TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VMRO organizon protestë para Ministrisë së Shëndetësisë

Lajm - 03.12.2017

VMRO-DPMNE bën thirrje përmes së cilës fton qytetarët në protestë që do të mbahet sot në orën 16.30 para Ministrisë së Drejtësisë. Sipas tyre motivi për marsh është shkelja e drejtësisë.

VMRO vazhdon me protestat kundër arrestimeve

Alsat - 03.12.2017

VMRO-DPMNE-ja do të vazhdojë edhe sot protestat kundër valës së arrestimeve të ish zyrtarëve të kësaj partie dhe personave të tjerë të përfshirë në dhunën në Kuvend, natën e 27 prillit.

VMRO vazhdon me protestat kundër arrestimeve

Almakos - 03.12.2017

03 Dhjetor VMRO-DPMNE-ja do të vazhdojë edhe sot protestat kundër valës së arrestimeve të ish zyrtarëve të kësaj partie dhe personave të tjerë të përfshirë në dhunën në Kuvend, natën e 27 prillit.

VMRO-ja nuk garanton mbështetjen për reformat

Portalb - 03.12.2017

VMRO DPMNE-ja opozitare ka ndryshuar qëndrim për mbështetjen e reformave të parapara në Planin qeveritar 3 6 9. Ilija Dimovski nga kjo parti konfirmoi për Alsat se pas ngjarjeve të javës së fundit që ...

Zaev: Një opozitë e fuqishme do ta bëjë pushtetin të jetë më i përgjegjshëm

Zhurnal - 03.12.2017

Zaev: Një opozitë e fuqishme do ta bëjë pushtetin të jetë më i përgjegjshëm Shkup, 3 nëntor - Kryeministri Zoran Zaev nuk deshi ta komentojë dorëheqjen e paralajmëruar të liderit të VMRO-DPMNE-së, ...

VMRO vazhdon me protestat kundër arrestimeve

Lajmi.net - 03.12.2017

VMRO-DPMNE-ja do të vazhdojë edhe sot protestat kundër valës së arrestimeve të ish zyrtarëve të kësaj partie dhe personave të tjerë të përfshirë në dhunën në Kuvend, natën e 27 prillit.

VMRO vazhdon me protestat kundër arrestimeve

Zhurnal - 03.12.2017

VMRO vazhdon me protestat kundër arrestimeve Shkup, 3 dhjetor - VMRO-DPMNE-ja do të vazhdojë edhe sot protestat kundër valës së arrestimeve të ish zyrtarëve të kësaj partie dhe personave të tjerë të ...

Zaev: Një opozitë e fuqishme do ta bëjë pushtetin të jetë më i përgjegjshëm

Alb Portali - 03.12.2017

Loading... Kryeministri Zoran Zaev nuk deshi ta komentojë dorëheqjen e paralajmëruar të liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, por theksoi se një opozitë e fuqishme do ta bënte pushtetin më të ...

VMRO vazhdon me protestat kundër arrestimeve

Alb Portali - 03.12.2017

Loading... VMRO-DPMNE-ja do të vazhdojë edhe sot protestat kundër valës së arrestimeve të ish zyrtarëve të kësaj partie dhe personave të tjerë të përfshirë në dhunën në Kuvend, natën e 27 prillit.

Marshi protestues, Gruevski: Të ndërpriten përndjekjet politike

Alb Portali - 03.12.2017

Loading... Sonte në Shkup partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mbajti marsh protestues në të cilën morën pjesë mijëra qytetarë në shenjë revolte për shkak të vendimit të Prokurorisë Themelore ...

Protestat e VMRO-së spostohen në burgun e Shutkës

Alsat - 02.12.2017

VMRO-DPMNE ka paralajmëruar gjatë ditës së sotme protesta para burgut hetimor të Shutkës, për lirimin e të paraburgosurve që mbahen në këtët burg, lidhur me ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

Sot VMRO-DPMNE proteston para burgut hetues në Shutkë

Almakos - 02.12.2017

VMRO-DPMNE ka paralajmëruar protesta gjatë ditës së sotme para burgut hetimor të Shutkës në shenjë revolte për të paraburgosurit e rastit të dhunës në parlament.

Sot VMRO-DPMNE proteston para burgut hetues në Shutkë

Portalb - 02.12.2017

VMRO-DPMNE ka paralajmëruar protesta gjatë ditës së sotme para burgut hetimor të Shutkës në shenjë revolte për të paraburgosurit e rastit të dhunës në parlament.

Rrihen dy gra para gjykatës në Shkup, njëra e LSDM-së e tjetra e VMRO-së

Zhurnal - 02.12.2017

Rrihen dy gra para gjykatës në Shkup, njëra e LSDM-së e tjetra e VMRO-së Shkup, 2 dhjetor - Para pallatit të gjykatave në Shkup ku mbrëmë pritej të silleshin 6 deputetët e VMRO-DPMNE-së, ndodhi një ...

VMRO kundër lirimit të të akuzuarve për ‘Monstrën’

Ina - 02.12.2017

VMRO-DPMNE është shprehur kundër lirimit të të burgosurve të rastit ‘Monstra’. Po arrestohen njerëz vetëm se e duan vendin dhe të cilët në mënyrë të zëshme kanë vendosur të kundërshtojnë Zaevin, ...

VMRO kundër lirimit të të akuzuarve për ‘Monstrën’

Lajm - 02.12.2017

VMRO-DPMNE është shprehur kundër lirimit të të burgosurve të rastit ‘Monstra’, përcjell Aktuale.mk. StictyBanner mes postimeve mobil “Gjykata nën ndikimin e politikës dje liroi në arrest shtëpiak ...

Reagon VMRO për rastin “ Monstra”, sot proteston në burgun e Shuto Orizares

Almakos - 02.12.2017

VMRO-DMNE thotë se gjyqësori nën presion politik i liroi mbrëmë personat e akuzuar për terrorizëm. Si kusht që të mbrohen ne liri për vrasjen e tmerrshme të pes djemve në Liqenin e Smillkovcit, duhet ...

VMRO-ja reagon ndaj vendimit të Supremes për rastin “Monstra”

Alsat - 02.12.2017

VMRO-DPMNE reagoi ndaj vendimit të djeshëm të Gjykatës Supreme për lirimin e të akuzuarve për rastin e Monstra. “Gjyqësia nën presion politik dje i liroi personat e akuzuar për terrorizëm, si kusht ...

