TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Çmendet" Guardiola, 47 milionë për Suarez

Albeu.com - 20.01.2013

"Çmendet" Guardiola, 47 milionë për Suarez Ardhja e Pep Guardiolas në drejtimin e pankinës së Bayern Munchen po nxeh të gjithë merkaton europiane.

Bayerni i ëndrrave të Guardiolës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.01.2013

Bayerni i ëndrrave të Guardiolës (FOTO LAJM) Pas 1 / 11 Para Victor Valdes Ulja e Pep Guardiolës në stolin e Bayern Munchen pritet të jetë një revolucion jo vetëm në klubin bavarez por në të gjithë futbollin gjerman.

Ferguson i çuditur: E prisja Guardiolën në Angli!

Lajmeshqip - 20.01.2013

Aleks Ferguson ka pranuar se ka mbetur disi i çuditur kur ka mësuar se Pep Guardiola kishte zgjedhur Bajern Mynih për të vazhduar karrierën e tij si trajner në sezonin e ardhshëm.

Guardiola e befasoi Robbenin

Ina - 20.01.2013

Arjen Robben ka pranuar se mbeti i befasuar nga vendimi i Pep Guardiolës për të ardhur në Bayern Munich. Ish strategu i Barcelonës do të drejtojë gjigantin bavarez nga edicioni i ardhshëm, kurse Robben beson se ardhja e Guardiolës do t’i ...

Heynckes i pakënaqur me fitoren

Telegrafi - 20.01.2013

Menaxheri i Bayernit të Munichut, Jupp Heynckes, është shprehur i pakënaqur me përformancën e ekipit të tij edhe pse ata fituan 2-0 kundër Furthit. ”Është mirë që fituam dhe që arritëm të mos pranojmë gola.

Robben i surprizuar për zgjedhjen e Guardiolës

Yll Press - 20.01.2013

“U surprizova sepse gjithçka ndodhi shumë shpejt”, u shpreh 28-vjeçari. “ Një ditë më parë lexova se Guardiola po kërkonte një klub anglez pastaj ditën tjetër kishte firmosur me Byernin. Ishte një lajm i papritur por i mirë”.

Robben i befasuar me vendimin e Guardiolës

Telegrafi - 20.01.2013

Anësori i Bayernit të Munichut, Arjen Robben, ka thënë se është befasuar tej mase kur mësoi se Pep Guardiola do të transferohet te Bayerni i Munichut. “Unë isha i befasuar, më shumë për shkak se ndodhi shumë shpejt”.

Robben i surprizuar për zgjedhjen e Guardiolës

Botasot - 20.01.2013

Mesfushori holandez i Bayernit, Arjen Robben deklaroi se mbeti shumë i surprizuar kur mori vesh lajmin se Pep Guardiola do të zëvendësojë teknikun Jupp Heynckes në fund të sezonit.

Bayerni i projektuar nga Guardiola

Ora news - 20.01.2013

Ulja e Pep Guardiolës në stolin e Bayern Munchen pritet të jetë një revolucion jo vetëm në klubin bavarez por në të gjithë futbollin gjerman. Tekniku, i cili ka fituar gjithçka nën drejtimin e Barcelonës, mendohet të bëjë ndryshime të ...

Robben i surprizuar për zgjedhjen e Guardiolës

StrugaSot - 20.01.2013

Mesfushori holandez i Bayernit, Arjen Robben deklaroi se mbeti shumë i surprizuar kur mori vesh lajmin se Pep Guardiola do të zëvendësojë teknikun Jupp Heynckes në fund të sezonit, njofton “Supersport”.

Mancini: Nuk leviz, jam ketu per 5 vjet!

InfoAlbania - 19.01.2013

Manchester City : Mancini: Nuk leviz, jam ketu per 5 vjet! Roberto Mancini ka deklaruar se nuk ka pasur kurre frike se mos Pep Guardiola i zinte vendin e punes ne drejtimin e Manchester City.

Heynckes: “Nese s’vinte Guardiola, do rinovoja”

InfoAlbania - 19.01.2013

Heynckes do te deshironte te qendronte te Bayern Presidenti i Bajern Munchen, Uli Hoeness, ka treguar se trajneri aktual i skuadres, Juup Heynckes, do te kishte deshiruar te qendronte edhe nje tjeter vit ne drejtimin e skuadres bavareze.

Mancini s’ju frikësua Guardiolës

Ina - 19.01.2013

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini theksoi se asnjëherë nuk u ndje i rrezikuar nga spekulimet e vazhdueshme rreth angazhimit të Pep Guardiolës në vend të tij.

Shaqiri mirëpret Guardiolën: Do bind trajnerin se jam i rëndësishëm

Albeu.com - 19.01.2013

Shaqiri mirëpret Guardiolën: Do bind trajnerin se jam i rëndësishëm Kalimi i Pep Guardiolës tek Bayern Munich është mirëpritur edhe nga Xherdan Shaqiri .

Shaqiri: Dua të mësoj nga Guardiola

Ina - 19.01.2013

Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri, pritet të gëzojë një të ardhshme të ndritshme te Bayern Munichu. Kjo edhe pas lajmit bombastik të kësaj jave, emërimin e Pep Guardiolës në krye të bavarezëve për stinorin e ri.

“Guardiola do të sjellë yje në Bundesliga”

Botasot - 19.01.2013

Ardhja e Pep Guardiolës te Bayern Mynih në muajin Korrik do të sjellë edhe lojtarë të profilit të lartë në Bundesliga. Kështu mendon ish trajneri gjerman I Real Madridit, Bernd Schuster i cili përgëzoi lëvizjën e spanjollit drejt ...

“Guardiola nuk i merr yjet e Barcës”

Telegrafi - 19.01.2013

Trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, ka thënë se kalimi i Pep Guardiolës te Bayerni i Munichut nuk do të ndikojë që yje te Barcelonës të kërkojnë një bashkim me teknikun legjendar të Barcës.

Heynckes: Guardiola bëri zgjedhjen më të mirë

Botasot - 19.01.2013

Vjen dhe reagimi i parë i trajnerit të Bajernit, Jup Hejnkens për zyrtarizimin e Pep Guardiolës në krye të bavarezëve nga vera e ardhshme. 68-vjecari jo vetëm që nuk është i mërzitur për vendimin e drejtuesve të gjigantëve gjermane, por e ...

“Guardiola nuk i merr yjet e Barcës”

Botasot - 19.01.2013

Trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, ka thënë se kalimi i Pep Guardiolës te Bayerni i Munichut nuk do të ndikojë që yjet e Barcelonës të kërkojnë një bashkim me teknikun legjendar të Barcës.

