TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Liderët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit arritën marrëveshje për samit për Sirinë

Idividi - 09.02.2018

Ankara, 8 shkurt 2018 (MIA) - Presidentët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit sot arritën marrëveshje të takohen në Stamboll që të bisedojnë për konfliktin në Siri, kumtoi një burim anonim nga kabineti ...

Putini dhe Erdogani darkorduan bashkëpunim të përforcuar në luftën kundër terroristëve

Idividi - 09.02.2018

Moskë, 8 shkurt 2018 (MIA) - Presidentët e Turqisë dhe të Rusisë, Vladimir Putin dhe Rexhep Taip Erdogan u dakorduan për intensifikimin e koordinimit të aksioneve të forcave të armatosura dhe ...

Turqia dhe Rusia diskutojnë koordinimin ushtarak në Siri

SOT - 08.02.2018

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai turk, Recep Tajip Erdogan janë pajtuar për të shtuar koordinimin në mes të ushtrive të të dy shteteve dhe shërbimeve të sigurisë në Siri, ka njoftuar Kremlini.

Putin dhe Erdogan diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri

Alsat - 08.02.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u pajtuan të forcojnë bashkëpunimin midis ushtrive të tyre në Siri, në luftën kundër terrorizmit, tha përmes një ...

Turqia dhe Rusia diskutojnë koordinimin ushtarak në Siri

Portalb - 08.02.2018

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai turk, Recep Tayyip Erdogan janë pajtuar për të rritur koordinimin në mes të ushtrive të të dy shteteve dhe shërbimeve të sigurisë në Siri, ka njoftuar Kremlini, ...

Putin, Erdogan diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri

Lajmi.net - 08.02.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u pajtuan të forcojnë bashkëpunimin midis ushtrive të tyre në Siri, në luftën kundër terrorizmit, tha përmes një ...

Putin, Erdogan diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri

Ina - 08.02.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u pajtuan të forcojnë bashkëpunimin midis ushtrive të tyre në Siri, në luftën kundër terrorizmit, tha përmes një ...

Liderët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit arritën marrëveshje për Samit për Sirinë

Portalb - 08.02.2018

Presidentët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit sot arritën marrëveshje të takohen në Stamboll që të bisedojnë për konfliktin në Siri, kumtoi një burim anonim nga kabineti presidencial turk.

Putin, Erdogan diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri

Evropaelire - 08.02.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u pajtuan të forcojnë bashkëpunimin midis ushtrive të tyre në Siri, në luftën kundër terrorizmit, tha përmes një ...

Putin dhe Erdogan diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri

Zhurnal - 08.02.2018

Putin dhe Erdogan diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u pajtuan të forcojnë bashkëpunimin midis ushtrive të ...

Liderët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit arritën marrëveshje për samit për Sirinë

Lajm - 08.02.2018

Presidentët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit sot arritën marrëveshje të takohen në Stamboll që të bisedojnë për konfliktin në Siri, kumtoi një burim anonim nga kabineti presidencial turk.

Turqia dhe Rusia diskutojnë koordinimin ushtarak në Siri

Evropaelire - 08.02.2018

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai turk, Recep Tayyip Erdogan janë pajtuar për të rritur koordinimin në mes të ushtrive të të dy shteteve dhe shërbimeve të sigurisë në Siri, ka njoftuar Kremlini.

Bisedë telefonike Putini dhe Erdogani, diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri

Zhurnal - 08.02.2018

Bisedë telefonike Putini dhe Erdogani, diskutojnë bashkëpunimin ushtarak në Siri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në një bisedë telefonike janë ...

Putin-Erdogan bashkëpunim kundër terrorizmit në Siri

RTSH - 08.02.2018

Ushtria ruse dhe ajo turke do të bashkëpunojnë mes tyre në luftën kundër terrorizmit në Siri. Për këtë është rënë dakord mes dy Presidenteve, Putin dhe Erdogan.

Turqia koordinohet me Rusinë për ndërhyrjen ushtarake në Siri

Koha.net - 08.02.2018

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai turk, Recep Tayyip Erdogan janë pajtuar për të rritur koordinimin në mes të ushtrive të të dy shteteve dhe shërbimeve të sigurisë në Siri, ka njoftuar Kremlini.

