TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Superpagat në Bankën e Shqipërisë dhe përfitimet ekstra

Gazeta Start - 10.08.2014

Tiranë – Të punosh në Bankën e Shqipërisë është privilegj, madje më shumë se sa të jesh deputetë. Pagat atje janë marramendëse. Guvernatori i Bankës Ardian Fullani paguhet disa herë më shumë se ...

Klosi: Fullani ka cenuar sigurinë kombëtare, të dorëhiqet

Gazeta Start - 10.08.2014

Tiranë - Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi thotë se me grabitjen e Bankës së Shqipërisë është cenuar siguria kombëtare, ndërsa bën fajtor për këtë Guvernatorin Fullani.

Adriatik Lalla dhe Fullani pakt për zhdukjen e provave të vjedhjes së thesarit, prokuroria asnjë akt verifikimi për ...

SOT - 10.08.2014

Prokurori i Përgjithshëm është i përfshirë direkt në skemën e humbjes së provave të vjedhjes së 7 miliardë lekëve në Bankën e Shqipërisë. Prokuroria e Përgjithshme përveç dritëhijeve të misterit që ...

Parlamentarizmi zgjidh çështjen Fullani

SOT - 10.08.2014

Nga Ilir VATA Zgjidhje qëndron gjithmonë, kur ka vullnet politik dhe institucional për të zgjidhur, madje dhe çështje të nxehta si vjedhja e thesarit dhe mjafton një seancë e jashtëzakonshme e ...

Toçi: Të largohet Fullani

ikub - 10.08.2014

Shtohen përditë zërat brenda së majtës për të kërkuar largimin e Ardian Fullanit nga posti i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, kjo pas skandalit të më shumë se 7 miliardë lekëve të vjetra nga ...

Pse nuk “ciceron” më Erion Braçe kundër Fullanit?

Albtime - 10.08.2014

Ata që kanë dijeni për jetën parlamentare të këtij vendi e dijnë shumë mirë se kundërshtari kryesor i Guvernatorit Ardian Fullanit ndër deputetët e Kuvendit të paktën gjatë këtyre viteve të fundit ka ...

Klosi: Fullani është fajtor për cenimin e sigurisë kombëtare, të japë dorëheqjen

Panorama - 10.08.2014

Fatos Klosi. Majtas, Guvernatori Ardian Fullani Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, thotë se me grabitjen e Bankës së Shqipërisë është cenuar siguria kombëtare, ndërsa bën fajtor për këtë Guvernatorin ...

Toçi: Guvernatori e kupola e Bankës të japin dorëheqjen

Panorama - 10.08.2014

Deputeti Socialist, Fatmir Toçi, tha dje se Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani dhe Këshilli Mbikëqyrës duhet të japin dorëheqjen pas grabitjes së 7 miliardë lekëve në thesar.

Klosi: Fullani është fajtor për cenimin e sigurisë kombëtare, të japë dorëheqjen

BalkanWeb - 10.08.2014

TIRANE- Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi në një intervistë për gazetën 'Panorama' thotë se me grabitjen e Bankës së Shqipërisë është cenuar siguria kombëtare, ndërsa bën fajtor për këtë Guvernatorin ...

Fullani si aspirinë ndaj fullanizmit

Panorama - 10.08.2014

REDI MUÇI Ngjarja e bujshme e javëve të fundit ka qenë vjedhja e 713 milionë lekëve nga thesari i Bankës së Shqipërisë, duke u kthyer në temë të pashmangshme diskutimi në kafenetë anë e mbanë vendit.

Fullani me shokë shumë

Panorama - 10.08.2014

BRISIDA GJIKONDI BRISIDA GJIKONDI Të heshtësh ndërkohë që populli përpëlitet nën thundrën e përdhunës, injorimit dhe poshtërimit, të heshtësh dhe shullëhesh nën diell e merresh me probleme dytësore ...

Toçi: Fullani dhe kupola e BSH të japin dorëheqjen

BalkanWeb - 10.08.2014

TIRANE - Deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Toçi, është ligjvënësi i dytë brenda rradhëve të mazhorancës, pas Erjon Braçes, që kërkon hapur largimin e Adrian Fullanit nga posti i Guvernatorit të ...

Vjedhja e thesarit, Klosi: Fullani përgjegjës, u cënua siguria kombëtare

Ora news - 10.08.2014

Tiranë - Fatos Klosi, e cilëson cenim të sigurisë kombëtarë vjedhjen në Bankën e Shqipërisë. Në një intervistë për gazetën panorama, ish-Kreu i Sherbimit Informativ Shtetëror, thekson se ngjarja, po ...

Fatos Klosi: "Kur ka papërgjegjshmëri në një institucion si Banka e Shqipërisë, merreni me mend se çfarë ndodh në ...

Respublica - 10.08.2014

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, thotë se me grabitjen e Bankës së Shqipërisë është cenuar siguria kombëtare, ndërsa bën fajtor për këtë Guvernatorin Fullani.

Ardian Fullani në shërbim të Berishës, skandali i Hotel 'Dajtit'

Shqiptarja - 10.08.2014

TIRANE- Një nga arsyet pse Fullani u shndërrua, nga një i preferuar i së Majtës dhe ish-kryeministrit Fatos Nano, në të parapëlqyerin e Berishës, ka qenë edhe gatishmëria e tij për të plotësuar arkën ...

Guvernatori Fullani në shërbim të Berishës, skandali i Hotel “Dajtit”

Tetova Sot - 10.08.2014

TIRANE- Një nga arsyet pse Fullani u shndërrua, nga një i preferuar i së Majtës dhe ish-kryeministrit Fatos Nano, në të parapëlqyerin e Berishës, ka qenë edhe gatishmëria e tij për të plotësuar arkën ...

Tri rrugët dhe Presidenti

Gazeta Dita - 10.08.2014

Ka disa ditë që në vëmendjen e njerëzve është vjedhja e madhe në bankën e Shtetit Shqiptar dhe ajo ë erdhi pas saj, figura kontroverse e Guvernatorit të saj e familjes së tij.

Klosi: Fullani cenoi sigurinë kombëtare, të largohet

AMA-News - 10.08.2014

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi në një intervistë për gazetën ‘Panorama’ thotë se me grabitjen e Bankës së Shqipërisë është cenuar siguria kombëtare, ndërsa bën fajtor për këtë Guvernatorin Fullani.

Fatos Klosi: Fullani, përgjegjës për cenimin e sigurisë kombëtare, duhet të largohet

Gazeta Tema - 10.08.2014

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, thotë se me grabitjen e Bankës së Shqipërisë është cenuar siguria kombëtare, ndërsa bën fajtor për këtë Guvernatorin Fullani.

Nëse do të kishim vërtet një Zonjë të Parë!

Gazeta Tema - 10.08.2014

Nga Mero Baze Ndërsa opinioni publik ka marrë në dorë betejën kundër guvernatorit Fullani, një nga arsyet e zemërimit dhe konspiracionit rreth rrëzimit të tij është lista nepotike e punësimit të ...

Braçe: Fullani të largohet, ja pse Berisha e mbron

Gazeta Start - 09.08.2014

Tiranë – Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, njëherësh kreu i komisionit parlamentar të Ekonomisë që kontrollon edhe veprimtarinë e Bankës së Shqipërisë, është i pari politikan që kërkon ...

Dhori Kule, anëtari që garanton postin e Fullanit

ikub - 09.08.2014

Por, ai edhe mund të ndryshojë. Pas njoftimeve, as të konfirmuara dhe as të përgënjeshtruara, të Ermelinda Meksit se ajo kishte kërkuar dorëheqjen e Ardian Fullanit, edhe Adrian Civici u shpreh ...

Berisha: Nuk mbështes shkarkimin e Fullanit, Banka po bashkëpunon me Prokurorinë

SOT - 09.08.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar dje se nuk do të mbështesë asnjë nismë që mund të ndërmerret për shkarkimin e guvernatorit të bankës së shtetit, Ardian Fullani.

10 deputetë të PS kërkojnë “kokën” e Ardian Fullanit, në shtator nisin procedurat për shkarkimin e Guvernatorit

SOT - 09.08.2014

Shkarkimi i Guvernatorit Ardian Fullani, duket se do të jetë çështje kohe. Dhjetë deputetë të Partisë Socialiste, konkretisht kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, deputeti Arben Ndoka, Arben ...

Berisha me mbesën mbrojnë Fullanin, akuza ndaj Metës

Albeu.com - 09.08.2014

Mesa duket, nuk është vetëm ish kryeministri Sali Berisha i cili del krah Fullanit, por edhe mbesa e tij, Dasara Malltezi. Me anë të një statusi të postuar në rrjetin social Facebook, kjo e fundit ...

Petro Koçi: Të shkarkohet Fullani, të ndalohen me ligj punësimet nepotike në Bankë

Albeu.com - 09.08.2014

Sa i takon çështjes së Fullanit edhe Petro Koçi kërkon që të shkarkohet, duke u bashkuar shumë zërave të tjerë. Kreu i PSV, Petro Koçi, ka thënë se guvernatori Ardian Fullani duhet të shkarkohet sa ...

Vjedhja në BSH, Petro Koçi pro shkarkimit të Fullanit

SOT - 09.08.2014

Shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani e ka mbështetur dhe Petro Koçi. Kreu i PSV ka thënë se guvernatori Ardian Fullani duhet të shkarkohet sa më shpejt.

