TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndryshon përbërja e KKT, ja anëtarët e rinj

SOT - 12.10.2013

Qeveria “Rama” ka ndryshuar përbërjen e Këshillit Kombëtar të Territorit. Me një vendim të posaçëm, Këshilli i Ministrave ka zgjeruar përbërjen e KKT.

Xhamia e Namazgjasë, KMSH do të ribëjë projektin

24 orë - 12.10.2013

Katër ditë më parë, Këshilli Kombëtar i Territorit, anulloi lejen zhvillimore të godinës 8-katëshe që do të ngrihej ngjitur me xhaminë e re të myslimanëve, te lulishtja e Namazgjasë.

Myslimanët hapin fushatën e donacioneve për xhaminë

Lajmeshqip - 12.10.2013

Tiranë- Edhe pse u tha se ndërtimi i kësaj xhamie do të kushtonte 30 milionë euro, nga të cilat 10 milionë euro do të financoheshin nga qeveria turke dhe ajo kuvajtiane, duket se vetë Komuniteti ...

KKT drejtohet nga Kryeministri, në përbërje 9 ministra

LajmiFundit - 12.10.2013

Këshilli i ri Kombëtar i Territorit do të drejtohet nga Kryeministri Edi Rama dhe do të ketë në përbërje 9 ministra. Në Fletoren Zyrtare është publikuar vendimi i datës 3 tetor 2013, kur është ...

Ndërtimi i xhamisë së re në Tiranë, besimtarët: KMSH të mbajë qëndrim

LajmiFundit - 12.10.2013

Besimtarët myslimanë i kërkojnë Komunitetit të ketë qëndrim të unifikuar për cështjen e ndërtimit të xhamisë së re në Tiranë. Mijëra besimtarë në vend shprehin njëzëri se kanë nevojë për një xhami të ...

Besimtarët myslimane edhe këtë vit pa xhaminë e madhe

Albeu.com - 12.10.2013

Besimtarët myslimane do të vijojnë edhe këtë vit të falin Bajramin në bulevardin kryesor pasi punimet për ndërtimin e xhamisë së madhe në sheshin e Namazgjasë janë ndërprerë sërish.

Beteja politike për Namazgjanë

Mapo - 12.10.2013

Vladimir Karaj Një i ri mysliman, ndërsa falte dje Xhumanë në trotuar, i duhet t’i përkulej Zotit në atë krah të Lindjes që përkon me derën e Bashkisë së Tiranës.

Imamët: 'Lufta' ndaj xhamisë, faji i KMSH

BalkanWeb - 12.10.2013

TIRANE- Kurban Bajrami, i cili kremtohet më 15 tetor, do t'i gjejë besimtarët myslimanë jo vetëm duke e falur namazin në rrugët e Tiranës, por edhe pa një përgjigje përfundimtare se çfarë po ndodh me ...

Xhamia e Namazgjasë, lexuesit në BalkanWeb pajtohen me vendimin e Ramës

BalkanWeb - 12.10.2013

TIRANË -Xhamia të ndërtohet si objekt, kulti por pa pjesën e godinës multifunksionale. Me shumicë votash ky ishte verdikti i lexuesve të BalkanWeb në sondazhin 3 ditor me temë: “A është i drejtë ...

Xhamia e Namazgjasë, KMSH do të ribëjë projektin

Shqiptarja - 12.10.2013

TIRANE- Katër ditë më parë, Këshilli Kombëtar i Territorit, anulloi lejen zhvillimore të godinës 8-katëshe që do të ngrihej ngjitur me xhaminë e re të myslimanëve, te lulishtja e Namazgjasë.

Komuniteti Mysliman hap fushatën e donacioneve për Xhaminë e Madhe

Gazeta Tema - 12.10.2013

Edhe pse u tha se ndërtimi i kësaj xhamie do të kushtonte 30 milionë euro, nga të cilat 10 milionë euro do të financoheshin nga qeveria turke dhe ajo kuvajtiane, duket se vetë Komuniteti Mysliman ...

Këshillit i ri Kombëtar i Territorit, ja kush janë anëtarët e tij

Gazeta Idea - 12.10.2013

Tiranë- Në Fletoren Zyrtare është publikuar vendimi i datës 3 tetor 2013, ku mësohet përbërja e Këshilli të ri Kombëtar të Territorit. Aido të drejtohet nga Kryeministri Edi Rama dhe do të ketë në ...

Pas heqjes së lejes për kullat, do ribëhet projekti i xhamisë. Kosto 30 milionë euro.

Respublica - 12.10.2013

Shqiptarja.com sjell sot lajmin se projekti i Xhamisë së madhe do të ri-bëhet. Katër ditë më parë, Këshilli Kombëtar i Territorit, anulloi lejen zhvillimore të godinës 8-katëshe që do të ngrihej ...

