TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daçiq synon takimin me Thaçin në fillim të dhjetorit

Evropaelire - 11.11.2012

11:26 Daçiq synon takimin me Thaçin në fillim të dhjetorit 10:56 Përleshje mes kurdëve dhe forcave turke 10:46 Tërmet në Birmani 10:23 Obama fiton edhe në Florida 10:16 Ushtria portugeze proteston kundër masave shtrënguese 10:09 Sllovenia ...

Takimi i radhës Thaçi-Daçiq në fillim të dhjetorit?

Evropaelire - 11.11.2012

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq , ka thënë se takimi i ardhshëm me kryeministrin kosovar Hashim Thaçin do të mbahet në pjesën e parë të dhjetorit.

Daçiq synon takimin me Thaçin në fillim të dhjetorit

Alsat - 11.11.2012

Ivica Daçiq dhe Hashim Thaçi Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq tha se takimi i ardhshëm me kryeministrin kosovar Hashim Thaçin do të mbahet në pjesën e parë të dhjetorit.

Thaci: Jam lodhur duke shpjeguar se nuk ka ndarje të Kosovës

LajmiFundit - 11.11.2012

Kryeministri Hashim Thaçi, thotë se serbët janë duke e rrezikuar të ardhmen e tyre evropiane, përderisa e dinë se çështja e kufijve në Ballkan është e zgjidhur.

Thaçi i lodhur duke përsëritur se s`ka ndarje të Kosovës

Ina - 11.11.2012

Kryeministri Hashim Thaçi, thotë se serbët janë duke e rrezikuar të ardhmen e tyre evropiane, përderisa e dinë se çështja e kufijve në Ballkan është e zgjidhur.

Harrojeni ndarjen e Kosovës

Albeu.com - 11.11.2012

Harrojeni ndarjen e Kosovës Kryeministri Hashim Thaçi, thotë se serbët janë duke e rrezikuar të ardhmen e tyre evropiane, pasi e dinë se çështja e kufijve në Ballkan është e zgjidhur.

Thaçi: Jam lodhur duke treguar se nuk ka ndarje të Kosovës

Koha.net - 11.11.2012

Prishtinë, 11 nëntor - Kryeministri Hashim Thaçi, thotë se serbët janë duke e rrezikuar të ardhmen e tyre evropiane, përderisa e dinë se çështja e kufijve në Ballkan është e zgjidhur.

Thaçi: Nga Serbia mund të mbetet Pashallëku i Beogradit!

Telegrafi - 11.11.2012

Kryeministri Hashim Thaçi, thotë se serbët janë duke e rrezikuar të ardhmen e tyre evropiane, përderisa e dinë se çështja e kufijve në Ballkan është e zgjidhur.

Thaçi i gatshëm të raportojë

Yll Press - 10.11.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi i ka shkruar letër kryetarit të Kuvendit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë për të raportuar para Kuvendit lidhur me takimin e zhvilluar në Bruksel me homologun e tij serb, Ivica Daçiq.

Takimi i tretë Thaçi - Daçiq, në fillim të dhjetorit

Koha.net - 10.11.2012

Beograd, 10 nëntor – Në fillim të dhjetorit do të duhej të mbahej edhe një takim, i treti me radhë, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiqit, pas të cilit KE do të vendos për nismën e bisedimeve ...

Zbutet Dacici

Telegrafi - 10.11.2012

Kryeministri serb, Ivica Dacic, ka thënë sonte se takimi i radhës me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi gjithsesi do të mbahet në pjesën e parë të muajit dhjetor.

Darka në Bruksel, Thaçi: Daçiç i dehur nga Shlivovica e humbjes së luftës

Albeu.com - 09.11.2012

Darka në Bruksel, Thaçi: Daçiç i dehur nga Shlivovica e humbjes së luftës hashim Thaçi Kryeministri Hashim Thaçi i ka cilësuar si jo etike deklaratat e kryeministrit serb në lidhje me darkën e shtruar nga Baronesha Catherine Ashton ...