Braçe: Guvernatori të largohet. Rrokaj: Politika mbron njeriun e parave

Panorama - 09.08.2014

Brace dhe Rrokaj Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe, kërkon largimin e Guvernatorit Fullani dhe Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Mbesa e Berishës mbron familjen Fullani: Të hetohen edhe hajdutët e pushtetit

Panorama - 09.08.2014

Dasara ne Facebook Historia e vjedhjes së Thesarit në Bankën e Shqipërisë ka vënë në shënjestër të opinionit publik Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe familjen e tij.

Një përkthim i së të vërtetës mbi vjedhjen e Bankës

Panorama - 09.08.2014

Mentor Nazarko MENTOR NAZARKO Disa ditë më parë analiza ime për të vërtetën e ndriçuar deri më tani mbi vjedhjen në Bankën e Shqipërisë mori komente kundërthënëse.

Forumi Shkodran: 500 euro me foton e Fullanin, shkarkojeni

Ora news - 09.08.2014

Forumi Shkodran përmes një deklarate për shtyp në lidhje me vjedhjen e Bankës së Shqipërisë, ka kërkuar që të ketë një reagim të fortë qytetar ndaj këtij skandali madhor, siç e quan ai.

Edhe deputeti i PS-së, Fatmir Toçi: Të largohen Fullani e kupola e Bankës

Ora news - 09.08.2014

Vlore- Pas zbulimit të skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë, edhe deputeti socialist Fatmir Toçi deklaron se kupola drejtuese e Bankës së Shqipërisë duhet të japë ...

Guvernatori, Koçi: Duhet shkarkuar, Kuvendi të zhbëjë oligarkinë në Këshill

Ora news - 09.08.2014

Tiranë – Kryetari i PSV-së, Petro Koçi, i ka bërë thirrje partive parlamentare të bashkohen për të shkarkuar Guvernatorin e Bankës, Ardian Fullanin. Po ashtu, ai i ka kërkuar Kuvendit, të ndërhyjë me ...

Vjedhja në BSH, Petro Koçi: PSV kërkon shkarkimin e Guvernatorit Fullani

BalkanWeb - 09.08.2014

TIRANE - Kreu i PSV91, Petro Koçi u kërkon të gjitha partive politike që t’i bashkohen thirrjes publike për të ndëshkuar me shkarkim Guvernatorin Fullani, për cënimin e rëndë të interesave të Bankës ...

Firma e Fullanit dhe e Çollakut  në 5000 lekëshin e vjedhur...!

Shqiptarja - 09.08.2014

TIRANE- Nga data 9 korrik 2014, Banka e Shqipërisë hodhi në qarkullim kartëmonedhën me prerje 5000 Lekë me kurs ligjor, emetim i vitit 2013. Kartëmonedha ruan të njëjtën pamje dhe dimensione me ato ...

Dhori Kule, anëtari i paligjshëm  që garanton postin e Fullanit

Shqiptarja - 09.08.2014

TIRANE- Raporti i forcave në Këshillin Mbikëqyrës, i vetmi institucion që, sipas ligjit, mund t’i propozojë Kuvendit largimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, aktualisht është në favor të ...

Në PS nisin të lëvizin kundër guvernatorit, Toçi: Të ikë Fullani

AMA-News - 09.08.2014

Ne fillim Erion Brace dhe Valentina Leskaj, por tashme po shtohen zerat kunder ne grupin e PS per largimin e Guvernatorit Ardian Fullani. Pritet qe ato te shtohen edhe me tej, duke treguar edhe nje ...

Vjedhja e thesarit/ Toçi: Dorëheqja e Fullanit dhe Këshillit Mbikqyrës, e vetmja rrugë për zbardhjen e skandalit

Gazeta Tema - 09.08.2014

Shtohen zërat brenda mazhorancës së majtë që kërkojnë largimin e Ardian Fullanit nga detyra e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, por edhe Këshillit Mbikqyrës.

Edhe Dasara mbron Fullanin si gjyshi, dhe sulmon Ilir Metën

Gazeta Tema - 09.08.2014

Ardian Fullani është marrë familjarisht në mbrojtje nga Berishët. Nuk është vetëm Sali Berisha ai i cili ka dalë krah Fullanit, por edhe mbesa e tij Dasara Malltezi.

Nis “emetimi” i deklaratave politike për dorëheqjen e Fullanit. Deputeti Fatmir Toçi: “Nuk mund të zbardhet problemi, ...

Respublica - 09.08.2014

Duket se presioni në rritje i opinionit publik po e sjell politikën, ose pjesë të saj më afër kërkesave apo klimës aktuale për skandalin e vjedhjes në Bankën e Shqipërisë.

Petro Koçi: Të iki Fullani dhe të ndalohen me ligj punësimet nepotike në Bankë

Gazeta Tema - 09.08.2014

Kreu i PSV, Petro Koçi, ka thënë se guvernatori Ardian Fullani duhet të shkarkohet sa më shpejt. Sipas tij, Fullani nuk mund të qendrojë më në këtë post, ndaj dhe duhet të nisin procedurat për ...

Petro Koçi: Fullani të dorëhiqet, ose të shkarkohet

AMA-News - 09.08.2014

Kreu i PSV91, Petro Koçi u kërkon të gjitha partive politike që t’i bashkohen thirrjes publike për të ndëshkuar me shkarkim Guvernatorin Fullani, për cënimin e rëndë të interesave të Bankës dhe të ...

Petro Koçi të shkarkohet sa më shpejt Fullani

Durres Lajm - 09.08.2014

Shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani e ka mbështetur dhe Petro Koçi. Kreu i PSV ka thënë se guvernatori Ardian Fullani duhet të shkarkohet sa më shpejt.

Pse mbesa e Berishës, Dasara, sulmon Ilir Metën dhe mbron Fullanin?!

AMA-News - 09.08.2014

Mund te quhet ndryshe kulture dhe fryme familjeje, pasi nuk mund ta shpjegosh dot sjelljen e nje adoleshenteje ne menyre te tille. Ardian Fullani është marrë familjarisht në mbrojtje nga Berishët.

Firma e Fullanit dhe e Çollakut në 5000 lekëshin e vjedhur…!

Republika - 09.08.2014

Nga data 9 korrik 2014, Banka e Shqipërisë hodhi në qarkullim kartëmonedhën me prerje 5000 Lekë me kurs ligjor, emetim i vitit 2013. Kartëmonedha ruan të njëjtën pamje dhe dimensione me ato të ...

Skandal me Këshillin Mbikqyrës, Fullani nuk pranoi regjistrimin e mbledhjeve, zhduken procesverbalet

SOT - 08.08.2014

Nuk kanë të sosur skandalet në Bankën e Shqipërisë, e cila është shndërruar në bunker prej 10 vitesh. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, pasi ka zhdukur dokumentet e tenderave dhe të ...

Rinisin protestat kundër Ardian Fullanit, peticion për mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit

SOT - 08.08.2014

Rinisën dje s protestat për largimin dhe dënimin e Ardian Fullanit, por ndryshe nga dy protestat e mëparshme, këtë herë kanë qenë më të tejzgjatura. Qindra qytetarë kanë protestuar dje në sheshin ...

Sabit Brokaj: Të shkarkohet urgjentisht Ardian Fullani, po shkatërron ekonominë si piramidat e Berishës

SOT - 08.08.2014

Shtohen zërat dhe presioni për shkarkimin dhe dërgimin para drejtësisë së Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, i identifikuar si përgjegjës kryesor për vjedhjen e 7 milionë dollarëve ...

Këshilli Mbikqyrës, avokati i Ardian Fullanit, ja kush janë anëtarët që shpëtuan guvernatorin

SOT - 08.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, si organi më i lartë vendimmarrës dhe mbikqyrës i politikave,i administrimit dhe i operacioneve të Bankës se Shqipërisë, ka humbur një mundësi historike ...

Berisha: Fullani nuk ka kërkuar mbrojtje apo mbështetje

Albeu.com - 08.08.2014

Sali Berisha vijon të mbrojë guvernatorin Ardian Fullani . Në një bashkëbisedim me gazetarët, ai ka thënë se Fullani nuk ka kërkuar mbrojtje apo mbështetje.

Skandali në BSH, Berisha: Fullani nuk ka kërkuar mbrojtje apo mbështetje

SOT - 08.08.2014

Ish-kryeministri, Sali Berisha vijon të mbrojë guvernatorin Ardian Fullani. Në një bashkëbisedim me gazetarët, ai ka thënë se Fullani nuk ka kërkuar mbrojtje apo mbështetje.

Erjon Braçe: Përgjegjësitë janë të qarta, të largohen Fullani dhe Këshilli Mbikqyrës

SOT - 08.08.2014

Shtohen zërat për shkarkimin e Ardian Fullanit. Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka kërkuar publikisht shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, pas ...

Skandali i BSH, Braçe: Përgjegjësitë janë shumë të qarta

ikub - 08.08.2014

Në një postim në rrjetin social Facebook Braçe shkruan se guvernatori dhe Këshilli Mbikëqyrës duhet të largohen. “Përgjegjësitë janë shumë të qarta!”, shkruan Braçe në Facebook.

FMN zbulon shkeljet e Fullanit, Civici: Këshilli e Guvernatori, përgjegjës që nuk ndaluan vjedhjen

Panorama - 08.08.2014

Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë, Ardian Civici. Majtas, Guvernatori Fullani “Panorama” zbardh detaje nga raporti i FMN-se, qe rekomandoi krijimin e një komiteti auditimi kerkoi.

Civici: Guvernatori dhe Këshilli, përgjegjës pse nuk ndaluan vjedhjen e Bankës

Panorama - 08.08.2014

Prof. Adrian Civici, anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të BSH Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe president i UET, Ardian Civici, në një intervistë për “Panorama” bën përgjegjës ...

