TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë

Ina - 18.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë.

I dashuri i Julia Skripalit, agjent i shërbimeve sekrete ruse

Zhurnal - 18.03.2018

I dashuri i Julia Skripalit, agjent i shërbimeve sekrete ruse Mediat britanike hedhin dyshime se vajza e ish-agjentit rus Sergei Skripal kishte lidhje dashurore me një agjent të shërbimeve sekrete ...

Sulmi që tronditi botën, misteri me ish spiunin rus që agjentët nuk po zgjidhin dot

SOT - 18.03.2018

Misteri i helmimit të Sergei Skripal dhe bijës së tij Yulia, u thellua mbrëmjen e të shtunës, pasi policia pranoi se nuk mund të gjente dot se ku kishin qenë për rreth 4 orë ish- spiuni rus dhe vajza ...

Spiuni rus në Britani “helmohet në veturën e tij”

Telegrafi - 18.03.2018

Ish-spiuni rus dhe vajza e tij mund të jenë helmuar përmes ventilimit të sistemit në veturën e tyre, pohojnë ekspertë të inteligjencës britanike. Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia janë gjetur në ...

Johnson: Mbërrijnë ekspertë të Organizatës për Armët Kimike për çështjen Skripal

BalkanWeb - 18.03.2018

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson njoftoi sot se ditën e hënë do të mbërrijnë në Britaninë e Madhe ekspertë të Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike për të kryer teste për ...

Rusia paraqet teori të ndryshme për helmimin e ish-spiunit

VOA - 18.03.2018

Ndërsa mosmarrëveshja mes Britanisë dhe Rusisë u thellua të shtunën lidhur me helmimin në territorin britanik të një ish-spiuni rus, me njoftimin e Kremlinit për dëbimin e 23 diplomatëve, Ministria e ...

Spiuni rus në Britani u “helmua në veturën e tij”

Koha.net - 18.03.2018

Ish-spiuni rus dhe vajza e tij mund të jenë helmuar përmes ventilimit të sistemit në veturën e tyre, pohojnë ekspertë të inteligjencës britanike. Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia janë gjetur në ...

Spiuni rus “u helmua në veturën e tij”

Tetova Sot - 18.03.2018

Ish-spiuni rus dhe vajza e tij mund të jenë helmuar përmes ventilimit të sistemit në veturën e tyre, pohojnë ekspertë të inteligjencës britanike. Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia janë gjetur në ...

I dashuri i Julia Skripalit, agjent i shërbimeve sekrete ruse

Tetova Sot - 18.03.2018

Mediat britanike hedhin dyshime se vajza e ish-agjentit rus Sergei Skripal kishte lidhje dashurore me një agjent të shërbimeve sekrete ruse, i cili mund ta ketë helmuar.

Helmimi i ish-agjentit rus, Putin: Absurde ta mendosh që e ka bërë Rusia

Tetova Sot - 18.03.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i cili është drejt mandatit të tij të katërt ka hedhur poshtë akuzat për helmim të ish-agjentit Sergei Skripal dhe vajzës së tij në Londër.

Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e agjentit nervor

Lajmi.net - 17.03.2018

Ministri i Jashtëm çek Martin Strionicky ka hedhur poshtë sot akuzat e Moskës se agjenti nervor, që është përdorur kundër ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia në Britani, ka ardhur ...

Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e agjentit nervor

Portalb - 17.03.2018

Ministri i Jashtëm çek Martin Strionicky ka hedhur poshtë sot akuzat e Moskës se agjenti nervor, që është përdorur kundër ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia në Britani, ka ardhur ...

Ambasadori rus: Britania po i fsheh informacionet rreth Skripalit

SOT - 17.03.2018

Ambasadori rus në Londër, Aleksandër Jakovenko tha sot se ka marrë një shkresë diplomatike, ku deklarohet se ish-spiuni Sergei Skripal dhe vajza e tij Julia, janë në gjendje kritike, por ai shtoi se ...

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë

Portalb - 17.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë, transmeton REL.

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë

Lajmi.net - 17.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë.

Akuza e fortë e Londrës. Moska: E pafalshme

Lajmi.net - 17.03.2018

Kremlini i ka cilësuar shokuese dhe të pafalshme akuzat e drejtpërdrejta të Britanisë së Madhe se Vladimir Putin urdhëroi sulmin me agjent nervor në Salisbury.

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë

Evropaelire - 17.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë.

Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e agjentit nervor

Evropaelire - 17.03.2018

Ministri i Jashtëm çek Martin Strionicky ka hedhur poshtë sot akuzat e Moskës se agjenti nervor, që është përdorur kundër ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia në Britani, ka ardhur ...

Dëbimi i 23 diplomatëve britanikë nga Rusia, reagon Theresa May: Nuk tolerojmë kërcënime

BalkanWeb - 17.03.2018

BRITANI- Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejshme në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë.

Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e gazit nervor

Mapo - 17.03.2018

Ministri i Jashtëm çek Martin Strionicky ka hedhur poshtë sot akuzat e Moskës se gazi nervor, që është përdorur kundër ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia në Britani, ka ardhur nga ...

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë pas helmimit të ish-spiunit rus

Koha.net - 17.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë.

Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e agjentit nervor

BalkanWeb - 17.03.2018

Ministri i Jashtëm çek Martin Strionicky ka hedhur poshtë sot akuzat e Moskës se agjenti nervor, që është përdorur kundër ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia në Britani, ka ardhur ...

Ish-spiuni rus dhe bija e tij filmohen duke shëtitur me veturë disa orë para se të helmoheshin, policia dyshon se ...

Telegrafi - 17.03.2018

Kamerat e sigurisë kanë filmuar lëvizjet e Sergei dhe Yulia Skripal derisa po shëtisnin me veturë në qytetin Salisbury, vetëm disa orë para se të helmoheshin me agjent nervor.

Marrëdhëniet midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Rusisë “zhyten” në krizë

BalkanWeb - 17.03.2018

Në hapësirën prej vetëm tetë ditësh, zbulimi i një çifti pa ndjenja në një park në Salisbury në Anglinë jugperëndimore është përshkallëzuar nga një dyshim për mbidozë droge në një sulm kimik të ...

Brirtania konsideron hapat e mëtejshëm pasi Rusia dëbon diplomatët e saj

VOA - 17.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May tha të shtunën se Britania do të vendosë se si do të veprojë më tej, pasi Rusia njoftoi më herët se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë "Ne nuk do të tolerojmë ...

Britania paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë

Flaka - 17.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Rusia ka thënë se do të dëbojë 23 diplomatë britanikë.

Çekia hedh poshtë akuzat e Rusisë mbi origjinën e agjentit nervor

Tetova Sot - 17.03.2018

Ministri i Jashtëm çek Martin Strionicky ka hedhur poshtë sot akuzat e Moskës se agjenti nervor, që është përdorur kundër ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia në Britani, ka ardhur ...

