TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta kundër dhunës në Gaza

Gazeta Start - 10.08.2014

Rifillimi i luftimeve mes Hamasit dhe Izraelit në Rripin e Gazës ka shkaktuar të tjera viktima, përfshirë vrasjen e një djali palestinez. Protesta të reja kundër vrasjes së civilëve u mbajtën dje në ...

Tjetër armëpushim në Gaza

Gazeta Start - 10.08.2014

Izraeli dhe fraksionet palestineze janë pajtuar për një armëpushim të ri treditor në konfliktin në Gaza. Shpresohet që armëpushimi që do të nisë në 21:00 me orën ndërkombëtare ta mbajë të hapur ...

Vazhdojnë sulmet Izraelite në Gaza

Alsat - 10.08.2014

Zyrtarët në Rripin e Gazës thonë se nga sulmet ajrore izraelite sot janë vrarë tre palestinezë, përfshirë edhe një djalë të ri. Mediat izraelite kanë raportuar se forcat ajrore izraelite kanë ...

Vazhdojnë sulmet Izraelite në Gaza

Almakos - 10.08.2014

Zyrtarët në Rripin e Gazës thonë se nga sulmet ajrore izraelite sot janë vrarë tre palestinezë, përfshirë edhe një djalë të ri. Mediat izraelite kanë raportuar se forcat ajrore izraelite kanë ...

Izraeli rinis sulmet me predha mbi Gazan (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.08.2014

Izraeli ka rinisur sulmet mbi Gazan ditën e sotme. Si pasojë e sulmeve, sot janë vrarë 3 palestinezë, mes të cilëve edhe një djalë i ri. Mediat izraelite kanë raportuar se sulmet janë ndërmarrë në ...

Palestinezët pranojnë armëpushimin e ri treditësh

Lajmi.net - 10.08.2014

Negociatorët palestinezë në Kajro i kanë pranuar propozimin egjiptian për një ndërprerje të re të zjarrit me Izraelin, dhe besohet që në këtë mënyrë do të hapet shtegu për përtëritjen e negociatave ...

Gaza, 3 viktima nga bombardimet e sotme

Lajm - 10.08.2014

3 është numri i viktimave nga bombardimet e sotme në rripin e Gazës, mes të cilëve një fëmijë 14-vjeçar dhe një grua. Izraeli tha se ka marrë në konsideratë zhvillimin e një operacioni të limituar në ...

Rripi i Gazës: Vazhduan sulmet ajrore izraelite

Portalb - 10.08.2014

Lajme lidhur me temën Bllokohen sërish negociatat për situatën në Rripin e Gazës Izraeli e quan të komplikuar njohjen e Kosovës Prishet armëpushimi në Gaza, plagosen dy ushtarë izraelitë Obama për ...

Palestinezët janë pajtuar për armëpushim të ri 72 orësh

Albtime - 10.08.2014

Raportet nga Egjipti thonë se grupet palestineze janë pajtuar për një armëpushim të ri 72 orësh në Rripin e Gazës. Televizioni shtetëror i Ergjiptit ka raportuar se marrëveshja ndërmjet grupeve ...

Gaza: Armëpushim i ri 72 orësh

Portalb - 10.08.2014

Lajme lidhur me temën Rripi i Gazës: Vazhduan sulmet ajrore izraelite Bllokohen sërish negociatat për situatën në Rripin e Gazës Prishet armëpushimi në Gaza, plagosen dy ushtarë izraelitë Obama për ...

Vazhduan sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës

Zeri - 10.08.2014

Zyrtarët në Rripin e Gazës thonë se nga sulmet ajrore izraelite sot janë vrarë tre palestinezë, përfshirë edhe një djalë të ri. Mediat izraelite kanë raportuar se forcat ajrore izraelite kanë ...

Rripi i Gazës: Vazhduan sulmet ajrore izraelite

Yll Press - 10.08.2014

Zyrtarët në Rripin e Gazës thonë se nga sulmet ajrore izraelite sot janë vrarë tre palestinezë, përfshirë edhe një djalë të ri. Mediat izraelite kanë raportuar se forcat ajrore izraelite kanë ...

Izraeli s’i ndal bombardimet në Gazë

Koha.net - 10.08.2014

Zyrtarët në Rripin e Gazës thonë se nga sulmet ajrore izraelite sot janë vrarë tre palestinezë, përfshirë edhe një djalë të ri. Mediet izraelite kanë raportuar se forcat ajrore izraelite kanë ...

Palestinezët janë pajtuar për armëpushim të ri 72 orësh

Telegrafi - 10.08.2014

Raportet nga Egjipti thonë se grupet palestineze janë pajtuar për një armëpushim të ri 72 orësh në Rripin e Gazës. Televizioni shtetëror i Egjiptit ka raportuar se marrëveshja ndërmjet grupeve ...

Arrihet armëpushim i ri në Gaza

Koha.net - 10.08.2014

Izraeli dhe Palestina kanë pranuar armëpushimin e ri prej 72 orëve në konfliktin e Gazas, për të mundësuar fillimin e bisedimeve në Egjipt. Detajet tjera pas pak..

Armëpushim i ri 72 orësh në Rripin e Gazës

VOA - 10.08.2014

Izraeli dhe palestinezët kanë rënë dakort për një armëpushim të ri tre-ditor në Gaza, duke i dhënë palëve ndërluftuese një tjetër shans për një armëpushin gjithëpërfshirës.

Luftimet në Gaza, frikë për dështimin e bisedimeve mes Izraelit e Hamasit

Gazeta Idea - 10.08.2014

Egjipt- Situata në Gaza pritet të vijojë të jetë e tensionuar, pasi ndërkombëtarët i tremben mundësisë për të mos u arritur një marrëveshje mes Izraelit dhe Palestinës.

Palestinë: Nuk ndalen bombardimet

Vision Plus - 10.08.2014

Tre njerëz të tjerë, mes të cilëve edhe një fëmijë u vranë mëngjesin e kësaj të diele në qytetin e Gazës, ndërsa vijuan bombardimet izraelite. Edhe militantët e Hamasit nuk u ndalën së hedhuri raketa ...

Gaza, Izraeli dhe Palestina arrijnë një tjetër armëpushim 72 orësh

Shqiptarja - 10.08.2014

Izraeli dhe Hamasi kanë rënë dakord sot për një tjetër armëpushim 72 orësh mes tyre. Armëpushimi mes palëve u propozua nga Egjipti, ndërsa ai nis sonte në orën 21:00 sipas orës lokale.

Sërish luftime dhe viktima në Gaza

Gazeta Start - 09.08.2014

Izraeli i ka kryer mbi 20 sulme ajrore në Rripin e Gazës mëngjesin e sotëm, ndërsa Hamasi ka hedhur disa raketa në territorin izraelit, në ditën e dytë të dhunës pas dështimit të përpjekjeve për ...

"Hamas": Egjipti të deklarohet se a ka konsenzus mes Izraelit dhe Egjiptit për sulmet në Gaza

Albtime - 09.08.2014

Pas deklaratës së ministres izraelite Cipi Livni se ka një konsenzus mes Egjiptit dhe Izraelit në lidhje me Hamasin dhe sulmet izraelite mbi Rripin e Gazës është shprehur edhe zëdhënësi i ...

OKB dhe SHBA dënojnë rifillimin e luftimeve në Gaza

ikub - 09.08.2014

"Izraeli dhe grupet palestineze duhet të ndërpresin luftimet dhe të vazhdojnë bisedimet për arritjen e një armëpushimi të qëndrueshëm në Gaza. Vendimi i Hamas-it për të rifilluar sulmet me raketa jo ...

Gaza: Armëpushimi po respektohet, kërkohet qetësim i situatës

Alsat - 09.08.2014

Armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës, që ka hyrë në fuqi sot në orën 8 të mëngjesit sipas kohës lokale, e që pritet të zgjasë 72 orë, është një përpjekje për arritjen e ...

Gaza: Armëpushimi po respektohet, kërkohet qetësim i situatës

Almakos - 09.08.2014

Armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës, që ka hyrë në fuqi sot në orën 8 të mëngjesit sipas kohës lokale, e që pritet të zgjasë 72 orë, është një përpjekje për arritjen e ...

Bllokohen sërish negociatat për situatën në Rripin e Gazës

Portalb - 09.08.2014

Lajme lidhur me temën Prishet armëpushimi në Gaza, plagosen dy ushtarë izraelitë Obama për Gazën: Izraeli “duhet të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit” Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës Izraeli ...

10 kërkesat e Hamas-it për armëpushim me Izraelin

Albtime - 09.08.2014

Bisedimet që po zhvillohen nën patronatin e Egjiptit për arritjen e një armëpushimi afatgjatë në mes të Palestinezëve të Hamasit dhe shtetit izraelit po rrjedhin me një vështirësi të madhe.

Luftimet në Lindjen e Mesme: vriten 5 palestinezë, plagosen dy izraelitë

VOA - 09.08.2014

Izraeli goditi Gazën me një seri sulmesh ajrore sot pasi Hamasi rifilloi sulmet me raketa kundër Izraelit kur bisedimet për zgjatjen e armëpushimit tre-ditor në Kajro dështuan.

OKB dhe SHBA dënojnë rifillimin e luftimeve në Gaza

Koha.net - 09.08.2014

SHBA-ja dhe OKB-ja kanë dënuar rifillimin e luftimeve mes Hamasit dhe Izraelit, duke i bërë thirrje të dyja palëve të ndërpresin luftimet. "Izraeli dhe grupet palestineze duhet të ndërpresin luftimet ...

Mossadi u turpërua?

Zeri - 09.08.2014

Izraeli ka bërë një ofensivë të përgjakshme në Gazë, në përpjekje për të ndaluar Hamasin, i cili me raketa gjuante qytete të mëdha, si Tel Avivi, ndërsa u dëshmua se sprova më e madhe për ushtrinë ...

Gaza: Izraelitët sulmojnë nga ajri, palestinezët hedhin raketa

Zeri - 09.08.2014

Izraeli i ka lansuar më tepër se 20 sulme ajrore në Rripin e Gazës, sot herët në mëngjes, ndërsa militantët i kanë hedhur disa raketa në territorin e Izraelit, në ditën e dytë të dhunës, prej se ...

Izraelitët sulmojnë nga ajri, palestinezët hedhin raketa

Telegrafi - 09.08.2014

Izraeli i ka lansuar më tepër se 20 sulme ajrore në Rripin e Gazës, sot herët në mëngjes, ndërsa militantët i kanë hedhur disa raketa në territorin e Izraelit, në ditën e dytë të dhunës, prej se ...