Mancini s’ju frikësua Guardiolës

Yll Press - 19.01.2013

Kurse, Mancini ka theksuar se asnjëherë nuk i shkoi mendja se mund të zëvendësohet. “Nuk kam problem. I kuptoj gazetat, ato duhet të shkruajnë se çdo trajner dëshiron të jetë në vendin tim sepse është një vend i mirë”, deklaroi italiani.

Shaqiri, Messi i ri i Guardiolës

Yll Press - 19.01.2013

Bayern Munich edhe sot është një skuadër e madhe. Mirëpo, prej edicionit të ardhshëm ekipi gjerman mund t’i përngjajë jashtëzakonisht shumë Barcelonës, e cila viteve të fundit është e pa konkurrencë në futbollin botëror.

Ferguson i befasuar me vendimin e Guardiolës

Telegrafi - 19.01.2013

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, është shprehur tejet i befasuar me vendimin e Pep Guardiolës për t’iu bashkuar Bayernit të Munichut.

Shaqiri dëshiron të jetë vendimtar te Bayerni

Koha.net - 19.01.2013

Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri është i lumtur që nga edicioni i ardhshëm te skuadra e tij Bayern trajner do të jetë Pep Guardiola. Shaqiri thotë se vetë sukseset e Guardiolës me Barcelonën tregojnë se çfarë trajneri është ai.

Martinez: Guardiola, një trajner i shkëlqyer

Telegrafi - 19.01.2013

Futbollisti defensiv i Bayern Munichut, Javi Martinez, është i lumtur që Pep Guardiola do t’i drejtojë bavarezët nga sezoni i ardhshëm. “Guardiola është një trajner i shkëlqyer. Unë e njoh atë pak kur Bilbao luante ndaj Barcelonës.

Guardiola nuk do të marr lojtarë të Barcelonës në Bayern

Koha.net - 19.01.2013

Barcelonë, 19 janar – Sipas medieve spanjolle, babai i Pep Guardiolës ka deklaruar për mediat lokale se duke e njohur mirë djalin e tij, ai nuk do të transferojë në Bayern lojtarë të Barcelonës.

Pep do Raul-in ndihmës, por Klopp “sulmon”

Top Channel - 18.01.2013

Raul Gonzales Blanco, kapiteni historik i Real Madrid dhe ish-sulmues i Schalke 04, mund të jetë ndihmësi i ri i Guardiola-s në pankinën e Bayern Munchen.

Ferdinand sulmon rivalet: “Chelsea e City pa histori”

InfoAlbania - 18.01.2013

Mbrojtesi i Manchester United ka sulmuar rivalet per titull duke thene se jane skuadra pa histori dhe per kete arsye jane refuzuar nga Guardiola qe vendosi te drejtoje Bayern Munchen Trajneri i shume kerkuar 42-vjecar do te marre persiper ...

17 milionë euro në vit për Guardiolën!

Lajmeshqip - 18.01.2013

Pep Guardiola ka qenë padyshim trajneri më i kërkuar në futbollin botëror gjatë muajve të fundit dhe këtë e vërteton më së miri fakti se klubet që interesoheshin për të kanë qenë të gatshme të bënin çmenduri ekonomike për të siguruar ...

Hitzfeld: Shaqiri do të përfitojë nga Guardiola

Ina - 18.01.2013

Mesfushori kosovar i Bayern Muenchenit, Xherdan Shaqiri, do të përfitojë shumë me ardhjen e trajnerit të famshëm Pep Guardiola. Guardiola nga edicioni i ardhshëm do të marrë drejtimin e Bayernit, pasi ka firmosur kontratë trevjeçare me ...

Nisin zerat e merkatos, Neymar “dhurate” per Guardiolen

InfoAlbania - 18.01.2013

Bayern Munchen ka vendosur qe te prese me nje dhurate te madhe ne merkato trajnerin e tij te ri, Josep Guardiolen. Diten e enjte, shtypi gjerman informoi se klubi ka nisur bisedime intensive me Santosin, per te siguruar kartonin e Neymarit.

Jehona e akordit te bujshem, Kalimi i Pep te Bayerni, flasin emrat e medhenj te futbollit

InfoAlbania - 18.01.2013

Pak ore pasi Bayern Munchen njoftoi arritjen e marreveshjes me Pep Guardiolen, jehona e kesaj martese mund te krahasohet me celebrimin mes dy yjeve hollivudiane ku perqendrohet gjithe vemendja e botes.

Pep do Raul-in, Klopp sulmon

Albeu.com - 18.01.2013

Pep do Raul-in, Klopp sulmon Raul Gonzales Blanco, kapiteni historik i Real Madrid dhe ish-sulmues i Schalke 04, mund të jetë ndihmësi i ri i Pep Guardiolas në pankinën e Bayern Munchen.

Klinsman: Fantastike që Guardiola iu rikthye futbollit

Shqipmedia - 18.01.2013

Përzgjedhësi i kombëtares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jurgen Klinsman është shprehur i lumtur për rikthimin e Pep Guardiolës në futboll, pas disa muajsh pushime.

Hitzfeld: Shaqiri do të përfitojë nga Guardiola

Shqipmedia - 18.01.2013

Mesfushori kosovar i Bayern Muenchenit, Xherdan Shaqiri, do të përfitojë shumë me ardhjen e trajnerit të famshëm Pep Guardiola. Guardiola nga edicioni i ardhshëm do të marrë drejtimin e Bayernit, pasi ka firmosur kontratë trevjeçare me ...

Guardiola ‘magnet’ për nejmarin

Alsat - 18.01.2013

Bajerni i Munihut ka vendosur që të presë me një dhuratë të madhe në merkato trajnerin e tij të ri, Pep Guardiolën. Shtypi gjerman informoi se klubi ka nisur bisedime intensive me Santosin, për të siguruar kartonin e Nejmarit.

Klinsman: Fantastike që Guardiola iu kthye futbollit

LajmiFundit - 18.01.2013

Trajneri i kombëtares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jurgen Klinsman është shprehur i lumtur për rikthimin e Pep Guardiolës në futboll, pas disa muajsh pushime.

Paga vjetore e Guardiolës në Bayern, 17 milionë euro

Idividi - 18.01.2013

Madrid, 17 janar 2013 (MIA) – Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret.

Isco, goditja e parë e Guardiolës

Albeu.com - 18.01.2013

Isco, goditja e parë e Guardiolës Fillon të marrë formë Bayerni i Pep Guardiolës. Nga Gjermania vijnë lajmet e para përsa i përket objektivave të merkatos bavareze pasi drejtimin e skuadrës ta marrë ish trajneri i Barcelonës.

Guardiola pazar te Barça (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.01.2013

Guardiola pazar te Barça (FOTO LAJM) Pas 1 / 5 Para Thiago ALcantara Si do të jetë Bayerni i Guardiolës? Është kjo pyetja që kanë thuajse të gjithë tifozët bavarezë.

