TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përplasja e kulturave në Botëror, Ruse të zbuluara, arabe të mbuluara

LajmiFundit - 15.06.2018

Një kontrast të madh sollën tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, Rusia mposhti 5-0 Arabinë Saudite, ndërkohë që në shkallët e stadiumit ...

Dy anët e Botërorit: Ruse të zbuluara, arabe të mbuluara

Mapo - 15.06.2018

Një kontrast të madh sollën tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, Rusia mposhti 5-0 Arabinë Saudite, ndërkohë që në shkallët e stadiumit ...

Rusia jep spektakël edhe në tribunat e “Luzhnikit”

SuperSport - 15.06.2018

Finalet e Botërorit “Rusi 2018” nisën pas një ceremoia madhështore hapëse në stadiumit “Luzhniki” të Moskës, aty ku në tribuna shkëlqyen bukuroshet ruse.

Jo vetëm në fushë, por Rusia fitoi dhe në tribuna

Mapo - 15.06.2018

Shumë ishin skeptikë nëse Rusia do të tregonte më të mirën e saj në ndeshjen hapëse ndaj Arabisë Saudite, por futbollistët rusë u treguan të papërmbajtshëm duke realizuar 5 gola ndaj kundërshtarit ...

Rusia 2018/ Ruset zbulohen, arabet krejt të mbuluara

Java News - 15.06.2018

Një kontrast të madh sollën tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, Rusia mposhti 5-0 Arabinë Saudite, ndërkohë që në shkallët e stadiumit ...

Ndeshja e parë e Botërorit, Maradona bën sherr me policët

Antpress - 15.06.2018

Legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona ka qenë prezent ditën e djeshme në Rusi për ndeshjen hapëse të Botërorit “Rusi 2018”. Ish-sulmuesi argjentinas e ka të pamundur të qëndrojë larg telasheve.

Sot nis Kampionati Botëror i Futbollit

Portalb - 14.06.2018

Kampionati Botëror i Futbollit nis sot me ndeshjen midis Rusisë nikoqire dhe Arabisë Saudite, në stadiumin Luzhniki të Moskës. Tridhjetedy ekipe do të marrin pjesë në ngjarjen e madhe sportive, të ...

Sot nis Kampionati Botëror i Futbollit, sa përfitojnë shqiptarët nga ky eveniment?

SOT - 14.06.2018

Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët që do të hapin këtë kompeticion madhor në fushën e sportit.

Sot fillon “Botërori 2018”, ja kur performon Era Istrefi

Lajmi.net - 14.06.2018

Rusia është nikoqire e Kampionatit botëror në futboll. Sot pritja merr fund dhe futbolli ngjitet në nivelet e tij më të larta. Nis sot Botërori Rusi 2018, ku ndeshja hapëse do të jetë mes vendit ...

Dy anët e Botërorit: Ruse të zbuluara, arabe të mbuluara

Ina - 14.06.2018

Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, Rusia mposhti 5-0 Arabinë Saudite, ndërkohë që në shkallët e stadiumit femrat ruse ishin të veshura fare pak, ndërsa ato arabe të mbuluara krejtësisht.

Sot nis Kampionati Botëror i Futbollit

Evropaelire - 14.06.2018

Kampionati Botëror i Futbollit nis sot me ndeshjen midis Rusisë nikoqire dhe Arabisë Saudite, në stadiumin Luzhniki të Moskës. Tridhjetedy ekipe do të marrin pjesë në ngjarjen e madhe sportive, të ...

Nis Botërori 2018

SOT - 14.06.2018

Mijëra tifozë të futbollit janë mbledhur sot në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, për të përcjellë ceremoninë e hapjes së Botërorit 2018. Ndeshja e parë sigurisht i takon organizatorit.

Në Rusi nis gara për Kupën e Botës

Portalb - 14.06.2018

Në stadiumin Luzhniki në Moskë ka nisur edicioni 21-të i Kampionatit të futbollit për Kupën e Botës, derisa ekipi i Rusisë është përballur me ekipin nga Arabia Saudite, duke shënuar përballjen e parë ...

Globi mban frymnën, sot nis Kampionati Botëror i Futbollit

LajmiFundit - 14.06.2018

Kampionati Botëror i Futbollit nis sot me ndeshjen midis Rusisë nikoqire dhe Arabisë Saudite, në stadiumin Luzhniki të Moskës. Tridhjetedy ekipe do të marrin pjesë në ngjarjen e madhe sportive, të ...