Thaçi: Daçiç, i dehur me shlivovicën e humbjes së luftës

Lajmeshqip - 09.11.2012

Kryeministri Hashim Thaçi ka komentuar deklaratat e homologut të tij serb, Ivica Dacic, rreth darkës së shtruar nga Baronesha Catherine Ashton mbrëmjen e së mërkurës.

Thaçi: Gati të raportoj për takimin e dytë

Top Channel - 09.11.2012

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i ka drejuar sot një shkresë zyrtare kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe kryesisë së këtij institucioni.

Thaçi: Jam gati të raportoj për takimet me Ivica Dacic

LajmiFundit - 09.11.2012

Në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Kosovës, Rregulloren për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe ministrive, si dhe në përputhje me Rezolutën e miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës për ...

Thaçi, i gatshëm të raportojë në Kuvend

Portalb - 09.11.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur gatishmërinë që të raportojë në Kuvendin e Kosovës lidhur me takimin e tij të fundit me kryeministrin serb Ivica Daçiq, që u zhvillua të mërkurën në Bruksel.

Thaçi-Daçiç: Do të lidhemi me autostradë

Panorama - 09.11.2012

Takimi i dytë në Bruksel mes Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Daçiç, ishte më i frytshëm, pasi u ra dakord për zbatimin e marrëveshjeve të arritura në bisedimet e mëparshme, por edhe për nisjen e punimeve për ...

“Dacici është dehur nga shlivovica ‘festive’ e humbjes së luftës së Kosovës”

Telegrafi - 09.11.2012

Kryeministri Hashim Thaçi ka komentuar deklaratat e homologut të tij serb, Ivica Dacic, rreth darkës së shtruar nga Baronesha Catherine Ashton, mbrëmjen e së mërkurës.

Thaçi: Dacic është i dehur me shlivovicën e humbjes së luftës

Yll Press - 09.11.2012

“Nuk është etike dhe nuk është pjesë e traditës sime dhe popullit tim komentimi apo përfolja e drekave apo darkave që shtrohen nga nikoqiri, e që në këtë rast ajo u shtrua nga Baronesha e respektuar Ashton”, ka deklaruar sot Kryeministri ...

Thaçi, i gatshëm të raportojë në Kuvend

Telegrafi - 09.11.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur gatishmërinë që të raportojë në Kuvendin e Kosovës lidhur me takimin e tij të fundit me kryeministrin serb Ivica Dacic, që u zhvillua të mërkurën në Bruksel.

Thaçi, i gatshëm të raportojë para deputetëve

Koha.net - 09.11.2012

Prishtinë, 9 nëntor - Në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Kosovës, Rregulloren për fushat e përgjegjësisë administrative të Zyrës së Kryeministrit dhe ministrive, si dhe në përputhje me Rezolutën e miratuar nga Kuvendi i Republikës së ...

Thaçi-Daçiç bien dakord për nisjen e autostradës Prishtinë-Nish

Shekulli - 08.11.2012

Kosova e Serbia do të lidhen me autostradë. Lajmi i papritur ka dalë pas darkës së punës ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe kryeministrit serb Daçiç me ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme e siguri të BE-së, Catherine Ashton.

Thaçi dhe Daçiq pajtohen për zbatimin e marrëveshjeve të arritura

Idividi - 08.11.2012

Bruksel, 8 nëntor 2012 (MIA) - Në takimin e mbrëmshëm në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daqiç, janë bërë hapat e parë konkretë në normalizimin e marrëdhënieve.

Takimi Thaçi – Daçiq i hapur dhe i sinqertë

Ina - 08.11.2012

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Ketrin Eshton takimin e mbrëmshëm midis kryeministrave të Serbisë dhe Kosovës e ka vlerësuar si të hapur dhe të sinqertë, duke shtuar se takimet e tilla do të vazhdojnë.