Ambasadori rus: Britania po i fsheh informacionet rreth Skripalit

Tetova Sot - 17.03.2018

Ambasadori rus në Londër, Aleksandër Jakovenko tha sot se ai ka marrë një shkresë diplomatike, ku deklarohet se ish-spiuni Sergei Skripal dhe vajza e tij Julia, janë në gjendje kritike, por ai shtoi ...

Çështja Skripal, Putin përgjigjet me të njëjtën monedhë

Respublica - 17.03.2018

Konsulli britanik në Moskë, Lori Bristoou u thirr mëngjesin e së shtunës në Ministrinë e Jashtme ruse për t’u informuar mbi reagimin e Rusisë ndaj masave të marra nga Londra pas helmimit të ...

Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus mund të jetë vendosur në valixhen e vajzës së tij

Portalb - 16.03.2018

Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus, Sergei Skripal dhe vajzën e tij Yulia është vendosur në valixhen e vajzës së tij para se ajo të largohej nga Moska, ka raportuar gazeta The Telegraph, ...

Johnson: Putin mund të ketë urdhëruar sulmin me agjent nervor

Portalb - 16.03.2018

“Ka shumë gjasa” që presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar sulmin me agjent nervor kundër ish-spiunit rus, Sergei Skripal, dhe vajzës së tij, Yulia, tha sekretari i Jashtëm britanik, Boris ...

Helmimi i spiunit rus, Britania fajëson Putin

Alsat - 16.03.2018

“Presidenti rus Vladimir Putin me shumë mundësi fshihet pas helmimit të ish spiunit rus dhe vajzës së tij”-shprehet Boris Johnson, sipas BBC. Sekretari i jashtëm britanik tha se “inatin e kanë më ...

Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus mund të jetë vendosur në valixhen e vajzës së tij

Lajmi.net - 16.03.2018

Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus, Sergei Skripal dhe vajzën e tij Yulia është vendosur në valixhen e vajzës së tij para se ajo të largohej nga Moska, ka raportuar gazeta The Telegraph, ...

Johnson: Putin mund të ketë urdhëruar sulmin me agjent nervor

Lajmi.net - 16.03.2018

"Ka shumë gjasa" që presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar sulmin me agjent nervor kundër ish-spiunit rus, Sergei Skripal, dhe vajzës së tij, Yulia, tha sekretari i Jashtëm britanik, Boris ...

Helmimi i spiunit rus, ministri i jashtëm Johnson fajëson Putin

SOT - 16.03.2018

"Presidenti rus Vladimir Putin me shumë mundësi fshihet pas helmimit të ish spiunit rus dhe vajzës së tij"-shprehet Boris Johnson, sipas BBC. Sekretari i jashtëm britanik tha se "inatin e kanë më ...

Rjabkov: Presim hapa të reja të Britanisë së Madhe dhe SHBA-së kundër Rusisë

Idividi - 16.03.2018

Moskë, 16 mars 2018 (MIA) - Zëvendësministri rus i Punëve të Jashtme Sergej Rjabkov sot deklaroi se Moska pret që Britania e Madhe, SHBA-ja dhe partnerët e tyre së shpejti të ndërmarrin hapa të reja ...

Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus mund të jetë vendosur në valixhen e vajzës së tij

Evropaelire - 16.03.2018

Agjenti nervor që ka helmuar ish-spiunin rus, Sergei Skripal dhe vajzën e tij Yulia është vendosur në valixhen e vajzës së tij para se ajo të largohej nga Moska, ka raportuar gazeta The Telegraph, ...

Johnson: Putin mund të ketë urdhëruar sulmin me agjent nervor

Evropaelire - 16.03.2018

"Ka shumë gjasa" që presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar sulmin me agjent nervor kundër ish-spiunit rus, Sergei Skripal, dhe vajzës së tij, Yulia, tha sekretari i Jashtëm britanik, Boris ...

Liderët botërorë dënojnë njëzëri Rusinë për helmimin e ish-agjentit në Britani

SOT - 16.03.2018

Liderët e Francës, Gjermanisë, SHBA dhe Britanisë lëshuan dje një deklaratë të përbashkët ku fajësonin Rusinë për sulmin me helm ushtarak nervor ndaj një ish-agjenti në Salisbury, në një kohë kur ...

Si duhet t’i përgjigjet Britania helmimit të Sergei Skripal?

Lajm - 16.03.2018

Andrew Foxall “CAPX” Duket se ka ndodhur përsëri. Ndërsa Downing Street, ka theksuar se çështja është nën një hetim të vazhdueshëm, po bëhet gjithnjë e më e qartë se qeveria beson se një ish-spiun ...

Sekretari i Jashtëm britanik: Putin mund të ketë urdhëruar sulmin me agjent nervor

Mapo - 16.03.2018

“Ka shumë gjasa” që presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar sulmin me agjent nervor kundër ish-spiunit rus, Sergei Skripal, dhe vajzës së tij, Yulia, tha sekretari i Jashtëm britanik, Boris ...

Sekretari i Jashtëm britanik: Putin mund të ketë urdhëruar sulmin me agjent nervor

BalkanWeb - 16.03.2018

BRITANI – “Ka shumë gjasa” që presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar sulmin me agjent nervor kundër ish-spiunit rus, Sergei Skripal, dhe vajzës së tij, Yulia, tha sekretari i Jashtëm britanik, ...

Britania do të lejojë organizatën ndërkombëtare të shikojë gjetjet në rastin Skripal

BalkanWeb - 16.03.2018

Britania është duke punuar që t’iu japë mundësinë ekspertëve ndërkombëtarë për të vërtetuar gjetjet e deritashme që tregojnë se ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia janë helmuar nga ...

‘Putin urdhëroi vrasjen e ish-spiunit’, Rusia vazhdon luftën e fjalëve me Anglinë: Deklaratë e pafalshme

Mapo - 16.03.2018

Lufta e fjalëve që po zhvillohet mes Rusisë dhe Britanisë për helmimin e ish-spiunit rus po vijon të bëhet edhe më e nxehtë. Ishte politikani anglez Boris Johnson i cili akuzoi sot liderin e ...

“Putin urdhëroi vrasjen e ish-spiunit”, Rusia vazhdon luftën e fjalëve me Anglinë: Deklaratë e pafalshme

BalkanWeb - 16.03.2018

Lufta e fjalëve që po zhvillohet mes Rusisë dhe Britanisë për helmimin e ish-spiunit rus po vijon të bëhet edhe më e nxehtë. Ishte politikani anglez Boris Johnson i cili akuzoi sot liderin e ...

​Ambasadori rus: Britania po i fsheh informacionet rreth Skripalit

Telegrafi - 16.03.2018

Ambasadori rus në Londër, Aleksandër Jakovenko tha sot se ai ka marrë një shkresë diplomatike, ku deklarohet se ish-spiuni Sergei Skripal dhe vajza e tij Julia, janë në gjendje kritike, por ai shtoi ...

Kriza diplomatike, trajneri i Anglisë: Futbollistët e mi janë të lirë të refuzojnë ardhjen në Rusi

BalkanWeb - 16.03.2018

Kriza institucionale ka mbërthyer Britaninë e Madhe dhe Rusinë që pas helmimit të kolonelit Sergej Skripal, ish-agjent i KGB, i cili është në luftë me jetën në spital bashkë me të bijën në qytetin ...