VMRO-ja reagon ndaj vendimit të Supremes për rastin “Monstra”

Almakos - 02.12.2017

02 Dhjetor VMRO-DPMNE reagoi ndaj vendimit të djeshëm të Gjykatës Supreme për lirimin e të akuzuarve për rastin e Monstra. “Gjyqësia nën presion politik dje i liroi personat e akuzuar për terrorizëm, ...

VMRO-DPMNE reagoi rreth vendimit për “Monstën” dhe paraburgimin për Damovskin dhe Jovanovskin

Portalb - 02.12.2017

Partia opozitare VMRO-DPMNE reagoi ndaj vendimit të djeshëm të Gjykatës Supreme për lirimin e të akuzuarve për rastin e Monstra. “Gjyqësia nën presion politik dje i liroi personat e akuzuar për ...

Vevçan, këshilltarët e VMRO-së kthejnë mandatet

Alsat - 02.12.2017

Katër këshilltarët nga VMRO-DPMNE në Vevçan njoftuan sot se do ti kthejnë mandatet e këshilltarëve në shenjë revolte dhe proteste, nga siç thonë mënyra e qeverisjes së kësaj qeverie e udhëhequr nga ...

VMRO-ja nuk garanton mbështetjen për reformat

Alsat - 02.12.2017

VMRO DPMNE-ja opozitare ka ndryshuar qëndrim për mbështetjen e reformave të parapara në Planin qeveritar 3 6 9. Ilija Dimovski nga kjo parti konfirmoi për Alsat se pas ngjarjeve të javës së fundit që ...

Vevçan, këshilltarët e VMRO-së kthejnë mandatet

Almakos - 02.12.2017

02 Dhjetor Katër këshilltarët nga VMRO-DPMNE në Vevçan njoftuan sot se do ti kthejnë mandatet e këshilltarëve në shenjë revolte dhe proteste, nga siç thonë mënyra e qeverisjes së kësaj qeverie e ...

VMRO-ja nuk garanton mbështetjen për reformat

Almakos - 02.12.2017

VMRO DPMNE-ja opozitare ka ndryshuar qëndrim për mbështetjen e reformave të parapara në Planin qeveritar 3 6 9. Ilija Dimovski nga kjo parti konfirmoi për Alsat se pas ngjarjeve të javës së fundit që ...

Vevçan, këshilltarët e VMRO-së kthejnë mandatet

Zhurnal - 02.12.2017

Vevçan, këshilltarët e VMRO-së kthejnë mandatet Vevçan, 2 dhjetor - Katër këshilltarët nga VMRO-DPMNE në Vevçan njoftuan sot se do ti kthejnë mandatet e këshilltarëve në shenjë revolte dhe proteste, ...

Skenaret e VMRO-DPMNE, ja çfarë po planifikojnë

Ina - 02.12.2017

Katër këshilltarët nga VMRO-DPMNE në Vevçan njoftuan sot se do ti kthejnë mandatet e këshilltarëve në shenjë revolte dhe proteste, nga siç thonë mënyra e qeverisjes së kësaj qeverie e udhëhequr nga ...

Partia e Gruevskit proteston para burgut të Shutkës

Alsat - 02.12.2017

Dhjetëra protestues simpatizant të VMRo-DPMNE-së janë mbledhur sonte para burgut të Shutkës për të shprehur pakënaqësinë e tyre rreth arrestimeve të fundit të zyrtarëve të lartë të kësaj partie të ...

Partia e Gruevskit proteston para burgut të Shutkës

Almakos - 02.12.2017

02 Dhjetor Dhjetëra protestues simpatizant të VMRo-DPMNE-së janë mbledhur sonte para burgut të Shutkës për të shprehur pakënaqësinë e tyre rreth arrestimeve të fundit të zyrtarëve të lartë të kësaj ...

Partia e Gruevskit proteston para burgut të Shutkës

Lajm - 02.12.2017

VMRO-DPMNE me protesta para burgut hetimor të Shuto Orizares, vazhdon të kërkojë lirimin e të paraburgosurve lidhur me ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

Burgu i Shuto Orizares, VMRO-DPMNE protestoi para tij (VIDEO)

Portalb - 02.12.2017

20:30 – Dhjetëra protestues simpatizant të VMRO-DPMNE-së janë mbledhur sonte para burgut të Shutkës, njofton Alsat-m. Qëllimi i kësaj proteste është për të shprehur pakënaqësinë ndaj arrestimeve të ...

VMRO-DPMNE thirrje për marshin e nësërm protestues para Ministrisë së Drejtësisë

Zhurnal - 02.12.2017

VMRO-DPMNE thirrje për marshin e nësërm protestues para Ministrisë së Drejtësisë Shkup, 2 dhjetor - VMRO-DPMNE ka bë thirrje që nesër të gjithë patriotët pa dallim etnie, feje dhe përkatësie, çdo ...

Gruevski me përkrahësit protestojnë para burgut të Shutkës (FOTO)

Almakos - 02.12.2017

Përkrahësit e VMRO-DPMNE-së sonte kanë protestua përpara burgut të Shutkës në shenjë përkrahje ndaj personave të arrestuar për ngjarjet e përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill.

VMRO-DPMNE kundër lirimit të të akuzuarve për rastin “Monstra”

Alb Portali - 02.12.2017

Loading... VMRO-DPMNE është shprehur kundër lirimit të të burgosurve të rastit ‘Monstra’, transmeton Express. “Gjykata nën ndikimin e politikës dje liroi në arrest shtëpiak persona të akuzuar për ...

Soldarizohen me bashkëpartiakun e tyre, këshilltarët e VMRO-së kthejnë mandatet

Alb Portali - 02.12.2017

Loading... Katër këshilltarët nga VMRO-DPMNE në Vevçan njoftuan sot se do ti kthejnë mandatet e këshilltarëve në shenjë revolte dhe proteste, nga siç thonë mënyra e qeverisjes së kësaj qeverie e ...

Skenaret e VMRO-DPMNE, ja çfarë po planifikojnë

Alb Portali - 02.12.2017

Loading... Katër këshilltarët nga VMRO-DPMNE në Vevçan njoftuan sot se do ti kthejnë mandatet e këshilltarëve në shenjë revolte dhe proteste, nga siç thonë mënyra e qeverisjes së kësaj qeverie e ...