Heynckes propozoi Guardiolën si pasardhës

Top Channel - 18.01.2013

Quique Reyes, menaxheri i Jupp Heynckes, ka theksuar për ‘tuttomercatoweb’ se Jupp Heynckes nuk është i mërzitur për faktin se është lajmëruar që tani zëvendësimi i tij me Pep Guardiolën në stolin e Bayern Munchen sapo të përfundojë sezoni ...

Guardiolën e propozoi vetë Heynckes

Albeu.com - 18.01.2013

Guardiolën e propozoi vetë Heynckes Quique Reyes, menaxheri i Jupp Heynckes , ka theksuar për portalin italian "tuttomercatoweb" se tekniku aktual i Bayern Munchen nuk është i mërzitur për faktin se është lajmëruar që tani zëvendësimi i ...

Super-Paga e Guardiolës tek Bayern, 17 milionë euro në vit

LajmiFundit - 18.01.2013

Drejtori ekzekutiv i Bajernit të Munihut, Karl Hajnc Rumenige, një ditë më parë ka deklaruar se sikur të ishte për çështje parash, klubi i tij kurrë nuk do të arrinte të nënshkruante marrëveshje me Pep Guardiolën.

Hënes: Heinkes do të kishte dashur rinovimin!

Lajmeshqip - 18.01.2013

Presidenti i Bajern Mynih, Uli Hënes, ka treguar se trajneri aktual i skuadrës, Jup Heinkes, do të kishte dëshiruar të qëndronte edhe një tjetër vit në drejtimin e skuadrës bavareze.

Guardiola tërheq Neymarin tek Bayern?

LajmiFundit - 18.01.2013

Bajerni i Munihut ka vendosur që të presë me një dhuratë të madhe në merkato trajnerin e tij të ri, Pep Guardiolën. Shtypi gjerman informoi se klubi ka nisur bisedime intensive me Santosin, për të siguruar kartonin e Nejmarit.

Bayerni i'a propozon asistentin Guardiolës

Ina - 18.01.2013

Pep Guardiola është ende duke menduar se kë do ta ketë asistent të tij te Bayern. Trajneri i famshëm spanjoll ka shprehur dëshirën e tij që të ketë në krah të tij legjendën e Realit, Raul Gonzales.

Klinsmann: Rikthimi i Pep, fantastik

Yll Press - 18.01.2013

Klinsmann, i cili e njeh mirë klubin e Bayern Mynih ku në sezonin 2008-2009 ka qenë trajner, foli për pritshmëritë apo dhe për përshtatjen e Pep, tek bavarezët.

Klinsmann: Rikthimi i Pep, fantastik

Botasot - 18.01.2013

Jurgen Klinsmann u shfaq i lumtur për rikthimin e Pep Guardiolës në futboll pas disa muajsh pushime të teknikut katalanas. Klinsmann, i cili e njeh mirë klubin e Bayern Mynih ku në sezonin 2008-2009 ka qenë trajner, foli për pritshmëritë ...

Hitzfeld: Shaqiri do të përfitojë nga Guardiola

Koha.net - 18.01.2013

Bern, 17 janar - Mesfushori kosovar i Bayern Muenchenit, Xherdan Shaqiri, do të përfitojë shumë me ardhjen e trajnerit të famshëm Pep Guardiola.

Lahm: Guardiola, më i miri në katër vitet e fundit

Telegrafi - 18.01.2013

Kapiteni i Bayernit të Munichut, Philipp Lahm, ka thënë se Pep Guardiola ka qenë trajneri më i mirë në katër apo pesë vitet e fundit. Ish-menaxheri i Barcelonës do ta zëvendësojë Jupp Heynckes në fund të sezonit, pasi spanjolli ka ...

Kaizer Guardiola, refuzon milionat e zgjedh Bayernin

Gazeta Republika - 18.01.2013

Pep Guardiola i thotë jo milionave të ofruara nga sheiku Mansour i Manchester City dhe Roman Abramovic i Chelseas dhe zgjedh projektin e një klubi gjigant si Bayern Munich për të vazhduar karrierën e tij si trajner.

Klinsmann i ngazëllyer me rikthimin e Pep

Telegrafi - 18.01.2013

Jurgen Klinsmann ka shprehur ngazëllimin e tij me rikthimin e Pep Guardilës në futboll, edhe atë pikërisht te ish-klubi i tij, Bayern Munich. “Mendoj se është fantastike që ai po i kthehet lojës.

Formësohet Bayerni, Isco shënjestra e parë e epokës Guardiola

Ora news - 18.01.2013

Fillon të marrë formë Bayerni i Pep Guardiolës. Nga Gjermania vijnë lajmet e para përsa i përket objektivave të merkatos bavareze pasi drejtimin e skuadrës ta marrë ish trajneri i Barcelonës.

Shtypi gjerman: Pep Guardiola do jetë trajneri më i paguar i vitit

Ora news - 18.01.2013

Pep Guardiola ka qenë padyshim trajneri më i kërkuar në futbollin botëror gjatë muajve të fundit dhe këtë e vërteton më së miri fakti se klubet që interesoheshin për të kanë qenë të gatshme të bënin çmenduri ekonomike për të siguruar ...

Raul Gonzales, ndihmësi i ri i Guardiolas në pankinën e Bayern?

Ora news - 18.01.2013

Raul Gonzales Blanco, kapiteni historik i Real Madrid dhe ish-sulmues i Schalke 04, mund të jetë ndihmësi i ri i Pep Guardiolas në pankinën e Bayern Munchen.

Guardiola mirëpret presionin

Telegrafi - 18.01.2013

Trajneri i Bayernit të Munichut, Pep Guardiola, ka mirëpritur presionin që thuhet se mund t’i bëhet pasi të marrë në dorë drejtimin e ekipit. “Po, unë nuk dua ta ndryshoj punën e presionit.

Heynckes: Guardiola mori vendimin e duhur

Telegrafi - 18.01.2013

Trajneri aktual i Bayernit të Munichut, Jupp Heynckes, ka përshëndetur vendimin e klubit për të nënshkruar me Pep Guardiolën dhe madje thotë se tekniku katalanas bëri zgjedhjen e duhur.

Rumenige: Guardiola është atraksion për Bayernin dhe Bungesligën

Ina - 17.01.2013

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl Heinz Rumenige ka theksuar se është i kënaqur për arritjen e marrëveshjes me trajnerin më të mirë në botë, Pep Guardiola.

Guardiola, De Boer: Bayern nuk është Barça

Albeu.com - 17.01.2013

Guardiola, De Boer: Bayern nuk është Barça Trajneri i Ajax, Frank de Boer foli për nënshkrimin e Pep Guardiolës me Bayern Munchen, duke vendosur në pikëpyetje nëse trajneri katalanas do të ketë të njëjtin sukses me bavarezët ashtu siç pati ...

