TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eliana Guercio: Nëse Argjentina fiton, do i jap borxh bashkëshortin Rihannës

Ora news - 13.07.2014

Modelja Eliana Guercio, bashkëshortja e portierit të Argjentinës ka shkruar në Twitter se nëse Argjentina fiton Botërorin 2014, është gati t’ia japë borxh Romeron për një javë, yllit të popi-t ...

Roben: Duhet të ishim në finale

Panorama Sport - 13.07.2014

Ylli i “tulipanëve”, Roben, nuk e fsheh zhgënjimin e humbjes ndaj Argjentinës në gjysmëfinale, edhe pse dje mundën Brazilin. “Jam i lumtur që arritëm të fitojmë ndaj Brazilit dhe të kalojmë disi atë ...

Mascherano: Nuk jam Rambo

Lajmi.net - 12.07.2014

Mesfushori i Argjentinës, Javier Mascherano thotë se nuk i pëlqejnë lavdatat. Në fakt, ai thekson se ato e bëjnë të ndihen keq. Si të gjithë reprezentuesit e tjerë të Argjentinës, edhe Javier ...

Gruaja e portierit argjentinas i thotë Rihannas: Ta jap burrin për një javë nëse fitojmë!

Telegrafi - 12.07.2014

Pas heroizmit dhe kualifikimit të Argjentinës në finale të Kampionatit Botëror, portieri Romero menjëherë ka ardhur në qendër të vëmendjes. Ai madje u ka rënë në sy edhe femrave të njohura.

Gruaja e portierit argjentinas i thotë Rihannas: Ta jap burrin për një javë nëse fitojmë!

Yll Press - 12.07.2014

Pas heroizmit dhe kualifikimit të Argjentinës në finale të Kampionatit Botëror, portieri Romero menjëherë ka ardhur në qendër të vëmendjes. Ai madje u ka rënë në sy edhe femrave të njohura.

Gruaja e portierit argjentinas i thotë Rihannas: Ta jap burrin një javë, nëse fitojmë!

Koha.net - 12.07.2014

Pas heroizmit dhe kualifikimit të Argjentinës në finale të Kampionatit Botëror, portieri Romero menjëherë ka ardhur në qendër të vëmendjes. Ai madje u ka rënë në sy edhe femrave të njohura.

Gruaja e portierit argjentinas, Rihannas: Ta jap burrin për një javë nëse fitojmë!

Zeri - 12.07.2014

Pas heroizmit dhe kualifikimit të Argjentinës në finale të Kampionatit Botëror, portieri Romero menjëherë ka ardhur në qendër të vëmendjes. Ai madje u ka rënë në sy edhe femrave të njohura, ku fansja ...

Gruaja e portierit argjentinas i thotë Rihannas: Ta jap burrin për një javë nëse fitojmë!

Tetova Sot - 12.07.2014

Pas heroizmit dhe kualifikimit të Argjentinës në finale të Kampionatit Botëror, portieri Romero menjëherë ka ardhur në qendër të vëmendjes. Ai madje u ka rënë në sy edhe femrave të njohura.

Holanda u përça para sfidës me Argjentinën

Panorama Sport - 12.07.2014

Sipas medias holandeze, përpara sfidës me Argjentinën, ka pasur një përçarje në grupin e “tulipanëve”. Fakti që Robin Van Persi ishte stërvitur pak, për të mos thënë fare, një ditë përpara ...

Krul: Kam luajtur sekondat më të bukura të Botërorit

Panorama Sport - 12.07.2014

Kundër Brazilit pritet të jetë ai titullari i Holandës, pasi Luis van Gal i detyrohet një 90-minutësh, për atë çfarë portieri Tim Krul i dha kundër Kosta Rikës.

Gruaja e portierit argjentinas, Rihannas: Ta jap burrin për një javë nëse fitojmë!

Fish Media - 12.07.2014

Pas heroizmit dhe kualifikimit të Argjentinës në finale të Kampionatit Botëror, portieri Romero menjëherë ka ardhur në qendër të vëmendjes. Ai madje u ka rënë në sy edhe femrave të njohura, ku fansja ...

A ishte gol penalltia e Vlaar? (Video)

Lajmi.net - 11.07.2014

Duket e pabesueshme, por do të bindeni pasi ta shikoni videon. Gjatë ndeshjes ndërmjet Argjentinës dhe Holandës, portieri Romero e priti penalltinë e Vlaar, por topi u kthye në portë dhe duket se e ...

A është e mundur? Penalltia e Ron Vlaar ishte gol

Albtime - 11.07.2014

Edhe pse gjysmëfinalja Holandë – Argjentinë ka përfunduar dhe latinët arritën finalen e parë pas 24 vitesh, kjo ndeshje si duket do të ngjallë shumë polemika tash e tutje.

Festa e pesë futbollistëve argjentinas në Greqi (Video)

Lajmi.net - 11.07.2014

Pesë futbollistë argjentinas, që luajnë në Greqi, janë çmendur nga gëzimi, kur Argjentina e siguroi kualifikimin në finale të Botërorit. Ata i përjetuan me zemër penalltitë, në ndeshjen gjysmëfinale ...

Ja video e qartë e penalltisë së Vlaar (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2014

Finalja e botërorit është Argjentinë-Gjermani. Pancerat nuk e vunë në dyshim kualifikimin ku fituan 7-1 përballë Brazilit, ndërsa Argjentina u kualifikua me penallti .