Gaza: Izraelitët sulmojnë nga ajri, palestinezët hedhin raketa

Yll Press - 09.08.2014

Izraeli i ka lansuar më tepër se 20 sulme ajrore në Rripin e Gazës, sot herët në mëngjes, ndërsa militantët i kanë hedhur disa raketa në territorin e Izraelit, në ditën e dytë të dhunës, prej se ...

Luftimet në Gaza, palët pranojnë armëpushim 72 orësh

Ora news - 10.08.2014

Izraeli dhe grupi militant i Hamasit kanë rënë dakort për një armëpushim 72 orësh, duke hapur rrugët për më shumë bisedime ne Egjipt. Ditën e djeshme SHBA dhe OKB kanë bërë thirrje paleve të ...

Bllokohen sërish negociatat për situatën në Rripin e Gazës

ABC News - 09.08.2014

Asnjë armëpushim i ri në horizont mes Izraelit dhe Hamasit pas atij të tre ditëve dhe që u ndërpre pak orë para përfundimit. Janë pesë viktimat palestineze nga bombardimet e një dite më parë mes të ...

Vazhdojnë luftimet mes Izraelit dhe Hamasit

VOA - 09.08.2014

Luftimet mes ushtrisë izraelite dhe Hamasit vazhduan sot përgjatë Rripit të Gazës, pas një armëpushimi tre ditor që skadoi të premten. Luftimet që rifilluan dje pas një armëpushimi tre-ditor ishin në ...

Protesta kundër dhunës në Gazë

VOA - 09.08.2014

Rifillimi i luftimeve mes luftëtarëve të Hamasit në Rripin e Gazës dhe forcave qeveritare izraelite ka shkaktuar viktima të reja, duke përfshirë vrasjen e një djali palestinez.

SHBA-ja dhe OKB-ja dënojnë rifillimin e luftimeve Hamas-Izrael (FOTO)

Gazeta Idea - 09.08.2014

Gaza- SHBA-ja dhe OKB-ja kanë dënuar rifillimin e luftimeve mes Hamasit dhe Izraelit, duke i bërë thirrje të dyja palëve të ndërpresin luftimet, raporton BBC.

OKB dhe SHBA dënojnë rifillimin e luftimeve në Gaza

Tetova Sot - 09.08.2014

SHBA-ja dhe OKB-ja kanë dënuar rifillimin e luftimeve mes Hamasit dhe Izraelit, duke i bërë thirrje të dyja palëve të ndërpresin luftimet. “Izraeli dhe grupet palestineze duhet të ndërpresin luftimet ...

Sulmet ajrore në Gaza, 5 të vrarë. Raketat godasin Izraelin (FOTO)

Gazeta Idea - 09.08.2014

Gaza- Pesë persona janë vrarë në sulmet ajrore izraelite në Gaza, zyrtarët e shëndetësisë kanë thënë, teksa militantët palestinezë vazhdojnë të hedhin raketa në Izrael.

Viktima të tjera nga sulmet në Rripin e Gazës

Vision Plus - 09.08.2014

5 njerëz të tjerë u vranë në qytetin e Gazës gjatë natës nga bombardimet izraelite e dhjetëra të tjerë u plagosën. Mes viktimave është edhe një djalë 10-vjeçar.

S'ndalen sulmet ajrore në Gaza, militantët përgjigjen me raketa

Shqiptarja - 09.08.2014

Izraeli ka bërë më tepër se 20 sulme ajrore në Rripin e Gazës, që në orët e para të mëngjesit, ndërsa militantët janë kundërpërgjigjur me raketa në territorin e Izraelit, në ditën e dytë të dhunës, ...

Sulmet ajore izraelite vrasin 5 palestinez në Gaza

Tetova Sot - 09.08.2014

Sipas burimeve palestineze, Izraeli ka shkaktuar deri tani vrasjen e mbi 1 500 palestinezëve, mbi 400 e të cilëve fëmijë. Pesë palestinezë humbën jetën sot pas sulmeve ajrore izraelite në qendër të ...

Merr fund armëpushimi, sërish luftime në Gaza

Gazeta Start - 08.08.2014

Ushtria izraelite shpalli sot rifillimin e sulmeve ajrore kundrejt Hamasit, si përgjigje ndaj goditjeve me predhë nga Rripi i Gazës pas përfundimit të armëpushimit dypalësh.

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

Shqipmedia - 08.08.2014

Pas marrëveshjes për armëpushim 72-orësh mes Izraelit dhe Hamasit, banorët e Gazës po kthehen në shtëpitë të tyre për të shpëtuar atë që ka mbetur. Nga ndërtesa katër katëshe ka mbetur vetëm skeleti ...

Izraeli i kërkon Kryqit të Kuq gjetjen e ushtarëve

Evropaelire - 08.08.2014

06:23 Izraeli i kërkon Kryqit të Kuq gjetjen e trupat e ...

Cilat janë kërkesat e palestinezëve dhe izraelitëve?

DW - 08.08.2014

Në Kajro delegatët palestinezë dhe ata izraelitë janë duke diskutuar për zgjatjen e arëmpushimit. Të dyja palët kanë kushtet e tyre. Ja cilat janë kërkesat kryesore.

Hamasi refuzon armëpushimin në Gaza

Albeu.com - 08.08.2014

Organizata palestineze, Hamasi ka refuzuar zgjatjen e armëpushimit 3-ditor "> 3-ditor në Gaza , që mbaron sot në mëngjes. Sipas Hamasit, Izraeli ka dështuar në përmbushjen e kërkesave, ku një ta ...

Hamasi refuzon zgjatjen e armëpushimit

Alsat - 08.08.2014

Organizata palestineze Hamas ka refuzuar zgjatjen e armëpushimit tre-ditor në Gaza, e cila skadoi mëngjesin e ditës së sotme. Sipas saj Izraeli ka dështuar në përmbushjen e kërkesave të saj, njëra ...

Gaza i jep fund armëpushimit, lëshohen 18 raketa mbi Izraelin

Lajmi.net - 08.08.2014

Organizata palestineze militante “Hamas” ka hedhur poshtë çdo zgjatje të armëpushimit tre-ditor në Gaza, armëpushim i cili skadoi në mëngjesin e së premtes (sot).

Gaza i jep fund armëpushimit, sulmon me raketa izraelin

Zhurnal - 08.08.2014

Organizata palestineze militante “Hamas” ka hedhur poshtë çdo zgjatje të armëpushimit tre-ditor në Gaza, armëpushim i cili skadoi në mëngjesin e së premtes (sot).

Hamas: Lufta me Izraelin nuk ka përfunduar

Idividi - 08.08.2014

Tel-Aviv/Gaza, 7 gusht 2014 (MIA) - Përfaqësuesi i lartë i Hamasit, Mushir al - Masri, sot ithtarëve të lëvizjes në tubimin në qytetin Gaza u deklaroi se lufta me Izraelin nuk do të përfundojë derisa ...

Mijëra palestinezë e kanë braktisur Gazën për shkak të sulmeve të mundshme izraelite

Idividi - 08.08.2014

Gazë, 8 gusht 2014 (MIA) - Mijëra palestinezë i braktisën shtëpitë e tyre në qytetin e Gazës duke filluar me goditjet ajrore, në momentin kur aeroplanët izraelitë pa pilotë fluturuan mbi enklavën ...

Hamasi vazhdoi me sulm raketor ndaj Izraelit pas armëpushimit

Idividi - 08.08.2014

Jerusalem, 8 gusht 2014 (MIA) - Lëvizja palestineze Hamas rindërtoi zjarr raketor nga Rripi i Gazës ndaj Izraelit pas skadimit të armëpushimit 72 orësh për të cilën ato nuk u pajtuan të vazhdojë.

Hamasi nuk do ta respektojë armëpushimin

Idividi - 08.08.2014

Kajro, 8 gusht 2014 (MIA) - Lëvizja palestineze Hamas e cila ka kontroll mbi Rripin e Gazës, kumtoi në Kajro se nuk do të ketë vazhdim të armëpushimit me Izralin që ishte pothuajse 72 orë dhe ...

Është gjetur i vdekur ish zëdhënësi i Hamasit

Idividi - 08.08.2014

Gazë, 8 gusht 2014 (MIA) - Ish zëdhënësi i Hamasit është gjetur i vdekur në periferinë e Hamasit, që paraprakisht ka qenë qëllim i sulmit raketor të armatës izraelite, kumtoi lëvizja.

Izraeli njofton se po sulmohet sërish me raketa

Albtime - 08.08.2014

Raportohet se kanë filluar raketat e gjuajtura nga Rripi i Gazës drejt Izraelit derisa armëpushimi tre ditor në mes të Izraelit dhe Hamasit ka përfunduar pa arritur që të shtyhet.

Prishet armëpushimi në Gaza, plagosen dy ushtarë izraelitë

Portalb - 08.08.2014

Lajme lidhur me temën Obama për Gazën: Izraeli “duhet të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit” Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës Izraeli pranon zgjatjen e armëpushimit The Economist: Izraeli ...

Prishet armëpushimi në Gaza, plagosen dy ushtarë izraelitë

Albtime - 08.08.2014

Në 8:00 paradite të së premtes, pak orë pas përfundimit të armëpushimit mes Hamasit dhe Izraelit, kanë filluar sulmet ajrore mes të dyja palëve. Raportohen se 25 predha të Hamasit kanë sulmuar ...

Pas Hamasit, edhe Izraeli rinis sulmet ajrore

Albtime - 08.08.2014

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka urdhëruar ushtrinë që të nis sulmet ajrore në Rripin e Gazës, pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin më raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ...

Pas hamasit, edhe izraeli rinis sulmet ajrore

Zhurnal - 08.08.2014

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka urdhëruar ushtrinë që të nis sulmet ajrore në Rripin e Gazës, pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin më raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ...

Rikthehen bombardimet izraelite në Gazë

Lajm - 08.08.2014

Qetësia për banorët e Gazës zgjati vetëm tri ditë. Terrori i bombardimeve izraelite në qytet rinisi këtë të premte, pas skadimit të armëpushimit të brishtë 72 orësh, mes palëve.

Rripi i Gazës: Refuzohet zgjatja e armëpushimit, rinisin sulmet

ikub - 08.08.2014

Duket se dy palët nuk kanë arritur të “gjejnë gjuhën e përbashkët”, për shkak se nuk kanë rënë dakord me kushtet e njëra-tjetrës. Izraeli ka refuzuar përmbushjen e kërkesave të palës kundërshtare, ku ...