Xhamia,  projekti 30 milionë euro KMSH u kërkon lekë besimtarëve

Shqiptarja - 12.10.2013

TIRANE - Katër ditë më parë, Këshilli Kombëtar i Territorit, anuloi lejen zhvillimore të godinës 8-katëshe që do të ngrihej ngjitur me xhaminë e re të myslimanëve, te lulishtja e Namazgjasë.

KMSH u kërkon para besimtarëve për Xhaminë e Madhe

Tetova Sot - 12.10.2013

Katër ditë më parë, Këshilli Kombëtar i Territorit, anuloi lejen zhvillimore të godinës 8-katëshe që do të ngrihej ngjitur me xhaminë e re të myslimanëve, te lulishtja e Namazgjasë.

Berisha: Leja për xhaminë e ligjshme, Rama fut procesin në kalendat greke

Gazeta Start - 11.10.2013

Tiranë – Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Këshilli Kombëtar i Territorit de fakto dhe de jure ka anuluar projektin për ndërtimin e xhamisë së Namazgjasë në kryeqytet.

Berisha: Mbledhja e KKT-së si e “Cosa Nostra-s”

Shekulli - 10.10.2013

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot vendimin e KKT-së për anulimin e godinës polifunksionale të Xhamisë së Namazgjasë, madje e ka quajtur anulim “de juro dhe de facto dhe të vetë projektit ...

Komuniteti Mysliman i përgjigjet Bashës: Projekti i xhamisë do të vazhdojë, gëzon mbështetjen e qeverisë

SOT - 10.10.2013

Zhvillimeve më të reja lidhur me projektin e ndërtimit të xhamisë së madhe në kryeqytet u është përgjigjur dje edhe Komuniteti Mysliman. Në një prononcim publik në media, kryeministri i Shqipërisë, ...

Kastriot Frashëri: Të dorëhiqet kreu i Komunitetit Mysliman, aferë korruptive me projektin e xhamisë

SOT - 10.10.2013

Instituti i Çështjeve Kombëtare–INA përshëndet vendimin e fundit të Këshillit Kombëtar të Territorit (KKT), si organ vendimmarrës që funksionon pranë Këshillit të Ministrave për të anuluar pjesërisht ...

Xhamia e Namazgjasë, pronarët: Pakti me KMSH do të prishet

Albeu.com - 10.10.2013

Vendimi i Këshillit Kombëtar të Territorit (KKT) për anulimin e një pjese të lejes së xhamisë, për pronarët e tokës do të thotë prishje e marrëveshjes që ata kanë me Komunitetin Mysliman dhe ...

Flasin pronarët e tokës: Pa kullat nuk ka as xhami të Namazgjasë

24 orë - 10.10.2013

Dy ditë pasi kryeministri i vendit Edi Rama, anulloi lejen e paraardhësit të tij, për ndërtimin e kompleksit të Namazgjasë që përfshin xhaminë dhe një qendër tregtare, dalin në dritë detaje që ...

“Komuniteti Mysliman na preu në besë”

Lajmeshqip - 10.10.2013

Tiranë-Pronarët e një pjese të tokës ku do ndërtohej Xhamia e Namazgjasë, janë zemëruar me qëndrimin e Komunitetit Mysliman. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, zbuloi se pronarët e tokës ...

Pronarët e tokës: Komuniteti Mysliman na preu në besë

Kombetare - 10.10.2013

Pronarët e një pjese të tokës ku do ndërtohej Xhamia e Namazgjasë, janë zemëruar me qëndrimin e Komunitetit Mysliman. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, zbuloi se pronarët e tokës kishin ...

Xhamia, Berisha: Duart e mafies në shtëpinë e perëndisë

SOT - 10.10.2013

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për Xhaminë, duke akuzuar Ramën se vendimi i tij ka në bazë urrejtjen ...

Berisha: Xhamia do bëhet, Rama mbledhje KKT-je si takimet e Cosa Nostras

LajmiFundit - 10.10.2013

Tirane – “Xhamia do bëhet” shkruan në titullin e reagimit të sotëm në Fb, ish-kryeministri Sali Berisha. Në një mesazh për mbështetësit e tij, ai shkruan se “njeriu që për 11 vjet me rradhë bllokoi ...

Berisha: Rama e futi proçesin e ndërtimit në kalendat greke, xhamia do bëhet

Albeu.com - 10.10.2013

Edi Rama e futi futi proçesin e ndërtimit të Xhamisë së Madhe të Tiranës në kalendat greke. Kështu shkruan ish-kryeministri i vendit Sali Berisha në rrjetin social Facebook, teksa i referohet ...

