TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KQZ auditim shpenzimeve të partive, lekët me adresë fiktive

Shqiptarja - 11.08.2013

TIRANE- Nëntë ekspertët e licensuar që u miratuan nga KQZ me short u përcaktuan që do të audiojnë financiarisht 7-8 subjekte politike të regjistruara për zgjedhjet e 23 qershorit.

Gjonçaj: KQZ-ja favorizoi PD-në; Kuvendi i ri mund të ndryshojë formulën e përbërjes

Respublica - 11.08.2013

Puna e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për përgatitjen dhe mbylljen e procesit zgjedhor të 23 qershorit ka qenë plotësisht në favor të Partisë Demokratike.

Emrat e 50 komisionerëve që do të ndiqen penalisht

Gazeta Start - 10.08.2013

Tiranë – Një ditë më parë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që të ndjekë penalisht plot 50 komisionerë të Qarkut të Lezhës, të cilës akuzohen se deformuan rezultatin e votimeve. Shumica prej komisionarëve i përkasin KZAZ-së Nr.

Daka: Në veri, OSBE-ja do të ketë rolin e “postierit”

LajmiFundit - 10.08.2013

KQZ-ja nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri më tani që t’i kryejmë në atë ...

KQZ miraton partitë që do garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale

SOT - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së djeshme, regjistroi subjektet politike që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme për kryetar komune të datës 1 shtator, që do të zhvillohen në dy komuna, Rrethina në Qarkun e Shkodrës dhe ...

Komisionerët e PD arratisen nga Shqipëria, Lefterija dhe Kosovrasti dorëzojnë padinë në Prokurori

SOT - 10.08.2013

Pavarësisht ndërhyrjeve, presioneve dhe përleshjeve, Sali Berisha dhe Lulzim Basha janë të vendosur për të çuar drejt burgut komisionerët e Partisë Demokratike të Qarkut të Lezhës dhe të Qarkut të Shkodrës.

Zgjedhjet, PD dhe PS duhet t’i kthejnë para mbrapsht Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

LajmiFundit - 10.08.2013

Nga 66 parti që morën pjesë në zgjedhjet parlamentare të 23 Qershorit, 59 rezultojnë borxhlie ndaj shtetit dhe duhet ti kthejnë lekët e marra paradhënie.

Zbardhen emrat e 50 komisionerëve që po ndjeken penalisht

Lajmeshqip - 10.08.2013

Tiranë – Me akuzën e braktisjes së detyrës, manipulimit të tabelave dhe tjetërsimit të rezultatit të zgjedhjeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi dje me 4 vota pro të kallëzojë penalisht 50 komisionerë e numërues të Qarkut të Lezhës.

Kosovë, KQZ rikthen formularët për votime jashtë vendit

Alsat - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka rikthyer sërish në uebfaqen e vet formularët e regjistrimit dhe aplikimit për votim jashtë Kosovës. Këta formularë që shërbejnë për qytetarët e Kosovës që jetojnë jashtë Kosovës e që duan të votojnë në ...

OSBE-ja, rolin e “postierit” në veri

Albeu.com - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit .

KQZ: Ndjekje penale për 50 komisionerët e Lezhës, GSH zbardh emrat

BalkanWeb - 10.08.2013

TIRANE- Me akuzën e braktisjes së detyrës, manipulimit të tabelave dhe tjetërsimit të rezultatit të zgjedhjeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi dje me 4 vota pro të kallëzojë penalisht 50 komisionerë e numërues të Qarkut të Lezhës.

KQZ: Ndjekje penale për 50 komisionerët e Lezhës, GSH zbardh emrat

Botasot - 10.08.2013

Me akuzën e braktisjes së detyrës, manipulimit të tabelave dhe tjetërsimit të rezultatit të zgjedhjeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi dje me 4 vota pro të kallëzojë penalisht 50 komisionerë e numërues të Qarkut të Lezhës.

KQZ rikthen formularët për votime jashtë vendit

Telegrafi - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka rikthyer sërish në uebfaqen e vet formularët e regjistrimit dhe aplikimit për votim jashtë Kosovës. Këta formularë që shërbejnë për qytetarët e Kosovës që jetojnë jashtë Kosovës e që duan të votojnë në ...

Daka: Në veri, OSBE-ja do të ketë rolin e “postierit”

Botasot - 10.08.2013

KQZ-ja nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri më tani që t’i kryejmë në atë ...

Daka: OSBE-ja, rolin e “postierit” në veri

Telegrafi - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri ...

KQZ rikthen formularët për votime jashtë vendit

Zeri - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka rikthyer sërish në uebfaqen e vet formularët e regjistrimit dhe aplikimit për votim jashtë Kosovës. Këta formularë që shërbejnë për qytetarët e Kosovës që jetojnë jashtë Kosovës e që duan të votojnë në ...