Takimi, Thaci-Dacic bien dakord për zbatimin e marrëveshjeve

LajmiFundit - 08.11.2012

Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq. Zyra e shefes së lartë të BE-së, Catherine Ashton, ka lëshuar një komunikatë për media ku thuhet se dy palët janë pajtuar që ...

U zhvillua takimi i dytë Thaçi-Daçiç, palët pajtohen për disa çështje

Shqipmedia - 08.11.2012

Kosova e Serbia do të lidhen me autostradë. Lajmi i papritur ka dalur pas darkës së punës ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe kryeministrit serb Daçiq me ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme e siguri të BE-së, Catherine Ashton.

Thaci dhe dacic bijen dakord per autostraden Prishtine - Nish

24 orë - 08.11.2012

Kosova e Serbia do të lidhen me autostradë. Lajmi i papritur ka dalur pas darkës së punës ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe kryeministrit serb Daçic me ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme e siguri të BE-së, Catherine Ashton.

Takimi i dytë mes Thaçit dhe Daçiç

Top Channel - 08.11.2012

Takimi i dytë Thaçi-Daçiç në Bruksel, i cili kësaj radhe ishte organizuar në formën e një darke pune nga ndërmjetësuesja Catherine Ashton, ka zgjatur rreth dy orë duke prekur disa tema në kuadër të asaj që quhet "normalizimi" i ...

Franca përshëndet vazhdimin e takimeve Thaçi-Daçiç

LajmiFundit - 08.11.2012

Franca mbështet vazhdimin e dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit në nivel të lartë politik dhe mendon se bëhet fjalë për një hap “të rëndëishëm dhe konstruktiv”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Jashtme franceze.

Thaçi: Rëndësi menaxhimi i kufijve

Top Channel - 08.11.2012

Pas takimit me Daçiç në një intervistë për Top Channel, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi vlerësoi axhendën e tij, duke veçuar zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e kufirit.

Debate për takimin Thaçi-Daçiç

Top Channel - 08.11.2012

Takimi i dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, me atë serb, Ivica Daçiç, ka bërë që seanca e Kuvendit të Kosovës të fillojë me akuza dhe përplasje, edhe ndërmjet opozitës.

Palët pajtohen për nisjen e autostradës Prishtinë – Nish

Koha.net - 08.11.2012

Kosova e Serbia do të lidhen me autostradë. Lajmi i papritur ka dalur pas darkës së punës ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe kryeministrit serb Daçiq me ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme e siguri të BE-së, Catherine Ashton.

Kosova dhe Serbia në raundin e dytë të bisedimeve

VOA - 08.11.2012

Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, thanë se janë pajtuar për zbatimin e shpejtë të marrëveshjeve të deritashme Kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, u takuan mbrëmë në Bruksel me ...

Takimi Thaçi-Daçiç, palët bien dakord për autostradën Prishtinë-Nish

BalkanWeb - 08.11.2012

BRUKSEL - Ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiç, nën ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Diskutohet edhe për veriun

Yll Press - 08.11.2012

Ata pas takimeve ndaras me baroneshën Ashton, u takuan në një darkë pune me këtë të fundit. Kryeministri Thaçi menejëherë pas takimit në një intervistë për RTK-në, ka thënë se është biseduar për implementimin e marrëveshjeve të arritura më ...

Daçiq: Policë serbë të Kosovës – roje të kishave

Koha.net - 08.11.2012

Beograd, 8 nëntor – Mediet serbe shkruajnë se në takimin e mbrëmshëm Daçiq –Thaçi janë shqyrtuar detaje të marrëveshjeve në fuqi, për përmirësimin e kushteve jetësore për të gjithë në Kosovë dhe për transparencë të funksioneve të cilat i ...

