TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Pushka" e pashkrehur e Nulandit

Respublica - 16.07.2016

Eduard Zaloshnja Dje Ambasadori Donald Lu deklaroi në shqip: “Z. Basha tha se opozita kishte vendosur mbi tavolinë një propozim të vlefshëm. I thashë Z.

“Pushka” e pashkrehur e Nulandit

Gazeta Tema - 16.07.2016

Nga Eduard Zaloshnja Dje Ambasadori Donald Lu deklaroi në shqip: “Z. Basha tha se opozita kishte vendosur mbi tavolinë një propozim të vlefshëm. I thashë Z.

“Pushka” e pashkrehur e Nulandit

Java News - 16.07.2016

Nga Eduard Zaloshnja Dje Ambasadori Donald Lu deklaroi në shqip: “Z. Basha tha se opozita kishte vendosur mbi tavolinë një propozim të vlefshëm. I thashë Z.

Tensionohet situata politike, Bylykbashi i përgjigjet Ramës: Kthehu në klasë të parë ose bëj ekzaminim të koshiencës, ...

SOT - 15.07.2016

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, ka reaguar për zhvillimet më të fundit mbi reformën në drejtësi. Në rrjetin social Facebook, Bylykbashi i është përgjigjur sulmit të Ramës ndaj Bashës, duke u ...

PD: Nuland pranoi, “Ndërkombëtarët s’mund të kenë rol ekzekutiv”

Top Channel - 15.07.2016

Në një reagim të orëve të mbrëmjes në rrjetin social “Facebook”, nënkryetari i Komisionit të posaçëm për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi pretendon se kryeministri Rama po gënjen shqiptarët mbi ...

PD: Nuland tha se partnerët e huaj s’kanë rol ekzekutiv

Almakos - 15.07.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht nënkryetar i komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, Oerd Bylykbashi ka reaguar lidhur me zhvillimet e ditës së sotme, mes deklaratash e ...

PD reagon ndaj Donald Lu, Bylykbashi: Ja e vërteta e bisedës së Bashës me Nuland

LajmiFundit - 15.07.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi reagoi në Facebook në lidhje me reformën në drejtësi, dhe me deklaraten e ambasadoritamerikan Donald Lu.

Bylykbashi zbardh bisedën midis Bashës dhe Nuland

Ora news - 15.07.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi reagoi në Facebook në lidhje me reformën në drejtësi, duke theksuar se Rama mbolli gënjeshtra kur tha se Nuland ka kërkuar vetëm një Po ose një Jo nga ...

Bylykbashi: Nuland pranoi se ndërkombëtarët nuk mund të kenë kompetenca ekzekutive

BalkanWeb - 15.07.2016

TIRANE – Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi ka treguar detaje të takimit mes zyrtares së lartë amerikane Victoria Nuland dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, duke akuzuar kryeministrin Rama se po ...

Rama: Propozimin e PD nuk e duan ndërkombëtarët, Bylykbashi: Gënjen!

Java News - 15.07.2016

Pas deklarimeve të Kryeministrit Edi Rama se propozimin e ri të opozitës për rolin e ndërkombëtarëve në Veting nuk e pranon vetë SHBA e BE, ka reaguar nënkryetari i komisionit të reformës, demokrati ...

Oerd Bylykbashi: Nuland nuk na vuri ultimatum për të thënë “Po” ose “Jo”

Gazeta Tema - 15.07.2016

Oerd Bylykbashi thotë se nuk është e vërtetë se zonja Victoria Nuland, pas propozimit që i bëri Bashës gjatë vizitës në Tiranë, priste vetëm një përgjigje, “Po” ose “Jo”.

Në shtator priten arrestime, në dhjetor votime, në janar qeveri legjitime

Lajm - 14.07.2016

“Mendoj se pas vizitës së Nuland në Shkup, nuk ka më hapësirë që të zvarriten rastet kundër funksionarëve të lartë të VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së, për të cilët ekzistojnë dyshime serioze se janë të ...

Mustafa tregon se me Nuland bisedoi për demarkacion, FSK e veteranë

Lajmi.net - 14.07.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tre ditë pas vizitës së ndihmës së Sekretarit amerikan të shtetit, Victoria Nuland, nëpërmjet një postimi në facebook, ka vendosur të shpalosë disa pika të ...

Basha me shpatulla për muri mes Berishës dhe Nuland

Ora news - 14.07.2016

Me sa duket PD do ti thotë përfundimisht “JO” propozimit të fundit të ndërkombëtarëve për kompromis, të cilën zv/sekretarja amerikane e shtetit Nuland, ia paraqiti Lulzim Bashës fundjavën e shkuar.

Mustafa tregon se për çfarë bisedoi me Nulandin

Gazeta Express - 14.07.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se takimi që ka pasur me ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, ishte shumë përmbajtësor, por edhe me porosi të qarta.

Mustafa tregon ato që i foli me Nulandin

Telegrafi - 14.07.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka treguar nëpërmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook se për çka ka folur me nënsekretaren e shtetit të SHBA-ve gjatë vizitës së saj në Kosovë.

Mustafa tregon se për çfarë bisedoi me Nulandin

Zeri - 14.07.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se takimi që ka pasur me ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, ishte shumë përmbajtësor, por edhe me porosi të qarta.

Rama-Basha, “sus” para “Biçakut të Çeços”…

SOT - 13.07.2016

Më në fund duket se u krye. Një dritë jeshile jeshilon në fund të tunelit. “Semafori” i Reformës në Drejtësi ka hapur dritën. Politika shqiptare, ndoshta për herë të parë, është gjendur përballë një ...

Brenda katër muajve në Maqedoni do të mbahen dy palë zgjedhje, ku është logjika?

Zhurnal - 13.07.2016

Shkup, 13 korrik – Në Maqedoni përfundimisht zgjedhjet e parakohëshme parlamentare do të mbahen në fund të këti viti. Edhe përskaj këti vendimi, SHBA-të nuk mund të japin garanca se a do ta detyrojnë ...

Diplomacia amerikane ia ‘tërheq veshët’ Ali Ahmetit dhe BDI-së?!

Lajm - 13.07.2016

Ndihmës – sekretarja e SHBA-ve, Viktoria Nuland, ditë më parë qëndroi në Shkup ku ka realizuar takime me sektorin civil, intelektual dhe liderët e partive parlamentare.

"Kriza në Maqedoni po shkon drejt zgjidhjes"

Albeu.com - 13.07.2016

Kriza politike në Maqedoni përfundimisht shkon drejt zgjidhjes. Kështu vlerëson profesori universitar, Jove Kekenovski . Sipas tij orët janë të numëruara dhe se nuk ka më tolerancë ndaj politikanëve, ...

Nuland: Dialogu Prishtinë-Beograd, në rrugën e duhur

Top Channel - 13.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka thënë gjatë vizitës së saj në Beograd se, procesi i bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit po zhvillohet në drejtimin e duhur.

Vizita e Nuland intensifikon takimet për zgjidhjen e krizës politike

Telegrafi - 13.07.2016

Porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland se Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç zbatimit të të gjitha pikave të marrëveshjes, vlerësohen si shumë domethënëse, së ...

Lul, thuaj Po dhe buzëqesh

Mapo - 13.07.2016

Nga Alfred Lela Me vizitën në Tiranë, të dielën, Viktoria Nuland -vetëm Zoti dhe amerikanët dalin në punë të dielave; të vdekshmit pushojnë këso dite- simbolikisht e shtyu kufirin e asaj që u quajt ...

Politika në Kosovë dhe porositë e Victoria Nuland-it

Zeri - 13.07.2016

Deklarata e presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, për rritjen e ndikimit rus në Ballkanin Perëndimor por dhe qëndrimet konfuze të ca partive politike me “shtetin e kontestuar”, i bëjnë ...

Reforma në drejtësi, PD jep tjetër variant

VOA - 13.07.2016

Në Shqipëri, Partia Demokratike i është përgjigjur me një kundërpropozim formulës së kompromisit të ofruar nga Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland për kapërcimin e ngërçit që ...

Amerikanët nuk heqin dorë nga kërkesa për miratimin e reformës

Shqiperia Ime - 13.07.2016

Mesazhet e zyrtarëve të SHBA-së për klasën politike shqiptare Në dy vitet e fundit, reformimi i sistemit të drejtësisë ka qenë kryefjalë e takimeve të zyrtarëve të lartë amerikanë gjatë vizitave në ...

Nuland në Beograd: Serbia aleate me SHBA, s’ka lidhje miqësia me Rusinë

Flaka - 13.07.2016

Shtetet e Bashkuara i kuptojnë më së miri lidhjet e forta tradicionale të Serbisë me Rusinë dhe nuk shohin asnjë kontradiktë në ruajtjen e marrëdhënieve të mira të Beogradit si me Moskën, ashtu edhe ...

DREJTESIA/ Rama: PD është tallur për një vit e gjysëm me partnerët tanë strategjikë

Java News - 13.07.2016

Kryeministri, Edi Rama, deklaroi sot se refuzimi që PD-ja i bëri propozimit më të fundit të bërë në emër të SHBA-së nga zyrtarja e lartë amerikane, Nuland, nuk është i papritur.

“PD-ja iu tremb paanshmërisë së gjyqësorit”

Respublica - 13.07.2016

Partia Demokratike e refuzoi propozimin hibrid të hedhur nga Victoria Nuland, në një lëvizje që përcakton ecurinë e mëtejshme të zhvillimeve politike.