Izraeli rifillon sulmet ajrore kundër Gazës

Almakos - 08.08.2014

Ushtria izraelite shpalli sot rifillimin e sulmeve ajrore kundrejt Hamasit pas goditjeve të reja me predhë nga Rripi i Gazës, me të përfunduar armëpushimi dypalësh.

Izraeli rifillon bombardimet mbi Gazan

Albeu.com - 08.08.2014

Pas përfundimit të armëpushimit dypalësh, mes Izraelit dhe Hamasit, ushtria izraelite ka rinisur sulmet me bomba mbi Gaza. “Këtë mëngjes, pas fillimit të sulmeve me raketa ndaj Izraelit , forcat e ...

Armëpushimi merr fund

DW - 08.08.2014

Militantët palestinezë qëlluan sërish drejt Izraelit. Izraeli përgjigjet me sulme ajrore. Tani njerëzit kanë frikë prej rifillimit të luftës shkatërruese.

Hamasi i refuzon Gazës zgjatjen e armëpushimit

Ora news - 08.08.2014

Organizata palestineze Hamas ka refuzuar zgjatjen e armëpushimit tre-ditor në Gaza, e cila skadoi mëngjesin e ditës së sotme. Sipas saj Izraeli ka dështuar në përmbushjen e kërkesave të saj, njëra ...

Izraeli njofton se po sulmohet sërish me raketa

Telegrafi - 08.08.2014

Raportohet se kanë filluar raketat e gjuajtura nga Rripi i Gazës drejt Izraelit derisa armëpushimi tre ditor në mes të Izraelit dhe Hamasit ka përfunduar pa arritur që të shtyhet.

Skadon armëpushimi, Hamasi hedh raketa drejt Izraelit

Koha.net - 08.08.2014

Ka nisur hedhja e raketava nga Rripi i Gazës drejt Izraelit derisa armëpushimi tre ditor në mes të Izraelit dhe Hamasit ka përfunduar pa ndonjë shtyrje të mëtejme.

Pas Hamasit, edhe Izraeli rinis sulmet ajrore

Telegrafi - 08.08.2014

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka urdhëruar ushtrinë që të nis sulmet ajrore në Rripin e Gazës, pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin më raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ...

Izraeli i kërkon Kryqit të Kuq gjetjen e ushtarëve

Yll Press - 08.08.2014

Izraeli i ka kërkuar ndihmë Kryqit të Kuq që ta gjej trupin e dy ushtarëve të vrarë në Rripin e Gazës, kanë njoftuar autoritetet izraelite. Izraeli i ka kërkuar ndihmë Kryqit të Kuq që ta gjej trupin ...

Izraeli rifillon sulmet ajrore kundër Hamasit

Koha.net - 08.08.2014

Jerusalem, 8 gusht - Ushtria izraelite shpalli sot rifillimin e sulmeve ajrore kundrejt Hamasit pas goditjeve të reja me predhë nga Rripi i Gazës, me të përfunduar armëpushimi dypalësh.

Hamasi refuzon zgjatjen e armëpushimit

Yll Press - 08.08.2014

Organizata palestineze Hamas ka refuzuar zgjatjen e armëpushimit tre-ditor në Gaza, e cila skadoi mëngjesin e ditës së sotme. Sipas saj Izraeli ka dështuar në përmbushjen e kërkesave të saj, njëra ...

Izraeli vazhdon sulmet në Rripin e Gazës

Zeri - 08.08.2014

Ushtria izraelite ka nisur sulme ajrore në Rripin e Gazës pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin me raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ditor.

Izraeli vazhdon sulmet në Rripin e Gazës

Yll Press - 08.08.2014

Ushtria izraelite ka nisur sulme ajrore në Rripin e Gazës pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin me raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ditor.

Gaza, përfundon armëpushimi rinisin sulmet Izrael - Palestinë

Shqiptarja - 08.08.2014

Bisedimet disa ditore në Kajro për zgjatjen e armëpushimit 72 orësh në Gaza nuk kanë patur sukses. Vetëm pak pas përfundimit të afatit, kanë rinisur sulmet në Gaza.

Izraeli po sulmohet sërish me raketa

Shkupi24 - 08.08.2014

Raportohet se kanë filluar raketat e gjuajtura nga Rripi i Gazës drejt Izraelit derisa armëpushimi tre ditor në mes të Izraelit dhe Hamasit ka përfunduar pa arritur që të shtyhet.

Izraeli rinis sulmet në Gaza. Hamasi refuzoi zgjatje të armëpushimit (FOTO)

Gazeta Idea - 08.08.2014

Gaza- Izraeli thotë se ka rifilluar sulmet ajrore në Gaza, pasi militantët palestinezë gjuajtën raketa pas përfundimit të një armëpushimi tre-ditor të premten në mëngjes, raporton BBC.

Rikthehen bombardimet izraelite në Gazë

Vision Plus - 08.08.2014

Qetësia për banorët e Gazës zgjati vetëm tri ditë. Terrori i bombardimeve izraelite në qytet rinisi këtë të premte, pas skadimit të armëpushimit të brishtë 72 orësh, mes palëve.

Izraeli rifillon sulmet ajrore kundër Gazës

Tetova Sot - 08.08.2014

Ushtria izraelite shpalli sot rifillimin e sulmeve ajrore kundrejt Hamasit pas goditjeve të reja me predhë nga Rripi i Gazës, me të përfunduar armëpushimi dypalësh.

Pas Hamasit, edhe Izraeli rinis sulmet ajrore

Republika - 08.08.2014

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka urdhëruar ushtrinë që të nis sulmet ajrore në Rripin e Gazës, pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin më raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ...

41 Xhami të shkatërruara nga ofensiva e regjimit sionist në Gaza

Republika - 08.08.2014

Ministria e Çështjeve Fetare e qeverisë së Hamasit tha se më shumë se 40 xhami janë shkatërruar plotësisht gjatë sulmeve të regjimit Sionist kundër Rripit të Gazës.

Izraeli nis sulmet në Gaza, iu përgjigjëm militantëve

AlbanianScreen - 08.08.2014

Gaza - Izraeli ka deklaruar se ka rifilluar sulmet ajrore në Rripin e Gazës mbasi militantët palestinezë lëshuan raketa gjatë mëngjesit të së premtes, në fund të armëpushimit 3-ditor në territoret ...

Izraeli vazhdon sulmet në Rripin e Gazës

Republika - 08.08.2014

Ushtria izraelite ka nisur sulme ajrore në Rripin e Gazës pasi militantët e kanë sulmuar Izraelin me raketa, pas përfundimit të armëpushimit tre ditor.

Izraeli propozon zgjatjen e armëpushimit, Hamasi kërkon heqjen e bllokadës

Gazeta Start - 07.08.2014

Izraeli ka propozuar zgjatjen e armëpushimit tre ditor në Gaza, që nisi të martën pas gati një muaji konflikt të armatosur, bënë të ditur zyrtarët izraelitë.

Palestinezët përgatisin padi për krime lufte

Idividi - 07.08.2014

Tel Aviv, 5 gusht 2014 (MIA) - Ministri palestinez i Punëve të Jashtme Rijad al-Malki do ta vizitojë sot Gjykatën Penale Ndërkombëtare në Hagë, në suaza të përgatitjes të padisë kundër Izraelit për ...

Numri i viktimave palestineze në Gazë deri tani është 1.867 persona

Idividi - 07.08.2014

Gaza, 5 gusht 2014 (MIA) - Pas ofensivës 29-ditore izraelite në Rripin e Gazës numri i viktimave palestineze është 1.867, ndërsa janë lënduar 9.563 persona, kumtuan autoritetet shëndetësore ...

Qytetarët izraelitë konsiderojnë se nuk ka fitues në luftën në Gaza

Idividi - 07.08.2014

Jerusalem, 6 gusht 2014 (MIA) - Sipas shumicës së izraelitëve "askush" nuk është fitues në luftën mes Izraelit dhe Hamasit, prej se mbrëmë hyri në fuqi armëpushimi treditor mes të dy palëve, tregojnë ...

Obama bëri thirrje për ruajtjen e armëpushimit në Rripin e Gazës

Idividi - 07.08.2014

Uashington, 7 gusht 2014 (MIA) - Stabilitet i përhershëm në marrëdhëniet midis Izrelit dhe Palestinës nuk do të ndodh në një të ardhme të afërt dhe liderët e të dyja palëve duhet të ndërmarrin rrezik ...

Gaza nuk mund të mbetet e shkëputur nga bota

Lajmi.net - 07.08.2014

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka deklaruar se territori palestinez i Gazës nuk mund të mbetet përgjithmonë i shkëputur nga bota. Ai tha se Gaza nuk mund ta mbajë veten dhe nuk është e aftë të ...

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

DW - 07.08.2014

Pas marrëveshjes për armëpushim 72-orësh mes Izraelit dhe Hamasit, banorët e Gazës po kthehen në shtëpitë të tyre për të shpëtuar atë që ka mbetur. Nga ndërtesa katër katëshe ka mbetur vetëm skeleti ...

Izraeli pranon zgjatjen e armëpushimit

Portalb - 07.08.2014

Lajme lidhur me temën The Economist: Izraeli fiton betejën por humb luftën Pse arabët shfaqen papritmas miq të Izraelit? Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza Snowden: Daljet e Obamës për Gazën ...

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

Portalb - 07.08.2014

Lajme lidhur me temën Izraeli pranon zgjatjen e armëpushimit The Economist: Izraeli fiton betejën por humb luftën Pse arabët shfaqen papritmas miq të Izraelit? Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në ...

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

Albtime - 07.08.2014

Pas marrëveshjes për armëpushim 72-orësh mes Izraelit dhe Hamasit, banorët e Gazës po kthehen në shtëpitë të tyre për të shpëtuar atë që ka mbetur. Nga ndërtesa katër katëshe ka mbetur vetëm skeleti ...

Izraeli pranon zgjatjen e armëpushimit

Albtime - 07.08.2014

Izraeli ka pranuar me disa kushte zgjatjen e armëpushimit 72-orësh, i paraparë të përfundojë të premten në mbrëmje, në Rripin e Gazës, pasi i ka dhënë fund operacionit ushtarak njëmujor në enklavën ...

Kairo: Bisedime për armëpushim në Gaza

Alsat - 07.08.2014

Deri tani nuk ka një marrëveshje paqeje në Kairo, por nga ana tjetër nuk ka luftime në Gaza. Pas vendosjes për armëpushimin 72 orësh shumë palestinezë u kthyen në shtëpitë e tyre të shkatërruara, ky ...