Sot sërish protesta kundër guvernatorit të Bankës së Shqipërisë

Koha.net - 08.08.2014

Prej disa ditësh vijojnë protestat kundër guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani. Sot protesta zhvendoset nga zyrat e BSH para Parlamentit në orën 11:00.

Çështja Fullani si antikulturë!

Panorama - 08.08.2014

ARIAN GALDINI Përpjekje në kërkim të së vërtetës: 1. Edi Rama, kur nisi festimet 300-ditore për 300-ditëshin e parë, deklaroi se ky vit që po vjen do të quhet viti antikorrupsion.

Berisha: Prokuroria po heton me energjizëm. Fullani s’ka kërkuar as mbrojtje, as mbështetje

Panorama - 08.08.2014

TIRANE- Ish kryeministri Sali Berisha ka vleresuar punen e Prokurorise per hetimin lidhur me vjedhjen ne BSH, ka deklaruar se guvernatori Fullani s’ka kerkuar asnje mbrojtje e asnje lloj mbeshtetje.

Fotot e djalit të Fullanit, Berisha: S’i besoj Instagramit. Presim hetimin e ILDKP

Panorama - 08.08.2014

Deputeti demokrat Berisha, pyetur për fotot e jetës luksoze të dalit të fullanit dhe koleksionin e orave, ka deklaruar se nuk i beson publikimeve të Instagramit.

Qeveria flet për guvernatorin, shoqëria zien për Fullanin

Zeri - 08.08.2014

Qeveria shqiptare doli më në fund me një qëndrim publik kritik për atë çfarë ndodh në Bankën e Shqipërisë. Deklarata e Qeverisë kërkon hetim të thellë dhe vënie para përgjegjësisë së fajtorëve, ...

Civici: Fullani dhe Këshilli Mbikqyrës, përgjegjës pse nuk ndaluan vjedhjen e BSH-së

BalkanWeb - 08.08.2014

TIRANE -Anëtari i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe presidenti i UET, Ardian Civici bën përgjegjës guvernatorin e Bankës Ardian Fullani dhe Këshillin Mbikqyrës, që nuk e ndaluan ...

Braçe: Guvernatorin s’e shkarkojnë 5 ‘berishjanët’ në Këshillin Mbikqyrës, Qeveria e Kuvendi s’kanë kompetencë

Ora news - 08.08.2014

Tiranë – Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erion Braçe kërkon largimin e Guvernatorit të Bankës Ardian Fullani dhe të Këshillit Mbikqyrës, pasi përgjegjësitë e tyre janë të shumta në vjedhjen e ...

Civici për “Panorama”: Guvernatori dhe Këshilli, përgjegjës pse nuk ndaluan vjedhjen e Bankës

Respublica - 08.08.2014

Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe president i UET, Ardian Civici, në një intervistë për “Panorama” bën përgjegjës Guvernatorin e Bankës Ardian Fullani dhe Këshillin ...

Ardian Civici: Fullani dhe Këshilli Mbikqyrës, përgjegjës pse nuk ndaluan vjedhjen e BSH-së

Gazeta Tema - 08.08.2014

Anëtari i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe presidenti i UET, Ardian Civici bën përgjegjës guvernatorin e Bankës Ardian Fullani dhe Këshillin Mbikqyrës, që nuk e ndaluan grabitjen e ...

Berisha justifikon Fullanin

Vision Plus - 08.08.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha është treguar serish i kujdesshëm ne lidhje me deklaratat për vjedhjen e Bankës se Shqipërisë; duke mos harruar te theksoje se guvernatori Ardian Fullani nuk i ka ...

Fullani dhe anëtarët e Këshillit Mbikqyrës të BSH, gati të merren në pyetje nga prokuroria

Gazeta Tema - 08.08.2014

Shtatë anëtarët e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë do të thirren për t’u pyetur, për shkak të pozicionit të detyrës që kanë, për llogari të hetimeve të nisura mbi skandalin e vjedhjes së ...

“Të dorëhiqet Fullani”

Vision Plus - 08.08.2014

Pavarësisht përgjegjësive penale qe do te dalin nga hetimet e Prokurorisë per vjedhjen e 713 milione lekeve ne Bankën e Shqipërisë, Ardian Fullani duhet te largohet nga drejtimi i këtij institucioni.

Fullani Kam nisur te kursej para qe ne vitin 1978

Shqiperia - 08.08.2014

Vilat në Farkë Kontratë sipërmarrjeje për ndërtimin e objektit mbi truallin e deklaruar më parë me sipërfaqe 3800 metër katrorë në Farkë, duke përfituar 35 për qind të sipërfaqes të secilit prej ...

Brace Fullani duhej te largohej 4-5 vite me pare sdo te kishte as vjedhje

Shqiperia - 08.08.2014

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe, deklaroi se personalisht mbështet largimin e guvernatorit Fullani nga drejtimi i Bankës së Shqipërisë.

Vjedhja e BSH-se nis protesta kunder Fullanit

Shqiperia - 08.08.2014

Ka nisur sot rreth orës 14:30, protesta e shoqërisë civile për largimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit. Në ditën e tretë të tyre, qytetarët e mbledhur në sheshin “Avni ...

Fotot e luksit të djalit të Fullanit, Berisha: Instagram është i pabesueshëm dhe i manipulueshëm

Gazeta Tema - 08.08.2014

Sali Berisha nuk është mjaftuar vetëm me mbrojtjen e Ardian Fullanit gjatë bashkëbisedimit me gazetarët gjatë ditës së sotme. Ai ka marrë në mbrojtje edhe të birin, Erikun, në lidhje me fotot e ...

Cicici dorëzon Fullanin: Përgjegjësia për skandalin e tija dhe e Këshillit

AMA-News - 08.08.2014

Anëtari i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe presidenti i UET, Ardian Civici bën përgjegjës guvernatorin e Bankës Ardian Fullani dhe Këshillin Mbikqyrës, që nuk e ndaluan grabitjen e ...

Berisha e thotë hapur: Jam kundër shkarkimit të Fullanit

AMA-News - 08.08.2014

Në një komunikim të gjatë me mediat, ish-kryeministri Sali Berisha komentoi skandalin e Bankës së Shqipërisë, duke theksuar se goditjet ndaj këtij institucioni cënojnë jo pak stabilitetin financiar.

Vjedhja e thesarit, Braçe kërkon  largimin e Fullanit dhe Këshillit

Shqiptarja - 08.08.2014

Deputeti socialit Erjon Braçe, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë është i pari nga klasa politike shqiptare qe ka kërkuar largimin e Guvernatorit Ardian Fullani pas mega-skandalit ne ...

Braçe: Sali Berisha e mbron, por Fullani e Këshilli duhet të largohen

AMA-News - 08.08.2014

Deputeti socialit Erjon Braçe, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë është i pari nga klasa politike shqiptare qe ka kërkuar largimin e Guvernatorit Ardian Fullani pas mega-skandalit ne ...

Braçe: Të largohet jo vetëm Fullani, por edhe Këshilli Mbikqyrës

Gazeta Tema - 08.08.2014

Nga Erion Braçe Ka patur dy qendrime sot për çështjen e vjedhjes në Bankën e Shqipërisë Njëri i një grupi që proteston. Ai kërkon me një peticion që deputetët të shkarkojnë guvernatorin Fullani.

Fullani dhe Keshilli Mbikëqyrës duhet të largohen, por na kufizon ligji

Shqiptarja - 08.08.2014

Emegjithate, guvernatori e keshilli duhet te largohen! Pergjegjesite jane shume te qarta! Ka patur dy qendrime sot per ceshtjen e vjedhjes ne banken e shqiperise; njeri i nje grupi qe proteston; ai ...

Vjedhja e thesarit në BSH/ Braçe: Guvernatori dhe Këshilli duhet të largohen

Gazeta Tema - 08.08.2014

Deputeti socialit Erjon Braçe, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë është i pari nga klasa politike shqiptare qe ka kërkuar largimin e Guvernatorit Ardian Fullani pas mega-skandalit ne ...

Luksi i djalit të Fullanit, Berisha: Fotot në Instagram s'janë prova

Shqiptarja - 08.08.2014

TIRANE - Fotot e luksit të djalit 20-vjeçar të guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, janë vlerësuar si të “pabesueshme” nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Kampet politike mbajnë qëndrime publike mbi hapat që duhen ndërmarrë ndaj Guvernatorit e Këshillit Mbikqyrës të BSH

Respublica - 08.08.2014

Pas heshtjes disaditore mbi ngjarjen e ndodhur në Bankën e Shqipërisë, klasa politike ka nisur të diskutojë e të mbajë qëndrime rreth kërkesës për largimin e Guvernatorit Fullani.

Braçe: Fullani dhe Këshilli duhet të largohen, Kuvendi s’i shkarkon dot

Gazeta Idea - 08.08.2014

Tiranë- Deputeti i Partisë Socialiste Erion Barçe ka kërkuar sot publikisht largimin nga detyra të Guvernatorit Ardian Fullani, duke u bërë politikani i parë që e kërkon këtë gjë.

Jo Erik, nuk je ti fajtori!

Gazeta Tema - 08.08.2014

Nga Mero Baze Në historinë e tij politike Sali Berisha ka pasur momente të rënda, kur i është dashur të shkelë mbi veten e tij për shkak të gjemave që i kanë bërë në abuzimin me pushtetin, njerëzit e ...