Basha me shpatulla për muri, mes Berishës dhe Nuland

Gazeta Tema - 13.07.2016

Me sa duket PD do ti thotë përfundimisht “JO” propozimit të fundit të ndërkombëtarëve për kompromis, të cilën zv/sekretarja amerikane e shtetit Nuland, ia paraqiti Lulzim Bashës fundjavën e shkuar.

Negociatat SHBA-PD për reformën në drejtësi, si bisedimet NATO-Milosheviç

Gazeta Tema - 13.07.2016

Nga Ylli Pata Negociatat mes amerikanëve dhe Partisë Demokratike për reformën në drejtësi po ngjajnë gjithnjë e më shumë me bisedimet për paqe me Millosheviqin në vitin 1999.

Reforma në udhëkryq/ Pas refuzimit të PD, Vlahutin takon Ramën

Java News - 13.07.2016

Ambasadorja e delegacionit europian Roman Vlahutin është duke zhvilluar një takim në kryeministri me shefin e qeverisë Edi Rama. Takimi vjen fill pas refuzimit që PD i bëri propozimit të zvsekretares ...

Takim Poposki-Nuland

Almakos - 12.07.2016

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot u takua me ndihmës-sekretaren amerikane të shtetit për Evropë dhe Euroazi Viktoria Nuland.

Manipulimi i Ahmetit me “buzëqeshjen e ngrirë” në 2015 (foto)

Almakos - 12.07.2016

Vazhdojnë manipulimet që BDI dhe lideri i saj Ali Ahmeti po u bën shqiptarëve. Pas takimit të shotshëm të Ahmetit me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland, në profilin e tij oficial dhe në ...

Lëvizja BESA: Vizita e Nuland në Shkup mesazh i mirë për vendin

Shqipmedia - 12.07.2016

Ardhja e Ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në vend.

Zaevi tregon datën e Zgjedhjeve të Parakohshme

Shqipmedia - 12.07.2016

Lideri i partisë opozitës maqedonase LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin e sodit në Shkup me Ndihmës sekretare e SHBA-ve Viktorija Nuland dhe Ambasadorin amerikan në Maqedonia Xhes Bejli, ka kërkuar ...

Nuland u fotografua me Thaçin ndërsa me Ahmetin jo – FOTO

Shqipmedia - 12.07.2016

Vazhdojnë manipulimet që BDI dhe lideri i saj Ali Ahmeti po u bën shqiptarëve. Pas takimit të shotshëm të Ahmetit me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland, në profilin e tij oficial dhe në ...

Në gusht kontrollohen kushtet, zgjedhjet në nëntor

Portalb - 12.07.2016

“Zgjedhje në nëntor, por me kontroll paraprak në gusht se a janë plotësuar kushtet dhe të gjitha vërejtjen nga bisedimet”, kjo është zgjidhje e mundur, mëson agjencia e lajmeve “ Meta ” nga ekipet ...

Dallimi dhe ngjashmëria mes Nuland dhe Gruevskit!

Zhurnal - 12.07.2016

Shkup, 12 korrik – Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit për çështje europiane dhe euroaziatike, Viktoria Nuland ka segment të përbashkët nga karriera politike me pjesën më të madhe të politikanëve ...

Nuland: Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë e SHBA-së

Evropaelire - 12.07.2016

Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë dhe Amerikës, ka deklaruar në Beograd ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland. “E kuptojmë se Serbia ka një bashkëpunim afatgjatë me Rusinë dhe ...

Thaçi edhe pse në “Listën e Zezë”, shkelë tokën amerikane

Lajm - 12.07.2016

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi edhe pse ka ngelur të jetë në listën e zezë të SHBA-ve, ai është pritur në ambasadën amerikane në Shkup, edhe ate nga ndihmës – sekretarja amerikane, Viktoria Nuland.

Nuland në Beograd: Serbia aleate me SHBA, s’ka lidhje miqësia me Rusinë

Top Channel - 12.07.2016

Shtetet e Bashkuara i kuptojnë më së miri lidhjet e forta tradicionale të Serbisë me Rusinë dhe nuk shohin asnjë kontradiktë në ruajtjen e marrëdhënieve të mira të Beogradit si me Moskën, ashtu edhe ...

Plas turpi në BDI, zbulohet manipulimi me fotografinë Ahmeti-Nuland (Foto)

Lajm - 12.07.2016

Vazhdojnë manipulimet që BDI dhe lideri i saj Ali Ahmeti po u bën shqiptarëve. Pas takimit të shotshëm të Ahmetit me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland, në profilin e tij oficial dhe në ...

Thaçi edhe pse në “Listën e Zezë”, shkelë tokën amerikane

Almakos - 12.07.2016

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi edhe pse ka ngelur të jetë në listën e zezë të SHBA-ve, ai është pritur në ambasadën amerikane në Shkup, edhe ate nga ndihmës – sekretarja amerikane, Viktoria Nuland.

Nuland: Dialogu Prishtinë-Beograd në rrugë të duhur

Lajm - 12.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland gjatë vizitës së saj në Beograd ka thënë se procesi i bisedimeve në mes Prishtinës dhe Beogradit po zhvillohet në drejtimin e duhur.

Nuland e ka ndalur turin në Serbi: S’duhet të zgjedhë midis Rusisë e SHBA

SOT - 12.07.2016

Pas Kosovës e Shqipërisë ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland e ka ndalur turinm e saj në Serbi, aty ku deklaroi se Beogradi zyrtar nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë dhe Amerikës.

Kekenovski për Zhurnal: Jam optimist se me presionin amerikanë Maqedonia shpejtë do të del nga kriza, nuk ka më ...

Zhurnal - 12.07.2016

Shkup, 12 korrik – Kriza politike në Maqedoni përfundimisht shkon drejt zgjidhjes. Kështu vlerson për Zhurnal, profesori universitar, Jove Kekenovski duke i komentuar vizitat e fundit të diplomatit ...

Vizita e Nuland intensifikon takimet për zgjidhjen e krizës politike

Evropaelire - 12.07.2016

Porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland se Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç zbatimit të të gjitha pikave të marrëveshjes, vlerësohen si shumë domethënëse, së ...

Politikat pro-ruse të Gruevskit dhe Ahmetit rrikthejnë simpatitë e SHBA-ve për Menduh Thaqin; do hiqet nga lista e ...

Almakos - 12.07.2016

Jo më shumë se 1 muaj pasi që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama kishte publikuar listën e personave të rrezikshëm për Maqedoninë dhe rajonin , në të cilën është përfshirë ...

Politikat pro-ruse të Gruevski-Ahmetit rikthejnë simpatitë e SHBA-ve për Thaçin; do hiqet nga lista e zezë?!

Lajm - 12.07.2016

Jo më shumë se 1 muaj pasi që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama kishte publikuar listën e personave të rrezikshëm për Maqedoninë dhe rajonin , në të cilën është përfshirë ...

Nuland në Beograd: Serbia aleate me SHBA, s’ka lidhje miqësia me Rusinë

Portalb - 12.07.2016

Shtetet e Bashkuara i kuptojnë më së miri lidhjet e forta tradicionale të Serbisë me Rusinë dhe nuk shohin asnjë kontradiktë në ruajtjen e marrëdhënieve të mira të Beogradit si me Moskën, ashtu edhe ...

Analistët: Vizita e Nuland intensifikoi takimet për zgjidhjen e krizës politike

Zhurnal - 12.07.2016

Shkup, 12 korrik - Porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland se Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç zbatimit të të gjitha pikave të marrëveshjes, vlerësohen si shumë ...

Anaistët: Vizita e Nuland po jep rezultat

Almakos - 12.07.2016

Buldozer diplomacia amerikane po jep rezultatet në rrugën drejtë zgjidhjes së krizës politike. Vizita e djeshme e zyrtares së lartë amerikane Viktoria Nuland dha porosinë se është koha për ...

Nuland takime me krerët e partive: Kriza politike duhet të marrë fund

Ora news - 12.07.2016

Ndihmës-Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland qëndroi të hënën në Shkup ku tha se ka vërejtur përparime drejt realizimit të marrëveshjes së vitit të kaluar, por se kriza politike duhet të ...

Java vendimtare për demarkacionin

Zeri - 12.07.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka marrë seriozisht mesazhet e ndihmëssekretares së Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, që para pushimeve të verës të kryhet çështja ...

Ja plani për zgjidhjen e krizës, zgjedhjet në nëntor ose mars

Botasot - 12.07.2016

Partitë politike nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinës pas vizitës së ndihmës – sekretares amerikane Viktoria Nuland janë afër marrëveshjes së re për zbatimin e pikave të mbetura të kësaj ...

Kush e sabotoi efektin “Nuland”

Mapo - 12.07.2016

Nga Ndriçim Kulla Për çdo vëzhgues që e njeh sesi funksionon diplomacia amerikane në vende partnere si Shqipëria, nuk ishte ndonjë gjë e papritur që zonja Nuland, gjatë vizitës së saj të fundit në ...

Nuland: Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë e SHBA-së

Botasot - 12.07.2016

Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë dhe Amerikës, ka deklaruar në Beograd ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland. “E kuptojmë se Serbia ka një bashkëpunim afatgjatë me Rusinë dhe ...

Nuland: Dialogu Prishtinë-Beograd në rrugë të duhur

Botasot - 12.07.2016

Ndihmsekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland gjatë vizitës së saj në Beograd ka thënë se procesi i bisedimeve në mes Prishtinës dhe Beogradit po zhvillohet në drejtimin e duhur.