Nëse triumfon Argjentina, ia jep Rihannas burrin për një javë

Almakos - 11.07.2014

Bashkëshortja e Sergio Romero, Eliana Guercio i ka bërë një premtim të veçantë Rihannas, pas komplimentave që këngëtarja kishte shkruar në “Twitter” për portierin e Argjentinës.

Vlaarit nuk iu pranua goli nga penalltia? (VIDEO)

Zeri - 11.07.2014

Ron Vlaar ishte njeriu më i dëshpëruar në botë, kur e humbi penalltinë ndaj Argjentinën. Mirëpo, futbollisti holandez me siguri ka mbetur i shokuar kur e ka parë këtë video.

Vaan Gaal tekniku që mësoi Romeron si t’i priste penalltitë

Mapo - 11.07.2014

Pa dyshim portieri argjentinas Sergio Romero ka qenë heroi i gjysmëfinales mes tulipanëve dhe bardhekaltërve. Në një ndeshje ku ikona të futbollit si Messi dhe Robben ngelen nën hije, Romero u ...

A hyri në portë penalltia e Ron Vlaar të Holandës?- VIDEO

BalkanWeb - 11.07.2014

Ndeshja Holande – Argjentinë, që në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të bardhë dhe që fituesi u përcaktua nga 11 metërshat, është sjellë sërish në qendër të vëmendjes për shkak të një videoje që ...

“Lojtarët s’donin të gjuanin penalltinë e parë”

Panorama - 11.07.2014

Goditjet e penalltive ishin fatale për Holandën, që sipas Van Galit nuk shkoi e bindur drejt tyre. Komisari teknik i “tulipanëve” zbuloi se dy prej lojtarëve të tij nuk kishin pranuar që të ...

Penalltia e Vlaar ishte gol ? (Video)

Mapo - 11.07.2014

Ron Vlaar ishte futbollisti i cili mori përsipër të godiste penalltinë e parë për skuadrën e tij në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Por gjuajtja e tij u prit nga portieri argjentinas Romero.

Penalltia e Ron Vlaar ishte gol (VIDEO)

Fish Media - 11.07.2014

Edhe pse gjysmëfinalja Holandë – Argjentinë ka përfunduar dhe latinët arritën finalen e parë pas 24 vitesh, kjo ndeshje si duket do të ngjallë shumë polemika tash e tutje.

Mascherano: Kjo do të jetë loja e jetës

Fish Media - 11.07.2014

Argjentina është e motivuar para finales së madhe ku ndeshen me Gjermaninë. Futbollisti më luftarak argjentinas, Javier Mascherano, pa dyshim se e ka cilësuar si lojë apo finale e jetës.

Van Gal: Dy lojtarë s’pranuan të godisnin penallti

Panorama Sport - 11.07.2014

Goditjet e penalltive ishin fatale për Holandën, që sipas Van Galit nuk shkoi e bindur drejt tyre. Komisari teknik i “tulipanëve” zbuloi se dy prej lojtarëve të tij nuk kishin pranuar që të ...

Tifozi argjentinas pësoi infarkt gjatë penalltive

Panorama Sport - 11.07.2014

Emocione të forta kanë përjetuar tifozët e Argjentinës gjatë penalltive kundër Holandës në gjysmëfinale. Por, për disa ka qenë fatale. Një fans 16-vjeçar ka humbur jetën pasi ka pësuar një infarkt.

Plas te Holanda, Roben-Shnajder, sherr me Van Persin

AMA-News - 11.07.2014

Mesa duket eliminimi nga Argjentina në gjysmëfinale ka nxjerrë disa probleme te skuadra e Hollandës. Mediat e këtij vendi raportojnë se ka pakënaqësi në grup ndaj Van Persit.

Penalltia e Vlaar ishte gol (video)

Kosova Live - 11.07.2014

Argjentina është skuadra e dytë gjysmëfinaliste e Kupës së Botës, pasi në gjysmëfinale kishte eliminuar Holandën pas gjuajtjeve të penalltive. Mirëpo jo krejt gjërat janë të qarta nga ai takim, pasi ...

16-vjeçari pëson sulm në zemër nga penalltitë e Argjentinës

Republika - 11.07.2014

Një tifoz 16-vjeçar argjentinas ka vdekur pas sulmit në zemër që mori teksa po ndiqte ekzekutimin e penalltive në sfidën Argjentinë-Holandë. Pritjet e Sergio Romeros bënë që një tifoz 16-vjeçar ...

Zbulohet enigma e letrës së Romero-s

Republika - 11.07.2014

Eliana Guerico ka shpjeguar se Sergio Romero po lexonte një letër të saj, para pritjes së penalltive. Bashkëshortja e portierit argjentinas, Sergio Romero, Eliana Guerico, ka mohuar se numri një i ...

Holanda dorëzohet te penalltitë, Argjentina në finale

Gazeta Start - 10.07.2014

Do të jetë Argjentina rivalja e Gjermanisë në finalen e Kupës së Botës “Brazil 2014”. Bardhekaltrit siguruan biletën për duelin e fundit pasi eliminuan Holandën 4-2 me penallti në gjysmëfinale.