Lideri i laburistëve: Nuk duhet të gjykojmë helmimin e ish-spiunit rus

ABC News - 16.03.2018

Lideri i laburistëve britanikë Xheremi Korbin kritikon vendimet më të fundit të kryeministres Mej, duke thënë se nuk duhet gjykuar para kohe përsa i përket helmimit të ish-spiunit rus në Mbretërinë e ...

Ndikimi rus në Ballkan, ambasadori britanik: Të shqetësuar për aktivitetin e gjerë në rajon

BalkanWeb - 16.03.2018

Nga Erion Kaçorri Ambasadori i Britanisë së madhe në Tiranë Duncan Norman shprehu këtë të premte shqetësimin në lidhje me ndërhyrjet ruse në Ballkan. Duke mos dashur t’i përgjigjet në mënyrë direkte ...

Ministri Johnson akuzon drejtpërdrejtë Vladimir Putin

ABC News - 16.03.2018

Ministri i jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar ka akuzuar drejtëpërdrejtë presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, se qëndron pas sulmit kundër ish spiunit rus.

Flet ambasadori britanik në Tiranë: Ja përgjigjia e Mbretërisë së Bashkuar ndaj Rusisë

Mapo - 16.03.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson deklaroi se, me shumë gjasë urdhrin e helmimit të ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia Skripal, me agjentin nervor “Novichok” e ka dhënë ...

Ndikimi rus në rajon, ambasadori i Britanisë: Aktivitet i zgjeruar, jemi të shqetësuar

Java News - 16.03.2018

Ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë Duncan Norman u shpreh i shqetësuar rreth ndikimit rus në rajonin e Ballkanit. Si shembull ai mori incidentet e ndodhura në Malin e Zi para pak kohësh.

Haradinaj dënon sulmin me lëndë luftarake nervore në Londër

Lajmi.net - 15.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar sulmin e djeshëm me lëndë luftarake nervore që u bë ndaj një agjenti rus. Haradinaj me anë të një postimi në facebook ka thënë se Kosova dënon çdo ...

Rasti Skripal – Johnson paralajmëron masa edhe më të ashpra kundër Rusisë

Lajmi.net - 15.03.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, tha se agjencitë britanike të sundimit të ligjit janë duke hetuar individë të pasur rusë me asete në Britani dhe sugjeroi se ata që kanë bërë pasuri për ...

Shtetet aleate të Britanisë dënojnë helmimin e ish-spiunit rus

Lajmi.net - 15.03.2018

Liderët e Francës, Gjermanisë, Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe kanë publikuar një deklaratë të përbashkët lidhur me rastin e helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij ...

Haradinaj dënon sulmin ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe

Almakos - 15.03.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka dënuar sulmin me lëndë nervore që ndodhi në Londër ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe, Sergei Skriptar.

Haradinaj dënon sulmin ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe

Zhurnal - 15.03.2018

Haradinaj dënon sulmin ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe Prishtinë, 15 mars - Kryeministri Ramush Haradinaj ka dënuar sulmin ndaj ish-spiunit rus, Sergei Skripal me agjent nervor në Britani të ...

“I pari sulm kimik në Europë prej Luftës së Dytë Botërore”

Lajmi.net - 15.03.2018

Udhëheqësit e Francës, Gjermanisë, Britanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë publikuar një deklaratë të përbashkët këtë të enjte, përmes së cilës dënojnë ashpër sulmin me agjent nervor ...

Rasti Skripal – Johnson paralajmëron masa edhe më të ashpra kundër Rusisë

Portalb - 15.03.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, tha se agjencitë britanike të sundimit të ligjit janë duke hetuar individë të pasur rusë me asete në Britani dhe sugjeroi se ata që kanë bërë pasuri për ...

Britania do të lejojë organizatën ndërkombëtare të shikojë të gjeturat në rastin Skripal

Portalb - 15.03.2018

Britania është duke punuar që t’ju japë mundësinë ekspertëve ndërkombëtarë për të vërtetuar të gjeturat e deritashme që tregojnë se ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia janë helmuar ...

Britania, Franca, Gjermania dhe SHBA thirrje Rusisë rreth agjentit Skripal

Portalb - 15.03.2018

Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe SHBA, në një deklaratë të përbashkët të enjten dënuan sulmin me agjent nervor në qytetin jugor anglez Salisbury ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus Sergei ...

Rasti Skripal - Johnson paralajmëron masa edhe më të ashpra kundër Rusisë

Evropaelire - 15.03.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, tha se agjencitë britanike të sundimit të ligjit janë duke hetuar individë të pasur rusë me asete në Britani dhe sugjeroi se ata që kanë bërë pasuri për ...

Shtetet aleate të Britanisë dënojnë helmimin e ish-spiunit rus

Evropaelire - 15.03.2018

Liderët e Francës, Gjermanisë, Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe kanë publikuar një deklaratë të përbashkët lidhur me rastin e helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij ...

Rusia i përgjigjet Britanisë: Dhe ne do të dëbojmë diplomatët tuaj nga vendi së shpejti

SOT - 15.03.2018

Rusia do të dëbojë diplomatë britanikë "së shpejti", tha ministri i saj i jashtëm, në përgjigje të dëbimit të 23 dërguesve rusë nga Britania raporton BBC.

Ambasadorja e SHBA në KB: Rusët përgjegjës për sulm ndaj Skripal-it

Zhurnal - 15.03.2018

Ambasadorja e SHBA në KB: Rusët përgjegjës për sulm ndaj Skripal-it Ambasadorja e SHBA pranë Kombeve të Bashkuara Nikki Haley ka thënë se SHBA besojnë se Rusia është përgjegjëse për sulm me gaz ...

Britania do të lejojë organizatën ndërkombëtare të shikojë të gjeturat në rastin Skripal

Evropaelire - 15.03.2018

Britania është duke punuar që t’ju japë mundësinë ekspertëve ndërkombëtarë për të vërtetuar të gjeturat e deritashme që tregojnë se ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia janë helmuar ...

SHBA, Gjermania, Franca reagojnë për vrasjen e ish spiunit rus: Rusia e vetmja fajtore

LajmiFundit - 15.03.2018

Presidenti i SHBA Donald Trump, kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, presidenti i Francës Emmanuel Macron u bashkuan me kryeministren britanike Theresa May në lidhje me vrasjen e ish spiunit rus.

Britania, Franca, Gjermania dhe SHBA thirrje Rusisë rreth agjentit Skripal

Lajmi.net - 15.03.2018

"Ne, liderët e Francës, Gjermanisë, SHBA-së dhe Britanisë, shprehim neveri ndaj sulmit kundër Sergei dhe Yulia Skripal në Salisbury të Britanisë më 4 mars të vitit 2018" Britania e Madhe, Franca, ...

Johnson paralajmëron masa edhe më të ashpra kundër Rusisë

Koha.net - 15.03.2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, tha se agjencitë britanike të sundimit të ligjit janë duke hetuar individë të pasur rusë me asete në Britani dhe sugjeroi se ata që kanë bërë pasuri për ...