Nuland: Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë e SHBA

BalkanWeb - 12.07.2016

BEOGRAD- Pas Kosovës e Shqipërisë ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland e ka ndalur turinm e saj në Serbi, aty ku deklaroi se Beogradi zyrtar nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë dhe ...

Nuland: Dialogu Prishtinë-Beograd në rrugë të duhur

Telegrafi - 12.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland gjatë vizitës së saj në Beograd ka thënë se procesi i bisedimeve në mes Prishtinës dhe Beogradit po zhvillohet në drejtimin e duhur.

“Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë e SHBA-së”

Koha.net - 12.07.2016

Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Rusisë dhe Amerikës, ka deklaruar në Beograd ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland. “E kuptojmë se Serbia ka një bashkëpunim afatgjatë me Rusinë dhe ...

Zv/sekretarja Amerikane e Shtetit Nuland vijon turin ballkanik në Serbi

ABC News - 12.07.2016

Serbia është ndalesa e rradhës e turit ballkanik të ndihmës/sekretares amerikane të shtetit Viktoria Nuland. Ndër takimet më të rëndësishme ishte ai me kryeministrin Aleksandar Vuçiç, me të cilin ...

Beograd, Njuland vlerëson dialogun Prishtinë – Beograd

RTSH - 12.07.2016

Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit është në drejtimin e duhur. Vlerësimi erdhi nga ndihmesekretarja amerikane e shtetit gjatë një prononcimi për mediat pas takimit që ajo zhvilloi me kryeministrin ...

Kryeministri Mustafa, u shpall “luftë” të inkriminuarëve të politikës

Botasot - 12.07.2016

“Për më shumë edhe me rastin e kësaj vizite, është përshëndetur edhe qasja tashmë e ngritur në parim, nga Qeveria Mustafa se, pushtetarët e akuzuar, po kërkojnë të lirohen nga posti i tyre për të ...

Analistët në Maqedoni: Presioni amerikan do të japë fryte

Botasot - 12.07.2016

Ndihmës-sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Viktoria Nuland, partive politike në Maqedoni u ka propozuar edhe formimin e një grupi të veçantë hetues pranë MPB-së si dhe krijimin e një ...

Pas vizitës së Nuland në Shkup - Analistët: Presioni amerikan do të japë rezultat

Gazeta Express - 12.07.2016

Ndihmës-sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Viktoria Nuland, partive politike u ka propozuar edhe formimin e një grupi të veçantë hetues pranë MPB-së si dhe krijimin e një dhome speciale ...

Ardian Arifaj: Demarkacioni nuk ishte qëllimi i vizitës së Nulandit

Gazeta Express - 12.07.2016

Sipas këshilltarit të Presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, tema e demarkacionit nuk ishte thelb i vizitës së Nuland, duke shtuar se kjo çështje tanimë është diskutuar mjaft nga të gjithë dhe aty ...

Lulzim, mos gënje avokatin!

Durres Lajm - 12.07.2016

Ajo që po i ndodh Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës, është pak a shumë, ajo që u ndodhte shpesh delinkuentëve shqiptarë në Perëndim, në vitet ‘90, që akuzoheshin për trafiqe apo vrasje.

Lëvizja BESA: Vizita e znj. Victoria Nuland në Shkup mesazh i mirë për vendin

Shkupi24 - 12.07.2016

Ardhja e Ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në vend.

Nuland përfundon turin ballkanik me vizitën në Serbi

Java News - 12.07.2016

Permanent Representative of the North Atlantic Treaty Organization (NATO), Victoria Nuland, addresses a press confrence at the US Embassy in Kabul, 25 September 2007.

PD hesht për propozimin e Nuland

Vision Plus - 12.07.2016

Per te dytën dite me radhe Partia Demokratike ka zgjedhur te mos komentoje formulën e propozuar nga ndihmës sekretarja amerikane e shtetit Viktoria Nuland per reformën ne drejtësi.

Reforma dhe propozimi “hibrid”/ PD shpall qëndrimin e saj nesër

Java News - 12.07.2016

Anëtarët demokratë të komisionit të posaçëm të reformës në drejtësi dhe ekspertët e opozitës, kanë nisur nga puna për shqyrtimin e 7 ligjeve shoqëruese të ndryshimeve të paketës kushtetuese.

Në gusht kontrollohen kushtet, zgjedhjet në nëntor

Ilirida - 12.07.2016

“Zgjedhje në nëntor, por me kontroll paraprak në gusht se a janë plotësuar kushtet dhe të gjitha vërejtjen nga bisedimet”, kjo është zgjidhje e mundur, mëson agjencia e lajmeve “Meta” nga ekipet ...

Vizita e Nuland intensifikon takimet për zgjidhjen e krizës politike

Flaka - 12.07.2016

Porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland se Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç zbatimit të të gjitha pikave të marrëveshjes, vlerësohen si shumë domethënëse, së ...

Shtrëngrimi ngrohtë i Nulandit me dy duar fletë shumë! (FOTO)

Antpress - 12.07.2016

Nga takimi mes Viktoria Nuland dhe Menduh Thaçit është shpërndarë edhe kjo foto ku shihet se si ndihmës – sekretarja amerikane Viktoria Nuland me dy duart e përshëndet ngrohtësisht kryetarin e PDSH.

Nuland sot në Shkup, takimi i parë me jopolitikan

Shqipmedia - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Viktoria Nuland pas mbarimit të vizitës në Kosovë dhe Shqipëri sot viziton kryeqytetin e Maqedonisë, Shkupin. Ajo do të realizoi takim me katër liderët kryesor ...

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së Nuland për vizitë në Shkup

Portalb - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Nuland sot për vizitë në Shkup

Lajm - 11.07.2016

Ndimës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Victoria Nuland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së Nuland për vizitë në Shkup

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Nuland u jep “dysh” Ivanovit dhe Dimitrievit

Lajm - 11.07.2016

Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev.

Pas Prishtinës dhe Tiranës, Nuland sot në Shkup

Almakos - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria Nuland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Nuland se takon Ivanovin dhe Dimitrievin

Almakos - 11.07.2016

Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev.

Për kufirin, afat deri në vjeshtë

Almakos - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, u ka kërkuar liderëve institucionalë në Kosovë që para pushimeve të verës ta ratifikojnë Marrëveshjen me ...

Nuland fillon takimet me liderët në Ambasadën e SHBA-së

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike, Victoria Nuland që në mëngjes ka nisur takimet me liderët e katër partive politike, nënshkruese të ...

Nuland nuk

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev.

Ahmeti dhe Thaçi arrijnë në Ambasadën e Amerikës në takim me Nuland

Lajm - 11.07.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe PDSH-së Menduh Thaçi kanë arritur në Ambasadën e Amerikës për tu takuar me Ndimës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në ...

Ahmeti dhe Thaçi arrijnë në Ambasadën e Amerikës në takim me Nuland

Almakos - 11.07.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe PDSH-së Menduh Thaçi kanë arritur në Ambasadën e Amerikës për tu takuar me Ndimës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në ...

Nuland në Tiranë: Propozim i ri hibrid me ide nga të dyja palët

DW - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja e shtetit për Çështjet Europiane dhe Euro-Aziatike, Victoria Nuland thekson në Tiranë se reforma në drejtësi është bazë për të ardhmen e Shqipërisë. Shqiptarët po presin, tha ajo.

Malevski për Zhurnal: Nuland do ti disciplinoj 4 liderët që kanë pushtet në Maqedoni, nuk i duhet Ivanovi

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik – Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan, Viktoria Nuland sipas agjendës së qëndrimit të saj në Shkup, nuk do të takohet me Presidentin e vendit Gjorge Ivanov dhe me kryeministrin ...

Menduh Thaçi takim me Viktoria Nulland

Albeu.com - 11.07.2016

Diplomatja amerikane , Viktoria Nuland , ndodhet në Maqedoni ku si fillim është takuar me liderin e BDI-së Ali Ahmeti, para ambasadës amerikane në Shkup, ndërkohë e parkuar para ambasadës dukej dhe ...

Ja çfarë tha Thaçi pas takimit me Nulandin

Portalb - 11.07.2016

“Përsërisë edhe një herë se jemi fatlum që SHBA si aleat kryesorë i shqiptarëve dhe i Maqedonisë, ka një interesim të jashtëzakonshëm që të na ndihmojë të largohemi prej kësaj pikës së krizës, mendoj ...

Thaçi pas takimit me Nuland: Me ndihmën e SHBA-së kriza në Maqedoni zgjidhet brenda ditëve të ardhshme

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi pas takimit me me ndihmës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria Nuland nuk ...

Thaçi: Nuk jam “Baba Vangja” ti parashikoj ngjarjet

Shqipmedia - 11.07.2016

Takimin e parë funksionarja e lartë amerikane e kishte me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin, ndërkohë menjëherë pas përfundimit takimit me Ahmetin në ambientet e Ambasadës amerikane Nuland e priti edhe ...

Thaçi pas takimit me Nulland: Nuk jam ‘baba Vangja’ por takim liderësh pritet të ketë

Almakos - 11.07.2016

Drejtuesi i PDSH-së, Menduh Thaçi pas takimit me ndihmës sekretaren amerikane të shtetit, Viktoria Nuland, deklaroi se Maqedonia është shtet fatlum që SHBA është aleat kryesor i shqiptarëve dhe i ...

Ahmeti – Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme

Almakos - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane, Zonjën Viktoria Nuland, Ndihmës-Sekretare në Departamentin ...