23 LUFTËTARË TË HAMASIT MBIJETOJNË DY JAVË NË TUNELIN E BLLOKUAR

Zhurnal - 07.08.2014

23 luftëtarë të rezistencës palestineze Hamas kanë shpëtuar pasi ishin mbetur të bllokuar brenda një tuneli të shembur për gati dy javë. Njëzet e tre luftëtarë nga Brigadat Ezzeddin al-Qassam kanë ...

Izraeli po humb luftën

Albeu.com - 07.08.2014

Revista javore angleze "The Economist " në numrin e saj të fundit ka publikuar një artikull lidhur me konfliktin e ashpër izraelito-palestinez. Në shkrim flitet për turpin njerëzor që po bën Izraeli ...

Palestinezët i rikthehen gërmadhave në Gaza (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.08.2014

Pas marrëveshjes për armëpushim midis Izraelit dhe Hamasit, banorët palestinezë të Gazas po i kthehen sërish vendbanimeve të tyre të shkatërruara nga bombardimet.

NYT: Ta bësh armëpushimin në Gaza jetë-gjatë

Evropaelire - 07.08.2014

Lajmi i parë i mirë që një kohë të gjatë ishte arritja e një armëpushimi 72 orësh derisa izraelitët dhe palestinezët numërojnë humbjet dhe arritjet gjatë luftës së fundit rreth një Rripi të ...

Kairo: Bisedime për armëpushim në Gaza

Almakos - 07.08.2014

Deri tani nuk ka një marrëveshje paqeje në Kairo, por nga ana tjetër nuk ka luftime në Gaza. Pas vendosjes për armëpushimin 72 orësh shumë palestinezë u kthyen në shtëpitë e tyre të shkatërruara, ky ...

Turqia kërkon korridore humanitare për Gazën

Zhurnal - 07.08.2014

Ministri turk i Punëve të Jashtme Ahmet Davutogllu deklaroi se Turqia kërkon marrëveshje izraelite dhe egjiptiane për korridor ajror për ndihmë humanitare për Gazën dhe evakuim të mijëra ...

Nuk ka marrëveshje për vazhdimin e armëpushimit në Rripin e Gazës

Idividi - 07.08.2014

Kajro, 7 gusht 2014 (MIA) - Nuk ka marrëveshje për vazhdimin e armëpushimit 72 orësh me Izraelin në Rripin e Gazës, që skadon të premten, shpalli në Tuiter zëvendëspërfaqësuesi i Hamasit, Musa Abu ...

Turqia kërkon marrëveshje për korridorët për ndihmë humanitare për Gazën

Idividi - 07.08.2014

Ankara, 7 gusht 2014 (MIA) - Ministri turk i Punëve të Jashtme Ahmet Davutogllu deklaroi se Turqia kërkon marrëveshje izraelite dhe egjiptiane për korridor ajror për ndihmë humanitare për Gazën dhe ...

Reagon Obama për Gazën

Albeu.com - 07.08.2014

Presidenti amerikan, Barack Obama ka folur më në fund për zhvillimet e fundit në Gaza , të cilat po trondisin mbarë botën. Ai tha se Gaza nuk mund të rrijë më e izoluar, por se duhet rindërtim.

Obama për Gazën: Izraeli “duhet të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit”

Portalb - 07.08.2014

Lajme lidhur me temën Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës Izraeli pranon zgjatjen e armëpushimit The Economist: Izraeli fiton betejën por humb luftën Pse arabët shfaqen papritmas miq të ...

Obama reagon për Gazën

Lajm - 07.08.2014

Presidenti amerikan, Barack Obama ka folur më në fund për zhvillimet e fundit në Gaza, të cilat po tronditin mbarë botën. Ai tha se Gaza nuk mund të rrijë më e izoluar, por se duhet rindërtim.

Obama: Gaza nuk mund të mbetet përgjithmonë e shkëputur nga bota

VOA - 07.08.2014

Izraeli thotë se do ta shtyjë armëpushimin 72 -orësh me militantët e Hamasit në Gazë, ndërsa në Kairo vazhdojnë bisedimet për një armëpushim afatgjatë.

Kairo, bisedimet në proçes për të zgjeruar armëpushimin në Gaza

Ora news - 07.08.2014

Deri tani nuk ka një marrëveshje paqeje në Kairo, por nga ana tjetër nuk ka luftime në Gaza. Pas vendosjes për armëpushimin 72 orësh shumë palestinezë u kthyen në shtëpitë e tyre të shkatërruara, ky ...

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

Zeri - 07.08.2014

Pas marrëveshjes për armëpushim 72-orësh mes Izraelit dhe Hamasit, banorët e Gazës po kthehen në shtëpitë të tyre për të shpëtuar atë që ka mbetur. Nga ndërtesa katër katëshe ka mbetur vetëm skeleti ...

Luftëtarët e Hamasit i shpëtojnë mrekullisht shembjes së tunelit

Telegrafi - 07.08.2014

Luftëtarë të rezistencës palestineze Hamas, 23 sosh, kanë shpëtuar pasi ishin mbetur të bllokuar brenda një tuneli të shembur për gati dy javë. Njëzet e tre luftëtarë nga Brigadat Ezzeddin al-Qassam ...

Vazhdojnë bisedimet për zgjatjen e armëpushimit në Gazë

VOA - 07.08.2014

Zyrtarët egjiptianë po ndërmjetësojnë bisedimet për arritjen e një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit në Kajro, ndërkohë që ka mbetur më pak se një ditë para skadimit të një armëpushim të brishtë ...

Orët e fundit të armëpushimit në Gaza

Telegrafi - 07.08.2014

Ndërmjetësuesit po bëjnë gjithçka kundër orëve që ikin, për të zgjeruar paqen mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Rripin e Gazës, teksa armëpushimi treditor ka hyrë në orët e fundit të tij.

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

Durres Lajm - 07.08.2014

- Nga ndërtesa katër katëshe ka mbetur vetëm skeleti i saj. Muret janë shkatërruar pothuajse tërësisht. Shtëpitë e fqinjve janë zhdukur. Disa pjesa të qytetit Shajaia në lindje të Gazës nuk mund të ...

Palestinezët kthehen në gërmadhat e Gazës

Tetova Sot - 07.08.2014

Pas marrëveshjes për armëpushim 72-orësh mes Izraelit dhe Hamasit, banorët e Gazës po kthehen në shtëpitë të tyre për të shpëtuar atë që ka mbetur. Nga ndërtesa katër katëshe ka mbetur vetëm skeleti ...

Gaza, Izraeli kërkon të zgjatet armëpushimi, Hamas pa përgjigje

Shqiptarja - 07.08.2014

GAZA - Ende pa asnjë përgjigje nga Hamas për zgjatjen e armëpushimit, të orfruar nga Izraeli. Ndërkohë nuk ka luftë në Gaza dhe bisedimet mes fraksioneve palestineze dhe përfaqësuesve të Izraelit ...

Vijojnë bisedimet për paqen

Vision Plus - 07.08.2014

Zyrtarët palestinezë dhe izraelitë vijojnë bisedimet jo të drejtpërdrejta në Kairo të Egjiptit, për arritjen e një paqeje afatgjatë, kur ka mbetur edhe një ditë kohë nga skadimi i armëpushimit.

Obama reagon për Gazën

InfoGlobi - 07.08.2014

Presidenti amerikan, Barack Obama ka folur më në fund për zhvillimet e fundit në Gaza, të cilat po tronditin mbarë botën. Ai tha se Gaza nuk mund të rrijë më e izoluar, por se duhet rindërtim.

Hamasi: Lufta me Izraelin nuk ka përfunduar

Tetova Sot - 07.08.2014

Zyrtari i lartë i Hamasit , Mushir el - Masri, sot në një tubim në qytetin e Gazës para mbështetësëve të lëvizjes, tha se lufta me Izraelin nuk do të përfundojë deri sa kërkesat e tyre politike nuk ...

Konflikti në Gaza, Izraeli pro zgjatjes së armëpushimit

AlbanianScreen - 07.08.2014

Izrael - Izraeli është ofruar të zgjasë armëpushimin 3-ditorë, i cili filloi mëngjesin e së martës, gati një muaj mbas nisjes së konfliktit. Por deri tani nuk ka pasur komente nga ana e militantëve ...

Kerry kërkon bisedime të reja Izrael-Palestinë

Alsat - 06.08.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që të përfitojnë nga armëpushimi në Gaza dhe të zgjerojnë bisedimet.

Kerry kërkon bisedime të reja Izrael-Palestinë

Lajm - 06.08.2014

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe Palestinës të shfrytëzojnë armëpushimin e përkohshëm 3 ditor për të bërë një hap përpara në drejtim të negociatave më të gjëra.

Bisedime për një armëpushim afatgjatë në Gazë

Ina - 06.08.2014

Delegacionet izraelite dhe palestineze ndodhen në Kajro për bisedime, ndërkohë që një armëpushim 72 orësh në Rripin e Gazës vazhdon të zbatohet në ditën e dytë me radhë.

Kërkohet arrestimi i delegacionit të Hamasit në Egjipt

Zhurnal - 06.08.2014

Një avokat egjiptian ka paraqitur kërkesë para prokurorit te shtetit për të arrestuar delegacion palestinez te Hamasit, pas mbërritjes së tyre në Kajro për bisedimet e armepushimit.

Kerry kërkon bisedime të reja Izrael-Palestinë

Almakos - 06.08.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që të përfitojnë nga armëpushimi në Gaza dhe të zgjerojnë bisedimet.

Kajro, nisin negociatat Palestinë - Izrael

Albeu.com - 06.08.2014

Izraeli dhe përfaqësues palestinezë kanë nisur sot bisedimet në kryqytetin egjiptian, Kajro . Ndërkohë, për momentin është në fuqi armëpushimi i arritur 3-ditor në Rripin e Gazës.

Nisin bisedimet Palestinë- Izrael, Egjipti ndërmjetëson

Lajm - 06.08.2014

Izraeli dhe përfaqësues palestinezë nisën bisedimet e paqes në kryeqytetin egjiptian Kairo, ndërsa është në fuqi një armëpushim i përkohshëm tri ditor në Rripin e Gazës.

Pse arabët shfaqen papritmas miq të Izraelit?

Portalb - 06.08.2014

Lajme lidhur me temën Snowden: Saudia partner i ngushtë i NSA Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza Snowden: Daljet e Obamës për Gazën janë vetëm ‘show’ mediatik Letër nga Gaza: Dënesa e një ...