Shtetet aleate të Britanisë dënojnë helmimin e ish-spiunit rus

Koha.net - 15.03.2018

Liderët e Francës, Gjermanisë, Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe kanë publikuar një deklaratë të përbashkët lidhur me rastin e helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij ...

Pas Trump-it, edhe Haradinaj dënon sulmin ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe

Gazeta Express - 15.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dënuar sulmin ndaj ish-spiunit rus, Sergei Skripal me agjent nervor në Britani të ...

Haradinaj dënon sulmin ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe

Telegrafi - 15.03.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka dënuar sulmin me lëndë nervore që ndodhi në Londër ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe, Sergei Skriptar.

Haradinaj dënon sulmin ndaj ish-spiunit rus në Britani të Madhe

Koha.net - 15.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dënuar sulmin ndaj ish-spiunit rus, Sergei Skripal me agjent nervor në Britani të Madhe. Haradinaj e ka quajtur këtë si një formë të re të terrorizimit duke e ...

Kosova i del krah Britanisë, Pacolli qorton Rusinë

Gazeta Express - 15.03.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministër i vendit, Behgjet Pacolli, ka dënuar sulmin ndaj ish-spiunit rus, Sergei Skripal, me agjent nervor në Britani të ...

“Fuqitë e Mëdha” bëhen bashkë kundër Rusisë: Shkeli sovranitetin e Britanisë

BalkanWeb - 15.03.2018

Britania e Madhe, SHBA, Francë dhe Gjermani dolën në një deklaratë të përbashkët duke thënë se helmimi i ish-agjentit rus ishte një shkelje e sovranitetit të Britanisë së Madhe nga Rusia, shkruan RT.

Franca, Gjermania, SHBA dhe Britania kundër Rusisë: I pari sulm kimik në Europë prej Luftës së Dytë Botërore

Mapo - 15.03.2018

Liderët e Francës, Gjermanisë, SHBA-së dhe Britanisë së Madhe kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët pas sulmit me agjent nervor ndaj një ish-agjenti sekret rus në Britani.

​May vizitoi policin që u helmua deri sa e ndihmonte Skripalin

Telegrafi - 15.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May e vizitoi sot në spital policin i cili u helmua derisa po i jepte ndihmë ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia, njoftoi zyra e kryeministres ...

Rusia mohon helmimin e ish-agjentit: Do dëbojmë diplomatët britanikë

ABC News - 15.03.2018

Rusia do të dëbojë shumë shpejtë diplomatë të Mbretërisë së Bashkuara. Kjo është bërë e ditur nga ministri i jashtëm i Moskës në një kundërpërgjigje për dëbimin e 23 diplomatëve të Kremlinit nga ...

Fuqitë perëndimore dënojnë helmimin e Skripalit

VOA - 15.03.2018

Udhëheqësit e Britanisë, Francës, Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara dënuan me një deklaratë të përbashkët helmimin e një ish-spiuni rus në Britani, për të cilin po fajësohet Moska, duke e cilësuar ...

Perëndimi, bashkë kundër Rusisë

ABC News - 15.03.2018

Vendet e Perëndimit janë bërë bashkë në një deklaratë drejtuar Rusisë, ku i kërkojnë që të japë sqarime mbi helmimin e ish-spiunit rus në Angli. Nga ana e saj, Moska ka deklaruar se do t’i përgjigjet ...

E veja e Litvinenkos: Masat britanike pas helmimit, të pamjaftueshme

VOA - 15.03.2018

Një nga reagimet ndaj përgjigjes së Britanisë ndaj sulmit me agjent nervor kundër një agjenti të dyfishtë në jug të vendit, erdhi nga Marina Litvinenko, e veja e disidentit rus të vrarë në Londër, ...

Katër fuqi botërore krah Britanisë: Rusia kreu të parin sulm kimik në Europë prej Luftës II Botërore

Java News - 15.03.2018

Udhëheqësit e Francës, Gjermanisë, Britanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë publikuar një deklaratë të përbashkët këtë të enjte, përmes së cilës dënojnë ashpër sulmin me agjent nervor ...

E veja e Litvinenkos: Masat britanike pas helmimit, të pamjaftueshme

Gazeta Tema - 15.03.2018

Një nga reagimet ndaj përgjigjes së Britanisë ndaj sulmit me agjent nervor kundër një agjenti të dyfishtë në jug të vendit, erdhi nga Marina Litvinenko, e veja e disidentit rus të vrarë në Londër, ...

Dëbimi i 23 diplomatëve rus, kundërpërgjigjet Rusia, Lavrov: Gati largimi i diplomatëve britanik!

Java News - 15.03.2018

Vendimi i Kryeministes Britanike, Theresa May, për të ngrirë marrëdhëniet e nivelit të lartë me Rusinë, si dhe largimin e 23 diplomatëve rusë nga Mbretëria e Bashkuar, ka marrë mbështetjen e Shteteve ...

Katër fuqi botërore akuzojnë Rusinë për vrasjen e ish-spiunit: Shkeli sovranitetin e Britanisë

Gazeta Tema - 15.03.2018

Britania e Madhe, SHBA, Francë dhe Gjermani dolën në një deklaratë të përbashkët për helmimin e ish-agjentit rus dhe vajzës së tij në Salisbury të Britanisë së Madhe, duke thënë se nuk ka “asnjë ...

Konfliktet politike, FIFA në panik për Kampionatin botëror 2018

Lajmi.net - 14.03.2018

. FIFA-n e ka zënë paniku pas rritjes së presionit ndërkombëtar për të bojkotuar Kupën e Botës, “Rusi 2018”. Edhe pse nuk ka asnjë reagim zyrtar nga qeveria e futbollit europian, privatisht disa ...

Rusia injoron ultimatumin e Britanisë për sulmin me agjent nervor

Portalb - 14.03.2018

Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitry Peskov ka mohuar sërish çdo përfshirje të Rusisë në helmimin e ish-spiunit rus në Britani, duke thënë se Moska nuk do të pranojë akuzat apo ultimatumet e Londrës ...

Helmimi i ish-agjentit, Britania dëbon 32 diplomatë të Rurisë

LajmiFundit - 14.03.2018

Britania e Madhe do të dëbojë 23 diplomatë rusë në kuadër të masave kundër Rusisë, e cila ka injoruar ultimatumin për të dhënë shpjegime se si është përdorur agjenti nervor i zhvilluar në Luftën e ...

Rasti Skripal: May pritet të shpallë masa kundër Rusisë

Portalb - 14.03.2018

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, pritet të shpallë një sërë masash kundër Rusisë, pasi kjo e fundit nuk e ka përmbushur afatin e saj për të shpjeguar se si një agjent nervor, prodhim rus, ...

Britania dëbon 23 diplomatë rusë pas helmimit të ish-spiunit rus

Alsat - 14.03.2018

Britania e Madhe do të dëbojë 23 diplomatë rusë në kuadër të masave kundër Rusisë, e cila ka injoruar ultimatumin për të dhënë shpjegime se si është përdorur agjenti nervor i zhvilluar në Luftën e ...