Bruksel, zhvillohet takimi i dytë Thaçi-Daçiç

Gazeta Republika - 08.11.2012

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Daçiç kanë zhvilluar në Bruksel takimin e dytë, nën ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Ashton lavdëron atmosferën në bisedimet Thaçi-Daçiq

Koha.net - 08.11.2012

Bruksel, 8 nëntor - Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri Catherine Ashton ka deklaruar pas takimit të mbrëmshëm të kryeministrit të Kosovës dhe atij të Serbisë në Bruksel se bisedimet ishin të ...

Dacic: Nuk do të bisedojmë për shuarjen e institucioneve serbe në veri!

Telegrafi - 08.11.2012

E plotësuar - Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic, ka deklaruar për mediat serbe se me kryeministrin e Kosovës ka biseduar hapur dhe në mënyrë konstruktive për shumë çështjes me rëndësi për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e ...

Thaçi: Për IBM do të diskutohet në dhjetor

Koha.net - 08.11.2012

Bruksel, 8 nëntor - Pas përfundimit të takimit me kryeministrin serb Ivica Daçiq, kryeministri Thaçi ka thënë se në takim është diskutuar për zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tash ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit dhe se theks ...

Thaçi dhe Dacic vendosin nëse do të dialogohet për Luginën

Telegrafi - 08.11.2012

Maja Kocijancic, zëdhënëse e zyrës së Përfaqësueses së lartë të BE-së, Catherine Ashton, ka thënë se në takimin mbrëmshëm në Bruksel, në mes kryeministrave Thaçi dhe Dacic, nuk është biseduar as për Veriun e Kosovës as për Luginën e ...

Franca përshëndet takimin Thaçi-Dacic

Telegrafi - 08.11.2012

Franca mbështet vazhdimin e dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit në nivel të lartë politik dhe mendon se bëhet fjalë për një hap “të rëndësishëm dhe konstruktiv”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Jashtme franceze.

Franca përshëndet vazhdimin e takimeve Thaçi-Daçiq

Koha.net - 08.11.2012

Paris, 8 nëntor - Franca mbështet vazhdimin e dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit në nivel të lartë politik dhe mendon se bëhet fjalë për një hap “të rëndësishëm dhe konstruktiv”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Jashtme franceze.

Daçiq: O zbatim i marrëveshjeve, o s'ka Evropë

Koha.net - 08.11.2012

Beograd, 8 nëntor – Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi sonte se Serbia duhet t’i zbatojë marrëveshjet e arritura me Kosovën në Bruksel, të cilat, sipas tij, janë të vështira për të andaj do të përpiqet që nëpërmjet punës së ...

Thaçi: Rëndësi menaxhimi i kufijve (video)

Koha.net - 08.11.2012

Bruksel, 8 nëntor - Pas takimit me Daçiqin, në një intervistë për televizioni shqiptar Top Channel, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi vlerësoi agjendën e tij, duke veçuar zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e kufirit.

Thaçi: Ta mbyllim kapitullin e konflikteve (Video)

Telegrafi - 08.11.2012

Pas takimit me kryeministrin serb Ivica Dacic, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi vlerësoi agjendën e tij, duke veçuar zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufijve.

Dacic: S’ka BE pa zbatimin e marrëveshjeve

Telegrafi - 08.11.2012

Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic deklaroi sonte se Serbia duhet t’i zbatojë marrëveshjet e arritura me Kosovën në Bruksel, të cilat janë të vështira për të.

Biseduan për autostraden Nish – Prishtinë

Shqiptar - 08.11.2012

E plotëstuar)Kosova e Serbia do të lidhen me autostradë. Lajmi i papritur ka dalur pas darkës së punës ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe kryeministrit serb Daçiq me ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme e siguri të BE-së, ...

Takimi me Daçiçin, Thaçi kemi kërkesa

Shekulli - 07.11.2012

Sot kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi do të takohet në Bruksel me kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiç. Gjatë këtij takimi, kryemisntir ka paraljëruar kërkesa për Daçiçint.

