TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vidhte energjinë me lidhje të paligjshme, prangoset autori në Elbasan

LajmiFundit - 11.10.2015

Specialistët e për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Ilir Çaushi, vjeç 32, banues në Elbasan. Ky shtetas, u arrestua nga efektivat e policisë, pasi ...

"Shkëlqen" Kombëtarja Shqiptare, godet portën armene në minutën e 8, rritet shpresa për "Euro 2016"

SOT - 11.10.2015

Ndeshja me Armeninë duket se ka nisur mirë dhe mjaft shpresëdhënëse për Kombëtaren tonë. Vetëm në tetë minuta lojë, lojtari kuqezi Gashi ka goditur portën kundërshtare, duke kaluar në avantazh.

Sharjet “Parlamentarë b…”, a do shuhet ky mllef i tifozëve…

BalkanWeb - 11.10.2015

Ndeshja me Armeninë sot është bileta e kombëtares shqiptare të futbollit për në ‘Euro 2016’. Por edhe pse kanë kaluar 3 ditë nga ndeshja me Serbinë, ende nuk është fashitur shija që u la tifozëve ajo ...

Shqiptarët mposhtin shiun, “çmendet” Tirana e Durrësi. Elbasan Arena mbushet me tifozë

BalkanWeb - 11.10.2015

Pas humbjes një fitore! Një fitore që e çon Shqipërinë në Euro 2016, duke e renditur ndër ekipet më të mira evropiane. Dhe kjo fitore nuk mund të kalonte heshturazi në Shqipëri, pavarësisht shiut që ...

Çfarë shkruan Kurir e Beogradit për Kuqezinjtë…?

Mapo - 11.10.2015

Çfarë shkruan Kurir e Beogradit për Kuqezinjtë…? Postuar më: 11 Tetor 2015 23:26 “Sukses historik, Shqipëria pas fitores me Armeninë shkon për herë të parë në Kampionatin Europian”, – ky është ...

Ja çka po ndodh në Elbasan Arena (VIDEO)

Tetova Sot - 11.10.2015

Stadiumi Elbasan Arena ka hapur dyert për qindra tifozë të cilët ishin mbledhur para staduimit, për të festuar kualifikimin e Shqipërisë në EURO 2016.

Mediat serbe shkruajnë thjeshtë për kualifikimin e Shqipërisë. “Kurir” e bojkoton

Panorama Sport - 11.10.2015

“Kurir”, e cila u morr aq gjatë me fitoren e Serbisë në “Elbasan Arena”, aq sa e nxori edhe Elbasanin zemër të Serbisë, nuk ka nxjerrë ende asnjë lajm për kualifikimin e Shqpërisë.

Dhunë në familje, pranga 33-vjeçarit në Elbasan

Top Channel - 10.10.2015

Agjentë të policisë së Elbasanit kanë vënë në pranga në orët e fundit një 33-vjeçar, nën akuzën e dhunës në ...

Rreh gruan, arrestohet 33-vjecari në Elbasan

LajmiFundit - 10.10.2015

Efektivat e policisë së Elbasanit kanë vënë në pranga në orët e fundit një 33-vjeçar, nën akuzën e dhunës në familje. Sipas një njoftimi për shtyp, në pranga ka përfunduar shtetasi Denis Deda pas ...

"Përgjaket" Turqia, dy shpërthime tronditëse gjatë një tubimi paqësor, mbi 20 të vdekur

SOT - 10.10.2015

Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur këtë paradite në Turqi, gjatë një tubimi paqësor. Shpërthimet janë shënuar pranë një stacioni hekurudhor në Ankara, ku raportohet për të paktën 20 persona të ...

“Rama mori modelin e stadiumit-burg të Pinochetit në Kili”

Mapo - 10.10.2015

“Rama mori modelin e stadiumit-burg të Pinochetit në Kili” Postuar më: 10 Tetor 2015 16:16 Që nga koha kur Gjenerali Pinochet, pas grushtit të shtetit të suksesshëm në Kili, në 1973, pati idenë e ...

Braktisja e Elbasanit, “kryeqyteti” i shqipeve

Panorama Sport - 10.10.2015

Elbasani nuk i kishte parë aq shumë njerëz në pedonalen e tij. As në ndeshjet e kaluara të Kombëtares, as në festat e përvitshme dhe as në mitingjet partiake.

Ja çfarë shkruajnë mediat në Beograd për fitoren e Serbisë

Top Channel - 09.10.2015

Fitorja e Serbisë 2-0 në “Elbasan Arena” e ka entuziazmuar pa masë median serbe, pavarësisht se kjo ishte një fitore që nuk ka shumë rëndësi për ta për sa i përket ...

Mbyllet pa incidente ndeshja Shqipëri-Serbi, futbollistët bashkohen kundër racizmit

SOT - 09.10.2015

Është mbyllur pa incidente dhe eksese ndeshja historike Shqipëri-Serbi, një nga përballjet më të politizuara dhe të veshura me ngjarjet e së kaluarës. Asaj që i druheshin të gjithë, nuk ka ndodhur.

Elbasan, gjendet një bombul gazi e lidhur me fije dhe mbështjellë me natriban

LajmiFundit - 09.10.2015

Një bombul gazi e lidhur me dy fije dhe e mbështjellë me natriban ka alarmuar Policinë e Elbasanit. Mësohet se objekti është konstatuar pak minuta pas mesditës ndërsa ndodhej në tregun e ...

Objekt shpërthyes pranë 2 shkollave 9-vjeçare në Elbasan, dyshohet një bombul gazi e modifikuar për shpërthim

SOT - 09.10.2015

Një objekt i dyshimtë shpërthyes është gjetur pranë tregut ushqimor në Elbasan. Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka rrethuar zonën, ndërsa kanë shkuar edhe ekspertë nga Tirana.

Objekt shpërthyes në Elbasan, policia në vendngjarje

ikub - 09.10.2015

Një objekt i dyshimtë shpërthyes është gjetur në afërsi të tregut ushqimor në Elbasan. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilat kanë rrethuar zonën.

Ndeshja Shqipëri-Serbi përmes FOTO-ve

Shqipmedia - 09.10.2015

Dy gola të shënuar në minutat e fundit të takimit shuan entuziazmin kuqezi në “Elbasan Arena” dhe i dhanë fitoren skuadrës serbe në përballjen e vlefshme për grupin I të eliminatoreve Euro 2016.

Bombul gazi mbështjellë me natriban, evakuohet tregu ushqimor në Elbasan

ikub - 09.10.2015

Një bombul gazi, e lidhur me fije të mbështjella me natriban, ka shkaktuar alarm në tregun e fruta-perimeve në qytetin e Elbasanit. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilat ...

Vuri bombul gazi mbështjellë me natriban në tregun ushqimor në Elbasan. Arrestohet 53 vjeçari

ikub - 09.10.2015

Një bombul gazi, e lidhur me fije të mbështjella me natriban, ka shkaktuar alarm në tregun e fruta-perimeve në Elbasan. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilat rrethuan ...

“Bomba e telekomanduar” në tregun ushqimor, arrestohet 53-vjeçari

Top Channel - 09.10.2015

Një objekt i dyshimtë ka vënë në alarm policinë dhe qytetarët e Elbasanit mesditën e sotme. Burime zyrtare bëjnë të ditur se bëhet fjalë për një bombul gazi të modifikuar me disa fije elektrike dhe ...

Tifozët shqiptarë të Maqedonisë, gjithnjë në mbështetje të kombëtares kuqezi

Top Channel - 09.10.2015

Qytetaria që treguan shqiptarët në tribunat e stadiumit “Elbasan Arena”, duket se ka zbutur sadopak dëshpërimin e tifozëve për humbjen, që pësoi Shqipëria në përballjen me ...

Elbasan, arrestohet autori i vendosjes së bombës me telekomandë

LajmiFundit - 09.10.2015

Policia e Elbasanit ka bere me dije se ka arrestuar në flagrancë 53-vjeçarin Rexhep Bica, banues në këtë qytet, pasi dyshohet se vendosi mjetin e dyshuar si “bombë me telekomandë”.

Kaos e trafik në Elbasan, forcat speciale shoqërojnë drejt Tiranës studentët dhe ekipin serb

BalkanWeb - 09.10.2015

ELBASAN- Numri i madh i tifozëve, jo vetëm brenda stadiumit Elbasan Arena por edhe në rrugët e qytetit ka sjellë kaos dhe trafik të rënduar në rrugët e Elbasanit.

Serbët akoma në “Elbasan Arena”, situata e qetë

Koha.net - 09.10.2015

Kombëtarja serbe akoma është në stadiumin “Elbasan Arena”, në të cilin mposhti Shqipërinë me rezultat 2 me 0 në eliminatoret për Euro 2016. Siç raporton Tch, serbët do të nisen drejt Rinasit rreth ...

Bllokohet kombëtarja e Serbisë, nuk mund të dalin nga Elbasani (Video)

Telegrafi - 09.10.2015

Kombëtarja e Serbisë ende është në Elbasan dhe nuk mund të dal edhe për disa orë, pasi ka ndodhur një aksident, i cili ka bllokuar gjithë qytetin. Dalja e qytetit të Elbasanit në drejtim të Tiranës ...

Pas fitores, serbët “festojnë” në kateringun e “Elbasan Arena”

Mapo - 09.10.2015

Pas fitores, serbët “festojnë” në kateringun e “Elbasan Arena” Postuar më: 09 Tetor 2015 00:47 Kanë arritur një fitore krenarie kundër Shqipërisë, edhe pse nuk ju hyn aspak në punë për Grupin I, ku ...

Bllokohet kombëtarja e Serbisë, nuk mund të dalin nga Elbasani

Botasot - 09.10.2015

Kombëtarja e Serbisë ende është në Elbasan dhe nuk mund të dal edhe për disa orë, pasi ka ndodhur një aksident, i cili ka bllokuar gjithë qytetin. Dalja e qytetit të Elbasanit në drejtim të Tiranës ...

Mediat në Beograd kryeartikuj lëvdues për fitoren e Serbisë

BalkanWeb - 09.10.2015

Fitorja e Serbisë në ‘shtëpinë tonë’ i ka ngritur në peshë mediat serbe të cilat i kanë dhënë një hapësirë të madhe ngadhënjimit të ekipit përfaqësues të tyre për fitoren në ‘Elbasan Arena’.

Foto: Ndeshja me Serbinë, Ilir Meta me vajzën në “Elbasan Arena”

Mapo - 09.10.2015

Foto: Ndeshja me Serbinë, Ilir Meta me vajzën në “Elbasan Arena” Postuar më: 09 Tetor 2015 01:36 Kryetari i Kuvendit njëherësh dhe kryetar i LSI-së, Ilir Meta ka qenë prezënt gjatë ndeshjes ...

Foto: Ndeshja me Serbinë, Ilir Meta me vajzën në “Elbasan Arena”

Botasot - 09.10.2015

Kryetari i Kuvendit njëherësh dhe kryetar i LSI-së, Ilir Meta ka qenë prezënt gjatë ndeshjes Shëipëri-Serbi në “Elbasan Arena”, ku në tribunën VIP ai ka ndenjur në krah të Kryeministrit Rama dhe ...

Euro 2016, Shqipëri-Serbi, tifozët zhgënjyes për rezultatin, por kanë shpresa me Armeninë

Yll Press - 09.10.2015

Pas përfundimit të ndeshjes me rezultatin 0-2, tifozët në Elbasan largohen të zhgënjyer. Tifozët kuqezi kanë lënë shumë shpejt shkallët e stadiumit “Elbasan Arena”.

Evakuohet tregu i fruta perimeve, u gjet bombul gazi mbështjellë me natriban

Ora news - 09.10.2015

Një bombul gazi e lidhur me fije të mbështjella me natriban, ka alarmuar tregtarët e fruta perimeve në Elbasan të cilët kanë njoftuar policinë. Menjëherë efektivët kanë rrethuar zonës dhe kanë ...

Serbët nuk ia futen Serbisë (Video)

Botasot - 09.10.2015

Pritje e ftohtë në Beograd për kombëtaren serbe pas fitores 0:2 ndaj Shqipërisë në Elbasan Arena. Duket se për serbët suksesi në Elbasan Arena nuk ka ngjallur ndonjë entuziazëm të jashtëzakonshëm, ...

Dyshohej se vuri bombë në tregun ushqimor, arrestohet 53-vjeçari në Elbasan

BalkanWeb - 09.10.2015

ELBASAN- Policia e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë një 53-vjeçar, i cili dyshohej se kishte vendosur një bombë me telekomandë në tregun ushqimor në qytet.

Entuziazmi i tifozëve nga Kosova drejt Elbasanit dhe zhgënjimi pas humbjes

Ora news - 09.10.2015

Mëngjesi i 8 tetorit ishte i mbushur me re, ashtu si zemrat dhe mendjet e shqiptarëve ishin të trazuara me emocione dhe ankth. Në atë që është pagëzuar si Rruga e Kombit do të vinin shqiptarë të ...

