TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“S’preken” të pasurit

Gazeta Start - 13.11.2011

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha siguroi të dielën se qeveria nuk do të rrisë taksat për të pasurit, ndryshe nga se ka premtuar Rama në programin e tij. Berisha ishte sot në Petrelë në panairin e agro-biznesit.

Taksa progresive, Berisha: Thellon më tej varfërinë. Rama: Po mbyt 99% të popullit dhe po majm 1%

Shekulli - 13.11.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në panairin e Petrelës të Agro-Biznes-Turizmit, ka bërë thirrje për të punuar në rritjen e prodhimeve të brendshme.

Vizita për në Norvegji, aksidentohet një nga makinat e eskortës së Berishës

Shekulli - 13.11.2011

Eskorta e Kryeministrit Sali Berisha është përfshirë përsëri në një aksident rrugor – duke sjellë ndërmend aksidentin e ndodhur gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet e 8 majit.

Berisha në Norvegji

Gazeta Start - 13.11.2011

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha, u nis sot për një vizitë në Norvegji, ku pritet të zhvillojë takime me krerët më të lartë të këtij shteti. Kryeministri Berisha do të takohet dhe do të zhvillojë bisedime me homologun e tij norvegjez ...

Berisha: Shqipëria, "Kopshti më i bukur në Europë"

Albeu.com - 13.11.2011

Gjatë një vizitë të bërë në periferi të Tiranës në panairin e Agro-Biznesit të zhvilluar nga komunat përreth Tiranës, kreu i qeverisë Sali Berisha ka deklaruar se prodhimet e kësaj zone por edhe të gjithë Shqipërisë ishin produktet më të ...

Berisha: Nuk do rris taksat për të pasurit

Lajmeshqip - 13.11.2011

Shefi i qeverisë Sali Berisha ka deklaruar nga Petrela e Tiranës se ai nuk do të rrisë taksat për të pasurit ashtu siç propozon lideri i opozitës Edi Rama.

Berisha: Taksa progresive e socialistëve thellon varfërinë

Albnow - 13.11.2011

“Nëse ti rrit taksat, qindra- mijëra vende pune do të shkurtohen. Kështu vetëm e thellon varfërinë dhe mjerimin e vendit tënd. Kjo kohë ka përfunduar”.

Rinas, aksidentohet makina e eskortës së Berishës

Top Channel - 13.11.2011

Një aksident i lehtë, ku është përfshirë një nga makinat e togës shoqëruese të kryeministrit Sali Berisha, u regjistrua në afërsi të Rinasit në Tiranë.

Rinas, aksidentohet makina e eskortës së kryeministrit

Albeu.com - 13.11.2011

Një makinë e eskortës së kryeministrit Sali Berisha është aksidentuar gjatë ditës së sotme. Nga informacionet paraprake bëhet e ditur se në një aksident të ndodhur në afërsi të Rinasit është përfshirë një nga makinat e togës shoqëruese të ...

Rinas, aksidentohet makina e fundit e eskortës së Berishës

LajmiFundit - 13.11.2011

Një nga automjetet e eskortës së kryeministrit Sali Berisha është aksidentuar sot në Rinas. Makina e cila ndodhej e fundit në rreshtin e mjeteve të sigurisë që ndjekin nga pas Benz-in në të cilin lëviz kryeministri, ka dalë nga rruga dhe ...

Deklarata e Berishës, reagon Rama në "twitter"

Albeu.com - 13.11.2011

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar sërish gjatë ditës së sotme ndaj deklaratave të hedhura nga kryeministri Berisha nga Petrela. Në postimet e tij në në rrjetin social Twitter Rama ka replikuar në distancë me kreun e ...

Aksidentohet makina e eskortës së kryeministrit Berisha

Shqipmedia - 13.11.2011

Makina e parë e eskortës së kryeministrit, Sali Berisha është aksidentuar ditën e sotme në afërsi të Rinasit. Mësohet se nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë, drejtuesi i automjetit, i cili është transportuar menjëherë për në Spitalin ...

Aksidenti me makinën e eskortës së Berishës, rëndë shoferi

LajmiFundit - 13.11.2011

Drejtuesi i makinës së eskortës së kryeministrit Sali Berisha, e cila u aksidentua sot në rrugën e Rinasit në Tiranë, ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Rama, reagon ndaj deklaratës së Berishës

Top Channel - 13.11.2011

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka reaguar në faqen e tij zyrtare në Tuiter, ndaj deklaratave të kryeministrit Sali Berisha, në panairin e agrobiznes-turizmit në Petrele.

Rama i drejtohet Berishës: “Për cilët të pasur e ke fjalen Saliu, për 99% të tyre që po i mbyt apo për 1% që po i ...

Albnow - 13.11.2011

"Qeveria nuk do të rrisë taksat për fermerët e bizneset, siç kërkon Rama në një udhëheqje ... arkaike ndaj të pasurve. Problemet zgjidhen duke bërë çdo gjë që të varfërit të rimëkëmben, do vendosim rregulla lehtësuese për fidanet.

Aksidentohet makina e eskortës së Kryeministrit Berisha

Alsat - 13.11.2011

Një nga makinat e eskortës së kryeministrit Sali Berisha është aksidentuar pasditen e sotme në Rinas ndërsa drejtuesi i automjetit është në gjendje të rëndë.

Berisha në panairin “Bahçja e Tironës”

Top Channel - 13.11.2011

Kryeministri Sali Berisha është pritur sipas traditave më të vjetra të shqiptarit “me bukë e kripë e zemër të bardhë”. Në kembët e kalasë së Petrelës, kryeministri Berisha u bë pjesë e panairit, të organizuar nga kryetarët e 4 komunave në ...

U hap panairi “Bahçja e Tironës”

Lajmeshqip - 13.11.2011

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot në Panairin agro-biznes-turizëm, “Baçja e Tironës” në Petrelë, i organizuar nga disa komuna kufitare të Tiranës.

Aksidentohet një makinë e eskortës së Berishës

Lajmeshqip - 13.11.2011

Një prej automjeteve të eskortës së kryeministrit Berisha është aksidentuar në Rinas. Bëhet fjalë për automjetin që ka qenë e fundit në radhën e eskortës.

Rama ironizon Berishën për mosrritjen e taksave

Lajmeshqip - 13.11.2011

Kreu i selisë rozë Edi Rama ka reaguar menjëherë në rrjetin social “Twitter” pas deklaratave të kryeministrit Berisha në panairin e Agro-Biznes-Turizmit në Petrelë.

Berisha: Të qindra-fishojmë drurët frutorë, të mbjellim çdo pëllëmbë tokë nëpër komuna

ABC News - 13.11.2011

"Do të bëjmë gjithçka, që në çdo fshat të ketë infrastrukturë dhe do të mbështesim ruajtjen e traditave të shkëlqyera të prodhimit bujqësor dhe frutor prej tyre".

Berisha: Le të qindra-fishojmë drurët frutorë

Botasot - 13.11.2011

"Do të bëjmë gjithçka, që në çdo fshat të ketë infrastrukturë dhe do të mbështesim ruajtjen e traditave të shkëlqyera të prodhimit bujqësor dhe frutor prej tyre", ky është premtimi që kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka bërë para ...