Thaçi: IBM do të diskutohet në dhjetor

Evropaelire - 07.11.2012

Në Bruksel ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, nën ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Vazhdimi i dialogut, Thaçi dhe Daçiç sërish në Bruksel

Albeu.com - 07.11.2012

Vazhdimi i dialogut, Thaçi dhe Daçiç sërish në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiç, pritet të takohen sot sërish sot në Bruksel me ftesë të baroneshës, Catherine Ashton.

Sot takimi i dytë Thaçi-Daçiq

Alsat - 07.11.2012

Ivica Daçiq, Catherine Ashton, Hashim Thaci Shefja e diplomacisë së BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë për bisedime të reja.

Sot takimi i dytë Thaci-Dacic

LajmiFundit - 07.11.2012

Shefja e diplomacisë së BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë për bisedime të reja. Në Bruksel takohen sot kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi me homologun e tij serb, Ivica Daçiq, për të vazhduar ...

Sot takimi i dytë Thaçi-Daçiq

Idividi - 07.11.2012

Bruksel, 7 nëntor 2012 (MIA) - Shefja e diplomacisë së BE-së, Kethrin Eshton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë për bisedime të reja.

Shumë pritje dhe pak qartësi në prag të takimit Thaçi-Daçiq

DW - 07.11.2012

Në Bruksel takohen sonte kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq. Askush nuk flet zyrtarisht për temat që janë në rend dite, por jozyrtarisht dihet se disa çështje do të dominojnë këtë takim.

Vetëvendosje sërish kundër vazhdimit të dialogut

Albeu.com - 07.11.2012

Vetëvendosje sërish kundër vazhdimit të dialogut Lëvizja Vetëvendosje ka kundërshtuar sërish sot vahdimin e dialogut me Serbinë. Në të gjitha rrugët e Prishtinës si dhe të qyteteve të tjera të Kosovës, VV ka vendosur afishe në të cilat ...

Takimi i dytë Thaçi-Daçiç

Top Channel - 07.11.2012

Kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë zhvillojnë të mërkurën takimin e dytë në Bruksel, me ndërmjetësimin e shefes së diplomacisë evropiane. Ndryshe nga takimi i parë i nivelit më të lartë politik mes dy vendeve, që u zhvillua më 19 ...

VV: Thaçi po i nënshtrohet Serbisë

Top Channel - 07.11.2012

“Integrim i menaxhuar i Kosovës me xhandarmërinë serbe në veri”. Kështu i cilëson lëvizja Vetëvendosje rezultatet e taktimeve Thaçi-Daçiç. Pikërisht në ditën kur do të zhvillohet takimi i dytë mes kryeministrit të Kosovës dhe atij të ...

Takimi Thaçi-Ashton-Daçiç: IBM do të diskutohet në dhjetor

Lajmeshqip - 07.11.2012

Bruksel (PLOTESUAR 08nentor, 12:30) – Në Bruksel ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, nën ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine ...

Thaçi paralajmëron kërkesa në takimin e sotëm me Daçiqin

Koha.net - 07.11.2012

Bruksel, 7 nëntor - Sot kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi do të takohet në Bruksel me kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq. Gjatë këti takimi, kryemisntir ka paraljëruar kërkesa për Daçiqint.

IBM, në tryezën e bisedimeve

Telegrafi - 07.11.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai serb, Ivica Dacic, pritet të takohen sot sërish në Bruksel me ftesë të Baroneshës Catherine Ashton. Ende pa u ulur në tryezën e bisedimeve, për herë të dytë brenda pak javësh, të dy kryeministrat ...

VV: Me afishe, kundër dialogut

Telegrafi - 07.11.2012

Lëvizja Vetëvendosje, në ditën kur është planifikuar që të zhvillohet takimi mes kryeministrit të vendit Hashim Thaçi me kryeministrin serb Ivica Dacic - në Bruksel, në prezencë edhe të Baroneshës Catherine Ashton - ka vendosur në ...