Arrestohet autori i vendosjes së bombës artizanale tek tregu i fruta-perimeve

Ora news - 09.10.2015

Indentifikohet dhe vihet në pranga autori i dyshuar për vendosjen e mjetit të dyshuar si “Bombë me Telekomandë” në Elbasan.I arrestuari është 53-vjeçari, Rexhep Bica, banues në Elbasan.

Policia çaktivizoi bombën me celular pranë shkollës se muzikës në Elbasan

ABC News - 09.10.2015

Policia e Elbasanit arrestoi autorin e dyshuar “Bombë me Telekomandë” ne tregun e perimeve. Ai eshte Rexhep Bici i cili ka deklaruar se donte te shkaktonte panik.

Elbasan: “Bombë me telekomandë” në treg, pranga 53-vjeçarit

Mapo - 09.10.2015

Elbasan: “Bombë me telekomandë” në treg, pranga 53-vjeçarit Postuar më: 09 Tetor 2015 19:03 Një bombë e telekomanduar, në një nga zonat më të populluara të qytetit të Elbasanit, ka vënë sot në rrezik ...

Elbasan: “Bombë me telekomandë” në treg, pranga 53-vjeçarit

Botasot - 09.10.2015

Një bombë e telekomanduar, në një nga zonat më të populluara të qytetit të Elbasanit, ka vënë sot në rrezik serioz jetën e banorëve. Ngjarja është shënuar paraditen e së premtes, në lagjen “Brigada e ...

Nuk do ta besoni çfarë ka thënë ky burrë shqiptar para ndeshjes me Serbinë (Video)

Botasot - 09.10.2015

Mediat serbe kanë publikuar një xhirim të një burri shqiptar që para ndeshjes kundër Serbisë në Elbasan Arena deklaroi se është tifoz i skuadrës së Partizanit të ...

Pas humbjes me Serbinë, shqiptarët kërkojnë një kokë turku

Mapo - 09.10.2015

Pas humbjes me Serbinë, shqiptarët kërkojnë një kokë turku Postuar më: 09 Tetor 2015 21:13 Ishte faji i tifozëve, ky është thelbi i asaj që po thuhet e përsëritet, në komente sportive e blogje ...

Fitoi qytetaria? Shihni ç’u bë në Fier pas humbjes

Durres Lajm - 09.10.2015

Shqipëria e humbi ndeshjen, por tregoi qytetari. Ishte ky pak a shumë mesazhi që u dha nga zyrtarë të lartë të qeverisë (përfshirë kryeministrin Rama dhe ministrin Tahiri) që angazhuan afro 2 500 ...

Europianë me brekë nëpër këmbë

Gazeta Tema - 09.10.2015

Nga Andi Bushati Prej dhjetë ditësh, që kur atmosfera e ndeshjes Shqipëri -Serbi filloi të ndizet na është imponuar vetëm një shprehje: sjellja është më e rëndësishme se rezultati.

Elbasan, vuri bombë në tregun ushqimor, pranga 53-vjeçarit

Java News - 09.10.2015

Elbasan, vuri bombë në tregun ushqimor, pranga 53-vjeçarit Policia e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë autorin e dyshuar për vendosjen e bombës me telekomandë sot rreth orës 10:00, në tregun e ...

Mediat botërore me sytë nga “Elbasan Arena”

Top Channel - 08.10.2015

Historia e dy vendeve, por mbi të gjitha ato që ndodhën një vit më parë në Beograd kanë bërë që interesimi i mediave më prestigjioze në rang global të jetë jashtëzakonisht i ...

Serbia pret atmosferë të nxehtë në Elbasan

DW - 08.10.2015

Ndeshja më e rëndësishme në kualifikimet për Kampionatin Evropian të futbollit do të mbahet në kushte shumë të nxehta. Mediat serbe njoftonë për provokime dhe incidente.

Serbët kanë frikë, “kaos” në Tiranë (VIDEO)

Lajmi.net - 08.10.2015

Mediat serbe e kanë përshkruar si “çmenduri” euforinë e tifozëve shqiptarë para ndeshjes kundër Serbisë në Elbasan Arena. Tubimi i përkrahësve të ekipit kuqezi në Tiranë i ka frikësuar ...

Në pritje të ndeshjes Shqipëri-Serbi

Top Channel - 08.10.2015

Të gjithë janë në pritje të takimit Shqipëri-Serbi, që luhet këtë mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena”. Bëhet fjalë për ndeshjen që mund të ndryshojë historinë e futbollit shqiptar, pasi në rast ...

Shqiptarë e serbë së bashku para ndeshjes (FOTO)

Lajmi.net - 08.10.2015

Përkundër tensionit të madh mes tifozerive, nga Zvicra vjen një foto mes dy femrave që mbajnë flamurin e Serbisë, dhe Shqipërisë, para duelit në Elbasan Arena.

"Elbasan Arena" gati për sfidën Shqipëri-Serbi (FOTO-LAJM)

SOT - 08.10.2015

Mbrëmjen e sotme në "Elbasan Arena" do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Serbi. Më poshtë po publikojmë disa foto të cilat tregojnë se stadiumi është gati për të mirëpritur kuqezinjte dhe futbollistët ...

Elbasani zgjohet kuqezi për ndeshjen Shqipëri-Serbi, tifozët “pushtojnë” qytetin

SOT - 08.10.2015

Qyteti i Elbasanit është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi dhe me shumë tifozë të ardhur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, Kosovës, por edhe emigrantë apo studente shqiptarë nga shtete të ndryshme.

“Grobari” mbërrijnë në Elbasan Arena

Lajmi.net - 08.10.2015

Tifozët serbë "Grobari" kanë mbërritur në Elbasan, para ndeshjes së madhe kundër Shqipërisë. Tifozët e skuadrës së Partizanit të Beogradit, “Grobari”, kanë mbërritur në Elbasan, para duelit me ...

Elbasani zgjohet “kuqezi”; tifozët presin të festojnë

Top Channel - 08.10.2015

Qyteti i Elbasanit është gdhirë me një atmosferë festive gjatë këtyre orëve të para të mëngjesit, në prag të ndeshjes Shqipëri-Serbi, e cila luhet në “Elbasan Arena” më 20:45.

Futbolli `shuan` edhe urrejtjen, bashkon serbët me shqiptarët (Foto)

Zhurnal - 08.10.2015

Futbolli `shuan` edhe urrejtjen, bashkon serbët me shqiptarët (Foto) Pothuajse e gjithë bota sot ka hedhur sytë kah Shqipëria, përkatësisht në Elbasan Arena ku do të zhvillohet ndeshja mes Shqipërisë ...

Ja Elbasani para ndeshjes – FOTO dhe VIDEO

Shqipmedia - 08.10.2015

Elbasani sot është kryeqyteti i të gjithë shqiptarëve. Dhe ashtu siç pritej qyteti është zgjuar kuq e zi, ndërsa mijëra tifozë të ardhur nga Maqedonia, Kosova e Danimarka po nisin të mbushin rrugët e ...

Faqja e TCH, koment live të shoqëruar edhe me foto

Top Channel - 08.10.2015

Ndeshja e shumëpritur Shqipëri-Serbi do të ndiqet prej rreth 12 mijë të pranishëm në stadiumin “Elbasan Arena”, e për qindra e mijëra të tjerë do të mund të ndiqet përmes ekranit gjigant të “Digitalb ...

Tifozët serbë ‘Grobari’ mbërrijnë në Elbasan (Foto)

Zhurnal - 08.10.2015

Tifozët serbë ‘Grobari’ mbërrijnë në Elbasan (Foto) Kanë mbetur edhe pak orë deri të fillimi i ndeshjes historike mes Shqipërisë e Serbisë. Tifozët e skuadrës së Partizanit, ‘Grobari’ tashmë gjenden ...

Shqiptarë e serbë së bashku para ndeshjes (FOTO)

Lajmeshqip - 08.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqiptarë e serbë së bashku para ndeshjes (FOTO) 5 këngët më të mira për Shqipërinë (Video) 20 punët më të paguara, të cilat mund t’i bëni edhe nga shtëpia I pastrehu ...

Sonte luhet ndeshja Shqipëri-Serbi

Idividi - 08.10.2015

Tiranë, 8 tetor 2015 (MIA) - Sonte është nata më emocionuese për të gjithë shqipëtarët në mbarë botën. Shqipëria dhe Serbia do të përballen sonte në futboll, në stadiumin Elbasan Arena në orën 20:45.

Në pritje të Shqipëri-Serbi

Idividi - 08.10.2015

Të gjithë janë në pritje të takimit Shqipëri-Serbi, që luhet këtë mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena”. Bëhet fjalë për ndeshjen që mund të ndryshojë historinë e futbollit shqiptar, pasi në rast ...

Elbasani zgjohet “kuqezi”

Lajm - 08.10.2015

Qyteti i Elbasanit është gdhirë me një atmosferë festive gjatë këtyre orëve të para të mëngjesit, në prag të ndeshjes Shqipëri-Serbi, e cila luhet në “Elbasan Arena” më 20:45.

Tifozët serbë me flamur para “Elbasan Arena” (Foto)

Lajmeshqip - 08.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Tifozët serbë me flamur para “Elbasan Arena” (Foto) Luan Krasniqi: T’i tregojmë botës se jemi mikpritës Ekipi serb del nga hoteli Serbët: Kemi ardhur për futboll Formacioni ...

Huliganët serbë kanë ardhur, provokojnë para “Elbasan Arena.

Zhurnal - 08.10.2015

Huliganët serbë kanë ardhur, provokojnë para “Elbasan Arena. Elbasan, 8 Tetor - Grupi i tifozëve të Partizan Beogradit, “Grobari-Varrmihësit”, kanë publikuar një foto para stadiumit të Elbasanit, ...

Ndeshja Shqipëri-Serbi, ja personalitetet që do e shohin në "Elbasan Arena" (FOTO-LAJM)

SOT - 08.10.2015

Ndeshja Shqipëri-Serbi do të ndiqet edhe nga politikanë e figura të njohura në vend, Kosovë dhe Maqedoni. Mes shumë personaliteteve në tribunën Vip të "Elbasan Arena" do të jenë: -Deputeti i Lëvizjes ...

“Grobari” publikojnë mesazh nga Elbasan Arena

Lajmi.net - 08.10.2015

Disa tifozë të grupit “Grobari” nga Partizani i Beogradit kanë dërguar një mesazh nga Elbasan Arena, para ndeshjes kundër Shqipërisë. Disa tifozë të grupit “Grobari” të skuadrës së Partizanit të ...

UEFA dërgon 10 zyrtarë në Elbasan për ndeshjen

Lajmi.net - 08.10.2015

UEFA shton masat për Shqipëri-Serbi. Një ekip special do të jetë i pranishëm sonte në mbrëmje në “Elbasan Arena” për të survejuar mbarëvajtjen e këtij takimi si brenda fushe, edhe në tribuna.

Ndeshja Shqipëri – Serbi nën masa të rrepta sigurie

DW - 08.10.2015

Goditja me gurë e autobusit të kombëtares serbe në Tiranë mbrëmjen e së mërkurës ka anuluar për arsye sigurie një seancë stërvitore që zhvillohet gjithmonë në prag të ndeshjeve ndërkombëtare.

Mbërrijnë tifozët nga Maqedonia: Vijmë për ndeshjen, jo për trazira”

Top Channel - 08.10.2015

Entuziazmi për ndeshjen Shqipëri-Serbi ka bërë që qindra shqiptarë nga Maqedonia t’i drejtohen Elbasanit për të ndjekur një prej takimeve më të komentuara përgjatë ditëve të ...

Grupi i tifozëve serbë “Grobari” publikon mesazh nga Elbasan Arena

ikub - 08.10.2015

Disa tifozë të grupit “Grobari” të skuadrës së Partizanit të Beogradit kanë publikuar një fotografi të realizuar para stadiumit Elbasan Arena ku sonte do të zhvillohet dueli mes Serbisë dhe ...

Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video)

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Arrestohet 14-vjeçari që goditi autobusin e Serbisë Rama takon studentët serbë: Sot ka rëndësi të fitojë imazhi i Shqipërisë, mikpritja Komuna Çair: Ndjekja e ndeshjes ...

Elbasani po vlon prej tifozëve (Foto)

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video) Rama takon studentët serbë: Sot ka rëndësi të fitojë imazhi i Shqipërisë, mikpritja Komuna Çair: Ndjekja e ...

Ky është ekipi i Shqipërisë etnike (Foto)

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Elbasani po vlon prej tifozëve (Foto) Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video) Rama takon studentët serbë: Sot ka rëndësi të fitojë imazhi i Shqipërisë, ...