KQZ dërgon për procedim penal 50 komisionerë

Mapo - 10.08.2013

TIRANË Me katër vota pro, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi kërkesën për nisjen e procedimit penal të 50 komisionerëve dhe numëruesve të Qarkut Lezhë, përfaqësues të forcave kryesore politike në vend.

Daka: OSBE-ja, rolin e “postierit” në veri

Ora news - 10.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri më ...

PS e PD duhet t'ia kthejnë lekët KQZ-së

Botasot - 10.08.2013

Nga 66 parti politike, sa morën pjesë në zgjedhjet e fundit lokale në Shqipëri, 59 prej tyre i janë borxhli shtetit dhe duhet t’i kthejnë lekët e marrë paradhënie përpara votimeve.

Daka: Në veri, OSBE-ja do të ketë rolin e "postierit"

BalkanWeb - 10.08.2013

PRISHTINE - KQZ-ja nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri më tani që t’i ...

Daka: Në veri, OSBE-ja do të ketë rolin e “postierit”

GazetaDitore - 10.08.2013

zgjedhjet osbe osceKQZ-ja nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri më tani që ...

Daka: OSBE do të ketë rolin e “postierit”

InfoGlobi - 10.08.2013

10 / 08 / 2013, 11:07 Daka tha se në veri aty ku ne fizikisht nuk mundi të jetë KQZ-ja do të jetë OSBE-ja. KQZ-ja nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht ...

Partitë të kthejnë 18 milion lekë në KQZ, por jo LSI, PR e PDIU

Shqiptarja - 10.08.2013

TIRANE - Dje KQZ vendosi për paratë që përfitojnë partitë në bazë të rezultatit të 23 qershorit. Buxheti i shtetit ndan mes tyre në bazë të votave të marra, një fond prej 65 milion lekësh.

Zgjedhjet, KQZ: Në veri OSBE-ja do të ketë rolin e ‘postierit’

Gazeta Idea - 10.08.2013

Prishtinë- “KQZ-ja nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të luajë rolin e ndërmjetësit dhe fizikisht do t’i kryejë disa veprime, të cilat ne, si KQZ, nuk kemi pasur mundësi deri më tani që t’i ...

Auditimi i partive dhe shpenzimet në zgjedhje

Vision Plus - 10.08.2013

Pas kapërcimit të zgjedhjeve të 23 qershorit, partitë politike i pret një tjetër detyrë, ajo e ballafaqimit me KQZ dhe opinionin publik për paratë e shpenzuara dhe financimet e bëra gjatë fushatës zgjedhore.

KQZ, kallëzim penal ndaj anëtarëve të KZAZ-së nr.13 të Lezhës

Shekulli - 09.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 qershorit.

Zgjedhje në dy komuna, PS e LSI përballë PD-së

Gazeta Start - 09.08.2013

Tiranë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme regjistroi subjektet politike që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme për kryetar komune të datës 1 shtator, që do të zhvillohen në dy komuna, Rrethina në Qarkun e Shkodrës dhe ...

KQZ, ndjekje penale për 50 komisionerë të Lezhës

Gazeta Start - 09.08.2013

Tiranë – Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është vendosur ndjekja penale për komisionerët e KZAZ-së Nr 13 të Qarkut të Lezhës, ku siç dihet tanimë, pati shkelje gjatë procesit të numërimit të votave dhe në tabelat e ...

Kristaq Kume: Jo riformatim të KQZ pas konstituimit të qeverisë së re

SOT - 09.08.2013

Ish kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume, ka deklaruar se KQZ nuk duhet të riformatohet. Kume tha se kjo mund të ndodhë nëse bëhet reforma elektorale ose në rast se konstatohen shkelje ligjore nga anëtarët e KQZ për t’u ...

Komisionerët e djathtë përleshen me krerët e PD, Berisha dhe Lefterija kërkojnë burgosjen e numëruesve të Lezhës dhe ...

SOT - 09.08.2013

Certifikimi i zgjedhjeve të 23 Qershorit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është pasuar me një konflikt të precedentë mes Partisë Demokratike dhe komisionerëve të saj në Qarkun e Lezhës dhe të Shkodrës.

KQZ çon për ndjekje penale komisionerët e Lezhës

LajmiFundit - 09.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale komisionerët e Komisionit Zonal të Administrimit Zgjedhor nr.13 në Lezhë. “Kolegji jep një lloj amnistie, numëron votat.

Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë

Albeu.com - 09.08.2013

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 Qershorit.

KQZ vendos ndjekje penale për numëruesit e Lezhës

SOT - 09.08.2013

KQZ në mbledhjen e sotme regjistroi subjektet politike që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme për kryetar komune të datës 1 shtator, që do të zhvillohen në dy komuna, Rrethina në qarkun e Shkodrës dhe Dardhas në qarkun e Korçës.

Komisionerët manipulues përjashtohen nga KQZ-ja

Albeu.com - 09.08.2013

Në mbledhjen e fundit komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendimin që në procesin zgjedhor të 3 nëntorit nuk do të marrin pjesë mbi 200 komisionerë të cilët janë dënuar apo që janë në hetim.