Ja si erdhi Guardiola te Bayern Munchen

Albeu.com - 17.01.2013

Ja si erdhi Guardiola te Bayern Munchen Ata që e zbuluan lajmin ishin italianët. "Sky Sport Italia" dha lajmin e para se Pep Guardiola kishte arritur akordin me klubin gjerman të Bayern Munchen.

Bayern, pas Guardiolas vjen Neymar?

Albeu.com - 17.01.2013

Bayern, pas Guardiolas vjen Neymar? Pasi siguroi shërbimet e Pep Guardiolës për sezonin e ardhshëm Bayern Munchen po mendon tashmë edhe për përforcimin e skuadrës.

E bujshme! Bayern zyrtarizon trajnerin e ri: eshte Guardiola

InfoAlbania - 17.01.2013

Bavarezet djegin konkurrencen me “big”-et e Evropes dhe firmosin kontrate 3-vjecare me spanjollin e shumekerkuar duke nisur nga sezonin i ardhshem Ka marre fund telenovela per trajnerin e ri te Bayern Munchen.

Xherdan Shaqiri, "Messi" i ri i Guardiolës

Albeu.com - 17.01.2013

Xherdan Shaqiri, "Messi" i ri i Guardiolës Ardhja e Pep Guardiolës në Barcelona po komentohet si një hap i madh për futbollin gjerman. Ish trajneri i Barcelonës, i cili fitoi gjithçka me këtë skuadër pritet ta rikthejë Bayernin në epokat e ...

Guardiola, trajneri më i paguar në botë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.01.2013

Guardiola, trajneri më i paguar në botë (FOTO LAJM) Pas 1 / 9 Para Pep Guardiola - Bayern Munchen 17 milionë euro bruto Ish trajneri i Barcelonës Pep Guardiola do të përfitojë 17 milionë euro neto në sezon pas nënshkrimit me gjigandët ...

Lahm: Guardiolën e presim me krahë hapur

Top Channel - 17.01.2013

Philipp Lahm, kapiteni i Bayern Munchen, theksoi se ai së bashku me shokët e ekipit do e presin “me krahë hapur” Pep Guardiolën dhe shtoi se zgjedhja e drejtuesve të klubit për firmosjen me teknikun spanjoll është e “mrekullueshme”.

Lahm: Pep, të presim krahë hapur

Albeu.com - 17.01.2013

Lahm: Pep, të presim krahë hapur Philipp Lahm , kapiteni i Bayern Munchen , theksoi se ai së bashku me shokët e ekipit do e presin "me krahë hapur" Pep Guardiolën dhe shtoi se zgjedhja e drejtuesve të klubit për firmosjen me teknikun ...

Wenger "i befasuar" me vendimin e Guardiolës

Portalb - 17.01.2013

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se ai është befasuar nga vendimi i Pep Guardiolës për ta marrë nën drejtim Bayernin e Munichut. Trajneri i Barcelonës ka nënshkruar kontratë trevjeçare me gjigantin gjerman, dhe do të fillojë ta ...

Elozhe për Bajernin pas firmës me Guardiolën

Lajmeshqip - 17.01.2013

Lajmi se Bajern Mynih ka nënshkruar me Pep Guardiolën dhe do të drejtohet nga trajneri spanjoll duke filluar nga sezoni i ardhshëm, ka entuziazmuar futbollin gjerman në përgjithësi.

Bajerni, Neymar “dhuratë” për Guardiolën?

Top Channel - 17.01.2013

Bajerni i Mynihut ka vendosur që të presë me një dhuratë të madhe në merkato trajnerin e tij të ri, Josep Guardiolën. Ditën e enjte, shtypi gjerman informoi se klubi ka nisur bisedime intensive me Santosin, për të siguruar kartonin e ...

A është Shaqiri Messi i ri i Guardiolës?

Lajm - 17.01.2013

Trajneri i ri i Bayern Munichut, Pep Guardiola pritet të sjellë përfitime për mesfushorin shqiptar, Xherdan Shaqiri. Tekniku spanjoll pritet të marrë ekipin në qershor të këtij viti, ndërsa mediat tani kanë parashikuar se mesfushori ...

Barça: Nëse Pep është i lumtur, jemi edhe ne

Albeu.com - 17.01.2013

Barça: Nëse Pep është i lumtur, jemi edhe ne Barcelona Jupp Heynckes do të japë dorëheqjen si trajner i bavarezëve në fund të sezonit, duke dalë në pension, ndërsa ish-tekniku i Barcelonës do të marrë përsipër drejtimin e Bayern Munchen.

Neymar transferi i parë i Guardiolës

Ina - 17.01.2013

Sipas mediave gjermane, Pep Guardiola do të sjell lojtarë të ri në Bayern që në ditët e para. Madje transferi i parë i Bayern Munchen pritet të jetë superylli brazilian, Neymar.

'Çmendet' Bayern, kërkon Neymar-in dhe Raul-in

Portalb - 17.01.2013

Pas "bombës" me Guardiolën skuadra e Bayern Munchen ka vendosur të lë gjurmë këtë afat kalimtar duke sjellë në Munich yllin brazilian të futbollit Pablo Neymar si dhe legjendën e futbollit spanjol Raul Gonzales.

Bayern 17 milion euro në vit për Guardiolën

Ina - 17.01.2013

Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret.

De Boer dyshues nëse Pep do të përsërisë suksesin me Barçën

Botasot - 17.01.2013

Trajneri i Ajax, Frank de Boer foli për nënshkrimin e Pep Guardiolës me Bayern Mynih, duke vendosur në pikëpyetje nëse katalanasi do të ketë të njëjtin sukses me bavarezët ashtu siç pati me Barcelonën.

Guardiola trajneri i ri i skuadrës së Bayern Munchen

Ora news - 17.01.2013

Pep Guardiola do të ulet në stolin e Bajern Mynih, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi bavarez që ka bërë të ditur se tekniku spanjoll, do të marrë drejtimin e ekipit në fund të këtij sezoni, pas ...

Menaxheri i Guardiolës: Marrëveshja ishte arritur që në 20 Dhjetor

Ora news - 17.01.2013

Pas publikimit të lajmit se Pep Guardiola do të jetë trajneri i ardhëm i Bajern Mynih, menaxheri i teknikut spanjoll, Josep Maria Orobitg, ka treguar disa nga detajet e kësaj marrëveshje. “U firmos para Krishtlindjeve, me 20 Dhjetor.

Bekenbauer: Guardiola-Samer, dyshe që garanton suksesin

Botasot - 17.01.2013

Presidenti i nderit i Bajernit të Munihut, Franc Bekenbauer, ka pranuar se ka mbetur i habitur kur ka mësuar lajmin se Pep Guardiola do të zëvendësojë Jup Hejnkesin. “Lajmin për Guardiolën e mësova përmes medias.