Obama dhe netanyahu, liderët që nuk pajtohen me njëri-tjetrin

Zhurnal - 06.08.2014

Shtëpia e Bardhë, pavarësisht deklaratave zyrtare, është e irrituar skajërisht për bombardimet nga ana e izraelitëve të shkollave të OKB-së në Gaza, që kanë provokuar dhjetëra viktima mes civilëve ...

The Economist: Izraeli fiton betejën por humb luftën

Portalb - 06.08.2014

Lajme lidhur me temën Pse arabët shfaqen papritmas miq të Izraelit? Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza Snowden: Daljet e Obamës për Gazën janë vetëm ‘show’ mediatik Letër nga Gaza: Dënesa e ...

Palestinezët kthehen në shtëpitë gërmadha (Foto)

Telegrafi - 06.08.2014

Pasi që ka hyrë në fuqi armëpushimi 72 orësh mes Izraelit dhe Hamasit, palestinezët kanë nisur të kthehen në shtëpitë gërmadha në vendbanimet e tyre në Gaza.

Autoriteti Palestinez akuzon Izraelin për kryerje të krimeve në Gazë

VOA - 06.08.2014

Situata në Gazë dje ishte e qetë, në ditën e parë të një armëpushimi 72-orësh mes Izraelit dhe Hamasit që i dha fund luftimeve të ashpra katër javore dhe shkatërrimeve në Rripin e Gazës.

Izrael- Palestinë, vijon armëpushimi 72 orësh, priten negociata të reja në shtator

Ora news - 06.08.2014

Banorët e Gazës janë rikthyer në shtëpitë e tyre të shkatërruara pas diskutimit për armëpushim nga Negociatorët. Negociatat më të gjata pritet të bëhen së shpejti në shtator, gjatë kësaj kohe shumë ...

Gaza: Kerry kërkon zgjerim të bisedimeve

Telegrafi - 06.08.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që të përfitojnë nga armëpushimi në Gaza dhe të zgjerojnë bisedimet.

Kerry kërkon zgjerim të bisedimeve Izrael – Palestinë

Koha.net - 06.08.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që të përfitojnë nga armëpushimi në Gaza dhe të zgjerojnë bisedimet.

Konflikti në Gaza, në numra

Telegrafi - 06.08.2014

Raportet e fundit nga Ministria e Shëndetësisë thonë se së paku 1867 palestinezë janë vrarë që nga fillimi i ofensivës së fundit izraelite, duke përfshirë 462 fëmijë, 245 gra dhe 79 pleq.

Pamje satelitore: Gaza, para dhe pas shkatërrimeve (Foto)

Telegrafi - 06.08.2014

Këto pamje të para dhe pas sulmeve në Gaza tregojnë disa pak shembuj të shkatërrimeve të hapësirave në ...

Dita e dytë e armëpushimit në Rripin e Gazës

ABC News - 06.08.2014

Në momentet kur fjala kalon nga armët tek diplomacia, në Rripin e Gazës popullsia palestineze po përballet me një skenar shkatërrues. Kjo është dita e dytë e një armëpushimi kohëzgjatja e të cilit po ...

Izraelitët dhe palestinezët në Kajro për bisedime

Yll Press - 06.08.2014

Delegacionet e Izraelit dhe ai palestinez, kanë arritur në Kajro për bisedime me qëllim që të sigurohet një armëpushim afatgjatë në Rripin e Gazës. SHBA-të kanë thënë se ka mundësi që edhe ky shtet ...

Kërkohet arrestimi i delegacionit të Hamasit në Egjipt

Telegrafi - 06.08.2014

Një avokat egjiptian ka paraqitur kërkesë para prokurorit të shtetit për të arrestuar delegacionin palestinez të Hamasit, pas mbërritjes së tyre në Kajro për bisedimet e armëpushimit.

Kriza në Gaza, Kerry thirrje palëve për bisedime

Ora news - 06.08.2014

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që të përfitojnë nga armëpushimi 3 ditor në Gaza dhe të zgjerojnë bisedimet.

Bisedime për një armëpushim afatgjatë në Gazë

Zeri - 06.08.2014

Delegacionet izraelite dhe palestineze ndodhen në Kajro për bisedime, ndërkohë që një armëpushim 72 orësh në Rripin e Gazës vazhdon të zbatohet në ditën e dytë me radhë.

Izraeli pranon zgjatjen e armëpushimit

Zeri - 06.08.2014

Izraeli ka pranuar me disa kushte zgjatjen e armëpushimit 72-orësh, i paraparë të përfundojë të premten në mbrëmje, në Rripin e Gazës, pasi i ka dhënë fund operacionit ushtarak njëmujor në enklavën ...

Situata në Gazë, Kerry kërkon bisedime të reja Izrael-Palestinë

Shqiptarja - 06.08.2014

SHBA - Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe Palestinës të shfrytëzojnë armëpushimin e përkohshëm 3 ditor për të bërë një hap përpara në drejtim të negociatave më të ...

Situata në Gazë, Kerry kërkon bisedime të reja Izrael-Palestinë

Tetova Sot - 06.08.2014

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe Palestinës të shfrytëzojnë armëpushimin e përkohshëm 3 ditor për të bërë një hap përpara në drejtim të negociatave më të gjëra.

Konflikti në Gaza, John Kerry kërkon zgjerim të bisedimeve

Gazeta Idea - 06.08.2014

SHBA- Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry i ka bërë thirrje Izraelit dhe palestinezëve që të përfitojnë nga armëpushimi në Gaza dhe të zgjerojnë bisedimet, raporton BBC.

Bisedime për armëpushim afatgjatë në Gazë

Gazeta Dita - 06.08.2014

Delegacionet izraelite dhe palestineze ndodhen në Kajro për bisedime, ndërkohë që një armëpushim 72 orësh në Rripin e Gazës vazhdon të zbatohet në ditën e dytë me radhë.

Izrael–Palestinë, negociata të vështira

Vision Plus - 06.08.2014

Izraeli dhe përfaqësues palestinezë nisën bisedimet e paqes në kryeqytetin egjiptian Kairo, ndërsa është në fuqi një armëpushim i përkohshëm tri ditor në Rripin e Gazës.

The Economist: Izraeli fiton betejën, por humbet luftën

Tetova Sot - 06.08.2014

Revista javore që del në Angli “The Economist” në numrin e fundit botoi një artikull të gjerë mbi turpin njerëzor që po jetohet në Gazë dhe paralajmërimet drejtuar Izraelit i vendosi në kapakun e ...

Obama dhe Netanyahu, liderët që nuk e gjetën kurrë gjuhën e përbashkët

Express - 06.08.2014

Tensioni në aksin Uashington-Jeruzalem është i paprecedent. Shtëpia e Bardhë, pavarësisht deklaratave zyrtare, është e irrituar ekstremisht për bombardimet nga ana e izraelitëve të shkollave të ...

Palestinezët kthehen në shtëpitë gërmadha (Foto)

Republika - 06.08.2014

Pasi që ka hyrë në fuqi armëpushimi 72 orësh mes Izraelit dhe Hamasit, palestinezët kanë nisur të kthehen në shtëpitë gërmadha në vendbanimet e tyre në Gaza.

Bisedime për një armëpushim afatgjatë në Gazë

Republika - 06.08.2014

Delegacionet izraelite dhe palestineze ndodhen në Kajro për bisedime, ndërkohë që një armëpushim 72 orësh në Rripin e Gazës vazhdon të zbatohet në ditën e dytë me radhë.

Izraelitët dhe palestinezët në Kajro për bisedime

Republika - 06.08.2014

Delegacionet e Izraelit dhe ai palestinez, kanë arritur në Kajro për bisedime me qëllim që të sigurohet një armëpushim afatgjatë në Rripin e Gazës. SHBA-të kanë thënë se ka mundësi që edhe ky shtet ...

Kajro: Izraelitët dhe palestinezët bisedime për Rripin e Gazës

AlbanianScreen - 06.08.2014

Kajro - Delegacionet e Izraelit dhe ai palestinez, kanë arritur në Kajro për bisedime me qëllim që të sigurohet një armëpushim afatgjatë në Rripin e Gazës.

Armëpushim në Gaza

Gazeta Start - 05.08.2014

Izraeli dhe grupet palestineze kanë rënë dakord për një armëpushim humanitar 72-orësh në Gaza, bënë të ditur zyrtarët. Armëpushimi do të nisë në 08:00 me orën lokale ditën e martë.

Vazhdon armëpushimi, Izraeli tërhiqet nga Gaza

Gazeta Start - 05.08.2014

Në Gaza vazhdon armëpushimi 72-orësh që vjen pas katër javë konflikti të armatosur, në të cilin kanë humbur jetën më shumë se 1900 njerëz. Ndërprerja e luftimeve flloi sot në 08:00 me orën lokale, ...

Një palestineze me pesë djem në luftë kundër Izraelit

Almakos - 05.08.2014

Një grua palestineze është përfshirë në konliktin izraelito-palestinez duke udhëhequr pesë djemtë e ...

Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza

Portalb - 05.08.2014

Lajme lidhur me temën Snowden: Daljet e Obamës për Gazën janë vetëm ‘show’ mediatik Letër nga Gaza: Dënesa e një studenteje Izraeli shpall armëpushim 7 orësh Erdogan: Kritika të ashpra në adresë të ...

Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza

Albtime - 05.08.2014

Duket se armëpushimi i dytë më i gjatë mes Izraelit dhe Hamasit i ka gjetë të përgatitura të dy palët, duke e respektuar atë. Armëpushimi ka hyrë në fuqi prej mëngjesit të së martës dhe do zgjasë ...

Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza

Alsat - 05.08.2014

Duket se armëpushimi i dytë më i gjatë mes Izraelit dhe Hamasit i ka gjetë të përgatitura të dy palët, duke e respektuar atë. Armëpushimi ka hyrë në fuqi prej mëngjesit të së martës dhe do zgjasë ...

SHBA-ja miratoi 225 milionë dollarë për sistem mbrojtës izraelit antiraketor

Alsat - 05.08.2014

Presidenti amerikan Barak Obama nënshkroi ligj me të cilin miratohen 225 milionë dollarë shtesë për sistemin mbrojtës izraelit antiraketor "Kupola e hekurt".

Avigdor Liberman propozon që KB-ja ta ndërmarrë kontrollin mbi Rripin e Gazës

Idividi - 05.08.2014

Jerusalem, 4 gusht 2014 (MIA) - Ministri izraelit i Punëve të Jashtme Avidor Liberman sot propozoi që Kombet e Bashkuara ta ndërmarrin kontrollin mbi Rripin e Gazës nga lëvizja palestineze Hamas.