Elbasan, policia bën kontroll të detajuar në stadium

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Ky është ekipi i Shqipërisë etnike (Foto) Elbasani po vlon prej tifozëve (Foto) Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video) Rama takon studentët serbë: Sot ...

Fluksi i madh në Elbasan, kurse kjo është mënyra për t’i ndalur (Foto)

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Elbasan, policia bën kontroll të detajuar në stadium Ky është ekipi i Shqipërisë etnike (Foto) Elbasani po vlon prej tifozëve (Foto) Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në ...

Reagon UEFA për ndeshjen Shqipëri – Serbi

Lajmeshqip - 08.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Reagon UEFA për ndeshjen Shqipëri – Serbi Rama studentëve serbë: Ardhja juaj është historike, ta shijojmë ndeshjen Shqipëri – Serbi Ja si e ngushëllojnë italianët Rizzolin ...

Ja çfarë po ndodh në Elbasan, rrugët të mbipopulluara (Foto)

SOT - 08.10.2015

Elbasani është veshur i tëri kuqezi dhe me rrugë të tejmbushura me tifozë nga të gjitha anët. Tuneli i Elbasanit është bllokuar prej orës 12:00 të ditës së sotme, çka do të thotë se aksi rrugor në ...

Ja çfarë po ndodh në Elbasan, helikopteri mbi stadium – FOTO dhe VIDEO

Shqipmedia - 08.10.2015

Elbasani është veshur i tëri kuqezi dhe me rrugë të tejmbushura me tifozë nga të gjitha anët. Tuneli i Elbasanit është bllokuar prej orës 12:00 të ditës së sotme, çka do të thotë se aksi rrugor në ...

Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video)

Lajmeshqip - 08.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video) FIFA pezullon Blatterin, Platinin dhe Vacklen Befason De Biasi, 5 ndryshime në formacion (Foto) Reagon UEFA ...

Blindohet “Elbasan Arena”, vjen Njësia Speciale

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Befason De Biasi, 5 ndryshime në formacion (Foto) Mavraj: Ju duam dhe jemi krenarë, pavarësisht rezultatit “Godet” modelja serbe: Jam marr vesh me Edi Ramën, fiton Serbia 2-1 ...

Shqipëri – Serbi, si po e nxisin dhunën mediat serbe (Foto)

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Policia në Mitrovicë gati për tensionet e mundshme nga ndeshja e Elbasanit Blindohet “Elbasan Arena”, vjen Njësia Speciale Befason De Biasi, 5 ndryshime në formacion (Foto) ...

“Elbasan Arena” hap portat, nis hyrja e tifozëve, sekuestrohen mjetet e ndaluara, forca policie edhe nga Kosova

SOT - 08.10.2015

Mes një atmosfere festive, dhe këngëve patriotike ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”. Hyrja e tyre po bëhet pasi i nënshtrohen një kontrolli të rreptë nga FNSH dhe forcat e tjera ...

Lëshohet ‘droni’ i parë në ‘Elbasan Arena’ (Foto/Video)

Lajm - 08.10.2015

Paraglajdisti shqiptar, Alket Islami, ka bërë disa foto dhe një video nga ajri mbi stadiumin në Elbasan. Islami që njihet për parashutën e tij me shqiponjën dykrenore ka fluturuar mbi ‘Elbasan Arena’.

Tifozët nisën të hyjnë në fushë, katër orë para ndeshjes

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëri – Serbi, si po e nxisin dhunën mediat serbe (Foto) Policia në Mitrovicë gati për tensionet e mundshme nga ndeshja e Elbasanit Blindohet “Elbasan Arena”, vjen Njësia ...

Kombëtarja Serbe mbërrin në "Elbasan Arena", lojtarët futen në ambientet e stadiumit pa probleme

SOT - 08.10.2015

Kombëtarja Serbe ka mbërritur në "Elbasan Arena", pas 60 minuta rrugë nga Tirana. Ata janë shoqëruar nga masa të rrepta sigurie nga toka dhe ajri. Ndërkohë, tashmë lojtarët serbë kanë hyrë në ...

Serbët nisen drejt Elbasanit

Top Channel - 08.10.2015

Kombëtarja serbe e futbollit la në orën 18:00 hotelin ku ishte akomoduar në Tiranë, për t’u nisur drejt qytetit të Elbasanit, ku në orën 20:45 do të nisë sfida e vlefshme për Euro 2016 me ...

Edhe Policia e Kosovës në Elbasan

Lajm - 08.10.2015

Policia e Kosovës është e pranishme në Elbasan për të ndihmuar kolegët nga Shqipëria për mbajtjen e rendit. Autoritetet shqiptare kanë angazhuar një numër të madh të forcave të sigurisë në mënyrë që ...

Në pritje të ndeshjes Shqipëri-Serbi

Zhurnal - 08.10.2015

Në pritje të ndeshjes Shqipëri-Serbi Shkup, 8 tetor - Të gjithë janë në pritje të takimit Shqipëri-Serbi, që luhet këtë mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena”.

Nis hyrja e tifozëve në “Elbasan Arena”, masa të rrepta sigurie në stadium

Lajm - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 17:00, dhe jo në 16:00. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta ...

Vuçiç "refuzon" Ramën, anulon përfundimisht ardhjen në "Elbasan Arena", forcat e Gardës largohen ...

SOT - 08.10.2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kishte njoftuar ardhjen në "Elbasan Arena" për ndeshjen historike Shqipëri-Serbi, por e ka anuluar atë në momentin e fundit.

Elbasani, "zemra" e Serbisë! Ja si e përshkruajnë historinë mediat serbe

SOT - 08.10.2015

Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për ndeshjen e shumëpritur Shqipëri-Serbi në "Elbasan Arena". Në një artikull të fundit, të publikuar në mediat online, duket se serbët kanë zbuluar "zemrën" e ...

Shfaqen tensionet e para, ekipi serb pritet me vërshëllima e thirrje në fushën e "Elbasan Arena" (Video)

SOT - 08.10.2015

Ekipi i kombëtares serbe ka mbërritur në "Elbasan Arena", ku është pritur me vërshëllima e thirrje nga shqiptarët. Në një video, që tregon momentin e hyrjes së lojtarëve serbë në stadium, dëgjohen ...

Minuta e 90, Shqipëria pranoi dy gola!

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Brenda zhveshtores së kombëtares (Foto) Bekim Balaj, thërret për qetësi dhe përkrahje maksimale Ky është ekipi i Shqipërisë etnike (Foto) Tetovë, transmetim drejtpërsëdrejti i ...

Rama e Meta ndjekin së bashku nga tribuna "betejën historike" Shqipëri-Serbi (Foto-Lajm)

SOT - 08.10.2015

Kryeministri Edi Rama, së bashku me bashkëshorten e tij Lindën, dhe Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, me vajzën e tij të vogël, ndodhen në "Elbasan Arena", ku po ndjekin nga tribuna ndeshjen Shqipëri-Serbi.

Zhgënjim total në "Elbasan Arena", Serbia shënon dy gola në tre minutat e fundit

SOT - 08.10.2015

Ka përfunduar m e rezultatin 0-2 ndeshja e madhe Shqipëri-Serbi. Kombëtarja serbe ka shënuar dy gola brenda pak minutave. Golat janë shënuar nga Kolarov në minutën e '91 dhe Ljajiç '94.

Moment prekës/ Lojtarët shqiptarë dhe ata serbë përkrah njëri-tjetrit për t'i thënë "Jo" racizmit (Foto)

SOT - 08.10.2015

Lojtarët shqiptarë dhe ata serbë kanë dhënë një mesazh mjaft domethënës në fillim të ndeshjes. Ata janë mbledhur krah për krah me njëri-tjetrin për t'i thënë "Jo" racizmit.

Mediat serbe: Elbasani, zemra e Serbisë

ikub - 08.10.2015

Përpara fillimit të lojës, mediat serbe e kanë larguar për pak vëmendjen nga ndeshja e futbollit dhe janë përqendruar në atë që e kanë cilësuar si “zemrën” e Serbisë.

Shqipëria mposhtet në minutat e fundit, shpresat në Armeni

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Tifozët nisën të hyjnë në fushë, katër orë para ndeshjes Shqipëri – Serbi, si po e nxisin dhunën mediat serbe (Foto) Policia në Mitrovicë gati për tensionet e mundshme nga ...

Kjo është renditja aktuale në grupin I (Foto)

Portalb - 08.10.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëria mposhtet në minutat e fundit, shpresat në Armeni Tifozët nisën të hyjnë në fushë, katër orë para ndeshjes Shqipëri – Serbi, si po e nxisin dhunën mediat serbe (Foto) ...

Ndëshkohemi në fund, Serbia fiton 0-2 në "Elbasan Arena"

Top Channel - 08.10.2015

Dy gola të shënuar në minutat e fundit të takimit shuan entuziazmin kuqezi në "Elbasan Arena" dhe i dhanë fitoren skuadrës serbe në përballjen e vlefshme për grupin I të eliminatoreve Euro 2016.

Sonte në Elbasan ndeshja Shqipëri-Serbi

Botasot - 08.10.2015

Shqipëria dhe Serbia do të përballen sonte në futboll, në stadiumin Elbasan Arena. Kjo do të jetë ndeshja kthyese e Grupit I, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të Futbollit – Euro ...

Tifozët, pas orës 12 bllokohet tuneli, kalimi nga Durrësi. 2300 policë për ndeshjen Shqipëri-Serbi

BalkanWeb - 08.10.2015

Nga: DORJANA BEZAT* TIRANE – Ndeshja e futbollit Shqipëri-Serbi po pritet me masa të rrepta sigurie. Sipas krerëve të Policisë së Shtetit, masat e marra për këtë event sportiv janë të ngjashme me ato ...

Sonte derbi ballkanik Shqipëri-Serbi, 2300 policë blindojnë Tiranë-Elbasan

Ora news - 08.10.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të përballet mbrëmjen e sotme me kombëtaren serbe në stadiumin “Elbasan Arena”, e cila është vendimtare në rrugëtimin e Shqipërisë drejt Euro 2016.

Sonte në Elbasan ndeshja Shqipëri-Serbi

Koha.net - 08.10.2015

Shqipëria dhe Serbia do të përballen sonte në futboll, në stadiumin Elbasan Arena. Ndeshja fillon në orën 20:45. Kjo do të jetë ndeshja kthyese e Grupit I, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin ...

Mirëmëngjes nga Elbasani i veshur kuq e zi

Ora news - 08.10.2015

Elbasani sot është zgjuar kuq e zi, ndërsa mijëra tifozë të ardhur nga Maqedonia, Kosova e Danimarka po nisin të mbushin rrugët e qytetit. Në hyrje të tunelit të Elbasanit është vënë re prania e disa ...

Mirëmëngjes nga Elbasani i veshur kuq e zi (Foto)

Botasot - 08.10.2015

Elbasani sot është zgjuar kuq e zi, ndërsa mijëra tifozë të ardhur nga Maqedonia, Kosova e Danimarka po nisin të mbushin rrugët e qytetit. Në hyrje të tunelit të Elbasanit është vënë re prania e disa ...

Serbët kanë frikë, “kaos” në Tiranë (Video)

Botasot - 08.10.2015

Mediat serbe e kanë përshkruar si “çmenduri” euforinë e tifozëve shqiptarë para ndeshjes kundër Serbisë në Elbasan Arena. Tubimi i përkrahësve të ekipit kuqezi në Tiranë i ka frikësuar ...

Elbasani vishet kuq e zi (Foto)

Telegrafi - 08.10.2015

Elbasani sot është zgjuar kuq e zi, ndërsa mijëra tifozë të ardhur nga Maqedonia, Kosova e Danimarka po nisin të mbushin rrugët e qytetit. Në hyrje të tunelit të Elbasanit është vënë re prania e disa ...

Kombëtarja shqiptare mposhtet në fushën e saj, Serbia shënon dy gola në dy minutat e fundit

BalkanWeb - 08.10.2015

* VIDEO:Autobuzi me ekipin serb drejt Elbasan Arena * UEFA: Tifozët jo simbole etnike, shpalosen 2 flamuj gjigand * Ja formacioni i De Biasit TIRANË- Serbia ka arritur të mposhtë Shqipërinë në fushën ...

Provat gjenerale në Elbasan, prej Nju Jorku e Zvicre me pa Kombëtaren

Mapo - 08.10.2015

Provat gjenerale në Elbasan, prej Nju Jorku e Zvicre me pa Kombëtaren Postuar më: 08 Tetor 2015 09:15 Të parët tifozë vijnë prej Nju Jorku, Prishtine e Zvicre.

Shqiptarët me sy e veshë nga “Elbasan Arena”

Koha.net - 08.10.2015

Të gjithë janë në pritje të takimit Shqipëri-Serbi, që luhet këtë mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena”. Bëhet fjalë për ndeshjen që mund të ndryshojë historinë e futbollit shqiptar, pasi në rast ...