Rusia shkëlqen në fushë, femrat ruse “tërbojnë” tribunat e stadiumit

SOT - 14.06.2018

Rusia e nisi me këmbën e mbarë, Botërorin që organizon në shtëpinë e vet, teksa mundi pastër 5-0 Arabinë Saudite. Por, përveç spektaklit që dhuroi në fushë, edhe tribunat e stadiumeve nuk mbetën pas.

Një xhiro nëpër stadiumet e Kupës së Botës 2018

Alsat - 14.06.2018

Rusia mirëpret sot Kupën Botërore të 2018-tës. Për herë të parë kupa botërore e futbollit është mbajtur në vitin 1930 ku morën pjesë vetëm 13 skuadra.

Nis Botërori 2018, këtu mund ndiqni të gjithin

LajmiFundit - 14.06.2018

Mijëra tifozë të futbollit janë mbledhur sot në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, për të përcjellë ceremoninë e hapjes së Botërorit 2018. Ndeshja e parë sigurisht i takon organizatorit.

Në Rusi nis gara për Kupën e Botës

Evropaelire - 14.06.2018

Në stadiumin Luzhniki në Moskë ka nisur edicioni 21-të i Kampionatit të futbollit për Kupën e Botës, derisa ekipi i Rusisë është përballur me ekipin nga Arabia Saudite, duke shënuar përballjen e parë ...

Starton sot Kupa e Botës “Rusi 2018”

ABC News - 14.06.2018

Starton sot Kupa e Botës. Rusia, vendi mikpritës, ka marrë të gjitha masat për organizimin e këtij eventi të rëndësishëm. Në këtë edicion marrin pjesë 32 ekipe përfaqësuese.

Starton Kampionati Botëror “Rusi 2018”, performancë madhështore në Luzhniki Stadium

Mapo - 14.06.2018

Rusia çeli siparin e Kampionatit Botëror 2018 në Luzhniki Stadium. Eventi më i ndjekur sportiv nis pikërisht në Moskë me dy këngë të Robie Ëilliams e më pas me fjalën e “fenomenit” të futbollit ...

Nis sot Kampionati Botëror i Futbollit, Rusi 2018, sa përfitojnë shqiptarët?

Mapo - 14.06.2018

Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët që do të hapin këtë kompeticion madhor në fushën e sportit.

Rusia hap Botërorin me spektakël

Gazeta Express - 14.06.2018

​Rusia ka arkëtuar pikët e para në Grupin A, duke e mposhtur 5-0 Arabinë Saudite në ndeshjen hapëse të ...

Rusia ngre skenën e madhe për futboll dhe festë

Koha.net - 14.06.2018

Skena e madhe është gati. Moska, por edhe Rusia në përgjithësi, prej të enjtes (sot), për një muaj rresht, do të jetë qendër e botës. E tillë do të jetë për shkak të futbollit, sportit numër një në ...

Sot fillon Kampionati Botëror, ndeshja Rusi-Arabi Saudite e bën hapjen

Telegrafi - 14.06.2018

Pritja e madhe merr fund dhe nga sot fillon gara më e madhe e futbollit në botë. Sot nis Kampionati Botëror ‘Rusi 2018’, ku ndeshja hapëse do të zhvillohet mes vendit organizator dhe Arabisë Saudite.

Fillon ceremonia hapëse e Botërorit

Koha.net - 14.06.2018

Ka filluar ceremonia hapëse e Botërorit “Rusia 2018”. Ishte ylli anglez i muzikës, Robbie Ëilliams ai që e ka bërë hapjen e kësaj ceremonia duke interpretuar këngët e tij, transmeton Koha.net.

Kupa e botës ngre siparin/ Rusia ndryshon traditën e ceremonisë hapëse

ABC News - 14.06.2018

Kupa e Botës ngriti të enjten pasdite siparin, në stadiumin “Luzhniki” të Moskës. Ndërsa ceremonitë e mëparshme kanë qenë të gjata, me performanca të ndryshme që pasqyronin kulturat dhe traditat e ...

Me një shfaqje të mrekullueshme në ceremoninë hapëse, fillon Kampionati Botëror, Rusia 2018

Telegrafi - 14.06.2018

Ka filluar edhe në mënyrë solemne Kampionati Botëror, Rusia 2018. Në një koreografi spektakolare në Luzhniki Stadium të Moskës ka filluar gara më e madhe sportive.