Xhamia e Namazgjasë, pronarët: U prish pakti. Lubonja: KKT ta pezullojë

BalkanWeb - 10.10.2013

TIRANE -Ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë në rrezik! Pronarët e tokës kanë deklaruar se vendimi i Këshillit Kombëtar të Territorit (KKT) për anulimin e një pjese të lejes së xhamisë, sjell prishjen e ...

Xhamia, Berisha: Rama e futi proçesin e ndërtimit në kalendat greke, xhamia do bëhet

Ora news - 10.10.2013

Edi Rama e futi futi proçesin e ndërtimit të Xhamisë së Madhe të Tiranës në kalendat greke. Kështu shkruan ish-kryeministri i vendit Sali Berisha në rrjetin social facebook, teksa i referohet ...

Berisha sulmon Ramën: Mbledhja e KKT-së, si në shpellat e Cosa Nostras

BalkanWeb - 10.10.2013

TIRANE- Ish kryeministri, Sali Berisha komentoi sot në “Facebook” vendimin e KKT-së për të anuluar një pjesë të projektit për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Tiranë.

Xhamia do të bëhet

Botasot - 10.10.2013

Edi Rama e futi futi proçesin e ndërtimit të Xhamisë së Madhe të Tiranës në kalendat greke. Kështu shkruan ish-kryeministri i vendit Sali Berisha në rrjetin social facebook, teksa i referohet ...

Berisha: Anulimi i projektit i paligjshëm, Xhamia do të bëhet

Zeri - 10.10.2013

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e Këshillit Kombëtar të Territorit, për anulimin e një pjese të projektit për ndërtimin e Xhamisë së Madhe.

Pronarët e tokës: Komuniteti Mysliman na preu në besë

Gazeta Tema - 10.10.2013

Pronarët e një pjese të tokës ku do ndërtohej Xhamia e Namazgjasë, janë zemëruar me qëndrimin e Komunitetit Mysliman. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, zbuloi se pronarët e tokës kishin ...

Xhamia e Namazgjasë, pronarët: U prish pakti. Lubonja: KKT ta pezullojë

Durres Lajm - 10.10.2013

-Ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë në rrezik! Pronarët e tokës kanë deklaruar se vendimi i Këshillit Kombëtar të Territorit (KKT) për anulimin e një pjese të lejes së xhamisë, sjell prishjen e ...

Berisha: Rama futi duart e mafies në shtëpinë e Perëndisë. Do të ndërtojë vetë aty

Gazeta Tema - 10.10.2013

Ish- kryeministri Sali Berisha, ai që firmoi lejen për Xhaminë e Namazgjasë, shoqëruar me një objekt shumëkatësh ngjitur, thotë se vendimi ka qenë i rregullt.

Berisha flet me gjuhën e “Cosa Nostrës” (ia ka rrëfyer Majlinda !)

AMA-News - 10.10.2013

Kur ministrja Majlinda Bregu u gjet e dyshuar perlidhje me Prudentinot e Sacra Corona Unita, Sali Berisha nuk e zbertheu kurre gojen te hidhte nje fjale.

Berisha: Rama mbledhje KKT-je si takimet e Cosa Nostras

Gazeta Dita - 10.10.2013

Ish- kryeministri Sali Berisha, ai që firmoi lejen për Xhaminë e Namazgjasë, shoqëruar me një objekt shumëkatësh ngjitur, thotë se vendimi ka qenë i rregullt.

Berisha: Mbledhja e KKT si në shpellat e Cosa Nostras

Shqiptarja - 10.10.2013

TIRANË - Ish-kryeministri Sali Berisha ka kundërshtuar vendimin e KKT për anulimin e godinës polifunksionale të Xhamisë së Namazgjasë, madje e ka quajtur anulim de juro dhe de facto dhe të vetë ...

Berisha: Rama futi duart e mafies në shtëpinë e Perëndisë. Do të ndërtojë vetë aty

Info Shqip - 10.10.2013

Ish- kryeministri Sali Berisha, ai që firmoi lejen për Xhaminë e Namazgjasë, shoqëruar me një objekt shumëkatësh ngjitur, thotë se vendimi ka qenë i rregullt.

Berisha: Rama futi duart e mafies në shtëpinë e Perëndisë. Do të ndërtojë vetë aty

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Ish- kryeministri Sali Berisha, ai që firmoi lejen për Xhaminë e Namazgjasë, shoqëruar me një objekt shumëkatësh ngjitur, thotë se vendimi ka qenë i rregullt.