Sonte luhet ndeshja Shqipëri-Serb

Yll Press - 08.10.2015

Policia shqiptare ka thënë, në prag të ndeshjes, se ka ndërmarrë masa të rrepta të sigurisë, duke shpërndarë rreth 2.300 policë dhe duke mbyllur rrugët përreth stadiumit në Elbasan si dhe duke i ...

Të gjithë sytë nga Elbasani! Identifikohet autori i sulmit

Mapo - 08.10.2015

Të gjithë sytë nga Elbasani! Identifikohet autori i sulmit Postuar më: 08 Tetor 2015 10:04 Policia e Tiranës ka arritur të zbardhë identitetin e personit që goditi me gurë autobusin e kombëtares ...

Shqiptarë e serbë së bashku para ndeshjes (Foto)

Telegrafi - 08.10.2015

Përkundër tensionit të madh mes tifozerive, nga Zvicra vjen një foto mes dy femrave që mbajnë flamurin e Serbisë, dhe Shqipërisë, para duelit në Elbasan Arena.

Tifozët serbë me flamur para "Elbasan Arena" (Foto)

Telegrafi - 08.10.2015

Grupi i tifozëve të Partizan Beogradit, "Grobari-Varrmihësit", kanë publikuar një foto para stadiumit të Elbasanit, "Elbasan Arena". Tre tifozë serbë shihen me stemën e tifozerisë së tyre e cila ...

Atmosfera në Morinë, tifozët me këngë e valle drejt Elbasanit

Ora news - 08.10.2015

Me këngë e valle qindra shqiptarë nga diaspora vijojnë të hyjnë nga pika e Morinit drejt Elbasanit, ku mbrëmjen e sotme zhvillohet ndeshja “Shqipëri-Serbi”.

Ndizet atmosfera në Elbasan

ABC News - 08.10.2015

Atmosfera kuq e zi është ndezur në rrugët dhe sheshet kryesore te qytetit te Elbasani. Nëpër ballkone janë vendosur flamuj kombëtarë . Bulevardi kryesor po popullohet me njerëz të ardhur nga të ...

Ali Ahmeti i BDI-së do të jetë në ‘Elbasan Arena’ për ndeshjen, ja bileta

Ora news - 08.10.2015

Mes shumë personaliteteve në tribunën Vip të “Elbasan Arena” do të jetë edhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti. Mediat në Maqedoni kanë siguruar një foto të biletës që mban ...

Arusha në Elbasan Arena (Foto)

Telegrafi - 08.10.2015

Duket se kjo është dita edhe për të fituar ndonjë qindarkë. Në fakt, para stadiumit të Elbasan Arenës një qytetar ka sjellë me vete edhe një arushë. Sipas korrespodentit të Telegrafit, një fotografim ...

Tifozët serbë me flamur para "Elbasan Arena"

Botasot - 08.10.2015

Grupi i tifozëve të Partizan Beogradit, "Grobari-Varrmihësit", kanë publikuar një foto para stadiumit të Elbasanit, "Elbasan Arena". Tre tifozë serbë shihen me stemën e tifozerisë së tyre e cila ...

Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (Video)

Telegrafi - 08.10.2015

Ju kujtohet flamuri gjigantë që ishte shfaqur në ndeshjen Shqipëri – Greqi? I njëjti flamur do të zbulohet edhe sot në “Elbasan Arena” në ndeshjen Shqipëri-Serbi me fillim në ora 20:45.

Elbasani po vlon prej tifozëve (Foto/Video)

Telegrafi - 08.10.2015

Elbasani është stërmbushur. Numri i madh i tifozëve ka arritur që në orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Presioni i bërë nga autoritetet për bllokimet e shumta në rrugë, ka bërë që Elbasani të ...

Ali Ahmeti i BDI-së do të jetë në ‘Elbasan Arena’ për ndeshjen

Yll Press - 08.10.2015

Deputeti i BDI-së Artan Grubi u ankua se FSHF nuk i kishte dhënë aq bileta sa duhej shqiptarëve të Maqedonisë. Mes shumë personaliteteve në tribunën Vip të “Elbasan Arena” do të jetë edhe kryetari i ...

Policia kontroll për eksploziv në “Elbasan Arena”

ABC News - 08.10.2015

Policia ka bërë edhe kontrollin me eksploziv në stadiumin “Elbasan Arena”. Ekspertët antieksplozivë përdorën qentë posaçërisht për këtë operacion kontrolli.

Entuziazmi i ndeshjes së futbollit Shqipëri - Serbi, mbrrin në kryeqytetin amerikan

Botasot - 08.10.2015

WASHINGTON D.C: Atmosfera përpara ndeshjes, Shqipëri - Serbi, për atë që thirret "Ëndërra Kuq e zi” vazhdon……! për ndeshjen kualifikuese, për në “Francë 2016”, sot e ejte më 8 Tetor 2015 ora 2:45, në ...

Fluksi i madh në Elbasan, kurse kjo është mënyra për t’i ndalur (Foto)

Telegrafi - 08.10.2015

Të gjithë sytë janë kthyer kah qyteti i Elbasanit, pasi sonte ai është kryeqendra e shqiptarëve. Në bulevardin para stadiumit "Elbasan Arena", që në orët e para të mëngjesit është parë një fluks i ...

Policët të gatshëm për misionin e tyre (Foto)

Telegrafi - 08.10.2015

Forca të mëdha policore janë rreshtuar para stadiumit “Elbasan Arena”. Policia është e gatshme të fillojë detyrën e vet për ruajtjen e rendit para, gjatë dhe pas ndeshjes kundër Serbisë.

Mijëra tifozë pa bileta, ja sa shkon çmimi aktual i biletave

Telegrafi - 08.10.2015

Është shumë i madh numri i tifozëve që duan të jenë brenda stadiumit ‘Elbasan Arena’ për ta përcjellë ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë. Burime të Telegrafit nga terreni bëjnë të ditur se ...

Shijoni një pjesë të atmosferës nga Elbasani (Video)

Telegrafi - 08.10.2015

Mbështetësit e Kombëtares shqiptare janë duke bërë atmosferë të madhe në Elbasan para ndeshjes kundër Serbisë. Këngët dhe vallet e shoqërojnë argëtimin e vazhdueshëm dhe festën e tifozëve të ...

Nxehet atmosfera në rrugët e Elbasanit

Koha.net - 08.10.2015

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga ndeshja historike mes Shqipërisë dhe Serbisë në ‘Elbasan Arena’, në qytetin e Elbasanit, atmosfera kuqezi ka nisur të ndjehet që në orët e para të mëngjesit.

Ndeshja Shqipëri-Serbi, atmosferë e zjarrtë në Elbasan

BalkanWeb - 08.10.2015

Mbështetësit e kombëtares shqiptare kanë krijuar një atmosferë të zjarrtë në Elbasan, përpara ndeshjes kundër Serbisë. Ata kërcejnë dhe këndojnë të veshur me simbolet kombëtare duke krijuar një ...

Atmosferë e zjarrtë në Elbasan, e gjithë policia në këmbë (Foto/Video)

Botasot - 08.10.2015

E gjithë situata, çdo detaj, në kontrollin e Policisë së Shtetit, Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA në Elbasan. Gazetarët e Panorama sjellin nga qyteti dhe stadiumi ku do të luhet ndeshja ...

Edhe njësia speciale e policisë së Kosovës, ROSU në Elbasan (Foto)

Botasot - 08.10.2015

Përveç policisë së Shqipërisë, rendin në Elbasan janë duke e ruajtur edhe policia e Kosovës. Njësia speciale e Kosovës, ROSU, ka udhëtuar drejtë Elbasanit për t’iu dalë në ndihmë kolegëve të tyre nga ...

A janë këta huliganë serbë në stadiumin ‘Elbasan Arena’?

BalkanWeb - 08.10.2015

Ndeshja e sotme Shqipëri-Serbi është vënë në fokus të mediave serbe. ‘Blic’ sjell një foto ku janë disa tifozë serbë të ‘Grobari’, Partizanit serb që postojnë në Twitter se ndodhen në stadiumin ...

Shqipëria “kuqezi”. Kombëtarja serbe hyn në “Elbasan Arena”

Ora news - 08.10.2015

Mijëra tifozë nga të gjitha trojet e Shqipërisë janë gati për të ndjekur supersfidën e Ballkanit Shqipëri-Serbi që do të luhet në Elbasan Arena. Të veshur me fanellat e ekipit kombëtar, me flamurin ...

Foto: Elbasani “Kuq e Zi” në festë pret Shqipëri-Serbi

Mapo - 08.10.2015

Foto: Elbasani “Kuq e Zi” në festë pret Shqipëri-Serbi Postuar më: 08 Tetor 2015 16:52 Një superatmosferë kanë krijuar tifozët e kombëtares shqiptare para ndeshjes me Serbinë.

Elbasani në gjendje lufte (Video)

Botasot - 08.10.2015

Elbasani është blinduar i gjithi nga forcat e policisë. Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë duket se ka kaluar në plan të dytë, pasi gjendja në qytet i ngjanë më shumë një gjendje lufte.

Edhe Policia e Kosovës në Elbasan

Telegrafi - 08.10.2015

Policia e Kosovës është e pranishme në Elbasan për të ndihmuar kolegët nga Shqipëria për mbajtjen e rendit. Autoritetet shqiptare kanë angazhuar një numër të madh të forcave të sigurisë në mënyrë që ...

Forca policie edhe nga Kosova në Elbasan. Kontrolle anti-eksploziv

BalkanWeb - 08.10.2015

ELBASAN- Përveç 2 mijë forcave policore shqiptare, për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Serbi dhe ruajtjen e rendit në Elbasan, kanë mbërritur edhe forcat e policisë së Kosovës.

Lëshohet ‘droni’ i parë në ‘Elbasan Arena’ (Foto/Video)

Telegrafi - 08.10.2015

Paraglajdisti shqiptar, Alket Islami, ka bërë disa foto dhe një video nga ajri mbi stadiumin në Elbanas. Islami që njihet për parashutën e tij me shqiponjën dykrenore ka fluturuar mbi ‘Elbasan Arena’.

Foto: Ndeshja, Njësia Speciale e Policisë së Kosovës vjen në Elbasan

Mapo - 08.10.2015

Foto: Ndeshja, Njësia Speciale e Policisë së Kosovës vjen në Elbasan Postuar më: 08 Tetor 2015 17:21 Për të ruajtur sigurinë në “Elbasan Arena” dhe jashtë tij, Shqipëria i ka kërkuar ndihmë edhe ...

Policia e Kosovës në Elbasan për të ndihmuar kolegët shqiptarë

Koha.net - 08.10.2015

Në Elbasan janë vërejtur disa automjete me stemën e Policisë së Kosovës dhe thuhet se ata kanë shkuar në ndihmë të kolegëve nga Shqipëria. Njësiti që është duke qëndruar në Shqipëri është ai special.

Nis hyrja e tifozëve në “Elbasan Arena”, masa të rrepta sigurie në stadium

Telegrafi - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 17:00, dhe jo në 16:00. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta ...

Përreth stadiumit janë vendosur edhe disa snajper!

Botasot - 08.10.2015

Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta sigurie. Forca të shumta policore janë angazhuar që çdo gjë të shkojë më së miri dhe pa ...

Serbia fiton 2 - 0 ndaj Shqipërisë në një garë sportive pa incidente

VOA - 08.10.2015

Ekipet përfaqësuese të futbollit të Shqipërisë dhe Serbisë zhvilluan sot në mbrëmje takimin e tyre të dytë në grup, të vlefshëm për eleminatoret e Kampionatit Europian.

Lëshohet ‘droni’ i parë në ‘Elbasan Arena’ (Video)

Botasot - 08.10.2015

Paraglajdisti shqiptar, Alket Islami, ka bërë disa foto dhe një video nga ajri mbi stadiumin në Elbasan. Islami që njihet për parashutën e tij me shqiponjën dykrenore ka fluturuar mbi ‘Elbasan Arena’.

Nis hyrja e tifozëve në stadium, kontroll e rreptë nga policia

Koha.net - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, para sfidës së rëndësishme për eliminatoret për Euro 2016, Shqipëri – Serbi. Hyrja e tyre po bëhet nën kontroll të rreptë të policisë.

Kombëtarja serbe niset në Elbasan

Koha.net - 08.10.2015

Kombëtarja serbe e futbollit la hotelin ku ishte akomoduar në Tiranë në orën 18:00, për t’u nisur drejt qytetit të Elbasanit, ku në orën 20:45 do të nisë sfida e vlefshme për Euro 2016 me Shqipërinë.

Autobusi serb i drejtohet stadiumit (Video)

Botasot - 08.10.2015

Pak orë para fillimit të ndeshjes (20:45) mes Shqipërisë dhe Serbisë, mijëra tifozë i janë drejtuar qytetit të Elbasanit për të ndjekur nga afër Kombëtaren shqiptare të futbollit, ndërkohë që shumë ...