Nis Kampionati Botëror “Rusi 2018”, performancë madhështore në Luzhniki Stadium (FOTO)

BalkanWeb - 14.06.2018

Rusia çeli siparin e Kampionatit Botëror 2018 në Luzhniki Stadium. Eventi më i ndjekur sportiv nis pikërisht në Moskë me dy këngë të Robie Williams e më pas me fjalën e “fenomenit” të futbollit ...

Sot starton spektakëli i quajtur Botërori “Rusi 2018”

InfoSport - 14.06.2018

Sot nis Botërori “Rusi 2018”, ku ndeshja hapëse do të jetë mes vendit organizator, Rusisë dhe Arabisë Saudite. Është kjo ndeshja e vetme e grupit “A” që do të zhvillohet gjatë ditës së sotme, ndërsa ...

Dy anët e Botërorit: Ruse të zbuluara, arabe të mbuluara

Koha.net - 14.06.2018

Një kontrast të madh sollën tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, Rusia mposhti 5-0 Arabinë Saudite, ndërkohë që në shkallët e stadiumit ...

Tifozët fillojnë të arrijnë në stadium, prezantohet topi dhe imazhe nga zhveshtoret – gjithçka gati për fillimin e ...

Telegrafi - 14.06.2018

Gjithçka është gati për fillimin e Kampionatit Botëror, Rusia 2018, Në Luzhniki Stadium të Moskës që do të jetë edhe impianti kryesor i ngjarjes më të madhe të futbollit kanë filluar të arrijnë ...

“Rusi 2018” – Topi i parë në RTSH

RTSH - 14.06.2018

Takimi Rusi – Arabi Saudite është takimi inagural i “Rusi 2018”, i cili nisi në Stadiumin “Luzhniki” të Moskës me një spektakël të shkëlqyer të yllit britanik të popit Robbie Uilliams.

Nis sot Kampionati Botëror i Futbollit “Rusi 2018”, sa përfitojnë shqiptarët?

BalkanWeb - 14.06.2018

TIRANE – Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët që do të hapin këtë kompeticion madhor në fushën e sportit.

Ngre siparin Botërori i 21-të, Rusi 2018 nis me një ceremoni madhështore

SuperSport - 14.06.2018

Gjithçka gati për Botërorin e 21-të në historinë e futbollit. Nën ritmet e një muzike të mrekullueshme dhe një cermonie madhështore në stilin Super Bowl ngriti siparin Kupa e Botës, Rusi 2018.

Nis sot Kampionati Botëror i Futbollit, Rusi 2018, sa përfitojnë shqiptarët?

Tetova Sot - 14.06.2018

Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët që do të hapin këtë kompeticion madhor në fushën e sportit.

Nis sot Kampionati Botëror i Futbollit “Rusi 2018”, sa përfitojnë shqiptarët?

Durres Lajm - 14.06.2018

Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët që do të hapin këtë kompeticion madhor në fushën e sportit.

Nis sot spektakli i futbollit, Rusi-Arabi Saudite çel Botërorin

Java News - 14.06.2018

Sot pritja merr fund dhe futbolli ngjitet në nivelet e tij më të larta. Nis sot Botërori Rusi 2018, ku ndeshja hapëse do të jetë mes vendit organizator dhe Arabisë Saudite.

Rusi-Arabi Saudite sfida e parë e Botërorit, ja formacionet zyrtare

Java News - 14.06.2018

Rusi-Arabi Saudite është sfida që hap Botërorin. Dy skuadrat kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare për ndeshjen e parë të Botërorit që zhvillohet në Rusi.

Kuriozitetet: Gjithçka rreth ndeshjes hapëse, menjëherë vendosen rekorde

Gazeta Tema - 14.06.2018

Rusia ka mundur sot 5-0 Arabinë Saudite në ndeshjen që hapi Rusi 2018. Kjo ndeshje ka shërbyer jo vetëm për t’i dhënë një shtysë shanseve të organizatorëve për kalimin e mëtejshëm në turne, por edhe ...

Nis sot në Rusi spektakli i futbollit

Antpress - 14.06.2018

Takimi do të nisë në orën 17:00, ndërsa nisjes së topit të parë do t’i paraprijë edhe ceremonia hapëse, me interpretimin edhe të këngëtares shqiptare Era Istrefi, e cila është në krah të Will Smith e ...

Orari i të gjitha ndeshjeve në “Rusi 2018”

Lajm - 13.06.2018

MOSKË (AA) – Me ndeshjen mes nikoqires Rusisë dhe Arabisë Saudite, nesër fillon Kampionati Botëror në futboll, në të cilin për titullin e kombëtares më të mirë në botë do të garojnë 32 ekipe, ...

