhe po mbahen Lojërat Olimpike Dimërore. Kësaj i është gëzuar zëvendëskryeministri i parë, ...

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Evropaelire - 08.02.2018

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë së Jugut.

Kasai: Rekordmen po bëhet gati për medalje të artë

Alsat - 08.02.2018

Mbajtësi i rekordit për paraqitje në Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) , japonezi Noriaki Kasai, po shpreson se në Pjong çang do të fitojë medaljen e artë olimpike.

Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës (FOTO ALJM)

Albeu.com - 08.02.2018

Koreja e Veriut ka mbajtur një paradë ushtarake një ditë përpara Olimpiadës Dimërore në Korenë e Jugut . Megjithatë, festimi i vitit 2018 do të shënojë 70 vjetorin e themelimit të Ushtrisë Popullore ...

Atletët rusë hapin Lojërat Olimpike

Evropaelire - 08.02.2018

Atletët rusë, që garojnë nën flamurin olimpik, debutuan në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, në Pjonçang të Koresë së Jugut, por u mposhtën nga ekipi amerikan në ndeshjen karlling.

Koreja e Veriut ‘kërcënon’ me paradë ushtarake

Zhurnal - 08.02.2018

Koreja e Veriut ‘kërcënon’ me paradë ushtarake Koreja e Veriut ka mbajtur një paradë ushtarake ku mori pjesë udhëheqësi Kim Jong-un, një ditë para hapjes së Olimpiadës Dimërore në Jug.

Albin Tahiri, sportisti i parë i Kosovës që garon në Lojërat Olimpike!

InfoSport - 08.02.2018

Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike Dimërore.

Koreja Veriore mban paradë ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Koha.net - 08.02.2018

Koreja e Veriut do të mbajë sot paradë ushtarake, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të saj. Parada do të zhvillohet një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut.

Koreja e Veriut tregon “dhëmbët”, mijëra trupa marshojnë para Kim Jong Un në paradë (Foto)

BalkanWeb - 08.02.2018

Koreja e Veriut ka organizuar një paradë modeste ushtarake për të festuar 70-vjetorin e Ushtrisë Popullore Koreane, e themeluar pikërisht më 8 shkurt 1948.

Koreja Veriore mban paradë ushtarake para nisjes së Olimpiadës

Telegrafi - 08.02.2018

Koreja e Veriut do të mbajë sot paradë ushtarake, me rastin e 70-vjetorit të themelimit të saj. Parada do të zhvillohet një ditë para fillimit të Lojërave Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut.

Atletët rusë hapin Lojërat Olimpike

Koha.net - 08.02.2018

Atletët rusë, që garojnë nën flamurin olimpik, debutuan në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, në Pjonçang të Koresë së Jugut, por u mposhtën nga ekipi amerikan në ndeshjen karlling.

​Probleme për Tahirin në Pyeongchang, mbetet pa ski

Gazeta Express - 08.02.2018

Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike ...

Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore

Gazeta Express - 08.02.2018

Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në PyeongChang të Koresë ...

Tahiri, dentisti nga Sllovenia që do ta bartë flamurin e Kosovës

Koha.net - 08.02.2018

Skitari Albin Tahiri është krenar që do ta përfaqësojë Kosovën në lojërat olimpike dimërore "Pyeongchang 2018". Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që startojnë më 9 shkurt, kurse ...

Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore

Koha.net - 08.02.2018

Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në PyeongChang të Koresë Jugore. Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që startojnë ...

Tahiri e kryen stërvitjen e para zyrtare në Lojërat Olimpike Dimërore

Gazeta Express - 08.02.2018

Skitari kosovar, Albin Tahiri, e ka zhvilluar sot stërvitjen e parë zyrtare nga tri të tilla sa do t’i kryejë në lëshim të shpejtë në Lojërat Olimpike Dimërorë 2018 në PyeongChang të Koresë ...

Koreja e Veriut paradë ushtarake, para olimpikëve

RTSH - 08.02.2018

Një ditë para se të nisin Lojërat Dimërore Olimpike, Koreja e Veriut përmes një parade ushtarake festoi 70 vjetorin e themelimit të ushtrisë. Por pikërisht mbajtja e kësaj parade një ditë para nisjes ...

Albin Tahiri në histori, i pari sportist i Kosovës që garon në Lojërat Dimërore

SuperSport - 08.02.2018

Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike Dimërore.