Wenger “i befasuar” me vendimin e Guardiolës

Telegrafi - 17.01.2013

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se ai është befasuar nga vendimi i Pep Guardiolës për ta marrë nën drejtim Bayernin e Munichut. Trajneri i Barcelonës ka nënshkruar kontratë trevjeçare me gjigantin gjerman, dhe do të fillojë ta ...

Pep te Bayerni, flasin emrat e mëdhenj të futbollit

Botasot - 17.01.2013

Pak orë pasi Bayern Mynih njoftoi arritjen e marrëveshjes me Pep Guardiolën, jehona e kësaj martese mund të krahasohet me celebrimin mes dy yjeve hollivudianë ku përqëndrohet gjithë vëmendja e botës.

Hitzfield: Shaqiri do të jetë Messi i ri i Guardiolas

Telegrafi - 17.01.2013

Menaxheri i kombëtares së Zvicrës, Otmar Hitzfield, ka thënë se futbollisti kosovar që luan për Bayernin e Munichut, Xherdan Shaqiri, mund të jetë Messi i ri për Guardiolën.

Guardiola: Më ka munguar futbolli

Telegrafi - 17.01.2013

Menaxheri spanjoll, Pep Guardiola, pas një pushimi një vjeçar, ka vendosur t’i kthehet futbollit duke nënshkruar me gjigantin gjerman, Bayernin e Munichut, ndërsa sipas tij arsyeja më e madhe që nënshkroi për bavarezët është se atij i ka ...

Neymar, transferi i parë i Guardiolës në Bayern?

Koha.net - 17.01.2013

Prishtinë, 17 janar - Mediumet gjermane shkruajnë sot se trajneri i ri i Bayernit, Pep Guardiola do të sjellë lojtarë të rinj në ekipin bavarez, drejtimin e të cilit do ta marrë në verë, para fillimit të edicionit të ardhshëm të garave në ...

Schuster: Si do t’ia dalë Guardiola me drejtusit?

Telegrafi - 17.01.2013

Ish-ylli i Barcelonës dhe Real Madridit, Bernd Schuster, ka vënë në pikëpyetje aftësinë e Pep Guardiolës për të menaxhuar me drejtuesit tjerë kontravers të Bayernit. “Unë shoh shumë vështirësi për Guardiolën.

Guardiola do ta gjejë Messin e ri në Xherdan Shaqirin

Koha.net - 17.01.2013

Zürich, 17 janar – Nënshkrimi i kontratës së Pep Guardiolës me skuadrën gjermane Bayern po komentohet si një hap i madh për futbollin gjerman. Ish trajneri i Barcelonës, i cili fitoi gjithçka me këtë skuadër, pritet ta rikthejë Bayernin në ...

Hitzfield: Guardiola mund ta gjejë Messin në Xherdan Shaqirin

Botasot - 17.01.2013

Nënshkrimi i kontratës së Pep Guardiolës me skuadrën gjermane Bayern po komentohet si një hap i madh për futbollin gjerman. Ish trajneri i Barcelonës, i cili fitoi gjithçka me këtë skuadër, pritet ta rikthejë Bayernin në epokat e lavdishme ...

“Guardiola nuk vendosi për të holla”

Telegrafi - 17.01.2013

Drejtori i Bayernit të Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, ka thënë se liderët e Bundesligas nuk do të kishin pasur kurrfarë gjasash që të transferojnë Pep Guardiolën në rast se tekniku katalanas do ta bazonte vendimin e tij në të holla.

Paga vjetore e Guardiolës në Bayern, 17 milionë euro

Koha.net - 17.01.2013

Madrid, 17 janar – Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret.

Guardiola me pagë vjetore rekorde në botë, 17 milionë euro

Botasot - 17.01.2013

Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret.

Pep te Bayerni, flasin emrat e mëdhenj të futbollit

StrugaSot - 17.01.2013

Pak orë pasi Bayern Mynih njoftoi arritjen e marrëveshjes me Pep Guardiolën, jehona e kësaj martese mund të krahasohet me celebrimin mes dy yjeve hollivudianë ku përqëndrohet gjithë vëmendja e botës.

Pep Guardiola planifikon Bayernin e ri

StrugaSot - 17.01.2013

Pyetja që të gjithë i bëjnë vetes pas zyrtarizimit të Guardiolas te Bayern Mynih është: A do të mundet trajneri katalanas të aplikojë lojën ofensive dhe dominimin total në çdo metër të fushës edhe me gjigandët bavarezë? Formula u zbulua ...

Guardiola drejt Bundesliges? Bayern: Eshte nje cmenduri

InfoAlbania - 16.01.2013

A do te vije tekniku spanjoll te drejtoje Bayern sezonin e ardhshem? Sipas Sky Italia trajneri katalanas ka arritur akordin, por klubi bavarez ka mohuar gjithcka Pep Guardiola dhe Bayern Munchen eshte kthyer ne nje telenovele.

Guardiola: Dua të drejtoj në Angli!

Lajmeshqip - 16.01.2013

Pep Guardiola ka treguar qartësisht se po bëhet gati të kalojë në Angli. Në një mesazh përshëndetje për 150 vjetorin e krijimit të Federatës Angleze të Futbollit, ish-trajneri i Barcelonës nuk është fshehur duke deklaruar se tërhiqet nga ...

Barça frikësohet se Guardiola do t’ia rrëmbejë lojtarët

Ina - 16.01.2013

Krerët e Barcelonës kanë paralajmëruar ish-trajnerin Pep Guardiola që të qëndrojë larg futbollistëve të tyre dhe të mos tentojë t'i joshë ata kur ai përfundimisht të vendosë se cilin ekip do ta drejtojë në edicionin e ardhshëm.

Pep dashuron Premier League-n (VIDEO)

Albeu.com - 16.01.2013

Pep dashuron Premier League-n (VIDEO) Pep Guardiola dëshiron të trajnojë në Premier League. Në një video-mesazh urimi dërguar për 150-Vjetorin e Federatës Angleze të Futbollit (FA), të njëjtën gjë që bëri dje edhe Jose Mourinho, ish ...

Guardiola: Dua të drejtoj një skuadër angleze

LajmiFundit - 16.01.2013

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, i cili kohët e fundit është duke u lidhur me Bajernin e Munihut, ka dhënë shpresa se destinacioni i tij i ardhshëm është Premier Liga.

Pep zgjedh Bayernin, pritet zyrtarizimi

Albeu.com - 16.01.2013

Pep zgjedh Bayernin, pritet zyrtarizimi Pep Guardiola me 99% do t jet trajneri i ri i Bayern Munchen gjat sezonit 2013-2014. Pasi shprehu dshirn e hapur pr t trajnuar nj skuadr n Premier League dhe pas prgnjeshtrimit t djeshm t zdhnsit t ...