Xhamia, Berisha: Preteksti që leja është e paligjshme është një mashtrim

Gazeta Idea - 10.10.2013

Tiranë- Ish-kryeministri, Sali Berisha duke komentuar në rrjetin social Facebook për vendimin e KKT-së për të anuluar një pjesë të projektit të ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Tiranë, thotë se ...

Pronarët e tokës: Xhamia e Namazgjasë nuk mund të ndërtohet

Republika - 10.10.2013

Pronaret e tokës qe preken nga ndërtimi i xhamisë së Namazgjasë, thonë se pas këtij vendimi të Këshillit Kombëtar të Territorit, ky objekt kulti nuk mund të ndërtohet.

Bien kullat e Bashës, leje vetëm Xhamisë së Namazgjasë

Shekulli - 09.10.2013

Luis Tanushi -Këshilli Kombëtar i Territorit në mbledhjen e tij të parë nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama, bllokoi lejet për qendrat funksionale në plan për t’u ndërtuar së bashku me Xhaminë e ...

Basha: Rama ndaloi de jure projektin për xhaminë

Gazeta Start - 09.10.2013

Tiranë – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideroi se anulim të projektit të xhamisë së madhe të Tiranës, vendimin e Këshillit Kombëtar të Territorit të drejtuar nga kryeministri Edi ...

KMSH: Kemi besim se qeveria do e zgjidhë truallin për xhaminë

Gazeta Start - 09.10.2013

Tiranë – Komuniteti Musliman i Shqipërisë shpreson se qeveria e majtë nuk do ta anulojë projektin për ndërtimin e xhamisë së Namazgjasë në kryeqytet. Me anë të një reagimi, KMSH-ja thekson sqaron ...

Komuniteti Mysliman: Projekti i xhamisë ka mbështetjen e qeverisë “Rama”

Shekulli - 09.10.2013

Komunitetit Mysliman ka reaguar sot në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në sheshin e Namazgjasë.

KMSH do të presë zbardhjen e vendimit

Albeu.com - 09.10.2013

Pas vendimit të sotëm të Këshillit Kombëtar të Territorit, i komunikuar nga vet kryeministri Rama për anulimin e pjesshëm të lejes së ndërtimit të xhamisë, saktësisht godinës polifunksionale në ...

Kreu i PD shqetësohet për kullat e rrëzuara, akuzon Ramën për prishjen e xhamisë

SOT - 09.10.2013

Kreu i Partisë Demokratike, njëkohësisht kreu i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka reaguar vetëm pak minuta pas vendimit të KKT nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama, për anulimin e projektit të ...

Projekti i Xhamisë së Namazgjasë do të vazhdojë

Albeu.com - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagon pas vendimit të një dite më parë të KKT-së duke sqaruar besimtarët dhe opinionin publik se sikurse u shpreh edhe Kryeministri Rama në deklaratën e tij, ...

Komuniteti Mysliman: Projekti i xhamisë, gëzon mbështetjen e plotë të Qeverisë Rama

SOT - 09.10.2013

Menjëherë pas vendimit të djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit, për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në sheshin e Namazgjasë, ka ardhur edhe reagimi i Komunitetit Mysliman, me anë të ...

Komuniteti Mysliman: Besimtarë, qetësohuni! Xhamia e re do ndërtohet

LajmiFundit - 09.10.2013

Tirane – Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, reagoi lidhur me vendimin që Këshilli Kombëtar i Territorit mori dje duke pezulluar qendrën polifunskionale në projektin e Xhamisë së Namazgjasë.

Projekti i xhamisë ka mbështetjen e qeverisë Rama

Ina - 09.10.2013

Pas vendimit të djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në sheshin e Namazgjasë, ka ardhur edhe reagimi i Komunitetit Mysliman.

Projekti i Xhamisë së Namazgjasë do të vazhdojë

Portalb - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagon pas vendimit të një dite më parë të KKT-së duke sqaruar besimtarët dhe opinionin publik se sikurse u shpreh edhe Kryeministri Rama në deklaratën e tij, ...

Komuniteti Mysliman: Projekti i xhamisë ka mbështetjen e qeverisë “Rama”

24 orë - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman ka reaguar sot në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në Sheshin e Namazgjasë.

Komuniteti Musliman i gëzohet mbështetjes së Ramës për xhaminë

Lajmeshqip - 09.10.2013

Tiranë- Komuniteti Mysliman reagoi pas vendimit të Këshillit Kombëtar të Territorit, që vendosi të ndryshojë lejen për Xhaminë e Namazgjasë, duke hequr nga projekti një godinë polifunksionale ngjitur ...

Komuniteti Mysliman: Xhamia do ndërtohet, kemi mbështetjen e Ramës

Almakos - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman reagoi pas vendimit të Këshillit Kombëtar të Territorit, që vendosi të ndryshojë lejen për Xhaminë e Namazgjasë, duke hequr nga projekti një godinë polifunksionale ngjitur me ...