Argjentina në finale, vendosin penalltitë

Shekulli - 10.07.2014

Ideal Gola Argjentinë-Gjermani, kjo është finalja e botërorit të Brazilit që do luhet të dielën në Marakana. Emri i finalistit të dytë u mësua vetëm pas ekzekutimit të penalltive pasi sfida mes ...

Prapaskena, dy holandezë nuk pranuan ta gjuajnë penalltinë e parë

Gazeta Start - 10.07.2014

Trajneri i Holandës, Luis van Gal, e pati të vështirë të gjente një lojtar që do të gjuante penalltinë e parë në gjysmëfinalen e humbur me 11-metërsha kundër Argjentinës.

Sekreti i fitores së Argjentinës kundër Holandës

Shekulli - 10.07.2014

Fitorja e Argjentinës kundër Holandës ka një sekret, nuk është thjesht çështje fati. Por e gjitha qëndron ke portieri i kombëtares së Argjentinës, Sergio Romerio, i cili mundi të presë dy gola, duke ...

Argjentina në finalen e madhe

Lajmi.net - 10.07.2014

Argjentina u kualifikua në finalen e Kampionatit botëror pas fitores me penallti ndaj Holandës, me rezultat 4:2. Dueli nuk solli asnjë gol në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve.

Finalja e madhe Argjentinë – Gjermani

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Formacionet zyrtare: Holandë – Argjentinë Shaqiri le pas Neymarin dhe Ronaldon (Foto) Ja 16 golat e Miroslav Kloses në Botërore (VIDEO) Vetëm 8 persona në botë parashikuan ...

Argjentinë-Gjermani, kjo është finalja (VIDEO)

Albeu.com - 10.07.2014

Update: Argjentina ka mposhtu Holandën në penallti me rezultatin 4-2, dhe shkon në finalen ku do përballet me Gjermaninë. Ndërsa Holanda do të luajë me Brazilin për vend të tretë.

Argjentina në finale me Gjermaninë

Ina - 10.07.2014

Argjentina është finalistja e dytë e këtij botërori. Kombëtarja e udhëhequr nga trajneri Sabella ia ka dalë që ta mposhtë Holandën në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive.

Van Gal: Holanda paraqitje fantastike, Argjentina ekip i madh

Ina - 10.07.2014

Trajneri i kombëtares së Holandës, Luis Van Gal deklaroi pas humbjes së gjysmëfinales se ekipi i tij ka pasur paraqitje fenomenale në këtë botëror. “Kemi luajtur një botëror të shkëlqyeshëm.

Van Gaal e mësoi Romeron të pres penallti

Lajmi.net - 10.07.2014

Selektori i Holandës, Louis van Gaal thotë se humbja nga Argjentina në gjysmëfinale të Kampionatit botëror dhemb edhe më shumë për faktin se ai e mësoi portierin kundërshtar, Sergio Romero, të pres ...

Argjentina në finale, Holanda s’i kalon 11-metërshat

SOT - 10.07.2014

Argjentina do të jetë rivalja e Gjermanisë në finalen e madhe të 13-korrikut në kampionatin botëror të Brazilit. Amerikanojugorët eliminuan mbrëmë Holandën, një nga pretendentet e këtij Botërori, ...

KB 2014: Argjentina përmes penalltive deri në finale

Idividi - 10.07.2014

Sao Paolo, 10 korrik 2014 (MIA) - Nuk është Brazili, por Argjentina kombëtarja që mbajti lart nderin e Amerikës Latine në këtë Kampionat Botëror, pasi arriti të kualifikohet pas gjuajtjes së ...

Argjentina nëpërmjet penaltive arrin në finale të botërorit

Zhurnal - 10.07.2014

Nuk është Brazili, por Argjentina kombëtarja që mbajti lart nderin e Amerikës Latine në këtë Kampionat Botëror, pasi arriti të kualifikohet pas gjuajtjes së penalltive ndaj Holandës.

Ja pse Mascherano është i madh

Lajmi.net - 10.07.2014

Javier Mascherano zhvilloi një ndeshje heroike për Argjentinën në fitoren ndaj Holandës në gjysmëfinale të Kampionatit botëror. Mirëpo, ai nuk u ndal me kaq.

Sekreti i Romeros

Lajmi.net - 10.07.2014

Sergio Romero u bë hero i kualifikimit të Argjentinës në finalen e Kampionatit botëror. Portieri ndali dy penallti të holandezëve dhe e dërgoi përpara skuadrën e tij.

Romero hero, Argjentina në finale – VIDEO

Shqipmedia - 10.07.2014

Gjermani-Argjentinë. Kjo është finalja e Kupës së 20-të të Botës. Pas “pancerave”, që likujduan Brazilin me rezultatin tenistik 7-1, në “Maracana” do të shkojë Argjentina e Leo Mesit.

Humori i ndeshjes Argjentinë – Holandë (Foto)

Lajmi.net - 10.07.2014

Rrjetet sociale janë gjithnjë aktive para, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit botëror. Shikoni disa prej fotomontazheve më qesharake të ballafaqimit mes Argjentinës dhe Holandës.

Mascherano-Romeros: Sot do të bëhesh një hero (VIDEO)

Albeu.com - 10.07.2014

Nëse ka një njeri që i meriton të gjitha lëvdatat për kalimin e Argjentinës në finalen e "Brazil 2014" ai është Javier Mascherano . Futbollisti i Barcelonës tregoi një formë të shkëlqyer në ndeshjen ...