Berisha: Rritja e taksave thellon varfërinë

Panorama - 13.11.2011

PETRELE- Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në hapjen e Panairit të Agro- Biznes-Turizmit në Petrelë, nga ku kundërshtoi edhe njëherë taksën progresive propozuar nga Partia Socialiste.

Berisha: Kundër Ramës, nuk rrisim taksat për të pasurit

BalkanWeb - 13.11.2011

TIRANË- I pranishëm në panairin agro-biznes-turizëm në Petrelë, kryeministri Berisha i kërkoi fermerëve të 100-fishojnë drurët frutorë në tokat e tyre, duke krijuar kështu më shumë të ardhura për familjen e tyre.

Berisha: 100-fishim të drufrutorëve dhe lehtësira për fermerët

Ora news - 13.11.2011

“ Njëqind -fishim të drurëve frutorë dhe lehtësira të garantuara për fermerët” ka qenë ky premtimi që ka bërë kryeministri Berisha gjatë vizitës së sotme në panairin e Agro-Biznes-Turizmit në Petrelë.

Taksat, Rama: Të gjithë do paguajnë sa u takon

Panorama - 13.11.2011

TIRANE- Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama iu përgjigj deklaratave të kryeministrit Sali Berisha për taksat me një postim në profilin e tij në Twitter.

Deklaratat e Berishës në Petrelë, Rama reagon në “Twitter”

Ora news - 13.11.2011

Kreu i selisë rozë Edi Rama ka reaguar menjëherë në rrjetin social “Tëitter” pas deklaratave të kryeministrit Berisha në panairin e Agro-Biznes-Turizmit në Petrelë.

Aksidentohet makina e eskortës së Kryeministrit

BalkanWeb - 13.11.2011

TIRANË -Një nga makinat e eskortës së kryeministrit Sali Berisha është aksidentuar pasditen e sotme në Rinas ndërsa drejtuesi i automjetit është në gjendje të rëndë.

Aksidentohet makina e eskortës së kryeministrit

Panorama - 13.11.2011

TIRANE- Makina e parë e eskortës së kryeministrit, Sali Berisha është aksidentuar ditën e sotme në afërsi të Rinasit. Mësohet se nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë, drejtuesi i automjetit, i cili është transportuar menjëherë për në ...

Kryeministri Berisha niset për një vizitë në Mbretërinë e Norvegjisë

ABC News - 13.11.2011

Kryeministri Berisha do të takohet dhe zhvillojë bisedime me homologun e tij norvegjez Jens Stoltenberg, pas të cilës, do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Aksidentohet një makinë e eskortës së kryeministrit Berisha

Botasot - 13.11.2011

Një makinë e eskortës së kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, është aksidentuar pasditen e së dielës në Rinas, ndërsa gjendja shëndetësore e drejtuesit të automjetit është e rëndë.

USHT dhe Universiteti Kristal nënshkruan Marrëveshje bashkëpunimi

Yll Press - 12.11.2011

Rektori i USHT-së Prof. dr. Agron Reka për mediat në Shqipëri deklaroi se kjo marrëveshje parashikon që Universiteti Kristal dhe Universiteti Shtetëror i Tetovës do të promovojnë dhe këmbejnë anëtarë të stafit akademik për të ndërmarrë ...

Kryeministri Berisha merr Çmimin Tradicional për Lidership

Albeu.com - 11.11.2011

Në mbyllje të vizitës së tij njëditore në Maqedoni, Kryeministri Berisha vizitoi Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë. Kryeministri Berisha u prit nga rektori z. Zamir Dika, nga drejtori i Institutit për Demokraci dhe Zhvillim, z.

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha: USHT, tempull i dritës dhe i lirisë

Idividi - 11.11.2011

Tetovë, 10 nëntor 2011 (MIA) - Në kuadër të vizitës së tij në Maqedoni, kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, qëndroi edhe në Universitetin Shtetëror të Tetovës, ku u prit nga një numër i konsiderueshëm i studentëve, ...

Integrimi, proces i domosdoshëm për Kosovën e Shqipërinë

Albeu.com - 11.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, priti të premten në takim, një delegacion të parlamentarëve të Komisionit të Ligjeve në Kuvendin e Kosovës, të kryesuar nga kryetari i tij, Arben Gashi.

Berisha falënderon kryetarin Bexheti për mikpritjen në Tetovë‏

Shqipmedia - 11.11.2011

Një ditë pas vizitës në Tetovë, kryeministri i Republikës së Shqipërisë, z. Sali Berisha ka njoftuar me rrjedhën e vizitës anëtarët e kabinetit qeveritarë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Mbrojtja e kufijve ekzistues garanton paqen rajonale

SETimes - 11.11.2011

11/11/2011 Maqedonia e Shqipëria bien dakort të ecin përpara me marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë të mbështetura në respektimin e sovranitetit e integritetit territorial, si dhe bashkëpunimin ekonomik.

Mesazhet e kryeministrit Berisha

Lajm - 11.11.2011

ARSIM SINANI Vizita e parë e kryeministrit të Republikës së Shqipërisë Sali Berisha ishte vërtetë një ngjarje që u shënua nga shqiptarët në Maqedoni, një vizitë moti e paralajmëruar dhe e pritur me padurim nga shqiptarët këtu.

Kryeministri: Integrimi europian, i domosdoshëm për Shqipërinë dhe Kosovën

ABC News - 11.11.2011

Kryeministri Berisha priti sot në takim, një delegacion të parlamentarëve të Komisionit të Ligjeve në Kuvendin e Kosovës, të kryesuar nga kryetari i tij, Arben Gashi.

Berisha: 100 vjetori i Pavarësisë, është një akt madhor

Botasot - 11.11.2011

"100 vjetori i Pavarësisë, është një akt madhor për shqiptarët, ndaj ky përvjetor duhet që të shoqërohet me aktivitete të shumta dhe të shënohet me nderim për ata që ngritën në Vlorë, flamurin e kombit shqiptar", tha kryeministri i ...

SHBA, mik i vërtetë i kombit shqiptar

Botasot - 11.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha priti sot në një takim Gary Peters, anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve nga distrikti 9 –të i Michiganit. Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, kryeministri Berisha i shprehu Petersit mirënjohjen e ...

SHBA, mik i vërtetë i kombit shqiptar

Yll Press - 11.11.2011

Në këtë kontekst, kryeministri Berisha vlerësoi rolin vendimtar të qeverisë dhe Presidentëve amerikanë për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO. Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha priti sot në një takim Gary Peters, anëtar i Dhomës së ...

Berisha: SHBA, miq të vërtetë të Shqipërisë dhe kombit shqiptar

ABC News - 11.11.2011

Kryeministri Berisha priti sot në një takim Gary Peters, anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve nga distrikti 9 –të i Michiganit. Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryeministri Berisha i shprehu Petersit mirënjohjen e tij të thellë dhe të ...

Berisha falënderon Bexhetin për mikpritjen në Tetovë

Botasot - 11.11.2011

Një ditë pas vizitës në Tetovë, kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha ka njoftuar me rrjedhën e vizitës anëtarët e kabinetit qeveritarë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Tetova pritje madhështore për Berishën

Gazeta Start - 10.11.2011

Tetovë – Gjatë qëndrimit në Maqedoni, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha zhvilloi një vizitë edhe në Tetovë, qendrën më të madhe shqiptare atje.