Zyrtare, Guardiola trajneri i Bajernit

Top Channel - 16.01.2013

Pep Guardiola rikthimin e tij do ta bëjë në kampionatin gjerman. Ish-trajneri i Barcelonës do të udhëheqë bavarezët, duke nisur nga fundi i këtij sezoni, për tre vitet e ardhshme. Lajmi njoftohet në faqen zyrtare të Bajernit të Mynihut.

Zyrtare: Guardiola te Bayern

Albeu.com - 16.01.2013

Zyrtare: Guardiola te Bayern Tani vjen edhe zyrtarizimi: Pep Guardiola do t jet trajneri i ardhshm i Bayern Munchen. Lajmi sht dhn nga vet klubi bavarez nprmjet faqes zyrtare n internet.

Zyrtare: Guardiola trajner i Bayern

Lajm - 16.01.2013

Ashtu si korneri.net raportoj ditë më parë se Guardiola do të jetë trajner i Bayern Munchhen ashtu edhe ndodhi.Klubi gjerman edhe zyrtarisht e ka prezentuar Guardilolën si trajner të tyre,mirëpo spanjolli punën te klubi bavarez do t’ia ...

Bayerni: Guardiola, trajneri ynë për tri vjet

LajmiFundit - 16.01.2013

Bayerni i Mynihut ka njoftuar se Pep Guardiola do të jetë drejtues i ekipit gjerman për tri vjet. Spanjolli rikthimin e tij do ta bëjë në kampionatin gjerman ku do të udhëheqë bavarezët, duke nisur nga fundi i këtij sezoni, gjatë tre vitet ...

Zyrtare, Pep Guardiola firmos për Bajern Mynih!

Lajmeshqip - 16.01.2013

Pep Guardiola do të ulet në stolin e Bajern Mynih duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Lajmi është zyrtarizuar sot nga vetë klubi bavaraze që ka bërë të ditur se tekniku spanjoll do të marrë drejtimin e ekipit në fund të këtij sezoni, pas ...

Guardiola trajner i Bayernit

Portalb - 16.01.2013

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola do ta marrë drejtimin e Bayern Munichut në fund të sezonit aktual. Strategu spanjoll ka nënshkruar kontratë trevjeçare me gjigantin bavarez dhe do ta zë vendin e Jupp Heynckes nga sezoni i ardhshëm.

Pep Guardiola trajner i Bayern Munchen

Ina - 16.01.2013

Pep Guardiola do të jetë trajner i ri i Bayern Munchenit. Lajmi thuajse është zyrtarizuar nga mediat gjermane. Trajneri i famshëm spanjoll është pajtuar me gjigandin bavarez për ta drejtuar këtë skuadër që nga kjo verë.

Raul, ndihmësi i Guardiolas?

Albeu.com - 16.01.2013

Raul, ndihmësi i Guardiolas? Pak or pas zyrtarizimit t Pep Guardiolas n stolin e Bayern Munchen, kan filluar zrat prsa i prket ndihmsit q do t ket ish tekniku i Barcelons.

Zyrtare: Guardiola trajner i Bayern Munchenit

Shqipmedia - 16.01.2013

Pep Guardiola do të jetë trajner i ri i Bayern Munchenit. Lajmi thuajse është zyrtarizuar nga mediat gjermane. Trajneri i famshëm spanjoll është pajtuar me gjigandin bavarez për ta drejtuar këtë skuadër që nga kjo verë.

Guardiola, nga Barcelona tek Bayern Mynih

Kombetare - 16.01.2013

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka nënshkruar një kontratë me klubin gjerman Bajern Mynih. Ishte parashikuar që 41 vjeçari të mund të kishte një transferim të munshëm tek Chelsea apo Manchester City, por 41 vjeçari do të marrë në ...

Pep te Bayern, Beckenbauer në qiellin e shtatë

Albeu.com - 16.01.2013

Pep te Bayern, Beckenbauer në qiellin e shtatë Zyrtarizimi i Pe Guardiolas te Bayern Munchen po bn xhiron e bots n t gjitha mediat botrore. Por nuk mund t rrinte pa komentuar ngjarjen e dits n sportin botror as presidenti i nderit i klubit ...

Zyrtare, Guardiola trajneri i Bajernit

ikub - 16.01.2013

Pep Guardiola rikthimin e tij do ta beje ne kampionatin gjerman. Ish-trajneri i Barcelones do te udheheqe bavarezet, duke nisur nga fundi i ketij sezoni, per tre vitet e ardhshme. Lajmi njoftohet ne faqen zyrtare te Bajernit te Mynihut.

Menaxheri i Guardiolës: Firmosi që me 20 dhjetor!

Lajmeshqip - 16.01.2013

Pas publikimit të lajmit se Pep Guardiola do të jetë trajneri i ardhëm i Bajern Mynih, përfaqësuesi i teknikut spanjoll, Josep Maria Orobitg, ka treguar disa nga detajet e kësaj marrëveshje. “U firmos para Krishtlindjeve, me 20 dhjetor.

Zyrtare :"Pep Guardiola me Bayern nga korriku"

InfoAlbania - 16.01.2013

Ne nje deklarate per shtyp ne faqen zyrtare, Bayern Monaco ka njoftuar nenshkrimin e Pep Guardioles si trajnerin e ardhshem. Spanjolli i Barcelones do te udheheqe skuadren bavareze duke filluar nga korriku i 2013-es dhe do te zevendesoje ...

Guardiola vë në alarm Cityn dhe Chelsean

Telegrafi - 16.01.2013

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka thënë se do t’i pëlqente që të drejtojë një klub anglez për të shijuar atmosferën e tifozerisë së atjeshme. “Futbolli anglez gjithmonë më është dukur mbresëlënës, për ambientin, turmën, tifozët”.

Klinsman: Anglia e meriton organizimin e Botërorit

Botasot - 16.01.2013

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jurgen Klinsman mendon se Kupa e Botës duhet të luhet në ‘folenë e futbollit’.

Guardiola: Dua të drejtoj një skuadër angleze

Botasot - 16.01.2013

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, i cili kohët e fundit është duke u lidhur me Bajernin e Munihut, ka dhënë shpresa se destinacioni i tij i ardhshëm është Liga Premiere.

Barça frikësohet se Guardiola do t'ia rrëmbejë lojtarët

Koha.net - 16.01.2013

Madrid, 16 janar - Krerët e Barcelonës kanë paralajmëruar ish-trajnerin Pep Guardiola që të qëndrojë larg futbollistëve të tyre dhe të mos tentojë t'i joshë ata kur ai përfundimisht të vendosë se cilin ekip do ta drejtojë në edicionin e ...

Guardiola drejt Bundesliges? Bayern: Eshte nje cmenduri

Yll Press - 16.01.2013

Pep Guardiola dhe Bayern Munchen eshte kthyer ne nje telenovele. Do te vije tekniku spanjoll te drejtoje Bayern sezonin e ardhshem? Sipas Sky Italia trajneri katalanas ka arritur akordin me Bayern Munchen dhe shume shpejt do te behet ...