Turqia dhe Rusia diskutojnë koordinimin ushtarak në Siri

Flaka - 08.02.2018

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai turk, Recep Tayyip Erdogan janë pajtuar për të rritur koordinimin në mes të ushtrive të të dy shteteve dhe shërbimeve të sigurisë në Siri, ka njoftuar Kremlini.

Erdogan është presidenti i parë turk i cili e vizitoi Vatikanin pas pothuajse 60 viteve

Idividi - 07.02.2018

Vatikan, 5 shkurt 2018 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot në Vatikan do të ketë takim me kreun e Kishës katolike, papa Françesku. Kjo është vizita e parë e një presidenti turk në Vatikan ...

Përfaqësues të lartë të BE-së dhe Erdogani do të takohen më 26 mars në Bullgari

Idividi - 07.02.2018

Bruksel, 7 shkurt 2018 (MIA) - Përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian do të takohen me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan më 26 mars në Bullgari, që të bisedojnë për marrëdhëniet midis BE-së ...

Papa dhe Erdogani bënë thirrje që terrorizmi të mos identifikohet me religjionet

Idividi - 07.02.2018

Vatikan, 5 shkurt 2018 (MIA) - Papa Françesku sot e priti presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ku të dy bashkëbiseduesit vlerësuan se terrorizmi nuk mund të sillet në lidhje me religjionet dhe se ...

« Analizë » Erdogani mik i Maqedonisë, por debllokimi i shtetit dhe i proceseve prioritet

Zhurnal - 07.02.2018

« Analizë » Erdogani mik i Maqedonisë, por debllokimi i shtetit dhe i proceseve prioritet Shkup, 7 shkurt - Deklarata e presidentit turk, Taip Erdogan se Turqia është në anën e Maqedonisë lidhur me ...

Erdogan: Nuk u besoj aspak amerikanëve, punojnë kundër interesave të Turqisë

BalkanWeb - 07.02.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po punojnë kundër interesave të Turqisë, Iranit, e ndoshta edhe kundër atyre të Rusisë në veri të Sirisë, ku po vazhdojnë të dërgojnë pajisje në rajonet e kontrolluara ...

Ja e vërteta e “skandalit” në Vatikan (FOTO)

Lajm - 06.02.2018

Sipas disa portaleve në gjuhën shqipe që kanë agjenda islamike, Papa që ka takuar sot udhëheqësin turk, Recep Tayyip Erdogan i ka lënë një karrigë të vogël për t’u ulur gjatë audiencës në Vatikan.

Portalet pro Erdogan po gënjejnë, kjo është e vërteta e “skandalit” me Papën

Lajm - 06.02.2018

Ithtarë erdoganistë në rrjete sociale, kanë nisur të shpërndajnë një foto dhe një koment përcjellës si diçiturë denoncuese e sqaruese njëherësh, mbi atë që ata e quajnë, pa një-pa dy, “skandal të ...

Mesazhi i “koduar” i Papës për Erdoganin

Lajmi.net - 06.02.2018

Ajo se çfarë diskutoi Recep Taip Erdogan dhe Papa Françesku në Romë mbeti brenda mureve të sallës së takimit mes tyre. Por një sinjal, të paktën se çfarë mesazhi mund t’i ketë dhënë kreu i Vatikanit ...

Audiencë te Papa: Dhuratë simbolike për Erdoganin

Zhurnal - 06.02.2018

Audiencë te Papa: Dhuratë simbolike për Erdoganin Përse folën Papa dhe Presidenti turk Erdogan në takimin e tyre në Vatikan nuk dihet. Por ndonjëherë dhurata të vogla thonë më shumë se një mijë fjalë.

Audiencë te Papa: Dhuratë simbolike për Erdoganin

Lajmi.net - 06.02.2018

Përse folën Papa dhe Presidenti turk Erdogan në takimin e tyre në Vatikan nuk dihet. Por ndonjëherë dhurata të vogla thonë më shumë se një mijë fjalë.

Erdogani: Turqia e mbështet Maqedoninë për emrin

Almakos - 06.02.2018

Turqia është në anën e Maqedonisë në kontestin me emrin me Greqinë, ka deklaruar presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në takimin me mërgimtarët ballkanik në Stamboll.