Berisha harron premtimet për 100-vjetorin e pavarësisë

Shekulli - 10.11.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha në mbledhjen e qeverisë ka folur për “100-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë”. Në këtë kuadër ai tha se duhet të nisë puna për ndërtimin e parlamentit dhe stadiumit të ri ndryshe nga se kishte deklaruar ...

Kryeministri Berisha viziton Maqedonine

24 orë - 10.11.2011

Kryeministri Berisha zhvilloi sot në mesditë, një takim kokë më kokë me Kryeministrin e Maqedonisë, zotin Nikola Gruevski, i cili u pasua më pas nga një takim, ku të pranishëm ishin dhe dy delegacionet, shqiptar dhe ai maqedonas.

Tetovë, Berisha merr çmimi për lidership

Lajmeshqip - 10.11.2011

Tiranë-Në mbyllje të vizitës së tij njëditore në Maqedoni, Kryeministri Sali Berisha vizitoi Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë, ku u prit nga rektori Zamir Dika, nga drejtori i Institutit për Demokraci dhe Zhvillim, Veton ...

Gruevski - Berisha: Prioritet bashkëpunimi ekonomik, ardhmëria e dy vendeve në NAT dhe BE

Idividi - 10.11.2011

Shkup, 9 nëntor 2011 (MIA) - Marrëdhëniet mes Maqedonisë dhe Shqipërisë janë miqësore, me dialog intensiv politik në nivel më të lartë, me bashkëpunim në shumë sfera me interes të ndërsjellë.

Takim i kryetarit të Kuvendit Veljanoski me kryeministrin e Shqipërisë, Berisha

Idividi - 10.11.2011

Shkup, 9 nëntor 2011 (MIA) - Kryetari i Kuvendit Trajko Veljanoski sot u takua me kryeministrin shqiptar Sali Berisha, i cili është për vizitë njëditore në Maqedoni.

Presidenti Ivanov u takua me kryeministrin e Shqipërisë, Berisha

Idividi - 10.11.2011

Shkup, 9 nëntor 2011 (MIA) - Presidenti Gjorge Ivanov sot u takua me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë Sali Berisha, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.

Fjalim i rektorit të USHT-së Agron Reka me rastin e vizitës së kryeministrit shqiptar, Sali Berisha

Idividi - 10.11.2011

Tetovë, 9 nëntor 2011 I nderuari kryeministër i Republikës së Shqipërisë, zoti Sali Berisha Të dashur miq, Sot, kam nder dhe kënaqësi të veçantë, në emër të të gjithë studentëve, kuadrit mësimor-shkencor dhe personelit administrativ-teknik ...

Kryeministri shqiptar Berisha e vizitoi Tetovën

Idividi - 10.11.2011

Tetovë, 9 nëntor 2011 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni, pasdite në Tetovë u takua me kryetarin e komunës Sadi Bexheti.

Kryeministri i Shqiptarisë

Lajm - 10.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha gjatë vizitës së tij në Shkup pati një agjendë të ngjeshur takimesh me krerët e shtetit maqedonas dhe me liderët e partive politike.

Shqipëri-Maqedoni, së shpejti kalimi vetëm me letërnjoftim

LajmiFundit - 10.11.2011

Maqedonia dhe Shqipëria kanë marrëdhënie të shkëlqyera miqësore që karakterizohen me dialog intensiv politik. Kështu konkludojnë kryeministrat e dy vendeve fqinje, Shqipërisë e Maqedonisë, Berisha e Gruevski.

Tetovë, Berisha: Ridimensionim elitës intelektuale

Top Channel - 10.11.2011

Kryeministri Sali Berisha e ka mbyllur vizitën zyrtare në Maqedoni, me një ndalesë në qytetin me shumicë shqiptare të Tetovës. Kjo eshte hera e pare qe kryeministri Berisha viziton Tetoven, qytetin prej nga ku nisi revolta, qe coi ne vitin ...

Berisha: 2012 shpallet vit i Pavarësisë. Të vërtetat historike të dalin në dritë

LajmiFundit - 10.11.2011

“100-vjetori i Pavarësisë, do të jetë viti në të cilin ne duhet të nderojmë përpjekjet e shqiptarëve për bashkimin e trojeve. Të nderojmë të rënët për liri dhe dinjitet.

Berisha: Projektet për 100-vjetorin e pavarësisë

Top Channel - 10.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, u përqendrua në përgatitjet për festimet e vitit të 100-vjetorit të pavarësisë, në një fjalim të mbajtur pasditen e së enjtes në Këshillin e Ministrave.

Berisha: Rama kurban integrimin, të marrë kurs nga Cervenkovski!

Alsat - 10.11.2011

Kryeministri Sali Berisha mbajti sot mbledhjen e radhës së qeverisë ku diskutoi gjerësisht mbi festimet e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë dhe vizitën zyrtare që kreu në Maqedoni.

Berisha: 100-vjetori i pavarësisë festë e të gjithëve

Albeu.com - 10.11.2011

Gjatë mbledhjes së qeverisë e cila është zhvilluar gjatë mbrëmjes së ditës së enjte kryeministri Berisha u shpreh se 28 nëntori shënon fillimin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë duke e vlerësuar atë si një akt madhor.

Berisha: Ja si do të festojmë 100 vjetorin e pavarësisë

Lajmeshqip - 10.11.2011

Duke filluar nga 28 nentori i ketij viti deri në të njëjtën datë të vitit tjetër në periudha kohore do të cilësohet zyrtarisht si viti i 100 vjetorit të pavarësisë.

Berisha nga Shkupi: PS e do pushtetin me çdo kusht

BalkanWeb - 10.11.2011

SHKUP - Kryeministri Sali Berisha zhvilloi dje një vizitë të ngjeshur takimesh në Maqedoni ku gjatë takimeve me krerët e lartë të shtetit dhe liderët e partive politike shqiptare, diskutoi situatën në rajon.

Fjalim i rektorit të USHT-së Agron Reka me rastin e vizitës së kryeministrit shqiptar, Sali Berisha

Yll Press - 10.11.2011

Për këtë, më lejoni që së pari t’i shprehi falënderim të veçantë dhe të pamasë, për nderimin e madh që i bën Universitetit Shtetëror të Tetovës.

Berisha: USHT, një tempull i vërtetë drite dhe lirie

Yll Press - 10.11.2011

Kryeministri Berisha falënderoi z. Reka dhe stafin akademik të universitetit për pritjen e përzemërt e vëllazërore dhe shfrytëzoi rastin për të shprehur nderimin e tij më të thellë për të gjithë ata që themeluan në Tetovë, 16 vite më parë, ...

Berisha: Në Maqedoni, me kartë identiteti

Panorama - 10.11.2011

Kryeministri, vizitë zyrtare në Shkup. Takohet me Gruevskin e Ivanovin. Pritet nga mijëra shqiptarë: “Marrëveshja e Ohrit e ka bërë këtë vend më të lirë e më të drejtë”.