Protesta për dorëheqjen e Fullanit, kërkohet 6 orë leje nga policia

Albeu.com - 07.08.2014

Referuar kërkesës për dorëheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani , sot do të zhvillohet protesta e tretë e qytetarëve, ndërsa organizatorët kanë kërkuar 6 orë leje nga policia për zhvillimin e ...

Bashkëshortja e Fullanit dhe Ivi Kaso legalizojnë “Berlinin” pasi u prish

SOT - 07.08.2014

Bashkëshortja e Guvernatorit të bankës së shtetit, Arjana Fullani, anëtare e Gjykatës se Lartë, ish- Inspektori antikorrupsion i ish-kryeministrit Sali Berisha, Ivi Kaso dhe një tjetër qytetare, jo ...

Kush janë bankat e nivelit të dytë të implikuara në operacionin financiar me paratë e dëmtuara?

SOT - 07.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, dyshohet se është përfshirë në operacione të dyshimta financiare me disa banka të nivelit të dytë, ku janë vjedhur miliona euro.

Zbardhet skandali i Fullanit me kartëmonedhat e dëmtuara, u zëvendësuan 20 milionë copë në 2012 dhe 43 milionë copë në ...

SOT - 07.08.2014

Zbardhet një tjetër skandal, ndoshta më i rëndi në 20 vitet e fundit, në bankën e shtetit shqiptar, e cila tashmë ka marrë trajtën e plotë të një organizate të mirëfilltë kriminale.

Mbi vjedhjen e bankës dhe fullanokracinë

SOT - 07.08.2014

Nga Viktor PANGO Skandali i vjedhjes së rreth 7.1 milionë dollarëve në Bankën e Shqipërisë dukej se nuk po merrte trajtën e duhur, ndonëse një ngjarje e këtyre përmasave në çdo vend normal të botës ...

Një guvernator pa gojë, për një Bankë të Shtetit me famë të keqe!?

SOT - 07.08.2014

Nga Besi BEKTESHI Nuk ka pasur një urrejtje publike për ndonjë person publik, në kaq shumë publikisht të shprehur, se sa për Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani.

Zbardhet skandali i Fullanit me kartëmonedhat e dëmtuara

Portalb - 07.08.2014

Lajme lidhur me temën Edhe këtë vit nxënësit e Maqedonisë pa Abetare të përbashkët me Shqipërinë Shqipëria flirton me Izraelin Idetë për të kthyer Shqipërinë në shtet hebre Fenomen habitës, mbrëmë në ...

“Full-hajni" duhet të dorëhiqet!

Lajmi.net - 07.08.2014

Titulli i këtij shkrimi është parulla e protestuesve në Tiranë, të cilët vazhdojnë të shprehin shqetësimin e tyre për vjedhjen e 7 milionë dollarëve të Bankës së Shqipërisë.

Vjedhja e bankës, shoqëria civile në protestë: Largohu Fullan

SOT - 07.08.2014

Shumë qytetarë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile ditën e sotme kanë protestuar përpara Bakën së Shqipërisë në sheshin “Avni Rustemi”. “Largohu Fullan” kjo ishte thirrja e tyre në protestën e sotme, ...

Mblidhet këshilli mbikëqyrës për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë

VOA - 07.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës nuk kërkoi shkarkimin e guvernatorit Ardian Fullani. Këshilli m bikëqyrës i Bankës së Shqipërisë analizoi mbrëmë vjedhjen e mbi 7 milionë dollarëve në departamentin e emisionit në ...

Sot sërish protestë: Dorëhiqu Full-Hajni, organizatorët kërkojnë 6 orë lejë në polici

Ora news - 07.08.2014

Tirane- Sot do të zhvillohet protesta e tretë e qytetarëve me kërkesën e përsëritur për dorëheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani. Por ndryshe nga dy herët e tjera organizatorët kanë kërkuar 6 orë ...

Sot sërish protestë kundër guvernatorit të Shqipërisë

Koha.net - 07.08.2014

Sot do të zhvillohet për të tretën herë protesta e qytetarëve kundër Guvernatorit të Shqipërisë Ardian Fullani, pas skandalit të vjedhjes së 7.13 milionë dollarëve nga thesari i Bankës së Shqipërisë.

Protestohet 6 orë para BSH, qytetarët: Fullan largohu!

BalkanWeb - 07.08.2014

TIRANE - “Largohu Fullan!". Kjo ka qenë thirrja e shumë qytetarëve dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile, të cilët gjatë ditës së sotme protestuan sërish para selisë qendrore të Bankës së Shqipërisë, ...

Protesta për dorëheqjen e guvernatorit Fullani

VOA - 07.08.2014

Protestuesit shprehën shqetësim për vjedhjen 7 milionë dollarëshe të Bankës së Shqipërisë. Veprimtarë të shoqërisë civile dhe qytetarë të thjeshtë të njoftuar përmes rrjeteve sociale nisën protestën ...

Editorial/ Muri mbrojtës i politikës rreth Guvernatorit

Ora news - 07.08.2014

Mbrojtja me heshtje e shtetit dhe e politikës nuk e ka shpëtuar kupolën drejtuese të Bankës së Shqipërisë nga pesha e vjedhjes së 713 milion lekëve nga thesari i saj.

Flutura Açka: “Fullani and Co” nuk na helmon, por na pin gjakun

Ora news - 07.08.2014

Shkrimtarja Flutura Açka shprehet e indinjuar për indiferencën e qytetarëve për të mos ju bashkuar protestës për të kërkuar dorëheqjen e guvernatorit Ardian Fullani pas zbulimit të skandalit për ...

Ligji, Qeveria e pezullon Guvernatorin

Panorama - 07.08.2014

Banka e Shqiperisë Këshilli i Ministrave, por dhe Kuvendi mund të kërkojë pezullimin nga detyra të Guvernatorit apo zëvendësguvernatorëve nëse konstatojnë shkelje.

Në Facebook, qytetarët i kërkojnë Ramës të veprojë

Panorama - 07.08.2014

Prej ditësh, qytetarët i kërkojnë Kryeministrit Rama që të reagojë dhe të veprojë ndaj Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, në lidhje me përgjegjësinë që ai ka në grabitjen e 7 ...

Peticioni, qytetarët firmosin për shkarkimin e Fullanit

Panorama - 07.08.2014

TIRANE- Aksioni i radhes, pas tre protestave per doreheqjen e guvernatorit te BSH, shoqeria civile ka nisur mbledhjen e firmave te qytetareve me te cilet do t’;i kerkohet Kuvendit seance e ...

Qeveria dhe përgjegjësia mbi Fullanin…

Shqiptarja - 07.08.2014

Në zallamahinë e skandalit të vjedhjes në Bankën qendrore po dëgjohen çdo ditë e më shumë kritika e ankesa kundër qeverisë pse ajo potregon me fshtësi në qendrimin ndaj guvernatorit të Bankës së ...

Supervjedhja në BSH, sot protesta e 3-të për largimin e Fullanit

Gazeta Idea - 07.08.2014

Tiranë- Pritet të mbahet sot protesta e tretë e qytetarëve për dorëheqjen e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, pas zbulimit të megaskandalit të vjedhjes së miliona dollarëve në ...

Zbardhet skandali i Fullanit me kartëmonedhat e dëmtuara

Tetova Sot - 07.08.2014

Zbardhi skandali i Fullanit me kartëmonedhat e dëmtuara, u zëvendësuan 20 milionë copë në 2012 dhe 43 milionë copë në 2013, skemë abuzive me qindra milionë euro Zbardhet një tjetër skandal, ndoshta ...

Rifillojnë protestat e përditshme për largimin e Fullanit

Gazeta Tema - 07.08.2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar, protestat për largimin e guvernatorit Ardian Fullani kanë rinisur sërish Por, ndryshe nga protestat e tjera, që nga sot e tutje, ato do të jenë të tejzgjatura.

Një guvernatori  i paprekshëm

Gazeta Tema - 07.08.2014

Nga Gjergj Erebara , BIRN* Krerët e Bankës Qendrore nuk e kanë pasur kurrë të lehtë me klasën e ngarkuar dhe tekanjoze politike të Shqipërisë. Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, i cili ishte ...

Thirret tjetër protestë kundër Fullanit në 20:00, por Meta s’ka ndër mend ta lëshojë

AMA-News - 07.08.2014

“Largohu Fullan!”. Kjo ka qenë thirrja e shumë qytetarëve dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile, të cilët gjatë ditës së sotme protestuan sërish para selisë qendrore të Bankës së Shqipërisë, në sheshin ...

Flutura Açka: “Fullani and Co” po na pinë gjakun

Gazeta Tema - 07.08.2014

Shkrimtarja Flutura Açka iu është bashkuar thirrjeve për largimin e Ardian Fullanit. Ajo shprehet e indinjuar me reagimin e vakët për këtë ngjarje, por dhe me politikanët, që po mbrojnë Fullanin.

Rinis protesta kundër Fullanit

Vision Plus - 07.08.2014

Me kërkesën për te dhëne dorëheqjen, dhjetëra qytetare e aktiviste te shoqërisë civile rinisen këtë te enjte protestën e tyre kundër Guvernatorit te Bankës Qendrore Ardian Fullani.

Zbardhet skandali i Fullanit

Republika - 07.08.2014

Zbardhet skandali i Fullanit me kartëmonedhat e dëmtuara, u zëvendësuan 20 milionë copë në 2012 dhe 43 milionë copë në 2013, skemë abuzive me qindra milionë euro.