Nuland u takua me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti

Portalb - 11.07.2016

“Sapo përfundova takimin me zyrtaren e lartë amerikane”, shkruan lideri i BDI-së Ali Ahmeti, në profilin e tij në rrjetin social “ Facebook ”, pas takimit me ndihmës sekretaren shtetërore të SHBA-së ...

Reforma në drejtësi, Basha takon ekspertët e PD në komision pas propozimit të Nuland

SOT - 11.07.2016

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas vizitës së Zv.ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland në Tiranë, për reformën në drejtësi, takon anëtarët dhe ekspertët e PD-së në ...

Basha mbledh ekspertët e PD për Reformën në Drejtësi

Albeu.com - 11.07.2016

Gjatë mesditës, kreu i PD-së Lulzim Basha do të mbledhë në takim anëtarët dhe ekspertët e PD të Komisionit të Reformës në Drejtësi. Takimi vjen një ditë pas propozimit të ri të Nënsekretares ...

Ahmeti – Nuland: Maqedonia shkon drejt zgjidhjes së krizës politike, kompromis në ditët e ardhshme

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane, Zonjën Viktoria Nuland, Ndihmës-Sekretare ...

RDK: Prezenca e Nulandit mund të jetë e fundit, të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj

Portalb - 11.07.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare, nëpërmjet një kumtese, vlerëson se ardhja e ndihmëssekretares amerikane të shtetit për çështje të Evropës dhe Azisë, Viktoria Nuland në Maqedoni duhet të shfrytëzohet ...

Prezenca e znj. Nuland mund të jetë e fundit: Të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj

Lajm - 11.07.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare vlerëson se ardhja e Ndihmëssekretares amerikane të shtetit për çështje të Evropës dhe Azisë, Viktoria Nuland në Maqedoni duhet të shfrytëzohet maksimalisht nga aktorët ...

Poposki nuk është në agjendën e takimeve me Nuland, por ministri kërkoi që të shihet në mëngjes

Lajm - 11.07.2016

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki në mëngjes ka kërkuar të takohet me Ndihmës sekretaren amerikane të Amerikës, Victoria Nuland. Ai nuk ishte në agjendën e Nuland dhe kërkoi që t’i hapet ...

Ja çfarë tha Thaçi pas takimit me Nulandin

Albeu.com - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, pas takimit me ndihmës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria Nuland , ka ...

Nuland i fillon takimet në Shkup

Almakos - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland, ka filluar takimet me përfaqësuesit politik në Maqedoni, në kuadër të vizitës që ajo i ka bërë rajonit, shkruan ...

Kuçi: Mesazhet e SHBA i marrim seriozisht, do të gjejmë zgjidhje

Lajmi.net - 11.07.2016

Zëvendës kryeministri i Kosovës, nënkryetarë i PDK-së, Hajredin Kuçi nga selia e PDK-së ka përshëndetur vizitën e ndihmës sekretares së Shtetit, Victoria Nuland.

Viktoria Nuland dhe hileqarët e Tiranës

SOT - 11.07.2016

Zyrtarja e larte amerikane Nuland ka mbërritur në Tiranë duke i dhënë shpresë ditëve të fundit për gjetjen e konsensusit pëe reformën në drejtësi. E megjithatë duket se kokat e *nxehta* të politikës ...

Takim Nuland-Ahmeti: Integrimet e Maqedonisë, synim i përbashkët

Lajmi.net - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit Viktoria Nuland, e cila në kuadër të turneut ballkanik sot po qëndron në Shkup, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krizën politike, takimin e vet të par e ...

Ahmeti – Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme

Albeu.com - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane , Zonjën Viktoria Nuland , Ndihmës-Sekretare në Departamentin ...

Ministri Poposki e ka lutur Nuland për një takim

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki në mëngjes ka kërkuar të takohet me Ndihmës sekretaren amerikane të Amerikës, Victoria Nuland.

Pas vizitës së Nuland, kjo është kërkesa e AAK-së drejtuar Qeverisë

Zhurnal - 11.07.2016

Prishtinë, 11 korrik - “Shkarkimi i Komisionit Shtetërorë për Demarkacion dhe rifillimi i punës duhet nisur nga zero. Qeveria e Kosovës nuk është e interesuar që Kosova të ka zhvillim të qëndrueshëm ...

Mediat ndërkombëtare flasin për vizitën e Nuland: SHBA i kërkon vendeve të Ballkanit ta forcojnë demokracinë

SOT - 11.07.2016

Vizita e Victoria Nuland asistente e Sekretarit Amerikan të Shtetit, është pasqyruar në mediat ndërkombëtare. Lajmi kryesor nga takimet e Nuland me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimior është ...

Pas vizitës së Nuland, kjo është kërkesa e AAK-së drejtuar Qeverisë

Lajm - 11.07.2016

“Shkarkimi i Komisionit Shtetërorë për Demarkacion dhe rifillimi i punës duhet nisur nga zero. Qeveria e Kosovës nuk është e interesuar që Kosova të ka zhvillim të qëndrueshëm e as liberalizim për ...

Nuland: Po largohem nga Shkupi e inkurajuar se do të ketë përparim

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik – Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së, largohet nga Shkupi me shpresë se kriza politike të zgjidhet shumë shpejtë në Maqedoni. Ajo nuk ka fshehur as emocionet, madje ka theksuar ...

Takimi Zaev-Nuland, kërkohet pavarsi të plotë rreth funksionimit të PSP-së

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik – Kryetari i partisë opozitare maqedonase LSDM, Zoran Zaev, sot në Shkup ka zhvillua takim me Ndihmës sekretare e SHBA-ve Viktorija Nuland dhe Ambasadorin amerikan në Maqedonia Xhes ...

Ja çfarë tha Zaev në takimin me Nuland

Portalb - 11.07.2016

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, Radmilla Sheqerinska, Oliver Spasovski, Damjan Mançevski, Renata Deskoska dhe Robert Popovski, sot u takuan me ndihmës-sekretaren e SHBA-së për Evropë dhe Azi ...

Lëvizja BESA: Vizita e znj. Victoria Nuland në Shkup mesazh i mirë për vendin

Lajm - 11.07.2016

Ardhja e Ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në vend.

Nuland: Gjykata Speciale opsion i mundshëm

Portalb - 11.07.2016

Për dallim nga partitë politike nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, Viktoria Nuland, ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje europiane dhe auroaziatke, ka konfirmuar se në bisedime ...

Nuland: Në ditët në vijim mund të arrihet marrëveshje

Almakos - 11.07.2016

Në konferencën për media, ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland, tha se do largohet nga vendi e inkurajuar se në ditët në vijim mund të arrihet ...

Lëvizja BESA: Vizita e znj. Victoria Nuland në Shkup mesazh i mirë për vendin

Almakos - 11.07.2016

Ardhja e Ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në vend.

Lëvizja BESA: Vizita e Viktoria Nuland në Shkup mesazh i mirë për vendin

Portalb - 11.07.2016

“Ardhja e ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në vend.

Basha takim me ekspertët e PD: Shqyrtoni 7 ligjet që shoqërojnë ndryshimet kushtetuese

Almakos - 11.07.2016

Një ditë pas vizitës së Ndihmës Sekretares amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me anëtarë dhe ekspertë të PD-së në Komisionin e Posaçëm ...

Lëvizja Besa: Vizita e Victoria Nuland në Shkup, mesazh i mirë për Maqedoninë

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Ardhja e Ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në ...

Nuland: Zbatim të plotë të Marrëveshjes së Përzhinës dhe marrëveshje për zgjedhje

Almakos - 11.07.2016

Tërësisht të zbatohet Marrëveshja e Përzhinës dhe sa më shpejt të arrihet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve me qëllim daljen nga kriza politike në të cilën ndodhet Maqedonia, është mesazhi i ...

Zaev flet: Zgejdhje mund të mbahen në muajn nëntor

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik – Lideri i partisë opozitës maqedonase LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin e sodit në Shkup me Ndihmës sekretare e SHBA-ve Viktorija Nuland dhe Ambasadorin amerikan në Maqedonia Xhes ...

Nuland shpreson në daljen e shpejtë nga kriza në Maqedoni

Evropaelire - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland , tha të hënën në Shkup se në “ditët në vijim mund të pritet arritja e një marrëveshjeje për zgjidhjen e krizës politike në Maqedon,.

PPD vizitën zonjës Victoria Nuland e vlerëson shumë të rëndësishme

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Partia për Prosperite demokratik vizitën e zyrtares së lartë të Stejt departmentit amerikan zonjës Victoria Nuland, e vlerëson shumë të rëndësishme , përfundimisht për zgjidhjen e ...

Nuland largohet optimiste nga Shkupi

Lajmi.net - 11.07.2016

“Duket që është arritur një progres i caktuar në implementimin e Marrëveshjes së Përzhinës, por tani është momenti që kjo punë të përfundojë dhe Maqedonia të vendoset në kursin e zgjedhjeve korrekte ...

Zaev flet: Zgejdhje mund të mbahen në muajn nëntor

Lajm - 11.07.2016

hkup, 11 korrik – Lideri i partisë opozitës maqedonase LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin e sodit në Shkup me Ndihmës sekretare e SHBA-ve Viktorija Nuland dhe Ambasadorin amerikan në Maqedonia Xhes ...

Nuland në Maqedoni, thirrje liderëve politikë t'i japin fund krizës: Të gjithë synojmë integrimin e vendit

SOT - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, e cila në kuadër të turneut ballkanik sot po qëndron në Shkup, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krizën politike, takimin e vet të parë e ...