Procedim penal për Lezhën

Top Channel - 09.08.2013

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lefterie Lleshi lexoi një vendim të gjatë të këtij insitucioni, që miratoi në unanimitet kërkesën për nisjen e procedimit penal të 50 komisonerëve dhe numëruesve të Qarkut Lezhë, përfaqësues të ...

KQZ vazhdon me shkelje

Albeu.com - 09.08.2013

Sot, në selinë e Lëvizjes për Bashkim në Prishtinë u mbajt një konferencë për media lidhur me jotransparencën, devijimet dhe padrejtësitë e vazhdueshme të Komisionit Qendror Zgjedhor në raport me procesin zgjedhor dhe Lëvizjen për Bashkim .

LB: KQZ vazhdon me shkelje

Ina - 09.08.2013

Sot, në selinë e Lëvizjes për Bashkim në Prishtinë u mbajt një konferencë për media lidhur me jotransparencën, devijimet dhe padrejtësitë e vazhdueshme të Komisionit Qendror Zgjedhor në raport me procesin zgjedhor dhe Lëvizjen për Bashkim.

50 komisionerët e Lezhës që rrezikojnë 2 deri në 7 vite burg

LajmiFundit - 09.08.2013

50 komisionere dhe numerues te votave te KZAZ-se numer 13 ne Qarkun e Lezhes rrezikojne tanime nga dy deri ne shtate vite burg. KQZ i depozitoi ne prokurorine e Lezhes dosjen penale te ketyre komisionereve per tjetersim te materialeve ...

Komisionarët manipulues përjashtohen nga KQZ-ja

Telegrafi - 09.08.2013

Mbi 200 komisionarë që janë dënuar apo që janë nën hetime, nuk do të mund të jenë pjesë e procesit të organizmit të zgjedhjeve të 3 nëntorit. Ky vendim është marrë në mbledhjen e fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Komisionarët manipulues përjashtohen nga KQZ-ja

Botasot - 09.08.2013

Mbi 200 komisionarë që janë dënuar apo që janë nën hetime, nuk do të mund të jenë pjesë e procesit të organizmit të zgjedhjeve të 3 nëntorit. Ky vendim është marrë në mbledhjen e fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

KQZ: Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë

Ora news - 09.08.2013

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 Qershorit.

KQZ: PD, PS e LSI, garojnë në zgjedhjet e pjesshme të 1 shtatorit

BalkanWeb - 09.08.2013

TIRANË -Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme regjistroi subjektet politike që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme për kryetar komune të datës 1 shtator, që do të zhvillohen në dy komuna, Rrethina në Qarkun e Shkodrës dhe ...

Shkeljet në Lezhë, KQZ: Ndjekje penale për 45 komisionerët e ZAZ-së 13 dhe 5 komisionerët e ZAZ-së 15

Panorama - 09.08.2013

TIRANE- Ndjekje penale per kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 Qershorit. Vendimi eshte marre ne mbledhjen e sotme te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve.

LB-ja do ta padisë KQZ-në

Zeri - 09.08.2013

Zyrtarë të Lëvizjes për Bashkim janë ankuar se Komisioni Qendrorë Zgjedhorë nuk po tregohet korrekt ndaj kësaj partie. Kushtrim Sheremeti anëtar i Kryesisë së LB-së, ka thënë se pas nominimeve të përfaqësuesve nga ana e LB-së në Komisionet ...

LB: KQZ vazhdon me shkelje

Telegrafi - 09.08.2013

Lëvizja për Bashkim ka drejtuar akuza në drejtim të Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), për siç i vlerësojnë ata, jotransparencën, devijimet dhe padrejtësitë e vazhdueshme të këtij institucioni në raport me procesin zgjedhor dhe Lëvizjen ...

Komisionarët manipulues përjashtohen nga KQZ-ja

Gazeta Shqip - 09.08.2013

Mbi 200 komisionarë që janë dënuar apo që janë nën hetime, nuk do të mund të jenë pjesë e procesit të organizmit të zgjedhjeve të 3 nëntorit. Ky vendim është marrë në mbledhjen e fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

KQZ, kallëzim penal për 47 komisionerë të Lezhës, emrat

Shqiptarja - 09.08.2013

TIRANE - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që t`i shkojë deri në fund hetimit të procesit zgjedhor në Qarkun e Lezhës, ku dje katër anëtarët e këtij institucioni vendosën që të padisin në prokurorin e Qarkut Lezhë 47 anëtarë nga KZAZ ...

KQZ çon për ndjekje penale numëruesit e Lezhës

Gazeta Dita - 09.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 qershorit, duke kërkuar që ata të ndiqen penalisht dhe të mos jenë ...

Manipuluan votën, KQZ-ja padi penale për kreun e anëtarët e KZAZ 13

Gazeta Idea - 09.08.2013

Tiranë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka çuar për ndjekje penale kreun dhe anëtarët e KZAZ-së numër 13, për abuzim me votën e 23 qershorit. Kryetarja e KQZ-së, Lefterie Lleshi tha se kjo do të bëhet si shembull për mos të abuzuar në ...