Takimi sekret Rama-Fullani në 20 korrik

Lajm - 06.08.2014

KASTRIOT MYFTARAJ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani para se të bënte kallzimin penal në Prokurori, në 21 korrik 2014, pati një takim të fshehtë me Kryeministrin Rama, i cili ishte i ...

Raporti, Ardian Fullani zhduku dokumentet e shpenzimeve dhe procesverbalet e kontrolleve të bankës

SOT - 06.08.2014

Ardian Fullani, ikona e korrupsionit dhe aferave në Shqipëri, nuk di të ndalet. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka zhdukur dokumentet e shpenzimeve të shfrenuara dhe ...

Përshkallëzohen protestat për largimin e Fullanit, plan për rrethimin e bankës deri në shkarkimin e guvernatorit

SOT - 06.08.2014

Intensifikohen protestat qytetare për largimin e bajlozit të korrupsionit, Ardian Fullani, ndërsa sa vjen edhe rritet presioni ndaj klasës politike, për të shkarkuar Guvernatorin e Bankës së ...

“Faji” i qytetarëve dhe faji i Fullanit e i fullanëve…

SOT - 06.08.2014

Nga Xheladin ÇELMETA Rasti “Fullani” është prova më bindëse për gjumin e rëndë që e ka zënë shoqërinë civile tek ne. Ka disa ditë që lajmi për vjedhjen e Bankës së Shtetit, po hap faqet e para të ...

A është kryeprokurori Llalla pjesë e skenarit “Fullani” dhe a u emërua prokurori që hetoi vrasjen e Olldashit për të ...

SOT - 06.08.2014

Editorial U bë ditë që politika shqiptare po përpiqet me kokëfortësi të mbajë në gjirin e saj guvernatorin Ardian Fullani, duke u munduar dëshpërimisht të sfumojë dhe nxjerrë jashtë vëmendjes së ...

Pasuria e Fullanit, plas ironia në rrjetet sociale (FOTO LAJM)

Albeu.com - 06.08.2014

Pas skandalit që shpërtheu në Bankën e Shqipërisë, pasuria e Guvernatorit Ardian Fullani është bërë objekt debati i gjithanshëm në rrjetet sociale . Në foto-galerinë e mësipërme mund të shihni disa ...

Skandali në BSH, plas ironia në rrjetet sociale

SOT - 06.08.2014

Pas publikimit të skandalit për Bankën e Shqipërisë, objekt i diskutimit në rrjetet sociale është pikërisht pasuria e Guvernatorit Ardian Fullani. Në foto mund të shihni foto-montazhet me interesante ...

Çka i tha Rufi Osmani në debatin e 'ashpër' Ardian Fullanit para 3 vitesh? (VIDEO)

Almakos - 06.08.2014

Shikoni se përse ia tërhoqi vërejtjen Osmani - Fullanit... Guvernatorit i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është vënë në shënjestër të mediave shqiptare, për shkak të zhdukjes të miliona eurove ...

Këshilli Mbikëqyrës përgënjeshtron: Nuk u propozua shkarkimi i Fullanit

SOT - 06.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka përgënjeshtruar lajmet e përhapura në media se në mbledhjen e sotme është propozuar shkarkimi i Guvernatorit Ardian Fullani.

Fullani s’deklaron orët e luksit

Panorama - 06.08.2014

Koleksioni i orëve të familjes Fullani “Panorama” shkruan sot se Guvernatori i Bankës së Shqipërisë dhe bashkëshortja e tij nuk kanë deklaruar asnjë nga objektet me vlerë në familjen e tyre, si ora, ...

A është kaq e thjeshtë e vërteta për Bankën?

Panorama - 06.08.2014

MENTOR NAZARKO Opinioni publik shqiptar nuk ka ndërmend të …shkojë me pushime dhe ky nuk është faji i vet. Një grabitje disavjeçare me vlerë të konsiderueshme në një njësi të Bankës së Shqipërisë ka ...

Fullani s'deklaron orët e luksit, Koleksioni nuk figuron në deklaratën e pasurisë

BalkanWeb - 06.08.2014

TIRANE - Gazeta “Panorama” shkruan sot se Guvernatori i Bankës së Shqipërisë dhe bashkëshortja e tij nuk kanë deklaruar asnjë nga objektet me vlerë në familjen e tyre, si ora, piktura apo sende, ...

Këshilli Mbikëqyrës përgënjeshtron mediat: Nuk u propozua shkarkimi i Fullanit

BalkanWeb - 06.08.2014

TIRANE - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka përgënjeshtruar lajmet e përhapura në media se në mbledhjen e sotme është propozuar shkarkimi i Guvernatorit Ardian Fullani.

FOTOLAJM/ Erik Fullani paguan gjobën 787 mijë lekë për makinën

Shqiptarja - 06.08.2014

Ky është një mandat pagese e gjobave të Erik Fullanit, djalit të guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, i paguar në datën 7 tetor 2013 ku shuma totale e gjobave të paguara është 787 ...

Hetim butikut në TEG, vajza e Fullanit ia "dhuroi" shoqes së saj

Shqiptarja - 06.08.2014

TIRANE - Një kontratë noteriale e nënshkruar në muajin dhjetor të 2013, tregon katapultimin e dyshimtë të aksioneve të kompanisë “Ginger Sh.p.k”,nga Fiona Fullani, vajza e guvernatorit Ardian ...

Fullani shmangte veprimet bankare, e shiti apartamentin 68 mijë euro me para në dorë

Gazeta Tema - 06.08.2014

Edhe pse është guvernator i Bankës së Shqipërisë, shpesh herë Fullani nuk vepronte si i tillë. Kështu, në disa raste ai ka shmangur transaksionet bankare, duke shitur dhe blerë me para “cash” në dorë.

Fiona Fullani i fali një butik shoqes së saj

Gazeta Tema - 06.08.2014

Prokuroria ka nisur hetimet për një butik që zotërohej nga vajza e guvernatorit Ardian Fullani, e cila ia ka dhuruar atë një shoqes së vet. Një kontratë noteriale e nënshkruar në muajin dhjetor të ...

Vajza e Fullanit, Fiona i dhuron një butik shoqes së saj

Gazeta Idea - 06.08.2014

Tiranë- Prokuroria ka nisur hetimet për një butik që zotërohej nga vajza e guvernatorit Ardian Fullani, e cila ia ka dhuruar atë një shoqes së vet, raporton ‘Shqiptarja.com’.

Bledi Mane: Hani derra, pini derra(Foto)

Tetova Sot - 06.08.2014

Nëse prej kohësh në media diskutohet rreth jetës së luksit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe familjes së tij, djali Eriku, bëhet “dëshmi” e këtij luksi.

Fullani nuk deklaroi koleksionin e orëve te ILDKP, mashtroi dhe me pronat

AMA-News - 06.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë dhe bashkëshortja e tij nuk kanë deklaruar asnjë nga objektet me vlerë në familjen e tyre, si ora, piktura apo sende, vlera e të cilave i kalon 500 mijë lekët.

Pasuria e Fullanit, plas ironia në web! (FOTO)

Durres Lajm - 06.08.2014

- Pas skandalit që shpërtheu në Bankën e Shqipërisë, pasuria e Guvernatorit Ardian Fullani është bërë objekt debati i gjithanshëm në rrjetet sociale. Këto janë disa nga foto-montazhet me interesante ...

SHËNIM/ A ka deputetë të PS kundër Fullanit?

Gazeta Tema - 06.08.2014

Pas dështimit të propozimit për shkarkimin e Ardian Fullanit nga një prej anëtarëve të Këshillit, e vetmja alternativë është që shkarkimin e tij ta propozoj një grup deputetësh.

Fullani dhe Ivi Kaso kanë legalizuar si pronë ish- restorant Berlinin, pasi është prishur (FAKSIMILE) (VIDEO)

Gazeta Tema - 06.08.2014

TemA Arjana Fullani, anëtare e Gjykatës se Lartë dhe Ivi Kaso, ish- Inspektori antikorrupsion i ish-kryeministrit Sali Berisha, janë përfshirë në përfitimin e një prone në mënyrë të dyshimtë në zemër ...

Skandali/ Fullani zaptoi tokën pas prishjes së restorant Berlinit, me avokatin e PD

AMA-News - 06.08.2014

Adriana Fullani, anëtare e Gjykatës se Lartë dhe Ivi Kaso, ish- Inspektori antikorrupsion i ish-kryeministrit Sali Berisha, janë përfshirë në përfitimin e një prone në mënyrë të dyshimtë në zemër të ...

Qeveria flet për Guvernatorin, shoqëria zien për Fullanin

Gazeta Tema - 06.08.2014

Nga Mero Baze Qeveria shqiptare doli më në fund me një qëndrim publik kritik për atë çfarë ndodh në Bankën e Shqipërisë. Deklarata e qeverisë kërkon hetim të thellë dhe vënie para përgjegjësisë së ...

Reagon Banka e Shqipërisë

Vision Plus - 06.08.2014

Banka e Shqipërisë ka reaguar pas lajmit te publikuar ne “Vizion Plus”, duke dezinformuar opinionin publik ne lidhje me mbledhjen e Këshillit Mbikëqyrës.

Largimi i Fullanit përmes peticionit? Protesta qytetare 'shkon' te Kuvendi

Shqiptarja - 06.08.2014

TIRANE - Që nga e nesërmja (e Premte), qytetarët që kanë protestuar prej 3 ditësh për dorëheqjen e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, do të zhvendosen në afërsi të Parlamentit, ku ...

Dy mënyra për shkarkimin e Guvernatorit

Gazeta Start - 05.08.2014

Tiranë - Dy janë mënyrat ligjore për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ose me propozim të shumicës së gjithë anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës ose me anën e ngritjes së një komisioni ...