Argjentina në finale, Romero hero!

Lajm - 10.07.2014

Në finalen përballë Gjermanisë më 13 Korrik do të jetë një amerikano-jugore, Argjentina. La Selession siguroi finalen e katërt në histori pasi mundi pas goditjeve të penalltive Holandën falë duarve ...

Dy holandezë refuzuan penalltinë

Lajmi.net - 10.07.2014

Louis van Gaal ka zbuluar se dy futbollistë e refuzuan ekzekutimin e panalltisë së parë në ndeshjen gjysmëfinale kundër Argjentinës, para se ai të përcaktohej për qendërmbrojtësin Ron Vlaar.

Mascherano, futbollist me zemër luani (Video)

Lajmi.net - 10.07.2014

Javier Mascherano njihet si lider shpirtëror i Argjentinës. Mesfushori shfaqi të gjitha kualitetet e tij luftarake në duelin kundër Holandës. Por, ai e ka bërë këtë edhe me Barcelonën.

Premtimi për Rihanna-n: Nëse fitojmë Botërorin, ta jap burrin një javë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2014

Këngëtarja me famë botërore Rihanna ka shfaqur interes për portierin e Argjentinës Sergio Romero , heroi që dërgoi Albicelestet në finalen e Botërorit dhe tashmë është bashkëshortja e gardianit që i ...

Heroi i Argjentinës "me shënime nëpër duar" (FOTO-VIDEO)

Albeu.com - 10.07.2014

Përgatitjet për një ndeshje të finaleve të Botërorit, sidomos kur bëhet fjalë për një gjysmëfinale siç ishte ajo mes Argjentinës dhe Holandës janë maksimale.

Ja pse i priti penalltitë Sergio Romero ? (VIDEO)

Albtime - 10.07.2014

Sergio Romero ishte më meritoi për kualifikimin e Argjentinës në finalen e Kampionatit botëror. Por, cili ishte sekreti i portieri argjentinas që ndali dy penallti të holandezëve? Sergio Romero është ...

Gratë motivuan futbollistët e Argjentinës

Albtime - 10.07.2014

Argjentina siguroi kualifikimin në finale të Kampionatit botëror pas 24 viteve pritje, pasi mposhti Holandën pas ekzekutimit të penalltive. Kurse, pas këtij suksesi qëndrojnë edhe gratë e yjeve ...

Argjentina në finale

Zeri - 10.07.2014

Argjentina u kualifikua në finalen e Kampionatit botëror pas fitores me penallti ndaj Holandës me rezultat 4:2. Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve nuk solli gola.

Botërori 2014, Argjentina në finale, mposht Hollandën me penallti (Video)

Ora news - 10.07.2014

Argjentina do të jetë finalistja tjetër e Kampionatit Botëror, “Brazil 2014″. Bardhekaltërit arritën të mposhtin Hollandën me penallti duke u bërë ekipi që do të sfidojë Gjermaninë në finalen e ...

Argjentina në finale, Romero pret dy penallti

Panorama - 10.07.2014

Festa e Messit dhe e portierit Romero Argjentina kualifikohet për në finalen e Botërorit “Brazil 2014” pas barazimit pa gola dhe fitores nga pika e bardhë e 11- metërshave.

Romero: Penalltitë janë çështje fati

Zeri - 10.07.2014

Heroi i fitores së Argjentinës në gjysmëfinale të botërorit kundër Holandës ishte portieri argjentinas Sergio Romero, i cili ka shkëlqyer me rastin e kryerjes së penalltive.

Gjermani-Argjentinë në finale, Holanda ikën nga 11-metërshi

Mapo - 10.07.2014

Argjentina është finalistja e dytë e botërorit të Brazilit. Kanë qenë 11-të metërshat dhe një super Romero që i kanë dhënë të drejtën skuadrës së Sabellas të marrë pjesë në finalen e madhe të ...

Sneijder: Argjentina i donte penalltitë

Zeri - 10.07.2014

Wesley Sneijder është i bindur se Argjentina ishte e kënaqur të luajë në penallti, pas eliminimit të Holandës në gjysmëfinale. Nuk mjaftuan as 120 minuta që ndonjëri ekip të shënojë gol, prandaj nga ...

Van Gal: Ia mësova unë Romeros sesi priten penalltitë

BalkanWeb - 10.07.2014

BRAZIL - Luis van Gal u paraqit shumë serioz përpara medias, në përfundim të sfidës me Argjentinën, e cila i mohoi ëndrrën e finales së Botërorit, ndonëse të shtunën ato do të ndeshen me Brazilin për ...

Argjentinaset zhvishen nga gëzimi (Foto, +16)

Telegrafi - 10.07.2014

Pas fitores së Argjentinës ndaj Holandës, argjentinaset nuk mundën t’i përmbajnë emocionet. Çka mendoni ju, a është mirë që këto argjentinase të qajnë apo të ...

Argjentina u falet penalltive, në finale me Gjermaninë

Panorama Sport - 10.07.2014

Gjermani-Argjentinë. Kjo është finalja e Kupës së 20-të të Botës. Pas “pancerave”, që likujduan Brazilin me rezultatin tenistik 7-1, në “Maracana” do të shkojë Argjentina e Leo Mesit.