VMRO-DPMNE, protesta para burgut të Shutkës

Alb Portali - 02.12.2017

Loading... VMRO-DPMNE me protesta para burgut hetimor të Shutkës, vazhdon të kërkojë lirimin e të paraburgosurve lidhur me ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

VMRO-DPMNE kundër lirimit të të akuzuarve për rastin “Monstra”

Antpress - 02.12.2017

VMRO-DPMNE është shprehur kundër lirimit të të burgosurve të rastit ‘Monstra’, transmeton Express. “Gjykata nën ndikimin e politikës dje liroi në arrest shtëpiak persona të akuzuar për terrorizëm, ...

VMRO-ja protestoi edhe në shi, kërkon lirimin e të paraburgosërve

Ina - 01.12.2017

Dhjetëra protestues, simpatizant të VMRO-DPMNE-së janë mbledhur sot pasdite para Gjykatës Penale, për të shprehur revoltën e tyre kundër vendimeve për paraburgim të shqiptuara nga kjo gjykatë, për ...

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së: Nuk i japim legjitimitet vendimit për heqjen e imunitetit

Idividi - 01.12.2017

Shkup, 30 nëntor 2017 (MIA) - Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së vlerësoi se vendimi i sotëm i Komisionit për çështje të rregullores, mandatit dhe imunitetit nuk është i bazuar në fakte dhe argumente, ...

Përfundoi protesta e VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale

Idividi - 01.12.2017

Shkup, 30 nëntor 2017 (MIA) - Përfundoi protesta e VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale në Shkup, ku kanë shprehur pakënaqësinë nga arrestimi i 30 personave, ndër të cilët edhe deputetë aktual dhe ...

FRODEM: Lideri i VMRO-DPMNE-së të përgjigjet se kush i urdhëroi ngjarjet e 27 Prillit

Zhurnal - 01.12.2017

FRODEM: Lideri i VMRO-DPMNE-së të përgjigjet se kush i urdhëroi ngjarjet e 27 Prillit Shkup, 1 dhjetor - Fronti për Maqedoni Demokratike, në një komunikatë për shtyp ka njoftuar se po e përcjell me ...

VMRO-DPMNE: Qëndrojmë në bllokadat me popullin deri te kthimi i shtetit të së drejtës

Zhurnal - 01.12.2017

VMRO-DPMNE: Qëndrojmë në bllokadat me popullin deri te kthimi i shtetit të së drejtës Shkup, 1 dhjetor - Partia opozitare VMRO-DPMNE njoftoi sot se do të bllokon disa rreth-rrotulime në Shkup.Nga ...

VMRO-DPMNE vazhdon me protestat edhe sot

Alsat - 01.12.2017

Partia opozitare VMRO-DPMNE ka paralajmëruar edhe vazhdimin e protestave në mbështetje ndaj të arrestuarve lidhur me ngjarjet e 27 prillit. Protestuesit kanë paralajmëruar se sot do të bllokojnë ...

VMRO bojkoton seancën për heqjen e imunitetit të 6 deputetëve

Alsat - 01.12.2017

Partia opozitare VMRO-DPMNE nuk do të marrë pjesë në seancën e Kuvendit ku do të diskutohet për heqjen e imunitetit për gjashtë deputetët e koalicionit parlamentar të udhëhequr nga VMRO-DPMNE-së, për ...

VMRO bojkoton seancën për heqjen e imunitetit të 6 deputetëve

Almakos - 01.12.2017

01 Dhjetor Partia opozitare VMRO-DPMNE nuk do të marrë pjesë në seancën e Kuvendit ku do të diskutohet për heqjen e imunitetit për gjashtë deputetët e koalicionit parlamentar të udhëhequr nga ...

Opozita nuk mori pjesë në seancën ku u vendos për heqjen e imuniteti të  6 deputetëve

Almakos - 01.12.2017

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë filloi seancën e sotme me sesionin e 24-të, në të cilin u mor vendimi për të dërguar pjesëtarë të Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë për të marrë pjesë në ...

Vazhdon dhe sonte protesta e VMRO-së para Gjykatës penale

Zhurnal - 01.12.2017

Vazhdon dhe sonte protesta e VMRO-së para Gjykatës penale Shkup, 1 dhjetor - Edhe sonte vazhdon protesta e VMRO-së para gjykatës penale duke kërkuar që të lirohen të arrestuarit e dhunës së 27 ...

Nesër VMRO proteston para burgut në Shuto Orizare

Zhurnal - 01.12.2017

Nesër VMRO proteston para burgut në Shuto Orizare Shkup, 1 dhjetor - Në organizim të VMRO-së, nesër para burgut hetimor të Shuto Orizares do të organizohet protestë në shenjë revolte për të ...

Nesër VMRO proteston para burgut në Shuto Orizare

Lajm - 01.12.2017

Në organizim të VMRO-së, nesër para burgut hetimor të Shuto Orizares do të organizohet protestë në shenjë revolte për të paraburgosurit e rastit të dhunës në parlament.

Rrihen dy plaka para gjykatës në Shkup, njëra e LSDM e tjetra e VMRO-së(VIDEO)

Ina - 01.12.2017

Para pallatit të gjykatave në Shkup ku sonte pritej të silleshin 6 deputetët e VMRO-DPMNE-së, ndodhi një incident nga ata që më së paku priteshin, raporton SHENJA.

Nesër VMRO proteston para burgut hetues në Shuto Orizare

Albeu.com - 01.12.2017

Me organizim të VMRO-së, nesër para burgut hetimor të Shuto Orizares do të organizohet protestë në shenjë revolte për të paraburgosurit e rastit të dhunës në parlament.

Rrihen dy gra para gjykatës në Shkup, njëra e LSDM-së e tjetra e VMRO-së

Koha.net - 01.12.2017

Para pallatit të gjykatave në Shkup ku sonte pritej të silleshin 6 deputetët e VMRO-DPMNE-së, ndodhi një incident nga ata që më së paku priteshin. Dy gra të moshuara njëra mbështetëse e VMRO-DPMNE-së ...