Gazetat maqedonase: Berisha, Kryeministri i Shqiptarisë

ABC News - 10.11.2011

“Berisha pritet me entuziazëm në Shkup”, “Maqedonia dhe Shqipëria, më afër njëra-tjetrës” dhe “Finalizohet marrëveshja për qarkullim të lirë” janë disa nga titujt që pasqyrojnë vizitën e bujshme të kryeministrit shqiptar Sali Berisha në ...

Mediet e Maqedonisë e quajnë Berishën, kryeministër të shqiptarisë

Botasot - 10.11.2011

“Berisha pritet me entuziazëm në Shkup”, “Maqedonia dhe Shqipëria, më afër njëra-tjetrës” dhe “Finalizohet marrëveshja për qarkullim të lirë” janë disa nga titujt e medieve të Maqedonisë që pasqyrojnë vizitën e bujshme të kryeministrit të ...

Berisha priti delegacionin e Komisionit të Ligjeve nga Kosova

Botasot - 10.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha priti sot në takim, një delegacion të parlamentarëve të Komisionit të Ligjeve në Kuvendin e Kosovës, të kryesuar nga kryetari i tij, Arben Gashi.

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha: USHT, tempull i dritës dhe i lirisë

Yll Press - 10.11.2011

"Në takimin sotëm, kryeministrin Berisha e njoftova me zhvillimet më të reja në Universitetin tonë, bashkëpunimin e frytshëm të USHT-së me Universitetet më të njohura nga vendi dhe rajoni, me theks të veçantë për bashkëpunimin me ...

Berisha: 100 vjet Pavarësi, festë dhe kremtim për gjithë shqiptarët

ABC News - 10.11.2011

100-vjetori i Pavarësisë, është një akt madhor për shqiptarët, ndaj ky përvjetor duhet që të shoqërohet me aktivitete të shumta dhe të shënohet me nderim për ata që ngritën në Vlorë, flamurin e kombit shqiptar.

Berisha: 100 vjetori, viti i të gjithë shqiptarëve

Panorama - 10.11.2011

TIRANE- Kryeministri i Sali Berisha tha sot se, 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në të gjithë historinë mijëvjeçare të kombit shqiptarë.

Berisha: Rama kurban interesin qytetar, të marrë kurs nga Crvenkovski!

BalkanWeb - 10.11.2011

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha mbajti sot mbledhjen e radhës së qeverisë ku diskutoi gjerësisht mbi festimet e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë dhe vizitën zyrtare që kreu në Maqedoni.

Berisha: Rama të mos bllokojë popullin

Ora news - 10.11.2011

Në mbledhjen e Qeverisë e nisur pak më parë Kryeministri Berisha u shpreh se 28 nëntori shënon fillimin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë ,duke e cilësuar si një akt madhor i cili do të përcillet me një terësi aktivitetesh.

Berisha: Projektet për 100-vjetorin e pavarësisë

Yll Press - 10.11.2011

“Viti pavarësisë nis më 28 nëntor 2011 e vazhdon gjatë gjithë 2012-s. Ky vit duhet të shënohet me veprimtari të shumëllojshme, për nderimin dhe sakriricën e atyre shqiptarëve që ne sot të jemi të lirë dhe të ëndërrojmë një të ardhme të ...

Berisha: Ja si do të festojmë 100 vjetorin e pavarësisë

Lajmetsot - 10.11.2011

Postuar me: 10 November, 2011 09:43:00 Berisha: Ja si do të festojmë 100 vjetorin e pavarësisë Duke filluar nga 28 nentori i ketij viti deri në të njëjtën datë të vitit tjetër në periudha kohore do të cilësohet zyrtarisht si viti i 100 ...

Berisha, kryeministri i Shqiptarisë

Yll Press - 10.11.2011

“Berisha pritet me entuziazëm në Shkup”, “Maqedonia dhe Shqipëria, më afër njëra-tjetrës” dhe “Finalizohet marrëveshja për qarkullim të lirë” janë disa nga titujt që pasqyrojnë vizitën e bujshme të kryeministrit shqiptar Sali Berisha në ...

Maqedoni, Berisha takon krerët shqiptarë

Shekulli - 09.11.2011

Kryeministri Berisha është takuar me dy liderët e forcave më të mëdha politike shqiptare në Maqedoni. Pas një takimit me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, ai tha se pas luftës së vitit 2001 të drejtat e shqiptarëve janë përmirësuar dukshëm në ...

Sali Berisha në Maqedoni

Evropaelire - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni me ftesë të kryeministrit Nikolla Gruevski. Përveç Gruevskit , kryeministri Berisha do të pritet në takime të veçanta edhe nga Presidenti i Maqedonisë, ...

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha për vizitë zyrtare në Maqedoni

Idividi - 09.11.2011

Shkup, 9 nëntor 2011 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot do të takohet me homologun shqiptar, Sali Berisha.

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, nesër do të qëndrojë në Tetovë

Idividi - 09.11.2011

Tetovë, 8 nëntor 2011 (MIA) - Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, nesër pasdite do të qëndrojë në Tetovë dhe do ta vizitojë komunën e Tetovës dhe dy Universitetet.

Berisha nis takimet në Shkup

Albeu.com - 09.11.2011

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni. Në njoftimin e kryeministrisë shqiptare nënvizohet vetëm agjenda e takimeve, ndërsa nuk paralajmërohet firmosja e ndonjë marrëveshje ndërshtetërore.

Sali Berisha mbërrin sot vizitë zyrtare në Maqedoni

Lajmeshqip - 09.11.2011

Shkup- Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot do të takohet me homologun shqiptar, Sali Berisha. Gruevski do ta presë Berishën në platenë para ndërtesës së Qeverisë me nderimet më të larta shtetërore dhe ...

Berisha: PDSH-ja avokat i të drejtave shqiptare

Alsat - 09.11.2011

Kryeministri Sali Berisha është takuar sot edhe me liderin e PDSH-së Menduh Thaci. Pas takimit me Menduh Thaçin, kryeministri Berisha tha se kanë pasur një "diskutim shumë të përzemërt e vëllazëror mbi bashkëpunimin e gjithanshëm midis dy ...

Kryeministri Berisha u takua me Ali Ahmetin

Albeu.com - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka nisur vizitën e tij njëditore në Maqedoni, me takimet që zhvilloi me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti dhe atë të PDSH Menduh Thaçi.

Berisha takon Thaçin e Cërvenkovskin

Albeu.com - 09.11.2011

Kryeministri Sali Berisha është takuar sot me liderin e PDSH-së Menduh Thaci. Pas takimit me Thaçin, kryeministri Berisha ka thënë se kanë pasur një "diskutim shumë të përzemërt e vëllazëror mbi bashkëpunimin e gjithanshëm midis dy ...

Berisha kundërshton idetë për ndarje të Kosovës

Albeu.com - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili po qëndron për vizitë në Maqedoni, ka kundërshtuar idetë për ndarjen eventuale të Kosovës, duke deklaruar se ato vijnë nga ajo që ai e quajti kuzhina e Miloshevicit.

Ekskluzive: Berisha intervistë për Alsat-M

Alsat - 09.11.2011

Në një intervistë ekskluzive për TV Alsat M, kryeministri shqiptar Sali Berisha tha se ka porositur liderët shqiptar Ahmeti dhe Thaçi, që bashkërisht të punojnë në implementimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe në procesin integrues drejt ...