Guardiola dëshiron Premier Ligën

Koha.net - 16.01.2013

Londër, 16 janar- Pep Guardiola ka konfirmuar se dëshiron të jetë menaxher në Premier Ligë. Ish-trajneri i Barcelonës dëshiron që me çdo kusht të menaxhojë një skuadër në Angli pas pushimit 1 vjeçar, njofton TheSun.

Guardiola: Dua të punoj në Ligën Premier

Telegrafi - 16.01.2013

Pep Guardiola i ka alarmuar skuadrat e Ligës Premier pasi ka deklaruar se ambicia e tij është të menaxhojë në kampionatin anglez. Ish-trajneri i Barcelonës kaloi një vit larg futbollit pas katër viteve të suksesshme me skuadrën spanjolle, ...

Guardiola: Endërr të drejtoj një skuadër në Premier League

Ora news - 16.01.2013

Pep Guardiola, ka treguar qartësisht se po bëhet gati të kalojë në Angli. Në një mesazh përshëndetje për 150 vjetorin e krijimit të Federatës Angleze të Futbollit, ish-trajneri i Barcelonës nuk është fshehur duke deklaruar se tërhiqet nga ...

Guardiola shumë pranë Bayernit

Botasot - 16.01.2013

Pep Guardiola me 99% do të jetë trajenri i ri i Bayern Munich duke filluar nga sezoni 2013 – 2014. Pasi i thurri elozhe për një kohë të gjatë një experience të mundshme në Premier League, për të lënë pas trofetë e fitur në aventurën e tij ...

Zyrtare: Guardiola trajner i Bayernit

Telegrafi - 16.01.2013

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola do ta marrë drejtimin e Bayern Munichut në fund të sezonit aktual. Strategu spanjoll ka nënshkruar kontratë trevjeçare me gjigantin bavarez dhe do ta zë vendin e Jupp Heynckes nga sezoni i ardhshëm.

Pep Guardiola zyrtarisht te Bayerni

Botasot - 16.01.2013

Pep Guardiola zgjedh Bajern për të ardhmen e tij. Tekniku spanjoll është trajneri i ri i bavarezëve duke filluar nga sezoni 2013-2014. Lajmi u konfirmua nga faqja online e klubit gjerman, që zbuloi arritjen e marrëveshjes me 41-vjecarin, ...

Guardiola edhe zyrtarisht trajner i Bayernit

Koha.net - 16.01.2013

Mynih, 16 dhjetor - Pep Guardiola rikthimin e tij do ta bëjë në kampionatin gjerman. Ish-trajneri i Barcelonës do të udhëheqë bavarezët, duke nisur nga fundi i këtij sezoni, për tre vitet e ardhshme.

Pep Guardiola nenshkruan me Bajern Mynih

Panorama - 16.01.2013

Ku do të shkojë Pep Guardiola? Kjo pyetje tashmë e ka marrë përgjigjen, pasi klubi gjerman , Bajern Mynih ka deklaruar se ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardioala ka nënshkruar një kontratë me ta.

Pep Guardiola zyrtarisht te Bayerni

Yll Press - 16.01.2013

Sipas asaj që bëhet e ditur Guardiola ka firmosur një kontratë deri në vitin 2016 ku do të përpiqet të ndërtojë një projekt të ngjashëm me atë që realizoi te Barcelona, aq më tepër që dhe bavarezët shquhen për akademinë e tyre ...

Arrijnë lëvdatat për Guardiolan

Telegrafi - 16.01.2013

Strategu spanjoll, Pep Guardiola, është caktuar trajner i Bayern Munichut, klub të cilin do ta drejtojë nga korriku i këtij viti, ndërsa drejtuesit e klubit bavarez, si edhe ata të klubeve tjera gjermane, kanë thënë fjalë të mira për ...

Pep Guardiola zyrtarisht te Bayerni

StrugaSot - 16.01.2013

Pep Guardiola zgjedh Bajern për të ardhmen e tij. Tekniku spanjoll është trajneri i ri i bavarezëve duke filluar nga sezoni 2013-2014, njofton “Supersport”.

Guardiola zgjedh Bayern Munchen

Top Channel - 15.01.2013

Jo Anglisë! Mes Roman Abramovich dhe sheikut Mansour, Pep Guardiola zgjedh Gjermaninë dhe bie dakord me Bayern Munchen. Sipas zërave të fundit, ish-trajneri i Barcelonës ka arritur tashmë një marrëveshje me klubin bavarez për sezonin e ...

Guardiola zgjedh Bayern Munchen

Albeu.com - 15.01.2013

Guardiola zgjedh Bayern Munchen Mundësia që Josep Guardiola të shndërrohet në trajnerin e ardhshëm të Bayern Munchen është gjithmonë e më reale, ndërsa spekulimet e mëparshme të mediave spanjolle dhe gjermane mbështeten edhe nga takimet e ...

Menaxheri i Guardiolës, vizitë e “dyshimtë” në Gjermani

Lajmeshqip - 15.01.2013

Prania e Josep Maria Orobitog, menaxherit të Pep Guardiolës, në Gjermani, ka bërë që të lindin spekulime të shumta rreth transferimit të trajnerit spanjoll në këtë vend dhe një akordi të mundshëm me Bajern Mynih, një nga klubet e ...

Ftesa, Guardiola e Mourinho ne seminarin e trajnereve angleze

InfoAlbania - 15.01.2013

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola duken shume prane transferimit ne Angli, pasi mediat angleze kane bere te ditur se te dy keta trajnere jane te ftuar ne nje seminar dyditor te organizuar nga Alex Ferguson me trajneret elitare te kampionatit ...

Guardiola zgjedh Bayern Munchen

Shqipmedia - 15.01.2013

Jo Anglisë! Mes Roman Abramovich dhe sheikut Mansour, Pep Guardiola zgjedh Gjermaninë dhe bie dakord me Bayern Munchen. Sipas zërave të fundit, ish-trajneri i Barcelonës ka arritur tashmë një marrëveshje me klubin bavarez për sezonin e ...

Guardiola tek Bajerni? Asgjë e vërtetë

Top Channel - 15.01.2013

“Guardiola tek Bajerni? Broçkulla!” Skuadra bavareze ka reaguar ndaj zërave që qarkullojnë së fundmi në mediat për një marrëveshje mes teknikut spanjoll dhe skuadrës gjermane. “S’ka asgjë të vërtetë.

Guardiola te Bayern? Bavarezët e mohojnë

Albeu.com - 15.01.2013

Guardiola te Bayern? Bavarezët e mohojnë " Guardiola te Bayern Munchen? Janë vetëm lojëra". Kështu është shprehur Markus Horwick, zëdhënësi i klubit bavarez, i cili ka përgënjeshtruar lajmet e publikuara ditët e fundit, sipas të cilave ish ...