Foto: Ja helikopterët që po patrullojnë qiellin mbi “Elbasan Arena”

Mapo - 08.10.2015

Foto: Ja helikopterët që po patrullojnë qiellin mbi “Elbasan Arena” Postuar më: 08 Tetor 2015 18:53 Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion të efektivëve që po kryejnë operacionin e sigurisë në ...

Ja helikopterët që po patrullojnë qiellin mbi “Elbasan Arena” (Foto)

Botasot - 08.10.2015

Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion të efektivëve që po kryejnë operacionin e sigurisë në qytetin e Elbasanit për ndeshjen Shqipëri-Serbi të paktën 3 helikopterë.

Gënjeshtrat serbe: Ja kush është zemra e Serbisë, jo Kosova! (Foto/Video)

Botasot - 08.10.2015

Elbasani është sot në qendër të vëmendjes për serbët dhe shqiptarët sepse atje do të zhvillohet ndeshja e futbollit mes dy vendeve. Megjithatë, ajo që nuk dinë shqiptarët sipas gazetës “Kurir” online ...

Dikush fluturoi mbi “Elbasan Arena” [video]

Koha.net - 08.10.2015

Mbi stadiumin i cili sonte do të jetë nën sytë e gjithë shqiptarëve, dikush bëri një fluturim, por jo me dron. Parashutisti Alket Islami është ai i cili e bëri fluturimin dhe e xhiroi një pjesë të ...

“Zbulimi” i “Kurir”: Po luajmë ndaj Kosovë Metohisë, jo Shqipërisë

Mapo - 08.10.2015

“Zbulimi” i “Kurir”: Po luajmë ndaj Kosovë Metohisë, jo Shqipërisë Postuar më: 08 Tetor 2015 19:22 “Shqiponjat” sot në mbrëmje luajnë me lojtarë nga Mitrovica kosovare, Prishtina, Gjakova, Gjilani, ...

Prova të himnit serb në “Elbasan Arena”

Ora news - 08.10.2015

Në pritje të sfidës Shqipëri-Serbi në “Elbasan Arena” në sfond dëgjohet himni serb. Pak përpara se stadiumi të mbushej me tifozë, janë bërë prova për himnet kombëtare.

“Kurir”: Shqiptarët s’e dinë që Elbasani është zemra e Serbisë!

Mapo - 08.10.2015

“Kurir”: Shqiptarët s’e dinë që Elbasani është zemra e Serbisë! Postuar më: 08 Tetor 2015 18:40 Elbasani është sot në qendër të vëmendjes për serbët dhe shqiptarët sepse atje do të zhvillohet ndeshja ...

Kombëtarja serbe mbërrin në stadiumin e Elbasanit

BalkanWeb - 08.10.2015

Skuadra e Kombëtares së Serbisë ka mbërritur në qytetin e Elbasanit 60 minuta pasi është nisur nga Tirana. Futbollistët serbë kanë mbërritur në “Elbasan Arena” nën masa të rrepta sigurie.

Lojtarët serbë priten në fushë nga kuqezinjtë me thirrjet UÇK UÇK (Video)

Botasot - 08.10.2015

Futbollistët serbë janë pritur me vërshëllima në “Elbasan Arena”. Në momentin kur ekipi mik ka hyrë në fushë për të parë se si është terreni mijëra të pranishëm kanë nisur të thërrasin “UÇK, ...

Elbasan, tifozët besim tek kombëtarja: Fitore historike

Ora news - 08.10.2015

Tifozët po e presin shumë të entuziasmuar ndeshjen me Serbinë. Rrugët e Elbasanit janë të mbushura me tifozë të cilët në pamundësi për të blerë një biletë kanë vendosur ta ndjekin jashtë ndeshjen.

Kjo është dhurata për gazetarët serbë në “Elbasan Arena”

Koha.net - 08.10.2015

Në këndin e gazetarëve në “Elbasan Arena” dhe gjithkujt në tribuna i është lënë në karrige një “qeleshe” me shqiponjë të stampuar në të, transmeton Koha.net.

Dhurata për gazetarët serbë në “Elbasan Arena

Telegrafi - 08.10.2015

Në këndin e gazetarëve në “Elbasan Arena” dhe gjithkujt në tribuna i është lënë në karrige një “qeleshe” me shqiponjë të stampuar. Kjo si duket u ka penguar gazetarëve serbë, por që Federata ...

Serbët i tmerron thirrja “UÇK,UÇK…” [video]

Koha.net - 08.10.2015

Teksa lojëtarët serbë futeshin brenda fushës në “Elbasan Arena”, i gjithë publiku present i përcolli ata me thirrjet “UÇK,UÇK…”. Kjo sipas mediave serbe është bërë edhe gjatë tërë ditës në rrugët e ...

Befasi, ja çfarë u ndodhi gazetarëve serbë në Elbasan Arena

Botasot - 08.10.2015

Gazetarët serbë u befasuan kur në karriget e tyre në Elbasan Arena gjetën plisat me shqiponjë, para ndeshjes me kuqezinjtë. Gazetarëve serbë nuk u pëlqeu momenti i hyrjes në stadiumin Elbasan Arena.

Kurir publikon një foto me dy të rinj me flamurin serb e shqiptar

ABC News - 08.10.2015

Portali serb Kurir ka publikuar një foto lajm ku shfaqen dy tifozë së bashku, një serb dhe një shqiptar me dy flamujtë respektivë. Për këtë foto Kurir shkruan “Dashuria për ekipin e tij nuk do të ...

Atmosfera jashtë stadiumit në Elbasan [foto]

Koha.net - 08.10.2015

Ka mijëra tifozë nuk kanë mundur të sigurojnë një biletë për një nga ndeshjet më me rëndësi të Kombëtarës Shqiptare, janë duke e shikuar ndeshjen jashtë stadiumit, transmeton Koha.net.

FOTOLAJM/Rama e Meta ndjekin bashkë ndeshjen nga tribuna në ‘”Elbasan Arena”

BalkanWeb - 08.10.2015

ELBASAN- “Betejën historike” për Francë 2016 Shqipëri-Francë, kryeministri Edi Rama së bashku me bashkëshorten e tij, dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta me vajzën e tij të vogël, po e ndjekin nga tribuna ...

Ballkonet e pallateve afër “Elbasan Arena”, të stërmbushur (Foto)

Botasot - 08.10.2015

Edhe pse është folur shumë për pallatet që gjenden afër “Elbasan Arena”, se nuk do të lejohej shikimi i ndeshjes Shqipëri – Serbi nga ballkonet, banorët e këtyre pallateve, po e shijojnë ndeshjen po ...

Ja me çfarë mesazhi i presin serbët banorët pranë stadiumit

Koha.net - 08.10.2015

Banorët pranë stadiumit “Elbasan Arena” kanë vënë një baner në ballkonin e tyre duke shkruar një mesazh drejtuar musafirëve, transmeton Koha.net. Mesazhi i tyre përmban këto fjalë: “Elbasan, symbol i ...

Sfida Shqipëri-Serbi, ndeshja nëpërmjet fotove

BalkanWeb - 08.10.2015

Shqipëria dhe Serbia janë në fushë për të marrë 3-pikëshin. Në ndeshjen që po luhet në Elbasan Arena ka një atmosferë të ndezur ku të dyja skuadrat po përpiqet të shënojnë.

Serbia na mund në fund në “Elbasan Arena”

ABC News - 08.10.2015

Në “Elbasan Arena” u luajt sfida Shqipëri-Serbi, e cila u mbyll me nje fitore 0-2 per kombetaren serbe. Edhe kesaj radhe kombetarja jone u ndeshkua ne minutat shtese.

Kjo është renditja aktuale në grupin I (Foto)

Botasot - 08.10.2015

Shqipëria është mposhtur përsëri në Elbasan Arena, në minutat e fundit të ndeshjes, tani nga Serbia, me rezultat 0:2. Kjo humbje e detyron kombëtaren shqiptare të fitojë në sfidën e fundit në Armeni.

Shqipëri-Serbi, tifozët zhgënjyes për rezultatin, por kanë shpresa me Armeninë

Ora news - 08.10.2015

Tifozët kuqezi kanë lënë shumë shpejt shkallët e stadiumit “Elbasan Arena”. Të zhgënjyer prej pësimit të dy golave në fund të ndeshjes disa prej tyre as kanë dashur ta komentojnë rezultattin, ndërsa ...

Mediat serbe “fluturojnë” nga gëzimi për fitoren në Elbasan

Koha.net - 08.10.2015

Përpos gazetës serbe “Kurir” që fitoren e Serbisë kundër Shqipërisë në Elbasan e cilësoi si hakmarrja e ëmbël për dronin në Beograd, edhe mediat tjera kanë tituj pompoz.

FOTOT/ Elbasani vishet kuqezi që në mëngjes

Gazeta Tema - 08.10.2015

Elbasani sot është zgjuar kuq e zi, ndërsa mijëra tifozë të ardhur nga Maqedonia, Kosova e Danimarka po nisin të mbushin rrugët e qytetit. Në hyrje të tunelit të Elbasanit është vënë re prania e disa ...

Foto/ Elbasani zgjohet kuqezi

Java News - 08.10.2015

Elbasani sot është kryeqyteti i të gjithë shqiptarëve. Dhe ashtu siç pritej qyteti është zgjuar kuq e zi, ndërsa mijëra tifozë të ardhur nga Maqedonia, Kosova e Danimarka po nisin të mbushin rrugët e ...

Sot ndeshja e shekullit, Shqipëri – Serbi me 2300 policë

Durres Lajm - 08.10.2015

Ndeshja e shumëpritur erdhi. Sot në mbrëmje kombëtarja shqiptare do të përballet me kombëtaren serbe në stadiumin “Elbasan Arena”, e cila mbi të gjitha është vendimtare në rrugëtimin e Shqipërisë ...

Huliganët serbë kanë ardhur, provokojnë para “Elbasan Arena” (Foto)

Java News - 08.10.2015

Grupi i tifozëve të Partizan Beogradit, “Grobari-Varrmihësit”, kanë publikuar një foto para stadiumit të Elbasanit, “Elbasan Arena”. Tre tifozë serbë shihen me stemën e tifozerisë së tyre e cila ...

FOTO/ As shiu nuk e prish dot atmosferën, dyndje tifozësh kuqezinj në Elbasan

Gazeta Tema - 08.10.2015

Qyteti i Elbasanit, vendi ku do të luhet takimi Shqipëri-Serbi ka filluar të mbipopullohet nga tifozët shqiptarë, të cilët po mbërrijnë nga të gjitha trevat e Shqiperisë.

Helikopterë dhe çdo ballkon me flamur, nis festa në Elbasan

Panorama Sport - 08.10.2015

Mbaron aty ku edhe nisi… Bëhet fjalë për rrugëtimin e Kombëtares Shqiptare të Futbollit në Europianin “Francë 2016″, teksa ditën e sotme kuqezinjtë e drejtuar nga Xhani de Biazi do të mbyllin siparin ...

Mediat botërore me sytë nga “Elbasan Arena”

Durres Lajm - 08.10.2015

Sytë dhe zemra e çdo shqiptari do të jenë te kuqezinjtë mbrëmjen e 8 tetorit, por në “Elbasan Arena” do të jetë edhe vëmendja e gjithë botës. Këtë herë nuk është një superlativë por një fakt, pasi ...

Elbasani vishet kuq e zi

Vision Plus - 08.10.2015

Rrugë, ballkone dhe makina të veshura kuqezi, qytetarë te shumte që thërrasin për fitore: Kjo është atmosfera që të ofron qyteti i Elbasanit ketë te enjte.

UEFA dërgon 10 zyrtarë në Elbasan për ndeshjen

Panorama Sport - 08.10.2015

UEFA shton masat për Shqipëri-Serbi. Një ekip special do të jetë i pranishëm sonte në mbrëmje në “Elbasan Arena” për të survejuar mbarëvajtjen e këtij takimi si brenda fushe, edhe në tribuna.

Mediat botërore me sytë nga “Elbasan Arena”

InfoGlobi - 08.10.2015

Historia e dy vendeve, por mbi të gjitha ato që ndodhën një vit më parë në Beograd kanë bërë që interesimi i mediave më prestigjioze në rang global të jetë jashtëzakonisht i madh.

VIDEO: Atmosfera aktuale në Elbasan

VeqSport - 08.10.2015

Tifozët e kombëtares së Shqipërisë qysh dje e kanë nisur festën para ndeshjes me Serbinë. Tani ju sjellim pamjet aktuale nga gjendja në qytetin e Elbasanit ku edhe do të zhvillohet ndeshja e shumë ...

