TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skandali i përgjimeve, hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes në Polici

Lajmi.net - 12.06.2016

Prokuroria ende nuk ka marrë në dorëzim pajisjen përgjuese të policisë dhe akuzon drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako për lëvizjen e kësaj pajisje.

Thellohet skandali me përgjimet, në Shqipëri u futën dy pajisje, pritet marrja në pyetje e ministrit Tahiri

SOT - 12.06.2016

Thellohet edhe më tej skandali i përgjimeve në vend. Hetimet e prokurorisë kanë nxjerrë të tjera fakte komprometuese për Saimir Tahirin dhe Haki Çakon.

Prokuroria zbulon si u largua pajisja e përgjimit nga Policia

Gazeta Express - 12.06.2016

Prokuroria e akuzon kreun e Policisë edhe për lëvizjen e pajisjes përgjuese nga Policia e Shtetit ditën kur O.P.Gj të Prokurorisë Tiranë kanë shkuar për ta sekuestruar atë.

Përgjimet, hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes në Polici

Mapo - 12.06.2016

Prokuroria ende nuk ka marrë në dorëzim pajisjen përgjuese të policisë dhe akuzon drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako për lëvizjen e kësaj pajisje.

Përgjimet, hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes në Polici

Botasot - 12.06.2016

Prokuroria ende nuk ka marrë në dorëzim pajisjen përgjuese të policisë dhe akuzon drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako për lëvizjen e kësaj pajisje.

Skandali i përgjimeve, hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes në Polici

Zeri - 12.06.2016

Prokuroria ende nuk ka marrë në dorëzim pajisjen përgjuese të policisë dhe akuzon drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako për lëvizjen e kësaj pajisje.

Skandali i përgjimeve, hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes në Polici

Telegrafi - 12.06.2016

Prokuroria ende nuk ka marrë në dorëzim pajisjen përgjuese të policisë dhe akuzon drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako për lëvizjen e kësaj pajisje.

Detajet/ Hetuesit fotografuan fshehjen e pajisjes përgjuese në Polici

Panorama - 12.06.2016

Prokuroria e akuzon kreun e Policisë edhe për lëvizjen e pajisjes përgjuese nga Policia e Shtetit ditën kur O.P.Gj të Prokurorisë Tiranë kanë shkuar për ta sekuestruar atë.

Blofet e Ramës dhe Tahirit me pajisjen e përgjimit, nga hyrja në doganë deri tek përdorimi, ja mashtrimi me kreun e ...

SOT - 11.06.2016

Pajisja e përgjimit, e cila ka mbizotëruar debatin në opinionin publik ditët e fundit, dhe faktet që kanë dalë së fundi mbi të, ka nxjerrë blof si kryeministrin Edi Rama ashtu edhe ministrin e ...

Gjykata lë në “arrest shtëpie” dy policët e përfshirë në përgjime, Tahiri sërish shpërthen në akuza ndaj gjyqtarit ...

SOT - 11.06.2016

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 2 zyrtarët e policisë, Entiol Xhelilaj dhe Artion Duka, të cilët dyshohen për veprat penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe ...

Mister vendndodhja e pajisjes së përgjimit, policia italiane dhe ajo shqiptare refuzojnë prokurorinë, frikë nga zbulimi ...

SOT - 11.06.2016

Rritet misteri dhe dyshimet mbi skandalin e përgjimeve, të shpërthyer kohët e fundit në Tiranë. Teksa Haki Çako është pezulluar bashkë me dy vartësit e tij, prokuroria ende nuk ka mundur të ...

Ironia në gjykatë, oficeri i arrestuar tallet me Aliajn, i jep valixhen e "përgjimit", por ... ja çfarë ...

SOT - 11.06.2016

Ironia e nisur në panairin e Policisë së Shtetit me një kuti të zezë ku shkruhet “ a është këtu pajisja e përgjimit?” është vijuar dje në Gjykatën e Tiranës nga një prej oficerëve të dyshuar për ...

Përgjimet/ Takimi i Llallës me kreun e SHISH, dyshohet për pajisje tjetër

Panorama - 11.06.2016

Skandali i përgjimeve dhe zhvillimet e fundit lidhur me hetimet që sollën pezullimin e kreut të Policisë, Çako, mblodhën bashkë dje në një takim Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla me Kreun e ...

MISTERI/ Zbulohet vendndodhja e pajisjes së përfolur si përgjuese

Panorama - 11.06.2016

Prokuroria ka vënë nën akuzë dy zyrtarë të Policisë për pajisjen e dyshuar si përgjuese këto ditë, të cilët sipas dosjes kanë penguar hetimet duke e larguar pajisjen në momentin kur Prokuroria tentoi ...

Përgjimet/ “Personat që u morën me pajisjen, pa certikatë sigurie”

Gazeta Express - 11.06.2016

Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie. Sipas ligjit, certifikata jepet nga Drejtoria e ...

FOTO/ Oficeri i arrestuar tall gjykatësit, hyn me valixhe “përgjimi” dhe nxjerr trëndafil

Syri.net - 11.06.2016

Ironia e nisur në panairin e Policisë së Shtetit me një kuti të zezë ku shkruhet “ a është këtu pajisja e përgjimit?” është vijuar dje në Gjykatën e Tiranës nga një prej oficerëve të dyshuar për ...

Përgjimet: Personat që u morën me pajisjen, pa certikatë sigurie

Telegrafi - 11.06.2016

Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie. Sipas ligjit, certifikata jepet nga Drejtoria e ...

Përgjimet: Personat që u morën me pajisjen, pa certikatë sigurie

Botasot - 11.06.2016

Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie. Sipas ligjit, certifikata jepet nga Drejtoria e ...

Fotogaleri: Me ‘pajisje përgjimi’ dhe karafil në gjykatë

Mapo - 11.06.2016

Mes debatesh dhe akuzash, gjyqtari Arjan Aliaj konfirmoi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për zyrtarët e policisë, që dyshohet se kanë përdorur pajisjen e përgjimit në kundërshtim me ligjin.

Përgjimet/ “Personat që u morën me pajisjen, pa certifikatë sigurie”

Panorama - 11.06.2016

TIRANE – Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie.

Oficeri ironi me gjyqtarin Aliaj, nxjerr trëndafil nga valixhja: Ja përgjuesi

Panorama - 11.06.2016

Ironia e nisur në panairin e Policisë së Shtetit me një kuti të zezë ku shkruhej “a është këtu pajisja e përgjimit?” është vijuar dje në Gjykatën e Tiranës nga një prej oficerëve të dyshuar për ...

Oficeri ironi me gjyqtarin: Ja ku e ke pajisjen përgjuese… dhe i nxjerr një trëndafil (Foto)

Telegrafi - 11.06.2016

Ironia e nisur në panairin e Policisë së Shtetit me një kuti të zezë ku shkruhej “a është këtu pajisja e përgjimit?” është vijuar dje në Gjykatën e Tiranës nga një prej oficerëve të dyshuar për ...

Përgjimet, zbardhet dëshmia e zyrtarit të policisë

Gazeta Express - 11.06.2016

IMSI Catcher nuk është pajisja e vetme e përgjimit e futur në territorin e Shqipërisë këto dy vitet e fundit. Televizioni Klan ka mundur të zbardhë një pjesë të dëshmisë, dhënë nga një zyrtarë i ...