Britania e Madhe dëbon 23 diplomatë rusë

Lajmi.net - 14.03.2018

Britania mori vendim të deportojë 23 diplomatë rusë në shenjë reagimi ndaj helmimit të agjentit të dyfishtë Sergey Skripal. Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May deklaroi para parlamentit ...

Moska akuzon Britaninë për “mendjemadhësi” në helmimin e ish-spiunit

Portalb - 14.03.2018

Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergey Lavrov, lidhur me rastin që ka të bëjë me helmimin e një ish-spiuni rus dhe të bijës së tij, e ka akuzuar Britaninë e Madhe për “mendjemadhësi” raporton ...

Gabriel: Berlini i shqetësuar për shkak sulmit ndaj Skripal

Idividi - 14.03.2018

Berlin, 13 mars 2018 (MIA) - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme Zigmar Gabriel deklaroi sot se Berlini është "shumë i shqetësuar për shkak helmimit të ish-spiunit Sergej Skripal dhe vajzës së tij ...

Tramp: Helmimi i agjentit - tingëllon sikur Rusia është fajtore

Idividi - 14.03.2018

Uashington, 13 maj 2018 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi sot se "tingëllon" sikur Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish spiunit Sergej Skripal dhe vajzës së tij në Britani duke ...

MPJ-ja ruse: Kërcënimet britanike lidhur me helmimin e ish-spiunit nuk do të mbeten pa përgjigje

Idividi - 14.03.2018

Moskë, 13 mars 2018 (MIA) - Kërcënimet nga Britania e Madhe për sanksione kundër Rusisë për shkak helmimit të ish-spiunit Sergej Skripal, nuk do të mbeten pa përgjigje, kumtoi sot Ministria ruse e ...

Rasti Skripal: May pritet të shpallë masa kundër Rusisë

Evropaelire - 14.03.2018

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, pritet të shpallë një sërë masash kundër Rusisë, pasi kjo e fundit nuk e ka përmbushur afatin e saj për të shpjeguar se si një agjent nervor, prodhim rus, ...

Politikani rus e krahason Theresa May me Hitlerin

Ina - 14.03.2018

Një politikan rus ka krahasuar kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May me diktatorin nazist Adolf Hitler. Vitaly Milonov ka lëshuar një seri të akuzave të mëdha kundër Britanisë duke e ...

Seancë urgjente e KS të KB-së për rastin me helmimin e ish-spiunit Skripal

Idividi - 14.03.2018

Nju-Jork, 14 mars 2018 (MIA) - Seancë urgjente e Këshillit të Sigurimit të KB-së do të mbahet sot lidhur me helmimin e ish-spiunit Sergej Skripal. Seanca do të mbahet me kërkesë të Britanisë së Madhe.

Rusia injoron ultimatumin e Britanisë për sulmin me agjent nervor

Evropaelire - 14.03.2018

Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitry Peskov ka mohuar sërish çdo përfshirje të Rusisë në helmimin e ish-spiunit rus në Britani, duke thënë se Moska nuk do të pranojë akuzat apo ultimatumet e Londrës ...

Britania i ngrin marrëdhëniet me Rusinë

Idividi - 14.03.2018

Londër, 14 mars 2018 (MIA) - Kryeministrja britanike, Thereza Mej njoftoi sot ngrirjen e marrëdhënieve me Rusinë. "Rusia është fajtore për helmimin e ish-agjentit Sergej Skripal", deklaroi ajo në ...

Londra i ndërpret marrëdhëniet bilaterale me Moskën, dëbon 23 diplomatë rusë

Idividi - 14.03.2018

Londër, 14 mars 2018 (MIA) - Britania e Madhe do të dëbojë 23 diplomatë rusë për shkak të rastit me helmimin e ish-spiunit Sergej Skripal, kumtoi kryeministrja britanike, Tereza Mej në Parlamentin në ...

Britania dëbon 23 diplomatë rusë pas helmimit të ish-spiunit rus

Evropaelire - 14.03.2018

Britania e Madhe do të dëbojë 23 diplomatë rusë në kuadër të masave kundër Rusisë, e cila ka injoruar ultimatumin për të dhënë shpjegime se si është përdorur agjenti nervor i zhvilluar në Luftën e ...

Vazhdojnë kritikat mes Moskës dhe Londrës për rastin Skripall

Idividi - 14.03.2018

Londër, 14 mars 2018 (MIA) - Rusia nuk ka dhënë përgjigje në afatin e paraparë në kërkesën e Britanisë së Madhe që të sqarojë si gazi nervor nga prodhimtaria ruse me të cilin janë helmuar ish spiuni ...

Britania vendos për deportimin e 23 diplomatëve rusë

Portalb - 14.03.2018

Kryeministrja britanike, Theresa May, njoftoi se Britania ka marrë vendimin për deportimin e 23 diplomatëve rusë në vazhdën e tensioneve me Rusinë për shkak të “tentativës për vrasjen” e ish-agjentit ...

Gjurmët e helmimit të spiunit rus në Angli mbërrijnë në Ballkan

Ina - 14.03.2018

Jehona e aferës së spiunazhit që ka shpërthyer në Britaninë e Madhe pas helmimit të ish-spiunit rus sergej Skripal ka përfshirë gjithë Europën. Mediat spanjolle dhe ato britanike bëjnë të ditur se ...

Britania e Madhe dëbon 23 diplomatë rusë

DW - 14.03.2018

Londra ka pezulluar kontaktet diplomatike të nivelit të lartë midis Britanisë së Madhe dhe Rusisë, pas atentatit me helm kundër ish-agjentit të dyfishtë Skripal dhe vajzës së tij në Britani.

Moska akuzon Britaninë për “mendjemadhësi” në helmimin e ish-spiunit

Lajmi.net - 14.03.2018

Lavrov tha se nuk ka patur nevojë për një kërkesë zyrtare ndaj Rusisë, sepse "ministri i Jashtëm britanik kishte ftuar ambasadorin rus dhe i kishte thënë gjithçka" Ministri i Punëve të Jashtme i ...

Konfliktet politike, FIFA në panik për Kupën e Botës

Mapo - 14.03.2018

FIFA-n e ka zënë paniku pas rritjes së presionit ndërkombëtar për të bojkotuar Kupën e Botës, “Rusi 2018”. Edhe pse nuk ka asnjë reagim zyrtar nga qeveria e futbollit europian, privatisht disa ...

Politikani rus e krahason Theresa May me Hitlerin

Telegrafi - 14.03.2018

Një politikan rus ka krahasuar kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May me diktatorin nazist Adolf Hitler. Vitaly Milonov ka lëshuar një seri të akuzave të mëdha kundër Britanisë duke e ...

Konfliktet politike, FIFA në panik për Kupën e Botës

SuperSport - 14.03.2018

FIFA-n e ka zënë paniku pas rritjes së presionit ndërkombëtar për të bojkotuar Kupën e Botës, “Rusi 2018”. Edhe pse nuk ka asnjë reagim zyrtar nga qeveria e futbollit europian, privatisht disa ...