Zbardhet pasuria e Fullanit, si u shtuan llogaritë bankare dhe shtëpitë pas 2004

Gazeta Start - 05.08.2014

Tiranë - Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka ndryshuar cilësinë e jetës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion. Nisur nga deklaratat e pasurisë që ai ka plotësuar gjatë këtyre ...

Sërish protestë në Tiranë, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e Fullanit

Albeu.com - 05.08.2014

Ashtu sikurse dje, një tjetër protestë është thirrur përmes rrjeteve sociale për dorëheqjen e guvernatorit të Bankës, Ardian Fullani. Shoqëria Civile ka paralajmëruar sot një protestë, për të kërkuar ...

1 milion euro, ja koleksioni i orëve të djalit të Fullanit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 05.08.2014

Që prej kohës që fotot u përhapën me shpejtësi në rrjetet sociale, djali i Fullanit u sigurua që të mbyllte llogarinë e tij në Instagram . Luksi i kalonte kufijtë e imagjinatës, ndërsa një set fotosh ...

Kërkesa për dorëheqjen e guvernatorit të Bankës Qendrore të Shqipërisë

Idividi - 05.08.2014

Tiranë, 4 gusht 2014 (MIA) - Mes thirrjeve "Hajdut, Hajdut", dhjetëra qytetarë në Tiranë janë mbledhur paraditen e sotme në një protestë para zyrave të Bankës së Shqipërisë ku i kanë kërkuar ...

Si u pasurua Ardian Fullani

Zhurnal - 05.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka ndryshuar cilësinë e jetës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion. Nisur nga deklaratat e pasurisë që ai ka plotësuar gjatë këtyre nëntë ...

Sërish protesta sot për dorëheqjen e Fullanit

Ina - 05.08.2014

Gjatë ditës së sotme priten sërish protesta nga shoqëria civile, të cilët kërkojnë dorëheqjen e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit.

Ardian Fullani fshehu grabitjen e bankës, nis hetimet për dekonspirimin e skemës, valë shkarkimesh për t’i shpëtuar ...

SOT - 05.08.2014

Miliona shqiptarë presin dhe kërkojnë dorëheqjen e tij, por Guvernatori i Bankës së Shqipërisë ka njoftuar dje nisjen e hetimeve për personat që dekonspiruan skemën e vjedhjes së thesarit të Bankës ...

Ardian Fullani prodhoi miliarda lekë për fushatat elektorale të Sali Berishës, në 2009 hodhi 55 miliardë, në 2013 hodhi ...

SOT - 05.08.2014

Zbulohet një tjetër skandal, me përmasa të frikshme, në Bankën e Shtetit shqiptar. Konfirmohen të gjitha dyshime se, Ardian Fullani, ikona e korrupsionit në Shqipëri, ka prerë kartëmonedha për të ...

Jo ta shkarkojnë, por ta arrestojnë Fullanin!

SOT - 05.08.2014

Nga Kolec TRABOINI Çfarë krimi tjetër më i madh e më i përbindshëm duhet bërë në këtë vend që të dalësh para togave të zeza? Mos vallë duhet vjedhur një bukë si Zhan Valzhani ..

Fullanët “bixhozxhinj” të shtetit “kazino”!

SOT - 05.08.2014

Nga Pandeli Bardhi Dikush, edhe mund të çuditet nga skandali kohëve të fundit, atë të vjedhjes së Bankës së Shtetit. Por në fakt, këtu, nuk ka asgjë për t’u çuditur, po të kemi parasysh se në këto ...

Skandali me thesarin, edhe sot protestë në 12:00 para Bankës

SOT - 05.08.2014

Dhjetëra qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile pritet të mblidhen sërish sot në mesditë për të kërkuar dorëheqjen e Guvernatoit Ardian Fullani, në një protestë paqësore para zyrave të Bankës së ...

Vjedhja e thesarit, protesta civile në ditën e dytë

Zhurnal - 05.08.2014

“Të largohet Fullani, nuk pranojmë më të na grabisin. Si ke fytyrë dhe qëndron ende në atë Bankë të cilën e drejton dhe nuk mban përgjegjësi për vjedhjen. Ti je vampir”.

Zbardhet pasuria e Fullanit, si u shtuan llogaritë bankare dhe shtëpitë pas 2004

Almakos - 05.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka ndryshuar cilësinë e jetës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion. Nisur nga deklaratat e pasurisë që ai ka plotësuar gjatë këtyre nëntë ...

Dy mënyrat për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës

BalkanWeb - 05.08.2014

TIRANE - Dy janë mënyrat ligjore për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ose me propozim të shumicës së gjithë anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës ose me anën e ngritjes së një komisioni ...

Zbulimi, Guvernatori bleu me 67 mijë euro cash

Panorama - 05.08.2014

Faksimilja publikuar sot ne “Panorama” Guvernatori i BSH, Ardian Fullani ka bere shitje dhe blerje me para ne dore dhe jo permes bankes. “Panorama” ka zbuluar dokumentin sipas te cilit në vitin 2007 ...

Sërish sot protesta: Dorëzoni Don Full Hajnin

Ora news - 05.08.2014

Tirane- Shoqëria Civile ka paralajmëruar sërish sot një protestë për të kërkuar dorëheqjen e guvernatorit të Bankës Ardian Fullani. Protesta është parashikuar të nisë në orën 12:00 përpara zyrave të ...

Zbardhet pasuria e Fullanit, si u shtuan llogaritë bankare dhe shtëpitë pas 2004

BalkanWeb - 05.08.2014

TIRANE - Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka ndryshuar cilësinë e jetës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion. Nisur nga deklaratat e pasurisë që ai ka plotësuar gjatë këtyre ...

Vjedhja në BSH, Braçe: Fullani duhet të largohet, reformim gjithëpërfshirës Bankës

BalkanWeb - 05.08.2014

TIRANE - Kryetari i Komisionit parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe kërkoi dje dorëheqjen e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Në një status në rrjetin social “Facebook”, Braçe u ...

Braçe: Fullani duhet të largohet. Rama të reformojë Bankën

Ora news - 05.08.2014

Tirane- Kryetari i komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe përsërit apelin drejtuar qeverisë për largimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë por dhe të një procesi transparent të reformimit ...

Pasuria e Fullanit, plas ironia në web! (foto)

Panorama - 05.08.2014

Pasuria e kreut të Bankës së Shqipërisë e zbardhur ditë pas ditë nga gazeta Panorama, menjëherë pas skandalit që shpërtheu në Bankën e Shqipërisë, është bërë objekt debati i gjithanshëm në rrjetet ...

Vjedhja e Thesarit, protesta civile në ditën e dytë: "Fullan largohu! Rama reago!"

BalkanWeb - 05.08.2014

TIRANË -“Të largohet Fullani, nuk pranojmë më të na grabisin. Si ke fytyrë dhe qëndron ende në atë Bankë të cilën e drejton dhe nuk mban përgjegjësi për vjedhjen. Ti je vampir”.

Luksi i Fullanit shkakton protesta: Kaluam në depresion

Panorama - 05.08.2014

Protesta “Guvernatori i Shqipërisë, Ardian Fullani, të japë me ndërgjegje dorëheqjen, ose Parlamenti të mblidhet jashtë sezonit për ta shkarkuar ligjërisht”.

Pasuria e familjes, Fullani  me 7 banesa dhe 3800 m2 truall

Shqiptarja - 05.08.2014

TIRANE- Deklarata e zyrtare e pasurisë së familjes Fullani, e bërë publike në deklarimin pranë ILDKP-së kap një shifër prej 24.213.325 lekësh në depozitë bankare si dhe 6.203 euro.

Fullani zëvendëson drejtorët  e larguar të Bankës qendrore

Shqiptarja - 05.08.2014

TIRANE- Ndërkohë që dhjetëra qytetarë kërkonin dje jashtë mjediseve të Bankës qendrore dorëheqjen e guvernatorit, Banka e Shqipërisë bëri të ditur, me anë të njoftimi për shtyp, zëvendësimin e dy ...

“Fullani i kryen shitblerjet e pasurive të paluajtshme me para në dorë”

Gazeta Idea - 05.08.2014

Tiranë- E përditshmja ‘Panorama’ shkruan sot se Ardian Fullani në vitin 2007 ka shitur një apartament me vlerë 67 .900 euro me para në dorë, ose ndryshe “cash”.

Vjedhja në BSH, thirren sërish sot protesta për largimin e Guvernatorit

Gazeta Idea - 05.08.2014

Tiranë- Protestat për largimin e Guvernatorit Ardian Fullani do të vijojnë edhe sot. Të organizuar përmes rrjeteve sociale, qytetarët i janë bashkuar një kauze për të kërkuar dorëhqjen e Fullanit pas ...

Ja si u shtua pasuria e Fullanit pas emërimit të tij si Guvernator i Bankës së Shqipërisë

Gazeta Tema - 05.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ka ndryshuar cilësinë e jetesës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion në vitin 2004. Në fund të vitit 2013 guvernatori i Bankës së Shqipërisë ...

Pasuria e Fullanit, ja si u shtuan llogaritë bankare dhe shtëpitë pas 2004

Durres Lajm - 05.08.2014

Në një kërkim në deklaratat e pasurisë së Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë bie në sy një fakt interesant. Gazeta "Panorama" shkruan sot se Ardian Fullani në vitin 2007 ka shitur një apartament me ...