Vendimi i plotë që pezulloi Çakon, ja pse pajisja kryen edhe proces përgjimi

Panorama - 11.06.2016

Zbardhet vendimi i gjyqtarit Arjan Aliaj, që pezulloi nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako. Në vendim, Aliaj ka përdorur disa argumente, referuar edhe materialit të Prokurorisë, ...

“Pajisje përgjuese u përdor edhe kur babait të Tahirit iu vendos tritol”

Panorama - 11.06.2016

IMSI Catcher nuk është pajisja e vetme e përgjimit e futur në territorin e Shqipërisë këto dy vitet e fundit. Televizioni Klan ka mundur të zbardhë një pjesë të dëshmisë, dhënë nga një zyrtarë i ...

Përgjimet, zbardhet dëshmia e zyrtarit të policisë

Mapo - 11.06.2016

IMSI Catcher nuk është pajisja e vetme e përgjimit e futur në territorin e Shqipërisë këto dy vitet e fundit. Televizioni Klan ka mundur të zbardhë një pjesë të dëshmisë, dhënë nga një zyrtarë i ...

Oficeri i pezulluar për përgjimet, me valixhen “përgjuese” në sallë: I jep gjyqtarit një… trëndafil

Gazeta Tema - 11.06.2016

Ironia e nisur në panairin e Policisë së Shtetit me një kuti të zezë ku shkruhej “a është këtu pajisja e përgjimit?” është vijuar dje në Gjykatën e Tiranës nga një prej oficerëve të dyshuar për ...

FOTO/ “Ja përgjuesi”, Oficeri ironizon me gjyqtarin në sallë duke i treguar një trëndafil

Java News - 11.06.2016

Ironia e nisur në panairin e Policisë së Shtetit me një kuti të zezë ku shkruhej “a është këtu pajisja e përgjimit?” është vijuar dje në Gjykatën e Tiranës nga një prej oficerëve të dyshuar për ...

Përgjimet: Personat që u morën me pajisjen, pa certikatë sigurie

Tetova Sot - 11.06.2016

Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie. Sipas ligjit, certifikata jepet nga Drejtoria e ...

Tv Klan: Në prokurori kanë dëshmuar se ka edhe një pajisje të dytë përgjimi

Respublica - 11.06.2016

Ndërkohë që vijon hetimi për pajisjen përgjuese që supozohet se ka qarkulluar jashtë rregullave dhe ligjit në Shqipëri, televizioni “Klan” raporton se nga dëshmitë e oficerëve të Policisë së Shtetit ...

Përgjimet, zbardhet dëshmia e zyrtarit të policisë

Java News - 11.06.2016

IMSI Catcher nuk është pajisja e vetme e përgjimit e futur në territorin e Shqipërisë këto dy vitet e fundit. Televizioni Klan ka mundur të zbardhë një pjesë të dëshmisë, dhënë nga një zyrtarë i ...

Italianët: Nuk ka përgjime, pajisja u përdor për stërvitje

Lajmi.net - 10.06.2016

Në letrën e firmosur nga drejtori i parë inxhinier i policisë italiane, Gianpaolo Zambonini dhe të disponuar të enjten nga Top Channel shpjegohen detajet teknike të pajisjes, e cila është një model ...

Veliaj fundos Tahirin për përgjimet, kamerat e bashkisë zbulojnë lëvizjet e makinës ku ndodhej aparatura, sekuestrohen ...

SOT - 10.06.2016

Skandali i përgjimeve të paligjshme që ka shpërthyer në vend ditët e fundit, ka nxjerrë në pah edhe një konflikt tjetër, atë mes Erion Veliajt dhe Saimir Tahirit.

Kamerat e repartit të operacioneve speciale rezultojnë të fshira

Almakos - 10.06.2016

Prokuroria urdhëron sekuestrimin, do ekspertohen Hetuesit e Prokurorisë së Tiranës, të kryesuar nga prokurorja Anisa Qilimi, kanë shkuar dje në sektorin e Forcave të Operacioneve Speciale, ku ...

Përgjimet, Gjykata lë në ‘arrest shtëpie’  dy vartësit e Çakos

Almakos - 10.06.2016

Gjykata ka lënë në fuqi masën e sigurisë ‘Arrest në shtëpi” , me mbikëqyrje elektronike ndaj shtetasit Artion Duka, me funksion Drejtor i Forcave Operacionale (F.O).

Përgjimet, Gjykata lë në arrest shtëpie 2 zyrtarët e policisë

SOT - 10.06.2016

Për dy zyrtarët e Policisë së Shtetit në lidhje me hetimet për pajisjen përgjuese ilegale të policisë, gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie.

Plas ironia në gjykatë me pajisjen e përgjimit, Shefi i Operacionales-gjyqtarit Aliaj: Ta solla, e ke në valixhe!

SOT - 10.06.2016

Pas ironisë së ministrit Saimir Tahiri me pajisjen e përgjimit në panairin dy ditor të Policisë së Shtetit, është Shefi i Operacionales Artion Duka ai që i ka dhënë vetes të drejtën të bëjë një shaka ...

Pajisja e përgjimeve, gjykata lë në arrest shtëpie dy zyrtarët e policisë

LajmiFundit - 10.06.2016

Gjykata e Tiranes la ne fuqi edhe sot masën “arrest shtëpie” për dy oficerët e Forcave Operacionale qe jane marre ne hetim nga ana e prokurorise per shperdorim detyre ne lidhje me ceshtjen e pajisjes ...

Dalin në dritë të tjera detaje, ja kush e ka pajisjen e përgjimit dhe lëvizjet e kryera për ta "zhdukur" atë

SOT - 10.06.2016

Pa sekuestrimin e pajisjes së përgjimit, hetimet e Prokurorisë nuk do të mund të zbulojnë se në ç’masë është përgjuar përmes saj, siç pretendon organi i akuzës, apo se cilët janë personat që kanë ...

Dëshmitë kontradiktore, prokuroria: Çako pranoi se pajisja përgjon

Panorama - 10.06.2016

Prokuroria zbardhi dje të dhëna të reja në lidhje me akuzën për shpërdorim detyre, e cila solli pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Pajisja, “fshihen” pamjet e kamerave të sigurisë së Repartit të Forcës së Posaçme Operacionale

BalkanWeb - 10.06.2016

Nga: SONILA MUSAJ* TIRANE – Në një kohë që prokuroria ka sekuestruar serverin qendror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të Policisë së Shtetit, mësohet se në ...

"IMSI Catcher", 'zhduken' pamjet e kamerave të sigurisë tek Forcat Operacionale

Gazeta Express - 10.06.2016

Prokuroria e Tiranës i ka kërkuar Policisë së Shtetit pamjet e kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale për t’i pasur në shërbim të hetimit që ka nisur mbi dyshimet e ...

Pajisja e përgjimit, Prokuroria sekuestron kamerat vëzhguese të bashkisë

Syri.net - 10.06.2016

Prokuroria ka sekuestruar sot kamerat e vëzhgimit të bashkisë së Tiranës, në kuadrin e hetimeve për pajisjen e përgjimit. Prokuroria është e interesuar për filmimet e datës 13 maj 2016 kur dyshohet ...