Maqedoni- Shqipëri: Së shpejti kalim kufiri vetëm me letërnjoftim

DW - 09.11.2011

Maqedonia dhe Shqipëria kanë marrëdhënie të shkëlqyera miqësore që karakterizohen me dialog intensiv politik. Kështu konkludojnë kryeministrat e dy vendeve fqinje, Shqipërisë e Maqedonisë, Berisha e Gruevski.

Berisha në Maqedoni: Nuk ka ndarje të Kosovës

Lajmeshqip - 09.11.2011

Marrëdhëniet politike mes Maqedonisë dhe Shqipërisë jan në nivel të lartë, por dy vendet duhet t’i avancojnë edhe raportet ekonomike, konstatuan kryeministrat e dy vendeve Sali Berisha dhe Nikolal Gruevski pas takimit në Shkup.

Berisha: Jo ndarjes së Kosovës

Lajm - 09.11.2011

Kryeministri Sali Berisha ka kundërshtuar nga Shkupi idetë për ndarjen eventuale të Kosovës, duke deklaruar se ato vijnë nga ajo që ai e quajti “kuzhina e Milloshevicit”.

Fjala i rektorit të USHT-së Reka për vizitën e Berishës

Lajmeshqip - 09.11.2011

I nderuari kryeministër i Republikës së Shqipërisë, zoti Sali Berisha Të dashur miq, Sot, kam nder dhe kënaqësi të veçantë, në emër të të gjithë studentëve, kuadrit mësimor-shkencor dhe personelit administrativ-teknik të Universitetit ...

Berisha-Ivanov, treg i përbashkët Shqipëri-Maqedoni-Kosovë-Mali i Zi

LajmiFundit - 09.11.2011

Në vijim të vizites zyrtare në Maqedoni, kryeministri Berisha u takua me Presidentin e Republikës së Maqedonisë, zotin Gjorgje Ivanov. Presidenti Ivanov e konsideroi vizitën e tij, si nje rast të mirë për të vleresuar progresin e ...

Berisha takon tetovarët me plis në kokë

Lajmeshqip - 09.11.2011

Tetovë - Shefi i qeverisë shqiptare Sali Berisha është pritur nga një turme e madhë personash në mbërritjen e tij në Tetovë të cilët kanë shfaqur entuziazëm të theksuar gjatë takimit me Berishën i cili vendoi edhe plisin në kokë si shenjë ...

Berisha: Maqedonia e ka vendin në NATO

Top Channel - 09.11.2011

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar nga Shkupi, ku u prit me nderime të larta, se së shpejti qytetarët shqiptarë dhe ata maqedonas do të mund të lëvizin vetëm me karta identiteti mes dy vendeve.

Berisha: Tetova është sot qyteti i tretë i madh shqiptar, me dy universitete

LajmiFundit - 09.11.2011

Kryeministri Berisha, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni, u ndal pasditen e sotme në qytetin e Tetovës. Kryeministri Berisha u prit fillimisht nga kryetari i Komunës së Tetovës, z.

Berisha takon presidentin Ivanov

Albeu.com - 09.11.2011

Në vijim të vizites zyrtare në Maqedoni, kryeministri Berisha u takua me Presidentin e Republikës së Maqedonisë, zotin Gjorgje Ivanov. Presidenti Ivanov i uroi mirëseardhjen Kryeministri Berisha dhe e konsideroi vizitën e tij, si nje rast ...

Kryeministri Berisha në Tetovë (VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2011

Kryeministri Berisha, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni, u ndal pasditen e sotme në qytetin e Tetovës. Kryeministri Berisha u prit fillimisht nga kryetari i Komunës së Tetovës, z.

Maqedonia dhe Shqipëria thellojnë bashkëpunimin

Evropaelire - 09.11.2011

Maqedonia dhe Shqipëria prioritet kryesor kanë integrimin në strukturat euroatlantike, dhe për arritjen e këtij synimi, përveç kritereve tjera, rëndësi ka edhe bashkëpunimi ndërfqinjësor.

Berisha vizitë në Shkup, takime me krerët e shtetit

Ora news - 09.11.2011

Kryeministri Berisha do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Maqedoni, me ftesë të Kryeministrit Nikolas Gruevski. Gjatë vizitës në Shkup kryeministri Berisha do të zhvillojë takime me homologun e tij Nikolla Gruevski, ku pas takimit mes ...

Agjenda e vizitës së kryeministrit shqiptar, Sali Berisha, në Maqedoni

Yll Press - 09.11.2011

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Shqipërisë Sali Berisha për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë. - Takim me presidentin e Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov.

Marrëveshja Berisha-Rama, pritet të konkretizohet në Kuvend

Botasot - 09.11.2011

Marrëveshja mes dy liderëve Sali Berisha dhe Edi Rama duket se po merr formë gjatë këtyre ditëve dhe shumë shpejt pritet të konkretizohet në Kuvendin e Shqipërisë.

Berisha-Ahmeti: Shqipëria, e angazhuar për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

ABC News - 09.11.2011

Kryeministri shqiptar Sali Berisha ka nisur vizitën e tij njëditore në Maqedoni. Në takimin me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim Berisha përshëndeti mbylljen e rasteve të Hagës, avancimin e gjuhës shqipe.

Berisha-Thaçi: Proceset integruese, prioritete të dy vendeve tona

ABC News - 09.11.2011

Kryeministri Berisha zhvilloi sot një takim edhe me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi. Në një prononcim për shtypin, pas takimit mes tyre, Kryeministri Berisha tha se “Me Thaçin, patëm një diskutim shumë ...

Berisha takoi Ahemtin dhe Thaçin

Botasot - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka nisur vizitën e tij njëditore në Maqedoni, me takimet që zhvilloi me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe atë të PDSH-së, Menduh Thaçi.

Lideri Ali Ahmeti priti kryeministrin Sali Berisha

Yll Press - 09.11.2011

Viti i ardhshëm është viti i shqiptarëve pasi në vitin 2012 shqiptarët festojnë 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Të dy bashkëbiseduesit kanë shprehur gatishmëri që të koordinohen të gjithë shqiptarët për të festuar Pavarësinë në ...

Berisha për vizitë zyrtare në Maqedoni

Botasot - 09.11.2011

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë, sot do të ketë takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski.

Berisha-Crvenkovski: Marrëdhëniet Shqipëri-Maqedoni shumë të mira

Yll Press - 09.11.2011

Zyra e shtypit e Qeverisë bëri të ditur se zoti Crvenkovski vlerësoi gjatë takimit marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Maqedonisë, duke theksuar se ekziston mundësia për forcimin e tyre të mëtejshëm.

Kryeministri Berisha takohet me liderin e PDSH-së Menduh Thaçi

Yll Press - 09.11.2011

Menduh Thaçi tha se "tashmë është e qartë se nuk është vetëm kënaqësi të takohesh me kryeministrin shqiptar, por mbas këtyre takimeve, çdokush merr energji për të ecur përpara".