Flamuri i Kosovës u ngrit në Fshatin Olimpik në PyeongChang

Telegrafi - 08.02.2018

Në një atmosferë solemne, është bërë ceremonia e ngritjes së flamurit të Kosovës në Fshatin Olimpik në PyeongChang, ku po qëndron ekipi olimpik i Kosovës për Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang2018.

Të premten bëhet ceremonia hapëse e LOD PyeongChang 2018, Kosova bënë parakalimin historik pas orës 12:00

Telegrafi - 08.02.2018

Kanë mbetur edhe disa orë deri në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, në të cilat ekipi olimpik i Kosovës do të bëjë parakalimin historik.

Siguri e lartë në LOD, mobilizohen 28.700 policë

Koha.net - 08.02.2018

Siguria në arenat e Pyeongchangut para hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore është jashtëzakonisht e madhe. Policia ka thënë se rreth 28.700 policë janë mobilizuar për këto Lojëra që nga 1 deri më 25 ...

Ceremonia e “Pjongçeng 2018”, 35 mijë spektatorë në temeperatura të ulta

RTSH - 08.02.2018

Një nga pikat kulmore të Lojërave Olimpike janë ceremonitë e hapjes. Edhe ajo e “Pjongçeng 2018”, nuk bën ndryshim. E veçanta e këtij viti është se, edhe përkundër idesë se këto janë Lojëra Dimërore ...

Ish-kampioni botëror, Primoz Peterka i uron suksese Albin Tahirit në Lojërat Olimpike Dimëore (Video)

Telegrafi - 08.02.2018

Kanë mbetur edhe disa orë deri tek fillimi i Lojërave Olimpike Dimërore. Këto të fundit do të zhvillohen në PyeongChang të Koresë së Jugut dhe pritet të startojnë rreth orës 12:00, sipas kohës sonë ...

CAS-i vendos të premten fatin e sportistëve rusë

Koha.net - 08.02.2018

Gjykata e Arbitrazhit për Sport ka thënë të enjten se vendimi për 47 sportistët dhe trajnerët rus të cilëve u është ndaluar pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang nga Komiteti ...

Koreja e Veriut tregon armën e saj bërthamore dhe katër objektivat e zgjedhur në SHBA! (Foto/Video)

Telegrafi - 08.02.2018

Koreja e Veriut ka prezantuar armën e saj të tmerrshme bërthamore gjatë paradës masive të sotme – dhe tashmë ka zgjedhur objektivat e saj në SHBA. Kështu së paku shkruajnë mediat e huaja, përcjell ...

Albin Tahiri në histori, i 1 sportist i Kosovës që garon në Lojërat Dimërore, por...

Durres Lajm - 08.02.2018

Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike Dimërore.

Sportistit kosovar i humbasin skitë rrugës për në Pyeongchang

Java News - 08.02.2018

Albin Tahiri do të shkruajë historinë për Kosovën kur do të zbresë në pistë në Pyeongchang, duke qenë i pari sportist i vendit të tij që garon në Lojërat Olimpike Dimërore.

Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore

Alb Portali - 08.02.2018

Loading... Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore, është ngritur në PyeongChang të Koresë Jugore. Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që ...

FOTO/ Koreja e Veriut tregon fuqinë ushtarake, mijëra trupa marshojnë para Kim Jong

Java News - 08.02.2018

Koreja e Veriut ka organizuar një paradë modeste ushtarake për të festuar 70-vjetorin e Ushtrisë Popullore Koreane, e themeluar pikërisht më 8 shkurt 1948.

FOTOT: Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës, tregon “përbindëshat”

Gazeta Tema - 08.02.2018

Koreja e Veriut mbajti një paradë ushtarake të enjten në Phenjan, vetëm një ditë para hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjonçang të Koresë së Jugut.

Orari i pesë garave në Lojërat Olimpike dimërore ku do të marrë pjesë Albin Tahiri

Almakos - 09.02.2018

Sot fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore në fshatin ndërkombëtar PyeongChang 2018. Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike.28-vjeçari ka fituar normën olimpike në ...

Lojërat Olimpike Dimërore: Imazhet e mrekullueshme që tregojnë se sa kanë ndryshuar ato që nga viti 1924 (Foto)

Almakos - 07.02.2018

Njerëzit me kapela dhe kostume ishin veshjet e para për shumë atletë. Disa nga burrat ishin aq të trashë sa që nuk mund të paramendohej. Mirë se vini në Olimpiadën e parë Dimërore, të mbajtur në ...

