TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri mori pjesë në funeralin e ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher

Botasot - 19.04.2013

Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, mori pjesë në funeralin e ish-kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar, Margaret Thatcher në Londër, ku iu dha nderimi i lartë dhe lamtumira e fundit njërës nga ...

Margaret Thaçer varroset në Londër me nderime të larta ushtarake

Idividi - 18.04.2013

Londër, 17 prill 2013 (MIA) - Ish-kryeministrja britanike Margaret Thaçer është varrosur sot në Londër, me nderime të mëdha ushtarake dhe me ceremoni solemne në katedralën Sent Poll, çfarë para kësaj ka pasur për nënën e mbretëreshës ...

Kryetari i Kuvendit Veljanoski mori pjesë në varrimin e Margaret Thaçer

Idividi - 18.04.2013

Shkup, 17 prill 2013 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski sot në Londër mori pjesë në ceremoninë e varrimit të ish kryeministres britanike të Britanisë së Madhe, baronesha Margaret Thaçer.

Edita Tahiri mori pjesë në funeralin e ish-kryeministres Margaret Thatcher

LajmiFundit - 18.04.2013

Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Edita Tahiri, mori pjesë në funeralin e ish-kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar, Margaret Thatcher në Londër, ku iu dha nderimi i lartë dhe lamtumira e fundit njërës nga ...

Londër, funeral madhështor për Zonjën e Hekurt

Gazeta Republika - 18.04.2013

Në katedralen e Shën Palit në Londër u zhvillua ceremonia mortore për ish-kryeministren britanike Margaret Thatcher. Ceremonia u mbajt në praninë e Mbretëreshës Elisabeth, të personaliteteve nga e gjithë bota dhe gjithë kryeministrave të ...

Berisha në ceremoninë e Thaçer: Na frymëzoi

Panorama - 18.04.2013

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë dje në ceremoninë funebre për nder të ish-kryeministres së Britanisë së Madhe, Margaret Thatcher. Ceremonia nisi me meshën e mbajtur në Katedralen e Shën Palit, ku morën pjesë personalitete botërore, ...

Kritikohet veshja e Katherine Jenkins

Botasot - 18.04.2013

Gjatë cermonisë mortore të Margaret Thatcher,që u zhvilluar dje në Londër,në Britaninë e Madhe,morën pjesë persona nga fusha të ndryshme. Një ndër ata ishte edhe këngëtarja Katherine Jenkins.

Kritikohet veshja e Katherine Jenkins (FOTO)

Yll Press - 18.04.2013

Gjatë cermonisë mortore të Margaret Thatcher,që u zhvilluar dje në Londër,në Britaninë e Madhe,morën pjesë persona nga fusha të ndryshme. Një ndër ata ishte edhe këngëtarja Katherine Jenkins.

Londër, i jepet lamtumira e fundit Margaret Thatcher

Shekulli - 17.04.2013

Londra po i jep lamtumirën e fundit ish-kryeministres britanike Margaret Thatcher. Në ceremoninë mortore të zonjës Thatcher, në Katedralen e Shën Palit në Londër, marrin pjesë personalitete nga e gjitha bota.

Mijëra adhurues të “Zonjës së Hekurt” mbushin rrugët e Londrës /Foto/

Shekulli - 17.04.2013

Përveç zyrtarëve të lartë të shteteve, ceremonin e lamtumirës së “Zonjës së Hekurt”, Margaret Thetcher e ndoqën mijëra njëerz, që kishin dalë në rrugët e Londrës.

Nis funerali i Thatcherit

Evropaelire - 17.04.2013

12:37 Nis funerali i Thatcherit 11:16 Beogradi e cilëson privatizimin e PTK-së si "të paligjshëm" 09:55 Letër me substancë ricini në adresë të një senatori amerikan 07:39 Thaçi-Daçiq raundi i nëntë 07:19 Nikolliq: Kufiri jonë, Prishtina jo ...

Iraku ekzekuton 21 operativë të Al Kaidas

Evropaelire - 17.04.2013

15:03 Iraku ekzekuton 21 operativë të Al Kaidas 14:41 EULEX bastis banesën e Endrit Shalës 14:08 Kryejnë nderimet e fundit për Thatcherin 13:51 Bildt apelon për marrëveshjen Kosovë-Serbi 13:14 Zelanda e Re legalizon martesat homoseksuale ...