Koleksioni i orëve të djalit të Fullanit mbi 1 mln euro (FOTO)

Durres Lajm - 05.08.2014

- Që prej publikimit të disa prej fotove të luksit të tij, djali i Ardian Fullanit ka bllokuar llogarinë në Instagram. Publiku është njohur vetëm me disa nga fotot e luksit.

Nga Skënder Minxhozi- Mbrojtja e vështirë e Guvernatorit

Gazeta Idea - 05.08.2014

Disa dhjetëra shqiptarë sfiduan dje vapën, heshtjen e thuajse të gjithë klasës politike dhe të një pjese të mirë të medies, për të kërkuar publikisht largimin e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ...

Si u shumëzuan miliardat e Fullanit në pak vjet

AMA-News - 05.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka ndryshuar cilësinë e jetës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion. Nisur nga deklaratat e pasurisë që ai ka plotësuar gjatë këtyre nëntë ...

Vijojnë protestat për largimin e “Full Hajnit” (VIDEO)

Gazeta Tema - 05.08.2014

Ashtu siç është paralajmëruar, protestat për largimin e Guvernatorit Ardian Fullani kanë vijuar edhe sot. Dhjeta qytetarë janë mbledhur para zyrës së Fullanit, duker kërkuar shkarkimin e menjëhershëm ...

Skandali me thesarin, protestë para Bankës: Fullan largohu!

Shqiptarja - 05.08.2014

TIRANE - Dhjetëra qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë protestuar në mesditë për të kërkuar dorëheqjen e Guvernatoit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani.

Protesta kundër Fullanit

Vision Plus - 05.08.2014

Protestat kunder guvernatorit Ardian Fullani hyjnë ne diten e dyte. Qytetare e aktiviste te shoqërisë civile u tubuan serish para zyrave te selisë qendrore te Bankes, duke i kërkuar Fullanit te japë ...

Braçe: Fullani duhet të largohet me çdo kusht, Banka të reformohet

AMA-News - 05.08.2014

Kryetari i Komisionit parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe kërkoi dje dorëheqjen e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Në një status në rrjetin social “Facebook”, Braçe u shpreh ...

Mbrojtja e vështirë e Guvernatorit

AMA-News - 05.08.2014

Nga Skënder Minxhozi Disa dhjetëra shqiptarë sfiduan dje vapën, heshtjen e thuajse të gjithë klasës politike dhe të një pjese të mirë të medies, për të kërkuar publikisht largimin e guvernatorit të ...

Protesta të kota, Fullani e ka vendosur, nuk dorëhiqet

AMA-News - 05.08.2014

Për të dytën ditë radhazi një grup qytetarësh janë mbledhur përpara ambienteve të Bankës së Shqipërisë duke kërkuar largimin nga drejtimi i saj i Guvernatorit Ardian Fullani pas grabitjes së 7.1 ...

Vërtet mendoni se është ende guvernator?

Gazeta Tema - 05.08.2014

Nga Mero Baze Ka një fushatë të sofistikuar publike për të mbrojtur nga dorëheqja guvernatorin e bankës. Më e trashë dhe kërcënuese, është ajo e Berishës, që thotë se ikja e tij rrezikon sistemin ...

Garuzhdja Fullani

Gazeta Tema - 05.08.2014

Nga Bledi Mane Public Enemy fb.com/bledi.mane twitter.com/blediMANE 1./Hani derra, pini derra… Si mundet vallë një familje obeze nga mendja, tahmaja, stomaku, makutëria në vazhdën e skandaleve me ...

Pasuria e familjes Fullani: 7 banesa dhe 3800 m2 truall

Republika - 05.08.2014

Familja Fillani nuk është aspak për tu “qarë”. Deklarata zyrtare e pasurisë së familjes Fullani, e bërë publike në deklarimin pranë ILDKP-së kap një shifër prej 24.213.325 lekësh në depozitë bankare ...

Skandali me thesarin, protestuesit: Fullan largohu!

AlbanianScreen - 05.08.2014

Tiranë - Sot është mbajtur protesta e dytë civile kundër Guvernatorit të Bankës së Shqipëris, protestuesit dolën me pankarta, në të cilat shkruhej "vampir largohu! Ne i kemi xhepat boshë, ju fshini ...

Pasuria e Fullanit: Ja si u shtuan llogaritë bankare dhe shtëpitë

Republika - 05.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka ndryshuar cilësinë e jetës së tij menjëherë pasi mori këtë pozicion. Nisur nga deklaratat e pasurisë që ai ka plotësuar gjatë këtyre nëntë ...

Hetim pasurive të të gjithë zyrtarëve të Bankës së Shqipërisë

Gazeta Start - 04.08.2014

Tiranë – Të gjithë zyrtarëve të Bankës së Shqipërisë duke nisur nga Guvernatori Ardian Fullani do të hetohen në lidhje me pasurinë e tyre. Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ...

“Full-Hajni të dorëhiqet”!

Gazeta Start - 04.08.2014

Tiranë – Shoqëria civile protestoi sot përpara institucionit të Bankës së Shqipërisë, duke kërkuar dorëheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani. Protesta u organizua në rrjetet sociale, siç edhe ndodh ...

Protesta për dorëheqjen e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë

Ina - 04.08.2014

Në Tiranë sot mbahet protesta kundër vjedhjes së 7,13 milionë dollarëve nga Banka e Shqipërisë, dhe përmes së cilës kërkohet dorëheqja e guvernatorit të bankës, Ardian Fullani.

Pasuria e familjes Fullani, ILDKP nis hetimin

Albeu.com - 04.08.2014

Pas disa ditëve zhurmë mediatike dhe jo vetëm, Inspektoriati i Deklarimit të Pasurive, ka nisur hetimet për të verifikuar pasurinë e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe ...

Braçe: Berisha është hajdut ordiner, Bankat janë të sigurta

Albeu.com - 04.08.2014

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, deputeti socialist Erion Braçe, ka reaguar lidhur me një temë të nxehtë, referuar Bankës së Shqipërisë.

Nisin protestat për largimin e Ardian Fullanit, qytetarët thirrje PS-PD-LSI për shkarkimin e guvernatorit

SOT - 04.08.2014

Përshkallëzohen reagimet, presioni dhe aksionet për dorëheqjen e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, pas skandalit të vjedhjes së thesarit të bankës së shtetit dhe shpartallimit në ...

Meidani: Fullani të japë dorëheqjen

Albeu.com - 04.08.2014

Në një intervistë të dhënë për "Panoramën", ish-Presidenti Rexhep Meidani , u është bashkuar zërave që kanë folur deri tani për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë.

Braçe në fb: Sali Berisha është keqbërësi më i madh në këtë vend

SOT - 04.08.2014

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se Sali Berisha është keqbërësi më i madh në këtë vend. Në një postim në rrjetin social Facebook, Braçe, njëherësh ...

Thesari, Braçe: Saliu ‘kupola hajdute’ që vodhi në heshtje

Lajm - 04.08.2014

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Ejon Braçe, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, është munduar të hedhë dritë mbi heshtjen e opozitës për vjedhjen e thesarit në Bankën e Shqipërisë.

Protesta për dorëheqjen e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë

Almakos - 04.08.2014

Në Tiranë sot mbahet protesta kundër vjedhjes së 7,13 milionë dollarëve nga Banka e Shqipërisë, dhe përmes së cilës kërkohet dorëheqja e guvernatorit të bankës, Ardian Fullani.

Shkarkimi i Fullanit, protestuesit: “Dorëzoni Don Fullanin”

Albeu.com - 04.08.2014

Lidhur me protestën e lajmëruar më herët kundër guvernatorit Ardian Fullani , paraditen e sotme u mblodhën para Bankës së Shqipërisë qindra qytetarë, aktivistë dhe gazetarë.

Në rrjetet sociale thirrje për protesta sot: Të dorëhiqet Guvernatori

Ora news - 04.08.2014

Pas vjedhjes së 7.13 milionë dollarë nga thesari i Bankës së Shqipërisë, në rrjetet sociale po bëhen thirrje për protesta për largimin e guvernatorit të BSH, Ardian Fullani.

ILDKP nis hetimin për pasurinë e Fullanit, Meidani dhe Ngjela: Guvernatori të dorëhiqet

Panorama - 04.08.2014

Ish-Presidenti i Republikës, Rexhep Meidani, shprehet se Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani duhet të japë dorëheqjen pas vjedhjes në këtë Bankë.

Vjedhja e Thesarit, Braçe-Berishës: Je hajdut, hesht! Bankat janë të sigurta

Ora news - 04.08.2014

Heshtjen e opozitës që Berisha e justifikoi me atë që nuk duhet të destabilizohen bankat, Braçe në një postim në rrjetin social facebook u shpreh se bankat në Shqipëri janë të sigurta dhe për këtë ...

Vjedhja në BSH, qytetarët protestojnë para Bankës: Dorëzoni Don Fullanin!

BalkanWeb - 04.08.2014

TIRANE - Thirrjeve për protesta në rrjetet sociale, për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i janë bashkuar mesditën e sotme dhjetëra qytetarë.

Vjedhja e Thesarit, në hetim pasuria e familjes Fullani dhe e gjithë drejtuesve të BSH

Ora news - 04.08.2014

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurive nis hetimin administrativ për të verifikuar pasuritë e Guvernatorit Ardian Fullani, familjarëve të tij por edhe të gjithë drejtuesve të tjerë të Bankës ...