“Jam i gatshëm për të dhënë maksimumin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018”

Lajmi.net - 07.02.2018

Skiatori Albin Tahiri është sportisti i parë dhe i vetëm kosovar që përfaqëson këtë vit Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat këtë vit mbahen në Korenë e Jugut, me fillim ...

Koreja Jugore do të ndalojë hyrjen për 36.000 të huaj para fillimit të Olimpiadës

Idividi - 07.02.2018

Seul, 5 shkurt 2018 (MIA) - Koreja e Jugut për arsye sigurie do të ndalojë hyrjen për 36.000 të huaj gjatë Lojërave Olimpike Dimërore. Agjencia e Zbulimt të Koresë Jugore bashkëpunon me shërbimet e ...

Klerk, femra e parë nga Madagaskari në Lojrat Dimërore

Alsat - 07.02.2018

Mialitijana Klerk është femra e parë nga Madagaskari , e cila do të paraqitet në Lojrat Olimpike Dimërore. Ajo në garat dimërore në Pjongçang do të garojë në garat alpine dhe 16 vjaçarja nuk shihet ...

LOD 2018: Kler gruaja e parë pjesëmarrëse në Olimpiadë nga Madagaskari

Idividi - 07.02.2018

Pjongçang, 7 shkurt 2018 (MIA) - Mialitiana Kler është gruaja e parë nga Madagaskari e cila do të shfaqet në një Olimpiadë Dimërore. Ajo në Lojërat në Pjongçang do të marrë pjesë në garat e ...

LOD 2018: Më shumë se 17.000 vullnetarë të gatshëm t'i përgjigjen detyrave

Idividi - 07.02.2018

Pjongçang, 6 shkurt 2018 (MIA) - Pothuajse të gjithë 17.300 vullnetarët të cilët gjenden në provincën Gangvon, janë të gatshëm t'u dëshirojnë mirëseardhjen pjesëmarrësve të Lojërave Olimpike Dimërore ...

Orari i pesë garave në Lojërat Olimpike dimërore ku do të marrë pjesë Albin Tahiri

Telegrafi - 07.02.2018

Sot fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore në fshatin ndërkombëtar PyeongChang 2018. Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike.28-vjeçari ka fituar normën olimpike në ...

Bëhen bashkë skitarët që përfaqësojnë shqiptarët në Lojërat Olimpike Dimërore

Koha.net - 07.02.2018

Dy skitarët që përfaqësojnë shtetet shqiptare në Lojërat Olimpike Dimërore, Albin Tahiri i Kosovës dhe Erjon Tola i Shqipërisë, janë takuar në kampin olimpik në PyeongChang të Koresë së Jugut, ...

Sot fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore

Koha.net - 07.02.2018

Sot fillojnë Lojërat Olimpike Dimërore në fshatin ndërkombëtar PyeongChang 2018. Albin Tahiri është skitari që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike.

Lojërat Olimpike Dimërore: Imazhet e mrekullueshme që tregojnë se sa kanë ndryshuar ato që nga viti 1924 (Foto)

Telegrafi - 07.02.2018

Njerëzit me kapela dhe kostume ishin veshjet e para për shumë atletë. Disa nga burrat ishin aq të trashë sa që nuk mund të paramendohej. Mirë se vini në Olimpiadën e parë Dimërore, të mbajtur në ...

Skiatori Albin Tahiri: Jam i gatshëm për të dhënë maksimumin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

Telegrafi - 07.02.2018

Skiatori Albin Tahiri është sportisti i parë dhe i vetëm kosovar që përfaqëson këtë vit Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat këtë vit mbahen në Korenë e Jugut, me fillim ...

Ekipi i Kosovës për herë të parë në Lojrat Olimpike, arrin në Pyeong-Chang

Java News - 07.02.2018

Pas rreth 20 orësh udhëtim, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në Pyeong-Chang të Koresë së Jugut.Udhëtimi u bë nga Prishtina për në Stamboll, nga Stambolli për në Seoul dhe nga ...

Çudia nga Korea e Jugut, ndërton impiant ‘njëpërdorimsh’

Durres Lajm - 07.02.2018

Impianti sportiv ku do të zhvillohet ceremonia e hapjes së Lojrave Olimpike Dimërore të “Pueongchang 2018” ende nuk është inauguruar, por fati i tij është destinuar që tani dhe ai nuk premton të jetë ...

