TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çeku “mbështet” idenë e një Jugosllavie të re

Telegrafi - 21.04.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë, Agim Çeku, ka thënë se shtetet e ish-Jugosllavisë mund të bashkëpunojnë në mënyrë të shkëlqyer sapo të tejkalohet e kaluara e afërt, ka thënë ai për “Nedelnikun” serb.

Ministri i Mbrojtjes Xhaferi nesër për vizitë në Republikën e Kosovës

Idividi - 19.04.2013

Shkup, 18 prill 2013 (MIA) - Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë,Talat Xhaferi bashkë me një delegacion nga Ministria nesër do të realizojë vizitë zyrtare njëditore në Kosovë.

Ministri i Mbrojtjes Xhaferi në Republikën e Kosovës

Portalb - 19.04.2013

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë,Talat Xhaferi sot, bashkë me një delegacion nga Ministria, do të realizojë vizitë zyrtare njëditore në Kosovë.

Ministri Xhaferi sot vizitë në Prishtinë

Ina - 19.04.2013

Bashkëpunimi ushtarak midis Kosovës dhe Maqedonisë, siguria dhe prioritetet e stabilitetit në rajon do të jenë temat e takimit të sotëm në Prishtinë midis ministrit të mbrojtjes të Maqedonisë, Talat Xhaferit dhe ministrit të Forcave të ...

Xhaferri vizitë në Kosovë

Albeu.com - 19.04.2013

Ministri i Punëve të Brendshme, Talat Xhaferri ditën e sotme do të vizitojë Kosovën. Xhaferri do të takohet atje me ministrin e Forcave të sigurisë së Kosovës, Agim Çeku dhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi.

Xhaferi për vizitë në Republikën e Kosovës

Alsat - 19.04.2013

Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë,Talat Xhaferi sot, bashkë me një delegacion nga Ministria, do të realizojë vizitë zyrtare njëditore në Kosovë.

FSK, Çeku pret Xhaferin

Top Channel - 19.04.2013

Marrëveshja eventuale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të krijonte një klimë pozitive për shtetet anëtare të NATO-s që ende nuk e njohin pavarësinë e Kosovës, në marrjen e vendimeve brenda Aleancës në raport me FSK-në.

Xhaferi premton përkrahje të mëtutjeshme për FSK-në

Portalb - 19.04.2013

Ministri i mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot vizitoi FSK-në, ku u prit me nderimet më të larta ushtarake. Me këtë rast ministri i Forcës së Sigurisë, Agim Çeku tha se Kosova me Maqedoninë nuk ndajnë vetëm kufirin, por edhe ...

Xhaferi-Çeku: Do të thellojmë bashkëpunimin në mbrojtje

Albeu.com - 19.04.2013

Bashkëpunimi i vendosur midis Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) është në nivelin më të lartë dhe do të vazhdojë të intensifikohet, konstatuan sot pas takimit në Prishtinë ministri i FKS-së Agim Çeku dhe ...

Xhaferi në Kosovë, bashkëpunim në mbrojtje

Alsat - 19.04.2013

Maqedonia dhe Kosova, vazhdojnë të kultivojnë marrëdhënie të mira fqinjësore në fushën e mbrojtjes. Maqedonia është e gatshme që përvojat e saj në drejtim të plotësimit të kushteve për anëtarësim në NATO t’ia ofrojë Republikës së Kosovës.

Ministri i Mbrojtjes Xhaferi për vizitë në Republikën e Kosovës

Yll Press - 19.04.2013

Gjatë kësaj vizite, ministri Xhaferi do të realizojë takime me ministrin e Forcave të Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë,Talat Xhaferi sot, ...

Çeku: Marrëveshja do të lehtësonte procedurat e FSK-së për në NATO

Telegrafi - 19.04.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka deklaruar se në rast të arritjes së marrëveshjes mes dy kryeministrave në Bruksel, kjo do të krijonte një klimë pozitive për vendet që nuk e kanë njohur Kosovën, në mënyrë që të ...

Çeku: Marrëveshja do të lehtësonte procedurat e FSK-së për në NATO

Botasot - 19.04.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka deklaruar se në rast të arritjes së marrëveshjes mes dy kryeministrave në Bruksel, kjo do të krijonte një klimë pozitive për vendet që nuk e kanë njohur Kosovë, në mënyrë që të ...