Bie Holanda. Gjermani-Argjentinë, finalja e Brazil 2014

Respublica - 10.07.2014

Holanda e Van Gal e ka humbur përfundimisht shansin për të dalë në finalen e botërorit Brazil 2014. Në gjysmëfinalen e sotme, ajo ka humbur përballë Argjentinës, në një ndeshje që është zgjidhur me ...

Argjentinë-Gjermani kjo është finalja

Tetova Sot - 10.07.2014

Argjentina është finalistja e dytë e këtij botërori. Kombëtarja e udhëhequr nga trajneri Sabella ia ka dalë që ta mposhtë Holandën në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive.

Argjentinë-Gjermani, finalja e Botërorit

Fish Media - 10.07.2014

Argjentina ka mposhtu Holandën në penallti me rezultatin 4-2, dhe shkon në finalen ku do përballet me Gjermaninë.Ndërsa Holanda do të luajë me Brazilin për vend të ...

Hollanda e pafat, finalja e Brazil 2014 do jetë Gjermani-Argjentinë

Gazeta Dita - 10.07.2014

Argjentina është finalistja tjetër e “Brazil 2014″. Skuadra e Mesit arriti të mposhtë Hollandën me penallti duke u bërë ekipi që do të ndeshet me Gjermaninë mbrëmjen e 13 qershorit.

Romero pret penalltitë, Argjentina dhe Messi në finale, tulipanët në shtëpi

AMA-News - 10.07.2014

Në finalen përballë Gjermanisë më 13 Korrik do të jetë një amerikano-jugore, Argjentina. La Selession siguroi finalen e katërt në histori pasi mundi pas goditjeve të penalltive Holandën falë duarve ...

Argjentina siguron finalen!

InfoGlobi - 10.07.2014

Në gjysmëfinalen e dytë të botërorit,ndeshje kjo që u zhvillua në mes Holandës dhe Argjentinës,p ër finalen e madhe u kualifikua Argjentina. Pasi që koha e rregullt e ndeshjes dhe vazhdimet ...

Argjentina mund Holandën me penallti, në finale me Gjermaninë (VIDEO/FOTO)

Gazeta Idea - 10.07.2014

Argjentina do të takohet me Gjermaninë në finalen e Kupës së Botës së dielës në Maracanã pas eliminimit të Holandës. Bardhekaltërit arritën të mposhtin Hollandën me penallti, ndjeshjen e mbrëmshme.

Roben: Fati na la në momentin më të mirë

Panorama Sport - 10.07.2014

Arjen Roben nuk zhvilloi një nga ndeshjet e tij më të mira në Kupën e Botës, kur gjuajti vetëm dy herë drejt portës kundërshtare dhe një prej tyre ishte gjuajtja e penalltisë.

Gjermani-Argjentinë, finalja më e luajtur e Botërorëve

AMA-News - 10.07.2014

Nuk është Brazili, por Argjentina kombëtarja që mbajti lart nderin e Amerikës Latine në këtë Kampionat Botëror, pasi arriti të kualifikohet pas gjuajtjeve të 11-metërshave ndaj Holandës.

FOTOT/ Argjentina në delir (kurse Van Gaal thotë se dy lojtarë refuzuan të gjuanin penalltinë e parë)

Gazeta Tema - 10.07.2014

Trajneri i Holandës, Van Gaal tha se dy lojtarë refuzuan që të gjuajnë penalltinë e parë në ndeshjen dramatike kundër Argjentinës. Ekipi nga Amerika Latine shënoi katër penalltitë për të siguruar një ...

Van Gal: Ia mësova unë Romeros sesi priten penalltitë

Panorama Sport - 10.07.2014

Luis van Gal u paraqit shumë serioz përpara medias, në përfundim të sfidës me Argjentinën, e cila i mohoi ëndrrën e finales së Botërorit, ndonëse të shtunën ato do të ndeshen me Brazilin për sfidën e ...

Portieri Romero ua dedikon suksesin tifozëve të zjarrtë

Panorama Sport - 10.07.2014

Portieri Serxhio Romero ia dedikon kualifikimin të gjithë tifozëve argjentinas që e kanë ndezur stadiumin në këtë Botëror me mbështetjen e tyre. “Është momenti që ne të shijojmë këtë sukses, të cilin ...

Krul Messi radhen e ke ti!

Shqiperia - 10.07.2014

Portieri i dytë i Holandës, Tim Krul ka paralajmëruar Argjentinën dhe Lionel Messin. Portieri holandez ka thënë se i ka studiuar gjuajtjet e Lionel Messit dhe se radhën ai e ka bashkë me shokët e tij.

Van Gal Shanset per finalen jane 50-50

Shqiperia - 10.07.2014

Nuk ka favoritë në gjysmëfinalen mes Holandës dhe Argjentinës. Për këtë është i sigurt trajneri i holandezëve, Luis Van Gal, i cili është i bindur se ekipi i tij do të luajë ndaj një skuadre, jo ...

Argjentina ne finale penalltite eliminojne Holanden

Shqiperia - 10.07.2014

Argjentina eshte finalistja e dyte e kamionatit boteror Brazil 2014. Skuadra e Mesit arriti te mposhte Holanden me penallti, pas 120 minutave loje me rezultat te barabarte 0-0.