Çfarë duhet të dini për skiatorin Albin Tahiri që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore për herë të ...

Zhurnal - 06.02.2018

Çfarë duhet të dini për skiatorin Albin Tahiri që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore për herë të parë në histori Albin Tahiri është sportisti i vetëm kosovar që do të marr pjesë ...

Çfarë duhet të dini për skiatorin Albin Tahiri që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore për herë të ...

Almakos - 06.02.2018

Albin Tahiri është sportisti i vetëm kosovar që do të marr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat do të mbahen prej 9 deri më 25 shkurt 2018 në Korenë e Jugut.

Çmenduri në impiantin e Lojërave Olimpike, pritet të shkatërrohet në ditët e ardhshme

Albeu.com - 06.02.2018

Impianti sportiv ku do të zhvillohet ceremonia e hapjes së Lojrave Olimpike Dimërore të “Pueongchang 2018” ende nuk është inauguruar, por fati i tij është destinuar që tani dhe ai nuk premton të jetë ...

Ekipi olimpik i Kosovës arrin në në PyeongChang

Almakos - 06.02.2018

Pas rreth 20 orësh udhëtim, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në PyeongChang të Koresë së Jugut. Udhëtimi u bë nga Prishtina për në Stamboll, nga Stambolli për në Seoul dhe nga ...

Ekipi olimpik i Kosovës arrin në Pyeong-Chang të Koresë së Jugut

Koha.net - 06.02.2018

Pas rreth 20 orësh udhëtim, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në Pyeong-Chang të Koresë së Jugut. Udhëtimi u bë nga Prishtina për në Stamboll, nga Stambolli për në Seoul dhe nga ...

Çfarë duhet të dini për skiatorin Albin Tahiri që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore për herë të ...

Telegrafi - 06.02.2018

Albin Tahiri është sportisti i vetëm kosovar që do të marr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat do të mbahen prej 9 deri më 25 shkurt 2018 në Korenë e Jugut.

Skitari Tahiri merr flamurin e Kosovës, premton paraqitje të shkëlqyer

Koha.net - 06.02.2018

Dhjetë orë para nisjes për në Lojërat Olimpike Dimërore “Pyeongchang 2018”, delegacioni i Kosovës, në krye me skitarin Albin Tahiri që është sportisti i vetëm kosovar në këtë ngjarje, është pritur ...

Sportistët dhe spektatorët do të përballen me të ftohtë në Lojërat Dimërore

Koha.net - 06.02.2018

Temperatura nën zero gradë Celsius mund të jenë telashe për vizitorët në Pyeongchang për Lojërat Olimpike Dimërore këtë muaj, por derisa tifozët mund të dridhen nga të ftohtit, sportistët të hënën ...

Çudia nga Korea e Jugut, ndërton impiant ‘njëpërdorimsh’

BalkanWeb - 06.02.2018

Impianti sportiv ku do të zhvillohet ceremonia e hapjes së Lojrave Olimpike Dimërore të “Pueongchang 2018” ende nuk është inauguruar, por fati i tij është destinuar që tani dhe ai nuk premton të jetë ...

Ekipi olimpik i Kosovës arrin në PyeongChang

Telegrafi - 06.02.2018

Pas rreth 20 orësh udhëtim, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në PyeongChang të Koresë së Jugut. Udhëtimi u bë nga Prishtina për në Stamboll, nga Stambolli për në Seoul dhe nga ...

Ekipi olimpik i Kosovës arrin në Pyeong-Chang

Gazeta Express - 06.02.2018

​Ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në Pyeong-Chang të Koresë së Jugut, pas rreth 20 orësh ...

Olimpiada Dimërore, sfidë të ftohtit korean

RTSH - 06.02.2018

Tenda të ngrohta, ngrohëse duarsh dhe batanije… Duket sikur po flasim për qendra tregtare, por në fakt bëhet fjalë për masat që Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka marrë për të mbrojtur ...

32 sportistë rusë apelojnë vendimin

SuperSport - 06.02.2018

32 sportistë rusë apeluan kundër vendimit të përjashtimit nga Lojërat Olimpike Dimërore, që do të zhvillohen këtë muaj në Korenë e Jugut. Mes tyre bëjnë pjesë gjithashtu edhe disa sportistë, të cilët ...

