TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bahrejn, një i vrarë para garave të Formula 1

Lajm - 22.04.2012

Raportohet se një person është gjetur i vrarë me plagë nga arma e zjarrit në Bahrejn, pas përleshjeve gjatë natës me policinë. Një grup opozitar tha se kufoma e personit Salah Abas Habib, është gjetur në fshatin shiit Shakhira, afër ...

Vettel triumfon në Bahrejn

Lajm - 22.04.2012

Kampioni aktual në Formula 1, Sebastian Vettel, kthehet në krye të podiumit në garën për Çmimin e Madh të Bahrejnit. Piloti i Red Bullit, Vetel ka shijuar fitoren e parë në këtë edicion.

Formula 1, Vettel triumfon në Çmimin e Madh të Bahrejnit

Shqipmedia - 22.04.2012

Kampioni aktual në Formula 1, Sebastian Vettel, kthehet në krye të podiumit në garën për Çmimin e Madh të Bahrejnit. Piloti i Red Bullit, Vetel ka shijuar fitoren e parë në këtë edicion.

Bahrejn: Një person është vrarë para garave të Formulës 1

Botasot - 22.04.2012

Raportohet se një person është gjetur i vrarë me plagë nga arma e zjarrit në Bahrejn, pas përleshjeve gjatë natës me policinë. Një grup opozitar tha se kufoma e personit Salah Abas Habib, është gjetur në fshatin shiit Shakhira, afër ...

Vettel triumfon në Bahrein, Raikkonen rikthehet në podium

Koha.net - 22.04.2012

Manama, 23 prill - Piloti i Red Bull, Sebastian Vettel fitoi garën e katërt të kampionatit të këtij viti në Formula 1, gjegjësisht Çmimin e Madh të Bahrein.

Vettel triumfon në garën e Bahrejnit

Botasot - 22.04.2012

Kampioni aktual në Formula 1, Sebastian Vettel, kthehet në krye të podiumit në garën për Çmimin e Madh të Bahrejnit. Piloti i Red Bullit, Vetel ka shijuar fitoren e parë në këtë edicion.

Vettel triumfon në Bahrein

Yll Press - 22.04.2012

Për kampionin aktual kjo është fitorja e parë në këtë sezon, dhe e 22 –ta në karrierën e tij, ndërsa në finish hyro pas përshkroi shtegun për 1:35:16.990 orë.

Vetel fiton polpozicionin e Bahrejnit

Gazeta Start - 21.04.2012

Piloti gjerman i Red Bull, Sebastian Vetel, ka kryesuar provat zyrtare për çmimin e madh të Bahrejnit në Formula 1. Për herë të parë gjatë këtij sezoni, garën e së dielës gjermani do ta nisë nga vendi i parë, pasi ai arriti kohën më të ...

Kosovë: 11 të arrestuar për trafikim të njerëzve

Evropaelire - 21.04.2012

18:15 Kosovë: 11 të arrestuar për trafikim të njerëzve 18:04 Bahrejn: Një person është vrarë para garave të Formulës 1 17:47 Siri: Vëzhguesit e OKB-së e vizitojnë qytetin Homs 17:34 Kosovë: MD ishte që Kodi Penal të miratohej pa nenet 37 ...

Formula 1, Sebastian Vettel niset nesër nga vendi i parë

LajmiFundit - 21.04.2012

Kampioni aktual në Formula1, Sebastian Vettel do ta nisë nga vendi i parë garën e nesërme për çmimin e madh të Bahrejnit. Gjermani i ri deri tek pol pozita e parë në këtë sezon në pistën “Sakir” erdhi më kohën 1 minutë 32 sekonda e 42 të ...

Formula 1, Vettel fiton pole position në Bahrejn

Shqipmedia - 21.04.2012

Kampioni aktual në formula 1, Sebastaian Vettel me skuadrën e tij Redbull do të niset nga pozita e parë në garën e se dielës në Bahrejni për herë të parë në këtë sezon.

Bahrein, një person i vrarë gjatë garave të Formula 1

LajmiFundit - 21.04.2012

Një person është gjetur i vrarë me plagë nga arma e zjarrit në Bahrejn, pas përleshjeve gjatë natës me policinë. Një grup opozitar tha se kufoma e personit Salah Abas Habib, është gjetur në fshatin shiit Shakhira, afër kryeqytetit Manama.

Telashe të shumta para garës së Formula 1 për Shpërblimin e Madh të Bahrejnit

Koha.net - 21.04.2012

Manama, 21 prill - Skuderia Force India është tërhequr nga prova e dytë zyrtare që u mbajt të premten mbrëma në Bahrejn, pas një nate plot përleshje mes forcave të sigurimit dhe protestuesve, ku kanë mbetur të plagosur disa persona.

Vettel në Pole Position në Bahrejn

Botasot - 21.04.2012

Kampioni aktual në formula 1, Sebastaian Vettel me skuadrën e tij Redbull do të niset nga pozita e parë në garën e Bahrejnit, e cila do të mbahet sot.

Vettel rikthehet, niset i pari në Bahrejn

Koha.net - 21.04.2012

Manama, 21 prill - Kampioni në fuqi i Formula 1, Sebastian Vettel, ka fituar garën kualifikuese për Shpërblimin e Madh të Bahrejnit, të shtunën. Piloti gjerman i Red Bullit ka siguruar "pole-position" e parë këtë stinor.

Bahrejn, një i vrarë para garave të Formula 1

Telegrafi - 21.04.2012

Raportohet se një person është gjetur i vrarë me plagë nga arma e zjarrit në Bahrejn, pas përleshjeve gjatë natës me policinë. Një grup opozitar tha se kufoma e personit Salah Abas Habib, është gjetur në fshatin shiit Shakhira, afër ...

Bahrejni organizon garën në F1

Lajm - 20.04.2012

Për liderët e Bahrejnit rikthimi i garës së Formula 1 është një rast për të ndërtuar kredibilitetin në skenën botërore, pas protestave të dhunshme në vend, që po zgjatin tash e një vit.

Bahrejni injoron protestat dhe organizon garën në F1

Koha.net - 20.04.2012

Dubai, 20 prill - Për liderët e Bahrejnit rikthimi i garës së Formula 1 është një rast për të ndërtuar kredibilitetin në skenën botërore, pas protestave të dhunshme në vend, që po zgjatin tash e një vit.

Alonso: Do të vuajmë në Bahrejn

Lajm - 18.04.2012

Fernando Alonso është shumë pesimist në prag të garës së ardhshme që do të mbahet në Bahrejn. Ai thotë se bolidi i Ferrarit është i ngadalshëm në krahasim me rivalët e tjerë.