Erdogan: Turqia në anën e Maqedonisë për emrin, Greqia nuk është e drejtë

Ina - 06.02.2018

Turqia është në anën e Maqedonisë në kontestin e emrit me Greqinë, deklaroi presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në takimin e tij me emigrantë të shpërngulur nga Ballkani.

Erdogan: Turqia do ta mbështet Maqedoninë për çështjen e emrit me Greqinë

Portalb - 06.02.2018

Turqia është në anën e Maqedoninë në çështjen e emrit me Greqinë, kështu deklaroi presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan në takim me emigrantët në Ballkan, njofton Portalb.mk .

Audiencë te Papa: Dhuratë simbolike për Erdoganin

DW - 06.02.2018

Përse folën Papa dhe Presidenti turk Erdogan në takimin e tyre në Vatikan nuk dihet. Por ndonjëherë dhurata të vogla thonë më shumë se një mijë fjalë.

Zyrtarët e BE-së takojnë Erdoganin në Bullgari

Lajmi.net - 06.02.2018

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian takohen me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, më 26 mars në Bullgari, për të folur për marrëdhëniet BE-Turqi, si dhe për çështjet rajonale, njoftoi BE.

Erdogan: Nuk u besoj aspak amerikanëve

Lajmi.net - 06.02.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po punojnë kundër interesave të Turqisë, Iranit, e ndoshta edhe kundër atyre të Rusisë në veri të Sirisë, ku po vazhdojnë të dërgojnë pajisje në rajonet e kontrolluara ...

Çfarë diskutuan ata dy në Vatikan? Mediat shkruajnë për mesazhin “e koduar” të Papës për Erdoganin!

Telegrafi - 06.02.2018

Ajo se çfarë diskutoi Recep Taip Erdogan dhe Papa Françesku në Romë mbeti brenda mureve të sallës së takimit mes tyre. Por një sinjal, të paktën se çfarë mesazhi mund t’i ketë dhënë kreu i Vatikanit ...

Me sytë nga takimi Papa-Erdogan, nga protestat tek dhuratat simbolike. Për çfarë u diskutua në Vatikan

BalkanWeb - 06.02.2018

VATIKAN- Përse folën Papa dhe Presidenti turk Erdogan në takimin e tyre në Vatikan nuk dihet. Por ndonjëherë dhurata të vogla thonë më shumë se një mijë fjalë.

Erdogan: Mbështesim Maqedoninë në çështjen e emrit, Greqia s’ka të drejtë

Telegrafi - 06.02.2018

Kryetari turk, Recep Tayyip Erdogan citohet të ketë dhënë deklaratë mbështetëse për Maqedoninë, në aspekt të çështjes së emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë.

Papa mesazh të ‘koduar’ Erdoganit me engjëllin e paqes?

Java News - 06.02.2018

Ajo se çfarë diskutoi Recep Taip Erdogan dhe Papa Françesku në Romë mbeti brenda mureve të sallës së takimit mes tyre. Por një sinjal, të paktën se çfarë mesazhi mund t’i ketë dhënë kreu i Vatikanit ...

Takimi historik, ja mesazhi i “koduar” i Papës për Erdoganin dhe engjëlli i paqes

Gazeta Tema - 06.02.2018

Por një sinjal, të paktën se çfarë mesazhi mund t’i ketë dhënë kreu i Vatikanit Presidentit turk u dha në publik. Papa Françesku i dhuroi Erdogan një engjëll paqeje.

Erdogan kundër Greqisë: Turqia e mbështet Maqedoninë për emrin

Antpress - 06.02.2018

Turqia është në anën e Maqedonisë në kontestin me emrin me Greqinë, ka deklaruar presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në takimin me mërgimtarët ballkanik në Stamboll.

Erdogani para takimit me Papën: I vramë 935 terroristë

Albeu.com - 05.02.2018

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, para nisjes në Vatikan, është shprehur se vizitën në këtë vend e shikon si një mundësi të rëndësishme nga pikëpamja për të tërhequr vëmendjen në vlerat e ...

Erdogan viziton sot Papa Françeskun në Vatikan

Evropaelire - 05.02.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pritet të takohet me Papa Françeskun gjatë ditës së sotme, në vizitën e parë të një lideri turk në Vatikan në 59 vjet.