Ekipi olimpik i Kosovës arrin në PyeongChang të Koresë së Jugut

Flaka - 06.02.2018

Pas rreth 20 orësh udhëtim, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në PyeongChang të Koresë së Jugut. Udhëtimi u bë nga Prishtina për në Stamboll, nga Stambolli për në Seoul dhe nga ...

Pavarërsisht vendimit të gjykatës, IOC nuk fton në gara 15 rusë të tjerë

Evropaelire - 05.02.2018

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), ka deklaruar më 4 shkurt se nuk do t’i ftojë 15 atletë të tjerë rusë, suspendimet e të cilëve janë larguar për Lojërat Olimpike Dimërore që do të mbahen në Korenë ...

Presidenti Thaçi ia dorëzon flamurin Tahirit, shpreson në medalje nga Lojërat Olimpike

Lajmi.net - 05.02.2018

. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia ka dorëzuar flamurin e Republikës, përfaqësuesit të vetëm të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang të Koresë Jugore, Albin Tahiri.

Presidenti Thaçi ia dorëzoi flamurin Tahirit, shpreson në medalje nga Lojërat Olimpike

Portalb - 05.02.2018

Ai ka thënë se ky është një sukses jashtëzakonisht i madh për Kosovën, pasi qe kjo pjesëmarrje po vjen në 10 vjetorin e pavarësisë, transmeton Lajmi.net.

Thaçi ia dorëzon flamurin shtetëror Albin Tahirit, shpreson në përfaqësim dinjitoz të Kosovës në Olimpiadë

Almakos - 05.02.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi të hënën ia ka dorëzuar flamurin Albin Tahirit, i cili do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Dimërore PyeongChang 2018.

Thaçi ia dorëzon flamurin shtetëror Albin Tahirit, shpreson në përfaqësim dinjitoz të Kosovës në Olimpiadë

Zhurnal - 05.02.2018

Thaçi ia dorëzon flamurin shtetëror Albin Tahirit, shpreson në përfaqësim dinjitoz të Kosovës në Olimpiadë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi të hënën ia ka dorëzuar flamurin Albin Tahirit, i cili do ...

Kosova me një sportist në Lojërat Olimpike Dimërore

Evropaelire - 05.02.2018

Albin Tahiri i lindur në Slloveni, këtë vit do ta bartë flamurin e Kosovës në parakalimin e vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Olimpike Dimërore, të cilat nga 9-25 shkurt do të mbahen në PyeongChang të ...

“Pjong çang 2018”, Olimpikët e Maqedonisë me pritje modeste (VIDEO)

Alsat - 05.02.2018

Maqedonia do të marrë pjesë me tre sportistë,Antonio Ristevski, Viktoria Todorovska e Stavre Jada, në Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”. Për këtë qëllim, Komiteti Olimpik i Maqedonisë, sot ...

Lojërat Dimërore, refuzohet ftesa për sportistët rusë

Lajmi.net - 05.02.2018

Një komision special i këtij organizmi vendosi në mënyrë unanime që të ndalojë garimin e këtyre sportistëve në ngjarjen më të rëndësishme sportive dimërore, që nis pas pak ditësh në Pyeongchang.

MTV do t`i transmetojë Lojërat Dimërore Olimpike në Pjongçang

Zhurnal - 05.02.2018

MTV do t`i transmetojë Lojërat Dimërore Olimpike në Pjongçang Shkup, 5 shkurt - Radiotelevizioni i Maqedonisë në mënyrë ekskluzive do t'i transmetojë garat nga Lojërat e 23-ta Olimpike që nga data 9 ...

Thaçi ia dorëzon flamurin shtetëror olimpikut Tahiri

Alsat - 05.02.2018

Kosova për herë të parë do të jetë pjesë e një nga ngjarjet më të mëdha në botën e sporteve dimërore. Ajo së bashku me pesë shtete të tjera do të debutojë në lojërat e 23-ta olimpike dimërore të ...

MTV do t’i transmetojë Lojërat Dimërore Olimpike në Pjongçang

Almakos - 05.02.2018

Radiotelevizioni i Maqedonisë në mënyrë ekskluzive do t’i transmetojë garat nga Lojërat e 23-ta Olimpike që nga data 9 deri më 25 të këtij do të mbahen në Pjongçang.

MRTV do t’i transmetojë Lojërat Dimërore Olimpike në Pjongçang

Portalb - 05.02.2018

Radiotelevizioni i Maqedonisë në mënyrë ekskluzive do t’i transmetojë garat nga Lojërat e 23-ta Olimpike që nga data 9 deri më 25 të këtij do të mbahen në Pjongçang.