Pozita merr seriozisht porositë e Nuland - opozita sërish kundër demarkacionit

Evropaelire - 11.07.2016

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës thonë se i kanë pranuar me seriozitet porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit , Victoria Nuland, për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend gjatë ...

Realizohet dëshira e Ministrit Popovski, takon ndihmës-sekretaren amerikane Nuland

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik – Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot u takua me ndihmës-sekretaren amerikane të shtetit për Evropë dhe Euroazi Viktoria Nuland.

Pozita merr seriozisht porositë e Nuland, opozita sërish kundër demarkacionit

Lajmi.net - 11.07.2016

Nuland, në bazë të kumtesës së bashkëbiseduesve të saj në Prishtinë, ka theksuar se "është mirë që Kosova të bëjë hapat e nevojshëm para vjeshtës dhe kështu të ruajë momentumin e zhvillimeve ...

Pozita merr seriozisht porositë e Nuland – opozita sërish kundër demarkacionit

Portalb - 11.07.2016

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës thonë se i kanë pranuar me seriozitetporositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland, për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend gjatë ...

Top lajm: Prokuroria speciale merr përkrahje pas vizitës së Nuland: Hapen departamente të reja gjyqësore dhe policore

Zhurnal - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik - Departament special gjyqësorë dhe policorë për të lehtësuar punën e Prokurorisë speciale, ka qenë një nga temat e vizitës së sotme të ndihmës sekretares amerikane për euroazi ...

Opozita jep arsyet se pse Nuland nuk i takoi ata

Zhurnal - 11.07.2016

Erdhi për vizitë në Kosovë dhe takoi liderët institucional, por edhe përfaqësuesit e shoqërisë civile, njofton Klan Kosova. Mirëpo, në agjendën e ndihmës sekretares amerikane të shtetit Viktoria ...

Nuland, negociatore në Shkup: Të zbatohet marrëveshja e Përzhinës

Top Channel - 11.07.2016

Marrëveshja e 2 qershorit duhet të zbatohet plotësisht dhe palët politike duhet që sa më shpejt të bien dakord për mbajtjen e zgjedhjeve me qëllim daljen nga kriza politike në të cilën ndodhet ...

Takim Poposki-Nuland

Portalb - 11.07.2016

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot u takua me ndihmës-sekretaren amerikane të shtetit për Evropë dhe Euroazi Viktoria Nuland.

Nuland nga Beogradi: Dialogu me Kosovën po shkon mirë, Serbia aleate e SHBA-ve

Lajmi.net - 11.07.2016

“Asnjëherë nuk do të mendonin që nga partneri dhe aleati të kërkojmë që të zgjedh anë”, ka thënë Nuland duke u përgjigjur në pyetjen se a do të kërkojë SHBA-ja nga Serbia që të distancohet nga Rusia.

Nuland: Kemi bërë propozim të ri për Reformën në Drejtësi. S’ka më kohë!

Panorama - 11.07.2016

Zv.ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland ka dalë në një konferencë për shtyp pas mbylljes së takimeve në Tiranë. Nuland u takua fillimisht me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, më ...

Propozimi i ri i për reformën në drejtësi, Rama: Jemi të hapur

Panorama - 11.07.2016

Kryeministri, Edi Rama pas propozimit më të fundit të SHBA-ve dhe BE-së për arritjen e një kompromisi mes mazhorancës dhe opozitës për miratimin e reformës në drejtësi, është shprehur i hapur për ...

FOTOT/ Dy detaje të takimeve të Nuland me Bashën dhe Ramën

Panorama - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja Amerikane e Shtetit, Victoria Nuland kishte një mision të vështirë sot në Tiranë. Ajo duhej të bindte palët që të lëshonin pe në arritjen e një kompromisioni për miratimin e ligjit ...

Ja pse liderët që u takuan me Nuland nuk mbajtën kravata (Foto)

Zeri - 11.07.2016

Diplomatja amerikane Victoria Nuland qëndroi dje për vizitë në Kosovë e Shqipëri ku u takua me liderët e dy shteteve. Por pothuajse në të gjitha takimet që Nuland pati me zyrtarët kosovarë e ...

Nuland e ka quajtur artificial debatin për demarkacionin

Gazeta Express - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja e Shtetit, Victoria Nuland, ua ka bërë të qartë udhëheqësve shtetërorë kërkesat që duhet t’i plotësojë Kosova për të arritur perspektivën evropiane.

Ja pse liderët që u takuan me Nuland nuk mbajtën kravata (Foto)

Gazeta Express - 11.07.2016

Diplomatja amerikane Victoria Nuland qëndroi sot për vizitë në Kosovë e Shqipëri ku u takua me liderët e dy shteteve. Por pothuajse në të gjitha takimet që Nuland pati me zyrtarët kosovarë e ...

Afat deri në vjeshtë

Zeri - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ua ka rikujtuar liderëve shtetërorë luftën kundër krimit e korrupsionit, si dhe përfundimin e demarkacionit me Malin e Zi para pushimeve të ...

Afat deri në vjeshtë

Telegrafi - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, u ka kërkuar liderëve institucionalë në Kosovë që para pushimeve të verës ta ratifikojnë Marrëveshjen me ...

Nuland sot për vizitë në Shkup

Telegrafi - 11.07.2016

Ndimës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Victoria Nuland, sot do ta vizitojë Maqedoninë, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Propozim të ri për Vettingun, Nuland: Koha për marrëveshje, shqiptarët po presin

Ora news - 11.07.2016

Viktoria Nuland i paraqiti kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha një propozim të ri që reforma në drejtësi të miratohet me konsensus.

Vizita e Viktoria Nuland zbuloi gjithçka

Mapo - 11.07.2016

Nga Fitim Zekthi Takimet e Viktoria Nuland dhe ajo që u tha në to dhe pas tyre treguan së paku dy gjëra shumë të rëndësishme: SHBA është një mbrojtëse e përkorë dhe e paepshme e parimeve më të mira ...

Zonja e “hekurt” pritet të zgjidh krizën politike

Botasot - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja e shtetit Viktoria Nuland nesër vjen në Shkup. Duhet të takohet me udhëheqësit e partive politike dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Victoria Nuland sot në Shkup

Gazeta Express - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-ve për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, ViCtoria Nuland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Nuland u jep “dysh” Ivanovit dhe Dimitrievit

Gazeta Express - 11.07.2016

Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev.

Ahmeti dhe Thaçi arrijnë në Ambasadën e Amerikës në takim me Nuland

Telegrafi - 11.07.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe PDSH-së Menduh Thaçi kanë arritur në Ambasadën e Amerikës për tu takuar Ndimës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin ...

Ahmeti dhe Thaçi arrijnë në Ambasadën e Amerikës në takim me Nuland

Botasot - 11.07.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe PDSH-së Menduh Thaçi kanë arritur në Ambasadën e Amerikës për tu takuar Ndimës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin ...

Propozimi i Nuland për reformën në drejtësi, Basha takon ekspertët e PD në komision

BalkanWeb - 11.07.2016

TIRANË- Një ditë pas vizitës së Zv.ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland në Tiranë, për reformën në drejtësi, edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon anëtarët dhe ...

Kuçi komenton mesazhet amerikane për demarkacionin me Malin e Zi

Telegrafi - 11.07.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka deklaruar se mesazhet rreth çështjes së demarkacionit, të dhëna nga zëvendës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, janë të mira për ...

Thaçi pas takimit me Nuland: Tani është koha për fund të krizës dhe datës për zgjedhje

Telegrafi - 11.07.2016

Tani është momenti për tu ndërprerë kriza politike dhe të bien të gjitha palët dakord për një datë për zgjedhjet dhe tani të gjithë duhet të punojnë në të, tha lideri i PDSH-së Menduh Thaçi pas ...

Basha takon sot anëtarët dhe ekspertët e PD në Komisionin e Drejtësisë

Ora news - 11.07.2016

Një ditë pas vizitës së Ndihmës/Sekretares Amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland, kreu i Partisë Demokratike do të zhvillojë një takim me anëtarë dhe ekspertë të PD-së në Komisionin e Posaçëm për ...

Menduh Thaçi pas takimit me Nuland: Është koha të përfundojë kriza politike

Botasot - 11.07.2016

Lideri i PDSH-së në Maqedoni, Menduh Thaçi pas takimit me diplomaten amerikane, Victoria Nuland ka thënë se është moment për tu ndërprerë kriza politike dhe të caktohet data e re e zgjedhjeve.

Reforma në drejtësi, Basha mbledh anëtarë dhe ekspertë të PD-së

Botasot - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të mbledhë në orën 13:30 një takim me anëtarët dhe ekspertët e selisë blu, ku në qendër do të jetë reforma në drejtësi.

Kuçi: Qeveria do t’i marr seriozisht mesazhet e Nuland për demarkacionin

Gazeta Express - 11.07.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka deklaruar se mesazhet rreth çështjes së demarkacionit, të dhëna nga zëvendës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, janë të mira për ...

Poposki nuk është në axhendën e takimeve me Nuland, por ministri kërkoi që të shihet që në mëngjes

Telegrafi - 11.07.2016

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki në mëngjes ka kërkuar të takohet me Ndihmës sekretaren amerikane të Amerikës, Victoria Nuland, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Reforma në drejtësi, Basha mbledh anëtarë dhe ekspertë të PD-së

Telegrafi - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të mbledhë në orën 13:30 një takim me anëtarët dhe ekspertët e selisë blu, ku në qendër do të jetë reforma në drejtësi.