Një fëmijë humbi jetën, ndërsa 30 persona janë lënduar nga fillimi i armëpushimit

Idividi - 05.08.2014

Gaza, 4 gusht 2014 (MIA) - Vetëm disa minuta prej se filloi armëpushimi shtatëorësh në Rripin e Gazës është vrarë një fëmijë dhe 30 njerëz janë lënduar në sulm ndaj shtëpisë në kampin e refugjatëve ...

SHBA-ja miratoi 225 milionë dollarë për sistem mbrojtës izraelit antiraketor

Idividi - 05.08.2014

Uashington, 5 gusht 2014 (MIA) - Presidenti amerikan Barak Obama nënshkroi ligj me të cilin miratohen 225 milionë dollarë shtesë për sistemin mbrojtës izraelit antiraketor "Kupola e hekurt".

SHBA: Përgjegjësia është e Hamasit qaë ta mbajë armëpushimin

Idividi - 05.08.2014

Uashington, 5 gusht 2014 (MIA) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë mirëpritur një armëpushim tjetër treditor, ndërmjet zyrtarëve izraelitë dhe atyre palestinezë që do të fillojë sot në mengjes, ...

Izraeli dhe Hamasi arritën pajtueshmëri për ndërprerje të zjarrit në Rripin e Gazës

Idividi - 05.08.2014

Kajro, 5 gisht 2014 (MIA) - Izraeli dhe grupet palestineze kanë rënë dakord për një armëpushim të ri humanitar 72-orësh, i cili u propozua nga Egjipti dhe është i njëjtë me atë të tre javëve më parë.

Tërhiqet izraeli, tri ditë armëpushim në Gaza

Zhurnal - 05.08.2014

Ushtria izraelite do tërheqë forcat e saj nga Rripi i Gazës,si pjesë e një armëpushimi 72-orësh që hyri në fuqi. "Forcat izraelite u tërhoqën plotësisht nga Gaza në orën 08:00," tha zëdhënësi i ...

Gaza në foto, gjatë armëpushimit

Lajmi.net - 05.08.2014

Banorët e Rripit Gazës që kanë vizituar shtëpitë e tyre zgjasë armëpushimi humanitar janë tronditur nga shkatërrimet që kanë parë. Fotot e bëra nga Jon Donnison i BBC-së tregojnë përvojat e njerëzve ...

Armëpushim i ri në Rripin e Gazës

DW - 05.08.2014

Me ndërmjetësimin egjiptian Izraeli dhe Hamasi radikal islamik ranë dakord për një armëpushim treditor. Në Rripin e Gazës ka nisur nga sot në mëngjes një armëpushim i ri treditor.

Khan Younis: ia fillojnë jetës në rrënoja

Zhurnal - 05.08.2014

Qindra banorë të Rripit Gazës u kthyen në shtëpitë e tyre dje gjatë një armëpushimi humanitar shtatë-orësh të shpallur nga Izraeli. Banorët që u kthyen në një nga lagjet më të dëmtuara u tronditën ...

Futet në fuqi armëpushimi 3 ditor në Gaza

Almakos - 05.08.2014

Duket se armëpushimi i dytë më i gjatë mes Izraelit dhe Hamasit i ka gjetë të përgatitura të dy palët, duke e respektuar atë. Armëpushimi ka hyrë në fuqi prej mëngjesit të së martës dhe do zgjasë ...

SHBA-ja miratoi 225 milionë dollarë për sistem mbrojtës izraelit antiraketor

Almakos - 05.08.2014

Presidenti amerikan Barak Obama nënshkroi ligj me të cilin miratohen 225 milionë dollarë shtesë për sistemin mbrojtës izraelit antiraketor "Kupola e hekurt".

Izraeli nis tërheqjen e trupave nga Rripi i Gazës

Albtime - 05.08.2014

Ushtria izraelite thotë ka nisur tërheqjen e të gjitha trupave të saj tokësore nga Rripi i Gazës, pas fillimit të armëpushimit që filloi në orën 8 të mëngjesit.

Banorët kthehen në lagjen më të dëmtuar në Gazë

Shqipmedia - 05.08.2014

Qindra banorë të Rripit Gazës u kthyen në shtëpitë e tyre dje gjatë një armëpushimi humanitar shtatë-orësh të shpallur nga Izraeli. Banorët që u kthyen në një nga lagjet më të dëmtuara u tronditën ...

Banorët kthehen në lagjen më të dëmtua në Gaza, tronditen nga pamja

SOT - 05.08.2014

Qindra banorë të Rripit Gazës u kthyen në shtëpitë e tyre dje gjatë një armëpushimi humanitar shtatë-orësh të shpallur nga Izraeli. Banorët që u kthyen në një nga lagjet më të dëmtuara u tronditën ...

Gaza: Armëpushimi po respektohet, kërkohet qetësim i situatës

Evropaelire - 05.08.2014

Armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës, që ka hyrë në fuqi sot në orën 8 të mëngjesit sipas kohës lokale, e që pritet të zgjasë 72 orë, është një përpjekje për arritjen e ...

Gaza gjen qetësinë pas marrëveshjes

Lajm - 05.08.2014

Izraeli njoftoi tërheqjen e trupave ushtarake nga Rripi i Gazës, duke i mbajtur në kufi, në pozicion mbrojtës. Lëvizja erdhi pak pasi ndërmjetësit egjiptianë njoftuan arritjen e një marrëveshjeje mes ...

Një palestineze me pesë djem në luftë kundër Izraelit

Albeu.com - 05.08.2014

Një grua palestineze po "çudit" mjaft media botërore. Ajo ka rrëmbyer pushkën dhe ka dalë për të luftuar forcat izraelite . Gruaja nuk ka dalë e vetme, por së bashku me 5 djemtë e saj.

SHBA mirëpret një armëpushim të ri izraelito-palestinez

Ora news - 05.08.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë mirëpritur një armëpushim tjetër tre ditorë, ndërmjet zyrtarëve izraelitë dhe atyre palestinezë që do të fillojë sot në mengjes.

Banorët kthehen në lagjen më të dëmtuar në Gazë

VOA - 05.08.2014

Qindra banorë të Rripit Gazës u kthyen në shtëpitë e tyre dje gjatë një armëpushimi humanitar shtatë-orësh të shpallur nga Izraeli. Banorët që u kthyen në një nga lagjet më të dëmtuara u tronditën ...

SHBA-të mirëpresin armëpushimin e ri izraelito-palestinez

Telegrafi - 05.08.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mirëpritur një armëpushim tjetër treditorë, ndërmjet zyrtarëve izraelitë dhe atyre palestinezë që do të fillojë sot në mëngjes.

Izraeli nis tërheqjen e trupave nga Rripi i Gazës

Zeri - 05.08.2014

Ushtria izraelite thotë ka nisur tërheqjen e të gjitha trupave të saj tokësore nga Rripi i Gazës, pas fillimit të armëpushimit që filloi në orën 8 të mëngjesit.

Marrëveshje për një armëpushim 72 orësh në Gazë

Koha.net - 05.08.2014

Izraeli dhe Hamasi kanë rënë dakord për një armëpushim 72-orësh në Rripin e Gazës, i cili hyri në fuqi sot herët. Njoftimi për arritjen e marrëveshjes erdhi dje vonë në Kajro, ku ndërmjetësuesit ...

Trupat izraelite tërhiqen nga Gaza

Ora news - 05.08.2014

Gaza- Izraeli deklaron tërheqjen e të gjithë trupave në pozicionet e saj të mbrotjes jashtë Rripit të Gazës. Lëvizja ndodhi disa minuta pasi hyri në fuqi një armëpushim prej 72 orësh mes Izraelit dhe ...

SHBA-ja mirëpret armëpushimin e ri izraelito-palestinez

Yll Press - 05.08.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë mirëpritur një armëpushim tjetër tre ditorë, ndërmjet zyrtarëve izraelitë dhe atyre palestinezë që do të fillojë sot në mengjes.

Izraeli nis tërheqjen e trupave nga Rripi i Gazës

Yll Press - 05.08.2014

Ushtria izraelite thotë ka nisur tërheqjen e të gjitha trupave të saj tokësore nga Rripi i Gazës, pas fillimit të armëpushimit që filloi në orën 8 të mëngjesit.

Gazë, hyn në fuqi armëpushimi 72 orësh

VOA - 05.08.2014

Një marrëveshje armëpushimi 72 orëshe mes Izraelit dhe Hamasit hyri në fuqi sot herët në mëngjes në Rripin e Gazës, ndërkohë që intensifikohen përpjekjet për negocimin e një fundi afat-gjatë të ...

Palestina kërkon që shteti izraelit të vihet para drejtësisë në Hagë

Zeri - 05.08.2014

Ministri i jashtëm palestinez, Riad al-Malki, ka thënë se Izraeli duhet të përballet me drejtësinë në Gjykatën e Hagës. "Duhet të bëjmë gjithçka në mënyrë që ta dërgojmë Izraelin në bankën e të ...

Palestinezët fillojnë të kthehen në shtëpitë e tyre (Foto)

Zeri - 05.08.2014

Pasiqë ka hyrë në fuqi armëpushimi 72 orësh mes Izraelit dhe Lëvizjes palestineze-Hamaz, palestinezët kanë nisur të kthehen në gërmadhat e tyre. Në fokusin e fotografit të Reuters, Suhaib Salem, ...

Gaza, një armëpushim 72-orësh, banorët kthehen në banesat e tyre

Shqiptarja - 05.08.2014

Izraeli dhe Hamasi kanë rënë dakord për një armëpushim 72-orësh në Rripin e Gazës, i cili hyri në fuqi sot herët. Njoftimi për arritjen e marrëveshjes erdhi nga Kajro, ku ndërmjetësuesit egjiptianë ...

Trupat izraelite tërhiqen nga Gaza: Shkatërruam tunelet e militantëve

Gazeta Idea - 05.08.2014

Gaza- Izraeli ka njoftuar tërheqjen e të gjitha trupave të tij në “pozicionet mbrojtëse” jashtë Rripit të Gazës. Masa erdhi momente para se armëpushimi i fundit -i ndërmjetësuar nga egjiptianët të ...

SHBA-ja miratoi 225 milionë dollarë për sistem mbrojtës izraelit antiraketor

Shkupi24 - 05.08.2014

Presidenti amerikan Barak Obama nënshkroi ligj me të cilin miratohen 225 milionë dollarë shtesë për sistemin mbrojtës izraelit antiraketor “Kupola e hekurt”.