Lojërat Olimpike Dimërore 2018, refuzohet ftesa për sportistët rusë

Albeu.com - 05.02.2018

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) i kundërpërgjigjet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për sa i përket 28 sportistë ve rusë, të cilëve iu hoq dënimi me pezullim të përjetshëm.

Lojërat Olimpike Dimërore 2018, ceremonia hapëse deri në -22 gradë Celsius

Albeu.com - 05.02.2018

Tensioni mes Koreve ishte shqetësimi kryesor i autoriteteve, kur vendosën të organizonin për herë të parë Lojërat Dimërore në Pyeongchang , por në të vërtetë, për vendasit janë temperaturat ...

Thaçi ia dorëzon flamurin skitarit Tahiri, shpreson për medalje

Gazeta Express - 05.02.2018

​Skitari Albin Tahiri do të jetë përfaqësuesi i vetëm i Kosovës në Lojërat Olimpike dimërore që do ët mbahen në Pyeongchang të Koresë ...

Thaçi ia dorëzon flamurin shtetëror Albin Tahirit, shpreson në përfaqësim dinjitoz të Kosovës në Olimpiadë

Telegrafi - 05.02.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi të hënën ia ka dorëzuar flamurin Albin Tahirit, i cili do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Dimërore PyeongChang 2018.

“Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës Anti-Doping

RTSH - 05.02.2018

Më tepër se 6,000 sportistë u janë nënshtruar më tepër se 14,000 testeve anti-dopingu në prag të Lojërave Olimpike Dimërore të Pjongçengut, bëri të ditur Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC).

Refuzohet ftesa për sportistët rusë për Lojërat Dimërore

Koha.net - 05.02.2018

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) i është kundërpërgjigjur Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për sa i përket 28 sportistëve rusë, të cilëve iu hoq dënimi me pezullim të përjetshëm.

Kosovën do ta gëzonte plasmani i Tahirit në 40 vendet më të mira të botës për skitari

Koha.net - 05.02.2018

Besim Hasani, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, ka thënë Kosova do të duhej të jetë e kënaqur nëse përfaqësuesi i saj në Lojërat Olimpike Dimërore që mbahen në Korenë e Jugut, skitari Albin ...

Tjetër skandal dopingu në horizont, vlera anormale në testet e 50 sportistëve

BalkanWeb - 05.02.2018

Sporti botëror pritet të përfshihet këto ditë nga një tjetër skandal dopingu dhe sipas televizionit gjerman ARD e të përditshmes britanike “Sunday Times”, të përfshirë janë rreth 50 sportistë që do ...

Thaçi: “Pjesëmarrja e Tahirit në Lojërat Olimpike, një tjetër fitore për Kosovën”

Gazeta Express - 05.02.2018

Thaçi e konsideron si një fitore për Kosovën pjesëmarrjen e Albin Tahirit në Lojërat Olimpike Dimërore në “Pyeongchang 2018” të Koresë së ...

Koreja e Veriut përdori ambasadën në Berlin për blerjen e teknologjisë bërthamore

Java News - 05.02.2018

Koreja e Veriut ka blerë teknologji për programin e saj bërthamor dhe atë të armëve, përmes Ambasadës në Berlin.Lajmi vjen nga kreu i shërbimeve sekrete gjermane, Hans-Georg Maassen, i cili tha se ...

Komiteti Olimpik refuzon përfshirjen e sportistëve rusë në Olimpiadë

Alb Portali - 05.02.2018

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) refuzoi të hënën kërkesën e Komitetit Olimpik të Rusisë (KOR) për përfshirjen e sportistëve të saj në Olimpiadën Dimërore e cila këtë muaj mbahet në Pyeongchang të ...

MRTV do t’i transmetojë Lojërat Dimërore Olimpike në Pjongçang

Flaka - 05.02.2018

Radiotelevizioni i Maqedonisë në mënyrë ekskluzive do t’i transmetojë garat nga Lojërat e 23-ta Olimpike që nga data 9 deri më 25 të këtij do të mbahen në Pjongçang.

Presidenti Thaçi i dorëzoi ekipit olimpik në mënyrë solemne flamurin e Kosovës

Kosova Live - 05.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ia dorëzoi sot ekipit olimpik në mënyrë solemne Flamurin e Kosovës, i cili do të marrë pjesë në lojërat olimpike dimërore “PyeongChang 2018”, që do ...