Helmimi i ish-spiunit rus, Theresa May “ndëshkon” Putin, i dëbon 23 diplomatë

BalkanWeb - 14.03.2018

Kryeministrja Theresa May deklaroi sot në parlament se Britania do të dëbojë 23 diplomatë rusë pasi Moska refuzoi të shpjegonte se si agjenti nervor i prodhuar në Rusi u përdor në sulmin kundër ish ...

May njofton dëbimin e 23 diplomatëve rusë

Koha.net - 14.03.2018

Britania e Madhe do të dëbojë 23 diplomatë rusë, të dyshuar për pjesëmarrje në veprimtari spiunazhi, si edhe do të refuzojë një ftesë për vizitë nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, deklaroi ...

Helmimi i ish-agjentit, May kërkon takim urgjent të OKB-së

Mapo - 14.03.2018

Britania e Madhe ka kërkuar një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, për të diskutuar helmimin e ish-agjentit të dyfishtë në Salisbury.

Udhëheqësi i diplomacisë gjermane kërkon bashkëpunim nga Rusia

Koha.net - 14.03.2018

Ministri i Jashtëm gjerman, Haiko Maas, i kërkoi sot Rusisë të bashkëpunojë në hetimin për sulmin me helm nervor ndaj ish-agjentit rus në Angli, Sergei Skripal, për të cilin kryeministrja britanike, ...

Përgjigje ndaj helmimit të spiunit, Britania dëbon 23 diplomatë rusë – ata kanë vetëm një javë kohë për t’u larguar

Telegrafi - 14.03.2018

Kryeministrja Theresa May ka dëbuar 23 diplomatë rusë nga Mbretëria e Bashkuar në hakmarrje për sulmin me agjent nervor ndaj spiunit rus. Dhe siç shkruajnë mediat britanike, përcjell Telegrafi, ata ...

Britania njofton masat ndëshkuese ndaj Rusisë

VOA - 14.03.2018

Britania njoftoi një seri masash ndëshkimore kundër Moskës, përfshirë dëbimin e 23 diplomatëve rusë, pasi Rusia hodhi poshtë kërkesat për të shpjeguar se si një agjent nervor vdekjeprurës i periudhës ...

Helmimi i spiunit rus, Londra dëbon 23 diplomatë të Moskës

ABC News - 14.03.2018

Mbretëria e Bashkuara ka dëbuar 23 diplomatë të Rusisë lidhur me helmimin me substancë kimike të një ish spiuni rus. Gjithashtu Londra ka kërkuar një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë në ...

Konfliktet politike, FIFA në panik për Kupën e Botës

Gazeta Tema - 14.03.2018

FIFA-n e ka zënë paniku pas rritjes së presionit ndërkombëtar për të bojkotuar Kupën e Botës, “Rusi 2018”. Edhe pse nuk ka asnjë reagim zyrtar nga qeveria e futbollit europian, privatisht disa ...

“Luftë totale” Moskës: Britania e Madhe dëbon 23 diplomatë rusë

Gazeta Tema - 14.03.2018

Londra ka pezulluar kontaktet diplomatike të nivelit të lartë midis Britanisë së Madhe dhe Rusisë, pas atentatit me helm kundër ish-agjentit të dyfishtë Skripal dhe vajzës së tij në Britani.

Sulmi me agjent nervor, Rusia injoron ultimatumin e Britanisë

Gazeta Tema - 14.03.2018

Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitry Peskov ka mohuar sërish çdo përfshirje të Rusisë në helmimin e ish-spiunit rus në Britani, duke thënë se Moska nuk do të pranojë akuzat apo ultimatumet e Londrës ...

Theresa May nis “hakmarrjen” ndaj Rusisë? Britania dëbon 23 diplomatë rusë

Gazeta Tema - 14.03.2018

Britania e Madhe ka në plan që të dëbojë të paktën 23 diplomatë rusë. Ky vendim erdhi pasi Moska refuzoi të shpjegojë si agjenti nervor rus ishte përdorur për ish spiunin rus, Sergei Skripal.

SHBA i bashkohet Britanisë: Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor

Flaka - 14.03.2018

Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Haley iu bashkua Britanisë duke aluduar qartë se Rusia qëndron prapa sulmit me agjent kimik në Salisbury. Gjatë një sesioni të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në të ...

Shakaku i konflikteve politike në Rusi, rrezikohet Kupa e Botës !?!

Sportisot - 14.03.2018

FIFA-n e ka zënë paniku pas rritjes së presionit ndërkombëtar për të bojkotuar Kupën e Botës, “Rusi 2018”. Edhe pse nuk ka asnjë reagim zyrtar nga qeveria e futbollit europian, privatisht disa ...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

Lajmi.net - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë.

Lavrov: Rusia s’është fajtore për helmimin e Skripalit

Portalb - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në ...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

Zhurnal - 13.03.2018

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ...

Sulmi me agjentin nervor, Londra ultimatum Moskës: Shpjegime brenda së martës

Lajmi.net - 13.03.2018

Londra kërkon në formë ultimative nga ana e Moskës që të japë shpjegime brenda ditës së martë se si një agjent nervor, prodhim rus u përdor në sulmin ndaj ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës ...

Lavrov: Rusia s’është fajtore për helmimin e Skripalit

Lajmi.net - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në ...

Helmimi i ish-agjentit, Trump: Rusia duhet të japë një përgjigje

LajmiFundit - 13.03.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump thotë se Rusia duhet të japë një një përgjigje në lidhje me çështjen e helmimit të një ish-agjenti rus dhe të vajzës së tij.

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

Evropaelire - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë.

May: Ka shumë mundësi që pas sulmit ndaj ish agjentit rus të jetë Moska

Lajmi.net - 13.03.2018

Kryeministrja britanike tha se “ka shumë mundësi” që Rusia të jetë pas sulmit ndaj një ish spiuni rus dhe vajzës së tij, të cilët vazhdojnë të jenë në gjendje kritike në spital, pas kontaktit me një ...

SHBA-ja dhe Britania kërkojnë shpjegime nga Moska për rastin Skripal

Zhurnal - 13.03.2018

SHBA-ja dhe Britania kërkojnë shpjegime nga Moska për rastin Skripal Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u pajtua me kryeministren britanike, Theresa May, se Moska duhet të ofrojë ...

Mej: Rusia me siguri është përgjegjëse për helmimin e Skripalit

Idividi - 13.03.2018

Londër, 12 mars 2018 (MIA) - Kryeministrja britanike Tereza Mej deklaroi sot në Parlament se është "shumë e sigurt" që Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish-spiunit rus, Sergej Skripal dhe ...

Tillerson: Rusia të përballet me pasoja për sulmin me agjent nervor

Alsat - 13.03.2018

SHBA-ja ka besim të plotë në vlerësimin e Britanisë së Madhe se Rusia ka të ngjarë të ketë qënë përgjegjëse për sulmin me një agjent nervor ndaj një ish-agjenti rus në Britaninë e Madhe, javën e ...

Lavrov: Rusia s'është fajtore për helmimin e Skripalit

Evropaelire - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, mohoi se Moska qëndron prapa helmimit të ish-agjentit rus, Sergei Skripal, dhe të vajzës së tij në Britani dhe refuzoi kërkesën e Londrës për shpjegim në ...