KQZ, kallëzim penal për komisionerët e Lezhës

Vision Plus - 09.08.2013

Komisioneret qe numeruan votat ne Lezhe, ku u vertetuan dhe disa abuzime, jane paditur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. KQZ-ja kerkon qe kryetaret dhe anetaret e KZAZ-së numer 13 perveç denimit, te mos lejohen me te marrin pjese si ...

KQZ: Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë

Info Shqip - 09.08.2013

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 Qershorit.

KQZ: Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë

Gazeta Shqip - 09.08.2013

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 Qershorit.

KQZ çon për ndjekje penale numëruesit e Lezhës

AMA-News - 09.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 qershorit, duke kërkuar që ata të ndiqen penalisht dhe të mos jenë ...

Ndjekje penale për komisionerët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës, një nga vendimet më të drejta të KQZ-së

Respublica - 09.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 qershorit, duke kërkuar që ata të ndiqen penalisht dhe të mos jenë ...

LB-ja do padisë KQZ-në

InfoGlobi - 09.08.2013

09 / 08 / 2013, 17:49 Zyrtarë të Lëvizjes për Bashkim janë ankuar se Komisioni Qendrorë Zgjedhorë nuk po tregohet korrekt ndaj kësaj partie. Anëtari tjetër i Kryesisë së kësaj Lëvizje, Dren Shahini ka paralajmëruar se KQZ-në do ta padisin ...

TemA TV/ KQZ: Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë (VIDEO)

Gazeta Tema - 09.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 qershorit.

KQZ, ndjekje penale për KZAZ 13 Lezhë

AlbanianScreen - 09.08.2013

Tiranë - Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 Qershorit.

Kristaq Kume: KQZ funksionoi nën presionin politik

SOT - 08.08.2013

Për shkak të mungesës së kuorumit për vendimet që kërkonin shumicë të cilësuar, KQZ është përballur me vështirësi në administrimin e procesit zgjedhor.

Kume:Jo riformatim të KQZ-së. Ndarja e mandateve nga Kolegji, precedent

Ora news - 08.08.2013

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është përballur me vështirësi në administrimin e procesit zgjedhor për shkak të mungesës së kuorumit për vendimet që kërkonin shumicë të cilësuar.

Kume:Jo riformatim të KQZ-së. Ndarja e mandateve nga Kolegji, precedent

Botasot - 08.08.2013

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është përballur me vështirësi në administrimin e procesit zgjedhor për shkak të mungesës së kuorumit për vendimet që kërkonin shumicë të cilësuar.

VV Dakës: Largohu…

InfoGlobi - 08.08.2013

08 / 08 / 2013, 10:03 Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) anëtari i VV-së, Alban Krasniqi, ka kërkuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka që të sqarojë ” në cilësinë e kujt ka marr pjesë në dialogun mes Kosovës dhe ...

Krasniqi: Daka po tenton t’u japë të drejtë vote serbëve të Serbisë

Portalb - 07.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ-së) ende nuk e ka të qartë se sa do të jetë numri i mundshëm i votuesve serbë, veçanërisht të atyre që do të votojnë jashtë Kosovës.

Genci Gjonçaj: KQZ tentoi të bllokonte zgjedhjet me urdhër të PD

SOT - 07.08.2013

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Genci Gjonçaj, ka kritikuar dje vonesën dhe procedurën e ndjekur nga KQZ. Ai tha se KQZ tentoi të bllokonte zgjedhjet me urdhër politik.

Pjesëmarrja e serbëve në zgjedhje

Top Channel - 07.08.2013

Bisedimet Prishtinë-Beograd ndryshojnë formularët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, për votuesit që ndodhen jashtë Kosovës. Kjo bëhet ekskluzivisht me qëllim që t’u mundësohet serbëve, të cilët e kanë braktisur Kosovën para 14 vjetësh, ...

Krasniqi: Daka po tenton t’u japë të drejtë vote serbëve të Serbisë

Telegrafi - 07.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ-së) ende nuk e ka të qartë se sa do të jetë numri i mundshëm i votuesve serbë, veçanërisht të atyre që do të votojnë jashtë Kosovës.

Bilanci i zgjedhjeve dhe një zhgënjim për mirë

Mapo - 07.08.2013

Vladimir Karaj Bilanci i zgjedhjeve përtej rezultatit që u bë publik sot, nuk ka qenë ndoshta ndonjëherë më i mirë në vend dhe prapë shumë njerëz mund të thonë se ato nuk ishin zgjedhje të mira.

VV i kërkon Valdete Dakës dorëheqjen nga KQZ-ja

Telegrafi - 07.08.2013

Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është zhvilluar një debat i nxehtë mes anëtarit të Vetëvendosjes dhe kryetares, Valdete Daka. Kjo pasi anëtari i VV-së ka kërkuar sqarime nga kryetarja Daka se në cilësinë e kujt ka shkuar ...