Pas 60 vjetëve, për herë të parë një lider turk viziton Vatikanin

Lajmi.net - 05.02.2018

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të takohet sot me Papa Françeskua, ku kjo është vizita e parë e një lideri turk në Vatikan në 59 vjet e fundit.

Erdogan viziton sot Papa Françekun në Vatikan

Portalb - 05.02.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pritet të takohet me Papa Françeskun gjatë ditës së sotme, në vizitën e parë të një lideri turk në Vatikan në 59 vjet.

Pas 60 vjetëve një lider turk viziton Vatikanin

Albeu.com - 05.02.2018

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan do të takohet sot me Papa Françeskua, ku kjo është vizita e parë e një lideri turk në Vatikan në 59 vjet e fundit.

Erdogan viziton sot Papa Françekun në Vatikan

Alsat - 05.02.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pritet të takohet me Papa Françeskun gjatë ditës së sotme, në vizitën e parë të një lideri turk në Vatikan në 59 vjet.

Erdogani para takimit me Papën: I vramë 935 terroristë

Zhurnal - 05.02.2018

Erdogani para takimit me Papën: I vramë 935 terroristë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, para nisjes në Vatikan, është shprehur se vizitën në këtë vend e shikon si një mundësi të ...

Erdogan realizoi bisedë telefonike me Makronin

Idividi - 05.02.2018

Ankara, 4 shkurt 2018 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan mbrëmë realizoi bisedë telefonike me homologun e tij francez, Emanuel Makron. Dy presidentët e kanë shqyrtuar operacionin ushtarak ...

Erdogani për herë të parë për vizitë në Vatikan

Idividi - 05.02.2018

Ankara, 4 shkurt 2018 (MIA) - Presidenti turk Rexhep, Taip Erdogan me ftesë të kreut të Kishës Katolike të Romës, papa Françeskut sot do të udhëtojë për vizitë zyrtare dyditore në Vatikan.

Fillon takimi Erdoğan-Papa Françesku

Lajm - 05.02.2018

Në Vatikan filloi takimi kokë më kokë mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe liderit shpirtëror të katolikëve, Papa Françeskut VATIKAN (AA) – Në Vatikan filloi takimi kokë më kokë mes ...

Ekces në takim: “Sulltan” Erdogani refuzon ulësen e vogël, i sjellin ulëse si të Papa Françeskut? (Foto)

Lajm - 05.02.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sot ka takuar Papa Françeskun në vizitën e parë të një lideri turk në Vatikan në 59 vjet. Por kjo vizitë nuk ka kaluar pa ekcese.

Erdogan: Turqia është në anën e Maqedonisë, Greqia nuk është në të drejtë

Zhurnal - 05.02.2018

Erdogan: Turqia është në anën e Maqedonisë, Greqia nuk është në të drejtë Shkup, 5 shkurt - Turqia gjithmonë ka qenë në anën e Republikës së Maqedonisë për shkak se Republika e Greqisë nuk është në ...

Erdogani me Maqedoninë, kundër Greqisë

Lajm - 05.02.2018

Turqia gjithmonë ka qenë në anën e Republikës së Maqedonisë për shkak se Republika e Greqisë nuk është në të drejtë. Maqedonia gjithmonë do të mbetet Maqedoni, ka deklaruar në një debat, të ...

Erdogan është presidenti i parë turk i cili e vizitoi Vatikanin pas pothuajse 60 viteve (VIDEO)

Portalb - 05.02.2018

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot në Vatikan do të ketë takim me kreun e Kishës katolike, papa Françesku. Kjo është vizita e parë e një presidenti turk në Vatikan pas pothuajse 60 viteve.

Papa Françesku mirëpret Erdoganin në Vatikan

Evropaelire - 05.02.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është takuar sot me Papa Françeskun nën masa të rrepta të sigurisë dhe me mijëra zyrtarë policorë në detyrë. Po ashtu janë ndaluar edhe protestat në pjesën më të ...

Erdogani me Maqedoninë, kundër Greqisë

Ina - 05.02.2018

Turqia gjithmonë ka qenë në anën e Republikës së Maqedonisë për shkak se Republika e Greqisë nuk është në të drejtë. Maqedonia gjithmonë do të mbetet Maqedoni, ka deklaruar në një debat, të ...