Dyshimet për lëvizjen e pajisjes përgjuese, prokuroria sekuestron kamerat e Bashkisë

BalkanWeb - 10.06.2016

TIRANE – Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar kamerat e jashtme të Bashkisë, në kuadër të hetimeve për pajisjen e “IMSI Catcher”, e cila dyshohet se është administruar në kundërshtim me ligjin nga ana ...

Skandali i përgjimeve, Gjykata lë në arrest shtëpie dy zyrtarët e policisë

Syri.net - 10.06.2016

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie për dy zyrtarët e Policisë së Shtetit në lidhje me hetimet për pajisjen përgjuese ilegale të policisë.

Çështja e përgjimit, arrest shtëpie për dy efektivët e forcave operacionale

Mapo - 10.06.2016

Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie për drejtorin e forcave operacionale të Policisë së Shtetit, Artion Duka dhe specialistin Entiol Xhelilaj, të cilët akuzohen për shpërdorim ...

Skandali i përgjimeve/ Dy zyrtarët e Policisë mbeten në “arrest shtëpie”

Panorama - 10.06.2016

Mbeten në “arrest shtëpie” dy zyrtarët e policisë në akuzë pas hetimeve të skandalit të përgjimeve. Seancën e sotme, gjykata ka caktuar masën “arrest shtëpie” për drejtorin e Forcave Operacionale ...

Dosja Imsi Catcher

ABC News - 10.06.2016

Gjykata e Tiranes la edhe sot në fuqi masën “arrest shtëpie” për dy oficerët e Forcave Operacionale qe janen ne hetim per shperdorim detyre ne lidhje me ceshtjen e pajisjes pergjuese IMSI catcher.

Përgjimi, Gjykata e Tiranës lë në arrestit shtëpiak dy punonjësit e policisë, Tahiri e konsideron qokë politike

RTSH - 10.06.2016

Gjykata e Tiranës ka vlerësuar si të ligjshëm mbajtjen në kushtet e arrestit shtëpiak për dy punonjësit e Drejtorisë Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, të cilët bashkë ...

Pajisja përgjuese, "arrest në shtëpi" për dy zyrtarët e policisë

Botasot - 10.06.2016

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë për dy zyrtarët e akuzuar për kryerje të veprimeve të paligjshme me pajisjen “IMSI Catcher”. Ndaj Artion Dukës, kreu i Forcës Operacionale, dhe ...

FOTO/ Shefi i Operacionales ironizon në Gjykatë: Të solla pajisjen e përgjimit

Syri.net - 10.06.2016

Pas ironisë së ministrit Saimir Tahiri me pajisjen e përgjimit në panairin dy ditor të Policisë së Shtetit, është Shefi i Operacionales Artion Duka ai që i ka dhënë vetes të drejtën të bëjë një shaka ...

Foto/ Shefi i Operacionales ironi në Gjykatë: Ju solla pajisjen e përgjimit

Mapo - 10.06.2016

Pas ironisë së ministrit Saimir Tahiri me pajisjen e përgjimit në panairin dy ditor të Policisë së Shtetit, është Shefi i Operacionales, Artion Duka, ai që i ka dhënë vetes të drejtën të bëjë një ...

MISTERI/ Skandali i përgjimeve, ku ndodhet BMW-ja me pajisjen e përgjimeve

Syri.net - 10.06.2016

Pa sekuestrimin e pajisjes së përgjimit, hetimet e Prokurorisë nuk do të mund të zbulojnë se në ç’masë është përgjuar përmes saj, siç pretendon organi i akuzës, apo se cilët janë personat që kanë ...

MISTERI/ Zbulohet vendndodhja e pajisjes së përfolur si përgjuese

Gazeta Express - 10.06.2016

Hyrja në Shqipëri e një pajisje përgjimi, e cila deri më tani ka sjellë pezullimin e drejtorit të Policisë së shtetit Haki Çako si dhe ngritjen e akuzave ndaj dy zyrtarëve të Policisë duket se ...

“Filmi” përgjimi, zyrtarët e policisë në gjykatë me valixhe dhe trëndafila

Ora news - 10.06.2016

Gjykata e Tiranës ka lënë të pandryshuar masën e sigurisë për dy zyrtarët e Policisë së Shtetit Artion Duka dhe Entiol Xhelilaj të akuzuar për shpërdorim detyre dhe kryerje të veprimeve që pengojne ...

Zbulohet vendndodhja e “përgjuesit”

Telegrafi - 10.06.2016

Prokuroria në Shqipëri ka vënë nën akuzë dy zyrtarë të Policisë për pajisjen e dyshuar si përgjuese këto ditë, të cilët sipas dosjes kanë penguar hetimet duke e larguar pajisjen në momentin kur ...

Italianët- Nuk ka përgjime, Prokuroria: Edhe IMEI është përgjim

Shqiperia Ime - 10.06.2016

Pajisja “IMSI Catcher” e modelit “Vortex Air”, e cila është futur në Shqipëri nga policia italiane, nuk është në gjendje që të bëjë përgjime të bisedave audio, të SMS-ve si dhe të të dhënave të ...

Sekuestrohen kamerat e Bashkisë, dyshime se pajisja përgjuese u lëviz

NOA - 10.06.2016

Tiranë, 10 qershor 2016, NOA.al- Dyshimet për lëvizjen e pajisjes së pretenduar përgjuese “IMSI Catcher”, ka bërë që Prokuroria të sekuestrojë kamerat e jashtme të Bashkisë së Tiranës.

Përgjimet/ Hetuesit dyshojnë se me lëvizjen e pajisjes, janë fshirë pamjet e kamerave

Java News - 10.06.2016

Prokurorët sekuestrojnë serverin qendror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të policisë së shtetit, drejtuesi i të cilës është arrestuar dhe ndodhet nën masën e ...

Pajisja përgjimeve/ Gjyakata lë në arrest shtëpie dy zyrtarët e policisë Duka e Xhelilaj

Java News - 10.06.2016

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e “arrestit në shtëpi”, me mbikqyrjen e byzylykut elektronik për dy zyrtarët e policisë së shtetit, të cilët akuzohen nga Prokuroria se kanë kryer veprime të ...

Hetimi për përgjimet, Gjykata konfirmon masën arrest shtëpie për dy punonjësit e policisë

Respublica - 10.06.2016

Arrest shtëpie për dy punonjësit e policisë së shtetit, Artion Duka dhe Entiol Xhelilaj. Kjo masë sigurie është rikonfirmuar nga Gjykata e Tiranës për dy oficerë policie që akuzohen se kanë kryer ...

“Pajisja përgjuese”, dy zyrtarët e policisë lihen në arrest shtëpie

NOA - 10.06.2016

Tiranë, 10 qershor 2016, NOA.al- Gjykata e Tiranës la në fuqi masën e sigurist “arrest shtëpie” për drejtorin e Forcave Operacionale Artion Duka dhe Specialistin pranë Forcës Operacionale, Ention ...

FOTOLAJM/ Artion Duka sfidon prokurorinë, në gjykatë me “valixhe përgjuese”

Java News - 10.06.2016

Drejtori i Forcave Operacionale, Artion Duka ka ironizuar sot trupin gjykues të kryesuar nga gjyqtari Arjan Aliaj, teksa ka mbërritur në seancë me një valixhe brenda së cilës ndodhej një “pajisje ...

Duka e Xhelilaj në arrest shtëpie

Vision Plus - 10.06.2016

Artion Duka dhe Entiol Xhelilaj pjesë e Drejtorisë Operacionale të Policisë, do të vazhdojnë të mbikëqyren elektronikisht në arrest shtëpie. Edhe pas vlerësimit të masës së sigurimit për shefin e ...