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

Portalb - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë.

SHBA do t’i përgjigjet Rusisë nëse ka helmuar ish-spiunin rus

Evropaelire - 13.03.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë të “zemëruara” për siç ka thënë ai, për mundësinë e madhe që Rusia të ketë helmuar ish-spiunin Sergei Skripal në ...

Ambasadorja britanike në Moskë e ftuar për bisedë

Idividi - 13.03.2018

Moskë, 13 mars 2018 (MIA) - Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Moskë sot është ftuar në bisedë në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Rusisë, kumtoi MPB-ja ruse.

Kremlini kundërshton akuzat për helmimin e ish-agjentit rus

DW - 13.03.2018

Rusia i ka hedhur poshtë si qesharake kritikat britanike se është e përfshirë në atentatin e helmimit për ish-agjentin e dyfishtë. Ndërkohë BE tha se mbështet pozicionin e Britanisë së Madhe.

Rasti Skripal e ndau opinionin botëror

Idividi - 13.03.2018

Pekin, 13 mars 2018 (MIA) - Në deklaratën e kryeministres britanike Tereza Mej për rolin e pretenduar të Moskës në helmimin e ish spiunit rus Sergej Skripal dhe vajzës së tij mungojnë dëshmi serioze, ...

SHBA-ja dhe Britania kërkojnë shpjegime nga Moska për rastin Skripal

Evropaelire - 13.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u pajtua me kryeministren britanike, Theresa May, se Moska duhet të ofrojë "përgjigje të qarta" rreth përdorimit të një agjenti nervor, prodhim rus, ...

Përplasja Rusi-Britani, reagon ambasada ruse në Shqipëri

SOT - 13.03.2018

Pas akuzave të kryeministres britanike, Theresa May ndaj Rusisë dhe Moskës zyrtare ka reaguar edhe ambasada ruse në Shqipëri, duke publikuar qëndrimin e Ministrit të Jashtëm rus.

Ushtarë, policë dhe mjekë “rrethojnë” fshatin ku u helmua ish spiuni rus me të bijën

Telegrafi - 13.03.2018

Policë me uniforma dekontaminuese dhe ekspertët e armëve kimike të ushtrisë britanike u shfaqën në një fshat të vogël në Wiltshire në kuadër të lëvizjes më të fundit lidhur me çështjen e helmimit të ...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

Telegrafi - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal, që kulmoi me ultimatumin e vendosur nga Londra ...

Trump: Helmimi i agjentit, duket se rusët janë fajtorë

Koha.net - 13.03.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se “tingëllon” sikur Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish-spiunit Sergej Skripal dhe vajzës së tij në Britani të Madhe, duke shtuar se lidhur me ...

E helmoi Rusia ish-spiunin? Putin-gazetarit: Ne shtojmë mirëqënien, ti na flet për tragjedi

BalkanWeb - 13.03.2018

Presidenti rus Vladimir Putin është pyetur në lidhje me helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal në Britani. I pyetur nga BBC nëse Rusia ka gisht në këtë punë, lideri rus me ironi u përgjigj: “Ne po ...

Helmimi i ish spiunit rus, May: Ka shumë gjasa që Rusia të jetë përgjegjëse!

RTSH - 13.03.2018

Komisioni për Sigurinë Kombëtare në Britani u mblodh për hetimin e helmimit të ish-spiunit rus dhe vajzës së tij rreth një javë më parë. Kryeministrja Theresa May i është përgjigjur presidentit Rus ...

Video: Tensioni me Rusinë shtohet, britanikët i acaron kjo buzëqeshje e Putin

Mapo - 13.03.2018

Tensionet mes Britanisë së Madhe dhe Rusisë po shtohen pas helmimit të një spiuni rus në tokën angleze. Sidomos mediat angleze janë acaruar nga reagimi i presidentit Vladimir Putin, i pyetur në ...

Sulmi me agjentin nervor, Londra ultimatum Moskës: Shpjegime brenda së martës

Mapo - 13.03.2018

Londra kërkon në formë ultimative nga ana e Moskës që të japë shpjegime brenda ditës së martë se si një agjent nervor, prodhim rus u përdor në sulmin ndaj ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës ...

Mediat nuk po merren me përgjigjen, por me “buzëqeshjen” e tij: Momenti kur Putin pyetet për helmimin e spiunit rus ...

Telegrafi - 13.03.2018

Ky është momenti kur Vladimir Putin “buzëqesh me vetëkënaqësi” pasi u pyet nëse Rusia ishte përgjegjëse për helmimin e spiunit rus Sergei Skripal. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet ...

Hetimi për helmimin e Skripal do të zgjasë me javë

Koha.net - 13.03.2018

Policia britanike njoftoi sot se hetimi për sulmin me substancë kimike ndaj ish-spiunit Sergej Skripalj do të zgjasë disa javë dhe se në hetimet e deritanishme nuk ka asnjë të dyshuar.

Helmimi i ish-agjentit rus, reagon kryeministrja May: Për çfarë duhet të përgjigjet Moska

BalkanWeb - 13.03.2018

BRITANI- Moska duhet të shpjegojë se për çfarë arsye një agjent nervor i prodhuar në Rusi është përdorur për të helmuar ish-agjentin rus Sergei Skripal dhe vajzën e tij, Julia, është shprehur ...

Lavrov i përgjigjet ultimatumit britanik: Na jepni qasje te provat!

Mapo - 13.03.2018

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar pretendimet e Britanisë së Madhe për përfshirjen e Rusisë në helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal, që kulmoi me ultimatumin e vendosur nga Londra ...

Helmimi i ish-agjentit rus/Lavrov: Rusia është e pafajshme

ABC News - 13.03.2018

Rusia i është përgjigjur ultimatumit të kryeministres Britanike Tereza Mej lidhur me dhënien e detajeve për helmimin e ish-spiunit rus. Ministri i jashtëm thotë se Moska është e pafajshme dhe ofroi ...

Trump: Helmimi i agjentit, duket se rusët janë fajtorë

Telegrafi - 13.03.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se “tingëllon” sikur Rusia është përgjegjëse për helmimin e ish-spiunit Sergei Skripal dhe vajzës së tij në Britani të Madhe, duke shtuar se lidhur me ...

Paqja në botë në rrezik, të gjithë kundër të gjithëve

ABC News - 13.03.2018

Paqja në botë mund të konsiderohet në rrezik në një moment që vijojnë përplasjet mes Moskës dhe Londrës për shkak të helmimit të spiunit rus. Edhe Turqia duket e gatshme, për të prishur marrëdhëniet ...

BE-ja mbështet Londrën në çështjen e helmimit të ish-agjentit rus

Telegrafi - 13.03.2018

Komisioni Evropian u solidarizua sot me Londrën në lidhje me helmimin e ish-agjentit rus në Britaninë e Madhe, ndërkohë që kryeministrja britanike, Theresa May ka ngre dyshime mbi përgjegjësinë e ...