Bruksel, mbahet takimi i rradhës Thaçi- Daçiç

Panorama - 07.11.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Daçiç do te kene sot takimin e tyre të dytë në kuadër të dialogut Prishtinë- Beograd në Bruksel.

Filloi takimi i Thaçit me Ashton

Koha.net - 07.11.2012

Bruksel, 7 nëntor – Në Bruksel ka filluar tashmë takimi i kryeministrit Hashim Thaçi me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të BE-së, Catherine Ashton, është publikuar në profilin e Shërbimit evropian për politikë të ...

Biseduan edhe për veriun

Telegrafi - 07.11.2012

Pas takimit të përbashkët në një darkë pune në Bruksel, me baroneshën Catherin Ashton, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai serb Ivica Dacic, kanë qenë shumë të shkurtët në deklaratat për media, pa dhënë shumë detaje për atë se ...

Daçiq: Takimi me Thaçin, jo spektakular

Evropaelire - 06.11.2012

13:57 Daçiq: Takimi me Thaçin, jo spektakular 13:45 KE shpreh keqardhje për vdekjen e Lirak Bejkos 13:16 Thaçi: S'do ketë bisedime për status 13:06 Rompuy: Azia dhe Evropa gjenden në të njëjtën varkë 12:55 Lavrov takon opozitarët sirianë ...

Eshton fton Thaçin dhe Daçiqin të takohen të mërkurën në Bruksel

Idividi - 06.11.2012

Prishtinë, 5 nëntor 2012 (MIA) - Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri Kethrin Eshton ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçin dhe Ivica Daçiq që të takohen të mërkurën në Bruksel, bëri të ...

Vazhdimi i dialogut, Thaçi dhe Daçiç takohen sërish të mërkurën

Albeu.com - 06.11.2012

Vazhdimi i dialogut, Thaçi dhe Daçiç takohen sërish të mërkurën Të mërkurën Catherine Ashton ka ftuar kryeministrin Daçiç dhe kryeministrin Thaçi në një takim në Bruksel.

Ashton fton Thaçin dhe Daçiç në takimin e rradhës

Lajmeshqip - 06.11.2012

Bruksel – Baronesha Catherine Ashton ka ftuar Kryeministrin e Kosovës dhe atë të Serbisë për takimin e radhës në Bruksel më 7 nëntor. Zyra e Kryediplomates europiane tha se takimi është vazhdim i dialogut për përmirësimin e raporteve mes ...

Të mërkurën takimi i dytë Thaci-Tadic

LajmiFundit - 06.11.2012

Diplomatë të lartë të Bashkimit Evropian kanë inkurajuar liderët e Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë me normalizimin e marrëdhënieve këtë javë, kur pritet të realizohet edhe takimi i dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ...

Thaçi: S’ka bisedime për statusin

Top Channel - 06.11.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e së mërkurës me homologun serb Ivica Daçiç nuk do të diskutohet për statusin, por për zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më sot.

Pritje të ndryshme nga takimi i dytë Thaçi – Daçiq

Evropaelire - 06.11.2012

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Daçiq , pritet që nesër në Bruksel nën ndërmjetësimin e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Catherine Ashton të zhvillojnë edhe takimin e dytë me ...

BE fton Daçiqin dhe Thaçin në takimin e dytë

Yll Press - 06.11.2012

”Catherine Ashton ka ftuar kryeministrin Daçiq dhe kryeministrin Thaçi në një takim në Bruksel të mërkurën”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga zyra e Ashton.

Takimi i së mërkurës në Bruksel: Temat nuk dihen!

Telegrafi - 06.11.2012

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Catherine Ashton ka ftuar Kryeministrin e Kosovës dhe atë të Serbisë për takimin e radhës në Bruksel këtë të mërkurë.