Komuniteti Mysliman: Projekti i xhamisë ka mbështetjen e qeverisë Rama

Ora news - 09.10.2013

Pas vendimit të djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në sheshin e Namazgjasë, ka ardhur edhe reagimi i Komunitetit Mysliman.

Komuniteti Mysliman: Projekti i xhamisë ka mbështetjen e qeverisë Rama

Botasot - 09.10.2013

Pas vendimit të djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në sheshin e Namazgjasë, ka ardhur edhe reagimi i Komunitetit Mysliman.

Namazgjaja, Komuniteti Mysliman: Qeveria garanton, xhamia do bëhet

BalkanWeb - 09.10.2013

TIRANË -Komuniteti Mysliman ka reaguar sot lidhur me pezullimin e një prej lejeve që Këshilli Kombëtar i Territorit kreu për projektin e Xhamisë së Namazgjasë.

Anulohet leja për godinat pas Xhamisë, plani për “ngrirjen” e ndërtimeve

Mapo - 09.10.2013

Qeveria “Rama” anulon lejen e ndërtimit për godinën polifunksionale pranë Xhamisë së Namazgjasë, “ngrin” ndërtimet në Berat, Krujë dhe Gjirokastër, dhe i jep dritën jeshile hartimit të Planit të ...

Rama: Xhamia do të ndërtohet, kriza, më e rënda pas ‘97

Mapo - 09.10.2013

Edi Rama tha dje se gjendja financiare e vendit është më e rënda pas ’97-ës, por shtoi ndërkohë se misioni i marrë përsipër nuk do të braktiset. Në konferencën për mediat, pas vendimeve të KKT-së, ...

Komuniteti Mysliman: Presim zbardhjen e vendimit

Mapo - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman preferoi të mos ngutej me një reagim pasditen e djeshme, pasi u publikua anulimi i një pjese të lejes ndërtimore për Xhaminë e Namazgjasë.

Vendimi i KKT, Basha: Ligjërisht është anuluar projekti i Xhamisë së Madhe

Mapo - 09.10.2013

TIRANË Përmes një konference për shtyp pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Territorit, kryeministri Edi Rama njoftoi se ishte ndryshuar vendimi për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë dhe godinës ...

Komuniteti Mysliman: Qeveria na siguroi se ka një zgjidhje për truallin e xhamisë

ABC News - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman Shqiptar nuk ka publikuar një maket që në miniaturë të reflektonte se si do të ishte xhamia e re e Tiranës dhe godina disakatëshe polifunksionale tek namazgjaja.

Xhamia, Myslimanët: Qeveria na premtoi zgjidhjen e duhur

Shqiptarja - 09.10.2013

TIRANE- Komiteti Mysliman reagon lidhur me vendimin e djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit i hap rrugën përfundimisht ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë në Tiranë, por ka anuluar ndërtimin e ...

Komuniteti Mysliman: Qeveria do e ndërtojë Xhaminë e Namazgjasë

Gazeta Dita - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman ka reaguar sot lidhur me pezullimin e një prej lejeve që Këshilli Kombëtar i Territorit pezulloi mbi projektin e Xhamisë së Namazgjasë.

Komuniteti Mysliman: Xhamia do ndërtohet, kemi mbështetjen e Ramës

Gazeta Tema - 09.10.2013

Komuniteti Mysliman reagoi pas vendimit të Këshillit Kombëtar të Territorit, që vendosi të ndryshojë lejen për Xhaminë e Namazgjasë, duke hequr nga projekti një godinë polifunksionale ngjitur me ...

Myslimanët: Xhamia do të ndërtohet, nuk ka lidhje me kullat tregtare

Gazeta Idea - 09.10.2013

Tiranë- Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar sot pas vendimit të djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë.

Komuniteti Mysliman: Kemi mbështetjen e qeverisë Rama për xhaminë

AMA-News - 09.10.2013

Pas vendimit të djeshëm të Këshillit Kombëtar të Territorit për vijimin e ndërtimit të objektit të kultit në sheshin e Namazgjasë, ka ardhur edhe reagimi i Komunitetit ...

Kryetar Bashkie apo sekser xhamie?

Gazeta Tema - 09.10.2013

Nga Mero Baze Komuniteti Mysliman i dha fund një gënjeshtre që po zgjaste lidhur me pazaret e Lulëzim Bashës me truallin ku do të ndërtohet Xhamia e Namazgjasë.

Rama lejon ndërtimin e xhamisë së Namazgjasë në Tiranë

Republika - 09.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit mblodh sot ku miratoi vendime me qëllim kontrollin e territorit të vendit. Kryeministri Rama në përfundim të këtij takimi bëri me dije lidhur me detajet e kësaj ...