“Zero pikë” për Serbinë thotë gazetarja sexi nga Elbasani (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Istriva Gava gazetarja seksi nga Elbasani sot e veshur kuq e zi në mes të Elbasanit duke pritur edhe tifozët e kombëtares në një fotografi të saj jep edhe parashikimet e ndeshjes Shqipëri – Serbi që ...

Huliganët serbë “Grobari” publikojnë foto nga “Elbasan Arena”

Gazeta Tema - 08.10.2015

Teksa kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e ndeshjes Shqipëri-Serbi, ethet shtohen dhe janë tifozët serbë ata që përpiqen të shtojnë tensionet. Huliganët serbë “Grobari”, tifozë të Partizanit të ...

Tifozët serbë flamur dhe provokim në “Elbasan Arena” (Foto)

Java News - 08.10.2015

Grupi i tifozëve të Partizan Beogradit, “Grobari-Varrmihësit”, kanë publikuar një foto para stadiumit të Elbasanit, “Elbasan Arena”. Tre tifozë serbë shihen me stemën e tifozerisë së tyre e cila ...

“Elbasani, simbol i mikpritjes”/ Elbasan Arena hapet në 16:30, askush s’futet në stadium pas orës 20:00

Gazeta Tema - 08.10.2015

Ashtu siç ishte paralajmëruar, dyert kryesore të pallateve që janë pranë stadiumit Elbasan Arena janë të mbyllurane pritje të ndeshjes Serbi-Shqipëri.

FOTO / Policia rrethon stadiumin “Elbasan Arena”

Java News - 08.10.2015

Që prej mesditës së të enjtes, policia shqiptare është në gatishmëri jo vetëm rreth stadiumit ‘Elbasan Arena’ por edhe në rrugët kryesore. Një set fotografish të mbërritura sëfundmi në redaksinë e ...

Ja çka po ndodh në Elbasan (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Elbasani është veshur i tëri kuqezi dhe me rrugë të tejmbushura me tifozë nga të gjitha anët. Tuneli i Elbasanit është bllokuar prej orës 12:00 të ditës së sotme, çka do të thotë se aksi rrugor në ...

Stadiumi ‘Elbasan Arena” rrethohet nga policia (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Stadiumi “Elbasan Arena”, ku sonte do të zhvillohet ndeshja mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj së Serbisë, e vlefshme për eleminatoret e kampionatit evropian, “Francë 2016”, është rrethuar nga ...

Siguria për ndeshjen, Shqipëria ‘merr borxh’ forcat speciale të Kosovës

Java News - 08.10.2015

Përveç policisë së Shqipërisë, rendin në Elbasan janë duke e ruajtur edhe policia e Kosovës. Lajmi konfirmohet nga Gazeta Express e cila sjell dhe fotot e mëposthem.

Nis hyrja e tifozëve në Elbasan Arena (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Mes një atmofere festive, dhe kengeve patriotike ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”. Hyrja e tyre bëhet pasi i nënshtrohen një kontrolli të rreptë nga FNSh dhe forcat e tjera të ...

Ky flamur gjigant do të shpaloset sonte në Elbasan Arena (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Ju kujtohet flamuri gjigantë që ishte shfaqur në ndeshjen Shqipëri – Greqi? I njëjti flamur do të zbulohet edhe sot në “Elbasan Arena” në ndeshjen Shqipëri-Serbi me fillim në ora 20:45.

Shqipëri-Serbi, ndalohet simboli i UÇK-së

Tetova Sot - 08.10.2015

Në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Serbisë do të lejohet të valëvisë vetëm flamuri shqiptar. Në Elbasan Arena nuk do të shohim asnjë hartë të “Shqipërisë së Madhe”, ose simbolin e UÇK-së, që shpeshherë ...

FOTO/ Huliganët e Partizanit të Beogradit në “Elbasan Arena”

Panorama Sport - 08.10.2015

Disa foto të huliganëve të Partizanit të Beogradit po qarkullojnë nëpër mediat serbe, ku ata shihen duke pozuar përpara stadiumit “Elbasan Arena”. Gazeta serbe “Blic” është kujdesur që t’ua fshehë ...

Nis hyrja e tifozëve në “Elbasan Arena”, masa të rrepta sigurie në stadium

VeqSport - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 17:00, dhe jo në 16:00. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta ...

Hyrja e tifozëve në ‘Elbasan Arena’, nën masa të rrepta të sigurisë (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta sigurie.

Lëshohet droni i parë në “Elbasan Arena” (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Paraglajdisti shqiptar, Alket Islami, ka bërë disa foto dhe një video nga ajri mbi stadiumin në Elbasan. Islami që njihet për parashutën e tij me shqiponjën dykrenore ka fluturuar mbi ‘Elbasan Arena’.

Me sytë nga “Elbasan Arena”

Vision Plus - 08.10.2015

Shqiptaret janë me sytë nga “Elbasan Arena” ku do te luhet sfida historike mes Shqipërisë dhe Serbisë. Atmosfera është ndier qe ne oret e para te mëngjrit te se enjtes ne qytetin e Elbasanit ndërsa ...

Video e minutave të fundit, ja çfarë filmoi ‘droni’ mbi Elbasan Arena

Java News - 08.10.2015

Parashutisti shqiptar, Alket Islami, ka bërë disa foto dhe një video nga ajri mbi stadiumin në Elbasan. Kështu Alketi ka zëvendësuar dronin e famshëm.

Nis hyrja e tifozëve në “Elbasan Arena”, masa të rrepta sigurie në stadium

Gazeta Tema - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 17:00, dhe jo në 16:00. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta ...

Nis hyrja e tifozëve në stadium, masa të rrepta sigurie në “Elbasan Arena”

Gazeta Dita - 08.10.2015

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 17:00, dhe jo në 16:00. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arena” është blinduar nga masa të rrepta ...

FOTO LAJM/ Çmenduri në Elbasan, një mizëri njerëzish pushton rrugët

Gazeta Tema - 08.10.2015

Vështirë se Elbasani ka parë ndonjëherë kaq shumë njerëz. Këtë gjë e tregon edhe kjo foto e AP-së. Tifozët janë vënë në radhë për të hyrë në ...

Kombëtarja serbe niset drejt Elbasanit (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Kombëtarja serbe u nis drejt Elbasanit rreth 2 ore e gjysëm përpara zhvillimit të ndeshjes. Nën masa të rrepta sigurie autobusi me lojtarët e kombëtares serbe ishte i shoqëruar nga forca të shumta ...

VIDEO/ Ekipi serb mbërrin në stadiumin e Elbasanit

Java News - 08.10.2015

VIDEO/ Ekipi serb mbërrin në stadiumin e Elbasanit Futbollistët e Kombëtares serbe kanë mbërritur në stadiumin e Elbasanit. Pavarësisht frikës së drejtuesve të federatës serbe, gjatë rrugës nuk ka ...

FOTOT/ Policia e Kosovës në Elbasan për të ndihmuar kolegët shqiptarë

Gazeta Tema - 08.10.2015

Në Elbasan janë vërejtur disa automjete me stemën e Policisë së Kosovës dhe thuhet se ata kanë shkuar në ndihmë të kolegëve nga Shqipëria. Njësiti që është duke qëndruar në Shqipëri është ai ...

Lëshohet himni i Sërbisë në Elbasan Arena (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Në Elbasan Arena, kanë filluar pregaditjet e provave para ndeshjes Shqipëri – Sërbi, e cila pritet të fillojë në ora 20:45. Gjatë provave është lëshuar edhe himni i Serbisë.

Lëshohet ‘droni’ i parë në ‘Elbasan Arena’ (Video)

Shkupi24 - 08.10.2015

Paraglajdisti shqiptar, Alket Islami, ka bërë disa foto dhe një video nga ajri mbi stadiumin në Elbasan. Islami që njihet për parashutën e tij me shqiponjën dykrenore ka fluturuar mbi ‘Elbasan Arena’.

Tifozët me këngë patriotike në stadium, ja emrat kuq e zi sot në fushë

Durres Lajm - 08.10.2015

– Pavarësisht reshjeve të shiut, tifozët kuqezinj kanë nisur të hyjnë në stadiumin “Elbasan Arena”, ku pas dy orësh do të nisë sfida Shqipëri-Serbi. Ata kanë kënduar këngë patriotike, ndërsa kalonin ...

Kjo është e tepërt: Kurir serb shkruan se Elbasani është zemra e Serbisë (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Në qytetin ku sonte luhet ndeshja ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, ndodhet një manastir ku ruhen eshtrat e sundimtarit serb dhe shenjtorit të parë Jovan Vladimir, shkruan gazeta Beogradit “Kurir”.

Serbët nisen drejt Elbasanit

Gazeta Dita - 08.10.2015

Kombëtarja serbe e futbollit la në orën 18:00 hotelin ku ishte akomoduar në Tiranë, për t’u nisur drejt qytetit të Elbasanit, ku në orën 20:45 do të nisë sfida e vlefshme për Euro 2016 me Shqipërinë.

Kështu përcillet Kombëtarja serbe drejt Elbasanit (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2015

Teksa tifozët kanë filluar të zënë vendet e tyre në stadiumin “Elbasan Arena”, ka nisur udhëtimi i Kombëtares serbe nën masa të rrepta policore. Autobusi me lojtarët sërbe është nisur nga Tirana për ...

Mediat serbe zbulojnë “zemrën” e Serbisë; është në Elbasan

Java News - 08.10.2015

Mediat serbe zbulojnë “zemrën” e Serbisë; është në Elbasan Mediat serbe kanë harruar futbollin dhe që prej zbritjes së avionit me kombëtaren serbe në Rinas, janë munduar të gjejnë “incidente” dhe së ...

Mediat serbe zbulojnë “zemrën” e Serbisë; është në Elbasan

Gazeta Dita - 08.10.2015

Mediat serbe kanë harruar futbollin dhe që prej zbritjes së avionit me kombëtaren serbe në Rinas, janë munduar të gjejnë “incidente” dhe së fundmi edhe “zemrën” e Serbisë.

Atmosfera në Elbasan, të gjithë në pritje të Shqipëri-Serbi

Gazeta Dita - 08.10.2015

Kombëtarja serbe e futbollit la në orën 18:00 hotelin ku ishte akomoduar në Tiranë, për t’u nisur drejt qytetit të Elbasanit, ku në orën 20:45 do të nisë sfida e vlefshme për Euro 2016 me Shqipërinë.

Serbët hyjnë në fushë, vërshëllehen nga tifozët

Tetova Sot - 08.10.2015

Lojtarët e Kombëtares serbe të futbollit prekën fushën e stadiumit “Elbasan Arena” rreth një orë para fillimit të ndeshjes me Shqipërinë. Gjatë momentit kur lojtarët po njiheshin me fushën, ata u ...

VIDEO/ Ekipi serb mbërrin në stadiumin e Elbasanit, asnjë incident gjatë rrugës

Gazeta Tema - 08.10.2015

Futbollistët e Kombëtares serbe kanë mbërritur në stadiumin e Elbasanit. Pavarësisht frikës së drejtuesve të federatës serbe, gjatë rrugës nuk ka pasur asnjë incident.

VIDEO/ Ekipi serb pritet me vërshëllima dhe me thirrjet “UÇK, UÇK” në fushën e Elbasanit

Gazeta Tema - 08.10.2015

Ekipi serb është pritur me vërshëllima, ndërsa ka hyrë në fushën e Elbasanit për nxemjen para ndeshjes. Ndërkohë, ka pasur edhe thirrje “UÇK, UÇK”. Por, pavarësisht kësaj, lojtarët serbë kanë ruajtur ...

VIDEO / Ekipi serb pritet me vërshëllima dhe me thirrjet “UÇK, UÇK” në fushën e Elbasanit

Gazeta Dita - 08.10.2015

Ekipi serb është pritur me vërshëllima, ndërsa ka hyrë në fushën e Elbasanit për nxemjen para ndeshjes. Ndërkohë, ka pasur edhe thirrje “UÇK, UÇK”. Por, pavarësisht kësaj, lojtarët serbë kanë ruajtur ...

Mediat serbe zbulojnë “zemrën” e Serbisë: është në Elbasan

Gazeta Tema - 08.10.2015

Mediat serbe kanë harruar futbollin dhe që prej zbritjes së avionit me kombëtaren serbe në Rinas, janë munduar të gjejnë “incidente” dhe së fundmi edhe “zemrën” e Serbisë.

Befasi, ja çfarë u ndodhi gazetarëve serbë në Elbasan Arena

Tetova Sot - 08.10.2015

Gazetarët serbë u befasuan kur në karriget e tyre në Elbasan Arena gjetën plisat me shqiponjë, para ndeshjes me kuqezinjtë. Gazetarëve serbë nuk u pëlqeu momenti i hyrjes në stadiumin Elbasan Arena.

Foto/ Rama me Lindën, Meta me vajzën në stadium

Durres Lajm - 08.10.2015

– Rama dhe Meta bëhen bashkë në stadium. Ata janë ulur pranë njëri-tjetrit në tribunën e “Elbasan Arena”, për të parë ndeshjen mes kombëtareve të Shqipërisë dhe asaj serbe.