VV i kërkon dorëheqjen Valdete Dakës

Botasot - 07.08.2013

Në mbledhjen e Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve është zhvilluar një debat i nxehtë mes anëtarit të Vetëvendosjes dhe kryetares Valdete Daka. Kjo pasi anëtari i VV-së ka kërkuar sqarime nga kryetarja Daka se në cilësinë e kujt ka shkuar ...

PD: Lezha i vuri damkën e turpit fitores së PS, si “Dushku” në 2001

GazetaDitore - 07.08.2013

Partia Demokratike e ka krahasuar fitoren e zgjedhjeve të 23 qershorit nga PS-ja të njëjtë me ato të vitit 2001. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e selisë blu, Laura Vorpsi, u shpreh se në Shkodër dhe Lezhë u provua manipulimi i ...

Kume analizon punën e KQZ

Vision Plus - 07.08.2013

Ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume, mendon se problemi me i madh qe shoqëroi punën e institucionit zgjedhor ishte funksionimi i tij me vetëm 4 anëtarë.

VV i kërkon Valdete Dakës dorëheqjen nga KQZ-ja

GazetaDitore - 07.08.2013

Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është zhvilluar një debat i nxehtë mes anëtarit të Vetëvendosjes dhe kryetares, Valdete ...

Sot, rezultati përfundimtar i zgjedhjeve

Shekulli - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve tw 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentacionit të punës, të cilat do të përdoren nga ...

KQZ shpall sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve

Gazeta Start - 06.08.2013

Tiranë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit. KQZ do të mblidhet në orën 14:00 dhe sipas njoftimit për mediat pikë e parë e rendit të ditës është projekt-vendimi për ...

KQZ miraton rezultatin e zgjedhjeve të 23 qershorit. E majta 83 mandate, e djathta 57

Shekulli - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013 të datës 23 qershor 2013 ku është shpallur fitues, koalicioni "Aleanca për Shqipërinë Europiane".

PD: Kolegji Zgjedhor kapitulloi përpara presioneve

Gazeta Start - 06.08.2013

Tiranë – Me rastin e mbylljes përfundimtare të procesit zgjedhor, Partia Demokratike, theksoi se këto zgjedhje shënuan standarde në organizimin e tyre, çka dështoi vullnetin e mazhorancës së djathtë për të pasur zgjedhje cilësore.

Vorpsi: PS na turpëroi në sy të botës, vodhën votat

Shekulli - 06.08.2013

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi, në një konferencë për shtyp ka hedhur akuza kundër Partisë Socialiste, duke thënë se e majta vodhi votat në Lezhë dhe në Shkodër ashtu siç bëri me Dushkun në vitin 2001.

KQZ mblidhet për shpalljen e rezultatit zyrtar të zgjedhjeve të 23 Qershorit

LajmiFundit - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot për të shqyrtuar projekt aktin për shpalljen e rezultatit zyrtarë të zgjedhjeve parlamentare të 23 Qershorit. Ndërkaq në rend dite janë edhe dy projektvendime.

KSHH, raport për zgjedhjet e 23 Qershorit: KQZ minoi besimin tek vota e lirë

SOT - 06.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka publikuar raportin mbi zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit. Edhe pse këto zgjedhje kishin një rëndësi të veçantë për fatin e integrimit të vendit, në raport konstatohet se organi më i lartë ...

KQZ do të shpallë rezultatin e zgjedhjeve të 23 qershorit

Ina - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentacionit të punës, të cilat do të përdoren nga ...

KQZ shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 23 qershorit

SOT - 06.08.2013

KQZ pritet të mblidhet sot në orën 14:00 sipas njoftimit për mediat dhe të shpallë së pari rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit.

KQZ mblidhet për rezultatin e zgjedhjeve, Gjonçaj: Vonuat procedurat

LajmiFundit - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për shpalljen e rezultatit të zgjedhjeve. Përfaqësuesi ligjor i Partisë Socialiste Genci Gjonçaj deklaroi se KQZ është vonuar në procedurë për shkak të mungesës së kuorumit.

PD: Lezha damkosi zgjedhjet! Kolegji kapitulloi para presionit të PS-së

LajmiFundit - 06.08.2013

Partia Demokratike përmes zëdhënëses Laura Vorpsi deklaroi se me vendimin e sotëm formal të votuar nga katër anëtarë, KQZ përmbylli një proces zgjedhor i cili shënoi arritje, në lidhje me standardet e organizimit, dëshmoi vullnetin pozitiv ...

Sali Berisha kërcënon: Të hapen kutitë, përndryshe do destabilizoj Shqipërinë

SOT - 06.08.2013

Kryeministri në detyrë, Sali Berisha, ka kërcënuar edhe një herë me destabilizimin e vendit, duke ushtruar presion mbi kryeministrin e ri, Edi Rama, të cilit i kërkon që ta amnistojë për të gjitha krimet njerëzore dhe ekonomike.