Daçiq: Nuk mund të njihet pavarësia e Kosovës e shpallur kështu

Koha.net - 06.11.2012

Romë, 6 nëntor – Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq thotë se nesër në Bruksel nuk do të bëhet falë për njohjen e pavarësisë së Kosovës, transmeton B92.

Dacic: Thaçi mund të flas çka të dojë

Telegrafi - 06.11.2012

Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic thotë se nesër në Bruksel nuk do të flitet për njohjen e Kosovës meqë, sipas tij, “është e pamundur që Serbia ta njohë pavarësinë e tillë të shpallur të Kosovës”.

Daçiq: Nuk mund të njihet pavarësia e Kosovës e shpallur kështu

Yll Press - 06.11.2012

"Ne e kemi iniciativën, propozojmë dhe dëshirojmë që kjo çështje të zgjidhet sa më shpejt, por që të zgjidhet këto propozime duhet t’i respektojnë interesat legjitime të serbëve dhe të shqiptarëve në Kosovë", ka theksuar ai duke shtuar se ...

Thaçi dhe Daçiq takohen të mërkurën në Bruksel

StrugaSot - 06.11.2012

Diplomatë të lartë të Bashkimit Evropian kanë inkurajuar liderët e Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë me normalizimin e marrëdhënieve këtë javë, kur pritet të realizohet edhe takimi i dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ...

Bruksel: Ashton lëshon ftesën zyrtare për Thaçin dhe Daçiç

Shekulli - 05.11.2012

BRUSKEL - Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçin dhe Ivica Daçiçin që të mërkurën (7 nëntor) të takohen në Bruksel.

BE fton Daçiqin dhe Thaçin në takimin e dytë

Evropaelire - 05.11.2012

Diplomatë të lartë të Bashkimit Evropian kanë inkurajuar liderët e Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë me normalizimin e marrëdhënieve këtë javë, kur pritet të realizohet edhe takimi i dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ...

Thaçi-Daçiç, të mërkurën takimi i dytë

Top Channel - 05.11.2012

Pas dy ditësh kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë pritet të takohen sërish në Bruksel. Sipas një komunikate për shtyp të lëshuar nga zyra e Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Europian, Catherine ...

Ashton: Ftoj Daçiç dhe Thaçin në takim më 7 nëntor

LajmiFundit - 05.11.2012

Përfaqësuesja e lartë për politikën e jashtme në Bashkimin Evropian Catherine Ashton ka lëshuar pak minuta më parë një deklaratë të posaçme. Catherine Ashton ka ftuar kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiç dhe kryeministrin e Kosovës Hashim ...

BE fton Daçiqin dhe Thaçin në takimin e dytë

24 orë - 05.11.2012

D iplomatë të lartë të Bashkimit Evropian kanë inkurajuar liderët e Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë me normalizimin e marrëdhënieve këtë javë, kur pritet të realizohet edhe takimi i dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ...

Bruksel, sot takimi Thaçi - Daçiq

Ina - 05.11.2012

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçin dhe Ivica Daçiqin që sot të takohen në Bruksel , është komunikuar dje nga kabineti i Ashton.

Thaçi dhe Dacic takohen të mërkurën në Bruksel

Telegrafi - 05.11.2012

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrin e Serbisë Ivica Dacic, në një takim për të mërkurën (7 nëntor) në Bruksel , është komunikuar sot ...

Të mërkuren takimi i rradhës Thaçi- Daçiç

Panorama - 05.11.2012

Diplomatë të lartë të Bashkimit Evropian kanë inkurajuar liderët e Kosovës dhe Serbisë që të vazhdojnë me normalizimin e marrëdhënieve këtë javë, kur pritet të realizohet edhe takimi i dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ...

Të mërkurën, darkë pune Ashton-Thaçi-Daçiq në Bruksel

Koha.net - 05.11.2012

Bruksel, 5 nëntor – (E plotësuar) Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçin dhe Ivica Daçiqin që të mërkurën (7 nëntor) të takohen në Bruksel , ...