Izraeli nis tërheqjen e trupave nga Rripi i Gazës

Tetova Sot - 05.08.2014

Ushtria izraelite thotë ka nisur tërheqjen e të gjitha trupave të saj tokësore nga Rripi i Gazës, pas fillimit të armëpushimit që filloi në orën 8 të mëngjesit.

Izraeli e kthen Gazën si Sodoma dhe Gomorra

AMA-News - 05.08.2014

Qindra banorë të Rripit Gazës u kthyen në shtëpitë e tyre dje gjatë një armëpushimi humanitar shtatë-orësh të shpallur nga Izraeli. Banorët që u kthyen në një nga lagjet më të dëmtuara u tronditën ...

Gaza gjen qetësinë pas marrëveshjes

Vision Plus - 05.08.2014

Izraeli njoftoi tërheqjen e trupave ushtarake nga Rripi i Gazës, duke i mbajtur në kufi, në pozicion mbrojtës. Lëvizja erdhi pak pasi ndërmjetësit egjiptianë njoftuan arritjen e një marrëveshjeje mes ...

Izraeli njofton tërheqjen e trupave nga Gaza

InfoGlobi - 05.08.2014

Izraeli njoftoi tërheqjen e trupave të tij në pozicione mbrojtëse jashtë Rripit të Gazas. Lëvizja mbërrin pak orë pas arritjes së një armëpushimi 3-ditor me Hamas-in të ndërmjetësuar nga negociatorët ...

SHBA-ja mirëpret armëpushimin e ri izraelito-palestinezë

Republika - 05.08.2014

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë mirëpritur një armëpushim tjetër tre ditorë, ndërmjet zyrtarëve izraelitë dhe atyre palestinezë që do të fillojë sot në mengjes.

Izraeli nis tërheqjen e trupave nga Rripi i Gazës

Republika - 05.08.2014

Ushtria izraelite thotë ka nisur tërheqjen e të gjitha trupave të saj tokësore nga Rripi i Gazës, pas fillimit të armëpushimit që filloi në orën 8 të mëngjesit.

Armpushim i ri, Izraeli ul armët për 72 ore

AlbanianScreen - 05.08.2014

Gaza - Izraeli ka shpallur tërheqjen e trupave ushtarake në pozicione mbrojtëse jashtë Rripit të Gazas. Lëvizja vjen pak orë pas arritjes së një armëpushimi 3-ditor me Hamasin të ndërmjetësuar nga ...

Tjetër sulm izraelit në një shkollë të OKB-së, 10 të vdekur në Gaza

Gazeta Start - 04.08.2014

10 njerëz u vranë dhe rreth 30 u lagosën të dielën pas një sulmi ajror izraelit në një shkollë nën mbikëqyrjen e OKB-së në jug të Rripit të Gazës, bëri me dje një zyrtar palestinez.

Izraeli rifillon sulmet ajrore mbi Gaza pas armëpushimit të njëanëshëm

Gazeta Start - 04.08.2014

Ushtria izraelite njoftoi sot rifillimin e sulmeve ajrore mbi Rripin e Gazës pas një armëpushimi të njëanshëm të dekretuar nga Tel Avivi që zgjati shtatë orë.

Ekskluzive në “CNN”: Në mend...

Albtime - 04.08.2014

Ndërsa luftimet midis Izraelit dhe militantëve të Hamasit vazhdojnë, lideri i Hamasit, që jeton në Katar, ka dhënë një intervistë ekskluzive për rrjetin “CNN”.

Tmerruese: Vogëlushja palestineze e vrarë dje në Gaza

Shqipmedia - 04.08.2014

Ushtria izraelite ka vazhduar sulmet brutale përreth qytetit Rafah në jug të Rripit të Gazës edhe të dielën. Zyrtarët mjekësor palestinez kanë raportuar se gjatë sulmeve me raketa afër shkollës së ...

Flet lideri politik i Hamasit (Video)

Lajmi.net - 04.08.2014

Përderisa luftimet në mes të forcave ushtarake izraelite dhe militantëve islamikë të Hamasit në Gaza nuk kanë të ndalur, lideri politik i Hamasit, Khaled Meshaal, i cili jeton në Katar, ka dhënë një ...

Pas rëmbimit të ushtarit izraelit janë vrarë mbi 100 palestinezë

Idividi - 04.08.2014

Tel Aviv, 2 gusht 2014 (MIA) - Nga bombardimi i aeroplanëve izraelitë në qytetin Rafah, në pjesën jugore të Rripit të Gazës, sot herët në mëngjes janë vranë 19 palestinezë, duke e çuar numrin e ...

Izraeli nuk do të dërgojë përfaqësues të vt në Kajro për të negociuar me Hamasin

Idividi - 04.08.2014

Jerusalem, 2 gusht 2014 (MIA) - Izraeli nuk do të dërgojë përfaqësues të vet në Kajro për të negociuar pë armëpushim me Hamasin, konfirmoi njëpërfaqësues i lartë izraelit.

Sulme të reja ajrore izraelite, 12 palestinezë të vrarë

Idividi - 04.08.2014

Gazë, 3 gusht 2014 (MIA) - Dymbëdhjetë palestinezë e humbën jetën gjatë sulmeve të reja ajrore izraelite në Rripin e Gazës, kumtuan shërbimet e shpëtimit.

Izraeli shpall armëpushim shtatëorësh humanitar në Rripin e Gazës

Idividi - 04.08.2014

Jerusalem, 4 gusht 2014 (MIA) - Izraeli ka bërë të ditur se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe në Rripin e Gazës për shtatë orë sot, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare dhe ...

Dhjetë persona e humbën jetën gjatë sulmit jaror izraelit ndaj një shkolle të KB-së në Rripin e Gazës

Idividi - 04.08.2014

Gazë, 3 gusht 2014 (MIA) - Dhjetë persona e humbën jetën, ndërsa 30 janë lënduar sot gjatë sulmit ajror izraelit, me ç'rast është goditur një shkollë e KB-së në qytetin Rafah në Rripin e Gazës, ...

Shba të “tmerruara” nga goditja e “turpshme” e një shkolle në gaza

Zhurnal - 04.08.2014

Shtetet e Bashkuara janë të “tmerruara” nga goditja e “turpshme” e një shkolle të Kombeve të Bashkuara në Rripin e Gazës, ka thënë zëdhënësja e Departamentit amerikan të shtetit, Jen Psaki.

Izraeli ka shpallur armëpushim humanitar në rripin e Gazës

Zhurnal - 04.08.2014

Izraeli ka shpallur një armëpushim humanitar 7 orësh në pjesën më të madhe të Rripit të Gazës. Ushtria izraelite tha se armëpushimi filllon sot në orën 9 sipas kohës së Evropës Qendrore, por ka ...

Shpallet armëpushim shtatëorësh humanitar në Rripin e Gazës

Alsat - 04.08.2014

Izraeli ka bërë të ditur se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe në Rripin e Gazës për shtatë orë sot, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare dhe për civilët e zhvendosur të ...

Izraeli shpall armëpushim 7 orësh

Portalb - 04.08.2014

Lajme lidhur me temën Erdogan: Kritika të ashpra në adresë të Izraelit Skandal Diplomatik: Mosadi i përndjek telefonin John Kerry-t Gaza, Izraeli sulmon shkollën, dhjetëra viktima! Ripozicionimi i ...

Izraeli shpall armëpushim 7 orësh

Albtime - 04.08.2014

Pas sulmit të rëndë mbi shkollën e Kombeve të Bashkuara në Gaza, qeveria izraelite ka bërë me dije se gjatë së Hënës do ketë një armëpushim 7 orësh, duke u nisur nga ora 7 e mëngjesit.

Letër nga Gaza: Dënesa e një studenteje

Portalb - 04.08.2014

Lajme lidhur me temën Izraeli shpall armëpushim 7 orësh Erdogan: Kritika të ashpra në adresë të Izraelit Skandal Diplomatik: Mosadi i përndjek telefonin John Kerry-t Gaza, Izraeli sulmon shkollën, ...

Përkundër armëpushimit, vazhdojnë sulmet në Gaza

Lajm - 04.08.2014

Izraeli e ka shpallur një armëpushim të njëanshëm në pjesën më të madhe të Gazës, prej mëngjesit të sotëm, për shkak të kritikave të ashpra ndërkombëtare për sulmin vdekjeprurës kundër një shkolle, ...

Shpallet armëpushim shtatëorësh humanitar në Rripin e Gazës

Almakos - 04.08.2014

Izraeli ka bërë të ditur se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe në Rripin e Gazës për shtatë orë sot, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare dhe për civilët e zhvendosur të ...

Pamjet e tmerrit nga konflikti në Gaza (FOTO LAJM)

Albeu.com - 04.08.2014

Konflikti në Gaza po ashpëqrsohet akoma dhe më tej. Izraeli ka lëshuar armëpushim për 7 orë, ndërsa Hamasi e konsideroi vendimin si të njëanshëm. Mediat ndërkombëtare kanë publikuar fotografitë, me ...

Kina i kërkon Izraelit t'i jap fund sulmeve në Gaza

Zhurnal - 04.08.2014

"Të gjitha veprimet që përfshijnë përdorimin e tepërt të forcës dhe që shkaktojnë viktima civile janë të papranueshme", shtoi ministri i jashtëm kinez.

Hamas-i ia cakton kushtet Izraelit

Almakos - 04.08.2014

Ndërsa luftimet midis Izraelit Hamasit vazhdojnë, lideri i Hamasit, që jeton në Katar, ka dhënë një intervistë ekskluzive për rrjetin “CNN”. Khaled Meshaal, një ish-mësues 58-vjeçar, që ndodhet në ...

Kina paralajmëron Izraelin: Ndali sulmet në Gaza

Albeu.com - 04.08.2014

Ministri i Jashtëm kinez, Uang Yi i ka kërkuar Izraelit ti japë fund sulmit në Gaza . Ai ka kërkuar po ashtu nga autoritetet izraelite të heqin enklavën palestineze, të vendosur në vitin 2006.

Lideri i Hamasit rrëfehet në CNN

Zhurnal - 04.08.2014

Khaled Meshaal, një ish-mësues 58-vjeçar, që ndodhet në krye të Hamasit që prej vitit 2004, pas vrasjes së liderit të atëherëshëm të grupit, Abdel Aziz al-Rantissi-t, i cili u vra gjatë një ...

Snowden: Daljet e Obamës për Gazën janë vetëm ‘show’ mediatik

Portalb - 04.08.2014

Lajme lidhur me temën Letër nga Gaza: Dënesa e një studenteje Izraeli shpall armëpushim 7 orësh Erdogan: Kritika të ashpra në adresë të Izraelit Skandal Diplomatik: Mosadi i përndjek telefonin John ...