Shpallen rezultatet përfundimtare

Top Channel - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 23 qershorit, vendim ky që vjen 44 ditë nga mbajtja e procesit.

Sot rezultati përfundimtarë të zgjedhjeve

Botasot - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e sotme të KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentet e punës, të cilat do të përdoren nga ...

KQZ shpall sot rezultatin e zgjedhjeve të 23 qershorit

Mapo - 06.08.2013

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve sot janë gati të ngrenë duart. Pas shpërndarjes së mandateve të deputetëve sipas qarqeve për çdo subjekt zgjedhor nga Kolegji, ligji detyron KQZ-në të shpallë rezultatin zyrtar të zgjedhjeve ...

Raporti i KSHH për zgjedhjet: KQZ ishte e ndikuar politikisht

Mapo - 06.08.2013

TIRANË Në raportin përfundimtar për zgjedhjet parlamentare të 2013-ës, Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka dalë në përfundimin se në zgjedhjet e 23 qershorit u shënuan përmirësime të ndjeshme në drejtim të cilësisë së listës së zgjedhjeve, ...

Krasniqi: Daka po tenton tu jap të drejtën e votës gjithë serbëve në Serbi

Botasot - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ-së) ende nuk e ka të qartë se sa do të jetë numri i mundshëm i votuesve serbë, veçanërisht të atyre që do të votojnë jashtë Kosovës.

PD akuza për vjedhje votash, Vorpsi: Lezha, damka e turpit të fitores së PS

Ora news - 06.08.2013

Pas shpalljes se rezultatit te zgjedhjeve nga KQZ, PD permes nje deklarate per shtyp ka akuzuar PS per vjedhje te votave dhe zgjedhje te manipuluara.

PD: Bëmë zgjedhje me standarde, PS kontrollon Kolegjin Zgjedhor

BalkanWeb - 06.08.2013

TIRANE- Partia Demokratike përshëndeti përmbylljen e procesit zgjedhor për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Në një deklaratë të zëdhënëses së kësaj partie, Laura Vorpsi, thuhet se “ky proces shënoi arritje në lidhje me standardet e ...

Shqipëri, mbyllet procesi zgjedhor

VOA - 06.08.2013

KQZ shpall rezultatin përfundimtar. LLeshi: Arritëm standartet ndërkombëtare. PS: Merita I takon shqiptarëve. Demokratët akuzojnë Kolegjin Pas afro 6 javësh që nga dita e votimit, vetëm sot u zyrtarizuan rezultatet e 23 qershorit.

PD akuza për vjedhje votash, Vorpsi: Lezha, damka e turpit të fitores së PS

Botasot - 06.08.2013

Pas shpalljes se rezultatit te zgjedhjeve nga KQZ, PD permes nje deklarate per shtyp ka akuzuar PS per vjedhje te votave dhe zgjedhje te manipuluara.

Osmani: Ligj për rastet e dorëheqjes së anëtarëve të KQZ. Të plotësohen vendet bosh në shtator

Ora news - 06.08.2013

I çliruar tashmë pas një proçesi të gjatë zgjedhor një prej anëtarëve të propozuar nga PD në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, Hysen Osmani, e vlerëson si të suksesshëm proçesin zgjedhor në terësinë e tij, sikundër dhe vetë punën e këtij ...

Shkaku i Dakës, Rrustemi dorëhiqet nga KQZ-ja

Telegrafi - 06.08.2013

Ka dhënë dorëheqje koordinatori i listës së votuesve në KQZ, Adnan Rrustemi. Ai ka konfirmuar për KTV-në dorëheqjen e parevokueshme, duke thënë se këtë po e bën për shkak të presionit të kryesueses së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ...

KQZ shpall sot rezultatet zgjedhjeve në Shqipëri

InfoGlobi - 06.08.2013

06 / 08 / 2013, 9:52 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit të këtij viti.

Sot pritet shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve

Info Shqip - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e sotme të KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentet e punës, të cilat do të përdoren nga ...

Sot pritet shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve

Gazeta Shqip - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e sotme të KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentet e punës, të cilat do të përdoren nga ...

KQZ miraton rezultatet zyrtare të zgjedhjeve

Vision Plus - 06.08.2013

KQZ miraton sot tabelen perfundimtare te votave te 23 qershorit, pas ndarjes se mandateve nga Kolegji Zgjedhor. Institucioni zgjedhor do te kete gati aktin me shifrat per secilen force politike, e cila nuk ka pengesa per t’u votuar me ...

KQZ kumtoi rezultatet

InfoGlobi - 06.08.2013

06 / 08 / 2013, 17:18 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri foli. Në zgjedhjet e 23 qershorit, fituese doli Aleanca për Shqipërinë Europiane, e udhëhequr nga Partia Socialiste.