Vëmendja te ndeshja e madhe Shqipëri-Serbi

Kosova Live - 08.10.2015

Stadiumi “Elbasan Arena”, do të jetë sonte ‘arenë luftë’ mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj Serbe. Skuadra kuqezi do hyjë në këtë duel me qëllimin e rrëmbimit të tri pikëve të rëndësishme të cilat ...

Të gjithë në përkrahje të Kombëtares ‘kuqezi’ (Foto)

Kosova Live - 08.10.2015

Nuk ka shqiptar që është adhurues i futbollit , e që nuk do ta përkrahë Kombëtaren kuqezi në ndeshjen e cila do të zhvillohet sot në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

“Grobari” mbërrijnë në Elbasan Arena

Shprehja - 08.10.2015

Tifozët e skuadrës së Partizanit të Beogradit, “Grobari”, kanë mbërritur në Elbasan, para duelit me Shqipërinë. Portali serb “Telegraf.rs” ka raportuar se grupi i tifozëve ka mbërritur në qytetin ...

Fillon hyrja e tifozëve në stadium, shihen masa të rrepa të sigurisë (Foto)

Kosova Live - 08.10.2015

Ka filluar hyrja e tifozëve në stadiumin Elbasan Arena, ku do të ballafaqohen Kombëtarja e Shqipërisë kundër Serbisë. Në prag të nisjes se ndeshjes, shihet një numër i madh i policëve të cilët do ta ...

Kombëtarja serbe niset drejt Elbasanit (Video)

Republika - 08.10.2015

Kombëtarja serbe e futbollit la në orën 18:00 hotelin ku ishte akomoduar në Tiranë, për t’u nisur drejt qytetit të Elbasanit, ku në orën 20:45 do të nisë sfida e vlefshme për Euro 2016 me Shqipërinë.

Ekipi serb mbërrin në stadiumin e Elbasanit

Republika - 08.10.2015

Futbollistët e Kombëtares serbe kanë mbërritur në stadiumin e Elbasanit. Pavarësisht frikës së drejtuesve të federatës serbe, gjatë rrugës nuk ka pasur asnjë ...

Shfaqen tensionet e para, ekipi serb pritet me vërshëllima e thirrje në fushën e “Elbasan Arena” (Video)

Republika - 08.10.2015

Ekipi i kombëtares serbe ka mbërritur në “Elbasan Arena”, ku është pritur me vërshëllima e thirrje nga shqiptarët. Në një video, që tregon momentin e hyrjes së lojtarëve serbë në stadium, dëgjohen ...

Atmosferë mbresëlënëse në ‘Elbasan Arena’

Kosova Live - 08.10.2015

Janë tifozët kuqezi të cilët e kanë madhështuar atmosferën në Elbasan Arena. Mbi 13 mijë adhurues janë mbledhur në Elbasan që ta përkrahin Kombëtaren kuqezi.

Befasi, ja çfarë u ndodhi gazetarëve serbë në Elbasan Arena

Republika - 08.10.2015

Gazetarët serbë u befasuan kur në karriget e tyre në Elbasan Arena gjetën plisat me shqiponjë, para ndeshjes me kuqezinjtë. Gazetarëve serbë nuk u pëlqeu momenti i hyrjes në stadiumin Elbasan Arena.

Masa të larta sigurie për ndeshjen Shqipëri - Serbi

Evropaelire - 07.10.2015

Elbasani është bërë gati për ndeshjen Shqipëri - Serbi. “Elbasan Arena” do të jetë stadiumi ku do të përballen dy skuadrat e grupit I, për eliminatoret e Euro 2016.

Masa të larta sigurie për ndeshjen Shqipëri - Serbi

Zhurnal - 07.10.2015

Masa të larta sigurie për ndeshjen Shqipëri - Serbi Tirane, 7 tetor- E lbasani është bërë gati për ndeshjen Shqipëri - Serbi. “Elbasan Arena” do të jetë stadiumi ku do të përballen dy skuadrat e ...

Elbasan, mbyllen 150 biznese pranë stadiumit, fillon patrullimi nga ajri

ikub - 07.10.2015

Rreth 150 biznese të cilat ndodhen përgjatë bulevardit kryesior në afërsi të stadiumit “Elbasan Arena” do të mbyllen. Sipas urdhërit të policisë, atyre do t’u vendoset dryni në orën 12:00 të ditës së ...

Para ndeshjes, policia kalon në gadishmëri të përforcuar, nis patrullimi nga ajri në Elbasan

LajmiFundit - 07.10.2015

Prej orës 08:00 të mëngjesit të 7 tetorit policia ka kaluar në gadishmëri të përforcuar. Janë mbi 2 300 forca policie të angazhuara kryesisht në Tiranë dhe Elbasan, ndërkohë që do të jenë të gjitha ...

Policia në Elbasan nis patrullimin nga ajri (Video)

Lajm - 07.10.2015

Prej orës 08:00 të mëngjesit të 7 tetorit policia ka kaluar në gadishmëri të përforcuar. Janë mbi 2 300 forca policie të angazhuara kryesisht në Tiranë dhe Elbasan, ndërkohë që do të jenë të gjitha ...

Fillon patrullimi me helikopter mbi Elbasan (VIDEO)

Lajmi.net - 07.10.2015

Ministria e Brendshme e Shqipërisë, ka ndërrmarrë masa të rrepta sigurie për ndeshjen Shqipëri – Serbi, të cilat kanë filluar të zbatohen qysh sot. Një helikopter ushtarak është parë duke patrulluar ...

Shqipëri-Serbi, fillon në Elbasan patrullimi me helikopter

SOT - 07.10.2015

Policia shqiptare është duke marrë masa të forta për ndeshjen e nesërme ndaj Serbisë. Madje që sot në qytetin e Elbasanit ka nisur edhe patrullimi me helikopter, për të vëzhguar të gjithë zonën, dhe ...

Prania e Thaçit dhe humbja eventuale e Serbisë, e lënë Vuçiqin pa shkuar në Elbasan-Arena

Lajmeshqip - 07.10.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Prania e Thaçit dhe humbja eventuale e Serbisë, e lënë Vuçiqin pa shkuar në Elbasan-Arena Policia: ​Arrestimi i 15 serbëve për shkak të shkatërrimit të pyjeve Nesër mblidhet ...

Prania e Thaçit dhe humbja eventuale e Serbisë, e lënë Vuçiqin pa shkuar në Elbasan-Arena

Lajmi.net - 07.10.2015

Prania e mundshme e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, e cila ende as nuk është konfirmuar dhe as nuk është mohuar prej stafit të tij, si duket po e frikëson Vuçiqin, që sipas ...

Dashuria për Kombëtaren, me biçikleta për në Elbasan

Zhurnal - 07.10.2015

Dashuria për Kombëtaren, me biçikleta për në Elbasan Shkup, 7 tetor - Edhe pse moti me shi, Loriku dhe Jetoni nga Shkupi u nisën sot me biçikleta në drejtim të Elbasanit për të përkrahur Kombëtaren e ...

Dy të rinj nga Shkupi nisen me biçikleta drejtë “Elbasan Arenës”

Portalb - 07.10.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëri-Serbi, ja si do të jetë dekori i stadiumit Radas: Jam kroat, por u preka kur i dëgjova thirrjet “Kosova është Serbi” Portieri serb: Jemi gati për luftë dhe përleshje në ...

Ndeshja, ambasada amerikane-qytetarëve të saj: Kini kujdes

ikub - 07.10.2015

Një ditë përpara zhvillimit të ndeshjes Shqipëri-Serbi, Ambasada amerikane në Tiranë ka përcjellë një mesazh për gjithë qytetarët e saj që jetojnë dhe punojnë në Shqipëri.

Të gjithë do të jemi në "Elbasan Arena"!

Botasot - 07.10.2015

Të enjtën mbrëma luhet ndeshja Kualifikuese për Kampionatin Evropian 2016 ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë ! Shqipëria me fitoren e saj do të mund ta shkruaj historinë !!!.Dhe ai Moment po vjen ,të ...

Masa të larta sigurie për ndeshjen Shqipëri - Serbi

Botasot - 07.10.2015

Elbasani është bërë gati për ndeshjen Shqipëri - Serbi. “Elbasan Arena” do të jetë stadiumi ku do të përballen dy skuadrat e grupit I, për eliminatoret e Euro 2016.

Elbasani pret i qetë ndeshjen me Serbinë

ABC News - 07.10.2015

As banorët nuk do të mundin ta ndjekin ndeshjen nga ballkonet e shtëpive të tyre. Kaq ekstreme janë masat policore dhe shtetërore për përballjen e shekullit në Elbasan.

Me dhe pa bileta, kosovarët dynden në Shqipëri në mbështetje të Kombëtares

Ora news - 07.10.2015

Qindra tifozë kuqezi kanë filluar të hyjnë në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinit në Kukës. Të ardhur nga qytete të ndryshme të Kosovës dhe Lugina e Preshevës kanë si destinacion stadiumin ...

Ndeshja me Serbinë, nis patrullimi nga ajri në Elbasan

BalkanWeb - 07.10.2015

ELBASAN- Policia e Shtetit dhe forcat e tjera të angazhuara për mbarëvajtjen dhe sigurinë në ndeshjen e nesërme mes Shqipërisë dhe Serbisë kanë nisur të dislokohen sipas planit të miratuar më parë.

Policia kalon në gadishmëri të përforcuar, nis patrullimi nga ajri në Elbasan

Ora news - 07.10.2015

Prej orës 08:00 të mëngjesit të 7 tetorit policia ka kaluar në gadishmëri të përforcuar. Janë mbi 2 300 forca policie të angazhuara kryesisht në Tiranë dhe Elbasan, ndërkohë që do të jenë të gjitha ...

Me dhe pa bileta, kosovarët dynden në Shqipëri në mbështetje të Kombëtares

Koha.net - 07.10.2015

Qindra tifozë kuqezi kanë filluar të hyjnë në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinit në Kukës. Të ardhur nga qytete të ndryshme të Kosovës dhe Lugina e Preshevës kanë si destinacion stadiumin ...

Asnjë huligan në “Elbasan Arena”, RENEA ruan kombëtaren serbe

Ora news - 07.10.2015

Duke nënvizuar apelin për një festë qytetarie ministri i Brendshëm Saimir Tahiri bëri publike mesditën e 7 tetorit masat e sigurisë për të garantuar mbarëvajtjen e ndeshjes ‘Shqipëri-Serbi” që do të ...

Policia në Elbasan nis patrullimin nga ajri

Botasot - 07.10.2015

Prej orës 08:00 të mëngjesit të 7 tetorit policia ka kaluar në gatishmëri të përforcuar. Janë mbi 2 mijë e 300 forca policie të angazhuara kryesisht në Tiranë dhe Elbasan, ndërkohë që do të jenë të ...

Helikopteri patrullon mbi Elbasan para ndeshjes (Video)

Telegrafi - 07.10.2015

Përgatitjet për ndeshjen Shqipëri- Serbi, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian të Futbollit, Francë 2016, pritet të shoqërohen me masa të forta sigurie.

Mbi Elbasan fillon patrullimi me helikopter [video]

Koha.net - 07.10.2015

Përgatitjet për ndeshjen Shqipëri- Serbi, e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian të Futbollit, Francë 2016, pritet të shoqërohen me masa të forta sigurie.

Prania e Thaçit dhe humbja eventuale e Serbisë, e lënë Vuçiqin pa shkuar në Elbasan-Arena

Telegrafi - 07.10.2015

Prania e mundshme e zëvendëskryeministrit Thaçi, e cila ende as nuk është konfirmuar dhe as nuk është mohuar prej stafit të tij, si duket po e frikëson Vuçiqin, që sipas raportimeve të fundit ka ...

Shqipëri-Serbi me 2300 policë, hiqen edhe valët e celularëve

Botasot - 07.10.2015

Përgatitjet për ndeshjen Shqipëri- Serbi, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian të Futbollit, Francë 2016, pritet të shoqërohen me masa të forta sigurie.

Ambasada SHBA, qytetarëve të saj: Kujdes nëse merrni pjesë në ndeshjen me Serbinë

Ora news - 07.10.2015

Një ditë përpara ndeshjes me Serbinë, Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcjellë një mesazh për të gjithë qytetarët e saj që jetojnë dhe punojnë në Shqipëri.

Ndeshja në “Elbasan Arena”

ABC News - 07.10.2015

Një ditë para ndeshjes në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Serbisë, Ambasada Amerikanë në Tiranë ka shpërndarë një njoftim për qytetarët amerikanë në vendin tonë, të cilëve u kërkon të jenë të ...