VMRO-ja nesër do të protestojë para burgut të Shutkës

Alb Portali - 01.12.2017

Loading... Në organizim të VMRO-së, nesër para burgut hetimor të Shutkës do të mbahet protestë për të paraburgosurit e ndodhive në Kuvend. Pas arrestimit të 24 personave VMRO ka organizuar protestë ...

Fillon protesta e VMRO-DPMNE-së

Antpress - 01.12.2017

Ashtu siç paralajmëroi VMRO-DPMNE filloi protestën e sotme. Për momentin protestuesit kanë bllokuar udhëkryqin pran kompleksit të gjykatave. Më pas protestuesit do të tubohen para Gjykatës Penale.

KUNDËRSPIN: Nuk goditet VMRO-DPMNE, por persona të dyshuar për “të enjten e përgjakur”

Portalb - 30.11.2017

A është sulm mbi partinë apo demokracinë nëse kryhet hetim për persona të dyshuar për vepër penale me dënim më së paku prej 10 vitesh dhe për ngjarje me të cilën duhej të mos ketë pranim-dorëzim të ...

VMRO-DPMNE prap sot proteston, paralajmërojnë edhe bllokim të rrugëve

Zhurnal - 30.11.2017

VMRO-DPMNE prap sot proteston, paralajmërojnë edhe bllokim të rrugëve Loading... "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të ...

VMRO-DPMNE organizon protesta masive gjatë vikendit në Shkup – FOTO

Shqipmedia - 30.11.2017

VMRO-DPMNE për të dielën organizon protesta masive në Shkup dhe e thërret gjithë anëtarsinë e saj nga Maqedonia që ti bashkangjitet protestës. Në një foto që ka ardhur në portalin Shqipmedia shifet ...

VMRO: Vendimi i Komisionit, revanshist

Alsat - 30.11.2017

VMRO-DPMNE e ka vlerësuar revanshizëm politik ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit vendimin për heqjen e imunitetit të 6 deputetëve të kësaj partie.

VMRO: Vendimi i Komisionit, revanshist

Almakos - 30.11.2017

30 November VMRO-DPMNE e ka vlerësuar revanshizëm politik ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit vendimin për heqjen e imunitetit të 6 deputetëve të kësaj partie.

VMRO-DPMNE: LSDM nuk dëshiron opozitë as në Parlament, e as jashtë saj

Zhurnal - 30.11.2017

VMRO-DPMNE: LSDM nuk dëshiron opozitë as në Parlament, e as jashtë saj Shkup, 30 nëntor - Seanca sot Komisioni për Çështje të Rregulloreve dhe të Mandatit dhe Imunitetit , është seancë e komisionit ...

VMRO, vazhdon me bllokimin e udhëkryqeve kryesore të Shkupit

Lajmi.net - 30.11.2017

VMRO-DPMNE, ka filluar protestën me bllokimin e udhëkryqeve kryesore të qytetit të Shkupit, duke kërkuar lirimin e deputetëve të burgosur dhe aktivistëve të kësaj partie.

VMRO vazhdon me bllokimin e udhëkryqeve kryesore të Shkupit

Ina - 30.11.2017

VMRO-DPMNE, ka filluar protestën me bllokimin e udhëkryqeve kryesore të qytetit të Shkupit, duke kërkuar lirimin e deputetëve të burgosur dhe aktivistëve të kësaj partie.

“Protesta”, VMRO-ja kërkon lirimin e të paraburgosërve

Alsat - 30.11.2017

Dhjetëra protestues, simpatizant të VMRO-DPMNE-së janë mbledhur sot pasdite para Gjykatës Penale, për të shprehur revoltën e tyre kundër vendimeve për paraburgim të shqiptuara nga kjo gjykatë, për ...

“Protesta”, VMRO-ja kërkon lirimin e të paraburgosërve

Almakos - 30.11.2017

Dhjetëra protestues, simpatizant të VMRO-DPMNE-së janë mbledhur sot pasdite para Gjykatës Penale, për të shprehur revoltën e tyre kundër vendimeve për paraburgim të shqiptuara nga kjo gjykatë, për ...

Gruevski vazhdon avazin e protestave, dhe sonte para ministrisë së drejtësisë

Zhurnal - 30.11.2017

Gruevski vazhdon avazin e protestave, dhe sonte para ministrisë së drejtësisë Shkup, 30 nëntor - Lideri i VMRO Nikolla Gruevski edhe sonte ka qenë i pranishëm në protestën para gjykatës penale në ...

Gruevski vazhdon avazin e protestave, dhe sonte para ministrisë së drejtësisë

Almakos - 30.11.2017

Lideri i VMRO Nikolla Gruevski edhe sonte ka qenë i pranishëm në protestën para gjykatës penale në Shkup kundër vendimit për të paraburgosur deputetët e tij dhe të tjerë të involvuar në ngjarjet e ...

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së: Nuk i japim legjitimitet vendimit për heqjen e imunitetit

Alb Portali - 30.11.2017

Loading... Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së vlerësoi se vendimi i sotëm i Komisionit për çështje të rregullores, mandatit dhe imunitetit nuk është i bazuar në fakte dhe argumente, por dëshira për ...

Analistët Protestat e Gruevskit, “dridhërima” të fundit të një ish-regjimi

Antpress - 30.11.2017

Protestat e këtyre ditëve të opozitës maqedonase, në krye me VMRO-DPMNE-në në Shkup, përpara tempullit të drejtësisë, ku merr pjesë prej kohe në kohë edhe lideri i saj, Gruevski, nuk janë asgjë ...

Thirrje për radikalizim, ja kush kërkon nga VMRO-DPMNE (VIDEO)

Ina - 29.11.2017

Anëtari i lartë i VMRO-DPMNE, Filip Petrovski mbrëmë para protestuesve para gjykatës në Shkup apeloi që partia e tij të konsolidohet dhe të radikalizohet duke bllokuar Shkupit.

Para Gjykatës Penale qetë, komunikacioni por zhvillohet normalisht

Almakos - 29.11.2017

Para Gjykatës Penale në Shkup sot në mëngjes nuk ka qytetarë të cilët protestojnë kundër arrestimeve të personave për pjesëmarrje në ngjarjet në Kuvend të 27 prillit të këtij viti.

Kërkohet heqja e imunitetit deputetëve të dhunshëm

Evropaelire - 29.11.2017

Gjykata Penale e Shkupit i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ish-ministrit të Punëve të Brendshme, Mitko Çavkov, i cili së bashku me 36 persona të tjerë po hetohen për veprën penale ...