Kuçi: Mesazhet e SHBA i marrim seriozisht, do të gjejmë zgjidhje

Botasot - 11.07.2016

Zëvendës kryeministri i Kosovës, nënkryetarë i PDK-së, Hajredin Kuçi nga selia e PDK-së ka përshëndetur vizitën e ndihmës sekretares së Shtetit, Victoria Nuland.

Takim Nuland-Ahmeti: Integrimet e Maqedonisë, synim i përbashkët

Gazeta Express - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit Viktoria Nuland, e cila në kuadër të turneut ballkanik sot po qëndron në Shkup, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krizën politike, takimin e vet të par e ...

RDK: Nuland mund të jetë e fundit, të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj

Telegrafi - 11.07.2016

RDK: Nuland mund të jetë e fundit, të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) në një komunikatë për Telegrafi Maqedoni thotë se vizita e Ndihmës sekretares ...

Nuland-Ahmeti: Kompromis në ditët e ardhshme

Botasot - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Ambasadën amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të amerikane, Viktoria Nuland, ndihmëssekretare në Departamentin Amerikan të ...

Ahmeti: BDI-ja është konstruktive në zgjidhjen e krizës

Telegrafi - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtaren e lartë amerikane, Victoria Nuland, ndihmës-sekretare në Departamentin Amerikan të ...

RDK: Nuland mund të jetë e fundit, të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj

Botasot - 11.07.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) në një komunikatë thotë se vizita e Ndihmës sekretares Victoria Nuland duhet të shfrytëzohet maksimalisht për të dalë nga kriza politike sepse prezenca e saj mund ...

Pas vizitës së Nuland, kjo është kërkesa e AAK-së drejtuar Qeverisë

Botasot - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland. gjate vizitës së djeshme në Kosovë ka thënë që Kuvendi i Kosovës duhet që, gjatë kësaj vere, të gjejë zgjidhje sa i përket çështjes së ...

Vizita e Nuland në mediat ndërkombëtare: SHBA i kërkon vendeve të Ballkanit ta forcojnë demokracinë

Gazeta Express - 11.07.2016

Vizita e Victoria Nuland asistente e Sekretarit Amerikan të Shtetit, është pasqyruar në mediat ndërkombëtare. Lajmi kryesor nga takimet e Nuland me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimior është ...

Vizita e Nuland në mediat ndërkombëtare: SHBA i kërkon vendeve të Ballkanit ta forcojnë demokracinë

Botasot - 11.07.2016

Vizita e Victoria Nuland asistente e Sekretarit Amerikan të Shtetit, është pasqyruar në mediat ndërkombëtare. Lajmi kryesor nga takimet e Nuland me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimior është ...

Zaev pas takimit me Nuland: Të sigurohen kushte për zgjedhje në nëntor

Telegrafi - 11.07.2016

Kjo është një kohë vendimtare për të arritur marrëveshje për kushtet e nevojshme për zgjedhje korrekte dhe demokratike, tha në Zaev në takim me Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Victoria Nuland, ku u ...

Nuland: Të zbatohet marrëveshja e Përzhinos dhe të caktohen zgjedhjet në Maqedoni

Telegrafi - 11.07.2016

Ndihmës-sekretarja amerikane Victoria Nuland kërkon zbatim të plotë të marrëveshjes së Përzhinos dhe arritje të një marrëveshje tjetër për zgjedhje, me qëllim nxjerrjen e vendit nga kriza politike, ...

Vizita e Nuland në mediat ndërkombëtare: SHBA i kërkon vendeve të Ballkanit ta forcojnë demokracinë

Zeri - 11.07.2016

Vizita e Victoria Nuland asistente e Sekretarit Amerikan të Shtetit, është pasqyruar në mediat ndërkombëtare. Lajmi kryesor nga takimet e Nuland me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimior është ...

Kuçi: Mesazhet amerikane për demarkacionin, të mira

BalkanWeb - 11.07.2016

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka deklaruar se mesazhet rreth çështjes së demarkacionit, të dhëna nga zëvendës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, janë të mira për ...

Basha mbledh ekspertët për “Drejtësinë”: Shqyrtoni 7 ligjet që shoqërojnë ndryshimet kushtetuese

BalkanWeb - 11.07.2016

TIRANË- Një ditë pas vizitës së Zv.ndihmës Sekretares Amerikane të Shtetit, Victoria Nuland në Tiranë, për reformën në drejtësi, edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takon anëtarët dhe ...

Lëvizja BESA: Vizita e Nuland në Maqedoni është e rëndësishme

Telegrafi - 11.07.2016

Në një njoftim të Lëvitjes BESA drejtuar Telegrafit Maqedoni, thuhet se „ardhja e ndihmës-sekretares së Departamentit të SHBA-ve, Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të ...

Ahmeti-Nuland: Maqedonia drejt zgjidhjes së krizës politike, kompromis ditët në vijim

BalkanWeb - 11.07.2016

SHKUP- Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka zjhilluar sot një takim me Ndihmës-Sekretaren në Departamentin Amerikan të Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë Viktoria ...

Reforma në Drejtësi, përfundon mbledhja e Bashës me ekspertët

Mapo - 11.07.2016

Ka përfunduar mbledhja e Kryetarit të PD-së Lulzim Basha me anëtarët dhe ekspertët e PD të Komisionit të Reformës në Drejtësi, ku do të diskutohej një propozim i ri për t’i dhënë rrugë, çështjes ...

Nuland: Maqedonisë i duhet gjykatë speciale për lëndët e PSP-së për pushtetarët

Gazeta Express - 11.07.2016

Ndihmës-sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Viktoria Nuland deklaroi se gjatë ditëve në vijim do të zhvillohet dialog i vërtetë politik për daljen e vendit nga kriza.

Nuland: Maqedonisë i duhet gjykatë speciale për lëndët e PSP-së për pushtetarët

Botasot - 11.07.2016

Ndihmës-sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Viktoria Nuland deklaroi se gjatë ditëve në vijim do të zhvillohet dialog i vërtetë politik për daljen e vendit nga kriza.

Nuland shpreson në daljen e shpejtë nga kriza në Maqedoni

Botasot - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, tha të hënën në Shkup se në “ditët në vijim mund të pritet arritja e një marrëveshjeje për zgjidhjen e kizës politike në Maqedoni.

Kush bën më shumë foto me Nuland, s’na intereson krimi dhe korrupsioni?

Botasot - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, gjatë qëndrimit disa orësh të dielën, në Kosovë, dha mesazhe të qarta dhe të prera për politikanët.

Nuland: Zbatim të plotë të Marrëveshjes së Përzhinës dhe marrëveshje për zgjedhje

Yll Press - 11.07.2016

Vizita e Viktoria Nuland në Maqedoni është në kuadër të turnesë së saj nëpër disa vende të rajonit, Ajo arriti në Shkup pas vizitës në Prishtinë dhe në Tiranë. Nga Maqedonia shkon për në Serbi.

Ahmeti - Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme

Yll Press - 11.07.2016

Ahmeti siguroi ndihmëssekretaren Nuland që BDI është pjesa më konstruktive e zgjidhjes së çështjes si dhe shprehi optimizëm për arritje të shpejtë të kompromisit nga palët në ditët në vijim.

Pozita merr seriozisht porositë e Nuland - opozita sërish kundër demarkacionit

Botasot - 11.07.2016

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës thonë se i kanë pranuar me seriozitet porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland, për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend gjatë ...

Maqedoni - Partitë i rikthehen bisedimeve për dalje nga kriza

Gazeta Express - 11.07.2016

Intensifikohen bisedimet mes përfaqësuesve politik të nxitura pas takimit me zyrtaren e lartë amerikane Viktoria Nuland. Nënsekretarja amerikane e shtetit për Evropën dhe euroazinë Viktoria Nuland u ...

Kriza politike, temë bisede e ministrit Poposki me ndihmës-sekretaren amerikane, Victoria Nuland

Telegrafi - 11.07.2016

Në kuadër të vizitës së saj në Maqedoni, ndihmës-sekretarja amerikane Victoria Nuland është takuar me ministrin e jashtëm, Nikolla Poposki, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Partitë i rikthehen bisedimeve për krizën

Botasot - 11.07.2016

Intensifikohen bisedimet mes përfaqësuesve politik të nxitura pas takimit me zyrtaren e lartë amerikane, Viktoria Nuland. Nënsekretarja amerikane e shtetit për Evropën dhe euroazinë u largua nga ...

Amerika i kërkon Serbisë të prishet me Rusinë

Zeri - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland do t’i kërkojë Serbisë të distancohet nga cfarëdo lidhje me Rusinë. Kështu i kanë thënë gazetës Blic burime të afërta me qeverinë në Beograd, ...

Nuland në Maqedoni

VOA - 11.07.2016

Ndihmës-Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland qëndroi të hënën në Shkup ku tha se ka vërjetur përparime drejt realizimit të marrëveshjes së vitit të kaluar, por se kriza politike duhet të ...

Luzha thotë se Nuland ishte e qartë: Demarkacioni duhet të votohet patjetër

Botasot - 11.07.2016

Besa Luzha, koordinatore e programit në fondacionin gjerman “Friedrich Ebert Stiftung”, ka folur për mesazhet e ndihmës-sekretares amerikane, Victoria Nuland.