Erdogani mban anën e Maqedonisë për emrin

Albeu.com - 05.02.2018

Turqia gjithmonë ka qenë në anën e Republikës së Maqedonisë për shkak se Republika e Greqisë nuk është në të drejtë. Maqedonia gjithmonë do të mbetet Maqedoni, ka deklaruar në një debat, të ...

Erdogani pritet me protesta në Romë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 05.02.2018

Përderisa Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogani po zhvillonte vizitën zyrtare në Vatikan me Papa Franceskun, dhjetra pjestarë të kombësisë kurdë kanë dalë të protestojnë kundër tij, pas luftës që ...

Erdogan për çështjen e emrit: E drejta është në anën e Maqedonisë, Greqia po gabon

Ina - 05.02.2018

Turqia gjithmonë ka qenë në anën e Republikës së Maqedonisë për shkak se Republika e Greqisë nuk është në të drejtë. Maqedonia gjithmonë do të mbetet Maqedoni, ka deklaruar në një debat, të ...

Romë, Erdogan takohet me Papa Franceskun

SOT - 05.02.2018

Presidenti turk Reçep Tajip Erdogan u takua sot në Romë me Papa Françeskun, në vizitën e parë në Vatikan nga një kryetar shteti turk që prej vitit 1959.

Vizita e Erdoganit në Vatikan, shkakton protesta nga komuniteti kurd në Romë

Lajmi.net - 05.02.2018

Vizita e presidentit turk, Tayip Erdogan, në Vatikan nuk ka kaluar pa incidente. Kundër kreut të shtetit turk, ishte organizuar një manifestim në kopshtet e kështjellës “Sant’Angelo”, me parulla ku ...

Portalet pro Erdogan po gënjejnë, kjo është e vërteta e “skandalit” me Papën

Lajmi.net - 05.02.2018

Sipas disa portaleve në gjuhën shqipe që kanë agjenda islamike, Papa që ka takuar sot udhëheqësin turk, Recep Tayyip Erdogan i ka lënë një karrigë të vogël për t’u ulur gjatë audiencës në Vatikan.

Portalet pro Erdogan po gënjejnë, kjo është e vërteta e “skandalit” me Papën

Shqipmedia - 05.02.2018

Ithtarë erdoganistë në rrjete sociale, kanë nisur të shpërndajnë një foto dhe një koment përcjellës si diçiturë denoncuese e sqaruese njëherësh, mbi atë që ata e quajnë, pa një-pa dy, “skandal të ...

Dhurata e papës për Erdogan: medalion i “engjëllit të paqes”

Lajm - 05.02.2018

Presidenti turk Erdogan është pritur me protesta sot në vizitën e tij në Vatikan. Aty u mbajt edhe takimi kokë më kokë mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe liderit shpirtëror të ...

Detajet e audiencës së Erdoganit tek Papa: nga dhurata me Sulltan Sulejmanin te gratë e mbuluara në delegacionin turk

Shqipmedia - 05.02.2018

Audienca e Papa Françeskut me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, po analizohet me detaje nga mediat italiane që po mbulojnë gjerësisht eventin.

Erdogan viziton sot Papa Françekun në Vatikan

Telegrafi - 05.02.2018

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, pritet të takohet me Papa Françeskun gjatë ditës së sotme, në vizitën e parë të një lideri turk në Vatikan në 59 vjet.

Për herë të parë, pas 60 vjetësh, një lider turk viziton Vatikanin

Koha.net - 05.02.2018

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të takohet sot me Papa Françeskua. Kjo është vizita e parë e një lideri turk në Vatikan në 59 vjet e fundit.

Erdogan pritet me ceremoni zyrtare në Vatikan

Koha.net - 05.02.2018

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është pritur me ceremoni në Vatikan, ku ai ndodhet për vizitë zyrtare, raporton AA. Ceremonia e pritjes u mbajt para Pallatit Apostolik, ku Erdogan u takua ...

Erdogan takon Papa Françeskun, vizita e parë e një presidenti turk në Vatikan pas 59 vitesh

BalkanWeb - 05.02.2018

VATIKAN – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është takuar me Papa Françeskun ditën e sotme, në vizitën e parë të një lideri turk në Vatikan në 59 vjet.