Berisha:Të drejtat e shqiptarëve të Maqedonisë janë përmirësuar

Ora news - 09.11.2011

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha është shprehur i kënaqur me të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni. Pas një takimi me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti ai tha se, pas luftës së vitit 2001 të drejtat e shqiptarëve janë përmirësuar dukshëm në ...

Berisha kundërshton idetë për ndarje të Kosovës

Telegrafi - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili po qëndron për vizitë në Maqedoni, ka kundërshtuar idetë për ndarjen eventuale të Kosovës, duke deklaruar se ato vijnë nga ajo që ai e quajti kuzhina e Miloshevicit.

Gruevski - Berisha: Prioritet bashkëpunimi ekonomik, ardhmëria e dy vendeve në NATO dhe BE

Yll Press - 09.11.2011

Maqedonia dhe Shqipëria kanë qëndrime identike se ardhmëria e dy vendeve është në NATO dhe Bashkimin Evropian, gjë që, siç potencuan, është imperativ për stabilitet të përhershëm, siguri dhe prosperitet të qytetarëve.

Berisha: Të krijohet një hapësirë ekonomike mes vendeve të rajonit

Botasot - 09.11.2011

Në vijim të takimeve të zhvilluara sot në Maqedoni, Kryeministri Berisha u takua me Kryetarin e LSDM-së, Branko Crvenkovski. Gjatë takimit, Crvenkovski vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Maqedonisë, duke ...

Berisha: Të krijohet një hapësirë ekonomike mes vendeve të rajonit

ABC News - 09.11.2011

Në vijim të takimeve të zhvilluara sot në Maqedoni, Kryeministri Berisha u takua me Kryetarin e LSDM-së, Branko Crvenkovski. Gjatë takimit, Crvenkovski vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Maqedonisë, duke ...

Kryeministri Berisha kundërshton idenë për ndarje të Kosovës

Botasot - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili po qëndron për vizitë në Maqedoni, ka kundërshtuar idenë për ndarjen eventuale të Kosovës, duke deklaruar se idet e tilla vijnë nga ajo që ai e quajti kuzhina e Millosheviqit.

Berisha takon Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë

Botasot - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha u prit sot nga kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski. Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë Veljanovski shprehu kënaqësinë që priti ...

Presidenti Ivanov u takua me kryeministrin e Shqipërisë, Berisha

Yll Press - 09.11.2011

Ivanov dhe Berisha theksuan se Maqedonia dhe Shqipëria ndajnë një qëllim të përbashkët strategjik për integrim euro-atlantik dhe se hapat konkrete mes vendeve nga rajoni për shkëmbim më të lehtë të personave dhe për këmbim më të thjeshtë ...

Berisha: Opozita, jo antieuropiane, do pushtetin

Panorama - 09.11.2011

SHKUP- Kryeministri Sali Berisha, nga Maqedonia ku ndodhet për një vizitë zyrtare tha se në Shqipëri ka një realitet fatkeq sa i përket procesit të integrimit në Bashkimin Europian.

Shkup, Berisha: Maqedonasit në Shqipëri do shkollohen në gjuhën e tyre

BalkanWeb - 09.11.2011

TIRANE - Kryeministri Berisha nisi një vizitë zyrtare në Maqedoni. Kreu i qeverise zhvilloi ditën e mërkurë takime zyrtare me kryeministrin e Maqedonisë Nikolla Gruevskin, kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh ...

Berisha takon Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë

Yll Press - 09.11.2011

Kryeministri shqiptar e theksoi edhe përparimin që Maqedonia e bëri në realizimin e mëtejshëm dhe implementimin e Marrëveshjes së Ohrit me çka konfirmohet si shtet stabil në rajon.

Kryeministri: Shqipëria si vend i NATO-s, shembull për vendet e tjera

ABC News - 09.11.2011

Kryeministri Berisha u prit sot nga kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski. Në takim u vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira që ekzistojnë midis dy parlamenteve shqiptar dhe atij maqedonas, si një faktor shumë i ...

Ivanov- Berisha: Zhvillimi i infrastrukturës rajonale, frymëmarrje për Ballkanin

Ora news - 09.11.2011

Në vijim të vizites zyrtare në Maqedoni, kryeministri Berisha u prit në një takim nga Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov. Në fjalën e tij presidenti Ivanov i uroi mirëseardhjen kryeministrit Berisha dhe e konsideroi ...

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha viziton Maqedoninë

VOA - 09.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ndodhet për vizitë në Maqedoni. Me kolegun e tij maqedonas Nikolla Gruevski kanë biseduar për çështje me interes për dy vendet, siç janë lidhjet infrastrukturore dhe energjetike, apo qarkullimi vetëm ...

Berisha takon Presidentin Ivanov: Të forcojmë tregun me Maqedoninë, Kosovën, Malin e Zi

ABC News - 09.11.2011

Në vijim të vizitës zyrtare në Maqedoni, kryeministri Berisha u takua me Presidentin e Republikës së Maqedonisë, zotin George Ivanov. Kryeministri Berisha e siguroi Presidentin maqedonas Ivanov se për të dhe qeverinë shqiptare, përmirësimi ...

Gruevski-Berisha: Shqipëria dhe Maqedonia, vendin në BE

Ora news - 09.11.2011

Në kuadër të vizitës së tij në Maqedoni Kryeministri Berisha takoi Kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevski. Gjatë takimit mes tyre, u pohuan marrëdhëniet e mira politike që ekzistojnë mes dy vendeve dhe shprehën vullnetin e përbashkët ...

Tetovë, Berisha pritet nga qindra shqiptarë

Panorama - 09.11.2011

TETOVE- Qindra qytetarë të Tetovës, me duartrokitje dhe brohorima të grumbulluar para hyrjes së Komunës së qyteti kanë pritur në mbrëmje kryeministrin shqiptar, Sali Berisha.

Berisha takoi presidentin e Maqedonisë

Botasot - 09.11.2011

Në vijim të vizitës zyrtare në Maqedoni, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha u takua me Presidentin e Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov.

Pritje madhështore në Tetovë për Sali Berishën

Botasot - 09.11.2011

Në një pritje madhështore në Tetovë, mijëra qytetarë pritën të mërkurën kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha i cili gjatë qëndrimit të tij në Tetovë vizitoi komunën ku u takua me kryetarin Prof. Dr. Sadi Bexheti.

Berisha nderohet me Çmimin Tradicional për Lidership

Botasot - 09.11.2011

Në mbyllje të vizitës së tij njëditore në Maqedoni, kryeministri i Shqipërisë, Berisha vizitoi Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë. Kryeministri Berisha u prit nga rektori Zamir Dika, nga drejtori i Institutit për Demokraci dhe ...

Sukseset e vizave dhe dështimet e statusit

Gazeta Start - 08.11.2011

Tiranë – Tashmë kur mbushen 1 vit nga vendimi për liberalizimin e vizave me Shqipërinë, kryeministri Sali Berisha, ka shumë për të vlerësuar në këtë drejtim, por gjithashtu edhe kritika të shumta ndaj opozitës.

Berisha: Vizat, merita e reformave tona

Shekulli - 08.11.2011

Një vit pas vendimit për liberalizimin e vizave, kryeministri Berisha e konsideron këtë një sukses të reformave të qeverisë së tij. Duke folur në një konferencë për shtyp, Berisha tha se reformat e shndërruan Shqipërinë në një prodhues ...