Rrjetet sociale shndërrojnë Maskeranon në Che Guevara

AMA-News - 10.07.2014

Ata kanë pushtuar rrjetet sociale me “shpikjet” e tyre në artin e preferuar të fotove por edhe me publikimin e videove interesante. Kualifikimi i Argjentinës në finalen e Kupës së Botës, nxit ...

Van Gaal: Ndeshja për vendin e tretë idiotësi, nuk duhet që të zhvillohet

Shqiptarja - 10.07.2014

Pas përcaktimit të dy ekipeve finaliste që do të ndeshjen më 13 Korrik në ‘Maracana’ trajneri i ekipit të Holandës, Van Gal e cilëson si një idiotësi ndeshjen për vendin e tretë dhe të katërt.

Portieri Romero, mjeshtri me shënime në duar!

AMA-News - 10.07.2014

Përgatitjet për një ndeshje të finaleve të botërorit, sidomos kur bëhet fjalë për një gjysmëfinale sic ishte ajo mes Argjentinës dhe Holandës janë maksimale.

Pikantet nga rrjetet sociale për kualifikimin e Argjentinës

Durres Lajm - 10.07.2014

- Kualifikimi i Argjentinës në finalen e Kupës së Botës, nxit fantazinë e tifozëve nga e gjithë bota. Ata kanë pushtuar rrjetet sociale me “shpikjet” e tyre në artin e preferuar të fotove por edhe me ...

Çfarë shkruante në duart e portierit Argjentinas? (Video)

Fish Media - 10.07.2014

Përgatitjet për një ndeshje të finaleve të Botërorit, sidomos kur bëhet fjalë për një gjysmëfinale siç ishte ajo mes Argjentinës dhe Holandës janë maksimale.

Mehmet Sholl: Van Gal e mbingarkoi taktikisht Holandën

Panorama Sport - 10.07.2014

Mehmet Sholl ka nisur një sulm të ashpër mbi Luis van Gal, pas eliminimit të Holandës nga Kupa e Botës, duke këmbëngulur se skuadra portokalli u “mbingarkua taktikisht”.

Finale historike, Gjermani – Argjentinë

Kosova Live - 10.07.2014

Argjentina është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Botës, pasi në gjysmëfinale ka eliminuar Holandën vetëm pas ekzekutimit të penalltive, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan baras 0:0.

Argjentina në finale

Republika - 10.07.2014

Argjentina u kualifikua në finalen e Kampionatit botëror pas fitores me penallti ndaj Holandës me rezultat 4:2. Pjesa e parë solli lojë me ritëm por pa raste ideale për shënim për asnjërën skuadër.

Dy lojtarë të Holandës refuzuan penalltitë (video)

Kosova Live - 10.07.2014

Përzgjedhësi i Holandës , Louis van Gaal ka treguar se dy lojtarë kanë refuzuar të gjuajnë të parët penalltinë, para se të vendosej që ai të ishte Ron Vlaar .

Arma sekrete e Romero-s (video)

Republika - 10.07.2014

Sergio Romero është ai që i solli fitoren dhe finalen Argjentinës. Mbrojtësi i rrjetës së Argjentinës arriti të mbroj gjuajtjet e Ron Vlaar dhe Wesley Sneijder.

Ndeshje e mërzitshme Holandë-Argjentinë, tifozët fjetën (foto)

Kosova Live - 10.07.2014

Pas një gjysmëfinale shumë të mërzitshme ndërmjet Holandës dhe Argjentinës , disa tifozë edhe i ka zënë gjumi gjatë ndeshjes. Ndeshja gjysmëfinale që përfundoi 0:0 dhe fituesi i përcaktua vetëm pas ...

Mascherano-Romeros: Sot do të bëhesh një hero

AlbanianScreen - 10.07.2014

Brazil - Nëse ka një njeri që i meriton të gjitha lëvdatat për kalimin e Argjentinës në finalen e "Brazil 2014" ai është Javier Mascherano. Futbollisti i Barcelonës tregoi një formë të shkëlqyer në ...

Sneijder: Argjentina i dëshiroi penalltitë

Kosova Live - 10.07.2014

Mesfushori i Holandës , Wesley Sneijder është i bindur se Argjentina ishte e kënaqur që ndeshja të shkonte në penallti, njofton Goal. Sneijder tha se skuadra e tij ka merituar më shumë në atë takim, ...

Arien Roben: Mesin e fusim në xhep, “Pleshti” se ndal dot Holandën

SOT - 09.07.2014

Kampionati Botëror po hyn në momentin e tij më interesant. Pas gjysmëfinales së djeshme Brazil-Gjermani, sot luhet edhe gjysmëfinalja e dytë, midis Holandës dhe Argjentinës, për të përcaktuar edhe ...

Holandë-Argjentinë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.07.2014

Pasi mësuam finalistin e parë të "Brazil 2014", që është Gjermania, sot në mbrëmje do të mësojmë edhe të dytin që do të dalë nga gjysmëfinalja Holandë-Argjentinë.

Mesi nuk tremb Holandën, Argjentina kërkon finalen

BalkanWeb - 09.07.2014

BRAZIL- Dëshira e madhe e Leo Mesit është një përballje klasike me Brazilin në finalen e "Maracanas", por argjentinasi duhet të ketë parasysh se për të mbërritur deri aty është një mur i madh ...