Xhaferi-Çeku: Do të thellohet bashkëpunimi midis MB-së dhe FSK-së

Yll Press - 19.04.2013

Ministri Çeku potencoi se Maqedonia dhe Kosova ndajnë qëllime të përbashkëta - marrëdhënie të mira fqinje, paqe dhe stabilitet në rajon, në integrimet euroatlantike dhe ndërtimin e marrëdhënieve strategjike me SHBA-në.

Xhaferi-Çeku: Do të thellohet bashkëpunimi midis MB-së dhe FSK-së

Botasot - 19.04.2013

Bashkëpunimi i vendosur midis Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të sigurisë kosovare (FSK) është në nivelin më të lartë dhe do të vazhdojë të intensifikohet, konstatuan sot pas takimit në Prishtinë ministri i FKS-së Agim Çeku dhe ...

Ministri Talat Xhaferi viziton Prishtinën

Ilirida - 19.04.2013

Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot mbërrin për vizitë në Prishtinë. Në Ministrinë e FSK-së, Ministri Xhaferi do të pritet me nderimet më të larta ushtarake.

Marrëdhëniet Kosovë- Maqedoni, Çeku: Bashkëpunim në kuadër të integrimit në NATO

AlbanianScreen - 19.04.2013

Prishtinë - Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi, vizitoi Prishtinën ku është pritur me nderimet më të larta ushtarake nga ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës e udhëhequr nga Agim Çeku.

Ambasada e SHBA-ve dhuroi tri automjete FSK-së

Koha.net - 18.04.2013

Prishtinë, 18 prill - Ministri i FSK-së, Agim Çeku, pranoi një donacioni për FSK-në prej tri (3) automjeteve në vlerë prej 160.000 dollarëve, nga ambasadorja e SHBA-ve, Tracey Jocobson.

Ministri Talat Xhaferi viziton Prishtinën

Botasot - 18.04.2013

Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot mbërrin për vizitë në Prishtinë. Në Ministrinë e FSK-së, Ministri Xhaferi do të pritet me nderimet më të larta ushtarake.

Ministri Talat Xhaferi nesër për vizitë në Prishtinë

Botasot - 18.04.2013

Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi nesër vjen për vizitë në Prishtinë. Në Ministrinë e FSK-së, Ministri Xhaferi do të pritet me nderimet më të larta ushtarake.

"FSK" në tryezën e Brukselit

Top Channel - 17.04.2013

Operimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në pjesën veriore të vendit është njëra nga cështjet e ngritura për diskutim në tavolinën e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel.

Çeku insiston në zgjidhje paqësore për veriun

Idividi - 16.04.2013

Prishtinë, 15 prill 2013 (MIA) - Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, sot theksoi se forcat që komandon ai, nuk do të bëjnë përpjekje të dhunshme për të marrë kontrollin e katër komunave me shumicë serbe në veri.

Çeku insiston në zgjidhje paqësore për veriun

Evropaelire - 15.04.2013

17:19 Çeku insiston në zgjidhje paqësore për veriun 16:34 Rusia bashkëpunon me SHBA-në vetëm si “e barabartë” 15:57 KE: Rritet tregtia me njerëz 15:22 Nisin provat për varrimin e Thatcherit 14:59 Akulli në Antarktik “në shkrirje e sipër” ...

Çeku: FSK nuk do të intervenoj në veri

Albeu.com - 15.04.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Agim Çeku ka deklaruar se forcat kosovar të sigurisë nën komandën e tij në asnjë rast nuk do të tentojnë që me dhunë të fusin nën kontroll komunat veriore të banuara me shumicë serbe.

Çeku insiston në zgjidhje paqësore për veriun

Koha.net - 15.04.2013

Prishtinë, 15 prill - Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, ka thënë se forcat që komandon ai, nuk do të bëjnë përpjekje të dhunshme për të marrë kontrollin e katër komunave me shumicë serbe në veri.

Çeku insiston në zgjidhje paqësore për veriun

Botasot - 15.04.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, ka thënë se forcat që komandon ai, nuk do të bëjnë përpjekje të dhunshme për të marrë kontrollin e katër komunave me shumicë serbe në veri.

Çeku insiston në zgjidhje paqësore për veriun

Telegrafi - 15.04.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, ka thënë se forcat që komandon ai, nuk do të bëjnë përpjekje të dhunshme për të marrë kontrollin e katër komunave me shumicë serbe në veri.

Veriu, Çeku këmbëngul për një zgjidhje paqësore

AlbanianScreen - 15.04.2013

Prishtinë - Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, ka thënë se forcat e komanduara prej tij nuk do të bëjnë përpjekje të dhunshme për të marrë kontrollin e katër komunave me shumicë serbe në veri.