Assad: Perëndimi do ta paguajë çmimin

Evropaelire - 17.04.2013

22:12 Assad: Perëndimi do ta paguajë çmimin 21:33 Ende asnjë i arrestuar për sulmet në Boston 20:27 Arrestohet "autori" i sulmeve në Boston?! 19:55 Ricin edhe në letrën dërguar Obamës?! 19:24 Serbia merr datën edhe pa marrëveshje?! 19:14 ...

Lamtumira e Margaret Thatcher

Top Channel - 17.04.2013

Britania i ka dhënë lamtumirën e fundit ish-Kryeministres Margaret Thatcher.Arkivoli i saj u nis nga Parlamenti drejt katedrales së Shen Palit për shërbesën mortore, ndërsa mijëra kureshtare dhe mbështetes të 'Zonjes së Hekurt', të ...

Sot varrimi i Zonjës së Hekurt, Margaret Thatcher

LajmiFundit - 17.04.2013

Mbretëresha Elizabeth dhe personalitete nga e gjithë bota, pritet të marrin pjesë sot në varrimin e Margaret Thatcher, ish-kryeministres britanike në vitet 1979-1990, e njohur ndryshe edhe si “Zonja e Hekurt”.

Më shumë se 4 mijë oficerë policie do të jenë në funeralin e Margaret Thatcher

Portalb - 17.04.2013

Arkivoli i Thatcher do të udhëtojë nga Westminster për në Katedralen e Shën Palit, aty ku në mesditë do të bëhet funerali. Mendohet se 2300 njerëz nga 170 vende të botës do të marrin pjesë në këtë funeral.

Berisha në Londër, merr pjesë në funeralin e Thatcher

Albeu.com - 17.04.2013

Kryeministri Sali Berisha pritet të marrë pjesë në funeralin e ish- kryeministres britanike , Margaret Thatcher . Ai është nisur një ditë më parë drejt Londrës, ku do të marr pjesë në ceremoninë që do të mbahet në katedralen Shën Pali të ...

Sot, varrimi i Margaret Thatcher

Albeu.com - 17.04.2013

Mbretëresha Elizabeth dhe personalitete nga e gjithë bota, pritet të marrin pjesë sot në varrimin e Margaret Thatcher , ish-kryeministres britanike në vitet 1979-1990, e njohur ndryshe edhe si "Zonja e Hekurt".

Berisha në Londër në ceremoninë për Thatcher

Ina - 17.04.2013

Kryeministri Berisha ndodhet sot ne Londër, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher. Ceremonia, që do të mbahet në Katedralen St.

Berisha në Londër për homazhin: Trashëgimia e Thecer s`vdes kurrë

LajmiFundit - 17.04.2013

Kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Londër ku do të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher, ceremoni kjo që do të mbahet në Katedralen St.

Lamtumirë Margeret Thatcher (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 17.04.2013

Update- Personalite të shumta kanë marrë pjesë në ceremoninë mortore të "Zonjës së Hekur", Margeret Thatcher -it. Në funeralin e saj janë të pranishëm më shumë se 2 mijë njerëz dhe më shumë se 4 mijë oficerë policie do të jenë në ...

Trajko Veljanoski në funeralin e Thatcher-it

Albeu.com - 17.04.2013

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski, do të pmarrë pjesë sot Maqedoninë në varrimin ceremonial të ish-kryeministres së Britanisë së Madhe Margeret Thetcher.

Aforizmat, ja trashëgimia politike e Margaret Thatcher

Albeu.com - 17.04.2013

Debati i ndezur mbi trashëgiminë politike të Margaret Thatcherit ka qenë rasti për të kujtuar numrin e madh të fjalëve të mira dhe aforizmave që zbulojnë vendosmërinë e përkryer të zonjës që nuk e kishte në natyrë të tërhiqej.

Lamtumira për ish-kryeministren Margaret Thatcher

Lajmeshqip - 17.04.2013

LONDER- Pjesemarrje masive ne funeralin e lamtumires per ish kryeministren britanike Margaret Thatcher. Ne ceremonine qe mbahet ne Katedralen e Shën Palit në Londër, mes te pranishmeve, lider te botes, eshte edhe kryeministri i Shqiperise, ...

Sot varrimi i Margaret Thaçer

Idividi - 17.04.2013

Londër, 17 prill 2013 (MIA) - Më shumë se 4 mijë oficerë policie do të jenë në gadishmëri të plotë ditën e sotme gjatë funeralit të ish-kryeministres britanike Margaret Thaçer.