KMSH do të presë zbardhjen e vendimit

AlbanianScreen - 09.10.2013

Tiranë - Pas vendimit të sotëm të Këshillit Kombëtar të Territorit, i komunikuar nga vet kryeministri Rama për anulimin e pjesshëm të lejes së ndërtimit të xhamisë, saktësisht godinës polifunksionale ...

Reagojnë myslimanët: "Xhamia ka mbështetjen e Ramës"

AlbanianScreen - 09.10.2013

Tiranë - Myslymanët nuk do të falen më në rrugë ashtu si ka ndodhur në vitet e kaluara. Projekti i ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë do të vazhdojë dhe shumë shpejt besimtarët do të kenë njëobjekt ...

KKT anulon ndërtimin e pallatit pranë xhamisë

Shekulli - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit, (KKT) ka anuluar vendimin për pjesën e objektit me shumë kate në lartësi dhe disa kate nëntokë pranë xhamisë që do të ndërtohet në Namazgja.

Anulohet ndërtimi i pallatit te xhamia e re

Gazeta Start - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit (KKT) ka anuluar vendimin për pjesën e objektit me shumë kate në lartësi dhe disa kate nëntokë pranë xhamisë që do të ndërtohet në truallin e ish-Namazgjazë.

Basha: U anulua i gjithë projekti i xhamisë

Shekulli - 08.10.2013

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në cilësinë e kreut të Bashkisë së Tiranës, tha në një konferencë për shtyp se anulimi i lejes për godinën polifunksionale pranë Xhamisë së Madhe në ...

Rama ngrin disa leje ndërtimi, ja vendimet e Këshillit Kombëtar të Territorit

Albeu.com - 08.10.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama shpalli ngrirjen e përkohshëm të lejeve te ndërtimit në qytetin e Beratit, Gjirokastrës dhe Krujës, si dhe anulimin e ndërtimit të godinës polifunksionale, në plan ...

Edi Rama bllokon ndërtimin e 4 kullave të Bashës në qendër të Tiranës, lejon ndërtimin e Xhamisë

SOT - 08.10.2013

Me organizim të Ministrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit dhe Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territorit, u mblodh Këshilli Kombëtar i Territorit, në drejtimin e Kryeministrit Edi Rama, për ...

KKT rrëzon katër kullat e Lulzim Bashës, miraton ndërtimin e xhamisë, plan mbrojtjeje për Beratin, Krujën dhe ...

SOT - 09.10.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka rrëzuar dje projektin e Lulzim Bashës dhe Sali Berishës për të ndërtuar katër kulla shumëkatëshe në Sheshin e Namasgjasë, kulla këto të kamufluara me projektin ...

Edi Rama bllokon ndërtimin e kullave në Tiranë, lejon ndërtimin e Xhamisë

Almakos - 08.10.2013

Me organizim të Ministrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit dhe Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territorit, u mblodh Këshilli Kombëtar i Territorit, në drejtimin e Kryeministrit Edi Rama, për ...

KKT anulon ndërtimin e pallateve pranë Xhamisë së re në Tiranë

LajmiFundit - 08.10.2013

TIRANE-Për herë të parë në cilësinë e kryeministrit, zoti Edi Rama ka mbledhur Këshillin Kombëtar të të Territorit, dhe pas kësaj mbledhje kryeministri ka zhvilluar një konferencë për mediat ku ka ...

Basha: Rama anuloi “de jure” gjithë projektin e xhamisë

LajmiFundit - 08.10.2013

Tirane – Kryetari i PD dhe Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, reagoi mbi vendimin e KKT për Xhaminë e re të Namazgjasë. Basha u shpreh sot se me anulimin e pjesës së dytë të objektit për Xhaminë e re ...

Rama: Do ndërtohet Xhamia e Madhe, por pa kullat ngjitur

Portalb - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit, (KKT) miraton ndërtimin e objektit fetar të Namazgjasë, por anulon pjesën e objektit me shumë kate në lartësi dhe disa kate nëntokë.

Po xhamisë, jo qendrës tregtare

Lajmeshqip - 08.10.2013

Tiranë- Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes me Këshillin Kombëtar të Territorit dha një konferencë për shtyp. Pasi theksoi barbarinë që i është bërë territorit në këto njëzet vitet e fundit, me dëme ...

Basha: Rama anulloi lejen e ndërtimit të Xhamisë

Albeu.com - 08.10.2013

Kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha ka deklaruar se Qeveria Rama "de facto" ka anulluar lejen e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Tiranë. “Ky është defakto dhe de juro anullim i Xhamisë së madhe të ...