Luzha thotë se Nuland ishte e qartë: Demarkacioni duhet të votohet patjetër

Telegrafi - 11.07.2016

Besa Luzha, koordinatore e programit në fondacionin gjerman “Friedrich Ebert Stiftung”, në Info Magazine të Klan Kosova, ka folur për mesazhet e ndihmës-sekretares amerikane, Victoria Nuland.

Luzha thotë se Nuland ishte e qartë: Demarkacioni duhet të votohet patjetër

Zeri - 11.07.2016

Besa Luzha, koordinatore e programit në fondacionin gjerman “Friedrich Ebert Stiftung”, në Info Magazine të Klan Kosova, ka folur për mesazhet e ndihmës-sekretares amerikane, Victoria Nuland.

Deliu: Mirë që AAK-Nisma po kthehen në Kuvend

Telegrafi - 11.07.2016

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra në Info Magazine të Klan Kosovës ka komentuar vizitën e ndihmës sekretares së Departamentit të Shtetit amerikan, Victoria Nuland.

Deliu: Është mirë që AAK-Nisma po kthehen në Kuvend pas vizitës së Nuland

Botasot - 11.07.2016

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka komentuar vizitëne ndihmëssekretares së departamentit të shtetit amerikan, Victoria Nuland. Ajo ka përgëzuar AAK-në dhe Nisma-n për kthimin në Kuvend.

Opozitën nuk e bindin porositë e Nuland, sërish kundër demarkacionit

Telegrafi - 11.07.2016

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës thonë se i kanë pranuar me seriozitet porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland, për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend gjatë ...

Pozita merr seriozisht porositë e Nulandit, opozita s'ndryshon qëndrim

Gazeta Express - 11.07.2016

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës thonë se i kanë pranuar me seriozitet porositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland, për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend gjatë ...

Pozita merr seriozisht porositë e Nuland - opozita sërish kundër demarkacionit

Zeri - 11.07.2016

Përfaqësues të institucioneve të Kosovës thonë se i kanë pranuar me seriozitetporositë e ndihmës sekretares amerikane të shtetit, Victoria Nuland, për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend gjatë ...

Canhasi tregon çka biseduan përfaqësuesit e shoqërisë civile me Nuland (Video)

Telegrafi - 11.07.2016

Artan Canhasi është njëri nga përfaqësuesit e shoqërisë civile që ishte në takim me ndihmës sekretaren amerikane të shtetit Viktoria Nuland. Temë kryesore e këtij takimi ishte lufta kundër ...

Opozita jep arsyet se pse Nuland nuk i takoi ata (VIDEO)

Zeri - 11.07.2016

Erdhi për vizitë në Kosovë dhe takoi liderët institucional, por edhe përfaqësuesit e shoqërisë civile. Mirëpo, në agjendën e ndihmës sekretares amerikane të shtetit Viktoria Nuland nuk ishte takimi ...

Nuland përfundon turin ballkanik me vizitën në Serbi

BalkanWeb - 11.07.2016

BEOGRAD -Zëvendëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland filloi sot pasdite një vizitë zyrtare në Serbi, e fundit në turin ballkanik që ajo zhvilloi.

Nuland përfundon turin ballkanik me vizitë në Serbi

Gazeta Express - 11.07.2016

​Zëvendëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland filloi sot pasdite një vizitë zyrtare në Serbi, e fundit në turin ballkanik që ajo zhvilloi. Nuland do të takohet me zyrtarë të lartë ...

Nuland nga Beogradi: Dialogu me Kosovën po shkon mirë, Serbia aleate e SHBA-ve

Zeri - 11.07.2016

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kuptojnë që Serbia ka lidhje të forta tradicionale me Rusinë dhe nuk shohin kontradikta në atë që Beogradi ka raporte të mira edhe me Rusinë edhe me SHBA-të, ka ...

Takimi me Nuland, Rama: Dakordësi të plotë qëndrimesh

Flaka - 11.07.2016

Kryeministri Edi Rama priti sot Ndihmës Sekretaren e Shtetit Victoria Nuland, e cila zhvilloi një vitë 4 orëshe në Tiranë ku takoi edhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kreun e opozitës, ...

Nuland zbret në Kosovë: Angazhim në luftën ndaj korrupsionit

Flaka - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka deklaruar se forcimi i sundimit të ligjit, i sistemit të drejtësisë dhe luftimi i korrupsionit e krimit të organizuar janë thelbësore për ...

Viktoria NUland sot do ta vizitojë Maqedoninë

Flaka - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Parashikimiet e analsitëve për efektet e vizitës së Nulandit në Maqedoni !

Flaka - 11.07.2016

Ndihmës sekretares amerikane e shtetit, Viktorian Nuland, në vizitën në Shkup, sipas ekspertëve politik, pritet t’u jap edhe një porosi politikanëve në Maqedoni se implementimi i Marrëveshjes së ...

Nuland në Shkup, a do tua “shkul” veshët liderëve?

Tetova Sot - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Nuland ia përvesh opozitës në Kosovë: Artificial debati për demarkacionin

Java News - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja e Shtetit, Victoria Nuland, ua ka bërë të qartë udhëheqësve shtetërorë kërkesat që duhet t’i plotësojë Kosova për të arritur perspektivën evropiane.

Nuland u jep “dysh” Ivanovit dhe Dimitrievit

Tetova Sot - 11.07.2016

Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev.

SHBA sjell propozimin e ri

Vision Plus - 11.07.2016

Mazhoranca dhe opozita kane ne duar nje propozim te ri, qe synon arritjen e nje kompromisi politik per votimin me 21 korrik te reformën ne drejtësi. Ndihmes Sekretarja amerikane e Shtetit Viktoria ...

Vizita e Viktoria Nuland zbuloi gjithçka

Respublica - 11.07.2016

Fitim Zekthi Takimet e Viktoria Nuland dhe ajo që u tha në to dhe pas tyre treguan së paku dy gjëra shumë të rëndësishme: SHBA është një mbrojtëse e përkorë dhe e paepshme e parimeve më të mira të ...

FOTOT/ Kur fytyra flet vetë: I qeshur para takimit, nxin pas mesazhit të marrë

Gazeta Tema - 11.07.2016

Ndonjëherë fytyra flet më shumë se fjalët. Kjo ka ndodhur dje me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai është shfaqur shumë i qeshur para takimit me zonjën Viktoria Nuland ditën e djeshme.

Nuland takimet i fillon me Ahmetin, “ignore” Dimitrievit dhe Ivanovit

Flaka - 11.07.2016

Diplomatja amerikane, Victoria Nuland e cila gjendet në Shkup, vizitën e saj të parë sot do ta nisë me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Takimet me përfaqësuesit partiak realizohen sot në mëngjes, ndërsa ...

Menduh Thaçi i dyti u takua me Viktoria Nulland

Tetova Sot - 11.07.2016

Përderisa lideri i BDI-së, Ali Ahmeti gjendet në takim me diplomaten amerikane, Viktoria Nuland, para ambasadës amerikane në Shkup parkohej vetura me të cilën arriti lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, ...

Nuland sot në Maqedoni

Vision Plus - 11.07.2016

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, pas qëndrimit ne Tirane, viziton këtë te hene Shkupin. Zyrtarja e larte pritet te ketë takime me përfaqësues te qeverise, krere te partive ...

Prezenca e znj. Nuland mund të jetë e fundit: Të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj

Tetova Sot - 11.07.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare vlerëson se ardhja e Ndihmëssekretares amerikane të shtetit për çështje të Evropës dhe Azisë, Viktoria Nuland në Maqedoni duhet të shfrytëzohet maksimalisht nga aktorët ...

Ahmeti – Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme

Tetova Sot - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane, Zonjën Viktoria Nuland, Ndihmës-Sekretare në Departamentin ...

Porosia e Ahmetit dhe Nulandit pas takimit

Flaka - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane, Zonjën Viktoria Nuland, Ndihmës-Sekretare në Departamentin Amerikan ...

Filli i gabuar që ka kapur Nuland

Durres Lajm - 11.07.2016

Për ata që ndjekin sadopak politikën ndërkombëtare, nuk është nevoja të hapin Google-n për të parë se Viktoria Nuland, është femra e fortë e Departamentit të Shtetit.

Nuland në Shkup për krizën

Vision Plus - 11.07.2016

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, pas ndalesës ne Tirane, po qëndron kete te hënë ne Shkup, per bisedime per zgjidhjen e krizës se tejzgjatur politike ne Maqedoni.

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së Nuland për vizitë në Shkup

Ilirida - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Të shfrytëzohet maksimalisht prezenca eNuland

Flaka - 11.07.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare vlerëson se ardhja e Ndihmëssekretares amerikane të shtetit për çështje të Evropës dhe Azisë, Viktoria Nuland në Maqedoni duhet të shfrytëzohet maksimalisht nga aktorët ...

Popovski lut për takim ndihmës sekretaren Nuland

Flaka - 11.07.2016

Ministri i jashtëm Nikolla Poposki, sot në mëngjes ka kërkuar një takim me ndihmës sekretaren amerikan të shtetit, Victoria Nuland. Ai nuk ishte në agjendën e Nuland dhe ka lutur që të takohet me të ...

LD: Nuland të mbështesë idenë për formim të departamentit special gyqësor

Flaka - 11.07.2016

Lidhja Demokratike e Pavle Trajanovit, pret që me vizitën e sotme të Victoria Nuland, negociatat të lëvizin nga pika e vdekur dhe të gjendet një kompromis.