Nderimet e fundit për Thatcherin

Portalb - 17.04.2013

Mbi 2.000 personalitete nga e gjithë bota i kanë dhënë lamtumirën e fundit ish-kryeministres britanike, Margareth Thatcher. Trupi i saj është bartur nëpër rrugët e Londrës, të mbushura me qytetarë dhe pjesëtarë të forcave të armatosura.

Protesta në ditën e varrimit të Thatcher

Top Channel - 17.04.2013

Dhjetra britanikë u mblodhën në afërsi të Katedrales Saint Paul në Londër pas thirrjeve nëpër rrjetet sociale për të protestuar kundër shpenzimeve disa milionë paund për funeralin e Margaret Thatcher.

Protesta për nderimet e Thatcher

Albeu.com - 17.04.2013

Nderimet që iu bënë ditën e sotme të ndjerës Margeret Thatcher kanë nxitur tek disa britanikë idenë që janë shpenzuar miliona paund. Kështu dhjetra britanikë janë mbledhur në afërsi të Katedarales Saint Paul në Londër pas thirrjeve nëpër ...

Londer, funeral madheshtor per zonjen Thatcher

24 orë - 17.04.2013

Në katedralen e Shën Palit në Londër u zhvillua ceremonia mortore për ish-kryeministren britanike Margaret Thatcher. Ceremonia u mbajt në praninë e Mbretëreshës Elisabeth, të personaliteteve nga e gjithë bota dhe gjithë kryeministrave të ...

Londër - Masa sigurie në prag të funeralit të znj.Thatcher

VOA - 17.04.2013

Masa sigurie janë vendosur rreth katedrales përpara ceremonisë. Policia Metropolitane thotë se më shumë se 4 mijë policë do të dislokohen për të ofruar siguri për funeralin.

Londër, sot funerali i Thatcher, masa të rrepta sigurie

Ora news - 17.04.2013

Policia britanike ka forcuar sigurinë në Londër për funeralin e ish-kryeministres Margaret Thatcher. Masat e larta të sigurisë janë marrë pas sulmeve me bomba të hënën në Boston të SHBA-së.

I jepet lamtumira e fundit “Zonjës së Hekurt"

Botasot - 17.04.2013

Mbretëresha Elizabeth dhe personalitete nga e gjithë bota, pritet të marrin pjesë sot në varrimin e Margaret Thatcher, ish-kryeministres britanike në vitet 1979-1990, e njohur ndryshe edhe si “Zonja e Hekurt”.

Berisha nga Londra: Trashëgimia e Thatcher nuk vdes kurrë

Ora news - 17.04.2013

Kryeministri Berisha ndodhet sot në Londër ku do të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher, ceremoni kjo që do të mbahet në Katedralen St.

Funerali i Margaret Thatcher

Telegrafi - 17.04.2013

Më shumë se 4 mijë oficerë policie do të jenë në gatishmëri të plotë ditën e sotme gjatë funeralit të ish-kryeministres britanike Margaret Thatcher.

Lamtumira për Thatcher, merr pjesë edhe Berisha

Panorama - 17.04.2013

LONDER- Pjesemarrje masive ne funeralin e lamtumires per ish kryeministren britanike Margaret Thatcher. Ne ceremonine qe mbahet ne Katedralen e Shën Palit në Londër, mes te pranishmeve, lider te botes, eshte edhe kryeministri i Shqiperise, ...

Ja aforizmat, trashëgimia politike e Margaret Thatcher

BalkanWeb - 17.04.2013

LONDËR - Debati i ndezur mbi trashëgiminë politike të Margaret Thatcherit ka qenë rasti për të kujtuar numrin e madh të fjalëve të mira dhe aforizmave që zbulojnë vendosmërinë e përkryer të zonjës që nuk e kishte në natyrë të tërhiqej.

Berisha: Trashëgimia e Margaret Thatcher nuk vdes kurrë

BalkanWeb - 17.04.2013

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha vlerësoi sot nga Londra, figurën e ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher, duke u shprehur se, "trashëgimia e saj nuk vdes kurrë".

Britania i jep lamtumirën ish-kryeministres Margaret Thatcher

BalkanWeb - 17.04.2013

LONDER - Në Londër po zhvillohet ceremonia mortore e Margaret Thatcher, ish-kryeministres konservatore të Britanisë së Madhe në vitet 1979-1990.