Ambasada e SHBA-ve kërkon kujdes nga qytetarët amerikanë që do ta shikojnë ndeshjen

Telegrafi - 07.10.2015

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë i ka paralajmëruar qytetarët amerikanë që jetojnë dhe punojnë në Shqipëri një ditë para se të luhet ndeshja Shqipëri-Serbi.

Në kërthizë ju plisa, nuk ka më lisa

Gazeta Dita - 07.10.2015

Letër e nënshkruar Vasil Puci Fjalën e kam për Elbasanin që Sami Frashëri ka dashur ta quajë kërthizë të Shqipërisë e dëshironte ta bënte kryeqytet. Pikërisht në Elbasan Arena do të luhet ndeshja e ...

Shqipëri-Serbi, nis patrullimi nga toka dhe ajri në Elbasan

Java News - 07.10.2015

Policia e Shtetit ka filluar me planin e masave për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Serbi në Elbasan. Edhe pse duhet më shumë se 24 orë nga fillimi i ndeshjes, policia ka filluar ‘krehjen’ e zonës ...

VIDEO/ Helikopteri patrullon mbi Elbasan para ndeshjes

Java News - 07.10.2015

VIDEO/ Helikopteri patrullon mbi Elbasan para ndeshjes Përgatitjet për ndeshjen Shqipëri- Serbi, e vlefshme për eleminatoret e Kampionatit Europian të Futbollit, Francë 2016, pritet të shoqërohen me ...

VIDEO / Helikopteri patrullon mbi Elbasan në prag të ndeshjes

Gazeta Dita - 07.10.2015

Në kuadrin e masave për mbarëvajtjen dhe sigurinë në ndeshjen e nesërme të futbollit, midis Shqipërisë dhe Serbisë, sot ka nisur patrullimi nga ajri në të gjithë qytetin e Elbasanit.

Policia në Elbasan nis patrullimin nga ajri (Video)

Tetova Sot - 07.10.2015

Prej orës 08:00 të mëngjesit të 7 tetorit policia ka kaluar në gadishmëri të përforcuar. Janë mbi 2 300 forca policie të angazhuara kryesisht në Tiranë dhe Elbasan, ndërkohë që do të jenë të gjitha ...

VIDEO/ Mbi Elbasan fillon patrullimi me helikopter

Gazeta Tema - 07.10.2015

Përgatitjet për ndeshjen Shqipëri- Serbi, e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian të Futbollit, Francë 2016, pritet të shoqërohen me masa të forta sigurie.

Ndeshja Shqipëri – Serbi, ambasada e SHBA paralajmëron amerikanët të tregohen vigjilentë

Gazeta Tema - 07.10.2015

Ambasada e SHBA në Tiranë informon qytetarët amerikanë që të tregohen të kujdesshëm ditën e enjte kur skuadra kombëtare shqiptare e futbollit do të presë Serbinë në Elbasan në një ndeshje ...

Ndeshja Shqipëri – Serbi, Ambasada e SHBA paralajmëron amerikanët të tregohen vigjilentë

Gazeta Dita - 07.10.2015

Ambasada e SHBA në Tiranë informon qytetarët amerikanë që të tregohen të kujdesshëm ditën e enjte kur skuadra kombëtare shqiptare e futbollit do të presë Serbinë në Elbasan në një ndeshje ...

Ndeshja , ambasada e SHBA paralajmëron amerikanët: Tregohuni vigjilentë

Java News - 07.10.2015

Ndeshja , ambasada e SHBA paralajmëron amerikanët: Tregohuni vigjilentë Ambasada e SHBA në Tiranë informon qytetarët amerikanë që të tregohen të kujdesshëm ditën e enjte kur skuadra kombëtare ...

Flamuri serb vendoset në “Elbasan Arena” (FOTO)

Tetova Sot - 07.10.2015

Elbasan Arena është i gatshëm për ndeshjen e madhe Shqipëri – Serbi, përkundër motit të ligë. Fusha është në gjendje të mirë dhe aty tashmë shihet edhe flamuri serb, afër atij shqiptar.

Rreziku nga shiu/ Fusha në “Elbasan Arena” në gjendje optimale për ndeshjen

Gazeta Tema - 07.10.2015

Tapeti i stadiumit “Elbasan Arena” është në kushte optimale për të pritur nesër në mbrëmje ndeshjen Shqipëri-Serbi. Digitalb ka postuar një foto në profilin e tij në FB me pamje nga fusha ku bën me ...

Dy të rinj nga Shkupi nisen me biçikleta drejt Elbasan Arenës (VIDEO)

Tetova Sot - 07.10.2015

Edhe pse moti me shi, Loriku dhe Jetoni nga Shkupi u nisën sot me biçikleta në drejtim të Elbasanit për të përkrahur Kombëtaren e Shqipërisë që të triumfojë në takimin me Serbinë dhe për herë të parë ...

Hashim Thaçi shkon në Elbasan Arena

Zhurnal - 06.10.2015

Hashim Thaçi shkon në Elbasan Arena Prishtine, 6 tetor- Ministri i jashtëm Hashim Thaçi do të jetë i pranishëm në Elbasan Arena më 8 tetor për ta parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Serbi.

Edhe Thaçi shkon në lojën Shqipëri-Serbi

Lajm - 06.10.2015

Ministri i jashtëm Hashim Thaçi do të jetë i pranishëm në Elbasan Arena më 8 tetor për ta parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Serbi. Klan Kosova mëson se ai do ta shikojë këtë ndeshje së bashku me ...

Vuçiç ende i pavendosur për në "Elbasan Arena": Do marr informacion nga Rama se kush do jetë në stadium, ...

SOT - 06.10.2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është ende i pavendosur për ardhjen në "Elbasan Arena", pasi ditën e hënë tha se sot do kishte një përgjigje.

Shqipëri-Serbi, zbulohen cmimet ilegale të biletave

LajmiFundit - 06.10.2015

Shqipëria është shumë pranë kualifikimit për në Francë 2016, por në rrugën drejtë realizimit janë edhe dy pengesa, sfida ndaj Serbisë dhe ajo ndaj Armenisë.

Hashim Thaçi shkon në Elbasan Arena

Telegrafi - 06.10.2015

Ministri i jashtëm Hashim Thaçi do të jetë i pranishëm në Elbasan Arena më 8 tetor për ta parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Serbi. Klan Kosova mëson se ai do ta shikojë këtë ndeshje së bashku me ...

Hashim Thaçi shkon në Elbasan Arena

Botasot - 06.10.2015

Ministri i jashtëm Hashim Thaçi do të jetë i pranishëm në Elbasan Arena më 8 tetor për ta parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Serbi. Klan Kosova mëson se ai do ta shikojë këtë ndeshje së bashku me ...

Thaçi në ndeshjen me Shqipëri-Serbi, Veseli shtyn seancën e Kuvendit për të qenë në Elbasan Arena

BalkanWeb - 06.10.2015

Në përballjen mes Shqipërisë dhe Serbisë në Elbasan Arena ditën e enjte në mbrëmje do të jetë i pranishëm edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherazi Ministër i Jashtëm, Hashim Thaçi.

Shqipëri-Serbi, masa të forta sigurie

VOA - 06.10.2015

Ndeshja e së enjtes në Elbasan. Bllokime në asket rrugore ku do të kalojë kombëtarja serbe. Rama: Duhet të fitojë imazhi i Shqipërisë mikpritëse dhe europiane Në Shqipëri policia ka marrë masa të ...

Hashim Thaçi shkon në Elbasan Arena

Java News - 06.10.2015

Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi do të jetë i pranishëm në Elbasan Arena më 8 tetor për ta parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Serbi. Klan Kosova mëson se ai do ta shikojë këtë ndeshje së bashku me ...

Kurir: Thaçi thotë se kjo ndeshje është edhe për Kosovën

Java News - 06.10.2015

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi parashikon fitoren e Shqipërisë, ekipit kombëtar të futbollit në ndeshjen me Serbinë, e cila luhet të enjten në qytetin shqiptar të ...

Propozimi, “derbi” të luhet pas Kombëtares

Panorama Sport - 06.10.2015

Elbasani kërkon dhe shpreson që derbi midis Elbasanit dhe Sopotit të shtyhet dhe të luhet në “Elbasan Arena” pas ndeshjes së Kombëtares. Edhe pse verdheblutë rrezikojnë që të humbin tri pikët në ...

A do të jetë në ‘Elbasan Arena’ tifozi famëkeq Igor Bogdanov? (FOTO)

Tetova Sot - 06.10.2015

Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë po pritet me padurim nga shqiptarët dhe serbët, por edhe më gjerë. Dueli i parë në mes të këtyre dy ekipeve nuk kishte përfunduar, pasi ishte ndërprerë në ...

FOTO-LAJM/ "Siguri maksimale", Veliaj vendos kangjella te "Rruga e Elbasanit", ja lutja që iu bën ...

SOT - 05.10.2015

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka njoftuar se në "Rrugën e Elbasanit" janë vënë kangjella të reja, me qëllim shmangien e aksidenteve. Veliaj e ka bërë me dije këtë lajm në rrjetet sociale, ku e shoqëron ...

Serbët po frikësohen nga rrugicat shqiptare

Lajm - 05.10.2015

"Kurir", një ndër mediat më të njohura në Serbi e përshkruan në këtë mënyrë Elbasanin dhe rrugën që të çon në këtë qytet: "Rruga nga Tirana në Elbasan, në të cilën do të udhëtojë ekipi i Serbisë ...

Elbasan, aksion për lirimin e hapësirave publike

Top Channel - 05.10.2015

Inspektoriati Ndërtimor Vendor pranë Bashkisë së Elbasanit ka nisur një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje, të cilat cënojnë hapësirat ...

Sinjale për trazira në Elbasan Arena

Lajm - 05.10.2015

Autoritetet shqiptare ka javë që po përgatiten për ndeshjen Shqipëri – Serbi. Do të angazhojnë 1 400 policë për të ruajtur sigurinë. Biletat janë shitur të gjitha me numër të dokumentave të ...

Ndeshja me Serbinë, policia shpall planin e masave

Top Channel - 05.10.2015

Drejtoria e Policisë së Elbasanit ka marrë një sërë masash organizative në kuadër të sigurimit të rendit dhe për zhvillimin sa më normal të ndeshjes Shqipëri-Serbi, e cila luhet më datë 8 tetor, në ...

Ndeshja Shqipëri-Serbi do të transmetohet live në të gjitha sheshet e Kosovës

LajmiFundit - 05.10.2015

Ndeshja historike Shqiperi-Serbi do te festohet edhe ne Kosove. Atmosfera e Elbasan Arena do te perjetohet ne kohe reale edhe ne qender te Prishtines dhe 5 qendra te ...

Serbët në numër të vogël në ‘Elbasan Arena’

Lajmi.net - 05.10.2015

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, e ka konfirmuar se sa serbë do të jenë të pranishëm në stadium, për ndeshjen Shqipëri – Serbi. Sipas të parit të FSHF-së, numri i serbëve në ...

“Lojtarët serbe rrezikohen nga forcat speciale shqiptare”

ABC News - 05.10.2015

Një rrezik i papritur për kombëtaren serbe. Gazeta beogradase “Kurir” ka gjetur një mënyrë sesi mund t’u bëhet keq futbollistëve të vendit të saj në Shqipëri.

Ndeshja e 8 tetorit Shqipëri-Serbi

ABC News - 05.10.2015

Policia e qarkut të Elbasanit ka bërë publike masat që do të merren për mbarëvajtjen e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Serbisë që do të luhet më 8 tetor. Ashtu siç pritej masat e sigurisë do të jenë të ...

Sinjale për trazira në Elbasan Arena

Telegrafi - 05.10.2015

Autoritetet shqiptare ka javë që po përgatiten për ndeshjen Shqipëri – Serbi. Do të angazhojnë 1 400 policë për të ruajtur sigurinë. Biletat janë shitur të gjitha me numër të dokumenteve të ...

Ja si e përshkruajnë serbët Elbasanin, frikë nga rruga

Java News - 05.10.2015

Gazeta e njohur serbe “Kurir” në prag të ndeshjes Shqipëri-Serbi i ka bërë një përshkrim qytetit të Elbasanit ku do të zhvillohet edhe ndeshja e shumëpritur.

Shansi i një fitoreje të dyfishtë

Gazeta Dita - 05.10.2015

Ndoshta si asnjëherë tjetër, shqiptarët do të jenë përballë një ngjarjeje që, aq sa është e rëndësishme ne fushën e sportit, aq ka marrë një rëndësi të dorës së parë edhe në tema të tjera shumë më të ...

Ja sa tifozë serbë do të ketë në Elbasan Arena

Tetova Sot - 05.10.2015

Një çështje e shumëpërfolur mbetet ajo e serbëve të pranishëm në “Elbasan Arena”, që sipas presidentit Duka është një tjetër abuzim këtyre ditëve. “Është një marrëveshje dypalëshe fikse me të njëjtat ...