Para Gjykatës Penale qetë, komunikacioni por zhvillohet normalisht

Zhurnal - 29.11.2017

Para Gjykatës Penale qetë, komunikacioni por zhvillohet normalisht Shkup, 29 nëntor - Para Gjykatës Penale në Shkup sot në mëngjes nuk ka qytetarë të cilët protestojnë kundër arrestimeve të personave ...

Para Gjykatës Penale qetë, komunikacioni por zhvillohet normalisht

Portalb - 29.11.2017

Para Gjykatës Penale në Shkup sot në mëngjes nuk ka qytetarë të cilët protestojnë kundër arrestimeve të personave për pjesëmarrje në ngjarjet në Kuvend të 27 prillit të këtij viti.

Protestë e VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale

Idividi - 29.11.2017

Shkup, 28 nëntor 2017 (MIA) - Pas thirrjes së liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, pasdite para Gjykatës Penale po mbahet protestë për shkak të arrestimeve të sotme të deputetëve nga partia e ...

Para Gjykatës Penale qetë, komunikacioni por zhvillohet normalisht

Idividi - 29.11.2017

Shkup, 29 nëntor 2017 (MIA) - Para Gjykatës Penale në Shkup sot në mëngjes nuk ka qytetarë të cilët protestojnë kundër arrestimeve të personave për pjesëmarrje në ngjarjet në Kuvend të 27 prillit të ...

Protesta e VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale, bumerang për Gruevskin

Zhurnal - 29.11.2017

Protesta e VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale, bumerang për Gruevskin Loading... "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të ...

VMRO-DPMNE-ja filloi bllokimin e rrugëve në Shkup (VIDEO)

Portalb - 29.11.2017

Ashtu siç u parlajmërua, VMRO-DPMNE-ja në shenjë revolte për arrestimet e djeshme të të akuzuarve për terrorin e 27-prillit ka nisur bllokimin e rrugëve në Shkup, njofton Portalb.mk .

VMRO-DPMNE sot do të bllokon katër rreth-rrotullime në Shkup

Zhurnal - 29.11.2017

VMRO-DPMNE sot do të bllokon katër rreth-rrotullime në Shkup Shkup, 29 nëntor - Gjithashtu partia opozitare VMRO-DPMNE do të organizon edhe protestë në ora 18 sot para Ministrisë së Drejtësisë, ...

Proteston VMRO-ja, bllokon udhëkryqet në Shkup

Almakos - 29.11.2017

29 November VMRO-DPMNE-ja opozitare ka paralajmëruar protesta për sot në ora 18:00. protesta do të mbahet para ministrisë së drejtësisë. Partia e Gruevskit iu bën thirrje gjithë qytetarëve, ...

VMRO-DPMNE bllokoi Shkupin, paralizohet komunikacioni

Almakos - 29.11.2017

VMRO-DPMNE njofton se sot në periudhën prej orës 15:00 deri 17:00 bllokoi udhëkryqet tek “Mavrovasja”, “Porta Vlae”, udhëkryqin në Novo Lisiçe mes bulevardeve “Jane Sandanski” dhe “Serbia”, si dhe ...

VMRO-DPMNE paralajmëron protesta dhe bllokim të rrugëve në Shkup

Idividi - 29.11.2017

Shkup, 29 nëntor 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE njofton se sot në periudhën prej orës 15:00 deri 17:00 do të bllokojë udhëkryqet tek “Mavrovasja”, “Porta Vlae”, udhëkryqin në Novo Lisiçe mes bulevardeve ...

VMRO-DPMNE bllokoi Shkupin, paralizohet komunikacioni

Ina - 29.11.2017

VMRO-DPMNE njofton se sot në periudhën prej orës 15:00 deri 17:00 bllokoi udhëkryqet tek “Mavrovasja”, “Porta Vlae”, udhëkryqin në Novo Lisiçe mes bulevardeve “Jane Sandanski” dhe “Serbia”, si dhe ...

VMRO-DPMNE bllokoi Shkupin, paralizohet komunikacioni

Lajm - 29.11.2017

VMRO-DPMNE njofton se sot në periudhën prej orës 15:00 deri 17:00 bllokoi udhëkryqet tek “Mavrovasja”, “Porta Vlae”, udhëkryqin në Novo Lisiçe mes bulevardeve “Jane Sandanski” dhe “Serbia”, si dhe ...

Zaev: Kemi mbështetjen e VMRO-DPMNE-së për kontestin e emrit

Zhurnal - 29.11.2017

Zaev: Kemi mbështetjen e VMRO-DPMNE-së për kontestin e emrit Shkup, 29 nëntor - Në intervistën e tij të fundit për javoren "Kapital" numri i së cilës del nesër në treg, kryeministri i Republikës së ...

VMRO vazhdon protestën para Ministrisë së drejtësisë

Zhurnal - 29.11.2017

VMRO vazhdon protestën para Ministrisë së drejtësisë Shkup, 29 nëntor - Antonio Miloshoski nga VMRO sonte në protestën para ministrisë së drejtësisë ka thënë se kanë qenë të akuzuar për regjim e ...

VMRO protestë para Ministrisë së Drejtësisë

Ina - 29.11.2017

Mbështetësit e VMRO-DPMNE-së kanë filluar të protestojnë para Minsitrisë së Drejtësisë në shenjë mbështetje për të arrestuarit e lidhur me ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

VMRO fillon protestën para Ministrisë së Drejtësisë

Almakos - 29.11.2017

Photo: novatv.mk 29 November Mbështetësit e VMRO-DPMNE-së kanë filluar të protestojnë para Minsitrisë së Drejtësisë në shenjë mbështetje për të arrestuarit e lidhur me ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

VMRO-DPMNE protestoi para Ministrisë së Drejtësisë

Alsat - 29.11.2017

Protestat kundër hetimeve të funksionarëve të VMRO-DPMNE-së sot janë zhvendosur para Ministrisë së Drejtësisë. Në mesin e protestuese përsëri janë krerët e partisë dhe kërkojnë mos-ndëshkimin e ...