Orari i të gjitha ndeshjeve në “Rusi 2018”

Ina - 13.06.2018

Me ndeshjen mes nikoqires Rusisë dhe Arabisë Saudite, nesër fillon Kampionati Botëror në futboll, në të cilin për titullin e kombëtares më të mirë në botë do të garojnë 32 ekipe, raporton Anadolu ...

Kupa e Botës/ Më shumë se 20 krerë shtetesh do të ndjekin ceremoninë hapëse

SOT - 13.06.2018

Kanë mbetur më pak se 24 orë nga ceremonia hapëse e Kupës së Botës, që këtë vit do të mbahet në Rusi. Shefi i Komitetit Organizativ Lokal (LOC) Alexey Sorokin ka thënë se udhëheqësit e më shumë se 20 ...

Pitana ndan drejtësinë në ndeshjen e parë të Botërorit

Koha.net - 13.06.2018

Argjentinasi Nestor Pitana do të jetë gjyqtari i ndeshjes së parë të Kupës së Botës 2018 mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, e cila do të luhet më 14 qershor në “Luzhniki Stadium” në Moskë.

Një argjentinas gjykon ndeshjen hapëse Rusi-Arabi Saudite

SuperSport - 13.06.2018

Do të jetë argjentinasi Nestor Pitana gjyqtari kryesor që do të ketë fatin të vendosë drejtësi në ndeshjen hapëse të Botërorit “Rusi 2018”, mes përfaqësueses së vendit organizator, Rusisë, dhe ...

Luzhniki Stadium, Moskë

Telegrafi - 13.06.2018

Kapaciteti: 81,006 Hapja: 1956 (i rihapur pas zhvillimit të punimeve në vitin 2018) Klima: Më e larta mesatarisht 23 shkallë celsius dhe më e ulëta deri 18 shkallë celsius me 50 për qind të gjasave ...

Kupa e Botës/ Çfarë duhet të dini për ceremoninë hapëse “Rusi 2018”

ABC News - 13.06.2018

Kupa e Botës përveç futbollit ofron edhe kulturë. Në ceremoninë hapëse që do të mbahet të enjten në stadiumin “LUZHNIKI” të Moskës, sportdashësit do të kenë mundësi të njihen me traditat ruse, që do ...

Nesër nis Botërori, njihuni me oraret e ndeshjeve të fazës së grupeve

Java News - 13.06.2018

Ditën e nesërme starton Kampionati Botëror i futbollit “Rusi 2018” dhe gjithçka do nisë me ndeshjen Rusi-Arabi Saudite në orën 17:00 duke çelur kështu siparin e një muaji me plot 64 sfida emocionuese.

Gjithçka starton nesër, njihuni me orarin e ndeshjeve në “Rusi 2018”

Antpress - 13.06.2018

Ditën e nesërme starton Kampionati Botëror i futbollit “Rusi 2018” dhe gjithçka do nisë me ndeshjen Rusi-Arabi Saudite në orën 17:00 duke çelur kështu siparin e një muaji me plot 64 sfida emocionuese.

Orari i të gjitha ndeshjeve në “Rusi 2018”

Antpress - 13.06.2018

Me ndeshjen mes nikoqires Rusisë dhe Arabisë Saudite, nesër fillon Kampionati Botëror në futboll, në të cilin për titullin e kombëtares më të mirë në botë do të garojnë 32 ekipe, raporton Anadolu ...

Do të jetë Era Istrefi pjesë e cermonisë të hapjes së botërorit?

LajmiFundit - 12.06.2018

Para se të fillojë hapja e ceremonisë këtë verë të kampionatit botëror Rusia 2018, sipas Goal dhe disa mediave të tjera amerikane, këta persona do të këndojnë në ceremoninë ...

Detajet nga Cermonia hapëse e Kupës së Botës, do të këndojë Era Istrefi ?

Albeu.com - 12.06.2018

Para se të fillojë hapja e ceremonisë këtë verë të kampionatit botëror Rusia 2018, sipas Goal dhe disa mediave të tjera amerikane, këta persona do të këndojnë në ceremoninë hapëse .

Detajet e Ceremonisë hapëse të Botërorit – a do të këndojë Era Istrefi

Gazeta Express - 12.06.2018

Para se të fillojë hapja e ceremonisë këtë verë të kampionatit botëror Rusia 2018, sipas Goal dhe disa mediave të tjera amerikane, këta persona do të këndojnë në ceremoninë ...