Zyrtari i Policisë ironi me gjyqtarin Aliaj: Ja ku e ke përgjuesin

Gazeta Tema - 10.06.2016

Në seancën e sotme gjyqësore për dy zyrtarët e Policisë, Artion Duka dhe Entiol Xhelilaj për çështjen e pajisjes përgjuese ka patur edhe skena. Ka qenë shefi i Operacionales në Policinë e Shtetit, ...

Shqipëri: Mister vendndodhja e makinës me pajisjen e përgjimit

Ilirida - 10.06.2016

Mister vendndodhja e makinës me pajisjen e përgjimit Pa sekuestrimin e pajisjes së përgjimit, hetimet e Prokurorisë nuk do të mund të zbulojnë se në ç’masë është përgjuar përmes saj, siç pretendon ...

Tahiri: Gjyqtari Aliaj la në arrest 2 oficerët me një vendim banal për qokë politike

Java News - 10.06.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sërish në një deklaratë për mediat në lidhje me çështjen e hetimit të prokurorisë për paisjen e përgjimit. Tahiri i cilësoi skandaloz vendimin e gjyqtarit ...

Zbulohet misteri/ Pajisja e përgjimit nuk është larguar nga vendi, ja ku ndodhet ajo

Java News - 10.06.2016

Prokuroria ka vënë nën akuzë dy zyrtarë të Policisë për pajisjen e dyshuar si përgjuese këto ditë, të cilët sipas dosjes kanë penguar hetimet duke e larguar pajisjen në momentin kur Prokuroria tentoi ...

Prokuroria kërkesë qeverisë italiane mbi aparaturën, ja 8 pyetjet që pritet të hedhin dritë mbi përgjimet

SOT - 09.06.2016

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letër-porosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me kërkesën për t’u informuar mbi pajisjen përgjuese “IMSI Catcher”. Mësohet se prokurorja Anisa Qilimi ka kërkuar që ...

Haki Çako pranon përgjimet, pajisja u përdor në burgje dhe për gjurmimin e Vladimir Gjutës, bien pretendimet për ...

SOT - 09.06.2016

Thellohet edhe më shumë skandali i pajisjes së përgjimit në vend. Në dëshminë e tij para prokurorëve, gjatë ditës së djeshme, Haki Çako ka konfirmuar se pajisja e përgjimit është përdorur dhe se janë ...

Si hyri pajisja e përgjimit hyri në Shqipëri

Ina - 09.06.2016

Prokuroria e Tiranës ka dërguar një tjetër letër drejt Italisë ku kërkon informacione të tjera lidhur me pajisjen përgjuese të policisë. Nga hetimet e kryera rezulton se pajisja ka hyrë në Shqipëri ...

Pajisja “IMSI Catcher” në burg, përgjoi Vladimir Gjutën

Almakos - 09.06.2016

Pajisja përgjuese – Pajisja ka hyrë në territorin e Shqipërisë pa iu nënshtruar regjimit doganor të përkohshëm në bazë të legjislacionit doganor dhe pa marrë autorizimin përkatës nga Prokurori i ...

Përgjimet, kreu i SHISH në zyrën e Llallës

Top Channel - 09.06.2016

Në vijim të hetimeve mbi pajisjen “IMSI Catcher” për dyshimet se zyrtarë të Policisë së Shtetit kanë shpërdoruar detyrën, prokurori i përgjithshëm ka thirrur në një takim të beftë kreun e Shërbimit ...

Ministria e Brendshme italiane: Pajisja nuk përgjon telefona, i lokalizon

Lajmi.net - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme italiane i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Qeveria italiane: Pajisja përdoret për trajnime dhe lokalizime, jo për përgjime

SOT - 09.06.2016

Ministria e Brendshme e Italisë nëpërmjet një letre, i është përgjigjur interesimit të Prokurorisë në lidhje me pajisjen “IMSI Catcher”, duke theksuar se pajisja nuk përdoret për përgjime, por vetëm ...

Ja cila është përgjigjja e italianëve për pajisjen e përgjimit

Lajm - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

“Imsi Catcher”, letra e italianëve: Për trajnim. Lokalizon, nuk përgjon

Almakos - 09.06.2016

Faksimile – Policia italiane informon autoritetet shqiptare se pajisja, e dërguar në Itali nga shoqëria “Italarms”, është përdorur nga shërbimi i policisë shkencore për aktivitetet formuese dhe ...

"Socialistët "fundosin" njëri-tjetrin, Erion Veliaj shuplakë të fortë Saimir Tahirit, i jep Prokurorisë ...

SOT - 09.06.2016

Prokurorët sekuestrojnë serverin qëndror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të policisë së shtetit, drejtuesi i të cilës është arrestuar dhe ndodhet nën masën e ...

Italianët: Nuk ka përgjime, pajisja u përdor për stërvitje

Top Channel - 09.06.2016

Pajisja “IMSI Catcher” e modelit “Vortex Air”, e cila është futur në Shqipëri nga policia italiane, nuk është në gjendje që të bëjë përgjime të bisedave audio, të SMS-ve si dhe të të dhënave të ...

HETIMET/ Pse pajisja e përgjimit hyri në Shqipëri 8 ditë para trajnimit të policisë

Syri.net - 09.06.2016

Prokuroria e Tiranës ka dërguar një tjetër letër drejt Italisë ku kërkon informacione të tjera lidhur me pajisjen përgjuese të policisë. Nga hetimet e kryera rezulton se pajisja ka hyrë në Shqipëri ...

Skandali i përgjimit/ Pse pajisja hyri në Shqipëri 8 ditë para trajnimit në Polici

Botasot - 09.06.2016

Prokuroria ka zbardhur të dhëna të reja në lidhje me akuzën për shpërdorim detyre, e cila solli pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Hetimet për pajisjen e përgjimit, kreu i SHISH dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

BalkanWeb - 09.06.2016

TIRANE – Kryeprokurori Adriatik Llalla ka mbledhur në zyrën e tij kreun e SHISH-it Visho Ajazi Lika, kreun e prokurorisë së Tiranës Petrit Fusha, dhe prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj.

Pajisja e përgjimit: Ja të gjitha akuzat ndaj Haki Çakos

Mapo - 09.06.2016

Prokuroria thotë se drejtori i Përgjithshëm i Policisë ka dërguar dy shkresa pranë institucionit të akuzës, ku ka mbajtur qëndrime të ndryshme për pajisjen përgjuese.

Pajisja e përgjimit: Ja të gjitha akuzat ndaj Haki Çakos

Botasot - 09.06.2016

Prokuroria thotë se drejtori i Përgjithshëm i Policisë ka dërguar dy shkresa pranë institucionit të akuzës, ku ka mbajtur qëndrime të ndryshme për pajisjen përgjuese.

“Pajisja e përgjimit”, gjykata lë në fuqi masën “arrest shtëpie” për 2 zyrtarët e policisë

BalkanWeb - 09.06.2016

TIRANE – Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 2 zyrtarët e policisë, Entiol Xhelilaj dhe Artion Duka, të cilët dyshohen për veprat penale të “Shpërdorimit të ...