Gruevskit në protestë ju bashkangjitën vetëm deputetët Miloshoski e Gjorçev

Zhurnal - 29.11.2017

Gruevskit në protestë ju bashkangjitën vetëm deputetët Miloshoski e Gjorçev Shkup, 29 nëntor - Antonio Miloshoski nga VMRO sonte në protestën para ministrisë së drejtësisë ka thënë se kanë qenë të ...

Përfundoi protesta e VMRO-DPMNE-së para Ministrisë së Drejtësisë

Lajmi.net - 29.11.2017

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vladko Gjorgjiev, sapo bëri thirrje që të përfundojë protesta dhe të gjithë njerëzit e tubuar para Ministrisë së Drejtësisë të kthen në shtëpi për momentit pasi protesta do ...

« Analistët » Protestat e Gruevskit, "dridhërima" të fundit të një ish-regjimi

Zhurnal - 29.11.2017

« Analistët » Protestat e Gruevskit, "dridhërima" të fundit të një ish-regjimi Shkup, 29 nëntor - Protestat e këtyre ditëve të opozitës maqedonase, në krye me VMRO-DPMNE-në në Shkup, përpara ...

Maqedonia pushtohet nga protesta

LajmiFundit - 29.11.2017

Protestat kundër hetimeve të funksionarëve të VMRO-DPMNE-së sot janë zhvendosur para Ministrisë së Drejtësisë. Në mesin e protestuese përsëri janë krerët e partisë dhe kërkojnë mos-ndëshkimin e ...

OBRM-PDUKM paralajmëron protesta dhe bllokim të rrugëve në Shkup

Telegrafi - 29.11.2017

OBRM-PDUKM njofton se sot në periudhën prej orës 15:00 deri 17:00 do të bllokojë udhëkryqet tek “Mavrovasja”, “Porta Vlae”, udhëkryqin në Novo Lisiçe mes bulevardeve “Jane Sandanski” dhe “Serbia”, si ...

VMRO-ja bllokon udhëkryqet në Shkup

Koha.net - 29.11.2017

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka paralajmëruar protesta për sot në ora 18:00. protesta do të mbahet para Ministrisë së Drejtësisë. Partia e Gruevskit iu bën thirrje të gjithë qytetarëve, aktivistëve të ...

VMRO-DPMNE paralajmëron protesta para ministrisë së drejtësisë

Antpress - 29.11.2017

VMRO-DPMNE njofton se sot në periudhën prej orës 15:00 deri 17:00 do të bllokojë udhëkryqet tek “Mavrovasja”, “Porta Vlae”, udhëkryqin në Novo Lisiçe mes bulevardeve “Jane Sandanski” dhe “Serbia”, si ...

VMRO-DPMNE: Shtyrja për rastin "Ryshfet" dëshmi se gjyqësia është nën presionin e LSDM-së

Idividi - 28.11.2017

Shkup, 27 nëntor 2017 (MIA) - Shtyrja e seancës gjyqësore për lëndën "Ryshfeti" në kohë të pacaktuar është edhe një dëshmi se gjyqësia nën presion të LSDM-së e prek fundin, thuhet në kumtesën e ...

VMRO-ja kundërshton arrestimet, bën thirrje për protestë

Almakos - 28.11.2017

28 November Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e ...

VMRO-DPMNE thëret për protesta para Gjykatës Themelore

Zhurnal - 28.11.2017

VMRO-DPMNE thëret për protesta para Gjykatës Themelore Shkup, 28 n ë ntor -Nga partia opozitare VMRO-DPMNE sot paralajmrojn ë protesta n ë or ë n 13:30 para Gjykat ë s Themelore, transmeton Zhurnal.

VMRO-DPMNE thirrje masive për protestë sot para gjykatës

Ina - 28.11.2017

Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e quajtur ...

VMRO-DPMNE do të protestojë para Gjykatës Themelore në orën 13.30

Almakos - 28.11.2017

VMRO-DPMNE ftoi të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e partisë për të protestuar përpara Gjykatës Themelore në Shkup sot në orën 13.30. “VMRO-DPMNE po sulmohet sot , policia shpërtheu në shtëpitë e ...

Arrestimet për terrorin e 27-prillit në Kuvend, Gruevski dhe VMRO protestojnë para Gjykatës së Shkupit (VIDEO-FOTO)

Portalb - 28.11.2017

14.40- Lideri i kësaj partie Nikolla Gruevski i bashkëngjitet protestës së VMRO-së para Gjykatës në Shkup. 14.25 – Protestuesit e presin liderin e VMRO-së, Nikolla Gruevski të merr pjesë në protesta.

VMRO-ja bën thirrje për protestë, kundërshton arrestimet

Albeu.com - 28.11.2017

Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e quajtur ...

VMRO-ja kundërshton arrestimet, del në protestë te gjykata në ora 13 e 30 minuta

Lajm - 28.11.2017

Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e quajtur ...

VMRO-ja kundërshton arrestimet, bën thirrje për protestë

Shqipmedia - 28.11.2017

Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e quajtur ...

VMRO-DPMNE thirrje për protestë sot para gjykatës

Lajmi.net - 28.11.2017

Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e quajtur ...

VMRO-DPMNE: Arrestimi i deputetëve dhe anëtarëve tanë përpjekje për heshtje të opozitës

Almakos - 28.11.2017

VMRO-DPMNE-ja përmes kumtesës reagon ndaj arrestimit të deputetëve anëtarë të tyre dhe ish-funksionarë më 27 prill të këtij viti në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, duke e vlerësuar si përpjekje ...

Hetime ndaj 36 personave për dhunën në Kuvend

Evropaelire - 28.11.2017

Prokuroria Publike e Maqedonisë ka nisur hetime ndaj 36 personave për shkak të dyshimeve të bazuara për kryerjen e veprës penale “kërcënim terrorist të rendit dhe sigurisë kushtetuese nga neni 313”.

VMRO-DPMNE nisi protestën para Gjykatës!

Ina - 28.11.2017

Dhjetra simpatizantë të partisë VMRO DPMNE janë mbledhur para Gjykatës Themelor Shkupi 1 për të protestuar. Situata për momentin është e qetë. ...

Protesta e VMRO-së para Gjykatës, mobilizohet policia

Almakos - 28.11.2017

28 November Forcat e rendit kanë filluar përgatitjet për protestën e paralajmëruar nga partia opozitare VMRO-DPMNE-ja para gjykatës Penale. Forca të shtuara të policisë vërehen nëpër rrugë, janë ...