Berisha nis vizitë zyrtare në Maqedoni

Shekulli - 08.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha nis sot vizitën e tij zyrtare në Maqedoni. Vizita kruhet me ftesë të kryeministrit Nikolas Gruevski. Gjatë qëndrimit në Shkup, Berisha do të zhvillojë një takim me Gruevskin dhe, dy kryeministrat do ...

Berisha viziton Maqedoninë

Albeu.com - 08.11.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha do të zhvillojë gjatë ditës së mërkurë një vizitë zyrtare në Maqedoni. Gjatë vizitës në Shkup kryeministri pritet të ketë takime me homologun e tij Nikolla Gruevski, presidentin Gjorgje Ivanov, ...

Kryeministri Sali Berisha mbërrin të mërkurën në Maqedoni

Lajmeshqip - 08.11.2011

Shefi i qeverisë shkon në Shkup me ftesë të homologut maqedonas Nikola Gruevski. Axhenda e kryeministrit Berisha parashikon qëndrimin në Shkup dhe më pas në Tetovë.

Berisha do ankohet te Gruevski

Albeu.com - 08.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha nesër në Shkup do të shprehë ankesa në adresë të homologut Nikolla Gruevski, lidhur me shqetësimet e shqiptarëve në Maqedoni.

1 vjetori i liberalizimit: Berisha, shqiptarët e merituan

Albeu.com - 08.11.2011

Një vit pas liberalizimit të vizave për shqiptarët, kreu i qeverisë Sali Berisha ka hedhur sërish akuza ndaj opozitës dhe kreut të saj Edi Rama se ishte përpjekur të pengonte këtë proces.

Berisha vizitë zyrtare në Maqedoni, takime me Gruevskin, Thaçin e Ahmetin

LajmiFundit - 09.11.2011

Kryeministri Sali Berisha u nis dje, për një vizitë zyrtare në Maqedoni, me ftesë të Kryeministrit Nikolas Gruevski. Kryeministri Berisha do të zhvillojë një takim me Kryeministri Gruevski dhe pas takimit mes tyre dhe delegacioneve ...

Berisha arriti në Maqedoni

Alsat - 08.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha arriti sonte në Maqedoni ku nesër nis vizitën e tij zyrtare. Vizita kruhet me ftesë të kryeministrit Nikolas Gruevski.

Berisha: Integrimi bllokohet nga ligjet me 3/5

Top Channel - 08.11.2011

Një vit pas heqjes së sistemit të vizave, Kryeministri Berisha e risolli atë në vëmendje si një akt madhor e historik për shqiptarët. Duke vlerësuar zbatimin e rregullave në lëvizjen e qytetarëve në zonën e hapësirës Shengen nga shtetasit ...

Kryeministri Berisha nesër vizitë në Maqedoni

Ora news - 08.11.2011

Kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Maqedoni. Gjatë vizitës në Shkup kryeministri Berisha do të zhvillojë takime me homologun e tij Nikolla Gruevski, presidentin Gjorgje Ivanov, kryeparlamentarin Trajko ...

Kryeministri Berisha nesër vizitë në Maqedoni

Yll Press - 08.11.2011

Thellimi i bashkëpunimit dypalësh dhe rajonal, proceset euroatlantike si dhe nisma të reja do të jenë pjesë e axhendës së kryeministrit shqiptar në Maqedoni, një vizitë që realizohet pas disa viteve.

Berisha, nesër vizitë zyrtare në Maqedoni

Panorama - 08.11.2011

Kryeministri, Sali Berisha nis nesër një vizitë zyrtare në Maqedoni. Thellimi i bashkëpunimit dypalësh dhe rajonal, proceset euroatlantike si dhe nisma të reja do të jenë pjesë e axhendës së kryeministrit shqiptar në Maqedoni.

Kryeministri Berisha nesër për vizitë zyrtare në Maqedoni

BalkanWeb - 08.11.2011

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha do të shkojë nesër për një viizitë zyrtare një-ditore në Maqedoni. Shefi i qeverisë shkon në Shkup me ftesë të homologut maqedonas Nikola Gruevski.

Kryeministri Sali Berisha mbërrin të mërkurën në Maqedoni

Lajmetsot - 08.11.2011

Postuar me: 08 November, 2011 10:07:00 Kryeministri Sali Berisha mbërrin të mërkurën në Maqedoni Shefi i qeverisë shkon në Shkup me ftesë të homologut maqedonas Nikola Gruevski.

Berisha: 1 vit nga heqja e vizave me BE-në, shqiptarët e respektuan aktin madhor

ABC News - 08.11.2011

“Vendimi i marrë një vit më parë, për heqjen e regjimit të vizave me Shqipërinë, ishte akti më madhor që familja evropiane mori ndaj saj dhe shqiptarëve.

Berisha do ta “qortojë” Gruevskin

Botasot - 08.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha nesër në Shkup do të shprehë ankesa në adresë të homologut Nikolla Gruevski, lidhur me shqetësimet e shqiptarëve në Maqedoni.

Berisha: Statusi, peng i interesave të Ramës

Panorama - 08.11.2011

TIRANË- Një vit nga vendimi i BE-së për heqjen e vizave për shqiptarët, kreu i qeverisë Sali Berisha ka deklaruar se ai ka qenë tërësisht i merituar, ndërsa shqiptarët, me fat, pasi reformat për to nuk vareshin nga votat e Ramës.

Vizat, shqiptarët respektuan aktin madhor

Botasot - 08.11.2011

“Vendimi i marrë një vit më parë, për heqjen e regjimit të vizave me Shqipërinë, ishte akti më madhor që familja evropiane mori ndaj saj dhe shqiptarëve.

Vendimi i BE-së për vizat, Berisha: Rama dështoi

Ora news - 08.11.2011

Një vit nga vendimi i BE-së për heqjen e vizave për shqiptarët, kreu i qeverisë Sali Berisha ka deklaruar se ai ka qenë tërësisht i merituar, ndërsa shqiptarët, me fat, pasi reformat për to nuk vareshin nga votat e Ramës.

1 vit liberalizim vizash, Berisha: Rama nuk ia doli ta bllokojë, tani peng integrimin

BalkanWeb - 08.11.2011

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha 1 vit pas procesit të liberalizimit të vizave për shqiptarët akuzoi kreun e Partisë Socialiste Edi Rama se ka tentuar të bllokojë procesin e liberalizimit, duke lobuar në disfavor të vendit, por ...

Marrëveshja Rama-Berisha, shumë shpejt do të konkretizohet në Parlament

ABC News - 08.11.2011

Marrëveshja mes dy liderëve Berisha dhe Rama duket se po merr formë gjatë këtyre ditëve dhe shumë shpejt do të konkretizohet në Kuvend. Pas disa muajsh negociata, duket se bashkëpunimi për ligjet me 3/5, për ndryshimin e rregullores së ...

Kryeministri Berisha u nis sot për një vizitë zyrtare në Maqedoni

ABC News - 08.11.2011

Kryeministri Berisha u nis sot, për një vizitë zyrtare në Maqedoni, me ftesë të Kryeministrit Nikolas Gruevski. Atje ai do të zhvillojë një takim me Gruevskin dhe pas takimit mes tyre dhe delegacioneve përkatëse, dy kryeministrat do të ...