KKT anulon ndërtimin e pallatit pranë xhamisë

24 orë - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit, (KKT) ka anuluar vendimin për pjesën e objektit me shumë kate në lartësi dhe disa kate nëntokë pranë xhamisë që do të ndërtohet në Namazgja.

Basha: U anulua i gjithë projekti i xhamisë

Almakos - 08.10.2013

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në cilësinë e kreut të Bashkisë së Tiranës, tha në një konferencë për shtyp se anulimi i lejes për godinën polifunksionale pranë Xhamisë së Madhe në ...

Miratohet ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë, por pa objektet me shumë kate

Botasot - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territoritu mblodh sot ku miratoi vendime me qëllim kontrollin e territorit të vendit. Kryeministri Rama në përfundim të këtij takimi bëri me dije lidhur me detajet e kësaj ...

KKT shpall në mbrojtje 3 qytetet, Rama: Asnjë ndërtim individual në Krujë, Gjirokastër dhe Berat

BalkanWeb - 08.10.2013

TIRANE -Kryeministri Edi Rama mblodhi sot për herë të parë gjatë qeverisjes së tij Këshillin Kombëtar të Rregullimit të Territorit. Në një konferencë për shtyp, Rama bëri të ditur vendimet e para që ...

Namazgjaja, KKT anulon pjesën e II të objektit. Basha: 'De jure' s'ka Xhami

BalkanWeb - 08.10.2013

TIRANË -Anullimi i lejes për ndërtimin e Qendrës Tregtare, pjesë e projektit për Xhaminë e re të Namzagjasë në Tiranë solli sot përplasjen e parë mes pushtetit qendror dhe atij vendor.

Vendimi i KKT për anulimin e ndërtesës polifuksionale pranë xhamisë se re

ABC News - 08.10.2013

Kryetari i Bashkise Lulzim Basha e quan vendimin e anulimit te lejes per ndertesen polifunksionale prane xhamise se re te Tiranes, pengim te ndertimit te vete xhamise.

Nis “lufta” mes qeverisë dhe Bashkisë, Rama anulon qëndrën tregtare te Xhamia e Madhe

Ora news - 08.10.2013

Sikundër kishte deklaruar gjatë fushatës elektorale, por edhe pas marrjes së detyrës si Kryeministër, Edi Rama nis aksionin për marrjen në kontroll të territorit të vendit.

KKT anulon ndërtimin polifunksional krah xhamisë së re, Rama: Do ndërtohet vetëm objekti i kultit

ABC News - 08.10.2013

Në pak muaj u shua entuziazmi i besimtarëve musliman se më në fund do të kishin një objekt të denjë kulti për ta. Në mbledhjen e tij të parë KKT nën drejtimin e kryeministrit Rama vendosi anulimin e ...

Basha: Me këtë vendim, Rama anuloi gjithë projektin e Xhamisë së re

Botasot - 08.10.2013

Reagon kreu i opozitës mbi vendimin e KKT për Xhaminë e re të Namazgjasë. Në një konferencë për shtyp, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i pyetur nga mediat rreth vendimit te KKT për ...

Ndërpritet ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Tiranë!

Zeri - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit, (KKT) miraton ndërtimin e objektit fetar të Namazgjasë, por anulon pjesën e objektit me shumë kate në lartësi dhe disa kate nëntokë.

Rama: KKT po Xhamisë së Namazgjasë, jo qendrës tregtare

Shqiptarja - 08.10.2013

TIRANË - Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes me Këshillin Kombëtar të Territorit dha një konferencë për shtyp. Pasi theksoi barbarinë që i është bërë territorit në këto njëzet vitet e fundit, me ...

Edi Rama: Xhamia e Madhe po, qendra tregtare jo!

Respublica - 08.10.2013

Në mbyllje të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Territorit, kryeministri Edi Rama doli para pak minutash në një konferencë për mediat dhe njoftoi për një ndryshim në lejen që është dhënë për ...

Rama: “Do lejohet ndërtimi i Xhamisë së Madhe, por jo edhe kullat tregtare”

Tetova Sot - 08.10.2013

(E plotësuar) Rama tha se ka pasur një ndryshim në lejen që është dhënë për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Tiranë. Leja e mëparshme e qeverisë Berisha shoqërohej me ndërtimin edhe të një kulle ...

Rama: Anulohet godina polifunksionale, ndërtohet vetëm Xhamia e Namazgjasë

Gazeta Idea - 08.10.2013

Tiranë- Kryeministri Edi Rama në një konferencë për shtyp pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Territorit, (KKT) deklaroi se ky këshill miratoi sot anulimin e pjesës së dytë të vendimit për ...