Totozani i kërkon KQZ-së heqjen e vendimit të “kasetave të gatshme”

Respublica - 06.08.2013

Teksa Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 23 qershorit, kishte mbi tavolinë një kërkesë të Avokatit të Popullit Igli Totozani, për shpalljen të pavlefshëm të aktit administrativ të vendimit ...

PD: Ne bëmë gjithçka për zgjedhje të lira, por PS vodhi votat

Gazeta Tema - 06.08.2013

Në përfundim të procesit zgjedhor, Partia Demokratike doli me një deklaratë për shtyp duke theksuar se mazhoranca në largim bëri gjithçka për zgjedhje të lira dhe të ndershme, por ishte PS ajo që vodhi votat dhe damkosi procesin.

KQZ, një histori debatesh

Vision Plus - 06.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve qe përmbylli procesin e 23 qershorit do te mbahet mend si një nder me te debatuarit ne historinë e zgjedhjeve ne Shqipëri. Ne një vit, ai ndryshoi si pasoje e marrëveshjeve dhe divergjencave politike.

PD: Ne bëmë gjithçka për zgjedhje të lira, por PS vodhi votat

Info Shqip - 06.08.2013

Në përfundim të procesit zgjedhor, Partia Demokratike doli me një deklaratë për shtyp duke theksuar se mazhoranca në largim bëri gjithçka për zgjedhje të lira dhe të ndershme, por ishte PS ajo që vodhi votat dhe damkosi procesin.

PD: Ne bëmë gjithçka për zgjedhje të lira, por PS vodhi votat

Gazeta Shqip - 06.08.2013

Në përfundim të procesit zgjedhor, Partia Demokratike doli me një deklaratë për shtyp duke theksuar se mazhoranca në largim bëri gjithçka për zgjedhje të lira dhe të ndershme, por ishte PS ajo që vodhi votat dhe damkosi procesin.

PD nxjerr Vorpsin: Bëmë ç’mundëm për zgjedhje të lira, por PS-ja i ndoti

Respublica - 06.08.2013

Rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, i shpallur sot nga KQZ, solli një reagim të PD-së, lexuar nga zëdhënësja Laura Vorpsi. E akuzuara kryesore e deklaratës ishte Partia Socialiste (jo dhe aq LSI) që sipas PD-së, sakatoi KQZ-në, vodhi e ...

PD: PS na vodhi votat, Kolegji u dorëzua para presionit

Gazeta Dita - 06.08.2013

PD doli me një deklaratë për shtyp pas shpalljes së rezultatit zyrtar nga KQZ-ja. Zëdhënësja e PD, Laura Vorpsi, tha në emër të demokratëve se procesi zgjedhor shënoi arritje në standarde dhe akuzoi PS për vjedhje të votës.

PD: PS-ja fitore me turp, kontrolloi Kolegjin Zgjedhor

Gazeta Idea - 06.08.2013

Tiranë- Partia Demokratike përshëndeti përmbylljen e procesit zgjedhor për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit duke theksuar se ishte një proces që “shënoi arritje në lidhje me standardet e organizimit, dëshmoi vullnetin pozitiv të ...

KQZ: Daka i bën presion, Rrustemi jep dorëheqje

GazetaDitore - 06.08.2013

Ka dhënë dorëheqje koordinatori i listës së votuesve në KQZ, Adnan Rrustemi. Ai ka konfirmuar për KTV-në dorëheqjen e parevokueshme, duke thënë se këtë po e bënë për shkak të presionit të kryesueses së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ...

KHSH raport për zgjedhjet: KQZ jo në lartësinë e duhur

Gazeta Start - 05.08.2013

Tiranë – Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi sot raporti e përgjithshëm të zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit, ku paraqitet problematikat që shoqëruan këto zgjedhjet, por edhe përmirësimet në disa drejtime.

Nesër pritet shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve

Shekulli - 05.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë nesër, ditën e martë, rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e nesërme të KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentacionit të punës, të ...

Zgjedhjet e 23 qershorit, hapa pozitivë në procesin e votimit

Albeu.com - 05.08.2013

Në zgjedhjet e 23 Qershorit janë shënuar përmirësime të ndjeshme në drejtim të cilësisë së listës së zgjedhjeve, në drejtim të respektimit të procedurave të procesit të votimit ashtu dhe në atë të numërimit të votave , si dhe u vërejt se ...

Komiteti i Helsinkit publikon konkluzionet e raportit mbi zgjedhjet e 23 Qershorit

LajmiFundit - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH), që nga viti 1996, ka vëzhguar në mënyrë të vazhdueshme, zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale, sepse mbrojtja dhe respektimi i të drejtës së votës, një nga të drejtat themelore të shtetasve, ka qenë ...

“KQZ cënoi besimin e publikut”

Top Channel - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi të hënën raportin përfundimtar për zgjedhjet e 23 qershorit. Duke analizuar zhvillimet që lidhen me KQZ-në përpara dhe pas mbylljes së procesit të votimit në raport theksohet se: “Vendimmarrja e ...