Nuk ndryshohet masa e sigurisë ndaj dy zyrtarëve të policisë

Ora news - 09.06.2016

Gjykata e Tiranës nuk e ka ndryshuar masën e sigurisë ndaj dy zyrtarëve të policisë, Entiol Xhelilaj dhe Artjon Duka. Në përfundim të seancës gjyqësore, gjykata ka vendosur që të lërë në fuqi masën e ...

Ja cila është përgjigjja e italianëve për pajisjen e përgjimit

Gazeta Express - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

“Fshihen” pamjet e kamerave të sigurisë së Repartit të Forcës së Posaçme operacionale në Policinë e Shtetit

ABC News - 09.06.2016

Prokurorët sekuestrojnë serverin qendror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të policisë së shtetit, drejtuesi i të cilës është arrestuar dhe ndodhet nën masën e ...

‘IMSI Catcher’, Ministria e Brendshme italiane: Pajisja, për trajnim. Lokalizon, nuk përgjon telefona

BalkanWeb - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Skandali i përgjimeve, hetimet: Ekspertët italianë vetëm kanë sjellë pajisjen në Shqipëri

Syri.net - 09.06.2016

Prokurorët sekuestrojnë serverin qendror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të Policisë së Shtetit, drejtuesi i të cilës është arrestuar dhe ndodhet nën masën e ...

Skandali i përgjimeve, Italia kthen përgjigje: Pajisja lokalizon telefonat, nuk përgjon

Syri.net - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Skandali i përgjimeve/ Çfarë po përgatit SHISH dhe Prokuroria?

Mapo - 09.06.2016

Në vijim të hetimeve mbi pajisjen “IMSI Catcher” për dyshimet se zyrtarë të Policisë së Shtetit kanë shpërdoruar detyrën, prokurori i përgjithshëm ka thirrur në një takim të beftë kreun e Shërbimit ...

Policia italiane: IMSI CATCHER nuk kryen asnjë lloj përgjimi, lokalizon telefona

Ora news - 09.06.2016

Policia italiane konfirmon sërish se pajisja IMSI CATCHER nuk mund të kryejë asnjë lloj përgjimi. Në përgjigje të interesit të Prokurorisë shqiptare për pajisjen, policia italiane me një shkresë ...

Ja cila është përgjigjja e italianëve për pajisjen e përgjimit

Botasot - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Përgjimet/ Veliaj i jep Prokurorisë pamjet që fundosin Tahirin

Mapo - 09.06.2016

Prokurorët sekuestrojnë serverin qëndror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të policisë së shtetit, drejtuesi i të cilës është arrestuar dhe ndodhet nën masën e ...

Përgjimet/ Italianët: Pajisja, për trajnim. Lokalizon, s’përgjon telefona

Mapo - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

LETRA/ Ministria e Brendshme italiane jep përgjigje për pajisjen ‘përgjuese’

Panorama - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Skandali i përgjimit/ Pse pajisja hyri në Shqipëri 8 ditë para trajnimit në Polici

Panorama - 09.06.2016

Prokuroria ka zbardhur të dhëna të reja në lidhje me akuzën për shpërdorim detyre, e cila solli pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Përgjigja zyrtare e Italisë: Nuk ka përgjime, pajisja për stërvitje

Mapo - 09.06.2016

Pajisja “IMSI Catcher” e modelit “Vortex Air”, e cila është futur në Shqipëri nga policia italiane, nuk është në gjendje që të bëjë përgjime të bisedave audio, të SMS-ve si dhe të të dhënave të ...

Pajisja e përgjimit, prokurorët kërkojnë pamjet e kamerave të Forcave Operacionale, u thonë se nuk punojnë

Syri.net - 09.06.2016

Prokuroria ka sekuestruar mbrëmë kamerat e vëzhgimit të bashkisë së Tiranës, në kuadrin e hetimeve për pajisjen e përgjimit. Prokuroria është e interesuar për filmimet e datës 13 maj 2016 kur ...

Prokuroria: Paisja e përgjimit hyri në Shqipëri 8 ditë para trajnimit

Java News - 09.06.2016

Prokuroria ka zbardhur të dhëna të reja në lidhje me akuzën për shpërdorim detyre, e cila solli pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Italia i kthen përgjigje Llallës: Pajisja lokalizon, nuk përgjon telefona

Java News - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Argumentet për pezullimin e Çakos

Vision Plus - 09.06.2016

Vendimi i Gjykatës së Tiranës për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit mbështetet në dyshimet e organit të akuzës se Çako i ka dërguar shkresa Prokurorisë, të ...

“Përgjimet”/ Llalla kërkon informacion për përgjimin ndaj Vladimir Gjutës

Java News - 09.06.2016

Në vijim të hetimeve mbi pajisjen “IMSI Catcher” për dyshimet se zyrtarë të Policisë së Shtetit kanë shpërdoruar detyrën, prokurori i përgjithshëm ka thirrur në një takim të beftë kreun e Shërbimit ...

“IMSI Catcher”, përgjigjen italianët: Pajisja nuk përgjon, lokalizon telefonat

NOA - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Italianët, përgjigjie zyrtare Adriatik Llallës: Pajisja, për trajnim. Lokalizon, nuk përgjon telefona

Gazeta Tema - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të policisë italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Ja argumentat për pezullimin e kreut të policisë Haki Çako

Java News - 09.06.2016

Vendimi i Gjykatës së Tiranës për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit mbështetet në dyshimet e organit të akuzës se Çako i ka dërguar shkresa Prokurorisë, të ...

Pajisja, vjen përgjigjja nga italianët: Lokalizon, nuk përgjon telefona

Gazeta Tema - 09.06.2016

Me një letër zyrtare, të firmosur nga drejtuesit e lartë të Policisë Italiane, Ministria e Brendshme e shtetit fqinj i është përgjigjur interesit të Prokurorisë shqiptare në lidhje me pajisjen “IMSI ...

Kontradiktat për pajisjen, Prokuroria: Çako pranoi se bën përgjime

Java News - 09.06.2016

Prokuroria zbardhi dje të dhëna të reja në lidhje me akuzën për shpërdorim detyre, e cila solli pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Si mohuan Tahiri dhe Çako pajisjen e përgjimit dhe mashtrimi me italianët

SOT - 08.06.2016

Prokuroria e Tiranës nxori dje zbuluar deklaratat e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe kreut të policisë, Haki Çako, i pezulluar tashmë, mbi ekzistencën e pajisjes së përgjimit.

Zbardhen detajet se si përgjonte policia, aparatura lëvizte me makinë dhe survejonte numra të ndryshëm, si manipulonte ...

SOT - 08.06.2016

Prokuroria e Tiranës ka zbardhur dje të gjitha teknikat që ka përdorur Policia e Shtetit për përgjimin e dyshuar të ambasadorëve, politikanëve, biznesmenëve dhe gazetarëve.

Vërtetohet përgjimi i politikanëve dhe ambasadorëve, pezullohet Haki Çako dhe vihen në arrest 2 vartësit e tij, nën ...

SOT - 08.06.2016

Merr fund telenovela e Saimir Tahirit me pajisjen e përgjimit. Gjykata ka vendosur dje pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako dhe ka dhënë masën e ...

Prokuroria e Tiranës zgjeron hetimet: Po verifikojmë edhe zyrtarë të lartë shtetërorë

Almakos - 08.06.2016

Akuza qendrore nuk jep emra zyrtarësh. Deklarata: Hetime për të provuar se pas këtyre veprimeve ka edhe zyrtarë të tjerë të lartë Të pandehurit Haki Çako – Nuk ka marrë masat që i takojnë me ligj për ...