Fillon protesta e VMRO-DPMNE-së, më pak se 200 protestues (Video)

Lajm - 28.11.2017

Më pak se 200 protestues i janë përgjigjur apelit të VMRO-DPMNE-së, për të protestuar para Gjykatës penale në Shkup, kundër arrestimit të ish ninistrit të brendshëm, Mitko Cavkov dhe 35 prsonave ...

Gruevski i'u bashkangjitet protestuesve para Gjykatës Penale

Zhurnal - 28.11.2017

Gruevski i`u bashkangjitet protestuesve para Gjykatës Penale Shkup, 28 nëntor - Vetëm pak çaste më parë protestës para Gjykatës penale iu bashkëngjit edhe kreu i VMRO-DPMNEsë, Nikolla Gruevski.

Ekipi i Makfaks është sulmuar nga turma e protestuesve të VMRO-DPMNE-së (VIDEO)

Portalb - 28.11.2017

Ekipi gazetaresk i Makfaks gjatë kohës së protestës së VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale u sulmua nga turma dhe u ndaluan që të raportojnë, njofton Portalb.mk.

VMRO-DPMNE: Arrestimi i deputetëve dhe anëtarëve tanë përpjekje për heshtje të opozitës

Idividi - 28.11.2017

Shkup, 28 nëntor 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE-ja përmes kumtesës reagon ndaj arrestimit të deputetëve anëtarë të tyre dhe ish-funksionarë më 27 prill të këtij viti në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, ...

Ekipi i Makfaks është sulmuar nga turma e protestuesve të VMRO-DPMNE-së (VIDEO)

Almakos - 28.11.2017

Ekipi gazetaresk i Makfaks gjatë kohës së protestës së VMRO-DPMNE-së para Gjykatës Penale u sulmua nga turma dhe u ndaluan që të raportojnë. Derisa reporteri i pyeste pse protestojnë, disa protestues ...

Arrestimet masive, anulohen ngjarje të ndryshme politike

Almakos - 28.11.2017

N ë vend janë anuluar shumë aktivitete politike si në Kuvend ashtu edhe në Qeveri. VMRO-DPMNE-ja para gjykatës Themelore Shkupi 1 protestoi kundër, siç thonë ato, përndjekjes politike të porositur ...

Çaj dhe kafe për protestuesit para Gjykatës në Shkup

Albeu.com - 28.11.2017

Organizatorët e protestës para gjykatës në Shkup , për protestuesit kanë përgatitur edhe çaj dhe kafe , për t’ju ndihmuar atyre në këtë temperature të ulëta .

Maqedoni: Arrestohen të akuzuarit për mësymjen në parlament

DW - 28.11.2017

Prokuroria Publike e Maqedonisë në valën e hetimeve për dhunën më 27 prill në parlamentin e Shkupit arrestoi 36 të akuzuar, ndër ta edhe deputetë e ish-funksionarë.

VMRO po bëhet gati për protesta afatgjata, vjen ushqimi dhe çaji për protestuesit?!

Lajm - 28.11.2017

Organizatorët e protestës para gjykatës në Shkup, për protestuesit kanë përgatitur edhe çaj dhe kafe, për t’ju ndihmuar atyre në këtë temperature të ulëta.

VMRO-DPMNE, protesta kundër arrestimit të zyrtarëve të saj

Almakos - 28.11.2017

Mbështetësit e VMRO-DPMNE-së i janë përgjigjur thirrjes së kësaj partie për të dalë të protestuar kundër arrestimit të 36 personave që akuzohen lidhur me ngjarjet e dhunshme në Kuvend mbrëmjen e 27 ...

Vazhdojnë protestat e VMRO-së para gjykatës, kërkohet të “derdhet gjak”. Dëgjoni! (Video)

Lajm - 28.11.2017

Para gjykatës penale në Shkup ka vazhduar protesta e përkrahësve të VMRO-DPMNE-së edhe në orët e mbrëmjes. Protestuesit thonë se “kjo natë do të jetë e gjatë”.

Vazhdojnë protestat e VMRO-së para gjykatës, kërkohet të “derdhet gjak” Dëgjoni! (Video)

Ina - 28.11.2017

Para gjykatës penale në Shkup ka vazhduar protesta e përkrahësve të VMRO-DPMNE-së edhe në orët e mbrëmjes. Protestuesit thonë se “kjo natë do të jetë e gjatë”.

Dështon protesta e VMRO-së në Shkup

Shqipmedia - 28.11.2017

Edhe pse ai vetë personalisht i ftoi dy herë mbështetësit e tij në protesta. Një herë nga konferenca për shtyp dhe një herë nga rrjetet sociale, pak protestuesi i’u përgjigjën kërkesës së Nikolla ...

VMRO ndryshon strategjinë e protestave, bllokon udhëkryqet paralizohet Shkupi – FOTO

Shqipmedia - 28.11.2017

VMRO ndryshon strategjinë e protestave, bllokon udhëkryqet paralizohet Shkupi – FOTO. Për momentin është bllokuar udhëkryqi te qendra tregtare Mavrovasja por priten të bllokohen edhe udhëkryqet tjera ...

Mbështetësit e VMRO-së vazhdojnë të qëndrojnë para Gjykatës Penale

Almakos - 28.11.2017

28 November Mbështetësit e VMRO-DPMNE-së vazhdojnë të qëndrojnë ende para Gjykatës Penale për të protestuar kundër arrestimit të 36 personave që akuzohen lidhur me ngjarjet e dhunshme në Kuvend ...

Çfarë paralajmërimi ka bërë VMRO-DPMNE pas arrestimeve

Lajmi.net - 28.11.2017

Simpatizues dhe anëtarë të partisë opozitare VMRO-DPMNE-së sonte kanë bllokuar udhëkryqin tek qendra tregtare Mavrovasja, përballë gjykatës themelore Shkupi 1.

VMRO-ja kundërshton arrestimet, bën thirrje për protestë

Koha.net - 28.11.2017

Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e quajtur ...

Protestuesit nuk e dëgjojnë më Gruevskin, shkojnë në shtëpi

Telegrafi - 28.11.2017

Edhe pse ai vetë personalisht i ftoi dy herë mbështetësit e tij në protesta. Një herë nga konferenca për shtyp dhe një herë nga rrjetet sociale, pak protestuesi i’u përgjigjën kërkesës së Nikolla ...