Tre vendimet e KKT-së për Xhaminë e Madhe, qytetet- muze dhe Planin Rregullues

Gazeta Tema - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit, në drejtimin e kryeministrit Edi Rama, shqyrtuar tre çështje dhe miratoi tre vendime të rëndësishme, që lidhen me kontrollin e zhvillimit në territor dhe planifikimin ...

KKT: Po xhamisë, jo kullave

Vision Plus - 08.10.2013

Qeveria shqiptare i hap rruge ndërtimit te xhamisë se madhe tek Namazgjaja, por duke anuluar pjesën e dyte te lejes se ndërtimit për godinat polifunksionale.

Anulohet ndërtimi i godinës polifunksionale në qendër të Tiranës

Gazeta Dita - 08.10.2013

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama shpalli ngrirjen e përkohshëm të lejeve te ndërtimit në qytetin e Beratit, Gjirokastrës dhe Krujës, si dhe anulimin e ndërtimit të godinës polifunksionale, në plan ...

TemA TV/ Basha: Ligjërisht është anuluar i gjithë projekti për Xhaminë e Madhe (VIDEO)

Gazeta Tema - 08.10.2013

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njëkohësisht kryetar i Bashkisë së Tiranës, tha në një konferencë për shtyp se anulimi i lejes për godinën polifunksionale pranë Xhamisë së Madhe në ...

TemA TV/ Rama: Do ndërtohet Xhamia e Madhe, por pa kullat ngjitur (VIDEO)

Gazeta Tema - 08.10.2013

(E PERDITESUAR)- Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për mediat në mbyllje të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Territorit. Rama tha se ka pasur një ndryshim në lejen që është dhënë për ...

Miratohet një pjesë e projektit të Xhamisë së Namazgjasë

Durres Lajm - 08.10.2013

Këshilli Kombëtar i Territorit, (KKT) miraton ndërtimin e objektit fetar të Namazgjasë, por anulon pjesën e objektit me shumë kate në lartësi dhe disa kate nëntokë.

Basha: Është anuluar i gjithë projekti për Xhaminë e Madhe

Gazeta Dita - 08.10.2013

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njëkohësisht kryetar i Bashkisë së Tiranës, tha në një konferencë për shtyp se anulimi i lejes për godinën polifunksionale pranë Xhamisë së Madhe në ...

‘Rama nxin ekonominë me gënjeshtra. KKT-ja anuloi de juro edhe xhaminë’

Gazeta Idea - 08.10.2013

Tiranë- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama mbi situatën ekonomike të vendit si dhe vendimeve të fundit të Këshillit Kombëtar të ...

Basha: Rama anuloi ndërtimin e Xhamisë së Madhe

Tetova Sot - 08.10.2013

Sakaq në një dalje të mëvonshme për mediat kryedemokrati Lulzim Basha reagoi lidhur me vendimin për Xhaminë e Madhe, ku theksoi se vendimi për anulimin e një pjese të projektit është anulim “de ...

Nis “lufta” mes qeverisë dhe Bashkisë, Rama anulon qëndrën tregtare te Xhamia e Madhe

Info Shqip - 08.10.2013

Sikundër kishte deklaruar gjatë fushatës elektorale, por edhe pas marrjes së detyrës si Kryeministër, Edi Rama nis aksionin për marrjen në kontroll të territorit të vendit.

Nis “lufta” mes qeverisë dhe Bashkisë, Rama anulon qëndrën tregtare te Xhamia e Madhe

Gazeta Shqip - 08.10.2013

Sikundër kishte deklaruar gjatë fushatës elektorale, por edhe pas marrjes së detyrës si Kryeministër, Edi Rama nis aksionin për marrjen në kontroll të territorit të vendit.

Pazarxhiu i myslimanëve!

Gazeta Tema - 08.10.2013

Nga Mero Baze Lulëzim Basha i shiti dy herë myslimanët. E para herë ishte kur ua ndërroi projektin modern të Xhamisë së Madhe, që u miratua në krah të Pallatit të Kulturës në qendër të Tiranës.

Miratohet xhamia. KKT anullon pjesën e dytë të projektit

AlbanianScreen - 08.10.2013

Tiranë - Projekti i xhamisë së Namazgjasë pranë Parlamentit ka marrë OK-in e Këshillit Kombëtar të Territorit, por janë hedhur poshtë lejet për objektet nëntokë në këtë zonë.

Basha: Rama anulloi ''de jure'' ndërtimin e xhamisë

AlbanianScreen - 08.10.2013

Tiranë - Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha ka reaguar ndaj vendimit te Këshillit Kombëtar të Territorit për anullimin e një pjese të lejes për ndërtimin e xhamisë së Namazgjasë.