Plani për të ndalur Mesin e Robenin

Panorama - 09.07.2014

Sabeja dhe Van Gal mendojnë se mund të anulojnë armët më të forta të njëri-tjetrit thjesht duke u vendosur një “qen” roje. Strategët e dy ekipeve që do të luajnë sot për një vend në finalen e madhe ...

Gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës

ABC News - 09.07.2014

Mungon edhe një hap për të arritur finalen. Holanda ndeshet sot me Argjentinën dhe ka shansin të diskutojë trofeun e Kupës së Botës me Gjermaninë, në 13 korrik në “Marakana”.

Formacionet e mundshme të sotme (foto)

InfoGlobi - 09.07.2014

Sonte zhvillohet ndeshja në mes të Argjentinës dhe Holandës. Nga kjo ndeshje do të dal edhe finalisti i dytë, që do të luaj më kombëtaren Gjermane në mbrëmjen e finalës Botërore.

Sot luhet Holandë-Argjentinë, kush do jetë finalistja e dytë e Botërorit

Shqiptarja - 09.07.2014

Pas Gjermanisë sot në mbrëmje do mësohet kush është finalistja e dytë e Kupës së Botës Brazil 2014. Në “Arena Korinthias” në Sao Paolo, Holanda përballet me Argjentinën në një duel spektakolar dhe që ...

Argjentina s’dështon kurrë në gjysmëfinale

Panorama Sport - 09.07.2014

Për ata që u besojnë statistikave, Argjentina është skuadra favorite për të prerë biletën e fundit në “Marakana”. Sepse “La Albiceleste”, në të katërta rastet që janë kualifikuar në gjysmëfinalet e ...

Argjentinë – Holandë, gjysmëfinalja e dytë e botërorit

Vision Plus - 09.07.2014

Gjysmëfinalja e dytë e botërorit do të luhet sonte në orën 22:00 në Arena Sao Paolo mes Argjentinës dhe Hollandës. Amerikano-Jugorët nuk fitojnë një kupë bote që nga vitit i largët 1986 ndërsa ...

Ethet e Holandë-Argjentinë, tulipanët injorojnë celestët

AMA-News - 09.07.2014

Përballja e orës 22:00 mes Argjentinës dhe Holandës do të vendosë se cila prej këtyre dy skuadrave do të jetë kundërshtari i Gjermanisë në finalen e Botërorit.

Mourinjo: Roben s’është më fëmijë, por vlera e shtuar

Panorama Sport - 09.07.2014

Zhoze Murinjo nuk ka kursyer ditën e djeshme lëvdatat për yllin e Holandës, Arjen Roben. Me paraqitjen e bërë në këto pesë ndeshje të Kupës së Botës, “holandezi fluturues” ka bindur edhe një karakter ...

Ja plani për të ndalur Mesin dhe Robenin

Panorama Sport - 09.07.2014

Sabeja dhe Van Gal mendojnë se mund të anulojnë armët më të forta të njëri-tjetrit thjesht duke u vendosur një “qen” roje. Strategët e dy ekipeve që do të luajnë sot për një vend në finalen e madhe ...

Shnajder: Roben për ne, si Mesi për Argjentinën

Panorama Sport - 09.07.2014

Do jetë ndeshja e Arjen Robenit. Holanda i ka të gjithë sytë drejtuar te zv/kapiteni i saj, te njeriu fluturues i Luis van Galit. Dhe një gjë të tillë guxon ta thotë edhe një personazh si Uesli ...

Demikelis: Do të kemi telashe me Robenin

Panorama Sport - 09.07.2014

Mbrojtësi argjentinas, Martin Demikelis, ka pranuar se do të përpiqet ta “neutralizojë” yllin e Holandës, Arjen Roben, në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, të mërkurën mbrëma.

Botërori, finalja Gjermani-Argjentinë penalltitë nxjerrin jashtë Holandën

Shqiptarja - 09.07.2014

Gjermani-Argjentinë do të jetë finalja e kampionatit botëror të Brazilit që do të zhvillohet më datë 13 Korrik në ‘Maracana’. Argjentina mundi në gjysmëfinale ekipin e Holandës me penallti me ...

Arien Roben: Mesin e fusim në xhep, ''Pleshti'' se ndal dot Holandën

AlbanianScreen - 09.07.2014

Brazil - Kampionati Botëror po hyn në momentin e tij më interesant. Pas gjysmëfinales së djeshme Brazil-Gjermani, sot luhet edhe gjysmëfinalja e dytë, midis Holandës dhe Argjentinës, për të ...

Nëse triumfon Argjentina, ia jep Rihannas burrin për një javë

Lajmi.net - 08.07.2014

Eliana Guercio, bashkëshortja e Sergio Romeros ka premtuar se do t’ia japë burrin e saj Rihannas për një javë, nëse Argjentina e fiton Botërorin. Bashkëshortja e Sergio Romero, Eliana Guercio i ka ...

Premtimi i bashkëshortes së Romeros

Yll Press - 08.07.2014

Bashkëshortja e Sergio Romero, Eliana Guercio i ka bërë një premtim të veçantë Rihannas, pas komplimentave që këngëtarja kishte shkruar në “Twitter”për portierin e Argjentinës.