VMRO-DPMNE thirrje për protestë sot para gjykatës

Alb Portali - 28.11.2017

Loading... Menjëherë pas arrestimit të ish kreut të Byrosë së Sigurisë Publike Mitko Çavkov, deputetëve aktual të VMRO-DPMNE-së, dhe zyrtarëve të tjerë përfshi edhe aktorë, ka reaguar VMRO-ja duke e ...

Vazhdojnë protestat e VMRO-së para gjykatës, kërkohet të “derdhet gjak”. (Video)

Alb Portali - 28.11.2017

Loading... Para gjykatës penale në Shkup ka vazhduar protesta e përkrahësve të VMRO-DPMNE-së edhe në orët e mbrëmjes. Protestuesit thonë se “kjo natë do të jetë e gjatë”.

Mbështetësit e VMRO-së vazhdojnë të qëndrojnë para Gjykatës Penale

Alb Portali - 28.11.2017

Loading... Mbështetësit e VMRO-DPMNE-së vazhdojnë të qëndrojnë ende para Gjykatës Penale për të protestuar kundër arrestimit të 36 personave që akuzohen lidhur me ngjarjet e dhunshme në Kuvend ...

Më pak se 200 protestues i janë përgjigjur apelit të VMRO-DPMNE-së, për të protestuar para Gjykatës penale në Shkup,

Antpress - 28.11.2017

Më pak se 200 protestues i janë përgjigjur apelit të VMRO-DPMNE-së, për të protestuar para Gjykatës penale në Shkup, kundër arrestimit të ish ninistrit të brendshëm, Mitko Cavkov dhe 35 prsonave ...

VMRO-DPMNE: Vrasësit "monstra" do të lirohen, ndërsa Temellko në burgim shtëpiak, më 3 dhjetor paralajmërohet tubim

Zhurnal - 27.11.2017

VMRO-DPMNE: Vrasësit "monstra" do të lirohen, ndërsa Temellko në burgim shtëpiak, më 3 dhjetor paralajmërohet tubim "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur ...

VMRO-DPMNE kërkon që Edmon Temellko të lirohet edhe nga paraburgimi shtëpiak

Portalb - 27.11.2017

Opozita VMRO-DPMNE kërkon që kryetari i Pustecit të Shqipërisë, Edmond Temellko të lirohet edhe nga paraburgimi shtëpiak, pasi që dje gjykata vendosi për paraburgim shtëpiak për të.

VMRO-DPMNE e do Edmond Temellkon të lirë

Lajm - 27.11.2017

Opozita VMRO-DPMNE kërkon që kryetari i Pustecit të Shqipërisë, Edmond Temellko të lirohet edhe nga paraburgimi shtëpiak, pasi që dje gjykata vendosi për paraburgim shtëpiak për të.

VMRO-DPMNE-ja paralajmëron protesta për më 3 dhjetor

Almakos - 27.11.2017

27 November “Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar drejtësi, bëhen për të parë se sa ndikim dhe sa aktivistë i kanë mbetur kësaj partie” thotë ish anëtari i ...

Kekenovski: VMRO-DPMNE më 3 dhjetor mbanë protesta për të parë se sa aktivist i kanë mbetur

Zhurnal - 27.11.2017

Kekenovski: VMRO-DPMNE më 3 dhjetor mbanë protesta për të parë se sa aktivist i kanë mbetur Shkup, 27 nëntor - “Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar ...

Kekenovski: VMRO-DPMNE më 3 dhjetor mbanë protesta për të parë se sa aktivist i kanë mbetur

Lajm - 27.11.2017

“Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar drejtësi, bëhen për të parë se sa ndikim dhe sa aktivistë i kanë mbetur kësaj partie” thotë ish anëtari i lartë i këtij ...

VMRO-DPMNE-ja paralajmëron protesta për më 3 dhjetor

Albeu.com - 27.11.2017

“Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar drejtësi, bëhen për të parë se sa ndikim dhe sa aktivistë i kanë mbetur kësaj partie” thotë ish anëtari i lartë i këtij ...

VMRO-DPMNE: Shtyrja për rastin "Ryshfet" dëshmi se gjyqësia është nën presionin e LSDM-së

Zhurnal - 27.11.2017

VMRO-DPMNE: Shtyrja për rastin "Ryshfet" dëshmi se gjyqësia është nën presionin e LSDM-së Shkup, 27 nëntor - Shtyrja e seancës gjyqësore për lëndën "Ryshfeti" në kohë të pacaktuar është edhe një ...

VMRO-DPMNE: Shtyrja për rastin “Ryshfet” dëshmi se gjyqësia është nën presionin e LSDM-së

Portalb - 27.11.2017

Shtyrja e seancës gjyqësore për lëndën “Ryshfeti” në kohë të pacaktuar është edhe një dëshmi se gjyqësia nën presion të LSDM-së e prek fundin, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Keknovski: VMRO më 3 dhjetor protestonë për të parë sa aktivistë i kanë ngelur

Zhurnal - 27.11.2017

Keknovski: VMRO më 3 dhjetor protestonë për të parë sa aktivistë i kanë ngelur Shkup, 27 nëntor - Protesta e paralajmruar nga ana e partisë opozitare VMRO-DPMNE më 3 dhjetor, organizohet për parë ...

VMRO fton në protesta kundër padrejtësive të pushtetit

Almakos - 27.11.2017

Opozita maqedonase ka paralajmëruar se të dielën do të organizojë protesta popullore kundër padrejtësive të pushtetit, i cili përmes trysnisë ndaj gjykatave monton raste.

VMRO-DPMNE-ja paralajmëron protesta për më 3 dhjetor

Alb Portali - 27.11.2017

“Protestat e paralajmëruara më datën 3 dhjetor nga VMRO-DPMNE-ja për të kërkuar drejtësi, bëhen për të parë se sa ndikim dhe sa aktivistë i kanë mbetur kësaj partie” thotë ish anëtari i lartë i këtij ...

Rasti “Titanik”, Temellko në arrest shtëpiak

Alb Portali - 27.11.2017

Loading... Gjykata Penale në Shkup ka zëvendësuar masën e paraburgimit me atë të arrestit shtëpiak për kryetarin e komunës së Pustecit… Edmond Temellko akuzohet në rastin “Titanik” për parregullsi ...