Pezullim detyre për kryepolicin e Shqipërisë, Haki Çako

Idividi - 08.06.2016

Tiranë, 7 qershor 2016 (MIA) - Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata e kryeqytetit ka vendosur paraditen e sotme pezullimin nga detyra të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit ...

Përgjimet, Prokuroria i çon kërkesë palës italiane

Top Channel - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Kur është përdorur pajisja e Interforcës italiane IMSI Catcher? Zbardhet njëri nga rastet e përgjimit

SOT - 08.06.2016

Vladimir Gjuta, personi që u akuzua për vendosjen e tritolit tek farmacia e babait të Saimir Tahirit është përgjuar me pajisjen e Interforces italiane IMSI Catcher.

Sekretet dalin në shesh, ja për kë person është përdorur pajisja përgjuese

Albeu.com - 08.06.2016

Tashmë është e konfirmuar se Vladimir Gjuta, i cili u akuzua për vendosjen e tritolit tek farmacia e babait të Saimir Tahirit është përgjuar me pajisjen e Interforces italiane IMSI Catcher.

Prokuroria, letër-porosi palës italiane për pajisjen e përgjimit

Almakos - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Skandali i përgjimeve, Prokuroria merr në pyetje Çakon: Pajisja nuk është përdorur vetëm për trajnime

SOT - 08.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako është pyetur më parë nga Prokuroria lidhur me skandalin e përgjimeve me anë të aparaturës që ka hyrë në mënyrë ilegale nga Italia në Shqipëri.

Thellohet lufta mes institucioneve, Prokuroria nuk tërhiqet, kërkesë italianëve: Na sillni pajisjen e përgjimit!

SOT - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Letër-porosi palës italiane për pajisjen e përgjimit

Albeu.com - 08.06.2016

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letër-porosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me kërkesën për t’u informuar mbi pajisjen përgjuese “IMSI CATCHER”. Pak ditë më parë nëpërmjet ambasadës italiane , ...

“Hetimet e prokurorisë shqiptare vënë në siklet policinë italiane”

Panorama - 08.06.2016

Mediat italiane i kanë bërë jehonë lëvizjeve të fundit në Policinë e Shtetit shqiptar, që me pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm Haki Çako tek arresti në shtëpi i Drejtorit të Njësive ...

‘Përgjimi ka turpëruar Italinë’, por shihni çfarë bën Rama

Mapo - 08.06.2016

Skandali i një pajisje përgjimi italiane, e futur në Shqipëri dhe sipas prokurorisë, e përdorur në mënyrë të paligjshme, ka zënë faqet e mediave italiane.

Pas akuzave për Prokurorinë, Rama prezanton panairin “48 orë me Policinë”: Shembull!

BalkanWeb - 08.06.2016

TIRANE -Pezullimi nga puna e kryepolicit, skandali i një pajisje përgjimi italiane, e futur në Shqipëri dhe sipas prokurorisë, e përdorur në mënyrë të paligjshme kanë qenë dje kryelajmet në vend e jo ...

Pezullimi i Haki Çakos për skandalin e përgjimeve, jehonë në mediat e huaja

ABC News - 08.06.2016

Pezullimi nga detyra i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë shqiptare nuk është lënë jashtë vëmendjes nga mediat e huaja. Më gjerësisht, rasti është pasqyruar në mediat italiane.

“Histori italiane spiunazhi në Shqipëri”. Pezullimi i Çakos, jehonë në mediat botërore

Syri.net - 08.06.2016

Pezullimi nga detyra i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë shqiptare nuk është lënë jashtë vëmendjes nga mediat e huaja. Më gjerësisht, rasti është pasqyruar në mediat italiane.

Haki Çako pranon para hetuesve

ABC News - 08.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, tashmë i pezulluar nga detyra, ka pranuar para hetuesve që aparatura e përgjimit nuk është përdorur vetëm për trajnime.

Çako në Prokurori: Pajisja e përgjimit nuk është përdorur vetëm për trajnime

Syri.net - 08.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako është pyetur më parë nga Prokuroria lidhur me skandalin e përgjimeve me anë të aparaturës që ka hyrë në mënyrë ilegale nga Italia në Shqipëri.

Çako në Prokurori pranon përgjimet: Pajisja nuk është përdorur vetëm për trajnime

Syri.net - 08.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako është pyetur më parë nga Prokuroria lidhur me skandalin e përgjimeve me anë të aparaturës që ka hyrë në mënyrë ilegale nga Italia në Shqipëri.

Zbardhet njëri nga rastet kur është përdorur pajisja përgjuese

Syri.net - 08.06.2016

Vladimir Gjuta, personi që u akuzua për vendosjen e tritolit tek farmacia e babait të Saimir Tahirit është përgjuar me pajisjen e Interforces italiane IMSI Catcher.

Zbulohet rasti kur është përdorur pajisja e përgjimit, e pohon Haki Çako

Gazeta Express - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

“Çfarë ndodhi me pajisjen e përgjimit më 13 maj? Identifikon nr IMEI dhe i përgjon”

Ora news - 08.06.2016

Në dosjen e Prokurorisë që po heton pajisjen e dyshuar të përgjimit, thuhet se pajisja në fjalë është në gjendje të identifikojë numrat IMEI, dhe sipas organit të hetimit, administrimi i numrave ...

Zbardhet njëri nga rastet kur është përdorur pajisja përgjuese

Mapo - 08.06.2016

Vladimir Gjuta, personi që u akuzua për vendosjen e tritolit tek farmacia e babait të Saimir Tahirit është përgjuar me pajisjen e Interforces italiane IMSI Catcher.

Prokuroria kërkesë palës italiane: Duam informacione për pajisjen e përgjimit IMSI Catcher

BalkanWeb - 08.06.2016

Një tjetër hap për hetimin e çështjes së përgjimeve nga ana e Prokurorisë. Burime për News24 pohojnë se Prokuroria i ka çuar një kërkesë palës italiane për pajisjen përgjuese IMSI Catcher.

Përgjimet e paligjshme të policisë, Prokuroria letër italianëve: Na sillni pajisjen

Syri.net - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Prokuroria dërgon letër-porosi drejtësisë italiane

ABC News - 08.06.2016

Prokuroria e Tiranës, i dërgon letër-porosi autoriteve italiane për aparaturën e përgjimit “IMSI Catcher”. Burimet zyrtare pranë prokurorisë së kryeqytetit, i thanë ABC News se prokurorja e çështjes ...

Prokuroria i kërkon Italisë informacion mbi programin trajnues

Ora news - 08.06.2016

Prokuroria e Tiranës i është drejtuar me një kërkesë Ministrisë së Drejtësisë së Italisë lidhur me pajisjen përgjuese. Letërporosia mësohet se është dërguar një ditë më parë.

Zbulohet rasti kur është përdorur pajisja e përgjimit, e pohon Haki Çako

Botasot - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Përgjimet e paligjshme, Prokuroria- italianëve: Na sillni pajisjen

Mapo - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

“Policia gjurmoi telefonatat e Vladimir Gjutës me pajisjen IMSI Catcher”

BalkanWeb - 08.06.2016

TIRANE – Telefonatat e Vladimir Gjutës, personi që u akuzua për vendosjen e tritolit tek farmacia e babait të Saimir Tahiri, janë gjurmuar me pajisjen e shumëpërfolur të Interforces italiane “IMSI ...