Margaret Thatcher, Zonja e hekurt që ndryshoi faqen e Britanisë së Madhe

Yll Press - 17.04.2013

Arsimuar për avokati, pas martesës në vitin 1951, ajo iu bashkua konservatorëve, në vitet 1959 në Dhomën e Komuneve si deputete e Finchleyt, në veri të Londrës dhe më pas nga viti 1970 dhe 1974 si ministre e Arsimit.

Sot varrimi i Margaret Thaçer

Yll Press - 17.04.2013

Mendohet se më shumë se 2.000 njerëz nga 170 vende të botës do të marrin pjesë në këtë funeral. Do të jetë e pranishme edhe Mbretëresha Elizabetë.

Britania i jep lamtumirën ish kryeministres Margaret Thatcher

Ora news - 17.04.2013

Britania e Madhe i ka dhënë lamtumirën ish kryeministres Margaret Thatcher, me funeralin më të madh politik në pothuajse gjysmë shekulli. Mbretëresha , kryeministri Devid Kamerun me elitën qeverisëse të Britanisë dhe liderët globalë, mes ...

Britani, i jepet lamtumira ish-kryeministres Thatcher

Yll Press - 17.04.2013

Personalitete nga 170 vende përcollën ceremoninë mortore, përfshirë këtu edhe tre ish-sekretarë amerikan të shtetit, Henry Kissinger, George Schutz dhe James Baker.

Kryejnë nderimet e fundit për Thatcherin

Botasot - 17.04.2013

Mbi 2,000 personalitete nga e gjithë bota i kanë dhënë lamtumirën e fundit ish-kryeministres britanike, Margareth Thatcher. Trupi i saj është bartur nëpër rrugët e Londrës, të mbushura me qytetarë dhe pjesëtarë të forcave të armatosura.

Nderimet e fundit për Thatcherin

Telegrafi - 17.04.2013

Mbi 2.000 personalitete nga e gjithë bota i kanë dhënë lamtumirën e fundit ish-kryeministres britanike, Margareth Thatcher. Trupi i saj është bartur nëpër rrugët e Londrës, të mbushura me qytetarë dhe pjesëtarë të forcave të armatosura.

Londër, funeral madhështor për Zonjën e Hekurt

VOA - 17.04.2013

Në katedralen e Shën Palit në Londër u zhvillua ceremonia mortore për ish-kryeministren britanike Margaret Thatcher. Ceremonia u mbajt në praninë e Mbretëreshës Elisabeth, të personaliteteve nga e gjithë bota dhe gjithë kryeministrave të ...

Këshilli i Sigurimit nderon Thatcherin

Botasot - 17.04.2013

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka nderuar ish-kryeministren e ndjerë britanike, Margaret Thatcher, me një minutë heshtje. Përfaqësuesja e Argjentinës, e cila nuk është anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit, nuk ka ...

Sot varroset Margaret Thatcher

Express - 17.04.2013

Londër, 17 prill - Më shumë se 4 mijë oficerë policie do të jenë në gadishmëri të plotë ditën e sotme gjatë funeralit të ish-kryeministres britanike Margaret Thatcher.

Nis funerali i Thatcherit

Ilirida - 17.04.2013

Në Londër ka nisur funerali i ish-kryeministres britanike, Margareth Thatcher. Mbretëresha Elizabeth dhe personalitete nga e gjithë bota po marrin pjesë në ceremoninë e varrimit, në Katedralën e Shën Paulit.

Berisha në Londër,merr pjesë në funeralin e Thatcher

AlbanianScreen - 17.04.2013

Londër - Kryeministri Sali Berisha do të jetë mes dy mijë të pranishmëve në funeralin e ish- kryeministres britanike, Margaret Thatcher. Ai është nisur një ditë më parë drejt Londrës, ku do të marr pjesë në ceremoninë që do të mbahet në ...

Britani, i jepet lamtumira ish-kryeministres Thatcher

AlbanianScreen - 17.04.2013

Londër - Londra mban funeralin më të madh politik në pothuajse gjysmë shekulli, ndërsa elita qeverisëse e Britanisë bashkohet me Mbretëreshën dhe liderët globalë për t'i dhënë lamtumirën e fundit ish-kryeministres konservatore Margaret ...

Në foto/Lamtumirë "Zonjë e Hekurt"

AlbanianScreen - 17.04.2013

Londër - Britania dhe mbarë bota i ka dhënë sot lamtumirën e fundit, ish-kryeministres, Baroneshës Margaret Thatcher, e cila ndërroi jetë pak ditë më parë. Liderëve të shumtë nga e gjithë bota, iu bashkua edhe Mbretëresha Elizabeth.