Kryeministri Berisha niset për një vizitë zyrtare në Maqedoni

Ora news - 08.11.2011

Kryeministri Berisha u nis sot, për një vizitë zyrtare në Maqedoni, me ftesë të Kryeministrit Nikolas Gruevski. Gjatë vizitës kryeministri Berisha do të zhvillojë një takim me kryeministrin Gruevski.

Kryeministri Sali Berisha arriti për vizitë në Maqedoni

Botasot - 08.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha arriti sonte në Maqedoni ku nesër nis vizitën e tij zyrtare. Vizita kruhet me ftesë të kryeministrit Nikolas Gruevski.

Kryeministri shqiptar Berisha arriti në Maqedoni

Yll Press - 08.11.2011

Në Tetovë Kryeministri Sali Berisha do të pritet nga Rektori Prof.dr Agron Reka, ndërsa në Sallën e Këshillit të Rektoratit Berisha do të takohet edhe me prorektorët e USHT-së, ndërsa Rektori Reka do t’i ndajë Mirënjohje.

Berisha: Jemi vendi me përdorimin më të lartë të telefonisë celulare

Shekulli - 07.11.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha duke folur në konferencën dyditore për zhvillimin e shoqërisë së informacionit, në kuadër të nismës Evropa Juglindore Elektronike, që po zhvillohet në Tiranë tha se Shqipëria vitet e fundit ka shënuar ...

Berisha: Shqipëria dixhitale, një ndër objektivat më madhore të vendit

Albeu.com - 07.11.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha në fjalën e tij mbajtur gjatë ditës së sotme në Konferencën e Rajonale Elektronic South Europe, u shpreh se Shqipëria në moshën dixhitale, është një ndër objektivat më madhorë të vendit.

Sequi: Axhenda dixhitale, me rëndësi për KE-në

Top Channel - 07.11.2011

Ambasadori i Bashkimit Evropian Ettore Sequi deklaroi se axhenda dixhitale është me rëndësi për Komisionin Evropian. Këtë deklaratë ambasadori e dha në Konferencën për Teknologjinë Dixhitale që u organizua të hënën në Tiranë.

Berisha: Shqipëria vendi i parë në botë për përdorimin e celularëve

LajmiFundit - 07.11.2011

Kryeministri Sali Berisha tha se Shqipëria është vendi me përdorimin më të lartë të celularin në botë. Sipas kreut të qeverisë, teknologjia dixhitale në shumë aspekte është leva e Arkimedit për të kapërcyer kohërat.

Berisha: Ja objektivi për Shqipërinë Dixhitale

Lajmeshqip - 07.11.2011

Kryeministri i vendit Sali Berisha deklaroi sot se qeveria e tij ka 125 projekte për projektin Shqipëria në moshën dixhitale, ku përfshihen dogant, tatimet, gjendja civile.

Berisha: Kemi lënë pas 17 vende të BE-së për përdorimin e Facebook-ut - Harron se shqiptarët po enden akoma nëpër ...

Albnow - 07.11.2011

“Teknologjia dixhitale është jetike në mënyrë që të ecim së bashku ... me tik takun e shoqërisë globale. Shqipëria ofron një eksperiencë ndër më uniket në Evropë.

Tetova pret Sali Berishën

Albeu.com - 07.11.2011

Tetova është e gati për mikëpritjen e kryeministrit shqiptar Sali Berisha, ndërsa edhe Komuna ka bërë të gjitha përgatitjet për një ceremoni të tillë, shkruan Zhurnal.

Sequi, axhenda dixhitale me rëndësi për KE

Albeu.com - 07.11.2011

Ambasadori i Bashkimit Evropian Ettore Sequi ka deklaruar se axhenda dixhitale është me rëndësi për Komisionin Evropian. Këtë deklaratë ambasadori e dha në "Konferencën për Teknologjinë Dixhitale" që u organizua gjatë ditës së sotme në ...

‘Shqipëria Dixhitale, për qeveri transparente’

Panorama - 07.11.2011

TIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha ka dekalruar se kushti themelor për qeverisje është transparenca dhe në këtë kuadër ka qenë edhe nisma për Shqipërinë Dixhitale.

Berisha: Shqipëri dixhitale, për qeveri transparente

Ora news - 07.11.2011

Kryeministri Berisha ka deklaruar se teknologjia dixhitale në shumë aspekte është leva e Arkimedit për të kapërcyer kohërat. Duke folur në Konferencën dy ditore të vendeve pjesmarrëse në iniciativën rajonale Electronic South Eastern ...

Berisha: Synojmë nivelet më të larta në fushën dixhitale

ABC News - 07.11.2011

Kryeministri Sali Berisha theksoi sot rëndësinë e zhvillimit të teknologjisë dixhitale për të rritur transparencën ndaj qytetarëve për një qeverisje më të mirë.

Berisha: Shqipëria e vetmja në rajon me 4 kompani celulare

BalkanWeb - 07.11.2011

TIRANË- Kryeministri i vendit Sali Berisha deklaroi sot se Shqipëria është vendi i parë në rajon për penetrimin e telefonise celulare me 4 kompani.

Berisha: Jemi vendi me përdorimin më të lartë të celularit

Lajmetsot - 07.11.2011

Postuar me: 07 November, 2011 10:44:00 Berisha: Jemi vendi me përdorimin më të lartë të celularit Kryeministri i vendit Sali Berisha duke folur në konferencën rajonale të teknologjisë është shprehur se Shqipëria vitet e fundit ka shënuar ...

Jemi vendi me përdorimin më të lartë të celularit

Yll Press - 07.11.2011

“Teknologjia dixhitale është jetike në mënyrë që të ecim së bashku me tik takun e shoqërisë globale. Shqipëria ofron një eksperiencë ndër më uniket në Evropë.

Berisha: Jemi vendi i 100 % i prokurimeve elektronike

Botasot - 07.11.2011

Kryeministri Sali Berisha theksoi sot rëndësinë e zhvillimit të teknologjisë dixhitale për të rritur transparencën ndaj qytetarëve për një qeverisje më të mirë.

Berisha takoi studentë të Universitetit të Torontos

Botasot - 07.11.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha prit sot, një grup studentesh nga universiteti i Torontos nga Kanadaja, të cilët udhëhiqeshin nga Robert Austin, profesor i këtij universiteti, studiues i gjuhës shqipe, i cili ka botuar një sërë ...

Berisha vlerëson buxhetin 2012

Botasot - 07.11.2011

Berisha: Buxheti 2012 është buxheti më i madhi deri më sot Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha tha sot para mbledhjes së grupit parlamentar demokrat se “buxheti 2012 është buxheti më i madhi deri më sot.

Berisha: Reformat e qeverisë, mundësuan rritjen e ndjeshme ekonomike

ABC News - 07.11.2011

Kryeministri Berisha prit sot, një grup studentesh nga universiteti i Torontos, në Kanada, të cilët udhëhiqeshin nga Robert Austin, profesor i këtij universiteti, studiues i gjuhës shqipe, i cili ka botuar një sërë artikujsh mbi Shqipërinë ...