Izraeli thyen armëpushimin pak minuta pas hyrjes në fuqi

Lajmi.net - 04.08.2014

Rripi i Gazës iu nënshtrua sot një armëpushimi humanitar që pritej të zgjaste 7 orë dhe u thye vetëm pak minuta pasi hyri në fuqi. Izraeli sulmoi një shtëpi në Gaza, duke lënë të vdekur një vajzë 8 ...

A të besohet, arrihet marrëveshja për armëpushim 72 orësh në Gazë

Lajmi.net - 04.08.2014

Një zyrtar egjiptian ka deklaruar sonte se Izraeli dhe palestinezë janë pajtuatr për një ndërprerje zjarri në kohëzgjatje prej 72 orësh. Mediet izraelite, duke iu referuar delegacionit palestinez në ...

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

VOA - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

Ora news - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

Koha.net - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

Konflikti në Gaza, armëpushim humanitar vetëm për 7 orë

Ora news - 04.08.2014

Gaza- Izraeli ka shpallur një armëpushim humanitar vetëm për 7 orë në disa zona të Rripit të Gazës. Armëpushim që ka hyrë në fuqi mëngjesin e sotëm, 4 gusht.

Flet lideri politik i Hamasit

Telegrafi - 04.08.2014

Përderisa luftimet në mes të forcave ushtarake izraelite dhe militantëve islamikë të Hamasit në Gaza nuk kanë të ndalur, lideri politik i Hamasit, Khaled Meshaal, i cili jeton në Katar, ka dhënë një ...

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

Panorama - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

Izraeli ka shpallur armëpushim humanitar në Rripin e Gazës

Yll Press - 04.08.2014

Izraeli ka shpallur një armëpushim humanitar 7 orësh në pjesën më të madhe të Rripit të Gazës. Izraeli ka shpallur një armëpushim humanitar 7 orësh në pjesën më të madhe të Rripit të Gazës.

Izraeli ka shpallur një armëpushim humanitar 7 orësh në pjesën më të madhe të Rripit të Gazës.

Yll Press - 04.08.2014

Shtetet e Bashkuara janë të “tmerruara” nga goditja e “turpshme” e një shkolle të Kombeve të Bashkuara në Rripin e Gazës, ka thënë zëdhënësja e Departamentit amerikan të shtetit, Jen Psaki.

Izrael: Përkundër armëpushimit, vazhdojnë sulmet në Gaza

Yll Press - 04.08.2014

Izraeli e ka shpallur një armëpushim të njëanshëm në pjesën më të madhe të Gazës, prej mëngjesit të sotëm, për shkak të kritikave të ashpra ndërkombëtare për sulmin vdekjeprurës kundër një shkolle, ...

Sulmi i ushtrisë izraelite në një shkollë në Gaza

ABC News - 04.08.2014

Asnjë vend i sigurt ku mund të mbrohesh nga sulmi izraelit. Pas një dite tjetër të përgjakshme në Rripin e Gazës dhe bombardimit të një dite më parë në një shkollë tjetër të kombeve të bashkuara, që ...

Përkundër armëpushimit, vazhdojnë sulmet në Gaza

Koha.net - 04.08.2014

Izraeli e ka shpallur një armëpushim të njëanshëm në pjesën më të madhe të Gazës, prej mëngjesit të sotëm, për shkak të kritikave të ashpra ndërkombëtare për sulmin vdekjeprurës kundër një shkolle, ...

Përfundon armëpushimi i kufizuar izraelit në Gazë

VOA - 04.08.2014

Armëpushimi i kufizuar izraelit prej shtatë orësh në Gaza ka përfunduar dhe kryeministri Benjamin Netanyahu është zotuar se do ta vazhdojë fushatën kundër militantëve të Hamasit megjithë kërkesat ...

Të zhvendosurit në Gazë të pasigurtë për të ardhmen

VOA - 04.08.2014

Ushtria izraelite u ka thënë banorëve të disa lagjeve në Gazë se mund të rikthehen në banesa. Ky njoftim u pa si sinjal se operacionet për shkatërrimin e tuneleve të fshehta për futjen në Izrael, ...

Një palestineze me pesë djem në luftë kundër Izraelit

Zeri - 04.08.2014

Një grua palestineze është përfshirë në konliktin izraelito-palestinez duke udhëhequr pesë djemtë e ...

Izraeli po e vazhdon ofenzivën kundër Hamasit

Zeri - 04.08.2014

Ushtria izraelite ka njoftuar se është duke vazhduar me operacionet e saj kundër militantëve palestinezë në Rripin e Gazës, pas përfundimit të një armëpushimi shtatë orësh.

Izraeli vazhdon ofensivën kundër Hamasit

Koha.net - 04.08.2014

Ushtria izraelite ka njoftuar se është duke vazhduar me operacionet e saj kundër militantëve palestinezë në Rripin e Gazës, pas përfundimit të një armëpushimi shtatë orësh.

Izraeli po e vazhdon ofensivën kundër Hamasit

Telegrafi - 04.08.2014

Ushtria izraelite ka njoftuar se është duke vazhduar me operacionet e saj kundër militantëve palestinezë në Rripin e Gazës, pas përfundimit të një armëpushimi shtatë orësh.

Ekskluzive në “CNN”: Në mendjen e liderit të Hamasit

Shkupi24 - 04.08.2014

Ndërsa luftimet midis Izraelit dhe militantëve të Hamasit vazhdojnë, lideri i Hamasit, që jeton në Katar, ka dhënë një intervistë ekskluzive për rrjetin “CNN”.

Gaza, Izraeli thyen armëpushimin pak minuta pas hyrjes në fuqi

Shqiptarja - 04.08.2014

GAZA - Rripi i Gazës iu nënshtrua sot një armëpushimi humanitar që pritej të zgjaste 7 orë dhe u thye vetëm pak minuta pasi hyri në fuqi, pasi Izraeli sulmoi një shtëpi në Gaza duke lënë të vdekur ...

Shtatë orë armëpushim në Gazë

InfoGlobi - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

Gazeta Dita - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

Konflikti në Gaza, armëpushimi 7-orësh me Izraelin

Gazeta Idea - 04.08.2014

Gaza- Një armëpushim humanitar shtatë-orësh, i shpallur nga Izraeli ka hyrë në fuqi në pjesë të Gazës, raporton BBC. Një zyrtar i lartë i ushtrisë izraelite tha se armëpushimi nuk do të zbatohet në ...

“Izraeli shkeli armëpushimin”

Vision Plus - 04.08.2014

Palestinezët akuzojnë Izraelin se ka thyer armëpushimin e përkohshëm humanitar në Gazë. Zyrtarë palestinezë e akuzojnë trupat izraelite se kanë bombarduar një kamp të shpërngulurish.Sipas Ministrisë ...

“Izraeli shkeli armëpushimin” – filloi sulme te Reja

Shkupi24 - 04.08.2014

Palestinezët akuzojnë Izraelin se ka thyer armëpushimin e përkohshëm humanitar në Gazë. Zyrtarë palestinezë e akuzojnë trupat izraelite se kanë bombarduar një kamp të shpërngulurish.Sipas Ministrisë ...

Madonna bën thirrje për paqe mes Izraelit dhe Palestinës

Durres Lajm - 04.08.2014

- “Asnjë ndarje. Gjaku ka të njëjtën ngjyrë tek të gjithë njerëzit” – është ky mesazhi i këngëtares së njohur Madonna, e cila bën thirrje për paqe mes Izraelit dhe Palestinës.

Izraeli prish armëpushimin, vazhdon me masakrën ndaj Gazës

Tetova Sot - 04.08.2014

Me kalimin e vetëm 15 minutave nga shpallja e armëpushimit të njëanshëm ushtria izraelite organizoi një sulm ndaj kampit të refugjatëve esh-Shati në perëndim të vendit.

Imazhet e tmerreve në Gaza, fëmijë që qajnë e të tjerë që kërkojnë për viktima (FOTO)

Gazeta Idea - 04.08.2014

Gaza- Lufta mes militantëve palestinezë dhe ushtarëve izraelitë në Gaza po bëhet akoma dhe më e përgjakshme. Një ditë më parë u sulmua një shkollë e OKB-së dhe më poshtë mund të shihni atë që ...

Një palestineze me pesë djem në luftë kundër Izraelit

Tetova Sot - 04.08.2014

Një grua palestineze është përfshirë në konliktin izraelito-palestinez duke udhëhequr pesë djemtë e ...

Izraeli rinis ofensivën ndaj Gazës

AMA-News - 04.08.2014

Ushtria izraelite njoftoi sot rifillimin e sulmeve ajrore mbi Rripin e Gazës ku më shumë se 1 850 palestinezë janë vrarë në 28 ditë offensive ushtarake, pas një armëpushimi të njëanshëm të dekretuar ...

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

Republika - 04.08.2014

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në ...

SHBA: “Tmerr” nga goditja e shkollës në Rripin e Gazës

Republika - 04.08.2014

Shtetet e Bashkuara janë të “tmerruara” nga goditja e “turpshme” e një shkolle të Kombeve të Bashkuara në Rripin e Gazës, ka thënë zëdhënësja e Departamentit amerikan të shtetit, Jen Psaki.

Flet lideri politik i Hamasit

Republika - 04.08.2014

Përderisa luftimet në mes të forcave ushtarake izraelite dhe militantëve islamikë të Hamasit në Gaza nuk kanë të ndalur, lideri politik i Hamasit, Khaled Meshaal, i cili jeton në Katar, ka dhënë një ...

Izrael: Përkundër armëpushimit, vazhdojnë sulmet në Gaza

Republika - 04.08.2014

Izraeli e ka shpallur një armëpushim të njëanshëm në pjesën më të madhe të Gazës, prej mëngjesit të sotëm, për shkak të kritikave të ashpra ndërkombëtare për sulmin vdekjeprurës kundër një shkolle, ...

Ekskluzive në “CNN”: Në mendjen e liderit të Hamasit (video)

Republika - 04.08.2014

Ndërsa luftimet midis Izraelit dhe militantëve të Hamasit vazhdojnë, lideri i Hamasit, që jeton në Katar, ka dhënë një intervistë ekskluzive për rrjetin “CNN”.

Izraeli po e vazhdon ofenzivën kundër Hamasit

Republika - 04.08.2014

Ushtria izraelite ka njoftuar se është duke vazhduar me operacionet e saj kundër militantëve palestinezë në Rripin e Gazës, pas përfundimit të një armëpushimi shtatë orësh.