Trump: Rusia duhet të japë një përgjigje të prerë në lidhje me çështjen e ish-agjentit

BalkanWeb - 13.03.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se Rusia duhet të japë një përgjigje pa ambiguitet në lidhje me çështjen e helmimit të një ish-agjenti rus dhe të vajzës së tij, në përfundim të një ...

May: Ka shumë mundësi që pas sulmit ndaj ish agjentit rus të jetë Moska

VOA - 13.03.2018

Kryeministrja britanike tha se “ka shumë mundësi” që Rusia të jetë pas sulmit ndaj një ish spiuni rus dhe vajzës së tij, të cilët vazhdojnë të jenë në gjendje kritike në spital, pas kontaktit me një ...

Tensionet mes Londrës dhe Moskës dhe roli i Natos

VOA - 13.03.2018

Britania i ka dhënë Kremlinit afat deri të martën në mesnatë për të shpjeguar pse një agjent nervor i prodhuar nga ushtria ruse u përdor për të helmuar një ish agjent të dyfishtë rus dhe vajzën e tij ...

A do të largohet Anglia nga Kupa e Botës sonte në mesnatë?!

VeqSport - 13.03.2018

Kryeministrja britanike Tereza Mei ka bërë një kërcënim të hapur ndaj Rusisë të hënën, kur ka deklaruar se brenda të martës në mesnatë, autoritetet e Moskës duhet të japin shpjegime për helmimin e ...

Çështja "Skripal"/Tillerson: "Nuk do të kalojë pa përgjigje"

Respublica - 13.03.2018

Vdekja e ish-agjentit rus Sergei Skripal si pasojë e mundshme një helmimi të qëllimshëm ka sjellë reagime edhe nga sekretari amerikan i Departmentit të Shtetit, Rex Tillerson.

A do të largohet Anglia nga Kupa e Botës sonte në mesnatë?!

Java News - 13.03.2018

Kryeministrja britanike Tereza Mei ka bërë një kërcënim të hapur ndaj Rusisë të hënën, kur ka deklaruar se brenda të martës në mesnatë, autoritetet e Moskës duhet të japin shpjegime për helmimin e ...

Seancë e qeverisë britanike pas helmimit të axhentit rus Skripal

Idividi - 12.03.2018

Londër, 10 mars 2018 (MIA) - Qeveria britanike do të mbajë mbledhje të komitetit të saj të sigurisë, në të ashtuquajturin formati Kobra, për të hetuar situatën e sigurisë pas helmimit të spiunit rus ...

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

Evropaelire - 12.03.2018

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë.

Britani: Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

Lajmi.net - 12.03.2018

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë.

Profili/ Kush është Skripal, ish-spiuni i dyfishtë që bën Moskën të dridhet

Ina - 12.03.2018

Nga: Luigi Ippolito/ Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury.

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

Evropaelire - 12.03.2018

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

Portalb - 12.03.2018

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...

Helmimi i ish spiunit rus, Theresa May: Pas sulmit qëndron Moska

LajmiFundit - 12.03.2018

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May thotë se ka shumë gjasa që pas tentativës për vrasjen e një ish spiuni rus dhe vajzës së tij, qëndron Moska.

Para dhe tradhti/ Kush është Skripal, ish-spiuni që bën Moskën të dridhet

BalkanWeb - 12.03.2018

Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë për jetën në spital.

Britani, Këshilli për Siguri Kombëtare diskuton për sulmin me agjent nervor

BalkanWeb - 12.03.2018

Këshilli për Siguri Kombëtare i Britanisë do të takohet sot për të diskutuar lidhur me sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij në qytetin Salisbury të Britanisë.

May: është shumë e mundur që Rusia ka helmuar Skripalin

VOA - 12.03.2018

Kryeministrja britanike Theresa May tha se qeveria ka dalë në përfundimin se ka shumë gjasa që Rusia të jetë përgjegjëse për sulmin që ndodhi gjatë këtij muaji ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus ...

Para dhe tradhti/ Kush është Skripal, ish-spiuni që bën Moskën të dridhet

Mapo - 12.03.2018

Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë për jetën në spital.

Britania fajëson Rusinë për sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit

Gazeta Express - 12.03.2018

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit ndaj ish-spiunit rus

Koha.net - 12.03.2018

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...

Kryeministrja britanike: Ka shumë gjasa që Rusia të ketë helmuar ish-agjentin Skripal dhe vajzën e tij

BalkanWeb - 12.03.2018

Kryeministrja britanike Theresa May tha se qeveria ka dalë në përfundimin se ka shumë gjasa që Rusia të jetë përgjegjëse për sulmin që ndodhi gjatë këtij muaji ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus ...

Kryeministrja britanike: Ka shumë gjasa që Rusia të ketë helmuar ish-agjentin Skripal dhe vajzën e tij

Mapo - 12.03.2018

Kryeministrja britanike Theresa May tha se qeveria ka dalë në përfundimin se ka shumë gjasa që Rusia të jetë përgjegjëse për sulmin që ndodhi gjatë këtij muaji ndaj ish-agjentit të dyfishtë rus ...

Helmimi i agjentit rus, May akuzon Rusinë

ABC News - 12.03.2018

Kryeministrja Theresa May ka reaguar në lidhje me helmimin e ish-spiunit rus në Angli, duke e drejtuar gishtin nga Rusia. Ndonëse jo në mënyrë direkte, May ka akuzuar Moskën për sulm ndaj Mbretërisë ...

Para dhe tradhti: Kush është Skripal, ish-spiuni që bën Moskën të dridhet

Gazeta Tema - 12.03.2018

Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury. Që atëherë ata luftojnë në një klinikë për jetën.

Profili/ Kush është Skripal, ish-spiuni i dyfishtë që bën Moskën të dridhet

Java News - 12.03.2018

Nga: Luigi Ippolito/ Agjenti i dyfishtë rus Sergej Skripali dhe e bija u gjetën të dielën pa ndjenja me shenja helmimi në qytetin e vogël anglez, Salisbury.

FOTOT/ Ushtria britanike rrethon fshatin ku u helmua ish spiuni rus me të bijën

Java News - 12.03.2018

Policë me uniforma dekontaminuese dhe ekspertët e armëve kimike të ushtrisë britanike u shfaqën në një fshat të vogël në Wiltshire në kuadër të lëvizjes më të fundit lidhur me çështjen e helmimit të ...

Britania fajëson Rusinë për sulmin me agjent nervor ndaj ish-spiunit

Durres Lajm - 12.03.2018

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...

Helmimi i ish agjentit rus, Putin: Britanikët të thellohen në hetime para se të akuzojnë!

Java News - 12.03.2018

Presidenti rus Vladimir Putin i ka kerkuar Britanisë që të hetojë më tepër për spiunin e helmuar Sergei Skripal para se të akuzojë dikë për këtë. Presidenti rus i kërkoi Britanisë së Madhe që të ...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

Alb Portali - 12.03.2018

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...

May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor

Flaka - 12.03.2018

Kryeministrja e Britnisë, Theresa May ka thënë se të dhënat tregojnë se “ka shumë gjasa” që Rusia qëndron pas sulmit me agjent nervor, ndaj ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, edhe pse Kremlini ka ...