Protestues në Tiranë kërkojnë dorëheqjen e guvernatorit Fullani

Koha.net - 04.08.2014

Tiranë, 4 korrik - Mes thirrjeve “Hajdut, “Hajdut”, dhjetëra qytetarë në Tiranë janë mbledhur paraditen e sotme në një protestë para zyrave të Bankës së Shqipërisë ku i kanë kërkuar guvernatorit ...

ILDKP nis hetimin për pasurinë e familjes Fullani (VIDEO)

Gazeta Tema - 04.08.2014

Inspektoriati i Deklarimit të Pasurive ka nisur hetimet për të verifikuar pasuritë e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë , Ardian Fullani dhe familjarëve të tij.

Nga Mentor Kikia- Fullani si simbol i babëzisë së pushtetit

Gazeta Idea - 04.08.2014

Nëse drejtësia do të ishte me votë popullore, guvernatori i Bankës së Shtetit, Ardian Fullani, do të ishte të paktën në burg. Prej disa ditësh, kur doli në skenë vjedhja e paprecedent në historinë e ...

Vjedhja në BSH, nis protesta: Guvernator jep dorëheqjen!

Gazeta Dita - 04.08.2014

Ashtu siç është paralajmëruar në rrjetet sociale, sot në mesditë ka nisur një protestë kundër vjedhjes së 7.13 milionë dollarëve në Bankën e Shqipërisë.

ILDKP, hetim pasurive familjare të Fullanit, vartësve direktë dhe familjarëve

Respublica - 04.08.2014

Pasuritë e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë , Ardian Fullani dhe familjarëve të tij, por edhe zëvendësguvernatorët e bankës dhe të afërmit e tyre, do të jetë objekt hetimi nga ana e ...

Thesari, Braçe: Alibia e Berishës në mbrojtje të Fullanit, kriminale

Shqiptarja - 04.08.2014

TIRANE - Sali Berisha është keqbërësi më i madh në këtë vend. Në këtë mënyrë e shpreh deputeti socialist Erjon Braçe, heshtjen e opozitës për vjedhjen e thesarit në Bankës e Shqipërisë që ...

Mejdani: Fullani duhet të dorëhiqet

Gazeta Dita - 04.08.2014

Ish-presidenti Mejdani u bashkohet zërave të paktë që kanë folur deri tani për supervjedhjen në Bankën e Shqipërisë. Mejdani thotë se guvernatori Fullani duhet të japë dorëheqjen për skandalin, të ...

Braçe: Alibia e Berishës në mbrojtje të Ardian Fullanit është kriminale

Gazeta Tema - 04.08.2014

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka reaguar ndaj deklaratës së Berishës, se nuk shprehet për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë, pasi nuk do të destabilizojë sistemin banker.

Braçe: Bankat, të sigurta. Alibia e Berishës për Fullanin, kriminale

Gazeta Idea - 04.08.2014

Tiranë- Deputeti socialist Erjon Braçe i është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Berisha dje në rrjetin social Facebook, në lidhje me super vjedhjen në Bankën e Shqipërisë.

Kërkohet dorëheqja e Fullanit, apel për protestë në orën 12:00

Tetova Sot - 04.08.2014

Përmes disa faqeve, të cilat janë hapur në rrjetin social Facebook, kërkohet shkarkimi i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit. Organizatorët e këtyre faqeve bëjnë me dije se do të ...

SHËNIM: Flet Berisha dhe “Bankës” i vjen era Gërdec

Gazeta Dita - 04.08.2014

Historike mund të quhet arsyetimi i Berishës, sipas së cilit, mosreagimi i tij lidhur me skandalin e supergrabitjes së Bankës së Shqipërisë, është për hir të mosdestabilizimin e sistemit bankar!!! ...

VIDEO/Nisin protestat: “Dorëzoni Don Fullanin” (FOTO)

Gazeta Tema - 04.08.2014

Qindra qytetarë, aktivistë dhe gazetarë janë mbledhur para Bankës së Shqipërisë, për të protestuar kundër guvernatorit Ardian Fullani. Ata kërkon largimin e Fullanit, për shkak të përgjegjësisë së ...

Braçe: Alibia e Berishës në mbrojtje të Fullanit është kriminale

Gazeta Dita - 04.08.2014

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka reaguar ndaj deklaratës së ish-kryeministrit Berisha, i cili një ditë më parë u shpreh se nuk flet për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë, pasi kjo mund të sillte ...

Mos protestoni kot, “Llozha” ka vendosur të mos e prekë Fullanin

AMA-News - 04.08.2014

Thirrjeve për protesta në rrjetet sociale, për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i janë bashkuar mesditën e sotme dhjetëra qytetarë. Protesta zhvillohet përpara godinës ku është ...

Protestuesit: Dorëzoni Don Fullanin (por Llozha hesht)

AMA-News - 04.08.2014

Ashtu siç është paralajmëruar në rrjetet sociale, sot në mesditë ka nisur një protestë kundër vjedhjes së 7.13 milionë dollarëve në Bankën e Shqipërisë.

Prokuroria dhe ILDKP i hyjnë me themel vjedhjes te Banka e pasurive

AMA-News - 04.08.2014

Oficerë të Policisë Gjyqësore dhe Prokurorisë kanë “zbarkuar” sot në Departamentin e Emisionit të Bankës së Shqipërisë, për të tërhequr dokumentet e vlerësimit të sasisë së parave që janë vjedhur.

Mejdani: Fullani duhet të dorëhiqet

AMA-News - 04.08.2014

Ish-presidenti Mejdani u bashkohet zërave të paktë që kanë folur deri tani për supervjedhjen në Bankën e Shqipërisë. Mejdani thotë se guvernatori Fullani duhet të japë dorëheqjen për skandalin, të ...

Vjehrri i Fullanit, 15 milionë euro kredi, por asnjë këst të shlyer (FOTO)

Gazeta Idea - 04.08.2014

Tiranë- Mjafton që të jetë e shtrenjtë, po shumë e shtrenjtë ama, dhe ajo bëhet menjëherë pasioni i çmendur i Erikut. Eriku është një djalë 20-­ vjeçar që jeton në Shqipërinë e ...

Sheshi “Avni Rustemi”, protesta kundër guvernatorit Fullani dhe irritim me politikën

Respublica - 04.08.2014

Duke sfiduar vapën e mesditës së gushtit, pas thirrjeve për protesta në rrjetet sociale për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, përpara godinës ku është transferuar provizorisht Banka ...

Shoqëria shqiptare ka marrë fund, në protestë më shumë kamera se të indinjuar!

AMA-News - 04.08.2014

Dita e sotme vertetoi edhe nje here se shoqeria shqiptare ka prekur fundin. Shoqatat joqeveritare qe hiqen si parimore (te tipit Altin Goxhaj) kane qepur gojen me gjilpere dhe heshtin ne rastin e ...

SHËNIM: Fullani, “Enver” i ’91-shit apo “Berishë” i ’97-s?!

Gazeta Dita - 04.08.2014

Dy thirrje të fuqishme ka shënuar tranzicioni shqiptar, si gulçe shoqërore prej së keqes, për t`iu kundërvënë asaj, për ta sfiduar, ndëshkuar: “E hodhëm, e hodhëm, e hodhëm qelbësirën!”, si dhe “Duam ...

FOTOT/ Ja koleksioni i plotë i orëve të “Erikut të artë”, që kushton më shumë se një milion euro

Gazeta Tema - 04.08.2014

Që prej publikimit të disa prej fotove të luksit të tij, djali i Ardian Fullanit ka bllokuar llogarinë në Instagram. Publiku është njohur vetëm me disa nga fotot e luksit.

FOTOT / Koleksioni i orëve të Erikut

Gazeta Dita - 04.08.2014

Që prej publikimit të disa prej fotove të luksit të tij, djali i Ardian Fullanit ka bllokuar llogarinë në Instagram. Publiku është njohur vetëm me disa nga fotot e luksit.

Orët luksoze të “Erikut të artë”, koleksioni i plotë i djalit të Fullanit (FOTO)

Gazeta Idea - 04.08.2014

Tiranë- Pak ditë më parë u publikuan në media foto e jetës luksoze të familjes Fullani, ku fëmijët e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ndërsa sot është bërë publik koleksionii orëve të djalit të ...

Zyrtarë buxhetorë, me pasuri sheikësh?!

Gazeta Tema - 04.08.2014

Nga Xhovani Shyti Sikurse po tregojnë të dhënat e nxjerr prej kasafortave “top sekrete” të Bankës së Shqipërisë (BSH), që është dhe institucionit më i lartë mbikqyrës i sistemit monetar, qysh prej ...

Përse Banka dhe politika, duhet të shpëtojnë nga Fullani?

Gazeta Tema - 04.08.2014

Nga Mero Baze Ka disa pika të errëta në skandalin e Bankës së Shqipërisë, për sqarimin dhe zbardhjen e të cilave është e nevojshme që hetimi të zhvillohet duke mos qenë më në zyrën e guvernatorit, ...

Vjedhja e Thesarit, në hetim pasuria e familjes Fullani dhe e gjithë drejtuesve të BSH

Republika - 04.08.2014

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurive nis hetimin administrativ për të verifikuar pasuritë e Guvernatorit Ardian Fullani, familjarëve të tij por edhe të gjithë drejtuesve të tjerë të Bankës ...

Qytetarët potestojnë para BSH-së, Fullani të lagohet

AlbanianScreen - 04.08.2014

Tiranë - Dhjetra qytetarë dhe pjestarë të shoqërisë civile kanë protestuar përpara zyrave të Bankës së Shqipërisë duke kërkuar dorëheqjen ose shkarkimin e guvernatorit Ardian Fullani.