Ja çfarë tha Thaçi pas takimit me Nulandin

Ilirida - 11.07.2016

“Përsërisë edhe një herë se jemi fatlum që SHBA si aleat kryesorë i shqiptarëve dhe i Maqedonisë, ka një interesim të jashtëzakonshëm që të na ndihmojë të largohemi prej kësaj pikës së krizës, mendoj ...

Nuland u takua me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti

Ilirida - 11.07.2016

“Sapo përfundova takimin me zyrtaren e lartë amerikane”, shkruan lideri i BDI-së Ali Ahmeti, në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, pas takimit me ndihmës sekretaren shtetërore të SHBA-së ...

RDK: Prezenca e Nulandit mund të jetë e fundit, të shfrytëzohet maksimalisht prezenca e saj

Ilirida - 11.07.2016

Rilindja Demokratike Kombëtare, nëpërmjet një kumtese, vlerëson se ardhja e ndihmëssekretares amerikane të shtetit për çështje të Evropës dhe Azisë, Viktoria Nuland në Maqedoni duhet të shfrytëzohet ...

Pse ndodhi që në gjitha takimet që pati Nuland… askush nuk mbante kravatë? (FOTOT)

Java News - 11.07.2016

Batuta e Victoria Nuland me Lulzim Bashën gjatë takimit në ambientet e Hotel “Rogner” kur e pa kravatë, nuk ishte diçka spontane. Kjo pasi në të gjitha takimet e Nuland me zyrtarët shqiptarë, këta të ...

Takimi me Nuland, prononcohet Zaevi

Flaka - 11.07.2016

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, Radmilla Sheqerinska, Oliver Spasovski, Damjan Mançevski, Renata Deskoska dhe Robert Popovski, sot u takuan me ndihmës-sekretaren e SHBA-së për Evropë dhe Azi ...

Lëvizja BESA: Vizita e znj. Victoria Nuland në Shkup mesazh i mirë për vendin

Tetova Sot - 11.07.2016

Ardhja e Ndihmës-Sekretares së Departamentit të SHBA-ve, znj. Victoria Nuland, në Maqedoni për Lëvizjen BESA përbën lajmin më të rëndësishëm për zgjidhen e mundshme të krizës në vend.

A do t’i thotë ‘Po’ reformës Basha pas shuplakave të Nuland?

Java News - 11.07.2016

Me një këmbëngulje fëminore, por që natyrisht vinte dhe vjen si e tillë nga frika ndaj kontrollit (skanimit) ndërkombëtar dhe filtrit nga “dora” e tyre e pavarur, Basha arriti të sillte në Tiranë ...

Thaçi – Nuland: Është momenti më i rëndësishëm për debllokomin e krizës politike (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sot në Ambasadën e SHBA në Shkup zhvilloi takim me Ndihmës-Sekretaren në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euro-Azisë, ...

Ja çfarë tha Zaev në takimin me Nuland

Ilirida - 11.07.2016

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, Radmilla Sheqerinska, Oliver Spasovski, Damjan Mançevski, Renata Deskoska dhe Robert Popovski, sot u takuan me ndihmës-sekretaren e SHBA-së për Evropë dhe Azi ...

Nuland: Gjykata Speciale opsion i mundshëm

Ilirida - 11.07.2016

Për dallim nga partitë politike nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, Viktoria Nuland, ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje europiane dhe auroaziatke, ka konfirmuar se në bisedime ...

Nuland: Zbatim të plotë të Marrëveshjes së Përzhinës dhe marrëveshje për zgjedhje

Tetova Sot - 11.07.2016

Tërësisht të zbatohet Marrëveshja e Përzhinës dhe sa më shpejt të arrihet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve me qëllim daljen nga kriza politike në të cilën ndodhet Maqedonia, është mesazhi i ...

Basha takim me ekspertët e PD, diskutohet propozimi i ri për reformën

Java News - 11.07.2016

Ka përfunduar mbledhja e Kryetarit të PD-së Lulzim Basha me anëtarët dhe ekspertët e PD të Komisionit të Reformës në Drejtësi, ku do të diskutohej një propozim i ri për t’i dhënë rrugë, çështjes ...

Nuland me Ahmetin dhe Thaçin: Të ndërpritet kriza politike

Java News - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja shtetërore e SHBA-së për Çështje evropiane dhe euroaziatike, Viktoria Nuland, u takua sot në Ambasadën amerikane në Shkup me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe të PDSH-së, Menduh ...

Për çfarë gëzohen njerëzit e PD-së, që thërrasin “fitore”?

Gazeta Tema - 11.07.2016

Pas vizitës së Victoria Nuland në Tiranë, mediat pranë PD-së dhe njerëzit e saj, kanë filluar të thonë me të madhe, se zonja Nuland mbështeti PD-në. Sipas tyre, ajo doli kundër ambasadorit Donald Lu, ...

Lulzim, mos gënje avokatin!

Gazeta Tema - 11.07.2016

Mero Baze Ajo që po I ndodh Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës, është pak a shumë, ajo që u ndodhte shpesh delikuentëve shqiptarë në Perëndim, në vitet 90-et, që akuzoheshin për trafiqe apo vrasje.

Nuland mbyll vizitën në Maqedoni

Vision Plus - 11.07.2016

SHBA qe janë angazhuar prej kohesh per zgjidhjen e krizës politike ne Maqedoni besojnë se palët do ta gjejnë shume shpejt kompromisin. Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ndodhej ...

Nuland E bindur se do të arrihet marrëveshje

Flaka - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja e shtetit amerikan, Viktoria Nuland, pas takimeve që pati me liderët e katër partive më të mëdha në vend, deklaroi se ka vullnet tek partitë politike që të mbyllen të gjitha ...

Takim Poposki-Nuland

Tetova Sot - 11.07.2016

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot u takua me ndihmës-sekretaren amerikane të shtetit për Evropë dhe Euroazi Viktoria Nuland.

Reparti special gjyqësorë e policorë kanë qenë pjesë e bisedimeve

Flaka - 11.07.2016

Gjatë bisedimeve të Nuland me liderët e partive politike janë hapur edhe opcione të ndryshme për funkcionimin e PPS-së, gjegjësisht disa gjykatës të kyçen në llojë të repartit special në MPB, për ...

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së Nuland për vizitë në Shkup

Republika - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Nuland fillon takimet me liderët në Ambasadën e SHBA-së

Antpress - 11.07.2016

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike, Victoria Nuland që në mëngjes ka nisur takimet me liderët e katër partive politike, nënshkruese të Marrëveshjes së ...

Afat deri në vjeshtë

Kosova Live - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, ua ka rikujtuar liderëve shtetërorë luftën kundër krimit e korrupsionit, si dhe përfundimin e ...

Nuland u jep nuk i “llogarit” Ivanovin dhe Dimitrievin

Antpress - 11.07.2016

Zyrtarja e lartë amerikane Viktoria Nuland gjatë qëndrimit në Shkup në agjendën e takimeve nuk e ka presidentin Gjorgje Ivanov dhe kryeministrin Emil Dimitriev.

Thaçi takohet me Viktoria Nulland

Antpress - 11.07.2016

Përderisa lideri i BDI-së, Ali Ahmeti gjendet në takim me diplomaten amerikane, Viktoria Nuland, para ambasadës amerikane në Shkup parkohej vetura me të cilën arriti lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi.

Ahmeti – Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme

Republika - 11.07.2016

Ndihmëssekretarja shtetërore e SHBA-së për Çështje evropiane dhe euroaziatike, Viktoria Nuland, sot në Ambasadën amerikane, u takua me liderin e BDI-së dhe të PDSH-së, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, ...

Ja çfarë tha Thaçi pas takimit me Nulandin

Republika - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, pas takimit me ndihmës sekretaren shtetërore të SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria Nuland, ka ...

Deklerata e Menduh Thaçit pas takimit me Nuland (Video)

Antpress - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sot në Ambasadën e SHBA në Shkup zhvilloi takim me Ndihmës-Sekretaren në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euro-Azisë, ...

Nuland: Gjykata Speciale opsion i mundshëm

Antpress - 11.07.2016

Për dallim nga partitë politike nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, Viktoria Nuland, ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje europiane dhe auroaziatke, ka konfirmuar se në bisedime ...

Nuland: Zbatim të plotë të Marrëveshjes së Përzhinës dhe marrëveshje për zgjedhje

Republika - 11.07.2016

Tërësisht të zbatohet Marrëveshja e Përzhinës dhe sa më shpejt të arrihet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve me qëllim daljen nga kriza politike në të cilën ndodhet Maqedonia, është mesazhi i ...

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së Nuland për vizitë në Shkup

Radio Vala - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik 2016 – Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë.

Ahmeti – Nuland: Kompromis në ditët e ardhshme

Radio Vala - 11.07.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot në Ambasadën Amerikane në Shkup ka takuar zyrtarën e lartë të Amerikane, Zonjën Viktoria Nuland, Ndihmës-Sekretare në Departamentin ...

Nuland: Zbatim të plotë të Marrëveshjes së Përzhinës dhe marrëveshje për zgjedhje

Radio Vala - 11.07.2016

Shkup, 11 korrik 2016 – Tërësisht të zbatohet Marrëveshja e Përzhinës dhe sa më shpejt të arrihet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve me qëllim daljen nga kriza politike në të cilën ndodhet ...

Orët e negociatave për Reformën në Drejtësi

24 - 11.07.2016

Kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur anëtarët e Komisionit të Reformës në Drejtësi, për t’i njohur me propozimin e bërë nga Ndihmës Sekretarja amerikane, Viktoria Nuland, për Reformën në ...