Këshilli i Sigurimit nderon Thatcherin

AlbanianScreen - 17.04.2013

New York - Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka nderuar ish-kryeministren e ndjerë britanike, Margaret Thatcher, me një minutë heshtje.

Argjentina nuk merr pjesë në funeralin e Lady Thatcher. Refuzon edhe Obama dhe Merkel

Albtime - 16.04.2013

Argjentina refuzon ftesën për të marrë pjesë në funeralin e Lady Thatcherit. Ambasadori i Argjentinës së Londër, ka njoftuar se kanë refuzuar ftesën e Downing Street-it.

Berisha niset drejt Londrës, merr pjesë në funeralin e Margaret Thatcher

LajmiFundit - 16.04.2013

Kryeministri Berisha u nis sot për në Londër, në Britaninë e Madhe, ku do të marrë pjesë të mërkurën në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher. Ceremonia, që do të mbahet në Katedralen St.

Londra bëhet gati për funeralin e Zonjës së Hekurt

Ora news - 16.04.2013

Në rrugët e Londrës u kryen dje prova për funeralit të ish kryeministres britanike Margaret Thatcher. Qindra anëtarë të personelit ushtarak britanik, përfshi banda dhe njësi speciale të rojeve të nderit, morrën pjesë në provat para-agimit, ...

Berisha niset drejt Londrës, merr pjesë në funeralin e Thatcher

BalkanWeb - 16.04.2013

TIRANË- Kryeministri Berisha u nis sot për në Londër, në Britaninë e Madhe, ku do të marrë pjesë të mërkurën në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher. Ceremonia, që do të mbahet në Katedralen St.

Berisha udhëton drejt Londrës, merr pjesë në funeralin e Thatcher

Ora news - 16.04.2013

Kryeministri Berisha u nis sot për në Londër, në Britaninë e Madhe, ku do të marrë pjesë të mërkurën në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher, ceremoni kjo që do të mbahet në Katedralen St.

Përgatitjet e fundit për funeralin e z.Thatcher

VOA - 16.04.2013

Përgatitjet për funeralin e ish kryeministres britanike Margaret Thatcher janë në përfundim e sipër. Ceremonia do të zhvillohet në katedralen e Shën Paulit dhe në të janë të ftuar të marrin pjesë rreth 2 mijë personalitete botërore.

Berisha merr pjesë në funeralin e Thatcherit

Yll Press - 16.04.2013

Kryeministri Berisha e ka konsideruar ndarjen nga jeta të ish kryeministres Thatcher si një humbje të madhe e një prej personaliteteve më të shquara politike të Britanisë së Madhe dhe botës perëndimore Kryeministri Berisha u nis sot për në ...

Berisha merr pjesë në funeralin e Thatcherit

Botasot - 16.04.2013

Kryeministri Berisha u nis sot për në Londër, në Britaninë e Madhe, ku do të marrë pjesë të mërkurën në ceremoninë e lamtumirës për nder të ish kryeministres Margaret Thatcher, raportojnë mediat shqiptare.

Të mërkurën funerali i Thatcher, angazhohen 4 mijë forca policie

AlbanianScreen - 16.04.2013

Londër - Trupi i baroneshës Thatcher ka mbërritur në Pallatin e Westminster, para funeralit të së mërkurës. Më pas do të mbahet një shërbesë për 100 deputetë, kolegë, dhe parlamentarë në Downing Street.

Pianisti turk dënohet për blasfemi

Evropaelire - 15.04.2013

14:34 Pianisti turk dënohet për blasfemi 13:58 Bien shpenzimet globale ushtarake 13:47 Grubjeshiq: Koha për kompromis me Kosovën 13:33 Ngadalësohet rritja ekonomike e Kinës 13:04 Kerry: “Të bashkuar” kundër Koresë V.

Rusia bashkëpunon me SHBA-në vetëm si “e barabartë”

Evropaelire - 15.04.2013

16:34 Rusia bashkëpunon me SHBA-në vetëm si “e barabartë” 15:57 KE: Rritet tregtia me njerëz 15:22 Nisin provat për varrimin e Thatcherit 14:59 Akulli në Antarktik “në shkrirje e sipër” 14:50 Obama dhe Putin takohen në qershor 14:34 ...