Pajisja përgjuese, Prokuroria i çon kërkesë palës italiane

Botasot - 08.06.2016

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me kërkesën për t’u informuar mbi pajisjen përgjuese “IMSI Catcher”. Sipas mediave shqiptare prokurorja Anisa Qilimi ...

Përgjimet/ Çako në Prokurori: Pajisja, jo vetëm për trajnime

Mapo - 08.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako është pyetur më parë nga Prokuroria lidhur me skandalin e përgjimeve me anë të aparaturës që ka hyrë në mënyrë ilegale nga Italia në Shqipëri.

Pajisja e përgjimit/ Prokuroria i kërkon të dhëna konkrete Italisë

Panorama - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Pezullimi nga detyra për "pajisjen e përgjimit”, Haki Çako apelon vendimin

NOA - 08.06.2016

Tiranë, 8 qershor 2016, NOA.al- Haki Çako i cili ditën e djeshme u pezullua nga pozicioni i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, pas hetimeve lidhur me ekzistencën e një pajisje përgjimi, ka ...

Ja se kë ka përgjuar Policia me pajisjen/ Prokuroria kërkon informacion nga italianët

Java News - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Verifikime dhe jo hetim për Saimir Tahirin

Vision Plus - 08.06.2016

Pas pezullimit nga detyra të Haki Çakos dhe dy vartësve të tij, Prokuroria dërgoi në laboratorin shkencor të policisë së shkencore dy serverët e sekuestruar në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.

Pajisja përgjuese, Prokuroria i kërkon informacion Ministrisë italiane të Drejtësisë

Respublica - 08.06.2016

Tre zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit po hetohen dhe gjykohen për përgjim të paligjshëm dhe sado që qeveria po deklaron se bëhet fjalë për një proces politik, fakt është se prokuroria po vijon ...

Prokuroria i çon kërkesë palës italiane ku e pyet a ka pajisje përgjuese, ende s’ka asnjë provë

Gazeta Tema - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Çako e pranon para hetuesve: Ja çfarë kemi përgjuar

Lajme.al - 08.06.2016

Në kohën kur 3 zyrtarët e lartë të policisë i janë drejtuar Gjykatës së Apelit duke kundërshtuar masat e sigurisë, Prokuroria e Tiranës i ka dërguar letërporosi Ministrisë italiane të Drejtësisë me ...

Përgjimi, 2 zyrtarët e policisë para Gjykatës së Tiranës

SOT - 10.06.2016

Kanë mbërritur pranë Gjykatës së Tiranës dy zyrtarët e policës të vënë në akuzë nga Prokuroria në lidhje me pajisjen që dyshohet se kryen përgjime. Dy zyrtarët Entiol Xhelilaj dhe Artjon Duka, kanë ...

Prokuroria: Policia fshehu pajisjen e përgjimit ditën që i dërguam urdhërin e sekuestrimit

LajmiFundit - 07.06.2016

Prokuroria ka gjetur fakte interesante në lidhje me përdorimin e pajisjes së përgjimeve IMSI Catcher për të cilën u pezullua nga detyra drejtori i përgjithshëm i policisë Haki Cako.

Skandali i përgjimeve/Pezullohet nga detyra drejtori i Policisë së Shtetit

Albeu.com - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën ndaluese “pezullim nga detyra” për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, për konsumimin e veprës penale “Shpërdorimi i ...

Përgjoi pa leje, pezullohet Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Almakos - 07.06.2016

“IMSI Catcher”. Prokuroria: Akuzohet për shpërdorim detyre Me një vendim të papritur, gjykata ka pezulluar nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çakon.

“Përgjimet”, Pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako

Lajmi.net - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën ndaluese “pezullim nga detyra” për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, për konsumimin e veprës penale “Shpërdorimi i ...

A ka gisht Tahiri në pajisjen e përgjimit? Prokuroria po verifikon dhe rolin e ministrit

SOT - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Ndërkaq Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shteti, Haki ...

Pajisja e përgjimit pezullohet kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Portalb - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata e kryeqytetit ka vendosur paraditen e sotme pezullimin nga detyra të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako, në lidhje me hetimin ...

Pas Çakos rrezikon postin dhe Saimir Tahiri, Prokuroria nis hetimet për ministrin

LajmiFundit - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Ndërkaq Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shteti, Haki ...

Prokuroria përzë Çakon në shtëpi! Manjani: Nuk komentohen çështjet e ligjit

LajmiFundit - 07.06.2016

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se “çështjet e ligjit nuk komentohen”, i pyetur për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, dhe të nisjes së ...

“Përgjimet”, edhe Ministri i Brendshëm nën hetim

Lajm - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Mësohet se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri po hetohet ...

Ja çfarë tha ministri për përgjimin, bllofi i radhës i Tahirit

SOT - 07.06.2016

“Kjo pajisje nuk është përgjim. Të fala bëj Presidentit. Nuk kam si e ndihmoj”. Kështu është shprehur Saimir Tahiri dy javë më parë në emisionin Opinion.

Përgjimet, pezullohet Çako. Dy oficerë nën arrest; Prokuroria: Policia përgjoi

Top Channel - 07.06.2016

Hetimet e nisura mbi dyshimet për përgjime të paligjshme të Policisë së Shtetit me një pajisje të sjellë nga misioni italian Inteforcë në Shqipëri, çojnë në pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të ...

Skandali i përgjimeve merr dhenë, mediat italiane: Pajisja është përdorur nga policia shqiptare, ja efektivi që e ...

SOT - 07.06.2016

Skandali që ka shpërthyer sot në vendin tonë, për shkak të përgjimeve, nuk i ka shpëtuar as mediave italiane. Këtp të fundit i kanë bërë jehonë lëvizjeve të papritura të ndodhura sot, ku u pezullua ...

"Përgjimet", Pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako

Gazeta Express - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën ndaluese “pezullim nga detyra” për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, për konsumimin e veprës penale “Shpërdorimi i ...

Pezullohet nga detyra drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako

Ora news - 07.06.2016

Gjykata ka vendosur pezullim nga detyra të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shteti, Haki Çako me akuzën e shpërdorimit të detyrës në kuadër të hetimit të një pajisë përgjimi në Policinë e ...

"Përgjimet", Pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako

Botasot - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën ndaluese “pezullim nga detyra” për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, për konsumimin e veprës penale “Shpërdorimi i ...

Pajisja e përgjimit, pezullohet kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Prokuroria tek Drejtoria e Policisë, sekuestron ...

BalkanWeb - 07.06.2016

*Haki Cako zëvendësohet nga Rebani Jaupaj TIRANE- Pezullohet nga detyra drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Shkak i pezullimit është bërë çështja për pajisjen e përgjimit.

Pezullohet Haki Çako: Dyshohet se lejoi përgjime të paligjshme

Mapo - 07.06.2016

Ekzistenca e një pajisje përgjimi, e administruar nga Policia e Shtetit, po shkakton ‘viktimat’ e para. Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën ndaluese “pezullim nga detyra” ...

Pajisja e përgjimeve në Policinë e Shtetit

ABC News - 07.06.2016

Pezullohet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Haki Çako, i dyshuar për “Shpërdorim detyre”. “Pezullimi nga detyra” ndaj kreut të Policisë së Shtetit u vendos nga gjykata e Tiranës.