Bayern: S`jemi në bisedime me Pep Guardiolën

LajmiFundit - 15.01.2013

Klubi gjerman, Bajern Mynih, ka hedhur poshtë zërat se është në bisedime me ish-trajnerin e Barcelonës, Pep Guardiola, rreth ardhjes së tij në ‘Allianz Arena’, pasi trajnerit aktual, Jup Hejnkes i skadon kontrata në fund të edicionit.

Guardiola te bayern m.?

Alsat - 15.01.2013

Spekulimet rreth të ardhmes së Pep Guardiolës nuk kanë të ndalur, pasi që tani ish-trajneri i Barcelonës lidhet me një kalim të mundshëm në pankinën e Bayernit të Munihut.

E ardhmja e Guardiolas mund te jete Bajerni i Mynihut

ikub - 15.01.2013

Flitet se tekniku spanjoll ka gjetur nje marreveshje me klubin ...

Bajern-Hejnkes, sherr për Pep Guardiolën

Panorama - 15.01.2013

Trajneri Jup Hejnkes po mban pezull planin strategjik të Bajernit. Teksa kontrata i skadon në fund të sezonit, 67-vjeçari nuk ka dhënë asnjë sinjal nëse do të rinovojë edhe për një vit, apo do të largohet në fund të sezonit, duke i dhënë ...

Gurdiola pranë Bayern Mynich

Ora news - 15.01.2013

Mundësia që, Josep Guardiola, të shndërrohet në trajnerin e ardhshëm të Bayern Munchen, është gjithmonë e më reale, ndërsa spekulimet e mëparshme të mediave spanjolle dhe gjermane mbështeten edhe nga takimet e agjentit të ish-trajnerit të ...

Bajerni hedh poshtë zërat për bisedime me Guardiolën

Botasot - 15.01.2013

Klubi gjerman, Bajern Munih, ka hedhur poshtë zërat se është në bisedime me ish-trajnerin e Barcelonës, Pep Guardiola, rreth ardhjes së tij në ‘Allianz Arena’, pasi trajnerit aktual, Jup Hejnkes i skadon kontrata në fund të edicionit.

Bayerni nuk ka marrëveshje me Guardiolan

Telegrafi - 15.01.2013

Bayern Munichu ka përgënjeshtruar njoftimet se ka arritur marrëveshje me Pep Guardiolan për postin e trajnerit. Strategu spanjoll u largua nga Barcelona në verën e vitit 2012, ndërsa të gjitha klubet e mëdha i kanë kërkuar shërbimet e tij.

Guardiola drejt Bajernit

Botasot - 15.01.2013

Asnjëherë si tani, merkato e trajnerëve nuk ka qenë kaq e ethshme. Në qendër të vëmendjes është njeriu që e ngriti futbollin në një nivel të paarritur më parë: Pep Guardiola.

Sipas The Sun, Guardiola ka zgjedhur Manchester Cityn

InfoAlbania - 14.01.2013

Gazeta britanike “The Sun” mendon se Pep Guardiola ka vendosur te pranoje oferten e Manchester Cityt dhe do t’i bashkohet kesaj skuadre gjate veres se ardhshme.

Guardiola e Murinjo në seminarin e trajnerëve anglezë!

Lajmeshqip - 14.01.2013

Zhoze Murinjo dhe Pep Guardiola duken shumë pranë transferimit në Angli, pasi mediat angleze kanë bërë të ditur se të dy këta trajnerë janë të ftuar në një seminar dyditor të organizuar nga Aleks Ferguson me trajnerët elitarë të ...

Pep, trajneri "mbret" i merkatos

Albeu.com - 14.01.2013

Pep, trajneri "mbret" i merkatos Të gjithë i besojnë, të gjithë e kërkojnë dhe po të gjithë janë gati të paguajnë shifra të çmendura për të. Pep Guardiola vijon të mbetet tekniku më i kërkuar në tregun e futbollit, por ai ende vazhdon ...

City-Guardiola, punë e kryer

Albeu.com - 14.01.2013

City-Guardiola, punë e kryer Sipas asaj që raporton tabloidi britanik "The Sun", do të jetë pikërisht ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ai që do të zëvëndësojë Roberto Mancinin këtë verë.

Bayern Munchen insiston për Guardiolën

Portalb - 14.01.2013

Bayern Munchen siç duket seriozisht është angazhuar që në sezonin e ardhshëm në pankinë të ul trajnerin më të kërkuar në botën e futbollit Pep Guardiola.

Guardiola, takime me Bajernin e Mynihut

Top Channel - 14.01.2013

Mundësia që Josep Guardiola të shndërrohet në trajnerin e ardhshëm të Bajernit të Mynihut është gjithmonë e më reale, ndërsa spekulimet e mëparshme të mediave spanjolle dhe gjermane mbështeten edhe nga takimet e agjentit të ish-trajnerit ...

Pep Guardiola trajner i Real Madridit!!

Ina - 14.01.2013

Disa foto që po qarkullojnë orëve të fundit, kanë shqetësuar pa masë tifozët katalonas. Pep Guardiola është në bisedime me Real Madridin. Ish trajneri i Barcelonës është parë në bisedime me Florentino Perezin.

Çelsi shpreson, por Guardiola zgjedh Sitin

Panorama - 14.01.2013

Atje ndodhen Çiki Begiristain dhe Ferran Soriano, dy ish-bashkëpunëtorë të tij te Barcelona. Por, nuk është vetëm kjo që tregon se Pep Guardiola ka zgjedhur Mançester Sitin.

Bayerni në negociata me Guardiolën

Telegrafi - 14.01.2013

Bayern Munich raportohet se ka zhvilluar një seri të bisedave me agjentin e Pep Guardiolës. Ish-trajneri i Barcelonës, i cili së fundi është lidhur me detyrën e trajnerit të Manchester Cityt dhe të Chelseat, deklaroi se do t’i kthehet ...

Guardiola takohen me drejtues të Bayernit

Koha.net - 14.01.2013

Mynih, 14 janar - Mundësia që Josep Guardiola të shndërrohet në trajnerin e ardhshëm të Bayernit të Mynihut është gjithmonë e më reale, ndërsa spekulimet e mëparshme të mediave spanjolle dhe gjermane mbështeten edhe nga takimet e agjentit ...

Guardiola takohen me drejtues të Bayernit

Botasot - 14.01.2013

Mundësia që Josep Guardiola të shndërrohet në trajnerin e ardhshëm të Bayernit të Mynihut është gjithmonë e më reale, ndërsa spekulimet e mëparshme të mediave spanjolle dhe gjermane mbështeten edhe nga takimet e agjentit të ish-trajnerit ...