Dështoi kënga që ofendonte Margaret Thatcher

Lajmeshqip - 15.04.2013

Një fushatë nga kundërshtarët e ish kryeministres britanike Margaret Thatcher për ta vendosur këngën “Ding Dong!The witch is dead” në maje të listës së hiteve britanike, ka dështuar.

Londër, prova për funeralin e Thatcher

Top Channel - 15.04.2013

Në kryeqytetin britanik, Londër kanë nisur provat për funeralin e Margaret Thatcher-it, që zhvillohet të mërkurën. Mbi 700 pjesetare te Forcave te Armatosura moren pjese ne simulimin e oreve te para te mengjesit.

Londër, nisin përgatitjet për varrimin e Margaret Thatcher

LajmiFundit - 15.04.2013

Në Londër kanë nisur provat ushtarake për funeralin e ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher. Mbi 700 anëtarë të forcave të armatosura, nga të tria shërbimet, kanë patrulluar sot në rrugët e Londrës.

Big Ben do të heshtë në varrimin e Thatcherit

Portalb - 15.04.2013

Ora e Big Benit, e cila është më e madhja në Londër dhe ndodhet përballë Parlamentit, do të jetë e heshtur gjatë varrimit të ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher.

Thatcher dhe fundi i Luftës së Ftohtë

VOA - 15.04.2013

Shërbimet e përmortshme për ish kryeministren britanike, Margaret Thatcher do të zhvillohen të mërkurën në Londër. Shumë ekspertë dhe historianë po diskutojnë trashëgiminë e saj, veçanërisht në arenën ndërkombëtare.

Thatcher dhe fundi i Luftës së Ftohtë

Ora news - 15.04.2013

Ceremonia mortore për ish kryeministren britanike, Margaret Thatcher do të zhvillohen të mërkurën në Londër. Shumë ekspertë dhe historianë po diskutojnë trashëgiminë e saj, veçanërisht në arenën ndërkombëtare.

Nisin provat për ceremoninë e Thatcherit

Panorama - 15.04.2013

Në Londër kanë nisur provat ushtarake për funeralin e ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher. Mbi 700 anëtarë të forcave të armatosura, nga të tria shërbimet, kanë patrulluar sot në rrugët e Londrës.

Nisin provat për varrimin e Thatcherit

Botasot - 15.04.2013

Në Londër kanë nisur provat ushtarake për funeralin e ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher. Mbi 700 anëtarë të forcave të armatosura, nga të tria shërbimet, kanë patrulluar sot në rrugët e Londrës.

Londër, nisin provat për varrimin e Thatcher

Gazeta Republika - 15.04.2013

Në Londër kanë nisur provat ushtarake për funeralin e ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher. Mbi 700 anëtarë të forcave të armatosura, nga të tria shërbimet, kanë patrulluar sot në rrugët e Londrës.

Londra bëhet gati për funeralin e Zonjës së Hekurt

VOA - 15.04.2013

Në rrugët e Londrës sot u kryen prova për funeralit të ish kryeministres britanike Margaret Thatcher. Qindra anëtarë të personelit ushtarak britanik, përfshi banda dhe njësi speciale të rojeve të nderit, morrën pjesë në provat para-agimit, ...

Big Ben do të heshtë në varrimin e Thatcherit

Botasot - 15.04.2013

Ora e Big Benit, e cila është më e madhja në Londër dhe ndodhet përballë Parlamentit, do të jetë e heshtur gjatë varrimit të ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher.

Big Ben do të “heshtë” gjatë varrimit të Baroneshës, Thatcher

Panorama - 15.04.2013

Big Ben, e cila është ora më e madhe në Londër dhe ndodhet përballë Parlamentit do të “pushojë” gjatë varrimit të ish-kryeministres britanike, Margaret Thatcher.

“Testohet” funerali i Thatcher, Big Ben do të heshtë gjatë varrimit

Ora news - 15.04.2013

Nisën provat me ushtrime ushtarake për funeralin e Margaret Thatcher në qëndër të kryeqytetit britanik, Londër, i cili do të zhvillohet të mërkurën.

Londra përgatitet për funeralin e Thatcher

AlbanianScreen - 15.04.2013

Londër - Në Londër u kryen sot prova për funeralin e ish kryeministres britanike Margaret Thatcher. Qindra anëtarë të personelit ushtarak britanik, përfshi banda dhe njësi speciale të rojeve të nderit, morrën pjesë në provat para-agimit, ...