KQZ shqyrton nesër shpalljen e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve

LajmiFundit - 05.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet te mblidhet te marten dhe ne rend te dites ka shqyrtimin e shpalljes se rezultatit perfundimtar te zgjedhjeve. 1.

KQZ shpall sot rezultatin e zgjedhjeve

Albeu.com - 05.08.2013

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë të martën rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit për Kuvendin e Shqipërisë. Në rendin e ditës, KQZ priet të marrë në shqyrtim edhe projekt-vendimin: “Për miratimin e modeleve ...

Komiteti i Helsinkit: KQZ shkeli ligjin, mori vendime të politizuara

Kombetare - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi raportin vjetor për zgjedhjet në Shqipëri, duke hedhur kritika të forta ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

KQZ shpall nesër rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve

SOT - 05.08.2013

KQZ pritet që gjatë mbledhjes së të martës të shpallë edhe rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 23 qershorit 2013, duke i dhënë fund kështu gjithnjë kësaj odiseje.

Zgjedhjet e 23 qershorit, KSHH: Hapa pozitivë në procesin e votimit

BalkanWeb - 05.08.2013

TIRANË - Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH), publikoi sot raportin përfundimtar të vëzhgimit të procesit të votimit në ditën e zgjedhjeve parlamentare të 23 Qershorit, i cili, sipas KShH, shënoi përmirësime të ndjeshme në drejtim të ...

KSHH publikon raportin për zgjedhjet

Botasot - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka publikuar të hënën raportin përfundimtar të vlerësimit të zgjedhjeve të 23 qershorit, duke vënë në pah përmirësimet dhe defektet.

KQZ pritet të shpallë nesër rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve

BalkanWeb - 05.08.2013

TIRANE- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë të martën rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e nesërme të KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentacionit të punës, të cilat ...

KQZ pritet të shpallë sot rezultatin e zgjedhjeve

BalkanWeb - 05.08.2013

TIRANE -Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013. Në mbledhjen e KQZ-së do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentacionit të punës, të cilat do të përdoren ...

Përfundon “odiseja” zgjedhore, KQZ shpall nesër rezultatin përfundimtar

Ora news - 05.08.2013

Nëse gjithçka shkon mirë, odiseja e zgjedhjeve pritet të marr fund të martën. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së nesërme pritet të shpallë të martën rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013.

Përfundon “odiseja” zgjedhore, KQZ shpall nesër rezultatin përfundimtar

Botasot - 05.08.2013

Nëse gjithçka shkon mirë, odiseja e zgjedhjeve pritet të marr fund të martën. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së nesërme pritet të shpallë të martën rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit 2013.

Zgjedhjet, raporti: Procesi, përmirësime. KQZ-ja u politizua më tepër

Gazeta Idea - 05.08.2013

Tiranë- Procesi i votimit në më 23 qershor ‘shënoi përmirësime të ndjeshme në drejtim të cilësisë së listës së zgjedhjeve, në drejtim të respektimit të procedurave të procesit të votimit ashtu dhe në atë të numërimit të votave’.

“KQZ cenoi besimin e publikut”

Express - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi të hënën raportin përfundimtar për zgjedhjet e 23 qershorit. Duke analizuar zhvillimet që lidhen me KQZ-në përpara dhe pas mbylljes së procesit të votimit.

KSHH: KQZ cenoi besimin e publikut

Gazeta Dita - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi të hënën raportin përfundimtar për zgjedhjet e 23 qershorit. Duke analizuar zhvillimet që lidhen me KQZ-në përpara dhe pas mbylljes së procesit të votimit në raport theksohet se: “Vendimmarrja e ...

KQZ-ja shpall rezultatin e 23 qershorit. OSBE: Qeveria e re, pa vonesë

Gazeta Idea - 06.08.2013

Tiranë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit, pas çertifikimit të tij ditë më parë nga Kolegji Zgjedhor.

Zgjedhjet, KQZ-ja pritet të shpallë të martën rezultatin përfundimtar

Gazeta Idea - 05.08.2013

Tiranë- Nesër pritet që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të shpallë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve te 23 qershorit. Siç njoftoi zyra e shtypit, në mbledhjen e së martëd do të miratohen edhe modelet e vendimeve dhe dokumentacionit të ...

KSHH: KQZ mori vendime të paligjshme, të njëanshme dhe të politizuara

Gazeta Tema - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi raportin vjetor për zgjedhjet në Shqipëri, duke hedhur kritika të forta ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

KSHH: KQZ mori vendime të paligjshme, të njëanshme dhe të politizuara

GazetaDitore - 05.08.2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi raportin vjetor për zgjedhjet në Shqipëri, duke hedhur kritika të forta ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

KShH, raporti: Në zgjedhjet e 23 qershorit u dëmtua rëndë procesi

Shqiptarja - 05.08.2013

TIRANË - Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH), i cili monitoron zgjedhjet në Shqipëri që nga viti 1996, ka bërë një raport mbi zgjedhjet e 23 qershorit 2013.