Pajisja e përgjimit: ‘Tërmeti’ që nisi nga gazeta Mapo

Mapo - 07.06.2016

Më 11 maj, kur e përditshmja Mapo publikoi e para lajmin për ekzistencën e një pajisje përgjimi të dyshimtë në Policinë e Shtetit, opinioni publik po ziente nga të tjera histori me përgjime.

Burime nga Prokuroria: Po verifikojmë rolin e Tahirit në përgjime

Ora news - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shteti, Haki Çako ...

Pajisja e përgjimit, pezullohet kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Botasot - 07.06.2016

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar paraditen e sotme se drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është pezulluar nga detyra në lidhje me hetimin mbi pajisjen e përgjimeve.

Pezullohet Shefi i Policisë Haki Çako për shkak të pajisjes së përgjimit

Telegrafi - 07.06.2016

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar paraditen e sotme se drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është pezulluar nga detyra në lidhje me hetimin mbi pajisjen e përgjimeve.

Pajisja e përgjimit, Prokuroria po verifikon dhe rolin e ministrit Tahiri

BalkanWeb - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Ndërkaq Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shteti, Haki ...

"Përgjimet", edhe Ministri i Brendshëm nën hetim

Gazeta Express - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Mësohet se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri po hetohet ...

Pezullimi i Çakos dhe hetimi i Tahirit, Manjani: Nuk i komentoj

Syri.net - 07.06.2016

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka deklaruar se “çështjet e ligjit nuk komentohen” , i pyetur për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Haki Çako dhe të nisjes së hetimit ...

"Përgjimet", edhe Ministri i Brendshëm nën hetim

Botasot - 07.06.2016

Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se po verifikohet dhe roli i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në çështjen e përgjimeve. Mësohet se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri po hetohet ...

VIDEO/ Si e mohoi Tahiri dhe si u tall me Fevziun për “përgjuesen” që pezulloi Çakon dhe arrestoi dy të tjerë

Syri.net - 07.06.2016

Ja sa zbuluar e ka nxjerrë sot Prokuroria e Tiranës, rezistencën dhe mohimin absolut nga Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, të pajisjes së përgjimit në vend, të pikërisht asaj pajisjeje “të gjetur ...

“IMSI Catcher”, pezullohet drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako, arrestohen dy zyrtarë

RTSH - 07.06.2016

Një stuhi pezullimesh e shkarkimesh ka përfshirë Policinë e Shtetit. Gjykata e Tiranës ka vendosur pezullimin nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit Haki Cako, pas akuzave për shpërdorim detyre ...

Fotolajm/ Ja si tallet Saimir Tahiri me hetimet e Adriatik Llallës…

Mapo - 07.06.2016

Përballe Pallatit të Kongreseve, aty ku po zhvillohet Panairi i Policisë, sot ishte vendosur kjo kuti. Një tallje e hapur me hetimet e prokurorisë, që drejton Adriatik Llalla, për futjen e pajisjes ...

Zbardhen veprimet e zyrtarëve të Policisë për skandalin e përgjimeve

ABC News - 07.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, ishte në pritje të ministrit të brendshëm Sajmir Tahiri për hapjen e panairit të policisë së shtetit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Zbardhen veprimet e zyrtarëve të Policisë për skandalin e përgjimeve

Mapo - 07.06.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, ishte në pritje të ministrit të brendshëm Sajmir Tahiri për hapjen e panairit të policisë së shtetit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

VOA: Xhelilaj lëvizi me makinën e pajisjes së përgjimit

Mapo - 07.06.2016

Pajisja e policisë italiane, në arrest shtëpie drejtori i forcave opracionale dhe një vartës i tij. Prokuroria”dyshime për aktivitet të kundërligjshëm përgjimi”.

Përgjimi, pezullohet Drejtori i Policisë Haki Çako

VOA - 07.06.2016

Pajisja e policisë italiane, në arrest shtëpie drejtori i forcave opracionale dhe një vartës i tij. Prokuroria”dyshime për aktivitet të kundërligjshëm përgjimi”.

Skandali i përgjimeve, media italiane: Aparatura e përgjimit është mbajtur nga policia shqiptare e jo specialistët ...

Syri.net - 07.06.2016

Aparatura e përgjimit është mbajtur nga policia shqiptare dhe jo specialistët italianë, shkruajnë sot mediat italiane, pas pezullimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako ...

Pajisja përgjuese, pezullohet kreu i Policisë Haki Çako, nën hetim edhe Tahiri

Java News - 07.06.2016

E përditësuar/ Prokuroria është ka vënë në hetim edhe Ministrin e Brendshëm Tahiri për “veprime që pengojën zbulimin e së të vërtetës” në lidhje me pajisjen përgjuese.

Pajisja përgjuese, pezullohet nga detyra drejtori i Policisë së Shtetit

NOA - 07.06.2016

Tiranë, 7 qershor 2016, NOA.al- Hetimet lidhur me dyshimet për futjen e një pajisje përgjuese në vendin tonë, kanë bërë që të pezullohet nga detyra drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki ...

Pajisja e Përgjimit, pezullohet Haki Çako, arrest shtëpie për dy zyrtarë të policisë, nën hetim edhe ministri

Respublica - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka pezulluar nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako dhe ka vendosur masën e sigurisë arrest shtëpie për Drejtorin e Forcave ...

Skandali i përgjimeve në Shqipëri: Pezullohet nga detyra drejtori i Policisë së Shtetit

Tetova Sot - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën ndaluese “pezullim nga detyra” për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, për konsumimin e veprës penale “Shpërdorimi i ...

Pezullohet nga detyra drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako

Shqiperia Ime - 07.06.2016

Gjykata ka vendosur pezullim nga detyra të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shteti, Haki Çako me akuzën e shpërdorimit të detyrës në kuadër të hetimit të një pajisë përgjimi në Policinë e ...

“Përgjimi”, pezullohet Haki Çako

Vision Plus - 07.06.2016

Lajmin për pezullimin nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako, e mori teksa ishte në ceremoninë e inaugurimit të panairit të njësive policore.

Pajisja e përgjimit, pezullohet kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Flaka - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata e kryeqytetit ka vendosur paraditen e sotme pezullimin nga detyra të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako, në lidhje me hetimin ...

Zhduket pajisja përgjuese, luftë Prokurori-Qeveri. Implikohet dhe Italia

NOA - 07.06.2016

Prokuroria thotë se pajisja e ardhur nga Italia përgjon celularët dhe të dhënat e përdoruesit. Zbulon se ishte manipuluar që të bënte përgjime të gjera.

Pezullohet drejtori i Policisë së Shqipërisë, prokuroria sekuestron kompjuterët e Policisë (VIDEO)

Republika - 07.06.2016

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata e kryeqytetit ka vendosur paraditen e sotme pezullimin nga detyra të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit shqiptar, Haki Çako, në lidhje me ...

Pajisja e përgjimit, pezullohet kreu i Policisë, Haki Çako

Lajme.al - 07.06.2016

Hetimet e nisura mbi dyshimet për përgjime të paligjshme të Policisë së Shtetit me një pajisje të sjellë nga misioni italian Inteforcë në Shqipëri, çojnë në pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të ...