Erdogan takohet me Papën në Vatikan, vizita e parë e një presidenti turk pas 59 vitesh

BalkanWeb - 05.02.2018

VATIKAN-Në Vatikan ka nisur takimi kokë më kokë mes presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe liderit shpirtëror të katolikëve, Papa Françeskut, raporton Anadolu Agency (AA).

Politikani italian: Turp që Italia pret një ekstremist të përgjakshëm si Erdogan

BalkanWeb - 05.02.2018

Presidenti turk, Erdogan, ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Itali. Fillimisht lideri turk është takuar me Papën në Vatikan, ndërkohë që Roma është blinduar për të garantuar sigurinë gjatë vizitës.

VIDEO/ “Erdogan vrasës!”, kurdët e presin me protesta në Romë presidentin turk

BalkanWeb - 05.02.2018

ROME – Ndonëse policia italiane kishte marrë një sërë masash për vizitën e presidentit turk në Romë, dhe ishin ndaluar protestat, një gjë e tillë ka ndodhur.

“Engjëlli që largon demonin nga lufta”, dhurata që Papa i dha Erdoganit (Foto)

BalkanWeb - 05.02.2018

VATIKAN – Takimi mes presidentit turk Recep Tayyip Erdogan dhe Papa Françeskut në Vatikan, ka zgjatur 50 minuta, dhe kanë biseduar për çështjen e Jeruzalemit pas vendimit të presidentit amerikan ...

Erdogan takohet me Papën në Vatikan

Telegrafi - 05.02.2018

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua sot me Papa Françeskun në Vatikan për bisedime që pritej të përqendroheshin te statusi i Jerusalemit dhe lufta kundër terrorizmit.

Papa Françesku dhe Erdogan diskutojnë situatën në Lindjen e Mesme

Telegrafi - 05.02.2018

Papa Françesku priti sot në Vatikan presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan përpara se t’i dhuronte një medaljon me ”një engjëll që mbyste demonin e luftës”, pikërisht në momentin ku ushtria turke po ...

Takimi i Erdogan me Papa Françeskun

RTSH - 05.02.2018

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, vizitoi sot Vatikanin, ku u takua me Papa Françeskun. Kjo ishte vizita e parë që një president turk ka zhvilluar gjatë 59 viteve të fundit në Vatikan.

Portalet pro Erdogan po gënjejnë, kjo është e vërteta e “skandalit” me Papën

Gazeta Express - 05.02.2018

Sipas disa portaleve në gjuhën shqipe që kanë agjenda islamike, Papa që ka takuar sot udhëheqësin turk, Recep Tayyip Erdogan i ka lënë një karrigë të vogël për t’u ulur gjatë audiencës në Vatikan.

Erdogan mbërrin në Selinë e Shenjtë, i ‘rrethuar’ nga 3500 forca sigurie

Java News - 05.02.2018

Masat e sigurisë janë rritur në nivelin më të lartë në Romë për shkak të vizitës zyrtare dyditore të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në Vatikan, me ftesë të Papa Françeskut.

Lideri i “Lega Nord”: E turpshme që Italia pret Erdogan, një ekstremist i përgjakshëm nga një vend islamik. Pranimi i ...

Gazeta Tema - 05.02.2018

Presidenti turk, Erdogan, ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Itali. Erdogan është takuar fillimisht me Papën në Vatikan, ndërkohë që Roma është blinduar për të garantuar sigurinë gjatë vizitës.

Erdogan në Romë, lideri i “Lega Nord”: E turpshme që Italia pret një ekstremist të përgjakshëm

Java News - 05.02.2018

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka nisur sot në Romë një vizitë zyrtare 24 orëshe ku do të takohet me Atin e Shenjtë Papa Françesku, Sekretarin e Shtetit të Vatikanit Piero Karolin, Presidentin ...

Kamuflimi nuk e nderon Erdoganin, ja e vërteta për ulësen në takimin me Papa Françeskun

Flaka - 05.02.2018

Takimi i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan me Papa Françeskun u komentua gjerë e gjatë edhe nga mediat dhe vecmas portalet në gjuhën shqipe, njofton Flaka.

Erdogan, "vëlla i madh" edhe për maqedonasit

Respublica - 05.02.2018

"Turqia do të jetë gjithmonë në anën e Maqedonisë” mësohet të ketë deklaruar Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, në një konferencë të organizuar në Stamboll nga shoqatat e emigrantëve të Ballkanit, ...