Premtimi i bashkëshortes së Romeros

Zeri - 08.07.2014

Bashkëshortja e Sergio Romero, Eliana Guercio i ka bërë një premtim të veçantë Rihannas, pas komplimentave që këngëtarja kishte shkruar në “Twitter”për portierin e Argjentinës.

Lionel Messi: Brazil-Argjentinë në finale do të ishte qershia mbi tortë

Shqiptarja - 08.07.2014

Nesër do të zhvillohet ndeshja e dytë dhe e fundit gjysmëfinale mes Holandës dhe Argjentinës në orën 22:00. Dy ekipet janë duke studiuar me kujdes skemat e njëra tjetrës pak orë para fillimit të ...

Van Gal: Nuk kam frikë që të rrezikoj

Panorama Sport - 08.07.2014

Luis van Gal duket krenar kur flet për ecurinë e Holandës në Botëror. Strategu i “tulipanëve” ka analizuar edhe një herë ndeshjen kundër Kosta Rikës, duke u ndalur në veçanti te vendimi për të ...

Hiding: Më pëlqen shpirti i grupit te kjo Holandë

Panorama Sport - 08.07.2014

Gus Hidink e di fare mirë se në çfarë situate ndodhet komisari teknik aktual i Holandës. Ashtu si Van Gal edhe Hidink, që drejtori Holandën prej 1994-1998-s, ia doli që të dërgonte “tulipanët” në një ...

Premtimi i bashkëshortes së Romeros

Republika - 08.07.2014

Bashkëshortja e Sergio Romero, Eliana Guercio i ka bërë një premtim të veçantë Rihannas, pas komplimentave që këngëtarja kishte shkruar në “Twitter”për portierin e Argjentinës.

Mascherano: Kujdes treshen e sulmit “tulipan”

Shqipmedia - 07.07.2014

Mesfushori Javier Mascherano e di shum ë mirë se portokallinjtë janë një kundërshtar i fortë, pasi në grupin e tyre kanë lojtarë që bëjnë diferencën. Me rikthimin e Agueros në dispzocion të trajnerit ...

Robben: Jam i lodhur nga kritikat

Albeu.com - 07.07.2014

Arjen Robben theksoi se është i lodhur me kritikat e shumta që ka marrë së fundmi vetëm për faktin se ai deklaroi se në sfidën përballë Meksikës simuloi në një rast për të fituar një penallti.

Klaivert: Mesi? Ne kemi Robenin

Panorama - 07.07.2014

Argjentina apo Holanda, Mesi apo Roben? Dueli tjetër i gjysmëfinales është tejet intrigues, nisur edhe nga emrat e lojtarëve. Të gjithë i tremben argjentinasit, por te “tulipanët” paralajmërojnë se ...

Heroi Krul dhe lëvizja prej gjeniu e Van Galit

Panorama Sport - 07.07.2014

Ishte 10 nëntori 2013, kur Tim Krul në një ndeshje mes Totenhemit dhe Njukasëllit me 14 pritje vendimtare u dhuroi fitoren “qymyrxhinjve”. “Kjo ishte ndeshja më e rëndësishme e jetës sime”, pohonte ...

Krul: Ja si Van Gali më bëri “magjistar”

Panorama Sport - 07.07.2014

Tim Krul është shndërruar tashmë në një fenomen ndërkombëtar. Jo vetëm për famën që fitoi pas atyre penalltive të çmendura kundër Kosta Rikës, por edhe sepse disa mendojnë se shkeli rregulloren, kur ...

Marvijk: Jam xheloz për Van Galin

Panorama Sport - 07.07.2014

Ish-trajneri i kombëtares holandeze, Bert Van Marvijk, ndien “xhelozi” për Luis Van Gal, njeriun që zëvendësoi në drejtimin e “tulipanëve”. Në një prononcim për mediat holandeze ishtrajneri i ...

Huntelar: Krul nuk u tregua mik i mirë

Panorama Sport - 07.07.2014

Sulmuesi i përfaqësueses holandeze, Klas Jan Huntelar, është rikthyer të flasë për ndeshjen kundër Kosta Rikës, duke u ndalur dhe te paraqitja e shokut të tij, Tim Krul, për të cilin është shprehur: ...

Roben: Luhet Argjentinë-Holandë, jo unë ndaj Mesit

Panorama Sport - 07.07.2014

Pasi kaloi një pengesë si Kosta Rika, Arjen Roben ka hedhur vështrimin te rivali i radhës. “Morëm një fitore, të cilën e merituam plotësisht. Ishte një fitore shumë e madhe.

Van Gal: Argjentina fitoi me fat, nuk e kemi frikë

Panorama Sport - 07.07.2014

Për “Bild”-in jo më kot quhet “Louis Van Genal”. Komisari teknik i Holandës, si për të treguar se nuk i lë asgjë rastësisë, përforcoi edhe njëherë atë çfarë kishte deklaruar pas takimit mbi çështjen ...

Krul: Messi, radhën e ke ti bashkë me shokët!

Republika - 07.07.2014

Portieri i dytë i Holandës, Tim Krul e ka paralajmëruar Argjentinën dhe Lionel Messin. Portieri holandez ka thënë se i ka studiuar gjuajtjet e Lionel Messit dhe se radhën e ka ai me shokët e tij.